Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Aluekisat
21.06. klo 11:30 Ikaalisten Juhannuskisat Tulokset (päivitetty: 18:18 21.06.2019)
Ikaalisten Juhannuskisat
Läykkälänlahden urheilukenttä
21.6.2019

TULOKSET

M 100 m

  1. Otto Ahlfors                            1994 IkaalU              10,67
  2. Ilari Mäkinen                           1995 HIFK                10,98
  3. Niilo Mustalahti                        2002 SeinäjSU            11,11
  4. Joel Turkka                             2002 TampPy              11,21
  5. Samir Demnati                           1989 IkaalU              11,35
  6. Robert Silenko                          2002 LauttLu             11,40
  7. Janne Etelämäki                         1992 KuortKu             11,46
  8. Patrik Jakonen                          2002 NakkVire            11,48
  9. Julius Lehto                            2002 TampU               11,51
 10. Aku Kallio                              1978 LempKiYU            12,04
     Toni Mäki                               1998 IkaalU                DNS

Erä 1                Tuuli: 0,0

  1. Robert Silenko                          2002 LauttLu             11,40
  2. Patrik Jakonen                          2002 NakkVire            11,48
  3. Julius Lehto                            2002 TampU               11,51
  4. Aku Kallio                              1978 LempKiYU            12,04
     Toni Mäki                               1998 IkaalU                DNS

Erä 2                Tuuli: 0,0

  1. Otto Ahlfors                            1994 IkaalU              10,67
  2. Ilari Mäkinen                           1995 HIFK                10,98
  3. Niilo Mustalahti                        2002 SeinäjSU            11,11
  4. Joel Turkka                             2002 TampPy              11,21
  5. Samir Demnati                           1989 IkaalU              11,35
  6. Janne Etelämäki                         1992 KuortKu             11,46

M 100 m toinen juoksu


                     Tuuli: +1,2

  1. Otto Ahlfors                            1994 IkaalU              10,52
  2. Ilari Mäkinen                           1995 HIFK                10,95
  3. Niilo Mustalahti                        2002 SeinäjSU            11,00
  4. Joel Turkka                             2002 TampPy              11,03
  5. Samir Demnati                           1989 IkaalU              11,27
  6. Julius Lehto                            2002 TampU               11,33
  7. Janne Etelämäki                         1992 KuortKu             11,35
  8. Aku Kallio                              1978 LempKiYU            11,88

M Kuula

  1. Nico Oksanen                            1994 LoimVoi             17,51
          17,51  17,43  17,05  17,07      X  17,08
  2. Samuli Kyrönviita                       1997 IkaalU              16,83
          16,51  16,75      X      X      X  16,83
  3. Olli Niemi                              1998 KangKi              14,44
          14,04  14,44  14,01  14,09  13,91  14,30
  4. Aki Nurminen                            1981 SiikSi              11,84
          11,41  11,74      X  11,54  11,84      X
  5. Petteri Peitso                          1987 SeinäjSU            10,78
          10,26   9,98  10,78  10,77  10,51   9,02
  6. Michael Jokiranta                       1967 KasköIK              9,87
           9,06   9,28   9,52   9,63   9,62   9,87
  7. Matti Saunanen                          1975 IkaalU               8,18
           7,90   8,04      X   7,95   8,18   8,11
     Henri Kangasniemi                       1996 IkaalU                DNS
        

P9 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Linus Kärkkäinen                        2010 IkaalU               7,04
  2. Veeti Korkeakoski                       2010 SäkU                 7,17
  3. Juho Köntti                                  IkaalU               7,42
  4. Jonni Pirttinen                         2011 NoormNo              7,50
  5. Eeli Savukoski                          2011 KeurKi               7,53
  6. Tuomas Saarijoki                        2010 KanksLei             7,65
  7. Aatu Smolander                          2010 IkaalU               7,78
  8. Ilmari Paasikas                         2012 KiukKi               8,20

P9 1000 m


  1. Linus Kärkkäinen                        2010 IkaalU            3.49,87
  2. Veeti Korkeakoski                       2010 SäkU              3.55,78
  3. Aatu Smolander                          2010 IkaalU            4.04,96
  4. Eeli Savukoski                          2011 KeurKi            4.15,62

P9 Pituus

  1. Veeti Korkeakoski                       2010 SäkU                 3,36                
             X  3,26  3,36  3,22  3,26  3,14
                                            
  2. Eeli Savukoski                          2011 KeurKi               3,17                
          3,07  3,11  2,90  3,17  2,81  2,72
                                            
  3. Jussi Niemelä                           2010 KauhajKa             3,11                
          3,11     X  2,93  3,08  2,97  2,92
                                            
  4. Jonni Pirttinen                         2011 NoormNo              3,06                
          3,02  3,02  3,06  2,80  2,91  3,01
                                            
  5. Aatu Smolander                          2010 IkaalU               2,88                
          2,78  2,74  2,12  2,81  2,82  2,88
                                            
  6. Ilmari Paasikas                         2012 KiukKi               2,54                
          2,38  2,54  2,45  2,12  2,50  2,35
                                            

P11 60 m

  1. Nooa Hyvärinen                          2008 TampPy               9,01
  2. Robert Saarela                          2008 RaumU                9,03
  3. Oskari Savolainen                       2008 IkaalU               9,10
  4. Arttu Perälä                            2008 ParkU                9,21
  5. Rasmus Heiniluoma                       2008 KanksLei             9,46
  6. Leevi Pein                              2009 KanksLei             9,55
  7. Tuomas Mäkelä                           2008 IkaalU               9,59
  8. Eemeli Raunio                           2009 TampPy               9,92
  9. Rasmus Ijäs                             2009 KangKi              12,45

Erä 1                Tuuli: 0,0

  1. Leevi Pein                              2009 KanksLei             9,55
  2. Tuomas Mäkelä                           2008 IkaalU               9,59
  3. Eemeli Raunio                           2009 TampPy               9,92

Erä 2                Tuuli: +1,0

  1. Nooa Hyvärinen                          2008 TampPy               9,01
  2. Robert Saarela                          2008 RaumU                9,03
  3. Oskari Savolainen                       2008 IkaalU               9,10
  4. Arttu Perälä                            2008 ParkU                9,21
  5. Rasmus Heiniluoma                       2008 KanksLei             9,46
  6. Rasmus Ijäs                             2009 KangKi              12,45

P11 1000 m


  1. Oskari Savolainen                       2008 IkaalU            3.28,18
  2. Robert Saarela                          2008 RaumU             3.34,50
  3. Eliel Kärkkäinen                        2008 IkaalU            3.38,85
  4. Markus Mahlamäki                        2008 TampPy            3.46,62
  5. Jyri Mäkelä                             2009 NokU              3.50,68
  6. Kalle Kyösti                            2008 ParkU             4.10,35
  7. Rasmus Ijäs                             2009 KangKi            4.28,00

P11 Pituus

  1. Oskari Savolainen                       2008 IkaalU               4,32                
          4,20  4,31  4,19  4,19  4,32  4,13
                                            
  2. Rasmus Heiniluoma                       2008 KanksLei             4,23                
          4,23  4,16  4,21  4,13  4,03  4,22
                                            
  3. Robert Saarela                          2008 RaumU                4,06                
          3,48  4,02  4,06  3,68  3,90  3,96
                                            
  4. Tuomas Mäkelä                           2008 IkaalU               3,94                
          3,76  3,76  3,72  3,87  3,76  3,94
                                            
  5. Nooa Hyvärinen                          2008 TampPy               3,85                
          3,53  3,85  3,85  3,84  3,80  3,67
                                            
  6. Eemeli Raunio                           2009 TampPy               3,85                
             X  3,85  3,72  3,85  3,75  3,50
                                            
  7. Aarni Elomaa                            2008 TampPy               3,78                
          3,68  3,78  3,78  3,72  3,53  3,76
                                            
  8. Markus Mahlamäki                        2008 TampPy               3,78                
          3,60  3,67  3,78  3,71  3,73  3,63
                                            
  9. Leevi Pein                              2009 KanksLei             3,70                
          3,55  3,55  3,70      
                                
 10. Arttu Perälä                            2008 ParkU                3,49                
          3,36     X  3,49      
                                
 11. Riki Honkanen                           2008 ParkU                3,33                
          3,27  3,25  3,33      
                                

P11 Kuula

  1. Tuomas Mäkelä                           2008 IkaalU              10,10
           9,69   9,77   9,10  10,10      X   9,43
  2. Aarni Elomaa                            2008 TampPy               9,78
              X   9,30      X   9,78      X      X
  3. Riki Honkanen                           2008 ParkU                9,04
           9,04   8,64      X   7,50      X   8,76
  4. Arttu Perälä                            2008 ParkU                6,95
           5,95   6,29   6,73   6,95   6,70   6,94
  5. Aapo Manner                             2008 NoormNo              5,98
           5,91   5,18      X   5,98      X      X
  6. Tuomas Saarijoki                        2010 KanksLei             5,48
           5,12   4,85   4,60   4,76   5,20   5,48

P13 60 m

  1. Tomi Mäkitalo                           2007 KanksLei             8,17
  2. Markus Porvari                          2006 HartVoi              8,54
  3. Juho Wiljakka                           2006 IkaalU               8,68
  4. Konsta Manninen                         2006 LahdA                8,76
  5. Mikael Böckerman                        2006 EsboIF               8,81
  6. Samuel Jussila                          2007 NoormNo              8,96
  7. Markus Hakala                           2006 EspTa                9,07
  8. Martti Wallenius                        2007 KiukKi               9,08
  9. Tomi Kuusisto                           2006 TuUL                 9,10
 10. Joona Savukoski                         2006 KeurKi               9,24
 11. Kritte Koskenniemi                      2006 TampU                9,40
 12. Matti Murto                             2006 YlöjU               10,73
     Akseli Aittoniemi                       2006 VehmU                 DNS

Erä 1                Tuuli: +1,4

  1. Juho Wiljakka                           2006 IkaalU               8,68
  2. Markus Hakala                           2006 EspTa                9,07
  3. Tomi Kuusisto                           2006 TuUL                 9,10
  4. Kritte Koskenniemi                      2006 TampU                9,40
  5. Matti Murto                             2006 YlöjU               10,73
     Akseli Aittoniemi                       2006 VehmU                 DNS

Erä 2                Tuuli: +1,0

  1. Tomi Mäkitalo                           2007 KanksLei             8,17
  2. Markus Porvari                          2006 HartVoi              8,54
  3. Konsta Manninen                         2006 LahdA                8,76
  4. Mikael Böckerman                        2006 EsboIF               8,81
  5. Samuel Jussila                          2007 NoormNo              8,96
  6. Martti Wallenius                        2007 KiukKi               9,08
  7. Joona Savukoski                         2006 KeurKi               9,24

P13 1000 m


  1. Tino Knuutila                           2006 KanksLei          3.00,39
  2. Akseli Aittoniemi                       2006 VehmU             3.13,54
  3. Joona Savukoski                         2006 KeurKi            3.17,61
  4. Jesse Salo                              2006 LempKiYU          3.20,92
  5. Kritte Koskenniemi                      2006 TampU             3.32,07
  6. Martti Wallenius                        2007 KiukKi            3.39,48
  7. Juho Wiljakka                           2006 IkaalU            3.46,35
  8. Arto Mäkelä                             2007 NokU              3.51,73

P13 Korkeus

  1. Samuel Jussila                          2007 NoormNo               135
         120 125 130 135 140    
           O  XO   O   O XXX    
  2. Jaakko Veijola                          2007 HämeenlTa             125
         120 125 130    
           O   O XXX    

P13 Pituus

  1. Tino Knuutila                           2006 KanksLei             4,88 +3,3  4,78 +1,6
          4,66  4,72  4,63  4,77  4,88  4,78
          +3,0  +1,7  +0,4  +3,0  +3,3  +1,6
  2. Juho Wiljakka                           2006 IkaalU               4,59 +1,6           
          4,59  4,30  4,30  4,35  4,18     X
          +1,6  +2,9  +1,4  +2,8  +2,1  +2,6
  3. Samuel Jussila                          2007 NoormNo              4,55 +1,2           
          4,27  4,49  4,55  4,49  4,47  4,52
          +2,3  +1,9  +1,2  +1,7  +1,3  +3,5
  4. Joona Savukoski                         2006 KeurKi               4,49 +2,7  4,46 +1,4
             X     X     X  4,46     X  4,49
          +4,0  +1,8  +0,7  +1,4  +2,1  +2,7
  5. Markus Porvari                          2006 HartVoi              4,35 +2,5  4,29 +1,9
          3,96  4,31  4,29  4,34  4,35  4,26
          +1,0  +3,1  +1,9  +2,2  +2,5  +2,7
  6. Martti Wallenius                        2007 KiukKi               3,93 +2,1     X +1,3
             X     X  3,93  3,93     X  3,92
          +1,3  +2,0  +2,1  +2,1  +2,2  +2,2
  7. Jaakko Veijola                          2007 HämeenlTa            3,80 +2,3  3,58 +1,6
          2,29  3,49  3,56  3,58  3,80  3,49
          +3,1  +1,6  +2,6  +1,6  +2,3  +1,7
     Matti Murto                             2006 YlöjU                 DNS                
        
        
     Ville Jokiranta                         2006 KasköIK               DNS                
        
        

P13 Kuula

  1. Aatu Kangasniemi                        2006 NurmijYU            19,35
          17,66  18,60  18,73  19,34  19,11  19,35
  2. Mikael Böckerman                        2006 EsboIF              12,48
          12,02  12,48  12,12      X      X  12,17
  3. Joona Savukoski                         2006 KeurKi              10,31
           9,88   9,56      X  10,31      -      -
  4. Jesse Mäenpää                                LempKiYU             9,41
           9,14   9,25   9,41   8,83   8,93   9,11
  5. Ville Jokiranta                         2006 KasköIK              9,00
           8,74      X   8,20   9,00      X   8,32
  6. Tomi Kuusisto                           2006 TuUL                 8,72
           8,45   8,40      X   8,52   8,72      X

P15 100 m

  1. Daniel Saaristo                         2004 IkaalU              11,98
  2. Johannes Hakala                         2004 EspTa               11,99
  3. Mikko Murto                             2004 YlöjU               12,30
  4. Ville Väliharju                         2004 TampPy              12,62
  5. Mikael Lähteenmäki                      2004 KanksLei            12,88
  6. Teemu Koskela                           2005 IkaalU              13,31
  7. Joona Nurmi                             2005 NoormNo             13,67
  8. Martti Wallenius                        2007 KiukKi              14,46
     Juho Talvitie                           2005 TampPy                DNS
     Robert Saarela                          2008 RaumU                 DNS

Erä 1                Tuuli: +0,5

  1. Mikael Lähteenmäki                      2004 KanksLei            12,88
  2. Joona Nurmi                             2005 NoormNo             13,67
  3. Martti Wallenius                        2007 KiukKi              14,46
     Juho Talvitie                           2005 TampPy                DNS
     Robert Saarela                          2008 RaumU                 DNS

Erä 2                Tuuli: +1,2

  1. Daniel Saaristo                         2004 IkaalU              11,98
  2. Johannes Hakala                         2004 EspTa               11,99
  3. Mikko Murto                             2004 YlöjU               12,30
  4. Ville Väliharju                         2004 TampPy              12,62
  5. Teemu Koskela                           2005 IkaalU              13,31

P15 800 m


  1. Konsta Manninen                         2006 LahdA             2.21,31
     Juho Talvitie                           2005 TampPy                DNS
     Konsta Uuttera                          2005 TampPy                DNS

P15 Korkeus

  1. Teemu Laurikainen                       2004 OrivPo                170
         155 160 165 170 175    
           O   O   O   O XXX    
  2. Elias Kurumaa                           2004 KanksLei              155
         155 160    
           O XXX    

P15 Pituus

  1. Veeti Vainionpää                        2004 IkaalU               6,00 +5,3  5,99 +1,2
          5,48  5,92  5,99  6,00  5,90  5,98
          +3,1  +0,6  +1,2  +5,3  +2,1  +0,6
  2. Johannes Hakala                         2004 EspTa                5,87 +2,7  5,80 +0,7
             X  5,72     X  5,87  5,80  5,64
          +2,1  +1,6  +2,2  +2,7  +0,7  +0,9
  3. Mikael Lähteenmäki                      2004 KanksLei             5,57 +3,5  5,52 +1,8
          5,52     X  5,49  5,53  5,57     X
          +1,8  +1,1  +1,5  +3,0  +3,5  -0,7
  4. Otto Hiivola                            2004 KalVa                5,50 +0,8           
          5,24     X  5,32  4,05  5,11  5,50
          +2,0  +2,6  +1,1  +3,5  +1,9  +0,8
  5. Mikko Murto                             2004 YlöjU                5,39 +1,8           
             X     X     X  5,17  5,39  4,71
          +1,4  +1,4  +1,9  +2,7  +1,8  +1,3
  6. Daniel Saaristo                         2004 IkaalU               5,32 +2,6     X -1,0
          4,95     X     X  5,17  5,32     X
          +2,7  +1,1  +3,0  +3,0  +2,6  -1,0
  7. Santtu Kalliomäki                       2005 NokU                 5,31 -0,6           
          4,92  5,31  4,93     X  5,17  5,03
          +1,5  -0,6  +1,4  +2,5  +1,4  +1,8
  8. Elias Kurumaa                           2004 KanksLei             5,29 +1,5           
          5,29  5,22  5,25  4,16  4,01     X
          +1,5  +1,0  +1,5  +3,4  +2,2  +1,5
  9. Joona Lehtinen                          2005 LempKiYU             2,87 +3,2     X +0,2
             X  2,87     -      
          +0,2  +3,2            
     Juho Talvitie                           2005 TampPy                DNS                
        
        
     Konsta Uuttera                          2005 TampPy                DNS                
        
        

P15 Kuula

  1. Petrus Jakonen                          2005 NakkVire            15,12
              X  13,89      X  14,72  14,53  15,12
  2. Otto Hiivola                            2004 KalVa               14,59
          14,35      X      X  13,68  14,50  14,59
  3. Henrik Lehtinen                         2004 LauttLu             13,48
          13,23      X      X  13,48      X      X
  4. Elias Kurumaa                           2004 KanksLei            11,95
          11,72  11,82  11,06      X  11,95  11,54
  5. Mikael Lähteenmäki                      2004 KanksLei            11,85
          11,42      X  10,97  11,54  11,85      X
  6. Joona Nurmi                             2005 NoormNo              9,83
           9,83      X      X      X      X      X
  7. Akseli Mäkelä                           2005 IkaalU               9,35
           9,35   8,70   9,11   8,93      X      X

P15 Keihäs

  1. Niko Mäki-Mustapää                      2005 KuortKu             52,04
          50,31  48,74      X  48,28      X  52,04
  2. Otto Hiivola                            2004 KalVa               50,72
              X  49,68      X      -  48,54  50,72
  3. Petrus Jakonen                          2005 NakkVire            49,17
          49,17  43,03  48,84  43,92      X      X
  4. Joona Nurmi                             2005 NoormNo             41,15
          38,41  41,15  38,94  39,25  39,34      -
  5. Mikael Böckerman                        2006 EsboIF              32,21
          31,47      X  29,72      X  31,16  32,21

M17 100 m

  1. Taavi Leppänen                          2002 IkaalU              11,51
  2. Roope Turunen                           2002 IkaalU              11,79
  3. Eelis Snåre                             2003 LahdA               11,81
  4. Manu Mäenpää                            2003 LempKiYU            12,11
  5. Lauri Niemi                             2002 KanksLei            12,21
  6. Jimi Koivuniemi                         2002 IkaalU              12,34
  7. Leevi Lampén                            2003 LempKiYU            12,42
  8. Ari Mahmoudian                          2002 TampPy              12,57
  9. Henrik Kiviniemi                        2003 TampPy              13,60
     Mikko Mäkipää                           2002 IkaalU                DNS

Erä 1                Tuuli: +0,6

  1. Lauri Niemi                             2002 KanksLei            12,21
  2. Jimi Koivuniemi                         2002 IkaalU              12,34
  3. Leevi Lampén                            2003 LempKiYU            12,42
  4. Ari Mahmoudian                          2002 TampPy              12,57
  5. Henrik Kiviniemi                        2003 TampPy              13,60

Erä 2                Tuuli: +0,7

  1. Taavi Leppänen                          2002 IkaalU              11,51
  2. Roope Turunen                           2002 IkaalU              11,79
  3. Eelis Snåre                             2003 LahdA               11,81
  4. Manu Mäenpää                            2003 LempKiYU            12,11
     Mikko Mäkipää                           2002 IkaalU                DNS

M17 Korkeus

  1. Manu Mäenpää                            2003 LempKiYU              192
         170 175 180 185 190 192 194    
           O   O   O   O XXO XXO XXX    
  2. Joonatan Veijola                        2002 HämeenlTa             185
         185 190    
          XO XXX    

M17 Pituus

  1. Eemil Porvari                           2003 HartVoi              6,60 +2,6  6,52 +1,4
          6,60  6,34     X  6,42     X  6,52
          +2,6  +3,0  +2,3  +2,3  +2,1  +1,4
  2. Eelis Snåre                             2003 LahdA                6,32 +3,3  6,26 +1,5
             X  6,26     X  5,97  6,32     X
          +2,3  +1,5  +3,4  +2,7  +3,3  +1,7
  3. Patrik Jakonen                          2002 NakkVire             5,85 +1,9           
          5,50     X  5,85     X     X     X
          +1,2  +2,5  +1,9  +1,4  +3,0  +2,2
  4. Joonatan Veijola                        2002 HämeenlTa            5,82 +2,1  5,78 +1,2
          5,78  5,82     -     -     -     -
          +1,2  +2,1                        
  5. Ari Mahmoudian                          2002 TampPy               5,54 +1,3           
          5,20  5,23  5,54     X  5,26  5,54
          +0,9  +2,2  +1,3  +2,3  +2,2  +1.8

M17 Kuula

  1. Linus Nurminen                          2003 KristU              15,36
          15,36  14,85      X  15,26  14,88  14,75
  2. Leevi Lampén                            2003 LempKiYU            12,15
          11,25  11,69  11,80  12,15      X      X
  3. Henrik Kiviniemi                        2003 TampPy               9,85
           8,90   9,45   9,75      X   9,85      X
     Manu Mäenpää                            2003 LempKiYU              DNS
        

M17 Keihäs

  1. Eemil Porvari                           2003 HartVoi             69,07
          68,88  67,20  66,84  69,07      X  68,51
  2. Onni Ruokangas                          2003 JanJa               67,01
              X      X  67,01      X      X      X
  3. Ville Toivonen                          2002 ÄhtU                63,25
              X      X  63,25  60,96      X      X
  4. Eemeli Aarnio                           2002 NaantLöy            61,85
          60,88      X  61,85      X      X      X
  5. Juuso Lönnberg                               PorinYU             41,69
          41,69      X  40,28      -      -      -

M19 200 m


                     Tuuli: +1,2

  1. Julius Lehto                            2002 TampU               22,86
  2. Vilho Helenius                          2000 NokU                24,99
     Janne Etelämäki                         1992 KuortKu               DNS
Kilpailun ulkopuolella
     Sami Koivunen                           1981 NoormNo             25,70

M19 800 m


  1. Sakari Vatunen                          2001 PorinTa           2.23,32

M19 Seiväs

  1. Juuso Toivonen                          2000 ÄhtU                  480
         440 450 460 470 480 490    
           O  XO   X   - XXO XXX    
Kilpailun ulkopuolella
     Olli Rannikko                           1984 NokU                  480
         470 480 490    
          XO   O XXX    

M19 Pituus

  1. Juuso Toivonen                          2000 ÄhtU                 6,86 +2,0           
             X  6,49  6,72  6,84  6,86  6,75
          -1,6  +1,5  +2,6  +3,0  +2,0  +2.4

M19 Kuula

  1. Vesa Leveelahti                         2001 VirtU               16,96
              X      X  16,00      X  16,95  16,96
  2. Aaro Leinonen                           2000 RymSoi              16,85
          16,54  16,85      X      X      X      X

N 100 m

  1. Maria Herrala                           1997 SeinäjSU            12,54
  2. Tiia Tammisalo                          1999 EsboIF              12,55
  3. Jenna Pihkola                           1994 LahdA               12,56
  4. Jonna Alkula                            1998 SeinäjSU            12,71
  5. Oona Laine                              2000 YlöjU               12,95
  6. Arlena Mikkonen                         1997 TampU               13,15
  7. Jenni Lope                              1998 NoormNo             13,33
  8. Sini Välilä                             1994 PorinYU             13,80
     Jenna-Riina Virolainen                  1996 TampU                 DNS
     Amanda Lapinleimu                       1997 ToijVau               DNS

Erä 1                Tuuli: +1,4

  1. Arlena Mikkonen                         1997 TampU               13,15
  2. Sini Välilä                             1994 PorinYU             13,80
     Jenna-Riina Virolainen                  1996 TampU                 DNS
     Amanda Lapinleimu                       1997 ToijVau               DNS

Erä 2                Tuuli: +0,3

  1. Maria Herrala                           1997 SeinäjSU            12,54
  2. Tiia Tammisalo                          1999 EsboIF              12,55
  3. Jenna Pihkola                           1994 LahdA               12,56
  4. Jonna Alkula                            1998 SeinäjSU            12,71
  5. Oona Laine                              2000 YlöjU               12,95
  6. Jenni Lope                              1998 NoormNo             13,33

N Kiekko

  1. Pinja Karhunen                          1998 HämeenlTa           47,29
          46,71      X      X  44,22  47,29  45,94
  2. Elina Mattila                           1989 TuUL                47,14
              X  46,00  44,30      X      X  47,14
  3. Pauliina Aalto                          1980 RaisKu              46,79
          44,54  46,79  46,29  46,79      X      X
  4. Hennariikka Järvinen                    1984 TuUL                41,93
          38,61  39,63      X  40,97  41,93      X
  5. Milla Kelonurmi                         1978 KeskiUYU            37,70
              X  35,87  37,70  36,29      X      X
  6. Petra Valkama                           1999 IlmajKi             37,41
              X  37,17      X      X      X  37,41
  7. Krista Alm                              1972 LänsiUU             31,52
          31,52      X  31,31      X      X      X
Kilpailun ulkopuolella
     Petteri Peitso                          1987 SeinäjSU            33,40
              X  31,78      X  33,40      X  26,17
     Timo Mustikkamaa                        1970 TampPy              31,22
              X  31,22  28,94      X      X      X

T9 40 m

  1. Julia Suolaniemi                        2010 ToijVau              6,58
  2. Pinja Luontila                          2011 TampPy               6,74
  3. Hertta Lehtinen                         2010 IkaalU               6,83
  4. Miisa Virtanen                          2011 HyvsU                7,06
  5. Elena Jussila                                NoormNo              7,13
  6. Pipsa Raussi                            2010 RiihimKi             7,14
  7. Iida Perälä                             2010 ParkU                7,25
  8. Niina Paasikas                          2010 KiukKi               7,27
  9. Oona Savolainen                         2010 IkaalU               7,38
 10. Sonja Ekman                                  IkaalU               7,41
 11. Kristiina Nieminen                      2011 VammsVoi             7,54
 12. Stella Hillman                          2011 IkaalU               7,57
 13. Ella Rajala                             2010 LempKiYU             7,62
 14. Peppi Raunio                            2011 TampPy               7,71
 15. Janna-Sofie Junkkala                    2012 VammsVoi             7,73
 16. Eveliina Kankaanpää                     2011 NokU                 8,16

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Elena Jussila                                NoormNo              7,13
  2. Iida Perälä                             2010 ParkU                7,25
  3. Oona Savolainen                         2010 IkaalU               7,38
  4. Sonja Ekman                                  IkaalU               7,41
  5. Kristiina Nieminen                      2011 VammsVoi             7,54
  6. Stella Hillman                          2011 IkaalU               7,57
  7. Janna-Sofie Junkkala                    2012 VammsVoi             7,73
  8. Eveliina Kankaanpää                     2011 NokU                 8,16

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Julia Suolaniemi                        2010 ToijVau              6,58
  2. Pinja Luontila                          2011 TampPy               6,74
  3. Hertta Lehtinen                         2010 IkaalU               6,83
  4. Miisa Virtanen                          2011 HyvsU                7,06
  5. Pipsa Raussi                            2010 RiihimKi             7,14
  6. Niina Paasikas                          2010 KiukKi               7,27
  7. Ella Rajala                             2010 LempKiYU             7,62
  8. Peppi Raunio                            2011 TampPy               7,71

T9 1000 m


  1. Julia Suolaniemi                        2010 ToijVau           3.56,63
  2. Ella Rajala                             2010 LempKiYU          4.04,14
  3. Oona Savolainen                         2010 IkaalU            4.06,47
  4. Hertta Lehtinen                         2010 IkaalU            4.15,94
  5. Pipsa Raussi                            2010 RiihimKi          4.16,14
  6. Niina Paasikas                          2010 KiukKi            4.22,33
  7. Eveliina Kankaanpää                     2011 NokU              5.11,27

T9 Pituus

  1. Julia Suolaniemi                        2010 ToijVau              3,76                
          3,48  3,75  3,66  3,76  3,51  3,73
                                            
  2. Hertta Lehtinen                         2010 IkaalU               3,63                
          3,50  3,63  3,20  3,50  3,39  3,54
                                            
  3. Pipsa Raussi                            2010 RiihimKi             3,34                
          3,17  3,19  3,34  3,11  3,17  3,22
                                            
  4. Miisa Virtanen                          2011 HyvsU                3,32                
          3,16  3,27  3,24  3,07  3,32  3,32
                                            
  5. Niina Paasikas                          2010 KiukKi               3,31                
          3,16  3,31  3,12  3,21  2,86  3,09
                                            
  6. Ella Rajala                             2010 LempKiYU             3,20                
          3,13  3,08  3,13  2,89  3,13  3,20
                                            
  7. Mila Mäkinen                            2010 PorinYU              3,18                
          3,07  2,87  3,16  3,18  2,96  2,95
                                            
  8. Elena Jussila                                NoormNo              3,17                
          2,77  3,17  3,07  2,86  3,13  3,17
                                            
  9. Pinja Luontila                          2011 TampPy               3,12                
          2,96  2,96  3,12      
                                
 10. Sonja Ekman                                  IkaalU               3,02                
          3,02  2,46  2,85      
                                
 11. Stella Hillman                          2011 IkaalU               2,96                
          2,94  2,96  2,96      
                                
 12. Peppi Raunio                            2011 TampPy               2,87                
          2,87  2,71  2,65      
                                
 13. Janna-Sofie Junkkala                    2012 VammsVoi             2,75                
          2,64  2,75  2,59      
                                
 14. Rosaliina Nelimarkka                    2010 UlvST                2,73                
          2,68  2,68  2,73      
                                
 15. Iida Perälä                             2010 ParkU                2,72                
          2,65  2,72  2,67      
                                
 16. Anette Nelimarkka                       2012 UlvST                2,51                
          2,36  2,51     X      
                                
 17. Eveliina Kankaanpää                     2011 NokU                 2,46                
          2,46  2,41  2,45      
                                

T11 60 m

  1. Vilma Luontila                          2008 TampPy               8,92
  2. Ella Kurula                             2008 IkaalU               9,03
  3. Kamilla Hillman                         2008 IkaalU               9,25
  4. Rauha Rajainmäki                        2008 PorinYU              9,38
  5. Heta Lehtinen                           2008 IkaalU               9,48
  6. Nea Alitalo                             2008 IkaalU               9,53
  7. Venla-Maria Ihamäki                     2009 PorinYU              9,84
  8. Venla Smolander                         2008 IkaalU               9,91
  9. Maija Wallenius                         2009 KiukKi               9,93
 10. Reea Hiitelä                            2009 NokU                10,16
 11. Matilda Suokas                          2009 KU-58               10,32
 12. Aida Koskensalo                              IkaalU              10,49
 13. Anni Miettinen                          2008 YlöjU               10,59
 14. Meea Siro                               2009 ParkU               10,71
     Veera Niemi                             2009 KanksLei              DNS
     Erika Salonen                           2009 VehmU                 DNS

Erä 1                Tuuli: +1,5

  1. Venla Smolander                         2008 IkaalU               9,91
  2. Reea Hiitelä                            2009 NokU                10,16
  3. Matilda Suokas                          2009 KU-58               10,32
  4. Aida Koskensalo                              IkaalU              10,49
  5. Anni Miettinen                          2008 YlöjU               10,59
  6. Meea Siro                               2009 ParkU               10,71
     Veera Niemi                             2009 KanksLei              DNS
     Erika Salonen                           2009 VehmU                 DNS

Erä 2                Tuuli: +1,5

  1. Vilma Luontila                          2008 TampPy               8,92
  2. Ella Kurula                             2008 IkaalU               9,03
  3. Kamilla Hillman                         2008 IkaalU               9,25
  4. Rauha Rajainmäki                        2008 PorinYU              9,38
  5. Heta Lehtinen                           2008 IkaalU               9,48
  6. Nea Alitalo                             2008 IkaalU               9,53
  7. Venla-Maria Ihamäki                     2009 PorinYU              9,84
  8. Maija Wallenius                         2009 KiukKi               9,93

T11 1000 m


  1. Sara Karimäki                           2009 VammsVoi          3.48,76
  2. Kamilla Hillman                         2008 IkaalU            3.56,28
  3. Viivi Manninen                          2008 LahdA             3.57,90
  4. Maija Wallenius                         2009 KiukKi            4.03,44
  5. Heta Lehtinen                           2008 IkaalU            4.17,24
  6. Anni Miettinen                          2008 YlöjU             4.37,24

T11 Pituus

  1. Vilma Luontila                          2008 TampPy               4,40                
          4,24  4,20  4,32  4,32  4,40  4,39
                                            
  2. Ella Kurula                             2008 IkaalU               4,12                
          4,02  4,07  4,12  4,03  3,95  3,99
                                            
  3. Kamilla Hillman                         2008 IkaalU               4,09                
          4,01  4,01  3,87  3,94  4,02  4,09
                                            
  4. Heta Lehtinen                           2008 IkaalU               3,92                
          3,79  3,92  3,69  3,78  3,69  3,68
                                            
  5. Rauha Rajainmäki                        2008 PorinYU              3,82                
          3,66  3,74  3,82  3,72  3,73  3,80
                                            
  6. Nea Alitalo                             2008 IkaalU               3,79                
          3,69  3,13  3,45  3,53  3,79  3,59
                                            
  7. Venla-Maria Ihamäki                     2009 PorinYU              3,62                
          3,46  3,53  3,62  3,60  3,38  3,51
                                            
  8. Venla Smolander                         2008 IkaalU               3,48                
          3,48  3,23  3,34  3,32  3,25  3,40
                                            
  9. Maija Wallenius                         2009 KiukKi               3,31                
          3,31  3,01  2,79      
                                
 10. Aida Koskensalo                              IkaalU               3,27                
          3,27  2,95  3,18      
                                
 11. Anni Miettinen                          2008 YlöjU                3,25                
          3,25     X  3,21      
                                
 12. Erika Salonen                           2009 VehmU                3,18                
          3,02  3,18  2,93      
                                
 13. Matilda Suokas                          2009 KU-58                3,18                
          3,18  2,97  2,96
                          
 14. Meea Siro                               2009 ParkU                3,09                
          2,78  3,09  3,00      
                                
     Veera Niemi                             2009 KanksLei              DNS                
        
        

T11 Kuula

  1. Vilma Luontila                          2008 TampPy               8,97
              X   8,97      -      X   8,82   8,43
  2. Kiia Mäkinen                            2008 PorinYU              7,89
           7,32      X      X   7,89      X   7,86
  3. Kamilla Hillman                         2008 IkaalU               7,58
           7,31   7,58   6,60   7,11   7,14      -
  4. Erika Salonen                           2009 VehmU                7,15
           6,56   5,95   6,42   7,05   7,08   7,15
  5. Rauha Rajainmäki                        2008 PorinYU              6,43
           6,05   6,43   6,21   6,35   5,33   5,38
  6. Ella Kurula                             2008 IkaalU               6,25
           6,25   5,91      X   5,79   6,05      X
  7. Matilda Suokas                          2009 KU-58                5,60
           5,17   4,64   4,62   5,60   4,68   5,55
  8. Reea Hiitelä                            2009 NokU                 5,17
           5,07   5,16   4,82   4,75   5,17   5,00
  9. Maija Wallenius                         2009 KiukKi               5,11
           5,11   4,91   4,62       
 10. Rosaliina Nelimarkka                    2010 UlvST                4,55
           4,19   4,38   4,55       
     Senja Kärhä                             2010 LoimVoi               DNS
        

T13 60 m

  1. Monamaria Pyhältö                       2006 TampPy               8,44
  2. Kärki Olivia                            2006 LauttLu              8,48
  3. Rania Toivonen                          2006 UudKK                8,49
  4. Elle Kariniemi                          2007 LauttLu              8,51
  5. Sanni-Veera Viertola                    2006 RiihimKi             8,57
  6. Ainu Verho                              2007 LempKiYU             8,59
  7. Iida Kastarinen                         2007 TampPy               8,70
  8. Oona Turunen                            2006 KanksLei             8,71
  9. Janita Kinnanen                         2007 VammsVoi             8,83
 10. Sanni Pihko                             2006 LauttLu              8,89
 11. Elisabet Kujanpää                       2006 ValkHa               8,97
 12. Linnea Salo                             2006 NokU                 8,98
 13. Jessica Nurminen                        2006 SiikSi               9,18
 14. Ada Kärkelä                             2007 YlöjU                9,42
 15. Sofia Kurumaa                           2006 KanksLei             9,58
 16. Iiris Ijäs                              2007 KangKi               9,69
 17. Iida Miettinen                          2006 YlöjU                9,95
 18. Helmi Koskela                           2007 IkaalU              10,57
     Diana Laine                                  KanksLei              DNS

Erä 1                Tuuli: +0,2

  1. Sanni Pihko                             2006 LauttLu              8,89
  2. Sofia Kurumaa                           2006 KanksLei             9,58
  3. Iiris Ijäs                              2007 KangKi               9,69
  4. Helmi Koskela                           2007 IkaalU              10,57

Erä 2                Tuuli: +1,6

  1. Oona Turunen                            2006 KanksLei             8,71
  2. Janita Kinnanen                         2007 VammsVoi             8,83
  3. Elisabet Kujanpää                       2006 ValkHa               8,97
  4. Linnea Salo                             2006 NokU                 8,98
  5. Jessica Nurminen                        2006 SiikSi               9,18
  6. Ada Kärkelä                             2007 YlöjU                9,42
  7. Iida Miettinen                          2006 YlöjU                9,95

Erä 3                Tuuli: +0,6

  1. Monamaria Pyhältö                       2006 TampPy               8,44
  2. Kärki Olivia                            2006 LauttLu              8,48
  3. Rania Toivonen                          2006 UudKK                8,49
  4. Elle Kariniemi                          2007 LauttLu              8,51
  5. Sanni-Veera Viertola                    2006 RiihimKi             8,57
  6. Ainu Verho                              2007 LempKiYU             8,59
  7. Iida Kastarinen                         2007 TampPy               8,70
     Diana Laine                                  KanksLei              DNS

T13 1000 m


  1. Iiris Ijäs                              2007 KangKi            3.25,80
  2. Helmi Haavisto                          2006 NokU              3.28,97
  3. Linnea Salo                             2006 NokU              3.40,97
  4. Venla Patrikainen                       2006 NokU              3.49,34
  5. Iida Miettinen                          2006 YlöjU             3.52,92
  6. Helmi Koskela                           2007 IkaalU            4.13,14

T13 Pituus

  1. Kärki Olivia                            2006 LauttLu              4,88 +0,7           
          4,75     X  4,88  4,66     X     X
          +1,7  +0,2  +0,7  +2,7  +2,3  +1,4
  2. Rania Toivonen                          2006 UudKK                4,79 +2,5  4,71 +0,6
          4,56  4,69  4,52  4,71  4,79  4,69
          +1,5  +2,4  +0,6  +0,6  +2,5  +1,3
  3. Aada-Olivia Oksanen                     2006 NoormNo              4,67  0,0           
          4,59  4,40  4,67     X  4,37  4,47
          +5,3  +0,9   0,0  +1,6  +1,8  +1,2
  4. Iida Kastarinen                         2007 TampPy               4,55 +3,5  4,25 +1,4
          4,22  4,55  4,45  4,34  4,26  4,25
          +1,6  +3,5  +2,4  +3,7  +2,3  +1,4
  5. Elisabet Kujanpää                       2006 ValkHa               4,31 -0,6           
             X  4,03  4,31  4,12     X  3,73
          +2,9  +2,1  -0,6  +1,6  +0,2  +1,3
  6. Linnea Salo                             2006 NokU                 4,28 +1,8           
          4,24  4,19  4,20     X  4,10  4,28
          +2,1  +0,4  +2,5  +2,9  +1,4  +1,8
  7. Ainu Verho                              2007 LempKiYU             4,19 +2,6  4,16 +0,7
          3,85  4,16  4,12  4,19  3,94  4,05
          +2,7  +0,7  +0,5  +2,6  +4,3  +0,9
  8. Sanni Pihko                             2006 LauttLu              4,08 +2,5  3,97 +1,4
          4,08     X     X  3,67  3,81  3,97
          +2,5  +1,7  -0,1  +0,2  +1,2  +1,4
  9. Oona Turunen                            2006 KanksLei             4,02 +1,2           
          3,97  4,02  3,88      
          +3,7  +1,2  +1,5      
 10. Iiris Ijäs                              2007 KangKi               3,92 +2,6  3,59 -0,4
          3,33  3,92  3,59      
          +2,2  +2,6  -0,4      
 11. Janita Kinnanen                         2007 VammsVoi             3,89 -0,5           
          3,46  3,71  3,89      
          +2,2  +1,7  -0,5      
 12. Jessica Nurminen                        2006 SiikSi               3,88 +1,4           
          3,77  3,88  3,86      
          +2,5  +1,4  +0,1      
 13. Venla Patrikainen                       2006 NokU                 3,78 +2,8  3,33 +0,9
          3,78  3,64  3,33      
          +2,8  +2,6  +0,9      
 14. Sofia Kurumaa                           2006 KanksLei             3,18 +2,8  2,97 -0,7
             X  2,97  3,18      
          +3,4  -0,7  +2,8      
     Monamaria Pyhältö                       2006 TampPy                 NM  0,0           
             X     X     X      
          +1,7  +1,1   0,0      
     Elle Kariniemi                          2007 LauttLu                NM +3,4           
             X     -     -     -     -     -
          +3,4                              
     Iida Miettinen                          2006 YlöjU                 DNS                
        
        

T13 Kuula

  1. Sanni-Veera Viertola                    2006 RiihimKi            11,60
           9,45  10,27   9,35  10,90  11,49  11,60
  2. Pinja Kärhä                             2007 LoimVoi             11,36
          11,13      X      X  11,16  11,34  11,36
  3. Rebecca Nelimarkka                      2006 UlvST               10,99
          10,91   9,97  10,99  10,45   9,98  10,67
  4. Elisabet Kujanpää                       2006 ValkHa               9,51
           8,84      X   9,30      X   8,82   9,51
  5. Mea Rosenvall                           2006 NakkVire             9,24
           9,24   9,16   8,88   8,19   8,96   8,81
  6. Elle Kariniemi                          2007 LauttLu              8,62
           7,99   8,06   8,07   8,62   8,32   8,41
  7. Venla Patrikainen                       2006 NokU                 8,54
           7,84   8,20   7,81   7,93   8,54   8,15
  8. Sanni Pihko                             2006 LauttLu              8,49
           8,16   6,75   7,90   8,11   8,49   7,97
  9. Jessica Nurminen                        2006 SiikSi               8,00
           8,00   7,83   7,63       
 10. Ainu Verho                              2007 LempKiYU             7,95
           7,95   7,44   6,47       
 11. Iiris Ijäs                              2007 KangKi               6,46
           6,46   5,26   6,43       
 12. Linnea Salo                             2006 NokU                 6,45
           5,98   5,51   6,45       
 13. Oona Turunen                            2006 KanksLei             6,44
           6,44   6,21   6,36       
 14. Pinja Korkeakoski                       2007 SäkU                 5,21
           5,21   4,97      X       
     Vilma Laaksonen                         2006 PorinYU               DNS
        
     Iida Kastarinen                         2007 TampPy                DNS
        

T15 100 m

  1. Aada-Olivia Oksanen                     2006 NoormNo             13,29
  2. Josefina Salmi                          2004 IkaalU              13,38
  3. Lotta Jalonen                           2004 JanJa               13,59
  4. Iiris Veijola                           2005 HämeenlTa           13,67
  5. Carita Kivimäki                         2005 IkaalU              13,68
  6. Riia Hiitelä                            2004 NokU                13,71
  7. Sohvi Kenttälä                          2004 VehmU               13,87
  8. Jenny Karttunen                         2005 PorinYU             14,12
  9. Janica Nurminen                         2005 SiikSi              14,13
 10. Annika Laulumaa                         2005 LaitJy              14,36
 11. Aino Manner                             2004 NoormNo             14,88
 12. Julia Pitkänen                          2005 JanJa               15,29
     Jasmin Sara-Aho                         2004 YlöjU                 DNS
     Sofia Määttä                            2004 EurajVei              DNS
     Emilia Salonen                          2005 VehmU                 DNS
     Hilla Leväniemi                         2004 PorinYU               DNS
Kilpailun ulkopuolella
     Sanni-Veera Viertola                    2006 RiihimKi            13,54

Erä 1                Tuuli: +0,8

  1. Aada-Olivia Oksanen                     2006 NoormNo             13,29
  2. Jenny Karttunen                         2005 PorinYU             14,12
  3. Aino Manner                             2004 NoormNo             14,88
  4. Julia Pitkänen                          2005 JanJa               15,29
     Jasmin Sara-Aho                         2004 YlöjU                 DNS

Erä 2                Tuuli: +1,1

  1. Carita Kivimäki                         2005 IkaalU              13,68
  2. Riia Hiitelä                            2004 NokU                13,71
  3. Janica Nurminen                         2005 SiikSi              14,13
  4. Annika Laulumaa                         2005 LaitJy              14,36
Kilpailun ulkopuolella
     Sanni-Veera Viertola                    2006 RiihimKi            13,54

Erä 3                Tuuli: +1,9

  1. Josefina Salmi                          2004 IkaalU              13,38
  2. Lotta Jalonen                           2004 JanJa               13,59
  3. Iiris Veijola                           2005 HämeenlTa           13,67
  4. Sohvi Kenttälä                          2004 VehmU               13,87
     Sofia Määttä                            2004 EurajVei              DNS
     Emilia Salonen                          2005 VehmU                 DNS
     Hilla Leväniemi                         2004 PorinYU               DNS

T15 800 m


  1. Sani Rajala                             2005 EurajVei          2.27,76
  2. Iida Kastarinen                         2007 TampPy            2.28,27
  3. Emmi Hietanen                           2004 RiihimKi          2.32,91
  4. Aino Manner                             2004 NoormNo           2.34,98
  5. Riia Hiitelä                            2004 NokU              2.36,35
  6. Monamaria Pyhältö                       2006 TampPy            2.39,20
  7. Annika Laulumaa                         2005 LaitJy            2.39,42
  8. Carita Kivimäki                         2005 IkaalU            2.50,85
  9. Anni Välimäki                           2004 PorinYU           3.07,82
 10. Helmi Finska                            2004 VammsVoi          3.13,15
Kilpailun ulkopuolella
     Katriina Laurila                        1966 VammsVoi          3.04,66

T15 80 m aj

  1. Emmi Hietanen                           2004 RiihimKi            12,58
  2. Lotta Jalonen                           2004 JanJa               12,65
  3. Jenny-Maria Jäniskangas                 2004 KanksLei            13,55
  4. Kärki Olivia                            2006 LauttLu             13,72
  5. Jessi Lope                              2005 NoormNo             14,30
  6. Julia Pitkänen                          2005 JanJa               15,28
  7. Aino Manner                             2004 NoormNo             15,65
     Fanny Hormisto                          2005 TampPy                DNS
     Emilia Salonen                          2005 VehmU                 DNS

Erä 1                Tuuli: +0,2

  1. Kärki Olivia                            2006 LauttLu             13,72
  2. Julia Pitkänen                          2005 JanJa               15,28
  3. Aino Manner                             2004 NoormNo             15,65
     Fanny Hormisto                          2005 TampPy                DNS

Erä 2                Tuuli: +0,2

  1. Emmi Hietanen                           2004 RiihimKi            12,58
  2. Lotta Jalonen                           2004 JanJa               12,65
  3. Jenny-Maria Jäniskangas                 2004 KanksLei            13,55
  4. Jessi Lope                              2005 NoormNo             14,30
     Emilia Salonen                          2005 VehmU                 DNS

T15 Korkeus

  1. Emilia Kallio                           2004 SiikSi                146
         125 130 135 140 143 146 148    
           O   O   O  XO XXO XXO XXX    
  2. Jenny Karttunen                         2005 PorinYU               143
         130 135 140 143 146    
           O   O XXO   O XXX    
  3. Janica Nurminen                         2005 SiikSi                143
         120 125 130 135 140 143 146    
           O   -   O   O  XO  XO XXX    
  4. Jessi Lope                              2005 NoormNo               140
         120 125 130 135 140 143    
           O   O  XO   O   O XXX    
  4. Siiri Pein                              2005 KanksLei              140
         125 130 135 140 143    
           O   O  XO   O XXX    
  6. Helmi Finska                            2004 VammsVoi              130
         120 125 130 135    
           O   O  XO XXX    
  7. Julia Pitkänen                          2005 JanJa                 130
         125 130 135    
          XO  XO XXX    
  8. Moona Virtanen                          2005 HyvsU                 125
         115 120 125 130    
          XO   O   O XXX    
     Sani Rajala                             2005 EurajVei              DNS
        
        

T15 Kuula

  1. Iiris Veijola                           2005 HämeenlTa           12,31
          12,31  12,27  12,15      X  12,20      X
  2. Minttu Laurila                          2005 TuUL                12,09
          11,23      X  11,72  12,09      X  12,05
  3. Emma Backlund                           2005 HKV                 10,79
          10,19      X      X  10,19  10,79  10,44
  4. Siiri Pein                              2005 KanksLei            10,40
           9,80  10,01  10,30  10,40  10,32      X
  5. Julia Pitkänen                          2005 JanJa                8,85
           8,42   8,30      X   8,85      X      X

T15 Keihäs

  1. Emmi Hietanen                           2004 RiihimKi            41,41
          41,29      X      X  41,41      X  39,85
  2. Kira Koivisto                           2005 LaihLu              40,36
          37,20  36,56  37,38  37,60  35,29  40,36
  3. Emma Backlund                           2005 HKV                 36,01
          35,21      X  36,01  35,63      X  35,75
  4. Sani Rajala                             2005 EurajVei            35,64
              X  32,58  32,50  32,87  33,72  35,64
  5. Janica Nurminen                         2005 SiikSi              35,11
          35,11  33,21  34,75      X  33,25  33,30
  6. Emilia Kallio                           2004 SiikSi              32,77
          29,72      X      X  32,77      X  29,92
  7. Rebecca Nelimarkka                      2006 UlvST               30,07
          29,36  30,07  29,27  27,49  29,71  26,88
  8. Julia Pitkänen                          2005 JanJa               26,07
          26,07  22,65  24,29  24,08  21,38      -
  9. Helmi Finska                            2004 VammsVoi            23,88
          21,16  21,94  23,88       
 10. Jessi Lope                              2005 NoormNo             20,18
          19,15  19,50  20,18       
Kilpailun ulkopuolella
     Heidi Sailola                                SalVil              30,37
          26,40  25,50  24,26  26,95      X  30,37

N17 100 m

  1. Julia Ihantola                          2003 EspTa               12,55
  2. Vilma Hakala                            2002 EspTa               12,63
  3. Stiina Kokkonen                         2002 TampU               12,99
  4. Emilia Heino                            2002 TampPy              13,39
  5. Sonja Puumalainen                       2002 SäkU                13,43
  6. Vera Karttunen                          2003 PorinYU             13,50
  7. Enni Saarinen                           2002 HämeenlTa           13,51
  8. Aada Puosi                              2003 EurajVei            13,53
  9. Rosa Muurasniemi                        2002 TampPy              13,56
 10. Noora Hietala                           2003 HyvsU               13,57
 11. Heini Mäenpää                           2003 TampPy              13,82
 12. Jenni Kahri                             2003 SiikSi              13,95
 13. Emma Kuikka                             2002 JanJa               13,99
 14. Vilma Patrikainen                       2003 NokU                14,32
 15. Sini Siro                               2002 ParkU               14,39
     Meri Elomaa                             2002 TampPy                DNS

Erä 1                Tuuli: +0,3

  1. Vera Karttunen                          2003 PorinYU             13,50
  2. Noora Hietala                           2003 HyvsU               13,57
  3. Heini Mäenpää                           2003 TampPy              13,82
  4. Jenni Kahri                             2003 SiikSi              13,95
  5. Emma Kuikka                             2002 JanJa               13,99
  6. Vilma Patrikainen                       2003 NokU                14,32
  7. Sini Siro                               2002 ParkU               14,39
     Meri Elomaa                             2002 TampPy                DNS

Erä 2                Tuuli: +1,1

  1. Julia Ihantola                          2003 EspTa               12,55
  2. Vilma Hakala                            2002 EspTa               12,63
  3. Stiina Kokkonen                         2002 TampU               12,99
  4. Emilia Heino                            2002 TampPy              13,39
  5. Sonja Puumalainen                       2002 SäkU                13,43
  6. Enni Saarinen                           2002 HämeenlTa           13,51
  7. Aada Puosi                              2003 EurajVei            13,53
  8. Rosa Muurasniemi                        2002 TampPy              13,56

N17 800 m


  1. Jessica Junkkala                        2004 VammsVoi          2.28,30
  2. Vilma Patrikainen                       2003 NokU              2.29,72
  3. Julia Junkkala                          2002 VammsVoi          2.32,79
  4. Krista Manninen                         2004 LahdA             2.34,84
  5. Ronja Haavisto                          2003 NokU              2.39,61

N17 100 m aj


                     Tuuli: +0,3

  1. Stiina Kokkonen                         2002 TampU               14,76
  2. Wilhelmiina Harju                       2002 JyväskKU            14,82
  3. Laura Koivukoski                        2002 EurajVei            15,05
  4. Janika Jokinen                          2002 TampU               15,43
  5. Aada Puosi                              2003 EurajVei            15,89
  6. Riina Virtanen                          2002 HyvsU               16,53

N17 Pituus

  1. Wilhelmiina Harju                       2002 JyväskKU             5,70 +1,6           
             X  5,67  5,63  5,33  5,70     X
          +1,6  +1,2  +1,2  +1,1  +1,6  +2,6
  2. Emilia Heino                            2002 TampPy               5,33 +1,3           
             X  5,33  5,23  5,26     X     X
          +1,8  +1,3  +2,2  +0,8  +1,8  +2,6
  3. Vera Karttunen                          2003 PorinYU              5,16 +1,1           
             X  5,16     X     X     X     X
          +0,3  +1,1  +2,6  +1,7  +2,7  +0,8
  4. Enni Saarinen                           2002 HämeenlTa            5,12 +1,7           
          4,98     X     X  5,12     X     -
          +0,5  +1,3  +2,9  +1,7  +2,4      
  5. Janika Jokinen                          2002 TampU                5,00 +0,7           
          5,00     X  4,84     X     -     -
          +0,7  +0,7  +1,3  +2,4            
  6. Stiina Kokkonen                         2002 TampU                4,97 +0,4           
             X  4,97     X  4,89     X     X
          +1,6  +0,4  +2,4  +0,7  +1,8  +2,1
  7. Noora Hietala                           2003 HyvsU                4,94 +0,2           
          4,94     X     X     X  4,90     X
          +0,2  +0,5  +2,9  +1,1  +1,2  +1,7
  8. Laura Koivukoski                        2002 EurajVei             4,86 +2,3  4,79 +0,6
          4,54  4,73  4,86     X  4,79  4,76
          +2,5  +1,8  +2,3  +1,7  +0,6  +1,9
  9. Heini Mäenpää                           2003 TampPy               4,85 +1,0           
          4,63  4,85  4,70      
          +1,6  +1,0  +2,0      
 10. Riina Virtanen                          2002 HyvsU                4,73 +2,4  4,67 +0,4
          4,73  4,67  4,70      
          +2,4  +0,4  +2,6      
 11. Rosa Muurasniemi                        2002 TampPy               4,73 +1,1           
          4,73  4,32     -
          +1,1  +2,2      
 12. Josefina Salmi                          2004 IkaalU               4,55 +1,0           
             X  4,55     X      
          +1,9  +1,0  +1,6      
 13. Jenni Kahri                             2003 SiikSi               4,18 +0,6           
             X  4,11  4,18      
          +2,9  +1,1  +0,6      
     Jenny-Maria Jäniskangas                 2004 KanksLei               NM +1,0           
             X     X     -      
          +1,2  +1,0            
     Sofia Määttä                            2004 EurajVei              DNS                
        
        

N17 Kuula

  1. Meri Elomaa                             2002 TampPy              13,58
          12,78      X      X      X      X  13,58
  2. Siiri Elomaa                            2003 TampPy              12,04
          11,63      X  11,72      X  12,04      X
  3. Sara Korkeakoski                        2003 SäkU                11,08
           9,70      X  10,02      X  10,12  11,08
  4. Sini Siro                               2002 ParkU               11,03
           9,85  10,84  11,03  10,82  10,62      X
  5. Vilma Patrikainen                       2003 NokU                 9,14
           8,56   9,07      X      X   9,14   8,88
     Arlea Koskenniemi                       2003 TampU                 DNS
        

N19 100 m


                     Tuuli: +0,5

  1. Olivia Mäkinen                          2000 TampPy              12,66
  2. Aino Eno                                2001 LauttLu             12,92
  3. Oona Hietala                            2000 TampPy              12,98
  4. Merette Koskenniemi                     2000 TampU               13,31
  5. Pinja Lehtinen                          2001 LempKiYU            13,53
     Olivia Ben Khalifa                      2000 TampPy                DNS
     Frida Hämäläinen                        2000 TampPy                DNS

N19 200 m


                     Tuuli: +1,3

  1. Vilma Hakala                            2002 EspTa               25,61
  2. Pritne Lember                           2001 NoormNo             25,82
  3. Laura Koivisto                          2001 JyväskKU            26,19
  4. Oona Laine                              2000 YlöjU               26,29
  5. Aino Eno                                2001 LauttLu             27,36
  6. Emma Kuikka                             2002 JanJa               28,75
     Aino Honkamäki                          1996 TampU                 DNS
Kilpailun ulkopuolella
     Jenni Lope                              1998 NoormNo             27,70

N19 800 m


  1. Jenna Enholm                            2001 NokU              2.45,27
Kilpailun ulkopuolella
     Roosa Marjaniemi                             NoormNo           2.33,89

N19 100 m aj


                     Tuuli: +0,1

  1. Saga Vanninen                           2003 TampPy              13,82
  2. Olivia Ben Khalifa                      2000 TampPy              14,34
  3. Frida Hämäläinen                        2000 TampPy              14,79
  4. Laura Koivisto                          2001 JyväskKU            15,29
  5. Pritne Lember                           2001 NoormNo             15,36
  6. Pinja Lehtinen                          2001 LempKiYU            15,53
  7. Aino Eno                                2001 LauttLu             16,08

N19 Pituus

  1. Oona Hietala                            2000 TampPy               5,92 +0,9           
          5,62     X  5,74  5,43  5,92     X
          +0,4  -0,3  -0,2  +1,2  +0,9  +1,5
  2. Olivia Mäkinen                          2000 TampPy               5,70 +1,8           
          5,65  3,96  5,55  5,48  5,70     X
          +1,3  +1,4  +0,4  +1,7  +1,8  +1,6
  3. Pinja Lehtinen                          2001 LempKiYU             5,33 +1,5           
             X     X     X  5,33  5,26     X
          +0,9  +1,9  +1,4  +1,5  +2,0  +2,6
  4. Merette Koskenniemi                     2000 TampU                5,28 +1,6           
          3,43     X  5,18     X  5,28     X
          +2,4  +0,8  +2,5  +1,6  +1,6  +3,0
  5. Oona Huura                              2001 TampPy               4,78 +1,9           
          4,77     X  4,75     X  4,78     X
          +0,4  +0,6  +1,1  +0,8  +1,9  +1,3
  6. Fanni-Maria Jäniskangas                 2001 KanksLei             4,36 +1,2           
             X     X  4,16  4,08  4,10  4,36
          +1,1  +0,5  +1,8  +3,4  +1,2  +1,2
Kilpailun ulkopuolella
     Aino Honkamäki                          1996 TampU                5,58 +2,6     X +1,4
             X  5,54     X     X  5,58     X
          +1,8  +2,7  +1,4  +1,7  +2,6  +1,4
     Heta Haapala                            1996 TampU                5,08 +3,0  5,05 +0,2
             X  5,05     X  5,08     X  4,77
          +2,4  +0,2  +1,0  +3,0  +2,1  +2,4
Kilpailun ulkopuolella
     Eeva Paavilainen                        1997 TurWei               5,72 +3,4  5,57 +1,2
          5,01  5,43  5,72  5,57  5,42  5,31
          +1,2  +1,4  +3,4  +1,2  +1,0  +1,1
     Arlena Mikkonen                         1997 TampU                5,09 +1,8           
          4,89  5,09  4,95  4,94  5,05     X
          +1,7  +1,8  +3,6  +1,1  +2,8  +0,9
Kilpailun ulkopuolella
     Paula Vihtalahti                        1996 NoormNo              5,86 +1,8           
             X  5,72  5,57  5,63  5,86  5,81
          +1,4  +1,7  +1,9  +1,1  +1,8  +1,3
     Jenna-Riina Virolainen                  1996 TampU                 DNS                
        
        
Kilpailun ulkopuolella
     Ida Kallioniemi                              KuortKu              5,07 +1,6           
          5,05  5,07  5,01  5,03  5,05  4,45
          +0,7  +1,6  +0,7  +0,9  +1,0  +1.1

N19 Kuula

  1. Jane Lember                             2001 NoormNo             10,10
           9,95   9,85      X  10,10      X      X
  2. Jasmiina Tuomiranta                     2001 TampU                8,86
              X   8,86   8,85      X      X      X
Kilpailun ulkopuolella
     Heta Haapala                            1996 TampU               10,43
              X  10,02      X  10,27  10,21  10,43
     Suvi Arvela                             1998 VehmKi                 NM
              X      X      X      X      X      X
Kilpailun ulkopuolella
     Marika Lähteenmäki                      1991 IkaalU               9,56
           9,52      X      X      X   9,56   9,24

N19 Kiekko

  1. Silja Ahonen                            2001 ParkU               43,80
              X      X  43,80      X      X  40,71
  2. Venla Väliharju                         2002 TampPy              39,22
          38,52  38,68      X      X      X  39,22
  3. Anni Vähäkoski                          2002 TampU               37,08
          37,08      X      X  35,58  35,25  35,21
  4. Anu Lehtinen                            2003 TampU               33,96
              X      X      X  33,96  33,33  33,69
  5. Jane Lember                             2001 NoormNo             32,35
              X  32,35  31,34      X  30,91  31,93
  6. Maria Juhala                            2003 KanksLei            27,08
              X  27,08  26,03  26,80      X      X