Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
17.01. klo 17:30 58-luolasprintit 1/3 Tulokset (päivitetty: 22:01 17.01.2019)
58-Luolasprintit 1/3
Kenttäurheilijat -58
17.01.2019

M 60m
1)   Kopi Raknam                      KU-58                     7,18              
2)   Adam Ben Hachemi                 KU-58                     7,46              
3)   Veeti Katainen                   KU-58                     7,60              
4)   Leo Rautiainen                   KU-58                     7,99              
5)   Veli-Matti Mannila               HeTa                      8,54              
6)   Georg Dunkel                     HKV                       9,59              
7)   Seppo Tenitz                     VU                        9,95              

Loppukilpailu erä 1
1)   Georg Dunkel                     HKV                       9,59              
2)   Seppo Tenitz                     VU                        9,95              

Loppukilpailu erä 2
1)   Kopi Raknam                      KU-58                     7,18              
2)   Adam Ben Hachemi                 KU-58                     7,46              
3)   Veeti Katainen                   KU-58                     7,60              
4)   Leo Rautiainen                   KU-58                     7,99              
5)   Veli-Matti Mannila               HeTa                      8,54              


N 60m
Loppukilpailu
1)   Emma Tuomala                     HIFK                      8,29              
2)   Olivia Marttila                  VantSa                    8,61              


M 100m
1)   Kopi Raknam                      KU-58                     11,78             
2)   Veeti Katainen                   KU-58                     11,94             
3)   Veli-Matti Mannila               HeTa                      15,21             
4)   Seppo Tenitz                     VU                        16,16             
     Adam Ben Hachemi                 KU-58                     DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Veli-Matti Mannila               HeTa                      15,21             
2)   Seppo Tenitz                     VU                        16,16             

Loppukilpailu erä 2
1)   Kopi Raknam                      KU-58                     11,78             
2)   Veeti Katainen                   KU-58                     11,94             
     Adam Ben Hachemi                 KU-58                     DNS               


N 100m
Loppukilpailu
1)   Emma Tuomala                     HIFK                      13,22             
     Olivia Marttila                  VantSa                    DNS               


P9 60m
Loppukilpailu
1)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  9,92              
2)   Edvard Shenderuk                 KU-58                     11,38             
3)   Milo Kauppinen                   KU-58                     11,99             
4)   Veeti Erähalme                   KU-58                     12,14             
5)   Rocky Moisio                     KU-58                     13,39             


T9 60m
Loppukilpailu
1)   Saara Torro                      KU-58                     11,09             
2)   Essi Peltonen                    KU-58                     11,96             
3)   Oona Malinen                     KU-58                     12,55             
     Siina Kuikka                     KU-58                     DNS               


P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  5,68              
     4,80   5,55   5,68   

2)   Veeti Erähalme                   KU-58                     3,97              
     3,02   3,78   3,97   

3)   Edvard Shenderuk                 KU-58                     3,19              
     2,27   2,70   3,19   

4)   Milo Kauppinen                   KU-58                     3,12              
     2,56   3,03   3,12   

5)   Rocky Moisio                     KU-58                     3,02              
     2,88   2,97   3,02   

     Lauri Torro                      KU-58                     DNS               


T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Essi Peltonen                    KU-58                     3,91              
     3,12   2,91   3,91   

2)   Saara Torro                      KU-58                     3,84              
     3,45   3,84   3,06   

3)   Oona Malinen                     KU-58                     2,80              
     2,46   2,48   2,80   

     Siina Kuikka                     KU-58                     DNS               


P11 60m
Loppukilpailu
1)   Leevi Piispanen                  KU-58                     10,74             
     Jimi Kolari                      KU-58                     DNS               
     Vili Aalto                       KU-58                     DNS               
     Ville Lintu                      KU-58                     DNS               


T11 60m
1)   Hanna Kotakallio                 KirU                      9,60              
2)   Helmi Kuitunen                   KU-58                     9,99              
3)   Nea Puiro                        KU-58                     10,09             
4)   Usva Torro                       KU-58                     10,40             
5)   Hilma Larvala                    KU-58                     10,52             
6)   Matilda Suokas                   KU-58                     10,87             
7)   Meriam Jrad                      KU-58                     11,21             
8)   Peppi Turunen                    KU-58                     11,23             
9)   Gaelle Banyanja                  KU-58                     11,30             
10)  Minja Malinen                    KU-58                     11,51             
     Noora Komu                       KU-58                     DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Hanna Kotakallio                 KirU                      9,60              
2)   Helmi Kuitunen                   KU-58                     9,99              
3)   Nea Puiro                        KU-58                     10,09             

Loppukilpailu erä 2
1)   Usva Torro                       KU-58                     10,40             
2)   Matilda Suokas                   KU-58                     10,87             
3)   Peppi Turunen                    KU-58                     11,23             

Loppukilpailu erä 3
4)   Hilma Larvala                    KU-58                     10,52             
1)   Meriam Jrad                      KU-58                     11,21             
2)   Gaelle Banyanja                  KU-58                     11,30             
3)   Minja Malinen                    KU-58                     11,51             
     Noora Komu                       KU-58                     DNS               


P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Nooa Merimaa                     VantSa                    5,86              
     4,91   5,71   5,86   

2)   Leevi Piispanen                  KU-58                     5,12              
     4,65   5,12   4,69   

     Jimi Kolari                      KU-58                     DNS               
     Vili Aalto                       KU-58                     DNS               
     Ville Lintu                      KU-58                     DNS               


T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Nea Puiro                        KU-58                     5,66              
     5,66   5,01   5,47   

2)   Matilda Suokas                   KU-58                     5,17              
     5,17   4,93   4,91   

3)   Gaelle Banyanja                  KU-58                     4,77              
     4,30   4,77   4,27   

4)   Meriam Jrad                      KU-58                     4,62              
     4,45   4,62   4,22   

5)   Usva Torro                       KU-58                     4,36              
     4,36   4,17   4,18   

6)   Hilma Larvala                    KU-58                     3,96              
     3,96   3,70   3,52   

7)   Minja Malinen                    KU-58                     3,47              
     3,40   3,47   3,25   

     Noora Komu                       KU-58                     DNS               


P13 60m
Loppukilpailu
1)   Verneri Timonen                  KU-58                     9,42              
2)   Ville Korhonen                   KU-58                     11,04             
     Josue Perez Rosello              KU-58                     DNS               


T13 60m
1)   Valma Väisänen                   KU-58                     9,22              
2)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  9,42              
3)   Emma Simonen                     KU-58                     9,59              
4)   Kira Koskiniemi                  HKV                       9,75              
5)   Olivia Backlund                  KU-58                     10,13             
6)   Noora Meriläinen                 KU-58                     10,59             

Loppukilpailu erä 1
1)   Kira Koskiniemi                  HKV                       9,75              
2)   Olivia Backlund                  KU-58                     10,13             
3)   Noora Meriläinen                 KU-58                     10,59             

Loppukilpailu erä 2
1)   Valma Väisänen                   KU-58                     9,22              
2)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  9,42              
3)   Emma Simonen                     KU-58                     9,59              


P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Ville Korhonen                   KU-58                     4,27              
     3,67   4,24   3,70   4,27   

     Josue Perez Rosello              KU-58                     DNS               


T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Natalie Saarinen                 EspTa                     9,30              
     8,92   8,67   8,44   9,30   

2)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  8,21              
     8,18   8,03   8,21   7,72   

3)   Kira Koskiniemi                  HKV                       6,84              
     6,61   6,47   6,69   6,84   

4)   Olivia Backlund                  KU-58                     6,06              
     5,72   5,97   5,71   6,06   

5)   Noora Meriläinen                 KU-58                     5,89              
     5,63   5,89   5,26   5,68   

6)   Emma Simonen                     KU-58                     5,80              
     5,61   5,80   5,09   5,03   



P15 60m
Loppukilpailu
1)   Emil Hamström                    KU-58                     8,31              
2)   Aapo Ikola                       KU-58                     8,76              
3)   Lauri Mäkinen                    KU58                      8,82              


T15 60m
Loppukilpailu
1)   Carla Liukkonen                  EspTa                     8,23              
2)   Emmi Satosuo                     KU-58                     8,45              


P15 100m
Loppukilpailu
1)   Emil Hamström                    KU-58                     13,13             
2)   Joona Heiskanen                  KU-58                     15,21             


T15 100m
Loppukilpailu
1)   Carla Liukkonen                  EspTa                     12,88             
2)   Emmi Satosuo                     KU-58                     13,64     


T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Vilma Simonen                    KU-58                     6,15              
     6,15   5,10   5,48   5,24