Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Aluekisat
08.06. klo 14:00 Rajakisat Tulokset (päivitetty: 21:17 09.06.2019)
Rajakisat
Alatornion Pirkat
08.06.2019

N 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -2,1
1)   Jandeh Jallow                    OulPy                     12,27             
2)   Elisabet Salmela                 VeitsilKV                 12,46             
3)   Veera Pudas                      VeitsilKV                 12,51             
4)   Eveliina Bogdanoff               KuivAu                    12,64             
5)   Anni Grekula                     RaahVe                    13,06             
6)   Karoliina Bogdanoff              KuivAu                    13,10             
7)   Veera Paasovaara                 OulPy                     13,21             
     Iida Pahtaja                     PohjKoi                   DNS               
                                        

Alkuerät erä 1, Tuuli: -0,8
1)   Jandeh Jallow                    OulPy                     12,29             
2)   Eveliina Bogdanoff               KuivAu                    12,67             
3)   Karoliina Bogdanoff              KuivAu                    13,17             
4)   Iina Takkula                     KuivAu                    13,19             
5)   Saana Peura                      TervTe                    13,54             
6)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   14,28             

Alkuerät erä 2, Tuuli: -1,4
1)   Veera Pudas                      VeitsilKV                 12,54             
2)   Veera Paasovaara                 OulPy                     13,00             
3)   Anni Grekula                     RaahVe                    13,07             
4)   Iiris Törrönen                   KuivAu                    13,44             
5)   Elmi-Liinu Mulari                PohjKoi                   13,88             
     Ida Ravaska                      VeitsilKV                                   

Alkuerät erä 3, Tuuli: -1,0
1)   Elisabet Salmela                 VeitsilKV                 12,49             
2)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   13,24             
3)   Tiina Taskinen                   VeitsilKV                 13,28             
4)   Essi Kurtti                      OulPy                     13,66             
5)   Aino Rajanen                     PohjKoi                   13,96             
6)   Milla Nevalainen                 PohjKoi                   14,58             
     Enni Lehtomäki                   OulPy                     DNS               


M 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -2,9
1)   Jorma Puurunen                   PudasjU                   17,04             


N 200m
1)   Ida Ravaska                      VeitsilKV                 25,41             
2)   Veera Pudas                      VeitsilKV                 26,17             
3)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   26,24             
4)   Elisabet Salmela                 VeitsilKV                 26,34             
5)   Olivia Bojang                    VeitsilKV                 26,62             
6)   Iina Takkula                     KuivAu                    26,84             
7)   Taru Väisänen                    OulPy                     27,10             
8)   Eveliina Bogdanoff               KuivAu                    27,21             
9)   Iiris Törrönen                   KuivAu                    27,27             
10)  Karoliina Bogdanoff              KuivAu                    27,40             
11)  Pinja Purola                     OulPy                     28,03             
12)  Venla Laukka                     OulPy                     28,21             
13)  Eerika Rahko                     PohjKoi                   29,11             
     Tiina Taskinen                   VeitsilKV                 DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -3,7
1)   Iiris Törrönen                   KuivAu                    27,27             
2)   Karoliina Bogdanoff              KuivAu                    27,40             
3)   Pinja Purola                     OulPy                     28,03             
4)   Venla Laukka                     OulPy                     28,21             
5)   Eerika Rahko                     PohjKoi                   29,11             
     Tiina Taskinen                   VeitsilKV                 DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,2
1)   Ida Ravaska                      VeitsilKV                 25,41             
2)   Veera Pudas                      VeitsilKV                 26,17             
3)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   26,24             
4)   Elisabet Salmela                 VeitsilKV                 26,34             
5)   Olivia Bojang                    VeitsilKV                 26,62             
6)   Iina Takkula                     KuivAu                    26,84             
7)   Taru Väisänen                    OulPy                     27,10             
8)   Eveliina Bogdanoff               KuivAu                    27,21             


M 3000m
Loppukilpailu
1)   Jorma Puurunen                   PudasjU                   13.39,22          


N Korkeus
Loppukilpailu
1)   Saana Peura                      TervTe                    160               
     140    145    150    155    160    163    
     o      o      o      xxo    o      xxx    



N Pituus
Loppukilpailu
1)   Olivia Bojang                    VeitsilKV                 5,74 +1,5          
     5,09   5,74   5,65   5,56   5,65   5,67   
     +1,0   +1,5   +3,4   +2,2   +2,8   +2,1   

2)   Saana Peura                      TervTe                    5,15 +1,9          
     4,99   5,15   5,05   4,91   4,99   5,00   
     +3,1   +1,9   +2,1   +1,8   +0,1   +0,0   

3)   Veera Paasovaara                 OulPy                     5,08 +2,1  4,79 +0,9
     4,79   x      -      -      x      5,08   
     +0,9                               +2,1   

4)   Elina Männikkö                   KuivAu                    5,01 +1,7          
     4,89   x      4,99   5,01   x      4,76   
     +1,8          +1,3   +1,7          -0,7   



M Keihäs
Loppukilpailu
1)   Aleksi Illikainen                AlatPi                    56,48             
     55,04  56,48  x      56,09  x      56,20  

     Teemu Törmä                      AlatPi                    DNS               


T9 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -2,6
1)   Saaga Saniola                    PohjKoi                   10,06             
2)   Lotta Saloniemi                  AlatPi                    10,46             
3)   Iiris Saari                      PohjKoi                   11,03             
4)   Sini Kramsu                      AlatPi                    13,40             


T9 600m
Loppukilpailu
1)   Lotta Saloniemi                  AlatPi                    2.57,19           


T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Saaga Saniola                    PohjKoi                   3,62              
     3,19   3,43   3,62   x      
                                 

2)   Iiris Saari                      PohjKoi                   3,16              
     3,08   3,16   2,93   3,08   
                                 

3)   Lotta Saloniemi                  AlatPi                    3,00              
     2,90   2,86   2,90   3,00   
                                 

4)   Sini Kramsu                      AlatPi                    2,24              
     2,23   2,23   2,18   2,24   
                                 



P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -2,6
1)   Nooa Halme                       LapLu                     10,08             
     Nuutti Säily                     LapLu                     DNS               
     Pete Karppinen                   LapLu                     DNS               


P11 600m
Loppukilpailu
1)   Henrik Kulju                     AlatPi                    1.55,37           
2)   Nooa Halme                       LapLu                     2.24,14           


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Nooa Halme                       LapLu                     3,63              
     3,56   3,59   3,56   3,63   
                                 

     Nuutti Säily                     LapLu                     DNS               
     Pete Karppinen                   LapLu                     DNS               


T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Felicia Bojang                   VeitsilKV                 4,07              
     4,02   4,02   4,07   3,78   
                                 



P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -3,2
1)   Isak Emanuelsson                                           9,42              
2)   Santeri Kramsu                   AlatPi                    9,65              


T13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,4
1)   Anniina Piipponen                VeitsilKV                 8,65              
2)   Safia Mekki                      PohjKoi                   8,70              
3)   Milla Kangas                     OulPy                     8,78              
4)   Lotta Pudas                      VeitsilKV                 9,02              
5)   Ella Martimo                     VeitsilKV                 9,37              


P13 800m
Loppukilpailu
1)   Erik Kulju                       AlatPi                    2.32,52           
2)   Sleiman Al Cheikh                AlatPi                    2.57,39           


T13 800m
Loppukilpailu
1)   Jonna Perkkiö                    AlatPi                    2.57,35           
2)   Saara Kulju                      AlatPi                    3.09,12           


T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Anniina Piipponen                VeitsilKV                 136               
     110    115    125    130    133    136    139    
     o      o      o      xo     o      xo     xxx    

2)   Olivia Laine                     PohjKoi                   136               
     110    115    125    130    133    136    139    
     -      o      xo     xo     o      xox    xxx    

3)   Milla Kangas                     OulPy                     133               
     110    115    125    130    133    136    
     -      o      o      o      o      xxx    

4)   Lotta Pudas                      VeitsilKV                 125               
     110    115    125    130    
     o      o      o      xxx    



P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Isak Emanuelsson                                           3,37 +1,1          
     x      3,37   x      x      x      x      
            +1,1                               



T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   4,94 +3,1  4,81 +0,9
     4,88   4,94   4,81   4,78   4,67   4,74   
     +3,8   +3,1   +0,9   +1,3   +0,0   +1,8   

2)   Anniina Piipponen                VeitsilKV                 4,59 +1,7          
     4,20   4,27   4,49   4,43   4,59   x      
     +0,5   +3,2   +1,2   +1,2   +1,7          

3)   Olivia Laine                     PohjKoi                   4,42 +1,7          
     4,00   x      4,42   -      4,29   4,22   
     +1,2          +1,7          +1,7   +1,7   

4)   Ella Martimo                     VeitsilKV                 4,17 +0,6          
     4,06   4,09   4,17   4,07   4,13   x      
     +0,5   +2,1   +0,6   +2,8   +2,2          

5)   Milla Kangas                     OulPy                     4,14 +1,4          
     3,83   3,98   x      4,10   4,14   3,90   
     +1,7   +1,7          +2,0   +1,4   +1,6   

6)   Lotta Pudas                      VeitsilKV                 4,11 +2,9  3,81 +0,3
     x      x      4,11   3,81   3,50   3,86   
                   +2,9   +0,3   -0,1   +3,4   



P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Alex Bojang                      VeitsilKV                 8,36              
     7,60   7,63   8,24   8,36   7,90   7,96   

2)   Simon Bojang                     VeitsilKV                 8,07              
     7,52   8,04   8,07   7,89   7,61   7,63   



T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,9
1)   Venla Laukka                     OulPy                     13,89             
2)   Eerika Rahko                     PohjKoi                   13,90             
3)   Lotta Saksi                      VeitsilKV                 14,93             


T15 300m
Loppukilpailu
1)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   45,71             
2)   Emma Raappana                    AlatPi                    46,72             


P15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Aku Kulju                        IisVi                     155               
     140    145    150    155    160    
     o      o      o      o      xxx    



T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Lotta Saksi                      VeitsilKV                 3,73 +2,7  3,52 +0,3
     3,73   3,33   3,66   x      3,52   3,45   
     +2,7   +1,6   +3,1          +0,3   +2,8   



N40 3000m
Loppukilpailu
1)   Saija Mustonen                                             12.29,71          


M45 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,2
1)   Fredrik Emanuelsson                                        29,19             
2)   Jorma Puurunen                   PudasjU                   35,34             


N45 3000m
Loppukilpailu
1)   Marika Tiiperi                                             12.36,02          


N50 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,9
1)   Tarja Salmela                                              14,68             


N50 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,2
1)   Tarja Salmela                                              30,11             


M55 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -2,9
1)   Juhani Laakkonen                                           13,96             


M55 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,2
1)   Juhani Laakkonen                                           28,02             


M55 3000m
Loppukilpailu
1)   Hannu Laurila                                              11.20,10          
2)   Taisto Puurunen                                            12.48,89          


N55 3000m
Loppukilpailu
1)   Satu Siika-Aho                                             13.36,31          
     Elli-Tarja Hallikainen                                     DNS               


M55 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Juhani Laakkonen                                           31,40             
     31,40  25,86  23,72  26,56  28,88  -      



M60 3000m
Alkuerät
1)   Pertti Lapinkangas                                         11.29,74          


M65 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -2,9
1)   Pauli Rytilahti                  LapLu                     15,79             


M65 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,2
1)   Pauli Rytilahti                  LapLu                     32,40             


M65 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Veijo Myllyselkä                                           145               
     135    140    145    150    
     xxo    xxo    xo     xxx    



M65 Kuula
Loppukilpailu
1)   Jaakko Tuovila                   PudasjU                   12,56             
     12,06  11,93  x      12,47  12,06  12,56  



M70 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Keijo Myllyselkä                                           125               
     125    130    
     o      xxx    





© 2019 - Amptech Oy - Tuloslista 1.1.3.11 - 08.06.2019 17.23.06