Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
20.08. klo 18:00 Akaan kaupunginmestaruuskilpailut - Kesäliiga VII Tulokset (päivitetty: 21:22 20.08.2019)
Akaan kaupunginmestaruuskilpailut - Kesäliiga VII
Toijalan Vauhti
20.08.2019

M 100m
1)   Kalle Raitala                    TampPy                    11,61             
2)   Juuso Petäjäsuo                  LempKiYU                  12,00             
3)   Aaro Auvinen                     TampPy                    12,16             
4)   Dani Molin                       Akaa                      12,51             
5)   Janne Kuusela                    TammRy                    12,61             
6)   Esa Hakala                       TampPy                    13,18             
7)   Niko Uolamo                      ToijVau                   13,24             
8)   Ville Tuomi                                                14,07             
9)   Roni Molin                       Akaa                      14,34             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,0
1)   Aaro Auvinen                     TampPy                    12,16             
2)   Esa Hakala                       TampPy                    13,18             
3)   Niko Uolamo                      ToijVau                   13,24             
4)   Ville Tuomi                                                14,07             
5)   Roni Molin                       Akaa                      14,34             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,3
1)   Kalle Raitala                    TampPy                    11,61             
2)   Juuso Petäjäsuo                  LempKiYU                  12,00             
3)   Dani Molin                       Akaa                      12,51             
4)   Janne Kuusela                    TammRy                    12,61             


N 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Anne Huiko                       TampPy                    13,89             
2)   Pauliina Mäkinen                 TampPy                    15,34             
3)   Laura Hukka                      ToijVau                   15,39             


M 800m
Loppukilpailu
1)   Niko Uolamo                      ToijVau                   2.25,13           
2)   Dani Molin                       Akaa                      2.28,77           
3)   Janne Kuusela                    TammRy                    2.29,92           


N 800m

M Pituus
Loppukilpailu
1)   Niko Simola                      VammsVoi                  6,40 +0,0          
     -      6,40   -      -      -      -      
     +0,5   +0,0          +0,2   +0,7   +1,0   

2)   Dani Molin                       Akaa                      5,35 +2,7  5,29 -0,3
     4,99   5,35   5,05   4,95   5,12   5,29   
     +0,5   +2,7   +1,0   +1,1   +0,9   -0,3   

3)   Niko Uolamo                      ToijVau                   5,26 +0,0          
     4,98   5,20   5,03   4,92   5,09   5,26   
     +1,3   +0,0   +1,7   +1,3   +0,6   +0,0   

4)   Teemu Salminen                   ToijVau                   5,20 +1,8          
     5,03   5,15   5,12   5,20   4,93   5,17   
     +0,3   +1,8   +0,5   +1,8   +0,4   +1,1   

5)   Janne Kuusela                    TammRy                    5,17 +0,5          
     5,17   -      -      5,00   5,10   -      
     +0,5                 +1,5   +0,0   -0,4   

6)   Esa Hakala                       TampPy                    5,14 +3,0  4,86 -0,2
     -      5,14   4,86   -      -      -      
     +3,0   +3,0   -0,2   +1,7   +1,8   +1,2   

7)   Roni Molin                       Akaa                      4,51 +1,0          
     3,97   4,26   4,40   4,17   4,11   4,51   
     +0,3   +3,0   +0,2   +1,9   +0,6   +1,0   

8)   Mauri Merikanto                  HKV                       4,25 -0,2          
     -      -      4,25   -      4,24   -      
     +1,6          -0,2   +0,0   +0,7   +1,8   

9)   Matti Saunanen                   IkaalU                    3,29 +0,1          
     -      3,00   3,19   3,19   3,12   3,29   
     +0,7   +0,7   +0,7   +0,9   +0,0   +0,1   



N Pituus
Loppukilpailu
1)   Anne Huiko                       TampPy                    4,61 +1,5          
     x      x      4,61   4,57   x      x      
     +0,5   +0,5   +1,5   +1,3   +2,4   +1,9   

2)   Laura Hukka                      ToijVau                   3,69 +1,6          
     x      x      x      3,69   -      -      
     +0,6   +0,0   +0,9   +1,6                 



M Kuula
Loppukilpailu
1)   Olli Niemi                       KangKi                    14,63             
     14,40  14,00  14,36  14,28  14,52  14,63  

2)   Lauri Laasala                    ToijVau                   12,68             
     12,60  12,11  12,67  12,06  12,68  12,57  

3)   Jussi Mattila                                              10,34             
     10,34  10,18  10,17  10,12  9,57   9,41   

4)   Timo-Pekka Koivuniemi            ToijVau                   10,13             
     9,63   9,80   x      10,13  9,82   9,84   

5)   Teemu Salminen                   ToijVau                   9,98              
     8,73   9,48   9,31   9,64   x      9,98   

6)   Dani Molin                       Akaa                      9,08              
     8,75   9,08   x      8,29   8,84   8,27   

7)   Esa Hakala                       TampPy                    8,28              
     7,62   8,28   x      x      x      x      

8)   Roni Molin                       Akaa                      7,90              
     7,90   7,87   -      -      -      -      

9)   Erno Viitanen                                              7,77              
     7,34   x      7,77   7,05   7,05   6,82   

10)  Matti Saunanen                   IkaalU                    7,71              
     7,71   7,70   7,38   7,22   7,58   7,22   



N Kuula
Loppukilpailu
1)   Neea Suhonen                     ViialVa                   8,38              
     8,14   8,12   x      7,87   8,38   x      

2)   Hanna-Mari Heinonen              Akaa                      8,25              
     7,87   8,25   7,86   7,43   7,80   7,65   

3)   Kiira Vilenius                   ViialVa                   7,65              
     x      x      7,37   7,65   7,40   x      

4)   Irina Laasala                    Akaa                      7,35              
     7,15   7,00   7,34   6,97   7,35   7,11   

5)   Inka Vatka                       ToijVau                   7,21              
     7,13   x      7,21   x      7,05   x      

6)   Julia Talvitie                   ToijVau                   6,61              
     6,61   6,61   6,30   6,24   6,20   6,13   

7)   Anni Rahkonen                                              6,11              
     5,89   5,66   5,90   6,11   5,70   5,62   



P7 40m
1)   Veikka Paavola                   ToijVau                   7,25              
2)   Lukas Rantala                    ViialVa                   7,48              
3)   Olli Riikonen                    LempKiYU                  7,80              
4)   Eppu Repo                        ToijVau                   8,08              
5)   Elvis Säkkinen                                             8,57              
6)   Eevertti Niemi                   ViialVa                   8,68              
7)   Konsta Jokinen                   ToijVau                   9,20              
8)   Tatu Sundström                   ToijVau                   9,31              
9)   Aleksanteri Lehtinen                                       9,32              
10)  Urho Rajala                      LempKiYU                  9,80              

Loppukilpailu erä 1
1)   Veikka Paavola                   ToijVau                   7,25              
2)   Olli Riikonen                    LempKiYU                  7,80              
3)   Eevertti Niemi                   ViialVa                   8,68              
4)   Konsta Jokinen                   ToijVau                   9,20              
5)   Aleksanteri Lehtinen                                       9,32              

Loppukilpailu erä 2
1)   Lukas Rantala                    ViialVa                   7,48              
2)   Eppu Repo                        ToijVau                   8,08              
3)   Elvis Säkkinen                                             8,57              
4)   Tatu Sundström                   ToijVau                   9,31              
5)   Urho Rajala                      LempKiYU                  9,80              


T7 40m
1)   Tilda Lahdenmäki                 ViialVa                   7,62              
2)   Annukka Ikkala                   Akaa                      7,75              
3)   Ruut Lisko                       ViialVa                   8,15              
4)   Ilona Rahkonen                   ToijVau                   8,23              
5)   Sofia Viitanen                   ViialVa                   8,32              
6)   Hilma Heino                      ToijVau                   8,36              
7)   Sini Kirkkomäki                  ToijVau                   8,44              
8)   Kerttu Kovero                    ToijVau                   8,49              
9)   Peppi Ristimäki                  ViialVa                   8,80              
10)  Erin Helenius                    ViialVa                   9,21              
11)  Sofia Raivio                     ViialVa                   9,24              
12)  Elvi Alila                       ViialVa                   9,84              
13)  Ella Lehtinen                                              10,17             
14)  iida Vilpas                      ToijVau                   14,00             
     Laura Yli-Koivisto               ToijVau                   DNS               
     Sara Paasikangas                 ViialVa                   DNS               
     Minea Kaukojärvi                 ViialVa                   DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Tilda Lahdenmäki                 ViialVa                   7,62              
2)   Kerttu Kovero                    ToijVau                   8,49              
3)   Sofia Raivio                     ViialVa                   9,24              
4)   Elvi Alila                       ViialVa                   9,84              
5)   Ella Lehtinen                                              10,17             
     Laura Yli-Koivisto               ToijVau                   DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Annukka Ikkala                   Akaa                      7,75              
2)   Ruut Lisko                       ViialVa                   8,15              
3)   Ilona Rahkonen                   ToijVau                   8,23              
4)   Sofia Viitanen                   ViialVa                   8,32              
     Sara Paasikangas                 ViialVa                   DNS               

Loppukilpailu erä 3
1)   Hilma Heino                      ToijVau                   8,36              
2)   Sini Kirkkomäki                  ToijVau                   8,44              
3)   Peppi Ristimäki                  ViialVa                   8,80              
4)   Erin Helenius                    ViialVa                   9,21              
5)   iida Vilpas                      ToijVau                   14,00             
     Minea Kaukojärvi                 ViialVa                   DNS               


P7 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Eppu Repo                        ToijVau                   14,24             
     14,24  11,45  

2)   Tatu Sundström                   ToijVau                   13,46             
     12,70  13,46  

3)   Lukas Rantala                    ViialVa                   13,17             
     12,46  13,17  

4)   Veikka Paavola                   ToijVau                   12,24             
     12,24  11,97  

5)   Olli Riikonen                    LempKiYU                  11,94             
     11,94  5,89   

6)   Konsta Jokinen                   ToijVau                   11,54             
     9,95   11,54  

7)   Elvis Säkkinen                                             10,44             
     10,44  9,72   

8)   Aleksanteri Lehtinen                                       9,02              
     8,52   9,02   

9)   Urho Rajala                      LempKiYU                  7,32              
     7,32   6,87   

10)  Eevertti Niemi                   ViialVa                   5,20              
     5,20   5,07   



T7 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Hilma Heino                      ToijVau                   15,53             
     14,64  15,53  

2)   Sini Kirkkomäki                  ToijVau                   12,95             
     9,82   12,95  

3)   Minea Kaukojärvi                 ViialVa                   12,73             
     11,40  12,73  

4)   Ilona Rahkonen                   ToijVau                   10,73             
     10,48  10,73  

5)   Annukka Ikkala                   Akaa                      10,71             
     10,71  10,50  

6)   Tilda Lahdenmäki                 ViialVa                   10,15             
     9,86   10,15  

7)   Sofia Raivio                     ViialVa                   9,39              
     7,82   9,39   

8)   Karoliina Boyacioglu                                       8,84              
     8,52   8,84   

9)   Kerttu Kovero                    ToijVau                   8,20              
     8,02   8,20   

10)  Ruut Lisko                       ViialVa                   8,19              
     7,67   8,19   

11)  Sofia Viitanen                   ViialVa                   8,02              
     6,74   8,02   

12)  Erin Helenius                    ViialVa                   6,67              
     6,38   6,67   

13)  Peppi Ristimäki                  ViialVa                   5,20              
     5,20   3,24   

14)  Ella Lehtinen                                              4,95              
     4,95   4,78   

15)  Elvi Alila                       ViialVa                   3,52              
     3,50   3,52   

     iida Vilpas                      ToijVau                   DNS               
     Laura Yli-Koivisto               ToijVau                   DNS               
     Nuppu Pölkki                     ToijVau                   DNS               
     Sara Paasikangas                 ViialVa                   DNS               


P9 40m
1)   Matias Viitanen                  ViialVa                   6,86              
2)   Sebastian Karisola               ViialVa                   6,95              
3)   Perttu Soikkeli                  Akaa                      6,97              
4)   Justus Ikkala                    Akaa                      7,14              
5)   Johannes Hämäläinen              VehmU                     7,26              
6)   Oiva Lepo                        ViialVa                   7,47              
7)   Peetu Repo                       ToijVau                   7,57              
8)   Niklas Hukka                     ToijVau                   7,78              
9)   Akseli Kuusjärvi                 LempKiYU                  7,87              
10)  Miska Mänty                      LempKiYU                  8,22              

Loppukilpailu erä 1
1)   Matias Viitanen                  ViialVa                   6,86              
2)   Sebastian Karisola               ViialVa                   6,95              
3)   Perttu Soikkeli                  Akaa                      6,97              
4)   Johannes Hämäläinen              VehmU                     7,26              

Loppukilpailu erä 2
1)   Justus Ikkala                    Akaa                      7,14              
2)   Oiva Lepo                        ViialVa                   7,47              
3)   Peetu Repo                       ToijVau                   7,57              
4)   Niklas Hukka                     ToijVau                   7,78              
5)   Akseli Kuusjärvi                 LempKiYU                  7,87              
6)   Miska Mänty                      LempKiYU                  8,22              


T9 40m
1)   Julia Suolaniemi                 ToijVau                   6,57              
2)   Sara Majamäki                    ViialVa                   7,20              
3)   Emmi Vankka                      UrjU                      7,30              
4)   Sohvi Rantanen                   ViialVa                   7,34              
5)   Ella Rajala                      LempKiYU                  7,35              
6)   Noora Nieminen                   LempKiYU                  7,49              
7)   Senni Rantala                    LempKiYU                  7,50              
8)   Jenna Mäkynen                    LempKiYU                  7,59              
9)   Aada Mäkitalo                    LempKiYU                  7,62              
10)  Emmi Lönnqvist                   ViialVa                   7,63              
11)  Fanni Alila                      ViialVa                   7,70              
12)  Siiri Soini                      ViialVa                   7,90              
13)  Reetta Laine                     ToijVau                   7,91              
14)  Hilma Niemi                      ViialVa                   7,93              
15)  Enni Sundström                   ToijVau                   8,10              
16)  Salka Koivula                    ViialVa                   8,14              
17)  Minea Järnström                  LempKiYU                  8,24              
18)  Seela Säkkinen                   ToijVau                   8,48              
     Vilma Yli-Koivisto               ToijVau                   DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Julia Suolaniemi                 ToijVau                   6,57              
2)   Emmi Vankka                      UrjU                      7,30              
3)   Ella Rajala                      LempKiYU                  7,35              
4)   Noora Nieminen                   LempKiYU                  7,49              
5)   Senni Rantala                    LempKiYU                  7,50              
6)   Emmi Lönnqvist                   ViialVa                   7,63              

Loppukilpailu erä 2
1)   Aada Mäkitalo                    LempKiYU                  7,62              
2)   Fanni Alila                      ViialVa                   7,70              
3)   Siiri Soini                      ViialVa                   7,90              
4)   Reetta Laine                     ToijVau                   7,91              
5)   Hilma Niemi                      ViialVa                   7,93              
6)   Enni Sundström                   ToijVau                   8,10              
     Vilma Yli-Koivisto               ToijVau                   DNS               

Loppukilpailu erä 3
1)   Sara Majamäki                    ViialVa                   7,20              
2)   Sohvi Rantanen                   ViialVa                   7,34              
3)   Jenna Mäkynen                    LempKiYU                  7,59              
4)   Salka Koivula                    ViialVa                   8,14              
5)   Minea Järnström                  LempKiYU                  8,24              
6)   Seela Säkkinen                   ToijVau                   8,48              


P9 1000m
Loppukilpailu
1)   Perttu Soikkeli                  Akaa                      3.55,98           
2)   Eliel Bass                       LempKiYU                  4.05,73           
3)   Johannes Hämäläinen              VehmU                     4.09,43           
4)   Justus Ikkala                    Akaa                      4.12,90           
5)   Akseli Kuusjärvi                 LempKiYU                  4.13,64           
6)   Miska Mänty                      LempKiYU                  4.18,75           


T9 1000m
Loppukilpailu
1)   Julia Suolaniemi                 ToijVau                   3.46,87           
2)   Ella Rajala                      LempKiYU                  4.04,39           
3)   Emmi Vankka                      UrjU                      4.19,37           
4)   Iiris Helenius                   ViialVa                   4.22,24           
5)   Jenna Mäkynen                    LempKiYU                  4.26,60           
6)   Aada Mäkitalo                    LempKiYU                  4.48,63           
7)   Senni Rantala                    LempKiYU                  4.49,72           
8)   Enni Sundström                   ToijVau                   5.00,12           
9)   Seela Säkkinen                   ToijVau                   5.10,64           
     Kerttu Liehu                     ToijVau                   DNF               
     Noora Nieminen                   LempKiYU                  DNS               


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Matias Viitanen                  ViialVa                   3,47              
     3,04   3,13   3,47   x      
                                 

2)   Miska Mänty                      LempKiYU                  3,37              
     2,45   3,37   2,43   x      
                                 

3)   Sebastian Karisola               ViialVa                   3,31              
     3,19   3,20   3,31   3,13   
                                 

4)   Perttu Soikkeli                  Akaa                      3,16              
     3,00   2,78   3,12   3,16   
                                 

5)   Justus Ikkala                    Akaa                      3,12              
     3,04   3,03   3,12   3,12   
                                 

6)   Oiva Lepo                        ViialVa                   3,09              
     3,05   3,09   2,99   x      
                                 

7)   Niklas Hukka                     ToijVau                   2,77              
     2,77   2,52   2,42   x      
                                 

8)   Akseli Kuusjärvi                 LempKiYU                  2,65              
     2,59   2,60   2,60   2,65   
                                 

9)   Peetu Repo                       ToijVau                   2,54              
     2,49   2,54   x      2,53   
                                 

10)  Atte Leino                       KangU                     2,54              
     2,54   x      x      2,39   
                                 



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Julia Suolaniemi                 ToijVau                   3,65              
     3,52   3,57   3,58   3,65   
                                 

2)   Jenna Mäkynen                    LempKiYU                  3,14              
     3,03   3,14   2,99   x      
                                 

3)   Ella Rajala                      LempKiYU                  3,09              
     3,09   3,03   2,95   x      
                                 

4)   Sohvi Rantanen                   ViialVa                   3,07              
     2,92   3,00   3,07   3,07   
                                 

5)   Emmi Vankka                      UrjU                      3,04              
     2,92   2,80   3,04   2,91   
                                 

6)   Senni Rantala                    LempKiYU                  2,95              
     2,84   2,84   2,95   2,79   
                                 

7)   Minea Järnström                  LempKiYU                  2,86              
     2,69   2,41   2,67   2,86   
                                 

8)   Aada Mäkitalo                    LempKiYU                  2,70              
     2,66   2,50   2,70   2,58   
                                 

9)   Salka Koivula                    ViialVa                   2,62              
     2,37   2,37   2,25   2,62   
                                 

10)  Siiri Soini                      ViialVa                   2,61              
     2,61   2,49   2,59   x      
                                 

11)  Sara Majamäki                    ViialVa                   2,61              
     2,55   2,55   2,61   2,58   
                                 

12)  Iiris Helenius                   ViialVa                   2,60              
     2,60   2,43   2,16   x      
                                 

13)  Fanni Alila                      ViialVa                   2,54              
     2,41   x      2,54   2,47   
                                 

14)  Noora Nieminen                   LempKiYU                  2,44              
     2,44   2,28   2,39   2,30   
                                 

15)  Hilma Niemi                      ViialVa                   2,40              
     2,25   2,26   2,40   x      
                                 

16)  Elli Rantasalo                   ToijVau                   2,37              
     2,37   2,14   2,34   2,34   
                                 

17)  Kerttu Liehu                     ToijVau                   2,25              
     2,22   2,25   2,20   2,11   
                                 

18)  Enni Sundström                   ToijVau                   2,22              
     x      2,09   1,93   2,22   
                                 

19)  Seela Säkkinen                   ToijVau                   2,08              
     1,91   2,08   1,91   2,04   
                                 

     Emmi Lönnqvist                   ViialVa                   DNS               
     Vilma Yli-Koivisto               ToijVau                   DNS               


P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Sebastian Karisola               ViialVa                   6,40              
     6,09   x      6,17   6,40   

2)   Atte Leino                       KangU                     6,07              
     5,77   6,07   -      -      

3)   Perttu Soikkeli                  Akaa                      5,58              
     5,58   5,22   x      5,20   

4)   Matias Viitanen                  ViialVa                   5,28              
     5,28   5,16   5,21   4,94   

5)   Peetu Repo                       ToijVau                   4,26              
     4,05   4,25   3,97   4,26   



T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Julia Suolaniemi                 ToijVau                   5,93              
     5,84   5,54   5,13   5,93   

2)   Jenna Mäkynen                    LempKiYU                  5,53              
     4,51   4,39   4,84   5,53   

3)   Ella Rajala                      LempKiYU                  5,08              
     5,07   4,65   4,73   5,08   

4)   Aada Mäkitalo                    LempKiYU                  5,00              
     5,00   4,10   4,69   4,36   

5)   Reetta Laine                     ToijVau                   4,91              
     4,53   4,83   4,59   4,91   

6)   Salka Koivula                    ViialVa                   4,76              
     3,45   4,76   3,75   3,74   

7)   Emmi Lönnqvist                   ViialVa                   4,63              
     4,47   4,63   4,13   x      

8)   Minea Järnström                  LempKiYU                  4,51              
     4,18   4,51   3,85   4,13   

9)   Iiris Helenius                   ViialVa                   4,47              
     4,47   4,18   4,15   4,46   

10)  Emmi Vankka                      UrjU                      4,46              
     4,46   4,28   3,89   4,26   

11)  Sara Majamäki                    ViialVa                   4,36              
     x      4,13   4,06   4,36   

12)  Elli Rantasalo                   ToijVau                   4,30              
     3,80   4,15   4,13   4,30   

13)  Sohvi Rantanen                   ViialVa                   4,27              
     3,68   3,23   4,27   4,01   

14)  Senni Rantala                    LempKiYU                  4,20              
     3,95   4,05   4,20   3,97   

15)  Hilma Niemi                      ViialVa                   4,16              
     4,00   4,00   4,16   3,66   

16)  Säde Rasinmäki                   LempKiYU                  4,10              
     3,34   4,10   3,83   3,61   

17)  Noora Nieminen                   LempKiYU                  4,09              
     4,09   3,72   3,30   3,58   

18)  Enni Sundström                   ToijVau                   3,65              
     2,98   3,33   3,42   3,65   

19)  Fanni Alila                      ViialVa                   3,16              
     3,16   2,35   2,94   2,65   

     Seela Säkkinen                   ToijVau                   DNS               
     Siiri Soini                      ViialVa                   DNS               


P11 60m
1)   Eelis Numminen                   ToijVau                   9,20              
2)   Stefan Karisola                  ViialVa                   9,38              
3)   Eemeli Riikonen                  LempKiYU                  9,52              
4)   Samu Pentinniemi                 ViialVa                   9,65              
5)   Antti Ristanen                   LoimLei                   9,73              
6)   Viljami Kuusjärvi                LempKiYU                  9,78              
7)   Topias Hämäläinen                VehmU                     9,87              
8)   Elias Pajanen                    Akaa                      11,20             
9)   Miikka Koivuniemi                Akaa                      13,45             

Loppukilpailu erä 1
1)   Eelis Numminen                   ToijVau                   9,20              
2)   Stefan Karisola                  ViialVa                   9,38              
3)   Antti Ristanen                   LoimLei                   9,73              
4)   Viljami Kuusjärvi                LempKiYU                  9,78              

Loppukilpailu erä 2
1)   Eemeli Riikonen                  LempKiYU                  9,52              
2)   Samu Pentinniemi                 ViialVa                   9,65              
3)   Topias Hämäläinen                VehmU                     9,87              
4)   Elias Pajanen                    Akaa                      11,20             
5)   Miikka Koivuniemi                Akaa                      13,45             


T11 60m
1)   Venla Mattila                    ToijVau                   9,23              
2)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  9,24              
3)   Erin Lönnqvist                   LempKiYU                  9,60              
4)   Seela Turunen                    ToijVau                   9,79              
5)   Aino Aalto                       LempKiYU                  9,89              
6)   Iina Turunen                     ToijVau                   9,98              
7)   Wenica Ijäs                      ToijVau                   10,01             
8)   Jade Hukka                       ToijVau                   10,08             
9)   Olivia Oksjoki                   LempKiYU                  10,15             
10)  Nanna Salovaara                  LempKiYU                  10,35             
11)  Sara Paavola                     ToijVau                   10,51             
12)  Siru Rasinmäki                   LempKiYU                  10,55             
13)  Henna Miettinen                  ToijVau                   10,66             
14)  Feza Mbonabingi                  LempKiYU                  11,24             
15)  Erika Heikura                    ToijVau                   11,60             
     Milja Välläri                    ToijVau                   DNS               
     Isla Molin                       ViialVa                   DNS               
     Helmi Numminen                   ToijVau                   DNS               
     Jeni Suhonen                     LempKiYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Venla Mattila                    ToijVau                   9,23              
2)   Aino Aalto                       LempKiYU                  9,89              
3)   Wenica Ijäs                      ToijVau                   10,01             
4)   Sara Paavola                     ToijVau                   10,51             
5)   Siru Rasinmäki                   LempKiYU                  10,55             
     Milja Välläri                    ToijVau                   DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Erin Lönnqvist                   LempKiYU                  9,60              
2)   Jade Hukka                       ToijVau                   10,08             
3)   Olivia Oksjoki                   LempKiYU                  10,15             
4)   Nanna Salovaara                  LempKiYU                  10,35             
5)   Henna Miettinen                  ToijVau                   10,66             
     Isla Molin                       ViialVa                   DNS               

Loppukilpailu erä 3
1)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  9,24              
2)   Seela Turunen                    ToijVau                   9,79              
3)   Iina Turunen                     ToijVau                   9,98              
4)   Feza Mbonabingi                  LempKiYU                  11,24             
5)   Erika Heikura                    ToijVau                   11,60             
     Helmi Numminen                   ToijVau                   DNS               
     Jeni Suhonen                     LempKiYU                  DNS               


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Topias Hämäläinen                VehmU                     3.41,50           
2)   Viljami Kuusjärvi                LempKiYU                  3.47,31           
3)   Antti Ristanen                   LoimLei                   3.52,05           
4)   Samu Pentinniemi                 ViialVa                   3.56,93           
5)   Eelis Numminen                   ToijVau                   4.10,53           


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Aino Aalto                       LempKiYU                  3.59,74           
2)   Venla Mattila                    ToijVau                   3.59,99           
3)   Olivia Oksjoki                   LempKiYU                  4.12,86           
     Isla Molin                       ViialVa                   DNS               
     Milja Välläri                    ToijVau                   DNS               


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Stefan Karisola                  ViialVa                   3,78              
     3,54   x      3,47   3,78   
                                 

2)   Eelis Numminen                   ToijVau                   3,74              
     x      x      x      3,74   
                                 

3)   Samu Pentinniemi                 ViialVa                   3,71              
     3,71   3,30   x      3,24   
                                 

4)   Viljami Kuusjärvi                LempKiYU                  3,69              
     3,61   3,42   3,69   3,55   
                                 

5)   Eemeli Riikonen                  LempKiYU                  3,58              
     3,47   2,50   3,58   x      
                                 



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Venla Mattila                    ToijVau                   3,85              
     3,85   3,73   3,79   3,81   
                                 

2)   Aino Aalto                       LempKiYU                  3,65              
     3,41   3,43   3,47   3,65   
                                 

3)   Erin Lönnqvist                   LempKiYU                  3,53              
     3,26   3,03   3,33   3,53   
                                 

4)   Olivia Oksjoki                   LempKiYU                  3,45              
     3,45   3,21   3,15   3,20   
                                 

5)   Henna Miettinen                  ToijVau                   3,20              
     3,15   3,10   3,20   2,91   
                                 

6)   Sara Paavola                     ToijVau                   3,19              
     3,13   3,19   3,11   3,00   
                                 

7)   Jade Hukka                       ToijVau                   3,18              
     3,09   2,98   3,18   x      
                                 

8)   Wenica Ijäs                      ToijVau                   3,14              
     3,14   3,03   x      x      
                                 

9)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  3,01              
     x      x      3,01   x      
                                 

10)  Nanna Salovaara                  LempKiYU                  3,00              
     3,00   2,88   2,92   2,90   
                                 

11)  Siru Rasinmäki                   LempKiYU                  2,90              
     2,81   2,67   2,90   2,56   
                                 

12)  Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  2,68              
     2,51   2,42   2,51   2,68   
                                 

13)  Erika Heikura                    ToijVau                   2,17              
     2,17   2,14   2,10   2,06   
                                 

14)  Milla Sannamo                    ToijVau                   2,16              
     2,16   1,47   -      -      
                                 

     Helmi Numminen                   ToijVau                   NM                
     -      -      -      -      
                                 

     Isla Molin                       ViialVa                   NM                
     -      -      -      -      
                                 

     Jeni Suhonen                     LempKiYU                  NM                
     -      -      -      -      
                                 

     Milja Välläri                    ToijVau                   NM                
     -      -      -      -      
                                 



P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Viljami Kuusjärvi                LempKiYU                  7,71              
     7,19   7,46   6,99   7,71   

2)   Eelis Numminen                   ToijVau                   7,54              
     7,24   7,54   7,11   6,88   

3)   Stefan Karisola                  ViialVa                   7,39              
     6,63   7,39   6,78   6,30   

4)   Juho Hukkanen                    VehmU                     6,19              
     5,58   5,62   5,67   6,19   

5)   Eemeli Riikonen                  LempKiYU                  5,98              
     5,58   5,98   5,57   5,61   

6)   Antti Sujamo                     ToijVau                   5,64              
     5,64   5,39   4,52   5,03   

7)   Samu Pentinniemi                 ViialVa                   5,55              
     5,55   5,34   5,40   5,33   



T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Wenica Ijäs                      ToijVau                   7,80              
     x      7,21   7,09   7,80   

2)   Iina Turunen                     ToijVau                   7,19              
     6,94   7,19   5,93   6,60   

3)   Siru Rasinmäki                   LempKiYU                  6,64              
     5,50   4,96   5,74   6,64   

4)   Jade Hukka                       ToijVau                   6,42              
     6,26   6,42   6,23   6,26   

5)   Henna Miettinen                  ToijVau                   5,12              
     4,82   5,11   5,12   4,51   

6)   Milla Sannamo                    ToijVau                   5,12              
     4,76   4,44   4,80   5,12   

7)   Seela Turunen                    ToijVau                   5,06              
     5,06   4,72   5,06   4,50   

8)   Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  4,98              
     4,92   4,96   4,79   4,98   

     Helmi Numminen                   ToijVau                   DNS               
     Isla Molin                       ViialVa                   DNS               


P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,4
1)   Eelis Kuusjärvi                  LempKiYU                  8,86              
2)   Aarne Kalela                     LempKiYU                  9,40              
3)   Eero Ranta                       LempKiYU                  9,47              
4)   Rasmus Vankka                    UrjU                      9,49              
5)   Veli Lepo                        ViialVa                   9,57              
6)   Arttu Viljanen                   ToijVau                   10,00             
7)   Oliver Pajanen                   Akaa                      12,79             


T13 60m
1)   Jenna Pentinniemi                ViialVa                   8,77              
2)   Maija Oksa                       ViialVa                   8,80              
3)   Pinja Kukko                      LempKiYU                  9,02              
4)   Saara Kuha                       Akaa                      9,19              
5)   Julia Viitanen                   ViialVa                   9,36              
6)   Elli Sivonen                     ViialVa                   9,48              
7)   Heini Miettinen                  ToijVau                   9,60              
8)   Vilja Hujanen                    ViialVa                   9,66              
9)   Veera Rantala                    LempKiYU                  9,77              
10)  Jemima Kabengano                 LempKiYU                  10,15             
11)  Lotta Sannamo                    ToijVau                   10,16             
12)  Emilia Kuusenaho                 ViialVa                   10,80             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,6
1)   Jenna Pentinniemi                ViialVa                   8,77              
2)   Maija Oksa                       ViialVa                   8,80              
3)   Heini Miettinen                  ToijVau                   9,60              
4)   Jemima Kabengano                 LempKiYU                  10,15             
5)   Lotta Sannamo                    ToijVau                   10,16             
6)   Emilia Kuusenaho                 ViialVa                   10,80             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,5
1)   Pinja Kukko                      LempKiYU                  9,02              
2)   Saara Kuha                       Akaa                      9,19              
3)   Julia Viitanen                   ViialVa                   9,36              
4)   Elli Sivonen                     ViialVa                   9,48              
5)   Vilja Hujanen                    ViialVa                   9,66              
6)   Veera Rantala                    LempKiYU                  9,77              


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Joona Koskinen                   ViialVa                   3.07,68           
2)   Eero Ranta                       LempKiYU                  3.12,11           
3)   Eelis Kuusjärvi                  LempKiYU                  3.17,03           
4)   Jesse Salo                       LempKiYU                  3.20,66           
5)   Otso Luodeslampi                 LempKiYU                  3.24,92           
6)   Arttu Viljanen                   ToijVau                   3.26,81           
7)   Rasmus Vankka                    UrjU                      3.43,89           
8)   Veli Lepo                        ViialVa                   3.56,38           
     Aarne Kalela                     LempKiYU                  DNS               


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Maija Oksa                       ViialVa                   3.31,90           
2)   Jenna Pentinniemi                ViialVa                   3.41,92           
3)   Vilja Hujanen                    ViialVa                   3.56,32           
4)   Heini Miettinen                  ToijVau                   4.01,72           


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Aarne Kalela                     LempKiYU                  140               
     125    128    131    135    140    145    
     o      o      o      o      o      xxx    

1)   Eero Ranta                       LempKiYU                  140               
     125    128    131    135    140    145    
     o      o      o      o      o      xxx    

3)   Arttu Viljanen                   ToijVau                   128               
     110    115    120    125    128    131    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

4)   Veli Lepo                        ViialVa                   125               
     110    115    120    125    128    
     o      o      o      xo     xxx    

5)   Rasmus Vankka                    UrjU                      120               
     100    105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      xxo    xxx    



T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Heini Miettinen                  ToijVau                   128               
     105    110    115    120    125    128    131    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

2)   Julia Viitanen                   ViialVa                   125               
     115    120    125    128    
     o      o      o      xxx    

3)   Pinja Kukko                      LempKiYU                  125               
     115    120    125    128    
     xo     xo     o      xxx    

4)   Jenna Pentinniemi                ViialVa                   125               
     105    110    115    120    125    128    
     o      o      o      xo     xo     xxx    

5)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  125               
     110    115    120    125    128    
     o      o      o      xxo    xxx    

6)   Elli Sivonen                     ViialVa                   120               
     105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      xxx    

6)   Veera Rantala                    LempKiYU                  120               
     115    120    125    
     o      o      xxx    

8)   Vilja Hujanen                    ViialVa                   115               
     105    110    115    120    
     o      xo     xxo    xxx    



P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Aarne Kalela                     LempKiYU                  32,96             
     27,91  32,07  31,55  32,96  

2)   Eelis Kuusjärvi                  LempKiYU                  30,17             
     22,28  22,19  30,17  24,31  

3)   Juho Hukkanen                    VehmU                     28,20             
     28,20  26,89  27,68  26,89  

4)   Joona Taipale                    PälkLL                    27,99             
     25,42  25,70  x      27,99  

5)   Rasmus Vankka                    UrjU                      25,93             
     21,87  21,50  25,93  23,76  

6)   Samu Pentinniemi                 ViialVa                   24,05             
     22,26  24,05  21,69  14,99  

7)   Antti Ristanen                   LoimLei                   22,55             
     22,55  x      x      20,98  

8)   Eelis Numminen                   ToijVau                   21,64             
     21,56  x      21,64  x      

9)   Arttu Viljanen                   ToijVau                   20,39             
     x      20,39  19,49  -      

10)  Veli Lepo                        ViialVa                   14,08             
     12,21  12,15  14,08  13,27  

     Eero Ranta                       LempKiYU                  DNS               


T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Eevi Vatka                       ToijVau                   26,00             
     25,62  x      24,98  26,00  

2)   Veera Rantala                    LempKiYU                  22,05             
     22,05  21,60  19,63  18,24  

3)   Emilia Kuusenaho                 ViialVa                   20,59             
     18,36  20,59  x      x      

4)   Vilja Hujanen                    ViialVa                   17,33             
     16,76  17,33  15,05  13,49  

5)   Jemima Kabengano                 LempKiYU                  15,48             
     12,44  15,48  11,67  12,91  

6)   Elli Sivonen                     ViialVa                   12,28             
     10,10  12,05  10,82  12,28  

7)   Jenna Pentinniemi                ViialVa                   11,80             
     8,82   11,10  11,17  11,80  

8)   Lotta Sannamo                    ToijVau                   10,60             
     8,85   7,86   9,08   10,60  



P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,6
1)   Daniel Saaristo                  IkaalU                    11,98             
2)   Ville Väliharju                  TampPy                    12,40             
3)   Eino Perämaa                     TampPy                    12,51             
4)   Mikael Viitanen                  LempKiYU                  13,47             
5)   Atte Rantanen                    ViialVa                   13,90             


T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Maiju Autio                      ToijVau                   13,59             
2)   Jenni Laine                      ToijVau                   14,24             
3)   Sanni Niskanen                   ViialVa                   14,52             
4)   Jonna Uolamo                     ToijVau                   14,57             


P15 800m
Loppukilpailu
1)   Eino Perämaa                     TampPy                    2.24,98           
2)   Eetu Koskinen                    ViialVa                   2.55,02           


T15 800m
Loppukilpailu
1)   Sanni Niskanen                   ViialVa                   2.48,97           
2)   Ella Kokko                       ToijVau                   2.54,43           
3)   Helmi Finska                     VammsVoi                  3.22,12           


P15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Samu Kauppi                      TammRy                    166               
     150    153    166    169    
     o      o      xxo    xxx    

2)   Mikael Viitanen                  LempKiYU                  147               
     138    141    144    147    150    
     xxo    o      xxo    xxo    xxx    

3)   Atte Rantanen                    ViialVa                   144               
     125    130    135    138    141    144    147    
     o      o      xxo    xo     o      o      xxx    



T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Jenni Laine                      ToijVau                   147               
     115    120    125    130    135    138    141    144    147    150    
     o      o      o      o      xo     o      xxo    xo     o      xxx    

2)   Maiju Autio                      ToijVau                   144               
     130    135    138    141    144    147    
     xo     o      o      xo     xxo    xxx    

3)   Jonna Uolamo                     ToijVau                   135               
     115    120    125    130    135    138    
     o      o      o      o      xo     xxx    

4)   Helmi Finska                     VammsVoi                  130               
     125    130    135    
     o      xo     xxx    

5)   Sanni Niskanen                   ViialVa                   125               
     115    120    125    130    
     o      o      o      xxx    



P15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Samu Kauppi                      TammRy                    40,26             
     40,26  38,27  x      x      x      x      

2)   Eetu Koskinen                    ViialVa                   28,54             
     28,54  28,06  28,26  27,63  27,26  27,70  

     Mikael Viitanen                  LempKiYU                  DNS               


T15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Vilma Toivonen                   HämeenlTa                 37,38             
     34,29  37,38  x      36,36  37,00  34,71  

2)   Neea Suhonen                     ViialVa                   36,38             
     32,59  35,23  36,38  32,59  35,67  35,61  

3)   Viivi Taipale                    PälkLL                    32,29             
     28,83  29,64  26,77  30,80  32,29  31,08  

4)   Helmi Hujanen                    ViialVa                   27,27             
     27,27  26,44  23,84  -      23,26  -      

5)   Jonna Uolamo                     ToijVau                   26,51             
     24,08  x      26,33  x      24,26  26,51  

6)   Elice Helenius                   ViialVa                   25,06             
     23,65  x      23,24  22,36  25,06  21,98  

7)   Helmi Finska                     VammsVoi                  24,09             
     21,93  24,09  x      21,91  21,74  18,50