Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
27.05. klo 17:30 Klaukkalan sprintit Tulokset (päivitetty: 20:04 27.05.2019)
Tulokset ja liveseuranta:
http://live.tuloslista.com/4115

Klaukkalan sprintit
Nurmijärven Yleisurheilu
27.05.2019

M 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,1
1)   Mikhail Paramonov                                          25,53             


P9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Olli Auranen                     NurmijYU                  110               
     80     83     86     89     92     95     98     101    104    107    110    112    
     o      o      o      o      o      o      o      xo     xo     o      xxo    xxx    

2)   Riku Korhonen                    NurmijYU                  104               
     80     83     86     89     92     95     98     101    104    107    
     o      o      o      o      o      o      o      xo     o      xxx    

3)   Paavo Jokitalo                   NurmijYU                  95                
     80     83     86     89     92     95     98     
     o      o      o      o      o      o      xxx    

4)   Jyri Korhonen                    NurmijYU                  83                
     71     74     77     80     83     86     
     xo     o      o      xo     xo     xxx    

     Eetu Suojalehto                  NurmijYU                                    
     Lev Burakov                      NurmijYU                                    


T9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Vera Ahlfors                     HIFK                      114               
     100    105    108    110    112    114    115    
     o      xo     o      o      xxo    xo     xxx    

2)   Onerva Pennonen                  NurmijYU                  100               
     70     75     80     85     90     95     100    105    
     o      o      o      o      o      o      o      xxx    

3)   Pihla Peltoniemi                 NurmijYU                  90                
     70     75     80     85     90     95     
     o      o      o      o      o      xxx    

4)   Peppi Lucas                      NurmijYU                  85                
     70     75     80     85     90     
     o      o      o      o      xxx    

5)   Martta Mösö                      NurmijYU                  80                
     70     75     80     85     
     o      o      o      xxx    

5)   Mira Montonen                    NurmijYU                  80                
     70     75     80     85     
     o      o      o      xxx    

7)   Anna Ollikainen                  NurmijYU                  80                
     70     75     80     85     
     o      o      xo     xxx    

     Aino Siirtola                    NurmijYU                                    
     70     
     DNS    

     Gloria Burakova                  NurmijYU                                    
     70     
     DNS    



P9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Riku Korhonen                    NurmijYU                  21,29             
     20,57  20,35  x      19,09  21,29  x      

2)   Olli Auranen                     NurmijYU                  16,31             
     11,49  15,85  16,31  14,65  14,87  13,92  

3)   Paavo Jokitalo                   NurmijYU                  15,16             
     10,04  10,43  11,37  15,16  12,18  14,81  

4)   Jyri Korhonen                    NurmijYU                  11,18             
     8,70   11,18  x      8,88   10,69  8,90   

     Eetu Suojalehto                  NurmijYU                  DNS               
     Lev Burakov                      NurmijYU                  DNS               


T9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Martta Mösö                      NurmijYU                  9,24              
     8,61   8,04   8,78   9,24   x      8,14   

2)   Mira Montonen                    NurmijYU                  7,51              
     4,17   5,92   7,51   4,97   5,32   4,09   

3)   Onerva Pennonen                  NurmijYU                  7,04              
     6,22   5,38   7,04   5,47   5,91   4,14   

4)   Pihla Peltoniemi                 NurmijYU                  6,46              
     4,79   3,92   4,68   4,66   6,46   5,42   

5)   Peppi Lucas                      NurmijYU                  6,38              
     6,38   5,49   5,22   6,14   5,19   5,01   

6)   Anna Ollikainen                  NurmijYU                  5,98              
     5,10   5,63   5,07   5,97   5,98   4,64   

     Aino Siirtola                    NurmijYU                  DNS               
     Gloria Burakova                  NurmijYU                  DNS               


P11 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,3
1)   Joona Paananen                   NurmijYU                  16,26             
2)   Jere Mourujärvi                  NurmijYU                  17,34             
3)   Aarne Ryynänen                   NurmijYU                  17,98             


T11 100m
1)   Viiviliina Nurminen              NurmijYU                  15,59             
2)   Frida Blomfelt                   EsboIF                    15,72             
3)   Liia Lehiö                       NurmijYU                  15,98             
4)   Jenna Pyykkö                     NurmijYU                  16,22             
5)   Oona Korhonen                    NurmijYU                  16,32             
6)   Daniela Perklén                  NurmijYU                  17,04             
7)   Heta Mösö                        NurmijYU                  17,28             
8)   Tuikku Korhonen                  NurmijYU                  17,52             
9)   Ella Muukka                      NurmijYU                  18,06             
10)  Emma Liikkanen                   NurmijYU                  18,12             
     Ruth Toivola                     RiihimKi                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,2
1)   Frida Blomfelt                   EsboIF                    15,72             
2)   Heta Mösö                        NurmijYU                  17,28             
3)   Tuikku Korhonen                  NurmijYU                  17,52             
4)   Ella Muukka                      NurmijYU                  18,06             
5)   Emma Liikkanen                   NurmijYU                  18,12             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,2
1)   Viiviliina Nurminen              NurmijYU                  15,59             
2)   Liia Lehiö                       NurmijYU                  15,98             
3)   Jenna Pyykkö                     NurmijYU                  16,22             
4)   Oona Korhonen                    NurmijYU                  16,32             
5)   Daniela Perklén                  NurmijYU                  17,04             
     Ruth Toivola                     RiihimKi                  DNS               


P11 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,7
1)   Joona Paananen                   NurmijYU                  11,94             
2)   Jere Mourujärvi                  NurmijYU                  14,17             
3)   Aarne Ryynänen                   NurmijYU                  14,34             


T11 60m aidat
1)   Frida Blomfelt                   EsboIF                    10,81             
2)   Ruth Toivola                     RiihimKi                  11,42             
3)   Oona Korhonen                    NurmijYU                  11,91             
4)   Jenna Pyykkö                     NurmijYU                  12,67             
4)   Daniela Perklén                  NurmijYU                  12,67             
6)   Emma Liikkanen                   NurmijYU                  12,71             
7)   Liia Lehiö                       NurmijYU                  13,35             
8)   Heta Mösö                        NurmijYU                  13,70             
9)   Ella Muukka                      NurmijYU                  14,16             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,1
1)   Jenna Pyykkö                     NurmijYU                  12,67             
2)   Liia Lehiö                       NurmijYU                  13,35             
3)   Heta Mösö                        NurmijYU                  13,70             
4)   Ella Muukka                      NurmijYU                  14,16             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,3
1)   Frida Blomfelt                   EsboIF                    10,81             
2)   Ruth Toivola                     RiihimKi                  11,42             
3)   Oona Korhonen                    NurmijYU                  11,91             
4)   Daniela Perklén                  NurmijYU                  12,67             
5)   Emma Liikkanen                   NurmijYU                  12,71             


P13 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,3
1)   Lauri Kylmäpuro                  HKV                       13,75             
2)   Jonne Mourujärvi                 NurmijYU                  16,18             
3)   Aapo Ruhanen                     NurmijYU                  16,43             
4)   Kasperi Kemppainen               NurmijYU                  17,73             


T13 100m
1)   Elinda Koivula                   HIFK                      13,67             
2)   Charlotte Kajander               HIFK                      13,68             
3)   Kiia Äikää                       HIFK                      13,96             
4)   Sara Ahlfors                     HIFK                      13,97             
5)   Adriana Kalymialaris             HIFK                      14,11             
6)   Venla Reunanen                   HIFK                      14,13             
7)   Saara Hokkanen                   EspTa                     14,17             
8)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  14,33             
9)   Silja Filenius                   HIFK                      14,51             
10)  Elena Hämäläinen                 NurmijYU                  15,18             
11)  Emma Lehtonen                    NurmijYU                  15,48             
12)  Sara Parviainen                  NurmijYU                  15,69             
13)  Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  15,73             
14)  Isabella Edelman                 NurmijYU                  15,79             
15)  Tara Hatakka                     VantSa                    16,08             
16)  Pihla Jaakola-Siimes             NurmijYU                  16,37             
17)  Milla Pihlava                    NurmijYU                  16,74             
     Kaisa Kivinen                    EspTa                     DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,1
1)   Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  15,73             
2)   Isabella Edelman                 NurmijYU                  15,79             
3)   Pihla Jaakola-Siimes             NurmijYU                  16,37             
4)   Milla Pihlava                    NurmijYU                  16,74             
     Kaisa Kivinen                    EspTa                     DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,4
1)   Saara Hokkanen                   EspTa                     14,17             
2)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  14,33             
3)   Elena Hämäläinen                 NurmijYU                  15,18             
4)   Emma Lehtonen                    NurmijYU                  15,48             
5)   Sara Parviainen                  NurmijYU                  15,69             
6)   Tara Hatakka                     VantSa                    16,08             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +0,1
1)   Elinda Koivula                   HIFK                      13,67             
2)   Charlotte Kajander               HIFK                      13,68             
3)   Kiia Äikää                       HIFK                      13,96             
4)   Sara Ahlfors                     HIFK                      13,97             
5)   Adriana Kalymialaris             HIFK                      14,11             
6)   Venla Reunanen                   HIFK                      14,13             
7)   Silja Filenius                   HIFK                      14,51             


P13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -1,2
1)   Lauri Kylmäpuro                  HKV                       9,60              
2)   Jonne Mourujärvi                 NurmijYU                  12,44             
3)   Kasperi Kemppainen               NurmijYU                  14,30             


T13 60m aidat
1)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  9,91              
2)   Charlotte Kajander               HIFK                      10,09             
3)   Elinda Koivula                   HIFK                      10,27             
4)   Venla Reunanen                   HIFK                      10,61             
5)   Ella-Sofia Hyövelä               LiedPa                    10,82             
6)   Adriana Kalymialaris             HIFK                      11,09             
7)   Elena Hämäläinen                 NurmijYU                  12,30             
8)   Sara Parviainen                  NurmijYU                  12,32             
9)   Isabella Edelman                 NurmijYU                  12,71             
10)  Milla Pihlava                    NurmijYU                  12,74             
11)  Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  13,20             
12)  Emma Lehtonen                    NurmijYU                  14,64             
13)  Pihla Jaakola-Siimes             NurmijYU                  14,74             
     Sara Ahlfors                     HIFK                      DNS               
     Kiia Äikää                       HIFK                      DNF               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,6
1)   Elinda Koivula                   HIFK                      10,27             
2)   Adriana Kalymialaris             HIFK                      11,09             
3)   Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  13,20             
4)   Emma Lehtonen                    NurmijYU                  14,64             
5)   Pihla Jaakola-Siimes             NurmijYU                  14,74             
     Kiia Äikää                       HIFK                      DNF               
     Sara Ahlfors                     HIFK                      DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,6
1)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  9,91              
2)   Charlotte Kajander               HIFK                      10,09             
3)   Venla Reunanen                   HIFK                      10,61             
4)   Ella-Sofia Hyövelä               LiedPa                    10,82             
5)   Elena Hämäläinen                 NurmijYU                  12,30             
6)   Sara Parviainen                  NurmijYU                  12,32             
7)   Isabella Edelman                 NurmijYU                  12,71             
8)   Milla Pihlava                    NurmijYU                  12,74             


T15 200m
1)   Milka Ukkonen                    LahdA                     26,99             
2)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  28,01             
3)   Venla Lehtonen                   NurmijYU                  28,60             
4)   Jonna Jäkkö                      LänsiUU                   29,06             
5)   Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  29,24             
6)   Elisa Alastalo                   RiihimKi                  29,32             
7)   Thea Kolu                        NurmijYU                  29,59             
8)   Inkaliina Nurminen               NurmijYU                  30,39             
9)   Venla Lähdemäki                  RiihimKi                  30,52             
10)  Annika Vilen                     RiihimKi                  32,14             
     Helmi Lievonen                   RiihimKi                  DNS               
     Selma Mäenpää                    NurmijYU                  DNS               
     Greta Laukala                    NurmijYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,1
1)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  28,01             
2)   Elisa Alastalo                   RiihimKi                  29,32             
3)   Thea Kolu                        NurmijYU                  29,59             
4)   Annika Vilen                     RiihimKi                  32,14             
     Helmi Lievonen                   RiihimKi                  DNS               
     Selma Mäenpää                    NurmijYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,3
1)   Milka Ukkonen                    LahdA                     26,99             
2)   Venla Lehtonen                   NurmijYU                  28,60             
3)   Jonna Jäkkö                      LänsiUU                   29,06             
4)   Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  29,24             
5)   Inkaliina Nurminen               NurmijYU                  30,39             
6)   Venla Lähdemäki                  RiihimKi                  30,52             
     Greta Laukala                    NurmijYU                  DNS               


T15 80m aidat
1)   Liina Tervo                      HIFK                      12,34             
2)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  12,56             
3)   Laura Einamo                     HIFK                      12,63             
4)   Venla Lehtonen                   NurmijYU                  13,24             
5)   Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  13,31             
6)   Vilma Mikkola                    KeskiUYU                  13,65             
7)   Greta Laukala                    NurmijYU                  13,86             
8)   Venla Lähdemäki                  RiihimKi                  14,11             
9)   Annika Vilen                     RiihimKi                  15,72             
     Helmi Lievonen                   RiihimKi                  DNS               
     Selma Mäenpää                    NurmijYU                  DNS               
     Nora Koskela-Koivisto            HIFK                      DNF               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,7
1)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  12,56             
2)   Laura Einamo                     HIFK                      12,63             
3)   Venla Lähdemäki                  RiihimKi                  14,11             
4)   Annika Vilen                     RiihimKi                  15,72             
     Helmi Lievonen                   RiihimKi                  DNS               
     Selma Mäenpää                    NurmijYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,5
1)   Liina Tervo                      HIFK                      12,34             
2)   Venla Lehtonen                   NurmijYU                  13,24             
3)   Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  13,31             
4)   Vilma Mikkola                    KeskiUYU                  13,65             
5)   Greta Laukala                    NurmijYU                  13,86             
     Nora Koskela-Koivisto            HIFK                      DNF               


P15 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -1,8
1)   Sampo Väyrynen                   KeskiUYU                  14,61             
2)   Otso Väyrynen                    KeskiUYU                  16,50             


M17 200m
Loppukilpailu
     Rasmus Martin                    IFSibboV                  DNS               


N17 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,6
1)   Nea Kylmänen                     NurmijYU                  29,08             
2)   Anni Lähdemäki                   RiihimKi                  29,67             
3)   Kajsa Henriksén                  NurmijYU                  29,91             


N17 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,0
1)   Essi Kärhä                       NurmijYU                  16,42             
2)   Nea Kylmänen                     NurmijYU                  18,53             
3)   Kajsa Henriksén                  NurmijYU                  19,13             


N19 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,6
1)   Sinja Sarasto                    RiihimKi                  28,62             


M19 110m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -1,7
1)   Jaakko Poutanen                  KeskiUYU                  16,36             


N40 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,6
1)   Sirpa Malmström                  NurmijYU                  30,70             
2)   Mirva Koivisto                   NurmijYU                  31,84