Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
02.02. klo 12:00 Hipposhallit Tulokset (päivitetty: 17:25 03.02.2019)
Eräjaot ja tulokset:

http://live.tuloslista.com/3645

SUNNUNTAIN TULOKSET:



M 60m
1)   Otto Ahlfors                     IkaalU                    6,77              
2)   Ville Myllymäki                  KanksLei                  6,86              
3)   Aleksi Lehto                     SeinäjSU                  6,89              
4)   Joona Luotonen                   IFSibboV                  6,91              
5)   Viljami Kaasalainen              JyväskKU                  6,96              
6)   Eliel Pohjolainen                KuopRei                   7,09              
7)   Eeli Purola                      OulPy                     7,19              
8)   Ville Hyttinen                   KuopRei                   7,27              
9)   Markus Jutila                    TampPy                    7,33              
10)  Santeri Tanner                   LänsiUU                   7,43              
11)  Verneri Lopperi                  MäntyhVi                  7,61              
12)  Mikke Paajanen                   MikkKV                    8,41              
     Oskari Lakka                     LappUM                    DNS               
     Juho Nieminen                    JyväskKU                  DNS               
     Jesse Väyrynen                   JyväskKU                  DNS               
     Miska Sundberg                   JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Ville Hyttinen                   KuopRei                   7,27              
2)   Markus Jutila                    TampPy                    7,33              
3)   Santeri Tanner                   LänsiUU                   7,43              
4)   Verneri Lopperi                  MäntyhVi                  7,61              
5)   Mikke Paajanen                   MikkKV                    8,41              
     Juho Nieminen                    JyväskKU                  DNS               
     Oskari Lakka                     LappUM                    DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Otto Ahlfors                     IkaalU                    6,77              
2)   Ville Myllymäki                  KanksLei                  6,86              
3)   Aleksi Lehto                     SeinäjSU                  6,89              
4)   Joona Luotonen                   IFSibboV                  6,91              
5)   Viljami Kaasalainen              JyväskKU                  6,96              
6)   Eliel Pohjolainen                KuopRei                   7,09              
7)   Eeli Purola                      OulPy                     7,19              
     Jesse Väyrynen                   JyväskKU                  DNS               
     Miska Sundberg                   JyväskKU                  DNS               


Alkuerät erä 1
1)   Ville Myllymäki                  KanksLei                  6,87Q             
2)   Viljami Kaasalainen              JyväskKU                  6,94Q             
3)   Jesse Väyrynen                   JyväskKU                  6,95Q             
4)   Eliel Pohjolainen                KuopRei                   7,12q             
5)   Markus Jutila                    TampPy                    7,28q             
6)   Ville Hyttinen                   KuopRei                   7,30q             
7)   Santeri Tanner                   LänsiUU                   7,55q             
8)   Verneri Lopperi                  MäntyhVi                  7,57q             
9)   Mikke Paajanen                   MikkKV                    8,42q             

Alkuerät erä 2
1)   Otto Ahlfors                     IkaalU                    6,84Q             
2)   Aleksi Lehto                     SeinäjSU                  6,92Q             
2)   Joona Luotonen                   IFSibboV                  6,92Q             
4)   Eeli Purola                      OulPy                     7,13q             
5)   Miska Sundberg                   JyväskKU                  7,14q             
6)   Juho Nieminen                    JyväskKU                  7,49q             
7)   Oskari Lakka                     LappUM                    7,58q             
     Petteri Monni                    JyväskKU                  DNS               


N 60m
1)   Anniina Kortetmaa                JyväskKU                  7,50              
2)   Aino Pulkkinen                   JyväskKU                  7,54              
3)   Sanni Mahonen                    KeskiUYU                  7,72              
4)   Kiia Koivistoinen                IisVi                     7,72              
5)   Jandeh Jallow                    OulPy                     7,85              
6)   Laura Koivisto                   JyväskKU                  7,98              
7)   Anne-Mari Lehtiö                 KU-58                     7,98              
8)   Sonja Nousiainen                 MikkKV                    8,00              
9)   Anni Grekula                     RaahVe                    8,03              
10)  Nora-Julia Isoluoma              JyväskKU                  8,14              
11)  Oona Nieminen                    JyväskKU                  8,18              
12)  Nea-Mari Neziri                  JyväskKU                  8,47              
13)  Iiris Törrönen                   KuivAu                    8,50              
14)  Gabriela Kosonen                 JyväskKU                  8,61              
     Laura Rautiainen                 LahdA                     DNS               
     Johanna Hokkanen                 KangasnKa                 DNS               
     Milla Heiskanen                  IisVi                     DNS               
     Laura Ollikainen                 VarkKV                    DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Sonja Nousiainen                 MikkKV                    8,00              
2)   Anni Grekula                     RaahVe                    8,03              
3)   Nora-Julia Isoluoma              JyväskKU                  8,14              
4)   Oona Nieminen                    JyväskKU                  8,18              
5)   Nea-Mari Neziri                  JyväskKU                  8,47              
6)   Iiris Törrönen                   KuivAu                    8,50              
7)   Gabriela Kosonen                 JyväskKU                  8,61              
     Johanna Hokkanen                 KangasnKa                 DNS               
     Laura Rautiainen                 LahdA                     DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Anniina Kortetmaa                JyväskKU                  7,50              
2)   Aino Pulkkinen                   JyväskKU                  7,54              
3)   Sanni Mahonen                    KeskiUYU                  7,72              
4)   Kiia Koivistoinen                IisVi                     7,72              
5)   Jandeh Jallow                    OulPy                     7,85              
6)   Laura Koivisto                   JyväskKU                  7,98              
7)   Anne-Mari Lehtiö                 KU-58                     7,98              
     Laura Ollikainen                 VarkKV                    DNS               
     Milla Heiskanen                  IisVi                     DNS               


Alkuerät erä 1
1)   Sanni Mahonen                    KeskiUYU                  7,74Q             
2)   Milla Heiskanen                  IisVi                     7,80Q             
3)   Laura Koivisto                   JyväskKU                  8,00q             
4)   Anni Grekula                     RaahVe                    8,07q             
5)   Nora-Julia Isoluoma              JyväskKU                  8,14q             
6)   Iiris Törrönen                   KuivAu                    8,41q             
7)   Gabriela Kosonen                 JyväskKU                  8,47q             

Alkuerät erä 2
1)   Anniina Kortetmaa                JyväskKU                  7,53Q             
2)   Laura Ollikainen                 VarkKV                    7,87Q             
3)   Jandeh Jallow                    OulPy                     7,93q             
4)   Anne-Mari Lehtiö                 KU-58                     8,01q             
5)   Johanna Hokkanen                 KangasnKa                 8,13q             
6)   Nea-Mari Neziri                  JyväskKU                  8,52q             
7)   Janina Jaatinen                  JyväskKU                  8,71              

Alkuerät erä 3
1)   Aino Pulkkinen                   JyväskKU                  7,62Q             
2)   Kiia Koivistoinen                IisVi                     7,77Q             
3)   Sonja Nousiainen                 MikkKV                    8,03q             
4)   Laura Rautiainen                 LahdA                     8,06q             
5)   Oona Nieminen                    JyväskKU                  8,12q             
6)   Vivi Koskinen                    JyväskKU                  8,72              
7)   Essi Ahonen                      JyväskKU                  8,81              


M 400m
1)   Erik Back                        HIFK                      48,58             
2)   Christoffer Envall               IKFalken                  49,07             
3)   Filiph Johansson                 GamlakIF                  49,07             
4)   Teemu Keronen                    JyväskKU                  50,21             
5)   Juho Vanhala                     HarjavJy                  50,33             
6)   Elias Tuominen                   NaantLöy                  50,94             
7)   Kalle Raitala                    TampPy                    51,24             
8)   Eetu Pöyry                       TampPy                    51,74             
9)   Mikko Ryhänen                    LappUM                    52,96             
10)  Santeri Tanner                   LänsiUU                   53,82             

Loppukilpailu erä 1
1)   Kalle Raitala                    TampPy                    51,24             
2)   Eetu Pöyry                       TampPy                    51,74             
3)   Mikko Ryhänen                    LappUM                    52,96             
4)   Santeri Tanner                   LänsiUU                   53,82             

Loppukilpailu erä 2
1)   Teemu Keronen                    JyväskKU                  50,21             
2)   Juho Vanhala                     HarjavJy                  50,33             
3)   Elias Tuominen                   NaantLöy                  50,94             

Loppukilpailu erä 3
1)   Erik Back                        HIFK                      48,58             
2)   Christoffer Envall               IKFalken                  49,07             
3)   Filiph Johansson                 GamlakIF                  49,07             


N 400m
1)   Aino Pulkkinen                   JyväskKU                  55,59             
2)   Alisa Aalto                      TampPy                    57,38             
3)   Annika Hannola                   HKV                       58,41             
4)   Heidi Salminen                   JyväskKU                  58,79             
5)   Jemina Forss                     TampPy                    59,82             
6)   Erika Utriainen                  VeitsilKV                 1.00,69           
7)   Eveliina Ojala                   SoinSi                    1.00,94           
8)   Iina Takkula                     KuivAu                    1.01,20           
9)   Pinja Purola                     OulPy                     1.05,61           

Loppukilpailu erä 1
1)   Erika Utriainen                  VeitsilKV                 1.00,69           
2)   Iina Takkula                     KuivAu                    1.01,20           
3)   Pinja Purola                     OulPy                     1.05,61           

Loppukilpailu erä 2
1)   Annika Hannola                   HKV                       58,41             
2)   Heidi Salminen                   JyväskKU                  58,79             
3)   Jemina Forss                     TampPy                    59,82             

Loppukilpailu erä 3
1)   Aino Pulkkinen                   JyväskKU                  55,59             
2)   Alisa Aalto                      TampPy                    57,38             
3)   Eveliina Ojala                   SoinSi                    1.00,94                                  


M 1500m
Loppukilpailu
1)   Lassi Kuva                       LahdA                     4.21,18           
2)   Lauri Syväranta                  LahdA                     4.22,66           


N 1500m
1)   Maria Murtorinne-Taskinen        KuopRei                   4.46,76           
2)   Rita Karjalainen                 KuopRei                   4.47,25           
3)   Emma Katajalaakso                KannU                     4.50,13           
4)   Anne-Marika Partanen             KuopRei                   4.50,59           
5)   Pihla Hokkanen                   KuopRei                   4.51,02           
6)   Kaisa Honkaharju                 KälvTa                    4.55,01           
7)   Veronika Virtapohja              TampPy                    5.06,67           
8)   Sirpa Riitamäki                  VirtU                     5.08,02           
9)   Anne Rajaniemi                   LahdA                     5.08,44           

Loppukilpailu erä 1
1)   Veronika Virtapohja              TampPy                    5.06,67           
2)   Sirpa Riitamäki                  VirtU                     5.08,02           
3)   Anne Rajaniemi                   LahdA                     5.08,44           

Loppukilpailu erä 2
1)   Maria Murtorinne-Taskinen        KuopRei                   4.46,76           
2)   Rita Karjalainen                 KuopRei                   4.47,25           
3)   Emma Katajalaakso                KannU                     4.50,13           
4)   Anne-Marika Partanen             KuopRei                   4.50,59           
5)   Pihla Hokkanen                   KuopRei                   4.51,02           
6)   Kaisa Honkaharju                 KälvTa                    4.55,01           


N/N19/N17 1500m
1)   Alisa Virtanen                   JyväskKU                  4.42,41           
2)   Maria Murtorinne-Taskinen        KuopRei                   4.46,76           
3)   Rita Karjalainen                 KuopRei                   4.47,25           
4)   Emma Katajalaakso                KannU                     4.50,13           
5)   Anne-Marika Partanen             KuopRei                   4.50,59           
6)   Pihla Hokkanen                   KuopRei                   4.51,02           
7)   Kaisa Honkaharju                 KälvTa                    4.55,01           
8)   Enni Katajalaakso                KannU                     4.56,66           
9)   Kiia Keinonen                    TampPy                    4.56,67           
10)  Nea Lilja                        JyväskKU                  5.06,43           
11)  Veronika Virtapohja              TampPy                    5.06,67           
12)  Sirpa Riitamäki                  VirtU                     5.08,02           
13)  Anne Rajaniemi                   LahdA                     5.08,44           
14)  Venla Marjanen                   KaipVi                    5.09,48           
15)  Veera Helkama                    SalVil                    5.09,70           
16)  Jenna Maukonen                   JyväskKU                  5.13,29           
17)  Helmi Karkiainen                 KeurKi                    5.17,62           
18)  Vera Nylander                    SiilPo                    5.18,75           
19)  Elvi Warwick                     KaipVi                    5.35,75           

Loppukilpailu erä 1
1)   Nea Lilja                        JyväskKU                  5.06,43           
2)   Veronika Virtapohja              TampPy                    5.06,67           
3)   Sirpa Riitamäki                  VirtU                     5.08,02           
4)   Anne Rajaniemi                   LahdA                     5.08,44           
5)   Veera Helkama                    SalVil                    5.09,70           
6)   Jenna Maukonen                   JyväskKU                  5.13,29           
7)   Helmi Karkiainen                 KeurKi                    5.17,62           
8)   Vera Nylander                    SiilPo                    5.18,75           
9)   Elvi Warwick                     KaipVi                    5.35,75           

Loppukilpailu erä 2
1)   Alisa Virtanen                   JyväskKU                  4.42,41           
2)   Maria Murtorinne-Taskinen        KuopRei                   4.46,76           
3)   Rita Karjalainen                 KuopRei                   4.47,25           
4)   Emma Katajalaakso                KannU                     4.50,13           
5)   Anne-Marika Partanen             KuopRei                   4.50,59           
6)   Pihla Hokkanen                   KuopRei                   4.51,02           
7)   Kaisa Honkaharju                 KälvTa                    4.55,01           
8)   Enni Katajalaakso                KannU                     4.56,66           
9)   Kiia Keinonen                    TampPy                    4.56,67           
10)  Venla Marjanen                   KaipVi                    5.09,48           
              
        

N Korkeus
Loppukilpailu
1)   Sini Lällä                       JyväskKU                  172               
     168    172    176    
     xo     o      xxx    

2)   Elisa Oksanen                    JyväskKU                  164               
     150    155    160    164    168    
     o      o      xxo    xxo    xxx    

3)   Iitu Sutela                      LappUM                    155               
     150    155    160    
     o      xo     xxx    
 



M Seiväs
Loppukilpailu
1)   Joonas Jokivartio                JyväskKU                  483               
     463    473    483    493    
     o      o      xo     xxx    

2)   Pietari Outinen                  JyväskKU                  443               
     443    453    463    
     xo     -      xxx    

3)   Petri Laitinen                   KangasnKa                 383               
     363    383    403    
     xxo    xxo    xxx    



N Seiväs
Loppukilpailu
1)   Laura Ollikainen                 VarkKV                    410               
     380    400    410    420    
     xo     o      o      xxx    

2)   Nelli Pajula                     JyväskKU                  313               
     283    293    303    313    323    
     o      xo     o      o      xxx    

3)   Fiinu Puustinen                  JyväskKU                  303               
     283    293    303    313    
     o      o      o      xxx    

                          


M Pituus
Loppukilpailu
1)   Kalle Salminen                   JoensKa                   7,50              
     7,45   7,21   7,46   x      7,42   7,50   
                                               

2)   Roni Ollikainen                  HKV                       7,30              
     x      x      x      7,18   7,30   x      
                                               

3)   Tuomas Rouvali                   JyväskKU                  7,27              
     7,26   7,27   x      x      x      x      
                                               

4)   Joona Kokkola                    ValtVa                    7,20              
     7,13   7,16   7,10   7,12   7,20   7,18   
                                               

5)   Joona Luotonen                   IFSibboV                  7,04              
     x      7,04   x      x      6,83   6,98   
                                               

6)   Konsta Kauppinen                 OrimJy                    6,99              
     6,96   6,99   6,78   x      6,77   6,64   
                                               

7)   Mikko Rummukainen                RistU                     6,88              
     6,79   6,86   6,77   6,84   6,50   6,88   
                                               

8)   Ville Hakomäki                   YlihJu                    6,88              
     6,85   6,83   x      x      4,40   6,88   
                                                 



N Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Kira Kytölä                      EsboIF                    13,04             
     x      12,41  12,38  12,65  13,03  13,04  
                                               

2)   Emma Pullola                     VaasVa                    12,79             
     x      12,72  x      x      x      12,79  
                                               

3)   Saara Hakanen                    HKV                       12,76             
     x      12,54  x      12,60  x      12,76  
                                               

4)   Jessica Miettinen                JoensKa                   12,47             
     x      12,33  x      x      12,36  12,47  
                                               

5)   Sini Sanaslahti                  KaipVi                    12,42             
     12,19  x      11,93  12,42  12,36  x      
                                               

6)   Liisa Naskali                    NokU                      12,27             
     12,03  12,27  12,20  12,09  12,25  12,14  
                                               

7)   Johanna Hokkanen                 KangasnKa                 12,20             
     12,10  12,01  11,98  12,12  12,10  12,20  
                                               

8)   Gia Reinholm                     JyväskKU                  12,06             
     12,06  11,95  x      11,95  x      x      
                                               

9)   Laura Rautiainen                 LahdA                     11,83             
     11,83  11,57  11,79  
                          

10)  Aino Honkamäki                   TampU                     11,43             
     x      11,35  11,43  
                                                                 


P9 40m
1)   Joona Suokko                     LapVi                     6,98              
2)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  7,14              
3)   Tuukka Mikkonen                  ÄänekU                    7,32              
4)   Jesse Laurinmaa                  JyväskKU                  7,53              
5)   Valtteri Valkola                 SaarijPu                  7,63              
6)   Roni Hynninen                    HartVoi                   7,68              
7)   Juuso Suokko                     LapVi                     7,81              
8)   Paavo Hämäläinen                 JyväskKU                  7,82              
9)   Veikko Alonen                    JyväskKU                  7,91              
10)  Otto Makkonen                    ÄänekU                    8,27              
     Eetu Vesiaho                     MuurY                     DNS               
     Jooas Oittinen                   SaarijPu                  DNS               
     Konsta Pulkkinen                 LaukU                     DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Jesse Laurinmaa                  JyväskKU                  7,53              
2)   Juuso Suokko                     LapVi                     7,81              
3)   Paavo Hämäläinen                 JyväskKU                  7,82              
     Eetu Vesiaho                     MuurY                     DNS               
     Jooas Oittinen                   SaarijPu                  DNS               
     Konsta Pulkkinen                 LaukU                     DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Joona Suokko                     LapVi                     6,98              
2)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  7,14              
3)   Tuukka Mikkonen                  ÄänekU                    7,32              
4)   Valtteri Valkola                 SaarijPu                  7,63              
5)   Roni Hynninen                    HartVoi                   7,68              
6)   Veikko Alonen                    JyväskKU                  7,91              
7)   Otto Makkonen                    ÄänekU                    8,27              


T9 40m
Loppukilpailu
1)   Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  7,11              
2)   Fanni Virtanen                   JyväskKU                  7,26              
3)   Veera Manner                     ÄänekU                    7,71              
4)   Julia Puranen                    JyväskKU                  7,71              
5)   Mirella Lundell                  JyväskKU                  7,84              
6)   Iisa Piirainen                   JyväskKU                  8,05              


P9 1000m
Loppukilpailu
1)   Topi Turpeinen                   LaukU                     3.58,69           
2)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  3.58,84           
3)   Tuukka Mikkonen                  ÄänekU                    4.08,17           
4)   Jesse Laurinmaa                  JyväskKU                  4.11,38           
5)   Samu Ratia                       KaipVi                    4.18,71           
6)   Veikko Alonen                    JyväskKU                  4.21,78           
     Eetu Vesiaho                     MuurY                     DNS               
     Jooas Oittinen                   SaarijPu                  DNS               
     Konsta Pulkkinen                 LaukU                     DNS               


T9 1000m
Loppukilpailu
1)   Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  4.27,52           
2)   Julia Puranen                    JyväskKU                  4.29,91           


P11 60m
1)   Anton Lindgren                   KarstKi                   9,35              
2)   Onni Erkkilä                     JyväskKU                  9,48              
2)   Voitto Moisio                    KaipVi                    9,48              
4)   Joel Myllyntaus                  JyväskKU                  9,53              
5)   Joel Laurinmaa                   JyväskKU                  9,55              
6)   Verne Torikka                    JyväskKU                  9,57              
7)   Niilo Hämäläinen                 JyväskKU                  9,74              
8)   Joona Suokko                     LapVi                     9,80              
9)   Vilho Hietala                    JyväskKU                  9,82              
10)  Joonatan Kulmala                 JyväskKU                  10,00             
11)  Aarne Moisio                     KaipVi                    10,18             
12)  Iivari Tiihonen                  KangasnKa                 10,42             
13)  Eetu Keto-Tokoi                  JyväskKU                  10,81             
     Elias Oittinen                   SaarijPu                  DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Joel Laurinmaa                   JyväskKU                  9,55              
2)   Vilho Hietala                    JyväskKU                  9,82              
3)   Aarne Moisio                     KaipVi                    10,18             
4)   Iivari Tiihonen                  KangasnKa                 10,42             
5)   Eetu Keto-Tokoi                  JyväskKU                  10,81             
     Elias Oittinen                   SaarijPu                  DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Anton Lindgren                   KarstKi                   9,35              
2)   Onni Erkkilä                     JyväskKU                  9,48              
2)   Voitto Moisio                    KaipVi                    9,48              
4)   Joel Myllyntaus                  JyväskKU                  9,53              
5)   Verne Torikka                    JyväskKU                  9,57              
6)   Niilo Hämäläinen                 JyväskKU                  9,74              
7)   Joona Suokko                     LapVi                     9,80              
8)   Joonatan Kulmala                 JyväskKU                  10,00             


T11 60m
1)   Nelli Flyktman                   KaipVi                    9,10              
2)   Sofia Sauvala                    JyväskKU                  9,42              
3)   Fiona Saarukka                   JyväskKU                  9,53              
4)   Olivia Puranen                   JyväskKU                  9,65              
5)   Eeva Alonen                      JyväskKU                  9,69              
5)   Iina Kellokoski                  JyväskKU                  9,69              
7)   Maija Santanen                   JanJa                     9,85              
8)   Erika Parkkonen                  JyväskKU                  9,92              
9)   Enni Mustaparta                  JyväskKU                  9,99              
10)  Enni Makkonen                    ÄänekU                    10,00             
11)  Sinja Ohra-Aho                   KangasnKa                 10,01             
12)  Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  10,02             
13)  Noora Moisio                     TampPy                    10,24             
14)  Milja Rautiainen                 JanJa                     10,67             
15)  Jenny Björkberg                  JyväskKU                  11,12             
16)  Ella Roimela                     JyväskKU                  11,23             
     Riina-Lotta Nalkki               JyväskKU                  DNS               
     Iina Manner                      ÄänekU                    DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Fiona Saarukka                   JyväskKU                  9,53              
2)   Erika Parkkonen                  JyväskKU                  9,92              
3)   Sinja Ohra-Aho                   KangasnKa                 10,01             
4)   Noora Moisio                     TampPy                    10,24             
5)   Milja Rautiainen                 JanJa                     10,67             
6)   Jenny Björkberg                  JyväskKU                  11,12             
7)   Ella Roimela                     JyväskKU                  11,23             
     Iina Manner                      ÄänekU                    DNS               
     Riina-Lotta Nalkki               JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Nelli Flyktman                   KaipVi                    9,10              
2)   Sofia Sauvala                    JyväskKU                  9,42              
3)   Olivia Puranen                   JyväskKU                  9,65              
4)   Eeva Alonen                      JyväskKU                  9,69              
4)   Iina Kellokoski                  JyväskKU                  9,69              
6)   Maija Santanen                   JanJa                     9,85              
7)   Enni Mustaparta                  JyväskKU                  9,99              
8)   Enni Makkonen                    ÄänekU                    10,00             
9)   Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  10,02             


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Vilho Hietala                    JyväskKU                  3.34,85           
2)   Elia Katajalaakso                KannU                     3.39,85           
3)   Joel Laurinmaa                   JyväskKU                  4.10,52           
     Elias Oittinen                   SaarijPu                  DNS               
     Joonatan Kulmala                 JyväskKU                  DNS               
     Leo Rajaniemi                    LahdA                     DNS               


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Olivia Puranen                   JyväskKU                  3.32,14           
2)   Eleonora Levaniemi               KaipVi                    3.56,48           
3)   Erika Parkkonen                  JyväskKU                  3.57,85           
4)   Maija Santanen                   JanJa                     4.04,90           
5)   Eeva Alonen                      JyväskKU                  4.17,37           
6)   Ella Roimela                     JyväskKU                  4.20,85           
7)   Milja Rautiainen                 JanJa                     4.25,11           
     Jenni Tuominen                   LahdA                     DNS               
     Jenny Björkberg                  JyväskKU                  DNS               


T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Nelli Flyktman                   KaipVi                    127               
     100    105    110    113    116    119    122    125    127    130    
     o      o      o      o      o      xo     xo     xo     o      xxx    

2)   Riina-Lotta Nalkki               JyväskKU                  125               
     100    105    110    113    116    119    122    125    127    
     o      o      o      o      o      xxo    o      xxo    xxx    

3)   Sofia Sauvala                    JyväskKU                  122               
     100    105    110    113    116    119    122    125    
     o      o      o      o      o      xo     o      xxx    

4)   Olivia Puranen                   JyväskKU                  119               
     90     95     100    105    110    113    116    119    122    
     o      o      o      o      o      o      o      o      xxx    

5)   Erika Parkkonen                  JyväskKU                  119               
     100    105    110    113    116    119    
     o      o      xxo    xo     xxo    o      

6)   Eleonora Levaniemi               KaipVi                    116               
     100    105    110    113    116    119    
     o      o      xxo    o      o      xxx    

7)   Enni Makkonen                    ÄänekU                    113               
     90     95     100    105    110    113    116    122    
     o      o      o      xxo    o      xxo    xxx    xxx                                        




P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Onni Erkkilä                     JyväskKU                  7,94              
     7,51   x      7,33   7,88   7,94   x      

2)   Anton Lindgren                   KarstKi                   6,46              
     6,12   5,83   4,67   5,71   5,89   6,46   

3)   Leevi Kumpumäki                  JyväskKU                  5,73              
     5,73   5,52   4,95   5,06   5,51   5,68   

4)   Olli Huttunen                    JyväskKU                  5,73              
     5,61   5,05   5,52   5,73   5,07   5,43   

5)   Joel Laurinmaa                   JyväskKU                  5,60              
     5,49   5,60   5,33   5,20   5,51   5,58   
                                   


P13 60m
1)   Kimi Eskelinen                   LappUM                    8,35              
2)   Juuso Tiihonen                   KangasnKa                 8,70              
3)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  8,77              
4)   Veeti Pakkanen                   JyväskKU                  8,96              
5)   Konsta Vuorela                   JyväskKU                  9,10              
6)   Ville Viitakoski                 MikkKV                    9,23              
7)   Kosti Moisio                     KaipVi                    9,30              
8)   Lauri Lakanen                    JyväskKU                  9,34              
9)   Lenni Lindholm                   JyväskKU                  9,35              
10)  Johannes Sell                    JyväskKU                  9,39              
11)  Juuso Tapanila                   JyväskKU                  9,43              
12)  Tommi Sivill                     JyväskKU                  9,45              
13)  Hannes Bottas                    JyväskKU                  9,47              
14)  Paavo Heinisuo                   JyväskKU                  9,53              
15)  Eelis Hynninen                   HartVoi                   9,55              
16)  Aaro Kämäräinen                  JyväskKU                  10,02             
17)  Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  10,30             
     Santtu Kekkonen                  LahdA                     DNS               
     Patrik Kinnunen                  SaarijPu                  DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Aaro Kämäräinen                  JyväskKU                  10,02             

Loppukilpailu erä 2
1)   Kimi Eskelinen                   LappUM                    8,35              
2)   Ville Viitakoski                 MikkKV                    9,23              
3)   Lauri Lakanen                    JyväskKU                  9,34              
4)   Lenni Lindholm                   JyväskKU                  9,35              
5)   Johannes Sell                    JyväskKU                  9,39              
6)   Juuso Tapanila                   JyväskKU                  9,43              
7)   Paavo Heinisuo                   JyväskKU                  9,53              
8)   Eelis Hynninen                   HartVoi                   9,55              
9)   Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  10,30             

Loppukilpailu erä 3
1)   Juuso Tiihonen                   KangasnKa                 8,70              
2)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  8,77              
3)   Veeti Pakkanen                   JyväskKU                  8,96              
4)   Konsta Vuorela                   JyväskKU                  9,10              
5)   Kosti Moisio                     KaipVi                    9,30              
6)   Tommi Sivill                     JyväskKU                  9,45              
7)   Hannes Bottas                    JyväskKU                  9,47              
     Patrik Kinnunen                  SaarijPu                  DNS               
     Santtu Kekkonen                  LahdA                     DNS               


T13 60m
1)   Pihla Tiihonen                   JyväskKU                  8,39              
2)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    8,56              
3)   Kerttu Rantakangas               KaipVi                    8,61              
4)   Iida Kastarinen                  TampPy                    8,65              
5)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  8,78              
6)   Senni Ohra-Aho                   KangasnKa                 8,93              
7)   Iida Pentti                      JyväskKU                  8,95              
8)   Aljona Karamzina                 JyväskKU                  8,99              
9)   Christine Kuusisto               JyväskKU                  9,00              
10)  Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  9,21              
10)  Vilma Pykälinen                  JyväskKU                  9,21              
12)  Hetaliina Karkiainen             KeurKi                    9,26              
13)  Hilla Savioja                    JyväskKU                  9,43              
14)  Lotta Perkiö                     SaarijPu                  9,45              
15)  Anna-Riikka Klemola              KangasnKa                 9,51              
16)  Celina Salonen                   NastNa                    9,63              
17)  Mia Hurskanen                    LaukU                     9,68              
18)  Joanna Leppänen                  JyväskKU                  9,74              
19)  Eevi Korhonen                    JyväskKU                  9,84              
20)  Lumi Harjulehto                  JyväskKU                  10,08             
     Siiri Kihlman                    JyväskKU                  DNS               
     Emmi Väänänen                    ÄhtU                      DNS               
     Tilda Pimiä                      SaarijPu                  DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Hilla Savioja                    JyväskKU                  9,43              
2)   Lotta Perkiö                     SaarijPu                  9,45              
3)   Anna-Riikka Klemola              KangasnKa                 9,51              
4)   Mia Hurskanen                    LaukU                     9,68              
5)   Joanna Leppänen                  JyväskKU                  9,74              
6)   Eevi Korhonen                    JyväskKU                  9,84              
7)   Lumi Harjulehto                  JyväskKU                  10,08             

Loppukilpailu erä 2
1)   Iida Pentti                      JyväskKU                  8,95              
2)   Aljona Karamzina                 JyväskKU                  8,99              
3)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  9,21              
3)   Vilma Pykälinen                  JyväskKU                  9,21              
5)   Hetaliina Karkiainen             KeurKi                    9,26              
6)   Celina Salonen                   NastNa                    9,63              
     Emmi Väänänen                    ÄhtU                      DNS               
     Siiri Kihlman                    JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 3
1)   Pihla Tiihonen                   JyväskKU                  8,39              
2)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    8,56              
3)   Kerttu Rantakangas               KaipVi                    8,61              
4)   Iida Kastarinen                  TampPy                    8,65              
5)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  8,78              
6)   Senni Ohra-Aho                   KangasnKa                 8,93              
7)   Christine Kuusisto               JyväskKU                  9,00              
     Tilda Pimiä                      SaarijPu                  DNS               


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Ville Viitakoski                 MikkKV                    3.06,91           
2)   Aapo Virkajärvi                  KaipVi                    3.20,66           
3)   Lauri Lakanen                    JyväskKU                  3.24,66           
4)   Viljami Lauronen                 JyväskKU                  3.35,11           
5)   Mikko Turpeinen                  LaukU                     3.46,43           
6)   Eelis Hynninen                   HartVoi                   3.59,02           
7)   Aaro Kämäräinen                  JyväskKU                  4.08,38           
     Tommi Sivill                     JyväskKU                  DNS               


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Iida Kastarinen                  TampPy                    3.16,14           
2)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    3.17,28           
3)   Christine Kuusisto               JyväskKU                  3.19,98           
4)   Hetaliina Karkiainen             KeurKi                    3.24,19           
5)   Pihla Tiihonen                   JyväskKU                  3.26,54           
6)   Celina Salonen                   NastNa                    3.27,79           
7)   Elmiina Katajalaakso             KannU                     3.37,07           
8)   Miranda Smith                    JyväskKU                  3.42,13           
9)   Emma Ratia                       KaipVi                    3.44,39           
10)  Lumi Harjulehto                  JyväskKU                  3.58,15           
     Erika Spoof                      JyväskKU                  DNS               
     Mianna Liimatainen               SaarijPu                  DNS               



T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Lotta Perkiö                     SaarijPu                  153               
     130    135    139    143    147    150    153    155    
     o      o      o      o      xxo    o      xxo    xxx    

2)   Kerttu Rantakangas               KaipVi                    147               
     115    120    125    130    135    139    143    147    150    
     o      o      o      o      o      o      o      o      xxx    

3)   Aljona Karamzina                 JyväskKU                  143               
     120    125    130    135    139    143    147    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

3)   Vilma Knutar                     KokkVei                   143               
     125    130    135    139    143    147    
     o      o      o      o      o      xxx    

5)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  135               
     120    125    130    135    139    
     o      o      o      xo     xxx    

6)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  130               
     120    125    130    135    
     o      o      o      xxx    

6)   Iida Kastarinen                  TampPy                    130               
     115    120    125    130    135    
     o      o      o      o      xxx    

8)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    125               
     105    110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      o      xxx    

9)   Christine Kuusisto               JyväskKU                  125               
     105    110    115    120    125    130    
     o      o      o      xxo    o      xxx    

10)  Minttu Järvinen                  KeurKi                    120               
     110    115    120    125    
     xo     o      o      xxx                                      

   
                                 
                                                           
P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  9,98              
     9,02   9,92   9,75   9,98   9,49   9,73   

2)   Lenni Lindholm                   JyväskKU                  8,97              
     8,91   8,97   8,37   8,10   7,99   8,91   

3)   Eelis Hynninen                   HartVoi                   7,31              
     7,26   7,31   x      7,15   7,05   x      

4)   Roope Viitala                    PetäjävPe                 6,48              
     6,48   6,35   6,13   6,20   6,22   5,82   

5)   Olli Mäkäläinen                  JyväskKU                  5,73              
     5,71   x      5,73   x      5,45   5,53   



P15 60m
Loppukilpailu
1)   Atte Leppänen                    JyväskKU                  7,76              
2)   Daniel Saaristo                  IkaalU                    7,77              
3)   Simo Piirainen                   KaipVi                    7,93              
4)   Elmer Vauhkonen                  LapinlVe                  8,11              
5)   Luukas Kemppainen                JoutsPo                   8,20              
6)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  8,68              
7)   Risto Hakkarainen                JyväskKU                  8,72              
     Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  DNS               


T15 60m
1)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  8,00              
2)   Minea Vertala                    JyväskKU                  8,09              
3)   Iida Pajunen                     JyväskKU                  8,36              
4)   Netta Kallio                     PylkönmY                  8,52              
5)   Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  8,57              
6)   Jamira Suarez                    IFDrott                   8,62              
6)   Noora Salmi                      JyväskKU                  8,62              
8)   Helmi Kiraly                     JyväskKU                  8,63              
9)   Jenni Kiminkinen                 JyväskKU                  8,68              
9)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  8,68              
11)  Emmiina Hiltunen                 JyväskKU                  8,80              
12)  Nelli Pajula                     JyväskKU                  8,99              
13)  Viivi Kupiainen                  HartVoi                   9,14              
14)  Tuuli Järvinen                   KeurKi                    9,22              
15)  Vilma Honkonen                   JyväskKU                  9,23              
16)  Justine Hämäläinen               JyväskKU                  9,26              
17)  Selma Seppälä                    JyväskKU                  9,29              
18)  Helmi Arkilahti                  JyväskKU                  9,30              
19)  Helmi Karkiainen                 KeurKi                    9,32              
20)  Helmi Jauhiainen                 JyväskKU                  9,37              
21)  Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  9,50              
22)  Siiri Petäjäsaari                ValkKa                    9,56              
     Eerika Lapinkero                 JyväskKU                  DNS               
     Enni Viljanmaa                   JyväskKU                  DNS               
     Sofia Irmola                     TampPy                    DNS               
     Mette Jermoranta                 JyväskKU                  DNS               
     Elsa Pesonen                     JyväskKU                  DNS               
     Ea Vuori                         LahdA                     DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Helmi Arkilahti                  JyväskKU                  9,30              
2)   Helmi Karkiainen                 KeurKi                    9,32              
3)   Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  9,50              
4)   Siiri Petäjäsaari                ValkKa                    9,56              
     Eerika Lapinkero                 JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Nelli Pajula                     JyväskKU                  8,99              
2)   Viivi Kupiainen                  HartVoi                   9,14              
3)   Justine Hämäläinen               JyväskKU                  9,26              
4)   Selma Seppälä                    JyväskKU                  9,29              
5)   Helmi Jauhiainen                 JyväskKU                  9,37              
     Enni Viljanmaa                   JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 3
1)   Jamira Suarez                    IFDrott                   8,62              
2)   Emmiina Hiltunen                 JyväskKU                  8,80              
3)   Tuuli Järvinen                   KeurKi                    9,22              
4)   Vilma Honkonen                   JyväskKU                  9,23              
     Ea Vuori                         LahdA                     DNS               
     Elsa Pesonen                     JyväskKU                  DNS               
     Mette Jermoranta                 JyväskKU                  DNS               
     Sofia Irmola                     TampPy                    DNS               

Loppukilpailu erä 4
1)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  8,00              
2)   Minea Vertala                    JyväskKU                  8,09              
3)   Iida Pajunen                     JyväskKU                  8,36              
4)   Netta Kallio                     PylkönmY                  8,52              
5)   Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  8,57              
6)   Noora Salmi                      JyväskKU                  8,62              
7)   Helmi Kiraly                     JyväskKU                  8,63              
8)   Jenni Kiminkinen                 JyväskKU                  8,68              
8)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  8,68              


P15 1000m
Loppukilpailu
1)   Luukas Kontro                    JyväskKU                  2.57,95           
2)   Risto Hakkarainen                JyväskKU                  3.10,79           
3)   Juho Virkajärvi                  KaipVi                    3.15,63           


T15 1000m
Loppukilpailu
1)   Jamira Suarez                    IFDrott                   3.28,48           
2)   Heta Virkajärvi                  KaipVi                    3.29,15           
3)   Eerika Lapinkero                 JyväskKU                  3.30,99           
4)   Jenna Tuomaala                   JyväskKU                  3.32,88           
5)   Anni Vuori                       SaarijPu                  3.41,17           
     Ea Vuori                         LahdA                                       
     Elsa Pesonen                     JyväskKU                                    
     Iida Pajunen                     JyväskKU                                    
     Mette Jermoranta                 JyväskKU                                    
     Sini Rajaniemi                   LahdA                                                 
 

T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Viivi Kupiainen                  HartVoi                   154               
     144    148    151    154    157    
     o      o      o      o      xxx    

2)   Minea Vertala                    JyväskKU                  151               
     140    144    148    151    154    
     o      o      xo     o      xxx    

3)   Iida Pajunen                     JyväskKU                  151               
     140    144    148    151    154    
     o      o      xxo    xxo    xxx    

4)   Helmi Karkiainen                 KeurKi                    140               
     120    125    130    135    140    144    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

5)   Sanni Pitkänen                   JyväskKU                  140               
     120    125    130    135    140    144    
     o      xo     o      o      xxo    xxx    

6)   Vilma Honkonen                   JyväskKU                  135               
     120    125    130    135    140    
     o      o      o      xxo    xxx    

7)   Vilma-Riina Valkola              SaarijPu                  125               
     115    120    125    130    
     o      o      o      xxx    

     Anni Vuori                       SaarijPu                  NH                
     115    
     xx-    
                                    
     Vilja Liimatainen                JyväskKU                  NH                
     135    
     xxx    
                                                                                            


P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Simo Piirainen                   KaipVi                    11,85             
     10,69  11,02  11,09  10,92  11,32  11,85  

2)   Atte Leppänen                    JyväskKU                  10,49             
     9,86   x      x      10,17  x      10,49  

3)   Lassi Nalkki                     JyväskKU                  9,49              
     9,20   9,10   9,34   9,09   x      9,49   

4)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  6,63              
     6,30   6,56   6,20   6,63   6,12   5,90   
                                


M17 60m
Loppukilpailu
1)   Niilo Mustalahti                 SeinäjSU                  7,16              
2)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  7,17              
3)   Jonatan Kinnunen                 JyväskKU                  7,22              
4)   Ville Toivonen                   ÄhtU                      7,47              
5)   Arttu Ahola                      JyväskKU                  7,53              
6)   Aukusti Jaskari                  SeinäjSU                  7,55              
7)   Lassi Hakonen                    PihtipTui                 7,64              
8)   Olli Palmumaa                    ValkKa                    7,67              
9)   Joonas Tikkanen                  PihtipTui                 7,73              

1)   Niilo Mustalahti                 SeinäjSU                  7,16              
2)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  7,17              
3)   Jonatan Kinnunen                 JyväskKU                  7,22              
4)   Ville Toivonen                   ÄhtU                      7,47              
5)   Arttu Ahola                      JyväskKU                  7,53              
6)   Aukusti Jaskari                  SeinäjSU                  7,55              
7)   Lassi Hakonen                    PihtipTui                 7,64              
8)   Olli Palmumaa                    ValkKa                    7,67              
9)   Joonas Tikkanen                  PihtipTui                 7,73              


Alkuerät erä 1
1)   Niilo Mustalahti                 SeinäjSU                  7,21Q             
2)   Ville Toivonen                   ÄhtU                      7,49Q             
3)   Arttu Ahola                      JyväskKU                  7,56Q             
4)   Lassi Hakonen                    PihtipTui                 7,71q             
5)   Juho Koivisto                    JyväskKU                  7,77              
6)   Miro Saartoala                   JyväskKU                  8,02              

Alkuerät erä 2
1)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  7,23Q             
2)   Jonatan Kinnunen                 JyväskKU                  7,38Q             
3)   Aukusti Jaskari                  SeinäjSU                  7,57Q             
4)   Joonas Tikkanen                  PihtipTui                 7,68q             
4)   Olli Palmumaa                    ValkKa                    7,68q             
6)   Akseli Eskelinen                 LappUM                    8,02              
7)   Henrik Kiviniemi                 TampPy                    8,49              


N17 60m
Loppukilpailu
1)   Tessa Moisio                     KaipVi                    8,00              
2)   Senja Roos                       LahdA                     8,05              
3)   Saana Takala                     SeinäjSU                  8,28              
4)   Nea Huvila                       JyväskKU                  8,29              
5)   Enni Lehtomäki                   OulPy                     8,31              
6)   Emmi Pennanen                    JyväskKU                  8,33              
7)   Vilma Lehtoranta                 JyväskKU                  8,38              
8)   Wilhelmiina Harju                JyväskKU                  8,39              
     Johanna Kulmala                  JyväskKU                  DNS               

1)   Tessa Moisio                     KaipVi                    8,00              
2)   Senja Roos                       LahdA                     8,05              
3)   Saana Takala                     SeinäjSU                  8,28              
4)   Nea Huvila                       JyväskKU                  8,29              
5)   Enni Lehtomäki                   OulPy                     8,31              
6)   Emmi Pennanen                    JyväskKU                  8,33              
7)   Vilma Lehtoranta                 JyväskKU                  8,38              
8)   Wilhelmiina Harju                JyväskKU                  8,39              
     Johanna Kulmala                  JyväskKU                  DNS               


Alkuerät erä 1
1)   Tessa Moisio                     KaipVi                    8,04Q             
2)   Senja Roos                       LahdA                     8,06Q             
3)   Wilhelmiina Harju                JyväskKU                  8,24q             
4)   Ada Zitting                      JyväskKU                  8,43              
5)   Piia Kalliomäki                  ÄänekU                    8,47              
6)   Aliisa Lautala                   ValkKa                    8,92              
7)   Vera Vertanen                    JyväskKU                  9,02              

Alkuerät erä 2
1)   Saana Takala                     SeinäjSU                  8,21Q             
2)   Enni Lehtomäki                   OulPy                     8,22Q             
3)   Nea Huvila                       JyväskKU                  8,28q             
4)   Vilma Lehtoranta                 JyväskKU                  8,33q             
5)   Nita Rasi                        PihtipTui                 8,81              
6)   Sandra Pahkala                   ValkKa                    8,91              
7)   Fiinu Puustinen                  JyväskKU                  8,92              
8)   Saga Sievänen                    JyväskKU                  9,12              

Alkuerät erä 3
1)   Johanna Kulmala                  JyväskKU                  8,18Q             
2)   Emmi Pennanen                    JyväskKU                  8,31Q             
3)   Meeri Elomaa                     SeinäjSU                  8,37              
4)   Kirsikka Salmi                   ValkKa                    8,46              
5)   Gea Zitting                      JyväskKU                  8,64              
6)   Anni Gustafsson                  JyväskKU                  8,97              
7)   Aino Pikki                       PihtipTui                 9,05              
8)   Emilia Kainulainen               JyväskKU                  9,28                    


N17 1500m
1)   Alisa Virtanen                   JyväskKU                  4.42,41           
2)   Enni Katajalaakso                KannU                     4.56,66           
3)   Venla Marjanen                   KaipVi                    5.09,48           
4)   Veera Helkama                    SalVil                    5.09,70           
5)   Jenna Maukonen                   JyväskKU                  5.13,29           
6)   Helmi Karkiainen                 KeurKi                    5.17,62           
7)   Vera Nylander                    SiilPo                    5.18,75           
8)   Elvi Warwick                     KaipVi                    5.35,75           

Loppukilpailu erä 1
1)   Veera Helkama                    SalVil                    5.09,70           
2)   Jenna Maukonen                   JyväskKU                  5.13,29           
3)   Helmi Karkiainen                 KeurKi                    5.17,62           
4)   Vera Nylander                    SiilPo                    5.18,75           
5)   Elvi Warwick                     KaipVi                    5.35,75           

Loppukilpailu erä 2
1)   Alisa Virtanen                   JyväskKU                  4.42,41           
2)   Enni Katajalaakso                KannU                     4.56,66           
3)   Venla Marjanen                   KaipVi                    5.09,48           
       


N17 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Nita Rasi                        PihtipTui                 155               
     150    155    160    
     o      xo     xxx                                     
                                


M17 Pituus
Loppukilpailu
1)   Jonatan Kinnunen                 JyväskKU                  6,81              
     x      6,26   6,34   6,81   x      x      
                                               

2)   Ville Toivonen                   ÄhtU                      6,52              
     x      x      x      6,06   x      6,52   
                                               

3)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  6,38              
     5,93   6,03   6,06   6,11   6,38   6,00   
                                               

4)   Aukusti Jaskari                  SeinäjSU                  6,00              
     x      x      6,00   5,60   x      x      
                                               

5)   Luukas Saari                     JyväskKU                  5,91              
     5,91   x      5,11   5,74   x      x      
                                               

6)   Richard Liemula                  KuopRei                   5,82              
     5,82   5,65   5,59   5,56   x      5,53   
                                               
                                               

N17 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Meeri Elomaa                     SeinäjSU                  11,20             
     11,14  11,15  x      10,82  x      11,20  
                                               

2)   Saana Takala                     SeinäjSU                  10,94             
     10,51  10,56  10,94  10,82  x      10,69  
                                               

3)   Lilli Kärkkäinen                 JyväskKU                  10,82             
     10,82  10,47  x      -      -      -      
                                               

4)   Piia Kalliomäki                  ÄänekU                    10,54             
     10,16  x      x      10,54  10,19  10,47  
                                               

5)   Heljä Halonen                    MikkKV                    10,41             
     10,41  10,02  10,25  10,18  10,16  x      
                                               

6)   Nenna Helppolainen               PielavSa                  10,27             
     10,27  10,13  10,14  10,12  10,16  10,11  
                                               

7)   Veera Jokinen                    KarstKi                   10,13             
     10,13  10,12  10,12  9,21   9,80   9,93   
                                               

8)   Noora Salmi                      JyväskKU                  10,04             
     10,04  x      9,78   9,91   -      x      
                                               

9)   Lilli Varila                     JyväskKU                  9,89              
     9,89   9,88   9,65   
                          

10)  Tuuli Järvinen                   KeurKi                    9,76              
     9,28   9,57   9,76   
                          

11)  Johanna Nieminen                 JyväskKU                  9,74              
     x      9,74   x      
                          

12)  Petra Koskinen                   JyväskKU                  9,52              
     9,24   9,27   9,52   
                          



M17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Lauri Pimiä                      SaarijPu                  10,80             
     x      9,92   10,45  10,80  10,57  10,56  

2)   Henrik Kiviniemi                 TampPy                    9,50              
     8,94   9,01   9,49   9,50   x      8,98   



M19 60m
Loppukilpailu
1)   Pietari Valoranta                JyväskKU                  7,11              
2)   Juuso Toivonen                   ÄhtU                      7,22              
3)   Aki Häkkinen                     JyväskKU                  7,23              
4)   Kristian Peltola                 JyväskKU                  7,27              
5)   Niclas Forsberg                  JyväskKU                  7,45              
6)   Rikhard Lehtinen                 JyväskKU                  7,57              

1)   Pietari Valoranta                JyväskKU                  7,11              
2)   Juuso Toivonen                   ÄhtU                      7,22              
3)   Aki Häkkinen                     JyväskKU                  7,23              
4)   Kristian Peltola                 JyväskKU                  7,27              
5)   Niclas Forsberg                  JyväskKU                  7,45              
6)   Rikhard Lehtinen                 JyväskKU                  7,57              


Alkuerät
1)   Pietari Valoranta                JyväskKU                  7,12q             
2)   Aki Häkkinen                     JyväskKU                  7,19q             
3)   Juuso Toivonen                   ÄhtU                      7,29q             
4)   Kristian Peltola                 JyväskKU                  7,30q             
5)   Niclas Forsberg                  JyväskKU                  7,41q             
6)   Rikhard Lehtinen                 JyväskKU                  7,64q             
     Teemu Laitinen                   JyväskKU                  7,81              


N19 60m
Loppukilpailu
1)   Satu-Maaria Pentinlehto          TampPy                    8,03              
2)   Neea Flyktman                    KaipVi                    8,13              
3)   Emilia Kokko                     LapVi                     8,30                   


N19 1500m
1)   Kiia Keinonen                    TampPy                    4.56,67           
2)   Nea Lilja                        JyväskKU                  5.06,43           

Loppukilpailu erä 1
1)   Nea Lilja                        JyväskKU                  5.06,43           

Loppukilpailu erä 2
1)   Kiia Keinonen                    TampPy                    4.56,67           


N19 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Jessica Kähärä                   MikkKV                    180               
     168    172    176    180    185    
     o      o      o      xxo    xxx    



M19 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Veeti Vesalainen                 LahdA                     473               
     453    463    473    483    
     xxo    -      o      xxx    



N19 Pituus
Loppukilpailu
1)   Olivia Mäkinen                   TampPy                    5,83              
     x      5,83   x      x      5,54   4,20   
                                               

2)   Neea Käyhkö                      SavonlRie                 5,67              
     5,47   5,67   -      -      -      -      
                                               

3)   Wilhelmiina Harju                JyväskKU                  5,54              
     5,33   5,53   5,49   5,37   5,44   5,54   
                                               

4)   Selma Saarinen                   LappVei                   5,53              
     5,41   x      5,49   5,53   5,44   x      
                                               

5)   Niina Karttunen                  SavonlRie                 5,49              
     5,21   5,32   5,31   x      5,38   5,49   
                                               

6)   Janika Jokinen                   TampU                     5,34              
     5,20   5,34   x      5,24   4,99   x      
                                               

7)   Roosa Rissanen                   SavonlRie                 4,38              
     x      4,38   4,11   4,21   4,04   4,08   
                                               



M19 Pituus
Loppukilpailu
1)   Juho Nieminen                    JyväskKU                  6,85              
     x      6,75   x      6,82   6,85   x      
                                               

2)   Juuso Toivonen                   ÄhtU                      6,85              
     6,76   6,78   x      6,85   x      x      
                                               

3)   Lasse Hämelahti                  JanJa                     6,71              
     x      6,66   6,71   x      x      x      
                                               

4)   Kristian Peltola                 JyväskKU                  6,41              
     5,69   6,41   5,92   6,28   x      6,24   
                                               

     Juuso Junnila                    HKV                                         
 
                                               



N19 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Selma Saarinen                   LappVei                   12,10             
     x      11,83  12,10  11,66  11,54  x      
                                               

2)   Laura Koivisto                   JyväskKU                  11,78             
     x      11,69  11,53  11,78  11,60  x      
                                               



M30+ 60m
1)   Teemu Mykkänen                   JyväskKU                  7,67              
2)   Joonas Turunen                   JyväskKU                  7,87              
3)   Mikko Kinnunen                   JyväskKU                  8,24              
4)   Tero Mäkäläinen                  JyväskKU                  8,47              
5)   Tapani Aitta                     JyväskKU                  8,60              
6)   Jukka Mononen                    JyväskKU                  8,66              
7)   Leo Lahtinen                     JyväskKU                  9,55              
8)   Sami Mönkölä                     JyväskKU                  9,82              
9)   Kauko Hakkarainen                JyväskKU                  10,53             
10)  Tapio Keski-Petäjä               JyväskKU                  11,00             

Loppukilpailu erä 1
1)   Tapani Aitta                     JyväskKU                  8,60              
2)   Jukka Mononen                    JyväskKU                  8,66              
3)   Leo Lahtinen                     JyväskKU                  9,55              
4)   Kauko Hakkarainen                JyväskKU                  10,53             
5)   Tapio Keski-Petäjä               JyväskKU                  11,00             

Loppukilpailu erä 2
1)   Teemu Mykkänen                   JyväskKU                  7,67              
2)   Joonas Turunen                   JyväskKU                  7,87              
3)   Mikko Kinnunen                   JyväskKU                  8,24              
4)   Tero Mäkäläinen                  JyväskKU                  8,47              
5)   Sami Mönkölä                     JyväskKU                  9,82              


N30+ 60m
1)   Kirsti Siekkinen                 JyväskKU                  8,77              
2)   Satu Matilainen                  JyväskKU                  8,97              
3)   Anne Yli-Olli                    JyväskKU                  9,16              
4)   Katja Heinonen                   ÄänekU                    9,39              
5)   Anne Virtanen                    JyväskKU                  9,40              
6)   Outi Keurulainen                 MuurY                     9,56              
7)   Virpi Kämäräinen                 JyväskKU                  9,71              
8)   Anne Virkalahti                  JyväskKU                  9,73              
9)   Leena Tenhu                      JyväskKU                  9,78              
9)   Annika Savolainen                JyväskKU                  9,78              
11)  Johanna Kalho                    JyväskKU                  9,84              

Loppukilpailu erä 1
1)   Kirsti Siekkinen                 JyväskKU                  8,77              
2)   Satu Matilainen                  JyväskKU                  8,97              
3)   Anne Virkalahti                  JyväskKU                  9,73              
4)   Annika Savolainen                JyväskKU                  9,78              
4)   Leena Tenhu                      JyväskKU                  9,78              

Loppukilpailu erä 2
1)   Anne Yli-Olli                    JyväskKU                  9,16              
2)   Katja Heinonen                   ÄänekU                    9,39              
3)   Anne Virtanen                    JyväskKU                  9,40              
4)   Outi Keurulainen                 MuurY                     9,56              
5)   Virpi Kämäräinen                 JyväskKU                  9,71              
6)   Johanna Kalho                    JyväskKU                  9,84              
        


M30+ 400m
1)   Antti Hämäläinen                 JyväskKU                  59,90             
2)   Kaj Sandell                      IKFalken                  59,91             
3)   Juhani Lindholm                  JyväskKU                  1.06,54           
4)   Ahti Finning                     K-P                       1.13,13           
5)   Sami Mönkölä                     JyväskKU                  1.19,94           
     Konsta Vuorela                   JyväskKU                  DQ                
     Niilo Hämäläinen                 JyväskKU                  1.13,27           
     Mikke Paajanen                   MikkKV                    1.01,19           

Loppukilpailu erä 1
1)   Kaj Sandell                      IKFalken                  59,91             
2)   Ahti Finning                     K-P                       1.13,13           
     Konsta Vuorela                   JyväskKU                  DQ                
     Niilo Hämäläinen                 JyväskKU                  1.13,27           

Loppukilpailu erä 2
1)   Antti Hämäläinen                 JyväskKU                  59,90             
2)   Juhani Lindholm                  JyväskKU                  1.06,54           
3)   Sami Mönkölä                     JyväskKU                  1.19,94           
     Mikke Paajanen                   MikkKV                    1.01,19           


N30+ 400m
1)   Reetta Tenhu                     JyväskKU                  1.04,95           
2)   Laura Pietilä                    JyväskKU                  1.10,33           
3)   Heini Rytkönen                   JyväskKU                  1.11,18           
4)   Tiina Laitinen                   ÄänekU                    1.13,73           
5)   Leena Tenhu                      JyväskKU                  1.21,08           

Loppukilpailu erä 1
1)   Laura Pietilä                    JyväskKU                  1.10,33           
2)   Tiina Laitinen                   ÄänekU                    1.13,73           

Loppukilpailu erä 2
1)   Reetta Tenhu                     JyväskKU                  1.04,95           
2)   Heini Rytkönen                   JyväskKU                  1.11,18           
3)   Leena Tenhu                      JyväskKU                  1.21,08           
        


M30+ 3000m
Loppukilpailu
1)   Harri Metsäranta                 JyväskKU                  10.21,13          
2)   Kristian Isaksson                JyväskKU                  10.22,59          
3)   Jukka Eskelinen                  VaajKu                    10.25,81          


N30+ 3000m
Loppukilpailu
1)   Mari Hyyppä                      JyväskKU                  11.19,68          
2)   Marja Kankainen                  ÄänekU                    12.19,97          
3)   Suvi Puttonen                    JyväskKU                  12.27,85          





LAUANTAIN TULOKSET:


M 200m
1)   Viljami Kaasalainen              JyväskKU                  22,03             
2)   Ilari Manninen                   JyväskKU                  22,30             
3)   Aleksi Tuononen                  ÄhtU                      22,49             
4)   Jussi Julkunen                   KuopRei                   23,13             
5)   Kristian Peltola                 JyväskKU                  23,43             
6)   Juuso Peltola                    JyväskKU                  23,47             
7)   Mikko Ryhänen                    LappUM                    23,77             
8)   Santeri Tanner                   LänsiUU                   23,84             
8)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  23,84             
10)  Rikhard Lehtinen                 JyväskKU                  24,51             
11)  Oskari Lakka                     LappUM                    24,53             
12)  Lassi Hakonen                    PihtipTui                 24,62             
13)  Aku Kallio                       LempKiYU                  24,68             
14)  Antti Tanhuamäki                 SavonlRie                 24,90             
15)  Joonas Tikkanen                  PihtipTui                 25,08             
16)  Juho Kallio                      LapVi                     25,26             
17)  Teemu Laitinen                   JyväskKU                  25,37             
     Kaarle Muurikoski                VarkKV                    DQ                
     Jesse Väyrynen                   JyväskKU                  DNF               
     Aukusti Jaskari                  SeinäjSU                  DQ                

Loppukilpailu erä 1
1)   Rikhard Lehtinen                 JyväskKU                  24,51             
2)   Aku Kallio                       LempKiYU                  24,68             
     Kaarle Muurikoski                VarkKV                    DQ                

Loppukilpailu erä 2
1)   Oskari Lakka                     LappUM                    24,53             
2)   Joonas Tikkanen                  PihtipTui                 25,08             
3)   Teemu Laitinen                   JyväskKU                  25,37             

Loppukilpailu erä 3
1)   Lassi Hakonen                    PihtipTui                 24,62             
2)   Juho Kallio                      LapVi                     25,26             

Loppukilpailu erä 4
1)   Mikko Ryhänen                    LappUM                    23,77             
2)   Santeri Tanner                   LänsiUU                   23,84             
3)   Antti Tanhuamäki                 SavonlRie                 24,90             

Loppukilpailu erä 5
1)   Juuso Peltola                    JyväskKU                  23,47             
     Aukusti Jaskari                  SeinäjSU                  DQ                
     Jesse Väyrynen                   JyväskKU                  DNF               

Loppukilpailu erä 6
1)   Ilari Manninen                   JyväskKU                  22,30             
2)   Jussi Julkunen                   KuopRei                   23,13             
3)   Kristian Peltola                 JyväskKU                  23,43             

Loppukilpailu erä 7
1)   Viljami Kaasalainen              JyväskKU                  22,03             
2)   Aleksi Tuononen                  ÄhtU                      22,49             
3)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  23,84             


N 200m
1)   Aino Pulkkinen                   JyväskKU                  24,13             
2)   Milla Heiskanen                  IisVi                     25,11             
3)   Jeanine Nygård                   IFDrott                   25,21             
4)   Annika Hannola                   HKV                       25,29             
5)   Tanja Kokkonen                   LappUM                    25,35             
6)   Sanni Mahonen                    KeskiUYU                  25,54             
7)   Frida Hämäläinen                 TampPy                    25,58             
8)   Alisa Aalto                      TampPy                    25,65             
9)   Jenna Kokkonen                   KajKi                     25,91             
10)  Jenna Pihkola                    LahdA                     26,16             
11)  Kiia Koivistoinen                IisVi                     26,28             
12)  Sofia Järvelin                   AlavU                     26,35             
13)  Simone Wiklund                   IFNykn                    26,40             
14)  Olivia Mäkinen                   TampPy                    26,50             
15)  Johanna Kulmala                  JyväskKU                  26,59             
16)  Helmi Kortetmaa                  KannU                     26,60             
17)  Jandeh Jallow                    OulPy                     26,63             
18)  Iina Takkula                     KuivAu                    26,89             
19)  Minttu Rinne                     SaarijPu                  26,96             
19)  Satu-Maaria Pentinlehto          TampPy                    26,96             
21)  Emilia Kokko                     LapVi                     27,01             
22)  Pinja Hirvilahti                 JyväskKU                  27,07             
23)  Sonja Nousiainen                 MikkKV                    27,09             
24)  Emmi Pennanen                    JyväskKU                  27,13             
25)  Anni Grekula                     RaahVe                    27,46             
26)  Pinja Purola                     OulPy                     27,56             
27)  Vilhelmiina Tornberg             JyväskKU                  27,59             
28)  Iiris Törrönen                   KuivAu                    27,85             
29)  Nea-Mari Neziri                  JyväskKU                  28,29             
30)  Lotta Välkki                     VehmU                     28,79             
31)  Vivi Koskinen                    JyväskKU                  28,92             
32)  Anni Gustafsson                  JyväskKU                  30,58             
     Neea Käyhkö                      SavonlRie                 DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Johanna Kulmala                  JyväskKU                  26,59             
2)   Vilhelmiina Tornberg             JyväskKU                  27,59             
3)   Vivi Koskinen                    JyväskKU                  28,92             
4)   Anni Gustafsson                  JyväskKU                  30,58             

Loppukilpailu erä 2
1)   Jandeh Jallow                    OulPy                     26,63             
2)   Minttu Rinne                     SaarijPu                  26,96             
3)   Lotta Välkki                     VehmU                     28,79             

Loppukilpailu erä 3
1)   Sofia Järvelin                   AlavU                     26,35             
2)   Iina Takkula                     KuivAu                    26,89             
3)   Nea-Mari Neziri                  JyväskKU                  28,29             

Loppukilpailu erä 4
1)   Pinja Hirvilahti                 JyväskKU                  27,07             
2)   Iiris Törrönen                   KuivAu                    27,85             
     Neea Käyhkö                      SavonlRie                 DNS               

Loppukilpailu erä 5
1)   Olivia Mäkinen                   TampPy                    26,50             
2)   Helmi Kortetmaa                  KannU                     26,60             
3)   Pinja Purola                     OulPy                     27,56             

Loppukilpailu erä 6
1)   Kiia Koivistoinen                IisVi                     26,28             
2)   Satu-Maaria Pentinlehto          TampPy                    26,96             

Loppukilpailu erä 7
1)   Frida Hämäläinen                 TampPy                    25,58             
2)   Simone Wiklund                   IFNykn                    26,40             
3)   Sonja Nousiainen                 MikkKV                    27,09             

Loppukilpailu erä 8
1)   Alisa Aalto                      TampPy                    25,65             
2)   Jenna Pihkola                    LahdA                     26,16             
3)   Emmi Pennanen                    JyväskKU                  27,13             

Loppukilpailu erä 9
1)   Annika Hannola                   HKV                       25,29             
2)   Tanja Kokkonen                   LappUM                    25,35             
3)   Emilia Kokko                     LapVi                     27,01             

Loppukilpailu erä 10
1)   Milla Heiskanen                  IisVi                     25,11             
2)   Sanni Mahonen                    KeskiUYU                  25,54             
3)   Anni Grekula                     RaahVe                    27,46             

Loppukilpailu erä 11
1)   Aino Pulkkinen                   JyväskKU                  24,13             
2)   Jeanine Nygård                   IFDrott                   25,21             
3)   Jenna Kokkonen                   KajKi                     25,91             


M 800m
1)   Joonas Rinne                     SaarijPu                  1.53,32           
2)   Konsta Hämäläinen                SulkU                     2.08,10           
3)   Kari-Pekka Seppänen              JyväskKU                  2.11,53           

Loppukilpailu erä 1
1)   Konsta Hämäläinen                SulkU                     2.08,10           
2)   Kari-Pekka Seppänen              JyväskKU                  2.11,53           

Loppukilpailu erä 2
1)   Joonas Rinne                     SaarijPu                  1.53,32           


N 800m
1)   Jonna Julin                      IFNykn                    2.10,33           
2)   Janette Niemi                    JyväskKU                  2.14,79           
3)   Maria Murtorinne-Taskinen        KuopRei                   2.17,12           
4)   Erika Utriainen                  VeitsilKV                 2.17,99           
5)   Rita Karjalainen                 KuopRei                   2.19,45           
6)   Pihla Hokkanen                   KuopRei                   2.22,29           
7)   Anne Rajaniemi                   LahdA                     2.25,41           
8)   Veronika Virtapohja              TampPy                    2.26,72           
9)   Jasmin Tukiainen                 PyhäsU                    2.27,95           
10)  Päivi Knutar                     KälvTa                    2.29,38           
11)  Janina Jahkola                   JyväskKU                  2.32,09           
     Heini Ikonen                     JyväskKU                  DNF               

Loppukilpailu erä 1
1)   Anne Rajaniemi                   LahdA                     2.25,41           
2)   Janina Jahkola                   JyväskKU                  2.32,09           

Loppukilpailu erä 2
1)   Erika Utriainen                  VeitsilKV                 2.17,99           
2)   Rita Karjalainen                 KuopRei                   2.19,45           
3)   Pihla Hokkanen                   KuopRei                   2.22,29           
4)   Veronika Virtapohja              TampPy                    2.26,72           
5)   Jasmin Tukiainen                 PyhäsU                    2.27,95           
6)   Päivi Knutar                     KälvTa                    2.29,38           

Loppukilpailu erä 3
1)   Jonna Julin                      IFNykn                    2.10,33           
2)   Janette Niemi                    JyväskKU                  2.14,79           
3)   Maria Murtorinne-Taskinen        KuopRei                   2.17,12           
     Heini Ikonen                     JyväskKU                  DNF               


M/M19/M17 800m
1)   Joonas Rinne                     SaarijPu                  1.53,32           
2)   Elias Tuominen                   NaantLöy                  1.55,85           
3)   Lassi Kuva                       LahdA                     2.00,23           
4)   Leevi Kallio                     LahdA                     2.00,25           
5)   Robin Kronqvist                  IKFalken                  2.00,59           
6)   Aleksi Rajaniemi                 LahdA                     2.04,10           
7)   Lauri Syväranta                  LahdA                     2.04,26           
8)   Eino Könönen                     JoensKa                   2.05,04           
9)   Konsta Hämäläinen                SulkU                     2.08,10           
10)  Justus Luonela                   LahdA                     2.08,56           
11)  Kari-Pekka Seppänen              JyväskKU                  2.11,53           
12)  Onni Ikonen                      HankasHa                  2.17,30           
13)  Teo Penttinen                    LahdA                     2.28,02           
14)  Joona Räisänen                   SulkU                     2.28,39           
15)  Konsta Vuorela                   JyväskKU                  2.32,76           

Loppukilpailu erä 1
1)   Konsta Hämäläinen                SulkU                     2.08,10           
2)   Justus Luonela                   LahdA                     2.08,56           
3)   Kari-Pekka Seppänen              JyväskKU                  2.11,53           
4)   Onni Ikonen                      HankasHa                  2.17,30           
5)   Teo Penttinen                    LahdA                     2.28,02           
6)   Joona Räisänen                   SulkU                     2.28,39           
7)   Konsta Vuorela                   JyväskKU                  2.32,76           

Loppukilpailu erä 2
1)   Joonas Rinne                     SaarijPu                  1.53,32           
2)   Elias Tuominen                   NaantLöy                  1.55,85           
3)   Lassi Kuva                       LahdA                     2.00,23           
4)   Leevi Kallio                     LahdA                     2.00,25           
5)   Robin Kronqvist                  IKFalken                  2.00,59           
6)   Aleksi Rajaniemi                 LahdA                     2.04,10           
7)   Lauri Syväranta                  LahdA                     2.04,26           
8)   Eino Könönen                     JoensKa                   2.05,04           


N/N19/N17 800m
1)   Jonna Julin                      IFNykn                    2.10,33           
2)   Nathalie Blomqvist               IKFalken                  2.11,00           
3)   Janette Niemi                    JyväskKU                  2.14,79           
4)   Alisa Virtanen                   JyväskKU                  2.14,83           
5)   Jemina Forss                     TampPy                    2.14,85           
6)   Reetta Joronen                   SavonlRie                 2.15,74           
7)   Maria Murtorinne-Taskinen        KuopRei                   2.17,12           
8)   Erika Utriainen                  VeitsilKV                 2.17,99           
9)   Sini Rajaniemi                   LahdA                     2.19,17           
10)  Rita Karjalainen                 KuopRei                   2.19,45           
11)  Kiia Keinonen                    TampPy                    2.20,51           
12)  Maija Tukeva                     ÄhtU                      2.22,16           
13)  Pihla Hokkanen                   KuopRei                   2.22,29           
14)  Venla Marjanen                   KaipVi                    2.22,88           
15)  Lotta Tarvainen                  KuopRei                   2.25,01           
16)  Anne Rajaniemi                   LahdA                     2.25,41           
17)  Veronika Virtapohja              TampPy                    2.26,72           
18)  Jenna Maukonen                   JyväskKU                  2.27,55           
19)  Jasmin Tukiainen                 PyhäsU                    2.27,95           
20)  Veera Helkama                    SalVil                    2.29,02           
21)  Päivi Knutar                     KälvTa                    2.29,38           
22)  Elvi Warwick                     KaipVi                    2.31,81           
23)  Janina Jahkola                   JyväskKU                  2.32,09           
24)  Maria Peltoniemi                 TampPy                    2.33,91           
25)  Ronja Lampinen                   LahdA                     2.36,16           
26)  Lotta Välkki                     VehmU                     2.42,59           
     Heini Ikonen                     JyväskKU                  DNF               

Loppukilpailu erä 1
1)   Lotta Tarvainen                  KuopRei                   2.25,01           
2)   Anne Rajaniemi                   LahdA                     2.25,41           
3)   Jenna Maukonen                   JyväskKU                  2.27,55           
4)   Veera Helkama                    SalVil                    2.29,02           
5)   Elvi Warwick                     KaipVi                    2.31,81           
6)   Janina Jahkola                   JyväskKU                  2.32,09           
7)   Maria Peltoniemi                 TampPy                    2.33,91           
8)   Ronja Lampinen                   LahdA                     2.36,16           
9)   Lotta Välkki                     VehmU                     2.42,59           

Loppukilpailu erä 2
1)   Erika Utriainen                  VeitsilKV                 2.17,99           
2)   Sini Rajaniemi                   LahdA                     2.19,17           
3)   Rita Karjalainen                 KuopRei                   2.19,45           
4)   Kiia Keinonen                    TampPy                    2.20,51           
5)   Pihla Hokkanen                   KuopRei                   2.22,29           
6)   Venla Marjanen                   KaipVi                    2.22,88           
7)   Veronika Virtapohja              TampPy                    2.26,72           
8)   Jasmin Tukiainen                 PyhäsU                    2.27,95           
9)   Päivi Knutar                     KälvTa                    2.29,38           

Loppukilpailu erä 3
1)   Jonna Julin                      IFNykn                    2.10,33           
2)   Nathalie Blomqvist               IKFalken                  2.11,00           
3)   Janette Niemi                    JyväskKU                  2.14,79           
4)   Alisa Virtanen                   JyväskKU                  2.14,83           
5)   Jemina Forss                     TampPy                    2.14,85           
6)   Reetta Joronen                   SavonlRie                 2.15,74           
7)   Maria Murtorinne-Taskinen        KuopRei                   2.17,12           
8)   Maija Tukeva                     ÄhtU                      2.22,16           
     Heini Ikonen                     JyväskKU                  DNF               


M 3000m
Loppukilpailu
1)   Samu Mikkonen                    JoensKa                   8.33,06           
2)   Ossi Kekki                       LahdA                     8.34,12           
3)   Wilho Hautala                    LahdA                     8.41,27           
4)   Alexi Ruokamo                    JyväskKU                  9.06,20           
5)   Walte Hautala                    LahdA                     9.15,12           
6)   Samuel Auvinen                   JoensKa                   9.23,38           
7)   Antti Hyttinen                   VaajKuo                   9.31,35           
8)   Janne Jokinen                    VaajKuo                   9.33,42           
9)   Wäinö Hautala                    LahdA                     9.36,35           
     Antti Ihamäki                    AlajA                     DNS               
     Arttu Kärkiö                     KeitKu                    DNS               
     Matias Meriläinen                NurmijYU                  DNS               
     Pauli Ruostetsaari               GamlakIF                  DNS               


N 3000m
Loppukilpailu
1)   Moona Korkealaakso               LappUM                    9.41,57           
2)   Emma Hietaranta                  LappUM                    10.00,60          
3)   Alisa Virtanen                   JyväskKU                  10.18,27          
4)   Nea Lilja                        JyväskKU                  11.28,91          


M 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Elmo Lakka                       JyväskKU                  7,78              
2)   Ilari Manninen                   JyväskKU                  7,99              
3)   Miska Sundberg                   JyväskKU                  8,13              
4)   Niko Tahvanainen                 PyhäsU                    8,77              
5)   Eelis Hirvinen                   KanksLei                  8,79              
6)   Jesse Jokinen                    SysmSi                    8,82              
     Juuso Peltola                    JyväskKU                  DNS               
     Santeri Kuusiniemi               LempKiYU                  DNS               

1)   Elmo Lakka                       JyväskKU                  7,78              
2)   Ilari Manninen                   JyväskKU                  7,99              
3)   Miska Sundberg                   JyväskKU                  8,13              
4)   Niko Tahvanainen                 PyhäsU                    8,77              
5)   Eelis Hirvinen                   KanksLei                  8,79              
6)   Jesse Jokinen                    SysmSi                    8,82              
     Juuso Peltola                    JyväskKU                  DNS               
     Santeri Kuusiniemi               LempKiYU                  DNS               


Alkuerät
1)   Elmo Lakka                       JyväskKU                  7,80q             
2)   Ilari Manninen                   JyväskKU                  7,94q             
3)   Miska Sundberg                   JyväskKU                  8,16q             
4)   Santeri Kuusiniemi               LempKiYU                  8,33q             
5)   Juuso Peltola                    JyväskKU                  8,34q             
6)   Jesse Jokinen                    SysmSi                    8,80q             
7)   Niko Tahvanainen                 PyhäsU                    8,88q             
8)   Eelis Hirvinen                   KanksLei                  8,89q             


N 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Matilda Bogdanoff                HIFK                      8,16              
2)   Jessica Kähärä                   MikkKV                    8,42              
3)   Julia Enarvi                     JyväskKU                  8,46              
4)   Nora-Julia Isoluoma              JyväskKU                  8,93              
5)   Elisa Oksanen                    JyväskKU                  9,00              
6)   Jandeh Jallow                    OulPy                     9,14              
     Olivia Ben Khalifa               TampPy                    DNS               
     Marika Partinen                  JoensKa                   DNS               
     Janette Rinne                    HKV                       DNS               

1)   Matilda Bogdanoff                HIFK                      8,16              
2)   Jessica Kähärä                   MikkKV                    8,42              
3)   Julia Enarvi                     JyväskKU                  8,46              
4)   Nora-Julia Isoluoma              JyväskKU                  8,93              
5)   Elisa Oksanen                    JyväskKU                  9,00              
6)   Jandeh Jallow                    OulPy                     9,14              
     Janette Rinne                    HKV                       DNS               
     Marika Partinen                  JoensKa                   DNS               
     Olivia Ben Khalifa               TampPy                    DNS               


Alkuerät erä 1
1)   Matilda Bogdanoff                HIFK                      8,39Q             
2)   Marika Partinen                  JoensKa                   8,66Q             
3)   Olivia Ben Khalifa               TampPy                    8,92Q             
4)   Nora-Julia Isoluoma              JyväskKU                  8,95q             
5)   Elisa Oksanen                    JyväskKU                  9,11q             
6)   Noora Kauranen                   HämeenlTa                 9,35              
7)   Iitu Sutela                      LappUM                    9,60              

Alkuerät erä 2
1)   Julia Enarvi                     JyväskKU                  8,38Q             
2)   Jessica Kähärä                   MikkKV                    8,46Q             
3)   Janette Rinne                    HKV                       8,83Q             
4)   Jandeh Jallow                    OulPy                     9,27q             
5)   Aino Tapio                       IFSibboV                  9,32              
6)   Frida Hämäläinen                 TampPy                    9,37              
7)   Vilhelmiina Tornberg             JyväskKU                  9,59              


M Korkeus
Loppukilpailu
1)   Valtteri Mattila                 ÄänekU                    203               
     190    195    199    203    206    
     o      o      xo     o      xxx    

2)   Valtteri Välimäki                UudKK                     203               
     190    195    199    203    206    
     xo     xxo    xxo    o      xxx    

3)   Daniel Kosonen                   TampPy                    203               
     195    199    203    206    
     o      o      xo     xxx    

4)   Matias Mustonen                  LempKiYU                  203               
     190    195    199    203    206    
     xo     o      o      xxo    xxx    

5)   Jesse Huttunen                   SavitU                    199               
     190    195    199    203    
     o      o      xo     xxx      
                                    


N Seiväs
Loppukilpailu
1)   Laura Ollikainen                 VarkKV                    400               
     382    400    415    
     o      xo     xxx    


N Pituus
Loppukilpailu
1)   Jessica Kähärä                   MikkKV                    6,32              
     5,87   6,22   x      6,07   6,32   6,19   
                                               

2)   Anne-Mari Lehtiö                 KU-58                     6,24              
     5,84   x      6,05   6,14   6,24   6,17   
                                               

3)   Kira Kytölä                      EsboIF                    6,10              
     5,95   6,05   6,04   5,91   x      6,10   
                                               

4)   Roosa Määttälä                   KokkVei                   6,04              
     6,04   5,96   5,83   5,85   x      5,73   
                                               

5)   Marika Partinen                  JoensKa                   5,89              
     5,83   x      x      5,89   x      x      
                                               

6)   Saara Hakanen                    HKV                       5,88              
     5,81   5,77   5,76   x      5,72   5,88   
                                               

7)   Gia Reinholm                     JyväskKU                  5,80              
     5,52   5,72   5,78   5,80   5,75   x      
                                               

8)   Hanna Jämsä                      ToholU                    5,68              
     5,45   5,53   5,68   5,52   -      -      
                                               

9)   Jessica Miettinen                JoensKa                   5,66              
     5,36   5,53   5,66   
                          

10)  Aino Tapio                       IFSibboV                  5,65              
     5,65   x      5,38   
                          

11)  Oona Nieminen                    JyväskKU                  5,63              
     5,63   5,54   5,58   
                          

12)  Sini Sanaslahti                  KaipVi                    5,55              
     x      5,53   5,55   
                          

13)  Aino Honkamäki                   TampU                     5,25              
     5,00   5,25   5,22   
                          


M Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Topias Koukkula                  KangU                     15,44             
     x      x      15,44  15,26  15,09  x      
                                               

2)   Arttu Tyystjärvi                 LappUM                    15,24             
     15,19  15,24  x      x      15,12  15,20  
                                               

3)   Veikko Nugraha                   EspTa                     14,52             
     x      x      14,52  x      x      x      
                                               

4)   Niko Simola                      VammsVoi                  14,33             
     x      14,33  14,06  14,21  x      x      
                                               

N Kuula
Loppukilpailu
1)   Elisa Oksanen                    JyväskKU                  11,74             
     x      11,74  11,07  x      11,25  11,74  

2)   Marika Partinen                  JoensKa                   11,66             
     x      10,76  x      11,66  x      11,20  

3)   Inka Sinivuori                   JyväskKU                  11,14             
     11,14  11,00  10,51  10,47  10,44  10,42  

4)   Iitu Sutela                      LappUM                    10,87             
     10,53  10,44  10,87  x      x      10,28  



P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Onni Erkkilä                     JyväskKU                  121               
     95     100    105    110    115    118    121    123    
     o      o      o      o      xo     xo     xxo    xxx    

2)   Verne Torikka                    JyväskKU                  118               
     100    105    110    115    118    121    
     o      o      o      o      o      xxx    

3)   Vilho Hietala                    JyväskKU                  115               
     100    105    110    115    118    
     o      o      o      o      xxx    

4)   Olli Huttunen                    JyväskKU                  115               
     100    105    110    115    118    
     o      xo     o      xxo    xxx    

5)   Ville Kankainen                  ÄänekU                    110               
     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      xxx    



P11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Onni Erkkilä                     JyväskKU                  8,54              
     8,54   8,38   8,32   8,39   
                                 

2)   Olli Huttunen                    JyväskKU                  8,10              
     7,68   7,91   7,73   8,10   
                                 

3)   Ville Kankainen                  ÄänekU                    7,98              
     7,29   7,62   7,98   7,92   
                                 

4)   Vilho Hietala                    JyväskKU                  7,91              
     7,73   7,83   x      7,91   
                                 



T11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Nelli Flyktman                   KaipVi                    9,07              
     9,07   8,79   8,65   8,59   
                                 

2)   Aino-Maria Valkola               SaarijPu                  8,88              
     8,79   8,88   8,86   8,63   
                                 

3)   Riina-Lotta Nalkki               JyväskKU                  8,76              
     8,17   8,37   8,76   8,62   
                                 

4)   Iitu Riekkinen                   JyväskKU                  8,48              
     8,27   8,48   8,17   8,35   
                                 

5)   Sofia Sauvala                    JyväskKU                  8,41              
     8,30   8,39   8,41   8,34   
                                 

6)   Erika Parkkonen                  JyväskKU                  8,15              
     x      7,79   7,87   8,15   
                                 

7)   Maija Santanen                   JanJa                     8,00              
     7,63   8,00   7,89   7,89   
                                 

8)   Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  7,94              
     7,72   7,94   7,59   7,40   
                                 

9)   Noora Moisio                     TampPy                    7,86              
     7,86   7,49   7,61   7,47   
                                 

10)  Milja Rautiainen                 JanJa                     7,53              
     7,35   7,53   7,40   7,37   
                                 

11)  Enni Makkonen                    ÄänekU                    7,01              
     7,01   6,85   6,79   6,81   
                                 

12)  Ella Roimela                     JyväskKU                  6,63              
     6,52   6,63   6,55   6,48   
                                 

13)  Viivi Väätänen                   JyväskKU                  6,38              
     x      x      x      6,38   
                                 



T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Iitu Riekkinen                   JyväskKU                  7,16              
     6,67   7,14   7,16   6,50   

2)   Jenny Björkberg                  JyväskKU                  6,71              
     6,62   6,22   5,95   6,71   

3)   Milja Rautiainen                 JanJa                     6,26              
     5,73   6,26   6,02   5,80   

4)   Riina-Lotta Nalkki               JyväskKU                  6,19              
     x      6,05   6,19   5,25   

5)   Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  5,77              
     5,50   5,77   5,51   5,50   

6)   Senni Arkilahti                  JyväskKU                  5,41              
     5,41   5,10   4,83   x      

7)   Erika Parkkonen                  JyväskKU                  5,21              
     5,21   4,79   4,53   4,78   

8)   Enni Makkonen                    ÄänekU                    5,05              
     4,80   5,05   5,03   5,03   

9)   Maija Santanen                   JanJa                     4,08              
     3,86   x      4,08   3,77   

10)  Ella Roimela                     JyväskKU                  3,65              
     3,65   3,53   3,15   3,58   



P13 60m aidat
1)   Manu Kankaanniemi                VammsVoi                  9,98              
2)   Niklas Piirainen                 TampPy                    10,29             
3)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  10,87             
4)   Veeti Pakkanen                   JyväskKU                  10,96             
5)   Vilho Ketonen                    JyväskKU                  11,30             
6)   Hannes Bottas                    JyväskKU                  11,32             
7)   Juuso Tapanila                   JyväskKU                  11,39             
8)   Lauri Lakanen                    JyväskKU                  11,68             
9)   Leevi Ortju                      TampPy                    12,65             
     Paavo Heinisuo                   JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Vilho Ketonen                    JyväskKU                  11,30             
2)   Hannes Bottas                    JyväskKU                  11,32             
3)   Lauri Lakanen                    JyväskKU                  11,68             
4)   Leevi Ortju                      TampPy                    12,65             
     Paavo Heinisuo                   JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Manu Kankaanniemi                VammsVoi                  9,98              
2)   Niklas Piirainen                 TampPy                    10,29             
3)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  10,87             
4)   Veeti Pakkanen                   JyväskKU                  10,96             
5)   Juuso Tapanila                   JyväskKU                  11,39             


T13 60m aidat
1)   Iida Kastarinen                  TampPy                    10,26             
2)   Aljona Karamzina                 JyväskKU                  10,57             
3)   Oona Moisio                      TampPy                    10,64             
4)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  10,86             
5)   Lotta Perkiö                     SaarijPu                  10,89             
6)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  11,09             
7)   Siiri Kihlman                    JyväskKU                  11,45             
8)   Celina Salonen                   NastNa                    11,63             
9)   Hilla Savioja                    JyväskKU                  13,17             
10)  Melina Vertala                   JyväskKU                  13,32             

Loppukilpailu erä 1
1)   Siiri Kihlman                    JyväskKU                  11,45             
2)   Celina Salonen                   NastNa                    11,63             
3)   Hilla Savioja                    JyväskKU                  13,17             
4)   Melina Vertala                   JyväskKU                  13,32             

Loppukilpailu erä 2
1)   Iida Kastarinen                  TampPy                    10,26             
2)   Aljona Karamzina                 JyväskKU                  10,57             
3)   Oona Moisio                      TampPy                    10,64             
4)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  10,86             
5)   Lotta Perkiö                     SaarijPu                  10,89             
6)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  11,09             


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Veeti Pakkanen                   JyväskKU                  135               
     120    125    130    133    135    137    
     o      o      o      o      o      xxx    

2)   Tommi Sivill                     JyväskKU                  135               
     110    115    120    125    130    133    135    137    
     o      o      o      xo     o      xxo    o      xxx    

3)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  133               
     120    125    130    133    135    
     o      o      o      xo     xxx    

4)   Lauri Lakanen                    JyväskKU                  125               
     105    110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      o      xxx    

4)   Paavo Heinisuo                   JyväskKU                  125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      xxx    

6)   Leevi Ortju                      TampPy                    105               
     100    105    110    
     o      o      xxx    



P13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Niklas Piirainen                 TampPy                    9,54              
     9,54   8,76   9,12   -      
                                 

2)   Leevi Ortju                      TampPy                    9,22              
     9,22   7,84   7,57   -      
                                 

3)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  8,79              
     x      8,79   x      8,71   
                                 

4)   Tommi Sivill                     JyväskKU                  8,64              
     8,60   8,56   8,64   8,48   
                                 

5)   Vilho Ketonen                    JyväskKU                  8,44              
     8,40   8,32   8,44   x      
                                 

6)   Lauri Lakanen                    JyväskKU                  8,23              
     8,19   8,23   8,06   8,10   
                                 

7)   Paavo Heinisuo                   JyväskKU                  8,17              
     x      8,17   x      x      
                                 



T13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  10,22             
     9,50   10,22  10,10  x      
                                 

2)   Pihla Tiihonen                   JyväskKU                  9,98              
     9,98   9,77   9,36   9,78   
                                 

3)   Vilma Knutar                     KokkVei                   9,82              
     9,41   9,55   9,61   9,82   
                                 

4)   Iida Kastarinen                  TampPy                    9,29              
     9,15   9,26   9,24   9,29   
                                 

5)   Senni Ohra-Aho                   KangasnKa                 9,28              
     9,28   9,10   9,22   9,19   
                                 

6)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    9,21              
     8,76   8,81   8,79   9,21   
                                 

7)   Oona Moisio                      TampPy                    9,04              
     8,91   9,04   8,83   8,79   
                                 

8)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  9,02              
     8,46   8,49   8,86   9,02   
                                 

9)   Melina Vertala                   JyväskKU                  8,61              
     8,61   8,56   8,16   x      
                                 

10)  Celina Salonen                   NastNa                    8,51              
     8,46   8,51   x      8,28   
                                 

11)  Joanna Leppänen                  JyväskKU                  8,42              
     8,42   8,42   7,96   8,17   
                                 

12)  Iida Pentti                      JyväskKU                  8,27              
     x      8,27   x      7,95   
                                 

13)  Emmi Väänänen                    ÄhtU                      8,03              
     8,03   x      -      -      
                                 

14)  Senni Haapakoski                 SaarijPu                  7,96              
     7,74   7,96   7,88   x      
                                 

     Siiri Kihlman                    JyväskKU                                    


T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Senni Ohra-Aho                   KangasnKa                 9,36              
     9,21   9,18   9,36   9,13   

2)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  8,26              
     8,26   7,68   7,62   7,98   

3)   Emmi Väänänen                    ÄhtU                      8,12              
     7,51   7,91   8,12   6,53   

4)   Minttu Järvinen                  KeurKi                    7,89              
     7,89   7,75   7,44   7,63   

5)   Tilda Pimiä                      SaarijPu                  7,78              
     7,00   7,04   7,13   7,78   

6)   Pihla Tiihonen                   JyväskKU                  7,39              
     7,37   7,04   7,30   7,39   

7)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  7,36              
     6,83   7,36   6,61   7,24   

8)   Eeva Holviala                    JyväskKU                  7,34              
     6,77   7,14   7,34   7,22   

9)   Melina Vertala                   JyväskKU                  7,07              
     7,07   x      5,75   x      

10)  Oona Moisio                      TampPy                    6,76              
     6,61   6,34   6,76   6,72   

     Pinja Heino                      JyväskKU                                    


P15 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  9,40              
2)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  10,21             
     Atte Leppänen                    JyväskKU                  DQ                


T15 60m aidat
1)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  9,41              
2)   Siiri Nyyssönen                  JoensKa                   9,46              
3)   Minea Vertala                    JyväskKU                  9,65              
4)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  9,82              
5)   Helmi Laine                      SavonlRie                 9,84              
6)   Iida Pajunen                     JyväskKU                  10,10             
7)   Erin Kainulainen                 SavonlRie                 10,16             
8)   Emilia Salonen                   VehmU                     10,33             
9)   Jenna Saarilahti                 TampPy                    10,42             
10)  Tuuli Järvinen                   KeurKi                    10,44             
11)  Lotta Mäkelä                     TampPy                    10,67             
12)  Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  10,80             
13)  Jenna Tuomaala                   JyväskKU                  10,92             
14)  Helmi Kiraly                     JyväskKU                  11,48             
15)  Vilma Honkonen                   JyväskKU                  11,56             
16)  Heta Luoto                       TampPy                    11,60             
17)  Laura Koskinen                   TampPy                    12,39             
     Mette Jermoranta                 JyväskKU                  DNS               
     Vilja Liimatainen                JyväskKU                  DNF               
     Peppi Perkiö                     SaarijPu                  DNS               
     Enni Viljanmaa                   JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Jenna Tuomaala                   JyväskKU                  10,92             
2)   Helmi Kiraly                     JyväskKU                  11,48             
3)   Vilma Honkonen                   JyväskKU                  11,56             
4)   Heta Luoto                       TampPy                    11,60             
     Mette Jermoranta                 JyväskKU                  DNS               
     Vilja Liimatainen                JyväskKU                  DNF               

Loppukilpailu erä 2
1)   Iida Pajunen                     JyväskKU                  10,10             
2)   Jenna Saarilahti                 TampPy                    10,42             
3)   Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  10,80             
4)   Laura Koskinen                   TampPy                    12,39             
     Enni Viljanmaa                   JyväskKU                  DNS               
     Peppi Perkiö                     SaarijPu                  DNS               

Loppukilpailu erä 3
1)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  9,41              
2)   Siiri Nyyssönen                  JoensKa                   9,46              
3)   Minea Vertala                    JyväskKU                  9,65              
4)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  9,82              
5)   Helmi Laine                      SavonlRie                 9,84              
6)   Erin Kainulainen                 SavonlRie                 10,16             
7)   Emilia Salonen                   VehmU                     10,33             
8)   Tuuli Järvinen                   KeurKi                    10,44             
9)   Lotta Mäkelä                     TampPy                    10,67             


P15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  170               
     150    155    160    164    167    170    1703   
     o      o      o      o      xxo    o      xxx    

2)   Elias Kurumaa                    KanksLei                  167               
     150    155    160    164    167    170    
     o      o      o      xo     xxo    xxx    

3)   Tuomas Rauhala                   KaipVi                    160               
     135    140    145    150    155    160    164    
     o      o      o      o      o      o      xxx    



T15 Korkeus

P15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Tuomas Rauhala                   KaipVi                    10,19             
     9,99   9,78   9,78   10,19  
                                 

2)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  10,19             
     -      10,19  9,47   9,90   
                                 


T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Erin Kainulainen                 SavonlRie                 11,09             
     x      10,50  10,67  10,77  10,92  11,09  
                                               

2)   Siiri Nyyssönen                  JoensKa                   11,08             
     x      10,94  10,85  10,73  x      11,08  
                                               

3)   Emilia Salonen                   VehmU                     10,33             
     9,34   9,70   9,83   x      10,04  10,33  
                                               

4)   Alicia Björkvik                  IKFalken                  10,28             
     10,20  10,03  x      9,97   10,28  10,18  
                                               

5)   Helmi Laine                      SavonlRie                 10,27             
     10,27  x      10,16  10,05  x      -      
                                               

6)   Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  9,97              
     9,79   9,97   9,95   x      -      9,93   
                                               

7)   Jenna Tuomaala                   JyväskKU                  9,95              
     9,57   9,42   9,72   9,95   9,89   9,87   
                                               

8)   Emmiina Hiltunen                 JyväskKU                  9,53              
     9,12   9,43   9,31   9,53   9,19   9,40   
                                               

9)   Vilma Honkonen                   JyväskKU                  8,99              
     8,76   8,99   8,67   
                          

10)  Selma Seppälä                    JyväskKU                  8,90              
     8,58   8,90   8,70   
                          

11)  Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  8,20              
     8,20   8,04   -      
                          

12)  Vilma-Riina Valkola              SaarijPu                  8,11              
     8,11   7,85   8,08   
                          

13)  Eerika Lapinkero                 JyväskKU                  7,77              
     7,60   7,77   7,64   
                                                          


T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Tuuli Järvinen                   KeurKi                    10,39             
     9,32   9,78   10,03  10,39  9,68   10,34  

2)   Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  10,18             
     8,35   10,10  10,18  x      x      x      

3)   Iida Pajunen                     JyväskKU                  9,92              
     9,12   9,45   8,76   9,92   9,48   9,50   

4)   Minea Vertala                    JyväskKU                  9,43              
     9,24   8,57   9,43   -      -      -      

5)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  9,24              
     x      9,08   9,24   -      -      -      

6)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  8,96              
     7,91   8,96   8,35   8,18   7,81   7,79   

7)   Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  8,03              
     x      7,73   7,47   7,74   8,03   7,74   

8)   Alisa Seilonen                   JyväskKU                  7,65              
     7,62   7,65   7,05   7,47   6,90   x      

9)   Emilia Immonen                   JyväskKU                  7,58              
     7,58   7,56   7,51   

10)  Siiri Petäjäsaari                ValkKa                    7,32              
     7,07   7,32   6,46   

11)  Helmi Kiraly                     JyväskKU                  7,23              
     x      7,23   6,61   

12)  Vilja Liimatainen                JyväskKU                  6,96              
     6,65   6,96   6,96   

13)  Laura Koskinen                   TampPy                    6,86              
     6,01   6,75   6,86   

14)  Emmiina Hiltunen                 JyväskKU                  6,86              
     6,33   6,24   6,86   

15)  Heta Luoto                       TampPy                    6,67              
     5,74   6,67   6,32   

16)  Eerika Lapinkero                 JyväskKU                  6,43              
     6,01   5,76   6,43   

17)  Ronja Harju                      JyväskKU                  6,37              
     6,37   5,55   -      

18)  Selma Seppälä                    JyväskKU                  5,95              
     5,95   4,99   5,07   

19)  Helmi Jauhiainen                 JyväskKU                  5,43              
     5,18   5,43   4,61                                      



N17 300m
1)   Vilma Itälinna                   TampPy                    41,30             
2)   Eucabeth Kivikangas              AlajA                     43,34             
3)   Siiri Hihnala                    OulPy                     43,68             
4)   Jenni Kiminkinen                 JyväskKU                  45,13             
5)   Enni Lehtomäki                   OulPy                     45,73             
6)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    46,25             

Loppukilpailu erä 1
1)   Siiri Hihnala                    OulPy                     43,68             
2)   Enni Lehtomäki                   OulPy                     45,73             
3)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    46,25             

Loppukilpailu erä 2
1)   Vilma Itälinna                   TampPy                    41,30             
2)   Eucabeth Kivikangas              AlajA                     43,34             
3)   Jenni Kiminkinen                 JyväskKU                  45,13             


M17 800m
1)   Aleksi Rajaniemi                 LahdA                     2.04,10           
2)   Justus Luonela                   LahdA                     2.08,56           
3)   Onni Ikonen                      HankasHa                  2.17,30           
4)   Teo Penttinen                    LahdA                     2.28,02           
5)   Joona Räisänen                   SulkU                     2.28,39           
6)   Konsta Vuorela                   JyväskKU                  2.32,76           

Loppukilpailu erä 1
1)   Justus Luonela                   LahdA                     2.08,56           
2)   Onni Ikonen                      HankasHa                  2.17,30           
3)   Teo Penttinen                    LahdA                     2.28,02           
4)   Joona Räisänen                   SulkU                     2.28,39           
5)   Konsta Vuorela                   JyväskKU                  2.32,76           

Loppukilpailu erä 2
1)   Aleksi Rajaniemi                 LahdA                     2.04,10           


N17 800m
1)   Alisa Virtanen                   JyväskKU                  2.14,83           
2)   Sini Rajaniemi                   LahdA                     2.19,17           
3)   Venla Marjanen                   KaipVi                    2.22,88           
4)   Lotta Tarvainen                  KuopRei                   2.25,01           
5)   Jenna Maukonen                   JyväskKU                  2.27,55           
6)   Veera Helkama                    SalVil                    2.29,02           
7)   Elvi Warwick                     KaipVi                    2.31,81           
8)   Maria Peltoniemi                 TampPy                    2.33,91           
9)   Ronja Lampinen                   LahdA                     2.36,16           

Loppukilpailu erä 1
1)   Lotta Tarvainen                  KuopRei                   2.25,01           
2)   Jenna Maukonen                   JyväskKU                  2.27,55           
3)   Veera Helkama                    SalVil                    2.29,02           
4)   Elvi Warwick                     KaipVi                    2.31,81           
5)   Maria Peltoniemi                 TampPy                    2.33,91           
6)   Ronja Lampinen                   LahdA                     2.36,16           

Loppukilpailu erä 2
1)   Sini Rajaniemi                   LahdA                     2.19,17           
2)   Venla Marjanen                   KaipVi                    2.22,88           

Loppukilpailu erä 3
1)   Alisa Virtanen                   JyväskKU                  2.14,83           



M17 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Fredrik Björkqvist               IFÅsar                    8,29              
2)   Ville Toivonen                   ÄhtU                      8,57              
3)   Arttu Ahola                      JyväskKU                  8,72              
4)   Juho Kallio                      LapVi                     8,99              
5)   Miro Saartoala                   JyväskKU                  9,81              
     Juho Koivisto                    JyväskKU                  DNF               


N17 60m aidat
1)   Tanja Kokkonen                   LappUM                    8,47              
2)   Sofia Lindholm                   LappUM                    8,68              
3)   Saga Vanninen                    TampPy                    8,69              
4)   Niina Karttunen                  SavonlRie                 8,76              
5)   Sani Rantalainen                 LappUM                    9,17              
6)   Saana Takala                     SeinäjSU                  9,35              
7)   Emmi Pennanen                    JyväskKU                  9,39              
8)   Jasmin Salenius                  KangasnKa                 9,40              
8)   Eucabeth Kivikangas              AlajA                     9,40              
10)  Tessa Moisio                     KaipVi                    9,60              
11)  Ada Zitting                      JyväskKU                  9,61              
12)  Aada Mikkilä                     SeinäjSU                  9,63              
13)  Johanna Nieminen                 JyväskKU                  9,76              
13)  Vilma Lehtoranta                 JyväskKU                  9,76              
15)  Lilli Kärkkäinen                 JyväskKU                  9,78              
16)  Meeri Elomaa                     SeinäjSU                  10,44             
     Camilla Forsberg                 JyväskKU                  DNS               
     Janika Jokinen                   TampU                     DNS               
     Wilhelmiina Harju                JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Saana Takala                     SeinäjSU                  9,35              
2)   Jasmin Salenius                  KangasnKa                 9,40              
3)   Tessa Moisio                     KaipVi                    9,60              
4)   Johanna Nieminen                 JyväskKU                  9,76              
5)   Meeri Elomaa                     SeinäjSU                  10,44             

Loppukilpailu erä 2
1)   Ada Zitting                      JyväskKU                  9,61              
2)   Aada Mikkilä                     SeinäjSU                  9,63              
3)   Vilma Lehtoranta                 JyväskKU                  9,76              
4)   Lilli Kärkkäinen                 JyväskKU                  9,78              
     Camilla Forsberg                 JyväskKU                  DNS               
     Janika Jokinen                   TampU                     DNS               

Loppukilpailu erä 3
1)   Tanja Kokkonen                   LappUM                    8,47              
2)   Sofia Lindholm                   LappUM                    8,68              
3)   Saga Vanninen                    TampPy                    8,69              
4)   Niina Karttunen                  SavonlRie                 8,76              
5)   Sani Rantalainen                 LappUM                    9,17              
6)   Emmi Pennanen                    JyväskKU                  9,39              
7)   Eucabeth Kivikangas              AlajA                     9,40              
     Wilhelmiina Harju                JyväskKU                  DNS               


N17 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Olivia Härkönen                  VeitsilKV                 322               
     312    322    332    
     xo     o      xxx    

2)   Nelli Pajula                     JyväskKU                  312               
     282    292    302    312    322    
     o      o      o      o      xxx    

3)   Fiinu Puustinen                  JyväskKU                  302               
     272    282    292    302    312    
     o      xo     xo     o      xxx    

4)   Tuuli Järvinen                   KeurKi                    282               
     282    292    
     xo     xxx    

     Gea Zitting                      JyväskKU                  NH                
     272    
     xxx    



N17 Pituus
Loppukilpailu
1)   Saga Vanninen                    TampPy                    5,43              
     5,22   x      5,43   5,18   -      -      
                                               

2)   Sani Rantalainen                 LappUM                    5,36              
     5,26   x      5,25   5,36   5,18   
                                        

3)   Veera Paasovaara                 OulPy                     5,29              
     x      5,07   5,02   x      5,29   x      
                                               

4)   Meeri Elomaa                     SeinäjSU                  5,22              
     4,97   4,98   5,01   x      5,22   5,13   
                                               

5)   Siiri Salo                       JyväskKU                  5,20              
     5,01   4,81   4,96   5,18   5,20   5,15   
                                               

6)   Jasmin Salenius                  KangasnKa                 5,10              
     4,79   4,87   5,10   4,95   4,86   5,03   
                                               

7)   Johanna Nieminen                 JyväskKU                  4,99              
     4,85   x      4,99   4,97   4,98   x      
                                               

8)   Aada Mikkilä                     SeinäjSU                  4,97              
     4,97   4,73   4,97   x      x      4,78   
                                               

9)   Tessa Moisio                     KaipVi                    4,97              
     x      4,97   4,69   
                          

10)  Senja Roos                       LahdA                     4,95              
     x      4,58   4,95   
                          

11)  Minea Vertala                    JyväskKU                  4,88              
     4,54   4,72   4,88   
                          

12)  Jenna Saarilahti                 TampPy                    4,80              
     x      4,80   4,78   
                          

13)  Saga Sievänen                    JyväskKU                  4,68              
     4,58   4,45   4,68   
                          

14)  Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  4,67              
     4,66   4,56   4,67   
                          

15)  Lotta Mäkelä                     TampPy                    4,66              
     4,66   4,36   x      
                          

16)  Lilli Kärkkäinen                 JyväskKU                  4,62              
     4,56   4,62   4,48   
                          

17)  Iiris Alakärppä                  LahdA                     4,57              
     4,57   4,20   4,43   
                          

18)  Gea Zitting                      JyväskKU                  4,56              
     4,37   4,56   4,51   
                          

19)  Riikka Savolainen                JyväskKU                  4,53              
     x      4,49   4,53   
                          

20)  Camilla Forsberg                 JyväskKU                  4,51              
     4,51   4,42   4,06   
                          

21)  Elsa Sulkinoja                   LahdA                     4,38              
     4,23   x      4,38   
                          

22)  Lilli Varila                     JyväskKU                  4,26              
     4,21   4,26   4,07   
                          

23)  Petra Koskinen                   JyväskKU                  4,26              
     4,17   4,26   x      
                          

24)  Fiinu Puustinen                  JyväskKU                  4,13              
     4,05   4,13   4,10   
                          

25)  Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  4,00              
     4,00   3,92   3,59   
                          

26)  Ronja Harju                      JyväskKU                  3,98              
     3,57   3,83   3,98   
                          

27)  Laura Koskinen                   TampPy                    3,73              
     3,73   3,24   3,70   
                          

28)  Emilia Kainulainen               JyväskKU                  3,56              
     3,56   3,28   3,06   
                          
                                     
     Saana Takala                     SeinäjSU                  NM                
     x      x      x      
                          

     Sofia Irmola                     TampPy                                      


M17 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Luukas Saari                     JyväskKU                  12,63             
     x      12,63  x      12,06  x      12,32  
                                               

2)   Aukusti Jaskari                  SeinäjSU                  12,20             
     11,89  11,65  12,20  11,67  x      11,70  
                                               

3)   Miro Saartoala                   JyväskKU                  11,24             
     11,24  10,63  10,67  x      10,74  11,02  
                                               

4)   Manu Kankaanniemi                VammsVoi                  10,87             
     10,87  10,67  9,38   10,25  10,35  10,64  
                                               

N17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Saga Vanninen                    TampPy                    14,26             
     x      13,81  13,85  13,92  12,56  14,26  

2)   Vilma Räsänen                    ViitVie                   13,36             
     13,05  12,62  12,89  12,61  13,36  13,02  

3)   Camilla Forsberg                 JyväskKU                  12,41             
     12,41  11,71  x      x      x      12,41  

4)   Aada Mikkilä                     SeinäjSU                  11,64             
     10,91  10,97  11,18  11,25  11,64  10,92  

5)   Veera Koskinen                   LahdA                     10,29             
     8,77   9,81   x      10,29  9,61   10,28  

6)   Vera Vertanen                    JyväskKU                  10,09             
     9,75   x      x      x      x      10,09  

7)   Jasmin Salenius                  KangasnKa                 10,02             
     9,85   9,46   9,95   9,91   9,57   10,02  

8)   Johanna Nieminen                 JyväskKU                  8,57              
     8,26   7,77   8,52   8,38   8,57   7,23   

     Kirsti Siekkinen                 JyväskKU                  11,91             
     11,14  11,91  11,10  11,10  11,49  x      


M19 300m
Loppukilpailu
1)   Pietari Valoranta                JyväskKU                  36,52             
     Rikhard Lehtinen                 JyväskKU                  DQ                


N19 300m
Loppukilpailu
1)   Mari Heinonen                    KajKi                     43,78             


M19 800m
Loppukilpailu
1)   Elias Tuominen                   NaantLöy                  1.55,85           
2)   Lassi Kuva                       LahdA                     2.00,23           
3)   Leevi Kallio                     LahdA                     2.00,25           
4)   Robin Kronqvist                  IKFalken                  2.00,59           
5)   Lauri Syväranta                  LahdA                     2.04,26           
6)   Eino Könönen                     JoensKa                   2.05,04           


N19 800m
1)   Nathalie Blomqvist               IKFalken                  2.11,00           
2)   Jemina Forss                     TampPy                    2.14,85           
3)   Reetta Joronen                   SavonlRie                 2.15,74           
4)   Kiia Keinonen                    TampPy                    2.20,51           
5)   Maija Tukeva                     ÄhtU                      2.22,16           
6)   Lotta Välkki                     VehmU                     2.42,59           

Loppukilpailu erä 1
1)   Lotta Välkki                     VehmU                     2.42,59           

Loppukilpailu erä 2
1)   Kiia Keinonen                    TampPy                    2.20,51           

Loppukilpailu erä 3
1)   Nathalie Blomqvist               IKFalken                  2.11,00           
2)   Jemina Forss                     TampPy                    2.14,85           
3)   Reetta Joronen                   SavonlRie                 2.15,74           
4)   Maija Tukeva                     ÄhtU                      2.22,16           


M19 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Eero Hirvinen                    KanksLei                  8,08              
2)   Juuso Peltola                    JyväskKU                  8,18              
3)   Juuso Toivonen                   ÄhtU                      8,51              


N19 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Janika Pulkkinen                 SavonlRie                 9,20              
2)   Mari Heinonen                    KajKi                     9,27              
3)   Roosa Rissanen                   SavonlRie                 10,33             


M19 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Heikki Vuorinen                  ÄänekU                    183               
     165    170    175    180    183    185    
     o      o      o      o      xxo    xxx    


N19 Pituus
Loppukilpailu
1)   Olivia Mäkinen                   TampPy                    5,83              
     x      5,83   x      x      5,54   4,20   
                                               

2)   Neea Käyhkö                      SavonlRie                 5,67              
     5,47   5,67   -      -      -      -      
                                               

3)   Wilhelmiina Harju                JyväskKU                  5,54              
     5,33   5,53   5,49   5,37   5,44   5,54   
                                               

4)   Selma Saarinen                   LappVei                   5,53              
     5,41   x      5,49   5,53   5,44   x      
                                               

5)   Niina Karttunen                  SavonlRie                 5,49              
     5,21   5,32   5,31   x      5,38   5,49   
                                               

6)   Janika Jokinen                   TampU                     5,34              
     5,20   5,34   x      5,24   4,99   x      
                                               

7)   Roosa Rissanen                   SavonlRie                 4,38              
     x      4,38   4,11   4,21   4,04   4,08   
                                               

M19 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Rasmus Hiltunen                  SavonlRie                 14,09             
     13,70  13,72  13,81  13,52  13,57  14,09  
                                               

2)   Kristian Peltola                 JyväskKU                  13,70             
     13,56  13,70  x      x      x      x      
                                               

N19 Kuula
Loppukilpailu
1)   Emilia Kangas                    SeinäjSU                  12,89             
     x      x      x      x      12,87  12,89  

2)   Olivia Mäkinen                   TampPy                    10,21             
     9,58   9,85   10,21  x      9,93   10,21  


M30+ 200m
1)   Jussi Joukainen                  JyväskKU                  24,66             
2)   Harri Kauranen                   HämeenlTa                 27,02             
3)   Mikko Kinnunen                   JyväskKU                  27,11             
4)   Joonas Turunen                   JyväskKU                  27,32             
5)   Juhani Lindholm                  JyväskKU                  27,48             
6)   Jukka Mononen                    JyväskKU                  29,02             
7)   Tero Mäkäläinen                  JyväskKU                  29,31             
     Tapani Aitta                     JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Jussi Joukainen                  JyväskKU                  24,66             
2)   Harri Kauranen                   HämeenlTa                 27,02             
3)   Mikko Kinnunen                   JyväskKU                  27,11             
4)   Juhani Lindholm                  JyväskKU                  27,48             

Loppukilpailu erä 2
1)   Joonas Turunen                   JyväskKU                  27,32             
2)   Jukka Mononen                    JyväskKU                  29,02             
3)   Tero Mäkäläinen                  JyväskKU                  29,31             
     Tapani Aitta                     JyväskKU                  DNS               


N30+ 200m
1)   Satu Matilainen                  JyväskKU                  30,46             
2)   Anne Yli-Olli                    JyväskKU                  31,57             
3)   Marja Kankainen                  ÄänekU                    31,80             
4)   Leena Tenhu                      JyväskKU                  32,93             
5)   Tiina Laitinen                   ÄänekU                    33,29             
6)   Annika Savolainen                JyväskKU                  33,34             
7)   Anne Virkalahti                  JyväskKU                  33,94             

Loppukilpailu erä 1
1)   Satu Matilainen                  JyväskKU                  30,46             
2)   Anne Yli-Olli                    JyväskKU                  31,57             
3)   Leena Tenhu                      JyväskKU                  32,93             

Loppukilpailu erä 2
1)   Marja Kankainen                  ÄänekU                    31,80             
2)   Tiina Laitinen                   ÄänekU                    33,29             
3)   Annika Savolainen                JyväskKU                  33,34             
4)   Anne Virkalahti                  JyväskKU                  33,94             


M30+ 800m
Loppukilpailu
1)   Jukka Eskelinen                  VaajKu                    2.23,55           
2)   Seppo Puttonen                   VaajKu                    2.28,69           
3)   Ahti Finning                     K-P                       2.49,25           
4)   Mauno Vehviläinen                VaajKu                    2.53,47           


N30+ 800m
Loppukilpailu
1)   Katja Sorri                      JyväskKU                  2.35,06           
2)   Marja Kankainen                  ÄänekU                    2.43,12           
3)   Laura Pietilä                    JyväskKU                  2.43,36           
4)   Heini Rytkönen                   JyväskKU                  2.49,42           
5)   Tiina Laitinen                   ÄänekU                    2.54,75           
6)   Anu Pietiläinen                  ÄänekU                    2.58,38           


N40 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Virpi Kämäräinen                 JyväskKU                  12,54             


M40 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Joni Myllyntaus                  JyväskKU                  8,80              


N45 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Katja Sillgren                   JyväskKU                  10,14             


N50 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Kirsti Siekkinen                 JyväskKU                  10,07             
2)   Satu Matilainen                  JyväskKU                  10,74             


M70 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Tapio Keski-Petäjä               JyväskKU                  13,26             


M75 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Tuomo Hakala                     JyväskKU                  13,26