Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
02.02. klo 10:00 Avoimet Satakunnan Hallimestaruuskisat Tulokset (päivitetty: 17:32 02.02.2019)
http://live.tuloslista.com/3649

M 60m
Loppukilpailu

1)   Julius Lehto                     TampU                     7,30              
2)   Taavi Leppänen                   IkaalU                    7,40              
     Eero Helppolainen                PorinTa                   DNS               
     Samuli Losoi                     TampPy                    DNS               
     Ville Aarnivala                  TampPy                    DNS               

Erä 1
1)   Julius Lehto                     TampU                     7,28q             
2)   Taavi Leppänen                   IkaalU                    7,40q             
3)   Samuli Losoi                     TampPy                    7,45q             
4)   Aaro Auvinen                     TampPy                    7,91              

Erä 2
1)   Ville Aarnivala                  TampPy                    7,21q             
2)   Eero Helppolainen                PorinTa                   7,32q             
3)   Aleksi Nieminen                  PorinTa                   7,55              
                   
N 60m
1)   Pirkitta Marjanen                PorinYU                   7,81             
2)   Martta Rautala                   ViipU                     8,00             
3)   Inkeri Ahokas                    PorinYU                   8,08             
4)   Aino Eno                         LauttLu                   8,17             
5)   Siiri Rainio                     JyväskKU                  8,57
             
M 200m
1)   Ville Aarnivala                  TampPy                    22,17             
2)   Julius Lehto                     TampU                     22,83             
3)   Eero Helppolainen                PorinTa                   23,03             
4)   Joonatan Junkkala                VammsVoi                  23,07             
5)   Aleksi Salminen                  HarjavJy                  23,48             
6)   Aleksi Heimonen                  TampU                     23,94             
7)   Joonatan Huila                   SäkU                      24,53             
8)   Kalle Lahtinen                   TampPy                    25,03             
9)   Jasper Hakala                    PorinTa                   29,16             

Erä 1
1)   Joonatan Junkkala                VammsVoi                  23,07             
2)   Joonatan Huila                   SäkU                      24,53             
3)   Jasper Hakala                    PorinTa                   29,16             

Erä 2
1)   Eero Helppolainen                PorinTa                   23,03             
2)   Aleksi Salminen                  HarjavJy                  23,48             
3)   Kalle Lahtinen                   TampPy                    25,03             

Erä 3
1)   Ville Aarnivala                  TampPy                    22,17             
2)   Julius Lehto                     TampU                     22,83             
3)   Aleksi Heimonen                  TampU                     23,94             

N 200m
1)   Martta Rautala                   ViipU                     25,64             
2)   Laura Lepistö                    PorinYU                   26,12             
3)   Pritne Lember                    NoormNo                   26,49             
4)   Erica Kolehmainen                VasaIS                    26,83             
5)   Jonna Kangasniemi                NoormNo                   27,65             
6)   Aino Eno                         LauttLu                   27,85             
7)   Josefina Salmi                   IkaalU                    28,18             
8)   Siiri Rainio                     JyväskKU                  28,34             
9)   Aada Juhala                      PorinTa                   28,47             
10)  Sini Siro                        ParkU                     29,92             

Erä 1
1)   Josefina Salmi                   IkaalU                    28,18             
2)   Sini Siro                        ParkU                     29,92             

Erä 2
1)   Erica Kolehmainen                VasaIS                    26,83             
2)   Aino Eno                         LauttLu                   27,85             
3)   Aada Juhala                      PorinTa                   28,47             

Erä 3
1)   Laura Lepistö                    PorinYU                   26,12             
2)   Pritne Lember                    NoormNo                   26,49             
3)   Jonna Kangasniemi                NoormNo                   27,65             

Erä 4
1)   Martta Rautala                   ViipU                     25,64             
2)   Siiri Rainio                     JyväskKU                  28,34             

M 400m
1)   Joonatan Junkkala                VammsVoi                  50,04             
2)   Asseri Välimäki                  NoormNo                   50,57             
3)   Samuli Losoi                     TampPy                    51,36             
4)   Kalle Lahtinen                   TampPy                    55,87             
5)   Iiro Heino                       PorinYU                   56,55             

Erä 1
1)   Kalle Lahtinen                   TampPy                    55,87             
2)   Iiro Heino                       PorinYU                   56,55             

Erä 2
1)   Joonatan Junkkala                VammsVoi                  50,04             
2)   Asseri Välimäki                  NoormNo                   50,57             
3)   Samuli Losoi                     TampPy                    51,36             

M 800m
1)   Valtteri Sillanpää               NoormNo                   2.05,96           
2)   Kristian Nurmi                   PorinTa                   2.16,22           
3)   Sakari Vatunen                   PorinTa                   2.18,90           

N 800m
1)   Johanna Nieminen                 VammsVoi                  2.36,67           
2)   Katriina Laurila                 VammsVoi                  3.04,80           
3)   Päivi Mäkelä                     VammsVoi                  3.11,60           
     Andrea Lilja                     VasaIS                    DNF               

M 3000m
1)   Joonas Hytönen                   LapSa                     9.31,38           
2)   Jouko Mahlamäki                  LauttLu                   9.36,25           
3)   Niklas Erkintalo                 NoormNo                   9.42,14           

N 3000m
1)   Lotta-Maria Maine                LauttLu                   10.58,41          
2)   Roosa Marjaniemi                 NoormNo                   12.29,23          
3)   Sara Jukko                       IkaalU                    12.31,80          

N 60m aidat
1)   Jonna Kangasniemi                NoormNo                   9,48              
2)   Aino Eno                         LauttLu                   9,63              

M Korkeus
1)   Aleksi Salminen                  HarjavJy                  172               
     160    164    168    172    176    
     -      o      o      o      xxx    

M Pituus
1)   Aleksi Hakanen                   LauttLu                   6,48              
     6,39   6,39   6,48   6,36   -      -      
                                               
2)   Mika Ahomäki                     MerikI                    5,95              
     5,91   5,95   5,88   -      -      -      
                                               
3)   Kimmo Mäkeläinen                 RaumTU                    5,38              
     5,27   5,38   5,32   5,09   5,36   5,25   
                                               
N Pituus
1)   Laura Lepistö                    PorinYU                   5,19              
     4,85   5,17   5,16   5,18   5,07   5,19   
                                               
     Paula Vihtalahti                 NoormNo                   NM                
     x      x      x      x      -      -      
                                               
M Kuula
1)   Jonas Solvin                     IKFalken                  14,30             

     13,22  13,62  x      13,96  x      14,30  

N Kuula
1)   Helena Leveelahti                VirtU                     14,15             
     x      x      x      x      14,15  x      

2)   Laura Lepistö                    PorinYU                   10,64             
     10,32  10,42  10,64  x      10,22  x      

M Kiekko
1)   Juha Lahdenranta                 PorinYU                   50,77             
     x      x      50,77  49,74  49,70  49,24  

2)   Juuso Sillanpää                  JyväskKU                  46,95             
     x      x      44,99  43,78  46,19  46,95  

3)   Veikko Laitinen                  KeurKi                    45,40             
     x      44,28  45,40  x      43,65  45,13  

4)   Jonas Solvin                     IKFalken                  41,24             
     41,24  x      39,52  x      x      x      

                    
N Kiekko
1)   Salla Sipponen                   KeurKi                    54,85             
     x      51,12  51,70  x      47,79  54,85  

2)   Helena Leveelahti                VirtU                     51,67             
     x      49,19  50,12  51,12  46,82  51,67  

3)   Vilma Paakkala                   EspTa                     50,17             
     x      48,74  50,17  48,54  x      48,36  

4)   Lotta-Kaisa Eliander             TuUL                      50,14             
     48,19  x      50,14  49,30  48,14  x      

5)   Krista Uusi-Kinnala              LaitJy                    48,84             
     44,42  48,84  x      x      x      x      

6)   Elina Mattila                    TuUL                      46,77             
     46,30  x      46,05  46,77  45,49  44,63  

7)   Tuula Penttinen                  PuumVi                    45,91             
     43,58  45,18  45,91  45,07  45,53  44,65  

M17 60m
Loppukilpailu
1)   Robert Silenko                   LauttLu                   7,37              
2)   Joonatan Huila                   SäkU                      7,52              
3)   Daniel Saaristo                  IkaalU                    7,88              
4)   Veeti Vainionpää                 IkaalU                    8,01              
     Elmeri Eskola                    SäkU                      DNS               

Erä 1
1)   Robert Silenko                   LauttLu                   7,58q             
2)   Daniel Saaristo                  IkaalU                    7,77q             
3)   Veeti Vainionpää                 IkaalU                    7,85q             

Erä 2
1)   Joonatan Huila                   SäkU                      7,56q             
2)   Elmeri Eskola                    SäkU                      8,93q             
     Patrik Jakonen                   NakkVire                  DQ                

N17 60m
Loppukilpailu
1)   Vilma Väliharju                  TampPy                    8,16              
2)   Venla Väliharju                  TampPy                    8,18              
3)   Sonja Puumalainen                SäkU                      8,40              
4)   Saana Boelius                    TampPy                    8,42              
5)   Nelli-Rosa Korpua                PorinYU                   8,47              

Erä 1
1)   Saana Boelius                    TampPy                    8,42q             
2)   Nelli-Rosa Korpua                PorinYU                   8,46q             
3)   Ninja Foxell                     VasaIS                    8,57              
                   
Erä 2
1)   Vilma Väliharju                  TampPy                    8,17q             
2)   Laura Koivukoski                 EurajVei                  8,51              
3)   Charlotta Suoniemi               KiukKi                    8,67              
4)   Jenni Kahri                      SiikSi                    8,97              
                    
Erä 3
1)   Venla Väliharju                  TampPy                    8,15q             
2)   Josefina Salmi                   IkaalU                    8,52              
3)   Vera Karttunen                   PorinYU                   8,56              
4)   Ida Mäkinen                      KiukKi                    8,77              
5)   Helmiina Kivilahti               PorinYU                   8,90              

Erä 4
1)   Sonja Puumalainen                SäkU                      8,43q             
2)   Kaisu Seppälä                    SäkU                      8,62              
3)   Venla Poikonen                   KiukKi                    8,70              
4)   Nina Seppälä                     PorinYU                   8,74              
5)   Sini Siro                        ParkU                     8,94              

M17 300m
1)   Robert Silenko                   LauttLu                   36,98             
2)   Patrik Jakonen                   NakkVire                  37,28             

N17 300m
1)   Kaisu Seppälä                    SäkU                      44,80             
2)   Ninja Foxell                     VasaIS                    46,58             
3)   Pihla Salonen                    PorinYU                   47,55             
4)   Nuppu Willman                    NoormNo                   48,60             
     Jenni Kahri                      SiikSi                    DQ                
                  
Erä 1
1)   Ninja Foxell                     VasaIS                    46,58             
2)   Nuppu Willman                    NoormNo                   48,60             
     Jenni Kahri                      SiikSi                    DQ                

Erä 2
1)   Kaisu Seppälä                    SäkU                      44,80             
2)   Pihla Salonen                    PorinYU                   47,55             
                    
M17 800m
1)   Niko Mikkola                     PorinYU                   2.12,61           

N17 800m
1)   Ida-Sofia Simola                 HämeenlTa                 2.32,30           
2)   Pihla Salonen                    PorinYU                   2.34,96           
3)   Aino Manner                      NoormNo                   2.35,55           
4)   Aino Lausniemi                   LauttLu                   2.36,84           
5)   Ruut Nieminen                    KanksLei                  2.38,05           
6)   Elli-Noora Raita                 PorinTa                   2.46,60           
7)   Susanna Palomäki                 UlvST                     2.48,37           

N17 60m aidat
1)   Venla Pulkkanen                  LahdA                     9,22              
2)   Laura Koivukoski                 EurajVei                  9,37              
3)   Sini Siro                        ParkU                     10,80             

N17 Korkeus

1)   Elizabeth Fogde                  MalaxIF                   164               
     130    135    140    145    150    155    158    161    164    166    
     -      -      -      o      o      o      o      o      xo     xxx    

2)   Venla Pulkkanen                  LahdA                     158               
     130    135    140    145    150    155    158    161    
     -      -      -      -      o      xo     o      xxx    

3)   Ida Mäkinen                      KiukKi                    150               
     130    135    140    145    150    155    
     o      o      o      xo     xxo    xxx    

4)   Nuppu Willman                    NoormNo                   145               
     130    135    140    145    150    
     o      o      o      xxo    xxx    

M17 Pituus
1)   Patrik Jakonen                   NakkVire                  6,72              
     6,72   6,54   5,13   -      -      -      
                                               
2)   Mikko Mäkipää                    IkaalU                    5,96              
     5,96   x      5,40   x      x      5,38   
                                               
3)   Veeti Vainionpää                 IkaalU                    5,57              
     5,33   5,46   5,38   5,47   5,57   5,45   
                                               
4)   Niko Mikkola                     PorinYU                   5,11              
     5,00   5,09   5,01   5,11   4,76   x      
                                               
5)   Daniel Saaristo                  IkaalU                    4,85              
     4,84   x      x      x      4,85   x      
                                               

N17 Pituus
1)   Inkeri Ahokas                    PorinYU                   5,21              
     5,21   5,09   4,97   5,13   5,01   x      
                                               
2)   Vera Karttunen                   PorinYU                   5,13              
     5,03   x      5,13   5,12   5,07   5,06   
                                               
3)   Elizabeth Fogde                  MalaxIF                   5,06              
     4,60   4,72   4,61   5,06   4,68   4,97   
                                               
4)   Nelli-Rosa Korpua                PorinYU                   5,03              
     4,99   5,03   x      x      x      4,96   
                                               
5)   Liina Mäkinen                    SäkU                      4,92              
     4,92   4,82   x      x      4,87   4,78   
                                               
6)   Charlotta Suoniemi               KiukKi                    4,49              
     4,31   4,38   4,28   2,85   x      4,49   
                                               
7)   Charlotta Pettersson             TampPy                    4,33              
     4,28   x      4,07   x      4,31   4,33   
                                               
8)   Venla Poikonen                   KiukKi                    4,22              
     4,11   4,22   x      3,90   4,00   3,95   
                                               
9)   Jenni Kahri                      SiikSi                    4,07              
     x      4,07   3,79   
                                            
     Amanda Huhtala                   PorinYU                   NM                
     x      x      x                              
     Nina Seppälä                     PorinYU                   NM                
     x      x      x      
                          

M17 Kuula
1)   Mico Ekman                       PiikkKe                   11,10             
     x      x      11,10  10,75  x      10,90  

2)   Markus Huhtala                   PiikkKe                   10,83             
     x      10,27  10,83  10,43  x      10,53  

3)   Joonatan Huila                   SäkU                      10,23             
     9,49   10,23  8,76   8,83   8,95   9,46   

4)   Elmeri Eskola                    SäkU                      9,78              
     9,31   9,78   9,31   9,14   9,56   9,00   

5)   Juuso Lönnberg                   PorinYU                   8,93              
     8,83   x      8,52   8,77   8,52   8,93   

N17 Kuula
1)   Annukka Saalismaa                PudasjU                   14,03             
     14,03  x      x      x      x      x      

2)   Meri Elomaa                      TampPy                    12,43             
     12,04  12,43  x      x      x      x      

3)   Sini Siro                        ParkU                     11,06             
     10,42  10,63  x      11,06  10,57  10,70  

4)   Maria Juhala                     KanksLei                  9,88              
     9,88   9,81   9,74   9,88   x      9,70   

5)   Vera Karttunen                   PorinYU                   9,28              
     8,23   8,46   9,20   8,85   8,67   9,28   

6)   Elizabeth Fogde                  MalaxIF                   8,53              
     -      -      8,53   8,01   8,33   7,10   

7)   Nina Seppälä                     PorinYU                   7,43              
     6,77   7,01   7,43   6,62   x      6,99   

8)   Helmiina Kivilahti               PorinYU                   7,07              
     x      5,76   5,83   7,07   5,64   5,96   

M17 Kiekko
1)   Miika Lahtonen                   MynämI                    49,85             
     x      45,56  x      49,85  46,76  x      

2)   Johannes Kiviranta               KanksLei                  42,40             
     x      x      41,32  x      x      42,40  

3)   Kaius Kemppainen                 TuUL                      42,08             
     41,20  x      37,02  38,86  42,08  40,99  

4)   Juho Leveelahti                  VirtU                     41,73             
     38,93  39,36  39,78  x      41,73  x      

5)   Mico Ekman                       PiikkKe                   35,61             
     32,82  35,20  35,61  35,55  32,15  35,18  

6)   Lari Nikkanen                    NaantLöy                  35,45             
     34,73  35,45  33,22  x      34,90  x      

7)   Markus Huhtala                   PiikkKe                   29,47             
     x      29,47  28,79  29,37  29,10  27,50  

N17 Kiekko
1)   Venla Väliharju                  TampPy                    38,20             
     37,01  x      x      x      37,67  38,20  

2)   Rafaela Liski                    TuUL                      34,43             
     x      34,43  33,49  x      x      x      

3)   Meri Elomaa                      TampPy                    30,13             
     x      x      27,94  27,82  30,13  28,65  

4)   Vilma Väliharju                  TampPy                    29,22             
     x      x      x      x      26,11  29,22  

5)   Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   26,26             
     22,30  x      24,00  23,93  26,26  24,79  

6)   Maria Juhala                     KanksLei                  25,75             
     24,12  x      25,75  25,70  x      25,15  

M19 Kuula
1)   Vesa Leveelahti                  VirtU                     17,37             
     x      16,62  16,68  17,05  17,37  x      

2)   Aleksi Hakanen                   LauttLu                   12,32             
     x      12,04  x      11,89  x      12,32  

3)   Ilmari Ohristo                   KanksLei                  10,38             
     x      x      8,80   9,66   x      10,38  

N19 Kuula
1)   Sanni Kuparinen                  JanJa                     12,33             
     12,19  12,20  12,33  x      x      x      

2)   Nilla Rättyä                     JanJa                     9,61              
     x      9,55   x      x      x      9,61   

3)   Jane Lember                      NoormNo                   9,29              
     x      9,20   9,03   9,29   8,99   x      

M19 Kiekko
1)   Aaro Leinonen                    RymSoi                    48,41             
     48,41  x      x      x      x      x      

2)   Ilmari Ohristo                   KanksLei                  22,60             
     22,60  x      x      x      x      x      

3)   Vesa Leveelahti                  VirtU                     NM             
     x      x      0,00   0,00   0,00   0,00   

N19 Kiekko
1)   Sanni Kuparinen                  JanJa                     44,68             
     44,68  x      42,11  41,00  x      x      

2)   Silja Ahonen                     ParkU                     43,90             
     40,15  42,58  43,20  x      43,90  42,99  

3)   Roosa Naula                      TuUL                      41,47             
     40,64  x      x      x      41,47  39,58  

4)   Iida Pulkkanen                   LahdA                     36,64             
     33,85  35,77  34,12  36,43  36,64  x      

5)   Maria Vähätupa                   KalVa                     35,80             
     x      x      x      x      35,80  x      

6)   Nilla Rättyä                     JanJa                     32,92             
     x      30,77  x      30,08  32,92  x      

7)   Jane Lember                      NoormNo                   28,16             
     24,51  x      x      28,16  x      x