Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
25.05. klo 11:00 Vilpas Track Games Tulokset (päivitetty: 16:02 25.05.2019)
Vilpas Track Games
Salon Vilpas
25.05.2019

M 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,8
1)   Mikke Jaakkola                   LänsiUU                   22,42             
2)   Heikki Äijälä                    NousSu                    23,02             
3)   Simo Noopila                     MaskKa                    23,95             
4)   Marko Petäjä                     ForssSa                   25,01             
     Pauli Raitanen                   NaantLöy                  DNS               

N 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,1
1)   Evelina Ojaniittu                TurWei                    25,71             
2)   Sanni Kettunen                   SalVil                    26,84             
3)   Marika Aarnio                    TurWei                    26,95             
4)   Sol Malka                        SalVil                    32,00             
     Iida Verainen                    NousSu                    DNS               

M 800m
Loppukilpailu
1)   Henri Heikkinen                  PaimU                     2.07,18           
2)   Jesse Loisa                      LappUM                    2.09,21           

N 800m
Loppukilpailu
1)   Sara-Elise Ruokonen              KuusjHu                   2.26,47           
2)   Amanda Virtanen                  TuUL                      2.27,75           
3)   Ada Rautiainen                   TuUL                      2.30,47           
4)   Sol Malka                        SalVil                    2.50,48           

M Korkeus
Loppukilpailu
1)   Julius Kuusela                   LänsiUU                   195               
     185    190    195    200    
     o      o      o      xxx    
2)   Heikki Pärnä                     TuUL                      180               
     180    185    
     xo     xxx    
3)   Lari Autio                       SalVil                    175               
     170    175    180    
     o      xxo    xxx    

N Korkeus
Loppukilpailu
1)   Saara Sinervo                    SalVil                    163               
     155    160    163    166    
     o      o      xo     xxx    

M Pituus
Loppukilpailu
1)   Lari Autio                       SalVil                    5,78 -1,1          
     x      5,54   x      5,49   5,63   5,78   
     -1,8   -1,8   -1,3   -3,4   -1,8   -1,1   

N Pituus
Loppukilpailu
1)   Saara Sinervo                    SalVil                    4,77 +0,4          
     x      4,77   x      x      
     +0,5   +0,4   -0,7   +0,0   

2)   Nelli Korelin                    SalVil                    4,53 +1,0          
     4,53   4,48   x      4,40   4,45   x      
     +1,0   +0,7   +0,0   +0,7   -0,6   +0,5   

3)   Josefiina Mäkinen                SalVil                    4,40 +0,0          
     4,30   x      4,26   x      4,40   x      
     +1,3   +2,0   +0,3   +1,0   +0,0   +0,0   

N Kiekko
Loppukilpailu
1)   Lotta-Kaisa Eliander             TuUL                      51,35             
     x      48,94  x      51,35  50,75  x      

2)   Elina Mattila                    TuUL                      47,84             
     x      47,84  x      44,33  46,86  x      

3)   Pauliina Aalto                   RaisKu                    44,08             
     x      x      40,16  44,08  x      40,90  

4)   Roosa Naula                      TuUL                      39,32             
     39,32  x      37,47  39,12  x      x      

     Pinja Karhunen                   HämeenlTa                 NM                
     x      x      x      x      x      x      


M Keihäs
Loppukilpailu
1)   Henri-Jussi Kurvinen             VehmU                     62,09             
     62,09  61,43  x      60,95  58,25  x      

P9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -2,0
1)   Alpo Rauhala                     KuusjHu                   7,68              
2)   Hugo Laiho                       SalVil                    8,07              
3)   Ukko Silanto                     SalVil                    8,37              
4)   Iiro Kuikka                      SalVil                    8,57              

T9 40m
Loppukilpailu
     Wilma Rauhaniemi                 SalVil                    DNS               

P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Alpo Rauhala                     KuusjHu                   2,60              
     2,60   2,49   2,55   2,60   2,57   2,29   
                                             
2)   Hugo Laiho                       SalVil                    2,58              
     2,28   2,53   2,23   2,26   2,58   2,54   
                                               
3)   Iiro Kuikka                      SalVil                    2,49              
     2,29   2,25   2,28   2,41   2,19   2,49   
                                               
4)   Ukko Silanto                     SalVil                    2,44              
     2,06   2,43   2,35   x      2,44   2,36   
                                               
5)   Jan Henelius                     SalVil                    2,39              
     2,05   2,23   2,39   2,11   2,22   x      
                                               



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Wilma Rauhaniemi                 SalVil                    2,87              
     2,81   2,83   2,87   2,74   2,69   2,82   
                                               
P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Hugo Laiho                       SalVil                    4,74              
     4,74   4,47   4,03   3,67   3,58   3,86   

2)   Ukko Silanto                     SalVil                    4,71              
     4,71   4,37   4,45   4,32   3,89   4,25   

3)   Jan Henelius                     SalVil                    4,13              
     3,88   3,63   4,13   3,44   3,69   3,53   

4)   Alpo Rauhala                     KuusjHu                   4,03              
     3,87   3,92   x      3,79   4,03   x      

5)   Iiro Kuikka                      SalVil                    3,78              
     3,50   3,70   3,30   3,28   3,78   3,50   

T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Wilma Rauhaniemi                 SalVil                    4,25              
     3,95   4,22   3,50   3,35   4,25   4,19   

P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,7
1)   Viljo Korhonen                   SalVil                    9,84              
2)   Alvin Lundström                  SalVil                    10,56             
3)   Elias Leino                      SalVil                    10,61             
3)   Toivo Ylikännö                   MaskKa                    10,61             
5)   Aaro Manner                      SalVil                    11,43             
6)   Anton Matikainen                 SalVil                    11,52             
7)   Emil Rannikko                    SalVil                    11,64             


T11 60m
1)   Ellen Taponen                    SalVil                    9,74              
2)   Tiuku Tenkanen                   SalVil                    9,79              
3)   Essi Lokisto                     SalVil                    9,90              
4)   Kaisla Manner                    SalVil                    10,08             
5)   Sanni Huovila                    SalVil                    10,12             
6)   Matilda Elo                      SalVil                    10,47             
7)   Fanny Alari                      LiedPa                    10,57             
8)   Emma Rauhala                     KuusjHu                   10,59             
9)   Tara Tulonen                     SalVil                    10,72             
10)  Neea Lunden                      SalVil                    10,76             
11)  Minja Saari                      TarvasjU                  10,92             
12)  Lilli Saarela                    SalVil                    11,38             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,5
1)   Sanni Huovila                    SalVil                    10,12             
2)   Matilda Elo                      SalVil                    10,47             
3)   Tara Tulonen                     SalVil                    10,72             
4)   Neea Lunden                      SalVil                    10,76             
5)   Minja Saari                      TarvasjU                  10,92             
6)   Lilli Saarela                    SalVil                    11,38             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,3
1)   Ellen Taponen                    SalVil                    9,74              
2)   Tiuku Tenkanen                   SalVil                    9,79              
3)   Essi Lokisto                     SalVil                    9,90              
4)   Kaisla Manner                    SalVil                    10,08             
5)   Fanny Alari                      LiedPa                    10,57             
6)   Emma Rauhala                     KuusjHu                   10,59             

P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Akseli Änäkkälä                  SalVil                    3.46,31           
2)   Alvin Lundström                  SalVil                    3.53,09           
3)   Juho Taavila                     NastNa                    3.53,56           
4)   Viljo Korhonen                   SalVil                    3.56,01           
5)   Aaro Manner                      SalVil                    4.12,27           

T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Petra Pennanen                   HKV                       3.42,00           
2)   Kaisla Manner                    SalVil                    3.48,00           
3)   Unna Heikkilä                    SalVil                    3.56,49           
4)   Sanni Huovila                    SalVil                    4.09,22           
5)   Eveliina Elovaara                SalVil                    4.16,60           

P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Juho Taavila                     NastNa                    8,57              
     8,25   7,54   x      8,57   x      8,05   

2)   Rasmus Vuori                     SalVil                    7,39              
     7,31   6,93   7,09   7,39   7,25   7,25   

3)   Toivo Ylikännö                   MaskKa                    4,97              
     4,41   4,38   4,47   4,54   4,97   4,79   

4)   Emil Rannikko                    SalVil                    4,51              
     4,51   x      x      3,52   3,55   3,44   

5)   Vili Lannermaa                   SalVil                    4,29              
     3,63   3,58   3,77   3,91   4,26   4,29   

6)   Anton Matikainen                 SalVil                    4,14              
     3,95   3,91   4,12   3,96   3,71   4,14   

T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Ellen Taponen                    SalVil                    6,56              
     6,56   6,46   6,25   5,47   5,47   6,56   

2)   Matilda Elo                      SalVil                    6,50              
     6,35   6,50   5,38   6,30   6,43   5,72   

3)   Fanny Alari                      LiedPa                    5,83              
     5,08   4,76   5,53   x      5,83   5,53   

4)   Eveliina Elovaara                SalVil                    5,75              
     5,61   5,73   5,52   x      5,68   5,75   

5)   Sanni Huovila                    SalVil                    5,73              
     5,73   5,58   5,58   5,70   5,16   5,52   

6)   Essi Lokisto                     SalVil                    5,71              
     5,57   5,55   5,64   5,57   5,71   5,69   

7)   Hilda Merivirta                  SalVil                    5,47              
     5,35   5,41   5,47   5,19   5,11   4,98   

8)   Emma Rauhala                     KuusjHu                   5,27              
     5,27   5,12   4,98   4,30   4,58   5,12   

9)   Lilli Saarela                    SalVil                    4,65              
     4,48   4,65   4,14   

10)  Tara Tulonen                     SalVil                    3,46              
     3,26   2,88   3,46   

P13 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,0
1)   Ukko-Pekka Heikkilä              SalVil                    31,67             
2)   Luca Jämsen                      SalVil                    32,22             
3)   Jonne Aho                        SalVil                    32,50             
4)   Valtteri Vasama                  NurmijYU                  34,01             
5)   Lari Ruottinen                   SalVil                    36,89             

T13 200m
1)   Unnaveera Hämäläinen             TurWei                    28,38             
2)   Rania Toivonen                   UudKK                     28,74             
3)   Fatou Faal                       TurWei                    29,82             
4)   Iina Lokisto                     SalVil                    30,34             
5)   Peppi Ehrnsten                   LänsiUU                   31,04             
6)   Sanni Tuominen                   SomE                      31,07             
7)   Ellen Telén                      LänsiUU                   32,91             
     Anna Ylikännö                    MaskKa                    DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,0
1)   Iina Lokisto                     SalVil                    30,34             
2)   Sanni Tuominen                   SomE                      31,07             
3)   Ellen Telén                      LänsiUU                   32,91             
     Anna Ylikännö                    MaskKa                    DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,2
1)   Unnaveera Hämäläinen             TurWei                    28,38             
2)   Rania Toivonen                   UudKK                     28,74             
3)   Fatou Faal                       TurWei                    29,82             
4)   Peppi Ehrnsten                   LänsiUU                   31,04             

P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Jonne Aho                        SalVil                    3.42,27           
2)   Mikko Loisa                      SalVil                    4.00,89           

T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Alisa Emaldynova                 SalVil                    3.22,79           
2)   Miranda Lehtimäki                ForssSa                   3.34,33           
3)   Sanni Tuominen                   SomE                      3.41,46           
4)   Selma Lupala                     IFRaseb                   3.42,76           

P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Valtteri Vasama                  NurmijYU                  33,87             
     33,16  33,87  32,37  32,32  31,25  33,60  

2)   Niklas Välilä                    MaarMa                    30,45             
     29,50  28,50  29,69  28,84  30,13  30,45  

3)   Juho Taavila                     NastNa                    26,34             
     21,28  -      23,28  25,72  22,51  26,34  

4)   Lari Ruottinen                   SalVil                    15,73             
     15,73  13,84  13,17  13,50  12,36  8,58   



T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Rania Toivonen                   UudKK                     33,01             
     -      33,01  32,83  32,44  32,26  32,53  

2)   Iina Lokisto                     SalVil                    21,04             
     17,24  19,55  21,04  20,45  16,17  20,19  

3)   Miranda Lehtimäki                ForssSa                   20,41             
     19,32  20,19  18,91  20,41  18,52  16,33  

     Heidi Sailola f12                SalVil                    25,30             
     -      25,30  23,68  -      23,32  -      

P15 200m
1)   Jimi Aho                         SalVil                    25,46             
2)   Oskari Salmelainen               MaskKa                    25,90             
3)   Oliver Heikkinen                 IFRaseb                   26,40             
4)   Jaakko Kuoppa                    MaskKa                    26,43             
5)   Rasmus Tenkanen                  IFRaseb                   28,48             
6)   Joel-Oscar Kammarmäki            ForssSa                   28,92             
7)   Lenni Torkkel                    ForssSa                   30,49             
8)   Sampo Niinimäki                  SalVil                    31,07             
9)   Aapo Koskinen                    SalVil                    32,28             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,0
1)   Joel-Oscar Kammarmäki            ForssSa                   28,92             
2)   Lenni Torkkel                    ForssSa                   30,49             
3)   Sampo Niinimäki                  SalVil                    31,07             
4)   Aapo Koskinen                    SalVil                    32,28             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,3
1)   Jimi Aho                         SalVil                    25,46             
2)   Oskari Salmelainen               MaskKa                    25,90             
3)   Oliver Heikkinen                 IFRaseb                   26,40             
4)   Jaakko Kuoppa                    MaskKa                    26,43             
5)   Rasmus Tenkanen                  IFRaseb                   28,48             

T15 200m
1)   Viveka Loukola                   RaisKu                    26,92             
2)   Anniina Salokannel               MaskKa                    28,13             
3)   Oona Syyri                       ForssSa                   28,39             
4)   Amanda Lehtimäki                 ForssSa                   28,45             
5)   Henni Liimatta                   MaskKa                    28,59             
6)   Mea Toivonen                     UudKK                     28,61             
7)   Thea Kolu                        NurmijYU                  29,41             
8)   Lumianna Luoto                   MaskKa                    29,85             
9)   Inka Ekbom                       SalVil                    29,96             
10)  Mea Virta                        TurWei                    31,10             
11)  Nelli Huovila                    SalVil                    32,62             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -3,4
1)   Thea Kolu                        NurmijYU                  29,41             
2)   Lumianna Luoto                   MaskKa                    29,85             
3)   Inka Ekbom                       SalVil                    29,96             
4)   Mea Virta                        TurWei                    31,10             
5)   Nelli Huovila                    SalVil                    32,62             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,3
1)   Viveka Loukola                   RaisKu                    26,92             
2)   Anniina Salokannel               MaskKa                    28,13             
3)   Oona Syyri                       ForssSa                   28,39             
4)   Amanda Lehtimäki                 ForssSa                   28,45             
5)   Henni Liimatta                   MaskKa                    28,59             
6)   Mea Toivonen                     UudKK                     28,61             

T15 800m
Loppukilpailu
1)   Annika Laulumaa                  LaitJy                    2.43,71           
2)   Nelli Huovila                    SalVil                    3.06,51           

P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Jimi Aho                         SalVil                    4,84 -1,7          
     4,74   -      4,73   4,84   -      -      
     -1,6   -2,1   -1,7   -1,7                 

2)   Rasmus Tenkanen                  IFRaseb                   4,58 -1,3          
     4,41   4,44   4,58   4,44   4,39   4,46   
     -2,1   -1,9   -1,3   -1,5   -2,0   -1,0   

3)   Sampo Niinimäki                  SalVil                    4,03 -3,0          
     3,38   3,39   4,01   3,59   4,03   3,84   
     -0,9   -1,5   -1,3   -2,0   -3,0   -3,1   

4)   Aapo Koskinen                    SalVil                    3,80 -1,9          
     3,74   3,52   3,64   3,80   3,66   -      
     -1,5   -2,3   -2,3   -1,9   -2,2   -1,3   

T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Saimi Koskivainio                MarttMu                   4,76 +1,5          
     4,76   x      x      4,57   x      4,72   
     +1,5   +0,3   +0,2   +0,9   -0,3   -0,2   

2)   Anniina Salokannel               MaskKa                    4,46 +0,4          
     4,18   4,46   4,40   2,59   3,44   -      
     -0,7   +0,4   +0,3   +1,6   +0,2   -0,3   

3)   Vilma Meriläinen                 VihdVie                   4,18 +0,0          
     4,15   x      x      4,14   4,18   x      
     -0,2   +0,4   +0,5   +0,9   +0,0   -0,3   

4)   Nelli Huovila                    SalVil                    3,63 -0,3          
     3,18   3,40   3,29   3,36   3,54   3,63   
     -0,7   +0,4   +1,6   +0,7   -0,2   -0,3   



T15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Pinja Naula                      TuUL                      40,23             
     35,64  x      40,23  x      x      38,40  

2)   Minttu Laurila                   TuUL                      37,43             
     34,06  37,43  x      x      32,16  36,00  

3)   Mea Toivonen                     UudKK                     31,16             
     31,16  x      x      x      x      x      

4)   Vilma Meriläinen                 VihdVie                   25,24             
     x      25,24  18,19  -      -      -      

M17 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,2
1)   Juho Haapala                     MaskKa                    23,37             
2)   Aarne Laaksonen                  KoskKai                   24,40             
3)   Rasmus Haavisto                  MaskKa                    24,48             
4)   Rami Eura                        NousSu                    25,00             

N17 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,8
1)   Kaisa Äijälä                     NousSu                    27,72             
2)   Saimi Lupala                     IFRaseb                   28,22             
3)   Olivia Salmelainen               MaskKa                    28,28             
4)   Muska Sanden                     SalVil                    28,68             
5)   Mette Paavilainen                ForssSa                   29,76             
     Sofia Piispa                     SalVil                    DNS               

M17 800m
Loppukilpailu
1)   Mikael Salminen                  NaantLöy                  2.08,38           
2)   Joona Rasi                       MaskKa                    2.18,17           
3)   Rasmus Haavisto                  MaskKa                    2.20,99           
4)   Kalle Oksanen                    MaskKa                    2.22,69           

N17 800m
Loppukilpailu
1)   Muska Sanden                     SalVil                    2.28,41           
2)   Saimi Lupala                     IFRaseb                   2.30,19           
3)   Sofia Piispa                     SalVil                    2.30,88           

M17 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Joona Koski                      NummKip                   175               
     165    170    175    180    
     o      xo     xxo    xxx    

M17 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Oskari Henttinen                 KokemKV                   390               
     380    390    400    
     xo     o      xxx    

2)   Andrei Kiviharju                 EsboIF                    390               
     370    380    390    400    
     xxo    o      xo     xxx    

3)   Väinö Vähä-Kouvola               VehmKi                    340               
     330    340    350    
     xo     o      xxx    

4)   Tuomas Turpeinen                 SalVil                    330               
     330    340    
     o      xxx    

     Artjom Kiviharju                 EsboIF                    NH                
     320    
     xxx    

N17 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Julia Vuolli                     KoskKai                   280               
     280    300    
     xo     xxx    

     Minttu Peltonen                  KokemKV                   NH                
     200    
     x--    

M17 Pituus
Loppukilpailu
1)   Rami Eura                        NousSu                    5,60 -3,6          
     5,28   5,47   5,28   5,60   5,57   5,53   
     -1,6   -1,8   -1,5   -3,6   -1,6   -2,3   

     Arttu Tauriainen                 PernU                     DNS               

N17 Pituus
Loppukilpailu
1)   Iida Verainen                    NousSu                    5,20              
     5,13   5,20   4,90   3,67   5,17   5,13   
                                               
2)   Kaisa Äijälä                     NousSu                    4,85              
     4,68   4,85   -      -      
                                 
M17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Ilkka Suilamo                    SalVil                    51,15             
     43,72  51,15  47,08  48,19  44,60  45,73  

2)   Joona Rasi                       MaskKa                    37,07             
     35,60  37,07  x      x      31,84  35,29