Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
27.04. klo 09:00 Eteläisen alueen AM- maastot Tulokset (päivitetty: 20:45 27.04.2019)
AM tytöt 15-vuotta 3000m		
		
Sijoitus	Nimi	Seura	Sarja	Alue	Tulos
1	Rossi Selene	Espoon Tapiot	T15AM	HELSY	0:11:27.3
2	Lönnström Melissa	Borgå Akilles	T15AM	NÅID	0:11:36.3
3	Finell Ida	Borgå Akilles	T15AM	NÅID	0:12:19.2
4	Sandell Cilia	IF Raseborg	T15AM	NÅID	0:13:07.0
5	Piiroinen Iida	Helsingin Kisa-Veikot	T15AM	HELSY	0:13:14.5
6	Mikkola Maisa	Helsingin Tarmo	T15AM	HELSY	0:13:28.2
7	Noponen Emma	Vantaan Salamat	T15AM	HELSY	0:13:39.9
8	Hyrri Aliisa	Helsingin Tarmo	T15AM	HELSY	0:13:51.6
9	Hekkala Sara	Helsingin Tarmo	T15AM	HELSY	0:14:13.9
10	Ljungberg Jessica	Helsingin Tarmo	T15AM	HELSY	0:14:39.6
11	Nurro Taika	Rekolan Raikas	T15AM	HELSY	0:15:29.5
					
AM naiset 17-vuotta 4000m				
Sijoitus	Nimi	Seura	Sarja	Alue	Tulos
1	Vänttinen Janette	Porvoon Urheilijat	N17	UUDY	0:15:52.8
2	Kourula Pinja	Janakkalan Jana	N17	UUDY	0:17:22.9
3	Lupala Saimi	IF Raseborg	N17	NÅID	0:18:20.3
4	Hietula Essi	Tapanilan Erä	N17	HELSY	0:19:16.7
5	Koskimäki Aino	Keravan Urheilijat	N17	UUDY	0:19:28.2
6	Henriksén Kajsa	Nurmijärven Yleisurheilu	N17	UUDY	0:19:37.9
7	Tegvall Aino	Rekolan Raikas	N17	HELSY	0:19:49.4
8	Marekwia Katharina	Espoon Tapiot	N17	HELSY	0:20:01.5
9	Suntala Vilja	Janakkalan Jana	N17	UUDY	0:20:38.2
10	Tiihonen Ella	Espoon Tapiot	N17	HELSY	0:22:19.8
 	Jokela Mikaela	Espoon Tapiot	N17	HELSY	DNF
					
AM naiset 19-vuotta 4000m				
Sijoitus	Nimi	Seura	Sarja	Alue	Tulos
1	Eikkinen Edith	Kenttäurheilijat -58	N19	HELSY	0:16:21.2
2	Af Forselles Mona	Rekolan Raikas	N19	HELSY	0:16:22.9
3	Kyyrö Vilma	Keravan Urheilijat	N19	UUDY	0:19:39.9
 	 	 	 	 	 
Kilpailun ulkopuolella	 	 	 	 	 
 	Rönkä Silja	Lahden Ahkera	N19	 	0:17:27.5
					
AM naiset  4000m				
Sijoitus	Nimi	Seura	Sarja	Alue	Tulos
1	Latvala Moona	Helsingin Kisa-Veikot	N	HELSY	0:16:02.8
2	Hakala Emma	Espoon Tapiot	N	HELSY	0:16:04.3
3	Gauriloff Katri	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	N	UUDY	0:16:16.5
4	Harju Johanna	Länsi-Uudenmaan Urheilijat	N	UUDY	0:18:03.6
5	Andersson Ida	Nurmijärven Yleisurheilu	N	UUDY	0:18:07.8
6	Penttinen Lotta	Espoon Tapiot	N	HELSY	0:18:25.8
7	Riihola Sandra	Keravan Urheilijat	N	UUDY	0:18:33.1
8	Lehtonen Kaarina	Hyvinkään seudun Urheilijat	N	UUDY	0:18:54.5
9	Virtanen Viivi	Keravan Urheilijat	N	UUDY	0:19:40.5
10	Vähäkangas Virpi	Keravan Urheilijat	N	UUDY	0:20:52.5
					
AM pojat 15-vuotta 3000m				
Sijoitus	Nimi	Seura	Sarja	Alue	Tulos
1	Packalen Anton	Helsingin Kisa-Veikot	P15AM	HELSY	0:10:45.0
2	Nokkanen Aleksi	Viipurin Urheilijat	P15AM	HELSY	0:10:59.1
3	Asikainen Oliver	Helsingin Kisa-Veikot	P15AM	HELSY	0:11:36.7
4	Fransman Robin	IF Sibbo Vargarna	P15AM	NÅID	0:11:44.5
5	Soininen Jere	Esbo IF	P15AM	NÅID	0:11:56.9
6	Heiskanen Santtu	Kenttäurheilijat -58	P15AM	HELSY	0:12:22.0
7	Tenkanen Rasmus	IF Raseborg	P15AM	NÅID	0:12:26.1
8	Heiskanen Joona	Kenttäurheilijat -58	P15AM	HELSY	0:12:28.7
 	Hatanpää Aapeli	Viipurin Urheilijat	P15AM	HELSY	DNF
 	Koponen Miska	Viipurin Urheilijat	P15AM	HELSY	DNF
 	Irincheev Sajan	Viipurin Urheilijat	P15AM	HELSY	DNS
					
AM miehet 17-vuotta 4000m				
Sijoitus	Nimi	Seura	Sarja	Alue	Tulos
1	Björkendahl Carl	Porvoon Urheilijat	M17	UUDY	0:14:19.3
2	Jacobsson Oskari	Keravan Urheilijat	M17	UUDY	0:14:35.0
3	Rauhala Saska	Helsingin Kisa-Veikot	M17	UUDY	0:14:48.0
4	Salminen Lauri	Rekolan Raikas	M17	HELSY	0:14:52.7
5	Laine Simo	Länsi-Uudenmaan Urheilijat	M17	UUDY	0:15:24.4
6	Nyholm Jaakko	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	M17	UUDY	0:15:37.1
7	Äikäs Daniel	Helsingin Kisa-Veikot	M17	HELSY	0:15:41.4
8	Pihamäki Jesse	Espoon Tapiot	M17	HELSY	0:15:41.8
9	Maasilta Aapo	Porvoon Urheilijat	M17	UUDY	0:15:50.5
10	Melnists Ike	Länsi-Uudenmaan Urheilijat	M17	UUDY	0:16:07.0
11	Heikerö Joona	Porvoon Urheilijat	M17	UUDY	0:16:20.1
12	Räty Samuel	Keravan Urheilijat	M17	UUDY	0:17:28.7
 	Salah Abdirahiim	Helsingfors IFK	M17	NÅID	DNF
 	Serenius Markus 	Länsi-Uudenmaan Urheilijat	M17	UUDY	DNF
 	Kortejärvi Santeri	Borgå Akilles	M17	NÅID	DNF
 	Raappana Niklas	IF Sibbo Vargarna	M17	NÅID	DNS
					
AM miehet 19-vuotta 6000m				
Sijoitus	Nimi	Seura	Sarja	Alue	Tulos
1	Lehtoniemi Ville	Porvoon Urhelijat	M19	UUDY	0:21:27.1
2	Hava Juuso	Kenttäurheilijat -58	M19	HELSY	0:22:54.3
3	Pekkala Veikka	Keravan Urheilijat	M19	UUDY	0:28:36.5
					
AM miehet 6000m				
Sijoitus	Nimi	Seura	Sarja	Alue	Tulos
1	Lehto Tomi	Espoon Tapiot	M	HELSY	0:22:14.1
2	Soininen Arttu	Espoon Tapiot	M	HELSY	0:23:47.7
					
Kilpailun ulkopuolella				
1	Antikainen Pekka	Turun Toverit	M 	0	0:21:15.2




PM- sekä AM-maastojuoksukilpailut, 27.4.2019, Keinukallion Urheilupuisto, Kerava, am-kisojen tulokset

Tytöt 15 vuotta, 3000m, AM, joukkuekilpailu	
	
I	Helsingin Tarmo		23
	Mikkola Maisa	Helsingin Tarmo	0:13:28,2	
	Hyrri Aliisa	Helsingin Tarmo	0:13:51,6	
	Hekkala Sara	Helsingin Tarmo	0:14:13,9	
				
Naiset 17 vuotta, 4000m, AM, joukkuekilpailu	
	

I	Espoon Tapiot		29
	Marekwia Katharina	Espoon Tapiot	0:20:01,5	
	Tiihonen Ella	                Espoon Tapiot	0:22:19,8	
	Jokela Mikaela	        Espoon Tapiot	0:24:04,7	
				
Naiset, 4000m, AM, joukkuekilpailu	
		

I	Keravan Urheilijat		26
	Riihola Sandra	 Keravan Urheilijat	0:18:33,1	
	Virtanen Viivi	        Keravan Urheilijat	0:19:40,5	
	Vähäkangas Virpi	Keravan Urheilijat	0:20:52,5	
				
Miehet 17 vuotta, 4000m, AM, joukkuekilpailu	
	

I	Porvoon Urheilijat		21
	Björkendahl Carl	Porvoon Urheilijat	0:14:19,3	
	Maasilta Aapo 	Porvoon Urheilijat	0:15:50,5	
	Heikerö Joona	Porvoon Urheilijat	0:16:20,1