Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
05.09. klo 17:30 Syyskisa ja TUL seuraottelu Tulokset (päivitetty: 21:43 05.09.2019)
Tulokset sarakemuodossa
Syyskisa ja TUL seuraottelu
Salon Vilpas
05.09.2019

P9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -2,6
1)   Eliel Huhtala                    PiikkKe                   7,32              
2)   Lukas Wahteristo                 LittTU                    7,82              
3)   Kalle Suomalainen                TurTo                     8,10              
4)   Ukko Silanto                     SalVil                    8,44              
5)   Lenni Junttila                   SalVil                    8,51              

T9 40m
1)   Vilma Lehtinen                   LittTU                    7,23              
2)   Pihla Halava                     LittTU                    7,25              
3)   Ella Forslund                    LittTU                    7,37              
4)   Elsa Kaarlola                    SalVil                    7,50              
5)   Wilma Rauhaniemi                 SalVil                    7,54              
6)   Martta Koskivainio               MarttMu                   7,55              
6)   Pihla Heimo                      KaarUra                   7,55              
8)   Cecilia Välilä                   LittTU                    7,91              
9)   Viivi Leppänen                   TurTo                     8,09              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -3,6
1)   Wilma Rauhaniemi                 SalVil                    7,54              
2)   Martta Koskivainio               MarttMu                   7,55              
3)   Cecilia Välilä                   LittTU                    7,91              
4)   Viivi Leppänen                   TurTo                     8,09              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -2,9
1)   Vilma Lehtinen                   LittTU                    7,23              
2)   Pihla Halava                     LittTU                    7,25              
3)   Ella Forslund                    LittTU                    7,37              
4)   Elsa Kaarlola                    SalVil                    7,50              
5)   Pihla Heimo                      KaarUra                   7,55              

P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Eliel Huhtala                    PiikkKe                   3,33              
     3,02   3,17   3,16   3,29   3,33   3,33   
2)   Lukas Wahteristo                 LittTU                    3,03              
     2,84   3,03   2,93   2,82   2,94   2,92   
3)   Lenni Junttila                   SalVil                    2,86              
     2,73   2,78   2,56   2,69   2,86   2,85   
4)   Iiro Kuikka                      SalVil                    2,71              
     2,59   2,71   2,60   2,66   2,57   2,70   
5)   Ukko Silanto                     SalVil                    2,64              
     2,64   2,55   x      2,52   2,47   2,50   
6)   Kalle Suomalainen                TurTo                     2,63              
     2,58   2,55   2,54   2,50   2,42   2,63   

T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Matleena Metsäranta              LittTU                    3,60              
     3,60   3,39   3,13   -      3,09   3,25   
2)   Pihla Heimo                      KaarUra                   3,34              
     3,32   3,18   3,15   3,17   3,34   3,20   
3)   Vilma Lehtinen                   LittTU                    3,22              
     3,22   3,18   3,20   3,09   3,15   2,96   
4)   Elsa Kaarlola                    SalVil                    3,21              
     3,05   2,90   3,13   2,99   3,12   3,21   
5)   Ella Forslund                    LittTU                    3,20              
     3,02   3,19   3,18   3,01   3,17   3,20   
6)   Wilma Rauhaniemi                 SalVil                    3,15              
     3,00   2,95   3,11   3,06   3,05   3,15   
7)   Pihla Halava                     LittTU                    3,11              
     3,10   2,97   2,94   3,11   3,05   3,00   
8)   Martta Koskivainio               MarttMu                   3,08              
     3,08   2,87   2,96   2,84   2,89   2,66   
9)   Cecilia Välilä                   LittTU                    2,91              
     2,79   2,91   2,76   -      -      -      
10)  Viivi Leppänen                   TurTo                     2,15              
     2,02   1,87   2,15   -      -      -      

P9 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Lenni Junttila                   SalVil                    23,67             
     23,67  19,71  
2)   Lukas Wahteristo                 LittTU                    22,01             
     22,01  21,37  
3)   Iiro Kuikka                      SalVil                    18,39             
     18,39  -      
4)   Kalle Suomalainen                TurTo                     16,22             
     15,41  16,22  

T9 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Wilma Rauhaniemi                 SalVil                    22,72             
     21,09  21,32  14,97  19,35  19,15  22,72  
2)   Cecilia Välilä                   LittTU                    21,36             
     21,36  20,92  20,69  19,88  19,73  x      
3)   Elsa Kaarlola                    SalVil                    19,17             
     16,36  18,94  17,04  12,38  16,21  19,17  
4)   Viivi Leppänen                   TurTo                     13,36             
     11,54  13,27  10,94  12,56  13,36  12,26  

P11 150m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,5
1)   Jonatan Sunila                   KaarUra                   23,22             
2)   Viljo Korhonen                   SalVil                    23,90             
3)   Antti Ristanen                   LoimLei                   25,13             

T11 150m
1)   Tiuku Tenkanen                   SalVil                    23,37             
2)   Ellen Taponen                    SalVil                    23,78             
3)   Unna Heikkilä                    SalVil                    24,31             
4)   Tara Tulonen                     SalVil                    24,85             
5)   Maija Elovaara                   SalVil                    24,86             
6)   Sanni Huovila                    SalVil                    25,09             
7)   Hertta Perttunen                 TarvasjU                  25,40             
8)   Räsänen Hilma                    Sal Vil                   25,49             
9)   Helmi Perttunen                  TarvasjU                  25,52             
10)  Vilma Lehtinen                   LittTU                    25,59             
11)  Olivia Leppänen                  TurTo                     25,75             
12)  Aada Jonckheer-Nurmi             KaarUra                   25,82             
13)  Ella Forslund                    LittTU                    25,96             
14)  Pihla Halava                     LittTU                    26,18             
15)  Eveliina Elovaara                SalVil                    26,40             
16)  Linda Ojala                      PiikkKe                   26,44             
17)  Sofia Janatuinen                 PiikkKe                   30,33             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,4
1)   Tara Tulonen                     SalVil                    24,85             
2)   Olivia Leppänen                  TurTo                     25,75             
3)   Aada Jonckheer-Nurmi             KaarUra                   25,82             
4)   Linda Ojala                      PiikkKe                   26,44             
5)   Sofia Janatuinen                 PiikkKe                   30,33             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,4
1)   Maija Elovaara                   SalVil                    24,86             
2)   Sanni Huovila                    SalVil                    25,09             
3)   Räsänen Hilma                    Sal Vil                   25,49             
4)   Vilma Lehtinen                   LittTU                    25,59             
5)   Ella Forslund                    LittTU                    25,96             
6)   Eveliina Elovaara                SalVil                    26,40             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: -0,9
1)   Tiuku Tenkanen                   SalVil                    23,37             
2)   Ellen Taponen                    SalVil                    23,78             
3)   Unna Heikkilä                    SalVil                    24,31             
4)   Hertta Perttunen                 TarvasjU                  25,40             
5)   Helmi Perttunen                  TarvasjU                  25,52             
6)   Pihla Halava                     LittTU                    26,18             

P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Rasmus Vuori                     SalVil                    116               
     106    111    116    120    
     o      o      o      xxx    
2)   Jonatan Sunila                   KaarUra                   111               
     101    106    111    116    
     o      o      xo     xxx    
3)   Antti Ristanen                   LoimLei                   101               
     91     96     101    106    
     o      o      xo     xxx    

T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Tiuku Tenkanen                   SalVil                    140               
     126    128    130    132    134    136    140    145    
     xo     o      o      o      o      xo     xxo    xxx    
2)   Eveliina Elovaara                SalVil                    134               
     113    116    119    122    124    126    128    130    132    134    136    
     o      o      o      o      o      o      o      o      o      o      xxx    
3)   Maija Elovaara                   SalVil                    126               
     105    109    113    116    119    122    124    126    128    
     o      o      o      o      xo     o      xo     o      xxx    
4)   Linda Ojala                      PiikkKe                   119               
     91     96     101    105    109    113    116    119    122    
     o      o      o      o      xo     xxo    xxo    o      xxx    
5)   Helmi Perttunen                  TarvasjU                  116               
     101    105    109    113    116    119    
     o      o      xo     xo     xxo    xxx    
6)   Linnea Österbacka                TurTo                     101               
     86     91     96     101    105    
     o      o      o      o      xxx    
6)   Matleena Metsäranta              LittTU                    101               
     91     96     101    105    
     o      o      o      xxx    
8)   Sanni Huovila                    SalVil                    101               
     91     96     101    105    
     o      o      xo     xxx    
9)   Neea Lunden                      SalVil                    96                
     91     96     101    
     o      o      xxx    
10)  Olivia Leppänen                  TurTo                     96                
     91     96     101    
     o      xxo    xxx    

11)  Linnea Böckerman                 TurTo                     91                
     86     91     96     
     o      xxo    xxx    

P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Rasmus Vuori                     SalVil                    7,51              
     6,90   x      6,90   7,26   7,51   7,44   
2)   Lukas Wahteristo                 LittTU                    6,88              
     6,78   6,88   x      6,56   6,62   x      
3)   Antti Ristanen                   LoimLei                   5,64              
     5,38   5,23   5,40   5,64   4,53   x      

T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Ellen Taponen                    SalVil                    7,74              
     6,98   7,06   6,63   6,66   7,45   7,74   
2)   Eveliina Elovaara                SalVil                    7,63              
     6,41   7,09   7,63   7,12   7,34   7,24   
3)   Maija Elovaara                   SalVil                    7,06              
     6,78   6,74   7,06   7,06   7,02   6,78   
4)   Tiuku Tenkanen                   SalVil                    6,69              
     6,69   x      x      5,98   6,48   6,45   
5)   Neea Lunden                      SalVil                    5,98              
     5,98   x      5,42   x      5,66   5,14   
6)   Olivia Leppänen                  TurTo                     5,52              
     5,07   5,41   x      4,68   5,22   5,52   
7)   Cecilia Välilä                   LittTU                    5,49              
     5,48   5,49   x      x      4,66   5,02   
8)   Linnea Österbacka                TurTo                     5,40              
     4,22   4,76   5,40   4,65   5,07   4,22   
9)   Linnea Böckerman                 TurTo                     4,32              
     4,32   3,96   3,79   -      -      -      

P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Ukko-Pekka Heikkilä              SalVil                    3.28,62           
2)   Oliver Pulkki                    TurTo                     3.35,29           
3)   Ville Suomalainen                TurTo                     4.44,76           

T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Alisa Emaldynova                 SalVil                    3.11,45           
2)   Anni Koskinen                    LittTU                    4.02,49           
3)   Riina Österbacka                 TurTo                     4.14,39           
4)   Helmi Voutilainen                KaarUra                   4.46,57           

P13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Oliver Pulkki                    TurTo                     8,85 +3,1  8,02 +1,4
     x      8,85   8,18   x      x      8,02   
     +3,8   +3,1   +4,8   +1,6   +1,4   +1,4   
2)   Tatu Parpo                       KaarUra                   8,78 +3,5  8,42 +1,8
     8,42   8,70   x      8,59   8,78   8,78   
     +1,8   +3,0   +4,4   +3,8   +2,2   +3,5   
3)   Luca Jämsen                      SalVil                    8,15 +3,5  7,84 +1,5
     8,01   7,57   8,15   8,00   8,00   7,84   
     +4,3   +2,8   +3,5   +3,8   +4,5   +1,5   
4)   Matias Wilen                     KaarUra                   7,92 +2,4  7,24 +1,2
     7,26   x      6,82   x      7,92   7,24   
     +4,0   +4,6   +3,9   +0,5   +2,4   +1,2   

T13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Laura Ahlqvist                   SalVil                    9,46 +4,0  9,33 +0,7
     9,09   8,87   9,46   9,43   9,33   8,72   
     +3,7   +2,1   +4,0   +4,3   +0,7   +2,3   
2)   Minne Känkänen                   SalVil                    7,90 +3,1  7,89 +0,9
     7,89   7,90   7,74   7,83   7,44   7,39   
     +0,9   +3,1   +3,2   +4,2   +0,6   +1,3   

P13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Artturi Gauffin                  KaarUra                   37,66             
     35,22  36,66  37,66  x      x      x      
2)   Tatu Parpo                       KaarUra                   30,78             
     x      30,78  x      29,45  x      28,46  
3)   Lauri Kurkela                    KaarUra                   27,92             
     x      25,34  27,92  25,30  x      25,58  
4)   Ville Suomalainen                TurTo                     16,95             
     x      16,95  13,90  x      16,15  x      
5)   Matias Wilen                     KaarUra                   15,22             
     12,67  x      x      12,76  x      15,22  

T13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Aivika Kullas                    PernU                     32,53             
     32,53  x      30,73  30,80  x      x      
2)   Anni Koskinen                    LittTU                    22,93             
     x      x      19,66  21,61  x      22,93  
3)   Helmi Voutilainen                KaarUra                   20,93             
     19,63  16,86  x      16,46  18,59  20,93  
4)   Alina Jonckheer-Nurmi            KaarUra                   17,45             
     12,50  17,45  12,55  x      15,23  15,12  
5)   Riina Österbacka                 TurTo                     15,50             
     10,34  10,46  11,90  11,86  12,62  15,50  
6)   Lotta Salo                       SalVil                    15,22             
     14,66  14,02  13,34  12,90  14,84  15,22  
7)   Minne Känkänen                   SalVil                    11,79             
     x      11,79  11,51  x      x      x      

P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -5,4
1)   Jimi Aho                         SalVil                    12,94             
2)   Aarni Eijs                       SalVil                    14,20             
3)   Eino Koskinen                    LittTU                    15,34             

T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,4
1)   Christenvie Nzoko                TurTo                     13,58             
2)   Inka Ekbom                       SalVil                    13,81             
3)   Nelli Huovila                    SalVil                    14,99             
4)   Fanny Luomala                    KaarUra                   15,07             
4)   Pinja Kaijanen                   KaarUra                   15,07             
6)   Reetta Lönnqvist                 SalVil                    15,32             
KUP  Anni Koskinen                    LittTU                    15,58             

P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Jimi Aho                         SalVil                    4,94 +2,2          
     4,76   4,94   -      -      -      -      
     +2,8   +2,2                               
2)   Aapo Koskinen                    SalVil                    4,10 +2,7          
     3,63   3,76   3,90   x      x      4,10   
     +3,7   +3,3   +3,7   +3,9   +3,6   +2,7   

T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Saimi Koskivainio                MarttMu                   4,56 +3,6          
     x      x      x      x      4,44   4,56   
     +4,1   +3,9   +2,9   +2,1   +3,1   +3,6   
2)   Inka Rekonen                     TurTo                     4,26 +4,5          
     4,02   4,17   3,96   4,05   3,94   4,26   
     +393,0 +3,9   +3,5   +3,2   +2,6   +4,5   
3)   Nelli Huovila                    SalVil                    3,90 +5,4          
     3,67   3,81   3,80   3,79   3,85   3,90   
     +253,0 +2,8   +4,1   +3,9   +3,0   +5,4   
4)   Reetta Lönnqvist                 SalVil                    3,67 +2,1          
     x      3,16   3,12   3,56   3,11   3,67   
     +275,0 +3,0   +2,9   +3,1   +2,9   +2,1   
5)   Fanny Luomala                    KaarUra                   3,64 +3,6          
     3,57   3,57   3,62   3,64   3,60   x      
     +3,8   +3,3   +2,8   +3,6   +4,4   +3,3   


P15 Keihäs

T15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Maya-Maria Hautala               TuUL                      35,00             
     35,00  x      28,38  31,75  31,69  33,12  
2)   Eevi-Maria Hautala               TuUL                      26,46             
     24,90  25,13  22,88  26,46  24,57  26,46  
3)   Miina Valtonen                   PaimU                     17,04             
     x      17,04  x      15,63  x      x      
KUP  Aivika Kullas                    PernU                     37,24             
     34,70  36,96  35,88  37,06  37,24  34,19  
KUP  Helmi Voutilainen                KaarUra                   19,28             
     12,90  19,28  17,84  -      -      -      

M17 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -5,4
1)   Juho Haapala                     MaskKa                    12,17             
2)   Aleksi Salminen                  TurTo                     12,89             

N17 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,6
1)   Nea Rekola                       TurTo                     13,29             
2)   Ada Ojuva                        TurTo                     14,67             

M17 Pituus
Loppukilpailu
1)   Jesse Fagerström                 KaarUra                   5,30 +3,4          
     x      5,30   5,08   x      5,21   x      
     +3,4   +3,4   +4,1   +2,7   +3,3   +3,5   

N17 Pituus
Loppukilpailu
1)   Nea Rekola                       TurTo                     4,22 +3,7          
     4,22   4,20   -      -      -      -      
     +3,7   +4,8                               

M17 Keihäs
Loppukilpailu
     Aleksi Salminen                  TurTo 		      35,31                                      
     35,31  30,99  23,51  27,89  28,15  26,92
N17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Ada Ojuva                        TurTo                     29,13             
     29,13  26,08  27,36  x      25,35  27,58  
2)   Minttu Hiltunen                  KaarUra                   21,30             
     21,30  18,25  17,95  18,29  17,55  x      

Seuraottelun pisteet: 1. Salon Vilpas 51 pist. 2. Turun Toverit ja Littoisten Työvän Urheilijat 35,5 pist. 4. Kaarinan Ura 25 pist. 5.
Piikkiön Kehitys 12 pist. 6. Loimaan Leisku 3 pist.