Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
26.01. klo 15:30 Uudyn pm junnuhallit 9-15v Tulokset (päivitetty: 06:46 28.01.2019)
Uudyn pm junnuhallit 9-15v
Uudenmaan Yleisurheilu
26.01.2019

P9 40m
1)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  6,88              
2)   Joa Härmä                        LUU                       7,09              
3)   Olli Auranen                     NurmijYU                  7,22              
4)   Vertti Seilonen                  KUYU                      7,50              
5)   Eetu Kitinmäki                   NummKip                   7,57              
6)   Paavo Jokitalo                   NurmijYU                  7,65              
7)   Elias Mattila                    PorvU                     7,90              
8)   Samu Ilomäki                     VihdVie                   7,98              
9)   Vili Romppanen                   RiihimKi                  8,11              
10)  Alex Leiramo                     PorvU                     8,24              
11)  Otto Alakoski                    RiihimKi                  8,42              
12)  Tobias Wunsch                    RiihimKi                  8,43              
13)  Topi Mikkola                     VihV                      8,99              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Eetu Kitinmäki                   NummKip                   7,57              
2)   Elias Mattila                    PorvU                     7,90              
3)   Samu Ilomäki                     VihdVie                   7,98              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Vertti Seilonen                  KUYU                      7,50              
2)   Alex Leiramo                     PorvU                     8,24              
3)   Otto Alakoski                    RiihimKi                  8,42              
4)   Topi Mikkola                     VihV                      8,99              

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  6,88              
2)   Joa Härmä                        LUU                       7,09              
3)   Olli Auranen                     NurmijYU                  7,22              
4)   Paavo Jokitalo                   NurmijYU                  7,65              
5)   Vili Romppanen                   RiihimKi                  8,11              
6)   Tobias Wunsch                    RiihimKi                  8,43              


T9 40m
1)   Amanda Ahlgren                   PorvU                     6,78              
2)   Maiju Miikkulainen               RiihimKi                  7,14              
3)   Jenni Vuorinen                   RiihimKi                  7,21              
4)   Martta Mösö                      NurmijYU                  7,21              
5)   Liisa Kerttunen                  KUYU                      7,22              
6)   Ninni Penttinen                  PorvU                     7,26              
7)   Onerva Pennonen                  NurmijYU                  7,29              
8)   Sade Malvela                     VihV                      7,30              
9)   Miisa Virtanen                   HyvsU                     7,31              
10)  Maiju Mäittälä                   PorvU                     7,34              
11)  Beea Lehtovuori                  LUU                       7,48              
12)  Amanda Kortesoja                 KUYU                      7,55              
13)  Pihla Peltoniemi                 NurmijYU                  7,62              
14)  Veera Kyyriäinen                 RiihimKi                  7,67              
15)  Veera Inkinen                    RiihimKi                  7,68              
16)  Amanda Kuhlberg                  PorvU                     7,86              
17)  Lotta Parviainen                 NurmijYU                  7,99              
18)  Saana Uotila                     PorvU                     8,00              
19)  Anni-Sofia Rinne                 LUU                       8,04              
20)  Emilia Löfman                    KUY                       8,10              
21)  Rebekka Kallioniemi              KerU                      8,17              
22)  Seela Ruponen                    RiihimKi                  8,20              
23)  Erin Forss                       KUYU                      8,25              
24)  Cinta Sinaga                     KUYU                      8,27              
25)  Inka Taipale                     RiihimKi                  8,35              
26)  Anna Ollikainen                  NurmijYU                  8,36              
27)  Isabel Nylund                    LUU                       8,67              
28)  Essi Lopperi                     MäntsU                    8,67              
28)  Mira Montonen                    NurmijYU                  8,67              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Lotta Parviainen                 NurmijYU                  7,99              
2)   Saana Uotila                     PorvU                     8,00              
3)   Emilia Löfman                    KUY                       8,10              
4)   Inka Taipale                     RiihimKi                  8,35              
5)   Essi Lopperi                     MäntsU                    8,67              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Sade Malvela                     VihV                      7,30              
2)   Miisa Virtanen                   HyvsU                     7,31              
3)   Veera Inkinen                    RiihimKi                  7,68              
4)   Rebekka Kallioniemi              KerU                      8,17              
5)   Erin Forss                       KUYU                      8,25              
6)   Cinta Sinaga                     KUYU                      8,27              

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Beea Lehtovuori                  LUU                       7,48              
2)   Pihla Peltoniemi                 NurmijYU                  7,62              
3)   Veera Kyyriäinen                 RiihimKi                  7,67              
4)   Anni-Sofia Rinne                 LUU                       8,04              
5)   Seela Ruponen                    RiihimKi                  8,20              
6)   Anna Ollikainen                  NurmijYU                  8,36              

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: NM
1)   Jenni Vuorinen                   RiihimKi                  7,21              
2)   Maiju Mäittälä                   PorvU                     7,34              
3)   Amanda Kortesoja                 KUYU                      7,55              
4)   Amanda Kuhlberg                  PorvU                     7,86              
5)   Isabel Nylund                    LUU                       8,67              
6)   Mira Montonen                    NurmijYU                  8,67              

Loppukilpailu erä 5, Tuuli: NM
1)   Amanda Ahlgren                   PorvU                     6,78              
2)   Maiju Miikkulainen               RiihimKi                  7,14              
3)   Martta Mösö                      NurmijYU                  7,21              
4)   Liisa Kerttunen                  KUYU                      7,22              
5)   Ninni Penttinen                  PorvU                     7,26              
6)   Onerva Pennonen                  NurmijYU                  7,29              


P9 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Samu Taskinen                    MäntsU                    4.06,35           
2)   Samu Ilomäki                     VihdVie                   4.14,81           
3)   Paavo Jokitalo                   NurmijYU                  4.15,25           
4)   Joonas Räty                      LUU                       4.19,36           
5)   Luka Soiramo                     PorvU                     4.50,79           
6)   Jarkko Naumanen                  RiihimKi                  5.07,09           
     Amos Gummerus                    KeskiUYU                  DNS               
     Topias Leinonen                  NurmijYU                  DNS               


T9 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Isabella Lindberg                RiihimKi                  4.17,87           
2)   Siiri Lehtovaara                 NummKip                   4.26,47           
3)   Ella Tuparinne                   PorvU                     4.28,05           
4)   Kielo Salo                       KarkkPo                   4.30,47           
5)   Meeri Saha                       KerU                      4.37,24           
6)   Sade Malvela                     VihV                      4.48,59           


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Riku Korhonen                    NurmijYU                  3,40              
     3,40   3,30   3,29   
                          

2)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  3,33              
     3,17   2,92   3,33   
                          

3)   Joa Härmä                        LUU                       3,30              
     3,24   3,30   3,21   
                          

4)   Vertti Seilonen                  KUYU                      3,13              
     3,00   2,97   3,13   
                          

5)   Eetu Kitinmäki                   NummKip                   2,87              
     2,87   2,81   2,53   
                          

6)   Vili Romppanen                   RiihimKi                  2,68              
     2,42   2,68   2,41   
                          

7)   Elias Mattila                    PorvU                     2,59              
     2,59   2,44   x      
                          

8)   Luka Soiramo                     PorvU                     2,55              
     2,55   2,29   2,20   
                          

9)   Jyvä-Kasperi Koskela             RiiK                      2,51              
     2,32   x      2,51   
                          

10)  Topi Mikkola                     VihV                      2,47              
     2,39   2,44   2,47   
                          

11)  Leo Vertanen                     KUYU                      2,45              
     2,30   2,33   2,45   
                          

12)  Alex Leiramo                     PorvU                     2,33              
     2,33   2,26   2,28   
                          

13)  Iikka Oksanen                    HyvsU                     2,32              
     2,24   2,32   2,16   
                          

14)  Tobias Wunsch                    RiihimKi                  2,23              
     2,03   2,23   1,54   
                          

15)  Jarkko Naumanen                  RiihimKi                  1,92              
     1,79   1,92   1,50   
                          

     Topias Leinonen                  NurmijYU                  DNS               


T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Jenni Vuorinen                   RiihimKi                  3,28              
     3,17   3,04   3,28   
                          

2)   Liisa Kerttunen                  KUYU                      3,22              
     2,81   3,16   3,22   
                          

3)   Ninni Penttinen                  PorvU                     3,22              
     3,01   3,22   2,99   
                          

4)   Maiju Mäittälä                   PorvU                     3,19              
     3,07   3,19   2,49   
                          

5)   Amanda Ahlgren                   PorvU                     3,15              
     3,08   3,15   3,10   
                          

6)   Miisa Virtanen                   HyvsU                     3,08              
     2,87   2,94   3,08   
                          

7)   Maiju Miikkulainen               RiihimKi                  2,99              
     2,85   2,82   2,99   
                          

8)   Onerva Pennonen                  NurmijYU                  2,93              
     2,83   2,93   2,84   
                          

9)   Amanda Kortesoja                 KUYU                      2,85              
     2,85   2,73   2,80   
                          

10)  Martta Mösö                      NurmijYU                  2,79              
     2,79   2,64   2,46   
                          

11)  Meeri Saha                       KerU                      2,74              
     2,70   2,74   2,64   
                          

12)  Anni-Sofia Rinne                 LUU                       2,72              
     2,72   2,48   2,61   
                          

13)  Siiri Lehtovaara                 NummKip                   2,71              
     2,61   2,56   2,71   
                          

14)  Veera Inkinen                    RiihimKi                  2,69              
     2,69   2,41   2,61   
                          

15)  Veera Kyyriäinen                 RiihimKi                  2,59              
     2,59   2,16   2,46   
                          

16)  Saana Uotila                     PorvU                     2,55              
     2,55   2,54   2,51   
                          

17)  Amanda Kuhlberg                  PorvU                     2,49              
     2,46   2,36   2,49   
                          

18)  Inka Taipale                     RiihimKi                  2,47              
     2,40   2,35   2,47   
                          

19)  Beea Lehtovuori                  LUU                       2,46              
     2,44   2,45   2,46   
                          

20)  Ella Tuparinne                   PorvU                     2,40              
     2,40   2,15   2,39   
                          

21)  Essi Lopperi                     MäntsU                    2,37              
     2,37   2,37   2,30   
                          

22)  Lotta Parviainen                 NurmijYU                  2,21              
     2,20   1,94   2,21   
                          

23)  Cinta Sinaga                     KUYU                      2,21              
     2,21   x      1,86   
                          

24)  Isabel Nylund                    LUU                       2,19              
     2,13   2,05   2,19   
                          

25)  Rebekka Kallioniemi              KerU                      2,13              
     1,96   1,80   2,13   
                          

26)  Anna Ollikainen                  NurmijYU                  2,00              
     2,00   1,94   1,91   
                          

27)  Erin Forss                       KUYU                      1,75              
     x      1,73   1,75   
                          

     Emilia Löfman                    KUY                       DNS               


P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Riku Korhonen                    NurmijYU                  6,91              
     6,89   6,82   6,91   

2)   Samu Taskinen                    MäntsU                    5,75              
     5,17   5,75   5,19   

3)   Olli Auranen                     NurmijYU                  5,69              
     5,45   5,69   5,33   

4)   Leo Vertanen                     KUYU                      4,46              
     4,11   4,46   3,99   

5)   Jyvä-Kasperi Koskela             RiiK                      4,38              
     4,06   3,50   4,38   

6)   Otto Alakoski                    RiihimKi                  3,78              
     3,46   3,49   3,78   

     Amos Gummerus                    KeskiUYU                  DNS               


T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Isabella Lindberg                RiihimKi                  4,83              
     3,97   4,40   4,83   

2)   Seela Ruponen                    RiihimKi                  3,60              
     -      3,48   3,60   

3)   Mira Montonen                    NurmijYU                  3,54              
     3,54   3,32   3,30   



T/P 9-15 8x200m viesti
1)   Keski-Uudenmaan Yleisurheilu tu  KeskiUYU                  4.15,79           
   1) Liisa Kerttunen, 2) Julius Laakso, 
   3) Henni Piirainen, 4) Nuutti Leppänen, 
   5) Mila Heikkonen, 6) Alex Brofeldt, 
   7) Sara Veijalainen, 8) Konsta Keijonen
2)   Riihimäen Kisko 1                RiihimKi                  4.19,71           
   1) Jenni Vuorinen, 2) Otto Alakoski, 
   3) Laura Mantila, 4) Vili Rasehorn, 
   5) Sanni-Veera Viertola, 6) Arttu Haaksluoto, 
   7) Helmi Lievonen, 8) Juho Mantila
3)   Länsi-Uudenmaan Urheilijat 1     LänsiUU                   4.21,17           
   1) Beea Lehtovuori, 2) Joa Härmä, 
   3) Meea Kettunen, 4) Daniel Nylund, 
   5) Jonna Jäkkö, 6) Jesse Kettunen, 
   7) Ella Kauranen, 8) Andreas Kärkkäinen
4)   Riihimäen Kisko 2                RiihimKi                  4.24,82           
   1) Isabella Lindberg, 2) Vili Romppanen, 
   3) Ruth Toivola, 4) Ville Mattila, 
   5) Tähkä-Alina Koskela, 6) Vilho Haaksluoto, 
   7) Emmi Hietanen, 8) Anselmi Koskela
5)   Nurmijärven Yleisurheilu vs      NurmijYU                  4.25,44           
   1) Onerva Pennonen, 2) Riku Korhonen, 
   3) Daniela Perklén, 4) Joona Paananen, 
   5) Elena Hämäläinen, 6) Luukas Lahti, 
   7) Venla Lehtonen, 8) Timo Kukk
6)   Keski-Uudenmaan Yleisurheilu pu  KeskiUYU                  4.26,55           
   1) Amanda Kortesoja, 2) Vertti Seilonen, 
   3) Essi Korhonen, 4) Haiku Lassila, 
   5) Enni Rantala, 6) Rasmus Kortesoja, 
   7) Hille Kankaanpää, 8) Henri Ikonen
7)   Nurmijärven Yleisurheilu si      NurmijYU                  4.30,15           
   1) Martta Mösö, 2) Olli Auranen, 
   3) Viiviliina Nurminen, 4) Jere Paananen, 
   5) Sara Parviainen, 6) Jonne Mourujärvi, 
   7) Thea Kolu, 8) Leevi Leskelä
8)   Riihimäen Kisko 3                RiihimKi                  4.41,93           
   1) Maiju Miikkulainen, 2) Jarkko Naumanen, 
   3) Eevi Aarnio, 4) Vertti Salminen, 
   5) Ida Aarnio, 6) Joonas Laine, 
   7) Elisa Alastalo, 8) Juuso Tuominen
9)   Länsi-Uudenmaan Urheilijat 2     LänsiUU                   4.44,88           
   1) Anni-Sofia Rinne, 2) Joonas Räty, 
   3) Helmi Paananen, 4) Voitto Säilä, 
   5) Ellen Telén, 6) Aaron Ruotsala, 
   7) Peppi Ehrnsten, 8) Eetu Rantala
10)  Nurmijärven Yleisurheilu mu      NurmijYU                  4.45,32           
   1) Pihla Peltoniemi, 2) Paavo Jokitalo, 
   3) Oona Korhonen, 4) Vesa Lyytinen, 
   5) Sarla Kakkola, 6) Tuomas Teimonen, 
   7) Inkaliina Nurminen, 8) Valtteri Vasama
11)  Keski-Uudenmaan Yleisurheilu va  KeskiUYU                  4.49,42           
   1) Ilse Immonen, 2) Miro Suni, 
   3) Kerttu Rantanen, 4) Eemeli Makkonen, 
   5) Helmi Cardona, 6) Ilmari Tolsa, 
   7) Emmi Ronkainen, 8) Miro Heikkonen
12)  Nurmijärven Yleisurheilu va      NurmijYU                  4.56,81           
   1) Mira Montonen, 2) Jyri Korhonen, 
   3) Heta Mösö, 4) Jere Mourujärvi, 
   5) Sanni Lehtonen, 6) Aapo Ruhanen, 
   7) Selma Mäenpää, 8) Rasmus Laapas
13)  Vihdin Viesti                    VihdVie                   4.57,05           
   1) Sade Malvela, 2) Topi Mikkola, 
   3) Nea Hyrsylä, 4) Samu Ilomäki, 
   5) Kaisa Mikkola, 6) Sisu Malvela, 
   7) Noora Kortelainen, 8) Juuso Holopainen
     Riihimäen Kisko 4                RiihimKi                  DNS               
   1) Veera Kyyriäinen, 2) Tobias Wunsch, 
   3) Kaisa Alastalo, 4) Ville Vuorinen, 
   5) Sonja Koskela, 6) Aleksi Salminen, 
   7) Vilja-Matilda Koskela, 8) Jusa Niemi
     Mäntsälän Urheilijat             MäntsU                    4.39,35           
   1) Essi Lopperi, 2) Samu Taskinen, 
   3) Helmiina Putus, 4) Anni Pakkanen, 
   5) Neea Taskinen, 6) Silja Niemi, 
   7) Marianne Salmi, 8) Jenna Taskinen
     Keski-Uudenmaan Yleisurheilu mu  KeskiUYU                  DNS               
   1) Emilia Löffman, 2) Amos Gummerus, 
   3) Enni Kenealy-Wirta, 4) Väinö Linnermo, 
   5) Helmi Cardona, 6) Ilmari Tolsa, 
   7) Siiri Nikula, 8) Luukas Parkkila
     Keski-Uudenmaan Yleisurheilu vi  KeskiUYU                  DNS               
   1) Cinta Sinagi, 2) Leo Vertanen, 
   3) Riina Valtonen, 4) Jesse Kaipiainen, 
   5) Lumia Laakso, 6) Tuomas Parkkila, 
   7) Noora Sihvonen, 8) Kalle Gauriloff

Loppukilpailu erä 1
1)   Keski-Uudenmaan Yleisurheilu pu  KeskiUYU                  4.26,55           
   1) Amanda Kortesoja, 2) Vertti Seilonen, 
   3) Essi Korhonen, 4) Haiku Lassila, 
   5) Enni Rantala, 6) Rasmus Kortesoja, 
   7) Hille Kankaanpää, 8) Henri Ikonen
2)   Länsi-Uudenmaan Urheilijat 2     LänsiUU                   4.44,88           
   1) Anni-Sofia Rinne, 2) Joonas Räty, 
   3) Helmi Paananen, 4) Voitto Säilä, 
   5) Ellen Telén, 6) Aaron Ruotsala, 
   7) Peppi Ehrnsten, 8) Eetu Rantala
3)   Nurmijärven Yleisurheilu mu      NurmijYU                  4.45,32           
   1) Pihla Peltoniemi, 2) Paavo Jokitalo, 
   3) Oona Korhonen, 4) Vesa Lyytinen, 
   5) Sarla Kakkola, 6) Tuomas Teimonen, 
   7) Inkaliina Nurminen, 8) Valtteri Vasama
4)   Nurmijärven Yleisurheilu va      NurmijYU                  4.56,81           
   1) Mira Montonen, 2) Jyri Korhonen, 
   3) Heta Mösö, 4) Jere Mourujärvi, 
   5) Sanni Lehtonen, 6) Aapo Ruhanen, 
   7) Selma Mäenpää, 8) Rasmus Laapas
5)   Vihdin Viesti                    VihdVie                   4.57,05           
   1) Sade Malvela, 2) Topi Mikkola, 
   3) Nea Hyrsylä, 4) Samu Ilomäki, 
   5) Kaisa Mikkola, 6) Sisu Malvela, 
   7) Noora Kortelainen, 8) Juuso Holopainen
     Keski-Uudenmaan Yleisurheilu mu  KeskiUYU                  DNS               
   1) Emilia Löffman, 2) Amos Gummerus, 
   3) Enni Kenealy-Wirta, 4) Väinö Linnermo, 
   5) Helmi Cardona, 6) Ilmari Tolsa, 
   7) Siiri Nikula, 8) Luukas Parkkila
     Mäntsälän Urheilijat             MäntsU                    4.39,35           
   1) Essi Lopperi, 2) Samu Taskinen, 
   3) Helmiina Putus, 4) Anni Pakkanen, 
   5) Neea Taskinen, 6) Silja Niemi, 
   7) Marianne Salmi, 8) Jenna Taskinen
     Riihimäen Kisko 4                RiihimKi                  DNS               
   1) Veera Kyyriäinen, 2) Tobias Wunsch, 
   3) Kaisa Alastalo, 4) Ville Vuorinen, 
   5) Sonja Koskela, 6) Aleksi Salminen, 
   7) Vilja-Matilda Koskela, 8) Jusa Niemi

Loppukilpailu erä 2
1)   Keski-Uudenmaan Yleisurheilu tu  KeskiUYU                  4.15,79           
   1) Liisa Kerttunen, 2) Julius Laakso, 
   3) Henni Piirainen, 4) Nuutti Leppänen, 
   5) Mila Heikkonen, 6) Alex Brofeldt, 
   7) Sara Veijalainen, 8) Konsta Keijonen
2)   Riihimäen Kisko 1                RiihimKi                  4.19,71           
   1) Jenni Vuorinen, 2) Otto Alakoski, 
   3) Laura Mantila, 4) Vili Rasehorn, 
   5) Sanni-Veera Viertola, 6) Arttu Haaksluoto, 
   7) Helmi Lievonen, 8) Juho Mantila
3)   Länsi-Uudenmaan Urheilijat 1     LänsiUU                   4.21,17           
   1) Beea Lehtovuori, 2) Joa Härmä, 
   3) Meea Kettunen, 4) Daniel Nylund, 
   5) Jonna Jäkkö, 6) Jesse Kettunen, 
   7) Ella Kauranen, 8) Andreas Kärkkäinen
4)   Riihimäen Kisko 2                RiihimKi                  4.24,82           
   1) Isabella Lindberg, 2) Vili Romppanen, 
   3) Ruth Toivola, 4) Ville Mattila, 
   5) Tähkä-Alina Koskela, 6) Vilho Haaksluoto, 
   7) Emmi Hietanen, 8) Anselmi Koskela
5)   Nurmijärven Yleisurheilu vs      NurmijYU                  4.25,44           
   1) Onerva Pennonen, 2) Riku Korhonen, 
   3) Daniela Perklén, 4) Joona Paananen, 
   5) Elena Hämäläinen, 6) Luukas Lahti, 
   7) Venla Lehtonen, 8) Timo Kukk
6)   Nurmijärven Yleisurheilu si      NurmijYU                  4.30,15           
   1) Martta Mösö, 2) Olli Auranen, 
   3) Viiviliina Nurminen, 4) Jere Paananen, 
   5) Sara Parviainen, 6) Jonne Mourujärvi, 
   7) Thea Kolu, 8) Leevi Leskelä
7)   Riihimäen Kisko 3                RiihimKi                  4.41,93           
   1) Maiju Miikkulainen, 2) Jarkko Naumanen, 
   3) Eevi Aarnio, 4) Vertti Salminen, 
   5) Ida Aarnio, 6) Joonas Laine, 
   7) Elisa Alastalo, 8) Juuso Tuominen
8)   Keski-Uudenmaan Yleisurheilu va  KeskiUYU                  4.49,42           
   1) Ilse Immonen, 2) Miro Suni, 
   3) Kerttu Rantanen, 4) Eemeli Makkonen, 
   5) Helmi Cardona, 6) Ilmari Tolsa, 
   7) Emmi Ronkainen, 8) Miro Heikkonen
     Keski-Uudenmaan Yleisurheilu vi  KeskiUYU                  DNS               
   1) Cinta Sinagi, 2) Leo Vertanen, 
   3) Riina Valtonen, 4) Jesse Kaipiainen, 
   5) Lumia Laakso, 6) Tuomas Parkkila, 
   7) Noora Sihvonen, 8) Kalle Gauriloff


P11 60m
1)   Anton Myrtenblad                 PorvU                     9,01              
2)   Vili Rasehorn                    RiihimKi                  9,13              
3)   Haiku Lassila                    KUYU                      9,51              
4)   Joonas Sohlman                   JanJa                     9,51              
5)   Vihtori Saukkola                 NummKip                   9,60              
6)   Ville Mattila                    RiihimKi                  9,64              
7)   Samuli Saarikoski                KerU                      9,74              
8)   Daniel Ehrnsten                  LUU                       9,77              
9)   Voitto Säilä                     LUU                       9,92              
10)  Rikhard Kallioniemi              KerU                      10,04             
11)  Vesa Lyytinen                    NurmijYU                  10,16             
12)  Tuomas Parkkila                  KeskiUYU                  10,39             
13)  Aapo Odiah                       PorvU                     10,71             
     Ville Vuorinen                   RiihimKi                  DNS               
     Lauri Jäske                      RiihimKi                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Samuli Saarikoski                KerU                      9,74              
2)   Voitto Säilä                     LUU                       9,92              
3)   Rikhard Kallioniemi              KerU                      10,04             
4)   Tuomas Parkkila                  KeskiUYU                  10,39             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Joonas Sohlman                   JanJa                     9,51              
2)   Vesa Lyytinen                    NurmijYU                  10,16             
3)   Aapo Odiah                       PorvU                     10,71             
     Lauri Jäske                      RiihimKi                  DNS               
     Ville Vuorinen                   RiihimKi                  DNS               

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Anton Myrtenblad                 PorvU                     9,01              
2)   Vili Rasehorn                    RiihimKi                  9,13              
3)   Haiku Lassila                    KUYU                      9,51              
4)   Vihtori Saukkola                 NummKip                   9,60              
5)   Ville Mattila                    RiihimKi                  9,64              
6)   Daniel Ehrnsten                  LUU                       9,77              


T11 60m
1)   Henni Piirainen                  KeskiUYU                  9,14              
2)   Anni Pakkanen                    MäntsU                    9,19              
3)   Aino Pirhonen                    PorvU                     9,37              
4)   Nea Hyrsylä                      VihdVie                   9,66              
5)   Kiia Hyrsylä                     VihdVie                   9,71              
6)   Eerika Nieminen                  JanJa                     9,78              
7)   Eevi Aarnio                      RiihimKi                  9,80              
8)   Maija Santanen                   JanJa                     9,81              
9)   Aila Leino                       JanJa                     9,85              
10)  Veera Keskinen                   VihV                      9,96              
10)  Helmiina Putus                   MäntsU                    9,96              
12)  Erin Kajaus                      KerU                      10,02             
13)  Kaisa Mikkola                    VihV                      10,09             
14)  Heta Mösö                        NurmijYU                  10,19             
15)  Essi Korhonen                    KUYU                      10,19             
16)  Helmi Paananen                   LUU                       10,22             
17)  Miisa Mäittälä                   PorvU                     10,22             
18)  Enni Kenealy-Wirta               KeskiUYU                  10,26             
19)  Kaisa Alastalo                   RiihimKi                  10,35             
20)  Elli Mattila                     PorvU                     10,37             
21)  Janina Vuorenmaa                 HyvsU                     10,51             
22)  Kerttu Rantanen                  KUYU                      10,54             
23)  Riina Valtonen                   KUYU                      11,07             
24)  Ada Myrtenblad                   PorvU                     11,13             
25)  Julia Baggström                  LänsiUU                   11,46             
26)  Emma Uittamo                     NummKip                   11,53             
27)  Olivia Savolainen                KerU                      11,62             
     Ella Rautawaara                  KUY                       DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Kaisa Mikkola                    VihV                      10,09             
2)   Elli Mattila                     PorvU                     10,37             
3)   Julia Baggström                  LänsiUU                   11,46             
     Ella Rautawaara                  KUY                       DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Veera Keskinen                   VihV                      9,96              
2)   Erin Kajaus                      KerU                      10,02             
3)   Kaisa Alastalo                   RiihimKi                  10,35             
4)   Ada Myrtenblad                   PorvU                     11,13             
5)   Emma Uittamo                     NummKip                   11,53             
6)   Olivia Savolainen                KerU                      11,62             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Kiia Hyrsylä                     VihdVie                   9,71              
2)   Eevi Aarnio                      RiihimKi                  9,80              
3)   Aila Leino                       JanJa                     9,85              
4)   Essi Korhonen                    KUYU                      10,19             
5)   Janina Vuorenmaa                 HyvsU                     10,51             
6)   Riina Valtonen                   KUYU                      11,07             

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: NM
1)   Helmiina Putus                   MäntsU                    9,96              
2)   Heta Mösö                        NurmijYU                  10,19             
3)   Helmi Paananen                   LUU                       10,22             
4)   Miisa Mäittälä                   PorvU                     10,22             
5)   Enni Kenealy-Wirta               KeskiUYU                  10,26             
6)   Kerttu Rantanen                  KUYU                      10,54             

Loppukilpailu erä 5, Tuuli: NM
1)   Henni Piirainen                  KeskiUYU                  9,14              
2)   Anni Pakkanen                    MäntsU                    9,19              
3)   Aino Pirhonen                    PorvU                     9,37              
4)   Nea Hyrsylä                      VihdVie                   9,66              
5)   Eerika Nieminen                  JanJa                     9,78              
6)   Maija Santanen                   JanJa                     9,81              


P11 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Samuli Saarikoski                KerU                      3.35,72           
2)   Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                  3.40,76           
3)   Alex Ahlgren                     PorvU                     3.42,72           
4)   Väinö Linnermo                   KeskiUYU                  3.42,84           
5)   Joonas Sohlman                   JanJa                     3.49,38           
6)   Antti Saari                      JanJa                     4.00,34           
7)   Otso Leinonen                    NurmijYu                  4.00,91           
8)   Jere Mourujärvi                  NurmijYU                  4.10,62           
9)   Ron Åvall                        NummKi                    4.10,63           
10)  Aatu Kantola                     LUU                       4.18,15           
     Vesa Lyytinen                    NurmijYU                                    


T11 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Laura Mantila                    RiihimKi                  3.51,78           
2)   Elina Malinen                    RiihimKi                  3.58,98           
3)   Kaisa Mikkola                    VihV                      4.03,65           
4)   Emma Hamina                      PorvU                     4.05,12           
5)   Viiviliina Nurminen              NurmijYU                  4.06,47           
6)   Liia Liski                       NummKip                   4.11,08           
7)   Kaisa Alastalo                   RiihimKi                  4.13,15           
8)   Armida Suomi                     LUU                       4.13,81           
9)   Daniela Perklén                  NurmijYU                  4.14,23           
10)  Enni Jokkala                     PorvU                     4.19,23           
11)  Venla Hyvölä                     JanJa                     4.21,76           
12)  Emma Liikkanen                   NurmijYU                  4.33,57           
     Vieno Hakakari                   HyvsU                                       


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Joona Paananen                   NurmijYU                  135               
     95     100    105    110    115    120    130    128    132    135    138    
     o      o      -      o      o      o      o      xo     xo     xo     xxx    

2)   Elias Oksanen                    HyvsU                     130               
     110    115    120    130    128    
     o      xo     o      o      xxx    

3)   Jere Paananen                    NurmijYU                  110               
     100    105    110    115    
     o      o      o      xxx    

4)   Alex Ahlgren                     PorvU                     110               
     80     85     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      o      o      xo     xxx    

4)   Daniel Ehrnsten                  LUU                       110               
     95     100    105    110    115    
     o      o      o      xo     xxx    

4)   Jere Mourujärvi                  NurmijYU                  110               
     85     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

7)   Vihtori Saukkola                 NummKip                   110               
     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      xo     xxo    xxx    

8)   Lauri Saha                       KerU                      105               
     95     100    105    110    
     o      xo     o      xxx    

9)   Väinö Linnermo                   KeskiUYU                  105               
     100    105    110    
     o      xo     xxx    

10)  Miikka Kuosmanen                 KUYU                      100               
     85     90     95     100    105    
     o      o      o      o      xxx    

11)  Antti Saari                      JanJa                     100               
     80     85     90     95     100    105    
     o      o      xo     xxo    o      xxx    

     Eemeli Makkonen                  KeskiUYU                  NH                
     85     
     xxx    

     Jesse Kaipiainen                 KeskiUYU                                    
     75     
     DNS    



T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Ruth Toivola                     RiihimKi                  143               
     125    130    135    140    143    
     o      o      o      o      xxo    

2)   Inka Hämäläinen                  JanJa                     125               
     100    105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      xo     xxo    

3)   Veera Joutlahti                  LUU                       120               
     95     100    105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

4)   Liia Liski                       NummKip                   120               
     95     100    105    110    115    120    125    
     o      o      o      xo     o      o      xxx    

5)   Armida Suomi                     LUU                       120               
     95     100    105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      xo     xxo    xxx    

6)   Oona Korhonen                    NurmijYU                  115               
     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      xxx    

7)   Daniela Perklén                  NurmijYU                  115               
     100    105    110    115    120    
     o      o      xo     o      xxx    

8)   Erin Kajaus                      KerU                      115               
     90     95     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

9)   Ellen Laukkanen                  RiihimKi                  115               
     95     100    105    110    115    120    
     o      o      o      xo     xo     xxx    

9)   Venla Hyvölä                     JanJa                     115               
     100    105    110    115    120    
     xo     o      o      xo     xxx    

11)  Meea Kettunen                    LUU                       110               
     100    105    110    115    
     o      o      o      xxx    

12)  Heta Mösö                        NurmijYU                  105               
     90     95     100    105    110    
     xo     o      xo     o      xxx    



P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Haiku Lassila                    KUYU                      3,96              
     3,45   3,61   3,96   
                          

2)   Anton Myrtenblad                 PorvU                     3,91              
     3,88   3,37   3,91   
                          

3)   Elias Oksanen                    HyvsU                     3,91              
     x      3,91   3,76   
                          

4)   Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                  3,88              
     3,88   3,80   3,72   
                          

5)   Vili Rasehorn                    RiihimKi                  3,78              
     3,70   3,78   x      
                          

6)   Ville Mattila                    RiihimKi                  3,69              
     3,65   3,69   3,64   
                          

7)   Joona Paananen                   NurmijYU                  3,69              
     3,30   x      3,69   
                          

8)   Eemeli Makkonen                  KeskiUYU                  3,50              
     x      3,50   3,34   
                          

9)   Ron Åvall                        NummKi                    3,50              
     3,50   3,24   3,24   
                          

10)  Anton Sokoff                     HysU                      3,40              
     3,40   3,23   3,35   
                          

11)  Jere Paananen                    NurmijYU                  3,38              
     x      3,36   3,38   
                          

12)  Rikhard Kallioniemi              KerU                      3,22              
     2,95   x      3,22   
                          

13)  Miikka Kuosmanen                 KUYU                      3,13              
     3,13   3,02   x      
                          

14)  Aapo Odiah                       PorvU                     3,02              
     3,02   2,83   x      
                          

15)  Aatu Kantola                     LUU                       2,94              
     2,76   2,94   x      
                          

16)  Vertti Salminen                  RiihimKi                  2,90              
     2,89   2,83   2,90   
                          

     Lauri Jäske                      RiihimKi                  DNS               
     Ville Vuorinen                   RiihimKi                  DNS               


T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Anni Pakkanen                    MäntsU                    4,09              
     4,09   3,90   3,97   
                          

2)   Henni Piirainen                  KeskiUYU                  3,92              
     3,85   3,88   3,92   
                          

3)   Eerika Nieminen                  JanJa                     3,68              
     3,53   x      3,68   
                          

4)   Eevi Aarnio                      RiihimKi                  3,64              
     3,64   3,30   3,60   
                          

5)   Enni Kenealy-Wirta               KeskiUYU                  3,58              
     3,44   3,44   3,58   
                          

6)   Maija Santanen                   JanJa                     3,56              
     3,52   3,56   3,54   
                          

7)   Veera Keskinen                   VihV                      3,53              
     3,32   3,53   3,13   
                          

8)   Inka Hämäläinen                  JanJa                     3,51              
     3,29   3,48   3,51   
                          

9)   Ellen Laukkanen                  RiihimKi                  3,51              
     3,51   3,44   3,25   
                          

10)  Meea Kettunen                    LUU                       3,50              
     3,50   3,47   3,44   
                          

11)  Aino Pirhonen                    PorvU                     3,47              
     x      3,47   3,42   
                          

12)  Miisa Mäittälä                   PorvU                     3,38              
     3,38   3,30   3,37   
                          

13)  Milja Rautiainen                 JanJa                     3,38              
     3,38   3,21   x      
                          

14)  Nea Hyrsylä                      VihdVie                   3,35              
     3,34   3,35   3,06   
                          

15)  Kiia Hyrsylä                     VihdVie                   3,32              
     3,25   3,17   3,32   
                          

16)  Kerttu Rantanen                  KUYU                      3,31              
     3,31   3,21   3,24   
                          

17)  Aila Leino                       JanJa                     3,25              
     3,25   3,22   3,11   
                          

18)  Iisa Aramo                       HyvsU                     3,19              
     3,11   2,94   3,19   
                          

19)  Emma Hamina                      PorvU                     3,15              
     3,13   3,11   3,15   
                          

20)  Elli Mattila                     PorvU                     3,12              
     3,12   2,98   3,00   
                          

21)  Janina Vuorenmaa                 HyvsU                     3,11              
     3,10   3,11   3,03   
                          

22)  Jenna Pyykkö                     NurmijYU                  3,10              
     3,10   2,99   2,96   
                          

23)  Velma Peiponen                   HysU                      3,06              
     3,05   3,05   3,06   
                          

24)  Riina Valtonen                   KUYU                      3,03              
     2,92   2,68   3,03   
                          

25)  Enna Hämäläinen                  JanJa                     2,99              
     2,79   2,99   2,93   
                          

26)  Enni Jokkala                     PorvU                     2,94              
     2,94   2,77   2,82   
                          

27)  Sara Tuparinne                   PorvU                     2,93              
     2,93   2,88   2,85   
                          

28)  Ada Myrtenblad                   PorvU                     2,76              
     2,67   2,56   2,76   
                          

29)  Julia Baggström                  LänsiUU                   2,74              
     2,74   2,74   2,65   
                          

30)  Olivia Savolainen                KerU                      2,72              
     2,72   2,48   2,50   
                          

31)  Milla Louhivuori                 NurmijYU                  2,61              
     2,61   2,58   2,49   
                          

     Ella Rautawaara                  KUY                       DNS               


P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Jesse Kaipiainen                 KeskiUYU                  9,94              
     9,53   9,94   9,83   

2)   Anton Sokoff                     HysU                      7,15              
     6,76   7,15   6,73   

3)   Lauri Saha                       KerU                      7,09              
     5,24   6,36   7,09   

4)   Lauri Lamminen                   HyvsU                     6,50              
     6,50   -      5,49   

5)   Vertti Salminen                  RiihimKi                  6,25              
     6,21   6,09   6,25   

6)   Voitto Säilä                     LUU                       4,84              
     4,48   -      4,84   



T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Ruth Toivola                     RiihimKi                  9,31              
     8,97   9,31   x      

2)   Veera Joutlahti                  LUU                       7,35              
     x      6,85   7,35   

3)   Oona Korhonen                    NurmijYU                  7,07              
     7,01   6,78   7,07   

4)   Laura Mantila                    RiihimKi                  6,95              
     6,95   6,65   6,67   

5)   Viiviliina Nurminen              NurmijYU                  6,70              
     6,33   6,01   6,70   

6)   Jenna Pyykkö                     NurmijYU                  6,19              
     5,73   5,77   6,19   

7)   Enna Hämäläinen                  JanJa                     6,08              
     5,77   5,76   6,08   

8)   Milja Rautiainen                 JanJa                     6,05              
     5,88   6,05   5,49   

9)   Emma Liikkanen                   NurmijYU                  5,71              
     5,50   5,62   5,71   

10)  Helmi Paananen                   LUU                       5,64              
     5,35   5,50   5,64   

11)  Elina Malinen                    RiihimKi                  5,48              
     5,23   5,48   5,24   

12)  Sara Tuparinne                   PorvU                     5,07              
     4,78   5,07   4,81   

13)  Emma Uittamo                     NummKip                   4,72              
     4,64   4,05   4,72   

14)  Milla Louhivuori                 NurmijYU                  4,41              
     4,41   4,32   4,00   

     Vieno Hakakari                   HyvsU                     DNS               


P13 60m
1)   Jesse Kettunen                   LUU                       8,48              
2)   Vilho Haaksluoto                 RiihimKi                  8,55              
3)   Oiva Odiah                       PorvU                     8,74              
4)   Rasmus Salmi                     HyvsU                     8,84              
5)   Aarni Piri                       HyvsU                     8,99              
6)   Tuomas Räkköläinen               JanJa                     9,09              
7)   Alex Brofeldt                    KUYU                      9,27              
8)   Arttu Kajaus                     KerU                      9,34              
9)   Rasmus Kortesoja                 KUYU                      9,38              
10)  Sisu Malvela                     VihdVie                   9,46              
11)  Paavo Koskimäki                  KerU                      9,65              
12)  Aapo Ruhanen                     NurmijYU                  9,79              
13)  Kasper Borremans                 HyvsU                     9,83              
14)  Joonas Laine                     RiihimKi                  9,86              
15)  Jusa Niemi                       RiihimKi                  9,98              
16)  Valtteri Vasama                  NurmijYU                  10,26             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Arttu Kajaus                     KerU                      9,34              
2)   Sisu Malvela                     VihdVie                   9,46              
3)   Paavo Koskimäki                  KerU                      9,65              
4)   Kasper Borremans                 HyvsU                     9,83              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Vilho Haaksluoto                 RiihimKi                  8,55              
2)   Aarni Piri                       HyvsU                     8,99              
3)   Rasmus Kortesoja                 KUYU                      9,38              
4)   Aapo Ruhanen                     NurmijYU                  9,79              
5)   Joonas Laine                     RiihimKi                  9,86              
6)   Jusa Niemi                       RiihimKi                  9,98              

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Jesse Kettunen                   LUU                       8,48              
2)   Oiva Odiah                       PorvU                     8,74              
3)   Rasmus Salmi                     HyvsU                     8,84              
4)   Tuomas Räkköläinen               JanJa                     9,09              
5)   Alex Brofeldt                    KUYU                      9,27              
6)   Valtteri Vasama                  NurmijYU                  10,26             


T13 60m
1)   Sanni-Veera Viertola             RiihimKi                  8,47              
2)   Saara Eriksson                   PorvU                     8,56              
3)   Meeri Koliseva                   JanJa                     8,74              
4)   Tuuli Kiviniemi                  PorU                      8,76              
5)   Nea Nummenpää                    JanJa                     8,80              
6)   Hertta Turunen                   PorvU                     9,03              
7)   Silja Niemi                      MäntsU                    9,08              
8)   Elsa Pinola                      HysU                      9,10              
9)   Emma Hautamäki                   JanJa                     9,18              
10)  Enni Rantala                     KeskiUYU                  9,27              
11)  Vilma Sorola                     NummKip                   9,29              
12)  Pinja Metsä-Keisteri             JanJ                      9,30              
13)  Aino-Kaisa Pyykkönen             KerU                      9,32              
14)  Angelina Billingham              HyvsU                     9,34              
15)  Elli Paananen                    LUU                       9,35              
16)  Liisi Halén                      LUU                       9,40              
17)  Niia Hietala                     KUYU                      9,42              
17)  Peppi Ehrnsten                   LUU                       9,42              
19)  Elena Hämäläinen                 NurmijYU                  9,42              
20)  Tähkä-Alina Koskela              RiiK                      9,45              
21)  Heta Rantanen                    KUYU                      9,50              
22)  Sarla Kakkola                    NurmijYU                  9,50              
23)  Marianne Salmi                   MäntsU                    9,52              
24)  Minni Grönlund                   PorvU                     9,55              
25)  Neela Jakonen                    HyvsU                     9,58              
26)  Hanna Henttonen                  JanJa                     9,59              
27)  Isabella Edelman                 NurmijYU                  9,66              
28)  Lumi Lehtinen                    KerU                      9,69              
29)  Olivia Huusko                    JanJ                      9,69              
30)  Sonja Koskela                    RiihimKi                  10,18             
31)  Nea Kiviniemi                    LUU                       10,21             
     Essi Hämäläinen                  LänsiUU                   DNS               
     Venla Martikainen                KUYU                      DNS               
     Fanny-Amanda Seppälä             KUYU                      DNS               
     Jonna Jäkkö                      LUU                                         

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Pinja Metsä-Keisteri             JanJ                      9,30              
2)   Angelina Billingham              HyvsU                     9,34              
3)   Minni Grönlund                   PorvU                     9,55              
4)   Nea Kiviniemi                    LUU                       10,21             
     Essi Hämäläinen                  LänsiUU                   DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Elsa Pinola                      HysU                      9,10              
2)   Marianne Salmi                   MäntsU                    9,52              
3)   Lumi Lehtinen                    KerU                      9,69              
4)   Olivia Huusko                    JanJ                      9,69              
5)   Sonja Koskela                    RiihimKi                  10,18             
     Venla Martikainen                KUYU                      DNS               

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Elli Paananen                    LUU                       9,35              
2)   Niia Hietala                     KUYU                      9,42              
3)   Heta Rantanen                    KUYU                      9,50              
4)   Sarla Kakkola                    NurmijYU                  9,50              
5)   Hanna Henttonen                  JanJa                     9,59              
     Fanny-Amanda Seppälä             KUYU                      DNS               

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: NM
1)   Enni Rantala                     KeskiUYU                  9,27              
2)   Liisi Halén                      LUU                       9,40              
3)   Elena Hämäläinen                 NurmijYU                  9,42              
4)   Tähkä-Alina Koskela              RiiK                      9,45              
5)   Neela Jakonen                    HyvsU                     9,58              
6)   Isabella Edelman                 NurmijYU                  9,66              

Loppukilpailu erä 5, Tuuli: NM
1)   Hertta Turunen                   PorvU                     9,03              
2)   Silja Niemi                      MäntsU                    9,08              
3)   Emma Hautamäki                   JanJa                     9,18              
4)   Vilma Sorola                     NummKip                   9,29              
5)   Aino-Kaisa Pyykkönen             KerU                      9,32              
6)   Peppi Ehrnsten                   LUU                       9,42              

Loppukilpailu erä 6, Tuuli: NM
1)   Sanni-Veera Viertola             RiihimKi                  8,47              
2)   Saara Eriksson                   PorvU                     8,56              
3)   Meeri Koliseva                   JanJa                     8,74              
4)   Tuuli Kiviniemi                  PorU                      8,76              
5)   Nea Nummenpää                    JanJa                     8,80              
     Jonna Jäkkö                      LUU                                         


P13 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Jonne Mourujärvi                 NurmijYU                  3.11,88           
2)   Arttu Haaksluoto                 RiihimKi                  3.17,76           
3)   Niilo Mölsä                      PorvU                     3.18,45           
4)   Kasper Borremans                 HyvsU                     3.22,50           
5)   Aukusti Malinen                  RiihimKi                  3.58,36           
     Andreas Kinnunen                 HysU                      DNS               
     Christian Lindberg               RiihimKi                  DNS               
     Eetu Autio                       JanJa                     DNS               


T13 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Jonna Jäkkö                      LUU                       3.20,63           
2)   Marianne Salmi                   MäntsU                    3.21,17           
3)   Pinja Lindstedt                  PorvU                     3.24,27           
4)   Sara Parviainen                  NurmijYU                  3.29,47           
5)   Sara Koskela                     PorvU                     3.33,08           
6)   Ellen Telén                      LUU                       3.35,58           
7)   Vilhelmiina Saukkola             NummKip                   3.36,93           
8)   Saana Kajander                   KUYU                      3.36,97           
9)   Neea Taskinen                    MäntsU                    3.53,30           
10)  Lumi Lehtinen                    KerU                      3.53,95           
11)  Aino Jokkala                     PorvU                     3.55,04           
12)  Minni Grönlund                   PorvU                     4.07,03           
13)  Anni Suominen                    MäntsU                    4.12,60           
14)  Selina Kalliorinne               VihV                      4.13,41           
15)  Anni Kiiski                      PorvU                     4.15,34           
     Essi Hämäläinen                  LänsiUU                   DNS               
     Saana Knoop                      PorvU                     DNS               


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Jonne Mourujärvi                 NurmijYU                  135               
     115    120    125    130    135    140    
     o      o      o      xo     o      xxx    

2)   Jesse Kettunen                   LUU                       125               
     115    120    125    130    
     o      o      xo     xxx    

3)   Elias Hietanen                   RiihimKi                  125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      xo     xo     xxx    

4)   Aleksi Salminen                  RiihimKi                  125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      o      xxo    xxx    

4)   Alex Brofeldt                    KUYU                      125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      o      xxo    xxx    

6)   Jusa Niemi                       RiihimKi                  115               
     105    110    115    120    
     o      o      o      xxx    

7)   Eetu Autio                       JanJa                     115               
     105    110    115    120    
     o      o      xxo    xxx    

     Christian Lindberg               RiihimKi                                    
     105    
     DNS    



T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  145               
     130    133    136    139    142    145    
     o      o      o      o      o      xo     

2)   Siru Huuskola                    KUYU                      142               
     115    120    125    130    133    136    139    142    145    
     o      o      o      o      o      xo     xxo    xxo    xxx    

3)   Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  130               
     115    120    125    130    133    
     o      o      o      xo     xxx    

4)   Venla Liukkonen                  JanJa                     130               
     110    115    120    125    130    133    
     o      o      o      xo     xo     xxx    

5)   Elsa Pinola                      HysU                      130               
     115    120    125    130    133    
     o      o      o      xxo    xxx    

6)   Helmi Cardona                    KeskiUYU                  125               
     105    110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      o      xxx    

6)   Milla Pihlava                    NurmijYU                  125               
     115    120    125    130    
     o      o      o      xxx    

8)   Anni Huttunen                    HyvsU                     125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      o      xo     xxx    

9)   Emma Lehtonen                    NurmijYU                  120               
     115    120    125    
     o      xxo    xxx    

10)  Laura Karusalmi                  VihV                      115               
     105    110    115    120    
     o      xo     o      xxx    

11)  Henni Grönfors                   LänsiUU                   110               
     105    110    115    
     o      o      xxx    

     Minni Tuppura                    NurmijYU                                    
     Venla Martikainen                KUYU                                        


P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Vilho Haaksluoto                 RiihimKi                  4,43              
     4,06   4,43   4,31   
                          

2)   Arttu Haaksluoto                 RiihimKi                  4,33              
     4,33   4,29   4,23   
                          

3)   Aarni Piri                       HyvsU                     4,05              
     x      x      4,05   
                          

4)   Rasmus Kortesoja                 KUYU                      4,01              
     x      4,01   3,74   
                          

5)   Aaron Ruotsala                   LänsiUU                   3,92              
     x      3,92   x      
                          

6)   Oiva Odiah                       PorvU                     3,85              
     3,67   3,85   3,75   
                          

7)   Tuomas Räkköläinen               JanJa                     3,67              
     2,32   3,67   x      
                          

8)   Sisu Malvela                     VihdVie                   3,64              
     3,64   -      -      
                          

9)   Arttu Kajaus                     KerU                      3,56              
     3,46   3,56   3,51   
                          

10)  Kasperi Hiidenniemi              KUYU                      3,48              
     3,45   3,37   3,48   
                          

11)  Paavo Koskimäki                  KerU                      3,22              
     x      x      3,22   
                          

12)  Joonas Laine                     RiihimKi                  3,12              
     3,12   x      2,71   
                          

13)  Tuomas Pyökkilehto               KerU                      2,85              
     2,85   2,80   2,81   
                          



T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Tuuli Kiviniemi                  PorU                      4,54              
     4,54   4,34   4,42   
                          

2)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  4,46              
     4,46   4,46   4,39   
                          

3)   Meeri Koliseva                   JanJa                     4,37              
     4,20   x      4,37   
                          

4)   Nea Nummenpää                    JanJa                     4,21              
     4,21   4,19   4,00   
                          

5)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  4,12              
     4,03   4,04   4,12   
                          

6)   Saana Kajander                   KUYU                      4,04              
     x      4,04   3,91   
                          

7)   Sara Koskela                     PorvU                     3,98              
     3,98   3,76   3,73   
                          

8)   Vilma Sorola                     NummKip                   3,93              
     3,93   x      x      
                          

9)   Anni Huttunen                    HyvsU                     3,91              
     x      3,77   3,91   
                          

10)  Emma Hautamäki                   JanJa                     3,88              
     3,76   3,85   3,88   
                          

11)  Niia Hietala                     KUYU                      3,84              
     3,82   3,84   3,52   
                          

12)  Helmi Cardona                    KeskiUYU                  3,83              
     3,79   3,80   3,83   
                          

13)  Enni Rantala                     KeskiUYU                  3,83              
     3,66   3,83   3,73   
                          

14)  Tähkä-Alina Koskela              RiiK                      3,82              
     3,79   3,67   3,82   
                          

15)  Neela Jakonen                    HyvsU                     3,78              
     3,78   x      3,69   
                          

16)  Liisi Halén                      LUU                       3,74              
     3,45   3,74   3,72   
                          

17)  Isabella Edelman                 NurmijYU                  3,74              
     3,46   x      3,74   
                          

18)  Aino-Kaisa Pyykkönen             KerU                      3,69              
     3,69   3,40   3,36   
                          

19)  Elena Hämäläinen                 NurmijYU                  3,67              
     3,60   3,55   3,67   
                          

20)  Peppi Ehrnsten                   LUU                       3,64              
     3,54   3,57   3,64   
                          

21)  Heta Rantanen                    KUYU                      3,64              
     3,30   3,54   3,64   
                          

22)  Saara Eriksson                   PorvU                     3,56              
     x      x      3,56   
                          

23)  Emma Lehtonen                    NurmijYU                  3,50              
     3,41   3,50   3,39   
                          

24)  Hanna Henttonen                  JanJa                     3,41              
     3,02   3,31   3,41   
                          

25)  Aino Jokkala                     PorvU                     3,22              
     3,19   3,22   3,17   
                          

26)  Milla Pihlava                    NurmijYU                  3,21              
     2,97   3,12   3,21   
                          

27)  Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  3,20              
     3,20   x      3,18   
                          

28)  Anni Kiiski                      PorvU                     2,96              
     2,80   2,96   2,91   
                          

29)  Nea Kiviniemi                    LUU                       2,96              
     2,84   2,70   2,96   
                          

30)  Henni Grönfors                   LänsiUU                   2,76              
     2,76   2,57   x      
                          

     Fanny-Amanda Seppälä             KUYU                      DNS               
     Laura Karusalmi                  VihV                      DNS               
     Minni Tuppura                    NurmijYU                  DNS               


P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Aatu Kangasniemi                 NurmijYU                  16,09             
     15,92  -      16,09  

2)   Valtteri Vasama                  NurmijYU                  8,71              
     8,58   8,71   8,05   

3)   Kasperi Hiidenniemi              KUYU                      8,46              
     8,46   8,28   8,30   

4)   Aapo Autio                       JanJa                     7,91              
     7,27   7,09   7,91   

5)   Elias Hietanen                   RiihimKi                  7,81              
     7,81   7,21   7,32   

6)   Ilmo Leino                       JanJ                      7,29              
     7,06   6,48   7,29   

7)   Matias Räkköläinen               JanJa                     6,84              
     6,72   6,46   6,84   

8)   Aleksi Salminen                  RiihimKi                  6,66              
     6,59   6,66   6,55   

9)   Aaron Ruotsala                   LänsiUU                   6,62              
     6,54   6,29   6,62   

10)  Aukusti Malinen                  RiihimKi                  6,14              
     6,14   6,04   5,81   

11)  Tuomas Pyökkilehto               KerU                      5,21              
     4,52   4,93   5,21   



T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Tuuli Kulju                      JanJa                     10,96             
     10,71  10,75  10,96  

2)   Sanni-Veera Viertola             RiihimKi                  10,88             
     10,20  10,88  9,80   

3)   Ida Aarnio                       RiihimKi                  9,90              
     9,47   x      9,90   

4)   Siru Huuskola                    KUYU                      9,63              
     9,63   8,48   9,50   

5)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  7,98              
     7,86   7,77   7,98   

6)   Sara Jousimaa                    HyvsU                     7,39              
     7,14   7,39   6,81   

7)   Silja Niemi                      MäntsU                    7,17              
     6,61   6,99   7,17   

8)   Elli Paananen                    LUU                       7,16              
     5,96   6,15   7,16   

9)   Sonja Koskela                    RiihimKi                  6,88              
     6,86   6,88   6,85   

10)  Sarla Kakkola                    NurmijYU                  6,81              
     6,68   6,58   6,81   

11)  Neea Taskinen                    MäntsU                    5,71              
     4,75   5,71   -      

     Nea Pyykkö                       NurmijYU                  DNS               


P15 60m
1)   Timo Kukk                        NurmijYU                  8,20              
2)   Henri Ikonen                     KUYU                      8,31              
3)   Kalle Gauriloff                  KeskiUYU                  8,75              
4)   Joonatan Lindberg                RiihimKi                  9,00              
5)   Leevi Leskelä                    NurmijYU                  9,04              
6)   Juuso Tuominen                   RiihimKi                  9,26              
7)   Juuso Holopainen                 ViVi                      9,90              
     Eetu Rantala                     LUU                                         

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Henri Ikonen                     KUYU                      8,31              
2)   Juuso Tuominen                   RiihimKi                  9,26              
3)   Juuso Holopainen                 ViVi                      9,90              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Timo Kukk                        NurmijYU                  8,20              
2)   Kalle Gauriloff                  KeskiUYU                  8,75              
3)   Joonatan Lindberg                RiihimKi                  9,00              
4)   Leevi Leskelä                    NurmijYU                  9,04              
     Eetu Rantala                     LUU                                         


T15 60m
1)   Helmi Lievonen                   RiihimKi                  8,28              
2)   Venla Lehtonen                   NurmijYU                  8,45              
3)   Sara-Julia Hellsten              KerU                      8,47              
4)   Selma Mäenpää                    NurmijYU                  8,53              
5)   Sara Veijalainen                 KeskiUYU                  8,66              
6)   Elsa Rönkkö                      KerU                      8,67              
7)   Amanda Rontu                     KerU                      8,69              
8)   Elisa Alastalo                   RiihimKi                  8,69              
9)   Lotta Jalonen                    JanJa                     8,71              
10)  Jenna Taskinen                   MäntsU                    8,74              
11)  Sini-Minea Saarikoski            KerU                      8,79              
12)  Hille Kankaanpää                 KeskiUYU                  8,80              
13)  Jenny Eriksson                   PorvU                     8,88              
14)  Noora Laitila                    KerU                      8,88              
15)  Siiri Nikula                     KeskiUYU                  8,90              
16)  Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  8,90              
17)  Iida Hyvärinen                   PorvU                     8,93              
18)  Emmi Malo                        LopU                      8,95              
19)  Thea Kolu                        NurmijYU                  8,95              
20)  Vilma Meriläinen                 VihV                      8,98              
21)  Salla Savikko                    RiihimKi                  8,99              
22)  Petranella Poranen               KerU                      9,08              
23)  Laura Ylönen                     HyvsU                     9,18              
24)  Noora Kortelainen                VihV                      9,35              
25)  Anniina Henttonen                JanJa                     9,68              
26)  Emmi Lampio                      KerU                      9,69              
     Magdaleena Havukorpi             VihV                      DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Selma Mäenpää                    NurmijYU                  8,53              
2)   Petranella Poranen               KerU                      9,08              
3)   Anniina Henttonen                JanJa                     9,68              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Amanda Rontu                     KerU                      8,69              
2)   Noora Laitila                    KerU                      8,88              
3)   Siiri Nikula                     KeskiUYU                  8,90              
4)   Emmi Malo                        LopU                      8,95              
5)   Laura Ylönen                     HyvsU                     9,18              
6)   Emmi Lampio                      KerU                      9,69              

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Jenna Taskinen                   MäntsU                    8,74              
2)   Sini-Minea Saarikoski            KerU                      8,79              
3)   Iida Hyvärinen                   PorvU                     8,93              
4)   Vilma Meriläinen                 VihV                      8,98              
5)   Salla Savikko                    RiihimKi                  8,99              
6)   Noora Kortelainen                VihV                      9,35              

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: NM
1)   Sara Veijalainen                 KeskiUYU                  8,66              
2)   Elisa Alastalo                   RiihimKi                  8,69              
3)   Lotta Jalonen                    JanJa                     8,71              
4)   Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  8,90              
5)   Thea Kolu                        NurmijYU                  8,95              
     Magdaleena Havukorpi             VihV                      DNS               

Loppukilpailu erä 5, Tuuli: NM
1)   Helmi Lievonen                   RiihimKi                  8,28              
2)   Venla Lehtonen                   NurmijYU                  8,45              
3)   Sara-Julia Hellsten              KerU                      8,47              
4)   Elsa Rönkkö                      KerU                      8,67              
5)   Hille Kankaanpää                 KeskiUYU                  8,80              
6)   Jenny Eriksson                   PorvU                     8,88              


P15 800m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Oiva Ylä-Jarkko                  LUU                       2.29,27           
2)   Emil Jacobsson                   KerU                      2.33,23           
3)   Kalle Gauriloff                  KeskiUYU                  2.33,24           
4)   Luukas Parkkila                  KUYU                      2.34,68           
5)   Veeti Savolainen                 KerU                      2.36,95           
6)   Juho Mantila                     RiihimKi                  2.39,63           
     Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  DNS               


T15 800m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Sini-Minea Saarikoski            KerU                      2.26,89           
2)   Nea Niemi                        PorvU                     2.27,61           
3)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  2.35,61           
4)   Elsa Rönkkö                      KerU                      2.39,69           
5)   Helmi Lipsanen                   JanJa                     2.42,49           
6)   Julia Suihkonen                  VihV                      2.43,31           
7)   Inkaliina Nurminen               NurmijYU                  2.43,50           
8)   Pihla Väisänen                   KerU                      2.43,56           
9)   Helmi Lievonen                   RiihimKi                  2.50,35           
     Emmi Ronkainen                   KeskiUYU                                    


P15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Juuso Tuominen                   RiihimKi                  151               
     132    137    142    145    148    151    154    
     o      o      o      o      xo     o      xxx    

2)   Konsta Keijonen                  KUYU                      145               
     127    132    137    142    145    148    
     o      o      o      o      o      xxx    

3)   Joonatan Lindberg                RiihimKi                  137               
     127    132    137    142    
     o      o      o      xxx    

     Miro Heikkonen                   KeskiUYU                                    


T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  158               
     145    150    155    158    161    
     o      o      xo     xo     xxx    

2)   Lotta Jalonen                    JanJa                     145               
     120    125    130    135    140    145    150    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

3)   Noora Sihvonen                   KUYU                      145               
     135    140    145    150    
     o      o      xxo    xxx    

4)   Noora Laitila                    KerU                      140               
     110    115    120    125    130    135    140    145    
     o      o      o      o      xo     xo     o      xxx    

5)   Ella Kauranen                    LUU                       140               
     130    135    140    145    
     o      o      xxo    xxx    

5)   Jenna Taskinen                   MäntsU                    140               
     130    135    140    145    
     o      o      xxo    xxx    

7)   Vilja-Matilda Koskela            RiiK                      135               
     120    125    130    135    140    
     o      o      o      o      xxx    

8)   Moona Virtanen                   HysU                      130               
     115    120    125    130    135    
     xo     xo     o      xo     xxx    

9)   Marianna Utulahti                VihV                      130               
     120    125    130    135    
     o      o      xxo    xxx    

10)  Lotta Lamminen                   HyvsU                     125               
     115    120    125    130    
     o      o      o      xxx    

11)  Elsa Mattila                     HyvsU                     120               
     110    115    120    125    
     o      o      o      xxx    

     Evita Santala                    KeskiUYU                                    
     110    
     DNS    

     Magdaleena Havukorpi             VihV                                        
     110    
     DNS    



P15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Leevi Leskelä                    NurmijYU                  9,97              
     9,60   9,97   9,25   9,84   9,42   9,56   
                                               

2)   Konsta Keijonen                  KUYU                      9,90              
     9,90   9,52   x      9,90   x      9,16   
                                               

3)   Juho Mantila                     RiihimKi                  9,33              
     9,28   9,33   8,91   8,26   8,91   8,78   
                                               

4)   Mikko Huhta                      NurmijYU                  8,77              
     8,42   8,24   x      8,58   8,77   8,74   
                                               



T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Helmi Lipsanen                   JanJa                     10,73             
     10,44  10,73  x      10,44  10,43  10,34  
                                               

2)   Noora Sihvonen                   KUYU                      10,37             
     9,83   9,73   x      10,37  x      x      
                                               

3)   Elisa Alastalo                   RiihimKi                  10,06             
     10,06  9,72   9,76   9,55   9,71   9,78   
                                               

4)   Emmi Ronkainen                   KeskiUYU                  9,94              
     9,54   x      9,67   9,81   9,94   9,77   
                                               

5)   Selma Mäenpää                    NurmijYU                  9,78              
     9,13   x      9,02   x      9,44   9,78   
                                               

6)   Julia Suihkonen                  VihV                      9,34              
     8,75   9,03   8,70   8,72   8,79   9,34   
                                               

7)   Sara Veijalainen                 KeskiUYU                  9,08              
     9,08   8,28   8,65   8,84   8,96   9,07   
                                               

8)   Vilja-Matilda Koskela            RiiK                      8,92              
     8,92   8,77   8,80   8,85   8,76   8,80   
                                               

9)   Laura Ylönen                     HyvsU                     8,60              
     8,07   8,60   8,27   
                          

10)  Kiia Korander                    VihV                      8,50              
     8,50   8,44   8,32   
                          

11)  Isla Sokoff                      HysU                      8,23              
     7,44   7,62   8,23   
                          

     Noora Kortelainen                VihV                                        


P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Anselmi Koskela                  RiiK                      12,45             
     11,21  11,98  12,45  x      11,57  12,09  

2)   Mikko Huhta                      NurmijYU                  11,64             
     10,82  11,64  11,36  x      x      11,57  

3)   Saku Rönkkö                      VihV                      9,88              
     9,36   8,99   8,98   9,10   9,81   9,88   

4)   Eelis Aramo                      HyvsU                     8,39              
     8,39   8,39   8,36   x      8,23   8,34   



T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Salla Savikko                    RiihimKi                  12,12             
     11,17  10,80  11,17  12,12  11,03  11,79  

2)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  11,33             
     10,26  10,60  11,22  11,33  11,19  11,00  

3)   Aino Laitinen                    RiihimKi                  10,70             
     9,88   9,93   9,74   9,88   10,19  10,70  

4)   Emmi Malo                        LopU                      10,34             
     9,82   x      10,10  10,21  10,34  x      

5)   Ida Cardona                      KeskiUYU                  9,08              
     8,29   8,69   8,93   9,01   9,08   9,00   

6)   Marianna Utulahti                VihV                      9,07              
     x      8,88   9,07   8,98   8,21   8,72   

7)   Elsa Mattila                     HyvsU                     9,00              
     8,67   7,38   8,96   8,09   7,11   9,00   

8)   Amanda Rontu                     KerU                      8,98              
     8,27   8,36   7,92   8,15   8,98   8,42   

9)   Pihla Väisänen                   KerU                      8,35              
     8,35   8,28   8,10   

10)  Vilma Meriläinen                 VihV                      8,30              
     8,27   8,30   8,28   

11)  Lotta Lamminen                   HyvsU                     7,62              
     7,32   7,62   7,37   

12)  Anniina Henttonen                JanJa                     5,32              
     5,05   5,32   4,64   

     Evita Santala                    KeskiUYU                  DNS