Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
03.03. klo 13:00 Avoimet Pohjanmaan hallikisat Tulokset (päivitetty: 18:14 03.03.2019)
Avoimet Pohjanmaan hallikisat
Kuortaneen Kunto
03.03.2019

M 60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Jimi Nukala                      VasaIS                    7,20              
2)   Lauri Hietaharju                 JyväskKU                  7,35              
3)   Eero-Matias Viitala              KannU                     7,38              
4)   Anton Sandvik                    VasaIS                    7,48              
5)   Joona Kiviaho                    ÄhtU                      7,60              

N 60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Sofia Järvelin                   AlavU                     7,85              
2)   Viivi Lehtinen                   VaasVa                    8,00              
3)   Saana Takala                     SeinäjSU                  8,13              
4)   Viivi Lapinoja                   KokkTU                    8,71              
5)   Elli Myllymäki                   KaustPV                   9,58              
     Nathalie Nystrand                IFFyren                   DNS               

Alkuerät, Tuuli: NM
1)   Sofia Järvelin                   AlavU                     7,90              
2)   Viivi Lehtinen                   VaasVa                    8,03              
3)   Saana Takala                     SeinäjSU                  8,11              
4)   Nathalie Nystrand                IFFyren                   8,33              
5)   Viivi Lapinoja                   KokkTU                    8,63              
6)   Elli Myllymäki                   KaustPV                   9,50              

M 200m
1)   Niilo Mustalahti                 SeinäjSU                  22,25             
2)   Lauri Hietaharju                 JyväskKU                  23,22             
3)   Eero-Matias Viitala              KannU                     23,82             
4)   Kabongu Tshibangu                VasaIS                    25,18             
5)   Joona Kiviaho                    ÄhtU                      26,68             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Eero-Matias Viitala              KannU                     23,82             
2)   Joona Kiviaho                    ÄhtU                      26,68             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Niilo Mustalahti                 SeinäjSU                  22,25             
2)   Lauri Hietaharju                 JyväskKU                  23,22             
3)   Kabongu Tshibangu                VasaIS                    25,18             

N 200m
Loppukilpailu
1)   Sofia Järvelin                   AlavU                     26,03             

M Pituus
Loppukilpailu
1)   Frans Häggblom                   IKFalken                  6,22              
     6,06   6,02   6,22   6,17   x      6,14   
                                               
P9 60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Joona Suokko                     LapVi                     9,82              
2)   Topi Keskinen                    LapVi                     10,04             
3)   Samuel Kuoppa-Aho                AlajA                     11,17             
4)   Juuso Suokko                     LapVi                     11,72             
5)   Sakarias Ventsas                 SeinäjSU                  11,79             

T9 60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Camilla Viitamäki                IlmajKi                   9,94              
2)   Taimi Koskenkorva                IlmajKi                   10,57             
3)   Minea Uusipaasto                 KuortKu                   10,66             
4)   Viivi Mäntymäki                  SeinäjSU                  10,77             

P9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Sakarias Ventsas                 SeinäjSU                  85                
     78     81     83     85     87     
     xo     xxo    xo     xo     x      

P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Iiro Soini                       KauhWi                    9,95              
2)   Kimi Kaustinen                   KaustPV                   10,03             
3)   Johannes Ventsas                 SeinäjSU                  10,33             
4)   Antto Kivimäki                   KauhWi                    10,66             
5)   Veeti Tuomela                    KauhWi                    11,19             

T11 60m
1)   Livia Kähtävä                    AlavVi                    9,33              
2)   Viola Jokiaho                    ÄhtU                      9,62              
3)   Matilda Koivisto                 SeinäjSU                  9,65              
4)   Aino-Maria Valkola               SaarijPu                  9,76              
5)   Lotta Viinamäki                  LappVei                   10,14             
6)   Mirella Kärki                    SeinäjSU                  10,29             
7)   Hanna Laturi                     VähänkVie                 10,33             
8)   Netta Kähtävä                    AlavVi                    10,36             
9)   Emma Latvala                     LappVei                   10,40             
10)  Meea Oikari                      SaarijPu                  10,50             
11)  Veera Luoma                      KauhWi                    10,62             

Loppukilpailu 1 erä Tuuli: NM
1)   Matilda Koivisto                 SeinäjSU                  9,65              
2)   Aino-Maria Valkola               SaarijPu                  9,76              
3)   Mirella Kärki                    SeinäjSU                  10,29             
4)   Hanna Laturi                     VähänkVie                 10,33             
5)   Meea Oikari                      SaarijPu                  10,50             

Loppukilpailu 2 erä Tuuli: NM
1)   Livia Kähtävä                    AlavVi                    9,33              
2)   Viola Jokiaho                    ÄhtU                      9,62              
3)   Lotta Viinamäki                  LappVei                   10,14             
4)   Netta Kähtävä                    AlavVi                    10,36             
5)   Emma Latvala                     LappVei                   10,40             
6)   Veera Luoma                      KauhWi                    10,62             

P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Kimi Kaustinen                   KaustPV                   3,61              
     3,48   3,50   3,61   3,19   3,50   3,35   
                                               

2)   Iiro Soini                       KauhWi                    3,54              
     3,54   3,46   3,36   3,38   3,45   3,15   
                                               

3)   Joona Suokko                     LapVi                     3,45              
     3,35   3,45   3,44   3,40   3,35   3,04   
                                               

4)   Johannes Ventsas                 SeinäjSU                  3,32              
     3,14   3,18   3,23   3,10   3,32   3,06   
                                               

5)   Antto Kivimäki                   KauhWi                    3,23              
     3,15   3,23   3,06   3,08   3,07   x      
                                               

6)   Veeti Tuomela                    KauhWi                    3,13              
     x      2,97   3,13   2,72   3,09   x      
                                               

     Norman Nzama                     KurikRy                   DNS                                    


T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Viola Jokiaho                    ÄhtU                      3,83              
     3,70   3,80   3,64   3,37   3,83   3,65   
                                               

2)   Matilda Koivisto                 SeinäjSU                  3,81              
     3,74   3,79   3,77   3,64   3,81   3,66   
                                               

3)   Aino-Maria Valkola               SaarijPu                  3,74              
     3,74   3,56   3,66   3,39   3,51   3,42   
                                               

4)   Lotta Viinamäki                  LappVei                   3,67              
     3,30   3,67   3,49   3,29   3,41   3,53   
                                               

5)   Mirella Kärki                    SeinäjSU                  3,63              
     3,63   3,46   3,40   3,46   3,61   3,42   
                                               

6)   Emma Latvala                     LappVei                   3,53              
     3,41   3,46   3,44   3,48   3,41   3,53   
                                               

7)   Hanna Laturi                     VähänkVie                 3,30              
     3,20   3,23   3,21   3,22   3,20   3,30   
                                               

8)   Meea Oikari                      SaarijPu                  3,23              
     3,23   3,08   3,01   3,05   3,17   3,08   
                                               

9)   Jenna-Justiina Mäenpää           LappVei                   3,09              
     3,09   2,97   3,06   
                          

10)  Veera Luoma                      KauhWi                    3,06              
     3,06   x      2,97   
                          

     Meea Perttu                      KauhWi                    DNS                                     


P13 60m
1)   Anton Hietapakka                 GamlakIF                  8,44              
2)   Henrik Lounela                   IlmajKi                   8,87              
3)   Aaro Kangas                      KälvTa                    8,90              
4)   Matias Latva-Koivisto            IlmajKi                   8,92              
5)   Atte Salminen                    KaustPV                   9,16              
6)   Niko Kaustinen                   KaustPV                   9,20              
7)   Aaro Mäkinen                     KuortKu                   9,34              
8)   Vilippus Honkala                 KuortKu                   9,36              
9)   Mikael Salomaa                   KauhWi                    10,31             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Anton Hietapakka                 GamlakIF                  8,44              
2)   Henrik Lounela                   IlmajKi                   8,87              
3)   Niko Kaustinen                   KaustPV                   9,20              
4)   Aaro Mäkinen                     KuortKu                   9,34              
5)   Vilippus Honkala                 KuortKu                   9,36              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Aaro Kangas                      KälvTa                    8,90              
2)   Matias Latva-Koivisto            IlmajKi                   8,92              
3)   Atte Salminen                    KaustPV                   9,16              
4)   Mikael Salomaa                   KauhWi                    10,31             


T13 60m
1)   Vilma Takanen                    KuortKu                   8,73              
2)   Sofia Moreno                     PylkönmY                  8,77              
3)   Janna-Juulia Mäenpää             LappVei                   8,84              
4)   Linnea Hirvelä                   LapVi                     8,87              
5)   Selja Siukola                    KuortKu                   9,06              
6)   Seliina Kuoppa-Aho               AlajA                     9,07              
7)   Sara Vuorela                     AlajA                     9,09              
8)   Sofia Keski-Nikkola              VähänkVie                 9,11              
9)   Angelina Laurén                  IFÅsar                    9,13              
9)   Jenniina Tuura                   KalajJu                   9,13              
11)  Ronja Ljungberg                  IFÅsar                    9,38              
11)  Adelia Ventsas                   SeinäjSU                  9,38              
13)  Emmi Väänänen                    ÄhtU                      9,39              
14)  Vilma Tuomela                    KauhWi                    10,29             
     Minttu Perttu                    KauhWi                    DNS               
     Katariina Leppäaho               AlajA                     DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Sofia Moreno                     PylkönmY                  8,77              
2)   Selja Siukola                    KuortKu                   9,06              
3)   Angelina Laurén                  IFÅsar                    9,13              
4)   Emmi Väänänen                    ÄhtU                      9,39              
5)   Vilma Tuomela                    KauhWi                    10,29             
     Minttu Perttu                    KauhWi                    DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Janna-Juulia Mäenpää             LappVei                   8,84              
2)   Seliina Kuoppa-Aho               AlajA                     9,07              
3)   Sara Vuorela                     AlajA                     9,09              
4)   Jenniina Tuura                   KalajJu                   9,13              
5)   Ronja Ljungberg                  IFÅsar                    9,38              

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Vilma Takanen                    KuortKu                   8,73              
2)   Linnea Hirvelä                   LapVi                     8,87              
3)   Sofia Keski-Nikkola              VähänkVie                 9,11              
4)   Adelia Ventsas                   SeinäjSU                  9,38              
     Katariina Leppäaho               AlajA                     DNS               


T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Lotta Perkiö                     SaarijPu                  150               
     135    140    145    150    155    
     o      o      o      xo     xxx    

2)   Emmi Väänänen                    ÄhtU                      128               
     115    120    125    128    131    
     o      o      o      o      xxx    

2)   Katariina Leppäaho               AlajA                     128               
     110    115    120    125    128    131    
     o      o      o      o      o      xxx    

4)   Senni Haapakoski                 SaarijPu                  125               
     110    115    120    125    128    
     o      o      o      xo     xxx    

5)   Liina Viinamäki                  LappVei                   125               
     105    110    115    120    125    128    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

6)   Ronja Ljungberg                  IFÅsar                    120               
     110    115    120    125    
     o      o      xo     xxx    

7)   Vilma Tuomela                    KauhWi                    110               
     100    105    110    115    
     o      o      o      xxx    

     Minttu Perttu                    KauhWi                    DNS                                    


P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Henrik Lounela                   IlmajKi                   4,19              
     4,16   4,08   4,13   3,75   4,02   4,19   
                                               

2)   Anton Hietapakka                 GamlakIF                  4,18              
     x      x      4,07   x      4,18   4,07   
                                               

3)   Matias Latva-Koivisto            IlmajKi                   4,05              
     x      3,83   3,79   4,03   3,78   4,05   
                                               

4)   Atte Salminen                    KaustPV                   3,84              
     2,66   3,74   3,78   3,84   3,76   3,78   
                                               

5)   Aaro Mäkinen                     KuortKu                   3,64              
     3,54   2,87   3,15   x      3,64   3,27   
                                               

6)   Niko Kaustinen                   KaustPV                   3,63              
     3,61   3,41   3,63   2,17   3,34   3,44   
                                               

7)   Vilippus Honkala                 KuortKu                   3,52              
     3,19   3,49   3,44   3,52   3,38   3,42   
                                               

8)   Mikael Salomaa                   KauhWi                    3,38              
     3,33   3,30   2,89   2,93   3,38   2,42   
                                               

     Arttu Saari                      EvijU                     DNS                                     


P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Niko Kaustinen                   KaustPV                   10,17             
     9,66   9,77   9,84   10,17  9,98   9,68   

2)   Oskari Matila                    KuortKu                   8,04              
     7,81   7,54   7,98   7,91   8,04   x      

3)   Mikael Salomaa                   KauhWi                    6,33              
     5,79   5,63   5,89   6,07   6,18   6,33   

     Atte Salminen                    KaustPV                   DNS                                
     Lassi Tuomisto                   IlmajKi                   DNS               
     Ossi Luoma                       KauhWi                    DNS               


T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Ronja Ljungberg                  IFÅsar                    8,48              
     7,12   7,37   8,18   8,11   8,48   8,40   

2)   Sara Vuorela                     AlajA                     8,11              
     6,83   6,89   7,93   7,54   7,17   8,11   

3)   Maiju Ala-Salmi                  KuortKu                   7,68              
     7,22   7,44   7,33   7,49   7,37   7,68   

4)   Emmi Väänänen                    ÄhtU                      7,67              
     7,22   7,41   7,59   7,50   7,67   -      

     Angelina Laurén                  IFÅsar                    DNS               
     Minttu Perttu                    KauhWi                    DNS               


P15 60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Ive Ntumba                       VasaIS                    7,61              
2)   Taavi Lauttamus                  KauhWi                    8,09              
3)   Veeti Pihlaja                    SeinäjSU                  8,09              
4)   Lauri Hiisvirta                  VaasVa                    8,77              
5)   Kasper Biskop                    GamlakIF                  9,22              
6)   Jimi Rousu                       GamlakIF                  9,66              


T15 60m
1)   Alisa Viinamäki                  LappVei                   8,44              
2)   Heidi Nyrhinen                   VähänkVie                 8,51              
3)   Sonja Jääskeläinen               KarstKi                   8,63              
4)   Anni Mäenpää                     SeinäjSU                  8,70              
5)   Sofia Mattila                    LapVi                     8,80              
6)   Anna Yrjänä                      HimU                      8,81              
7)   Alisa Koivukangas                EvijU                     8,82              
8)   Milana Vuorinen                  SeinäjSU                  8,95              
9)   Aure Ventsas                     SeinäjSU                  9,14              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Alisa Viinamäki                  LappVei                   8,44              
2)   Sonja Jääskeläinen               KarstKi                   8,63              
3)   Alisa Koivukangas                EvijU                     8,82              
4)   Milana Vuorinen                  SeinäjSU                  8,95              
5)   Aure Ventsas                     SeinäjSU                  9,14              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Heidi Nyrhinen                   VähänkVie                 8,51              
2)   Anni Mäenpää                     SeinäjSU                  8,70              
3)   Sofia Mattila                    LapVi                     8,80              
4)   Anna Yrjänä                      HimU                      8,81              


P15 800m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Tommi Saarinen                   AlavU                     2.13,91           
2)   Kasper Biskop                    GamlakIF                  2.33,01           
3)   Lauri Hiisvirta                  VaasVa                    2.38,05           
4)   Jimi Rousu                       GamlakIF                  2.40,99           


T15 800m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Tilde Stråka                     IFNykn                    2.40,79           
2)   Katariina Leppäaho               AlajA                     2.46,17           
3)   Anni Takamaa                     LapVi                     2.52,12           
4)   Sofia Moreno                     PylkönmY                  2.53,25           
5)   Anni Vuori                       SaarijPu                  2.54,79           


P15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Taavi Lauttamus                  KauhWi                    150               
     135    140    145    150    155    
     o      o      xo     xxo    xxx    



T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Sonja Jääskeläinen               KarstKi                   4,56              
     4,11   4,43   4,42   4,40   4,56   4,34   
                                               

2)   Tuuli Järvinen                   KeurKi                    4,37              
     4,28   4,31   4,37   4,35   4,32   4,34   
                                               

3)   Alisa Koivukangas                EvijU                     4,27              
     4,26   4,23   3,95   4,22   4,27   4,07   
                                               

4)   Sofia Mattila                    LapVi                     4,19              
     4,19   4,12   4,09   4,08   4,09   4,15   
                                               

5)   Anna Yrjänä                      HimU                      4,04              
     3,90   3,88   4,04   3,89   3,94   3,99   
                                               

6)   Sofia Moreno                     PylkönmY                  3,96              
     3,71   3,86   3,96   x      3,79   3,72   
                                               

7)   Angelina Laurén                  IFÅsar                    3,82              
     3,82   3,55   x      3,46   x      3,54   
                                               

8)   Sara Vuorela                     AlajA                     3,70              
     2,73   3,69   3,42   3,61   3,70   3,53   
                                               

9)   Milana Vuorinen                  SeinäjSU                  3,60              
     3,60   x      x      
                          

10)  Maria Jääskä                     KaustPV                   4,88              
     x      4,73   4,88   4,63   x      -      
                                               



P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Markus Salovaara                 IlmajKi                   13,24             
     12,23  12,78  12,95  x      x      13,24  



T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Viivi Louko                      LapVi                     10,69             
     10,69  10,68  10,19  x      9,94   x      

2)   Veera Sauna-Aho                  KuortKu                   10,18             
     9,40   x      9,84   9,48   10,18  x      


M17 60m
1)   Elia Nevalainen                  YlivKu                    7,42              
2)   Roope Saari                      KuortKu                   7,51              
3)   Valtteri Louko                   LapVi                     7,52              
4)   Lassi Hakonen                    PihtipTui                 7,55              
5)   Joonas Tikkanen                  PyhäjPo                   7,63              
6)   Viljami Kari                     VetU                      7,79              
7)   Santeri Yliselä                  LapVi                     7,89              
7)   Aaro Syväniemi                   IlmajKi                   7,89              
9)   Juho Seppälä                     SeinäjSU                  8,03              
9)   Mika Ketola                      AlahKi                    8,03              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Valtteri Louko                   LapVi                     7,52              
2)   Lassi Hakonen                    PihtipTui                 7,55              
3)   Joonas Tikkanen                  PyhäjPo                   7,63              
4)   Santeri Yliselä                  LapVi                     7,89              
5)   Juho Seppälä                     SeinäjSU                  8,03              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Elia Nevalainen                  YlivKu                    7,42              
2)   Roope Saari                      KuortKu                   7,51              
3)   Viljami Kari                     VetU                      7,79              
4)   Aaro Syväniemi                   IlmajKi                   7,89              
5)   Mika Ketola                      AlahKi                    8,03              


N17 60m
1)   Maria Jääskä                     KaustPV                   8,25              
2)   Nea Huvila                       JyväskKU                  8,28              
3)   Meeri Elomaa                     SeinäjSU                  8,37              
4)   Loviisa Kupsala                  KannU                     8,62              
5)   Meri Suomalainen                 TeuvRi                    8,62              
6)   Sanni Pynttäri                   AlavU                     8,68              
7)   Nita Rasi                        PihtipTui                 8,88              
8)   Miina Tavaststjerna              PihtipTui                 8,95              
9)   Ella Honkanen                    TeuvRi                    9,01              
10)  Iida Lounela                     IlmajKi                   9,10              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Maria Jääskä                     KaustPV                   8,25              
2)   Loviisa Kupsala                  KannU                     8,62              
3)   Sanni Pynttäri                   AlavU                     8,68              
4)   Miina Tavaststjerna              PihtipTui                 8,95              
5)   Iida Lounela                     IlmajKi                   9,10              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Nea Huvila                       JyväskKU                  8,28              
2)   Meeri Elomaa                     SeinäjSU                  8,37              
3)   Meri Suomalainen                 TeuvRi                    8,62              
4)   Nita Rasi                        PihtipTui                 8,88              
5)   Ella Honkanen                    TeuvRi                    9,01              


M17 200m
1)   Ive Ntumba                       VasaIS                    23,91             
2)   Valtteri Louko                   LapVi                     23,98             
3)   Joonas Tikkanen                  PyhäjPo                   24,40             
4)   Lassi Hakonen                    PihtipTui                 24,57             
5)   Viljami Kari                     VetU                      25,06             
6)   Atte Kortehisto                  SeinäjSU                  25,08             
7)   Juho Seppälä                     SeinäjSU                  25,53             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Joonas Tikkanen                  PyhäjPo                   24,40             
2)   Viljami Kari                     VetU                      25,06             
3)   Atte Kortehisto                  SeinäjSU                  25,08             
4)   Juho Seppälä                     SeinäjSU                  25,53             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Ive Ntumba                       VasaIS                    23,91             
2)   Valtteri Louko                   LapVi                     23,98             
3)   Lassi Hakonen                    PihtipTui                 24,57             


N17 200m
2)   Maria Jääskä                     KaustPV                   27,14             
3)   Meeri Elomaa                     SeinäjSU                  27,47             
4)   Heidi Nyrhinen                   VähänkVie                 28,16             
5)   Saana Lappalainen                SeinäjSU                  28,59             
6)   Senja Gustafsson                 KauhWi                    28,71             
7)   Meri Suomalainen                 TeuvRi                    28,83             
8)   Loviisa Kupsala                  KannU                     28,91             
9)   Sanni Pynttäri                   AlavU                     29,13             
10)  Anni Mäenpää                     SeinäjSU                  29,69             
11)  Janna-Juulia Mäenpää             LappVei                   30,35             
12)  Ella Honkanen                    TeuvRi                    30,51             
13)  Iida Lounela                     IlmajKi                   31,12             
14)  Miina Tavaststjerna              PihtipTui                 31,30             
     Nea Huvila                       JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Senja Gustafsson                 KauhWi                    28,71             
2)   Janna-Juulia Mäenpää             LappVei                   30,35             
3)   Ella Honkanen                    TeuvRi                    30,51             
4)   Iida Lounela                     IlmajKi                   31,12             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Maria Jääskä                     KaustPV                   27,14             
2)   Loviisa Kupsala                  KannU                     28,91             
     Nea Huvila                       JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Heidi Nyrhinen                   VähänkVie                 28,16             
2)   Saana Lappalainen                SeinäjSU                  28,59             
3)   Sanni Pynttäri                   AlavU                     29,13             

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: NM
1)   Meri Suomalainen                 TeuvRi                    28,83             
2)   Anni Mäenpää                     SeinäjSU                  29,69             
3)   Miina Tavaststjerna              PihtipTui                 31,30             

Loppukilpailu erä 5, Tuuli: NM
2)   Meeri Elomaa                     SeinäjSU                  27,47             


M17 800m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Teemu Havimäki                   SeinäjSU                  2.18,29           
2)   Mika Ketola                      AlahKi                    2.23,75           


N17 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Tuuli Järvinen                   KeurKi                    155               
     145    150    155    160    
     o      o      o      xxx    

2)   Nita Rasi                        PihtipTui                 155               
     145    150    155    160    
     o      o      xxo    xxx    



M17 Pituus
Loppukilpailu
1)   Roope Saari                      KuortKu                   6,16              
     x      x      6,14   5,95   5,87   6,16   
                                               

2)   Aaro Syväniemi                   IlmajKi                   5,73              
     5,50   x      5,59   5,71   5,39   5,73   
                                               

3)   Topi Lappalainen                 SeinäjSU                  5,53              
     x      5,26   5,42   5,53   x      5,29   
                                               

4)   Santeri Yliselä                  LapVi                     5,52              
     5,52   5,06   x      x      5,12   -      
                                               

5)   Atte Kortehisto                  SeinäjSU                  5,41              
     x      x      5,38   5,41   5,41   x      
                                               

     Roy Nukala                       VasaIS                    DNS               


N17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Tiia Matila                      KuortKu                   12,09             
     11,48  x      11,76  11,93  x      12,09