Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
03.02. klo 11:00 Talvihallit Tulokset (päivitetty: 17:33 03.02.2019)
Talvihallit
Pohjan Koitto
03.02.2019

M 60m
Loppukilpailu
1)   Johan Sundqvist                                            7,63              
2)   Toni Kneckt                      OulPy                     7,72              
3)   Aleksi Huotari                   PohjKoi                   7,78              
4)   Tuukka Tuohino                   PohjKoi                   8,42              
     Frans Simula                     HarjavJy                  DQ                


Alkuerät erä 1
1)   Frans Simula                     HarjavJy                  7,11              
2)   Johan Sundqvist                  SWE                       7,67              
3)   Antti Kaihua                     OulPy                     7,97              
4)   Tuukka Tuohino                   PohjKoi                   8,33              

Alkuerät erä 2
1)   Aleksi Huotari                   PohjKoi                   7,79              
2)   Toni Kneckt                      OulPy                     7,81              
3)   Juha-Pekka Holm                  KivijKi                   8,81              
4)   Pauli Rytilahti                  LapLu                     9,10              
     Konsta Kekäläinen                VeitsilKV                 DNS               


N 60m
Loppukilpailu
1)   Eveliina Bogdanoff               KuivAu                    7,86              
2)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   8,06              
3)   Tiina Taskinen                   VeitsilKV                 8,08              
4)   Ellinoora Ylimäki                AlatPi                    8,10              
5)   Tiia-Noora Anttila               VeitsilKV                 8,30              
         


Alkuerät erä 1
1)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   8,04              
2)   Tiina Taskinen                   VeitsilKV                 8,18              
3)   Taru Väisänen                    OulPy                     8,42              
     Elisabet Salmela                 VeitsilKV                 DQ                

Alkuerät erä 2
1)   Eveliina Bogdanoff               KuivAu                    7,85              
2)   Ellinoora Ylimäki                AlatPi                    8,03              
3)   Tiia-Noora Anttila               VeitsilKV                 8,21                            


M 200m
1)   Johan Sundqvist                  SWE                       25,22             
2)   Aleksi Huotari                   PohjKoi                   25,48             
3)   Nuraldin EIJammal                SWE                       25,88             
4)   Toni Kneckt                      OulPy                     26,94             
5)   Antti Kaihua                     OulPy                     27,44             
6)   Tuukka Tuohino                   PohjKoi                   27,56             
7)   Juha-Pekka Holm                  KivijKi                   29,42             
8)   Pauli Rytilahti                  LapLu                     32,16                         

Loppukilpailu erä 1
1)   Antti Kaihua                     OulPy                     27,44             
2)   Juha-Pekka Holm                  KivijKi                   29,42             
3)   Pauli Rytilahti                  LapLu                     32,16             

Loppukilpailu erä 2
1)   Aleksi Huotari                   PohjKoi                   25,48             
2)   Toni Kneckt                      OulPy                     26,94             
3)   Tuukka Tuohino                   PohjKoi                   27,56             

Loppukilpailu erä 3
1)   Johan Sundqvist                  SWE                       25,22             
2)   Nuraldin EIJammal                SWE                       25,88                          


N 200m
1)   Elisabet Salmela                 VeitsilKV                 26,53             
2)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   26,73             
3)   Ellinoora Ylimäki                AlatPi                    26,94             
4)   Lotta Lahtinen                   IFRaseb                   27,08             
5)   Tiina Taskinen                   VeitsilKV                 27,33             
6)   Paulina Sundvall                 SWE                       27,82             
7)   Tiia-Noora Anttila               VeitsilKV                 28,98             
8)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   29,84             
     Taru Väisänen                    OulPy                     DQ                

Loppukilpailu erä 1
1)   Tiia-Noora Anttila               VeitsilKV                 28,98             
2)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   29,84             
     Taru Väisänen                    OulPy                     DQ                

Loppukilpailu erä 2
1)   Ellinoora Ylimäki                AlatPi                    26,94             
2)   Lotta Lahtinen                   IFRaseb                   27,08             
3)   Tiina Taskinen                   VeitsilKV                 27,33             

Loppukilpailu erä 3
1)   Elisabet Salmela                 VeitsilKV                 26,53             
2)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   26,73             
3)   Paulina Sundvall                 SWE                       27,82             


M 400m
Loppukilpailu
1)   Iiro Pitkänen                    PohjKoi                   55,50             
2)   Nuraldin EIJammal                SWE                       57,14             


N 400m
Loppukilpailu
1)   Ida Ravaska                      VeitsilKV                 58,05             
2)   Lotta Lahtinen                   IFRaseb                   1.03,63           


M 800m
Loppukilpailu
1)   Mikko Rahkola                    PudasjU                   2.02,90           
2)   Jiri Juntunen                    LimNM                     2.09,98           
3)   Matti Uusitalo                   KuivAu                    2.24,01           
     Jani Juntunen                    LimNM                     DNF               


N 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Eveliina Bogdanoff               KuivAu                    8,98              
2)   Karoliina Bogdanoff              KuivAu                    9,30              
3)   Paulina Sundvall                 SWE                       10,80             


N Seiväs
Loppukilpailu
1)   Henriikka Könönen                KuivAu                    400               
     380    400    420    
     o      xo     xxx    

2)   Kaede Ohkawa                     JPN                       320               
     310    320    335    
     xxo    xo     xxx    



M Kuula
Loppukilpailu
1)   Matti Kahilainen                 PihtipTui                 14,74             
     x      14,38  14,63  x      14,74  x      

2)   Juuso Moilanen                   ArcticA                   12,87             
     12,37  x      x      x      x      12,87  



P9 40m
Loppukilpailu
1)   Juho Daavittila                  PohjKoi                   7,28              
2)   Santeri Puljula                  LapLu                     7,31              


T9 40m
1)   Saaga Saniola                    PohjKoi                   7,10              
2)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   7,15              
3)   Elma Tiihonen                    PohjKoi                   7,61              
4)   Anna Erkkilä                     PohjKoi                   7,69              
5)   Sofia Tiikkaja                   PohjKoi                   7,81              
6)   Lara Sainio                      LapLu                     7,82              
7)   Telle Lempinen                   PohjKoi                   7,99              
8)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   8,05              
9)   Seela Oinas                      PohjKoi                   9,08              
     Justiina Aho                     PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Saaga Saniola                    PohjKoi                   7,10              
2)   Lara Sainio                      LapLu                     7,82              
3)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   8,05              
4)   Seela Oinas                      PohjKoi                   9,08              
     Justiina Aho                     PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   7,15              
2)   Elma Tiihonen                    PohjKoi                   7,61              
3)   Anna Erkkilä                     PohjKoi                   7,69              
4)   Sofia Tiikkaja                   PohjKoi                   7,81              
5)   Telle Lempinen                   PohjKoi                   7,99              



T9 1000m
Loppukilpailu
1)   Elma Tiihonen                    PohjKoi                   4.08,99           
2)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   4.29,90           
     Justiina Aho                     PohjKoi                   DNS               
     Seela Oinas                      PohjKoi                   DNS               


P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Santeri Puljula                  LapLu                     3,90              
     3,56   3,90   3,24   3,53   

     Juho Daavittila                  PohjKoi                   DNS               


T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Saaga Saniola                    PohjKoi                   5,63              
     5,24   5,58   5,43   5,63   

2)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   5,34              
     3,70   4,82   4,18   5,34   

3)   Lara Sainio                      LapLu                     4,29              
     4,29   3,51   3,21   2,72   

4)   Aino Herranen                    PohjKoi                   4,19              
     3,06   3,96   3,72   4,19   

5)   Sofia Tiikkaja                   PohjKoi                   4,12              
     3,71   3,67   4,12   4,11   

6)   Anna Erkkilä                     PohjKoi                   4,03              
     3,79   3,98   x      4,03   

     Justiina Aho                     PohjKoi                   DNS               
     Saana Daavittila                 PohjKoi                   DNS               


T11 60m
1)   Dagmar Kontiosalo                PohjKoi                   9,75              
2)   Jenna Salmela                    PohjKoi                   10,21             
3)   Lidia Sieppi                     PohjKoi                   10,32                      


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Aamos Oinas                      PohjKoi                   3.50,10           


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Dagmar Kontiosalo                PohjKoi                   4.21,33           
2)   Lidia Sieppi                     PohjKoi                   4.26,21           


P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Aamos Oinas                      PohjKoi                   4,85              
     4,79   4,76   4,74   4,85   4,51   4,56   



T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Lidia Sieppi                     PohjKoi                   5,10              
     4,26   4,34   4,20   5,10   -      -      



T13 60m
Loppukilpailu
1)   Olivia Laine                     PohjKoi                   9,12              
2)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   9,45              
3)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   9,83              
4)   Anni Lintelä                     PohjKoi                   9,91              


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   3.42,79           


T13 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   220               
     180    190    200    210    220    230    
     o      o      xo     xo     xo     xxx    

2)   Olivia Laine                     PohjKoi                   200               
     180    190    200    210    
     xo     o      xxo    xxx    



P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Aaron Rissanen                   LapLu                     8,28              
     7,48   7,67   7,75   x      7,63   8,28   



T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   6,37              
     6,17   5,55   6,14   5,81   6,03   6,37   

2)   Anni Lintelä                     PohjKoi                   5,20              
     4,87   5,08   5,20   5,00   5,12   4,85   



T15 60m
Loppukilpailu
1)   Jetamio Juopperi                 PohjKoi                   9,08              


P15 800m
Loppukilpailu
1)   Jonne Kovaniemi                  OulPy                     2.18,26           


T15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Eerika Rahko                     PohjKoi                   250               
     210    220    230    240    250    260    
     xo     o      -      o      o      xxx    



P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Elia Rissanen                    LapLu                     7,41              
     7,41   x      x      6,58   6,17   6,79   

2)   Valtteri Raudasoja               PohjKoi                   6,98              
     6,98   6,82   6,50   6,17   6,97   6,63   



T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Viivi Raudasoja                  PohjKoi                   8,54              
     8,44   7,21   x      8,37   8,54   8,41   



N17 60m
Loppukilpailu
1)   Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   8,68              
2)   Venla Polojärvi                  PohjKoi                   9,79              


M17 300m
Loppukilpailu
1)   Joakim Pitkänen                  PohjKoi                   43,56             


N17 300m
Loppukilpailu
1)   Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   46,87             
2)   Jetamio Juopperi                 PohjKoi                   51,54             
     Iida Pahtaja                     PohjKoi                   DNS               


M17 800m
Loppukilpailu
1)   Joakim Pitkänen                  PohjKoi                   2.11,64           


N17 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Venla Polojärvi                  PohjKoi                   11,24             


M17 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Anton Purola                     OulPy                     450               
     400    420    450    460    
     o      xo     o      xxx    



N17 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Ella Niskala                     OulPy                     305               
     260    270    280    290    305    320    
     xxo    o      o      o      o      xxx    

2)   Milla Nevalainen                 PohjKoi                   270               
     250    260    270    280    
     xo     -      xxo    xxx    

3)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   260               
     260    270    
     o      xxx    

4)   Enni Aula                        PohjKoi                   260               
     230    240    250    260    270    
     o      xo     o      xo     xxx    



N17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Annukka Saalismaa                PudasjU                   14,63             
     x      x      x      14,63  x      x      

2)   Enni Aula                        PohjKoi                   13,18             
     12,88  13,05  12,83  12,74  12,76  13,18