Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
13.01. klo 11:00 Tunturihallit Tulokset (päivitetty: 16:41 13.01.2019)
Live-tulospalvelu löytyy täältä: https://live.tuloslista.com/3595

Tunturihallit
13.01.2019

M 60m
Loppukilpailu
1)   Frans Simula                     HarjavJy                  7,14              
2)   Aaro Davidila                    LapLu                     7,38              
3)   Juha-Pekka Holm                  KivK                      8,79              
4)   Pauli Rytilahti                  LapLu                     9,28              
     Iiro Pitkänen                    PohjKoi                   DNS               


N 60m
Loppukilpailu
1)   Mette Baas                       VeitsilKV                 7,63              
2)   Roosa Määttälä                   KokkVei                   7,75              
3)   Veera Pudas                      VeitsilKV                 7,76              
4)   Jandeh Jallow                    OP                        7,87              
5)   Maria Peura                      TerT                      8,01              
6)   Lotta Lahtinen                   IFRaseb                   8,19                           


Alkuerät erä 1
1)   Veera Pudas                      VeitsilKV                 7,82              
2)   Maria Peura                      TerT                      8,01              
3)   Tiina Taskinen                   VeitsilKV                 8,22              
4)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   8,26              
5)   Taru Väisänen                    OP                        8,44              

Alkuerät erä 2
1)   Mette Baas                       VeitsilKV                 7,72              
2)   Roosa Määttälä                   KokkVei                   7,80              
3)   Laura Kemppainen                 PohjKoi                   8,23              
4)   Iina Takkula                     KuiA                      8,31              
     Iiris Törrönen                   KuiA                      DNS               

Alkuerät erä 3
1)   Jandeh Jallow                    OP                        7,90              
2)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   8,06              
3)   Lotta Lahtinen                   IFRaseb                   8,21              
4)   Tiia-Noora Anttila               VeitsilKV                 8,31              
5)   Pinja Purola                     OP                        8,38              


M 200m
1)   Iiro Pitkänen                    PohjKoi                   24,83             
2)   Juha-Pekka Holm                  KivK                      29,80             
3)   Pauli Rytilahti                  LapLu                     32,50             

Loppukilpailu erä 1
1)   Iiro Pitkänen                    PohjKoi                   24,83             

Loppukilpailu erä 2
1)   Juha-Pekka Holm                  KivK                      29,80             
2)   Pauli Rytilahti                  LapLu                     32,50             


N 200m
1)   Mette Baas                       VeitsilKV                 25,10             
2)   Ida Ravaska                      VeitsilKV                 25,62             
3)   Veera Pudas                      VeitsilKV                 26,01             
4)   Olivia Bojang                    VeitsilKV                 26,43             
5)   Laura Kemppainen                 PohjKoi                   26,85             
6)   Maria Peura                      TerT                      26,93             
7)   Jandeh Jallow                    OP                        26,95             
8)   Lotta Lahtinen                   IFRaseb                   27,36             
9)   Iina Takkula                     KuiA                      27,38             
10)  Tiina Taskinen                   VeitsilKV                 27,67             
11)  Iida Pahtaja                     PohjKoi                   27,70             
12)  Pinja Purola                     OP                        27,89             
13)  Tiia-Noora Anttila               VeitsilKV                 29,06             
14)  Taru Väisänen                    OP                        29,23             
     Iiris Törrönen                   KuiA                      DNS               
     Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   DQ                

Loppukilpailu erä 1
1)   Tiina Taskinen                   VeitsilKV                 27,67             
2)   Pinja Purola                     OP                        27,89             
3)   Tiia-Noora Anttila               VeitsilKV                 29,06             
4)   Taru Väisänen                    OP                        29,23             

Loppukilpailu erä 2
1)   Iina Takkula                     KuiA                      27,38             
2)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   27,70             
     Iiris Törrönen                   KuiA                      DNS               

Loppukilpailu erä 3
1)   Laura Kemppainen                 PohjKoi                   26,85             
2)   Maria Peura                      TerT                      26,93             
3)   Jandeh Jallow                    OP                        26,95             

Loppukilpailu erä 4
1)   Olivia Bojang                    VeitsilKV                 26,43             
2)   Lotta Lahtinen                   IFRaseb                   27,36             
     Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   DQ                

Loppukilpailu erä 5
1)   Mette Baas                       VeitsilKV                 25,10             
2)   Ida Ravaska                      VeitsilKV                 25,62             
3)   Veera Pudas                      VeitsilKV                 26,01             


M 1000m
Loppukilpailu
1)   Mikko Rahkola                    PudU                      2.39,03           
2)   Topias Kontio                    LapLu                     2.46,52           


N 1000m
Loppukilpailu
1)   Krista Lindholm                  PudU                      3.20,18           


M Pituus
Loppukilpailu
1)   Aaro Davidila                    LapLu                     6,79              
     6,78   x      x      6,79   6,67   x      
                                               



N Pituus
Loppukilpailu
1)   Maria Peura                      TerT                      5,44              
     5,44   5,38   5,39   5,44   x      x      
                                               



T5 40m
Loppukilpailu
1)   Selja Pintamo-Kenttälä                                     11,50                           


T5 Pituus
Loppukilpailu
1)   Selja Pintamo-Kenttälä                                     1,11              
     0,91   1,01   1,11   
     +0,0                 

2)   Satu Repo                                                  0,89              
     0,85   0,89   0,67   
                          



P7 40m
Loppukilpailu
1)   Urho Kuokkanen                   PohjKoi                   9,15              
2)   Eemil Särkelä                    PohjKoi                   9,58              
3)   Roni Piira                       LapLu                     10,47             
4)   Antti Väisänen                   PohjKoi                   10,86             
5)   Olli-Petteri Repo                PohjKoi                   11,06             
6)   Juuso Seitamaa                   LapLu                     25,58             


T7 40m
Loppukilpailu
1)   Fanni Pahtakari                                            7,85              
2)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   8,17              
3)   Siina Pintamo-Kenttälä           PohjKoi                   8,44              
4)   Laura Nikkeri                    PohjKoi                   9,09              
5)   Iiris Pöyry                      PohjKoi                   9,25              
5)   Milja Hulkko                     LapLu                     9,25              


P7 Pituus
Loppukilpailu
1)   Urho Kuokkanen                   PohjKoi                   2,13              
     2,09   2,11   2,13   
                          

2)   Eemil Särkelä                    PohjKoi                   1,73              
     1,38   1,73   1,62   
                          

3)   Antti Väisänen                   PohjKoi                   1,52              
     1,24   1,52   1,38   
                          

4)   Roni Piira                       LapLu                     1,40              
     1,12   1,40   1,39   
                          

5)   Olli-Petteri Repo                PohjKoi                   1,17              
     0,91   1,17   0,89   
                          

6)   Juuso Seitamaa                   LapLu                     1,14              
     -      1,14   0,63   
                          



T7 Pituus
Loppukilpailu
1)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   2,56              
     2,56   2,32   2,35   
                          

2)   Siina Pintamo-Kenttälä           PohjKoi                   2,18              
     2,18   2,03   2,12   
                          

3)   Iiris Pöyry                      PohjKoi                   2,16              
     2,16   1,99   1,98   
                          

4)   Laura Nikkeri                    PohjKoi                   2,05              
     1,93   2,05   2,04   
                          

5)   Fanni Pahtakari                                            2,05              
     2,03   2,05   1,94   
                          

6)   Milja Hulkko                     LapLu                     1,71              
     1,68   1,67   1,71   
                          



P9 40m
Loppukilpailu
1)   Santeri Puljula                  LapLu                     7,18              
2)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 7,19              
3)   Juho Daavittila                  PohjKoi                   7,31              
4)   Paulus Hinkkanen                 LapLu                     7,97              
5)   Jere Virtanen                    PohjKoi                   9,08              


T9 40m
1)   Justiina Aho                     PohjKoi                   7,26              
2)   Saaga Saniola                    PohjKoi                   7,30              
3)   Elma Tiihonen                    PohK                      7,43              
4)   Matleena Seitamaa                LapLu                     7,44              
5)   Amanda Niemi                     OulPy                     7,81              
6)   Nella Väkeväinen                 OulPy                     7,86              
7)   Milla Seitamaa                   LapLu                     7,94              
8)   Sini Kramsu                      AlaP                      9,14              

Loppukilpailu erä 1
1)   Saaga Saniola                    PohjKoi                   7,30              
2)   Elma Tiihonen                    PohK                      7,43              
3)   Amanda Niemi                     OulPy                     7,81              
4)   Milla Seitamaa                   LapLu                     7,94              

Loppukilpailu erä 2
1)   Justiina Aho                     PohjKoi                   7,26              
2)   Matleena Seitamaa                LapLu                     7,44              
3)   Nella Väkeväinen                 OulPy                     7,86              
4)   Sini Kramsu                      AlaP                      9,14              


P9 600m
Loppukilpailu
1)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 2.19,05           
2)   Paulus Hinkkanen                 LapLu                     2.30,57           
3)   Jere Virtanen                    PohjKoi                   3.11,08           


T9 600m
Loppukilpailu
1)   Amanda Niemi                     OulPy                     2.26,43           
2)   Nella Väkeväinen                 OulPy                     2.32,34           
3)   Justiina Aho                     PohjKoi                   2.34,29           
4)   Matleena Seitamaa                LapLu                     2.42,27           
5)   Milla Seitamaa                   LapLu                     2.46,14           


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 3,42              
     3,39   3,42   3,18   3,09   
                                 

2)   Santeri Puljula                  LapLu                     3,26              
     3,25   3,26   2,99   3,06   
                                 

3)   Juho Daavittila                  PohjKoi                   3,03              
     3,03   2,86   x      2,92   
                                 

4)   Paulus Hinkkanen                 LapLu                     2,71              
     2,50   2,71   2,68   2,38   
                                 

5)   Miska Anttila                    LapLu                     2,50              
     1,84   2,50   2,18   2,26   
                                 

6)   Jere Virtanen                    PohjKoi                   1,77              
     1,65   1,77   1,72   x      
                                 



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Elma Tiihonen                    PohK                      3,18              
     3,18   2,92   2,86   2,99   
                                 

2)   Milla Seitamaa                   LapLu                     3,12              
     2,89   2,90   2,95   3,12   
                                 

3)   Saaga Saniola                    PohjKoi                   3,11              
     3,07   3,00   2,83   3,11   
                                 

4)   Matleena Seitamaa                LapLu                     3,05              
     3,05   2,96   2,86   3,01   
                                 

5)   Amanda Niemi                     OulPy                     2,85              
     2,85   2,70   2,59   2,59   
                                 

6)   Aino Herranen                    PohjKoi                   2,80              
     x      2,80   2,62   2,76   
                                 

7)   Nella Väkeväinen                 OulPy                     2,74              
     2,66   2,74   2,74   2,64   
                                 

8)   Sini Kramsu                      AlaP                      2,24              
     2,09   2,21   2,08   2,24   
                                 



P11 60m
1)   Llyod Ojo                        LapLu                     9,09              
2)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 9,59              
3)   Pete Karppinen                   LapL                      9,75              
4)   Justus Patosalmi                 KuusEV                    9,91              
5)   Nuutti Säily                     LapL                      10,02             
6)   Niilo Höynälänmaa                LapL                      10,05             
7)   Niko Vatanen                     LapL                      10,06             
7)   Niiles Anttila                   LapLu                     10,06             
7)   Aapeli Lindgren                  LapLu                     10,06             
10)  Nikolai Mursu                    PohjKoi                   10,47             
     Paulus Aho                       LapLu                     DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Llyod Ojo                        LapLu                     9,09              
2)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 9,59              
3)   Justus Patosalmi                 KuusEV                    9,91              
4)   Niilo Höynälänmaa                LapL                      10,05             
5)   Niiles Anttila                   LapLu                     10,06             
5)   Niko Vatanen                     LapL                      10,06             

Loppukilpailu erä 2
1)   Pete Karppinen                   LapL                      9,75              
2)   Nuutti Säily                     LapL                      10,02             
3)   Aapeli Lindgren                  LapLu                     10,06             
4)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   10,47             
     Paulus Aho                       LapLu                     DNS               


T11 60m
Loppukilpailu
1)   Dagmar Kontiosalo                PohjKoi                   9,89              
2)   Jenna Salmela                    PohjKoi                   10,32             
3)   Milla Virtanen                   PohjKoi                   12,32             


P11 200m
1)   Pete Karppinen                   LapL                      33,79             
2)   Nuutti Säily                     LapL                      34,30             
3)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   34,66             
4)   Aapeli Lindgren                  LapLu                     34,72             
5)   Justus Patosalmi                 KuusEV                    34,75             
6)   Niilo Höynälänmaa                LapL                      34,76             
     Paulus Aho                       LapLu                     DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Pete Karppinen                   LapL                      33,79             
2)   Nuutti Säily                     LapL                      34,30             
3)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   34,66             
4)   Aapeli Lindgren                  LapLu                     34,72             

Loppukilpailu erä 2
1)   Justus Patosalmi                 KuusEV                    34,75             
2)   Niilo Höynälänmaa                LapL                      34,76             
     Paulus Aho                       LapLu                     DNS               


T11 200m
Loppukilpailu
1)   Dagmar Kontiosalo                PohjKoi                   33,32             
2)   Ani Katajamäki                   LapLu                     35,76             
3)   Milla Virtanen                   PohjKoi                   47,38             


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Pete Karppinen                   LapL                      3.58,57           
2)   Niilo Höynälänmaa                LapL                      3.58,90           
     Nikolai Mursu                    PohjKoi                   DNS               


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Dagmar Kontiosalo                PohjKoi                   4.11,04           


P11 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 235               
     190    200    210    220    230    235    240    
     o      o      o      o      o      o      xxx    



P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 4,12              
     3,67   3,85   3,97   4,12   
                                 

2)   Llyod Ojo                        LapLu                     3,98              
     3,97   3,87   3,98   3,75   
                                 

3)   Niiles Anttila                   LapLu                     3,53              
     3,53   x      3,33   3,29   
                                 

4)   Justus Patosalmi                 KuusEV                    3,43              
     3,42   3,36   3,40   3,43   
                                 

5)   Nuutti Säily                     LapL                      3,37              
     3,37   x      3,01   x      
                                 

6)   Niilo Höynälänmaa                LapL                      3,32              
     3,32   3,21   x      3,29   
                                 

7)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   3,11              
     2,99   3,11   2,96   2,96   
                                 

8)   Niko Vatanen                     LapL                      3,10              
     3,10   2,97   x      3,04   
                                 

9)   Tuomas Peltoniemi                LapLu                     2,52              
     2,45   x      2,52   2,45   
                                 

     Paulus Aho                       LapLu                     DNS               


T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Ani Katajamäki                   LapLu                     3,78              
     3,68   3,64   3,78   3,63   
                                 

2)   Dagmar Kontiosalo                PohjKoi                   3,68              
     3,60   3,47   3,68   3,66   
                                 

3)   Jenna Salmela                    PohjKoi                   3,39              
     3,21   3,23   3,39   x      
                                 

4)   Milla Virtanen                   PohjKoi                   2,14              
     x      2,14   x      x      
                                 



P13 60m
Loppukilpailu
1)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   8,83              
2)   Santeri Kramsu                   AlaP                      9,59              


T13 60m
Loppukilpailu
1)   Olivia Laine                     PohjKoi                   9,28              
2)   Anni Lintelä                     PohjKoi                   10,06             
3)   Sandra Öqvist                    PohjKoi                   10,32             
     Helmi Kunnari                    PohjKoi                   DNS               
     Taru Repo                        PohjKoi                   DNS               


P13 200m
Loppukilpailu
1)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   30,27             
2)   Aukusti Lindgren                 LapLu                     33,46             
     Santeri Kramsu                   AlaP                      DNS               


T13 200m
Loppukilpailu
1)   Olivia Laine                     PohjKoi                   31,25             
     Helmi Kunnari                    PohjKoi                   DNS               


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   3.45,58           


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Sandra Öqvist                    PohjKoi                   4.45,38           
     Laura Ojala                      PohjKoi                   DNS               



P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   3,96              
     3,96   3,94   3,91   3,91   
                                 

2)   Aukusti Lindgren                 LapLu                     3,83              
     3,45   3,83   x      x      
                                 

     Santeri Kramsu                   AlaP                      DNS               


T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Olivia Laine                     PohjKoi                   3,84              
     x      x      3,84   3,80   
                                 

2)   Anni Lintelä                     PohjKoi                   3,37              
     3,37   2,90   2,75   3,07   
                                 

     Helmi Kunnari                    PohjKoi                   DNS               
     Taru Repo                        PohjKoi                   DNS               


P13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Aaron Rissanen                   LapLu                     31,23             
     31,23  21,02  26,31  28,52  x      30,60  



T13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Emma Lesharkole                  PohjKoi                   22,34             
     17,96  22,34  17,54  18,88  19,17  21,05  



P15 60m
Loppukilpailu
1)   Onni Rustholkarhu                LahdA                     8,76              


T15 60m
Loppukilpailu
1)   Emma Raappana                    AlatPi                    8,73              
2)   Safia Mekki                      PohjKoi                   8,77              
3)   Nea Salo                         AlatPi                    8,84              
4)   Siiri Poikela                    PohjKoi                   9,17              
5)   Janette Hintsala                 PohjKoi                   9,41              
6)   Milla Kumpula                    VeitsilKV                 9,57              


P15 200m
Loppukilpailu
1)   Onni Rustholkarhu                LahdA                     29,27             
     Sampo Peltovuoma                 PohjKoi                   DQ                


T15 200m
1)   Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 29,00             
2)   Nea Salo                         AlatPi                    29,68             
3)   Silja Lantto                     AlatPi                    30,07             
4)   Siiri Poikela                    PohjKoi                   32,79             
5)   Janette Hintsala                 PohjKoi                   33,86             
     Milla Kumpula                    VeitsilKV                 DNS               
     Safia Mekki                      PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Silja Lantto                     AlatPi                    30,07             
2)   Siiri Poikela                    PohjKoi                   32,79             
3)   Janette Hintsala                 PohjKoi                   33,86             
     Milla Kumpula                    VeitsilKV                 DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 29,00             
2)   Nea Salo                         AlatPi                    29,68             
     Safia Mekki                      PohjKoi                   DNS               


P15 1000m
Loppukilpailu
1)   Sampo Peltovuoma                 PohjKoi                   3.20,74           


T15 1000m
Loppukilpailu
1)   Silja Lantto                     AlatPi                    3.37,50           
2)   Siiri Poikela                    PohjKoi                   4.15,85           


T15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Viivi Raudasoja                  PohjKoi                   230               
     210    220    230    240    
     o      o      o      xxx    

2)   Eerika Rahko                     PohjKoi                   210               
     210    220    
     o      xxx    



P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Onni Rustholkarhu                LahdA                     3,85              
     3,85   x      x      -      -      -      
                                               



T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   4,71              
     4,70   4,71   x      4,52   -      -      
                                               

2)   Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 4,60              
     4,48   4,55   4,60   4,48   4,51   4,38   
                                               

3)   Emma Raappana                    AlatPi                    4,58              
     4,51   4,58   4,41   4,37   4,44   4,55   
                                               

4)   Janette Hintsala                 PohjKoi                   3,88              
     x      3,87   x      x      3,88   -      
                                               

     Iida Pahtaja                     PohjKoi                   DNS               
     Milla Kumpula                    VeitsilKV                 DNS               


P15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Onni Rustholkarhu                LahdA                     35,29             
     x      34,69  34,86  35,29  34,83  x      

2)   Elia Rissanen                    LapLu                     28,70             
     28,70  28,30  x      28,27  27,88  28,29  



T15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Viivi Raudasoja                  PohjKoi                   31,97             
     28,26  31,97  30,04  30,63  29,12  25,21  



M17 60m
Loppukilpailu
1)   Aleksi Huotari                   PohjKoi                   7,83              


N17 60m
Loppukilpailu
1)   Saana Peura                      TerT                      8,28              
2)   Enni Lehtomäki                   OulPy                     8,30              
3)   Sofia Härkönen                   OulPy                     8,43              
4)   Siiri Hihnala                    OulPy                     8,52              
5)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   8,57              
6)   Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 8,80                       


Alkuerät erä 1
1)   Saana Peura                      TerT                      8,33              
2)   Siiri Hihnala                    OulPy                     8,40              
3)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   8,75              
4)   Kiia Perkaus                     PohjKoi                   8,85              
5)   Venla Polojärvi                  PohjKoi                   9,00              
     Eeva Kilpeläinen                 OulPy                     DNS               

Alkuerät erä 2
1)   Enni Lehtomäki                   OulPy                     8,33              
2)   Sofia Härkönen                   OulPy                     8,41              
3)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   8,55              
4)   Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 8,78              
4)   Jenni Ojala                      PohjKoi                   8,78              


M17 200m
Loppukilpailu
1)   Aleksi Huotari                   PohjKoi                   25,79             
2)   Joakim Pitkänen                  PohjKoi                   28,36             


N17 200m
1)   Enni Lehtomäki                   OulPy                     27,99             
2)   Saana Peura                      TerT                      28,04             
3)   Siiri Hihnala                    OulPy                     28,33             
4)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   28,43             
5)   Sofia Härkönen                   OulPy                     29,24             
6)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   29,87             
7)   Veera Vaattovaara                EspTa                     30,43             
8)   Kiia Perkaus                     PohjKoi                   32,30             
     Eeva Kilpeläinen                 OulPy                     DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   28,43             
2)   Sofia Härkönen                   OulPy                     29,24             
     Eeva Kilpeläinen                 OulPy                     DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Enni Lehtomäki                   OulPy                     27,99             
2)   Saana Peura                      TerT                      28,04             
3)   Siiri Hihnala                    OulPy                     28,33             

Loppukilpailu erä 3
1)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   29,87             
2)   Veera Vaattovaara                EspTa                     30,43             
3)   Kiia Perkaus                     PohjKoi                   32,30             


M17 1000m
Loppukilpailu
1)   Joakim Pitkänen                  PohjKoi                   2.56,31           
2)   Veikko Huuskonen                 PosP                      3.09,45           
     Joona Rissanen                   LapLu                     DNS               



M17 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Anton Purola                     OulPy                     440               
     400    415    430    440    450    
     xo     xo     o      xo     xxx    



N17 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Ella Niskala                     OulPy                     300               
     250    260    270    280    290    300    310    
     xo     o      o      xo     xo     xxo    xxx    

2)   Kiia Perkaus                     PohjKoi                   290               
     260    270    280    290    300    
     o      o      o      o      xxx    

3)   Milla Nevalainen                 PohjKoi                   280               
     250    260    270    280    290    
     o      o      xo     o      xxx    

4)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   270               
     240    250    260    270    280    
     o      o      o      xxo    xxx    

5)   Enni Aula                        PohjKoi                   260               
     210    220    230    240    250    260    270    
     o      -      o      xo     o      xo     xxx    



M17 Pituus
Loppukilpailu
1)   Aleksi Huotari                   PohjKoi                   5,48              
     5,46   x      5,45   5,48   -      -      
                                               



N17 Pituus
Loppukilpailu
1)   Saana Peura                      TerT                      5,11              
     4,91   4,88   5,11   5,06   4,94   4,87   
                                               

2)   Saskia Nahi                      EspTa                     3,89              
     3,76   3,87   3,89   x      3,74   3,76   
                                               

3)   Veera Vaattovaara                EspTa                     3,85              
     3,80   x      x      x      3,85   3,66   
                                               

     Veera Paasovaara                 OulPy                     DNS               
     Venla Polojärvi                  PohjKoi                   DNS               


M17 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Ahti Pokkinen                    IFSibboV                  40,10             
     38,57  x      x      36,68  x      40,10  



N17 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Enni Aula                        PohjKoi                   41,93             
     39,55  x      39,97  x      x      41,93  

2)   Saskia Nahi                      EspTa                     31,72             
     31,10  31,72  30,26  x      31,23  29,91