Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
28.07. klo 11:00 Pohjan Koitokset Tulokset (päivitetty: 20:08 28.07.2018)
Pohjan Koitokset
28.07.2018

M 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,8
1)   Antti Kokkonen                   OulPy                     11,33             
2)   Aaro Davidila                    LapLu                     11,65             
3)   Juha-Pekka Holm                  KivijKi                   14,31             
4)   Pauli Rytilahti                  LapLu                     15,11             


N 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,4
1)   Elisabet Salmela                 VeitsilKV                 12,65             
2)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   13,10             
3)   Tiina Taskinen                   VeitsilKV                 13,21             
4)   Enni Lehtomäki                   OulPy                     13,35             
     Ellinoora Ylimäki                AlatPi                    DNS               
     Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   DNS                           


Alkuerät erä 1, Tuuli: +0,4
1)   Ida Ravaska                      VeitsilKV                 12,71             
2)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   12,88             
3)   Enni Lehtomäki                   OulPy                     13,25             
4)   Pinja Kangas                     LimNM                     13,38             
5)   Milla Nevalainen                 PohjKoi                   14,19             

Alkuerät erä 2, Tuuli: -1,1
1)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   13,05             
2)   Tiina Taskinen                   VeitsilKV                 13,21             
3)   Ellinoora Ylimäki                AlatPi                    13,26             
4)   Iina Takkula                     OulPy                     13,36             
5)   Vilhelmiina Maaranto             LimNM                     14,06             

Alkuerät erä 3, Tuuli: +1,0
1)   Veera Pudas                      VeitsilKV                 12,40             
2)   Elisabet Salmela                 VeitsilKV                 12,50             
3)   Iiris Törrönen                   OulPy                     13,28             
4)   Essi Kurtti                      OulPy                     13,30             
     Maria Peura                      TervTe                    DQ                


M 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Antti Kokkonen                   OulPy                     22,39             
2)   Veeti Huokuniemi                 PosPy                     26,57             
3)   Tuukka Tuohino                   PohjKoi                   26,60             
4)   Pauli Rytilahti                  LapLu                     32,21             
     Iiro Pitkänen                    PohjKoi                   DNS               
     Juha-Pekka Holm                  KivijKi                   DNS               


N 200m
1)   Ida Ravaska                      VeitsilKV                 26,05             
2)   Olivia Bojang                    VeitsilKV                 26,38             
3)   Iina Takkula                     OulPy                     26,91             
4)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   27,04             
5)   Ellinoora Ylimäki                AlatPi                    27,08             
6)   Roosa Kouri                      AlatPi                    27,53             
7)   Tiina Taskinen                   VeitsilKV                 27,63             
8)   Enni Lehtomäki                   OulPy                     27,95             
9)   Vilhelmiina Maaranto             LimNM                     28,53             
     Maija Tukeva                     ÄhtU                      DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,7
1)   Roosa Kouri                      AlatPi                    27,53             
2)   Enni Lehtomäki                   OulPy                     27,95             
3)   Vilhelmiina Maaranto             LimNM                     28,53             
     Maija Tukeva                     ÄhtU                      DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,3
1)   Ida Ravaska                      VeitsilKV                 26,05             
2)   Olivia Bojang                    VeitsilKV                 26,38             
3)   Iina Takkula                     OulPy                     26,91             
4)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   27,04             
5)   Ellinoora Ylimäki                AlatPi                    27,08             
6)   Tiina Taskinen                   VeitsilKV                 27,63             


M 400m
Loppukilpailu
1)   Vesa Huokuniemi                  PosPy                     55,02             
2)   Tuukka Tuohino                   PohjKoi                   1.00,74           
     Akseli Stark                     LänsiUU                   DNS               
     Iiro Pitkänen                    PohjKoi                   DNS               
     Markus Serenius                  LänsiUU                   DNS               


N 400m
Loppukilpailu
1)   Katri Mustola                    KalajJu                   53,98             
2)   Pinja Kangas                     LimNM                     1.02,91           
3)   Roosa Kouri                      AlatPi                    1.04,08           
4)   Pinja Purola                     OulPy                     1.05,60           
     Maija Kumpula                    HaukVei                   DNS               
     Maija Tukeva                     ÄhtU                      DNS               


M 800m
Loppukilpailu
1)   Topias Kontio                                              2.07,16           
2)   Samuli Ukkola                    KempKi                    2.07,52           
3)   Eetu Petrelius                   PohjKoi                   2.15,55           
4)   Veikko Huuskonen                 PosPy                     2.15,70           
     Aleksi Nokkanen                  ViipU                     DNF               
     Ike Melnits                      LänsiUU                   DNS               
     Oiva Ylä-Jarkko                  LänsiUU                   DNS               


N 800m
Loppukilpailu
1)   Enni Petrelius                   PohjKoi                   2.21,83           
2)   Marianne Myllylä                 KuusEV                    2.24,31           
3)   Marianna Liukkonen               OulPy                     2.32,56           
4)   Jenni Ojala                      PohjKoi                   2.33,01           
5)   Alina Vuokila                    VeitsilKV                 2.42,60           
     Ella Haataja                     KuusEV                    DNS               
     Maija Kumpula                    HaukVei                   DNS               


N Korkeus
Loppukilpailu
1)   Maria Peura                      TervTe                    160               
     150    155    160    164    
     o      o      o      xxx    

2)   Olivia Bojang                    VeitsilKV                 155               
     140    145    150    155    160    
     o      o      o      o      xxx    



N Seiväs
Loppukilpailu
1)   Milla Nevalainen                 PohjKoi                   270               
     240    250    260    270    280    
     xo     o      o      xo     xxx    



M Pituus
Loppukilpailu
1)   Osku Loukkola                    OulPy                     6,62 +1,0          
     6,16   6,43   6,13   6,62   6,34   6,54   
     -1,0   +1,1   -1,8   +1,0   -0,5   +0,9   



N Pituus
Loppukilpailu
1)   Maria Peura                      TervTe                    5,45 +0,9          
     x      x      5,45   5,39   5,20   5,31   
                   +0,9   +0,6   +0,2   +0,2   

2)   Ella Nisula                      KuivAu                    5,26 -0,3          
     5,26   x      5,23   x      x      5,26   
     -0,4          -0,4                 -0,3   

3)   Veera Pudas                      VeitsilKV                 5,11 +1,1          
     x      x      x      5,11   4,85   -      
                          +1,1   -0,4          

4)   Sonja Stång                      KuivAu                    5,03 +0,9          
     x      x      x      x      4,48   5,03   
                                 +0,5   +0,9   

5)   Siiri Lithovius                  LimNM                     4,44 +1,0          
     x      x      x      4,32   4,44   x      
                          -1,9   +1,0          



M Kuula
Loppukilpailu
1)   Jussi Tukeva                     JalasjJa                  15,94             
     15,03  15,33  15,58  15,51  15,48  15,94  



M Keihäs
Loppukilpailu
1)   Matias Päri                      LimNM                     48,06             
     43,27  44,70  x      45,41  45,17  48,06  



N Keihäs
Loppukilpailu
1)   Merja Perätalo                   YlikNM                    42,80             
     42,80  41,10  40,81  38,52  41,18  39,23  



P5 40m
Loppukilpailu
1)   Elias Hiltunen                                             9,08              
2)   Aatu Turpeenniemi                                          10,03             
3)   Peetu Turpeenniemi                                         42,68             


T5 40m
1)   Iiri Veikkolainen                PohjKoi                   9,56              
2)   Amanda Nikkarinen                                          10,67             
3)   Nella Vaattovaara                                          10,84             
4)   Aurora Nikkarinen                                          11,39             
5)   Selja Pintamo-Kenttälä                                     13,03             
6)   Alva Veikkolainen                                          14,52             
7)   Nanna Vaattovaara                                          16,06             

Loppukilpailu erä 1
1)   Nella Vaattovaara                                          10,84             
2)   Aurora Nikkarinen                                          11,39             
3)   Alva Veikkolainen                                          14,52             

Loppukilpailu erä 2
1)   Iiri Veikkolainen                PohjKoi                   9,56              
2)   Amanda Nikkarinen                                          10,67             
3)   Selja Pintamo-Kenttälä                                     13,03             
4)   Nanna Vaattovaara                                          16,06             


P5 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Elias Hiltunen                                             10,99             
     10,99  

2)   Aatu Turpeenniemi                                          6,49              
     6,49   



T5 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Iiri Veikkolainen                PohjKoi                   9,56              
     9,56   

2)   Amanda Nikkarinen                                          5,05              
     5,05   

3)   Aurora Nikkarinen                                          4,27              
     4,27   

4)   Selja Pintamo-Kenttälä                                     4,06              
     4,06   

5)   Nella Vaattovaara                                          3,68              
     3,68   

6)   Alva Veikkolainen                                          3,31              
     3,31   

7)   Nanna Vaattovaara                                          2,07              
     2,07   



P7 40m
Loppukilpailu
1)   Antti Väisänen                   PohjKoi                   9,69              
2)   Veeti Ylikulppi                                            10,28             


T7 40m
1)   Kerttu Inkilä                                              8,07              
2)   Eeva Koskiniemi                  PohjKoi                   8,11              
3)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   8,61              
4)   Siina Pintamo-Kenttälä                                     9,20              
5)   Alma Toiviainen                  PohjKoi                   9,29              
6)   Seela Oinas                      PohjKoi                   9,46              
7)   Elina Erkkilä                    PohjKoi                   9,61              
8)   Aimi Veikkolainen                PohjKoi                   9,70              
9)   Milja Hulkko                     LapLu                     10,32             
     Ellen Poikela                    PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Alma Toiviainen                  PohjKoi                   9,29              
2)   Aimi Veikkolainen                PohjKoi                   9,70              
3)   Milja Hulkko                     LapLu                     10,32             
     Ellen Poikela                    PohjKo                    DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Kerttu Inkilä                                              8,07              
2)   Eeva Koskiniemi                  PohjKoi                   8,11              
3)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   8,61              
4)   Siina Pintamo-Kenttälä                                     9,20              
5)   Seela Oinas                      PohjKoi                   9,46              
6)   Elina Erkkilä                    PohjKoi                   9,61              


P7 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Antti Väisänen                   PohjKoi                   12,02             
     12,02  

2)   Veeti Ylikulppi                                            10,76             
     10,76  



T7 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Eeva Koskiniemi                  PohjKoi                   11,23             
     11,23  

2)   Seela Oinas                      PohjKoi                   10,71             
     10,71  

3)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   8,91              
     8,91   

4)   Elina Erkkilä                    PohjKoi                   7,43              
     7,43   

5)   Alma Toiviainen                  PohjKoi                   5,76              
     5,76   

6)   Siina Pintamo-Kenttälä                                     2,85              
     2,85   

     Milja Hulkko                     LapLu                     DNS               


P9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,4
1)   Juho Daavittila                  PohjKoi                   7,62              
2)   Miro Veikkolainen                PohjKoi                   8,29              
     Eemil Poikela                    PohjKoi                   DNS               


T9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,0
1)   Justiina Aho                     PohjKoi                   7,28              
2)   Elma Tiihonen                                              7,81              
3)   Ruusa Repo                       LapLu                     7,87              
4)   Sini Kramsu                      AlatPi                    9,51              


P9 600m
Loppukilpailu
1)   Aamos Oinas                      PohjKoi                   2.09,22           


T9 600m
Loppukilpailu
1)   Ruusa Repo                       LapLu                     2.32,41           
2)   Justiina Aho                     PohjKoi                   2.39,00           
3)   Aimi Veikkolainen                PohjKoi                   3.07,23           


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Juho Daavittila                  PohjKoi                   2,86              
     2,86   2,48   x      x      
                                 

2)   Sebastian Palojärvi              PohjKoi                   2,47              
     2,34   2,36   2,09   2,47   
                                 

3)   Miro Veikkolainen                PohjKoi                   2,15              
     2,15   1,64   2,06   2,11   
                                 



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Elma Tiihonen                                              2,97              
     2,97   2,82   2,88   2,87   
                                 

2)   Helmi Koskiniemi                PohjKoi                    2,95              
     2,94   2,82   2,95   2,85   
                                 

3)   Ruusa Repo                       LapLu                     2,76              
     2,39   2,76   2,37   2,64   
                                 

4)   Justiina Aho                     PohjKoi                   2,48              
     2,48   2,42   2,43   x      
                                 

5)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   2,30              
     2,23   2,30   2,24   2,22   
                                 

6)   Sini Kramsu                      AlatPi                    2,02              
     x      x      2,02   x      
                                 

7)   Aimi Veikkolainen                PohjKoi                   1,81              
     1,81   1,54   x      1,64   
                                 



P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Aamos Oinas                      PohjKoi                   5,47              
     5,18   5,24   5,47   5,35   

2)   Juho Daavittila                  PohjKoi                   4,38              
     4,38   3,15   4,26   x      

3)   Miska Anttila                    LapLu                     2,56              
     2,56   2,37   2,25   2,47   



T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Justiina Aho                     PohjKo                    4,20              
     3,52   3,61   4,00   4,20   

2)   Salla Säily                                                2,91              
     2,58   2,56   2,34   2,91   

3)   Sini Kramsu                      AlatPi                    2,68              
     2,19   1,93   2,68   2,20   

4)   Aimi Veikkolainen                PohjKoi                   2,54              
     1,80   1,62   1,71   2,54   



P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,7
1)   Santeri Kramsu                   AlatPi                    9,66              
2)   Paulus Aho                       LapLu                     9,67              
3)   Niiles Anttila                   LapLu                     9,96              
4)   Erkka Petrelius                  PohjKoi                   10,22             


T11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,6
1)   Jonna Jäkkö                      LänsiUU                   9,26              
2)   Olivia Laine                     PohjKoi                   9,52              


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Erkka Petrelius                  PohjKoi                   3.55,02           
2)   Sebastian Palojärvi              PohjKoi                   4.05,88           
3)   Niiles Anttila                   LapLu                     4.09,17           
     Joonas Salzmann                  LänsiUU                   DNS               


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Jonna Jäkkö                      LänsiUU                   3.24,83           
2)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   3.36,25           
3)   Laura Ojala                      PohjKoi                   3.57,02           


P11 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,6
1)   Santeri Kramsu                   AlatPi                    11,60             
2)   Santeri Ukkola                   KempKi                    14,44             


T11 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,4
1)   Jonna Jäkkö                      LänsiUU                   10,89             
2)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   11,53             
3)   Miisa Päri                       LimNM                     12,13             
4)   Senja Sotaheimo                  PohjKo                    12,51             
5)   Felicia Bojang                   VeitsilKV                 12,56             
     Helmi Kunnari                    PohjKoi                   DNS               


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Niiles Anttila                   LapLu                     110               
     85     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

2)   Santeri Kramsu                   AlatPi                    100               
     90     95     100    105    
     o      o      xxo    xxx    

3)   Erkka Petrelius                  PohjKoi                   95                
     85     90     95     100    
     o      o      o      xxx    



T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Jonna Jäkkö                      LänsiUU                   125               
     95     100    105    110    115    120    125    128    
     o      xo     o      xo     xo     o      xxo    xxx    

2)   Felicia Bojang                   VeitsilKV                 120               
     95     100    105    110    115    120    125    
     o      o      o      xo     xxo    xo     xxx    



T11 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   195               
     150    170    175    180    185    190    195    200    
     o      o      o      o      xo     o      o      xxx    



P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Paulus Aho                       LapLu                     3,43              
     x      3,43   x      
                          

2)   Santeri Ukkola                   KempKi                    2,76              
     2,42   2,57   2,76   
                          



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Olivia Laine                     PohjKoi                   4,24              
     4,24   4,19   4,15   4,13   
                                 

2)   Felicia Bojang                   VeitsilKV                 3,71              
     3,41   3,38   3,56   3,71   
                                 

3)   Miisa Päri                       LimNM                     3,50              
     3,50   3,32   3,11   2,56   
                                 

     Helmi Kunnari                    PohjKoi                   DNS               


P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Paulus Aho                       LapLu                     6,23              
     x      5,21   5,20   6,23   5,49   5,33   



T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   6,23              
     6,16   5,69   6,23   5,88   5,67   5,42   



P11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Niiles Anttila                   LapLu                     11,55             
     10,46  10,77  10,68  10,50  9,32   11,55  



T11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Miisa Päri                       LimNM                     15,80             
     15,80  13,31  x      x      x      14,78  



P11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Waltteri Söderlund               LapLu                     23,94             
     23,20  23,09  x      21,64  23,94  22,10  

2)   Erkka Petrelius                  PohjKoi                   21,85             
     21,85  20,37  21,50  20,07  20,95  20,10  

3)   Santeri Kramsu                   AlatPi                    20,04             
     18,53  20,04  18,75  16,70  15,73  19,91  

4)   Sebastian Palojärvi              PohjKoi                   10,64             
     10,64  9,85   7,45   9,76   x      7,16   



T11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Olivia Laine                     PohjKoi                   18,92             
     17,53  16,81  13,89  15,70  15,41  18,92  

2)   Senja Sotaheimo                  PohjKoi                   18,35             
     15,38  13,62  17,61  17,77  16,67  18,35  

3)   Jonna Jäkkö                      LänsiUU                   17,68             
     17,64  14,75  16,97  16,78  17,68  15,37  

4)   Miisa Päri                       LimNM                     17,62             
     17,62  15,15  16,64  x      16,28  15,17  



P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Timi Lempinen                    LapLu                     8,05              
2)   Roope Stålnacke                  LapLu                     9,38              
3)   Oliver Mattila                   PohjKoi                   10,59             


T13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,4
1)   Saimi Lithovius                  LimNM                     8,75              
2)   Ella Nissinaho                   LimNM                     8,84              
2)   Safia Mekki                      PohjKoi                   8,84              
4)   Janette Hintsala                 PohjKoi                   9,20              
5)   Nora Niukkanen                   PohjKoi                   9,47              



T13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -1,2
1)   Saimi Lithovius                  LimNM                     10,27             
2)   Anna-Sofia Orajärvi              AlatPi                    10,67             
3)   Eerika Rahko                     PohjKoi                   10,87             
4)   Viivi Raudasoja                  PohjKoi                   12,24             
5)   Janette Hintsala                 PohjKoi                   12,41             
6)   Taru Repo                        PohjKoi                   13,06             


T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Anna-Sofia Orajärvi              AlatPi                    140               
     140    147    
     o      xxx    

2)   Ilona Ylitapio                   PohjKoi                   125               
     105    115    125    130   
     o      o      o      xxx    




T13 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Eerika Rahko                     PohjKoi                   210               
     150    170    180    190    200    210    220    
     o      -      o      xo     xo     o      xxx    

2)   Viivi Raudasoja                  PohjKoi                   210               
     150    170    180    190    200    210    220    
     o      o      o      o      xxo    xxo    xxx    



T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Ella Nissinaho                   LimNM                     4,73 -0,2          
     4,51   4,48   4,71   4,73   
     -0,8   +1,5   -0,2   -0,2   

2)   Saimi Lithovius                  LimNM                     4,69 +1,3          
     x      x      4,69   4,39   
     -1,0   -0,9   +1,3   -0,7   

3)   Safia Mekki                      PohjKoi                   4,29 -0,2          
     4,29   4,26   4,26   x      
     -0,2   -1,7   -2,0          

4)   Nora Niukkanen                   PohjKoi                   3,68 -1,3          
     3,43   x      3,68   3,30   
     -1,1   +0,1   -1,3   -0,2   

5)   Janette Hintsala                 PohjKoi                   3,62 -2,5          
     3,13   3,47   3,62   3,60   
     -1,3   +1,5   -2,5   -1,3   

6)   Ilona Ylitapio                   PohjKoi                   3,50 +1,3          
     3,36   3,45   3,43   3,50   
     -0,1   -1,0   -2,0   +1,3   

7)   Taru Repo                        PohjKoi                   3,33 -1,4          
     2,90   x      2,89   3,33   
     -2,7   +0,7   +0,3   -1,4   

     Milla Kumpula                    VeitsilKV                 NM                
     x      x      x      -      
            -1,0                 



P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Oliver Mattila                   PohjKoi                   6,93              
     6,73   6,67   6,93   6,49   6,52   6,67   



T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Viivi Raudasoja                  PohjKoi                   8,22              
     x      8,07   7,88   7,75   8,22   7,81   

2)   Emma Lesharkole                  PohjKoi                   6,24              
     5,79   5,67   6,24   5,56   5,94   5,72   

     Milla Kumpula                    VeitsilKV                 DNS               


P13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Aaron Rissanen                   LapLu                     32,84             
     32,84  31,16  29,62  x      29,82  27,71  



T13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Viivi Raudasoja                  PohjKoi                   30,55             
     24,28  24,11  26,47  30,27  30,55  x      

2)   Emma Lesharkole                  PohjKoi                   21,64             
     18,78  21,64  x      19,98  20,33  18,19  



P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Santeri Kotila                   PohjKoi                   44,48             
     37,84  x      44,48  41,83  43,20  x      

2)   Oliver Mattila                   PohjKoi                   14,18             
     13,20  14,18  13,14  13,09  13,90  x      



T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Viivi Raudasoja                  PohjKoi                   22,40             
     21,32  22,40  x      x      -      -      



P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,8
1)   Jaakko Honka                     LimNM                     12,48             


T15 100m
1)   Saana Peura                      TervTe                    13,21             
2)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   13,90             
3)   Jenni Ojala                      PohjKoi                   13,98             
4)   Safia Mekki                      PohjKoi                   14,14             
5)   Nella Karjalainen                LimNM                     14,20             
6)   Sara Niukkanen                   PohjKoi                   14,24             
7)   Janette Malila                   LimNM                     15,04             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,0
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   14,14             
2)   Sara Niukkanen                   PohjKoi                   14,24             
3)   Janette Malila                   LimNM                     15,04             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,2
1)   Saana Peura                      TervTe                    13,21             
2)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   13,90             
3)   Jenni Ojala                      PohjKoi                   13,98             
4)   Nella Karjalainen                LimNM                     14,20             


P15 2000m
Loppukilpailu
1)   Jussi Rantala                    PohjKoi                   6.42,98           
2)   Erkki Ikäläinen                  PohjKoi                   7.06,89           


T15 80m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -1,0
1)   Saana Peura                      TervTe                    13,10             
2)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   13,68             
3)   Sara Niukkanen                   PohjKoi                   13,79             
     Enni Aula                        PohjKoi                   DNS               


P15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Erno Virtanen                    PosPy                     155               
     130    135    140    145    150    155    160    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

     Aleksi Nokkanen                  ViipU                                       
     130    
     DNS    



T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Neea-Maria Joki                  PohjKoi                   160               
     135    140    145    150    155    160    164    
     o      o      o      o      xxo    xo     xxx    

2)   Janette Malila                   LimNM                     150               
     140    145    150    155    
     o      o      xo     xxx    



T15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Kiia Perkaus                     PohjKoi                   280               
     250    260    270    280    295    
     o      o      o      o      xxx    

2)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   250               
     230    240    250    260    
     xo     o      xo     xxx    



P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Jaakko Honka                     LimNM                     5,79 +0,1          
     5,79   x      x      x      5,73   x      
     +0,1                        +0,6          



T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Saana Peura                      TervTe                    4,87 -0,6          
     x      4,57   4,82   4,87   4,81   x      
     -0,7   +0,4   +0,8   -0,6   +0,7          

2)   Sara Niukkanen                   PohjKoi                   4,55 +0,8          
     4,39   4,06   4,55   4,18   4,30   4,40   
     -2,0   -0,2   +0,8   -1,1   -0,1   +1,1   

3)   Emma Raappana                    AlatPi                    4,54 +0,5          
     4,37   3,72   x      4,54   x      4,49   
     -1,5   -1,2          +0,5   +0,5   -1,4   

4)   Nella Karjalainen                LimNM                     4,44 -0,4          
     x      4,38   4,43   4,44   4,18   4,38   
            -2,1   +0,1   -0,4   +0,1   -1,9   

5)   Anna Helander                    LimNM                     4,26 +0,6          
     3,93   4,03   4,09   4,07   4,18   4,26   
     -0,8   -1,7   -1,4   -1,4   +0,5   +0,6   

6)   Enni Aula                        PohjKoi                   4,21 -0,3          
     4,02   4,03   4,21   -      -      -      
     -1,3   -1,4   -0,3                        



P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Niklas Päri                      LimNM                     10,16             
     9,40   9,47   9,11   10,16  x      10,06  



T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Enni Aula                        PohjKoi                   11,70             
     x      11,70  11,19  10,95  10,09  11,29  

2)   Anni Karanta                     PohjKoi                   8,62              
     7,69   8,54   8,01   8,28   8,62   8,22   



P15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Niklas Päri                      LimNM                     26,06             
     21,99  25,24  x      26,06  24,96  25,72  

     Joonas Salzmann                  LänsiUU                   DNS               


T15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Enni Aula                        PohjKoi                   46,37             
     43,07  44,00  43,73  x      x      46,37  

2)   Anette Saalismaa                 OulPy                     41,57             
     38,04  41,57  x      x      x      x      

3)   Anni Karanta                     PohjKoi                   24,72             
     23,58  24,72  23,25  21,76  22,40  23,22  



P15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Jaakko Honka                     LimNM                     52,52             
     44,97  44,97  52,52  50,40  43,29  x      

2)   Erno Virtanen                    PosPy                     37,76             
     33,74  37,63  36,21  37,76  35,48  33,20  

     Mika Niskala                     PohjKoi                   NM                
     x      x      x      x      x      x      



T15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Saana Peura                      TervTe                    33,58             
     32,57  32,51  31,37  30,79  33,58  31,20  

2)   Enni Petrelius                   PohjKoi                   29,53             
     24,94  25,84  21,77  23,62  25,32  29,53  



N17 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,8
1)   Ella Nisula                      KuivAu                    14,31             
2)   Sonja Stång                      KuivAu                    14,48             
3)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   15,64             
4)   Maria Peura                      TervTe                    16,42             
5)   Siiri Lithovius                  LimNM                     18,44             


N17 400m aidat
Loppukilpailu
1)   Sonja Stång                      KuivAu                    1.09,11           
2)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   1.10,90           


M17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Joonas Karppinen                 KuivAu                    13,73             
     x      x      13,73  x      13,51  x      



N17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Annukka Saalismaa                OulPy                     14,64             
     x      13,83  14,64  x      x      x      



M17 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Aleksi Huotari                   PohjKoi                   29,18             
     x      25,38  29,18  26,90  28,13  x      

     Joonas Karppinen                 KuivAu                    DNS               


N17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Maria Peura                      TervTe                    30,31             
     30,16  x      x      30,31  x      x