Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
23.02. klo 16:00 Avoimet TUL:n nuorten aluehallit Tulokset (päivitetty: 19:44 23.02.2019)
Avoimet TUL:n nuorten aluehallit
Helsingin Kisa-Toverit
23.02.2019

P9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Liam Mbah                        HelsJy                    7,27              
2)   Julius Juslin                    VantSa                    7,45              
3)   Robin Bergholm                   HelsJy                    7,72              
4)   Elias Lind                       RekRai                    7,75              
5)   Jussi Hietikko                   HelsJy                    7,95              
6)   Amos Gummerus                    KeskiUYU                  8,60              


T9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Meri Henttonen                   HKV                       6,93              
2)   Saara Torro                      KU-58                     7,43              
3)   Hertta-Liina Tuominen            LahdA                     7,91              
4)   Emma Kotakallio                  KirkkonU                  8,14              
5)   Matleena Haapamäki               RekRai                    8,18              
     Viivi Heino                      PyhtY                     DNS               


P9 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Elias Lind                       RekRai                    4.32,63           
2)   Jussi Hietikko                   HelsJy                    4.34,61           
3)   Julius Juslin                    VantSa                    4.38,52           
4)   Amos Gummerus                    KeskiUYU                  4.56,74           


T9 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Saara Torro                      KU-58                     4.19,75           
2)   Emma Kotakallio                  KirkkonU                  4.45,71           


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Julius Juslin                    VantSa                    3,09              
     3,09   2,90   2,41   2,98   2,65   -      
                                               

2)   Jussi Hietikko                   HelsJy                    2,63              
     2,61   2,58   2,60   2,45   2,63   2,54   
                                               

3)   Amos Gummerus                    KeskiUYU                  2,55              
     2,48   2,39   2,44   2,37   2,38   2,55   
                                               

     Julius Laakso                    KeskiUYU                                    


T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Meri Henttonen                   HKV                       3,34              
     3,34   -      3,21   -      3,22   3,09   
                                               

2)   Saara Torro                      KU-58                     2,95              
     2,95   -      2,89   2,86   2,82   -      
                                               

3)   Matleena Haapamäki               RekRai                    2,42              
     2,42   2,35   2,10   2,33   2,26   1,99   
                                               

4)   Emma Kotakallio                  KirkkonU                  2,33              
     1,50   2,16   2,06   1,82   2,33   1,85   
                                               



P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Jussi Hietikko                   HelsJy                    4,41              
     4,27   4,41   4,26   4,00   4,19   4,05   

2)   Amos Gummerus                    KeskiUYU                  4,41              
     3,60   3,11   4,06   3,99   4,05   4,41   

3)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  4,09              
     2,93   3,65   3,73   3,54   4,09   3,38   

     Julius Juslin                    VantSa                    DNS               


T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Senja Kärhä                      LoimVoi                   6,83              
     6,83   6,67   6,69   6,74   6,65   6,64   

2)   Saara Torro                      KU-58                     4,65              
     3,58   3,73   4,36   4,47   4,65   4,05   

3)   Emma Kotakallio                  KirkkonU                  3,90              
     3,73   3,68   3,31   3,90   3,33   3,79   

4)   Matleena Haapamäki               RekRai                    3,85              
     3,15   3,85   3,63   2,90   3,61   3,71   



P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Abdulrahman Imoro                VantSa                    8,86              
2)   Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                  9,55              
3)   Joel Räsänen                     EspTa                     9,60              
4)   Ukko Lehto                       PyhtY                     9,73              
5)   Eric Rinne                       LahdA                     10,11             
6)   Urho Keisanen                    VantSa                    10,62             

1)   Abdulrahman Imoro                VantSa                    8,86              
2)   Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                  9,55              
3)   Joel Räsänen                     EspTa                     9,60              
4)   Ukko Lehto                       PyhtY                     9,73              
5)   Eric Rinne                       LahdA                     10,11             
6)   Urho Keisanen                    VantSa                    10,62             


Alkuerät erä 1, Tuuli: NM
1)   Joel Räsänen                     EspTa                     9,51Q             
2)   Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                  9,60q             
3)   Urho Keisanen                    VantSa                    10,31q            
4)   Tuomas Viro                      VantSa                    10,98             

Alkuerät erä 2, Tuuli: NM
1)   Abdulrahman Imoro                VantSa                    8,83Q             
2)   Ukko Lehto                       PyhtY                     9,64q             
3)   Eric Rinne                       LahdA                     10,13q            
     Haiku Lassila                    KeskiUYU                  DNS               


T11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Henni Piirainen                  KeskiUYU                  9,20              
2)   Hanna Kotakallio                 KirkkonU                  9,26              
3)   Iida Heino                       PyhtY                     9,39              
4)   Frida Blomfelt                   EsboIF                    9,50              
5)   Piitu Tourunen                   LahdA                     9,88              
6)   Hilla Tuominen                   LahdA                     9,92              

1)   Henni Piirainen                  KeskiUYU                  9,20              
2)   Hanna Kotakallio                 KirkkonU                  9,26              
3)   Iida Heino                       PyhtY                     9,39              
4)   Frida Blomfelt                   EsboIF                    9,50              
5)   Piitu Tourunen                   LahdA                     9,88              
6)   Hilla Tuominen                   LahdA                     9,92              


Alkuerät erä 1, Tuuli: NM
1)   Hanna Kotakallio                 KirkkonU                  9,24Q             
2)   Frida Blomfelt                   EsboIF                    9,43q             
3)   Piitu Tourunen                   LahdA                     9,86q             
4)   Saina Lavi                       KirkkonU                  9,99              
5)   Usva Torro                       KU-58                     10,44             
6)   Matilda Suokas                   KU-58                     10,46             

Alkuerät erä 2, Tuuli: NM
1)   Henni Piirainen                  KeskiUYU                  9,24Q             
2)   Iida Heino                       PyhtY                     9,30q             
3)   Hilla Tuominen                   LahdA                     9,76q             
4)   Taika Henttonen                  HKV                       9,94              
5)   Lotta Larjava                    KirkkonU                  10,22             


P11 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Samuli Saarikoski                KerU                      3.32,97           
2)   Aarne Hannikainen                HKV                       3.39,65           
3)   Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                  3.47,15           
4)   Urho Keisanen                    VantSa                    3.51,94           
5)   Ukko Lehto                       PyhtY                     3.59,08           
6)   Eric Rinne                       LahdA                     4.02,89           


T11 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Taika Henttonen                  HKV                       3.41,15           
2)   Hilla Tuominen                   LahdA                     3.44,76           
3)   Frida Blomfelt                   EsboIF                    3.48,75           
4)   Saina Lavi                       KirkkonU                  3.52,40           
5)   Mette Honkala                    HKV                       4.07,88           
6)   Lotta Larjava                    KirkkonU                  4.22,56           
7)   Matilda Suokas                   KU-58                     4.46,07           


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Abdulrahman Imoro                VantSa                    4,63              
     4,61   x      4,61   4,63   4,50   4,52   
                                               

2)   Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                  3,80              
     3,74   3,74   3,80   3,78   3,75   3,65   
                                               

3)   Ukko Lehto                       PyhtY                     3,76              
     3,54   3,67   3,73   3,62   3,74   3,76   
                                               

4)   Eric Rinne                       LahdA                     3,66              
     3,63   3,61   3,54   3,66   3,62   3,52   
                                               

5)   Tuomas Viro                      VantSa                    3,20              
     3,19   3,00   x      x      3,20   2,82   
                                               

     Aron Häyrynen                    HKV                                         


T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Henni Piirainen                  KeskiUYU                  3,90              
     3,78   3,88   3,84   3,76   3,75   3,90   
                                               

2)   Piitu Tourunen                   LahdA                     3,90              
     3,75   3,90   3,83   3,83   3,83   3,76   
                                               

3)   Iida Heino                       PyhtY                     3,86              
     3,86   3,74   3,81   3,73   3,84   3,71   
                                               

4)   Hilla Tuominen                   LahdA                     3,74              
     3,74   3,62   3,71   3,67   3,55   3,74   
                                               

5)   Frida Blomfelt                   EsboIF                    3,64              
     3,54   3,64   3,44   3,51   3,48   3,55   
                                               

6)   Lotta Larjava                    KirkkonU                  3,61              
     3,61   3,59   3,42   3,22   3,39   3,37   
                                               

7)   Hanna Kotakallio                 KirkkonU                  3,60              
     3,44   3,50   3,52   3,39   3,44   3,60   
                                               

8)   Usva Torro                       KU-58                     3,52              
     3,30   3,27   3,45   3,46   3,52   3,44   
                                               

9)   Taika Henttonen                  HKV                       3,32              
     3,32   3,32   3,29   
                          

10)  Matilda Suokas                   KU-58                     3,15              
     3,15   2,90   2,96   
                          

11)  Lila Pieri                       RekRai                    3,14              
     3,14   3,11   3,12   
                          

12)  Saga Koivisto                    RekRai                    2,97              
     2,94   2,97   2,83   
                          

     Janni Savolainen                 LahdA                     DNS               


P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Jesse Kaipiainen                 KeskiUYU                  10,20             
     9,28   9,42   9,17   10,20  9,53   9,89   

2)   Abdulrahman Imoro                VantSa                    8,84              
     -      7,65   8,76   8,38   8,84   8,04   

3)   Tuomas Viro                      VantSa                    7,18              
     7,03   5,82   6,86   6,98   7,18   6,54   

     Aron Häyrynen                    HKV                       DNS               
     Haiku Lassila                    KeskiUYU                  DNS               
     Ukko Lehto                       PyhtY                     DNS               


T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Charlotte Knape                  IFSibboV                  7,28              
     7,17   7,28   7,00   6,80   6,87   6,75   

2)   Piitu Tourunen                   LahdA                     6,95              
     6,95   6,78   6,47   6,46   6,51   6,66   

3)   Lotta Larjava                    KirkkonU                  6,52              
     6,31   6,00   5,92   6,52   6,29   6,38   

4)   Saina Lavi                       KirkkonU                  6,36              
     6,36   6,20   x      6,34   5,89   6,18   

5)   Frida Blomfelt                   EsboIF                    6,16              
     5,26   5,91   5,92   6,16   5,69   6,03   

6)   Hanna Kotakallio                 KirkkonU                  5,55              
     5,13   4,99   5,02   4,69   5,48   5,55   

7)   Matilda Suokas                   KU-58                     5,41              
     5,14   5,41   x      4,68   5,06   x      

8)   Usva Torro                       KU-58                     4,79              
     4,48   4,00   4,58   4,71   3,85   4,79   

     Janni Savolainen                 LahdA                                       


P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Joonas Kumpulainen               OrimJy                    8,07              
2)   Tumi Siranko                     VantSa                    8,36              
3)   Lauri Kylmäpuro                  HKV                       8,55              
4)   William Forstén                  EsboIF                    9,70              
5)   Thomas Karalis                   HelsJy                    9,74              
6)   Aarni Ikäheimo                   EspTa                     10,14             

1)   Joonas Kumpulainen               OrimJy                    8,07              
2)   Tumi Siranko                     VantSa                    8,36              
3)   Lauri Kylmäpuro                  HKV                       8,55              
4)   William Forstén                  EsboIF                    9,70              
5)   Thomas Karalis                   HelsJy                    9,74              
6)   Aarni Ikäheimo                   EspTa                     10,14             


Alkuerät erä 1, Tuuli: NM
1)   Thomas Karalis                   HelsJy                    9,61Q             
2)   William Forstén                  EsboIF                    9,66q             
3)   Aarni Ikäheimo                   EspTa                     10,04q            

Alkuerät erä 2, Tuuli: NM
1)   Joonas Kumpulainen               OrimJy                    8,11Q             
2)   Tumi Siranko                     VantSa                    8,35q             
3)   Lauri Kylmäpuro                  HKV                       8,61q             
4)   Joona Savolainen                 HKV                       10,32             


T13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Emilia Chandras                  EspTa                     8,50              
2)   Sofia Puolakanaho                OrimJy                    8,54              
3)   Elinda Koivula                   HIFK                      8,64              
4)   Ella Pohjansaro                  HIFK                      9,21              
5)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  9,23              
6)   Aino Ikäheimo                    EspTa                     9,53              

1)   Emilia Chandras                  EspTa                     8,50              
2)   Sofia Puolakanaho                OrimJy                    8,54              
3)   Elinda Koivula                   HIFK                      8,64              
4)   Ella Pohjansaro                  HIFK                      9,21              
5)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  9,23              
6)   Aino Ikäheimo                    EspTa                     9,53              


Alkuerät erä 1, Tuuli: NM
1)   Sofia Puolakanaho                OrimJy                    8,65Q             
2)   Ella Pohjansaro                  HIFK                      8,97q             
3)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  9,24q             
4)   Aino Ikäheimo                    EspTa                     9,38q             
5)   Sevin Uraz                       ViipU                     9,50              
6)   Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  9,74              

Alkuerät erä 2, Tuuli: NM
1)   Elinda Koivula                   HIFK                      8,54Q             
2)   Sofia Rinne                      LahdA                     9,46              
3)   Marianne Salmi                   MäntsU                    9,51              
4)   Nora Korelin                     HKV                       9,51              
5)   Ramatulai Ben Mahmoud            ViipU                     9,72              

Alkuerät erä 3, Tuuli: NM
1)   Emilia Chandras                  EspTa                     8,68Q             
2)   Milja-Maria Lahti                AlajA                     9,11q             
3)   Kira Koskiniemi                  HKV                       9,56              
4)   Edit Palmén                      EspTa                     9,67              
5)   Emma Lehtonen                    NurmijYU                  9,78              
6)   Ronja Urpulahti                  ViipU                     9,90              


P13 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Joonas Kumpulainen               OrimJy                    3.11,88           
2)   Jonne Mourujärvi                 NurmijYU                  3.15,19           
3)   Tero Korpi                       KU-58                     3.15,74           


T13 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Jonna Jäkkö                      LänsiUU                   3.18,07           
2)   Marianne Salmi                   MäntsU                    3.19,28           
3)   Sofia Rinne                      LahdA                     3.30,07           
4)   Emmi Piispanen                   NastNa                    3.32,71           
5)   Edit Palmén                      EspTa                     3.34,50           
6)   Hanna Mustonen                   MäntsU                    3.41,71           
7)   Mia Flink                        EspTa                     3.45,23           
8)   Ella Råstedt                     EsboIF                    3.57,49           
9)   Kira Koskiniemi                  HKV                       4.44,99           


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Tumi Siranko                     VantSa                    160               
     135    138    141    145    150    155    160    165    
     o      o      -      o      o      o      xo     xxx    

2)   Jonne Mourujärvi                 NurmijYU                  125               
     115    120    125    130    
     xo     o      o      xxx    

     Marius Pashur                    ViipU                                       


T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Mia Flink                        EspTa                     138               
     125    130    135    138    141    
     o      o      o      xo     xxx    

2)   Saana Säilä                      ViipU                     135               
     115    120    125    130    135    138    
     o      o      o      o      xo     xxx    

3)   Hanna Mustonen                   MäntsU                    130               
     120    125    130    135    
     o      o      o      xxx    

4)   Emilia Chandras                  EspTa                     130               
     115    120    125    130    135    
     o      o      xo     xxo    xxx    

5)   Aurelia Palo                     ViipU                     120               
     105    110    115    120    125    
     o      o      xo     o      xxx    

6)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  115               
     110    115    120    
     o      o      xxx    

7)   Edit Palmén                      EspTa                     110               
     100    105    110    115    
     o      o      xxo    xxx    

8)   Nora Korelin                     HKV                       105               
     100    105    110    
     o      o      xxx    

9)   Kira Koskiniemi                  HKV                       105               
     105    110    
     xo     xxx    

9)   Ramatulai Ben Mahmoud            ViipU                     105               
     100    105    110    
     o      xo     xxx    



P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Aatu Kangasniemi                 NurmijYU                  16,86             
     15,51  16,32  16,86  16,80  16,71  

2)   Tumi Siranko                     VantSa                    10,96             
     9,88   10,96  10,53  10,80  10,83  -      

3)   Jasper Vilén                     EsboIF                    8,95              
     8,50   8,70   8,49   7,82   8,95   8,50   

4)   Joona Savolainen                 HKV                       7,11              
     6,49   6,42   6,13   6,89   7,11   6,94   

5)   Aarni Ikäheimo                   EspTa                     6,04              
     5,56   5,08   6,04   5,44   5,78   -      



T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Pinja Kärhä                      LoimVoi                   10,93             
     10,62  10,93  10,66  10,73  x      10,52  

2)   Aino Ikäheimo                    EspTa                     10,06             
     10,06  9,16   9,39   8,62   x      x      

3)   Venla Kärhä                      LoimVoi                   9,82              
     9,57   9,54   9,82   x      x      9,58   

4)   Natalie Saarinen                 EspTa                     9,60              
     9,07   9,60   9,59   x      9,41   9,34   

5)   Emelie Bergholm                  IFRaseb                   8,94              
     8,94   8,65   8,33   8,48   x      8,65   

6)   Saana Säilä                      ViipU                     8,63              
     8,19   8,37   8,63   8,07   8,31   x      

7)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  7,91              
     7,86   7,91   x      7,91   x      x      

8)   Ella Råstedt                     EsboIF                    7,77              
     7,71   7,57   7,56   x      7,77   x      

9)   Ellen Korpi                      RekRai                    7,42              
     6,29   7,25   7,42   

10)  Kira Koskiniemi                  HKV                       7,07              
     6,43   6,79   7,07   

11)  Tara Hatakka                     VantSa                    6,70              
     6,70   6,53   x      



P15 60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Henri Korhonen                   ViipU                     7,52              
2)   Emil Stade                       BorgåAk                   7,87              
3)   Simeon Vorselman                 HKV                       7,99              
4)   Luukas Kemppainen                JoutsPo                   8,06              
5)   Samuel Koski                     ViipU                     8,32              
6)   Elliot Schmidt                   BorgåAk                   8,42              

1)   Henri Korhonen                   ViipU                     7,52              
2)   Emil Stade                       BorgåAk                   7,87              
3)   Simeon Vorselman                 HKV                       7,99              
4)   Luukas Kemppainen                JoutsPo                   8,06              
5)   Samuel Koski                     ViipU                     8,32              
6)   Elliot Schmidt                   BorgåAk                   8,42              


Alkuerät erä 1, Tuuli: NM
1)   Henri Korhonen                   ViipU                     7,51Q             
2)   Emil Stade                       BorgåAk                   7,91q             
3)   Samuel Koski                     ViipU                     8,32q             
4)   Pyry Koskiniemi                  HKV                       8,46              

Alkuerät erä 2, Tuuli: NM
1)   Simeon Vorselman                 HKV                       7,97Q             
2)   Luukas Kemppainen                JoutsPo                   8,01q             
3)   Elliot Schmidt                   BorgåAk                   8,27q             
4)   Veikko Sundberg                  KarhKa                    8,45              


T15 60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Leonie Winell                    EsboIF                    8,46              
2)   Venla Lehtonen                   NurmijYU                  8,54              
3)   Emmi Parhiala                    VantSa                    8,56              
4)   Jenna Taskinen                   MäntsU                    8,66              
5)   Selma Mäenpää                    NurmijYU                  8,73              
     Lilja Koskela                    HKV                       DNS               

1)   Leonie Winell                    EsboIF                    8,46              
2)   Venla Lehtonen                   NurmijYU                  8,54              
3)   Emmi Parhiala                    VantSa                    8,56              
4)   Jenna Taskinen                   MäntsU                    8,66              
5)   Selma Mäenpää                    NurmijYU                  8,73              
     Lilja Koskela                    HKV                       DNS               


Alkuerät erä 1, Tuuli: NM
1)   Selma Mäenpää                    NurmijYU                  8,60Q             
2)   Lilja Koskela                    HKV                       8,65              
3)   Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  8,92              
4)   Thea Kolu                        NurmijYU                  9,03              
5)   Viivi Kupiainen                  HartVoi                   9,47              

Alkuerät erä 2, Tuuli: NM
1)   Leonie Winell                    EsboIF                    8,44Q             
2)   Emmi Parhiala                    VantSa                    8,58q             
3)   Jenna Taskinen                   MäntsU                    8,60q             
4)   Venla Lehtonen                   NurmijYU                  8,64              
5)   Emma Gokkonen                    ViipU                     8,74              

Alkuerät erä 3, Tuuli: NM
1)   Kerttu Niemi                     HKV                       8,38Q             
2)   Annina Doktar                    VantSa                    8,89              
3)   Emmi Ronkainen                   KeskiUYU                  8,99              
4)   Sini-Minea Saarikoski            KerU                      9,00              
5)   Kia Wiren                        RekRai                    9,40              

Alkuerät erä 4, Tuuli: NM
1)   Lumo Keisanen                    VantSa                    8,57Q             
2)   Ronja Orivuori                   ViipU                     8,85              
3)   Ea Vuori                         LahdA                     9,22              
     Takwa Adam                       VantSa                    DNS               


P15 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Aapeli Hatanpää                  ViipU                     3.05,10           
2)   Oscar Nyholm                     BorgåAk                   3.06,13           
3)   Pyry Koskiniemi                  HKV                       3.15,99           
4)   Kalle Gauriloff                  KeskiUYU                  3.16,53           


T15 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Sini-Minea Saarikoski            KerU                      3.11,88           
2)   Ea Vuori                         LahdA                     3.12,96           
3)   Fanny Kero                       IFRaseb                   3.24,11           
4)   Olivia Tirkkonen                 HKV                       3.27,86           
5)   Ronja Orivuori                   ViipU                     3.35,78           
6)   Jessica Ljungberg                HelsTa                    3.49,55           


P15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Veikko Sundberg                  KarhKa                    154               
     145    150    154    157    
     o      xo     xo     xxx    

2)   Samuel Koski                     ViipU                     150               
     140    145    150    154    
     o      xo     o      xxx    

3)   Aapeli Hatanpää                  ViipU                     145               
     140    145    150    
     o      xo     xxx    



T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Lumo Keisanen                    VantSa                    157               
     145    148    151    154    157    162    
     o      -      o      -      o      xxx    

2)   Viivi Kupiainen                  HartVoi                   154               
     140    145    148    151    154    157    
     o      xo     xo     xxo    xo     xxx    

3)   Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  148               
     135    140    145    148    151    
     o      o      xo     xxo    xxx    

4)   Emmi Parhiala                    VantSa                    145               
     130    135    140    145    148    
     o      o      o      o      xxx    

5)   Ella Westerlund                  EsboIF                    135               
     130    135    140    
     o      o      xxx    

5)   Emmi Ronkainen                   KeskiUYU                  135               
     125    130    135    140    
     o      o      o      xxx    

7)   Jenna Taskinen                   MäntsU                    135               
     125    130    135    140    
     o      o      xo     xxx    

     Nea-Amalia Ala-Nikkola           RekRai                                      
     Takwa Adam                       VantSa                                      


P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Mikko Huhta                      NurmijYU                  12,16             
     10,85  11,58  12,16  11,71  -      -      

2)   Simeon Vorselman                 HKV                       9,54              
     8,94   9,05   9,54   9,20   9,36   9,18   

     Paavo Puro                       SuolU                                       


T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Tiina Järvinen                   LahdA                     12,47             
     12,09  12,33  11,93  12,47  11,51  12,21  

2)   Emmi Malo                        LopU                      10,82             
     10,05  10,82  10,42  10,46  10,53  -      

3)   Viivi Kupiainen                  HartVoi                   10,54             
     8,91   -      10,54  -      8,35   8,93   

4)   Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  8,63              
     7,41   6,96   7,74   7,54   7,49   8,63