Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
09.02. klo 11:00 SantaClaus hallit Tulokset (päivitetty: 18:29 09.02.2019)
SantaClaus hallit
Lapin Lukko
09.02.2019

M 60m
Loppukilpailu
1)   Frans Simula                     HarjavJy                  7,09              
2)   Aleksi Huotari                   PohjKoi                   7,66              
3)   Tomi Seppänen                    LapLu                     7,87              
4)   Pauli Rytilahti                  LapLu                     9,17              


N 60m
Loppukilpailu
1)   Veera Pudas                      VeitsilKV                 7,70              
2)   Aino Vuorjoki                    KuivAu                    7,76              
3)   Jandeh Jallow                    OulPy                     7,79              
4)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   7,92              
5)   Sonja Stång                      KuivAu                    7,93              
6)   Veera Paasovaara                 OulPy                     7,96              

1)   Veera Pudas                      VeitsilKV                 7,70              
2)   Aino Vuorjoki                    KuivAu                    7,76              
3)   Jandeh Jallow                    OulPy                     7,79              
4)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   7,92              
5)   Sonja Stång                      KuivAu                    7,93              
6)   Veera Paasovaara                 OulPy                     7,96              


Alkuerät erä 1
1)   Aino Vuorjoki                    KuivAu                    7,80q             
2)   Veera Pudas                      VeitsilKV                 7,81q             
3)   Jandeh Jallow                    OulPy                     7,83q             
4)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   7,97q             
5)   Maria Peura                      TervTe                    8,02              
     Iida Pahtaja                     PohjKoi                   DNS               

Alkuerät erä 2
1)   Veera Paasovaara                 OulPy                     7,99q             
2)   Lotta Lahtinen                   IFRaseb                   8,06              
3)   Enni Lehtomäki                   OulPy                     8,18              
4)   Iiris Törrönen                   KuivAu                    8,21              
5)   Pihla Kinnunen                   KuivAu                    8,29              
     Iida Vuorjoki                    KuivAu                    DNS               

Alkuerät erä 3
1)   Sonja Stång                      KuivAu                    7,89q             
2)   Saana Peura                      TervTe                    8,23              
3)   Pinja Purola                     OulPy                     8,30              
4)   Sofia Härkönen                   OulPy                     8,40              
5)   Taru Väisänen                    OulPy                     8,41              
     Iina Takkula                     KuivAu                    DNS               

Alkuerät erä 4
1)   Eeva Kilpeläinen                 OulPy                     8,58              
2)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   8,68              
3)   Nea Palokangas                   KuivAu                    8,79              
     Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   DNS               

Alkuerät erä 5
1)   Iitu Heikkinen                   KuivAu                    8,46              
2)   Aino Rajanen                     PohjKoi                   8,54              
3)   Riina Ilvesluoto                 KuivAu                    9,07              
     Milla Nevalainen                 PohjKoi                   DNS               


M 200m
1)   Iiro Pitkänen                    PohjKoi                   24,56             
2)   Pauli Rytilahti                  LapLu                     31,72             
     Aleksi Huotari                   PohjKoi                   DNS               
     Mikko Rahkola                    PudasjU                   DNS               
     Joakim Pitkänen                  PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Iiro Pitkänen                    PohjKoi                   24,56             
     Aleksi Huotari                   PohjKoi                   DNS               
     Mikko Rahkola                    PudasjU                   DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Pauli Rytilahti                  LapLu                     31,72             
     Joakim Pitkänen                  PohjKoi                   DNS               


N 200m
1)   Ida Ravaska                      VeitsilKV                 25,64             
2)   Veera Pudas                      VeitsilKV                 26,09             
3)   Jandeh Jallow                    OulPy                     26,57             
4)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   26,83             
5)   Lotta Lahtinen                   IFRaseb                   27,20             
6)   Iiris Törrönen                   KuivAu                    27,55             
7)   Enni Lehtomäki                   OulPy                     27,66             
8)   Pihla Kinnunen                   KuivAu                    27,73             
9)   Siiri Hihnala                    OulPy                     28,04             
10)  Pinja Purola                     OulPy                     28,11             
11)  Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   28,41             
12)  Taru Väisänen                    OulPy                     28,48             
13)  Nea Palokangas                   KuivAu                    29,76             
14)  Sanni Iivari                     PohjKoi                   29,84             
     Iina Takkula                     KuivAu                    DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Ida Ravaska                      VeitsilKV                 25,64             
2)   Veera Pudas                      VeitsilKV                 26,09             
3)   Jandeh Jallow                    OulPy                     26,57             

Loppukilpailu erä 2
1)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   26,83             
2)   Pihla Kinnunen                   KuivAu                    27,73             
3)   Pinja Purola                     OulPy                     28,11             
     Iina Takkula                     KuivAu                    DNS               

Loppukilpailu erä 3
1)   Lotta Lahtinen                   IFRaseb                   27,20             
2)   Iiris Törrönen                   KuivAu                    27,55             
3)   Enni Lehtomäki                   OulPy                     27,66             
4)   Siiri Hihnala                    OulPy                     28,04             

Loppukilpailu erä 4
1)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   28,41             
2)   Taru Väisänen                    OulPy                     28,48             
3)   Nea Palokangas                   KuivAu                    29,76             
4)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   29,84             


M 800m
Loppukilpailu
1)   Matias Tiiro                     LimNM                     2.00,04           
2)   Mikko Rahkola                    PudasjU                   2.01,42           
3)   Joakim Pitkänen                  PohjKoi                   2.15,59           
4)   Antti Juvonen                    OulPy                     2.16,13           
5)   Matti Uusitalo                   KuivAu                    2.21,87           
6)   Veikko Huuskonen                 PosPy                     2.28,49           


N 800m
Loppukilpailu
1)   Ronja Koskela                    KuivAu                    2.20,39           
2)   Olivia Koivuniemi                KuivAu                    2.32,82           
3)   Krista Lindholm                  PudasjU                   2.35,70           
4)   Riina Ilvesluoto                 KuivAu                    2.42,85           


M Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Aleksi Huotari                   PohjKoi                   12,39             
     12,19  12,27  12,33  x      12,39  12,09  
                                               



N Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Ella Nisula                      KuivAu                    12,53             
     12,53  x      12,36  x      12,38  x      
                                               

2)   Maria Peura                      TervTe                    12,18             
     12,18  x      12,10  x      x      11,76  
                                               

3)   Saana Peura                      TervTe                    11,27             
     10,83  10,88  11,11  11,10  11,27  11,02  
                                               

4)   Elina Männikkö                   KuivAu                    10,88             
     x      10,56  x      x      10,88  x      
                                               

     Sonja Stång                      KuivAu                    NM                
     -      
            



T7 40m
Loppukilpailu
1)   Milja Hulkko                     LapLu                     9,39              


T7 Pituus
Loppukilpailu
1)   Milja Hulkko                     LapLu                     2,15              
     2,04   2,06   1,79   2,15   
                                 



P9 40m
Loppukilpailu
1)   Peetu Davidila                   AlatPi                    7,41              
2)   Paulus Hinkkanen                 LapLu                     7,87              
     Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 DNS               
     Santeri Puljula                  LapLu                     DNS               


T9 40m
Loppukilpailu
1)   Saaga Saniola                    PohjKoi                   7,19              
2)   Anna Erkkilä                     PohjKoi                   7,81              
3)   Milja Davidila                   AlatPi                    8,05              
4)   Sini Kramsu                      AlatPi                    9,17              


P9 1000m
Loppukilpailu
1)   Paulus Hinkkanen                 LapLu                     4.34,94           


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Peetu Davidila                   AlatPi                    3,06              
     2,76   2,32   2,63   3,06   
                                 

2)   Paulus Hinkkanen                 LapLu                     2,80              
     2,80   2,53   2,57   2,60   
                                 

     Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 DNS               
     Santeri Puljula                  LapLu                     DNS               


T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Saaga Saniola                    PohjKoi                   3,12              
     3,12   x      3,00   2,92   
                                 

2)   Anna Erkkilä                     PohjKoi                   2,67              
     2,67   2,66   2,57   2,63   
                                 

3)   Milja Davidila                   AlatPi                    2,52 NM           
     2,52   2,02   x      2,46   
                                 

4)   Sini Kramsu                      AlatPi                    2,43              
     2,20   2,33   2,43   2,37   
                                 



P11 60m
Loppukilpailu
1)   Llyod Ojo                        LapLu                     9,26              
2)   Onni Savolainen                  KuivAu                    9,33              
3)   Pete Karppinen                   LapLu                     9,49              
4)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 9,61              
5)   Nuutti Säily                     LapLu                     9,92              
6)   Nooa Halme                       LapLu                     10,43             

1)   Llyod Ojo                        LapLu                     9,26              
2)   Onni Savolainen                  KuivAu                    9,33              
3)   Pete Karppinen                   LapLu                     9,49              
4)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 9,61              
5)   Nuutti Säily                     LapLu                     9,92              
6)   Nooa Halme                       LapLu                     10,43             


Alkuerät erä 1
1)   Llyod Ojo                        LapLu                     9,20q             
2)   Pete Karppinen                   LapLu                     9,39q             
3)   Onni Savolainen                  KuivAu                    9,44q             
4)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 9,57q             
5)   Nuutti Säily                     LapLu                     9,84q             

Alkuerät erä 2
1)   Nooa Halme                       LapLu                     10,15q            
2)   Niko Vatanen                     LapLu                     10,17             
     Aapeli Lindgren                  LapLu                     DNS               
     Marius Pitkänen                  PohjKoi                   DNS               


P11 200m
1)   Onni Savolainen                  KuivAu                    31,75             
2)   Marius Pitkänen                  PohjKoi                   33,12             
3)   Nuutti Säily                     LapLu                     33,83             
     Aapeli Lindgren                  LapLu                     DNS               
     Llyod Ojo                        LapLu                     DNF               

Loppukilpailu erä 1
1)   Marius Pitkänen                  PohjKoi                   33,12             
2)   Nuutti Säily                     LapLu                     33,83             
     Aapeli Lindgren                  LapLu                     DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Onni Savolainen                  KuivAu                    31,75             
     Llyod Ojo                        LapLu                     DNF               


T11 200m
Loppukilpailu
1)   Sofia Joensuu                    KuivAu                    34,29             


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Marius Pitkänen                  PohjKoi                   3.37,37           
2)   Pete Karppinen                   LapLu                     3.44,62           
3)   Nooa Halme                       LapLu                     3.56,19           
4)   Niilo Raudaskoski                OulPy                     4.19,23           
     Llyod Ojo                        LapLu                     DNS               


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Sofia Joensuu                    KuivAu                    4.07,37           


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 4,21              
     4,14   4,09   4,14   4,21   
                                 

2)   Llyod Ojo                        LapLu                     4,10              
     x      4,10   4,07   x      
                                 

3)   Onni Savolainen                  KuivAu                    3,96              
     x      x      x      3,96   
                                 

4)   Pete Karppinen                   LapLu                     3,73              
     3,70   3,56   3,73   3,65   
                                 

5)   Nooa Halme                       LapLu                     3,48              
     3,46   3,48   3,41   3,35   
                                 

6)   Nuutti Säily                     LapLu                     3,34              
     3,11   3,27   3,34   3,33   
                                 

7)   Niilo Raudaskoski                OulPy                     3,05              
     3,05   2,93   2,78   2,89   
                                 

     Aapeli Lindgren                  LapLu                     DNS               
     Marius Pitkänen                  PohjKoi                   DNS               


T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Sofia Joensuu                    KuivAu                    3,69              
     3,69   3,62   3,60   3,67   
                                 

2)   Lidia Sieppi                     PohjKoi                   3,58              
     3,47   3,42   3,54   3,58   
                                 

     Ani Katajamäki                   LapLu                     DNS               


P13 60m
Loppukilpailu
1)   Roope Raatikainen                KuivAu                    8,58              
2)   Otso Kylmänen                    KuivAu                    8,78              
3)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   8,88              
4)   Santeri Kramsu                   AlatPi                    9,70              


T13 60m
Loppukilpailu
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   8,68              
2)   Siiri Kylmänen                   KuivAu                    8,75              
3)   Sofie Schroderus                 KuivAu                    8,78              
4)   Anniina Piipponen                VeitsilKV                 8,88              
5)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  8,90              
6)   Lotta Pudas                      VeitsilKV                 9,19              

1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   8,68              
2)   Siiri Kylmänen                   KuivAu                    8,75              
3)   Sofie Schroderus                 KuivAu                    8,78              
4)   Anniina Piipponen                VeitsilKV                 8,88              
5)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  8,90              
6)   Lotta Pudas                      VeitsilKV                 9,19              


Alkuerät erä 1
1)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  8,69q             
2)   Siiri Kylmänen                   KuivAu                    8,72q             
3)   Anniina Piipponen                VeitsilKV                 8,73q             
3)   Safia Mekki                      PohjKoi                   8,73q             
5)   Lotta Pudas                      VeitsilKV                 8,99q             
5)   Olivia Laine                     PohjKoi                   8,99              

Alkuerät erä 2
1)   Sofie Schroderus                 KuivAu                    8,76q             
2)   Venla Siltala                    KuivAu                    9,03              
3)   Ella Martimo                     VeitsilKV                 9,42              
4)   Isla Mehtälä                     KuivAu                    9,74              
5)   Alisa Okkonen                    KuivAu                    9,81              


P13 200m
1)   Roope Raatikainen                KuivAu                    29,42             
2)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   30,10             
3)   Otto Passoja                     KuivAu                    31,69             
4)   Jussi Raudaskoski                OulPy                     32,23             
     Aukusti Lindgren                 LapLu                     DNS               
     Santeri Kramsu                   AlatPi                    DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Roope Raatikainen                KuivAu                    29,42             
2)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   30,10             
     Aukusti Lindgren                 LapLu                     DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Otto Passoja                     KuivAu                    31,69             
2)   Jussi Raudaskoski                OulPy                     32,23             
     Santeri Kramsu                   AlatPi                    DNS               


T13 200m
1)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  29,92             
2)   Siiri Kylmänen                   KuivAu                    30,41             
3)   Ella Martimo                     VeitsilKV                 31,83             
4)   Venla Siltala                    KuivAu                    32,10             
5)   Alisa Okkonen                    KuivAu                    34,76             

Loppukilpailu erä 1
1)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  29,92             
2)   Siiri Kylmänen                   KuivAu                    30,41             
3)   Ella Martimo                     VeitsilKV                 31,83             

Loppukilpailu erä 2
1)   Venla Siltala                    KuivAu                    32,10             
2)   Alisa Okkonen                    KuivAu                    34,76             


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Otto Passoja                     KuivAu                    3.33,48           
2)   Jussi Raudaskoski                OulPy                     3.35,33           


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Saimi Manninen                   SuomRa                    3.32,68           
2)   Sofie Schroderus                 KuivAu                    3.44,01           
     Sointu Oinas                     PohjKoi                   DNS               


P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   4,31              
     4,26   4,29   x      4,31   4,17   4,21   
                                               

2)   Otso Kylmänen                    KuivAu                    4,12              
     4,12   x      2,88   3,76   3,20   3,63   
                                               

3)   Santeri Kramsu                   AlatPi                    3,65              
     3,65   3,57   3,34   3,08   -      -      
                                               

     Aukusti Lindgren                 LapLu                     DNS               


T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   4,61              
     4,61   x      x      4,60   4,59   x      
                                               

2)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  4,52              
     4,42   4,35   4,52   4,43   4,28   -      
                                               

3)   Olivia Laine                     PohjKoi                   4,31              
     4,13   4,06   4,13   4,18   4,31   x      
                                               

4)   Lotta Pudas                      VeitsilKV                 4,12              
     3,96   x      4,12   3,99   3,97   3,94   
                                               

5)   Ella Martimo                     VeitsilKV                 3,89              
     x      3,75   3,80   3,82   3,85   3,89   
                                               

6)   Anniina Piipponen                VeitsilKV                 3,87              
     x      x      3,73   3,21   x      3,87   
                                               

7)   Isla Mehtälä                     KuivAu                    3,54              
     3,46   3,54   3,39   3,34   3,22   x      
                                               



P15 60m
Loppukilpailu
1)   Timi Lempinen                    LapLu                     7,98              
2)   Sampo Määttä                     KuivAu                    8,23              


T15 60m
Loppukilpailu
1)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  8,70              
2)   Eerika Rahko                     PohjKoi                   8,71              
3)   Sofia Mehtälä                    KuivAu                    8,86              
4)   Anna Kokko                       KuivAu                    8,87              


T15 300m
Loppukilpailu
1)   Anna Kokko                       KuivAu                    47,88             
2)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  50,64             
     Iida Pahtaja                     PohjKoi                   DNS               
     Sofia Mehtälä                    KuivAu                    DNS               


T15 800m
Loppukilpailu
1)   Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 2.43,17           
     Saimi Manninen                   SuomRa                    DNS               


T15 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Aino Vuorjoki                    KuivAu                    9,31              
2)   Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 9,93              


P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Konsta Rutanen                   KuivAu                    4,79              
     4,53   4,56   4,79   4,70   4,70   4,78   
                                               

2)   Sampo Määttä                     KuivAu                    4,52              
     x      x      4,34   -      -      4,52   
                                               



T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 4,58              
     4,48   4,58   4,29   4,57   4,53   4,48   
                                               

2)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  4,55              
     4,55   4,54   4,43   4,26   4,34   4,48   
                                               



N17 60m aidat
1)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   9,53              
2)   Iitu Heikkinen                   KuivAu                    9,54              
3)   Elina Männikkö                   KuivAu                    9,66              
4)   Siiri Hihnala                    OulPy                     9,83              
5)   Saana Peura                      TervTe                    10,39             
6)   Venla Polojärvi                  PohjKoi                   10,97             

Loppukilpailu erä 1
1)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   9,53              
2)   Siiri Hihnala                    OulPy                     9,83              
3)   Saana Peura                      TervTe                    10,39             

Loppukilpailu erä 2
1)   Iitu Heikkinen                   KuivAu                    9,54              
2)   Elina Männikkö                   KuivAu                    9,66              
3)   Venla Polojärvi                  PohjKoi                   10,97             


N19 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Ella Nisula                      KuivAu                    8,77              
2)   Sonja Stång                      KuivAu                    8,88              
3)   Maria Peura                      TervTe                    10,12             
     Laura Jokinen                    KuusEV                    9,33