Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
01.05. klo 01:00 45. Vappuhölkkä Tulokset (päivitetty: 19:15 01.05.2019)
			Lohijärven Kuohun 45. Vappuhölkkä 1.5.2019		
				
		
		3 vuotiaat		
1	Salmi		Hugo		00:35:00
2	Jansson 	Frida	Lohku	00:42:00
3	Kvist		Helmi 	Lohku	00:43:00
4	Pasula		Väinö		02:01:00
				


		Tytöt 5 		
1	Salmi		Hilda		01:28:00
2	Heikka 		Julia	Lohku	01:53:00
3	Katisko		Iida	Lohku	02:09:00
4	Lindgren	Ilona		02:18:00
				
		Tytöt 7		
1	Lanko		Mette	Lohku	01:12:00
2	Lamsijärvi	Aino	Lohku	01:19:00
3	Katisko		Aada	Lohku	01:22:00
				
		Tytöt 9 		
1	Kvist		MadelinaLohku	02:37:00
2	Lohiniva	Minea	Lohku	02:42:00
3	Kiviniemi	Alisa	Lohku	02:55:00
4	Kvist		Aada	Lohku	03:15:00
5	Katisko		Ella	Lohku	03:29:00
				
		Pojat 5 		
1	Lanko		Lari	Lohku	01:37:00
2	Orajärvi	Noel	VKV	01:47:00
3	Pasula		Eelis		01:49:00
4	Peltonen	Patrik		02:42:00
				
		Pojat 7		
1	Jansson 	Otto	Lohku	01:22:00
				
		

		Pojat 9 		
1	Hirsivaara	Kalle	VKV	02:16:00
2	Tilja		Paulus		02:49:00
				
				
				
				
		Tytöt 11 1 km		
1	Lakkapää	Aina	Aavu	04:35:00
2	Kangas 		Jenny	Lohku	04:51:00
3	Lamsijärvi	Jenni	Lohku	05:31:00
				
		Tytöt 13 1 km		
1	Kulju 		Saara		04:05:00
				
		Tytöt 15 2 km		
1	Salo		Nea	Alpi	08:00:00
2	Orajärvi	Anna-Sofia	VKV	08:01:00
3	Lantto		Silja		08:53:00
4	Raappana	Emma	Alpi	08:53:00
				
				
		Pojat 11 1 km		
1	Kulju 		Henrik		03:35:00
2	Hirsivaara	Onni	VKV	03:57:00
3	Korpi		Juuso		04:01:00
4	Petrelius	Erkka	Pohjan Koitto	04:04:00
5	Lamsijärvi	Akseli	Lohku	04:30:00
6	Hallikainen	Luukas	Lohku	05:49:00		
7	Välimaa		Topias	Aavu	06:51:00
				
		P 13 2 km		
1	Kulju 		Erik 		07:50:00
2	Dieng		Issa	N88	13:16:00
				
				
		Pojat 15 3 km		
1	Peltovuoma	sampo	Pohjan Koitto	11:29:00
2	Lamsijärvi	Santeri	Lohku	16:14:00
				
			Naiset 5 km		
1	Pohjanvesi	Sanna-Maija 	20:08:00
2	Taulavuori	Venla	Alpi	21:30:00
3	Kurttio		Maria		27:29:00

				
		Naiset 40 5 km		
1	Raudasoja	Paula	Pohjan Koitto	20:45:00
2	Tiiperi		Marika	Alpi		21:40:00
3	Hannunen	Miia			26:05:00
				
		Naiset 50 5 km		
1	Harnesk		Teija	Soukolojärvi	23:23:00
2	Honkaniemi	Maarit			24:42:00
3	Hallikainen	Elli-Tarja		25:58:00
				
				
		Naiset 17 5 km		
1	Petrelius	Enni	Pohjan Koitto	19:31:00
2	Pääkkönen	Nea			24:21:00
			

		Miehet 19 5 km
1	Petrelius	Eetu	Pohjan Koitto	18:00:00

		Miehet 40 5 km
1	Vapa	Marko	Liikemiehet	19:51:00
2	Taulavuori	Tero	Alpi	20:05:00
3	Kotaniemi	Janne	Puke	20:51:00
4	Hietanen	Velu		20:56:00

		

Miehet 50 5 km		
1	Honkaniemi	Veijo			17:32:00
2	Kariniemi	Esko	RDS		18:53:00
3	Laakkonen	Juhani	N88		19:10:00
4	Kuusela 	Teuvo			19:12:00
5	Pasma		Atso	N88		20:21:00
6	Kyllönen	Olli	Rovaniemi	20:55:00
7	Hyrkäs		Marko	Team Tornedalen	21:48:00
8	Koivisto	Seppo	Lohku		23:17:00
				
		Miehet 60 5 km		
1	Rundgren	Jarmo			18:17:00
2	Tennilä		Matti	RDS		21:47:00
3	Hast		Markus			22:45:00
				
				
		Miehet 5 km		
1	Rahkola		Mikko	Pudasjärven urheilijat	16:20:00
2	Latvala		Juho	RDS		16:32:00
3	Herttuala 	Jussi	Aavu		18:02:00
4	Välitalo	Ilkka-petri	MKV	18:48:00
5	Vilppola	Juho			19:03:00
6	Keränen		Mikko			20:20:00
				


		Hölkkäsarja 3 km		
1	Pitkänen	Joakim	Pohjan Koitto	10:29:00
2	Rissanen 	Joona 	Laplu		11:00:00
3	Juuso 		Jarmo	RDS		12:20:00
4	Springare	Heimo	Terte		12:23:00
5	Vähärautio	Jyrki			13:00:00
6	Hast		Markus			13:19:00
7	Uusimäki	Ville			13:47:00
8	Naalisvaara	Reijo			14:00:00
9	Jansson 	Antti	Lohku		14:23:00
10	Veteläinen 	Aimo	Kapustan Kalske	14:53:00
11	Välimaa		Lauri			15:09:00
12	Suopela 	Kuisma	Terte		15:23:00
13	Uusimäki	Jyrki			15:37:00
14	Kuukasjärvi	Arto	Kapustan Kalske	16:01:00
15	Kuukasjärvi	Tarja	Kapustan Kalske	16:14:00
16	Lamsijärvi	Santeri	Lohku		16:14:00
17	Timonen		Maarit			16:14:00
18	Lamsijärvi	Veera	Lohku		17:35:00
19	Viiri		Mika 	Lohku		17:57:00
21	Heikka		Tarja	Lohku		18:45:00
20	Uusimäki	Sari			18:45:00
22	Palokangas	Marja-leena	Lohku	19:08:00
23	Lamsijärvi	Martta	Lohku		19:19:00
24	Lamsijärvi	Akseli	Lohku		20:39:00
25	Lamsijärvi	Aino	Lohku		21:03:00
26	Välimaa		Sara			21:08:00
27	Vapa		Satu	Suunta 2000	29:34:00
28	Lamsijärvi	Jenni	Lohku		29:45:00
29	Lamsijärvi	Sanna	Lohku		30:15:00