Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
16.03. klo 14:30 Helsyn junnuhallit Tulokset (päivitetty: 14:47 18.03.2019)
Helsyn Junnuhallit
Helsinki, Liikuntamylly
17.3.2019

TULOKSET

P13 60 m


  1. Benjamin Stenbacka                      VeikkVei             8,32
  2. Eino Sormunen                           HKV                  8,46
  3. Eero Sormunen                           HKV                  8,60
  4. Eeli Mäkelä                             VantSa               8,65
  5. Jonne Isoherranen                       EspTa                8,70
  6. Lauri Leivonen                          EspTa                9,00

P13 60 m

  1. Benjamin Stenbacka                      VeikkVei             8,29
  2. Eino Sormunen                           HKV                  8,48
  3. Eero Sormunen                           HKV                  8,54
  4. Eeli Mäkelä                             VantSa               8,63
  5. Jonne Isoherranen                       EspTa                8,66
  6. Lauri Leivonen                          EspTa                8,83
  7. Kalle Wesanko                           HKV                  8,90
  8. Jimi Sundholm                           HKV                  8,95
  9. Joa Järvenkylä                          EspTa                8,97
 10. Miro Hottinen                           EspTa                8,99
 11. Santeri Purokoski                       EspTa                9,02
 12. Leo Heinonen                            HKV                  9,18
 13. Markus Hakala                           EspTa                9,39
 14. Emil Alhopuro                           EspTa                9,44
 15. Ilmari Sarasmaa                         EspTa                9,67
 16. Niilo Kirjavainen                       HelsTa               9,72
 17. Marius Pashur                           ViipU                9,95
 18. Joona Savolainen                        HKV                 10,10

Erä 1                

  1. Eeli Mäkelä                             VantSa               8,63
  2. Jonne Isoherranen                       EspTa                8,66
  3. Kalle Wesanko                           HKV                  8,90
  4. Joa Järvenkylä                          EspTa                8,97
  5. Leo Heinonen                            HKV                  9,18
  6. Joona Savolainen                        HKV                 10,10

Erä 2                

  1. Eero Sormunen                           HKV                  8,54
  2. Miro Hottinen                           EspTa                8,99
  3. Markus Hakala                           EspTa                9,39
  4. Ilmari Sarasmaa                         EspTa                9,67
  5. Niilo Kirjavainen                       HelsTa               9,72
  6. Marius Pashur                           ViipU                9,95

Erä 3                

  1. Benjamin Stenbacka                      VeikkVei             8,29
  2. Eino Sormunen                           HKV                  8,48
  3. Lauri Leivonen                          EspTa                8,83
  4. Jimi Sundholm                           HKV                  8,95
  5. Santeri Purokoski                       EspTa                9,02
  6. Emil Alhopuro                           EspTa                9,44

P13 1000 m


  1. Maxim Både                              HKV               3.10,90
  2. Karri Kuusinen                          HKV               3.22,64
  3. Tuomas Kuusinen                         HKV               3.23,92
  4. Vili Hahto                              KU-58             3.39,59
  5. Daniel Lee                              HKV               4.09,14
  6. Mikko Ylinen                            ViipU             4.16,08

P13 60 m aj

  1. Eino Sormunen                           HKV                  9,78
  2. Eero Sormunen                           HKV                 10,07
  3. Eeli Mäkelä                             VantSa              10,07
  4. Jonne Isoherranen                       EspTa               10,57
  5. Lauri Leivonen                          EspTa               10,66
  6. Jimi Sundholm                           HKV                 11,48
  7. Emil Alhopuro                           EspTa               12,05
  8. Miro Hottinen                           EspTa               12,34

Erä 1                

  1. Lauri Leivonen                          EspTa               10,66
  2. Jimi Sundholm                           HKV                 11,48
  3. Emil Alhopuro                           EspTa               12,05
  4. Miro Hottinen                           EspTa               12,34

Erä 2                

  1. Eino Sormunen                           HKV                  9,78
  2. Eero Sormunen                           HKV                 10,07
  3. Eeli Mäkelä                             VantSa              10,07
  4. Jonne Isoherranen                       EspTa               10,57

P13 Korkeus

  1. Jonne Isoherranen                       EspTa                 133
         120 125 130 133 136
           O   O   O  XO XXX
  2. Marius Pashur                           ViipU                 125
         105 110 115 120 125 130
           O   O   O  XO   O XXX
  3. Aarni Ikäheimo                          EspTa                 110
         090 095 100 105 110 115
           O   O   O  XO  XO XXX
  4. Emil Mähönen                            TapE                  105
         090 095 100 105 110
           O   O   O   O XXX

P13 Pituus

  1. Eeli Mäkelä                             VantSa               4,47                
          4,47  4,39  2,42  4,31  4,20  4,19
                                            
  2. Jimi Sundholm                           HKV                  4,22                
          4,13  4,22  4,11  4,21  3,90     X
                                            
  3. Lauri Leivonen                          EspTa                4,10                
             X  3,96  3,84     X  4,10  3,98
                                            
  4. Leo Heinonen                            HKV                  3,83                
          3,47  3,67  3,63  3,74  3,61  3,83
                                            
  5. Aarni Kivistö                           TapE                 3,79                
          3,59  3,01  3,53  3,66  3,56  3,79
                                            
  6. Miro Hottinen                           EspTa                3,69                
          2,90  3,69  3,61  3,32  3,25  3,05
                                            
  7. Aarni Ikäheimo                          EspTa                3,60                
          3,19  3,32  3,60  3,56  3,13  3,35
                                            
  8. Emil Alhopuro                           EspTa                3,48                
          3,39  2,84  3,48
                          
  9. Joona Savolainen                        HKV                  3,45                
          3,45  3,31  3,21
                          
 10. Joa Järvenkylä                          EspTa                3,30                
          3,30  2,18  3,13
                          
 11. Aapo Vanhanen                           EspTa                3,06                
          3,06  3,04  2,94
                          
 12. Daniel Lee                              HKV                  2,88                
          2,88  2,83     X
                          
 13. Niilo Nevalainen                        HelsTa               2,76                
          2,76  2,68  2,74
                          
 14. Kalle Wesanko                           HKV                  2,74                
             X  1,87  2,74
                          

P13 Kuula

  1. Aapo Vanhanen                           EspTa                8,98
           8,87   8,90   8,92      X      X   8,98
  2. Joona Savolainen                        HKV                  7,03
           7,01   6,96   7,03   6,84   6,75   6,95
  3. Leo Heinonen                            HKV                  6,75
           6,68   6,63   6,18   5,97   6,72   6,75
  4. Aarni Ikäheimo                          EspTa                6,31
           6,29   6,20   6,31      X   5,61   6,03
  5. Daniel Lee                              HKV                  6,02
           5,14   5,10   5,62   5,28   4,94   6,02

P15 60 m


  1. Henri Korhonen                          ViipU                7,53
  2. Sami Bärlund                            TapE                 7,66
  3. Mortti Metsäkoivu                       ViipU                7,82
  4. Iivo Hämäläinen                         ViipU                7,92
  5. Panu Leinonen                           VantSa               7,99
  6. Aapo Nikkola                            HKV                  8,17

P15 60 m

  1. Henri Korhonen                          ViipU                7,53
  2. Sami Bärlund                            TapE                 7,64
  3. Iivo Hämäläinen                         ViipU                7,83
  4. Mortti Metsäkoivu                       ViipU                7,86
  5. Panu Leinonen                           VantSa               8,04
  6. Aapo Nikkola                            HKV                  8,05
  7. Kalle Hirvi                             KirkkonU             8,27
  8. Vertti Etelämäki                        ViipU                8,38
  9. Samuel Koski                            ViipU                8,46
 10. Tuomas Ahokas                           VantSa               8,69
 11. Eerik Nyyssönen                         EspTa                8,73
 12. Mikke Järvelin                          HKV                  8,83
 13. Luka Veselinovic                        EspTa                8,97
 14. Einari Tiainen                          VantSa               9,18
 15. Lauri Hirsto                            HKV                 10,05
     Aapeli Hatanpää                         ViipU                 DNS
     Miska Koponen                           ViipU                 DNS
     Chimbuchi Ajunwoko                      ViipU                  DQ

Erä 1                

  1. Sami Bärlund                            TapE                 7,64
  2. Iivo Hämäläinen                         ViipU                7,83
  3. Mortti Metsäkoivu                       ViipU                7,86
  4. Panu Leinonen                           VantSa               8,04
  5. Tuomas Ahokas                           VantSa               8,69
  6. Mikke Järvelin                          HKV                  8,83

Erä 2                

  1. Aapo Nikkola                            HKV                  8,05
  2. Eerik Nyyssönen                         EspTa                8,73
  3. Lauri Hirsto                            HKV                 10,05
     Aapeli Hatanpää                         ViipU                 DNS
     Miska Koponen                           ViipU                 DNS
     Chimbuchi Ajunwoko                      ViipU                  DQ

Erä 3                

  1. Henri Korhonen                          ViipU                7,53
  2. Kalle Hirvi                             KirkkonU             8,27
  3. Vertti Etelämäki                        ViipU                8,38
  4. Samuel Koski                            ViipU                8,46
  5. Luka Veselinovic                        EspTa                8,97
  6. Einari Tiainen                          VantSa               9,18

P15 800 m


  1. Miska Koponen                           ViipU             2.13,24
  2. Aapo Ikola                              KU-58             2.17,65
  3. Johannes Mäkelä                         HKV               2.18,59
  4. Emil Hamström                           KU-58             2.23,89
  5. Oliver Asikainen                        HKV               2.32,11
  6. Joona Heiskanen                         KU-58             2.34,89

P15 60 m aj


  1. Luka Veselinovic                        EspTa               10,23
     Aapeli Hatanpää                         ViipU                 DNS
     Samuel Koski                            ViipU                 DNS

P15 Seiväs

  1. Johannes Mäkelä                         HKV                   330
         290 300 310 320 330 340
           O  XO   O   O   O XXX
Kilpailun ulkopuolella
     Ilmari Sarasmaa                         EspTa                 220
         180 190 200 210 220 230
           O   O   O   O XXO XXX
     Markus Hakala                           EspTa                 220
         180 190 200 210 220 230
           O   O   O  XO   O XXX
Kilpailun ulkopuolella
     Urho Aro                                HKV                   190
         160 180 190 200
           O   O XXO XXX

P15 Kolmiloikka

  1. Vertti Etelämäki                        ViipU               11,45                
         11,45 10,77     X     X     X 11,29
                                            
  2. Aapo Nikkola                            HKV                 11,14                
             X     X 11,08     X     X 11,14
                                            
  3. Kalle Hirvi                             KirkkonU             9,79                
          9,79     X  9,57  9,48     X  9,59
                                            
  4. Luka Veselinovic                        EspTa                9,75                
          9,75  9,31  9,40     X  9,64  9,45
                                            
  5. Eerik Nyyssönen                         EspTa                8,99                
          8,99  8,78  8,62  8,97     X     X
                                            
  6. Mikke Järvelin                          HKV                  8,92                
             X  8,92  8,76  8,57  8,04  8,65
                                            
  7. Einari Tiainen                          VantSa               8,63                
          8,45  8,25  8,63  8,53     X  8,52


P15 Kuula

  1. Kalle Hirvi                             KirkkonU            10,14
           9,63   9,75      X   9,62  10,00  10,14
  2. Aapo Nikkola                            HKV                  9,42
           9,42   9,42      X   9,35      X      X
  3. Anton Leppäaho                          KU-58                8,84
           8,84      X      X      X      X   8,29

T13 60 m


  1. Elmiina Siikala                         EspTa                8,20
  2. Chantelle Peter                         HKV                  8,70
  3. Saara Hokkanen                          EspTa                8,86
  4. Kira Shilov                             EspTa                8,88
  5. Kaisa Kivinen                           EspTa                8,93
  6. Matilda Lahti                           EspTa                9,08

T13 60 m

  1. Elmiina Siikala                         EspTa                8,30
  2. Chantelle Peter                         HKV                  8,73
  3. Kaisa Kivinen                           EspTa                8,76
  4. Saara Hokkanen                          EspTa                8,82
  5. Kira Shilov                             EspTa                8,89
  6. Matilda Lahti                           EspTa                8,96
  7. Unna Korja                              HKV                  9,05
  8. Aida Ahlholm                            EspTa                9,05
  9. Iida Tossavainen                        HKV                  9,07
 10. Jade Oravainen                          ViipU                9,15
 11. Venla Keto                              HKV                  9,17
 12. Aino Ikäheimo                           EspTa                9,34
 13. Anni Nurminen                           EspTa                9,38
 14. Maiju Mäkelä                            VantSa               9,38
 15. Sevin Uraz                              ViipU                9,43
 16. Minni Ruska                             HKV                  9,44
 17. Jenna Aarnio                            HelsTa               9,46
 18. Emma Simonen                            KU-58                9,54
 19. Sara Heininen                           VeikkVei             9,54
 20. Nora Korelin                            HKV                  9,62
 21. Silja Linna                             KU-58                9,75
 22. Venla Noronen                           EspTa                9,77
 23. Meaminea Kerkelä                        ViipU                9,80
 24. Viola Salin                             HKV                  9,82
 25. Ramatulai Ben Mahmoud                   ViipU                9,86
 26. Ronja Väliheikki                        VantSa               9,87
 27. Olivia Laukkoski                        ViipU               10,07
 28. Emma Kantola                            EspTa               10,14
 29. Essi Marjamäki                          EspTa               10,16
 30. Tuulia Kiuru                            HelsTa              10,31

Erä 1                

  1. Elmiina Siikala                         EspTa                8,30
  2. Unna Korja                              HKV                  9,05
  3. Jade Oravainen                          ViipU                9,15
  4. Anni Nurminen                           EspTa                9,38
  5. Ramatulai Ben Mahmoud                   ViipU                9,86
  6. Olivia Laukkoski                        ViipU               10,07

Erä 2                

  1. Kaisa Kivinen                           EspTa                8,76
  2. Venla Keto                              HKV                  9,17
  3. Minni Ruska                             HKV                  9,44
  4. Jenna Aarnio                            HelsTa               9,46
  5. Ronja Väliheikki                        VantSa               9,87
  6. Emma Kantola                            EspTa               10,14

Erä 3                

  1. Kira Shilov                             EspTa                8,89
  2. Matilda Lahti                           EspTa                8,96
  3. Sevin Uraz                              ViipU                9,43
  4. Emma Simonen                            KU-58                9,54
  5. Viola Salin                             HKV                  9,82
  6. Essi Marjamäki                          EspTa               10,16

Erä 4                

  1. Chantelle Peter                         HKV                  8,73
  2. Aida Ahlholm                            EspTa                9,05
  3. Aino Ikäheimo                           EspTa                9,34
  4. Sara Heininen                           VeikkVei             9,54
  5. Venla Noronen                           EspTa                9,77
  6. Tuulia Kiuru                            HelsTa              10,31

Erä 5                

  1. Saara Hokkanen                          EspTa                8,82
  2. Iida Tossavainen                        HKV                  9,07
  3. Maiju Mäkelä                            VantSa               9,38
  4. Nora Korelin                            HKV                  9,62
  5. Silja Linna                             KU-58                9,75
  6. Meaminea Kerkelä                        ViipU                9,80

T13 1000 m


  1. Venla Virrantuomi                       HKV               3.12,42
  2. Chantelle Peter                         HKV               3.20,93
  3. Taimi Vallinoja                         HKV               3.21,05
  4. Unna Korja                              HKV               3.38,46
  5. Maiju Mäkelä                            VantSa            3.43,45
  6. Sara Heininen                           VeikkVei          3.51,94
  7. Amanda Vitikka                          RekRai            3.53,30
  8. Alisa Hyrri                             HelsTa            4.06,15
  9. Anni Allemand                           ViipU             4.06,95
 10. Pinja Liski                             HelsTa            4.14,95
 11. Meaminea Kerkelä                        ViipU             4.19,05
     Nora Korelin                            HKV                   DNS

T13 60 m aj

  1. Kaisa Kivinen                           EspTa               10,18
  2. Iida Tossavainen                        HKV                 10,22
  3. Matilda Lahti                           EspTa               10,43
  4. Mia Flink                               EspTa               10,55
  5. Iina Rantonen                           ViipU               10,64
  6. Elli Rantala                            EspTa               11,07
  7. Venla Virrantuomi                       HKV                 11,22
  8. Saana Säilä                             ViipU               11,28
  9. Kira Shilov                             EspTa               11,31
 10. Aida Ahlholm                            EspTa               11,64
 11. Nora Korelin                            HKV                 11,79
 12. Kira Koskiniemi                         HKV                 11,95
 13. Minni Ruska                             HKV                 12,13
 14. Heidi Vakkilainen                       VantSa              12,79
 15. Tuulia Kiuru                            HelsTa              15,37

Erä 1                

  1. Iina Rantonen                           ViipU               10,64
  2. Nora Korelin                            HKV                 11,79
  3. Minni Ruska                             HKV                 12,13
  4. Heidi Vakkilainen                       VantSa              12,79
  5. Tuulia Kiuru                            HelsTa              15,37

Erä 2                

  1. Matilda Lahti                           EspTa               10,43
  2. Elli Rantala                            EspTa               11,07
  3. Saana Säilä                             ViipU               11,28
  4. Aida Ahlholm                            EspTa               11,64
  5. Kira Koskiniemi                         HKV                 11,95

Erä 3                

  1. Kaisa Kivinen                           EspTa               10,18
  2. Iida Tossavainen                        HKV                 10,22
  3. Mia Flink                               EspTa               10,55
  4. Venla Virrantuomi                       HKV                 11,22
  5. Kira Shilov                             EspTa               11,31

T13 Korkeus

  1. Iina Rantonen                           ViipU                 142
         125 130 133 136 139 142 145
           O   O   O   O   O  XO XXX
  2. Saana Säilä                             ViipU                 139
         120 125 130 133 136 139 142
           O   O   O  XO   O  XO XXX
  3. Heidi Vakkilainen                       VantSa                136
         115 120 125 130 133 136 139
           O   O   O   O   O  XO XXX
  4. Saara Hokkanen                          EspTa                 136
         115 120 125 130 133 136 139
           O   O   O   -   O XXO XXX
  5. Mia Flink                               EspTa                 133
         125 130 133 136
           O   O   O XXX
  6. Aurelia Palo                            ViipU                 115
         105 110 115 120
           O   O  XO XXX
  7. Venla Noronen                           EspTa                 115
         105 110 115 120
           O   O XXO XXX
  8. Pinja Liski                             HelsTa                110
         110 115 120
           O   - XXX
  9. Ramatulai Ben Mahmoud                   ViipU                 105
         100 105 110
           O   O XXX

T13 Pituus

  1. Elmiina Siikala                         EspTa                4,49                
  2. Saana Säilä                             ViipU                4,48                
  3. Kira Shilov                             EspTa                4,36                
  4. Mia Flink                               EspTa                4,32                
  5. Iida Tossavainen                        HKV                  4,23                
  6. Matilda Lahti                           EspTa                4,19                
  7. Kaisa Kivinen                           EspTa                4,13                
  8. Venla Keto                              HKV                  4,07                
  9. Saara Hokkanen                          EspTa                4,05                
 10. Minni Ruska                             HKV                  3,99                
 11. Jade Oravainen                          ViipU                3,92                
 12. Unna Korja                              HKV                  3,80                
 13. Aida Ahlholm                            EspTa                3,78                
 14. Sara Heininen                           VeikkVei             3,75                
 15. Kira Koskiniemi                         HKV                  3,71                
 16. Olivia Laukkoski                        ViipU                3,63                
 17. Lea Lunti                               ViipU                3,61                
 18. Anni Nurminen                           EspTa                3,60                
 19. Meaminea Kerkelä                        ViipU                3,57                
 20. Viola Salin                             HKV                  3,57                
 21. Essi Marjanmäki                         EspTa                3,52                
 22. Emma Simonen                            KU-58                3,50                
 23. Amanda Vitikka                          RekRai               3,46                
 24. Ramatulai Ben Mahmoud                   ViipU                3,45                
 25. Pinja Liski                             HelsTa               3,43                
 26. Tuulia Kiuru                            HelsTa               3,41                
 27. Eeva Forsman                            TapE                 3,38                
 28. Ronja Väliheikki                        VantSa               3,33                
 29. Silja Linna                             KU-58                3,25                
 30. Anni Allemand                           ViipU                3,20                
 31. Jenna Aarnio                            HelsTa               3,17                
 32. Maiju Mäkelä                            VantSa               3,13                

Ryhmä 1             

  1. Elmiina Siikala                         EspTa                4,49                
          4,25  4,40  4,49  4,34  4,11  4,34
                                            
  2. Saana Säilä                             ViipU                4,48                
          4,22  4,36  4,02  4,01  4,48     X
                                            
  3. Kira Shilov                             EspTa                4,36                
          4,21  4,19  4,36  4,09  4,19  3,90
                                            
  4. Mia Flink                               EspTa                4,32                
          4,00  4,15  4,32  4,19  4,11  4,27
                                            
  5. Matilda Lahti                           EspTa                4,19                
          4,02  3,94  4,11  3,86  4,19  4,01
                                            
  6. Kaisa Kivinen                           EspTa                4,13                
          3,99  4,09  3,89  4,05  3,87  4,13
                                            
  7. Saara Hokkanen                          EspTa                4,05                
          4,05  3,63  3,95
                          
  8. Minni Ruska                             HKV                  3,99                
          3,99  3,86  3,76
                          
  9. Jade Oravainen                          ViipU                3,92                
          3,92  3,80  3,45
                          
 10. Unna Korja                              HKV                  3,80                
          3,63  3,74  3,80
                          
 11. Sara Heininen                           VeikkVei             3,75                
          3,37  3,46  3,75
                          
 12. Kira Koskiniemi                         HKV                  3,71                
          3,71  3,63  3,59
                          
 13. Anni Nurminen                           EspTa                3,60                
          3,39  3,60  3,45
                          
 14. Essi Marjanmäki                         EspTa                3,52                
          3,28  3,52  3,32
                          
 15. Ronja Väliheikki                        VantSa               3,33                
             X  3,33  2,73
                          

Ryhmä 2             

  1. Iida Tossavainen                        HKV                  4,23                
          3,81  3,78  4,06  4,23     X     X
                                            
  2. Venla Keto                              HKV                  4,07                
          3,92  4,07  3,94  3,96     X  3,94
                                            
  3. Aida Ahlholm                            EspTa                3,78                
          3,77  3,78  3,77
                          
  4. Olivia Laukkoski                        ViipU                3,63                
          3,63  3,63  3,48
                          
  5. Lea Lunti                               ViipU                3,61                
          3,53  3,61  3,47
                          
  6. Meaminea Kerkelä                        ViipU                3,57                
          3,44  3,57  3,52
                          
  7. Viola Salin                             HKV                  3,57                
          3,57  3,24  3,17
                          
  8. Emma Simonen                            KU-58                3,50                
          3,49  3,48  3,50
                          
  9. Amanda Vitikka                          RekRai               3,46                
          3,26  3,46     X
                          
 10. Ramatulai Ben Mahmoud                   ViipU                3,45                
          3,37     X  3,45
                          
 11. Pinja Liski                             HelsTa               3,43                
          3,25  3,34  3,43
                          
 12. Tuulia Kiuru                            HelsTa               3,41                
          3,17  3,28  3,41
                          
 13. Eeva Forsman                            TapE                 3,38                
          3,38  3,22  3,03
                          
 14. Silja Linna                             KU-58                3,25                
             X  3,06  3,25
                          
 15. Anni Allemand                           ViipU                3,20                
          3,14  3,18  3,20
                          
 16. Jenna Aarnio                            HelsTa               3,17                
          3,06  3,17  2,72
                          
 17. Maiju Mäkelä                            VantSa               3,13                
             X  2,96  3,13
                          

T13 Kuula

  1. Natalie Saarinen                        EspTa               10,55
           9,72   9,94   9,83  10,55      X   9,50
  2. Aino Ikäheimo                           EspTa               10,10
           9,25   9,88  10,10   9,25      X   9,37
  3. Kira Koskiniemi                         HKV                  7,29
           7,16   7,07   7,29   7,25   7,06   7,05
  4. Heidi Vakkilainen                       VantSa               6,98
           6,59   6,44   6,63   6,63   6,98   6,98
  5. Venla Noronen                           EspTa                6,96
           6,52   6,96   6,44   6,45   6,57   5,98
  6. Chantelle Peter                         HKV                  6,89
              X   5,90   6,89      X      X   6,16
  7. Eeva Forsman                            TapE                 6,14
           6,14      X   5,87   6,10   6,01   5,47
  8. Emma Simonen                            KU-58                5,52
           4,89   5,24   5,52   5,08   5,50   5,47
  9. Jenna Aarnio                            HelsTa               5,45
           5,28   4,69   5,45   4,74      -      -

T15 60 m


  1. Minea Fogelholm                         EspTa                7,89
  2. Carla Liukkonen                         EspTa                8,15
  3. Aava Lajunen                            VantSa               8,19
  4. Siiri Siirtola                          HKV                  8,20
  5. Terhi Vehko                             HKV                  8,34
  6. Edesa Gashi                             HKV                  8,34

T15 60 m

  1. Minea Fogelholm                         EspTa                7,96
  2. Siiri Siirtola                          HKV                  8,24
  3. Carla Liukkonen                         EspTa                8,27
  4. Aava Lajunen                            VantSa               8,29
  5. Terhi Vehko                             HKV                  8,37
  5. Edesa Gashi                             HKV                  8,37
  7. Micaela Hänninen                        HKV                  8,51
  8. Emma Gokkonen                           ViipU                8,77
  9. Milja Majuri                            VantSa               8,81
 10. Maggie Hollo                            EspTa                8,82
 11. Maija Hyllinen                          EspTa                8,84
 12. Mona Korelin                            HKV                  8,89
 13. Milka Mansikka                          ViipU                8,92
 14. Sara Heiskanen                          EspTa                8,96
 15. Iiris Repponen                          HKV                  8,97
 16. Nea Paavola                             HKV                  8,99
 17. Janette Puikkonen                       HKV                  9,00
 18. Peppiina Hiltunen                       VantSa               9,02
 19. Jenna Tarvo                             EspTa                9,04
 20. Inkeri Paavola                          EspTa                9,06
 21. Lina Helminen                           VantSa               9,08
 22. Saara Syrjälä                           EspTa                9,08
 23. Sanja Siurala                           EspTa                9,12
 24. Venny Auvinen                           HKV                  9,12
 25. Ilona Lakka                             HKV                  9,21
 26. Noora Niininen                          EspTa                9,36
 27. Saana Nuolikoski                        VantSa               9,36
 28. Sinkkonen Jenni                         VantSa               9,72
     Vivian Castilla                         ViipU                 DNS
     Olivia Siitarinen                       EspTa                 DNS
     Lilli Lehto                             ViipU                 DNS
     Emmi Satosuo                            KU-58                  DQ

Erä 1                

  1. Carla Liukkonen                         EspTa                8,27
  2. Janette Puikkonen                       HKV                  9,00
  3. Inkeri Paavola                          EspTa                9,06
  4. Ilona Lakka                             HKV                  9,21
  5. Noora Niininen                          EspTa                9,36

Erä 2                

  1. Siiri Siirtola                          HKV                  8,24
  2. Maija Hyllinen                          EspTa                8,84
  3. Nea Paavola                             HKV                  8,99
  4. Peppiina Hiltunen                       VantSa               9,02
  5. Lina Helminen                           VantSa               9,08

Erä 3                

  1. Minea Fogelholm                         EspTa                7,96
  2. Maggie Hollo                            EspTa                8,82
  3. Iiris Repponen                          HKV                  8,97
  4. Venny Auvinen                           HKV                  9,12
  5. Saana Nuolikoski                        VantSa               9,36

Erä 4                

  1. Terhi Vehko                             HKV                  8,37
  2. Emma Gokkonen                           ViipU                8,77
  3. Milka Mansikka                          ViipU                8,92
  4. Sara Heiskanen                          EspTa                8,96
     Lilli Lehto                             ViipU                 DNS
     Emmi Satosuo                            KU-58                  DQ

Erä 5                

  1. Edesa Gashi                             HKV                  8,37
  2. Milja Majuri                            VantSa               8,81
  3. Mona Korelin                            HKV                  8,89
  4. Jenna Tarvo                             EspTa                9,04
  5. Sinkkonen Jenni                         VantSa               9,72
     Vivian Castilla                         ViipU                 DNS

Erä 6                

  1. Aava Lajunen                            VantSa               8,29
  2. Micaela Hänninen                        HKV                  8,51
  3. Saara Syrjälä                           EspTa                9,08
  4. Sanja Siurala                           EspTa                9,12
     Olivia Siitarinen                       EspTa                 DNS

T15 800 m


  1. Mona Korelin                            HKV               2.34,73
  2. Ronja Orivuori                          ViipU             2.35,34
  3. Jenna Tarvo                             EspTa             2.36,42
  4. Sanja Siurala                           EspTa             2.41,04
  5. Terhi Vehko                             HKV               2.45,81
  6. Emma Noponen                            VantSa            2.46,46
  7. Ella Perttula                           KU-58             2.49,55
  8. Noora Niininen                          EspTa             2.50,31
  9. Maggie Hollo                            EspTa             2.52,51
 10. Maisa Mikkola                           HelsTa            2.53,57
 11. Jessica Ljungberg                       HelsTa            2.57,96
 12. Saara Syrjälä                           EspTa             3.00,88
 13. Adiel Mekonen                           TapE              3.03,17
     Saana Nuolikoski                        VantSa                DNF

T15 60 m aj

  1. Minea Fogelholm                         EspTa                8,78
  2. Carla Liukkonen                         EspTa                9,03
  3. Peppiina Hiltunen                       VantSa              10,20
  4. Jenna Tarvo                             EspTa               10,32
  5. Vilja Riihimäki                         VantSa              10,45
  6. Olivia Siitarinen                       EspTa               10,59
  7. Milja Majuri                            VantSa              10,78
  8. Melissa Sarjala                         VantSa              11,51
  9. Saana Nuolikoski                        VantSa              11,61
 10. Inkeri Paavola                          EspTa               11,66
 11. Emma Noponen                            VantSa              11,83
 12. Martta Valtonen                         EspTa               11,86
     Emma Gokkonen                           ViipU                 DNS

Erä 1                

  1. Milja Majuri                            VantSa              10,78
  2. Inkeri Paavola                          EspTa               11,66
  3. Emma Noponen                            VantSa              11,83
     Emma Gokkonen                           ViipU                 DNS

Erä 2                

  1. Vilja Riihimäki                         VantSa              10,45
  2. Melissa Sarjala                         VantSa              11,51
  3. Saana Nuolikoski                        VantSa              11,61
  4. Martta Valtonen                         EspTa               11,86

Erä 3                

  1. Minea Fogelholm                         EspTa                8,78
  2. Carla Liukkonen                         EspTa                9,03
  3. Peppiina Hiltunen                       VantSa              10,20
  4. Jenna Tarvo                             EspTa               10,32
  5. Olivia Siitarinen                       EspTa               10,59

T15 Seiväs

  1. Vilja Riihimäki                         VantSa                210
         140 160 180 190 200 210 220
          XO  XO   O  XO  XO  XO XXX
  2. Jenna Vakkilainen                       VantSa                200
         140 160 180 190 200 210
           O   O  XO   O   O XXX
  3. Maggie Hollo                            EspTa                 200
         140 160 180 190 200 210
           O   O  XO  XO  XO XXX
     Peppiina Hiltunen                       VantSa                 NH
         140
         XXX
Kilpailun ulkopuolella
     Elli Rantala                            EspTa                 200
         160 180 190 200 210
           O   O  XO   O XXX

T15 Kolmiloikka

  1. Jenna Vakkilainen                       VantSa              10,56                
         10,25 10,35 10,53 10,56 10,34 10,38
                                            
  2. Aava Lajunen                            VantSa              10,19                
         10,19  9,80  9,85     X     X  9,76
                                            
  3. Lilja Koskela                           HKV                 10,18                
          9,34  9,96 10,18     X     X  9,76
                                            
  4. Micaela Hänninen                        HKV                 10,07                
         10,07     X  9,67  9,91  9,76     X
                                            
  5. Vivian Castilla                         ViipU                9,80                
          9,37  9,65     X  9,80     X     X
                                            
  6. Kia Wiren                               RekRai               9,45                
             X  9,18  9,13  9,29  9,36  9,45
                                            
  7. Sanja Siurala                           EspTa                9,14                
          9,14  9,08  9,05     X  8,97  9,06
                                            
  8. Maija Hyllinen                          EspTa                9,13                
             X  9,13     X     X  9,09  8,94
                                            
  9. Vilja Riihimäki                         VantSa               8,87                
          8,87  8,74  8,54
                          
 10. Ronja Väliheikki                        VantSa               8,11                
          8,11  7,89     X
                          

T15 Kuula

  1. Carla Liukkonen                         EspTa               11,23
          10,42  11,23      X      X      X      X
  2. Siiri Siirtola                          HKV                 10,15
           9,39      X   9,45  10,15      X   9,91
  3. Emmi Satosuo                            KU-58                9,61
           9,03   9,61      X   9,56      X   9,36
  4. Olivia Tirkkonen                        HKV                  8,81
           8,13   8,44   7,82      X   8,81   8,33
  5. Aava Lajunen                            VantSa               8,39
           7,78      X   7,23   7,89   8,39   7,45
  6. Eeva Eisanen                            HelsTa               8,19
           8,02   8,03   7,90   7,52   8,19      X
  7. Edesa Gashi                             HKV                  7,87
           7,76   7,87   7,76   7,05   7,63   7,24
  8. Adiel Mekonen                           TapE                 7,53
           7,13   6,04   7,31   7,53   6,32   7,08
  9. Noora Niininen                          EspTa                6,67
           6,67      X      X
 10. Wilma Simonen                           KU-58                6,41
           6,41      X   6,35

MIXED15 4 x 200 m

  1. Helsingin Kisa-Veikot 1                    1.49,82
  2. Espoon Tapiot 1                            1.53,80
  3. Helsingin Kisa-Veikot 2                    1.54,71
  4. Viipurin Urheilijat 1                      1.56,78
  5. Viipurin Urheilijat 2                      1.59,45
  6. Helsingin Tarmo 1                          2.00,08
  7. Kenttäurheilijat -58 1                     2.00,14
  8. Espoon Tapiot 2                            2.00,21
  9. Vantaan Salamat 1                          2.00,35
 10. Espoon Tapiot 3                            2.03,39
 11. Tapanilan Erä 1                            2.03,59
 12. Kenttäurheilijat -58 2                     2.03,97

Erä 1                

  1. Helsingin Kisa-Veikot 2                    1.54,71
        Venla Virrantuomi
        Eero Sormunen
        Siiri Siirtola
        Johannes Mäkelä

  2. Viipurin Urheilijat 2                      1.59,45
        Olivia Laukkoski
        Aapo Lintula
        Emma Gokkonen
        Iivo Hämäläinen

  3. Espoon Tapiot 2                            2.00,21
        Kaisa Kivinen
        Lauri Leivonen
        Maggie Hollo
        Eerik Nyyssönen

  4. Espoon Tapiot 3                            2.03,39
        Matilda Lehti
        Miro Hottinen
        Inkeri Paavola
        Ilmari Sarasmaa

  5. Tapanilan Erä 1                            2.03,59
        Pinja Kapanen
        Aarni Kivistö
        Adiel Mekonen
        Sami Bärlund

  6. Kenttäurheilijat -58 2                     2.03,97
        Silja Linna
        Vili Hahto
        Ella Perttula
        Aapo Ikola


Erä 2                

  1. Helsingin Kisa-Veikot 1                    1.49,82
        Chantelle Peter
        Eino Sormunen
        Kerttu Niemi
        Aapo Nikkola

  2. Espoon Tapiot 1                            1.53,80
        Elmiina Siikala
        Jonne Isoherranen
        Sanja Siurala
        Luka Veselinovic

  3. Viipurin Urheilijat 1                      1.56,78
        Iina Rantonen
        Marius Pashur
        Milka Mansikka
        Henri Korhonen

  4. Helsingin Tarmo 1                          2.00,08
        Sara Hekkala
        Niilo Kirjavainen
        Eeva Eisanen
        Joose Pasanen

  5. Kenttäurheilijat -58 1                     2.00,14
        Emma Simonen
        Vilho Rönkkönen
        Emmi Satosuo
        Emil Hamström

  6. Vantaan Salamat 1                          2.00,35
        Ronja Väliheikki
        Eeli Mäkelä
        Aava Lajunen
        Panu Leinonen




Helsyn junnuhallit
Helsingin Kisa-Veikot
16.03.2019

P9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Valtteri Noronen                 EspTa                     6,86              
2)   Aslan Aitolehti                  HKV                       6,93              
3)   Samuel Adun                      HKV                       7,06              
4)   Julius Juslin                    VantSa                    7,12              
5)   Emil Rautiainen                  EspTa                     7,18              
6)   Lauri Siik                       HKV                       7,27              

1)   Valtteri Noronen                 EspTa                     6,86              
2)   Aslan Aitolehti                  HKV                       6,93              
3)   Samuel Adun                      HKV                       7,06              
4)   Julius Juslin                    VantSa                    7,12              
5)   Emil Rautiainen                  EspTa                     7,18              
6)   Lauri Siik                       HKV                       7,27              


Alkuerät erä 1, Tuuli: NM
1)   Aslan Aitolehti                  HKV                       6,93              
2)   Samuel Adun                      HKV                       7,04              
3)   Emil Rautiainen                  EspTa                     7,21              
4)   Tommy Dahlgren                   EspTa                     7,44              
5)   Edvard Shenderuk                 KU-58                     7,65              
6)   Roope Asikainen                  HKV                       7,73              

Alkuerät erä 2, Tuuli: NM
1)   Valtteri Noronen                 EspTa                     6,96              
2)   Joel Pohjola                     ViipU                     7,41              
3)   Ilmo Kaseva                      ViipU                     7,65              
4)   Topias Karhu                     ViipU                     7,66              
5)   Aukusti Mähönen                  HelsTa                    8,00              
6)   Veeti Erähalme                   KU-58                     8,11              

Alkuerät erä 3, Tuuli: NM
1)   Julius Juslin                    VantSa                    7,11              
2)   Lauri Siik                       HKV                       7,24              
3)   Thomas Köiv                      TapE                      7,47              
4)   Roope Suoniemi                   HelsJy                    7,55              
5)   Noa Eiroma                       HKV                       7,60              
6)   Aleksi Jälkö                     TapE                      7,76              

Alkuerät erä 4, Tuuli: NM
1)   Viktor Kotinurmi                 EspTa                     7,25              
2)   Elias Lind                       RekRai                    7,60              
3)   Eetu Vuori                       EspTa                     7,63              
4)   Jan Kujansivu                    HKV                       8,44              
5)   Elmo Hänninen                    HKV                       8,81              
6)   Robin Yildirim                   ViipU                     8,81              


T9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Isla Kimpimäki                   EspTa                     6,86              
2)   Meri Henttonen                   HKV                       6,92              
3)   Fianna Myllyniemi                HKV                       6,96              
4)   Enia Gürler                      HKV                       7,12              
5)   Julia Sihvonen                   EspTa                     7,29              
6)   Veera Niska                      EspTa                     7,40              

1)   Isla Kimpimäki                   EspTa                     6,86              
2)   Meri Henttonen                   HKV                       6,92              
3)   Fianna Myllyniemi                HKV                       6,96              
4)   Enia Gürler                      HKV                       7,12              
5)   Julia Sihvonen                   EspTa                     7,29              
6)   Veera Niska                      EspTa                     7,40              


Alkuerät erä 1, Tuuli: NM
1)   Inna Pirnes                      VantSa                    7,38              
2)   Hertta Hohti                     TapE                      7,39              
3)   Salma Fatih                      ViipU                     7,58              
4)   Roosa Ouni                       EspTa                     7,69              
5)   Ilona Garcia                     HelsTa                    8,99              

Alkuerät erä 2, Tuuli: NM
1)   Meri Henttonen                   HKV                       6,87              
2)   Annina Jokinen                   ViipU                     7,51              
3)   Iida Nikunen                     ViipU                     7,54              
4)   Salla Vakkilainen                VantSa                    7,67              
5)   Emilia Frösén                    HKV                       7,74              
6)   Johanna Kumpulainen              EspTa                     7,78              

Alkuerät erä 3, Tuuli: NM
1)   Julia Sihvonen                   EspTa                     7,26              
2)   Veera Niska                      EspTa                     7,35              
3)   Saara Torro                      KU-58                     7,39              
4)   Frida Nevalainen                 HKV                       7,90              
5)   Peppi Kempas                     ViipU                     8,41              
6)   Amanda Aspola                    ViipU                     8,45              

Alkuerät erä 4, Tuuli: NM
1)   Fianna Myllyniemi                HKV                       7,11              
2)   Delight Ntuison                  TapE                      7,50              
3)   Rosa Sulander                    HKV                       7,67              
4)   Kaisu Mäkelä                     VantSa                    7,87              
5)   Emma Kotakallio                  KirkkonU                  7,93              

Alkuerät erä 5, Tuuli: NM
1)   Enia Gürler                      HKV                       7,20              
2)   Unna Harkio                      ViipU                     7,51              
3)   Oona Marttinen                   TapE                      7,66              
4)   Viivi Siren                      VantSa                    7,77              
5)   Isla Niemi                       HKV                       7,77              
6)   Limar Al Mesleh                  ViipU                     8,15              

Alkuerät erä 6, Tuuli: NM
1)   Isla Kimpimäki                   EspTa                     7,04              
2)   Emma Kimpimäki                   EspTa                     7,44              
3)   Elsa Kaunisvuo                   HKV                       7,50              
4)   Vera Hedman                      HelsJy                    7,96              
5)   Felicia Mayers                   ViipU                     8,00              
6)   Ilona Koski                      ViipU                     8,01              


P9 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Lauri Siik                       HKV                       3.59,28           
2)   Viktor Kotinurmi                 EspTa                     4.01,06           
3)   Emil Rautiainen                  EspTa                     4.04,01           
4)   Olavi Ojanne                     HKV                       4.11,92           
5)   Ilmo Kaseva                      ViipU                     4.17,60           
6)   Edvard Shenderuk                 KU-58                     4.19,15           
7)   Aukusti Mähönen                  HelsTa                    4.19,83           
8)   Samsa Löytynoja                  HelsJy                    4.22,93           
9)   Toivo Kotinurmi                  EspTa                     4.24,03           
10)  Roope Suoniemi                   HelsJy                    4.53,50           
11)  Veeti Erähalme                   KU-58                     5.04,10           
     Joel Pohjola                     ViipU                     DNF               


T9 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Fianna Myllyniemi                HKV                       4.01,04           
2)   Meri Henttonen                   HKV                       4.05,33           
3)   Unna Harkio                      ViipU                     4.11,42           
4)   Kaisli Ruha                      EspTa                     4.23,62           
5)   Vera Hedman                      HelsJy                    4.29,01           
6)   Emma Kotakallio                  KirkkonU                  4.48,59           
7)   Salla Vakkilainen                VantSa                    4.50,08           
8)   Felica Myllyniemi                HKV                       4.58,32           
9)   Ada Mikkola                      EspTa                     5.10,11           
10)  Kaisu Mäkelä                     VantSa                    5.13,75           
11)  Ilona Garcia                     HelsTa                    5.50,79           


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Julius Kurppa                    VantSa                    3,51              
     3,44   3,51   3,26   3,26   3,17   3,18   
                                               

2)   Aslan Aitolehti                  HKV                       3,44              
     3,39   3,08   3,41   3,44   3,31   3,06   
                                               

3)   Samuel Adun                      HKV                       3,39              
     3,39   3,37   3,31   x      3,35   3,11   
                                               

4)   Emil Rautiainen                  EspTa                     3,38              
     3,34   3,14   3,38   3,07   3,24   3,21   
                                               

5)   Julius Juslin                    VantSa                    3,36              
     3,17   3,29   3,36   2,88   3,12   3,34   
                                               

6)   Lauri Siik                       HKV                       3,26              
     3,03   3,13   3,10   3,26   2,97   3,11   
                                               

7)   Valtteri Noronen                 EspTa                     3,24              
     3,20   3,13   3,11   3,24   3,14   3,07   
                                               

8)   Ilmo Kaseva                      ViipU                     3,16              
     3,12   2,65   2,94   3,16   2,81   -      
                                               

9)   Aleksi Jälkö                     TapE                      3,03              
     3,03   3,00   x      
                          

10)  Edvard Shenderuk                 KU-58                     3,02              
     2,45   2,66   3,02   
                          

11)  Thomas Köiv                      TapE                      3,01              
     2,85   3,01   3,00   
                          

12)  Tommy Dahlgren                   EspTa                     2,91              
     2,82   2,91   2,63   
                          

13)  Aukusti Mähönen                  HelsTa                    2,91              
     2,91   x      2,74   
                          

14)  Veeti Erähalme                   KU-58                     2,74              
     2,56   2,74   2,72   
                          

15)  Topias Karhu                     ViipU                     2,73              
     2,73   2,65   2,55   
                          

16)  Roope Suoniemi                   HelsJy                    2,67              
     2,67   2,62   2,57   
                          

17)  Noa Eiroma                       HKV                       2,66              
     2,66   2,56   x      
                          

18)  Roope Asikainen                  HKV                       2,49              
     2,49   2,19   1,92   
                          

19)  Jan Kujansivu                    HKV                       2,48              
     2,48   2,36   2,43   
                          

20)  Eetu Vuori                       EspTa                     2,35              
     2,14   2,35   2,29   
                          

21)  Robin Yildirim                   ViipU                     2,34              
     2,34   2,21   1,42   
                          

22)  Elmo Hänninen                    HKV                       2,13              
     x      2,13   1,91   
                          

     Jussi Hietikko                   HelsJy                                      
     Lamin Tenhovuori                 HelsTa                                      


T9 Pituus
1)   Meri Henttonen                   HKV                       3,63              
     3,55   3,47   3,47   3,63   3,41   3,54   
                                               

2)   Isla Kimpimäki                   EspTa                     3,51              
     3,40   3,41   3,41   3,51   3,48   3,46   
                                               

3)   Fianna Myllyniemi                HKV                       3,51              
     3,11   3,51   3,44   3,41   3,30   3,47   
                                               

4)   Iida Nikunen                     ViipU                     3,30              
     2,91   2,99   3,04   x      3,15   3,30   
                                               

5)   Inna Pirnes                      VantSa                    3,25              
     3,22   3,05   3,02   2,90   3,15   3,25   
                                               

6)   Hertta Hohti                     TapE                      3,14              
     2,48   2,89   3,14   2,80   2,84   3,03   
                                               

7)   Enia Gürler                      HKV                       3,11              
     2,92   3,11   2,92   3,10   3,05   x      
                                               

8)   Emilia Frösén                    HKV                       2,99              
     2,88   2,96   2,99   2,97   2,96   2,92   
                                               

9)   Annina Jokinen                   ViipU                     2,95              
     2,80   2,77   2,95   
                          

10)  Ilona Koski                      ViipU                     2,94              
     2,75   2,90   2,94   
                          

11)  Elsa Kaunisvuo                   HKV                       2,92              
     2,46   2,86   2,92   
                          

12)  Delight Ntuison                  TapE                      2,92              
     2,92   2,71   2,73   
                          

13)  Emma Kimpimäki                   EspTa                     2,91              
     2,87   x      2,91   
                          

14)  Saara Torro                      KU-58                     2,85              
     x      2,85   x      
                          

15)  Oona Marttinen                   TapE                      2,83              
     2,64   2,63   2,83   
                          

16)  Unna Harkio                      ViipU                     2,82              
     2,82   2,65   2,26   
                          

17)  Veera Niska                      EspTa                     2,79              
     2,19   2,20   2,79   
                          

18)  Roosa Ouni                       EspTa                     2,73              
     2,67   2,69   2,73   
                          

19)  Lotta Nurminen                   ViipU                     2,70              
     2,70   2,54   2,65   
                          

20)  Kaisu Mäkelä                     VantSa                    2,60              
     2,60   2,56   2,41   
                          

21)  Frida Nevalainen                 HKV                       2,57              
     2,57   2,50   x      
                          

22)  Johanna Kumpulainen              EspTa                     2,56              
     2,54   2,56   2,51   
                          

23)  Helmi Ritaranta                  HelsTa                    2,48              
     2,38   2,25   2,48   
                          

24)  Felica Myllyniemi                HKV                       2,47              
     2,33   2,32   2,47   
                          

25)  Salla Vakkilainen                VantSa                    2,38              
     2,38   2,30   2,30   
                          

26)  Sofia Söderman                   ViipU                     2,31              
     2,21   2,31   2,19   
                          

27)  Amanda Aspola                    ViipU                     2,20              
     2,20   2,15   2,19   
                          

28)  Peppi Kempas                     ViipU                     2,17              
     2,06   2,02   2,17   
                          

29)  Jade Peltonen                    HelsTa                    1,71              
     1,71   x      x      
                          

     Julia Sihvonen                   EspTa                     DNS               
     Rosa Sulander                    HKV                       DNS               
     Isla Niemi                       HKV                       DNS               
     Salma Fatih                      ViipU                     DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Meri Henttonen                   HKV                       3,63              
     3,55   3,47   3,47   3,63   3,41   3,54   
                                               

2)   Iida Nikunen                     ViipU                     3,30              
     2,91   2,99   3,04   x      3,15   3,30   
                                               

3)   Hertta Hohti                     TapE                      3,14              
     2,48   2,89   3,14   2,80   2,84   3,03   
                                               

4)   Enia Gürler                      HKV                       3,11              
     2,92   3,11   2,92   3,10   3,05   x      
                                               

5)   Emilia Frösén                    HKV                       2,99              
     2,88   2,96   2,99   2,97   2,96   2,92   
                                               

6)   Annina Jokinen                   ViipU                     2,95              
     2,80   2,77   2,95   
                          

7)   Elsa Kaunisvuo                   HKV                       2,92              
     2,46   2,86   2,92   
                          

8)   Delight Ntuison                  TapE                      2,92              
     2,92   2,71   2,73   
                          

9)   Saara Torro                      KU-58                     2,85              
     x      2,85   x      
                          

10)  Oona Marttinen                   TapE                      2,83              
     2,64   2,63   2,83   
                          

11)  Roosa Ouni                       EspTa                     2,73              
     2,67   2,69   2,73   
                          

12)  Frida Nevalainen                 HKV                       2,57              
     2,57   2,50   x      
                          

13)  Helmi Ritaranta                  HelsTa                    2,48              
     2,38   2,25   2,48   
                          

14)  Felica Myllyniemi                HKV                       2,47              
     2,33   2,32   2,47   
                          

15)  Sofia Söderman                   ViipU                     2,31              
     2,21   2,31   2,19   
                          

16)  Jade Peltonen                    HelsTa                    1,71              
     1,71   x      x      
                          

     Julia Sihvonen                   EspTa                     DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Isla Kimpimäki                   EspTa                     3,51              
     3,40   3,41   3,41   3,51   3,48   3,46   
                                               

2)   Fianna Myllyniemi                HKV                       3,51              
     3,11   3,51   3,44   3,41   3,30   3,47   
                                               

3)   Inna Pirnes                      VantSa                    3,25              
     3,22   3,05   3,02   2,90   3,15   3,25   
                                               

4)   Ilona Koski                      ViipU                     2,94              
     2,75   2,90   2,94   
                          

5)   Emma Kimpimäki                   EspTa                     2,91              
     2,87   x      2,91   
                          

6)   Unna Harkio                      ViipU                     2,82              
     2,82   2,65   2,26   
                          

7)   Veera Niska                      EspTa                     2,79              
     2,19   2,20   2,79   
                          

8)   Lotta Nurminen                   ViipU                     2,70              
     2,70   2,54   2,65   
                          

9)   Kaisu Mäkelä                     VantSa                    2,60              
     2,60   2,56   2,41   
                          

10)  Johanna Kumpulainen              EspTa                     2,56              
     2,54   2,56   2,51   
                          

11)  Salla Vakkilainen                VantSa                    2,38              
     2,38   2,30   2,30   
                          

12)  Amanda Aspola                    ViipU                     2,20              
     2,20   2,15   2,19   
                          

13)  Peppi Kempas                     ViipU                     2,17              
     2,06   2,02   2,17   
                          

     Isla Niemi                       HKV                       DNS               
     Rosa Sulander                    HKV                       DNS               
     Salma Fatih                      ViipU                     DNS               


P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Aleksi Jälkö                     TapE                      5,64              
     5,64   5,19   5,63   5,05   5,24   5,28   

2)   Rony Lindberg                    TapE                      5,63              
     3,90   5,63   4,79   5,31   4,94   5,40   

3)   Aslan Aitolehti                  HKV                       5,47              
     5,39   5,09   5,47   4,87   5,14   5,19   

4)   Samuel Adun                      HKV                       5,00              
     4,52   x      5,00   4,93   4,23   4,54   

5)   Jan Kujansivu                    HKV                       4,63              
     4,06   4,63   4,26   4,06   4,26   3,95   

6)   Noa Eiroma                       HKV                       4,25              
     4,25   x      4,14   3,95   3,72   4,06   

     Lamin Tenhovuori                 HelsTa                    DNS               
     Lauri Siik                       HKV                       DNS               
     Veeti Erähalme                   KU-58                     DNS               


T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Isla Kimpimäki                   EspTa                     5,02              
     4,83   3,37   4,53   4,81   4,52   5,02   

2)   Emma Kimpimäki                   EspTa                     4,87              
     4,87   x      4,40   3,86   4,01   4,46   

3)   Roosa Ouni                       EspTa                     4,77              
     4,77   4,65   4,27   4,69   x      4,55   

4)   Emilia Frösén                    HKV                       4,59              
     4,47   4,29   4,40   4,59   4,20   4,32   

5)   Hertta Hohti                     TapE                      4,46              
     3,87   3,82   4,21   4,26   4,35   4,46   

6)   Emma Kotakallio                  KirkkonU                  4,26              
     4,26   3,68   3,99   3,84   3,61   4,16   

7)   Inna Pirnes                      VantSa                    4,23              
     3,06   4,23   3,81   3,70   3,57   3,00   

8)   Delight Ntuison                  TapE                      4,18              
     4,06   3,96   4,18   4,11   x      3,54   

9)   Saara Torro                      KU-58                     4,16              
     4,16   4,14   4,15   

10)  Isla Niemi                       HKV                       3,87              
     3,87   3,81   3,41   

11)  Johanna Kumpulainen              EspTa                     3,76              
     2,85   3,31   3,76   

12)  Emma Barlow                      VeikkVei                  3,65              
     3,65   3,24   3,31   

13)  Frida Nevalainen                 HKV                       3,62              
     3,37   3,62   3,34   

14)  Oona Marttinen                   TapE                      3,31              
     2,92   3,09   3,31   

15)  Viivi Siren                      VantSa                    2,98              
     2,79   2,85   2,98   

     Sungah Lim                       EspTa                                       


P9 600m kävely
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Julius Juslin                    VantSa                    4.11,73           


T9 600m kävely
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Salla Vakkilainen                VantSa                    4.12,03           


P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Abdulrahman Imoro                VantSa                    8,78              
2)   Aron Häyrynen                    HKV                       9,12              
3)   Aaron Adun                       HKV                       9,20              
4)   Jussi Wesanko                    HKV                       9,22              
5)   Joshua Uche                      ViipU                     9,44              
6)   Roope Jokinen                    HKV                       9,45              

1)   Abdulrahman Imoro                VantSa                    8,78              
2)   Aron Häyrynen                    HKV                       9,12              
3)   Aaron Adun                       HKV                       9,20              
4)   Jussi Wesanko                    HKV                       9,22              
5)   Joshua Uche                      ViipU                     9,44              
6)   Roope Jokinen                    HKV                       9,45              


Alkuerät erä 1, Tuuli: NM
1)   Joshua Uche                      ViipU                     9,32q             
2)   Roope Jokinen                    HKV                       9,43q             
3)   Karo Majuri                      VantSa                    9,47              
4)   Joel Virolainen                  TapE                      9,86              
5)   Joel Kesänen                     ViipU                     10,96             

Alkuerät erä 2, Tuuli: NM
1)   Aron Häyrynen                    HKV                       9,11q             
2)   Aaron Adun                       HKV                       9,21q             
3)   Anton Krapu                      EspTa                     10,33             
4)   Urho Aro                         HKV                       10,66             
5)   Leo Laaksonen                    HelsTa                    10,90             

Alkuerät erä 3, Tuuli: NM
1)   August Mikkola                   EspTa                     9,54              
2)   Aarne Hannikainen                HKV                       9,76              
3)   Jooa Raitisto                    ViipU                     9,99              
4)   Otto Vartiainen                  ViipU                     10,24             
5)   Tuomas Viro                      VantSa                    10,62             

Alkuerät erä 4, Tuuli: NM
1)   Abdulrahman Imoro                VantSa                    8,71q             
2)   Jussi Wesanko                    HKV                       9,33q             
3)   Joel Räsänen                     EspTa                     9,47              
4)   Kalle Vilkuna                    ViipU                     10,14             
5)   Elis Sundholm                    HKV                       10,19             


T11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Naima Sainio                     HKV                       9,01              
2)   Favour Ntuison                   TapE                      9,07              
3)   Hanna Kotakallio                 KirkkonU                  9,23              
4)   Iida Perttula                    HKV                       9,47              
5)   Camilla Junes                    EspTa                     9,50              
6)   Olivia Aaltonen                  HKV                       9,53              

1)   Naima Sainio                     HKV                       9,01              
2)   Favour Ntuison                   TapE                      9,07              
3)   Hanna Kotakallio                 KirkkonU                  9,23              
4)   Iida Perttula                    HKV                       9,47              
5)   Camilla Junes                    EspTa                     9,50              
6)   Olivia Aaltonen                  HKV                       9,53              


Alkuerät erä 1, Tuuli: NM
1)   Mandi Metsäkoivu                 ViipU                     9,77              
2)   Tara Sohlo                       EspTa                     9,79              
3)   Hilma Larvala                    KU-58                     10,24             
4)   Elle Hänninen                    HKV                       10,51             
5)   Sade Hyvärinen                   HKV                       10,85             
     Ella Räisänen                    EspTa                     DNS               

Alkuerät erä 2, Tuuli: NM
1)   Camilla Junes                    EspTa                     9,39q             
2)   Matilda Krause                   HKV                       10,00             
3)   Milka Koivukoski                 HelsTa                    10,21             
4)   Linnea Hurja                     HelsTa                    10,21             
5)   Basmala Al Mesleh                ViipU                     12,97             

Alkuerät erä 3, Tuuli: NM
1)   Naima Sainio                     HKV                       9,00q             
2)   Hanna Kotakallio                 KirkkonU                  9,25q             
3)   Jenna Lindberg                   TapE                      10,19             
4)   Lily-Ann Göös                    TapE                      11,08             
5)   Eevi Paananen                    ViipU                     11,11             
6)   Zoe Giovanzana                   HelsTa                    11,30             

Alkuerät erä 4, Tuuli: NM
1)   Favour Ntuison                   TapE                      9,05q             
2)   Jessica Tuominen                 HelsTa                    9,81              
3)   Aura Arvas                       HelsTa                    9,90              
4)   Jessi Järvinen                   HKV                       10,03             
5)   Siiri Lehti                      HKV                       10,29             
6)   Sari Haukilehto                  EspTa                     11,60             

Alkuerät erä 5, Tuuli: NM
1)   Ida Holmila                      HKV                       9,49              
2)   Helmi Nieminen                   HelsTa                    9,59              
3)   Mette Honkala                    HKV                       10,30             
4)   Vilma Heinonen                   HelsJy                    10,98             
5)   Natalie Lauhiala                 KU-58                     11,54             

Alkuerät erä 6, Tuuli: NM
1)   Iida Perttula                    HKV                       9,36q             
2)   Veera Seppälä                    HKV                       9,46              
3)   Sara Söderman                    ViipU                     9,85              
4)   Minttu Kanerva                   VantSa                    10,48             
5)   Nea Björksten                    KU-58                     11,71             
6)   Mai Kantanen                     HelsTa                    12,04             

Alkuerät erä 7, Tuuli: NM
1)   Olivia Aaltonen                  HKV                       9,38q             
2)   Nella Eiroma                     HKV                       9,65              
3)   Olivia Hämäläinen                HKV                       10,20             
4)   Katri Hainari                    ViipU                     10,61             
5)   Anna Hakola                      HKV                       10,70             
6)   Anna Luht                        HelsTa                    10,84             

Alkuerät erä 8, Tuuli: NM
1)   Ronja Kempas                     ViipU                     9,61              
2)   Taika Henttonen                  HKV                       9,75              
3)   Elina Vakkilainen                VantSa                    10,31             
4)   Leona Kaunisvuo                  HKV                       10,54             
5)   Anni Kujansivu                   HKV                       10,64             
     Livia Kytömaa                    EspTa                     DNS               


P11 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Aarne Hannikainen                HKV                       3.44,73           
2)   Joel Räsänen                     EspTa                     3.44,83           
3)   Ben Haukilehto                   EspTa                     3.45,36           
4)   Veikko Valovirta                 EspTa                     3.47,44           
5)   Jussi Wesanko                    HKV                       3.47,53           
6)   Otto Vartiainen                  ViipU                     3.50,40           
7)   Joel Kesänen                     ViipU                     4.12,33           


T11 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Taika Henttonen                  HKV                       3.42,98           
2)   Petra Pennanen                   HKV                       3.46,28           
3)   Hilma Larvala                    KU-58                     3.58,21           
4)   Liia Suurjoki                    TapE                      4.00,26           
5)   Hanna Kotakallio                 KirkkonU                  4.03,75           
6)   Elina Vakkilainen                VantSa                    4.05,71           
7)   Mette Honkala                    HKV                       4.15,12           
8)   Milka Koivukoski                 HelsTa                    4.20,00           
9)   Zoe Giovanzana                   HelsTa                    4.23,39           
10)  Luna Lee                         HKV                       4.25,56           
11)  Sari Haukilehto                  EspTa                     5.11,00           
     Ella Räisänen                    EspTa                                       


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Aron Häyrynen                    HKV                       126               
     115    120    123    126    130    
     o      xo     o      o      xxx    

2)   Aaron Adun                       HKV                       123               
     90     95     100    105    110    115    120    123    126    
     o      o      o      o      o      o      xxo    o      xxx    

3)   Urho Aro                         HKV                       110               
     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      o      xxx    

4)   Rasmus Helasuo                   VantSa                    110               
     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      xo     o      xxx    

5)   Elis Sundholm                    HKV                       110               
     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

     Teemu Jauhiainen                 ViipU                                       


T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Naima Sainio                     HKV                       136               
     80     85     90     95     100    105    110    115    120    123    128    132    136    140    
     -      -      -      -      -      -      -      o      o      xo     o      o      xxo    xxx    

2)   Mea Barlow                       VeikkVei                  120               
     80     85     90     95     100    105    110    115    120    123    
     -      -      o      xo     o      o      o      o      xo     xxx    

3)   Lotta Larjava                    KirkkonU                  120               
     80     85     90     95     100    105    110    115    120    123    
     -      -      -      -      o      o      o      o      xxo    xxx    

4)   Petra Pennanen                   HKV                       115               
     80     85     90     95     100    105    110    115    120    
     -      -      -      -      -      -      -      o      xxx    

5)   Emma Valkila                     HKV                       115               
     80     85     90     95     100    105    110    115    
     -      -      -      -      xo     o      o      o      

6)   Nella Eiroma                     HKV                       115               
     80     85     90     95     100    105    110    115    120    
     -      -      -      -      o      o      o      xo     xxx    

7)   Veera Seppälä                    HKV                       115               
     80     85     90     95     100    105    110    115    120    
     -      -      -      -      -      o      xo     xo     xxx    

8)   Sara Söderman                    ViipU                     115               
     80     85     90     95     100    105    110    115    120    
     -      -      o      o      o      o      o      xxo    xxx    

9)   Aura Arvas                       HelsTa                    105               
     80     85     90     95     100    105    110    
     -      -      -      -      o      xo     xxx    

9)   Milka Koivukoski                 HelsTa                    105               
     80     85     90     95     100    105    110    
     -      -      -      o      o      xo     xxx    

9)   Usva Torro                       KU-58                     105               
     80     85     90     95     100    105    110    
     -      -      -      o      o      xo     xxx    

12)  Noora Komu                       KU-58                     105               
     80     85     90     95     100    105    110    
     -      o      o      o      xxo    xo     xxx    

13)  Isabella Tuulari                 EspTa                     105               
     80     85     90     95     100    105    110    
     -      -      -      o      o      xxo    xxx    

14)  Elle Hänninen                    HKV                       105               
     80     85     90     95     100    105    110    
     -      -      o      o      xo     xxo    xxx    

15)  Matilda Suokas                   KU-58                     85                
     80     85     90     
     o      o      xxx    

     Anni Kujansivu                   HKV                                         
     80     
     DNS    

     Basmala Al Mesleh                ViipU                     NH                
     80     85     90     
     -      -      xxx    

     Olivia Rautiainen                EspTa                                       
     80     
     DNS    

     Stella Andberg                   EspTa                                       
     80     
     DNS    



P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Abdulrahman Imoro                VantSa                    4,53              
     4,52   4,53   4,52   4,43   4,38   4,37   
                                               

2)   Aron Häyrynen                    HKV                       4,15              
     3,06   4,15   4,05   4,02   3,98   x      
                                               

3)   Aaron Adun                       HKV                       4,02              
     4,02   3,80   3,86   3,85   3,81   3,76   
                                               

4)   Teodor Veselinovic               EspTa                     3,89              
     3,79   3,87   3,84   3,72   3,89   3,66   
                                               

5)   Jussi Wesanko                    HKV                       3,63              
     3,52   3,51   3,17   2,65   3,63   3,60   
                                               

6)   Ben Haukilehto                   EspTa                     3,50              
     3,23   3,48   3,27   3,31   3,40   3,50   
                                               

7)   Tuomas Viro                      VantSa                    3,48              
     3,03   3,44   3,48   3,32   3,28   3,27   
                                               

8)   Elis Sundholm                    HKV                       3,43              
     3,23   3,13   3,43   3,38   3,43   3,40   
                                               

9)   Karo Majuri                      VantSa                    3,42              
     3,42   3,37   3,19   
                          

10)  Otto Vartiainen                  ViipU                     3,42              
     3,21   3,19   3,42   
                          

11)  Roope Jokinen                    HKV                       3,34              
     3,34   3,30   x      
                          

12)  Rasmus Helasuo                   VantSa                    3,29              
     3,15   3,29   3,10   
                          

13)  Urho Aro                         HKV                       3,04              
     2,96   2,83   3,04   
                          

14)  Leo Laaksonen                    HelsTa                    2,75              
     2,75   x      x      
                          

     Aapeli Oila                      EspTa                     DNS               
     Leevi Piispanen                  KU-58                     DNS               
     Nooa Salminen                    ViipU                     DNS               
     Taavi Tainio                     KU-58                     DNS               
     Teemu Jauhiainen                 ViipU                     DNS               
     Veikko Valovirta                 EspTa                     NM                
     x      x      x      
                          



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Naima Sainio                     HKV                       4,00              
     3,92   3,84   4,00   3,85   3,81   3,85   
                                               

2)   Nella Eiroma                     HKV                       3,95              
     3,68   3,75   3,74   3,56   3,69   3,95   
                                               

3)   Olivia Aaltonen                  HKV                       3,82              
     3,54   3,68   3,82   3,73   3,61   3,70   
                                               

4)   Iida Perttula                    HKV                       3,77              
     3,60   3,49   3,77   3,13   x      3,54   
                                               

5)   Hanna Kotakallio                 KirkkonU                  3,74              
     3,74   3,69   3,67   3,43   3,56   3,56   
                                               

6)   Favour Ntuison                   TapE                      3,73              
     3,22   3,27   3,73   3,42   3,16   3,25   
                                               

7)   Sara Söderman                    ViipU                     3,71              
     3,70   x      3,64   3,69   3,71   x      
                                               

8)   Camilla Junes                    EspTa                     3,71              
     3,55   3,71   3,47   
                          

9)   Petra Pennanen                   HKV                       3,68              
     3,68   3,68   3,42   
                          

10)  Olivia Hämäläinen                HKV                       3,61              
     3,33   3,55   3,61   
                          

11)  Veera Seppälä                    HKV                       3,59              
     3,48   3,38   3,59   
                          

12)  Ronja Kempas                     ViipU                     3,54              
     3,54   3,43   3,28   
                          

13)  Tara Sohlo                       EspTa                     3,52              
     3,52   3,33   -      
                          

14)  Mea Barlow                       VeikkVei                  3,51              
     3,42   3,47   3,51   
                          

15)  Elina Vakkilainen                VantSa                    3,48              
     3,46   3,48   3,38   
                          

16)  Lotta Larjava                    KirkkonU                  3,47              
     3,43   3,40   3,47   
                          

17)  Siiri Lehti                      HKV                       3,45              
     3,28   3,45   x      
                          

18)  Leona Kaunisvuo                  HKV                       3,42              
     3,42   3,42   x      
                          

19)  Iiris Kosonen                    HKV                       3,39              
     3,39   3,36   3,33   
                          

20)  Aura Arvas                       HelsTa                    3,37              
     3,37   3,35   2,97   
                          

21)  Matilda Suokas                   KU-58                     3,35              
     3,35   3,15   3,20   
                          

22)  Helmi Nieminen                   HelsTa                    3,35              
     x      3,35   3,09   
                          

23)  Usva Torro                       KU-58                     3,34              
     3,29   3,33   3,34   
                          

24)  Taika Henttonen                  HKV                       3,33              
     3,26   3,33   3,23   
                          

25)  Jenna Lindberg                   TapE                      3,32              
     3,22   3,32   3,28   
                          

26)  Isabella Tuulari                 EspTa                     3,31              
     3,31   3,31   3,26   
                          

27)  Rosaliina Hiltunen               VantSa                    3,22              
     3,22   3,04   3,06   
                          

28)  Minttu Kanerva                   VantSa                    3,20              
     3,06   3,02   3,20   
                          

29)  Hilma Larvala                    KU-58                     3,17              
     3,05   3,15   3,17   
                          

30)  Noora Komu                       KU-58                     3,17              
     3,17   2,98   2,85   
                          

31)  Anna Luht                        HelsTa                    3,13              
     3,13   3,13   3,00   
                          

32)  Jessica Tuominen                 HelsTa                    3,13              
     3,08   3,02   3,13   
                          

33)  Vilja Nuopponen                  HKV                       3,08              
     2,92   2,95   3,08   
                          

34)  Anna Hakola                      HKV                       3,04              
     x      3,04   2,56   
                          

35)  Luna Lee                         HKV                       3,03              
     3,03   2,95   2,86   
                          

36)  Eevi Paananen                    ViipU                     3,01              
     3,01   2,94   3,01   
                          

37)  Liia Suurjoki                    TapE                      3,01              
     3,01   2,89   3,01   
                          

38)  Anni Kujansivu                   HKV                       2,99              
     2,99   2,92   2,97   
                          

39)  Elle Hänninen                    HKV                       2,99              
     2,78   2,99   2,76   
                          

40)  Mandi Metsäkoivu                 ViipU                     2,96              
     2,85   2,96   1,99   
                          

41)  Linnea Hurja                     HelsTa                    2,95              
     2,85   2,95   2,76   
                          

42)  Meriam Jrad                      KU-58                     2,89              
     2,24   2,89   2,65   
                          

43)  Zoe Giovanzana                   HelsTa                    2,83              
     2,74   2,83   2,72   
                          

44)  Nea Björksten                    KU-58                     2,76              
     2,76   2,57   2,50   
                          

45)  Emma Valkila                     HKV                       2,73              
     2,73   2,64   2,65   
                          

46)  Sade Hyvärinen                   HKV                       2,73              
     2,73   2,57   2,65   
                          

47)  Natalie Lauhiala                 KU-58                     2,64              
     2,64   2,23   2,30   
                          

48)  Mai Kantanen                     HelsTa                    2,56              
     2,33   x      2,56   
                          

49)  Erica Selander                   HelsTa                    2,15              
     2,15   2,05   1,97   
                          

     Anna Hirsto                      HKV                       DNS               
     Anna Leppäaho                    KU-58                     DNS               
     Ella Räisänen                    EspTa                     DNS               
     Eveliina Friman                  HelsTa                    NM                
     -      -      
                   

     Ida Holmila                      HKV                       DNS               
     Lena Liimatainen                 EspTa                     DNS               
     Livia Kytömaa                    EspTa                     DNS               
     Matilda Krause                   HKV                       NM                
     x      x      x      
                          

     Matilda Tuovinen                 ViipU                     DNS               
     Olivia Rautiainen                EspTa                     DNS               
     Saina Lavi                       KirkkonU                  DNS               
     Stella Andberg                   EspTa                     DNS               


P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Abdulrahman Imoro                VantSa                    8,85              
     x      8,85   8,39   8,22   x      -      

2)   Ben Haukilehto                   EspTa                     7,47              
     7,07   7,22   6,99   7,27   6,35   7,47   

3)   Tuomas Viro                      VantSa                    7,28              
     6,81   6,90   7,18   7,07   7,02   7,28   

4)   Teodor Veselinovic               EspTa                     7,03              
     7,03   6,79   6,52   6,82   7,02   6,46   

5)   Aarne Hannikainen                HKV                       6,95              
     6,51   6,78   6,60   6,41   6,51   6,95   

6)   Nooa Merimaa                     VantSa                    6,95              
     5,99   6,78   6,60   6,41   6,51   6,95   

7)   Joel Virolainen                  TapE                      5,75              
     5,65   5,47   4,49   5,75   5,43   5,52   



T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Emma Valkila                     HKV                       7,74              
     7,15   7,74   7,18   6,82   6,93   6,40   

2)   Favour Ntuison                   TapE                      7,16              
     7,16   6,34   5,88   6,46   6,80   6,59   

3)   Isabella Tuulari                 EspTa                     6,91              
     6,66   5,90   6,76   6,91   6,91   6,32   

4)   Iida Perttula                    HKV                       6,56              
     6,49   6,56   6,44   x      5,82   x      

5)   Saina Lavi                       KirkkonU                  6,28              
     5,60   5,75   6,16   6,28   6,08   

6)   Eveliina Friman                  HelsTa                    6,28              
     6,28   5,92   4,93   5,57   5,98   5,80   

7)   Mea Barlow                       VeikkVei                  5,97              
     5,55   5,97   5,73   

8)   Vilja Nuopponen                  HKV                       5,82              
     5,82   x      x      

9)   Lotta Larjava                    KirkkonU                  5,61              
     5,51   5,12   5,61   

10)  Helmi Nieminen                   HelsTa                    5,50              
     5,05   5,43   5,50   

11)  Camilla Junes                    EspTa                     5,43              
     5,13   5,20   5,43   

12)  Tara Sohlo                       EspTa                     5,41              
     5,41   4,75   5,36   

13)  Ronja Kempas                     ViipU                     5,37              
     4,82   5,35   5,37   

14)  Liia Suurjoki                    TapE                      5,25              
     5,01   4,85   5,25   

15)  Anna Luht                        HelsTa                    5,21              
     4,46   5,21   2,89   

16)  Anna Hirsto                      HKV                       5,05              
     x      4,90   5,05   

17)  Jenna Lindberg                   TapE                      5,05              
     4,64   5,05   4,48   

18)  Matilda Suokas                   KU-58                     4,86              
     4,56   4,86   4,68   

19)  Jessica Tuominen                 HelsTa                    4,78              
     4,78   4,48   4,55   

20)  Anni Kujansivu                   HKV                       4,75              
     4,75   4,68   4,50   

21)  Meriam Jrad                      KU-58                     4,65              
     4,45   4,65   4,58   

22)  Linnea Hurja                     HelsTa                    4,57              
     4,57   4,49   4,04   

23)  Usva Torro                       KU-58                     4,38              
     4,02   4,23   4,38   

24)  Mai Kantanen                     HelsTa                    4,26              
     x      3,74   4,26   

25)  Erica Selander                   HelsTa                    4,14              
     4,14   3,53   4,14   

26)  Eevi Paananen                    ViipU                     3,78              
     3,50   3,78   3,70   

27)  Siiri Lehti                      HKV                       3,59              
     3,59   2,80   3,42   

     Anna Leppäaho                    KU-58                     DNS               
     Elsa Kariluoma                   HKV                       DNS               
     Matilda Tuovinen                 ViipU                     NM                
     -      



T11 1000m kävely
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Elina Vakkilainen                VantSa                    6.15,86           
2)   Petra Pennanen                   HKV                       7.18,04           
3)   Sari Haukilehto                  EspTa                     7.51,76         

T/P11 4x200m sekaviesti
1)   Vantaan Salamat 1                                          2.19,77           
2)   Espoon Tapiot 1                                            2.19,89           
3)   Helsingin Kisa-Veikot 5                                    2.21,85           
4)   Helsingin Kisa-Veikot 3                                    2.22,03           
5)   Helsingin Kisa-Veikot 1                                    2.24,06           
6)   Tapanilan Erä 1                                            2.24,10           
7)   Helsingin Kisa-Veikot 4                                    2.24,61           
8)   Espoon Tapiot 2                                            2.25,89           
9)   Viipurin Urheilijat 1                                      2.29,10           
10)  Helsingin Kisa-Veikot 2                                    2.31,12           
11)  Tapanilan Erä 2                                            2.35,42           
12)  Helsingin Jyry 1                                           2.35,94           
13)  Viipurin Urheilijat 2                                      2.37,29           
14)  Helsingin Jyry 2                                           2.43,68           

Loppukilpailu erä 1
1)   Helsingin Kisa-Veikot 5                                    2.21,85         
2)   Helsingin Kisa-Veikot 3                                    2.22,03         
3)   Helsingin Kisa-Veikot 4                                    2.24,61         
4)   Espoon Tapiot 2                                            2.25,89         
5)   Helsingin Kisa-Veikot 2                                    2.31,12         
6)   Tapanilan Erä 2                                            2.35,42         
7)   Helsingin Jyry 2                                           2.43,68           
Loppukilpailu erä 2
1)   Vantaan Salamat 1                                          2.19,77         
2)   Espoon Tapiot 1                                            2.19,89         
3)   Helsingin Kisa-Veikot 1                                    2.24,06         
4)   Tapanilan Erä 1                                            2.24,10         
5)   Viipurin Urheilijat 1                                      2.29,10         
6)   Helsingin Jyry 1                                           2.35,94  
7)   Viipurin Urheilijat 2                                      2.37,29           

P13 2000m kävely
Loppukilpailu
1)   Niko Raevuori                    HelsTa                    14.31,38          
T13 2000m kävely
Loppukilpailu
1)   Matilda Pennanen                 EsboIF                    11.41,01       
2)   Heidi Vakkilainen                VantSa                    12.12,88          
P15 3000m kävely
Loppukilpailu
     Kalle Gauriloff                  KeskiUYU                  DQ                
T15 3000m kävely
Loppukilpailu
1)   Aliisa Kiiski                    KarhKa                    16.50,24        
2)   Taika Nurro                      RekRai                    18.15,72