Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
05.01. klo 12:00 Talvihallit Tulokset (päivitetty: 17:11 05.01.2019)
   Tulokset sarakemuodossa
Talvihallit
Alatornion Pirkat
05.01.2019

M 60m
Loppukilpailu
1)   Jorma Puurunen                   PudasjU                   10,04             


N 60m
1)   Mette Baas                       VeitsilKV                 7,78              
2)   Veera Pudas                      VeitsilKV                 7,83              
3)   Jandeh Jallow                    HKV                       7,90              
3)   Eveliina Bogdanoff               KuivAu                    7,90              
5)   Ellinoora Ylimäki                AlaP                      8,18              
6)   Veera Paasovaara                 OulPy                     8,25              
7)   Karoliina Bogdanoff              KuivAu                    8,31              
8)   Tiina Taskinen                   VeitsilKV                 8,32              
9)   Tiia-Noora Anttila               VeitsilKV                 8,33              
10)  Iiris Törrönen                                             8,51              
     Enni Lehtomäki                   OulPy                     DNS               
     Olivia Bojang                    VeitsilKV                 DNS               
     Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 0
     Enni Lehtomäki                   OulPy                     DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Ellinoora Ylimäki                AlaP                      8,18              
2)   Veera Paasovaara                 OulPy                     8,25              
3)   Karoliina Bogdanoff              KuivAu                    8,31              
4)   Tiia-Noora Anttila               VeitsilKV                 8,33              
5)   Iiris Törrönen                                             8,51              
     Olivia Bojang                    VeitsilKV                 DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Mette Baas                       VeitsilKV                 7,78              
2)   Veera Pudas                      VeitsilKV                 7,83              
3)   Eveliina Bogdanoff               KuivAu                    7,90              
3)   Jandeh Jallow                    HKV                       7,90              
5)   Tiina Taskinen                   VeitsilKV                 8,32              
     Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   DNS               


Alkuerät erä 1
1)   Eveliina Bogdanoff               KuivAu                    7,89              
2)   Jandeh Jallow                    HKV                       7,97              
3)   Tiina Taskinen                   VeitsilKV                 8,22              
4)   Olivia Bojang                    VeitsilKV                 8,23              
5)   Vilma Jukkola                    LohtVei                   8,82              
     Enni Lehtomäki                   OulPy                     DNF               

Alkuerät erä 2
1)   Veera Pudas                      VeitsilKV                 7,92              
2)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   8,21              
3)   Karoliina Bogdanoff              KuivAu                    8,36              
3)   Tiia-Noora Anttila               VeitsilKV                 8,36              
5)   Eveliina Lehtola                 OulPy                     8,40              
6)   Amanda Isaksson                                            8,43              

Alkuerät erä 3
1)   Mette Baas                       VeitsilKV                 7,85              
2)   Veera Paasovaara                 OulPy                     8,22              
3)   Ellinoora Ylimäki                AlaP                      8,29              
4)   Iiris Törrönen                                             8,38              
5)   Pinja Purola                     OP                        8,68              


M 200m
Loppukilpailu
1)   Jorma Puurunen                   PudasjU                   34,54             


N 200m
1)   Mette Baas                       VeitsilKV                 25,13             
2)   Veera Pudas                      VeitsilKV                 26,14             
3)   Jandeh Jallow                    HKV                       27,03             
4)   Iina Takkula                     OulPy                     27,15             
5)   Ellinoora Ylimäki                AlaP                      27,58             
6)   Amanda Isaksson                                            27,74             
7)   Tiina Taskinen                   VeitsilKV                 27,82             
8)   Roosa Kouri                      AlatPi                    27,85             
9)   Pinja Purola                     OP                        28,36             
10)  Enni Lehtomäki                   OulPy                     28,39             
11)  Tiia-Noora Anttila               VeitsilKV                 28,68             
12)  Vilma Jukkola                    LohtVei                   28,75             
13)  Emma Raappana                    AlaP                      28,88             
     Iiris Törrönen                                             DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Amanda Isaksson                                            27,74             
2)   Emma Raappana                    AlaP                      28,88             

Loppukilpailu erä 2
1)   Roosa Kouri                      AlatPi                    27,85             
2)   Tiia-Noora Anttila               VeitsilKV                 28,68             
3)   Vilma Jukkola                    LohtVei                   28,75             

Loppukilpailu erä 3
1)   Tiina Taskinen                   VeitsilKV                 27,82             
2)   Pinja Purola                     OP                        28,36             
3)   Enni Lehtomäki                   OulPy                     28,39             

Loppukilpailu erä 4
1)   Jandeh Jallow                    HKV                       27,03             
2)   Ellinoora Ylimäki                AlaP                      27,58             
     Iiris Törrönen                                             DNS               

Loppukilpailu erä 5
1)   Mette Baas                       VeitsilKV                 25,13             
2)   Veera Pudas                      VeitsilKV                 26,14             
3)   Iina Takkula                     OulPy                     27,15             


M 800m
Loppukilpailu
1)   Abdale Omar                                                2.11,19           
2)   Jorma Puurunen                   PudasjU                   3.07,01           


N 800m
Loppukilpailu
1)   Ida Ravaska                      VeitsilKV                 2.16,00           


N Pituus
Loppukilpailu
1)   Olivia Bojang                    VeitsilKV                 5,71              
     x      x      x      5,52   5,71   x      
                                               

2)   Veera Paasovaara                 OulPy                     5,06              
     5,06   x      4,81   4,98   -      -      
                                               

3)   Eveliina Lehtola                 OulPy                     4,75              
     4,53   4,67   4,43   4,75   4,52   4,51   
                                               

4)   Amanda Isaksson                                            4,63              
     4,63   4,60   4,43   4,51   4,49   3,21   
                                               

5)   Ellinor Hannerfors                                         4,60              
     4,10   4,11   4,15   4,03   x      4,60   
                                               



P9 60m
Loppukilpailu
1)   Lucas Jonsson                                              10,98             


T9 60m
Loppukilpailu
1)   Lotta Saloniemi                  AlaP                      10,72             
     Sini Kramsu                      AlaP                      DNS               


P9 600m
Loppukilpailu
1)   Lucas Jonsson                                              2.31,03           


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 3,52              
     3,48   3,44   3,52   x      
                                 

2)   Lucas Jonsson                                              3,06              
     3,04   3,01   3,06   x      
                                 



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Lotta Saloniemi                  AlaP                      2,97              
     2,90   2,97   2,80   2,88   
                                 

     Sini Kramsu                      AlaP                      DNS               


P11 60m
Loppukilpailu
1)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 9,66              
2)   Miska Mutanen                                              10,38             


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 3,99              
     3,94   3,80   3,99   3,98   
                                 



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Felicia Bojang                   VeitsilKV                 3,96              
     3,96   3,77   3,78   3,84   
                                 



P13 60m
Loppukilpailu
1)   Elmo Jukkola                     LohtVei                   8,92              
2)   Santeri Kramsu                   AlatPi                    9,21              
3)   Faisal Salley                                              9,73              
4)   Erik Kulju                       AlatPi                    9,94              


T13 60m
1)   Anniina Piipponen                VeitsilKV                 8,77              
2)   Lotta Pudas                      VeitsilKV                 9,15              
3)   Olivia Laine                     PohjKoi                   9,32              
4)   Emilia Ilola                     KannU                     9,37              
5)   Ella Martimo                     VeitsilKV                 9,60              
6)   Olivia Jonsson                                             9,80              
7)   Taru Repo                        PohjKoi                   9,82              
8)   Saara Kulju                      AlaP                      10,67             

Loppukilpailu erä 1
1)   Anniina Piipponen                VeitsilKV                 8,77              
2)   Olivia Laine                     PohjKoi                   9,32              
3)   Taru Repo                        PohjKoi                   9,82              
4)   Saara Kulju                      AlaP                      10,67             

Loppukilpailu erä 2
1)   Lotta Pudas                      VeitsilKV                 9,15              
2)   Emilia Ilola                     KannU                     9,37              
3)   Ella Martimo                     VeitsilKV                 9,60              
4)   Olivia Jonsson                                             9,80              


P13 800m
Loppukilpailu
1)   Elmo Jukkola                     LohtVei                   2.31,49           
2)   Erik Kulju                       AlatPi                    2.35,55           
3)   Arwid Andersson                                            2.44,03           
4)   Faisal Salley                                              3.15,91           


T13 800m
Loppukilpailu
1)   Frida Kilpiäinen                 VeitsilKV                 2.54,58           
2)   Olivia Jonsson                                             3.01,64           
3)   Saara Kulju                      AlaP                      3.18,93           


T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Olivia Jonsson                                             130               
     105    110    115    120    125    130    
     o      o      o      xo     xo     xo     

2)   Taru Repo                        PohjKoi                   125               
     105    110    115    120    125    130    135    
     o      o      o      o      xo     xxx    xxx    

3)   Lotta Pudas                      VeitsilKV                 125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      xo     xo     xxx    



P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Elmo Jukkola                     LohtVei                   4,60              
     3,97   4,60   4,49   x      4,19   4,02   
                                               

2)   Santeri Kramsu                   AlatPi                    3,74              
     3,74   3,62   3,57   3,63   3,63   3,63   
                                               



T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Anniina Piipponen                VeitsilKV                 4,08              
     x      3,63   3,62   4,08   3,04   3,40   
                                               

2)   Lotta Pudas                      VeitsilKV                 4,00              
     3,99   3,96   3,93   3,89   4,00   x      
                                               

3)   Olivia Laine                     PohjKoi                   4,00              
     3,92   3,95   3,80   3,88   3,95   4,00   
                                               

4)   Ella Martimo                     VeitsilKV                 3,76              
     3,70   3,76   3,42   3,67   3,62   3,75   
                                               

5)   Olivia Jonsson                                             3,76              
     3,46   3,58   3,76   3,63   x      3,64   
                                               

6)   Emilia Ilola                     KannU                     3,64              
     3,64   2,79   3,35   3,29   3,17   2,97   
                                               



T15 60m
Loppukilpailu
1)   Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 8,69              
2)   Emma Raappana                    AlaP                      8,92              
3)   Silja Lantto                     AlatPi                    9,29              
4)   Milla Kumpula                    VeitsilKV                 9,40              
5)   Linda Hedlund                                              9,52              
5)   Lotta Saksi                      VeitsilKV                 9,52              


P15 800m
Loppukilpailu
1)   Abdihamid Nur                                              2.30,33           


T15 800m
Loppukilpailu
1)   Silja Lantto                     AlatPi                    2.35,74           


T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 145               
     125    135    140    145    
     o      o      o      o      

2)   Linda Hedlund                                              135               
     130    135    140    
     o      xo     xxx    



T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 4,43              
     x      4,29   4,43   4,14   x      x      
                                               

2)   Milla Kumpula                    VeitsilKV                 4,14              
     x      4,11   3,98   4,14   3,93   4,05   
                                               

3)   Lotta Saksi                      VeitsilKV                 3,25              
     3,07   3,25   3,02   2,53   2,81   2,91   
                                               



M35 60m
Loppukilpailu
1)   Kai Koljonen                     HaukVei                   9,31              


M35 200m
Loppukilpailu
1)   Kai Koljonen                     HaukVei                   31,31             


N35 800m
Loppukilpailu
1)   Pia Pohjola                                                2.40,17           


M35 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Kai Koljonen                     HaukVei                   125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      xxx    



M35 Kuula
Loppukilpailu
1)   Kai Koljonen                     HaukVei                   6,76              
     6,35   6,76   6,19   6,65   6,07   6,63   



M50 800m
Loppukilpailu
1)   Mats Olsson                                                2.10,85           
2)   Seppo Koivisto                                             2.31,44           


M50 Kuula
Loppukilpailu
1)   Markku Hanhela                   KiimU                     10,50             
     10,33  10,48  10,36  x      10,24  10,50  



M55 60m
Loppukilpailu
1)   Juhani Laakkonen                                           8,62              
2)   Jari Ruonala                                               9,10              


M55 200m
Loppukilpailu
1)   Juhani Laakkonen                                           27,67             
2)   Jari Ruonala                                               29,23             


M55 800m
Loppukilpailu
1)   Juhani Laakkonen                                           2.22,04           
2)   Hannu Laurila                                              2.36,54           
3)   Reima Viiri                                                2.47,44           
     Jari Ruonala                                               DNS               
     Taisto Puurunen                                            DNS               


N55 800m
Loppukilpailu
1)   Satu Siika-Aho                                             3.06,46           


M55 Kuula
Loppukilpailu
1)   Kari Väisänen                                              12,13             
     11,57  12,13  11,48  12,00  11,93  11,85  



M60 60m
Loppukilpailu
1)   Jouko Hassi                                                8,35              
2)   Timo Vähäkuopus                  PudasjU                   9,49              


N60 60m
Loppukilpailu
1)   Tuula Siekkinen                                            10,47             


M60 200m
Loppukilpailu
1)   Hannu Timonen-Nissi                                        29,29             


N60 Pituus
Loppukilpailu
1)   Tuula Siekkinen                                            3,49              
     3,49   x      3,38   x      x      x      
                                               



M60 Pituus
Alkuerät
1)   Timo Vähäkuopus                  PudasjU                   4,08              
     3,82   3,93   4,08   4,07   x      x      
                                               



M60 Kuula
Loppukilpailu
1)   Tenho Vaarala                    LapLu                     10,88             
     10,86  10,88  10,78  10,62  x      10,58  

2)   Timo Vähäkuopus                  PudasjU                   9,28              
     8,32   9,28   8,92   8,89   x      9,07   



M65 60m
Loppukilpailu
1)   Pauli Rytilahti                  LapLu                     9,37              
2)   Jaakko Tuovila                   PudasjU                   10,92             


M65 200m
Loppukilpailu
1)   Pauli Rytilahti                  LapLu                     33,26             
2)   Tauno Lauri                                                33,87             


M65 800m
Loppukilpailu
1)   Veijo Leiviskä                                             2.47,52           
2)   Reijo Naalisvaara                                          3.17,25           


M65 Kuula
Loppukilpailu
1)   Jaakko Tuovila                   PudasjU                   12,80             
     12,41  12,34  12,71  12,33  12,72  12,80  

2)   Tauno Lauri                                                10,02             
     9,24   9,40   9,05   9,79   10,02  x      



M75 60m
Loppukilpailu
1)   Sakari Hallia                                              9,63              
2)   Antero Markunsalo                                          10,11             


M75 200m
Loppukilpailu
1)   Sakari Hallia                                              32,78             
2)   Antero Markunsalo                                          36,25             


M75 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Antero Markunsalo                                          110               
     110    
     o      



M75 Pituus
Loppukilpailu
1)   Antero Markunsalo                                          3,77              
     3,44   x      3,74   3,77   3,68   3,52   
                                               



M75 Kuula
Loppukilpailu
1)   Timo Kopakkala                                             10,70             
     10,43  10,19  10,34  10,41  10,70  x      



M95 Kuula
Alkuerät
1)   Toimi Ahvenjärvi                                           6,10              
     4,10   5,68   5,74   6,10   5,95   5,88   





© 2019 - Amptech Oy - Tulos