Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
24.03. klo 11:00 Wintergames Tulokset (päivitetty: 18:03 24.03.2019)
Wintergames
Vasa IS
24.03.2019

Alla P15 och F15 åldersklasser är ÖID mästerskap    
Kaikki P15 ja T15 lajit ovat ÖID PM-kisoja

P7 40m
1)   Juuso Suokko                     LapVi                     7,64              
2)   Erik Lönnqvist                   IKFalken                  7,82              
3)   Aaron Holmback                   VasaIS                    8,13              
4)   Malte Back                       VasaIS                    8,14              
5)   Ludvig Suvanto                   VasaIS                    9,11              
6)   Edward Sjöstrand                 Vasa IS                   9,14              
7)   Nick Österberg                   VasaIS                    9,23              
8)   Walter Björklund                 VasaIS                    9,69              
9)   Leo Bystedt                      VasaIS                    9,79              
10)  Oskar Ek                         VasaIS                    10,02             
11)  Linus Suvanto                    VasaIS                    10,97             

Loppukilpailu erä 1
1)   Aaron Holmback                   VasaIS                    8,13              
2)   Edward Sjöstrand                 Vasa IS                   9,14              
3)   Walter Björklund                 VasaIS                    9,69              
4)   Leo Bystedt                      VasaIS                    9,79              
5)   Linus Suvanto                    VasaIS                    10,97             

Loppukilpailu erä 2
1)   Juuso Suokko                     LapVi                     7,64              
2)   Erik Lönnqvist                   IKFalken                  7,82              
3)   Malte Back                       VasaIS                    8,14              
4)   Ludvig Suvanto                   VasaIS                    9,11              
5)   Nick Österberg                   VasaIS                    9,23              
6)   Oskar Ek                         VasaIS                    10,02             


T7 40m
1)   Ellie Orre                       VasaIS                    8,66              
2)   Isabella Vuorinen                VasaIS                    8,67              
3)   Alva Stråka                      IFNykn                    8,81              
4)   Bonnie Rösgren                   VasaIS                    8,88              
5)   Maja Snickars                    IFKraft                   9,02              
6)   Enni-Sofia Ihamäki               PorinYU                   9,20              
7)   Linnéa Hagman                    VasaIS                    11,10             
8)   Alva Lindholm                    VasaIS                    11,53             

Loppukilpailu erä 1
1)   Ellie Orre                       VasaIS                    8,66              
2)   Bonnie Rösgren                   VasaIS                    8,88              
3)   Maja Snickars                    IFKraft                   9,02              
4)   Enni-Sofia Ihamäki               PorinYU                   9,20              

Loppukilpailu erä 2
1)   Isabella Vuorinen                VasaIS                    8,67              
2)   Alva Stråka                      IFNykn                    8,81              
3)   Linnéa Hagman                    VasaIS                    11,10             
4)   Alva Lindholm                    VasaIS                    11,53             


P7 Pituus
Loppukilpailu
1)   Juuso Suokko                     LapVi                     2,81              
     2,54   2,74   2,81   2,80   
                                 

2)   Erik Lönnqvist                   IKFalken                  2,64              
     2,54   2,64   2,44   2,56   
                                 

3)   Nick Österberg                   VasaIS                    2,32              
     2,32   2,01   2,06   x      
                                 

4)   Malte Back                       VasaIS                    2,23              
     2,23   2,17   2,08   2,23   
                                 

5)   Aaron Holmback                   VasaIS                    2,06              
     1,99   2,01   1,98   2,06   
                                 

6)   Leo Bystedt                      VasaIS                    1,93              
     1,59   1,87   1,85   1,93   
                                 

7)   Alvar Mäkynen                    VasaIS                    1,90              
     1,61   1,90   1,29   1,63   
                                 

8)   Ludvig Suvanto                   VasaIS                    1,86              
     1,86   x      1,45   1,54   
                                 

9)   Oskar Ek                         VasaIS                    1,79              
     1,79   1,66   1,20   x      
                                 

10)  Linus Suvanto                    VasaIS                    1,68              
     1,68   1,47   1,50   1,48   
                                 

11)  Walter Björklund                 VasaIS                    1,58              
     1,46   1,58   1,32   1,50   
                                 

12)  Edward Sjöstrand                 Vasa IS                   1,50              
     1,50   1,41   1,41   1,26   
                                 



T7 Pituus
Loppukilpailu
1)   Alva Stråka                      IFNykn                    2,40              
     2,32   2,16   2,40   1,95   
                                 

2)   Ellie Orre                       VasaIS                    2,24              
     1,72   2,01   2,24   1,91   
                                 

3)   Bonnie Rösgren                   VasaIS                    2,16              
     2,16   1,98   2,07   1,94   
                                 

4)   Enni-Sofia Ihamäki               PorinYU                   2,01              
     1,50   1,91   1,91   2,01   
                                 

5)   Linnéa Hagman                    VasaIS                    1,80              
     1,80   1,75   1,79   1,68   
                                 

6)   Isabella Vuorinen                VasaIS                    1,76              
     1,72   1,48   1,51   1,76   
                                 

7)   Maja Snickars                    IFKraft                   1,65              
     1,65   1,43   1,44   1,08   
                                 

8)   Alva Lindholm                    VasaIS                    1,49              
     1,49   1,30   1,35   1,23   
                                 



P9 40m
1)   Eddie Wallin                     VasaIS                    6,86              
2)   Joona Suokko                     LapVi                     6,93              
3)   Eevert Evijoki                   VasaIS                    7,03              
4)   Tobias Cederholm                 IFNykn                    7,18              
5)   Matias Aho                       VaasVa                    7,46              
5)   Axel Laurén                      IFÅsar                    7,46              
7)   Damien Grannas                   IFDrott                   7,66              
8)   Alex Lundfors                    MalaxIF                   7,76              
9)   Liam Nyholm                      VasaIS                    7,92              
10)  Anton Åberg                      VasaIS                    8,18              
11)  Elvis Björklund                  VasaIS                    8,38              
12)  Elias Vesterback                 IFFyren                   8,43              
13)  Sakarias Ventsas                 SeinäjSU                  8,66              

Loppukilpailu erä 1
1)   Joona Suokko                     LapVi                     6,93              
2)   Matias Aho                       VaasVa                    7,46              
3)   Damien Grannas                   IFDrott                   7,66              
4)   Elvis Björklund                  VasaIS                    8,38              
5)   Sakarias Ventsas                 SeinäjSU                  8,66              

Loppukilpailu erä 2
1)   Tobias Cederholm                 IFNykn                    7,18              
2)   Axel Laurén                      IFÅsar                    7,46              
3)   Anton Åberg                      VasaIS                    8,18              
4)   Elias Vesterback                 IFFyren                   8,43              

Loppukilpailu erä 3
1)   Eddie Wallin                     VasaIS                    6,86              
2)   Eevert Evijoki                   VasaIS                    7,03              
3)   Alex Lundfors                    MalaxIF                   7,76              
4)   Liam Nyholm                      VasaIS                    7,92              


T9 40m
1)   Camilla Viitamäki                IlmajKi                   7,06              
2)   Iina Mansikka                    PorinYU                   7,17              
3)   Lithea Ek                        TjöcIK                    7,42              
4)   Julia Strandvall                 IFÅsar                    7,44              
5)   Ida Karlsson                     IFFyren                   7,52              
6)   Lykke Storgård                   VasaIS                    7,60              
7)   Bianca Rösgren                   VasaIS                    7,62              
8)   Thilda Koivuharju                VasaIS                    7,65              
9)   Senni Sarpela                    PorinYU                   7,71              
10)  Vilma Sparv                      VaasVa                    7,97              
11)  Nelli Mitts                      VasaIS                    7,98              
12)  Elena Höglund                    TuUL                      8,01              
13)  Mina Linsa                       VasaIS                    8,06              
14)  Mathilda Lindholm                VasaIS                    8,18              
15)  Ella Enegren                     VasaIS                    8,77              
16)  Edith Winberg                    IFFemman                  8,89              

Loppukilpailu erä 1
1)   Camilla Viitamäki                IlmajKi                   7,06              
2)   Julia Strandvall                 IFÅsar                    7,44              
3)   Ida Karlsson                     IFFyren                   7,52              
4)   Lykke Storgård                   VasaIS                    7,60              
5)   Thilda Koivuharju                VasaIS                    7,65              
6)   Ella Enegren                     VasaIS                    8,77              

Loppukilpailu erä 2
1)   Lithea Ek                        TjöcIK                    7,42              
2)   Senni Sarpela                    PorinYU                   7,71              
3)   Vilma Sparv                      VaasVa                    7,97              
4)   Mina Linsa                       VasaIS                    8,06              
5)   Mathilda Lindholm                VasaIS                    8,18              

Loppukilpailu erä 3
1)   Iina Mansikka                    PorinYU                   7,17              
2)   Bianca Rösgren                   VasaIS                    7,62              
3)   Nelli Mitts                      VasaIS                    7,98              
4)   Elena Höglund                    TuUL                      8,01              
5)   Edith Winberg                    IFFemman                  8,89              


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Eddie Wallin                     VasaIS                    4,04              
     3,90   4,03   4,04   3,94   
                                 

2)   Eevert Evijoki                   VasaIS                    3,57              
     3,57   3,40   3,57   3,42   
                                 

3)   Joona Suokko                     LapVi                     3,50              
     3,49   3,35   3,43   3,50   
                                 

4)   Tobias Cederholm                 IFNykn                    3,41              
     3,41   3,28   3,39   3,22   
                                 

5)   Alexander Österberg              IFVom                     3,00              
     2,86   2,87   3,00   2,79   
                                 

6)   Axel Laurén                      IFÅsar                    2,94              
     2,94   2,94   x      2,79   
                                 

7)   Alex Lundfors                    MalaxIF                   2,92              
     2,73   2,78   x      2,92   
                                 

8)   Anton Åberg                      VasaIS                    2,77              
     2,77   2,43   2,53   2,63   
                                 

9)   Sakarias Ventsas                 SeinäjSU                  2,69              
     2,69   2,62   2,28   2,43   
                                 

10)  Liam Nyholm                      VasaIS                    2,66              
     2,66   2,52   2,45   2,55   
                                 

11)  Elias Vesterback                 IFFyren                   2,59              
     2,54   2,43   2,44   2,59   
                                 

12)  Elvis Björklund                  VasaIS                    2,53              
     2,28   1,90   2,25   2,53   
                                 

     Max Bodbacka                     IKFalken                  DNS               
     Walter Backa                     VasaIS                    DNS               


T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Camilla Viitamäki                IlmajKi                   3,48              
     3,18   3,29   3,32   3,48   
                                 

2)   Iina Mansikka                    PorinYU                   3,40              
     3,32   3,36   3,10   3,40   
                                 

3)   Lithea Ek                        TjöcIK                    3,20              
     3,20   3,07   3,07   3,10   
                                 

4)   Bianca Rösgren                   VasaIS                    3,12              
     3,12   2,90   2,87   2,97   
                                 

5)   Julia Strandvall                 IFÅsar                    3,11              
     3,11   3,03   3,11   3,09   
                                 

6)   Ida Karlsson                     IFFyren                   2,95              
     2,95   2,83   2,85   2,75   
                                 

7)   Thilda Koivuharju                VasaIS                    2,91              
     2,91   2,79   2,85   2,79   
                                 

8)   Elena Höglund                    TuUL                      2,85              
     2,69   2,65   2,68   2,85   
                                 

9)   Lykke Storgård                   VasaIS                    2,75              
     2,51   2,62   2,60   2,75   
                                 

10)  Senni Sarpela                    PorinYU                   2,74              
     2,74   2,73   2,59   2,31   
                                 

11)  Nelli Mitts                      VasaIS                    2,74              
     2,74   2,01   2,52   2,35   
                                 

12)  Vilma Sparv                      VaasVa                    2,72              
     2,53   2,53   2,65   2,72   
                                 

13)  Mina Linsa                       VasaIS                    2,69              
     2,62   2,68   2,69   2,67   
                                 

14)  Mathilda Lindholm                VasaIS                    2,68              
     2,68   2,48   2,59   2,65   
                                 

15)  Edith Winberg                    IFFemman                  2,45              
     2,12   2,45   2,30   2,11   
                                 

16)  Ella Enegren                     VasaIS                    2,10              
     1,98   2,10   2,09   2,04   
                                 



P9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Alexander Österberg              IFVom                     23,26             
     20,55  21,72  19,61  23,26  

2)   Tobias Cederholm                 IFNykn                    20,11             
     19,45  20,11  18,09  x      

3)   Eevert Evijoki                   VasaIS                    18,35             
     18,35  15,73  16,09  17,45  

4)   Liam Nyholm                      VasaIS                    12,11             
     8,86   7,97   9,36   12,11  

5)   Elvis Björklund                  VasaIS                    10,05             
     3,59   8,02   10,05  9,39   

6)   Alex Lundfors                    MalaxIF                   9,43              
     x      9,43   7,51   8,97   

7)   Anton Åberg                      VasaIS                    7,95              
     x      7,90   7,95   5,72   

8)   Sakarias Ventsas                 SeinäjSU                  5,97              
     4,45   5,49   x      5,97   

     Max Bodbacka                     IKFalken                  DNS               
     Walter Backa                     VasaIS                    DNS               


T9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Ida Karlsson                     IFFyren                   8,83              
     7,93   x      8,83   6,43   

2)   Mina Linsa                       VasaIS                    8,20              
     7,85   8,20   6,80   7,69   

3)   Thilda Koivuharju                VasaIS                    7,83              
     7,51   7,40   7,06   7,83   

4)   Bianca Rösgren                   VasaIS                    7,81              
     6,13   7,67   6,19   7,81   

5)   Elena Höglund                    TuUL                      6,86              
     6,86   5,91   6,22   5,28   

6)   Ella Enegren                     VasaIS                    6,78              
     6,78   3,92   5,35   5,71   

7)   Mathilda Lindholm                VasaIS                    6,65              
     5,64   6,54   x      6,65   

8)   Edith Winberg                    IFFemman                  3,93              
     3,93   3,35   x      3,73   



P11 60m
1)   Nikola Bäck                      VasaIS                    8,93              
2)   Alex Myntti                      VasaIS                    9,27              
3)   William Strandvall               IFÅsar                    9,62              
4)   Oskar Sparv                      VaasVa                    9,69              
5)   Robin Elenius                    VasaIS                    9,74              
6)   Emil Appel                       MalaxIF                   9,83              
7)   Romeo Räfsbäck                   MalaxIF                   10,18             
8)   Nyman Hugo                       IFKraft                   10,32             
9)   Johannes Ventsas                 SeinäjSU                  10,41             
10)  Casimir Broman                   VasaIS                    10,51             
11)  Alex Ljungberg                   IFÅsar                    10,53             
12)  Jonas Braxén                     VasaIS                    10,64             
13)  Melvin Lindqvist                 IKFalken                  11,68             
     Joona Suokko                     LapVi                     9,79              

Loppukilpailu erä 1
1)   Alex Myntti                      VasaIS                    9,27              
2)   Romeo Räfsbäck                   MalaxIF                   10,18             
3)   Jonas Braxén                     VasaIS                    10,64             
     Joona Suokko                     LapVi                     9,79              

Loppukilpailu erä 2
1)   Nikola Bäck                      VasaIS                    8,93              
2)   Oskar Sparv                      VaasVa                    9,69              
3)   Emil Appel                       MalaxIF                   9,83              
4)   Johannes Ventsas                 SeinäjSU                  10,41             
5)   Alex Ljungberg                   IFÅsar                    10,53             

Loppukilpailu erä 3
1)   William Strandvall               IFÅsar                    9,62              
2)   Robin Elenius                    VasaIS                    9,74              
3)   Nyman Hugo                       IFKraft                   10,32             
4)   Casimir Broman                   VasaIS                    10,51             
5)   Melvin Lindqvist                 IKFalken                  11,68             


T11 60m
1)   Sara Norrvik                     TjöcIK                    9,46              
1)   Linnea Strandvall                IKFalken                  9,46              
1)   Ella Wallin                      VasaIS                    9,46              
4)   Viola Jokiaho                    ÄhtU                      9,65              
5)   Tilda Åberg                      VasaIS                    9,74              
5)   Ella Kotimäki                    PalosUS                   9,74              
7)   Tyra Back                        VasaIS                    9,75              
8)   Malva Björndahl                  MalaxIF                   9,80              
9)   Linn Bergström                   IFNykn                    9,89              
10)  Nyman Wilma                      IFKraft                   9,91              
11)  Jeanessa Finne                   IKFalken                  9,95              
12)  Amanda Vesterback                IFFyren                   9,96              
13)  Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   10,01             
14)  Sara Cederholm                   IFNykn                    10,18             
15)  Lea Snickars                     IFKraft                   10,29             
16)  Elsa Granqvist                   VasaIS                    10,44             
17)  Jenna-Justiina Mäenpää           LappVei                   10,62             
18)  Selma Bertula                    VasaIS                    10,63             
19)  Clara Åbrandt                    VasaIS                    10,82             
20)  Wilma Backholm                   IFFyren                   10,89             
21)  Milla Byström                    IKFalken                  10,97             

Loppukilpailu erä 1
1)   Sara Norrvik                     TjöcIK                    9,46              
2)   Tilda Åberg                      VasaIS                    9,74              
3)   Linn Bergström                   IFNykn                    9,89              
4)   Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   10,01             
5)   Clara Åbrandt                    VasaIS                    10,82             

Loppukilpailu erä 2
1)   Viola Jokiaho                    ÄhtU                      9,65              
2)   Ella Kotimäki                    PalosUS                   9,74              
3)   Malva Björndahl                  MalaxIF                   9,80              
4)   Sara Cederholm                   IFNykn                    10,18             
5)   Lea Snickars                     IFKraft                   10,29             

Loppukilpailu erä 3
1)   Ella Wallin                      VasaIS                    9,46              
1)   Linnea Strandvall                IKFalken                  9,46              
3)   Tyra Back                        VasaIS                    9,75              
4)   Jeanessa Finne                   IKFalken                  9,95              
5)   Elsa Granqvist                   VasaIS                    10,44             
6)   Milla Byström                    IKFalken                  10,97             

Loppukilpailu erä 4
1)   Nyman Wilma                      IFKraft                   9,91              
2)   Amanda Vesterback                IFFyren                   9,96              
3)   Jenna-Justiina Mäenpää           LappVei                   10,62             
4)   Selma Bertula                    VasaIS                    10,63             
5)   Wilma Backholm                   IFFyren                   10,89             


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Sander Wikblom                   IFNykn                    3.31,79           
2)   Emil Appel                       MalaxIF                   3.32,06           
3)   Oscar Lundén                     IFDrott                   3.36,21           
4)   William Strandvall               IFÅsar                    3.36,28           
5)   Oskar Sparv                      VaasVa                    3.43,57           
6)   Romeo Räfsbäck                   MalaxIF                   3.45,35           
7)   Nyman Hugo                       IFKraft                   3.46,31           
8)   Jonas Braxén                     VasaIS                    4.31,21           


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Malva Björndahl                  MalaxIF                   3.36,98           
2)   Ellinor Forsman                  IFNykn                    3.46,76           
3)   Viola Jokiaho                    ÄhtU                      3.48,24           
4)   Lea Snickars                     IFKraft                   3.49,06           
5)   Nyman Wilma                      IFKraft                   3.55,68           
6)   Lovisa Öling                     IFVom                     3.56,51           
7)   Jeanessa Finne                   IKFalken                  3.59,90           
8)   Sara Cederholm                   IFNykn                    4.01,37           
9)   Linn Bergström                   IFNykn                    4.16,94           
10)  Inez Lundfors                    MalaxIF                   4.17,84           
11)  Amanda Vesterback                IFFyren                   4.39,77           
12)  Wilma Backholm                   IFFyren                   4.39,88           
     Tilda Åberg                      VasaIS                    DNS               


P11 Seiväs

T11 Seiväs

P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Nikola Bäck                      VasaIS                    4,60              
     4,60   4,52   4,50   4,46   
                                 

2)   Emil Appel                       MalaxIF                   3,67              
     3,67   3,54   3,59   3,09   
                                 

3)   Robin Elenius                    VasaIS                    3,60              
     3,60   3,56   3,58   3,53   
                                 

4)   Oscar Lundén                     IFDrott                   3,48              
     3,36   3,48   3,34   3,38   
                                 

5)   Kimi Kaustinen                   KaustPV                   3,44              
     3,44   3,18   3,29   3,44   
                                 

6)   William Strandvall               IFÅsar                    3,37              
     3,21   3,31   2,60   3,37   
                                 

7)   Romeo Räfsbäck                   MalaxIF                   3,35              
     3,25   3,28   3,24   3,35   
                                 

8)   Alex Ljungberg                   IFÅsar                    3,23              
     3,12   3,15   3,16   3,23   
                                 

9)   Nyman Hugo                       IFKraft                   3,19              
     -      3,05   3,19   3,08   
                                 

10)  Johannes Ventsas                 SeinäjSU                  3,13              
     3,13   3,03   3,12   3,00   
                                 

11)  Jonas Braxén                     VasaIS                    2,92              
     2,87   2,92   2,86   2,85   
                                 

12)  Melvin Lindqvist                 IKFalken                  2,35              
     -      2,35   2,23   -      
                                 

     Eeli Bengs                       VasaIS                                      


T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Linnea Strandvall                IKFalken                  4,01              
     3,81   3,77   3,92   4,01   
                                 

2)   Ella Wallin                      VasaIS                    3,93              
     3,90   3,80   3,45   3,93   
                                 

3)   Viola Jokiaho                    ÄhtU                      3,81              
     3,81   3,67   3,64   3,76   
                                 

4)   Ella Kotimäki                    PalosUS                   3,80              
     3,57   3,72   3,80   3,80   
                                 

5)   Tilda Åberg                      VasaIS                    3,72              
     3,48   3,66   3,68   3,72   
                                 

6)   Linn Bergström                   IFNykn                    3,69              
     3,66   x      3,64   3,69   
                                 

7)   Matilda Finneman                 VasaIS                    3,62              
     3,62   3,48   3,32   3,57   
                                 

8)   Malva Björndahl                  MalaxIF                   3,55              
     3,55   3,44   3,37   3,55   
                                 

9)   Sara Cederholm                   IFNykn                    3,51              
     3,39   3,49   3,35   3,51   
                                 

10)  Tyra Back                        VasaIS                    3,47              
     3,38   3,46   3,47   3,28   
                                 

11)  Nyman Wilma                      IFKraft                   3,46              
     3,25   3,34   3,11   3,46   
                                 

12)  Amanda Vesterback                IFFyren                   3,38              
     3,31   3,38   3,28   3,14   
                                 

13)  Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   3,31              
     3,30   3,31   3,24   2,70   
                                 

14)  Lovisa Öling                     IFVom                     3,30              
     3,21   3,25   3,30   3,25   
                                 

15)  Nathalie Stråka                  IFNykn                    3,28              
     3,16   3,18   3,19   3,28   
                                 

16)  Clara Åbrandt                    VasaIS                    3,26              
     3,26   3,11   3,24   3,13   
                                 

17)  Selma Bertula                    VasaIS                    3,24              
     3,19   3,06   x      3,24   
                                 

18)  Jenna-Justiina Mäenpää           LappVei                   3,22              
     3,01   3,11   3,22   3,16   
                                 

19)  Lotta Lithén                     VasaIS                    3,12              
     2,94   2,97   x      3,12   
                                 

20)  Milla Byström                    IKFalken                  3,00              
     3,00   2,77   2,70   2,78   
                                 

21)  Tuva Sundell                     VasaIS                    2,89              
     2,82   2,81   2,89   2,85   
                                 

22)  Tilda Håkans                     VasaIS                    2,79              
     2,79   2,69   2,79   2,79   
                                 

23)  Inez Lundfors                    MalaxIF                   2,79              
     2,79   2,47   2,61   2,29   
                                 

24)  Wilma Backholm                   IFFyren                   2,74              
     x      2,64   2,68   2,74   
                                 

     Dayna Austen                     GamlakIF                  DNS               
     Izabelle Viitasalo               IFÅsar                    DNS               
     Sanni Jokela                     PalosUS                   DNS               


P11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Jere Murto                       AlavVi                    36,21             
     34,50  x      34,20  36,21  

2)   Kimi Kaustinen                   KaustPV                   32,24             
     27,78  25,86  28,88  32,24  

3)   Emil Appel                       MalaxIF                   21,50             
     16,67  21,50  19,19  18,54  

4)   Romeo Räfsbäck                   MalaxIF                   20,19             
     x      19,02  20,19  17,40  

5)   Nyman Hugo                       IFKraft                   18,69             
     15,95  14,79  14,91  18,69  

6)   Alex Ljungberg                   IFÅsar                    14,97             
     11,22  11,88  10,49  14,97  

7)   Johannes Ventsas                 SeinäjSU                  14,87             
     10,94  x      14,68  14,87  

8)   Melvin Lindqvist                 IKFalken                  12,40             
     11,08  11,73  12,40  6,13   

     Eeli Bengs                       VasaIS                    DNS               


T11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Sara Cederholm                   IFNykn                    19,26             
     17,38  16,20  19,26  19,22  

2)   Viola Jokiaho                    ÄhtU                      16,09             
     15,20  15,36  16,09  15,09  

3)   Tilda Åberg                      VasaIS                    13,82             
     12,32  13,82  12,99  12,34  

4)   Linn Bergström                   IFNykn                    13,58             
     13,58  13,05  11,43  12,25  

5)   Lovisa Öling                     IFVom                     13,18             
     13,18  12,10  11,69  11,32  

6)   Amanda Vesterback                IFFyren                   12,94             
     12,94  10,47  12,46  12,69  

7)   Matilda Finneman                 VasaIS                    12,20             
     12,20  11,39  11,69  10,09  

8)   Nathalie Stråka                  IFNykn                    12,04             
     10,09  10,21  11,80  12,04  

9)   Tyra Back                        VasaIS                    12,04             
     10,65  10,66  10,42  12,04  

10)  Lea Snickars                     IFKraft                   11,09             
     11,09  9,94   9,22   x      

11)  Tilda Håkans                     VasaIS                    9,85              
     x      9,85   8,15   9,07   

12)  Linnea Strandvall                IKFalken                  8,81              
     6,56   x      8,81   x      

13)  Clara Åbrandt                    VasaIS                    8,76              
     8,76   6,78   8,52   8,56   

14)  Inez Lundfors                    MalaxIF                   8,20              
     6,22   7,24   7,45   8,20   

15)  Wilma Backholm                   IFFyren                   7,75              
     x      7,38   7,75   7,17   

16)  Tuva Sundell                     VasaIS                    6,16              
     6,15   6,16   5,46   4,35   



P11 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Jonas Braxén                     VasaIS                    7.28,90           


T11 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Sanni Finnilä                    GamlakIF                  7.28,15           


P13 60m
1)   Joel Blomqvist                   IFFyren                   8,55              
2)   Sami Alatalo                     IFDrott                   8,74              
3)   Oliver Nordberg                  IFKraft                   9,00              
4)   Max Byström                      IKFalken                  9,23              
5)   Emiro Grannas                    IFDrott                   9,25              
6)   Jens Glasberg                    MalaxIF                   9,75              
7)   Theo Gullberg                    VasaIS                    9,80              
8)   Alec Isaacs                      IF Femman                 10,09             

Loppukilpailu erä 1
1)   Sami Alatalo                     IFDrott                   8,74              
2)   Oliver Nordberg                  IFKraft                   9,00              
3)   Jens Glasberg                    MalaxIF                   9,75              
4)   Alec Isaacs                      IF Femman                 10,09             

Loppukilpailu erä 2
1)   Joel Blomqvist                   IFFyren                   8,55              
2)   Max Byström                      IKFalken                  9,23              
3)   Emiro Grannas                    IFDrott                   9,25              
4)   Theo Gullberg                    VasaIS                    9,80              


T13 60m
1)   Vilma Takanen                    KuortKu                   8,66              
2)   Angelina Laurén                  IFÅsar                    8,92              
3)   Janna-Juulia Mäenpää             LappVei                   8,96              
4)   Vilma Jokela                     PalosUS                   9,07              
5)   Adelia Ventsas                   SeinäjSU                  9,21              
6)   Malin Cederholm                  IFNykn                    9,24              
7)   Elisabeth Kvist                  VasaIS                    9,34              
8)   Elvira Åbrandt                   VasaIS                    9,52              
9)   Hanna Håkans                     VasaIS                    9,70              
10)  Erica Höglund                    TuUL                      10,12             
11)  Agnes Berglund                   IFFyren                   10,32             

Loppukilpailu erä 1
1)   Angelina Laurén                  IFÅsar                    8,92              
2)   Janna-Juulia Mäenpää             LappVei                   8,96              
3)   Vilma Jokela                     PalosUS                   9,07              
4)   Adelia Ventsas                   SeinäjSU                  9,21              
5)   Elvira Åbrandt                   VasaIS                    9,52              
6)   Agnes Berglund                   IFFyren                   10,32             

Loppukilpailu erä 2
1)   Vilma Takanen                    KuortKu                   8,66              
2)   Malin Cederholm                  IFNykn                    9,24              
3)   Elisabeth Kvist                  VasaIS                    9,34              
4)   Hanna Håkans                     VasaIS                    9,70              
5)   Erica Höglund                    TuUL                      10,12             


P13 200m
Loppukilpailu
1)   Joel Blomqvist                   IFFyren                   28,11             
2)   Sami Alatalo                     IFDrott                   29,27             
3)   Emiro Grannas                    IFDrott                   30,92             
     Alexander Broman                 VasaIS                    DNS               


T13 200m
1)   Janna-Juulia Mäenpää             LappVei                   29,76             
2)   Angelina Laurén                  IFÅsar                    30,50             
3)   Malin Cederholm                  IFNykn                    30,81             
4)   Sointu Finnilä                   GamlakIF                  31,98             
5)   Vilma Jokela                     PalosUS                   32,28             
6)   Elvira Åbrandt                   VasaIS                    34,42             
7)   Jenna Böling                     IFKraft                   35,06             

Loppukilpailu erä 1
1)   Janna-Juulia Mäenpää             LappVei                   29,76             
2)   Angelina Laurén                  IFÅsar                    30,50             
3)   Elvira Åbrandt                   VasaIS                    34,42             

Loppukilpailu erä 2
1)   Malin Cederholm                  IFNykn                    30,81             
2)   Sointu Finnilä                   GamlakIF                  31,98             
3)   Vilma Jokela                     PalosUS                   32,28             
4)   Jenna Böling                     IFKraft                   35,06             


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Oliver Nordberg                  IFKraft                   3.17,11           
2)   Theo Gullberg                    VasaIS                    3.40,45           


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Jenna Böling                     IFKraft                   3.48,57           
2)   Yasmine Bodbacka                 IKFalken                  4.37,26           


P13 Seiväs
Loppukilpailu
     Eero Aaltonen                    VasaIS                    NH                
     150    
     xxx    



T13 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Janna-Juulia Mäenpää             LappVei                   280               
     240    250    260    270    280    290    
     o      o      o      o      xxo    xxx    



P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Ville Jokiranta                  KasköIK                   4,13              
     4,06   4,11   3,76   4,13   
                                 

2)   Sami Alatalo                     IFDrott                   4,10              
     3,84   4,04   4,10   3,96   
                                 

3)   Theo Gullberg                    VasaIS                    3,89              
     3,74   3,89   x      3,70   
                                 

4)   Alexander Broman                 VasaIS                    3,67              
     3,67   3,45   3,40   x      
                                 

     Jens Glasberg                    MalaxIF                                     


T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Malin Cederholm                  IFNykn                    4,23              
     4,23   x      4,23   4,11   
                                 

2)   Angelina Laurén                  IFÅsar                    3,96              
     x      3,96   3,91   3,51   
                                 

3)   Elisabeth Kvist                  VasaIS                    3,90              
     3,69   3,77   3,83   3,90   
                                 

4)   Vilma Jokela                     PalosUS                   3,88              
     x      3,55   3,88   3,80   
                                 

5)   Hanna Håkans                     VasaIS                    3,85              
     3,59   3,85   3,80   x      
                                 

6)   Elvira Åbrandt                   VasaIS                    3,84              
     3,52   3,84   3,76   x      
                                 

7)   Erica Höglund                    TuUL                      3,61              
     3,61   3,56   3,40   x      
                                 

8)   Agnes Berglund                   IFFyren                   2,82              
     2,82   2,71   x      -      
                                 

     Adelia Ventsas                   SeinäjSU                                    


P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Joel Blomqvist                   IFFyren                   11,35             
     11,35  11,20  -      11,15  

2)   Niko Kaustinen                   KaustPV                   10,87             
     x      10,02  10,87  10,36  

3)   Ville Jokiranta                  KasköIK                   8,52              
     7,95   8,52   8,28   7,86   

4)   Alexander Broman                 VasaIS                    8,36              
     7,73   7,85   8,36   x      

5)   Sebastian Åbrant                 VasaIS                    7,58              
     7,55   7,55   7,58   7,53   

6)   William Olli                     VasaIS                    6,83              
     6,68   6,04   x      6,83   

7)   Emil Fock                        IFFemman                  4,64              
     4,55   4,64   2,65   4,04   

     Theo Gullberg                    VasaIS                    DNS               


T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Molly Forslund                   VasaIS                    9,67              
     9,24   8,78   9,42   9,67   

2)   Malin Cederholm                  IFNykn                    9,61              
     9,12   9,61   9,38   9,40   

3)   Madelén Penttinen                IFVom                     9,02              
     8,56   9,02   9,00   9,00   

4)   Emilia Österberg                 IFVom                     8,00              
     7,51   7,37   7,47   8,00   

5)   Yasmine Bodbacka                 IKFalken                  7,46              
     7,20   7,29   x      7,46   

6)   Erica Höglund                    TuUL                      7,39              
     7,25   6,97   7,06   7,39   

7)   Agnes Berglund                   IFFyren                   5,46              
     5,46   5,42   5,22   4,84   



P13 2000m kävely
Loppukilpailu
1)   Emil Fock                        IFFemman                  17.05,04          


T13 2000m kävely
Loppukilpailu
1)   Elvira Åbrandt                   VasaIS                    14.36,87          
2)   Tuva Nylund                      VasaIS                    14.53,43          
3)   Yasmine Bodbacka                 IKFalken                  15.06,30          


P15 60m
Loppukilpailu
1)   Ive Ntumba                       VasaIS                    7,63              
2)   Anton Sabel                      IFFemman                  8,80              


T15 60m
1)   Priscilla Boateng                IFDrott                   8,29              
2)   Elizabeth Fogde                  MalaxIF                   8,36              
3)   Amanda Forss                     IFFemman                  8,63              
4)   Tytti Vilpakka                   VähänkVie                 8,64              
5)   Ciia Karlsson                    IFFemman                  8,73              
6)   Aure Ventsas                     SeinäjSU                  8,84              
7)   Julia Groop                      IFKraft                   9,15              
     Erica Kolehmainen                VasaIS                    8,30              

Loppukilpailu erä 1
1)   Priscilla Boateng                IFDrott                   8,29              
2)   Amanda Forss                     IFFemman                  8,63              
3)   Ciia Karlsson                    IFFemman                  8,73              
4)   Aure Ventsas                     SeinäjSU                  8,84              

Loppukilpailu erä 2
1)   Elizabeth Fogde                  MalaxIF                   8,36              
2)   Tytti Vilpakka                   VähänkVie                 8,64              
3)   Julia Groop                      IFKraft                   9,15              
     Erica Kolehmainen                VasaIS                    8,30              


P15 200m
Loppukilpailu
1)   Ive Ntumba                       VasaIS                    24,35             
2)   Veeti Pihlaja                    SeinäjSU                  26,68             


T15 200m
1)   Priscilla Boateng                IFDrott                   27,48             
2)   Heidi Nyrhinen                   VähänkVie                 27,95             
3)   Elizabeth Fogde                  MalaxIF                   27,98             
4)   Jamira Suarez                    IFDrott                   28,10             
5)   Hanna Lindberg                   IFFemman                  28,71             
6)   Sofia Mattila                    LapVi                     29,78             
7)   Lina Lithén                      VasaIS                    29,86             
8)   Amanda Bertula                   VasaIS                    30,27             
     Erica Kolehmainen                VasaIS                    27,13             
     Mirjam Bamm                      IFVom                     DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Priscilla Boateng                IFDrott                   27,48             
2)   Hanna Lindberg                   IFFemman                  28,71             
3)   Sofia Mattila                    LapVi                     29,78             
     Erica Kolehmainen                VasaIS                    27,13             

Loppukilpailu erä 2
1)   Elizabeth Fogde                  MalaxIF                   27,98             
2)   Lina Lithén                      VasaIS                    29,86             
3)   Amanda Bertula                   VasaIS                    30,27             

Loppukilpailu erä 3
1)   Heidi Nyrhinen                   VähänkVie                 27,95             
2)   Jamira Suarez                    IFDrott                   28,10             
     Mirjam Bamm                      IFVom                     DNS               


P15 800m
Loppukilpailu
1)   Elias Åbrandt                    Vasa IS                   2.46,87           


T15 800m
Loppukilpailu
1)   Jamira Suarez                    IFDrott                   2.33,58           
2)   Tilde Stråka                     IFNykn                    2.38,04           


P15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Samuel Svartsjö                  VasaIS                    320               
     250    260    270    280    290    300    310    320    330    
     o      o      o      o      o      o      o      o      xxx    

     Juho Alasaari                    LaihLu                    460               
     430    440    450    460    470    
     xo     -      o      o      xxx    

     Sameli Pukkinen                  VaasTo                    360               
     320    330    340    350    360    370    
     o      o      xxo    o      o      xxx    



T15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Heidi Nyrhinen                   VähänkVie                 310               
     260    270    280    290    300    310    320    
     o      o      o      o      o      xxo    xxx    



P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Nico Hakala                      IFFemman                  4,24              
     4,02   4,24   3,54   4,21   4,06   3,99   
                                               



T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Elizabeth Fogde                  MalaxIF                   4,94              
     4,84   -      4,94   4,71   4,81   4,81   
                                               

2)   Tytti Vilpakka                   VähänkVie                 4,76              
     4,64   4,76   4,63   4,75   4,51   4,73   
                                               

3)   Hanna Lindberg                   IFFemman                  4,58              
     -      -      -      -      -      4,58   
                                               

4)   Sofia Mattila                    LapVi                     4,37              
     4,31   4,31   4,34   4,19   4,26   4,37   
                                               

5)   Amanda Forss                     IFFemman                  4,20              
     -      -      -      -      4,16   4,20   
                                               

6)   Ciia Karlsson                    IFFemman                  4,12              
     -      -      -      -      4,12   -      
                                               

7)   Sonya Suomela                    IFFemman                  3,91              
     3,75   3,91   3,90   3,57   3,77   -      
                                               



P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Mustafa Otajagic                 KasköIK                   10,77             
     9,87   10,40  10,77  10,18  10,43  10,17  



T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Emilia Räfså                     IFKraft                   9,24              
     8,94   9,24   8,61   8,92   8,62   8,40   

2)   Anna Villför                     IFFemman                  9,10              
     7,42   8,32   9,10   x      7,57   x      

3)   Tina Timberg                     VasaIS                    8,50              
     7,90   8,50   8,00   7,40   8,20   7,97   



M17 200m

M17 1500m esteet (HUOM! esteet naisten korkeuksilla)
Loppukilpailu
1)   Rasmus Lerstrand                 VasaIS                    5.24,32           


N17 1500m esteet
Loppukilpailu
1)   Kaisla Keiski                    GamlakIF                  5.45,90           
2)   Hanna Kyösti                     HimU                      5.45,91           


M19 1500m esteet (HUOM! esteet naisten korkeuksilla)
Loppukilpailu
1)   Väinö Venetjoki                  GamlakIF                  4.47,29           


N19 1500m esteet
Loppukilpailu
1)   Sofia Fogström                   VasaIS                    5.44,23