Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
16.03. klo 12:00 Junior Indoor Meeting - JIM Tulokset (päivitetty: 17:05 16.03.2019)
Eräjaot ja tulokset: 

http://live.tuloslista.com/3768


KOKONAISTULOKSET


P9 40m
1)   Joona Suokko                     LapVi                     6,83              
2)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  6,85              
3)   Topi Turpeinen                   LaukU                     7,01              
4)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  7,14              
5)   Tuukka Mikkonen                  ÄänekU                    7,24              
6)   Kasperi Möttönen                 JyväskKU                  7,28              
7)   Jesse Laurinmaa                  JyväskKU                  7,53              
8)   Konsta Pulkkinen                 LaukU                     7,63              
9)   Juuso Suokko                     LapVi                     7,70              
10)  Veikko Alonen                    JyväskKU                  8,04              
11)  Elias Siekkinen                  KeitNu                    8,12              

Loppukilpailu erä 1
1)   Topi Turpeinen                   LaukU                     7,01              
2)   Konsta Pulkkinen                 LaukU                     7,63              
3)   Juuso Suokko                     LapVi                     7,70              
4)   Veikko Alonen                    JyväskKU                  8,04              
5)   Elias Siekkinen                  KeitNu                    8,12              

Loppukilpailu erä 2
1)   Joona Suokko                     LapVi                     6,83              
2)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  6,85              
3)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  7,14              
4)   Tuukka Mikkonen                  ÄänekU                    7,24              
5)   Kasperi Möttönen                 JyväskKU                  7,28              
6)   Jesse Laurinmaa                  JyväskKU                  7,53              


T9 40m
Loppukilpailu
1)   Fanni Virtanen                   JyväskKU                  7,17              
2)   Amanda Kortesoja                 KeskiUYU                  7,52              
3)   Veera Manner                     ÄänekU                    7,61              
4)   Julia Puranen                    JyväskKU                  7,69              
5)   Mirella Lundell                  JyväskKU                  7,91              
6)   Iiris Elomaa                     LaukU                     9,15              
7)   Nea Niiranen                     ToivRi                    10,34             


P9 400m
1)   Topi Turpeinen                   LaukU                     1.18,56           
2)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  1.19,95           
3)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  1.20,45           
4)   Kasperi Möttönen                 JyväskKU                  1.22,83           
5)   Tuukka Mikkonen                  ÄänekU                    1.25,18           
6)   Jesse Laurinmaa                  JyväskKU                  1.25,67           
7)   Konsta Pulkkinen                 LaukU                     1.27,82           
8)   Paavo Hämäläinen                 JyväskKU                  1.27,93           
9)   Joona Suokko                     LapVi                     1.34,32           
10)  Joona Soiluaho                   ÄänekU                    1.34,83           
11)  Elias Siekkinen                  KeitNu                    1.39,27           
12)  Veikko Alonen                    JyväskKU                  1.42,37           
13)  Jooas Oittinen                   SaarijPu                  1.43,13           

Loppukilpailu erä 1
1)   Kasperi Möttönen                 JyväskKU                  1.22,83           
2)   Tuukka Mikkonen                  ÄänekU                    1.25,18           
3)   Jesse Laurinmaa                  JyväskKU                  1.25,67           
4)   Konsta Pulkkinen                 LaukU                     1.27,82           
5)   Elias Siekkinen                  KeitNu                    1.39,27           

Loppukilpailu erä 2
1)   Topi Turpeinen                   LaukU                     1.18,56           
2)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  1.19,95           
3)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  1.20,45           
4)   Paavo Hämäläinen                 JyväskKU                  1.27,93           
5)   Joona Suokko                     LapVi                     1.34,32           
6)   Joona Soiluaho                   ÄänekU                    1.34,83           
7)   Veikko Alonen                    JyväskKU                  1.42,37           
8)   Jooas Oittinen                   SaarijPu                  1.43,13           


T9 400m
Loppukilpailu
1)   Amanda Kortesoja                 KeskiUYU                  1.28,13           
2)   Julia Puranen                    JyväskKU                  1.32,59           


P9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Kasperi Möttönen                 JyväskKU                  113               
     85     90     95     100    105    107    110    113    
     o      xo     o      o      xxo    xo     o      o      

2)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  100               
     85     90     95     100    105    
     o      o      o      o      xxx    

3)   Veikko Alonen                    JyväskKU                  100               
     85     90     95     100    105    
     xo     o      o      o      xxx    

4)   Jesse Laurinmaa                  JyväskKU                  90                
     80     85     90     95     
     o      o      xo     xxx    

5)   Tuukka Mikkonen                  ÄänekU                    85                
     80     85     90     
     o      o      xxx    



T9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Fanni Virtanen                   JyväskKU                  100               
     80     85     90     95     100    103    
     xo     o      xo     xo     xxo    xxx    

2)   Amanda Kortesoja                 KeskiUYU                  90                
     80     85     90     95     
     o      o      o      xxx    



P10 150m
1)   Onni Erkkilä                     JyväskKU                  22,93             
2)   Vihtori Saukkola                 NummKip                   23,93             
3)   Joel Laurinmaa                   JyväskKU                  24,37             
4)   Elias Oittinen                   SaarijPu                  24,56             
5)   Joonatan Kulmala                 JyväskKU                  24,84             
6)   Matias Niiranen                  ToivRi                    27,01             
7)   Eetu Keto-Tokoi                  JyväskKU                  27,62             

Loppukilpailu erä 1
1)   Joonatan Kulmala                 JyväskKU                  24,84             
2)   Matias Niiranen                  ToivRi                    27,01             
3)   Eetu Keto-Tokoi                  JyväskKU                  27,62             

Loppukilpailu erä 2
1)   Onni Erkkilä                     JyväskKU                  22,93             
2)   Vihtori Saukkola                 NummKip                   23,93             
3)   Joel Laurinmaa                   JyväskKU                  24,37             
4)   Elias Oittinen                   SaarijPu                  24,56             


T10 150m
1)   Enni Mustaparta                  JyväskKU                  24,09             
2)   Peppi Soiluaho                   ÄänekU                    24,38             
3)   Pihla Hyyppä                     JyväskKU                  24,46             
4)   Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  24,80             
5)   Anna Njie                        JyväskKU                  24,81             
6)   Venla Salminen                   JyväskKU                  25,36             
7)   Venla Siekkinen                  KeitNu                    25,43             
8)   Iida Tamminen                    KaipVi                    26,02             
9)   Veera Luoma                      KauhWi                    26,71             
10)  Olivia Kuitunen                  VehmU                     29,82             
     Riina-Lotta Nalkki               JyväskKU                  DNS               
     Erika Salonen                    VehmU                     DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Anna Njie                        JyväskKU                  24,81             
2)   Iida Tamminen                    KaipVi                    26,02             
3)   Olivia Kuitunen                  VehmU                     29,82             
     Riina-Lotta Nalkki               JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Enni Mustaparta                  JyväskKU                  24,09             
2)   Pihla Hyyppä                     JyväskKU                  24,46             
3)   Veera Luoma                      KauhWi                    26,71             
     Erika Salonen                    VehmU                     DNS               

Loppukilpailu erä 3
1)   Peppi Soiluaho                   ÄänekU                    24,38             
2)   Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  24,80             
3)   Venla Salminen                   JyväskKU                  25,36             
4)   Venla Siekkinen                  KeitNu                    25,43             


P10 Pituus
Loppukilpailu
1)   Onni Erkkilä                     JyväskKU                  4,10              
     3,90   3,91   4,10   3,97   
                                 

2)   Vihtori Saukkola                 NummKip                   3,64              
     3,64   3,54   3,48   3,58   
                                 

3)   Joonatan Kulmala                 JyväskKU                  3,49              
     3,36   3,48   3,42   3,49   
                                 

4)   Elias Oittinen                   SaarijPu                  3,45              
     3,45   3,35   3,29   3,19   
                                 

5)   Joel Laurinmaa                   JyväskKU                  3,42              
     3,40   3,42   2,32   3,39   
                                 

6)   Joona Suokko                     LapVi                     3,35              
     3,35   3,24   3,31   3,29   
                                 

7)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  3,29              
     3,29   3,28   3,00   3,05   
                                 

8)   Jesse Laurinmaa                  JyväskKU                  3,15              
     3,01   2,85   2,37   3,15   
                                 

9)   Matias Niiranen                  ToivRi                    3,10              
     3,06   2,95   2,96   3,10   
                                 
Kilpailun ulkopuolella

     Aapo Keski-Loppi                 JyväskKU                  3,83              
     3,83   3,75   x      3,48   
                                 



T10 Pituus
Loppukilpailu
1)   Riina-Lotta Nalkki               JyväskKU                  3,91              
     3,73   3,86   3,91   3,86   
                                 

2)   Pihla Hyyppä                     JyväskKU                  3,85              
     3,77   3,76   3,73   3,85   
                                 

3)   Enni Mustaparta                  JyväskKU                  3,56              
     3,56   2,59   3,34   3,56   
                                 

4)   Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  3,48              
     3,20   2,91   3,10   3,48   
                                 

5)   Erika Salonen                    VehmU                     3,43              
     3,28   3,25   3,43   3,23   
                                 

6)   Iida Tamminen                    KaipVi                    3,43              
     3,20   3,43   x      3,28   
                                 

7)   Anna Njie                        JyväskKU                  3,40              
     3,40   3,36   3,13   2,89   
                                 

8)   Veera Luoma                      KauhWi                    3,39              
     3,28   3,19   3,39   3,29   
                                 

9)   Venla Siekkinen                  KeitNu                    3,39              
     3,39   3,29   1,77   3,23   
                                 

10)  Veera Elomaa                     LaukU                     3,16              
     x      3,16   3,15   2,99   
                                 

11)  Venla Salminen                   JyväskKU                  3,16              
     3,16   2,31   3,08   2,30   
                                 

12)  Ella Roimela                     JyväskKU                  2,87              
     2,21   2,83   2,87   2,82   
                                 

13)  Olivia Kuitunen                  VehmU                     2,60              
     2,49   2,36   2,37   2,60   
                                 



P10 Kuula
Loppukilpailu
1)   Onni Erkkilä                     JyväskKU                  8,02              
     7,89   7,51   7,67   8,02   

2)   Tino Hirsiaho                    PetäjävPe                 6,51              
     6,51   6,24   5,11   5,23   

3)   Joel Laurinmaa                   JyväskKU                  5,51              
     5,51   5,27   x      5,47   

4)   Elias Oittinen                   SaarijPu                  5,06              
     4,99   5,06   4,99   x      

5)   Åke Pimiä                        SaarijPu                  4,30              
     4,30   3,38   x      3,38   



T10 Kuula
Loppukilpailu
1)   Jenny Björkberg                  JyväskKU                  7,23              
     6,86   6,43   6,89   7,23   

2)   Erika Salonen                    VehmU                     6,80              
     6,33   6,38   6,43   6,80   

3)   Veera Elomaa                     LaukU                     5,68              
     5,68   5,32   4,63   x      

4)   Anna Njie                        JyväskKU                  5,53              
     5,53   5,35   5,04   x      

5)   Venla Siekkinen                  KeitNu                    5,39              
     5,17   4,93   5,39   5,05   

6)   Enni Mustaparta                  JyväskKU                  5,31              
     4,80   4,38   5,31   4,78   

7)   Veera Luoma                      KauhWi                    5,23              
     4,53   4,92   4,58   5,23   

8)   Olivia Kuitunen                  VehmU                     3,97              
     3,97   3,87   3,17   3,42                                      


P11 60m
1)   Joona Viitala                    PetäjävPe                 9,21              
2)   Voitto Moisio                    KaipVi                    9,31              
3)   Onni Erkkilä                     JyväskKU                  9,31              
4)   Juho Tonteri                     MikkKV                    9,38              
5)   Joel Myllyntaus                  JyväskKU                  9,39              
6)   Aaro Kuorelahti                  JyväskKU                  9,46              
7)   Vilho Hietala                    JyväskKU                  9,74              
8)   Joel Laurinmaa                   JyväskKU                  9,76              
9)   Ville Kankainen                  ÄänekU                    9,84              
10)  Antto Kivimäki                   KauhWi                    10,39             
11)  Aarne Moisio                     KaipVi                    10,45             

Loppukilpailu erä 1
1)   Aaro Kuorelahti                  JyväskKU                  9,46              
2)   Vilho Hietala                    JyväskKU                  9,74              
3)   Ville Kankainen                  ÄänekU                    9,84              
4)   Antto Kivimäki                   KauhWi                    10,39             
5)   Aarne Moisio                     KaipVi                    10,45             

Loppukilpailu erä 2
1)   Joona Viitala                    PetäjävPe                 9,21              
2)   Voitto Moisio                    KaipVi                    9,31              
3)   Onni Erkkilä                     JyväskKU                  9,31              
4)   Juho Tonteri                     MikkKV                    9,38              
5)   Joel Myllyntaus                  JyväskKU                  9,39              
6)   Joel Laurinmaa                   JyväskKU                  9,76              


T11 60m
1)   Essi Suni                        JyväskKU                  9,18              
2)   Fiona Saarukka                   JyväskKU                  9,30              
3)   Aino-Maria Valkola               SaarijPu                  9,57              
4)   Sofia Sauvala                    JyväskKU                  9,58              
4)   Iina Kellokoski                  JyväskKU                  9,58              
6)   Erika Parkkonen                  JyväskKU                  9,77              
7)   Liia Liski                       NummKip                   9,85              
8)   Eeva Alonen                      JyväskKU                  9,86              
9)   Hilkka Wuethrich                 JyväskKU                  10,07             
10)  Enni Makkonen                    ÄänekU                    10,09             
11)  Sani Saarinen                    VehmU                     10,11             
12)  Iina Manner                      ÄänekU                    10,19             
13)  Annika Liekkinen                 SuolU                     10,94             
14)  Ella Rautawaara                  KeskiUYU                  11,02             
15)  Olivia Kuitunen                  VehmU                     11,07             
     Erika Salonen                    VehmU                     DNS               
     Nelli Flyktman                   KaipVi                    DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Liia Liski                       NummKip                   9,85              
2)   Hilkka Wuethrich                 JyväskKU                  10,07             
3)   Sani Saarinen                    VehmU                     10,11             
4)   Iina Manner                      ÄänekU                    10,19             
5)   Annika Liekkinen                 SuolU                     10,94             
6)   Ella Rautawaara                  KeskiUYU                  11,02             
7)   Olivia Kuitunen                  VehmU                     11,07             
     Erika Salonen                    VehmU                     DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Essi Suni                        JyväskKU                  9,18              
2)   Fiona Saarukka                   JyväskKU                  9,30              
3)   Aino-Maria Valkola               SaarijPu                  9,57              
4)   Iina Kellokoski                  JyväskKU                  9,58              
4)   Sofia Sauvala                    JyväskKU                  9,58              
6)   Erika Parkkonen                  JyväskKU                  9,77              
7)   Eeva Alonen                      JyväskKU                  9,86              
8)   Enni Makkonen                    ÄänekU                    10,09             
     Nelli Flyktman                   KaipVi                    DNS               


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Vilho Hietala                    JyväskKU                  3.34,40           
2)   Joel Myllyntaus                  JyväskKU                  3.38,09           
3)   Antto Kivimäki                   KauhWi                    4.32,59           


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Erika Parkkonen                  JyväskKU                  3.45,25           
2)   Iina Kellokoski                  JyväskKU                  4.02,51           
3)   Eeva Alonen                      JyväskKU                  4.21,84           
4)   Ella Roimela                     JyväskKU                  4.27,14           


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Verne Torikka                    JyväskKU                  119               
     105    110    113    116    119    122    
     o      o      o      o      o      xxx    

2)   Vilho Hietala                    JyväskKU                  119               
     105    110    113    116    119    122    
     o      o      xxo    o      o      xxx    

3)   Ville Kankainen                  ÄänekU                    119               
     100    105    110    113    116    119    122    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

4)   Olli Huttunen                    JyväskKU                  116               
     105    110    113    116    119    
     o      o      xo     xo     xxx    



T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Liia Liski                       NummKip                   121               
     90     95     100    105    110    113    116    119    121    123    
     o      o      o      o      o      o      o      o      xxo    xxx    

2)   Erika Parkkonen                  JyväskKU                  116               
     100    105    110    113    116    119    
     o      o      o      o      o      xxx    

3)   Sani Saarinen                    VehmU                     113               
     90     95     100    105    110    113    116    
     o      o      o      o      xo     xxo    xxx    

4)   Sofia Sauvala                    JyväskKU                  110               
     100    105    110    113    
     xo     o      o      xxx    

5)   Enni Makkonen                    ÄänekU                    105               
     85     90     95     100    105    110    
     o      o      o      o      xo     xxx    

     Nelli Flyktman                   KaipVi                                      


P11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Joona Viitala                    PetäjävPe                 8,92              
     8,38   8,41   8,31   8,92   
                                 

2)   Ville Kankainen                  ÄänekU                    8,48              
     7,88   8,21   8,48   8,12   
                                 

3)   Olli Huttunen                    JyväskKU                  8,27              
     8,00   8,27   8,15   8,27   
                                 

4)   Juho Tonteri                     MikkKV                    8,00              
     7,60   7,90   8,00   7,98   
                                 

5)   Vilho Hietala                    JyväskKU                  7,74              
     6,85   x      7,74   7,50   
                                 



T11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Riina-Lotta Nalkki               JyväskKU                  8,97              
     8,45   8,97   8,88   8,94   
                                 

2)   Aino-Maria Valkola               SaarijPu                  8,90              
     8,82   8,90   8,71   8,65   
                                 

3)   Essi Suni                        JyväskKU                  8,81              
     8,81   8,64   8,73   8,63   
                                 

4)   Erika Parkkonen                  JyväskKU                  8,55              
     8,23   8,30   8,51   8,55   
                                 

5)   Sofia Sauvala                    JyväskKU                  8,43              
     8,20   8,37   8,43   8,30   
                                 

6)   Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  8,32              
     8,32   8,02   7,82   7,95   
                                 

7)   Pihla Hyyppä                     JyväskKU                  8,23              
     8,23   8,09   x      7,33   
                                 

8)   Eeva Alonen                      JyväskKU                  7,99              
     7,99   x      -      -      
                                 

9)   Hilkka Wuethrich                 JyväskKU                  7,57              
     7,57   7,25   7,29   7,31   
                                 

10)  Enni Makkonen                    ÄänekU                    7,28              
     7,11   7,23   7,05   7,28   
                                 

11)  Iina Manner                      ÄänekU                    7,28              
     7,19   7,02   6,84   7,28   
                                                                    


P11 Junnukeihäs
Loppukilpailu
1)   Leevi Kumpumäki                  JyväskKU                  26,49             
     21,32  22,67  26,49  22,84  

2)   Daniel Pollari                   JyväskKU                  22,25             
     18,58  19,91  21,74  22,25  

3)   Aarne Moisio                     KaipVi                    21,23             
     19,71  21,23  20,54  19,85  

4)   Severi Sipiläinen                JyväskKU                  17,57             
     x      16,33  17,57  13,97  

5)   Ville Kankainen                  ÄänekU                    16,66             
     15,24  16,66  11,75  13,10  

6)   Vilho Hietala                    JyväskKU                  14,88             
     13,53  13,07  14,88  13,80                                    


T11 Junnukeihäs
Loppukilpailu
1)   Anna Njie                        JyväskKU                  16,71             
     14,75  16,71  16,08  13,76  

2)   Iitu Riekkinen                   JyväskKU                  15,73             
     15,73  15,73  15,03  13,03  

3)   Jenny Björkberg                  JyväskKU                  15,54             
     11,90  14,52  15,54  14,89  

4)   Iina Kellokoski                  JyväskKU                  12,40             
     12,40  10,69  12,27  11,55  

5)   Annika Liekkinen                 SuolU                     9,55              
     9,55   8,13   8,76   8,81   
                                   


P11 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Aapo Pimiä                       SaarijPu                  7.15,98           


T11 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Eleonora Levaniemi               KaipVi                    5.46,57           
2)   Saana Uitto                      KauhWi                    7.22,04           
3)   Eeva Alonen                      JyväskKU                  7.27,26           
4)   Liia Liski                       NummKip                   7.30,75           


P11 4x200m viesti
Loppukilpailu
1)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 2    JyväskKU                  2.13,58           
   1) Vilho Hietala, 2) Verne Torikka, 
   3) Joel Laurinmaa, 4) Onni Erkkilä
     Jyväskylän Kenttäurheilijat 1    KeskiUYU                  2.29,84           
   1) Julius Laakso, 2) Eetu Keto-Tokoi, 
   3) Kasperi Möttönen, 4) Juho Suonsaari


T11 4x200m viesti
Loppukilpailu
1)   Jyväskylän Kenttäurheilijat      JyväskKU                  2.21,06           
   1) Pihla Hyyppä, 2) Jenny Björkberg, 
   3) Erika Parkkonen, 4) Enni Mustaparta


P12 200m
1)   Atte Salminen                    KaustPV                   29,48             
2)   Eevert Happonen                  KuopRei                   29,55             
3)   Lauri Lakanen                    JyväskKU                  30,97             
4)   Konsta Salminen                  JyväskKU                  31,03             
5)   Juho Tonteri                     MikkKV                    31,38             
6)   Juuso Tapanila                   JyväskKU                  32,38             
7)   Hannes Bottas                    JyväskKU                  32,61             
     Matti Laiho                      JyväskKU                  DQ                
     Aaro Kämäräinen                  JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Konsta Salminen                  JyväskKU                  31,03             
2)   Juho Tonteri                     MikkKV                    31,38             
     Matti Laiho                      JyväskKU                  DQ                

Loppukilpailu erä 2
1)   Juuso Tapanila                   JyväskKU                  32,38             
2)   Hannes Bottas                    JyväskKU                  32,61             
     Aaro Kämäräinen                  JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 3
1)   Atte Salminen                    KaustPV                   29,48             
2)   Eevert Happonen                  KuopRei                   29,55             
3)   Lauri Lakanen                    JyväskKU                  30,97             


T12 200m
1)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  28,67             
2)   Sini Pekkalin                    JorU                      32,02             
3)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  32,10             
4)   Hetaliina Karkiainen             KeurKi                    32,16             
5)   Hilla Savioja                    JyväskKU                  32,93             
6)   Viiu Liski                       NummKip                   34,59             
     Fanny-Amanda Seppälä             KeskiUYU                  DNS               
     Silja Niemi                      MäntsU                    DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Sini Pekkalin                    JorU                      32,02             
2)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  32,10             
3)   Viiu Liski                       NummKip                   34,59             
     Fanny-Amanda Seppälä             KeskiUYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  28,67             
2)   Hetaliina Karkiainen             KeurKi                    32,16             
3)   Hilla Savioja                    JyväskKU                  32,93             
     Silja Niemi                      MäntsU                    DNS               


P12 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Juuso Tapanila                   JyväskKU                  11,07             
2)   Tommi Sivill                     JyväskKU                  11,56             
3)   Paavo Heinisuo                   JyväskKU                  11,62             
4)   Hannes Bottas                    JyväskKU                  11,67             
5)   Lauri Lakanen                    JyväskKU                  11,78             
6)   Vilho Ketonen                    JyväskKU                  11,79             
7)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  11,99             
8)   Atte Salminen                    KaustPV                   12,08             


T12 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Iida Kastarinen                  TampPy                    10,35             
2)   Juuli Markkula                   TampPy                    11,05             
3)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  11,39             
4)   Celina Salonen                   NastNa                    11,42             
5)   Hetaliina Karkiainen             KeurKi                    11,54             
6)   Saana Kajander                   KeskiUYU                  11,58             
7)   Silja Niemi                      MäntsU                    12,22             
8)   Hilla Savioja                    JyväskKU                  12,60             


P12 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Konsta Salminen                  JyväskKU                  222               
     182    192    202    212    222    232    
     o      o      o      o      xo     xxx    

2)   Lauri Lakanen                    JyväskKU                  202               
     182    192    202    212    
     o      o      o      xxx    

     Tommi Sivill                     JyväskKU                                    


T12 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Juuli Markkula                   TampPy                    192               
     142    152    162    172    182    192    202    
     o      o      o      o      xxo    o      xxx    



P12 Pituus
Loppukilpailu
1)   Atte Salminen                    KaustPV                   4,16              
     4,05   4,16   4,07   3,80   
                                 

2)   Eevert Happonen                  KuopRei                   4,08              
     4,08   4,08   x      4,04   
                                 

3)   Matti Laiho                      JyväskKU                  4,08              
     3,99   4,08   2,95   3,63   
                                 

4)   Lauri Lakanen                    JyväskKU                  3,99              
     3,85   3,90   3,87   3,99   
                                 

5)   Vilho Ketonen                    JyväskKU                  3,92              
     3,61   3,92   3,84   3,91   
                                 

6)   Hannes Bottas                    JyväskKU                  3,86              
     3,61   3,79   3,69   3,86   
                                 

7)   Paavo Heinisuo                   JyväskKU                  3,83              
     3,52   3,82   3,83   3,45   
                                                                  


T12 Pituus
Loppukilpailu
1)   Iida Kastarinen                  TampPy                    4,60              
     4,45   4,60   4,31   4,54   
                                 

2)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  4,39              
     4,30   4,39   4,26   4,33   
                                 

3)   Hetaliina Karkiainen             KeurKi                    3,92              
     3,81   3,82   3,84   3,92   
                                 

4)   Celina Salonen                   NastNa                    3,84              
     3,59   3,78   3,82   3,84   
                                 

5)   Joanna Leppänen                  JyväskKU                  3,73              
     3,73   x      3,72   3,04   
                                 

6)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  3,64              
     3,55   3,50   3,58   3,64   
                                 

7)   Saana Kajander                   KeskiUYU                  3,62              
     3,62   3,61   3,61   3,55   
                                 

8)   Hilla Savioja                    JyväskKU                  3,54              
     x      3,47   3,54   3,30   
                                 

9)   Juuli Markkula                   TampPy                    3,43              
     3,43   -      -      -      
                                 

10)  Lumi Harjulehto                  JyväskKU                  3,29              
     3,29   3,29   2,83   3,11   
                                 

11)  Ella Rautawaara                  KeskiUYU                  2,88              
     2,70   2,82   2,88   2,47   
                                                                     


P12 Kuula
Loppukilpailu
1)   Konsta Salminen                  JyväskKU                  7,06              
     6,70   7,06   -      -      

2)   Nico Hirsiaho                    PetäjävPe                 6,71              
     5,76   6,49   6,63   6,71   

3)   Olli Mäkäläinen                  JyväskKU                  5,94              
     5,51   5,53   5,94   x                                       


T12 Kuula
Loppukilpailu
1)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  8,07              
     7,87   8,07   8,00   7,58   

2)   Silja Niemi                      MäntsU                    7,57              
     6,92   7,57   6,85   7,35   

3)   Sini Pekkalin                    JorU                      6,07              
     6,04   5,96   6,07   5,96   

4)   Pihla Lähteelä                   SuolU                     5,86              
     5,48   5,73   5,86   5,36   

5)   Lumi Harjulehto                  JyväskKU                  3,61              
     3,27   3,49   3,61   3,59   



P13 60m
1)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  8,70              
2)   Eelis Turunen                    KuopRei                   8,83              
3)   Veeti Pakkanen                   JyväskKU                  8,89              
4)   Eevert Happonen                  KuopRei                   8,95              
5)   Otso Barck                       KeskiUYU                  8,96              
6)   Kosti Moisio                     KaipVi                    9,23              
7)   Konsta Vuorela                   JyväskKU                  9,23              
8)   Lenni Lindholm                   JyväskKU                  9,37              
9)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  9,46              
10)  Johannes Sell                    JyväskKU                  9,52              
11)  Lauri Palm                       KeskiUYU                  10,19             
12)  Mikko Turpeinen                  LaukU                     10,47             

Loppukilpailu erä 1
1)   Otso Barck                       KeskiUYU                  8,96              
2)   Lenni Lindholm                   JyväskKU                  9,37              
3)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  9,46              
4)   Johannes Sell                    JyväskKU                  9,52              
5)   Lauri Palm                       KeskiUYU                  10,19             
6)   Mikko Turpeinen                  LaukU                     10,47             

Loppukilpailu erä 2
1)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  8,70              
2)   Eelis Turunen                    KuopRei                   8,83              
3)   Veeti Pakkanen                   JyväskKU                  8,89              
4)   Eevert Happonen                  KuopRei                   8,95              
5)   Kosti Moisio                     KaipVi                    9,23              
6)   Konsta Vuorela                   JyväskKU                  9,23              


T13 60m
1)   Pihla Tiihonen                   JyväskKU                  8,21              
2)   Emmi Savenius                    VehmU                     8,38              
3)   Silja Saarinen                   VehmU                     8,44              
4)   Vilma Takanen                    KuortKu                   8,57              
5)   Nea Savolainen                   MaanMa                    8,59              
6)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  8,60              
7)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  8,69              
8)   Iida Kastarinen                  TampPy                    8,70              
9)   Christine Kuusisto               JyväskKU                  8,76              
10)  Janna-Juulia Mäenpää             LappVei                   8,89              
11)  Iida Pentti                      JyväskKU                  8,90              
12)  Sofia Kokko                      MikkKV                    8,97              
13)  Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  8,98              
13)  Siiri Kihlman                    JyväskKU                  8,98              
15)  Linnea Hirvelä                   LapVi                     8,99              
16)  Venla Martikainen                KeskiUYU                  9,06              
17)  Enni Rantala                     KeskiUYU                  9,09              
18)  Helmi Cardona                    KeskiUYU                  9,20              
19)  Milja Sarajärvi                  SaarijPu                  9,22              
20)  Lumia Laakso                     KeskiUYU                  9,27              
21)  Kiia Hämäläinen                  JyväskKU                  9,29              
22)  Aljona Karamzina                 JyväskKU                  9,38              
23)  Viiu Liski                       NummKip                   9,46              
23)  Lotta Perkiö                     SaarijPu                  9,46              
25)  Isabella Edelman                 NurmijYU                  9,52              
26)  Hilla Savioja                    JyväskKU                  9,59              
27)  Matilda Ryyppö                   JyväskKU                  9,61              
28)  Vilhelmiina Saukkola             NummKip                   9,74              
29)  Miranda Smith                    JyväskKU                  10,14             
     Erika Spoof                      JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Milja Sarajärvi                  SaarijPu                  9,22              
2)   Viiu Liski                       NummKip                   9,46              
3)   Isabella Edelman                 NurmijYU                  9,52              
4)   Matilda Ryyppö                   JyväskKU                  9,61              
5)   Vilhelmiina Saukkola             NummKip                   9,74              
6)   Miranda Smith                    JyväskKU                  10,14             
     Erika Spoof                      JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  8,98              
2)   Enni Rantala                     KeskiUYU                  9,09              
3)   Helmi Cardona                    KeskiUYU                  9,20              
4)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  9,27              
5)   Kiia Hämäläinen                  JyväskKU                  9,29              
6)   Lotta Perkiö                     SaarijPu                  9,46              
7)   Hilla Savioja                    JyväskKU                  9,59              

Loppukilpailu erä 3
1)   Christine Kuusisto               JyväskKU                  8,76              
2)   Iida Pentti                      JyväskKU                  8,90              
3)   Sofia Kokko                      MikkKV                    8,97              
4)   Siiri Kihlman                    JyväskKU                  8,98              
5)   Linnea Hirvelä                   LapVi                     8,99              
6)   Venla Martikainen                KeskiUYU                  9,06              
7)   Aljona Karamzina                 JyväskKU                  9,38              

Loppukilpailu erä 4
1)   Pihla Tiihonen                   JyväskKU                  8,21              
2)   Emmi Savenius                    VehmU                     8,38              
3)   Silja Saarinen                   VehmU                     8,44              
4)   Vilma Takanen                    KuortKu                   8,57              
5)   Nea Savolainen                   MaanMa                    8,59              
6)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  8,60              
7)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  8,69              
8)   Iida Kastarinen                  TampPy                    8,70              
9)   Janna-Juulia Mäenpää             LappVei                   8,89              


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Aapo Virkajärvi                  KaipVi                    3.13,42           
2)   Konsta Vuorela                   JyväskKU                  3.18,28           
3)   Otso Barck                       KeskiUYU                  3.24,69           
4)   Lauri Lakanen                    JyväskKU                  3.25,22           
5)   Tommi Sivill                     JyväskKU                  3.29,74           
6)   Mikko Turpeinen                  LaukU                     3.51,01           
7)   Lauri Palm                       KeskiUYU                  4.03,39           
     Eelis Turunen                    KuopRei                   DNS               
     Viljami Lauronen                 JyväskKU                  DNS               


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Christine Kuusisto               JyväskKU                  3.13,84           
2)   Jonna Jäkkö                      LänsiUU                   3.15,45           
3)   Emmi Savenius                    VehmU                     3.19,54           
4)   Vilhelmiina Saukkola             NummKip                   3.40,72           
5)   Nea Vartiainen                   KuopRei                   3.47,77           
6)   Miranda Smith                    JyväskKU                  3.48,04           
7)   Lumi Harjulehto                  JyväskKU                  3.54,08           
8)   Matilda Ryyppö                   JyväskKU                  3.54,27           


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Veeti Pakkanen                   JyväskKU                  138               
     120    125    130    134    138    140    
     o      o      o      xxo    xo     xxx    

2)   Tommi Sivill                     JyväskKU                  130               
     115    120    125    130    134    
     o      o      o      o      xxx    

3)   Roope Viitala                    PetäjävPe                 120               
     100    105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      xo     xxx    
                                  


T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Aino Aalto                       HämeenlTa                 169               
     145    148    151    154    160    165    169    172    
     o      o      o      o      o      o      xo     xxx    

2)   Sofia Kokko                      MikkKV                    151               
     135    139    142    145    148    151    154    
     o      o      o      o      o      xxo    xxx    

3)   Lotta Perkiö                     SaarijPu                  148               
     135    139    142    145    148    151    
     o      o      o      o      xo     xxx    

4)   Silja Saarinen                   VehmU                     139               
     130    135    139    142    
     o      o      o      x-     

5)   Aljona Karamzina                 JyväskKU                  139               
     120    125    130    135    139    142    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

6)   Anniina Viitasaari               AlajA                     135               
     110    115    120    125    130    135    139    
     o      o      o      o      o      xxo    xxx    

7)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  130               
     115    120    125    130    135    
     o      o      o      o      xxx    

8)   Milja Sarajärvi                  SaarijPu                  130               
     120    125    130    135    
     o      o      xo     xxx    

9)   Jenna Tolmala                    KeskiUYU                  130               
     115    120    125    130    135    
     o      o      o      xxo    xxx    

9)   Venla Martikainen                KeskiUYU                  130               
     115    120    125    130    135    
     o      o      o      xxo    xxx    

11)  Minttu Järvinen                  KeurKi                    120               
     110    115    120    125    
     o      o      o      xxx    



P13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  9,23              
     9,23   9,08   8,85   9,11   
                                 

2)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  8,87              
     8,87   8,79   -      -      
                                 



T13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  10,39             
     10,07  10,22  10,39  10,39  
                                 

2)   Aino Aalto                       HämeenlTa                 9,88              
     9,49   9,64   9,72   9,88   
                                 

3)   Pihla Tiihonen                   JyväskKU                  9,65              
     9,65   9,48   9,65   x      
                                 

4)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  9,56              
     9,56   9,48   x      9,54   
                                 

5)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  9,38              
     9,38   9,33   9,23   9,25   
                                 

6)   Helmi Cardona                    KeskiUYU                  9,37              
     9,20   9,37   9,29   8,75   
                                 

7)   Linnea Hirvelä                   LapVi                     9,13              
     9,13   9,11   8,89   8,92   
                                 

8)   Venla Martikainen                KeskiUYU                  8,90              
     8,48   8,53   8,90   8,71   
                                 

9)   Enni Rantala                     KeskiUYU                  8,79              
     8,78   8,79   8,75   8,51   
                                 

10)  Siiri Kihlman                    JyväskKU                  8,71              
     8,71   8,62   8,56   8,56   
                                 

11)  Jenna Tolmala                    KeskiUYU                  8,48              
     x      8,48   8,00   8,10   
                                 

12)  Iida Pentti                      JyväskKU                  8,47              
     8,47   8,34   8,34   7,73   
                                 

13)  Isabella Edelman                 NurmijYU                  7,72              
     7,72   7,56   x      x      
                                 

14)  Kiia Hämäläinen                  JyväskKU                  7,29              
     7,29   7,21   6,90   x      
                                 



P13 Junnukeihäs
Loppukilpailu
1)   Roope Viitala                    PetäjävPe                 19,51             
     19,51  17,49  17,60  16,05  

2)   Olli Mäkäläinen                  JyväskKU                  17,03             
     17,03  16,74  15,43  16,89  



T13 Junnukeihäs
Loppukilpailu
1)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  28,80             
     22,64  26,30  25,81  28,80  

2)   Senja Norontaus                  SuolU                     27,59             
     21,73  27,59  26,99  22,27  

3)   Enni Rantala                     KeskiUYU                  20,17             
     14,76  18,00  20,17  15,07  

4)   Helmi Cardona                    KeskiUYU                  20,09             
     18,99  20,09  15,37  18,68  



T13 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Isabella Edelman                 NurmijYU                  6.18,86           
2)   Vilhelmiina Saukkola             NummKip                   7.36,03           
     Iida Pentti                      JyväskKU                  DNS               
     Kiia Hämäläinen                  JyväskKU                  DNS               
     Miranda Smith                    JyväskKU                  DNS               


P13 4x200m viesti
Loppukilpailu
1)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 1    JyväskKU                  2.07,83           
   1) Konsta Vuorela, 2) Lauri Lakanen, 
   3) Konsta Salminen, 4) Matti Laiho
2)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 2    JyväskKU                  2.10,85           
   1) Paavo Heinisuo, 2) Oliver Koskinen, 
   3) Max Laurinmaa, 4) Juuso Tapanila


T13 4x200m viesti
Loppukilpailu
1)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 1    JyväskKU                  1.54,95           
   1) Pihla Tiihonen, 2) Christine Kuusisto, 
   3) Eevi Ylitalo, 4) Nea Koppeli
2)   Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1   KeskiUYU                  2.03,39           
   1) Enni Rantala, 2) Lumia Laakso, 
   3) Helmi Cardona, 4) Venla Martikainen
3)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 3    JyväskKU                  2.08,82           
   1) Kiia Hämäläinen, 2) Lumi Harjulehto, 
   3) Siiri Kihlman, 4) Iida Pentti
     Jyväskylän Kenttäurheilijat 2    JyväskKU                  DQ                
   1) Hilla Savioja, 2) Miranda Smith, 
   3) Matilda Ryyppö, 4) Pirkko Järvikylä


P14 200m
Loppukilpailu
1)   Eero Mauro                       LieksU                    25,21             
2)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  28,52             
3)   Samuli Ruotsalainen              IisVi                     29,33             


T14 200m
1)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 27,18             
2)   Emilia Salonen                   VehmU                     27,54             
3)   Emmi Savenius                    VehmU                     28,00             
4)   Emmi Heikkinen                   KajKi                     28,04             
5)   Heidi Nyrhinen                   VähänkVie                 28,39             
6)   Nea Savolainen                   MaanMa                    28,80             
7)   Lotta Häkkänen                   MikkKV                    29,04             
8)   Sofia Moreno                     PylkönmY                  29,37             
9)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  29,68             
10)  Janna-Juulia Mäenpää             LappVei                   30,02             
11)  Netta Kallio                     PylkönmY                  30,08             
12)  Helmi Karkiainen                 KeurKi                    30,89             
13)  Vilma Honkonen                   JyväskKU                  31,09             
14)  Sani Niskanen                    ÄänekU                    32,34             
15)  Heta Virkajärvi                  KaipVi                    35,17             
     Sofia Mattila                    LapVi                     DQ                
     Noora Salmi                      JyväskKU                  DNS 
Kilpailun ulkopuolella              
     Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  28,32             

Loppukilpailu erä 1
1)   Sofia Moreno                     PylkönmY                  29,37             
2)   Vilma Honkonen                   JyväskKU                  31,09             
3)   Heta Virkajärvi                  KaipVi                    35,17             
     Sofia Mattila                    LapVi                     DQ                

Loppukilpailu erä 2
1)   Lotta Häkkänen                   MikkKV                    29,04             
2)   Janna-Juulia Mäenpää             LappVei                   30,02             
3)   Helmi Karkiainen                 KeurKi                    30,89             
     Noora Salmi                      JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 3
1)   Emmi Heikkinen                   KajKi                     28,04             
2)   Nea Savolainen                   MaanMa                    28,80             
3)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  29,68             
4)   Sani Niskanen                    ÄänekU                    32,34             

Loppukilpailu erä 4
1)   Emmi Savenius                    VehmU                     28,00             
2)   Heidi Nyrhinen                   VähänkVie                 28,39             
3)   Netta Kallio                     PylkönmY                  30,08             

Loppukilpailu erä 5
1)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 27,18             
2)   Emilia Salonen                   VehmU                     27,54  
Kilpailun ulkopuolella           
     Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  28,32             


P14 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Lassi Nalkki                     JyväskKU                  8,85              
2)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  10,02  
Kilpailun ulkopuolella           
     Eero Mauro                       LieksU                    9,02              


T14 60m aidat
1)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  9,08              
2)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 10,16             
3)   Aada Äikäs                       MikkKV                    10,46             
4)   Aino Aalto                       HämeenlTa                 10,56             
5)   Sofia Mattila                    LapVi                     10,66             
6)   Lotta Häkkänen                   MikkKV                    10,82             
7)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  10,96             
8)   Aino Tyynysniemi                 JyväskKU                  11,13             
9)   Vilma Honkonen                   JyväskKU                  11,53             
10)  Emma Toivonen                    JyväskKU                  13,29             
     Elena Ohra-Aho                   ÄhtU                      9,89              
     Alisa Seilonen                   JyväskKU                  9,32              
     Justine Hämäläinen               JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Aada Äikäs                       MikkKV                    10,46             
2)   Aino Aalto                       HämeenlTa                 10,56             
3)   Aino Tyynysniemi                 JyväskKU                  11,13             
4)   Emma Toivonen                    JyväskKU                  13,29             
     Alisa Seilonen                   JyväskKU                  9,32              
     Elena Ohra-Aho                   ÄhtU                      9,89              

Loppukilpailu erä 2
1)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  9,08              
2)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 10,16             
3)   Sofia Mattila                    LapVi                     10,66             
4)   Lotta Häkkänen                   MikkKV                    10,82             
5)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  10,96             
6)   Vilma Honkonen                   JyväskKU                  11,53             
     Justine Hämäläinen               JyväskKU                  DNS               


P14 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Lassi Nalkki                     JyväskKU                  312               
     272    282    292    302    312    322    
     o      o      o      xo     o      xxx    

2)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  282               
     262    272    282    292    
     o      o      o      xxx    



T14 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Tuuli Järvinen                   KeurKi                    312               
     282    292    302    312    322    
     o      o      xo     o      xxx    

2)   Heidi Nyrhinen                   VähänkVie                 302               
     252    262    272    282    292    302    312    
     xo     o      o      o      o      o      xxx    

3)   Janna-Juulia Mäenpää             LappVei                   282               
     242    252    262    272    282    292    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

4)   Jenna Tuomaala                   JyväskKU                  262               
     232    242    252    262    272    
     o      o      o      o      xxx    

     Fiinu Puustinen                  JyväskKU                  302               
     282    292    302    312    
     xo     o      xo     xxx    

     Gea Zitting                      JyväskKU                  312               
     282    292    302    312    322    
     xxo    xo     xxo    xo     xxx    

     Nelli Pajula                     JyväskKU                  322               
     282    292    302    312    322    332    
     o      o      o      o      xo     xxx    



P14 Pituus
Loppukilpailu
1)   Lauri Liljavirta                 JyväskKU                  5,53              
     5,11   5,36   5,10   5,53   
                                 

2)   Eemil Kulmala                    VehmU                     4,51              
     4,51   4,31   4,25   4,49   
                                 

3)   Eelis Turunen                    KuopRei                   4,49              
     4,33   4,34   4,28   4,49   
                                 

4)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  4,37              
     4,37   x      3,98   4,34   
                                                                    


T14 Pituus
Loppukilpailu
1)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 4,99              
     4,91   4,84   4,87   4,99   
                                 

2)   Emilia Salonen                   VehmU                     4,86              
     4,64   4,30   4,58   4,86   
                                 

3)   Pihla Tiihonen                   JyväskKU                  4,83              
     4,66   4,64   4,67   4,83   
                                 

4)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  4,71              
     x      4,71   4,68   4,58   
                                 

5)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  4,65              
     4,50   4,48   4,52   4,65   
                                 

6)   Lotta Häkkänen                   MikkKV                    4,53              
     4,34   4,30   4,47   4,53   
                                 

7)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  4,48              
     4,48   x      4,12   4,12   
                                 

8)   Nea Savolainen                   MaanMa                    4,41              
     3,73   4,30   4,41   x      
                                 

9)   Netta Kallio                     PylkönmY                  4,25              
     4,22   4,19   4,19   4,25   
                                 

10)  Vilma Honkonen                   JyväskKU                  4,16              
     4,16   4,11   4,12   4,12   
                                 

11)  Sofia Moreno                     PylkönmY                  4,01              
     3,89   4,01   3,89   3,92   
                                 

12)  Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  3,78              
     3,38   3,68   3,78   -      
                                 

13)  Sani Niskanen                    ÄänekU                    3,37              
     3,37   3,24   x      x      
                                 
Kilpailun ulkopuolella

     Minea Vertala                    JyväskKU                  5,00              
     4,86   4,79   4,46   5,00  
                                   
     Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  4,82              
     4,74   4,53   x      4,82   
                                 

 
                                                                    


P14 Kuula
Loppukilpailu
1)   Lassi Salmi                      JyväskKU                  8,74              
     8,29   8,74   x      x      

2)   Lenni Lindholm                   JyväskKU                  8,52              
     7,92   6,71   x      8,52   

3)   Eemil Kulmala                    VehmU                     8,11              
     7,60   7,89   7,80   8,11   



T14 Kuula
Loppukilpailu
1)   Ella Mäntylä                     VähänkVie                 13,42             
     13,42  12,85  13,25  13,04  

2)   Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  10,21             
     9,50   10,09  9,70   10,21  

3)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  8,04              
     8,04   7,58   7,75   8,04   



P15 60m
Loppukilpailu
1)   Atte Leppänen                    JyväskKU                  7,79              
2)   Lassi Nalkki                     JyväskKU                  8,05              
3)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  8,05              
     Pyry Lahtinen                    JyväskKU                  DNS               


T15 60m
1)   Minea Vertala                    JyväskKU                  8,17              
2)   Emmi Heikkinen                   KajKi                     8,42              
3)   Netta Kallio                     PylkönmY                  8,43              
4)   Sohvi Kenttälä                   VehmU                     8,45              
5)   Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  8,59              
6)   Noora Salmi                      JyväskKU                  8,62              
7)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  8,63              
8)   Emilia Jokinen                   VehmU                     8,64              
9)   Ida Cardona                      KeskiUYU                  8,74              
10)  Elena Ohra-Aho                   ÄhtU                      8,76              
11)  Emilia Malinen                   PylkönmY                  8,83              
12)  Enni Viljanmaa                   JyväskKU                  9,17              
     Riikka Savolainen                JyväskKU                  8,54              
     Fiinu Puustinen                  JyväskKU                  8,80              
     Vera Vertanen                    JyväskKU                  9,28              

Loppukilpailu erä 1
1)   Ida Cardona                      KeskiUYU                  8,74              
2)   Emilia Malinen                   PylkönmY                  8,83              
3)   Enni Viljanmaa                   JyväskKU                  9,17              
     Fiinu Puustinen                  JyväskKU                  8,80              
     Riikka Savolainen                JyväskKU                  8,54              
     Vera Vertanen                    JyväskKU                  9,28              

Loppukilpailu erä 2
1)   Minea Vertala                    JyväskKU                  8,17              
2)   Emmi Heikkinen                   KajKi                     8,42              
3)   Netta Kallio                     PylkönmY                  8,43              
4)   Sohvi Kenttälä                   VehmU                     8,45              
5)   Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  8,59              
6)   Noora Salmi                      JyväskKU                  8,62              
7)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  8,63              
8)   Emilia Jokinen                   VehmU                     8,64              
9)   Elena Ohra-Aho                   ÄhtU                      8,76              


P15 1000m
Loppukilpailu
1)   Luukas Kontro                    JyväskKU                  2.54,43           
2)   Juho Virkajärvi                  KaipVi                    3.13,39           
3)   Risto Hakkarainen                JyväskKU                  3.18,89           
     Pyry Lahtinen                    JyväskKU                  DNS               


T15 1000m
Loppukilpailu
1)   Helmi Karkiainen                 KeurKi                    3.13,70           
2)   Heta Virkajärvi                  KaipVi                    3.37,67           


P15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Tuomas Rauhala                   KaipVi                    155               
     140    145    150    155    160    
     o      o      xo     xo     xxx    



T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Tuuli Järvinen                   KeurKi                    158               
     145    150    154    158    161    
     o      o      o      xo     xxx    

2)   Alisa Seilonen                   JyväskKU                  158               
     145    150    154    158    161    
     o      o      xo     xo     xxx    

3)   Elena Ohra-Aho                   ÄhtU                      150               
     135    140    145    150    154    
     o      o      xxo    o      xxx    

4)   Riikka Sorri                     PylkönmY                  135               
     130    135    140    
     o      o      xxx    

     Vilja Liimatainen                JyväskKU                  NH                
     135    
     xxx    



P15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Tuomas Rauhala                   KaipVi                    10,09             
     9,57   10,09  x      9,59   
                                 


T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Ida Cardona                      KeskiUYU                  10,43             
     10,29  10,31  10,36  10,43  
                                 

2)   Aada Äikäs                       MikkKV                    10,09             
     9,64   10,09  9,85   10,07  
                                 

     Emilia Jokinen                   VehmU                                       
     Fiinu Puustinen                  JyväskKU                  9,57              
     9,38   9,14   9,46   9,57   
                                 

     Riikka Savolainen                JyväskKU                  10,56             
     x      x      10,56  10,46  
                                 


P15 4x200m viesti
Loppukilpailu
1)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 1    JyväskKU                  1.45,05           
   1) Atte Leppänen, 2) Joonas Lapinkero, 
   3) Lassi Nalkki, 4) Luukas Kyrönlahti
2)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 2    JyväskKU                  1.53,52           
   1) Risto Hakkarainen, 2) Lauri Liljavirta, 
   3) Veeti Pakkanen, 4) Luukas Kontro


T15 4x200m viesti
Loppukilpailu
1)   Jyväskylän Kenttäurheilijat      JyväskKU                  2.06,15           
   1) Saga Koppeli, 2) Jenna Tuomaala, 
   3) Emmi Mäkäläinen, 4) Vilma Honkonen
2)   Keuruun Kisailijat               KeurKi                    2.11,15           
   1) Hetaliina Karkiainen, 2) Minttu Järvinen, 
   3) Helmi Karkiainen, 4) Tuuli Järvinen