Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Aluekisat
27.07. klo 11:00 Pohjan Koitokset - saarenkylän kentän 30 vuotisjuhlakisat Tulokset (päivitetty: 18:35 27.07.2019)
Pohjan Koitokset - Saarenkylän kentän 30-vuotisjuhlakisat
Pohjan Koitto
27.07.2019

M 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,3
1)   Niko Kangasoja                   OulPy                     11,62             
2)   Teemu Mattola                    RaahVe                    12,68             
3)   Juha-Pekka Holm                  KivijKi                   14,16             
     Mikke Paajanen                   MikkKV                    DNS               
     Tuukka Tuohino                   PohjKoi                   DNS               


N 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,2
1)   Jandeh Jallow                    OulPy                     12,06             
2)   Ellinoora Ylimäki                AlatPi                    12,88             
3)   Taru Väisänen                    OulPy                     13,00             
4)   Tiina Taskinen                   VeitsilKV                 13,23             
5)   Iiris Törrönen                   KuivAu                    13,26             
6)   Suvi Heikkinen                   SuomRa                    13,28               


Alkuerät erä 1, Tuuli: -0,2
1)   Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   14,03             
2)   Elmi-Liinu Mulari                PohjKoi                   14,08             
3)   Kiia Perkaus                     PohjKoi                   14,23             
4)   Anni Karanta                     PohjKoi                   14,28             
5)   Milla Nevalainen                 PohjKoi                   14,38             

Alkuerät erä 2, Tuuli: -0,3
1)   Ellinoora Ylimäki                AlatPi                    12,91             
2)   Tiina Taskinen                   VeitsilKV                 13,10             
3)   Iiris Törrönen                   KuivAu                    13,21             
4)   Suvi Heikkinen                   SuomRa                    13,22             
5)   Aino Rajanen                     PohjKoi                   13,89             

Alkuerät erä 3, Tuuli: -0,9
1)   Jandeh Jallow                    OulPy                     12,09             
2)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   12,69             
3)   Taru Väisänen                    OulPy                     13,07             
4)   Anni Grekula                     RaahVe                    13,11             


M 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,5
1)   Niko Kangasoja                   OulPy                     23,56             
2)   Iiro Pitkänen                    PohjKoi                   23,96             
3)   Aleksi Huotari                   PohjKoi                   24,12             
4)   Joona Rissanen                   LapLu                     25,06             
     Juha-Pekka Holm                  KivijKi                   DNS               
     Mikke Paajanen                   MikkKV                    DNS               


N 200m
1)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   25,73             
2)   Ellinoora Ylimäki                AlatPi                    26,09             
3)   Maria Peura                      TervTe                    26,54             
4)   Iina Takkula                     KuivAu                    26,76             
5)   Iiris Törrönen                   KuivAu                    26,95             
6)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   27,23             
7)   Suvi Heikkinen                   SuomRa                    27,89             
8)   Saana Peura                      TervTe                    28,39             
9)   Aino Rajanen                     PohjKoi                   28,57             
10)  Sanni Iivari                     PohjKoi                   29,08             
11)  Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   29,73             
     Emmi Heikkinen                   KajKi                     DNS               
     Anni Grekula                     RaahVe                    DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,4
1)   Aino Rajanen                     PohjKoi                   28,57             
2)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   29,08             
3)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   29,73             
     Emmi Heikkinen                   KajKi                     DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,2
1)   Iiris Törrönen                   KuivAu                    26,95             
2)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   27,23             
3)   Suvi Heikkinen                   SuomRa                    27,89             
4)   Saana Peura                      TervTe                    28,39             
     Anni Grekula                     RaahVe                    DNS               

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +0,5
1)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   25,73             
2)   Ellinoora Ylimäki                AlatPi                    26,09             
3)   Maria Peura                      TervTe                    26,54             
4)   Iina Takkula                     KuivAu                    26,76             


M 400m
Loppukilpailu
1)   Antti Kokkonen                   OulPy                     51,45             
2)   Eemeli Kaartinen                 KU-58                     53,61             
3)   Joona Rissanen                   LapLu                     53,99             
     Mikke Paajanen                   MikkKV                    DNS               


N 400m
Loppukilpailu
1)   Marianna Liukkonen               OulPy                     1.02,10           
2)   Marianne Myllylä                 KuusEV                    1.02,69           
3)   Elina Paavola                    LohtVei                   1.03,32           
4)   Pinja Purola                     OulPy                     1.05,98           


N 800m
Loppukilpailu
1)   Laura Pietilä                    JyväskKU                  2.34,84           


M 3000m
Loppukilpailu
1)   Mikko Rahkola                    PudasjU                   9.21,13           
2)   Lauri Vuorinen                   IFRaseb                   9.33,32           
3)   Eino Haase                       VeitsilKV                 9.59,71           
4)   Veikko Huuskonen                 PosPy                     11.01,57          


N 3000m
Loppukilpailu
1)   Enni Petrelius                   PohjKoi                   10.45,80          
2)   Jenni Ojala                      PohjKoi                   11.55,71          
3)   Alina Vuokila                    VeitsilKV                 12.17,45          
     Johanna Matintalo                TuUL                      DNS               


N 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,8
1)   Maria Peura                      TervTe                    15,90             
2)   Krista Sjögren                   OulPy                     17,80             


N Korkeus
Loppukilpailu
1)   Maria Peura                      TervTe                    165               
     150    155    160    165    170    
     o      o      o      xxo    xxx    

2)   Saana Peura                      TervTe                    155               
     145    150    155    160    
     o      o      o      xxx    

3)   Venla Polojärvi                  PohjKoi                   140               
     135    140    145    
     o      o      xxx    

     Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   NH                
     140    
     xxx    



M Seiväs
Loppukilpailu
1)   Antti Kois                       AlavVi                    370               
     350    360    370    380    390    
     o      -      xxo    -      xxx    



N Seiväs
Loppukilpailu
1)   Kiia Perkaus                     PohjKoi                   290               
     280    290    300    
     xo     o      xxx    



N Pituus
Loppukilpailu
1)   Olivia Bojang                    VeitsilKV                 5,97 +2,0          
     5,63   5,80   5,61   5,69   5,51   5,97   
     +0,7   +1,3   +1,0   +0,4   +0,4   +2,0   

2)   Maria Peura                      TervTe                    5,51 +2,3          
     x      x      x      5,51   x      x      
                          +2,3                 

3)   Saana Peura                      TervTe                    5,18 +0,9          
     5,07   5,17   5,11   5,15   5,06   5,18   
     +0,3   +0,9   +1,7   +0,8   +0,2   +0,9   

4)   Anni Karanta                     PohjKoi                   4,45 +0,9          
     x      x      x      4,41   4,45   4,45   
                          +1,5   +0,5   +0,9   

5)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   4,30 +0,1          
     x      x      x      4,22   4,30   4,30   
                          +0,9   -0,1   +0,1   



M Kuula
Loppukilpailu
1)   Juuso Moilanen                   ArcticA                   12,67             
     x      x      x      x      12,67  x      



N Keihäs
Loppukilpailu
1)   Krista Sjögren                   OulPy                     29,90             
     26,78  x      x      29,11  29,90  x      



P5 40m
Loppukilpailu
1)   Toivo Ollila                     LapVei                    10,09             
2)   Eemeli Muranen                                             10,12             
3)   Joel Petrelius                   LapLu                     10,43             
4)   Luukas Sainio                    LapLu                     11,04             
5)   Roni Jurvelin                                              13,12             


T5 40m
Loppukilpailu
1)   Victoria Knutar                                            10,50             
2)   Juuli Ollila                     PohjKoi                   10,69             
3)   Vivienne Knutar                                            11,17             
4)   Ellen Hiltunen                                             21,15             


P5 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Eemeli Muranen                                             12,16             
     12,16  

2)   Toivo Ollila                     LapVei                    7,31              
     7,31   

3)   Joel Petrelius                   LapLu                     6,51              
     6,51   

4)   Luukas Sainio                    LapLu                     4,94              
     4,94   

5)   Roni Jurvelin                                              4,38              
     4,38   



T5 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Victoria Knutar                                            7,38              
     7,38   

2)   Juuli Ollila                     PohjKoi                   5,28              
     5,28   

3)   Vivienne Knutar                                            4,86              
     4,86   



P7 40m
Loppukilpailu
1)   Kevin Knutar                     GamlakIF                  7,41              
2)   Jere Kerola                      OulPy                     8,02              
3)   Elias Hiltunen                                             8,10              
4)   Julius Ikäläinen                 PohjKoi                   8,97              
5)   Niklas Fordell                                             9,54              
6)   Olli-Petteri Repo                PohjKoi                   9,84              


T7 40m
1)   Eeva Koskiniemi                  PohjKoi                   7,74              
2)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   7,77              
3)   Aada Hyrkäs                      LapLu                     8,61              
4)   Iina Jurvelin                                              8,65              
5)   Sanni Ollila                     LapVei                    8,67              
6)   Selma Bojang                     VeitsilKV                 8,71              
7)   Ellen Hovila                     LapLu                     8,87              
8)   Karoliina Lesharkole             PohjKoi                   9,05              
     Nella Vaattovaara                PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Eeva Koskiniemi                  PohjKoi                   7,74              
2)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   7,77              
3)   Iina Jurvelin                                              8,65              
4)   Karoliina Lesharkole             PohjKoi                   9,05              

Loppukilpailu erä 2
1)   Aada Hyrkäs                      LapLu                     8,61              
2)   Sanni Ollila                     LapVei                    8,67              
3)   Selma Bojang                     VeitsilKV                 8,71              
4)   Ellen Hovila                     LapLu                     8,87              
     Nella Vaattovaara                PohjKoi                   DNS               


P7 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Elias Hiltunen                                             19,66             
     19,66  

2)   Kevin Knutar                     GamlakIF                  16,04             
     16,04  

3)   Julius Ikäläinen                 PohjKoi                   13,15             
     13,15  

4)   Jere Kerola                      OulPy                     13,00             
     13,00  

5)   Niklas Fordell                                             9,38              
     9,38   

6)   Olli-Petteri Repo                PohjKoi                   9,08              
     9,08   



T7 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Seela Oinas                      PohjKoi                   18,05             
     18,05  

2)   Eeva Koskiniemi                  PohjKoi                   15,53             
     15,53  

3)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   13,08             
     13,08  

4)   Karoliina Lesharkole             PohjKoi                   12,05             
     12,05  

5)   Iina Jurvelin                                              8,92              
     8,92   

6)   Aada Hyrkäs                      LapLu                     7,70              
     7,70   

     Nella Vaattovaara                PohjKoi                   DNS               


P9 40m
Loppukilpailu
1)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 6,96              
2)   Santeri Puljula                  LapLu                     7,04              
3)   Juho Daavittila                  PohjKoi                   7,28              
4)   Roni Kerola                      OulPy                     7,39              


T9 40m
Loppukilpailu
1)   Saaga Saniola                    PohjKoi                   7,11              
2)   Iiris Saari                      PohjKoi                   7,41              
3)   Vanessa Knutar                   GamlakIF                  7,48              
4)   Lara Sainio                      LapLu                     7,78              
     Justiina Aho                     PohjKoi                   DNS               


P9 600m
Loppukilpailu
1)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 2.11,42           
2)   Kevin Knutar                     GamlakIF                  2.18,02           


T9 600m
Loppukilpailu
1)   Vanessa Knutar                   GamlakIF                  2.20,72           
2)   Karin Hovila                     LapLu                     2.22,55           
     Justiina Aho                     PohjKoi                   DNS               
     Lara Sainio                      LapLu                     DNF               


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 3,70              
     3,64   3,70   3,69   3,68   
                                 

2)   Santeri Puljula                  LapLu                     3,34              
     3,24   3,26   3,34   3,26   
                                 

3)   Kevin Knutar                     GamlakIF                  3,27              
     3,27   3,18   3,01   3,04   
                                 

4)   Juho Daavittila                  PohjKoi                   3,16              
     x      x      2,67   3,16   
                                 

5)   Roni Kerola                      OulPy                     2,94              
     2,94   2,93   2,76   2,70   
                                 

     Elias Hyypiö                     LapLu                     DNS               


T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Saaga Saniola                    PohjKoi                   3,62              
     3,41   3,33   3,46   3,62   
                                 

2)   Iiris Saari                      PohjKoi                   3,21              
     3,21   2,95   2,90   3,21   
                                 

3)   Vanessa Knutar                   GamlakIF                  3,09              
     3,09   2,94   2,83   2,58   
                                 

4)   Lara Sainio                      LapLu                     2,92              
     2,92   2,88   2,74   x      
                                 

5)   Karin Hovila                     LapLu                     2,87              
     2,87   2,77   2,69   2,73   
                                 

6)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   2,74              
     2,54   2,70   2,59   2,74   
                                 

7)   Selma Bojang                     VeitsilKV                 2,33              
     2,19   2,33   2,26   x      
                                 

8)   Sini Kramsu                      AlatPi                    2,14              
     1,85   x      2,14   1,65   
                                 

     Justiina Aho                     PohjKoi                   DNS               


P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Kevin Knutar                     GamlakIF                  4,15              
     4,10   3,98   4,15   x      



T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Sofianna Lassila                 PohjKoi                   4,57              
     2,94   2,88   3,64   4,57   

2)   Vanessa Knutar                   GamlakIF                  4,21              
     4,21   3,91   3,80   4,21   

3)   Lara Sainio                      LapLu                     3,95              
     3,63   x      3,95   3,66   

4)   Sini Kramsu                      AlatPi                    3,89              
     3,89   2,90   3,36   3,71   

     Justiina Aho                     PohjKoi                   DNS               
     Saaga Saniola                    PohjKoi                   DNS               


P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,4
1)   Pete Karppinen                   LapLu                     9,52              
2)   Justus Patosalmi                 KuusEV                    9,85              
3)   Nuutti Säily                     LapLu                     9,95              
4)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   10,10             
5)   Niilo Höynälänmaa                LapLu                     10,25             
     Llyod Ojo                        LapLu                     DNS               


T11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,9
1)   Dagmar Kontiosalo                PohjKoi                   9,42              
2)   Saana Ollila                     LapVei                    9,88              
3)   Saaga Saniola                    PohjKoi                   10,01             
4)   Nelli Poikela                    PohjKoi                   10,45             
5)   Iiris Saari                      PohjKoi                   10,55             
6)   Amelia Tapio                     PohjKoi                   10,99             


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Aamos Oinas                      PohjKoi                   3.47,27           
2)   Sebastian Palojärvi              PohjKoi                   3.49,44           
3)   Niilo Höynälänmaa                LapLu                     3.51,40           
4)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 3.57,43           


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Saana Ollila                     LapVei                    4.06,12           
2)   Enni Jokkala                     PorvU                     4.33,39           
     Peppi Paakkola                   LimNM                     DNS               


P11 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 10,59             
2)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   13,44             


T11 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Felicia Bojang                   VeitsilKV                 11,60             
2)   Dagmar Kontiosalo                PohjKoi                   11,70             


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Pete Karppinen                   LapLu                     115               
     105    110    115    120    
     o      o      o      xxx    

2)   Sebastian Palojärvi              PohjKoi                   95                
     80     85     90     95     100    
     o      o      xo     xo     xxx    

3)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   80                
     80     85     
     xxo    xxx    

     Llyod Ojo                        LapLu                                       


T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Dagmar Kontiosalo                PohjKoi                   120               
     105    110    115    120    
     xo     o      o      o      

2)   Felicia Bojang                   VeitsilKV                 115               
     105    110    115    120    
     o      o      xo     xxx    



P11 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 250               
     220    230    240    245    250    255    
     o      o      o      o      o      xxx    

2)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 180               
     160    170    180    
     o      o      xo     

3)   Niilo Höynälänmaa                LapLu                     170               
     160    170    180    
     xo     o      xxx    



P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 4,37              
     4,24   4,33   4,37   -      
                                 

2)   Pete Karppinen                   LapLu                     3,69              
     3,58   3,57   3,65   3,69   
                                 

3)   Nuutti Säily                     LapLu                     3,69              
     3,69   x      3,38   3,60   
                                 

4)   Justus Patosalmi                 KuusEV                    3,62              
     x      3,60   3,49   3,62   
                                 

5)   Niilo Höynälänmaa                LapLu                     3,48              
     3,48   2,96   3,13   x      
                                 

6)   Aamos Oinas                      PohjKoi                   3,47              
     3,35   3,45   3,00   3,47   
                                 

7)   Niko Vatanen                     LapLu                     3,44              
     3,44   x      3,28   3,34   
                                 

8)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   3,30              
     3,30   3,14   3,15   3,16   
                                 

9)   Sebastian Palojärvi              PohjKoi                   3,08              
     3,08   2,97   2,30   2,88   
                                 

     Llyod Ojo                        LapLu                     DNS               


T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Felicia Bojang                   VeitsilKV                 3,95              
     3,74   3,79   x      3,95   
                                 

2)   Dagmar Kontiosalo                PohjKoi                   3,90              
     3,81   3,87   3,86   3,90   
                                 

3)   Saana Ollila                     LapVei                    3,63              
     3,32   3,55   3,49   3,63   
                                 

4)   Nelli Poikela                    PohjKoi                   3,46              
     3,30   3,46   3,41   3,38   
                                 

5)   Amelia Tapio                     PohjKoi                   2,92              
     2,92   2,77   2,73   2,71   
                                 

6)   Enni Jokkala                     PorvU                     2,71              
     2,71   2,65   2,66   2,69   
                                 



P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Pete Karppinen                   LapLu                     6,17              
     6,14   6,17   x      5,90   

2)   Aamos Oinas                      PohjKoi                   5,81              
     5,66   x      5,81   5,71   

3)   Sebastian Palojärvi              PohjKoi                   3,94              
     3,56   3,75   x      3,94   

     Llyod Ojo                        LapLu                     DNS               
     Nikolai Mursu                    PohjKoi                   DNS               


T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Hertta Vähäkari                  PohjKoi                   5,17              
     5,17   4,75   5,04   4,61   

2)   Enni Jokkala                     PorvU                     4,26              
     x      x      4,26   4,15   



P11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 20,69             
     20,69  19,12  x      x      

2)   Pete Karppinen                   LapLu                     12,05             
     9,43   10,42  12,05  -      

3)   Sebastian Palojärvi              PohjKoi                   9,41              
     9,10   9,41   8,97   x      



P11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 22,95             
     20,86  17,66  x      22,95  

2)   Sebastian Palojärvi              PohjKoi                   8,12              
     x      8,12   6,73   5,05   



P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,8
1)   Santeri Kramsu                   AlatPi                    9,80              
     Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   DNS               


T13 60m
1)   Anniina Piipponen                VeitsilKV                 8,53              
2)   Safia Mekki                      PohjKoi                   8,67              
3)   Milla Kangas                     OulPy                     8,77              
4)   Olivia Laine                     PohjKoi                   9,01              
5)   Iina-Reeta Kaikkonen             OulPy                     9,12              
6)   Ella Martimo                     VeitsilKV                 9,26              
7)   Anni Lintelä                     PohjKoi                   9,60              
8)   Senja Sotaheimo                  PohjKoi                   9,83              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -2,2
1)   Ella Martimo                     VeitsilKV                 9,26              
2)   Anni Lintelä                     PohjKoi                   9,60              
3)   Senja Sotaheimo                  PohjKoi                   9,83              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,9
1)   Anniina Piipponen                VeitsilKV                 8,53              
2)   Safia Mekki                      PohjKoi                   8,67              
3)   Milla Kangas                     OulPy                     8,77              
4)   Olivia Laine                     PohjKoi                   9,01              
5)   Iina-Reeta Kaikkonen             OulPy                     9,12                           


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   3.33,63           
2)   Aino Jokkala                     PorvU                     3.37,90           
3)   Heta Ruotsala                    PohjKoi                   3.47,11           
4)   Hilpi Ruotsala                   PohjKoi                   3.53,80           
5)   Laura Ojala                      PohjKoi                   3.56,62           
     Helmi Kunnari                    PohjKoi                   DNS               


P13 60m aidat
Loppukilpailu
     Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   DNS               


T13 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Olivia Laine                     PohjKoi                   10,74             
2)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   10,92             
3)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   11,11             
4)   Anni Lintelä                     PohjKoi                   11,97             


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Alex Bojang                      VeitsilKV                 125               
     120    125    130    
     o      o      xxx    

     Aleksanteri Mursu                PohjKoi                                     


T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Iina-Reeta Kaikkonen             OulPy                     143               
     125    130    135    140    143    145    
     o      o      o      xo     o      xxx    

2)   Olivia Laine                     PohjKoi                   135               
     115    120    125    130    135    140    
     o      o      o      o      xo     xxx    

3)   Senja Sotaheimo                  PohjKoi                   125               
     115    120    125    130    
     xxo    o      o      xxx    



T13 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   230               
     180    190    200    210    220    230    235    
     o      o      o      o      o      xxo    xxx    



T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   5,04 +0,7          
     4,87   x      5,04   x      5,02   4,87   
     -1,0          +0,7          +1,4   +1,3   

2)   Iina-Reeta Kaikkonen             OulPy                     4,49 +1,3          
     4,20   4,29   4,16   4,30   4,49   x      
     +0,4   +2,0   -1,4   +0,5   +1,3          

3)   Olivia Laine                     PohjKoi                   4,45 +1,2          
     4,11   4,41   4,29   4,05   4,45   4,29   
     +0,5   +1,0   +0,7   +0,4   +1,2   +0,7   

4)   Anniina Piipponen                VeitsilKV                 4,43 +1,0          
     4,33   4,15   4,29   4,43   4,25   4,33   
     +0,1   +1,0   +0,5   +1,0   +0,8   +2,3   

5)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   4,26 +2,1  3,95 +1,4
     3,71   3,94   3,87   3,95   4,26   x      
     -0,1   +0,1   +0,2   +1,4   +2,1          

6)   Milla Kangas                     OulPy                     4,25 +0,6          
     4,02   3,99   4,24   4,23   3,95   4,25   
     -0,1   +1,4   +0,8   +0,8   +0,9   +0,6   

7)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   4,02 +0,6          
     -      -      x      4,01   4,02   x      
                          +1,0   +0,6          

8)   Ella Martimo                     VeitsilKV                 3,76 +0,5          
     -      -      3,76   3,49   x      -      
                   +0,5   +0,6                 

9)   Aino Jokkala                     PorvU                     3,22 +1,3          
     3,22   3,09   2,96   3,05   -      
     +1,3   +1,2   -0,9   +1,4          



P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Aatu Lesonen                     SotkJy                    8,24              
     7,76   7,69   7,63   7,99   8,24   7,93   

2)   Alex Bojang                      VeitsilKV                 7,75              
     7,72   7,75   7,65   x      x      x      

     Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   DNS               


T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   6,67              
     6,42   6,12   6,50   6,65   6,67   5,57   

2)   Taru Repo                        PohjKoi                   6,67              
     6,10   5,69   6,67   5,72   6,05   6,58   

3)   Emma Lesharkole                  PohjKoi                   6,43              
     6,43   5,71   5,95   6,04   6,02   5,79   

4)   Anni Lintelä                     PohjKoi                   6,31              
     5,95   5,93   6,16   6,28   6,13   6,31   



P13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Aaron Rissanen                   LapLu                     34,06             
     34,06  32,19  x      x      32,55  32,16  



T13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Emma Lesharkole                  PohjKoi                   25,24             
     24,14  25,24  23,69  23,92  x      22,79  

2)   Taru Repo                        PohjKoi                   19,10             
     12,96  19,10  15,35  17,56  x      15,51  



P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 31,12             
     27,95  27,20  25,88  29,68  31,12  x      

2)   Waltteri Söderlund               LapLu                     26,96             
     25,38  x      x      24,34  26,37  26,96  

3)   Santeri Kramsu                   AlatPi                    21,36             
     21,36  19,64  20,11  19,71  18,43  19,20  

     Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   DNS               


T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Senja Sotaheimo                  PohjKoi                   25,49             
     20,72  19,30  22,72  22,49  23,25  25,49  

2)   Ella Martimo                     VeitsilKV                 23,60             
     21,31  20,75  20,06  23,60  20,42  19,90  

3)   Lyra Rautio                      PohjKoi                   17,40             
     15,66  14,43  16,37  17,40  15,16  14,48  

4)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   15,43             
     13,42  14,42  15,12  14,74  14,98  15,43  

5)   Taru Repo                        PohjKoi                   11,36             
     10,92  11,36  11,09  8,41   x      10,40  



T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,3
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   13,76             
2)   Pinja Suutari                    LapVei                    14,11             
3)   Milla Kangas                     OulPy                     14,25             
     Emmi Heikkinen                   KajKi                     DNS               


T15 80m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,1
1)   Eerika Rahko                     PohjKoi                   12,85             
2)   Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 13,20             
3)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   13,42             


T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 150               
     140    145    150    155    
     xo     o      xxo    xxx    



T15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Eerika Rahko                     PohjKoi                   280               
     250    260    270    280    290    
     o      -      xo     o      xxx    



T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 4,73 +0,4          
     x      4,57   4,53   x      4,73   4,62   
            +1,2   -1,1          +0,4   +0,8   

2)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   4,68 +1,4          
     4,68   4,50   4,12   4,34   4,24   x      
     +1,4   +1,4   +0,6   +1,8   +1,0          

3)   Sara Niukkanen                   PohjKoi                   4,33 +1,1          
     4,23   4,27   4,28   x      4,22   4,33   
     +1,0   +1,2   -0,1          -0,2   +1,1   

4)   Lotta Saksi                      VeitsilKV                 3,71 +2,3  3,63 +1,6
     3,71   3,63   3,41   3,45   3,19   3,48   
     +2,3   +1,6   +1,0   +0,1   -1,6   +0,7   



P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Mika Niskala                     PohjKoi                   11,04             
     9,94   10,96  10,50  x      11,04  10,46  

     Valtteri Raudasoja               PohjKoi                   DNS               


T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Lotta Saksi                      VeitsilKV                 7,11              
     7,03   7,11   6,38   6,52   7,11   6,84   



P15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Valtteri Raudasoja               PohjKoi                   21,40             
     x      21,40  x      x      x      19,00  



P15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Mika Niskala                     PohjKoi                   51,76             
     51,76  49,02  x      x      x      x      

2)   Samuel Lassila                   PohjKoi                   40,74             
     x      x      40,33  40,44  39,70  40,74  

3)   Santeri Kotila                   PohjKoi                   37,39             
     37,39  x      36,57  x      -      -      



T15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Enni Petrelius                   PohjKoi                   29,63             
     29,04  27,44  27,75  29,63  27,06  29,13  



N17 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -1,1
1)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   15,83             
2)   Saana Peura                      TervTe                    16,93             
3)   Venla Polojärvi                  PohjKoi                   17,91             


M17 110m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -1,1
1)   Leo Rautiainen                   KU-58                     16,43             


M17 400m aidat
Loppukilpailu
1)   Elmeri Lesonen                   SotkJy                    1.00,15           


M17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Leo Rautiainen                   KU-58                     11,27             
     11,27  10,90  11,21  10,99  -      -      



N17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Enni Aula                        PohjKoi                   13,18             
     13,18  x      x      x      x      x      



M17 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Leo Rautiainen                   KU-58                     34,38             
     32,58  x      x      34,38  x      30,77  



N17 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Enni Aula                        PohjKoi                   44,94             
     x      x      x      x      44,94  44,58  



M17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Leo Rautiainen                   KU-58                     44,51             
     44,51  40,50  43,68  -      -      -