Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
30.06. klo 12:00 Kipinän Kisat Tulokset (päivitetty: 13:02 01.07.2019)
Kipinän Kisat
Nummen Urheilukenttä
30.6.2019

TULOKSET

M 100 m


                     Tuuli: +1,1

  1. Arttu Tauriainen                        Perniön Urheilijat                 11,94
  2. Petri Tauriainen                        Perniön Urheilijat                 12,02
  3. Heikki Leppänen                         Esbo IF                            12,10
  4. Patrick Lindberg                        Vihdin Viesti                      12,36
  5. Lasse Malin                             Lopen Urheilijat                   12,84
  6. Sami Loikkanen                          Nummen Kipinä                      14,19

M 1500 m


  1. Henri Heikkinen                         Paimion Urheilijat               4.23,98
  2. Lasse Minkkinen                         IF Raseborg                      4.27,50
  3. Daniel Äikäs                            Helsingin Kisa-Veikot            4.39,83
  4. Thomas Sandberg                         ÅIFK Friidrott                   4.46,50
  5. Mikko Mäkelä                            Vantaan Salamat                  4.47,72
  6. Sami Loikkanen                          Nummen Kipinä                    5.02,89
  7. Toni Illaru                             Vihdin Urheiluveteraanit         5.20,36
     Juha Löppönen                           Helsingin Jyry                       DNS

M Pituus

  1. Arttu Tauriainen                        Perniön Urheilijat                  6,25 +0,4           
          6,25
          +0,4
  2. Patrick Lindberg                        Vihdin Viesti                       5,93 +0,8           
          5,93
          +0,8
  3. Lasse Malin                             Lopen Urheilijat                    5,10 +1,2           
          5,10
          +1,2
  4. Mikko Uittamo                           Nummen Kipinä                       5,09 +0,4           
          5,09
          +0,4
  5. Petri Korander                          Vihdin Urheiluveteraanit            4,59 +1,5           
          4,59      
          +1,5      

M Kuula

  1. Kalle Nuuttila                          Kuhmoisten Kumu                     9,86
           9,86
  2. Sami Loikkanen                          Nummen Kipinä                       9,78
           9,78
  3. Joni Lähde                              Lopen Urheilijat                    9,58
           9,58
  4. Lasse Malin                             Lopen Urheilijat                    9,17
           9,17
  5. Petri Korander                          Vihdin Urheiluveteraanit            8,08
           8,08
     Mikko Uittamo                           Nummen Kipinä                        DNS
        

P9 60 m                             Finaali


                     Tuuli: +0,2

  1. Eetu Kitinmäki                          Nummen Kipinä                      10,15
  2. Riku Korhonen                           Nurmijärven Yleisurheilu           10,30
  3. Timi Enström                            Karkkilan Pojat                    10,60
  4. Niki Sirén                              Raision Kuula                      11,53
  5. Santtu Salminen                         Karkkilan Pojat                    13,24
  6. Anselmi Tuominen                        Nummen Kipinä                      13,41

P9 60 m

  1. Eetu Kitinmäki                          Nummen Kipinä                      10,25
  2. Riku Korhonen                           Nurmijärven Yleisurheilu           10,43
  3. Timi Enström                            Karkkilan Pojat                    10,57
  4. Niki Sirén                              Raision Kuula                      11,41
  5. Santtu Salminen                         Karkkilan Pojat                    13,08
  6. Anselmi Tuominen                        Nummen Kipinä                      13,35
  7. Tatu Parkkinen                          Nummen Kipinä                      13,91

Erä 1                Tuuli: -0,7

  1. Eetu Kitinmäki                          Nummen Kipinä                      10,25
  2. Riku Korhonen                           Nurmijärven Yleisurheilu           10,43
  3. Timi Enström                            Karkkilan Pojat                    10,57
  4. Niki Sirén                              Raision Kuula                      11,41

Erä 2                Tuuli: -1,3

  1. Santtu Salminen                         Karkkilan Pojat                    13,08
  2. Anselmi Tuominen                        Nummen Kipinä                      13,35
  3. Tatu Parkkinen                          Nummen Kipinä                      13,91

P9 1000 m


  1. Niki Sirén                              Raision Kuula                    3.57,24
  2. Eetu Kitinmäki                          Nummen Kipinä                    3.59,66
  3. Anselmi Tuominen                        Nummen Kipinä                    5.06,64
     Tatu Parkkinen                          Nummen Kipinä                        DNS

P9 Pituus

  1. Eetu Kitinmäki                          Nummen Kipinä                       3,16 -0,5           
          3,16
          -0,5
  2. Timi Enström                            Karkkilan Pojat                     3,08 +0,8           
          3,08
          +0,8
  3. Niki Sirén                              Raision Kuula                       3,05 +1,2           
          3,05
          +1,2
  4. Anselmi Tuominen                        Nummen Kipinä                       2,29 -0,8           
          2,29
          -0,8
  5. Santtu Salminen                         Karkkilan Pojat                     2,04 -0,8           
          2,04
          -0,8
     Tatu Parkkinen                          Nummen Kipinä                        DNS                
        
        

P11 60 m                            Finaali


                     Tuuli: -0,6

  1. Eemeli Makkonen                         Keski-Uudenmaan Yleisurheilu        9,71
  2. Elmer Keinänen                          Esbo IF                             9,72
  3. Ron Åvall                               Nummen Kipinä                       9,79
  4. Joona Paananen                          Nurmijärven Yleisurheilu            9,88
  5. Daniel Ehrnsten                         Länsi-Uudenmaan Urheilijat          9,91
  6. Ville Tanskanen                         Vihdin Viesti                      10,03

P11 60 m

  1. Daniel Ehrnsten                         Länsi-Uudenmaan Urheilijat          9,73
  2. Eemeli Makkonen                         Keski-Uudenmaan Yleisurheilu        9,74
  3. Elmer Keinänen                          Esbo IF                             9,77
  4. Ville Tanskanen                         Vihdin Viesti                       9,84
  5. Joona Paananen                          Nurmijärven Yleisurheilu            9,87
  6. Ron Åvall                               Nummen Kipinä                      10,01
  7. Teemu Tanskanen                         Vihdin Viesti                      10,10
  8. Jere Paananen                           Nurmijärven Yleisurheilu           10,31
  9. Kimi Parkkinen                          Nummen Kipinä                      13,16

Erä 1                Tuuli: -1,7

  1. Eemeli Makkonen                         Keski-Uudenmaan Yleisurheilu        9,74
  2. Elmer Keinänen                          Esbo IF                             9,77
  3. Joona Paananen                          Nurmijärven Yleisurheilu            9,87
  4. Kimi Parkkinen                          Nummen Kipinä                      13,16

Erä 2                Tuuli: 0,0

  1. Daniel Ehrnsten                         Länsi-Uudenmaan Urheilijat          9,73
  2. Ville Tanskanen                         Vihdin Viesti                       9,84
  3. Ron Åvall                               Nummen Kipinä                      10,01
  4. Teemu Tanskanen                         Vihdin Viesti                      10,10
  5. Jere Paananen                           Nurmijärven Yleisurheilu           10,31

P11 Korkeus

  1. Elmer Keinänen                          Esbo IF                              138
         110 115 120 125 130 135 138 140
          XO   O   O   O   O  XO   O XXX
  2. Joona Paananen                          Nurmijärven Yleisurheilu             135
         120 125 130 135 138
           O   O  XO  XO XXX
  3. Vihtori Saukkola                        Nummen Kipinä                        130
         115 120 125 130 135
           O   O   O  XO XXX
  4. Ville Tanskanen                         Vihdin Viesti                        120
         080 085 090 095 100 105 110 115 120 125
           O   O   O   O   O   O  XO   O   O XXX
  5. Jere Paananen                           Nurmijärven Yleisurheilu             110
         100 105 110 115
           O   O   O XXX
  5. Eemeli Makkonen                         Keski-Uudenmaan Yleisurheilu         110
         085 090 095 100 105 110 115
           O   O   0   O   O   O XXX
  7. Ron Åvall                               Nummen Kipinä                        110
         085 090 095 100 105 110 115
           O   O   O   O  XO   O XXX
  8. Kimi Parkkinen                          Nummen Kipinä                        080
         080 085
           O XXX

P11 Kuula

  1. Teemu Tanskanen                         Vihdin Viesti                       7,54
           7,54
  2. Elmer Keinänen                          Esbo IF                             7,42
           7,42
  3. Sami Rekola                             Tammelan Ryske                      7,29
           7,29
  4. Riku Korhonen                           Nurmijärven Yleisurheilu            7,08
           7,08
  5. Lauri Saha                              Keravan Urheilijat                  6,98
           6,98
  6. Joona Paananen                          Nurmijärven Yleisurheilu            6,84
           6,84
  7. Ville Tanskanen                         Vihdin Viesti                       6,29
           6,29
  8. Ron Åvall                               Nummen Kipinä                       6,20
           6,20
  9. Jere Paananen                           Nurmijärven Yleisurheilu            6,16
           6,16
 10. Eemeli Makkonen                         Keski-Uudenmaan Yleisurheilu        5,33
           5,33
 11. Timi Enström                            Karkkilan Pojat                     5,01
           5,01
     Kimi Parkkinen                          Nummen Kipinä                        DNS
        

P13 60 m


                     Tuuli: +1,2

  1. Aleksi Jokela                           Tammelan Ryske                      8,52
  2. Miro Hottinen                           Espoon Tapiot                       8,96
  3. Emil Granström                          Vihdin Viesti                       9,18
  4. Alex Brofeldt                           Keski-Uudenmaan Yleisurheilu        9,36
  5. Lauri Loikkanen                         Länsi-Uudenmaan Urheilijat          9,50

P13 Pituus

  1. Aleksi Jokela                           Tammelan Ryske                      4,70 -1,0           
          4,70
          -1,0
  2. Emil Granström                          Vihdin Viesti                       4,07 -0,7           
          4,07
          -0,7
  3. Lauri Loikkanen                         Länsi-Uudenmaan Urheilijat          3,83 +1,7           
          3,83
          +1,7
  4. Alex Brofeldt                           Keski-Uudenmaan Yleisurheilu        3,70 +1,6           
          3,70
          +1.6

P13 Keihäs

  1. Ville Rekola                            Tammelan Ryske                     42,08
          42,08
  2. Aleksi Jokela                           Tammelan Ryske                     36,61
          36,61
  3. Riku Korhonen                           Nurmijärven Yleisurheilu           26,80
          26,80
  4. Emil Granström                          Vihdin Viesti                      25,32
          25,32
  5. Alex Brofeldt                           Keski-Uudenmaan Yleisurheilu       21,45
          21,45
Kilpailun ulkopuolella
     Amos Henriksson                         Kirkkonummen Urheilijat              DNS
        

P15 100 m


                     Tuuli: +0,6

  1. Aleksi Tauriainen                       Perniön Urheilijat                 12,55
  2. Kalle Hirvi                             Kirkkonummen Urheilijat            12,73
  3. Oliver Heikkinen                        IF Raseborg                        12,95
  4. Amos Henriksson                         Kirkkonummen Urheilijat            14,52

P15 Pituus

  1. Kalle Hirvi                             Kirkkonummen Urheilijat             5,26 -0,3           
          5,26
          -0,3
  2. Oliver Heikkinen                        IF Raseborg                         5,23 +1,1           
          5,23
          +1,1
  3. Niklas Vuori                            Forssan Salama                      4,56 +1,5           
          4,56
          +1,5
  4. Amos Henriksson                         Kirkkonummen Urheilijat             4,12 -1,2           
          4,12
          -1.2

P15 Kuula

  1. Kalle Hirvi                             Kirkkonummen Urheilijat            10,82
          10,82
  2. Niklas Vuori                            Forssan Salama                     10,81
          10,81
     Amos Henriksson                         Kirkkonummen Urheilijat              DNS
        

M17 100 m


                     Tuuli: +0,6

  1. Jonatan Sperryn                         Espoon Tapiot                      12,14

N 100 m


                     Tuuli: +2,5

  1. Elina Rönkkö                            Savonlinnan Riento                 13,13
  2. Riina Virtanen                          Hyvinkään seudun Urheilijat        13,76
  3. Sofie Westerberg                        Esbo IF                            13,91
  4. Sonja Mäkelä                            Esbo IF                            14,23
  5. Kati Oikarinen                          Runners Club                       15,82
  6. Sinikka Illaru                          Vihdin Viesti                      16,71

N 1500 m


  1. Liisa Timonen                           Espoon Tapiot                    5.41,38
     Veera Puosi                             Jyväskylän Kenttäurheilijat          DNS
     Birgit Tuomola                          Lahden Ahkera                        DNS

N Pituus

  1. Riina Virtanen                          Hyvinkään seudun Urheilijat         4,86 -1,2           
          4,86
          -1,2
  2. Nelli Korelin                           Salon Vilpas                        4,84 +0,4           
          4,84
          +0,4
  3. Elina Rönkkö                            Savonlinnan Riento                  4,61 +0,4           
          4,61
          +0,4
  4. Sinikka Illaru                          Vihdin Viesti                       3,02 +1,5           
          3,02
          +1.5

N Kuula

  1. Henna Sallinen                          Savonlinnan Riento                 12,96
          12,96
  2. Heidi Tuomisto                          Nummen Kipinä                      10,27
          10,27
  3. Noora Tuominen                          Nummen Kipinä                       6,88
           6,88

T9 60 m                             Finaali


                     Tuuli: -0,3

  1. Vera Alhfors                            HIFK                               10,12
  2. Fianna Myllyniemi                       Helsingin Kisa-Veikot              10,21
  3. Miisa Virtanen                          Hyvinkään seudun Urheilijat        10,69
  4. Pipsa Raussi                            Riihimäen Kisko                    10,70
  5. Anette Latva-Aro                        Karkkilan Pojat                    10,73
  6. Lumi Halén                              Länsi-Uudenmaan Urheilijat         10,92

T9 60 m

  1. Vera Alhfors                            HIFK                               10,04
  2. Fianna Myllyniemi                       Helsingin Kisa-Veikot              10,28
  3. Miisa Virtanen                          Hyvinkään seudun Urheilijat        10,42
  4. Pipsa Raussi                            Riihimäen Kisko                    10,61
  5. Lumi Halén                              Länsi-Uudenmaan Urheilijat         10,74
  6. Anette Latva-Aro                        Karkkilan Pojat                    10,93
  7. Meeri Saha                              Keravan Urheilijat                 10,93
  8. Ilona Utriainen                         Raision Kuula                      10,94
  9. Siiri Lehtovaara                        Nummen Kipinä                      10,94
 10. Tessa Kekäläinen                        Nummen Kipinä                      11,25
 11. Enni Morander                           Nummen Kipinä                      11,28
 12. Emma Kotakallio                         Kirkkonummen Urheilijat            11,45
 13. Kielo Salo                              Karkkilan Pojat                    11,56
 14. Wilma Aarnio                            Salon Vilpas                       11,97
 15. Leni Heiskanen                          Karkkilan Pojat                    12,04
 16. Helena Malin                            Nummen Kipinä                      12,50
 17. Kaisla Salo                             Karkkilan Pojat                    13,17
     Minja Kaunisharju                       Forssan Salama                       DNS

Erä 1                Tuuli: 0,0

  1. Fianna Myllyniemi                       Helsingin Kisa-Veikot              10,28
  2. Miisa Virtanen                          Hyvinkään seudun Urheilijat        10,42
  3. Lumi Halén                              Länsi-Uudenmaan Urheilijat         10,74
  4. Anette Latva-Aro                        Karkkilan Pojat                    10,93
  5. Enni Morander                           Nummen Kipinä                      11,28
  6. Wilma Aarnio                            Salon Vilpas                       11,97

Erä 2                Tuuli: -0,6

  1. Ilona Utriainen                         Raision Kuula                      10,94
  2. Tessa Kekäläinen                        Nummen Kipinä                      11,25
  3. Emma Kotakallio                         Kirkkonummen Urheilijat            11,45
  4. Leni Heiskanen                          Karkkilan Pojat                    12,04
  5. Kaisla Salo                             Karkkilan Pojat                    13,17
     Minja Kaunisharju                       Forssan Salama                       DNS

Erä 3                Tuuli: 0,0

  1. Vera Alhfors                            HIFK                               10,04
  2. Pipsa Raussi                            Riihimäen Kisko                    10,61
  3. Meeri Saha                              Keravan Urheilijat                 10,93
  4. Siiri Lehtovaara                        Nummen Kipinä                      10,94
  5. Kielo Salo                              Karkkilan Pojat                    11,56
  6. Helena Malin                            Nummen Kipinä                      12,50

T9 1000 m


  1. Pipsa Raussi                            Riihimäen Kisko                  4.09,45
  2. Meeri Saha                              Keravan Urheilijat               4.10,90
  3. Ilona Utriainen                         Raision Kuula                    4.11,72
  4. Kielo Salo                              Karkkilan Pojat                  4.18,41
  5. Martta Koskivainio                      Marttilan Murto                  4.26,88
  6. Enni Morander                           Nummen Kipinä                    4.31,77
  7. Emma Kotakallio                         Kirkkonummen Urheilijat          4.39,61
  8. Siiri Lehtovaara                        Nummen Kipinä                    4.41,54
  9. Kaisla Salo                             Karkkilan Pojat                  5.07,10
 10. Tessa Kekäläinen                        Nummen Kipinä                    5.30,77
 11. Helena Malin                            Nummen Kipinä                    5.42,86
     Fianna Myllyniemi                       Helsingin Kisa-Veikot                DNS

T9 Pituus

  1. Vera Alhfors                            HIFK                                3,66 +0,3           
          3,66
          +0,3
  2. Fianna Myllyniemi                       Helsingin Kisa-Veikot               3,43 +1,6           
          3,43
          +1,6
  3. Miisa Virtanen                          Hyvinkään seudun Urheilijat         3,36 +1,7           
          3,36
          +1,7
  4. Pipsa Raussi                            Riihimäen Kisko                     3,34 +0,8           
          3,34
          +0,8
  5. Ilona Utriainen                         Raision Kuula                       3,15 +1,8           
          3,15
          +1,8
  6. Anette Latva-Aro                        Karkkilan Pojat                     2,98 -0,2           
          2,98
          -0,2
  7. Siiri Lehtovaara                        Nummen Kipinä                       2,94 -0,4           
          2,94
          -0,4
  8. Enni Morander                           Nummen Kipinä                       2,89 -0,2           
          2,89
          -0,2
  9. Emma Kotakallio                         Kirkkonummen Urheilijat             2,79 -0,6           
          2,79
          -0,6
 10. Wilma Aarnio                            Salon Vilpas                        2,74 +0,8           
          2,74
          +0,8
 11. Lumi Halén                              Länsi-Uudenmaan Urheilijat          2,73 -0,2           
          2,73
          -0,2
 12. Leni Heiskanen                          Karkkilan Pojat                     2,72 +1,1           
          2,72
          +1,1
 13. Kielo Salo                              Karkkilan Pojat                     2,52 +2,2  2,50 +0,2
          2,52  2,50
          +2,2  +0,2
 14. Helena Malin                            Nummen Kipinä                       2,49 +0,2           
          2,49
          +0,2
 15. Tessa Kekäläinen                        Nummen Kipinä                       2,45 +0,2           
          2,45
          +0,2
 16. Kaisla Salo                             Karkkilan Pojat                     2,13 +0,8           
          2,13
          +0,8
     Minja Kaunisharju                       Forssan Salama                       DNS                
        
        

T11 60 m                            Finaali


                     Tuuli: +0,3

  1. Henni Piirainen                         Keski-Uudenmaan Yleisurheilu        9,24
  2. Nea Hyrsylä                             Vihdin Viesti                       9,37
  3. Ruth Toivola                            Riihimäen Kisko                     9,40
  4. Hanna Kotakallio                        Kirkkonummen Urheilijat             9,43
  5. Julianna Räsänen                        Kirkkonummen Urheilijat             9,78
  6. Kiia Hyrsylä                            Vihdin Viesti                       9,87

T11 60 m

  1. Henni Piirainen                         Keski-Uudenmaan Yleisurheilu        9,35
  2. Hanna Kotakallio                        Kirkkonummen Urheilijat             9,44
  3. Ruth Toivola                            Riihimäen Kisko                     9,48
  4. Nea Hyrsylä                             Vihdin Viesti                       9,59
  5. Julianna Räsänen                        Kirkkonummen Urheilijat             9,73
  6. Kiia Hyrsylä                            Vihdin Viesti                       9,93
  7. Piitu Tourunen                          Lahden Ahkera                       9,96
  8. Catarine Billingham                     Hyvinkään seudun Urheilijat        10,00
  9. Liia Liski                              Nummen Kipinä                      10,11
 10. Sara Salminen                           Karkkilan Pojat                    10,13
 11. Oona Korhonen                           Nurmijärven Yleisurheilu           10,20
 12. Lotta Larjava                           Kirkkonummen Urheilijat            10,21
 13. Tiia Enström                            Karkkilan Pojat                    10,32
 14. Greta Aarnio                            Salon Vilpas                       10,44
 15. Emma Liikkanen                          Nurmijärven Yleisurheilu           10,50
 16. Liia Suurjoki                           Helsingin Kisa-Veikot              10,84

Erä 1                Tuuli: 0,0

  1. Henni Piirainen                         Keski-Uudenmaan Yleisurheilu        9,35
  2. Liia Liski                              Nummen Kipinä                      10,11
  3. Sara Salminen                           Karkkilan Pojat                    10,13
  4. Lotta Larjava                           Kirkkonummen Urheilijat            10,21
  5. Greta Aarnio                            Salon Vilpas                       10,44
  6. Emma Liikkanen                          Nurmijärven Yleisurheilu           10,50

Erä 2                Tuuli: -0,7

  1. Ruth Toivola                            Riihimäen Kisko                     9,48
  2. Nea Hyrsylä                             Vihdin Viesti                       9,59
  3. Catarine Billingham                     Hyvinkään seudun Urheilijat        10,00
  4. Oona Korhonen                           Nurmijärven Yleisurheilu           10,20
  5. Tiia Enström                            Karkkilan Pojat                    10,32

Erä 3                Tuuli: -0,5

  1. Hanna Kotakallio                        Kirkkonummen Urheilijat             9,44
  2. Julianna Räsänen                        Kirkkonummen Urheilijat             9,73
  3. Kiia Hyrsylä                            Vihdin Viesti                       9,93
  4. Piitu Tourunen                          Lahden Ahkera                       9,96
  5. Liia Suurjoki                           Helsingin Kisa-Veikot              10,84

T11 Pituus

  1. Ruth Toivola                            Riihimäen Kisko                     4,37 +0,2           
          4,37
          +0,2
  2. Piitu Tourunen                          Lahden Ahkera                       4,14 +0,7           
          4,14
          +0,7
  3. Henni Piirainen                         Keski-Uudenmaan Yleisurheilu        4,06 -1,7           
          4,06
          -1,7
  4. Lotta Larjava                           Kirkkonummen Urheilijat             3,79 -0,6           
          3,79
          -0,6
  5. Kiia Hyrsylä                            Vihdin Viesti                       3,75 +0,8           
          3,75
          +0,8
  6. Liia Liski                              Nummen Kipinä                       3,65 -1,2           
          3,65
          -1,2
  7. Nea Hyrsylä                             Vihdin Viesti                       3,60 +0,3           
          3,60
          +0,3
  8. Hanna Kotakallio                        Kirkkonummen Urheilijat             3,52 +0,9           
          3,52
          +0,9
  9. Julianna Räsänen                        Kirkkonummen Urheilijat             3,44 +1,0           
          3,44
          +1,0
 10. Liia Suurjoki                           Helsingin Kisa-Veikot               3,33 +0,2           
          3,33
          +0,2
 11. Greta Aarnio                            Salon Vilpas                        3,32 -2,4           
          3,32
          -2,4
 12. Sara Salminen                           Karkkilan Pojat                     3,27 +1,1           
          3,27
          +1,1
 13. Emma Liikkanen                          Nurmijärven Yleisurheilu            3,25 -2,0           
          3,25
          -2.0

T11 Keihäs

  1. Ruth Toivola                            Riihimäen Kisko                    29,31
          29,31
  2. Piitu Tourunen                          Lahden Ahkera                      23,18
          23,18
  3. Oona Korhonen                           Nurmijärven Yleisurheilu           22,36
          22,36
  4. Lotta Larjava                           Kirkkonummen Urheilijat            18,18
          18,18
  5. Hanna Kotakallio                        Kirkkonummen Urheilijat            13,79
          13,79
  6. Liia Suurjoki                           Helsingin Kisa-Veikot              13,69
          13,69
  7. Tiia Enström                            Karkkilan Pojat                    12,55
          12,55

T13 60 m                            Finaali


                     Tuuli: +0,7

  1. Silja Niemi                             Mäntsälän Urheilijat                9,04
  2. Angelina Billingham                     Hyvinkään seudun Urheilijat         9,19
  3. Vilma Sorola                            Hyvinkään seudun Urheilijat         9,21
  4. Erica Syrjälä                           Tammelan Ryske                      9,26
  5. Elsa Keinänen                           Esbo IF                             9,27
  6. Liisi Halén                             Länsi-Uudenmaan Urheilijat          9,30

T13 60 m

  1. Vilma Sorola                            Hyvinkään seudun Urheilijat         9,08
  2. Silja Niemi                             Mäntsälän Urheilijat                9,09
  3. Angelina Billingham                     Hyvinkään seudun Urheilijat         9,13
  4. Elsa Keinänen                           Esbo IF                             9,23
  5. Liisi Halén                             Länsi-Uudenmaan Urheilijat          9,29
  6. Erica Syrjälä                           Tammelan Ryske                      9,30
  7. Isabella Edelman                        Nurmijärven Yleisurheilu            9,70
  8. Sara Markkula                           Nummen Kipinä                       9,72
  9. Alisa Syrjälä                           Tammelan Ryske                      9,79
 10. Eevi Viitala                            Nummen Kipinä                       9,98
 11. Susanna Heinevaara                      Nummen Kipinä                      11,19

Erä 1                Tuuli: +0,7

  1. Vilma Sorola                            Hyvinkään seudun Urheilijat         9,08
  2. Silja Niemi                             Mäntsälän Urheilijat                9,09
  3. Isabella Edelman                        Nurmijärven Yleisurheilu            9,70
  4. Eevi Viitala                            Nummen Kipinä                       9,98
  5. Susanna Heinevaara                      Nummen Kipinä                      11,19

Erä 2                Tuuli: +1,0

  1. Angelina Billingham                     Hyvinkään seudun Urheilijat         9,13
  2. Elsa Keinänen                           Esbo IF                             9,23
  3. Liisi Halén                             Länsi-Uudenmaan Urheilijat          9,29
  4. Erica Syrjälä                           Tammelan Ryske                      9,30
  5. Sara Markkula                           Nummen Kipinä                       9,72
  6. Alisa Syrjälä                           Tammelan Ryske                      9,79

T13 Korkeus

  1. Erica Syrjälä                           Tammelan Ryske                       135
         120 125 130 135 140
           O   O   O   O XXX
  2. Elsa Keinänen                           Esbo IF                              135
         110 115 120 125 130 135 140
           O   O   O   O   O  XO XXX
  3. Alisa Syrjälä                           Tammelan Ryske                       130
         120 125 130 135
           O  XO   O XXX
  4. Isabella Edelman                        Nurmijärven Yleisurheilu             125
         110 115 120 125 130
           O   O   O   O XXX
  5. Silja Niemi                             Mäntsälän Urheilijat                 125
         105 110 115 120 125 130
           O   O   O   O  XO XXX
  6. Laura Karusalmi                         Vihdin Viesti                        120
         100 105 110 115 120 125
           O   O   O  XO   O XXX
  7. Eevi Viitala                            Nummen Kipinä                        120
         095 100 105 110 115 120 125
           O   O   O   O   O XXO XXX
  8. Liia Liski                              Nummen Kipinä                        120
         100 105 110 115 120 125
           O  XO   O   O XXO XXX
  9. Sara Markkula                           Nummen Kipinä                        120
         095 100 105 110 115 120 125
           O   O  XO  XO XXO XXO XXX
 10. Selina Kalliorinne                      Vihdin Viesti                        115
         100 105 110 115 120
           O   O   O  XO XXX
     Susanna Heinevaara                      Nummen Kipinä                        DNS
        
        

T13 Keihäs

  1. Erica Syrjälä                           Tammelan Ryske                     38,53
          38,53
  2. Maya-Maria Hautala                      Turun Urheiluliitto                30,78
          30,78
  3. Julia Vuori                             Forssan Salama                     29,97
          29,97
  4. Elsa Keinänen                           Esbo IF                            29,73
          29,73
  5. Alisa Syrjälä                           Tammelan Ryske                     25,44
          25,44
  6. Laura Karusalmi                         Vihdin Viesti                      21,61
          21,61
  7. Isabella Edelman                        Nurmijärven Yleisurheilu           19,12
          19,12
  8. Silja Niemi                             Mäntsälän Urheilijat               15,55
          15,55
  9. Sara Markkula                           Nummen Kipinä                      11,98
          11,98

T15 100 m


                     Tuuli: -0,2

  1. Alexandra Nylund                        Esbo If                            13,50
  2. Enni Virjonen                           Turun Urheiluliitto                13,51
  3. Sara Alhfors                            HIFK                               13,91
  4. Vilma Meriläinen                        Vihdin Viesti                      14,08
     Birgit Tuomola                          Lahden Ahkera                        DNS

T15 Pituus

  1. Saimi Koskivainio                       Marttilan Murto                     4,82 +1,5           
          4,82
          +1,5
  2. Elsa Mattila                            Hyvinkään seudun Urheilijat         4,80 +2,5  4,78 +1,0
          4,80  4,78
          +2,5  +1,0
  3. Sara Alhfors                            HIFK                                4,60 +0,5           
          4,60
          +0,5
  4. Vilma Meriläinen                        Vihdin Viesti                       4,52 +2,5  4,46 +1,4
          4,52  4,46
          +2,5  +1,4
  5. Moona Virtanen                          Hyvinkään seudun Urheilijat         4,17 +3,0  3,92 +0,9
          4,17  3,92
          +3,0  +0,9
  6. Alexandra Nylund                        Esbo If                             4,10 +3,7  3,92 +1,0
          4,10  3,92
          +3,7  +1.0

T15 Kuula

  1. Elsa Mattila                            Hyvinkään seudun Urheilijat         9,84
           9,84
  2. Vilma Meriläinen                        Vihdin Viesti                       8,46
           8,46