Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
31.01. klo 11:00 Kajastuksen kansalliset Tulokset
	Kyläsaaren Kajastus				
	Karhuhalli. Pori 31.01.2009				
					
	Finaalien tulokset				
					
		Naiset PITUUS			
	1	Susanna Rajamäki	Karijoen Tappara	598	
	2	Kirsi-Maria Kero	K:pään Seudun Leisku 	533	
	3	Sarianna Vanhatalo	Noormarkun Nopsa	484	
	4	Erika Vihtalahti	Noormarkun Nopsa	483	
		Emma Eriksson	Porin Yleisurheilu	DNS	
		Elina Korjansalo	K:pään Seudun Leisku 	DNS	
					
		Miehet PITUUS			
	1	Eero Haapala 	Jalasjärven Jalas	693	
	2	Doung Hongisto	Jalasjärven Jalas	670	
	3	Niko Kekki	Noormarkun Nopsa	602	
	4	Tuure Heikkilä	Eurajoen Veikot	569	
	5	Tomi Nieminen	K:pään Seudun Leisku 	543	
	6	Roni Hermo	Porin Yleisurheilu	520	
	7	Reijo Tähtinen	K:pään Seudun Leisku 	516	
	8	Matias Nordberg 	Euran Raiku	498	
		Henri Forsman	Lapin Salama 	DNS	
					
		T 15 pituus			
	1	Suvi Marttila	Eurajoen Veikot	481	
	2	Anna Kohtamäki 	Noormarkun Nopsa	468	
	3	Petra Laakso	Porin Yleisurheilu	463	
	4	Sofie Danielsson	Kristiinan Urheilijat	461	
	5	Ronja Revell	Koiviston Isku	446	
	6	Malin Danielsson	Kristiinan Urheilijat	436	
	7	Sini Välilä	Porin Yleisurheilu	434	
	8	Riikka Tähtinen	K:pään Seudun Leisku 	422	
	9	Anu Poutanen	Nakkilan Vire	411	
	10	Erika Tasanen	Tampereen Pyrintö	410	
	11	Suvi Ojala	Tampereen Pyrintö	403	
	12	Nina Soininen	Nakkilan Vire	398	
	13	Annariina Leppäniemi	Kokemäen Kova-Väki	371	
		Annika Itkonen	Porin Tarmo	DNS	
		Julia Rajamäki	Ulvila Sport Team	DNS	
					
			T 11 Pituus		
	1	Eveliina Poukka	Porin Tarmo	406
	2	Milla Lempinen	Porin Yleisurheilu	403
	3	Netta Lehtola	Helsingin Kisa-Veikot	388
	4	Suvi Mäkitalo	Noormarkun Nopsa	380
	5	Veera Tuominen	Kokemäen Kova-Väki	375
	6	Taija Lankinen	Noormarkun Nopsa	362
	7	Jenni Lope	Noormarkun Nopsa	361
	8	Elise Ruusunen 	Raision Kuula	354
	9	Suvi Aulavuo 	Hämeenlinnan Tarmo	350
	10	Jenna Jokinen	Porin Tarmo	348
	11	Veera Kangasniemi	Noormarkun Nopsa	345
	12	Fanni Kaasalainen	Lauttakylän Luja	337
	13	Veera Puosi	Kaaron Roima	331
	14	Marika Haavisto	Lauttakylän Luja	320
	15	Elli Uusitalo	Noormarkun Nopsa	310
	16	Roosa Lindholm	Porin Yleisurheilu	292
	17	Jenni Santikko	Kyläsaaren Kajastus	289
	18	Milja Pohjonen	Ikaalisten Urheilijat	251
		Mari Salin	Kyläsaaren Kajastus	DNS
		Jenni Walli 	Noormarkun Nopsa	DNS
		Milja Pohjonen	Ikaalisten Urheilijat	DNS
	
		Mari Salin	Kyläsaaren Kajastus	DNS	
		Jenni Walli 	Noormarkun Nopsa	DNS	
		Milja Pohjonen	Ikaalisten Urheilijat	DNS	
					
		T 9 PALLO			
	1	Nelli Rakkolainen	Kokemäen Kova-Väki	26,50	
	2	Janna Häihänen	Lauttakylän Luja	24,92	
	3	Adeliina Herrala	Kokemäen Kova-Väki	24,01	
	4	Jenny Virta 	Ulvila Sport Team	23,67	
	5	Alina Virtala	Ulvila Sport Team	20,30	
	6	Saara Filppula	Euran Raiku	17,74	
	7	Veera Matintalo	Lauttakylän Luja	14,15	
	8	Sara Huhtanen	Porin Tarmo	12,75	
	9	Veera Ahonkivi	Kullaan Urheilijat	9,03	
		Elina Heinikoski	Kullaan Urheilijat	DNS	
					
		P 9 PALLO			
	1	Leevi Vihtalahti 	Noormarkun Nopsa	39,71	
	2	Eemeli Rantaneva 	Merikarvian Into	39,48	
	3	Topias Nordberg 	Euran Raiku	38,20	
	4	Aki Halme	Noormarkun Nopsa	30,05	
	5	Jaakko Vähäsantanen 	Kullaan Urheilijat	30,01	
	6	Niko Peltola	Porin Yleisurheilu	28,76	
	7	Jussi Ståhle	Noormarkun Nopsa	27,35	
	8	Aleksi Nieminen	K:pään Seudun Leisku 	26,92	
	9	Oskari Kärki	Lauttakylän Luja	24,09	
	10	Eetu Elomäki	Porin Tarmo	23,03	
	11	Asseri Välimäki 	Noormarkun Nopsa	21,51	
	12	Niko Nissilä	Ulvila Sport Team	19,44	
		Eetu Salin	Kyläsaaren Kajastus	DNS	
					
		P 11 KUULA			
	1	Eetu Laitila	Peräseinäjoen Toive	8,48	
	2	Juho Vähäsantanen	Kullaan Urheilijat	8,26	
	3	Timi Riento	Nakkilan Vire	6,64	
	4	Aaro Haikonen	Ulvila Sport Team	6,35	
	5	Ville Tähtinen	Porin Yleisurheilu	5,80	
	6	Niklas Järvenpää	Ulvila Sport Team	4,86	
					
		P 15 KUULA			
	1	Matias Wiro	Noormarkun Nopsa	12,25	
	2	Juho Uusitorppa	Porin Yleisurheilu	11,98	
	3	Reijo Tähtinen	K:pään Seudun Leisku 	10,75	
	4	Kalle Laitila	Peräseinäjoen Toive 	6,32	
		Kristian Salo	Nakkilan Vire	DNS	
					
		P 13 KUULA			
	1	Ville Rantaneva 	Merikarvian Into	10,57	
	3	Pietari Pelto-Piri	Noormarkun Nopsa	8,00	
	2	Oskari Kuusisto	Kokemäen Kova-Väki	6,26	
					
		T 11 KUULA			
	1	Milla Lempinen 	Porin Yleisurheilu	8,35	
	2	Jenni Lope 	Noormarkun Nopsa	7,32	
	3	Janina Laine	Porin Yleisurheilu	7,08	
	4	Netta Lehtola	Helsingin Kisa-Veikot	6,76	
	5	Elise Ruusunen	Raision Kuula	6,64	
	6	Suvi Aulavuo	Hämeenlinnan Tarmo	6,58	
	7	Marika Haavisto	Lauttakylän Luja	6,56	
	8	Taija Lankinen	Noormarkun Nopsa	6,5	
	9	Veera Tuominen	Kokemäen Kova-Väki	5,98	
	10	Veera Filppula	Euran Raiku	5,08	
					
		T 15 KUULA			
	1	Anu Poutanen	Nakkilan Vire	10,96	
	2	Johanna Vähäsantanen	Kullaan Urheilijat	9,58	
	3	Suvi Marttila	Eurajoen Veikot	9,28	
	4	Hannele Tenhonen	Lavian Kisa	8,68	
	5	Nina Soininen	Nakkilan Vire	8,63	
	6	Suvi Ojala	Tampereen Pyrintö	8,5	
	7	Erika Tasanen	Tampereen Pyrintö	6,53	
		Julia Rajamäki 	Ulvila Sport Team	DNS	
					
		T 13 KORKEUSHYPPY 			
	1	Paula Vihtalahti	Noormarkun Nopsa	145	
	2	Martta Rautala	Kiukaisten Kisailijat	135	
	3	Elisa Ristimäki	Merikarvian Into	130	
	4	Erika Alander	Porin Tarmo	125	
	5	Saina Pöyhönen	Lavian Kisa	115	
		Anri Pohjonen	Ikaalisten Urheilijat	DNS	
		Eveliina Poukka	Porin Tarmo	DNS	
					
		T 13 SEIVÄSHYPPY 			
	1	Johanna Vihlman	Ulvila Sport Team	250	
	2	Hannele Tenhonen	Lavian Kisa	230	
	3	Suvi Aulavuo	Hämeenlinnan Tarmo	210	
	4	Laura Virta	Ulvila Sport Team	210	
	5	Susanna Vihlman	Ulvila Sport Team	190	
	6	Saina Pöyhönen	Lavian Kisa	170	
	7	Jenny Virta	Ulvila Sport Team	160	
					
		P 13 KORKEUSHYPPY 			
	1	Joel Lapinniemi	Turun Urheiluliitto	150	
	2	Miro Suonperä	Nakkilan Vire	140	
	3	Ville Kataja	Noormarkun Nopsa	135	
	3	Toni Riento	Nakkilan Vire	135	
	5	Juuso Walli	Noormarkun Nopsa	130	
	6	Verneri Välimäki	Noormarkun Nopsa	120	
	7	Niko Niemenmaa	Kankaanpään Seudun Leisku 	115	
	8	Oskari Kuusisto	Kokemäen Kova-Väki	105	
		Eemeli Välimäki	Noormarkun Nopsa	DNS	
		Julian Rauhaniemi	Turun Urheiluliitto	DNS	
		Kilpailun ulkopuolella			
		Lauri Lehtonen	K:pään Seudun Leisku	156	
		Sami Nieminen	K:pään Seudun Leisku	145	
					
		T 9 1000m			
	1	Adeliina Herrala	Kokemäen Kova-Väki	4.08,16	
	2	Veera Matintalo	Lauttakylän Luja	4.10,73	
	3	Jenny Virta 	Ulvila Sport Team	4.21,75	
		Elina Heinikoski	Kullaan Urheilijat	DNS	
		Veera Ahonkivi	Kullaan Urheilijat	DNS	
					
		P 9 1000m			
	1	Oskari Kärki 	Lauttakylän Luja	3.51,67	
	2	Aleksi Nieminen	K:pään Seudun Leisku	4.28,73	
		Eetu Salin	Kyläsaaren Kajastus	DNS	
					
		P 11 1000m			
	1	Cristian Vänttinen	Raision Kuula	3.36,21	
	2	Iivari Nurmi	Porin Tarmo	3.46,32	
	3	Ville Tähtinen	Porin Yleisurheilu	3.50,97	
	4	Eetu Laitila	Peräseinäjoen Toive	3.56,62	
	5	Santeri Välimäki	Noormarkun Nopsa	3.59,44	
	6	Aaro Haikonen	Ulvila Sport Team	4.05,83	
	7	Eemeli Seppä 	Kokemäen Kova-Väki	4.09,27	
		Werneri Tienari	Ikaalisten Urheilijat	DNS	
					
		T 11 1000m			
	1	Jenni Walli 	Noormarkun Nopsa	3.36,79	
	2	Eveliina Poukka	Porin Tarmo	3.42,70	
	3	Suvi Mäkitalo	Noormarkun Nopsa	3.43,12	
	4	Suvi Aulavuo 	Hämeenlinnan Tarmo	3.43,66	
	5	Elise Ruusunen 	Raision Kuula	3.59,75	
		Anniina Hakala	Porin Yleisurheilu	DNS	
		Taija Lankinen 	Noormarkun Nopsa	DNS	
		Netta Lehtola	Helsingin Kisa-Veikot	DNS	
		Milja Pohjonen	Ikaalisten Urheilijat	DNS	
					
		T 13 1000m			
	1	Marianne Viitamaa	Vammalan seudun Voima	3.21,96	
	2	Mariia Vasara	Porin Yleisurheilu	3.34,03	
	3	Erika Alander 	Porin Tarmo	3.45,82	
	4	Emmi Hiltunen	Merikarvian Into	4.09,14	
					
		P 13 1000m			
	1	Eemeli Välimäki	Noormarkun Nopsa	3,17,24	
	2	Juuso Walli	Noormarkun Nopsa	3.20,39	
	3	Jaakko Lähteenmäki	Merikarvian Into	3.24,91	
	4	Miro Suonperä 	Nakkilan Vire	3.32,20	
	5	Ville Kataja	Noormarkun Nopsa	3.34,76	
		Niko Niemenmaa	K:pään Seudun Leisku	DNS	
					
		T 9 40m			
	1	Janna Häihänen	Lauttakylän Luja	6,91	
	2	Adeliina Herrala	Kokemäen Kova-Väki	7,18	
	3	Veera Matintalo 	Lauttakylän Luja	7,22	
	4	Saara Filppula	Euran Raiku	7,28	
	5	Nelli Rakkolainen	Kokemäen Kova-Väki	7,29	
	6	Veera Ahonkivi	Kullaan Urheilijat	7,55	
	7	Jerika Mäkipuro	Merikarvian Into	7,66	
	8	Vilma Lindroos 	Porin Tarmo	7,81	
	9	Maarit Nurmi 	Merikarvian Into	7,89	
	10	Alina Virtala	Ulvila Sport Team	8,11	
	11	Anni-Elina Luotonen	Porin Tarmo	8,53	
	12	Vemilia Puosi	Kaaron Roima	8,56	
	13	Sara Huhtanen	Porin Tarmo	8,74	
					
		P 9 40m			
	1	Leevi Vihtalahti	Noormarkun Nopsa	6,67	
	2	Topias Nordberg 	Euran Raiku	6,77	
	3	Niko Nissilä	Ulvila Sport Team	7,15	
	4	Aleksi Nieminen	K:pään Seudun Leisku 	7,21	
	5	Asseri Välimäki	Noormarkun Nopsa	7,42	
	6	Oskari Kärki	Lauttakylän Luja	7,44	
	7	Jaakko Vähäsantanen	Kullaan Urheilijat	7,53	
	8	Eetu Elomäki	Porin Tarmo	7,60	
	9	Jussi Ståhle	Noormarkun Nopsa	7,76	
	10	Eemeli Rantaneva 	Merikarvian Into	7,92	
	11	Niko Peltola	Porin Yleisurheilu	8,02	
	12	Aki Halme 	Noormarkun Nopsa	8,15	
		Eetu Salin	Kyläsaaren Kajastus	DNS	
					
		T 11 60m			
	1	Jonna Alkula	Jalasjärven Jalas	9,47	
	2	Veera Kangasniemi	Noormarkun Nopsa	9,59	
	3	Netta Lehtola	Helsingin Kisa-Veikot	9,68	
	4	Eveliina Poukka	Porin Tarmo	9,69	
	5	Jenni Walli 	Noormarkun Nopsa	9,73	
	6	Suvi Mäkitalo	Noormarkun Nopsa	9,74	
	7	Taija Lankinen	Noormarkun Nopsa	9,75	
	8	Jenni Lope	Noormarkun Nopsa	9,90	
	9	Janina Laine	Porin Yleisurheilu	9,93	
	10	Elise Ruusunen	Raision Kuula	9,96	
	11	Veera Tuominen	Kokemäen Kova-Väki	10,02	
	11	Suvi Aulavuo	Hämeenlinnan Tarmo	10,02	
	13	Fanni Kaasalainen	Lauttakylän Luja	10,12	
	14	Jenna Jokinen	Porin Tarmo	10,19	
	15	Marika Haavisto	Lauttakylän Luja	10,42	
	16	Veera Puosi	Kaaron Roima	10,48	
	17	Elli Uusitalo	Noormarkun Nopsa	10,50	
	18	Milja Pohjonen	Ikaalisten Urheilijat	11,02	
	19	Jenni Santikko	Kyläsaaren Kajastus	11,30	
		Mari Salin	Kyläsaaren Kajastus	DNS	
					
		P 11 60m			
	1	Riku Peltomaa	Porin Yleisurheilu	9,14	
	2	Matti Painilainen 	Porin Tarmo	9,36	
	3	Eetu Laitila	Peräseinäjoen Toive	9,47	
	4	Ville Tähtinen	Porin Yleisurheilu	9,75	
	5	Santeri Välimäki	Noormarkun Nopsa	9,79	
	6	Juho Vähäsantanen	Kullaan Urheilijat	9,82	
	7	Cristian Vänttinen	Raision Kuula	10,10	
	8	Timi Riento	Nakkilan Vire	10,19	
	9	Eemeli Seppä	Kokemäen Kova-Väki	10,49	
	10	Aaro Haikonen 	Ulvila Sport Team	10,62	
	11	Niklas Järvenpää	Ulvila Sport Team	10,68	
					
		T 13 60m			
	1	Paula Vihtalahti	Noormarkun Nopsa	8,48	
	2	Noora Hyvärinen	Vammalan seudun Voima	8,60	
	3	Martta Rautala	Kiukaisten Kisailijat	8,80	
	4	Meea Koivula	Nakkilan Vire	9,00	
	5	Mariia Vasara	Porin Yleisurheilu	9,20	
					
		P 13 60m			
	1	Jaakko Lähteenmäki	Merikarvian Into	8,41	
	2	Pietari Pelto-Piri	Noormarkun Nopsa	8,80	
	3	Miro Suonperä	Nakkilan Vire	9,01	
	4	Ville Kataja	Noormarkun Nopsa	9,26	
	5	Julian Rauhaniemi 	Turun Urheiluliitto	DSQ	
					
		P 15 60m			
	1	Juho Vanhala	Harjavallan Jymy	7,68	
	2	Tuure Heikkilä	Eurajoen Veikot	7,77	
	3	Joel Lapinniemi	Turun Urheiluliitto	7,98	
	4	Sami Nieminen	K:pään Seudun Leisku 	8,00	
	5	Jani Ahopelto	Ulvila Sport Team	8,18	
	6	Reijo Tähtinen	K:pään Seudun Leisku 	8,33	
	7	Kalle Laitila	Peräseinäjoen Toive	8,88	
		Kristian Salo	Nakkilan Vire	DNS	
					
		T 15 60m			
	1	Anna Kohtamäki	Noormarkun Nopsa	8,24	
	2	Noora Valvee	Euran Raiku	8,43	
	3	Jannastiina Pusa	Porin Yleisurheilu	8,63	
	4	Jonna Vihlman	Ulvila Sport Team	8,68	
		Ella Huhtanen	Euran Raiku	DNS	
					
		Miehet 60m			
	1	Antti Toivonen	Turun Urheiluliitto	7,10	
	2	Eero Haapala	Jalasjärven Jalas 	7,12	
	3	Mats-Johan Hagman	IF Kraft	7,17	
		Waltteri Immonen	Lauttakylän Luja	DNF	
		Lauri Kohtamäki	Noormarkun Nopsa	DNS	
					
		N 17 60m			
	1	Jenni Jokinen	Nakkilan Vire	7,71	
	2	Jasmina Limnell	Porin Yleisurheilu	7,84	
	3	Sari Nevanpää	Porin Yleisurheilu	8,00	
	4	Iida Vieno	Nakkilan Vire	8,41	
	5	Marika Eko	Euran Raiku	8,43	
					
		Naiset 60m			
	1	Minna Viljanen	Nakkilan Vire	8,16	
	2	Emma Eriksson 	Porin Yleisurheilu	8,36	
	3	Jonna Kangasniemi 	Porin Yleisurheilu	8,57	
		Milja Kuikka	Euran Raiku	DNS	
					
		M 17 60m			
	1	Juuso Heino	Noormarkun Nopsa	7,36	
	2	Teemu Lankinen	Noormarkun Nopsa	7,54	
	3	Johannes Välimäki	Noormarkun Nopsa	7,64	
	4	Eero Filppula	Euran Raiku	7,70	
	5	Lauri Vettenranta	Vammalan seudun Voima	7,71	
	6	Jori Antikainen	Noormarkun Nopsa	7,75	
	7	Tomi Nieminen	K:pään Seudun Leisku 	7,77	
		Harri Paattiniemi	Porin Yleisurheilu	DNS	
		Henri Forsman	Lapin Salama	DNS	
					
		Miehet 200m			
	1	Antti Toivonen	Turun Urheiluliitto	22,49	
	2	Mats-Johan Hagman	IF Kraft	22,92	
	3	Juuso Heino	Noormarkun Nopsa	23,30	23,291
	4	Harri Paattiniemi	Porin Yleisurheilu	23,30	23,298
	5	Johan Nordmyr 	IF Kraft	23,31	
	6	Teemu Lankinen	Noormarkun Nopsa	23,58	
	7	Johannes Välimäki	Noormarkun Nopsa	23,94	
	8	Iiro Heino	Porin Yleisurheilu	23,98	
	9	Joel lapinniemi	Turun Urheiluliitto	24,72	
	10	Mikko Koli	Yleisurheilu-Team	24,76	
	11	Eero Filppula	Euran Raiku	24,99	
	12	Eemeli Ahonen	Vehmaisten Urheilijat	25,02	
	13	Lauri Junnila	Noormarkun Nopsa	25,25	
	14	Jori Antikainen	Noormarkun Nopsa	25,65	
	15	Jorma Hietamäki	Kankaanpään Urheilijat	26,61	
					
		Naiset 200m			
	1	Sanna Aaltonen	Lahden Ahkera	24,91	
	2	Jenni Jokinen	Nakkilan Vire	25,93	
	3	Jonna Kangasniemi	Porin Yleisurheilu	27,99	
					
		ERÄTULOKSET			
					
		T 15 60m alkuerä 1/4			
	1	Suvi Ojala	Tampereen Pyrintö	8,78	
	2	Malin Danielsson	Kristiinan Urheilijat	8,93	
	3	Suvi Marttila	Eurajoen Veikot	9,00	
	4	Sini Välilä	Porin Yleisurheilu	9,30	
	5	Riikka Tähtinen	K:pään Seudun Leisku	9,42	
					
		T 15 60m alkuerä 2/4			
	1	Noora Valvee	Euran Raiku	8,51	q
	2	Jannastiina Pusa	Porin Yleisurheilu	8,67	q
	3	Jonna Vihlman	Ulvila Sport Team	8,72	q
	4	Petra Laakso	Porin Yleisurheilu	8,86	
	5	Nina Soininen	Nakkilan Vire	9,51	
					
		T 15 60m alkuerä 3/4			
	1	Ella Huhtanen	Euran Raiku	8,37	q
	2	Erika Tasanen	Tampereen Pyrintö	9,22	
	3	Hannele Tenhonen	Lavian Kisa	9,38	
	4	Anu Poutanen	Nakkilan Vire	9,48	
					
		T 15 60m alkuerä 4/4			
	1	Anna Kohtamäki	Noormarkun Nopsa	8,39	q
	2	Annariina Leppäniemi	Kokemäen Kova-Väki	9,71	
	3	Annika Puputti	Nakkilan Vire	9,76	
					
		T 15 60m alkukilpailu			
	1	Ella Huhtanen	Euran Raiku	8,37	q
	2	Anna Kohtamäki	Noormarkun Nopsa	8,39	q
	3	Noora Valvee	Euran Raiku	8,51	q
	4	Jannastiina Pusa	Porin Yleisurheilu	8,67	q
	5	Jonna Vihlman	Ulvila Sport Team	8,72	q
	6	Suvi Ojala	Tampereen Pyrintö	8,78	
	7	Petra Laakso	Porin Yleisurheilu	8,86	
	8	Malin Danielsson	Kristiinan Urheilijat	8,93	
	9	Suvi Marttila	Eurajoen Veikot	9,00	
	10	Erika Tasanen	Tampereen Pyrintö	9,22	
	11	Sini Välilä	Porin Yleisurheilu	9,30	
	12	Hannele Tenhonen	Lavian Kisa	9,38	
	13	Riikka Tähtinen	K:pään Seudun Leisku	9,42	
	14	Anu Poutanen	Nakkilan Vire	9,48	
	15	Nina Soininen	Nakkilan Vire	9,51	
	16	Annariina Leppäniemi	Kokemäen Kova-Väki	9,71	
	17	Annika Puputti	Nakkilan Vire	9,76	
					
		P 15 60m, Loppukilpailu 1/2			
	1	Juho Vanhala	Harjavallan Jymy	7,68	
	2	Tuure Heikkilä	Eurajoen Veikot	7,77	
	3	Jani Ahopelto	Ulvila Sport Team	8,18	
	4	Reijo Tähtinen	K:pään Seudun Leisku 	8,33	
	5	Kristian Salo	Nakkilan Vire	DNS	
					
		P 15 60m, Loppukilpailu 2/2			
	1	Joel Lapinniemi	Turun Urheiluliitto	7,98	
	2	Sami Nieminen	K:pään Seudun Leisku 	8,00	
	3	Kalle Laitila	Peräseinäjoen Toive	8,88	
					
		T 13 60m, alkuerä 1/3			
	1	Beea Keskimäki	Porin Tarmo	9,82	
	2	Erika Alander	Porin Tarmo	10,16	
	3	Emmi Hiltunen	Merikarvian Into	10,18	
	4	Anri Pohjonen	Ikaalisten Urheilijat	DNS	
					
		T 13 60m, alkuerä 2/3			
	1	Martta Rautala	Kiukaisten Kisailijat	8,80	q
	2	Mariia Vasara	Porin Yleisurheilu	9,13	q
	3	Eveliina Itkonen	Porin Tarmo	10,10	
	4	Janica Tiirikainen	Nakkilan Vire	10,40	
	5	Harman Kaur	Porin Tarmo	12,18	
					
		T 13 60m, alkuerä 3/3			
	1	Paula Vihtalahti	Noormarkun Nopsa	8,44	q
	2	Noora Hyvärinen	Vammalan seudun Voima	8,78	q
	3	Meea Koivula	Nakkilan Vire	8,97	q
	4	Sofie Danielsson	Kristiinan Urheilijat	9,13	
	5	Susanna Vihlman	Ulvila Sport Team	9,68	
					
		T 13 60m, alkukilpailu			
	1	Paula Vihtalahti	Noormarkun Nopsa	8,44	q
	2	Noora Hyvärinen	Vammalan seudun Voima	8,78	q
	3	Martta Rautala	Kiukaisten Kisailijat	8,80	q
	4	Meea Koivula	Nakkilan Vire	8,97	q
	5	Mariia Vasara	Porin Yleisurheilu	9,13	q
	6	Sofie Danielsson	Kristiinan Urheilijat	9,13	
	7	Susanna Vihlman	Ulvila Sport Team	9,68	
	8	Beea Keskimäki	Porin Tarmo	9,82	
	9	Eveliina Itkonen	Porin Tarmo	10,10	
	10	Erika Alander	Porin Tarmo	10,16	
	11	Emmi Hiltunen	Merikarvian Into	10,18	
	12	Janica Tiirikainen	Nakkilan Vire	10,40	
	13	Harman Kaur	Porin Tarmo	12,18	
		Anri Pohjonen	Ikaalisten Urheilijat	DNS	
					
		P 13 60m, alkuerä 1/3			
	1	Julian Rauhaniemi 	Turun Urheiluliitto	8,32	q
	2	Jaakko Lähteenmäki	Merikarvian Into	8,53	q
	3	Arttu Virtala 	Ulvila Sport Team	9,28	
	4	Aleksi Nieminen	Porin Tarmo	9,83	
					
		P 13 60m, alkuerä 2/3			
	1	Miro Suonperä	Nakkilan Vire	8,94	q
	2	Niko Niemenmaa	K:pään Seudun Leisku 	9,57	
	3	Juuso Walli	Noormarkun Nopsa	9,72	
	4	Oskari Kuusisto	Kokemäen Kova-Väki	10,49	
					
		P 13 60m, alkuerä 3/3			
	1	Pietari Pelto-Piri	Noormarkun Nopsa	8,86	q
	2	Ville Kataja	Noormarkun Nopsa	9,23	q
	3	Toni Riento	Nakkilan Vire	9,38	
	4	Verneri Välimäki  	Noormarkun Nopsa	9,58	
					
		P 13 60m, alkuerä 1/3			
	1	Julian Rauhaniemi 	Turun Urheiluliitto	8,32	q
	2	Jaakko Lähteenmäki	Merikarvian Into	8,53	q
	3	Pietari Pelto-Piri	Noormarkun Nopsa	8,86	q
	4	Miro Suonperä	Nakkilan Vire	8,94	q
	5	Ville Kataja	Noormarkun Nopsa	9,23	q
	6	Arttu Virtala 	Ulvila Sport Team	9,28	
	7	Toni Riento	Nakkilan Vire	9,38	
	8	Niko Niemenmaa	K:pään Seudun Leisku 	9,57	
	9	Verneri Välimäki  	Noormarkun Nopsa	9,58	
	10	Juuso Walli	Noormarkun Nopsa	9,72	
	11	Aleksi Nieminen	Porin Tarmo	9,83	
	12	Oskari Kuusisto	Kokemäen Kova-Väki	10,49	
					
		M 60m, alkuerä 1/4			
	1	Samu Oras	Harjavallan Jymy	7,50	
	2	Niko Kekki	Noormarkun Nopsa	7,55	
	3	Mikko Koli 	Yleisurheilu-Team	7,57	
	4	Rauno Taipale	Merikarvian Into	7,91	
					
		M 60m, alkuerä 2/4			
	1	Lauri Kohtamäki	Noormarkun Nopsa	7,11	q
	2	Mats-Johan Hagman	IF Kraft	7,16	q
	3	Kimmo Kero	K:pään Seudun Leisku 	7,37	
	4	Marko Laine	Virtain Urheilijat	7,72	
					
		M 60m, alkuerä 3/4			
	1	Juho-Pekka Karjalainen	Vehmaisten Urheilijat	7,42	
	2	Johan Nordmyr	IF Kraft	7,46	
	3	Joonas Vainionpää	K:pään Seudun Leisku 	7,52	
	4	Hannu Poussu	Noormarkun Nopsa	DNS	
					
		M 60m, alkuerä 4/4			
	1	Waltteri Immonen	Lauttakylän Luja	7,14	q
	2	Eero Haapala	Jalasjärven Jalas 	7,15	q
	3	Antti Toivonen	Turun Urheiluliitto	7,15	q
	4	Eemeli Ahonen	Vehmaisten Urheilijat	7,99	
		Aleksanteri Vuorinen	Porin Yleisurheilu	DNS	
					
		M 60m, alkukilpailu			
	1	Lauri Kohtamäki	Noormarkun Nopsa	7,11	q
	2	Waltteri Immonen	Lauttakylän Luja	7,14	q
	3	Eero Haapala	Jalasjärven Jalas 	7,15	q
	4	Antti Toivonen	Turun Urheiluliitto	7,15	q
	5	Mats-Johan Hagman	IF Kraft	7,16	q
	6	Kimmo Kero	K:pään Seudun Leisku 	7,37	
	7	Juho-Pekka Karjalainen	Vehmaisten Urheilijat	7,42	
	8	Johan Nordmyr	IF Kraft	7,46	
	9	Samu Oras	Harjavallan Jymy	7,50	
	10	Joonas Vainionpää	K:pään Seudun Leisku 	7,52	
	11	Niko Kekki	Noormarkun Nopsa	7,55	
	12	Mikko Koli 	Yleisurheilu-Team	7,57	
	13	Marko Laine	Virtain Urheilijat	7,72	
	14	Rauno Taipale	Merikarvian Into	7,91	
	15	Eemeli Ahonen	Vehmaisten Urheilijat	7,99	
		Hannu Poussu	Noormarkun Nopsa	DNS	
		Aleksanteri Vuorinen	Porin Yleisurheilu	DNS	
					
		T9 40m, Loppukilpailu 1/3			
	1	Janna Häihänen	Lauttakylän Luja	6,91	
	2	Adeliina Herrala	Kokemäen Kova-Väki	7,18	
	3	Alina Virtala	Ulvila Sport Team	8,11	
	4	Anni-Elina Luotonen	Porin Tarmo	8,53	
	5	Vemilia Puosi	Kaaron Roima	8,56	
					
		T9 40m, Loppukilpailu 2/3			
	1	Saara Filppula	Euran Raiku	7,28	
	2	Nelli Rakkolainen	Kokemäen Kova-Väki	7,29	
	3	Jerika Mäkipuro	Merikarvian Into	7,66	
	4	Maarit Nurmi 	Merikarvian Into	7,89	
					
					
		T9 40m, Loppukilpailu 3/3			
	1	Veera Matintalo 	Lauttakylän Luja	7,22	
	2	Veera Ahonkivi	Kullaan Urheilijat	7,55	
	3	Vilma Lindroos 	Porin Tarmo	7,81	
	4	Sara Huhtanen	Porin Tarmo	8,74	
					
		P9 40m, Loppukilpailu 1/3			
	1	Leevi Vihtalahti	Noormarkun Nopsa	6,67	
	2	Topias Nordberg 	Euran Raiku	6,77	
	3	Niko Nissilä	Ulvila Sport Team	7,15	
	4	Oskari Kärki	Lauttakylän Luja	7,44	
	5	Niko Peltola	Porin Yleisurheilu	8,02	
					
		P9 40m, Loppukilpailu 2/3			
	1	Jaakko Vähäsantanen	Kullaan Urheilijat	7,53	
	2	Eetu Elomäki	Porin Tarmo	7,60	
	3	Jussi Ståhle	Noormarkun Nopsa	7,76	
		Eetu Salin	Kyläsaaren Kajastus	DNS	
					
		P9 40m, Loppukilpailu 3/3			
	1	Aleksi Nieminen	K:pään Seudun Leisku 	7,21	
	2	Asseri Välimäki	Noormarkun Nopsa	7,42	
	3	Eemeli Rantaneva 	Merikarvian Into	7,92	
	4	Aki Halme 	Noormarkun Nopsa	8,15	
					
		T 11 60m, Loppukilpailu 1/4			
	1	Veera Kangasniemi	Noormarkun Nopsa	9,59	
	2	Netta Lehtola	Helsingin Kisa-Veikot	9,68	
	3	Suvi Mäkitalo	Noormarkun Nopsa	9,74	
	4	Veera Tuominen	Kokemäen Kova-Väki	10,02	
	5	Suvi Aulavuo	Hämeenlinnan Tarmo	10,02	
					
		T 11 60m, Loppukilpailu 2/4			
	1	Jonna Alkula	Jalasjärven Jalas	9,47	
	2	Jenni Walli 	Noormarkun Nopsa	9,73	
	3	Marika Haavisto	Lauttakylän Luja	10,42	
	4	Milja Pohjonen	Ikaalisten Urheilijat	11,02	
		Mari Salin	Kyläsaaren Kajastus	DNS	
					
		T 11 60m, Loppukilpailu 3/4			
	1	Taija Lankinen	Noormarkun Nopsa	9,75	
	2	Jenni Lope	Noormarkun Nopsa	9,90	
	3	Jenna Jokinen	Porin Tarmo	10,19	
	4	Veera Puosi	Kaaron Roima	10,48	
	5	Jenni Santikko	Kyläsaaren Kajastus	11,30	
					
		T 11 60m, Loppukilpailu 4/4			
	1	Eveliina Poukka	Porin Tarmo	9,69	
	2	Vanina Laine	Porin Yleisurheilu	9,93	
	3	Elise Ruusunen	Raision Kuula	9,96	
	4	Fanni Kaasalainen	Lauttakylän Luja	10,12	
	5	Elli Uusitalo	Noormarkun Nopsa	10,50	
					
		P 11 60m, Loppukilpailu 1/3			
	1	Riku Peltomaa	Porin Yleisurheilu	9,14	
	2	Ville Tähtinen	Porin Yleisurheilu	9,75	
	3	Santeri Välimäki	Noormarkun Nopsa	9,79	
	4	Timi Riento	Nakkilan Vire	10,19	
					
		P 11 60m, Loppukilpailu 2/3			
	1	Matti Painilainen 	Porin Tarmo	9,36	
	2	Eetu Laitila	Peräseinäjoen Toive	9,47	
	3	Juho Vähäsantanen	Kullaan Urheilijat	9,82	
	4	Niklas Järvenpää	Ulvila Sport Team	10,68	
					
		P 11 60m, Loppukilpailu 3/3			
	1	Cristian Vänttinen	Raision Kuula	10,10	
	2	Eemeli Seppä	Kokemäen Kova-Väki	10,49	
	3	Aaro Haikonen 	Ulvila Sport Team	10,62	
					
		M 17 60m Loppukilpailu 1/2			
	1	Juuso Heino	Noormarkun Nopsa	7,36	
	2	Teemu Lankinen	Noormarkun Nopsa	7,54	
	3	Johannes Välimäki	Noormarkun Nopsa	7,64	
	4	Tomi Nieminen	K:pään Seudun Leisku 	7,77	
		Harri Paattiniemi	Porin Yleisurheilu	DNS	
					
		M 17 60m Loppukilpailu 1/2			
	1	Eero Filppula	Euran Raiku	7,70	
	2	Lauri Vettenranta	Vammalan seudun Voima	7,71	
	3	Jori Antikainen	Noormarkun Nopsa	7,75	
		Henri Forsman	Lapin Salama	DNS	
					
		Miehet 200m 1/5			
	1	Antti Toivonen	Turun Urheiluliitto	22,49	
	2	Mats-Johan Hagman	IF Kraft	22,92	
	3	Johan Nordmyr 	IF Kraft	23,31	
					
		Miehet 200m 2/5			
	1	Juuso Heino	Noormarkun Nopsa	23,30	23,291
	2	Iiro Heino	Porin Yleisurheilu	23,98	
	3	Lauri Junnila	Noormarkun Nopsa	25,25	
					
		Miehet 200m 3/5			
	1	Harri Paattiniemi	Porin Yleisurheilu	23,30	23,298
	2	Teemu Lankinen	Noormarkun Nopsa	23,58	
	3	Johannes Välimäki	Noormarkun Nopsa	23,94	
					
		Miehet 200m 4/5			
	1	Mikko Koli	Yleisurheilu-Team	24,76	
	2	Eemeli Ahonen	Vehmaisten Urheilijat	25,02	
	3	Jori Antikainen	Noormarkun Nopsa	25,65	
					
		Miehet 200m 5/5			
	1	Joel lapinniemi	Turun Urheiluliitto	24,72	
	2	Eero Filppula	Euran Raiku	24,99	
	3	Jorma Hietamäki	Kankaanpään Urheilijat	26,61