Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
26.07. klo 18:00 SiiPo kiekko ja 300m Tulokset (päivitetty: 22:52 26.07.2018)
SiiPo kiekko ja 300m
Siilinjärven Ponnistus - Maaninka 26.07.2018

N Kiekko
Loppukilpailu
1)   Tiia Tirkkonen                   KeitKu                    45,41             
     x      x      45,41  x      43,36  43,92  



P9 300m
1)   Leevi Kinnunen                   SiilPo                    1.00,85           
2)   Antti Nevalainen                 SiilPo                    1.03,48           
3)   Arvi Jokinen                     MaanMa                    1.04,06           
4)   Santtu Paldanius                 MaanMa                    1.06,15           
5)   Väinö Nevalainen                 SiilPo                    1.06,57           
6)   Kasper Malinen                   MaanMa                    1.12,10           
7)   Tobias Malinen                   MaanMa                    1.25,89           

Loppukilpailu erä 1
1)   Leevi Kinnunen                   SiilPo                    1.00,85           
2)   Antti Nevalainen                 SiilPo                    1.03,48           
3)   Tobias Malinen                   MaanMa                    1.25,89           

Loppukilpailu erä 2
1)   Arvi Jokinen                     MaanMa                    1.04,06           
2)   Santtu Paldanius                 MaanMa                    1.06,15           
3)   Väinö Nevalainen                 SiilPo                    1.06,57           
4)   Kasper Malinen                   MaanMa                    1.12,10           


T9 300m
1)   Aada Rissanen                    MaanMa                    1.00,26           
2)   Rita Partala                     MaanMa                    1.01,68           
3)   Sofia Kokkonen                   SiilPo                    1.03,14           
4)   Mimosa Karjalainen               SiilPo                    1.03,57           
5)   Sanni Kokkonen                   SiilPo                    1.04,57           
6)   Annika Sairanen                  SiilPo                    1.08,43           
7)   Milla Tanninen                   MaanMa                    1.12,78           

Loppukilpailu erä 1
1)   Mimosa Karjalainen               SiilPo                    1.03,57           
2)   Sanni Kokkonen                   SiilPo                    1.04,57           
3)   Milla Tanninen                   MaanMa                    1.12,78           

Loppukilpailu erä 2
1)   Aada Rissanen                    MaanMa                    1.00,26           
2)   Rita Partala                     MaanMa                    1.01,68           
3)   Sofia Kokkonen                   SiilPo                    1.03,14           
4)   Annika Sairanen                  SiilPo                    1.08,43           


P9 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Niko Sutinen                     SiilPo                    17,30             
     14,71  15,12  15,21  17,30  

2)   Valtteri Tenhunen                LapinlVe                  14,79             
     14,79  14,21  14,00  x      

3)   Arvi Jokinen                     MaanMa                    13,59             
     11,74  11,18  13,59  x      

4)   Santtu Paldanius                 MaanMa                    11,08             
     9,98   9,18   11,08  9,86   

5)   Tobias Malinen                   MaanMa                    10,63             
     7,43   10,63  x      8,33   

6)   Kasper Malinen                   MaanMa                    10,40             
     8,66   8,33   10,40  9,35   

7)   Antti Nevalainen                 SiilPo                    9,78              
     x      x      9,78   x      



T9 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Sanni Kokkonen                   SiilPo                    8,85              
     7,95   x      8,68   8,85   

2)   Milla Tanninen                   MaanMa                    7,22              
     7,22   6,27   6,63   6,46   

3)   Sofia Kokkonen                   SiilPo                    6,89              
     6,47   6,06   6,89   5,79   



P10 300m
Loppukilpailu
1)   Olavi Juvonen                    SiilPo                    1.02,19           
     Aleksi Pasanen                   SiilPo                    DNS               


T10 300m
1)   Sara-Marjut Kekkonen             SiilPo                    54,93             
2)   Jonna Vartiainen                 SiilPo                    55,45             
3)   Noora Savolainen                 MaanMa                    57,37             
4)   Emma Rytkönen                    MaanMa                    57,96             
5)   Inkeri Jokinen                   MaanMa                    1.02,17           

Loppukilpailu erä 1
1)   Noora Savolainen                 MaanMa                    57,37             
2)   Inkeri Jokinen                   MaanMa                    1.02,17           

Loppukilpailu erä 2
1)   Sara-Marjut Kekkonen             SiilPo                    54,93             
2)   Jonna Vartiainen                 SiilPo                    55,45             
3)   Emma Rytkönen                    MaanMa                    57,96             


P10 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Aleksi Pasanen                   SiilPo                    23,31             
     x      23,31  x      x      

2)   Olavi Juvonen                    SiilPo                    12,52             
     10,55  10,19  12,44  12,52  



T10 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Sara-Marjut Kekkonen             SiilPo                    15,00             
     15,00  x      x      x      

2)   Emma Rytkönen                    MaanMa                    14,97             
     14,97  13,04  12,84  13,92  

3)   Noora Savolainen                 MaanMa                    13,78             
     13,78  13,43  11,35  11,71  

4)   Inkeri Jokinen                   MaanMa                    11,83             
     10,60  10,36  11,83  9,95   



P11 300m
Loppukilpailu
1)   Lauri Juvonen                    SiilPo                    56,31             
2)   Damien Voutilainen               NilsNu                    1.01,92           
     Elias Vanhanen                   KuopRei                   DNS               


T11 300m
1)   Minja Korhonen                   SiilPo                    54,14             
2)   Iiris Airaksinen                 SiilPo                    57,62             
3)   Kristiina Nevalainen             SiilPo                    59,00             
4)   Anni Törrönen                    SiilPo                    59,06             
5)   Tilly Tanninen                   MaanMa                    1.00,33           
6)   Ada Kajander                     SiilPo                    1.00,89           
7)   Kerttu Huttunen                  SiilPo                    1.02,31           

Loppukilpailu erä 1
1)   Minja Korhonen                   SiilPo                    54,14             
2)   Iiris Airaksinen                 SiilPo                    57,62             
3)   Kristiina Nevalainen             SiilPo                    59,00             
4)   Kerttu Huttunen                  SiilPo                    1.02,31           

Loppukilpailu erä 2
1)   Anni Törrönen                    SiilPo                    59,06             
2)   Tilly Tanninen                   MaanMa                    1.00,33           
3)   Ada Kajander                     SiilPo                    1.00,89           


P11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Lauri Juvonen                    SiilPo                    15,30             
     x      15,30  11,91  13,93  

     Damien Voutilainen               NilsNu                    NM                
     x      x      x      x      



T11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Minja Korhonen                   SiilPo                    17,66             
     17,09  16,48  x      17,66  

2)   Kristiina Nevalainen             SiilPo                    16,03             
     x      16,03  x      13,43  

3)   Tilly Tanninen                   MaanMa                    11,95             
     11,20  11,33  11,82  11,95  

4)   Anni Törrönen                    SiilPo                    10,65             
     7,87   x      8,98   10,65  

5)   Ada Kajander                     SiilPo                    10,21             
     7,38   9,06   9,44   10,21  



P12 300m
Loppukilpailu
1)   Samu Miettinen                   SiilPo                    53,71             
2)   Kaapo Korhonen                   SiilPo                    57,43             


T12 300m
Loppukilpailu
1)   Nea Savolainen                   MaanMa                    47,50             
2)   Sanni Tähtinen                   MaanMa                    53,48             
3)   Nea Kinnunen                     SiilPo                    54,45             
4)   Minttu Lehtonen                  SiilPo                    55,75             


P12 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Samu Miettinen                   SiilPo                    25,71             
     21,27  x      x      24,32  22,42  25,71  

2)   Kaapo Korhonen                   SiilPo                    24,88             
     24,88  x      x      x      x      x      



T12 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Sanni Tähtinen                   MaanMa                    19,53             
     x      19,53  x      16,28  14,46  17,41  

2)   Minttu Lehtonen                  SiilPo                    18,23             
     17,65  x      x      18,23  x      x      



T13 300m
Loppukilpailu
1)   Netta Korhonen                   SiilPo                    54,54             
2)   Piitu Soininen                   SiilPo                    58,92             


T13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Piitu Soininen                   SiilPo                    20,52             
     18,11  19,35  20,52  x      19,39  x      

2)   Eveliina Sairanen                SiilPo                    20,04             
     x      18,11  20,04  17,98  x      -      

3)   Netta Korhonen                   SiilPo                    19,35             
     x      x      17,39  x      17,65  19,35  



T14 300m
Loppukilpailu
1)   Tilda Korhonen                   SiilPo                    48,52             
     Siiri Pirinen                    JuvU                      DNS               


P14 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Riku Tenhunen                    SiilPo                    37,77             
     37,77  x      35,28  x      36,55  34,48  



T14 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Salla Korhonen                   VarpVi                    27,01             
     24,68  24,16  27,01  23,53  x      x      

2)   Tilda Korhonen                   SiilPo                    24,94             
     x      21,82  24,94  x      21,67  23,42  



T15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Milla Korhonen                   VarpVi                    27,90             
     24,60  25,37  27,90  24,89  x      27,90  



M17 300m
Loppukilpailu
1)   Ville Korhonen                   SiilPo                    44,58             


N17 300m
Loppukilpailu
1)   Iida Pyykönen                    NurmSe                    49,40             


M17 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Juuso Vanhanen                   KuopRei                   41,05             
     39,59  x      39,69  39,00  x      41,05  



N17 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Meiju Eskelinen                  MaanMa                    30,35             
     x      x      x      28,37  29,13  30,35  



M19 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Kaapo Kolari                     VarkKV                    41,30             
     38,89  41,30  40,61  x      40,30  x      



N19 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Kaisu Eskelinen                  MaanMa                    40,33             
     40,33  x      x      x      x      x      

     Taija Tirkkonen                  KeitKu                    NM                
     x      x      x      x      x      x