Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
30.03. klo 10:00 Kymenlaakson avoimet pm-hallit (M, N, M19, N19, M17, N17, 11-, 13- ja 15-v ) Tulokset (päivitetty: 21:59 08.04.2019)
M 60m
Loppukilpailu
1)   Eetu Hietanen                    KuusKi                    7,65              


N 60m
Loppukilpailu
1)   Fanni Jauhiainen                 KuusKi                    8,54              


P11 60m
Loppukilpailu
1)   Joona Niinikangas                ValkKa                    9,68              
2)   Eppu Pekkanen                    ValkKa                    10,22             
3)   Sisu Kalliomäki                  ValkKa                    10,25             
     Elmeri Kinnunen                  YlämPy                                      


T11 60m
Loppukilpailu
1)   Iida Heino                       PyhtY                     9,34              
2)   Laura Jyrkiäinen                 ValkKa                    9,47              
3)   Anni Olli                        KarhKa                    9,70              
4)   Hilla Kalliomäki                 ValkKa                    9,98              
5)   Iiris Laaksonen                  KarhKa                    10,12             

Alkuerät erä 1
1)   Laura Jyrkiäinen                 ValkKa                    9,57q             
2)   Anni Olli                        KarhKa                    9,62q             
3)   Vilma Karhu                      ValkKa                    10,74             
4)   Ada Niemeläinen                  KarhU                     11,62             

Alkuerät erä 2
1)   Iida Heino                       PyhtY                     9,39q             
2)   Hilla Kalliomäki                 ValkKa                    9,92q             
3)   Iiris Laaksonen                  KarhKa                    10,64q            
4)   Zehra Köksal                     KarhU                     11,18             
     Emma Alila                       KarhU                                       


P11 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Sisu Parkkonen                   ValkKa                    12,82             
2)   Eppu Pekkanen                    ValkKa                    14,99             


T11 60m aidat
1)   Veera Pöyry                      MikkKV                    11,54             
2)   Iiris Laaksonen                  KarhKa                    12,62             
3)   Iida Heino                       PyhtY                     13,12             
4)   Sonja Lahti                      KarhKa                    13,39             
5)   Anni Olli                        KarhKa                    14,38             
6)   Tilda Jauhiainen                 KuusKi                    15,32             

Loppukilpailu erä 1 
1)   Iiris Laaksonen                  KarhKa                    12,62             
2)   Tilda Jauhiainen                 KuusKi                    15,32             

Loppukilpailu erä 2 
1)   Veera Pöyry                      MikkKV                    11,54             
2)   Iida Heino                       PyhtY                     13,12             
3)   Sonja Lahti                      KarhKa                    13,39             
4)   Anni Olli                        KarhKa                    14,38             


P11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Joona Niinikangas                ValkKa                    7,66              
     7,65   7,66   7,43   x                           
2)   Eppu Pekkanen                    ValkKa                    7,18              
     7,18   7,13   x      x                                      
3)   Sisu Parkkonen                   ValkKa                    6,72              
     6,44   6,25   6,72   6,04   
                                 

T11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Veera Pöyry                      MikkKV                    9,13              
     9,13   8,90   8,88   9,01                                  
2)   Matilda Karhu                    ValkKa                    8,43              
     8,36   8,43   8,20   8,11                                   
3)   Iida Heino                       PyhtY                     8,38              
     8,38   8,07   8,26   8,30                                   
4)   Anni Olli                        KarhKa                    8,16              
     8,16   7,84   7,78   8,01                                   
5)   Iiris Laaksonen                  KarhKa                    8,00              
     8,00   7,68   7,59   x                                       
6)   Laura Jyrkiäinen                 ValkKa                    7,93              
     7,93   7,54   x      7,64                                   
7)   Sonja Lahti                      KarhKa                    7,56              
     7,52   7,56   7,48   7,34                                    
8)   Tilda Jauhiainen                 KuusKi                    6,53              
     6,53   6,38   6,29   6,30   
                                 


P13 60m
Loppukilpailu
1)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  9,13              
2)   Juho Soikkeli                    ValkKa                    9,14              
3)   Leo Heimonen                     MikkKV                    9,43              
4)   Akseli Kinnunen                  YlämPy                    9,63              


T13 60m
Loppukilpailu
1)   Ella Peltola                     AnjLi                     8,72              
2)   Kira Kaipiainen                  KarhKa                    8,73              
3)   Niia-Sofia Auranen               KarhKa                    9,19              
4)   Erin Kellola                     KarhKa                    9,34              
5)   Pihla Suntio                     KarhKa                    9,35              
6)   Irem Köksal                      KarhU                     9,46              

Alkuerät erä 1
1)   Kira Kaipiainen                  KarhKa                    8,86              
2)   Niia-Sofia Auranen               KarhKa                    9,22              
3)   Pihla Suntio                     KarhKa                    9,42              

Alkuerät erä 2
1)   Erin Kellola                     KarhKa                    8,42              
2)   Pihla Kallio                     KarhKa                    9,59              
3)   Alisa Norokorpi                  ValkKa                    9,86              
     Ella Pohjansaro                  HIFK                                        

Alkuerät erä 3
1)   Ella Peltola                     AnjLi                     8,88              
2)   Irem Köksal                      KarhU                     9,31              
3)   Elina Niinikangas                ValkKa                    10,15             
4)   Ella Kopra                       KarhU                     10,82             


P13 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  12,28             


T13 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Ella Peltola                     AnjLi                     10,26             
2)   Kira Kaipiainen                  KarhKa                    11,39             
3)   Pihla Suntio                     KarhKa                    12,44             
4)   Alisa Norokorpi                  ValkKa                    12,95             




P13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  8,79              
     8,79   8,41   8,26   8,33                                    
2)   Leo Heimonen                     MikkKV                    8,51              
     8,45   8,30   8,35   8,51   8,51                                          
3)   Visa Liikka                      KuusKi                    8,30              
     7,73   8,30   8,16   8,25   
                                 

T13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Ella Peltola                     AnjLi                     10,10             
     9,40   8,77   9,83   10,10                                   
2)   Pihla Suntio                     KarhKa                    9,19              
     7,96   8,54   8,73   9,19                                   
3)   Niia-Sofia Auranen               KarhKa                    8,85              
     8,36   8,45   8,75   8,85                                    
4)   Irem Köksal                      KarhU                     8,72              
     8,72   8,64   8,60   8,66                                   
5)   Pihla Kallio                     KarhKa                    8,08              
     7,36   7,80   8,08   7,72                                    
6)   Alisa Norokorpi                  ValkKa                    7,93              
     7,93   7,55   x      7,79   
                                 

P15 60m
Loppukilpailu
1)   Ville Vihertö                    IitPy                     8,00              
2)   Luka Mattila                     VehkVei                   8,43              
3)   Eeli Jauhiainen                  KuusKi                    8,44              
4)   Ville Häkämies                   YlämPy                    8,80              


T15 60m
Loppukilpailu
1)   Maria Suntio                     KarhKa                    8,85              
2)   Iida Ahonen                      ValkKa                    8,87              
3)   Krista Kantola                   ElimVau                   8,95              
4)   Silja Häkämies                   YlämPy                    9,22              
5)   Anna Heimonen                    ValkKa                    9,26              
6)   Nea Mäkelä                       ValkKa                    9,73              


P15 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Ville Vihertö                    IitPy                     9,64              



T15 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Maria Suntio                     KarhKa                    10,09             
2)   Aada Äikäs                       MikkKV                    10,10             
3)   Silja Häkämies                   YlämPy                    11,54             


P15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Jere Nyström                     KorPo                     12,02             
     11,29  11,91  11,78  12,02  12,02                                          
2)   Luka Mattila                     VehkVei                   9,66              
     9,64   9,66   9,42   9,66                                   
3)   Ville Häkämies                   YlämPy                    9,63              
     9,00   8,79   9,63   9,31   
                                 

T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Aada Äikäs                       MikkKV                    10,12             
     9,68   9,73   9,70   10,12                                   
2)   Maria Suntio                     KarhKa                    9,71              
     9,26   9,59   9,69   9,71                                   
3)   Maria Wennerstrand               KarhU                     8,82              
     8,54   8,63   8,62   8,64   8,82   
                                        

M17 60m
Loppukilpailu
1)   Aatu Haimi                       ValkKa                    7,64              
2)   Juuso Outinen                    ValkKa                    7,76              
3)   Olli Palmumaa                    ValkKa                    7,77              
4)   Eemeli Keinänen                  ValkKa                    7,78              
5)   Aleksi Hyvärinen                 KuusKi                    8,92              


N17 60m
Loppukilpailu
1)   Nea Korhonen                     ValkKa                    8,32              
2)   Milla Kokkonen                   VehkVei                   8,40              
3)   Kirsikka Salmi                   ValkKa                    8,58              
4)   Aliisa Lautala                   ValkKa                    8,60              
5)   Sandra Pahkala                   ValkKa                    8,79              
     Venla Roimola                    VehkVei                   DQ                


N17 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Viivi Värilä                     HeinI                     11,90             
2)   Jenna Taipale                    HeinI                     11,96             
    
N19 60m
Loppukilpailu
1)   Anniina Haapala                  JoutsPo                   8,37              
2)   Petra Mannonen                   KarhKa                    8,47              
3)   Aada Jauhiainen                  KuusKi                    8,81