Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
18.07. klo 17:00 Häme Games Tulokset (päivitetty: 15:16 22.08.2019)
Häme Games
Riihimäen Kisko
18.07.2019

M 60m
1)   Jonathan Brace                   EsboIF                    6,91              
2)   Mike Changala                    TuUL                      7,00              
3)   Arttu Paananen                   EsboIF                    7,08              
4)   Tuukka Heinonen                  HelsTa                    7,12              
5)   Aaro Karjalainen                 LahdA                     7,25              
6)   Jari Suikka                      HKV                       7,29              
7)   Fabian Björk                     HKV                       7,31              
8)   Arttu Tauriainen                 PernU                     7,34              
8)   Oki Vuonoranta                   EsboIF                    7,34              
10)  Rasmus Martin                    IFSibboV                  7,43              
11)  Marko Petäjä                     ForssSa                   7,49              
12)  Heikki Leppänen                  EsboIF                    7,54              
13)  Mikko Koli                       JyväskKU                  7,67              
14)  Antti Tanhuamäki                 SavonlRie                 7,71              
15)  Aleksi Tauriainen                PernU                     7,79              
16)  Juho Toivari                     JanJa                     7,87              
17)  Elliot Schmidt                   BorgåAk                   7,95              
18)  Tomi Hakola                      HKV                       8,30              
19)  Veli-Matti Mannila               HelsTa                    8,45              
20)  Esa Kaskelin                     RiihKi                    8,46              
21)  Juho Touru                       ForssSa                   8,94              
     Harri Kauranen                   HämeenlTa                 DQ                

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,6
1)   Arttu Tauriainen                 PernU                     7,34              
2)   Aleksi Tauriainen                PernU                     7,79              
3)   Elliot Schmidt                   BorgåAk                   7,95              
4)   Veli-Matti Mannila               HelsTa                    8,45              
5)   Esa Kaskelin                     RiihKi                    8,46              
6)   Juho Touru                       ForssSa                   8,94              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,4
1)   Fabian Björk                     HKV                       7,31              
2)   Rasmus Martin                    IFSibboV                  7,43              
3)   Marko Petäjä                     ForssSa                   7,49              
4)   Mikko Koli                       JyväskKU                  7,67              
5)   Antti Tanhuamäki                 SavonlRie                 7,71              
6)   Juho Toivari                     JanJa                     7,87              
7)   Tomi Hakola                      HKV                       8,30              
     Harri Kauranen                   HämeenlTa                 DQ                

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +2,1
1)   Jonathan Brace                   EsboIF                    6,91              
2)   Mike Changala                    TuUL                      7,00              
3)   Arttu Paananen                   EsboIF                    7,08              
4)   Tuukka Heinonen                  HelsTa                    7,12              
5)   Aaro Karjalainen                 LahdA                     7,25              
6)   Jari Suikka                      HKV                       7,29              
7)   Oki Vuonoranta                   EsboIF                    7,34              
8)   Heikki Leppänen                  EsboIF                    7,54              


N 60m
1)   Annika Mäenpää                   NoormNo                   7,67              
2)   Jasmin Showlah                   HIFK                      7,76              
3)   Jutta Luhtala                    TurWei                    7,97              
4)   Sonja Nousiainen                 MikkKV                    7,98              
5)   Iina Nykänen                     LahdA                     8,05              
6)   Elina Kostiainen                 VihdVie                   8,06              
7)   Siiri Karjalainen                LahdA                     8,07              
8)   Aino Koskela                     RiihimKi                  8,18              
9)   Helmi Lievonen                   RiihimKi                  8,23              
10)  Venla Pulkkanen                  LahdA                     8,26              
11)  Amanda Lehtimäki                 ForssSa                   8,32              
12)  Ella Perälä                      KeskiUYU                  8,35              
13)  Kiia Brandes                     HyvsU                     8,39              
14)  Suvi-Tuuli Saarnio               HKV                       8,42              
15)  Riina Virtanen                   HyvsU                     8,56              
16)  Andrea Österman                  HIFK                      8,64              
17)  Taru Viiru                       JanJa                     8,70              
18)  Laura Touru                      ForssSa                   8,82              
19)  Vilma Mikkola                    KeskiUYU                  8,83              
20)  Sari Pikkarainen                 JanJa                     9,14              
21)  Iina-Lydia Pihlainen             EsboIF                    9,16              
22)  Virpi Rahikkala                  VSVU                      9,26              
23)  Kati Oikarinen                   RunClub                   9,46              
24)  Leena Tenhu                      JyväskKU                  9,69              
25)  Anne Virkalahti                  JyväskKU                  9,77              
26)  Sinikka Illaru                   VihdVie                   10,01             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,8
1)   Virpi Rahikkala                  VSVU                      9,26              
2)   Leena Tenhu                      JyväskKU                  9,69              
3)   Anne Virkalahti                  JyväskKU                  9,77              
4)   Sinikka Illaru                   VihdVie                   10,01             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,3
1)   Venla Pulkkanen                  LahdA                     8,26              
2)   Riina Virtanen                   HyvsU                     8,56              
3)   Laura Touru                      ForssSa                   8,82              
4)   Vilma Mikkola                    KeskiUYU                  8,83              
5)   Sari Pikkarainen                 JanJa                     9,14              
6)   Iina-Lydia Pihlainen             EsboIF                    9,16              
7)   Kati Oikarinen                   RunClub                   9,46              

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +1,9
1)   Aino Koskela                     RiihimKi                  8,18              
2)   Helmi Lievonen                   RiihimKi                  8,23              
3)   Amanda Lehtimäki                 ForssSa                   8,32              
4)   Kiia Brandes                     HyvsU                     8,39              
5)   Suvi-Tuuli Saarnio               HKV                       8,42              
6)   Andrea Österman                  HIFK                      8,64              
7)   Taru Viiru                       JanJa                     8,70              

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: +1,2
1)   Annika Mäenpää                   NoormNo                   7,67              
2)   Jasmin Showlah                   HIFK                      7,76              
3)   Jutta Luhtala                    TurWei                    7,97              
4)   Sonja Nousiainen                 MikkKV                    7,98              
5)   Iina Nykänen                     LahdA                     8,05              
6)   Elina Kostiainen                 VihdVie                   8,06              
7)   Siiri Karjalainen                LahdA                     8,07              
8)   Ella Perälä                      KeskiUYU                  8,35              


M 100m
1)   Roope Saarinen                   EsboIF                    10,58             
2)   Heikki Nieminen                  JanJa                     10,85             
3)   Sampo Kiviharju                  HämeenlTa                 10,90             
4)   Erno Mehtonen                    SavonlRie                 10,90             
5)   Mike Changala                    TuUL                      11,08             
5)   Lauri Eerola                     LahdA                     11,08             
7)   Arttu Paananen                   EsboIF                    11,13             
8)   Jonathan Hyvärinen               HKV                       11,13             
9)   Tuukka Heinonen                  HelsTa                    11,14             
9)   Markus Jutila                    TampPy                    11,14             
11)  Pyry Keränen                     KarkkPo                   11,15             
12)  Joska Tommola                    LahdA                     11,27             
12)  Pietari Valoranta                JyväskKU                  11,27             
14)  Joni Järvinen                    LahdA                     11,28             
15)  Karim Jaiteh                     HelsTa                    11,30             
16)  Oki Vuonoranta                   EsboIF                    11,37             
17)  Aaro Karjalainen                 LahdA                     11,38             
18)  Iiro Surkka                      JyväskKU                  11,41             
19)  Evangelos Spartiotis             EspTa                     11,42             
20)  Mikko Ryhänen                    LappUM                    11,50             
21)  Jari Suikka                      HKV                       11,51             
21)  Aki Häkkinen                     JyväskKU                  11,51             
23)  Juho Rönkä                       JanJa                     11,56             
24)  Petri Tauriainen                 VSVU                      11,57             
25)  Eetu Louhivuori                  MäntyhVi                  11,59             
26)  Rasmus Martin                    IFSibboV                  11,62             
27)  Eero Viljanmaa                   JyväskKU                  11,65             
28)  Fabian Björk                     HKV                       11,71             
29)  Bradley Kamanga                  VantSa                    11,73             
30)  Samu Laakso                      TapE                      11,78             
31)  Heikki Leppänen                  EsboIF                    11,80             
32)  Teemu Taipale                    LappUM                    11,84             
33)  Marko Petäjä                     ForssSa                   12,00             
34)  Kalle Lahtinen                   TampPy                    12,02             
34)  Oliver Enqvist                   IFSibboV                  12,02             
36)  Juha Tuomainen                   ViipU                     12,10             
37)  Antti Tanhuamäki                 SavonlRie                 12,14             
38)  Eetu Rantala                     LänsiUU                   12,20             
39)  Juho Toivari                     JanJa                     12,33             
40)  Mikko Koli                       JyväskKU                  12,38             
41)  Ari Laitinen                     HeinI                     12,56             
42)  Lassi Tani                       EsboIF                    12,64             
42)  Harri Kauranen                   HämeenlTa                 12,64             
44)  Harri Huotari                    HKV                       12,82             
45)  Ville Ryhänen                    EsboIF                    12,91             
46)  Pasi Tupasalo                    HeinI                     12,93             
47)  Esa Salminen                     HKV                       13,16             
48)  Tomi Hakola                      HKV                       13,42             
49)  Heimo Elonen                     SalVil                    13,43             
50)  Veli-Matti Mannila               HelsTa                    13,44             
51)  Jari Pantzar                     HKV                       13,65             
52)  Jukka Hieta                      HKV                       13,74             
53)  Juha Meriläinen                  KP                        14,27             
54)  Jorma Manninen                   MikkKV                    14,68             
55)  Esko Huttunen                    LUM                       14,84             
56)  Georg Dunkel                     HKV                       15,29             
57)  Markku Juopperi                  Spove                     15,75             
58)  Pekka Björklund                  HKV                       16,30             
59)  Jouko Teinilä                    VSVU                      16,39             
60)  Kauno Anttila                    Spove                     18,67             
     Ermo Kalevo                      VSVU                      DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,5
1)   Jorma Manninen                   MikkKV                    14,68             
2)   Georg Dunkel                     HKV                       15,29             
3)   Pekka Björklund                  HKV                       16,30             
4)   Jouko Teinilä                    VSVU                      16,39             
5)   Kauno Anttila                    Spove                     18,67             
     Ermo Kalevo                      VSVU                      DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,9
1)   Lassi Tani                       EsboIF                    12,64             
2)   Ville Ryhänen                    EsboIF                    12,91             
3)   Heimo Elonen                     SalVil                    13,43             
4)   Veli-Matti Mannila               HelsTa                    13,44             
5)   Jukka Hieta                      HKV                       13,74             
6)   Juha Meriläinen                  KP                        14,27             
7)   Esko Huttunen                    LUM                       14,84             
8)   Markku Juopperi                  Spove                     15,75             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +1,0
1)   Kalle Lahtinen                   TampPy                    12,02             
2)   Juho Toivari                     JanJa                     12,33             
3)   Harri Kauranen                   HämeenlTa                 12,64             
4)   Harri Huotari                    HKV                       12,82             
5)   Pasi Tupasalo                    HeinI                     12,93             
6)   Esa Salminen                     HKV                       13,16             
7)   Tomi Hakola                      HKV                       13,42             
8)   Jari Pantzar                     HKV                       13,65             

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: +3,1
1)   Fabian Björk                     HKV                       11,71             
2)   Bradley Kamanga                  VantSa                    11,73             
3)   Samu Laakso                      TapE                      11,78             
4)   Marko Petäjä                     ForssSa                   12,00             
5)   Oliver Enqvist                   IFSibboV                  12,02             
6)   Juha Tuomainen                   ViipU                     12,10             
7)   Antti Tanhuamäki                 SavonlRie                 12,14             
8)   Ari Laitinen                     HeinI                     12,56             

Loppukilpailu erä 5, Tuuli: +1,6
1)   Jari Suikka                      HKV                       11,51             
2)   Juho Rönkä                       JanJa                     11,56             
3)   Petri Tauriainen                 VSVU                      11,57             
4)   Rasmus Martin                    IFSibboV                  11,62             
5)   Heikki Leppänen                  EsboIF                    11,80             
6)   Teemu Taipale                    LappUM                    11,84             
7)   Eetu Rantala                     LänsiUU                   12,20             
8)   Mikko Koli                       JyväskKU                  12,38             

Loppukilpailu erä 6, Tuuli: +2,4
1)   Tuukka Heinonen                  HelsTa                    11,14             
2)   Joni Järvinen                    LahdA                     11,28             
3)   Karim Jaiteh                     HelsTa                    11,30             
4)   Oki Vuonoranta                   EsboIF                    11,37             
5)   Iiro Surkka                      JyväskKU                  11,41             
6)   Aki Häkkinen                     JyväskKU                  11,51             
7)   Eetu Louhivuori                  MäntyhVi                  11,59             
8)   Eero Viljanmaa                   JyväskKU                  11,65             

Loppukilpailu erä 7, Tuuli: +1,3
1)   Mike Changala                    TuUL                      11,08             
2)   Arttu Paananen                   EsboIF                    11,13             
3)   Jonathan Hyvärinen               HKV                       11,13             
4)   Markus Jutila                    TampPy                    11,14             
5)   Pyry Keränen                     KarkkPo                   11,15             
6)   Joska Tommola                    LahdA                     11,27             
7)   Evangelos Spartiotis             EspTa                     11,42             
8)   Mikko Ryhänen                    LappUM                    11,50             

Loppukilpailu erä 8, Tuuli: +2,1
1)   Roope Saarinen                   EsboIF                    10,58             
2)   Heikki Nieminen                  JanJa                     10,85             
3)   Sampo Kiviharju                  HämeenlTa                 10,90             
4)   Erno Mehtonen                    SavonlRie                 10,90             
5)   Lauri Eerola                     LahdA                     11,08             
6)   Pietari Valoranta                JyväskKU                  11,27             
7)   Aaro Karjalainen                 LahdA                     11,38             


N 100m
1)   Annika Mäenpää                   NoormNo                   11,95             
2)   Eveliina Määttänen               KeskiUYU                  12,03             
3)   Anni Siirtola                    HKV                       12,11             
4)   Veera Pudas                      VeitsilKV                 12,14             
5)   Netta Salo                       SavonlRie                 12,19             
6)   Merituuli Jääskeläinen           LappUM                    12,23             
7)   Jasmin Showlah                   HIFK                      12,24             
8)   Nea Mattila                      HIFK                      12,25             
9)   Salla Parviainen                 EsboIF                    12,28             
10)  Ilona Kekkonen                   LahdA                     12,35             
10)  Eeva Paavilainen                 TurWei                    12,35             
12)  Jutta Luhtala                    TurWei                    12,49             
13)  Lotta Vento                      TuUL                      12,50             
14)  Erin Karjalahti                  NurmijYU                  12,53             
15)  Sonja Nousiainen                 MikkKV                    12,57             
16)  Jenna Pihkola                    LahdA                     12,62             
17)  Amanda Lapinleimu                ToijVau                   12,70             
18)  Hanna Ferber                     Sveitsi                   12,72             
19)  Iina Lehtimäki                   TampPy                    12,74             
20)  Pinja Heinonen                   TampPy                    12,78             
21)  Reetta Hämäläinen                LahdA                     12,78             
22)  Gia Reinholm                     JyväskKU                  12,78             
23)  Siiri Karjalainen                LahdA                     12,79             
24)  Elina Kostiainen                 VihdVie                   12,83             
25)  Iina Nykänen                     LahdA                     12,85             
26)  Iira Bützow                      ViipU                     12,89             
27)  Emma Tuomala                     HIFK                      12,89             
28)  Aino Honkamäki                   TampU                     13,02             
29)  Venla Pulkkanen                  LahdA                     13,15             
30)  Laura Einamo                     HIFK                      13,18             
31)  Henna Jalovaara                  RiihimKi                  13,34             
32)  Juulia Inkinen                   LahdA                     13,37             
33)  Pinja Lehtinen                   LempKiYU                  13,39             
34)  Amanda Lehtimäki                 ForssSa                   13,41             
35)  Emelie Österman                  HIFK                      13,50             
36)  Suvi-Tuuli Saarnio               HKV                       13,55             
37)  Saara Rantanen                   HyvsU                     13,55             
38)  Ella Perälä                      KeskiUYU                  13,56             
39)  Noora Hietala                    HyvsU                     13,58             
40)  Emmi Hietanen                    RiihimKi                  13,63             
41)  Nea Kylmänen                     NurmijYU                  13,66             
42)  Emma Kuikka                      JanJa                     13,66             
43)  Kirsi Spoof-Tuomi                JyväskKU                  13,70             
44)  Hafisa Nashisa                   EsboIF                    13,77             
45)  Elisa Valtanen                   VSVU                      13,84             
46)  Milla Kelonurmi                  KeskiUYU                  13,89             
47)  Petra Kallionpää                 JanJa                     13,93             
48)  Taru Viiru                       JanJa                     14,00             
49)  Venla Lähdemäki                  RiihimKi                  14,09             
50)  Maarit Lindberg                  JanJa                     14,17             
51)  Laura Touru                      ForssSa                   14,18             
52)  Vilma Mikkola                    KeskiUYU                  14,34             
53)  Laura Nurminen                   JanJa                     14,38             
54)  Susanna Nyrhilä                  JanJa                     14,53             
55)  Inka Korkkinen                   RiihimKi                  14,57             
56)  Sari Pikkarainen                 JanJa                     14,69             
57)  Kati Oikarinen                   RunClub                   14,96             
58)  Virpi Rahikkala                  VSVU                      15,29             
59)  Leena Tenhu                      JyväskKU                  15,36             
60)  Iina-Lydia Pihlainen             EsboIF                    15,80             
61)  Anne Virkalahti                  JyväskKU                  15,94             
62)  Sinikka Illaru                   VihdVie                   16,11             
     Sara Heino                       LahdA                     DQ                

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,0
1)   Susanna Nyrhilä                  JanJa                     14,53             
2)   Sari Pikkarainen                 JanJa                     14,69             
3)   Kati Oikarinen                   RunClub                   14,96             
4)   Virpi Rahikkala                  VSVU                      15,29             
5)   Leena Tenhu                      JyväskKU                  15,36             
6)   Anne Virkalahti                  JyväskKU                  15,94             
7)   Sinikka Illaru                   VihdVie                   16,11             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,0
1)   Taru Viiru                       JanJa                     14,00             
2)   Venla Lähdemäki                  RiihimKi                  14,09             
3)   Maarit Lindberg                  JanJa                     14,17             
4)   Laura Touru                      ForssSa                   14,18             
5)   Vilma Mikkola                    KeskiUYU                  14,34             
6)   Laura Nurminen                   JanJa                     14,38             
7)   Inka Korkkinen                   RiihimKi                  14,57             
8)   Iina-Lydia Pihlainen             EsboIF                    15,80             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +1,0
1)   Aino Honkamäki                   TampU                     13,02             
2)   Suvi-Tuuli Saarnio               HKV                       13,55             
3)   Saara Rantanen                   HyvsU                     13,55             
4)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  13,63             
5)   Kirsi Spoof-Tuomi                JyväskKU                  13,70             
6)   Hafisa Nashisa                   EsboIF                    13,77             
7)   Elisa Valtanen                   VSVU                      13,84             
8)   Milla Kelonurmi                  KeskiUYU                  13,89             

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: +1,1
1)   Venla Pulkkanen                  LahdA                     13,15             
2)   Pinja Lehtinen                   LempKiYU                  13,39             
3)   Amanda Lehtimäki                 ForssSa                   13,41             
4)   Emelie Österman                  HIFK                      13,50             
5)   Noora Hietala                    HyvsU                     13,58             
6)   Nea Kylmänen                     NurmijYU                  13,66             
7)   Emma Kuikka                      JanJa                     13,66             
     Sara Heino                       LahdA                     DQ                

Loppukilpailu erä 5, Tuuli: +2,1
1)   Amanda Lapinleimu                ToijVau                   12,70             
2)   Siiri Karjalainen                LahdA                     12,79             
3)   Iira Bützow                      ViipU                     12,89             
4)   Emma Tuomala                     HIFK                      12,89             
5)   Laura Einamo                     HIFK                      13,18             
6)   Juulia Inkinen                   LahdA                     13,37             
7)   Ella Perälä                      KeskiUYU                  13,56             
8)   Petra Kallionpää                 JanJa                     13,93             

Loppukilpailu erä 6, Tuuli: +1,1
1)   Erin Karjalahti                  NurmijYU                  12,53             
2)   Hanna Ferber                     Sveitsi                   12,72             
3)   Iina Lehtimäki                   TampPy                    12,74             
4)   Pinja Heinonen                   TampPy                    12,78             
5)   Reetta Hämäläinen                LahdA                     12,78             
6)   Elina Kostiainen                 VihdVie                   12,83             
7)   Iina Nykänen                     LahdA                     12,85             
8)   Henna Jalovaara                  RiihimKi                  13,34             

Loppukilpailu erä 7, Tuuli: +1,4
1)   Netta Salo                       SavonlRie                 12,19             
2)   Nea Mattila                      HIFK                      12,25             
3)   Salla Parviainen                 EsboIF                    12,28             
4)   Ilona Kekkonen                   LahdA                     12,35             
5)   Lotta Vento                      TuUL                      12,50             
6)   Sonja Nousiainen                 MikkKV                    12,57             
7)   Jenna Pihkola                    LahdA                     12,62             
8)   Gia Reinholm                     JyväskKU                  12,78             

Loppukilpailu erä 8, Tuuli: +1,8
1)   Annika Mäenpää                   NoormNo                   11,95             
2)   Eveliina Määttänen               KeskiUYU                  12,03             
3)   Anni Siirtola                    HKV                       12,11             
4)   Veera Pudas                      VeitsilKV                 12,14             
5)   Merituuli Jääskeläinen           LappUM                    12,23             
6)   Jasmin Showlah                   HIFK                      12,24             
7)   Eeva Paavilainen                 TurWei                    12,35             
8)   Jutta Luhtala                    TurWei                    12,49             


M 200m
1)   Roope Saarinen                   EsboIF                    21,24             
2)   Riku Illukka                     VantSa                    21,57             
3)   Ville Aarnivala                  TampPy                    21,59             
4)   Mikael Granqvist                 IFSibboV                  22,07             
5)   Lauri Eerola                     LahdA                     22,18             
6)   Erno Mehtonen                    SavonlRie                 22,35             
7)   Jonathan Brace                   EsboIF                    22,36             
8)   Emmanuel Hitilasha               LahdA                     22,75             
9)   Mike Changala                    TuUL                      22,82             
10)  Pietari Valoranta                JyväskKU                  22,94             
11)  Tuomas Hyytiäinen                KU-58                     22,96             
12)  Aleksi Kuusinen                  TampPy                    23,00             
13)  Iiro Surkka                      JyväskKU                  23,13             
14)  Mikko Ryhänen                    LappUM                    23,33             
15)  Tomi Laakso                      TapE                      23,49             
16)  Rasmus Martin                    IFSibboV                  23,71             
17)  Lauri Syväranta                  LahdA                     23,84             
18)  Simo Laine                       LänsiUU                   23,92             
18)  Teemu Taipale                    LappUM                    23,92             
20)  Kalle Lahtinen                   TampPy                    23,97             
21)  Lassi Kuva                       LahdA                     24,01             
22)  Samu Laakso                      TapE                      24,03             
23)  Antti Juvonen                    OulPy                     24,20             
24)  Juho Rönkä                       JanJa                     24,35             
25)  Bradley Kamanga                  VantSa                    24,37             
26)  Aleksi Rajaniemi                 LahdA                     24,39             
27)  Eero Viljanmaa                   JyväskKU                  24,58             
28)  Antti Tanhuamäki                 SavonlRie                 24,66             
29)  Eetu Louhivuori                  MäntyhVi                  24,72             
30)  Okko Vuorikoski                  LahdA                     24,81             
31)  Eetu Rantala                     LänsiUU                   25,11             
32)  Juha Tuomainen                   ViipU                     25,42             
33)  Ville Ryhänen                    EsboIF                    26,21             
34)  Ari Laitinen                     HeinI                     26,79             
35)  Lassi Tani                       EsboIF                    26,80             
36)  Elliot Schmidt                   BorgåAk                   27,30             
37)  Veli-Matti Mannila               HelsTa                    27,90             
38)  Esa Kaskelin                     RiihKi                    28,74             
     Karim Jaiteh                     HelsTa                    DQ                
     Aki Häkkinen                     JyväskKU                  DNS               
     Sampo Kiviharju                  HämeenlTa                 DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,9
1)   Lassi Kuva                       LahdA                     24,01             
2)   Eetu Louhivuori                  MäntyhVi                  24,72             
3)   Eetu Rantala                     LänsiUU                   25,11             
4)   Elliot Schmidt                   BorgåAk                   27,30             
5)   Veli-Matti Mannila               HelsTa                    27,90             
6)   Esa Kaskelin                     RiihKi                    28,74             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,0
1)   Antti Juvonen                    OulPy                     24,20             
2)   Aleksi Rajaniemi                 LahdA                     24,39             
3)   Antti Tanhuamäki                 SavonlRie                 24,66             
4)   Okko Vuorikoski                  LahdA                     24,81             
5)   Juha Tuomainen                   ViipU                     25,42             
6)   Ville Ryhänen                    EsboIF                    26,21             
7)   Lassi Tani                       EsboIF                    26,80             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +0,7
1)   Lauri Syväranta                  LahdA                     23,84             
2)   Simo Laine                       LänsiUU                   23,92             
3)   Kalle Lahtinen                   TampPy                    23,97             
4)   Juho Rönkä                       JanJa                     24,35             
5)   Bradley Kamanga                  VantSa                    24,37             
6)   Eero Viljanmaa                   JyväskKU                  24,58             
7)   Ari Laitinen                     HeinI                     26,79             

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: +1,1
1)   Emmanuel Hitilasha               LahdA                     22,75             
2)   Mikko Ryhänen                    LappUM                    23,33             
3)   Tomi Laakso                      TapE                      23,49             
4)   Rasmus Martin                    IFSibboV                  23,71             
5)   Teemu Taipale                    LappUM                    23,92             
     Aki Häkkinen                     JyväskKU                  DNS               
     Karim Jaiteh                     HelsTa                    DQ                

Loppukilpailu erä 5, Tuuli: +0,8
1)   Erno Mehtonen                    SavonlRie                 22,35             
2)   Mike Changala                    TuUL                      22,82             
3)   Pietari Valoranta                JyväskKU                  22,94             
4)   Tuomas Hyytiäinen                KU-58                     22,96             
5)   Aleksi Kuusinen                  TampPy                    23,00             
6)   Iiro Surkka                      JyväskKU                  23,13             
7)   Samu Laakso                      TapE                      24,03             

Loppukilpailu erä 6, Tuuli: +0,4
1)   Roope Saarinen                   EsboIF                    21,24             
2)   Riku Illukka                     VantSa                    21,57             
3)   Ville Aarnivala                  TampPy                    21,59             
4)   Mikael Granqvist                 IFSibboV                  22,07             
5)   Lauri Eerola                     LahdA                     22,18             
6)   Jonathan Brace                   EsboIF                    22,36             
     Sampo Kiviharju                  HämeenlTa                 DNS               


N 200m
1)   Lotta Kemppinen                  HIFK                      23,87             
2)   Eveliina Määttänen               KeskiUYU                  24,62             
3)   Sanna Erkinheimo                 LahdA                     24,84             
4)   Nea Mattila                      HIFK                      24,88             
5)   Merituuli Jääskeläinen           LappUM                    25,20             
6)   Amira Chokairy                   HKV                       25,22             
7)   Martta Rautala                   ViipU                     25,28             
8)   Annika Hannola                   HKV                       25,32             
9)   Alisa Aalto                      TampPy                    25,35             
10)  Anne-Mari Lehtiö                 KU-58                     25,43             
11)  Salla Parviainen                 EsboIF                    25,49             
12)  Noora Toivo                      ToijVau                   25,50             
13)  Netta Salo                       SavonlRie                 25,54             
13)  Veera Pudas                      VeitsilKV                 25,54             
15)  Ilona Kekkonen                   LahdA                     25,77             
16)  Sara Siltala                     HKV                       25,97             
17)  Senja Roos                       LahdA                     26,12             
18)  Erin Karjalahti                  NurmijYU                  26,34             
19)  Iina Lehtimäki                   TampPy                    26,43             
20)  Amanda Lapinleimu                ToijVau                   26,73             
21)  Aino Koskela                     RiihimKi                  26,75             
22)  Riina Heikkonen                  LappUM                    26,77             
23)  Kiia Keinonen                    TampPy                    26,88             
23)  Emma Tuomala                     HIFK                      26,88             
25)  Laura Einamo                     HIFK                      26,89             
26)  Roosa Toivonen                   HKV                       26,96             
27)  Helmi Lievonen                   RiihimKi                  27,08             
28)  Iira Bützow                      ViipU                     27,21             
29)  Jenni Eloranta                   VihdVie                   27,82             
30)  Emmi Hietanen                    RiihimKi                  27,83             
31)  Suvi-Tuuli Saarnio               HKV                       28,24             
32)  Anni Lähdemäki                   RiihimKi                  28,51             
33)  Sinja Sarasto                    RiihimKi                  28,94             
34)  Elisa Valtanen                   VSVU                      28,99             
35)  Hafisa Nashisa                   EsboIF                    29,11             
36)  Kati Oikarinen                   RunClub                   31,08             
37)  Sari Pikkarainen                 JanJa                     31,33             
38)  Leena Tenhu                      JyväskKU                  32,69             
39)  Anne Virkalahti                  JyväskKU                  35,18             
     Lotta Ferber                     Sveitsi                   DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,3
1)   Suvi-Tuuli Saarnio               HKV                       28,24             
2)   Anni Lähdemäki                   RiihimKi                  28,51             
3)   Sinja Sarasto                    RiihimKi                  28,94             
4)   Kati Oikarinen                   RunClub                   31,08             
5)   Sari Pikkarainen                 JanJa                     31,33             
6)   Leena Tenhu                      JyväskKU                  32,69             
7)   Anne Virkalahti                  JyväskKU                  35,18             
     Lotta Ferber                     Sveitsi                   DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,9
1)   Amanda Lapinleimu                ToijVau                   26,73             
2)   Aino Koskela                     RiihimKi                  26,75             
3)   Kiia Keinonen                    TampPy                    26,88             
4)   Laura Einamo                     HIFK                      26,89             
5)   Roosa Toivonen                   HKV                       26,96             
6)   Iira Bützow                      ViipU                     27,21             
7)   Jenni Eloranta                   VihdVie                   27,82             
8)   Elisa Valtanen                   VSVU                      28,99             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +0,5
1)   Netta Salo                       SavonlRie                 25,54             
2)   Ilona Kekkonen                   LahdA                     25,77             
3)   Senja Roos                       LahdA                     26,12             
4)   Erin Karjalahti                  NurmijYU                  26,34             
5)   Iina Lehtimäki                   TampPy                    26,43             
6)   Riina Heikkonen                  LappUM                    26,77             
7)   Emma Tuomala                     HIFK                      26,88             
8)   Helmi Lievonen                   RiihimKi                  27,08             

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: +0,5
1)   Amira Chokairy                   HKV                       25,22             
2)   Annika Hannola                   HKV                       25,32             
3)   Alisa Aalto                      TampPy                    25,35             
4)   Salla Parviainen                 EsboIF                    25,49             
5)   Noora Toivo                      ToijVau                   25,50             
6)   Veera Pudas                      VeitsilKV                 25,54             
7)   Sara Siltala                     HKV                       25,97             
8)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  27,83             

Loppukilpailu erä 5, Tuuli: +0,9
1)   Lotta Kemppinen                  HIFK                      23,87             
2)   Eveliina Määttänen               KeskiUYU                  24,62             
3)   Sanna Erkinheimo                 LahdA                     24,84             
4)   Nea Mattila                      HIFK                      24,88             
5)   Merituuli Jääskeläinen           LappUM                    25,20             
6)   Martta Rautala                   ViipU                     25,28             
7)   Anne-Mari Lehtiö                 KU-58                     25,43             
8)   Hafisa Nashisa                   EsboIF                    29,11             


M 1500m
Loppukilpailu
1)   Teo Penttinen                    LahdA                     5.04,36           
2)   Tero Rönkä                       JanJa                     5.11,21           


N 1500m
Loppukilpailu
1)   Katja Blunden                    HKV                       4.39,68           
2)   Minna Syvälä                     EspTa                     4.46,62           
3)   Noora Hyyrynen                   LappUM                    4.52,46           
4)   Ilona Mononen                    JanJa                     4.56,88           
5)   Elina Mettälä                    HKV                       5.01,84           
6)   Ea Vuori                         LahdA                     5.04,17           
7)   Ida Andersson                    NurmijYU                  5.04,77           
8)   Heini Nikander                   LänsiUU                   5.31,79           
     Elisa Juntunen                   ÄänekU                    DNS               
     Sara-Elise Ruokonen              KuusjHu                   DNS               


N 100m aidat
1)   Anni Siirtola                    HKV                       13,61             
2)   Lotta Vento                      TuUL                      14,17             
3)   Sanni Kettunen                   SalVil                    14,30             
4)   Janette Rinne                    HKV                       14,30             
5)   Erin Karjalahti                  NurmijYU                  14,45             
6)   Heidi Parikka                    HKV                       14,66             
7)   Reetta Hämäläinen                LahdA                     14,77             
8)   Roosa Toivonen                   HKV                       15,16             
9)   Maria Kytölä                     NurmijYU                  15,22             
10)  Pinja Heinonen                   TampPy                    15,23             
11)  Jenni Eloranta                   VihdVie                   15,56             
12)  Pinja Lehtinen                   LempKiYU                  15,75             
13)  Kaisa Pousi                      TampPy                    15,97             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,5
1)   Roosa Toivonen                   HKV                       15,16             
2)   Maria Kytölä                     NurmijYU                  15,22             
3)   Pinja Heinonen                   TampPy                    15,23             
4)   Jenni Eloranta                   VihdVie                   15,56             
5)   Pinja Lehtinen                   LempKiYU                  15,75             
6)   Kaisa Pousi                      TampPy                    15,97             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,3
1)   Anni Siirtola                    HKV                       13,61             
2)   Lotta Vento                      TuUL                      14,17             
3)   Sanni Kettunen                   SalVil                    14,30             
4)   Janette Rinne                    HKV                       14,30             
5)   Erin Karjalahti                  NurmijYU                  14,45             
6)   Heidi Parikka                    HKV                       14,66             
7)   Reetta Hämäläinen                LahdA                     14,77             


M 110m aidat
1)   Santeri Kuusiniemi               LempKiYU                  14,30             
2)   Otto Seppälä                     LammKo                    15,04             
3)   Mark Szücs-Bártfai               EspTa                     15,23             
4)   Miska Sundberg                   JyväskKU                  15,31             
5)   Jere Liskojärvi                  HelsTa                    15,34             
6)   Elias Ylöstalo                   IFSibboV                  15,40             
7)   Joni Järvinen                    LahdA                     15,46             
8)   Tuomas Määttä                    TuUL                      15,65             
9)   Oki Vuonoranta                   EsboIF                    16,23             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,5
1)   Jere Liskojärvi                  HelsTa                    15,34             
2)   Elias Ylöstalo                   IFSibboV                  15,40             
3)   Oki Vuonoranta                   EsboIF                    16,23             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,7
1)   Santeri Kuusiniemi               LempKiYU                  14,30             
2)   Otto Seppälä                     LammKo                    15,04             
3)   Mark Szücs-Bártfai               EspTa                     15,23             
4)   Miska Sundberg                   JyväskKU                  15,31             
5)   Joni Järvinen                    LahdA                     15,46             
6)   Tuomas Määttä                    TuUL                      15,65             


M Korkeus
Loppukilpailu
1)   Matias Mustonen                  LempKiYU                  200               
     190    195    200    205    
     o      o      o      xxx    

2)   Samuli Eriksson                  SalVil                    200               
     190    195    200    205    
     xo     o      o      xxx    

3)   Valtteri Välimäki                UudKK                     195               
     190    195    200    
     o      xo     xxx    



N Korkeus
Loppukilpailu
1)   Heta Tuuri                       LahdA                     184               
     170    175    180    184    188    
     o      o      xo     xo     xxx    

2)   Sini Lällä                       JyväskKU                  175               
     165    170    175    180    
     o      o      o      xxx    

3)   Viivi Voutilainen                TuUL                      170               
     165    170    175    
     o      o      xxx    

4)   Gabriela Kosonen                 JyväskKU                  170               
     160    165    170    175    
     o      xo     o      xxx    

5)   Nea Kylmänen                     NurmijYU                  155               
     145    150    155    160    
     xo     o      xo     xxx    



M Pituus
Loppukilpailu
1)   Pyry Keränen                     KarkkPo                   7,31 +1,2          
     7,18   x      7,10   7,29   7,31   x      
     +1,0   +0,4   +0,6   +1,0   +1,2   +0,6   

2)   Miika Mäkinen                    RiihimKi                  7,18 +0,5          
     x      x      7,14   4,39   5,05   7,18   
     +1,3   +0,3   +0,5   +0,9   +0,7   +0,5   

3)   Joska Tommola                    LahdA                     7,09 +1,0          
     6,95   7,06   7,09   6,91   x      7,02   
     +0,6   +1,7   +1,0   +0,8   +0,8   +0,4   

4)   Valtteri Välläri                 JanJa                     6,89 +0,8          
     x      6,89   6,87   6,88   x      6,60   
     +2,0   +0,8   +1,3   +1,1   +0,9   +0,4   

5)   Konsta Kauppinen                 OrimJy                    6,87 +0,3          
     6,48   6,53   x      6,66   6,65   6,87   
     +0,5   +0,8   +1,2   +0,8   +1,0   +0,3   

6)   Evangelos Spartiotis             EspTa                     6,62 +0,6          
     6,44   6,50   6,22   6,17   6,62   6,58   
     +1,3   +0,8   +0,4   +0,6   +0,6   +0,4   

7)   Eren Gürler                      HKV                       6,60 +0,3          
     6,39   x      6,60   6,29   x      4,82   
     +1,2   +0,5   +0,3   +0,2   +1,3   +0,6   

8)   Frans Häggblom                   IKFalken                  6,47 +0,6          
     x      6,44   6,36   6,47   6,33   6,30   
     +0,2   +1,6   +0,5   +0,6   +0,4   +0,7   

9)   Atte Timgren                     HKV                       6,44 +1,0          
     6,08   6,14   6,44   
     +0,8   +0,5   +1,0   

10)  Jere Liskojärvi                  HelsTa                    6,42 +1,1          
     6,37   6,42   6,15   
     +1,0   +1,1   +0,3   

11)  Patrik Jakonen                   NakkVire                  6,38 +0,5          
     5,66   x      6,38   
     +0,6   +1,2   +0,5   

12)  Pasi Tupasalo                    HeinI                     5,70 +0,6          
     x      5,70   x      
     +1,6   +0,6   +1,2   

13)  Oliver Enqvist                   IFSibboV                  5,44 +0,6          
     5,44   x      5,43   
     +0,6   +0,4   +1,4   

     Lasse Hämelahti                  JanJa                     DNS               
     Stig Bäcklund                    IsnäsS                    DNS               
     Veikko Pihlainen                 Spove                     DNS               


N Pituus
Loppukilpailu
1)   Eeva Paavilainen                 TurWei                    5,78 +1,8          
     5,64   5,78   5,32   5,58   5,74   5,53   
     +2,2   +1,8   +2,0   +1,1   +0,7   +1,0   

2)   Gia Reinholm                     JyväskKU                  5,74 +0,7          
     5,69   4,23   3,74   5,72   5,74   x      
     +0,9   +1,7   +0,5   +1,6   +0,7   +1,3   

3)   Aino Honkamäki                   TampU                     5,70 +2,9  5,50 +0,4
     5,49   5,36   5,70   5,11   5,50   5,31   
     +2,4   +1,1   +2,9   +1,6   +0,4   +0,7   

4)   Aino Koskela                     RiihimKi                  5,67 +2,2  5,36 +1,6
     5,56   5,19   5,15   5,36   5,27   5,67   
     +2,3   +0,8   +0,8   +1,6   +1,2   +2,2   

5)   Hanna Ferber                     Sveitsi                   5,58 +2,7  5,56 +1,9
     5,43   5,53   5,52   5,58   5,56   5,26   
     +2,8   +0,5   +0,7   +2,7   +1,9   +1,1   

6)   Tiina Hakanen                    TampPy                    5,41 +2,1  5,35 +0,7
     x      5,41   5,06   5,22   x      5,35   
     +3,6   +2,1   +1,0   +0,6   +0,9   +0,7   

7)   Pinja Lehtinen                   LempKiYU                  5,21 +2,4  5,13 +1,2
     5,21   5,13   -      5,01   4,84   4,88   
     +2,4   +1,2          +1,1   +1,4   +0,8   

8)   Riina Heikkonen                  LappUM                    5,14 +0,5          
     x      x      5,14   4,86   4,89   x      
     +1,8   +1,0   +0,5   +1,7   +0,5   +1,2   

9)   Emelie Österman                  HIFK                      4,96 +0,7          
     x      4,87   4,96   
     +2,0   +0,8   +0,7   

10)  Petra Kallionpää                 JanJa                     4,88 +1,5          
     x      4,88   4,88   
     +1,4   +1,0   +1,5   

11)  Noora Hietala                    HyvsU                     4,86 +0,6          
     4,80   4,47   4,86   
     +3,3   +0,5   +0,6   

12)  Kiia Brandes                     HyvsU                     4,73 +1,3          
     4,32   4,60   4,73   
     +2,8   +1,7   +1,3   

13)  Riina Virtanen                   HyvsU                     4,68 +0,6          
     x      4,68   4,66   
     +1,0   +0,6   +2,1   

14)  Saara Rantanen                   HyvsU                     4,67 +1,3          
     x      4,67   4,60   
     +4,2   +1,3   +1,1   

15)  Susanna Nyrhilä                  JanJa                     4,66 +0,9          
     4,60   4,62   4,66   
     +2,6   +1,7   +0,9   

16)  Venla Lähdemäki                  RiihimKi                  4,45 +0,7          
     4,35   4,45   4,23   
     +1,8   +0,7   +1,5   

17)  Henna Jalovaara                  RiihimKi                  4,33 +1,9          
     4,33   x      x      
     +1,9   +0,8   +0,8   

18)  Hille Kankaanpää                 KeskiUYU                  4,27 +0,9          
     x      4,27   x      
     +2,2   +0,9   +1,7   

     Eini Hongisto                    JanJa                     DNS               
     Inka Korkkinen                   RiihimKi                  NM +1,6           
     x      x      -      
     +2,7   +1,6          

     Lotta Ferber                     Sveitsi                   DNS               


M Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Roger Haitengi                   Namibia                   15,87 +1,5          
     15,10  x      15,35  15,72  15,78  15,87  
     +2,4   +2,3   +1,8   +1,0   +0,6   +1,5   

2)   Antti Inkinen                    ImU                       14,74 +2,8  14,15 +1,8
     x      x      14,74  14,70  x      14,15  
     +2,0   +1,1   +2,8   +2,2   +1,8   +1,8   

3)   Olavi Horn                       PorvU                     7,30 +0,8          
     7,25   7,30   7,18   7,19   7,18   -      
     +2,0   +0,8   +1,8   +1,8   +1,3          

     Joni Salminen                    ForssSa                   DNS               


N Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Laura Rautiainen                 LahdA                     12,17 +1,2          
     x      x      12,17  x      x      12,09  
     +2,5   +2,1   +1,2   +2,0   +1,1   +1,0   

2)   Essi Eriksson                    HKV                       11,23 +2,5  11,17 +1,8
     x      11,23  x      x      11,05  11,17  
     +3,6   +2,5   +0,9   +0,8   +0,6   +1,8   

3)   Oona Syyri                       ForssSa                   10,80 +1,1          
     10,63  x      x      10,80  10,57  10,63  
     +4,2   +2,4   +0,3   +1,1   +0,9   +1,1   

4)   Saana Topp                       KeskiUYU                  10,16 +1,1          
     x      9,65   x      10,01  x      10,16  
     +1,4   +2,8   +0,6   +1,8   +2,4   +1,1   

     Elina Torro                      LappUM                    NM +1,0           
     x      x      x      -      x      x      
     +2,2   +2,4   +1,4          +1,1   +1,0   

     Kirsi Spoof-Tuomi                JyväskKU                  DNS               
     Suvi Eerikäinen                  JanJa                     NM +0,8           
     x      x      x      x      x      x      
     +1,5   +1,0   +1,3   +1,3   +2,4   +0,8   



M Kuula
Loppukilpailu
1)   Arttu Kangas                     KanksLei                  18,94             
     18,94  x      x      x      18,88  x      

2)   Tomas Söderlund                  IFRaseb                   17,65             
     x      x      17,53  x      17,65  x      

3)   Nico Oksanen                     LoimVoi                   17,33             
     16,89  x      16,96  16,99  17,33  16,78  

4)   Mikko Toiviainen                 LoimJa                    17,05             
     17,05  16,81  x      16,71  x      x      

5)   Tuukka Heinonen                  HelsTa                    12,39             
     x      11,67  12,39  x      x      x      

     Olavi Horn                       PorvU                     10,79             
     10,07  10,52  10,34  10,24  10,79  x      



N Kuula
Loppukilpailu
1)   Sara Oraheimo                    IFRaseb                   12,85             
     12,64  x      12,58  12,58  x      12,85  

2)   Minna Henttonen                  MäntsU                    12,08             
     11,86  12,08  x      x      11,93  x      

3)   Vera Räsänen                     IitPy                     11,65             
     10,73  10,98  10,83  10,72  11,65  11,56  

4)   Riikka Purho                     KouvU                     11,21             
     10,10  10,82  11,00  10,60  11,21  x      

5)   Eini Hongisto                    JanJa                     10,92             
     10,12  10,35  10,92  10,24  10,34  x      

6)   Inka Sinivuori                   JyväskKU                  10,48             
     10,16  10,10  10,47  10,40  10,35  10,48  

7)   Heidi Tuomisto                   NummKip                   10,00             
     x      10,00  x      x      x      9,84   

8)   Maarit Lindberg                  JanJa                     9,89              
     9,81   9,69   9,89   x      9,79   9,88   

9)   Laila Lehtinen                   HyvsU                     7,96              
     7,96   x      x      



N Kiekko
Loppukilpailu
1)   Anna Olkkonen                    HartVoi                   44,08             
     x      44,08  42,78  43,39  x      x      

2)   Sanni Kuparinen                  JanJa                     43,99             
     43,99  39,92  x      x      43,10  x      

3)   Milla Kelonurmi                  KeskiUYU                  39,47             
     36,77  34,41  36,78  36,85  38,02  39,47  

4)   Nilla Rättyä                     JanJa                     37,86             
     x      37,10  32,63  33,84  37,64  37,86  

5)   Nelli Talvitie                   HyvsU                     36,68             
     35,91  34,08  34,87  36,68  34,31  34,98  

6)   Heidi Tuomisto                   NummKip                   29,26             
     29,26  x      29,19  29,04  27,92  27,63  

7)   Laila Lehtinen                   HyvsU                     23,89             
     x      23,89  x      x      21,08  x      

8)   Anu Virtanen                     JanJa                     20,66             
     x      18,37  20,66  x      16,91  x      

     Maria Olkkonen                   HartVoi                   NM                
     x      x      x      

     Noora Jakobsson                  JanJa                                       


N Moukari
Loppukilpailu
1)   Heli Rinnekari                   NurmijYU                  59,95             
     59,95  59,87  58,59  59,78  x      59,37  

2)   Andrea Österman                  HIFK                      50,81             
     50,81  x      50,39  x      48,56  50,48  

3)   Tahiti Ojansivu                  TuUL                      49,81             
     49,15  48,70  49,81  48,90  46,51  x      

4)   Anu Virtanen                     JanJa                     31,80             
     x      29,32  x      x      x      31,80  



M Keihäs
Loppukilpailu
1)   Niu Heqing                       Kiina                     69,34             
     66,88  69,34  68,08  65,58  66,68  65,62  

2)   Panu Auvinen                     JuvU                      68,99             
     60,13  62,90  66,68  65,56  66,36  68,99  

3)   Tino Mäkelä                      PyhäsU                    65,36             
     63,48  64,85  63,90  x      64,81  65,36  

4)   Pyry Mäkinen                     VeikkVei                  60,39             
     58,63  60,39  56,95  59,16  x      58,08  

5)   Onni Ruokangas                   JanJa                     58,35             
     x      56,47  x      55,64  58,35  57,37  

6)   Sami Virto                       SalVil                    55,45             
     48,56  52,42  55,45  51,13  53,95  50,71  

7)   Markus Rajaniemi                 LahdA                     55,24             
     55,24  x      53,40  51,01  53,56  54,05  

8)   Jarkko Piekkari                  JanJa                     45,48             
     45,48  41,99  40,81  42,83  42,81  40,09  

9)   Timo Taajaranta                  PorvU                     36,08             
     x      36,08  x      

10)  Juho Touru                       ForssSa                   31,16             
     31,16  -      x      

11)  Pekka Björklund                  HKV                       24,87             
     23,68  24,87  x      

     Hu Haoran                        Kiina                                       
     Joonas Hyvärinen                 KeskiUYU                                    
     Joonas Oksanen                   TampPy                                      
     Wesley Smith                     VantSa                                      


N Keihäs
Loppukilpailu
1)   Ge Lijuan                        Kiina                     56,65             
     54,40  55,32  51,88  54,93  53,06  56,65  

2)   Miia Makkonen                    SysmSi                    50,35             
     49,53  47,16  x      45,99  46,64  50,35  

3)   Dai Qianqian                     Kiina                     49,43             
     39,04  46,62  46,04  49,43  44,94  -      

4)   Amanda Räty                      KeskiUYU                  43,12             
     x      42,04  41,06  x      43,12  41,76  

5)   Milja Lusila                     AsikkRai                  43,01             
     38,96  43,01  39,34  41,62  42,38  42,24  

6)   Viivi Kuismanen                  HKV                       38,45             
     34,36  38,45  37,72  37,15  x      x      

7)   Inka Sinivuori                   JyväskKU                  38,34             
     35,52  36,20  38,34  35,54  35,83  38,16  

8)   Nelli Talvitie                   HyvsU                     37,98             
     37,97  37,98  34,44  36,52  x      x      

9)   Jemina Ollikka                   LahdA                     37,85             
     37,85  x      37,65  

10)  Maarit Lindberg                  JanJa                     31,84             
     x      x      31,84  

11)  Eini Hongisto                    JanJa                     29,67             
     29,67  28,25  27,94