Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
04.06. klo 18:00 Juoksukoulun Pikamatkat Tulokset (päivitetty: 00:14 05.06.2019)
Juoksukoulun Pikamatkat
Kurikan Ryhti
04.06.2019

M 400m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Jussi Raittinen                  KurikRy                   54,37             
2)   Joni Huhtala                     KauhWi                    56,25             


N 400m

P9 300m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Samuel Kuoppa-Aho                AlajA                     1.03,35           
2)   Viljo Oja-Nisula                 KauhajKa                  1.04,91           


T9 300m
1)   Anni Yli-Peltola                 JalasjJa                  58,69             
2)   Sini Lappalainen                 SeinäjSU                  59,07             
3)   Ella Mettälä                     KauhajKa                  1.00,12           
4)   Viivi Mäntymäki                  SeinäjSU                  1.03,55           
5)   Elli Ristiluoma                  KurikRy                   1.05,45           
6)   Saranna Kärki                    SeinäjSU                  1.05,90           
7)   Linnea Lohikoski                 KauhajKa                  1.07,22           
8)   Nella Kokko                      KauhajKa                  1.09,62           
9)   Fanni Kiukkonen                  KauhajKa                  1.09,68           
10)  Sofia Koski                      SeinäjSU                  1.09,73           
11)  Veera Laitakari                  KauhajKa                  1.15,31           
12)  Elviira Latomäki                 KauhajKa                  1.19,56           
13)  Kaarina Pihlaja                  KurikRy                   1.24,68           
     Ringa-Ilona Jylhä                HalsToi                   DNS               

Alkuerät erä 1, Tuuli: NM
1)   Sini Lappalainen                 SeinäjSU                  59,07             
2)   Ella Mettälä                     KauhajKa                  1.00,12           
3)   Linnea Lohikoski                 KauhajKa                  1.07,22           
4)   Nella Kokko                      KauhajKa                  1.09,62           
5)   Fanni Kiukkonen                  KauhajKa                  1.09,68           
6)   Veera Laitakari                  KauhajKa                  1.15,31           
7)   Elviira Latomäki                 KauhajKa                  1.19,56           

Alkuerät erä 2, Tuuli: NM
1)   Anni Yli-Peltola                 JalasjJa                  58,69             
2)   Viivi Mäntymäki                  SeinäjSU                  1.03,55           
3)   Elli Ristiluoma                  KurikRy                   1.05,45           
4)   Saranna Kärki                    SeinäjSU                  1.05,90           
5)   Sofia Koski                      SeinäjSU                  1.09,73           
6)   Kaarina Pihlaja                  KurikRy                   1.24,68           
     Ringa-Ilona Jylhä                HalsToi                   DNS               


P10 300m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Jatu Niemelä                     IlmajKi                   53,45             
2)   Eero Ojala                       SeinäjSU                  56,62             
3)   Juho Suominen                    SeinäjSU                  56,91             
4)   Eetu Tuunainen                   KauhajKa                  1.03,40           


T10 300m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Alisa Ristiluoma                 KurikRy                   55,92             
2)   Elli Pihlaja                     KurikRy                   59,15             


P11 300m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Juuso Koski                      SeinäjSU                  55,66             


T11 300m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Viola Jokiaho                    ÄhtU                      52,51             
2)   Mirella Kärki                    SeinäjSU                  55,12             
3)   Iida Kananoja                    KauhajKa                  57,82             
4)   Siiri Latomäki                   KauhajKa                  1.05,19           


P12 300m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Joni Haapamäki                   SeinäjSU                  49,18             
2)   Kaleva Tyystjärvi                VähänkVie                 53,37             
3)   Anttu Korhonen                   KurikRy                   55,81             


T12 300m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Jiina Niemelä                    IlmajKi                   49,47             
2)   Mirva Näykki                     LapVi                     51,35             


P13 300m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Lauri Takala                     SeinäjSU                  43,22             
2)   Samuel Kiviharju                 IlmajKi                   49,01             
3)   Miiko Lampinen                   TeuvRi                    54,39             


T13 300m
1)   Sanja Mäenpää                    IlmajKi                   47,78             
2)   Oona-Maria Köykkä                IlmajKi                   48,49             
3)   Ilona Takala                     AlajA                     50,11             
4)   Seliina Kuoppa-Aho               AlajA                     50,87             
5)   Anni Rantanen                    SeinäjSU                  51,60             
6)   Miina-Liisa Yli-Kokko            KauhajKa                  51,90             
7)   Lotta Hulkko                     JalasjJa                  53,47             
8)   Ella Huuskone                    KurikRy                   53,51             
9)   Ava Rotola-Pukkila               KauhajKa                  57,65             

Alkuerät erä 1, Tuuli: NM
1)   Sanja Mäenpää                    IlmajKi                   47,78             
2)   Oona-Maria Köykkä                IlmajKi                   48,49             
3)   Seliina Kuoppa-Aho               AlajA                     50,87             
4)   Miina-Liisa Yli-Kokko            KauhajKa                  51,90             
5)   Lotta Hulkko                     JalasjJa                  53,47             

Alkuerät erä 2, Tuuli: NM
1)   Ilona Takala                     AlajA                     50,11             
2)   Anni Rantanen                    SeinäjSU                  51,60             
3)   Ella Huuskone                    KurikRy                   53,51             
4)   Ava Rotola-Pukkila               KauhajKa                  57,65             


P14 300m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Taavi Lauttamus                  KauhWi                    43,02             
2)   Lauri Hiisvirta                  VaasVa                    46,66             


T14 300m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Noora Harju                      IlmajKi                   43,51             
2)   Saana Lappalainen                SeinäjSU                  44,61             
3)   Anni Takamaa                     LapVi                     46,72             
4)   Sirja Tyystjärvi                 VähänkVie                 47,06             
5)   Teea Alanen                      KauhajKa                  55,05             


P15 300m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Veeti Pihlaja                    SeinäjSU                  41,99             


T15 300m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Kristiina Kunnari                SeinäjSU                  47,16             
2)   Henna Kukila                     SeinäjSU                  49,48             
3)   Veera Sumuvuori                  SeinäjSU                  51,98             


M17 400m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Tommi Saarinen                   AlavU                     57,95             


N17 400m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Inka Metsämäki                   SeinäjSU                  1.03,66           
2)   Meri Suomalainen                 TeuvRi                    1.12,09           


M19 400m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Santeri Leikas                   JurvU                     57,29             
2)   Veeti Lehtiniemi                 SeinäjSU                  57,99             
3)   Petteri Mattila                  KauhajKa                  58,60             


N19 400m