Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
25.11. klo 14:00 Marrashallit Tulokset (päivitetty: 21:39 25.11.2018)
Marrashallit
Liikuntamylly
25.11.2018

TULOKSET

P7 40 m                             Loppukilpailu

  1. Emil Rautiainen                         2011 EspTa                7,50 
  2. Elmo Laiho                              2011 TapE                 7,92 
  3. Erik Cervantes                          2012 HIFK                 7,94 
  4. Akseli Laiho                            2011 TapE                 7,94 
  5. Amori Martinez Lahti                    2011 EspTa                8,00 
  6. Jan Kujansivu                                HKV                  8,69 
  7. Tobias Wunsch                           2012 RiihimKi             8,97 
  8. Eetu Tammelin                           2011 KU-58                8,97 
  9. Amos Lindqvist                          2012 ViipU                9,16 
     Otso Keskisarja                         2011 HIFK                  DNS 

Erä 1                

  1. Erik Cervantes                          2012 HIFK                 7,94 
  2. Jan Kujansivu                                HKV                  8,69 
  3. Eetu Tammelin                           2011 KU-58                8,97 
  4. Amos Lindqvist                          2012 ViipU                9,16 

Erä 2                

  1. Emil Rautiainen                         2011 EspTa                7,50 
  2. Elmo Laiho                              2011 TapE                 7,92 
  3. Akseli Laiho                            2011 TapE                 7,94 
  4. Amori Martinez Lahti                    2011 EspTa                8,00 
  5. Tobias Wunsch                           2012 RiihimKi             8,97 
     Otso Keskisarja                         2011 HIFK                  DNS 

P7 Pituus
             
  1. Emil Rautiainen                         2011 EspTa                3,09                   
          3,09  3,01     X  3,05
                                
  2. Elmo Laiho                              2011 TapE                 3,05                   
          2,72  2,56  2,69  3,05
                                
  3. Akseli Laiho                            2011 TapE                 2,91                   
          2,85  2,88  2,82  2,91
                                
  4. Amori Martinez Lahti                    2011 EspTa                2,51                   
          2,51  2,47     X     X
                                
  5. Erik Cervantes                          2012 HIFK                 2,41                   
          2,33  2,41  2,18  2,38
                                
  6. Jan Kujansivu                                HKV                  2,29                   
          2,26  2,17  2,18  2,29
                                
  7. Lauri Torro                             2012 KU-58                2,17                   
          2,12  2,00  1,93  2,17
                                
  8. Eetu Tammelin                           2011 KU-58                2,17                   
          2,04  2,08     X  2,17
                                
  9. Joona Arvelin                           2011 HelsTa               2,16                   
          1,90  2,16  1,89  2,00
                                
 10. Amos Lindqvist                          2012 ViipU                1,57                   
          1,57  1,37  1,45  1,51
                                
     
              

P9 40 m                             Loppukilpailu

  1. Vili Rasehorn                           2009 RiihimKi             6,41 
  2. Simeon Sivonen                          2009 HelsTa               6,59 
  3. Aaron Adun                              2009 HKV                  6,63 
  4. Eino Maura                              2009 EsboIF               6,75 
  5. Karo Majuri                             2009 VantSa               6,84 
  6. Joel Virolainen                         2009 TapE                 6,85 
  7. Teemu Jauhiainen                        2009 ViipU                6,90 
  8. Ukko Lehto                              2009 PyhtY                6,91 
  9. Elis Sundholm                           2009 HKV                  7,07 
 10. Ville Vuorinen                          2009 RiihimKi             7,08 
 11. Samuel Adun                             2010 HKV                  7,18 
 12. Alexander Hölttä                        2009 HelsJy               7,19 
 13. Thomas Kölv                             2010 TapE                 7,38 
 14. Remi Lindqvist                          2009 ViipU                7,42 
 15. Aapo Odiah                              2009 PorvU                7,60 
 16. Aleksi Jälkö                            2010 TapE                 7,61 
 17. Topias Karhu                            2010 ViipU                7,75 
 18. Ville Kivikangas                        2009 OrimJy               8,43 
 19. Matthias Wunsch                         2009 RiihimKi             8,62 

Erä 1                

  1. Alexander Hölttä                        2009 HelsJy               7,19 
  2. Thomas Kölv                             2010 TapE                 7,38 
  3. Aleksi Jälkö                            2010 TapE                 7,61 

Erä 2                

  1. Aapo Odiah                              2009 PorvU                7,60 
  2. Topias Karhu                            2010 ViipU                7,75 
  3. Ville Kivikangas                        2009 OrimJy               8,43 
  4. Matthias Wunsch                         2009 RiihimKi             8,62 

Erä 3                

  1. Joel Virolainen                         2009 TapE                 6,85 
  2. Teemu Jauhiainen                        2009 ViipU                6,90 
  3. Elis Sundholm                           2009 HKV                  7,07 
  4. Ville Vuorinen                          2009 RiihimKi             7,08 
  5. Samuel Adun                             2010 HKV                  7,18 
  6. Remi Lindqvist                          2009 ViipU                7,42 

Erä 4                

  1. Vili Rasehorn                           2009 RiihimKi             6,41 
  2. Simeon Sivonen                          2009 HelsTa               6,59 
  3. Aaron Adun                              2009 HKV                  6,63 
  4. Eino Maura                              2009 EsboIF               6,75 
  5. Karo Majuri                             2009 VantSa               6,84 
  6. Ukko Lehto                              2009 PyhtY                6,91 

P9 Korkeus

  1. Vili Rasehorn                           2009 RiihimKi              120 
         100 105 110 115 120
           O  XO   O   O XXO
  2. Aaron Adun                              2009 HKV                   115 
         085 090 095 100 105 110 115 120
           O   O   O   O   O   O   O XXX
  3. Samuel Adun                             2010 HKV                   115 
         085 090 095 100 105 110 115 120
           O   O   O   O  XO   O XXO XXX
  4. Teemu Jauhiainen                        2009 ViipU                 110 
         095 100 105 110 115
           O  XO   O  XO XXX
  5. Ukko Lehto                              2009 PyhtY                 110 
         095 100 105 110 115
           O  XO  XO  XO XXX
  6. Jere Paananen                           2009 NurmijYU              105 
         100 105 110
           O   O XXX
  7. Aapo Odiah                              2009 PorvU                 105 
         085 090 095 100 105 110
           O  XO   O  XO  XO XXX
  8. Elis Sundholm                           2009 HKV                   100 
         085 090 095 100 105
           O   O   O   O XXX

P9 Pituus

  1. Ukko Lehto                              2009 PyhtY                3,74                   
          3,55  3,63     X  3,74
                                
  2. Eino Maura                              2009 EsboIF               3,64                   
          3,35  3,58  3,63  3,64
                                
  3. Vili Rasehorn                           2009 RiihimKi             3,64                   
          3,47  3,51  3,49  3,64
                                
  4. Aaron Adun                              2009 HKV                  3,55                   
          3,55  3,26  3,33  3,21
                                
  5. Simeon Sivonen                          2009 HelsTa               3,52                   
          3,52     X  3,34  3,34
                                
  6. Teemu Jauhiainen                        2009 ViipU                3,39                   
             X  3,39  3,27  3,14
                                
  7. Karo Majuri                             2009 VantSa               3,28                   
          3,06  3,28  3,27  3,22
                                
  8. Elis Sundholm                           2009 HKV                  3,27                   
          3,22  3,27  3,14     X
                                
  9. Ville Vuorinen                          2009 RiihimKi             3,25                   
          3,04  3,25  3,09  3,15
                                
 10. Samuel Adun                             2010 HKV                  3,20                   
             X  3,08     X  3,20
                                
 11. Aapo Odiah                              2009 PorvU                3,07                   
          3,07  2,94  2,90     X
                                
 12. Remi Lindqvist                          2009 ViipU                3,05                   
          2,74  2,73  2,59  3,05
                                
 13. Aleksi Jälkö                            2010 TapE                 3,00                   
          3,00  2,84  2,96  2,78
                                
 14. Thomas Kölv                             2010 TapE                 2,82                   
          2,73  2,82     X  2,73
                                
 15. Topias Karhu                            2010 ViipU                2,76                   
          2,64  2,65  2,76  2,60
                                
 16. Matthias Wunsch                         2009 RiihimKi             2,55                   
          2,55  2,44  2,27  2,06
                                
 17. Ville Kivikangas                        2009 OrimJy               2,54                   
          2,53  2,44  2,54  2,51
                                
    

P11 60 m                            Loppukilpailu

  1. Santeri Purokoski                       2007 EspTa                8,69 
  2. Abdulrahman Imoro                       2008 HKV                  8,79 
  3. Oiva Odiah                              2007 PorvU                8,95 
  4. Evert Engberg                           2007 HIFK                 9,21 
  5. Timo Kivikangas                         2008 OrimJy               9,49 
  6. Casper Häkkinen                         2008 EspTa                9,51 
  7. Ohto Heiskanen                          2007 HKV                  9,54 
  8. Aarne Hannikainen                       2008 HKV                  9,62 
  9. Marius Pashur                           2007 ViipU                9,67 
 10. Joel Pellinen                           2008 KU-58                9,74 
 11. Emil Alhopuro                           2007 EspTa                9,79 
 12. Hans Kosonen                            2007 VantSa               9,97 
 13. Kasper Hortling                         2007 HIFK                10,12 
 14. Benjamin Sved                           2008 PorvU               10,50 
 15. Leevi Piispanen                         2008 KU-58               10,54 
 16. Matias Palomäki                         2007 PorvU               10,65 
 17. Bernard Sjöblom                         2008 HIFK                10,90 

Erä 1                

  1. Oiva Odiah                              2007 PorvU                8,95 
  2. Ohto Heiskanen                          2007 HKV                  9,54 
  3. Hans Kosonen                            2007 VantSa               9,97 
  4. Kasper Hortling                         2007 HIFK                10,12 
  5. Leevi Piispanen                         2008 KU-58               10,54 

Erä 2                

  1. Casper Häkkinen                         2008 EspTa                9,51 
  2. Marius Pashur                           2007 ViipU                9,67 
  3. Joel Pellinen                           2008 KU-58                9,74 
  4. Benjamin Sved                           2008 PorvU               10,50 
  5. Matias Palomäki                         2007 PorvU               10,65 
  6. Bernard Sjöblom                         2008 HIFK                10,90 

Erä 3                

  1. Santeri Purokoski                       2007 EspTa                8,69 
  2. Abdulrahman Imoro                       2008 HKV                  8,79 
  3. Evert Engberg                           2007 HIFK                 9,21 
  4. Timo Kivikangas                         2008 OrimJy               9,49 
  5. Aarne Hannikainen                       2008 HKV                  9,62 
  6. Emil Alhopuro                           2007 EspTa                9,79 

P11 200 m                           Loppukilpailu

  1. Abdulrahman Imoro                       2008 HKV                 28,66 
  2. Oiva Odiah                              2007 PorvU               29,86 
  3. Aron Häyrynen                           2008 HKV                 30,62 
  4. Leo Heinonen                            2007 HKV                 30,70 
  5. Santeri Purokoski                       2007 EspTa               30,81 
  6. Evert Engberg                           2007 HIFK                30,91 
  7. Aarne Hannikainen                       2008 HKV                 31,88 
  8. Ohto Heiskanen                          2007 HKV                 32,47 
  9. Timo Kivikangas                         2008 OrimJy              32,89 
 10. Aarni Ikäheimo                          2007 EspTa               34,82 
 11. Veli Lindroos                           2008 PorvU               36,06 
 12. Leevi Piispanen                         2008 KU-58               36,88 
 13. Leo Laaksonen                           2008 HelsTa              38,12 

Erä 1                

  1. Abdulrahman Imoro                       2008 HKV                 28,66 
  2. Aarne Hannikainen                       2008 HKV                 31,88 
  3. Veli Lindroos                           2008 PorvU               36,06 
  4. Leevi Piispanen                         2008 KU-58               36,88 

Erä 2                

  1. Ohto Heiskanen                          2007 HKV                 32,47 
  2. Timo Kivikangas                         2008 OrimJy              32,89 
  3. Aarni Ikäheimo                          2007 EspTa               34,82 
  4. Leo Laaksonen                           2008 HelsTa              38,12 

Erä 3                

  1. Oiva Odiah                              2007 PorvU               29,86 
  2. Aron Häyrynen                           2008 HKV                 30,62 
  3. Leo Heinonen                            2007 HKV                 30,70 
  4. Santeri Purokoski                       2007 EspTa               30,81 
  5. Evert Engberg                           2007 HIFK                30,91 

P11 Pituus

  1. Abdulrahman Imoro                       2008 HKV                  4,76                   
             X     X  4,68  4,76
                                
  2. Jesse Kettunen                          2007 LänsiUU              4,64                   
          4,51  4,37  4,33  4,64
                                
  3. Oiva Odiah                              2007 PorvU                4,07                   
          4,07  3,95  3,88  3,97
                                
  4. Santeri Purokoski                       2007 EspTa                3,91                   
          3,91  3,67  3,80
                          
  5. Leo Heinonen                            2007 HKV                  3,90                   
          3,90  3,82  3,78
                          
  6. Matvei Karpenko                         2007 VantSa               3,90                
          3,90  3,54  3,71     X
                                
  7. Casper Häkkinen                         2008 EspTa                3,81                   
          3,81  3,76  3,54  3,54
                                
  8. Aarne Hannikainen                       2008 HKV                  3,69                   
          3,45  3,69  3,63
                          
  9. Emil Alhopuro                           2007 EspTa                3,66                   
          3,66  3,52  3,40  3,33
                                
 10. Timo Kivikangas                         2008 OrimJy               3,66                   
          3,47  3,66  3,46  3,48
                                
 11. Ohto Heiskanen                          2007 HKV                  3,64                   
          3,64  3,62  3,62  3,56
                                
 12. Aron Häyrynen                           2008 HKV                  3,54                   
          3,54     X  3,47     -
                                
 13. Aarni Ikäheimo                          2007 EspTa                3,53                   
          3,53     X  3,25  3,46
                                
 14. Marius Pashur                           2007 ViipU                3,51                   
          3,37  3,46  3,51  3,24
                                
 15. Joel Pellinen                           2008 KU-58                3,47                   
          3,47  3,46     X  3,26
                                
 16. Matias Palomäki                         2007 PorvU                3,38                   
          3,38  3,38     X  3,24
                                
 17. Hans Kosonen                            2007 VantSa               3,37                   
          3,37     X     X  3,34
                                
 18. Leevi Piispanen                         2008 KU-58                3,35                   
          3,29  3,35  3,23  2,99
                                
 19. Leo Laaksonen                           2008 HelsTa               3,15                
          2,76  3,15  3,06  2,92
                                
 20. Benjamin Sved                           2008 PorvU                2,97                   
          2,97  2,88  2,85  2,93
                                

P13 60 m                            Loppukilpailu

  1. Jeffrey Bach                            2005 HIFK                 7,79 
  2. Eetu Rantala                            2005 LänsiUU              7,91 
  3. Kuutti Vierros                          2005 ViipU                8,14 
  4. Micke Bärlund                           2005 TapE                 8,28 
  5. Benjamin Stenbacka                      2006 VeikkVei             8,40 
  6. Jonatan Österholm                       2006 EsboIF               8,52 
  7. Tumi Siranko                            2006 VantSa               8,52 
  8. Mikke Järvelin                          2005 HKV                  8,56 
  9. Max Wrede                               2006 EsboIF               8,66 
 10. Eerik Nyyssönen                         2005 EspTa                8,77 
 11. Lauri Kylmäpuro                         2006 HKV                  8,89 
 12. Maxim Både                              2006 HKV                  8,90 
 13. Jimi Sundholm                           2006 HKV                  9,06 
 14. Julius Jäntti                           2006 ViipU                9,20 
 15. Alec Ekblom                             2005 HIFK                 9,37 
 16. Ilari Ala-Harja                         2006 EspTa                9,49 
     Einari Tiainen                          2005 VantSa                DNS 
     Aapo Reinikainen                        2006 HKV                   DNS 

Erä 1                

  1. Kuutti Vierros                          2005 ViipU                8,14 
  2. Maxim Både                              2006 HKV                  8,90 
  3. Alec Ekblom                             2005 HIFK                 9,37 
  4. Ilari Ala-Harja                         2006 EspTa                9,49 
     Einari Tiainen                          2005 VantSa                DNS 
     Aapo Reinikainen                        2006 HKV                   DNS 

Erä 2                

  1. Jonatan Österholm                       2006 EsboIF               8,52 
  2. Mikke Järvelin                          2005 HKV                  8,56 
  3. Max Wrede                               2006 EsboIF               8,66 
  4. Lauri Kylmäpuro                         2006 HKV                  8,89 
  5. Jimi Sundholm                           2006 HKV                  9,06 
  6. Julius Jäntti                           2006 ViipU                9,20 

Erä 3                

  1. Jeffrey Bach                            2005 HIFK                 7,79 
  2. Eetu Rantala                            2005 LänsiUU              7,91 
  3. Micke Bärlund                           2005 TapE                 8,28 
  4. Benjamin Stenbacka                      2006 VeikkVei             8,40 
  5. Tumi Siranko                            2006 VantSa               8,52 
  6. Eerik Nyyssönen                         2005 EspTa                8,77 

P13 200 m                           Loppukilpailu

  1. Jeffrey Bach                            2005 HIFK                26,08 
  2. Waltteri Koenkytö                       2005 EspTa               26,38 
  3. Eetu Rantala                            2005 LänsiUU             26,51 
  4. Kuutti Vierros                          2005 ViipU               26,78 
  5. Micke Bärlund                           2005 TapE                26,98 
  6. Eino Sormunen                           2006 HKV                 27,64 
  7. Benjamin Stenbacka                      2006 VeikkVei            27,98 
  8. Tumi Siranko                            2006 VantSa              28,52 
  9. Jonatan Österholm                       2006 EsboIF              28,64 
 10. Eero Sormunen                           2006 HKV                 28,82 
 11. Lauri Kylmäpuro                         2006 HKV                 28,89 
 12. Mikke Järvelin                          2005 HKV                 28,91 
 13. Julius Jäntti                           2006 ViipU               31,01 
 14. Ilari Ala-Harja                         2006 EspTa               31,57 
 15. Marius Henriksson                       2006 EsboIF              32,31 
 16. William Forstén                         2006 EsboIF              33,39 
     Einari Tiainen                          2005 VantSa                DNS 
     Jimi Sundholm                           2006 HKV                   DNS 

Erä 1                

  1. Waltteri Koenkytö                       2005 EspTa               26,38 
  2. Julius Jäntti                           2006 ViipU               31,01 
  3. Marius Henriksson                       2006 EsboIF              32,31 

Erä 2                

  1. Jonatan Österholm                       2006 EsboIF              28,64 
  2. Mikke Järvelin                          2005 HKV                 28,91 
  3. Ilari Ala-Harja                         2006 EspTa               31,57 
  4. William Forstén                         2006 EsboIF              33,39 
     Einari Tiainen                          2005 VantSa                DNS 

Erä 3                

  1. Jeffrey Bach                            2005 HIFK                26,08 
  2. Kuutti Vierros                          2005 ViipU               26,78 
  3. Benjamin Stenbacka                      2006 VeikkVei            27,98 
  4. Lauri Kylmäpuro                         2006 HKV                 28,89 
     Jimi Sundholm                           2006 HKV                   DNS 

Erä 4                

  1. Eetu Rantala                            2005 LänsiUU             26,51 
  2. Micke Bärlund                           2005 TapE                26,98 
  3. Eino Sormunen                           2006 HKV                 27,64 
  4. Tumi Siranko                            2006 VantSa              28,52 
  5. Eero Sormunen                           2006 HKV                 28,82 

P13 800 m                           Loppukilpailu


  1. Aapo Ikola                              2005 KU-58             2.23,12 
  2. Maxim Både                              2006 HKV               2.31,54 
  3. Oliver Asikainen                        2005 HKV               2.32,76 
  4. Veeti Savolainen                        2005 KerU              2.33,72 
  5. Niilo Mölsä                             2006 PorvU             2.40,37 
  6. Marius Henriksson                       2006 EsboIF            2.44,68 
  7. William Forstén                         2006 EsboIF            2.44,76 

P13 60 m aj                         Loppukilpailu


  1. Samuel Koski                            2005 ViipU                9,59 
  2. Lauri Kylmäpuro                         2006 HKV                  9,99 
  3. Tumi Siranko                            2006 VantSa              10,07 
  4. Jeffrey Bach                            2005 HIFK                10,12 
  5. Eero Sormunen                           2006 HKV                 10,25 
     Einari Tiainen                          2005 VantSa                DNS 

P13 60 m aj                         Alkukilpailu

  1. Jeffrey Bach                            2005 HIFK                 9,33 
  2. Samuel Koski                            2005 ViipU                9,73 
  3. Tumi Siranko                            2006 VantSa               9,87 
  4. Lauri Kylmäpuro                         2006 HKV                 10,13 
  5. Eero Sormunen                           2006 HKV                 10,41 
  6. Einari Tiainen                          2005 VantSa              10,87 
  7. Aatu Sihvonen                           2005 KarhKa              11,12 
  8. Aapo Reinikainen                        2006 HKV                 11,34 
  9. Elias Mäenpää                           2006 TapE                12,69 
     Eino Sormunen                           2006 HKV                   DNS 

Erä 1                

  1. Jeffrey Bach                            2005 HIFK                 9,33 
  2. Samuel Koski                            2005 ViipU                9,73 
  3. Tumi Siranko                            2006 VantSa               9,87 
  4. Eero Sormunen                           2006 HKV                 10,41 
  5. Aapo Reinikainen                        2006 HKV                 11,34 

Erä 2                

  1. Lauri Kylmäpuro                         2006 HKV                 10,13 
  2. Einari Tiainen                          2005 VantSa              10,87 
  3. Aatu Sihvonen                           2005 KarhKa              11,12 
  4. Elias Mäenpää                           2006 TapE                12,69 
     Eino Sormunen                           2006 HKV                   DNS 

P13 Pituus

  1. Jeffrey Bach                            2005 HIFK                 5,19                   
          5,19     X  5,18     X
                                
  2. Joona Nieminen                          2005 EspTa                5,02                   
          5,00  4,81  4,92  5,02
                                
  3. Waltteri Koenkytö                       2005 EspTa                4,74                   
          4,57  4,66  4,46  4,74
                                
  4. Jonatan Österholm                       2006 EsboIF               4,68             
          4,44  4,18     X  4,68
                                
  5. Jimi Sundholm                           2006 HKV                  4,21                   
          4,11     X  4,21  3,94
                                
  6. Mikke Järvelin                          2005 HKV                  4,13                   
          3,84  3,89  4,13  3,88
                                
  7. Eerik Nyyssönen                         2005 EspTa                4,05                   
          3,87  3,88  4,05  3,84
                                
  8. Alec Ekblom                             2005 HIFK                 3,96                   
             X  3,96  3,76     X
                                
  9. Ilari Ala-Harja                         2006 EspTa                3,86                   
          3,83  2,80     X  3,86
                                
 10. Einari Tiainen                          2005 VantSa               3,85                   
          3,85     X     -     -
                                
 11. Maxim Både                              2006 HKV                  3,84                   
             X  3,84  3,55  3,72
                                
 12. Valtteri Vasama                         2006 NurmijYU             3,40                   
          3,03  3,14  3,40  3,33
                                
 13. Elias Mäenpää                           2006 TapE                 3,34                   
          3,07  3,28  3,34  3,24
                                
 14. Paavo Koskimäki                         2006 KerU                 3,16                   
          2,91  2,55  3,04  3,16
                                
     
        

P13 Kuula

  1. Aatu Kangasniemi                        2006 PorvU               15,96 
              X  15,96      X      X
  2. Kalle Hirvi                             2005 KirkkonU            10,96 
           9,99  10,94  10,96  10,79
  3. Aatu Sihvonen                           2005 KarhKa               8,98 
           7,65   8,98      X   8,11
  4. Valtteri Vasama                         2006 NurmijYU             8,74 
              -   8,74   8,52       
  5. Jimi Sundholm                           2006 HKV                  7,32 
           7,32   7,08   6,91   7,20
  6. Aapo Reinikainen                        2006 HKV                  6,62 
           6,62   5,70   6,52      X
  7. Bernard Sjöblom                         2008 HIFK                 6,30 
           6,06   5,60   5,17   6,30
  8. Elias Mäenpää                           2006 TapE                 6,00 
           5,38   6,00   5,29   5,79
  9. Nooa Merimaa                            2008 VantSa               5,62 
           5,43   5,62   5,05   5,05

P15 60 m                            Loppukilpailu

  1. Hugo Limnell                            2003 HIFK                 7,38 
  2. Henri Korhonen                          2004 ViipU                7,56 
  3. Miki Laakso                             2003 HKV                  7,64 
  4. Joonas Jäppinen                         2004 EspTa                7,64 
  5. Rasmus Kujala                           2003 KeskiUYU             7,69 
  6. Iivo Hämäläinen                         2004 ViipU                7,77 
  7. Anton Mustonen                          2004 LahdA                7,86 
  8. Aarni Lemetti                           2003 HKV                  7,91 
  9. Mortti Metsäkoivu                       2004 ViipU                7,91 
 10. Patrick Lindberg                        2003 KarkkPo              7,95 
 11. Waltteri Koenkytö                       2005 EspTa                7,96 
 12. Sampo Väyrynen                          2004 KeskiUYU             7,97 
 13. Simeon Vorselman                        2004 HKV                  8,01 
 14. Abdirahiim Salah                        2003 HIFK                 8,03 
 15. Joel Heinonen                           2003 HKV                  8,04 
 16. Kare Lysmä                              2003 HKV                  8,04 
 17. Benjamin Saukkonen                      2003 ViipU                8,04 
 18. Eerik Mäkelä                            2004 LahdA                8,08 
 19. Ville Kylmäpuro                         2004 HKV                  8,08 
 20. Erkka Sipilä                            2003 HKV                  8,09 
 21. Paavo Niinikoski                        2003 HKV                  8,21 
 22. Akseli Eskelinen                        2003 LappUM               8,25 
 23. Aapo Nikkola                            2004 HKV                  8,26 
 24. Nikolay Rinas                           2004 ViipU                8,36 
 25. Kasper Lindeberg                        2004 LahdA                8,43 
     Lassi Pihlavisto                        2004 HKV                   DNS 
     Atte Tuominen                           2004 LahdA                  DQ 

Erä 1                

  1. Benjamin Saukkonen                      2003 ViipU                8,04 
  2. Eerik Mäkelä                            2004 LahdA                8,08 
     Atte Tuominen                           2004 LahdA                  DQ 

Erä 2                

  1. Patrick Lindberg                        2003 KarkkPo              7,95 
  2. Simeon Vorselman                        2004 HKV                  8,01 
  3. Kare Lysmä                              2003 HKV                  8,04 
  4. Akseli Eskelinen                        2003 LappUM               8,25 
  5. Nikolay Rinas                           2004 ViipU                8,36 
  6. Kasper Lindeberg                        2004 LahdA                8,43 

Erä 3                

  1. Anton Mustonen                          2004 LahdA                7,86 
  2. Waltteri Koenkytö                       2005 EspTa                7,96 
  3. Joel Heinonen                           2003 HKV                  8,04 
  4. Erkka Sipilä                            2003 HKV                  8,09 
  5. Aapo Nikkola                            2004 HKV                  8,26 
     Lassi Pihlavisto                        2004 HKV                   DNS 

Erä 4                

  1. Rasmus Kujala                           2003 KeskiUYU             7,69 
  2. Aarni Lemetti                           2003 HKV                  7,91 
  3. Mortti Metsäkoivu                       2004 ViipU                7,91 
  4. Sampo Väyrynen                          2004 KeskiUYU             7,97 
  5. Ville Kylmäpuro                         2004 HKV                  8,08 
  6. Paavo Niinikoski                        2003 HKV                  8,21 

Erä 5                

  1. Hugo Limnell                            2003 HIFK                 7,38 
  2. Henri Korhonen                          2004 ViipU                7,56 
  3. Miki Laakso                             2003 HKV                  7,64 
  4. Joonas Jäppinen                         2004 EspTa                7,64 
  5. Iivo Hämäläinen                         2004 ViipU                7,77 
  6. Abdirahiim Salah                        2003 HIFK                 8,03 

P15 200 m                           Loppukilpailu

  1. Hugo Limnell                            2003 HIFK                23,64 
  2. Sami Bärlund                            2004 TapE                24,68 
  3. Simeon Vorselman                        2004 HKV                 25,08 
  4. Johannes Hakala                         2004 EspTa               25,09 
  5. Miska Koponen                           2004 ViipU               25,10 
  6. Iivo Hämäläinen                         2004 ViipU               25,24 
  7. Henri Korhonen                          2004 ViipU               25,24 
  8. Sampo Väyrynen                          2004 KeskiUYU            25,29 
  9. Anton Mustonen                          2004 LahdA               25,68 
 10. Leo Rautiainen                          2003 KU-58               26,06 
 11. Eerik Mäkelä                            2004 LahdA               26,19 
 12. Aapeli Hatanpää                         2004 ViipU               26,24 
 13. Mortti Metsäkoivu                       2004 ViipU               26,37 
 14. Patrick Lindberg                        2003 KarkkPo             26,42 
 15. Erkka Sipilä                            2003 HKV                 26,62 
 16. Emil Hamström                           2004 KU-58               27,01 
 17. Akseli Eskelinen                        2003 LappUM              27,12 
 18. Kasper Lindeberg                        2004 LahdA               27,27 
 19. Pyry Koskiniemi                         2004 HKV                 27,36 
 20. Sajan Irincheev                         2004 ViipU               27,37 
 21. Nikolay Rinas                           2004 ViipU               27,46 
     Paavo Niinikoski                        2003 HKV                   DNS 
     Miki Laakso                             2003 HKV                   DNS 
     Alfons Pöntinen                         2004 HIFK                   DQ 
     Oiva Ylä-Jarkko                         2004 LänsiUU                DQ 

Erä 1                

  1. Iivo Hämäläinen                         2004 ViipU               25,24 
  2. Henri Korhonen                          2004 ViipU               25,24 
  3. Leo Rautiainen                          2003 KU-58               26,06 
  4. Mortti Metsäkoivu                       2004 ViipU               26,37 
  5. Kasper Lindeberg                        2004 LahdA               27,27 

Erä 2                

  1. Eerik Mäkelä                            2004 LahdA               26,19 
  2. Aapeli Hatanpää                         2004 ViipU               26,24 
  3. Akseli Eskelinen                        2003 LappUM              27,12 
  4. Pyry Koskiniemi                         2004 HKV                 27,36 
  5. Nikolay Rinas                           2004 ViipU               27,46 

Erä 3                

  1. Anton Mustonen                          2004 LahdA               25,68 
  2. Erkka Sipilä                            2003 HKV                 26,62 
  3. Emil Hamström                           2004 KU-58               27,01 
  4. Sajan Irincheev                         2004 ViipU               27,37 
     Alfons Pöntinen                         2004 HIFK                   DQ 

Erä 4                

  1. Simeon Vorselman                        2004 HKV                 25,08 
  2. Johannes Hakala                         2004 EspTa               25,09 
  3. Miska Koponen                           2004 ViipU               25,10 
  4. Patrick Lindberg                        2003 KarkkPo             26,42 
     Oiva Ylä-Jarkko                         2004 LänsiUU                DQ 

Erä 5                

  1. Hugo Limnell                            2003 HIFK                23,64 
  2. Sami Bärlund                            2004 TapE                24,68 
  3. Sampo Väyrynen                          2004 KeskiUYU            25,29 
     Paavo Niinikoski                        2003 HKV                   DNS 
     Miki Laakso                             2003 HKV                   DNS 

P15 800 m                           Loppukilpailu


  1. Miska Koponen                           2004 ViipU             2.24,26 
  2. Kasper Lindeberg                        2004 LahdA             2.26,17 
  3. Sajan Irincheev                         2004 ViipU             2.27,23 

P15 60 m aj                         Loppukilpailu


  1. Hugo Limnell                            2003 HIFK                 8,28 
  2. Jonatan Sperryn                         2003 EspTa                8,82 
  3. Ville Kylmäpuro                         2004 HKV                  9,10 
  4. Leo Rautiainen                          2003 KU-58                9,15 
  5. Johannes Hakala                         2004 EspTa                9,25 
  6. Joonas Jäppinen                         2004 EspTa                9,48 

P15 60 m aj                         Alkukilpailu

  1. Jonatan Sperryn                         2003 EspTa                8,74 
  2. Hugo Limnell                            2003 HIFK                 8,75 
  3. Ville Kylmäpuro                         2004 HKV                  9,11 
  4. Leo Rautiainen                          2003 KU-58                9,16 
  5. Joonas Jäppinen                         2004 EspTa                9,39 
  6. Johannes Hakala                         2004 EspTa                9,47 
  7. Benjamin Saukkonen                      2003 ViipU                9,51 
  8. Aapeli Hatanpää                         2004 ViipU                9,62 
  9. Otso Väyrynen                           2004 KeskiUYU             9,63 
 10. Sajan Irincheev                         2004 ViipU               10,42 

Erä 1                

  1. Jonatan Sperryn                         2003 EspTa                8,74 
  2. Joonas Jäppinen                         2004 EspTa                9,39 
  3. Aapeli Hatanpää                         2004 ViipU                9,62 
  4. Otso Väyrynen                           2004 KeskiUYU             9,63 
  5. Sajan Irincheev                         2004 ViipU               10,42 

Erä 2                

  1. Hugo Limnell                            2003 HIFK                 8,75 
  2. Ville Kylmäpuro                         2004 HKV                  9,11 
  3. Leo Rautiainen                          2003 KU-58                9,16 
  4. Johannes Hakala                         2004 EspTa                9,47 
  5. Benjamin Saukkonen                      2003 ViipU                9,51 

P15 Kolmiloikka

  1. Aarni Lemetti                           2003 HKV                 11,65                   
         11,31 11,65     -     -     -     -
                                            
  2. Atte Tuominen                           2004 LahdA               10,03                   
          9,21  9,74  9,71 10,03  9,30  9,74
                                            
  3. Pyry Koskiniemi                         2004 HKV                  8,86                   
          8,86     X     X     X     X     X
                                            

P15 Kuula

  1. Leo Rautiainen                          2003 KU-58               13,61 
          13,61  13,01  12,24  12,98      -      -
  2. Lassi Pihlavisto                        2004 HKV                 10,20 
           9,40   9,15  10,20      X   9,77  10,05
  3. Aapo Nikkola                            2004 HKV                 10,10 
           9,90  10,10   9,88      X   9,73      X

M17 600 m                           Loppukilpailu


  1. Batuhan Yildirim                        2001 HIFK              1.29,86 
  2. Benjamin Lee                            2003 HKV               1.30,28 
  3. Markus Serenius                         2003 LänsiUU           1.32,64 
  4. Abdirahiim Salah                        2003 HIFK              1.34,27 
  5. Jonatan Sperryn                         2003 EspTa             1.34,49 
  6. Aleksanteri Sihvonen                    2002 HKV               1.35,77 
  7. Saska Rauhala                           2002 HKV               1.37,06 
Kilpailun ulkopuolella
     Don-Zheni Ekoebve                       1992 HIFK              1.24,36
     Anton Tallbacka                         1999 HIFK              1.26,18 

M17 60 m aj                         2. juoksu


     Ibrahim El Mrabt                        2002 EspTa                 DNS 
     Tomi Laakso                             2002 TapE                  DNS 
     Batuhan Yildirim                        2001 HIFK                   DQ 
     Abdirahiim Salah                        2003 HIFK                   DQ 

M17 60 m aj                         Loppukilpailu


  1. Batuhan Yildirim                        2001 HIFK                 8,26 
  2. Tomi Laakso                             2002 TapE                 8,56 
  3. Ibrahim El Mrabt                        2002 EspTa                8,87 
  4. Abdirahiim Salah                        2003 HIFK                 9,06 

M17 Kuula

  1. Ilmari Pehkonen                         2002 RekRai              11,82 
          11,27  11,82  11,15  11,69      X      X

T7 40 m                             Loppukilpailu

  1. Jenni Vuorinen                          2011 RiihimKi             7,26 
  2. Sade Malvela                            2011 VihdVie              7,38 
  3. Saara Torro                             2011 KU-58                7,43 
  4. Enia Gürler                             2011 HKV                  7,46 
  5. Isla Juselius                           2011 HämeenlTa            7,58 
  6. Delight Ntuison                         2011 TapE                 7,67 
  7. Linnea Seppänen                         2011 KirkkonU             7,82 
  8. Rebecka Lietz                           2011 HKV                  7,87 
  9. Janiyah Mc Bride                        2012 ViipU                8,03 
 10. Saana Uotila                            2011 PorvU                8,08 
 11. Ella Tuparinne                          2011 PorvU                8,08 
 12. Frida Nevalainen                        2011 HKV                  8,15 
 13. Emma Kotakallio                         2011 KirkkonU             8,23 
 14. Felica Myllyniemi                       2012 HKV                  8,50 
 15. Sofie Sinervo                           2011 HIFK                 8,50 
 16. Alisa Auer                              2012 HIFK                 9,43 

Erä 1                

  1. Enia Gürler                             2011 HKV                  7,46 
  2. Delight Ntuison                         2011 TapE                 7,67 
  3. Rebecka Lietz                           2011 HKV                  7,87 
  4. Frida Nevalainen                        2011 HKV                  8,15 

Erä 2                

  1. Sade Malvela                            2011 VihdVie              7,38 
  2. Isla Juselius                           2011 HämeenlTa            7,58 
  3. Janiyah Mc Bride                        2012 ViipU                8,03 
  4. Felica Myllyniemi                       2012 HKV                  8,50 
  5. Sofie Sinervo                           2011 HIFK                 8,50 
  6. Alisa Auer                              2012 HIFK                 9,43 

Erä 3                

  1. Jenni Vuorinen                          2011 RiihimKi             7,26 
  2. Saara Torro                             2011 KU-58                7,43 
  3. Linnea Seppänen                         2011 KirkkonU             7,82 
  4. Saana Uotila                            2011 PorvU                8,08 
  5. Ella Tuparinne                          2011 PorvU                8,08 
  6. Emma Kotakallio                         2011 KirkkonU             8,23 

T7 Pituus

  1. Jenni Vuorinen                          2011 RiihimKi             3,29                   
          3,29  3,15  3,05  3,08
                                
  2. Saara Torro                             2011 KU-58                3,17            
          3,11  3,10  2,98  3,17
                                
  3. Enia Gürler                             2011 HKV                  2,99                   
          2,73  2,99  2,86  2,99
                                
  4. Isla Juselius                           2011 HämeenlTa            2,89                   
          2,77  2,89  2,74  2,58
                                
  5. Ella Tuparinne                          2011 PorvU                2,89                   
          2,89  2,73  2,47  2,60
                                
  6. Linnea Seppänen                         2011 KirkkonU             2,72                   
          2,59  2,72  2,56  2,49
                                
  7. Rebecka Lietz                           2011 HKV                  2,71                   
          2,66  2,65  2,71     X
                                
  8. Sade Malvela                            2011 VihdVie              2,68                   
          2,68  2,55  2,61  2,66
                                
  9. Frida Nevalainen                        2011 HKV                  2,58               
             X  2,58  2,49  2,43
                                
 10. Emma Kotakallio                         2011 KirkkonU             2,51                   
          2,51  2,24  2,34  2,50
                                
 11. Delight Ntuison                         2011 TapE                 2,47                   
          2,11  2,39  2,46  2,47
                                
 12. Saana Uotila                            2011 PorvU                2,47                   
          2,33  2,47  2,41  2,39
                                
 13. Felica Myllyniemi                       2012 HKV                  2,28                   
          2,28  2,25  2,10  2,22
                                
 14. Veera Leppänen                          2011 HKV                  2,14                   
          1,91  2,14  2,02     X
                                
 15. Sofie Sinervo                           2011 HIFK                 2,05                   
          1,79  1,90  2,04  2,05
                                
 16. Alisa Auer                              2012 HIFK                 1,77                   
          1,77  1,54  1,61  1,57
                                

T9 40 m                             Loppukilpailu

  1. Eevi Aarnio                             2009 RiihimKi             6,54 
  2. Iida Perttula                           2009 HKV                  6,65 
  3. Matilda Tuovinen                        2009 ViipU                6,76 
  4. Olivia Aaltonen                         2009 HKV                  6,81 
  5. Sara Söderman                           2009 ViipU                6,82 
  6. Amanda Ahlgren                          2010 PorvU                6,87 
  7. Petra Pennanen                          2009 HKV                  6,91 
  8. Meea Kettunen                           2009 LänsiUU              7,00 
  9. Meri Henttonen                          2010 HKV                  7,02 
 10. Isla Rehn                               2009 OrimJy               7,06 
 11. Venla Repo                              2009 PorvU                7,07 
 12. Fianna Myllyniemi                       2010 HKV                  7,10 
 13. Helmi Kuitunen                          2009 KU-58                7,14 
 14. Siiri Lehti                             2009 HKV                  7,14 
 15. Maiju Miikkulainen                      2010 RiihimKi             7,21 
 16. Eevi Pohjansaro                         2010 HIFK                 7,38 
 17. Ninni Penttinen                         2010 PorvU                7,44 
 18. Anni Kujansivu                          2009 HKV                  7,44 
 19. Kaisla Rouvila                          2010 PorvU                7,51 
 20. Liia Suurjoki                           2009 TapE                 7,52 
 21. Iida Nikunen                            2010 ViipU                7,53 
 22. Kiddist Nieminen                        2010 TapE                 7,58 
 23. Isabella Lindberg                       2010 RiihimKi             7,60 
 24. Zoe Giovanzana                          2009 HelsTa               7,62 
 25. Emma Hortling                           2009 HIFK                 7,75 
 26. Ella Paajanen                           2009 TapE                 7,76 
 27. Amanda Kuhlberg                         2010 PorvU                7,80 
 28. Emma Valkila                            2009 HKV                  7,90 
 29. Siina Kuikka                            2010 KU-58                8,11 
 30. Usva Torro                              2009 KU-58                9,60 

Erä 1                

  1. Amanda Ahlgren                          2010 PorvU                6,87 
  2. Meri Henttonen                          2010 HKV                  7,02 
  3. Helmi Kuitunen                          2009 KU-58                7,14 
  4. Siiri Lehti                             2009 HKV                  7,14 
  5. Ella Paajanen                           2009 TapE                 7,76 
  6. Siina Kuikka                            2010 KU-58                8,11 

Erä 2                

  1. Kaisla Rouvila                          2010 PorvU                7,51 
  2. Kiddist Nieminen                        2010 TapE                 7,58 
  3. Isabella Lindberg                       2010 RiihimKi             7,60 
  4. Zoe Giovanzana                          2009 HelsTa               7,62 
  5. Amanda Kuhlberg                         2010 PorvU                7,80 
  6. Emma Valkila                            2009 HKV                  7,90 

Erä 3                

  1. Eevi Pohjansaro                         2010 HIFK                 7,38 
  2. Ninni Penttinen                         2010 PorvU                7,44 
  3. Anni Kujansivu                          2009 HKV                  7,44 
  4. Liia Suurjoki                           2009 TapE                 7,52 
  5. Iida Nikunen                            2010 ViipU                7,53 
  6. Emma Hortling                           2009 HIFK                 7,75 

Erä 4                

  1. Olivia Aaltonen                         2009 HKV                  6,81 
  2. Meea Kettunen                           2009 LänsiUU              7,00 
  3. Isla Rehn                               2009 OrimJy               7,06 
  4. Fianna Myllyniemi                       2010 HKV                  7,10 
  5. Maiju Miikkulainen                      2010 RiihimKi             7,21 
  6. Usva Torro                              2009 KU-58                9,60 

Erä 5                

  1. Eevi Aarnio                             2009 RiihimKi             6,54 
  2. Iida Perttula                           2009 HKV                  6,65 
  3. Matilda Tuovinen                        2009 ViipU                6,76 
  4. Sara Söderman                           2009 ViipU                6,82 
  5. Petra Pennanen                          2009 HKV                  6,91 
  6. Venla Repo                              2009 PorvU                7,07 

T9 Korkeus

  1. Meea Kettunen                           2009 LänsiUU               116 
         100 105 110 113 116 118
           O  XO   O XXO  XO XXX
  1. Petra Pennanen                          2009 HKV                   116 
         090 095 100 105 110 113 116 118
           O   O   O  XO  XO  XO  XO XXX
  3. Eevi Aarnio                             2009 RiihimKi              113 
         090 095 100 105 110 113 116
           O   O   O   O   O  XO XXX
  4. Sara Söderman                           2009 ViipU                 113 
         090 095 100 105 110 113 116
           O   O   O   O  XO  XO XXX
  5. Usva Torro                              2009 KU-58                 105 
         085 090 095 100 105 110
           O   O  XO   O   O XXX
  5. Maiju Miikkulainen                      2010 RiihimKi              105 
         085 090 095 100 105 110
           O   O   O  XO   O XXX
  7. Emma Valkila                            2009 HKV                   105 
         080 085 090 095 100 105 110
           O   O   O   O   O  XO XXX
  8. Fianna Myllyniemi                       2010 HKV                   105 
         080 085 090 095 100 105 110
           O   O  XO   O XXO XXO XXX
  9. Liia Suurjoki                           2009 TapE                  100 
         080 085 090 095 100 105
           O   O   O   O   O XXX
  9. Saara Torro                             2011 KU-58                 100 
         080 085 090 095 100 105
           O   O   O   O   O XXX
 11. Sara Tuparinne                          2009 PorvU                 100 
         080 085 090 095 100 105
           O   O XXO   O XXO XXX
 12. Anni Kujansivu                          2009 HKV                   095 
         080 085 090 095 100
           O   O   O  XO XXX
 13. Venla Repo                              2009 PorvU                 085 
         080 085 090
           O   O   X
 14. Siina Kuikka                            2010 KU-58                 080 
         080 085
           O XXX

T9 Pituus

  1. Eevi Aarnio                             2009 RiihimKi             3,78                   
          3,78     X  3,38  3,60
                                
  2. Sara Söderman                           2009 ViipU                3,67                   
          3,58  3,67  3,57  3,56
                                
  3. Olivia Aaltonen                         2009 HKV                  3,63                   
             X  3,52     X  3,63
                                
  4. Petra Pennanen                          2009 HKV                  3,61                   
          3,61  3,48  3,54  3,30
                                
  5. Siiri Lehti                             2009 HKV                  3,52                
          3,29  3,32  3,52  3,52
                                
  6. Fianna Myllyniemi                       2010 HKV                  3,45                  
          3,34  3,31  3,45  3,29
                                
  7. Amanda Ahlgren                          2010 PorvU                3,41                   
          3,41  3,29  3,37  3,22
                                
  8. Iida Perttula                           2009 HKV                  3,38                   
          3,38  3,35  2,90  3,24
                                
  9. Meea Kettunen                           2009 LänsiUU              3,34                   
          3,16  3,24  3,22  3,34
                                
 10. Helmi Kuitunen                          2009 KU-58                3,32                   
          3,32  3,23  3,04  3,12
                                
 11. Venla Repo                              2009 PorvU                3,30                   
             X  3,30  3,20  3,27
                                
 12. Usva Torro                              2009 KU-58                3,27                
          3,16  3,16  3,22  3,27
                                
 13. Meri Henttonen                          2010 HKV                  3,24                   
          3,24  3,17  3,07  3,23
                                
 14. Ninni Penttinen                         2010 PorvU                3,08                   
          3,00  3,04  2,99  3,08
                                
 15. Anni Kujansivu                          2009 HKV                  3,06                   
          2,89  2,84  3,06  2,95
                                
 16. Kiddist Nieminen                        2010 TapE                 3,05                   
          3,05  2,88  2,56  2,62
                                
 17. Liia Suurjoki                           2009 TapE                 3,01                   
          2,58  2,96  2,90  3,01
                                
 18. Sara Tuparinne                          2009 PorvU                2,93                   
          2,74  2,93  2,58  2,82
                                
 19. Kaisla Rouvila                          2010 PorvU                2,91                   
          2,91  2,82  2,86  2,85
                                
 20. Emma Valkila                            2009 HKV                  2,90                   
          2,90  2,61  2,60  2,61
                                
 21. Maiju Miikkulainen                      2010 RiihimKi             2,86                   
          2,63  2,65  2,76  2,86
                                
 22. Emma Hortling                           2009 HIFK                 2,85                   
          2,82  2,67  2,79  2,85
                                
 23. Eevi Pohjansaro                         2010 HIFK                 2,85                   
          2,79  2,85     X     X
                                
 24. Isabella Lindberg                       2010 RiihimKi             2,84                   
          2,64  2,61  2,80  2,84
                                
 25. Amanda Kuhlberg                         2010 PorvU                2,53                   
          2,30  2,53     X  2,50
                                
 26. Katariina Laiho                         2009 TapE                 2,29                   
          2,21  2,28  2,17  2,29
                                
 27. Siina Kuikka                            2010 KU-58                2,04                   
          2,00  1,93  1,99  2,04
                                

T11 60 m                            Loppukilpailu

  1. Jenni Väänänen                          2007 LahdA                8,65 
  2. Maria Djusko                            2007 HämeenlTa            8,69 
  3. Adriana Kalymialaris                    2007 HIFK                 8,78 
  4. Venla Reunanen                          2007 HKV                  8,82 
  5. Taimi Vallinoja                         2007 HKV                  8,90 
  6. Åsa Rehn                                2007 OrimJy               8,92 
  7. Matilda Lahti                           2007 EspTa                8,98 
  8. Jonna Jäkkö                             2007 LänsiUU              9,05 
  9. Emmi Piispanen                          2007 NastNa               9,13 
 10. Anni Pakkanen                           2008 MäntsU               9,19 
 11. Ella Pohjansaro                         2007 HIFK                 9,20 
 12. Favour Ntuison                          2008 TapE                 9,21 
 13. Naima Sainio                            2008 HKV                  9,23 
 14. Jade Oravainen                          2007 ViipU                9,30 
 15. Ruusu Koskela                           2007 HKV                  9,31 
 16. Silja Niemi                             2007 MäntsU               9,31 
 17. Celina Salonen                          2007 NastNa               9,33 
 18. Olivia Rautiainen                       2008 EspTa                9,34 
 19. Hanna Kotakallio                        2008 KirkkonU             9,34 
 20. Ida Holmila                             2008 HKV                  9,38 
 21. Frida Blomfelt                          2008 EsboIF               9,42 
 22. Emma Simonen                            2007 KU-58                9,47 
 23. Aino Pirhonen                           2008 PorvU                9,49 
 24. Liisi Halén                             2007 LänsiUU              9,56 
 25. Hanna Mustonen                          2007 MäntsU               9,57 
 26. Nuppu-Sofia Pekkanen                    2008 HKV                  9,57 
 27. Fanny Holm                              2007 IFSibboV             9,58 
 28. Alva Kollin                             2007 EsboIF               9,58 
 29. Veera Seppälä                           2008 HKV                  9,68 
 30. Edit Palmén                             2007 EspTa                9,69 
 31. Matilda Tuovinen                        2009 ViipU                9,70 
 32. Saina Lavi                              2008 KirkkonU             9,89 
 33. Ramatulai Ben Mahmoud                   2007 ViipU                9,96 
 34. Taika Henttonen                         2008 HKV                  9,99 
 35. Jenna Lindberg                          2008 TapE                10,06 
 36. Leona Kaunisvuo                         2008 HKV                 10,15 
 37. Anni Allemand                           2007 ViipU               10,15 
 38. Elsa Kariluoma                          2008 ViipU               10,19 
 39. Pinja Liski                             2007 HelsTa              10,21 
 40. Mandi Metsäkoivu                        2008 ViipU               10,22 
 41. Tuulia Kiuru                            2007 TapE                10,22 
 42. Noelle Kollin                           2007 EsboIF              10,29 
 43. Lotta Larjava                           2008 KirkkonU            10,35 
 44. Rosaliina Hiltunen                      2008 VantSa              10,68 
 45. Anna Luht                               2008 HelsTa              11,00 

Erä 1                

  1. Hanna Mustonen                          2007 MäntsU               9,57 
  2. Leona Kaunisvuo                         2008 HKV                 10,15 
  3. Rosaliina Hiltunen                      2008 VantSa              10,68 

Erä 2                

  1. Jenna Lindberg                          2008 TapE                10,06 
  2. Elsa Kariluoma                          2008 ViipU               10,19 
  3. Tuulia Kiuru                            2007 TapE                10,22 
  4. Noelle Kollin                           2007 EsboIF              10,29 
  5. Lotta Larjava                           2008 KirkkonU            10,35 
  6. Anna Luht                               2008 HelsTa              11,00 

Erä 3                

  1. Liisi Halén                             2007 LänsiUU              9,56 
  2. Alva Kollin                             2007 EsboIF               9,58 
  3. Edit Palmén                             2007 EspTa                9,69 
  4. Taika Henttonen                         2008 HKV                  9,99 
  5. Anni Allemand                           2007 ViipU               10,15 
  6. Mandi Metsäkoivu                        2008 ViipU               10,22 

Erä 4                

  1. Frida Blomfelt                          2008 EsboIF               9,42 
  2. Emma Simonen                            2007 KU-58                9,47 
  3. Fanny Holm                              2007 IFSibboV             9,58 
  4. Saina Lavi                              2008 KirkkonU             9,89 
  5. Ramatulai Ben Mahmoud                   2007 ViipU                9,96 
  6. Pinja Liski                             2007 HelsTa              10,21 

Erä 5                

  1. Jonna Jäkkö                             2007 LänsiUU              9,05 
  2. Hanna Kotakallio                        2008 KirkkonU             9,34 
  3. Ida Holmila                             2008 HKV                  9,38 
  4. Nuppu-Sofia Pekkanen                    2008 HKV                  9,57 
  5. Veera Seppälä                           2008 HKV                  9,68 
  6. Matilda Tuovinen                        2009 ViipU                9,70 

Erä 6                

  1. Anni Pakkanen                           2008 MäntsU               9,19 
  2. Favour Ntuison                          2008 TapE                 9,21 
  3. Jade Oravainen                          2007 ViipU                9,30 
  4. Silja Niemi                             2007 MäntsU               9,31 
  5. Celina Salonen                          2007 NastNa               9,33 
  6. Aino Pirhonen                           2008 PorvU                9,49 

Erä 7                

  1. Åsa Rehn                                2007 OrimJy               8,92 
  2. Matilda Lahti                           2007 EspTa                8,98 
  3. Emmi Piispanen                          2007 NastNa               9,13 
  4. Naima Sainio                            2008 HKV                  9,23 
  5. Ruusu Koskela                           2007 HKV                  9,31 
  6. Olivia Rautiainen                       2008 EspTa                9,34 

Erä 8                

  1. Jenni Väänänen                          2007 LahdA                8,65 
  2. Maria Djusko                            2007 HämeenlTa            8,69 
  3. Adriana Kalymialaris                    2007 HIFK                 8,78 
  4. Venla Reunanen                          2007 HKV                  8,82 
  5. Taimi Vallinoja                         2007 HKV                  8,90 
  6. Ella Pohjansaro                         2007 HIFK                 9,20 

T11 200 m                           Loppukilpailu

  1. Adriana Kalymialaris                    2007 HIFK                28,79 
  2. Jonna Jäkkö                             2007 LänsiUU             29,85 
  3. Taimi Vallinoja                         2007 HKV                 30,12 
  4. Venla Reunanen                          2007 HKV                 30,15 
  5. Matilda Lahti                           2007 EspTa               30,85 
  5. Naima Sainio                            2008 HKV                 30,85 
  7. Emmi Piispanen                          2007 NastNa              30,99 
  8. Favour Ntuison                          2008 TapE                31,46 
  9. Silja Niemi                             2007 MäntsU              31,59 
 10. Ellen Telén                             2007 LänsiUU             31,81 
 11. Aino Pirhonen                           2008 PorvU               31,85 
 12. Ruusu Koskela                           2007 HKV                 32,14 
 13. Celina Salonen                          2007 NastNa              32,46 
 14. Frida Blomfelt                          2008 EsboIF              32,68 
 15. Ronja Martikainen                                                32,80 
 16. Ida Holmila                             2008 HKV                 32,82 
 17. Veera Seppälä                           2008 HKV                 33,16 
 18. Hanna Kotakallio                        2008 KirkkonU            33,61 
 19. Taika Henttonen                         2008 HKV                 33,81 
 20. Saina Lavi                              2008 KirkkonU            34,01 
 21. Leona Kaunisvuo                         2008 HKV                 34,30 
 22. Pinja Liski                             2007 HelsTa              34,43 
 23. Jenna Lindberg                          2008 TapE                35,48 
 24. Elsa Kariluoma                          2008 ViipU               37,30 
 25. Emma Hamina                             2008 PorvU               37,40 
 26. Anna Luht                               2008 HelsTa              38,47 
 27. Milka Koivukoski                        2008 HelsTa              38,81 
     Jenni Väänänen                          2007 LahdA                  DQ 

Erä 1                

  1. Taimi Vallinoja                         2007 HKV                 30,12 
  2. Aino Pirhonen                           2008 PorvU               31,85 
  3. Ronja Martikainen                                                32,80 

Erä 2                

  1. Favour Ntuison                          2008 TapE                31,46 
  2. Ruusu Koskela                           2007 HKV                 32,14 
  3. Pinja Liski                             2007 HelsTa              34,43 
  4. Elsa Kariluoma                          2008 ViipU               37,30 
  5. Emma Hamina                             2008 PorvU               37,40 

Erä 3                

  1. Silja Niemi                             2007 MäntsU              31,59 
  2. Ida Holmila                             2008 HKV                 32,82 
  3. Hanna Kotakallio                        2008 KirkkonU            33,61 
  4. Saina Lavi                              2008 KirkkonU            34,01 
  5. Leona Kaunisvuo                         2008 HKV                 34,30 

Erä 4                

  1. Veera Seppälä                           2008 HKV                 33,16 
  2. Taika Henttonen                         2008 HKV                 33,81 
  3. Jenna Lindberg                          2008 TapE                35,48 
  4. Anna Luht                               2008 HelsTa              38,47 
  5. Milka Koivukoski                        2008 HelsTa              38,81 

Erä 5                

  1. Matilda Lahti                           2007 EspTa               30,85 
  1. Naima Sainio                            2008 HKV                 30,85 
  3. Ellen Telén                             2007 LänsiUU             31,81 
  4. Celina Salonen                          2007 NastNa              32,46 
  5. Frida Blomfelt                          2008 EsboIF              32,68 

Erä 6                

  1. Adriana Kalymialaris                    2007 HIFK                28,79 
  2. Jonna Jäkkö                             2007 LänsiUU             29,85 
  3. Venla Reunanen                          2007 HKV                 30,15 
  4. Emmi Piispanen                          2007 NastNa              30,99 
     Jenni Väänänen                          2007 LahdA                  DQ 

T11 Korkeus

  1. Ruth Toivola                            2008 RiihimKi              148 
         120 125 130 135 140 143 146 148 150
           O  XO   O   O   O   O   O   O XXX
  2. Naima Sainio                            2008 HKV                   130 
         100 105 110 115 120 125 130 135
           O   O   O   O   O   O   O XXX
  3. Elin Tillander                          2007 IFSibboV              130 
         105 110 115 120 125 130 135
           O   O   O   O   O  XO XXX
  4. Milla Pihlava                           2007 NurmijYU              125 
         110 115 120 125 130
           O   O   O   O XXX
  5. Ella Pohjansaro                         2007 HIFK                  125 
         105 110 115 120 125 130
           O   O   O   O  XO XXX
  6. Åsa Rehn                                2007 OrimJy                125 
         110 115 120 125 130
           O  XO  XO  XO XXX
  7. Lotta Larjava                           2008 KirkkonU              120 
         100 105 110 115 120 125
           O   O   O   O   O XXX
  7. Veera Seppälä                           2008 HKV                   120 
         090 095 100 105 110 115 120 125
           O   O   O   O   O   O   O XXX
  9. Anni Pakkanen                           2008 MäntsU                120 
         100 105 110 115 120 125
           O   O   O  XO   O XXX
 10. Tuulia Kiuru                            2007 TapE                  120 
         105 110 115 120 125
           O   O   O  XO XXX
 10. Hanna Mustonen                          2007 MäntsU                120 
         110 115 120 125
           O   O  XO XXX
 10. Olivia Rautiainen                       2008 EspTa                 120 
         100 105 110 115 120 125
           O   O   O   O  XO XXX
 13. Pinja Liski                             2007 HelsTa                120 
         105 110 115 120 125
           O  XO   O  XO XXX
 14. Silja Niemi                             2007 MäntsU                115 
         100 105 110 115 120
           O   O   O  XO XXX
 15. Liisi Halén                             2007 LänsiUU               115 
         095 100 105 110 115 120
           O   O   O  XO XXO XXX
 16. Favour Ntuison                          2008 TapE                  110 
         090 095 100 105 110 115
           O  XO   O  XO   O XXX
 17. Elle Saari                              2008 EspTa                 110 
         095 100 105 110 115
           O  XO   O  XO XXX
 18. Lea Lunti                               2007 ViipU                 105 
         100 105 110
           O   O XXX
 19. Hanna Kotakallio                        2008 KirkkonU              105 
         095 100 105 110
           O XXO   O XXX

T11 Pituus

  1. Venla Reunanen                          2007 HKV                  4,71                   
          4,59  4,47  4,48  4,71
                                
  2. Adriana Kalymialaris                    2007 HIFK                 4,67                   
          4,55  4,57  4,41  4,67
                                
  3. Erika Juselius                          2007 HämeenlTa            4,44                   
             X  4,44     X  4,27
                                
  4. Maria Djusko                            2007 HämeenlTa            4,36                   
          4,36  4,14  4,11  4,13
                                
  5. Taimi Vallinoja                         2007 HKV                  4,13                   
          3,81  4,13  3,96  4,11
                                
  6. Ella Pohjansaro                         2007 HIFK                 4,10                   
          4,02  4,04  3,80  4,10
                                
  7. Celina Salonen                          2007 NastNa               4,06                   
          4,06  3,87  4,06  3,97
                                
  8. Naima Sainio                            2008 HKV                  4,06                   
          3,75  3,89  4,06  3,85
                                
  9. Frida Blomfelt                          2008 EsboIF               4,02                   
          4,02  3,71  3,79  3,78
                                
 10. Anni Pakkanen                           2008 MäntsU               4,01                   
             X  3,90  4,01  3,88
                                
 11. Jade Oravainen                          2007 ViipU                3,86                   
          3,86  3,81  3,84  3,86
                                
 12. Ida Holmila                             2008 HKV                  3,84                  
          3,52  3,84  3,75  3,70
                                
 13. Emma Simonen                            2007 KU-58                3,79                   
          3,75  3,79  3,75  3,73
                                
 14. Liisi Halén                             2007 LänsiUU              3,78                   
             X  3,78  3,55  3,74
                                
 15. Olivia Rautiainen                       2008 EspTa                3,75                   
          3,60  3,72  3,68  3,75
                                
 16. Edit Palmén                             2007 EspTa                3,72                   
          3,56  3,65  3,72  3,67
                                
 17. Lotta Larjava                           2008 KirkkonU             3,70                   
          3,67  3,70  3,47  3,41
                                
 18. Tuulia Kiuru                            2007 TapE                 3,69                 
          3,69  3,65  3,45  3,54
                                
 19. Lea Lunti                               2007 ViipU                3,66                   
          3,55  3,42  3,46  3,66
                                
 20. Aino Pirhonen                           2008 PorvU                3,63                   
          3,63     X  3,35  3,51
                                
 21. Silja Niemi                             2007 MäntsU               3,62                   
          3,50  3,45  3,55  3,62
                                
 22. Favour Ntuison                          2008 TapE                 3,61                   
             X  3,45  3,53  3,61
                                
 23. Fanny Holm                              2007 IFSibboV             3,55                   
          3,50  3,45  3,55  3,44
                                
 24. Leona Kaunisvuo                         2008 HKV                  3,54                   
          3,54  3,50  3,38  3,50
                                
 25. Hanna Kotakallio                        2008 KirkkonU             3,54                   
          3,54  3,41  3,32  3,39
                                
 26. Anni Allemand                           2007 ViipU                3,51                   
          3,20  3,51  3,43  3,44
                                
 27. Saina Lavi                              2008 KirkkonU             3,47                  
          3,47  3,36  3,24     X
                                
 28. Elle Saari                              2008 EspTa                3,45                   
          3,33  3,30  3,45  3,35
                                
 29. Ramatulai Ben Mahmoud                   2007 ViipU                3,43                  
          3,43  3,11  3,08  3,32
                                
 30. Jenna Lindberg                          2008 TapE                 3,34                   
          3,33  3,26  3,13  3,34
                                
 31. Veera Seppälä                           2008 HKV                  3,33                   
             X  3,33  3,32     X
                                
 32. Mandi Metsäkoivu                        2008 ViipU                3,27                 
          3,27     X  3,12  3,11
                                
 33. Anna Luht                               2008 HelsTa               3,26                   
          3,11  3,17  3,12  3,26
                                
 34. Helmi Nieminen                          2008 HelsTa               3,18                   
          2,37  3,08  3,09  3,18
                                
 35. Emma Hamina                             2008 PorvU                3,16                   
          3,16  3,13  2,65  3,10
                                
 36. Noelle Kollin                           2007 EsboIF               3,11                   
          3,11  2,91  2,85  2,84
                                
 37. Rosaliina Hiltunen                      2008 VantSa               2,94                   
          2,94     X  2,94  2,69
                                
     
        

T13 60 m                            Loppukilpailu

  1. Jenna Vakkilainen                       2005 VantSa               8,10 
  2. Aino-Maria Ainasoja                     2005 HKV                  8,36 
  3. Edesa Gashi                             2005 HKV                  8,38 
  4. Hilla Saarinen                          2005 EspTa                8,44 
  5. Vivian Tran                             2005 HIFK                 8,45 
  6. Saara Eriksson                          2006 PorvU                8,46 
  7. Milja Majuri                            2005 VantSa               8,49 
  8. Kiia Äikää                              2006 HIFK                 8,53 
  9. Leonie Winell                           2005 EsboIF               8,57 
 10. Carmen Vaha                             2005 HKV                  8,58 
 11. Sofia Puolakanaho                       2006 OrimJy               8,64 
 12. Elsa Rönkkö                             2005 KerU                 8,65 
 13. Emilia Chandras                         2006 EspTa                8,70 
 14. Venla Hämäläinen                        2005 LiedPa               8,74 
 15. Charlotte Kajander                      2006 HIFK                 8,79 
 16. Iina Rantonen                           2006 ViipU                8,81 
 17. Ruusu Saarela                           2005 EspTa                8,84 
 18. Inkeri Paavola                          2005 EspTa                8,84 
 19. Tuuli Kiviniemi                         2006 PorvU                8,89 
 20. Sanja Siurala                           2005 EspTa                8,90 
 21. Helmi Eklund                            2005 EspTa                8,92 
 22. Maggie Hollo                            2005 EspTa                8,93 
 23. Miina Turpeinen                         2005 HKV                  8,93 
 24. Ella Westerlund                         2005 EsboIF               8,95 
 25. Saara Hokkanen                          2006 EspTa                8,99 
 26. Jenna Tarvo                             2005 EspTa                9,08 
 27. Miia Söderström                         2005 HIFK                 9,08 
 28. Saana Säilä                             2006 ViipU                9,13 
 29. Valentina Seppälä                       2005 EspTa                9,21 
 30. Iida Rautio                             2006 VantSa               9,28 
 31. Emma Koskinen                           2006 EspTa                9,34 
 32. Saana Nieminen                          2005 OrimJy               9,35 
 33. Aida Ahlholm                            2006 EspTa                9,36 
 34. Henna-Maria Ahlgren                     2005 HIFK                 9,38 
 35. Noora Niininen                          2005 EspTa                9,41 
 36. Kira Koskiniemi                         2006 HKV                  9,49 
 37. Peppi Ehrnsten                          2006 LänsiUU              9,54 
 38. Sara Forsström                          2006 EspTa                9,54 
 39. Olivia Kollin                           2005 EsboIF               9,60 
 40. Ellen Klärich                           2005 HIFK                 9,61 
 41. Aava Vilve                              2005 HelsTa               9,68 
 42. Meaminea Kerkelä                        2006 ViipU                9,70 
 43. Elena Taskinen                          2006 HelsTa               9,77 
 44. Léa Olivès                              2006 EspTa                9,90 
 45. Olivia Laukkoski                        2006 ViipU                9,94 
 46. Anniina Henttonen                       2005 JanJa                9,97 
 47. Ronja Urpulahti                         2006 ViipU               10,12 
 48. Essi Marjamäki                          2006 EspTa               10,16 
     Iida Hyvärinen                          2005 PorvU                 DNS 
     Jenny Eriksson                          2005 PorvU                 DNS 

Erä 1                

  1. Vivian Tran                             2005 HIFK                 8,45 
  2. Saana Nieminen                          2005 OrimJy               9,35 
  3. Léa Olivès                              2006 EspTa                9,90 

Erä 2                

  1. Tuuli Kiviniemi                         2006 PorvU                8,89 
  2. Iida Rautio                             2006 VantSa               9,28 
  3. Sara Forsström                          2006 EspTa                9,54 
  4. Aava Vilve                              2005 HelsTa               9,68 
  5. Elena Taskinen                          2006 HelsTa               9,77 

Erä 3                

  1. Ellen Klärich                           2005 HIFK                 9,61 
  2. Meaminea Kerkelä                        2006 ViipU                9,70 
  3. Olivia Laukkoski                        2006 ViipU                9,94 
  4. Anniina Henttonen                       2005 JanJa                9,97 
  5. Ronja Urpulahti                         2006 ViipU               10,12 
  6. Essi Marjamäki                          2006 EspTa               10,16 

Erä 4                

  1. Ella Westerlund                         2005 EsboIF               8,95 
  2. Valentina Seppälä                       2005 EspTa                9,21 
  3. Emma Koskinen                           2006 EspTa                9,34 
  4. Aida Ahlholm                            2006 EspTa                9,36 
  5. Peppi Ehrnsten                          2006 LänsiUU              9,54 
  6. Olivia Kollin                           2005 EsboIF               9,60 

Erä 5                

  1. Jenna Tarvo                             2005 EspTa                9,08 
  2. Miia Söderström                         2005 HIFK                 9,08 
  3. Noora Niininen                          2005 EspTa                9,41 
  4. Kira Koskiniemi                         2006 HKV                  9,49 
     Iida Hyvärinen                          2005 PorvU                 DNS 
     Jenny Eriksson                          2005 PorvU                 DNS 

Erä 6                

  1. Kiia Äikää                              2006 HIFK                 8,53 
  2. Ruusu Saarela                           2005 EspTa                8,84 
  3. Sanja Siurala                           2005 EspTa                8,90 
  4. Miina Turpeinen                         2005 HKV                  8,93 
  5. Saana Säilä                             2006 ViipU                9,13 
  6. Henna-Maria Ahlgren                     2005 HIFK                 9,38 

Erä 7                

  1. Emilia Chandras                         2006 EspTa                8,70 
  2. Iina Rantonen                           2006 ViipU                8,81 
  3. Inkeri Paavola                          2005 EspTa                8,84 
  4. Helmi Eklund                            2005 EspTa                8,92 
  5. Maggie Hollo                            2005 EspTa                8,93 
  6. Saara Hokkanen                          2006 EspTa                8,99 

Erä 8                

  1. Milja Majuri                            2005 VantSa               8,49 
  2. Leonie Winell                           2005 EsboIF               8,57 
  3. Carmen Vaha                             2005 HKV                  8,58 
  4. Sofia Puolakanaho                       2006 OrimJy               8,64 
  5. Venla Hämäläinen                        2005 LiedPa               8,74 
  6. Charlotte Kajander                      2006 HIFK                 8,79 

Erä 9                

  1. Jenna Vakkilainen                       2005 VantSa               8,10 
  2. Aino-Maria Ainasoja                     2005 HKV                  8,36 
  3. Edesa Gashi                             2005 HKV                  8,38 
  4. Hilla Saarinen                          2005 EspTa                8,44 
  5. Saara Eriksson                          2006 PorvU                8,46 
  6. Elsa Rönkkö                             2005 KerU                 8,65 

T13 200 m                           Loppukilpailu

  1. Teresa Perttilä                         2005 HIFK                25,64 
  2. Vivian Tran                             2005 HIFK                27,02 
  3. Carmen Vaha                             2005 HKV                 28,10 
  4. Lumo Keisanen                           2005 VantSa              28,26 
  5. Terhi Vehko                             2005 HKV                 28,65 
  6. Elsa Rönkkö                             2005 KerU                28,68 
  7. Saara Eriksson                          2006 PorvU               28,70 
  8. Leonie Winell                           2005 EsboIF              28,89 
  9. Sanja Siurala                           2005 EspTa               29,05 
 10. Chantelle Peter                         2006 HKV                 29,09 
 11. Helmi Lipsanen                          2005 JanJa               29,31 
 12. Iina Rantonen                           2006 ViipU               29,45 
 13. Inkeri Paavola                          2005 EspTa               29,60 
 14. Tuuli Kiviniemi                         2006 PorvU               29,60 
 15. Malin Lindroth                          2005 EsboIF              30,12 
 16. Jade Toivola                            2006 LahdA               30,15 
 17. Saara Hokkanen                          2006 EspTa               30,23 
 18. Helmi Berndtson                         2006 HIFK                30,45 
 19. Emilia Chandras                         2006 EspTa               30,49 
 20. Nea Rehn                                2005 OrimJy              30,61 
 21. Emilia Rättö                            2006 HämeenlTa           30,70 
 22. Olivia Siitarinen                       2005 EspTa               30,73 
 23. Milja Majuri                            2005 VantSa              30,78 
 24. Valentina Seppälä                       2005 EspTa               31,57 
 25. Elli Rantala                            2006 EspTa               31,84 
 26. Venla Hämäläinen                        2005 LiedPa              31,97 
 27. Sani Niskanen                           2005 ÄänekU              32,20 
 28. Nora Korelin                            2006 HKV                 32,28 
 29. Noora Niininen                          2005 EspTa               32,32 
 30. Maria Lindbohm                          2005 HIFK                32,79 
 31. Kira Koskiniemi                         2006 HKV                 33,48 
 32. Meaminea Kerkelä                        2006 ViipU               33,84 
 33. Olivia Laukkoski                        2006 ViipU               34,06 
 34. Alisa Hyrri                             2006 HelsTa              34,33 
 35. Ronja Urpulahti                         2006 ViipU               36,23 
     Jenny Eriksson                          2005 PorvU                 DNS 
     Peppi Ehrnsten                          2006 LänsiUU               DNS 
     Kiia Äikää                              2006 HIFK                  DNS 

Erä 1                

  1. Tuuli Kiviniemi                         2006 PorvU               29,60 
  2. Helmi Berndtson                         2006 HIFK                30,45 
  3. Meaminea Kerkelä                        2006 ViipU               33,84 

Erä 2                

  1. Elli Rantala                            2006 EspTa               31,84 
  2. Nora Korelin                            2006 HKV                 32,28 
  3. Olivia Laukkoski                        2006 ViipU               34,06 
  4. Alisa Hyrri                             2006 HelsTa              34,33 
  5. Ronja Urpulahti                         2006 ViipU               36,23 

Erä 3                

  1. Malin Lindroth                          2005 EsboIF              30,12 
  2. Emilia Rättö                            2006 HämeenlTa           30,70 
  3. Noora Niininen                          2005 EspTa               32,32 
  4. Kira Koskiniemi                         2006 HKV                 33,48 
     Peppi Ehrnsten                          2006 LänsiUU               DNS 

Erä 4                

  1. Valentina Seppälä                       2005 EspTa               31,57 
  2. Venla Hämäläinen                        2005 LiedPa              31,97 
  3. Sani Niskanen                           2005 ÄänekU              32,20 
  4. Maria Lindbohm                          2005 HIFK                32,79 
     Jenny Eriksson                          2005 PorvU                 DNS 

Erä 5                

  1. Inkeri Paavola                          2005 EspTa               29,60 
  2. Saara Hokkanen                          2006 EspTa               30,23 
  3. Nea Rehn                                2005 OrimJy              30,61 
  4. Olivia Siitarinen                       2005 EspTa               30,73 
  5. Milja Majuri                            2005 VantSa              30,78 

Erä 6                

  1. Lumo Keisanen                           2005 VantSa              28,26 
  2. Elsa Rönkkö                             2005 KerU                28,68 
  3. Sanja Siurala                           2005 EspTa               29,05 
  4. Jade Toivola                            2006 LahdA               30,15 
  5. Emilia Chandras                         2006 EspTa               30,49 

Erä 7                

  1. Terhi Vehko                             2005 HKV                 28,65 
  2. Saara Eriksson                          2006 PorvU               28,70 
  3. Helmi Lipsanen                          2005 JanJa               29,31 
  4. Iina Rantonen                           2006 ViipU               29,45 
     Kiia Äikää                              2006 HIFK                  DNS 

Erä 8                

  1. Teresa Perttilä                         2005 HIFK                25,64 
  2. Vivian Tran                             2005 HIFK                27,02 
  3. Carmen Vaha                             2005 HKV                 28,10 
  4. Leonie Winell                           2005 EsboIF              28,89 
  5. Chantelle Peter                         2006 HKV                 29,09 

T13 800 m                           Loppukilpailu

  1. Elma Hannikainen                        2005 HKV               2.26,60 
  2. Venla Virrantuomi                       2006 HKV               2.27,79 
  3. Sini-Minea Saarikoski                   2005 KerU              2.30,52 
  4. Chantelle Peter                         2006 HKV               2.34,28 
  5. Miina Kilpeläinen                       2005 ViipU             2.35,31 
  6. Aino Lindroos                           2005 PorvU             2.40,24 
  7. Ronja Orivuori                          2005 ViipU             2.41,16 
  8. Pihla Väisänen                          2005 KerU              2.43,90 
  9. Jenniina Eronen                         2006 EspTa             2.45,68 
 10. Sani Niskanen                           2005 ÄänekU            2.45,75 
 11. Hanna Mustonen                          2007 MäntsU            2.48,93 
 12. Nora Korelin                            2006 HKV               2.55,42 
 13. Inari Uotila                            2006 PorvU             2.59,94 

Erä 1                

  1. Aino Lindroos                           2005 PorvU             2.40,24 
  2. Ronja Orivuori                          2005 ViipU             2.41,16 
  3. Pihla Väisänen                          2005 KerU              2.43,90 
  4. Sani Niskanen                           2005 ÄänekU            2.45,75 
  5. Hanna Mustonen                          2007 MäntsU            2.48,93 
  6. Nora Korelin                            2006 HKV               2.55,42 
  7. Inari Uotila                            2006 PorvU             2.59,94 

Erä 2                

  1. Elma Hannikainen                        2005 HKV               2.26,60 
  2. Venla Virrantuomi                       2006 HKV               2.27,79 
  3. Sini-Minea Saarikoski                   2005 KerU              2.30,52 
  4. Chantelle Peter                         2006 HKV               2.34,28 
  5. Miina Kilpeläinen                       2005 ViipU             2.35,31 
  6. Jenniina Eronen                         2006 EspTa             2.45,68 

T13 60 m aj                         Loppukilpailu


  1. Hilla Saarinen                          2005 EspTa                9,21 
  2. Amanda Rontu                            2005 KerU                 9,90 
  3. Charlotte Kajander                      2006 HIFK                10,07 
  4. Erika Juselius                          2007 HämeenlTa           10,51 
     Ruusu Saarela                           2005 EspTa                 DNF 
     Tilda Sokolnicki                        2006 HKV                   DNS 

T13 60 m aj                         Alkukilpailu

  1. Hilla Saarinen                          2005 EspTa                9,31 
  2. Amanda Rontu                            2005 KerU                 9,93 
  3. Charlotte Kajander                      2006 HIFK                10,06 
  4. Ruusu Saarela                           2005 EspTa               10,14 
  5. Erika Juselius                          2007 HämeenlTa           10,24 
  6. Tilda Sokolnicki                        2006 HKV                 10,32 
  7. Emma Koskinen                           2006 EspTa               10,33 
  8. Milja Majuri                            2005 VantSa              10,37 
  9. Adriana Kalymialaris                    2007 HIFK                10,56 
 10. Olivia Siitarinen                       2005 EspTa               10,58 
 11. Emilia Chandras                         2006 EspTa               10,63 
 12. Helmi Lipsanen                          2005 JanJa               10,66 
 13. Jade Toivola                            2006 LahdA               10,70 
 14. Elsa Rönkkö                             2005 KerU                10,72 
 15. Jenna Tarvo                             2005 EspTa               10,92 
 16. Kaisa Kivinen                           2006 EspTa               11,01 
 17. Elli Rantala                            2006 EspTa               12,20 
 18. Kira Koskiniemi                         2006 HKV                 12,53 
 19. Maggie Hollo                            2005 EspTa               12,67 
 20. Anni Nurminen                           2006 EspTa               12,72 
 21. Nora Korelin                            2006 HKV                 12,82 
     Jenna Aarnio                            2006 HelsTa                DNF 

Erä 1                

  1. Erika Juselius                          2007 HämeenlTa           10,24 
  2. Tilda Sokolnicki                        2006 HKV                 10,32 
  3. Milja Majuri                            2005 VantSa              10,37 
  4. Emilia Chandras                         2006 EspTa               10,63 
  5. Nora Korelin                            2006 HKV                 12,82 
     Jenna Aarnio                            2006 HelsTa                DNF

Erä 2                

  1. Charlotte Kajander                      2006 HIFK                10,06 
  2. Adriana Kalymialaris                    2007 HIFK                10,56 
  3. Olivia Siitarinen                       2005 EspTa               10,58 
  4. Jade Toivola                            2006 LahdA               10,70 
  5. Jenna Tarvo                             2005 EspTa               10,92 
  6. Kira Koskiniemi                         2006 HKV                 12,53 

Erä 3                

  1. Hilla Saarinen                          2005 EspTa                9,31 
  2. Amanda Rontu                            2005 KerU                 9,93 
  3. Kaisa Kivinen                           2006 EspTa               11,01 
  4. Elli Rantala                            2006 EspTa               12,20 
  5. Anni Nurminen                           2006 EspTa               12,72 

Erä 4                

  1. Ruusu Saarela                           2005 EspTa               10,14 
  2. Emma Koskinen                           2006 EspTa               10,33 
  3. Helmi Lipsanen                          2005 JanJa               10,66 
  4. Elsa Rönkkö                             2005 KerU                10,72 
  5. Maggie Hollo                            2005 EspTa               12,67 

T13 Pituus

  1. Teresa Perttilä                         2005 HIFK                 5,03                   
          4,97  5,03  4,97     -
                                
  2. Siiri Siirtola                          2005 HKV                  4,92                   
             X     X  4,92     X
                                
  3. Jenna Vakkilainen                       2005 VantSa               4,66                   
          4,66  4,58  4,60  4,60
                                
  4. Malin Lindroth                          2005 EsboIF               4,54                   
          4,54  4,42  4,48  4,33
                                
  5. Helmi Lipsanen                          2005 JanJa                4,54                   
          4,40  4,35  4,54  4,25
                                
  6. Saara Eriksson                          2006 PorvU                4,52                   
          4,34  4,52  4,04  3,87
                                
  7. Emilia Chandras                         2006 EspTa                4,51                   
          4,23  4,51  4,34  4,48
                                
  8. Olivia Siitarinen                       2005 EspTa                4,50                   
          4,50  4,44     X     X
                                
  9. Tuuli Kiviniemi                         2006 PorvU                4,33                   
          4,16  4,33     X  4,26
                                
 10. Saara Hokkanen                          2006 EspTa                4,32                   
          4,17  4,23  4,15  4,32
                                
 11. Saana Säilä                             2006 ViipU                4,31                
          4,06  4,09  4,31  4,19
                                
 12. Ruusu Saarela                           2005 EspTa                4,28                   
          4,28  4,17  4,15     -
                                
 13. Kaisa Kivinen                           2006 EspTa                4,26                   
          4,22  4,26  4,25  4,15
                                
 14. Jade Toivola                            2006 LahdA                4,21                   
          3,79  4,21  3,75  4,02
                                
 15. Jenny Eriksson                          2005 PorvU                4,20                   
          4,20     X  2,85     -
                                
 16. Milja Majuri                            2005 VantSa               4,17                   
          3,63  3,99  4,05  4,17
                                
 17. Miina Turpeinen                         2005 HKV                  4,15                   
          3,47  3,82  3,99  4,15
                                
 18. Emilia Rättö                            2006 HämeenlTa            4,07                   
          3,59  4,07  3,77  3,70
                                
 19. Iida Hyvärinen                          2005 PorvU                4,06                   
          4,00  4,01  3,95  4,06
                                
 20. Helmi Eklund                            2005 EspTa                4,06                   
          3,89  4,00  3,91  4,06
                                
 21. Sofia Puolakanaho                       2006 OrimJy               4,03                   
             X  4,03     X     X
                                
 22. Maggie Hollo                            2005 EspTa                4,01                   
          3,77  3,97  4,01  3,95
                                
 23. Maria Lindbohm                          2005 HIFK                 4,01                   
          3,76  3,80  4,01  3,77
                                
 24. Iida Rautio                             2006 VantSa               3,99                   
          3,86  3,74  3,78  3,99
                                
 25. Ella Westerlund                         2005 EsboIF               3,91                   
          3,69  3,91  3,77  3,67
                                
 26. Saana Nieminen                          2005 OrimJy               3,86                   
          3,65  3,58  3,86  3,54
                                
 27. Jenna Tarvo                             2005 EspTa                3,82                   
          3,80  3,82  3,73  3,72
                                
 28. Inkeri Paavola                          2005 EspTa                3,76                   
          3,76  3,39  3,56     X
                                
 29. Miia Söderström                         2005 HIFK                 3,75                   
          3,61  3,75  3,70  3,39
                                
 30. Sani Niskanen                           2005 ÄänekU               3,72                   
          3,72  3,65  3,72  3,58
                                
 31. Ada Henriksson                          2006 ViipU                3,70                   
          3,70  3,60  3,47     X
                                
 32. Anni Nurminen                           2006 EspTa                3,69                   
          2,52  3,57  3,67  3,69
                                
 33. Isabella Edelman                        2006 NurmijYU             3,64                   
          3,60  3,41  3,55  3,64
                                
 34. Elli Rantala                            2006 EspTa                3,59                   
          3,59     X     X
                          
 35. Valentina Seppälä                       2005 EspTa                3,58                   
          3,25  3,23  3,45  3,58
                                
 36. Helmi Berndtson                         2006 HIFK                 3,56                   
          3,56  3,24  2,75  2,85
                                
 37. Leonie Winell                           2005 EsboIF               3,53                   
          3,53  3,49  3,09  2,87
                                
 38. Nora Korelin                            2006 HKV                  3,46                   
          3,43  2,97  3,45  3,46
                                
 39. Kira Koskiniemi                         2006 HKV                  3,45                   
          3,33  3,45  3,21  3,26
                                
 40. Essi Marjamäki                          2006 EspTa                3,42                   
          3,34  3,27  3,22  3,42
                                
 41. Olivia Laukkoski                        2006 ViipU                3,39                   
          2,79  3,39  2,43     X
                                
 42. Hilal Yildirim                          2005 HIFK                 3,35                   
             X  3,30  3,35  3,34
                                
 43. Henna-Maria Ahlgren                     2005 HIFK                 3,35                   
          3,35  3,16  3,07  3,15
                                
 44. Emmi Hätönen                            2006 KU-58                3,23                   
          2,81  2,88     X  3,23
                                
 45. Meaminea Kerkelä                        2006 ViipU                3,19                   
          3,11  3,19  3,03  3,05
                                
 46. Aava Vilve                              2005 HelsTa               3,00                   
             X  3,00  2,76     X
                                

T13 Kuula

  1. Aino Ikäheimo                           2006 EspTa                9,75 
           9,75   9,34   9,66   9,54
  2. Charlotte Kajander                      2006 HIFK                 9,66 
           8,58   9,09   9,08   9,66
  3. Amanda Rontu                            2005 KerU                 8,80 
           8,63   8,09      X   8,80
  4. Elmiina Siikala                         2006 EspTa                8,68 
           8,68      X   8,59   8,59
  5. Emilia Rättö                            2006 HämeenlTa            8,19 
           8,19   7,78   7,72   8,10
  6. Noora Niininen                          2005 EspTa                7,52 
           7,37   6,99   7,13   7,52
  7. Saana Säilä                             2006 ViipU                7,35 
           5,93   7,35   6,76   6,37
  8. Hilal Yildirim                          2005 HIFK                 6,38 
           6,35   6,10   6,29   6,38
  9. Anniina Henttonen                       2005 JanJa                5,90 
           5,90   4,98   4,44   4,84
 10. Terhi Vehko                             2005 HKV                  5,48 
           3,68   4,00   5,48   4,85
 11. Meaminea Kerkelä                        2006 ViipU                5,42 
           5,15   5,38   5,38   5,42
 12. Emmi Hätönen                            2006 KU-58                5,05 
              X   4,98   5,05   4,74

T15 60 m                            Loppukilpailu

  1. Linda Leveelahti                        2003 HKV                  7,99 
  2. Helmi Isometsä                          2004 IFSibboV             8,03 
  3. Katja Luukkola                          2003 LeppSi               8,23 
  4. Milka Ukkonen                           2004 LahdA                8,23 
  5. Julia Ihantola                          2003 EspTa                8,24 
  5. Ella Paukku                             2004 EsboIF               8,24 
  7. Minea Fogelholm                         2004 EspTa                8,25 
  8. Oona Vasilev                            2003 TapE                 8,40 
  9. Wilma Viksten                           2004 LahdA                8,40 
 10. Olivia Marttila                         2003 VantSa               8,40 
 11. Sara-Julia Hellsten                     2004 KerU                 8,45 
 12. Lotta Putkiranta                        2003 EspTa                8,67 
 13. Laura Nissinen                          2003 EspTa                8,71 
 14. Micaela Hänninen                        2004 HKV                  8,72 
 15. Lilja Koskela                           2004 HKV                  8,73 
 16. Vilma Nieminen                          2004 VantSa               8,76 
 17. Emmi Parhiala                           2004 VantSa               8,85 
 18. Peppiina Hiltunen                       2004 VantSa               8,97 
 19. Sara Heiskanen                          2004 EspTa                8,99 
 20. Krista Korhonen                         2003 HKV                  9,03 
 21. Mona Korelin                            2004 HKV                  9,12 
 22. Annika Kaikkonen                        2003 EsboIF               9,13 
 23. Aino Salmi                              2003 EsboIF               9,17 
 24. Melissa Sarjala                         2004 VantSa               9,64 

Erä 1                

  1. Vilma Nieminen                          2004 VantSa               8,76 
  2. Sara Heiskanen                          2004 EspTa                8,99 
  3. Mona Korelin                            2004 HKV                  9,12 
  4. Annika Kaikkonen                        2003 EsboIF               9,13 
  5. Aino Salmi                              2003 EsboIF               9,17 
  6. Melissa Sarjala                         2004 VantSa               9,64 

Erä 2                

  1. Sara-Julia Hellsten                     2004 KerU                 8,45 
  2. Laura Nissinen                          2003 EspTa                8,71 
  3. Lilja Koskela                           2004 HKV                  8,73 
  4. Emmi Parhiala                           2004 VantSa               8,85 
  5. Peppiina Hiltunen                       2004 VantSa               8,97 
  6. Krista Korhonen                         2003 HKV                  9,03 

Erä 3                

  1. Katja Luukkola                          2003 LeppSi               8,23 
  2. Julia Ihantola                          2003 EspTa                8,24 
  2. Ella Paukku                             2004 EsboIF               8,24 
  4. Oona Vasilev                            2003 TapE                 8,40 
  5. Lotta Putkiranta                        2003 EspTa                8,67 
  6. Micaela Hänninen                        2004 HKV                  8,72 

Erä 4                

  1. Linda Leveelahti                        2003 HKV                  7,99 
  2. Helmi Isometsä                          2004 IFSibboV             8,03 
  3. Milka Ukkonen                           2004 LahdA                8,23 
  4. Minea Fogelholm                         2004 EspTa                8,25 
  5. Wilma Viksten                           2004 LahdA                8,40 
  6. Olivia Marttila                         2003 VantSa               8,40 

T15 200 m                           Loppukilpailu

  1. Linda Leveelahti                        2003 HKV                 25,80 
  2. Helmi Isometsä                          2004 IFSibboV            26,07 
  3. Julia Ihantola                          2003 EspTa               26,64 
  4. Milka Ukkonen                           2004 LahdA               26,70 
  5. Katja Luukkola                          2003 LeppSi              26,79 
  6. Wilma Viksten                           2004 LahdA               27,29 
  7. Laura Einamo                            2004 EspTa               27,80 
  8. Emma Nyström                            2004 HIFK                27,84 
  9. Ella Paukku                             2004 EsboIF              27,87 
 10. Takwa Adam                              2004 VantSa              27,92 
 11. Oona Vasilev                            2003 TapE                27,94 
 12. Anna Nummikoski                         2004 EspTa               28,35 
 13. Olivia Marttila                         2003 VantSa              28,39 
 14. Sara-Julia Hellsten                     2004 KerU                28,46 
 15. Fanni Jokinen                           2003 EspTa               28,96 
 16. Alisa Laukkarinen                       2004 EspTa               29,36 
 17. Sanni Markkanen                         2003 HKV                 29,76 
 18. Amanda Ekblom                           2003 HIFK                29,78 
 19. Vilma Nieminen                          2004 VantSa              29,84 
 20. Maija Hyllinen                          2004 EspTa               30,61 
 21. Aino Salmi                              2003 EsboIF              31,07 
 22. Annika Kaikkonen                        2003 EsboIF              32,33 
 23. Melissa Sarjala                         2004 VantSa              32,61 
 24. Sanna Ohrankämmen                       2004 HIFK                33,32 

Erä 1                

  1. Anna Nummikoski                         2004 EspTa               28,35 
  2. Vilma Nieminen                          2004 VantSa              29,84 
  3. Aino Salmi                              2003 EsboIF              31,07 
  4. Annika Kaikkonen                        2003 EsboIF              32,33 

Erä 2                

  1. Sara-Julia Hellsten                     2004 KerU                28,46 
  2. Alisa Laukkarinen                       2004 EspTa               29,36 
  3. Maija Hyllinen                          2004 EspTa               30,61 
  4. Melissa Sarjala                         2004 VantSa              32,61 
  5. Sanna Ohrankämmen                       2004 HIFK                33,32 

Erä 3                

  1. Julia Ihantola                          2003 EspTa               26,64 
  2. Takwa Adam                              2004 VantSa              27,92 
  3. Fanni Jokinen                           2003 EspTa               28,96 
  4. Sanni Markkanen                         2003 HKV                 29,76 
  5. Amanda Ekblom                           2003 HIFK                29,78 

Erä 4                

  1. Wilma Viksten                           2004 LahdA               27,29 
  2. Emma Nyström                            2004 HIFK                27,84 
  3. Ella Paukku                             2004 EsboIF              27,87 
  4. Oona Vasilev                            2003 TapE                27,94 
  5. Olivia Marttila                         2003 VantSa              28,39 

Erä 5                

  1. Linda Leveelahti                        2003 HKV                 25,80 
  2. Helmi Isometsä                          2004 IFSibboV            26,07 
  3. Milka Ukkonen                           2004 LahdA               26,70 
  4. Katja Luukkola                          2003 LeppSi              26,79 
  5. Laura Einamo                            2004 EspTa               27,80 

T15 800 m                           Loppukilpailu


  1. Laura Nissinen                          2003 EspTa             2.30,27 
  2. Nora Koskela-Koivisto                   2004 KeskiUYU          2.40,93 
  3. Mona Korelin                            2004 HKV               2.41,54 
  4. Heta Neuvonen                           2003 EspTa             2.42,48 
  5. Olivia Tirkkonen                        2004 HKV               2.46,55 
  6. Elisabet Perez Rosello                  2003 KU-58             2.47,39 
  7. Nikita Kumpulainen                      2003 HKV               2.48,52 
     Essi Hietula                            2003 TapE                  DNF 

T15 60 m aj                         Loppukilpailu


  1. Carla Liukkonen                         2004 EspTa                9,10 
  2. Siiri Siirtola                          2005 HKV                  9,11 
  3. Minea Fogelholm                         2004 EspTa                9,12 
  4. Jenna Vakkilainen                       2005 VantSa               9,60 
  5. Laura Einamo                            2004 EspTa                9,94 
     Kerttu Niemi                            2005 HKV                   DNS 

T15 60 m aj                         Alkukilpailu

  1. Minea Fogelholm                         2004 EspTa                9,17 
  2. Siiri Siirtola                          2005 HKV                  9,18 
  3. Carla Liukkonen                         2004 EspTa                9,24 
  4. Jenna Vakkilainen                       2005 VantSa               9,60 
  5. Laura Einamo                            2004 EspTa                9,84 
  6. Kerttu Niemi                            2005 HKV                  9,88 
  7. Anna Nummikoski                         2004 EspTa               10,05 
  8. Emilia Voutilainen                      2003 HKV                 10,38 
  9. Helmi Saukkonen                         2003 HKV                 10,40 
 10. Nora Koskela-Koivisto                   2004 KeskiUYU            10,47 
 11. Peppiina Hiltunen                       2004 VantSa              10,55 
 12. Emmi Parhiala                           2004 VantSa              10,76 
 13. Camilla Oksanen                         2004 HIFK                10,96 
 14. Jenna Taskinen                          2004 MäntsU              11,23 
 15. Melissa Sarjala                         2004 VantSa              11,48 
 16. Emmi Lampio                             2004 KerU                11,65 
     Vilma Nieminen                          2004 VantSa                 DQ 

Erä 1                

  1. Jenna Vakkilainen                       2005 VantSa               9,60 
  2. Laura Einamo                            2004 EspTa                9,84 
  3. Nora Koskela-Koivisto                   2004 KeskiUYU            10,47 
  4. Peppiina Hiltunen                       2004 VantSa              10,55 
  5. Camilla Oksanen                         2004 HIFK                10,96 
  6. Emmi Lampio                             2004 KerU                11,65 

Erä 2                

  1. Carla Liukkonen                         2004 EspTa                9,24 
  2. Kerttu Niemi                            2005 HKV                  9,88 
  3. Anna Nummikoski                         2004 EspTa               10,05 
  4. Emilia Voutilainen                      2003 HKV                 10,38 
  5. Jenna Taskinen                          2004 MäntsU              11,23 

Erä 3                

  1. Minea Fogelholm                         2004 EspTa                9,17 
  2. Siiri Siirtola                          2005 HKV                  9,18 
  3. Helmi Saukkonen                         2003 HKV                 10,40 
  4. Emmi Parhiala                           2004 VantSa              10,76 
  5. Melissa Sarjala                         2004 VantSa              11,48 
     Vilma Nieminen                          2004 VantSa                 DQ 

T15 Korkeus

  1. Lotta Putkiranta                        2003 EspTa                 173 
         155 160 165 170 173 175
           O   O  XO   O XXO XXX
  2. Lumo Keisanen                           2005 VantSa                155 
         140 145 150 155 160
           O   O  XO  XO XXX
  3. Alisa Laukkarinen                       2004 EspTa                 150 
         140 145 150 155
           O   O XXO XXX
  4. Sanja Siurala                           2005 EspTa                 145 
         130 135 140 145 150
           O   O   O   O XXX
  5. Sara Heiskanen                          2004 EspTa                 135 
         125 130 135 140
           O   O XXO XXX

T15 Kolmiloikka

  1. Helmi Isometsä                          2004 IFSibboV            10,94                   
         10,89 10,94 10,20 10,10 10,55 10,51
                                            
  2. Emilia Voutilainen                      2003 HKV                 10,36                   
          9,92  9,99 10,36     X     X 10,10
                                            
  3. Lilja Koskela                           2004 HKV                 10,32                  
          9,70  9,70 10,32 10,12 10,04  9,98
                                            
  4. Micaela Hänninen                        2004 HKV                 10,29                   
         10,29  9,68  9,91  9,73     X 10,09
                                            
  5. Aino Koskimäki                          2003 KerU                10,28                   
         10,09 10,19 10,14 10,15 10,19 10,28
                                            
  6. Maryana Ishanova                        2003 HämeenlTa           10,15                   
         10,15     X 10,06  9,96 10,03 10,02
                                            
  7. Aleksandra Viljanen                     2003 HKV                  9,93                   
             X  9,82  9,75  9,72  9,77  9,93
                                            
  8. Amanda Ekblom                           2003 HIFK                 9,57                   
          9,57     X     X  9,49  9,42  9,44
                                            
  9. Krista Korhonen                         2003 HKV                  9,35                   
             X  9,35  8,96
                          
 10. Camilla Oksanen                         2004 HIFK                 8,69                   
          8,52  8,69  8,18
                          

T15 Kuula

  1. Nellinoora Maunula                      2003 HIFK                12,10 
          11,54  11,91  11,43  12,10  11,73      X
  2. Vivian Suominen                         2003 HIFK                11,54 
          10,50  11,08  10,59  11,54      X  11,36
  3. Sonja Ferm                              2003 RekRai              11,54 
          10,28  11,54  10,92  10,14  10,57  11,05
  4. Sarah Haiminen                          2003 HKV                  7,30 
              X      X   7,30   6,56      X   6,77
  5. Senja Laakso                            2003 KerU                 7,19 
           6,41   6,43   6,52   6,94   7,19   6,53
     

N17 600 m                           Loppukilpailu


  1. Emma Nyström                            2004 HIFK              1.42,65 
  2. Inka Pöyry                              2004 HIFK              1.45,86 
  3. Lotta Joenpolvi                         2002 ViipU             1.59,33 
  4. Veera Vaattovaara                       2002 EspTa             2.03,97 
  5. Ingrid Jalas                            2002 HelsTa            2.04,72 
  6. Saskia Nahi                             2002 EspTa             2.06,97 

N17 60 m aj                         2. juoksu


  1. Ingrid Jalas                            2002 HelsTa              12,90 
     Lotta Joenpolvi                         2002 ViipU                 DNS 

N17 60 m aj                         Loppukilpailu


  1. Lotta Joenpolvi                         2002 ViipU               10,97 
  2. Ingrid Jalas                            2002 HelsTa              12,81 

N17 Korkeus

  1. Lotta Joenpolvi                         2002 ViipU                 130 
         110 120 125 130 135
           O   O XXO  XO XXX

N17 Kuula

  1. Saskia Nahi                             2002 EspTa                9,96 
           9,96   9,45   9,71   9,68   9,33   9,50
  2. Lotta Joenpolvi                         2002 ViipU                8,04 
           7,39   7,02   7,86   7,79   8,04   7,60