Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
27.04. klo 11:00 PM-maastot Tulokset (päivitetty: 19:00 27.04.2019)
PM-maastot
Parkanon Urheilijat
27.04.2019

N Maastojuoksu 4km
Loppukilpailu
1)   Paula Nurmi                      NakkVire                  17,01             
2)   Roosa Marjaniemi                 NoormNo                   18,04             
3)   Essi Hyle                        Nopsa                     19,57             


M Maastojuoksu 6km
Loppukilpailu
1)   Jouko Mahlamäki                  LauttLu                   21,33             
2)   Sami Nikkilä                     VammsVoi                  23,39             


P9 Maastojuoksu 1km
Loppukilpailu
1)   Oliver Mikkola                   NakkVire                  3,28              
2)   Max Aalto                        RaumU                     3,38              
3)   Jesse Mäkitalo                   KiukKi                    3,39              
4)   Joonatan Jalonen                 EurajVei                  3,40              
5)   Daniel Huppunen                  KokemKV                   3,41              
6)   Eemeli Poussu                    NoormNo                   3,42              
7)   Jami Nummi                       KiukKi                    3,43              
8)   Joonatan Renfors                 Nopsa                     3,44              
9)   Väinö Koivu                      VammsVoi                  3,45              
10)  Vesperi Laino                    KanksLei                  3,51              
11)  Olli Tenho                       NoormNo                   3,52              
12)  Eino Myllymäki                   ParkU                     3,59              
13)  Aku Ylimaa                       VammsVoi                  4,01              
14)  Antti Tuomisto                   VammsVoi                  4,02              
15)  Santeri Mäkelä                   LauttLu                   4,11              
16)  Viljami Heino                    ParkU                     4,15              
17)  Toni Honganpuhto                 ParkU                     4,16              
18)  Konsta Vahantapohja              ParkU                     4,21              
19)  Lenni Korpela                    NoormNo                   4,24              
20)  Veikka Saari                     KiukKi                    4,26              
21)  Verneri Luoma                    NakkVire                  4,37              
22)  Daniel Lehtimäki                 NoormNo                   4,39              
23)  Kosti Nieminen                   NaVire                    4,48              
24)  Samu Sivunen                     PorinYU                   4,54              
     Aapeli Myllymaa                  PorinYU                   DNS               


T9 Maastojuoksu 1km
Loppukilpailu
1)   Iina Kause                       PorinYU                   3,38              
2)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   3,42              
3)   Milla Ritvonen                   VammsVoi                  3,44              
4)   Aina Kuusisto                    VammsVoi                  3,51              
5)   Neea Haapio                      NakkVire                  3,52              
6)   Siiri Välimäki                   NoormNo                   3,57              
7)   Milja Anttila                    NakkVire                  3,58              
8)   Ilona Rantala                    NakkVire                  3,59              
9)   Janna-Sofie Junkkala             VammsVoi                  4,01              
10)  Ilona Äärelä                     NakkVire                  4,03              
11)  Victoria Yli-Kärkelä             ParkU                     4,04              
12)  Susanne Koivisto                 NoormNo                   4,06              
13)  Elli Heiniluoma                                            4,07              
14)  Lotta Peltomäki                  PorinYU                   4,08              
15)  Miia Kallio                      NoormNo                   4,09              
16)  Vilmiina Mattila                 NakkVire                  4,10              
17)  Wilhelmiina Ruohomäki            Nopsa                     4,11              
18)  Vilma Siivonen                   SäkU                      4,12              
19)  Iitu Rinne                       PorinYU                   4,13              
20)  Eena Toivonen                    NoormNo                   4,14              
21)  Alissa Naski                     NakkVire                  4,15              
22)  Senni Sarpela                    PorinYU                   4,16              
23)  Elsa Myllymäki                   ParkU                     4,17              
24)  Melissa Koskela                  ParkU                     4,29              
25)  Minttu Pääkkönen                 VammsVoi                  4,35              
26)  Salla Sarpela                    PorinYU                   5,03              
     Lotta Heininen                   KanksLei                  DNS               
     Meea Eriksson                    PorinYU                   DNS               


P10 Maastojuoksu 1,5km
Loppukilpailu
1)   Arttu Rantala                    NakkVire                  5,22              
2)   Toivo Koivu                      VammsVoi                  5,26              
3)   Vilho Willman                    NoormNo                   5,28              
4)   Onni Unkuri                      NakkVire                  5,29              
5)   Kasper Naski                     NakkVire                  5,46              
6)   Santeri Rantala                  NakkVire                  5,54              
7)   Luka Hohtari                     NakkVire                  5,56              
8)   Valtteri Luoma                   NakkVire                  6,05              
9)   Elmeri Haapamäki                 ParkU                     6,08              
10)  Nico Välimäki                    VammsVoi                  6,13              
11)  Aukusti Räsänen                  ParkU                     6,25              
12)  Niilo Koivisto                   ParkU                     6,26              


T10 Maastojuoksu 1,5km
Loppukilpailu
1)   Sara Karimäki                    VammsVoi                  5,35              
2)   Iina Poussu                      NoormNo                   5,36              
3)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  5,48              
4)   Siiri Heininen                   KanksLei                  5,54              
5)   Elea Nieminen                    NakkVire                  6,07              
6)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  6,09              
7)   Matleena Peltomäki               PorinYU                   6,15              
8)   Aada Votshenko                   Leisku                    6,31              
9)   Venla Murto                      NakkVire                  6,49              
10)  Kiira Broman                     PorinYU                   6,56              
11)  Leni Lehtinen                    KanksLei                  7,01              
12)  Vilma Pääkkönen                  VammsVoi                  7,23              


P11 Maastojuoksu 1,5km
Loppukilpailu
1)   Sakarja Koivisto                 NoormNo                   5,21              
2)   Oula Kuusiluoma                  ParkU                     5,29              
3)   Joakim Kujala                    NoormNo                   5,38              
4)   Olavi Tuomisto                   VammsVoi                  5,39              
5)   Konsta Saari                     KiukKi                    5,48              
6)   Eemil Oksanen                    ParkU                     6,06              
7)   Elias Ruusuvuori                 NoormNo                   6,07              
8)   Sakari Mäkelä                    LauttLu                   6,14              
9)   Kalle Kyösti                     ParkU                     6,24              
10)  Juho Honganpuhto                 ParkU                     6,38              
11)  Riki Honkanen                    ParkU                     6,39              
12)  Tomi Koskiniemi                                            6,43              
     Manuel Ojala                                               DNS               


T11 Maastojuoksu 1,5km
Loppukilpailu
1)   Jenna Pelkonen                   KiukKi                    5,35              
2)   Stella Määttänen                 NoormNo                   5,36              
3)   Venla Saari                      KiukKi                    5,45              
4)   Linnea Tuominen                  PorinYU                   6,00              
5)   Liina Laine                      LauttLu                   6,04              
6)   Inka Kuusiluoma                  ParkU                     6,09              
7)   Minea Yli-Kärkelä                ParkU                     6,14              
8)   Pihla Joensuu                    VammsVoi                  6,18              
9)   Oona Heino                       ParkU                     6,21              
10)  Netta Nummi                      KiukKi                    6,29              
11)  Kerttu Anttila                   NakkVire                  6,49              
12)  Vilma Koski                      PorinYU                   7,01              
13)  Iida Räsänen                     ParkU                     7,21              


P12 Maastojuoksu 2km
Loppukilpailu
1)   Arttu Kivioja                    NakkVire                  7,36              
2)   Joel Peltonen                    PorinTa                   7,46              
3)   Samuel Jussila                   NoormNo                   7,55              
4)   Juho Unkuri                      NakkVire                  7,58              
5)   Samuel Ekko                      NakkVire                  8,29              
6)   Lauri Meskanen                   PorinYU                   9,51              


T12 Maastojuoksu 2km
Loppukilpailu
1)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   7,32              
2)   Ella Kause                       PorinYU                   7,36              
3)   Nuppu Willman                    NoormNo                   7,37              
4)   Milja Miikkulainen               PorinYU                   7,43              
5)   Anni Teronen                     VammsVoi                  7,53              
6)   Emilia Helmi                     NoormNo                   7,55              
7)   Nelli Mäenpää                                              8,00              
8)   Emilia Palomäki                  UlvST                     8,05              
9)   Siiri Laino                      KanksLei                  8,09              
10)  Hilla Tenho                      NoormNo                   8,20              
11)  Ida Mäenpää                                                8,27              
12)  Aada Salonen                     PorinYU                   8,28              
13)  Petra Broman                     PorinYU                   8,29              
14)  Julia Gröndahl                   PorinYU                   8,45              
15)  Elli Isometsä                    KanksLei                  10,23             
16)  Venla Raukola                    KanksLei                  10,28             


P13 Maastojuoksu 2km
Loppukilpailu
1)   Tino Knuutila                    KanksLei                  6,43              
2)   Olli Lindroos                    NoormNo                   7,20              
3)   Veikko Koski                     PorinYU                   8,12              
4)   Rami Tuominen                    KanksLei                  8,50              
     Henri Saunaluoma                 KanksLei                  DNS               
     Onni Ruusunen                    PorinYU                   DNS               


T13 Maastojuoksu 2km
Loppukilpailu
1)   Sofia Sivunen                    PorinYU                   7,16              
2)   Mette-Maria Myllykallio          SiikSi                    8,04              
3)   Aino Anttila                     NakkVire                  8,37              
4)   Oona Turunen                     KanksLei                  9,01              
5)   Maisa Aarikka                    PorinYU                   9,04              
6)   Milja Perälä                     PorinYU                   9,05              
7)   Alisa Heiniluoma                 KanksLei                  9,54              
8)   Sofia Kurumaa                    KanksLei                  11,20             


P14 Maastojuoksu 3km
Loppukilpailu
1)   Aleksi Miikkulainen              PorinYU                   10,30             
2)   Juhana Siivonen                  SäkU                      11,13             


T14 Maastojuoksu 3km
Loppukilpailu
1)   Elli Punto                       VammsVoi                  11,40             
2)   Mila Jokinen                     VammsVoi                  12,24             
3)   Emmi Patrikainen                 NakkVire                  13,09             
4)   Eveliina Haviala                 NakkVire                  13,35             


P15 Maastojuoksu 3km
Loppukilpailu
1)   Niko Mikkola                     PorinYU                   9,57              
2)   Elias Kurumaa                    KanksLei                  13,24             


T15 Maastojuoksu 3km
Loppukilpailu
1)   Aino Lausniemi                   LauttLu                   11,01             
2)   Pauliina Koivuniemi              VammsVoi                  11,15             
3)   Jessica Junkkala                 VammsVoi                  11,24             
4)   Aino Manner                      NoormNo                   11,25             
5)   Nina Välimäki                    VammsVoi                  11,38             


M17 Maastojuoksu 4km
Loppukilpailu
1)   Samuli Kero                      VammsVoi                  14,17             


N17 Maastojuoksu 4km
Loppukilpailu
1)   Vilma Pere                       EurRai                    15,08             
2)   Lotta-Maria Maine                LauttLu                   15,10             

JOUKKUEKILPAILU PM-MAASTOT

T9
1.Vammalan Seudun Voima 1		16
   Milla Ritvonen, Aina Kuusisto, Janna-Sofie Junkkala	
2.Nakkilan Vire 1			20
  Neea Haapio, Milja Anttila, Ilona Rantala
3.Noormarkun Nopsa 1			20
  Jenny Viitanen, Siiri Välimäki, Suanne Koivisto	
4.Porin Yleisurheilu			33
  Iina Kause, Lotta Peltomäki, Iitu Rinne		
5.Nakkilan Vire 2			47
  Ilona Äärelä, Vilmiina Mattila, Alissa Naski		
6.Noormarkun Nopsa 2                    52
  Miia Kallio, Wilhelmiina Ruohomäki, Eena Toivonen	
7.Parkanon Urheilijat                   58
  Victoria Yli-Kärkelä, Elsa Myllymäki, Melissa Koskela	

P9
1.Noormarkun Nopsa			25
   Eemeli Poussu, Joonatan Renfors, Olli Tenho
2.Kiukaisten Kisailijat			30
  Jesse Mäkitalo, Jami Nummi, Veikka Saari		
3.Vammalan Seudun Voima			36
  Väinö Koivu, Aku Ylimaa, Antti Tuomisto
4.Parkanon Urheilijat 			45
  Eino Myllymäki, Viljami Heino, Toni Honganpuhto	
5.Nakkilan Vire			        45
  Oliver Mikkola, Verneri Luoma, Kosti Nieminen

T10
1.Vammalan Seudun Voima			16
  Sara Karimäki, Essi Kinnanen, Vilma Pääkkönen	
2.Nakkilan Vire			        20
  Elea Nieminen, Helmi Äärelä, Venla Murto
3.Kankaanpään Seudun Leisku		23
  Siiri Heininen, Aada Votshenko, Leni Lehtinen	

P10
1.Nakilan Vire 1			10
  Arttu Rantala, Onni Unkuri, Kasper Naski		
2.Nakkilan Vire 2			21
  Santeri Rantala, Luka Holttari, Valtteri Luoma 
3.Parkanon Urheilijat 			32
  Elmeri Haapamäki, Aukusti Räsänen, Niilo Koivisto	

T11
1.Kiukaisten Kisailijat			14
  Jenna Pelkonen, Venla Saari, Netta Nummi	
2.Parkanon Urheilijat			22
  Inka Kuusiluoma, Minea Yli-Kärkelä, Oona Heino
	
P11
1.Noormarkun Nopsa                      11
  Sakarja Koivisto, Joakim Kujala, Elias Ruusuvuori	
2.Parkanon Urheilijat 1                 17
  Oula Kuusiluoma, Eemil Oksanen, Kalle Kyösti
3.Parkanon Urheilijat 2			33
  Juho Honganpuhto, Riki Honkanen, Tomi Koskiniemi

T12
1.Porin Yleisurheilu 			18
  Ella Kause, Milja Miikkulainen, Aada Salonen
2.Noormarkun Nopsa
  Nuppu Willman, Emilia Helmi, Hilla Tenho		
3.Kankaanpään Seudun Leisku		40
  Siiri Laino, Elli Isometsä, Venla Raukola
		
P12
1.Nakkilan Vire			        10
  Arttu Kivioja, Juho Unkuri, Samuel Ekko
		
T13
1.Porin Yleisurheilu			12
  Sofia Sivunen, Maisa Aarikka, Milja Perälä		
2.Kankaanpään Seudun Leisku		19
  Oona Turiúnen, Alisa Heiniluoma, Sofia Kurunmaa

T15
1.Vammalan Sudun Voima			10
  Pauliina Koivuniemi, Jessica Junkkala, Nina Välimäki