Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
21.08. klo 17:00 Elokuun kisat Tulokset (päivitetty: 11:31 22.08.2018)
Eräjaot ja tulokset: 

http://live.tuloslista.com/3266

KOKONAISTULOKSET:

Elokuun kisat
Jyväskylän Kenttäurheilijat
21.08.2018

M 100m
1)   Jesse Väyrynen                   JyväskKU                  10,82             
2)   Erno Mehtonen                    SavonlRie                 10,91             
3)   Tuomas Rouvali                   JyväskKU                  11,00             
4)   Lasse Hämelahti                  LängelmU                  11,11             
5)   Pietari Valoranta                JyväskKU                  11,25             
6)   Jussi Julkunen                   KuopRei                   11,42             
7)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  11,47             
8)   Joona Kiviaho                    ÄhtU                      11,52             
9)   Lassi Hakonen                    PihtipTui                 11,59             
10)  Kaarle Muurikoski                VarkKV                    11,67             
11)  Kristian Peltola                 JyväskKU                  11,69             
12)  Dani Lirkki                      JyväskKU                  11,70             
13)  Lauri Hietaharju                 JyväskKU                  11,72             
14)  Arttu Ahola                      JyväskKU                  11,90             
15)  Teemu Laitinen                   JyväskKU                  12,12             
16)  Luukas Saari                     JyväskKU                  12,19             
17)  Miro Saartoala                   JyväskKU                  12,81             
     Leevi-Kalle Heikkilä             JyväskKU                  DNS               
     Niko Mutikainen                  SavonlRie                 DNS               
     Viljami Hietaharju               JyväskKU                  DNS               
     Juuso Peltola                    JyväskKU                  DQ                

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,5
1)   Dani Lirkki                      JyväskKU                  11,70             
2)   Arttu Ahola                      JyväskKU                  11,90             
3)   Teemu Laitinen                   JyväskKU                  12,12             
4)   Luukas Saari                     JyväskKU                  12,19             
5)   Miro Saartoala                   JyväskKU                  12,81             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,3
1)   Pietari Valoranta                JyväskKU                  11,25             
2)   Jussi Julkunen                   KuopRei                   11,42             
3)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  11,47             
4)   Lassi Hakonen                    PihtipTui                 11,59             
5)   Kaarle Muurikoski                VarkKV                    11,67             
6)   Kristian Peltola                 JyväskKU                  11,69             
7)   Lauri Hietaharju                 JyväskKU                  11,72             
     Leevi-Kalle Heikkilä             JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +2,8
1)   Jesse Väyrynen                   JyväskKU                  10,82             
2)   Erno Mehtonen                    SavonlRie                 10,91             
3)   Tuomas Rouvali                   JyväskKU                  11,00             
4)   Lasse Hämelahti                  LängelmU                  11,11             
5)   Joona Kiviaho                    ÄhtU                      11,52             
     Juuso Peltola                    JyväskKU                  DQ                
     Niko Mutikainen                  SavonlRie                 DNS               
     Viljami Hietaharju               JyväskKU                  DNS               


N 100m
1)   Emmi Mäkinen                     JyväskKU                  12,32             
2)   Sofia Järvelin                   AlavU                     12,39             
3)   Ida Aidanpää-Immonen             JyväskKU                  12,43             
4)   Sini Toivola                     JyväskKU                  12,47             
5)   Nora-Julia Isoluoma              JyväskKU                  12,56             
6)   Oona Nieminen                    JyväskKU                  12,78             
7)   Vilma Jaatinen                   KalajJu                   13,01             
8)   Johanna Kulmala                  JyväskKU                  13,06             
9)   Wilhelmiina Harju                JyväskKU                  13,08             
10)  Siiri Salo                       JyväskKU                  13,23             
11)  Emmi Pennanen                    JyväskKU                  13,29             
12)  Nea Huvila                       JyväskKU                  13,37             
13)  Vilma Lehtoranta                 JyväskKU                  13,43             
14)  Tiia Koskelo                     JyväskKU                  13,62             
15)  Lilli Kärkkäinen                 JyväskKU                  13,74             
16)  Janina Jaatinen                  JyväskKU                  13,98             
     Aino Viljanmaa                   JyväskKU                  DNS               
     Elisa Kirvesniemi                JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,1
1)   Tiia Koskelo                     JyväskKU                  13,62             
2)   Janina Jaatinen                  JyväskKU                  13,98             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +4,0
1)   Johanna Kulmala                  JyväskKU                  13,06             
2)   Wilhelmiina Harju                JyväskKU                  13,08             
3)   Siiri Salo                       JyväskKU                  13,23             
4)   Emmi Pennanen                    JyväskKU                  13,29             
5)   Nea Huvila                       JyväskKU                  13,37             
6)   Vilma Lehtoranta                 JyväskKU                  13,43             
7)   Lilli Kärkkäinen                 JyväskKU                  13,74             
     Aino Viljanmaa                   JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +3,1
1)   Emmi Mäkinen                     JyväskKU                  12,32             
2)   Sofia Järvelin                   AlavU                     12,39             
3)   Ida Aidanpää-Immonen             JyväskKU                  12,43             
4)   Sini Toivola                     JyväskKU                  12,47             
5)   Nora-Julia Isoluoma              JyväskKU                  12,56             
6)   Oona Nieminen                    JyväskKU                  12,78             
7)   Vilma Jaatinen                   KalajJu                   13,01             
     Elisa Kirvesniemi                JyväskKU                  DNS               


N 200m
1)   Sofia Järvelin                   AlavU                     26,21             
2)   Helmi Kortetmaa                  KannU                     26,36             
3)   Heidi Salminen                   JyväskKU                  26,39             
4)   Heini Ikonen                     JyväskKU                  26,52             
5)   Pinja Hirvilahti                 JyväskKU                  26,58             
6)   Neea Flyktman                    KaipVi                    26,87             
7)   Minttu Rinne                     SaarijPu                  26,88             
8)   Johanna Kulmala                  JyväskKU                  27,31             
9)   Laura Koivisto                   JyväskKU                  27,32             
10)  Wilhelmiina Harju                JyväskKU                  27,52             
11)  Roosa Rissanen                   SavonlRie                 29,32             
12)  Netta Kallio                     PylkönmY                  29,87             
     Siiri Salo                       JyväskKU                  DNS               
     Aino Viljanmaa                   JyväskKU                  DNS               
     Inga Koistinen                   JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,0
1)   Neea Flyktman                    KaipVi                    26,87             
2)   Laura Koivisto                   JyväskKU                  27,32             
3)   Wilhelmiina Harju                JyväskKU                  27,52             
4)   Roosa Rissanen                   SavonlRie                 29,32             
5)   Netta Kallio                     PylkönmY                  29,87             
     Aino Viljanmaa                   JyväskKU                  DNS               
     Inga Koistinen                   JyväskKU                  DNS               
     Siiri Salo                       JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +3,4
1)   Sofia Järvelin                   AlavU                     26,21             
2)   Helmi Kortetmaa                  KannU                     26,36             
3)   Heidi Salminen                   JyväskKU                  26,39             
4)   Heini Ikonen                     JyväskKU                  26,52             
5)   Pinja Hirvilahti                 JyväskKU                  26,58             
6)   Minttu Rinne                     SaarijPu                  26,88             
7)   Johanna Kulmala                  JyväskKU                  27,31             


M 400m
1)   Juho Pirskanen                   KuopRei                   49,32             
2)   Teemu Keronen                    JyväskKU                  49,78             
3)   Juho Seppänen                    JyväskKU                  50,02             
4)   Juuso Hassi                      OrivPo                    50,05             
5)   Eemeli Välimäki                  NoormNo                   50,63             
6)   Aleksi Tuononen                  ÄhtU                      50,78             
7)   Miika Lehtinen                   JyväskKU                  53,09             
8)   Jussi Huuskonen                  JyväskKU                  53,84             
9)   Mikke Paajanen                   KuopRei                   1.06,00           

Loppukilpailu erä 1
1)   Miika Lehtinen                   JyväskKU                  53,09             
2)   Jussi Huuskonen                  JyväskKU                  53,84             
3)   Mikke Paajanen                   KuopRei                   1.06,00           

Loppukilpailu erä 2
1)   Juho Pirskanen                   KuopRei                   49,32             
2)   Teemu Keronen                    JyväskKU                  49,78             
3)   Juho Seppänen                    JyväskKU                  50,02             
4)   Juuso Hassi                      OrivPo                    50,05             
5)   Eemeli Välimäki                  NoormNo                   50,63             
6)   Aleksi Tuononen                  ÄhtU                      50,78             


N 800m
Loppukilpailu
1)   Veera Mensonen                   MaanMa                    2.20,55           
2)   Janina Jahkola                   JyväskKU                  2.29,86           
3)   Heta Jauhiainen                  KalajJu                   2.35,34           
4)   Heini Nikander                   LänsiUU                   2.39,45           
     Kaisa Honkaharju                 KälvTa                    DNS               


M 1500m
Loppukilpailu
1)   Tuomas Seppänen                  JyväskKU                  4.27,42           
2)   Valtteri Konttinen               JyväskKU                  4.34,74           
     Miika Lehtinen                   JyväskKU                  DNS               


M 10000m
Loppukilpailu
1)   Jaakko Nieminen                  JyväskKU                  30.51,77          
2)   Väinö Klemola                    KuopRei                   32.57,39          
3)   Jonathan Kilpelä                 JyväskKU                  33.02,27          
4)   Antti Hyttinen                   VaajKuo                   33.53,07          
5)   Aleksi Niemelä                   JyväskKU                  34.26,19          
6)   Antti Nisonen                    MikkKV                    35.16,72          
7)   Samu Nerg                        JyväskKU                  37.52,04          
     Toni Valido                      RunClub                   DNS               


N 10000m
Loppukilpailu
1)   Katri Niemistö                   JyväskKU                  37.22,21          
2)   Tiina Alhonen                    VaajKuo                   38.43,61          
     Anni Tuimala                     ÄänekU                    DNS               


N 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,3
1)   Nora-Julia Isoluoma              JyväskKU                  14,37             
2)   Noora Kauranen                   HämeenlTa                 14,46             
3)   Sini Toivola                     JyväskKU                  14,68             
4)   Kaisa Pousi                      TampPy                    14,93             
5)   Vilma Jaatinen                   KalajJu                   15,10             
6)   Roosa Rissanen                   SavonlRie                 16,50             


M 110m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,5
1)   Juuso Peltola                    JyväskKU                  14,78             


M Korkeus
Loppukilpailu
1)   Arttu Mattila                    ÄänekU                    200               
     200    210    
     o      xxx    



N Korkeus
Loppukilpailu
1)   Minttu Rinne                     SaarijPu                  165               
     155    160    165    168    
     xxo    xxo    xxo    xxx    

2)   Etti Mehtonen                    SavonlRie                 145               
     140    145    150    
     o      xo     xxx    

3)   Niina Karttunen                  SavonlRie                 140               
     130    135    140    145    
     o      o      xo     xxx    
                                


M Seiväs
M Seiväs
Loppukilpailu
1)   Santtu Koskiaho                  KarijTa                   503               
     463    483    503    515    
     o      o      xxo    xx-    

2)   Joonas Jokivartio                JyväskKU                  483               
     463    473    483    503    
     o      xo     xxo    xxx    

3)   Pietari Outinen                  JyväskKU                  463               
     453    463    473    
     o      o      xxx    

4)   Vesa Rantanen                    VirtU                     403               
     403    423    
     o      xxx    

5)   Vilho Happonen                   JyväskKU                  353               
     313    323    333    343    353    363    
     o      xo     xo     o      xxo    xxx    

6)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  303               
     303    313    
     o      xxx    

7)   Jukka Järvenpää                  JyväskKU                  303               
     273    283    293    303    313    
     xo     o      o      o      xx-    

     Iiro Suutarinen                  ÄhtU                      NH                
     443    453    
     xx-    x      

     Mikael Westö                     VasaIS                    NH                
     463    473    
     xx-    x      


N Seiväs
Loppukilpailu
1)   Saga Andersson                   EsboIF                    403               
     403    420    
     xxo    xxx    

2)   Henriikka Könönen                KuivAu                    373               
     373    393    
     xxo    xxx    

3)   Pinja Koivumäki                  LauttLu                   353               
     343    353    363    
     xo     xo     xxx    

4)   Vilma Moilanen                   JyväskKU                  283               
     283    293    
     o      xxx    

     Elina Lampela                    OulPy                     NH                
     373    
     xxx    
                                  


M Kuula
Loppukilpailu
1)   Kalle Savolainen                 KeitNu                    15,19             
     x      15,18  x      x      x      15,19  

2)   Lauri Lindqvist                  SiilPo                    14,74             
     x      x      14,74  x      x      x      



N Kuula
Loppukilpailu
1)   Elisa Kirvesniemi                JyväskKU                  11,93             
     11,93  11,46  x      x      x      x      

2)   Siiri Tossavainen                JyväskKU                  8,02              
     7,61   7,69   7,43   7,70   8,02   x      

     Aada Koppeli                     JyväskKU                                    


M Kiekko
Loppukilpailu
1)   Juuso Sillanpää                  JyväskKU                  46,88             
     45,95  x      46,88  x      x      x      

2)   Jouni Hytti                      LappUM                    41,08             
     41,08  x      40,38  40,63  38,04  x      



N Kiekko
Loppukilpailu
1)   Maria Olkkonen                   HartVoi                   37,75             
     37,75  x      x      x      x      x      

2)   Rebekka Rekola                   JyväskKU                  34,16             
     x      x      x      33,62  34,16  x      

3)   Linda Huhtala                    YlänKi                    33,77             
     31,39  33,77  x      30,73  x      x      

4)   Tiia Koskelo                     JyväskKU                  31,25             
     31,25  x      x      x      x      x      

5)   Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  23,09             
     x      x      23,09  20,02  x      x      

6)   Emilia Immonen                   JyväskKU                  21,80             
     21,63  x      21,80  x      x      x      

     Anna Olkkonen                    HartVoi                   NM                
     x      x      x      x      x      x      

     Camilla Forsberg                 JyväskKU                                    


M 4x400m viesti
Loppukilpailu
1)   Jyväskylän Kenttäurheilijat      JyväskKU                  3.27,05           
   1) Pietari Valoranta, 2) Jussi Huuskonen, 
   3) Teemu Keronen, 4) Juho Seppänen


P9 40m
1)   Onni Erkkilä                     JyväskKU                  6,75              
2)   Joel Laurinmaa                   JyväskKU                  6,90              
3)   Joonatan Kulmala                 JyväskKU                  7,07              
4)   Erkka-Voitto Heinonen            JyväskKU                  7,08              
5)   Elias Oittinen                   SaarijPu                  7,10              
6)   Kasper Ekonoja                   JyväskKU                  7,18              
7)   Iivari Tiihonen                  KangasnKa                 7,25              
8)   Eetu Lietsala                    OrivPo                    7,34              
9)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  7,35              
10)  Kasperi Möttönen                 JyväskKU                  7,42              
11)  Valtteri Valkola                 SaarijPu                  7,44              
12)  Veikko Alonen                    JyväskKU                  8,17              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,1
1)   Kasper Ekonoja                   JyväskKU                  7,18              
2)   Iivari Tiihonen                  KangasnKa                 7,25              
3)   Eetu Lietsala                    OrivPo                    7,34              
4)   Kasperi Möttönen                 JyväskKU                  7,42              
5)   Valtteri Valkola                 SaarijPu                  7,44              
6)   Veikko Alonen                    JyväskKU                  8,17              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,0
1)   Onni Erkkilä                     JyväskKU                  6,75              
2)   Joel Laurinmaa                   JyväskKU                  6,90              
3)   Joonatan Kulmala                 JyväskKU                  7,07              
4)   Erkka-Voitto Heinonen            JyväskKU                  7,08              
5)   Elias Oittinen                   SaarijPu                  7,10              
6)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  7,35              


T9 40m
1)   Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  6,90              
2)   Venla Salminen                   JyväskKU                  6,93              
3)   Pihla Hyyppä                     JyväskKU                  7,07              
4)   Riina-Lotta Nalkki               JyväskKU                  7,15              
4)   Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  7,15              
6)   Petra Lähteelä                   SuolU                     7,16              
7)   Martta Rasmus                    JyväskKU                  7,30              
8)   Aino Määränen                    UurU                      7,38              
9)   Sara Haapakoski                  SaarijPu                  7,43              
10)  Fanni Virtanen                   JyväskKU                  7,46              
11)  Riia Piipponen                   JyväskKu                  7,47              
12)  Jenny Björkberg                  JyväskKU                  7,64              
13)  Ella Roimela                     JyväskKU                  7,77              
14)  Julia Puranen                    JyväskKU                  8,10              
15)  Veera Elomaa                     LaukU                     8,20              
16)  Iiris Elomaa                     LaukU                     9,20              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,9
1)   Martta Rasmus                    JyväskKU                  7,30              
2)   Aino Määränen                    UurU                      7,38              
3)   Fanni Virtanen                   JyväskKU                  7,46              
4)   Riia Piipponen                   JyväskKu                  7,47              
5)   Jenny Björkberg                  JyväskKU                  7,64              
6)   Julia Puranen                    JyväskKU                  8,10              
7)   Veera Elomaa                     LaukU                     8,20              
8)   Iiris Elomaa                     LaukU                     9,20              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,7
1)   Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  6,90              
2)   Venla Salminen                   JyväskKU                  6,93              
3)   Pihla Hyyppä                     JyväskKU                  7,07              
4)   Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  7,15              
4)   Riina-Lotta Nalkki               JyväskKU                  7,15              
6)   Petra Lähteelä                   SuolU                     7,16              
7)   Sara Haapakoski                  SaarijPu                  7,43              
8)   Ella Roimela                     JyväskKU                  7,77              


P9 1000m
Loppukilpailu
1)   Joonatan Kulmala                 JyväskKU                  3.48,9h           
2)   Kasper Ekonoja                   JyväskKU                  3.52,8h           
3)   Elias Oittinen                   SaarijPu                  3.54,6h           
4)   Eetu Keto-Tokoi                  JyväskKU                  4.15,9h           
     Veikko Alonen                    JyväskKU                  DNS               


T9 1000m
Loppukilpailu
1)   Enni Mustaparta                  JyväskKU                  4.16,2h           
2)   Petra Lähteelä                   SuolU                     4.47,3h           
3)   Riia Piipponen                   JyväskKu                  4.58,5h           
4)   Ella Roimela                     JyväskKU                  5.00,1h           
5)   Julia Puranen                    JyväskKU                  5.02,8h           
6)   Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  5.09,1h           


P9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Onni Erkkilä                     JyväskKU                  108               
     80     85     90     95     100    104    108    112    
     o      o      o      o      o      xo     o      xxx    

2)   Eetu Lietsala                    OrivPo                    104               
     80     85     90     95     100    104    108    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

3)   Kasperi Möttönen                 JyväskKU                  104               
     80     85     90     95     100    104    108    
     o      o      xo     xxo    o      o      xxx    

4)   Joonatan Kulmala                 JyväskKU                  100               
     80     85     90     95     100    104    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

5)   Joel Laurinmaa                   JyväskKU                  95                
     80     85     90     95     100    
     o      o      o      xo     xxx    



T9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Riina-Lotta Nalkki               JyväskKU                  108               
     80     85     90     95     100    104    108    112    
     o      o      o      o      o      o      o      xxx    

2)   Enni Mustaparta                  JyväskKU                  108               
     80     85     90     95     100    104    108    112    
     o      xo     o      o      o      o      xo     xxx    

3)   Pihla Hyyppä                     JyväskKU                  95                
     95     100    
     o      xxx    

4)   Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  95                
     80     85     90     95     100    
     xo     xo     xo     xo     xxx    



P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Onni Erkkilä                     JyväskKU                  3,71              
     3,68   3,43   x      3,71   
                                 

2)   Elias Oittinen                   SaarijPu                  3,60              
     3,60   3,51   3,48   3,52   
                                 

3)   Joonatan Kulmala                 JyväskKU                  3,52              
     3,34   3,39   3,29   3,52   
                                 

4)   Erkka-Voitto Heinonen            JyväskKU                  3,49              
     3,41   3,44   3,39   3,49   
                                 

5)   Joel Laurinmaa                   JyväskKU                  3,44              
     3,43   3,37   3,44   3,43   
                                 

6)   Kasper Ekonoja                   JyväskKU                  3,15              
     3,13   2,97   2,75   3,15   
                                 

7)   Kasperi Möttönen                 JyväskKU                  3,07              
     2,80   2,89   2,90   3,07   
                                 

8)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  3,06              
     2,75   3,06   2,92   2,86   
                                 

9)   Valtteri Valkola                 SaarijPu                  3,02              
     3,02   2,86   x      2,96   
                                 

10)  Iivari Tiihonen                  KangasnKa                 2,94              
     2,56   2,77   2,80   2,94   
                                 

11)  Veikko Alonen                    JyväskKU                  2,62              
     2,62   2,39   x      -      
                                 



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Pihla Hyyppä                     JyväskKU                  3,60              
     3,60   3,51   3,25   x      
                                 

2)   Riina-Lotta Nalkki               JyväskKU                  3,50              
     3,46   3,50   3,39   3,48   
                                 

3)   Venla Salminen                   JyväskKU                  3,48              
     3,48   3,39   3,31   3,44   
                                 

4)   Enni Mustaparta                  JyväskKU                  3,32              
     3,28   3,24   2,98   3,32   
                                 

5)   Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  3,31              
     3,31   x      2,67   3,12   
                                 

6)   Aino Määränen                    UurU                      3,28              
     3,28   2,97   2,78   3,07   
                                 

7)   Veera Elomaa                     LaukU                     3,20              
     3,20   3,02   2,81   x      
                                 

8)   Jenny Björkberg                  JyväskKU                  3,16              
     3,02   3,04   3,16   3,12   
                                 

9)   Sara Haapakoski                  SaarijPu                  3,06              
     3,00   3,06   3,03   3,01   
                                 

10)  Petra Lähteelä                   SuolU                     2,98              
     2,90   x      2,84   2,98   
                                 

11)  Riia Piipponen                   JyväskKu                  2,95              
     2,87   2,86   2,84   2,95   
                                 

12)  Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  2,89              
     2,55   x      2,85   2,89   
                                 

13)  Fanni Virtanen                   JyväskKU                  2,78              
     x      2,78   2,65   2,58   
                                 

14)  Ella Roimela                     JyväskKU                  2,77              
     2,56   2,63   2,77   2,73   
                                 

15)  Martta Rasmus                    JyväskKU                  2,77              
     2,49   2,77   2,61   2,53   
                                 

16)  Julia Puranen                    JyväskKU                  2,62              
     2,48   2,43   2,62   2,49   
                                 

17)  Iiris Elomaa                     LaukU                     2,39              
     2,39   2,14   2,01   x      
                                 



P11 60m
1)   Vilho Ketonen                    JyväskKU                  9,07              
2)   Voitto Moisio                    KaipVi                    9,12              
3)   Tommi Sivill                     JyväskKU                  9,31              
4)   Konsta Vuorela                   JyväskKU                  9,33              
5)   Joel Myllyntaus                  JyväskKU                  9,36              
6)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  9,38              
7)   Hannes Bottas                    JyväskKU                  9,40              
8)   Joona Viitala                    PetäjävPe                 9,51              
9)   Juuso Tapanila                   JyväskKU                  9,74              
10)  Matti Laiho                      JyväskKU                  9,80              
11)  Eino Sajavaara                   JyväskKU                  10,00             
12)  Paavo Heinisuo                   JyväskKU                  10,09             
13)  Aarne Moisio                     KaipVi                    10,13             
14)  Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  10,14             
15)  Reino Hautanen                   PylkönmY                  10,78             
     Daniel Pollari                   JyväskKU                  DNS               
     Kalle Tossavainen                JyväskKU                  DNS               
     Konsta Salminen                  JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,3
1)   Joona Viitala                    PetäjävPe                 9,51              
2)   Juuso Tapanila                   JyväskKU                  9,74              
3)   Matti Laiho                      JyväskKU                  9,80              
4)   Eino Sajavaara                   JyväskKU                  10,00             
5)   Paavo Heinisuo                   JyväskKU                  10,09             
6)   Aarne Moisio                     KaipVi                    10,13             
7)   Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  10,14             
8)   Reino Hautanen                   PylkönmY                  10,78             
     Daniel Pollari                   JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,8
1)   Vilho Ketonen                    JyväskKU                  9,07              
2)   Voitto Moisio                    KaipVi                    9,12              
3)   Tommi Sivill                     JyväskKU                  9,31              
4)   Konsta Vuorela                   JyväskKU                  9,33              
5)   Joel Myllyntaus                  JyväskKU                  9,36              
6)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  9,38              
7)   Hannes Bottas                    JyväskKU                  9,40              
     Kalle Tossavainen                JyväskKU                  DNS               
     Konsta Salminen                  JyväskKU                  DNS               


T11 60m
1)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  8,97              
2)   Essi Suni                        JyväskKU                  9,30              
3)   Veera Pöyry                      MikkKV                    9,52              
4)   Sofia Sauvala                    JyväskKU                  9,55              
4)   Nelli Flyktman                   KaipVi                    9,55              
6)   Iina Kellokoski                  JyväskKU                  9,62              
7)   Hilla Savioja                    JyväskKU                  9,68              
8)   Aino-Maria Valkola               SaarijPu                  9,80              
9)   Pihla Lähteelä                   SuolU                     9,83              
10)  Olivia Puranen                   JyväskKU                  9,84              
11)  Melina Vertala                   JyväskKU                  9,87              
12)  Lumi Harjulehto                  JyväskKU                  9,90              
13)  Erika Parkkonen                  JyväskKU                  9,93              
14)  Eeva Alonen                      JyväskKU                  9,99              
15)  Saana Saartoala                  JyväskKU                  10,44             
16)  Viivi Jermoranta                 MuurY                     10,62             
     Pinja Heino                      JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +3,4
1)   Iina Kellokoski                  JyväskKU                  9,62              
2)   Aino-Maria Valkola               SaarijPu                  9,80              
3)   Pihla Lähteelä                   SuolU                     9,83              
4)   Lumi Harjulehto                  JyväskKU                  9,90              
5)   Erika Parkkonen                  JyväskKU                  9,93              
6)   Saana Saartoala                  JyväskKU                  10,44             
7)   Viivi Jermoranta                 MuurY                     10,62             
     Pinja Heino                      JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,3
1)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  8,97              
2)   Essi Suni                        JyväskKU                  9,30              
3)   Veera Pöyry                      MikkKV                    9,52              
4)   Nelli Flyktman                   KaipVi                    9,55              
4)   Sofia Sauvala                    JyväskKU                  9,55              
6)   Hilla Savioja                    JyväskKU                  9,68              
7)   Olivia Puranen                   JyväskKU                  9,84              
8)   Melina Vertala                   JyväskKU                  9,87              
9)   Eeva Alonen                      JyväskKU                  9,99              


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Konsta Vuorela                   JyväskKU                  3.22,78           
2)   Tommi Sivill                     JyväskKU                  3.25,45           
3)   Lauri Lakanen                    JyväskKU                  3.29,73           
4)   Eemil Saari                      JyväskKU                  3.39,37           
5)   Eino Sajavaara                   JyväskKU                  3.49,37           
6)   Matti Laiho                      JyväskKU                  3.52,66           
     Aarne Moisio                     KaipVi                    DNS               
     Juuso Tapanila                   JyväskKU                  DNS               
     Vilho Hietala                    JyväskKU                  DNS               


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Olivia Puranen                   JyväskKU                  3.41,9h           
2)   Mianna Liimatainen               SaarijPu                  3.51,2h           
3)   Essi Suni                        JyväskKU                  4.01,7h           
4)   Erika Parkkonen                  JyväskKU                  4.03,8h           
5)   Eeva Alonen                      JyväskKU                  4.11,6h           
6)   Saana Saartoala                  JyväskKU                  4.14,8h           
7)   Aino Kinnunen                    SuolU                     4.50,7h           


P11 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +2,6
1)   Juuso Tapanila                   JyväskKU                  10,61             
2)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  10,81             
3)   Vilho Ketonen                    JyväskKU                  10,90             
4)   Hannes Bottas                    JyväskKU                  10,95             
5)   Paavo Heinisuo                   JyväskKU                  11,40             
     Konsta Salminen                  JyväskKU                  DNS               
     Lauri Lakanen                    JyväskKU                  DNS               
     Vilho Hietala                    JyväskKU                  DNS               


T11 60m aidat
1)   Nelli Flyktman                   KaipVi                    10,59             
2)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  10,77             
3)   Veera Pöyry                      MikkKV                    11,27             
4)   Sofia Sauvala                    JyväskKU                  11,38             
5)   Hilla Savioja                    JyväskKU                  11,54             
6)   Senni Haapakoski                 SaarijPu                  11,56             
7)   Melina Vertala                   JyväskKU                  11,79             
8)   Iina Kellokoski                  JyväskKU                  12,00             
9)   Erika Parkkonen                  JyväskKU                  12,28             
10)  Joanna Leppänen                  JyväskKu                  13,03             
11)  Iitu Riekkinen                   JyväskKU                  13,39             
12)  Aino-Maria Valkola               SaarijPu                  13,52             
13)  Lumi Harjulehto                  JyväskKU                  14,92             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,5
1)   Sofia Sauvala                    JyväskKU                  11,38             
2)   Iina Kellokoski                  JyväskKU                  12,00             
3)   Joanna Leppänen                  JyväskKu                  13,03             
4)   Iitu Riekkinen                   JyväskKU                  13,39             
5)   Aino-Maria Valkola               SaarijPu                  13,52             
6)   Lumi Harjulehto                  JyväskKU                  14,92             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,8
1)   Nelli Flyktman                   KaipVi                    10,59             
2)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  10,77             
3)   Veera Pöyry                      MikkKV                    11,27             
4)   Hilla Savioja                    JyväskKU                  11,54             
5)   Senni Haapakoski                 SaarijPu                  11,56             
6)   Melina Vertala                   JyväskKU                  11,79             
7)   Erika Parkkonen                  JyväskKU                  12,28             


P11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Tommi Sivill                     JyväskKU                  9,16              
     9,09   9,16   -      -      
                                 

2)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  8,97              
     8,68   8,97   8,44   8,63   
                                 

3)   Vilho Ketonen                    JyväskKU                  8,63              
     8,63   x      x      8,49   
                                 

4)   Joona Viitala                    PetäjävPe                 8,41              
     8,18   8,36   8,10   8,41   
                                 

5)   Lauri Lakanen                    JyväskKU                  8,35              
     8,35   8,29   8,24   8,14   
                                 

6)   Joel Myllyntaus                  JyväskKU                  7,67              
     7,67   -      -      -      
                                 
                                   


T11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  9,96              
     9,76   9,96   9,86   9,69   
                                 

2)   Senni Haapakoski                 SaarijPu                  8,61              
     8,61   8,42   8,25   8,30   
                                 

3)   Melina Vertala                   JyväskKU                  8,55              
     8,55   8,32   8,31   8,12   
                                 

4)   Iitu Riekkinen                   JyväskKU                  8,46              
     8,46   8,29   8,27   8,36   
                                 

5)   Veera Pöyry                      MikkKV                    8,36              
     8,04   8,36   7,40   8,03   
                                 

6)   Sofia Sauvala                    JyväskKU                  8,23              
     8,23   7,87   8,05   8,22   
                                 

7)   Aino-Maria Valkola               SaarijPu                  8,20              
     7,70   8,20   7,85   7,94   
                                 

8)   Olivia Puranen                   JyväskKU                  7,82              
     7,66   7,81   7,82   7,39   
                                 

9)   Erika Parkkonen                  JyväskKU                  7,24              
     7,24   7,23   7,20   7,22   
                                 

10)  Eeva Alonen                      JyväskKU                  7,14              
     7,14   6,83   x      
                          

11)  Viivi Jermoranta                 MuurY                     6,42              
     6,42   6,03   
                   



P11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Antto-Ville Heinonen             JyväskKU                  41,73             
     40,19  41,73  41,61  x      

2)   Paavo Puro                       SuolU                     41,55             
     41,55  41,15  x      40,00  

3)   Aleksi Kinnunen                  SuolU                     35,62             
     30,17  x      32,81  35,62  

4)   Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  28,44             
     24,26  25,02  25,93  28,44  

5)   Hannes Bottas                    JyväskKU                  27,30             
     25,18  27,30  27,23  26,98  

6)   Juho Hyppönen                    JyväskKU                  25,06             
     25,06  22,59  23,13  24,70  

7)   Paavo Heinisuo                   JyväskKU                  24,94             
     24,94  18,63  x      24,92  

8)   Eemil Saari                      JyväskKU                  22,24             
     22,24  21,85  18,24  20,13  

9)   Leevi Kumpumäki                  JyväskKU                  21,33             
     19,55  21,33  21,15  21,31  
                                  


T11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Iitu Riekkinen                   JyväskKU                  19,88             
     17,10  16,76  17,11  19,88  

2)   Olivia Puranen                   JyväskKU                  18,32             
     18,32  16,85  16,74  17,93  

3)   Iina Kellokoski                  JyväskKU                  18,04             
     18,04  16,37  15,73  15,12  

4)   Veera Pöyry                      MikkKV                    17,54             
     17,54  x      15,65  x      

5)   Pinja Heino                      JyväskKU                  15,70             
     15,33  14,89  15,70  15,15  

6)   Essi Suni                        JyväskKU                  15,02             
     9,85   15,02  12,80  x      

7)   Viivi Jermoranta                 MuurY                     14,83             
     14,56  11,02  14,83  13,44  

8)   Pihla Lähteelä                   SuolU                     13,96             
     13,96  12,37  10,75  11,83  

9)   Mianna Liimatainen               SaarijPu                  11,47             
     11,47  11,06  9,03   9,98   

10)  Eeva Alonen                      JyväskKU                  10,60             
     10,06  10,24  10,60  9,33   



P13 60m
1)   Lassi Nalkki                     JyväskKU                  8,25              
2)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  8,66              
3)   Juuso Tiihonen                   KangasnKa                 8,72              
4)   Tommi Järvenpää                  KeurKi                    8,93              
5)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  9,03              
6)   Veeti Pakkanen                   JyväskKU                  9,14              
7)   Kosti Moisio                     KaipVi                    9,15              
8)   Johannes Sell                    JyväskKu                  9,69              
9)   Riku Permi                       JyväskKU                  10,01             
10)  Jesse Lietsala                   OrivPo                    11,38             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +3,3
1)   Johannes Sell                    JyväskKu                  9,69              
2)   Riku Permi                       JyväskKU                  10,01             
3)   Jesse Lietsala                   OrivPo                    11,38             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,4
1)   Lassi Nalkki                     JyväskKU                  8,25              
2)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  8,66              
3)   Juuso Tiihonen                   KangasnKa                 8,72              
4)   Tommi Järvenpää                  KeurKi                    8,93              
5)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  9,03              
6)   Veeti Pakkanen                   JyväskKU                  9,14              
7)   Kosti Moisio                     KaipVi                    9,15              


T13 60m
1)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  8,06              
2)   Saaga Attenberg                  MikkKV                    8,50              
3)   Pihla Tiihonen                   JyväskKU                  8,52              
4)   Noora Salmi                      JyväskKU                  8,61              
5)   Netta Kallio                     PylkönmY                  8,62              
6)   Helmi Kiraly                     JyväskKU                  8,66              
7)   Kerttu Rantakangas               KaipVi                    8,75              
8)   Emmiina Hiltunen                 JyväskKU                  8,76              
9)   Christine Kuusisto               JyväskKU                  8,90              
9)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  8,90              
11)  Justine Hämäläinen               JyväskKU                  8,92              
12)  Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  9,07              
13)  Tilda Pimiä                      SaarijPu                  9,18              
14)  Jenna Tuomaala                   JyväskKU                  9,22              
15)  Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  9,48              
16)  Selma Seppälä                    JyväskKU                  9,61              
17)  Emma Korpikallio                 MikkKV                    10,01             
     Emma Toivonen                    JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,5
1)   Christine Kuusisto               JyväskKU                  8,90              
2)   Justine Hämäläinen               JyväskKU                  8,92              
3)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  9,07              
4)   Tilda Pimiä                      SaarijPu                  9,18              
5)   Jenna Tuomaala                   JyväskKU                  9,22              
6)   Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  9,48              
7)   Selma Seppälä                    JyväskKU                  9,61              
8)   Emma Korpikallio                 MikkKV                    10,01             
     Emma Toivonen                    JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,8
1)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  8,06              
2)   Saaga Attenberg                  MikkKV                    8,50              
3)   Pihla Tiihonen                   JyväskKU                  8,52              
4)   Noora Salmi                      JyväskKU                  8,61              
5)   Netta Kallio                     PylkönmY                  8,62              
6)   Helmi Kiraly                     JyväskKU                  8,66              
7)   Kerttu Rantakangas               KaipVi                    8,75              
8)   Emmiina Hiltunen                 JyväskKU                  8,76              
9)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  8,90              


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Luukas Kontro                    JyväskKU                  3.04,31           
2)   Lassi Nalkki                     JyväskKU                  3.12,83           
3)   Vilho Stenman                    UurU                      3.19,26           
4)   Casper Naukkarinen               JyväskKu                  3.35,19           
5)   Riku Permi                       JyväskKU                  3.52,71           
     Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                                    
     Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                                    


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Christine Kuusisto               JyväskKU                  3.26,36           
2)   Emma Korpikallio                 MikkKV                    3.35,77           
3)   Aino Tarkiainen                  JorU                      3.36,56           
4)   Silja Peltola                    JämsI                     3.51,87           
5)   Selma Seppälä                    JyväskKU                  3.55,62           
     Justine Hämäläinen               JyväskKU                  DNS               
     Miranda Smith                    JyväskKU                  DNF               


P13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +3,5
1)   Lassi Nalkki                     JyväskKU                  9,16              
2)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  9,93              
3)   Tommi Järvenpää                  KeurKi                    10,28             
4)   Juuso Tiihonen                   KangasnKa                 10,71             
5)   Veeti Pakkanen                   JyväskKU                  11,38             


T13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +3,2
1)   Tuuli Järvinen                   KeurKi                    10,28             
2)   Aada Äikäs                       MikkKV                    10,70             
3)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  10,72             
4)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  10,74             
5)   Noora Salmi                      JyväskKU                  10,78             
6)   Peppi Perkiö                     SaarijPu                  11,40             
7)   Siiri Kihlman                    JyväskKU                  12,11             
8)   Mette Jermoranta                 MuurY                     12,19             
     Emma Toivonen                    JyväskKU                  DNS               


P13 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +2,9
1)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  37,73             
     Lassi Nalkki                     JyväskKU                  DNS               
     Tommi Järvenpää                  KeurKi                    DNS               


T13 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +2,2
1)   Riikka Jokinen                   PyhäsU                    32,76             
2)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  34,70             
3)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  36,61             
4)   Vilja Liimatainen                JyväskKU                  37,10             
5)   Justine Hämäläinen               JyväskKU                  38,04             
6)   Mette Jermoranta                 MuurY                     38,36             


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Otto Hautanen                    PylkönmY                  139               
     125    130    135    139    143    
     o      o      xo     xxo    xxx    

2)   Veeti Pakkanen                   JyväskKU                  130               
     120    125    130    135    
     xo     o      o      xxx    

3)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  130               
     120    125    130    135    
     o      o      xxo    xxx    
                                  


T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Iida Pajunen                     JyväskKU                  145               
     145    154    
     o      xxx    

2)   Lotta Perkiö                     SaarijPu                  145               
     130    135    139    143    145    147    
     xo     o      o      xo     xxo    xxx    

3)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  135               
     130    135    139    
     o      o      xxx    

3)   Vilja Liimatainen                JyväskKU                  135               
     130    135    139    
     o      o      xxx    

5)   Sanni Pitkänen                   JyväskKU                  130               
     115    120    125    130    135    
     o      o      o      o      xxx    

6)   Minttu Järvinen                  KeurKi                    115               
     105    110    115    120    
     o      o      o      xxx    
                                 


P13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Antto-Ville Heinonen             JyväskKU                  9,03 +1,6          
     8,71   x      9,03   8,81   
     +2,8          +1,6   +2,7   

2)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  8,67 +2,3  8,65 +1,6
     8,53   8,67   x      8,65   
     +3,5   +2,3          +1,6   
                                  


T13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Iida Pajunen                     JyväskKU                  10,02 +3,7  9,96 +1,5
     9,66   9,96   10,02  9,95   
     +2,4   +1,5   +3,7   +2,7   

2)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  9,98 +2,4          
     9,93   9,98   x      9,87   
     +3,7   +2,4   +4,9   +2,1   

3)   Elsi Konstari                    JämsI                     9,78 +1,7          
     9,66   9,78   9,68   x      
     +2,7   +1,7   +1,7   +2,0   

4)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  9,77 +2,5          
     9,75   9,77   9,73   9,28   
     +3,5   +2,5   +3,9   +2,2   

5)   Noora Salmi                      JyväskKU                  9,74 +1,3          
     x      x      x      9,74   
     +3,9   +2,5   +2,3   +1,3   

6)   Pihla Tiihonen                   JyväskKU                  9,56 +2,3          
     x      9,20   9,21   9,56   
     +4,3   +2,3   +2,2   +2,3   

7)   Emmiina Hiltunen                 JyväskKU                  9,48 +2,5  9,17 +1,1
     9,18   9,48   x      9,17   
     +3,1   +2,5   +2,2   +1,1   

8)   Kerttu Rantakangas               KaipVi                    9,41 +4,6  9,14 +1,5
     x      9,41   9,25   9,14   
     +2,1   +4,6   +2,2   +1,5   

9)   Aada Äikäs                       MikkKV                    9,32 +3,5  9,22 +1,4
     9,28   9,32   9,22   x      
     +3,9   +3,5   +1,4   +1,8   

10)  Silja Peltola                    JämsI                     9,26 +3,0          
     x      9,26   9,05   x      
     +2,5   +3,0   +2,1   +2,8   

11)  Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  9,04 +2,3          
     9,04   8,80   8,56   8,96   
     +2,3   +2,4   +3,3   +27,0  

12)  Riikka Jokinen                   PyhäsU                    9,03 +4,0          
     -      9,03   -      -      
            +4,0                 

13)  Mette Jermoranta                 MuurY                     9,02 +1,6          
     8,69   8,60   x      9,02   
     +3,2   +3,1   +4,6   +1,6   

14)  Helmi Kiraly                     JyväskKU                  8,37 +2,7  7,58 +1,5
     x      7,64   7,58   8,37   
     +4,3   +2,5   +1,5   +2,7   

15)  Siiri Kihlman                    JyväskKU                  8,32 +6,4  8,15 +1,3
     8,32   x      x      8,15   
     +6,4   +3,0   +3,0   +1,3   

16)  Vilma-Riina Valkola              SaarijPu                  8,10 +4,4          
     8,10   x      7,94   x      
     +4,4   +2,1   +4,7   +3,4   

17)  Miranda Smith                    JyväskKU                  7,78 +3,2  7,62 +1,6
     7,78   7,28   7,62   7,47   
     +3,2   +2,5   +1,6   +2,7   



P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Paavo Puro                       SuolU                     14,02             
     13,25  14,02  13,49  13,38  

2)   Otto Hautanen                    PylkönmY                  10,75             
     10,29  10,75  10,41  10,53  

3)   Lassi Salmi                      JyväskKU                  8,85              
     8,16   8,47   8,85   x      

4)   Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  8,46              
     8,46   8,39   8,05   x      

5)   Lenni Lindholm                   JyväskKU                  7,61              
     7,61   6,89   7,55   6,99   

6)   Jesse Lietsala                   OrivPo                    7,44              
     7,44   7,34   x      6,87   
                                  


T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Tuuli Järvinen                   KeurKi                    10,77             
     10,77  10,42  10,41  10,49  

2)   Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  10,32             
     9,99   x      10,32  9,99   

3)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  8,48              
     7,76   7,02   8,48   7,97   

4)   Malva Teerijoki                  JyväskKU                  8,34              
     x      7,91   8,09   8,34   

5)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  7,72              
     7,31   7,18   7,18   7,72   

6)   Minttu Järvinen                  KeurKi                    6,92              
     6,17   6,57   6,75   6,92   

7)   Pihla Tiihonen                   JyväskKU                  6,43              
     6,15   6,43   5,70   x      

8)   Iida Pentti                      JyväskKU                  6,36              
     6,36   5,79   6,34   6,09   
                                 


P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,4
1)   Pyry Lahtinen                    JyväskKU                  12,62             
2)   Ville Kyrönlahti                 KangasnKa                 12,73             
3)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  12,94             
4)   Miska Saartoala                  JyväskKU                  13,15             
5)   Veikko Korpikallio               MikkKV                    13,99             
     Atte Leppänen                    JyväskKU                  DNS               
     Jere Kemppainen                  JyväskKU                  DNS               


T15 100m
1)   Minea Vertala                    JyväskKU                  13,19             
2)   Netta Leppänen                   JyväskKU                  13,29             
3)   Gea Zitting                      JyväskKU                  13,37             
4)   Riina Palonen                    ViitVie                   13,38             
5)   Elli Huovinen                    JyväskKU                  13,48             
6)   Saaga Attenberg                  MikkKV                    13,49             
7)   Riikka Savolainen                JyväskKU                  13,54             
8)   Emmi Karjalainen                 MikkKV                    13,74             
9)   Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  13,84             
9)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  13,84             
11)  Amanda Asikainen                 MikkKV                    14,58             
     Ida Kolehmainen                  JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +4,3
1)   Riina Palonen                    ViitVie                   13,38             
2)   Saaga Attenberg                  MikkKV                    13,49             
3)   Emmi Karjalainen                 MikkKV                    13,74             
4)   Amanda Asikainen                 MikkKV                    14,58             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,9
1)   Minea Vertala                    JyväskKU                  13,19             
2)   Netta Leppänen                   JyväskKU                  13,29             
3)   Gea Zitting                      JyväskKU                  13,37             
4)   Elli Huovinen                    JyväskKU                  13,48             
5)   Riikka Savolainen                JyväskKU                  13,54             
6)   Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  13,84             
6)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  13,84             
     Ida Kolehmainen                  JyväskKU                  DNS               


P15 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Onni Ikonen                      HankasHa                  3.02,46           
2)   Veikko Korpikallio               MikkKV                    3.05,02           


T15 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Venla Saari                      JyväskKU                  2.54,04           
2)   Jenna Maukonen                   SuolU                     3.18,09           
3)   Pauliina Pirinen                 JyväskKU                  3.18,63           
4)   Kiia Paavola                     JyväskKU                  3.19,04           
5)   Emilia Malinen                   PylkönmY                  3.42,10           


T15 80m aidat
1)   Heidi Salminen                   JyväskKU                  11,84             
2)   Gea Zitting                      JyväskKU                  12,42             
3)   Johanna Nieminen                 JyväskKU                  12,57             
4)   Riikka Savolainen                JyväskKU                  12,65             
5)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  12,68             
6)   Nita Rasi                        PihtipTui                 12,88             
7)   Netta Leppänen                   JyväskKU                  12,99             
8)   Minea Vertala                    JyväskKU                  13,25             
9)   Elena Ohra-Aho                   ÄhtU                      13,52             
10)  Oona Viljanen                    OrivPo                    13,81             
11)  Helmiina Kynnäs                  SaarijPu                  14,04             
12)  Emmi Karjalainen                 MikkKV                    16,84             
     Fiinu Puustinen                  JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +3,1
1)   Elena Ohra-Aho                   ÄhtU                      13,52             
2)   Oona Viljanen                    OrivPo                    13,81             
3)   Helmiina Kynnäs                  SaarijPu                  14,04             
4)   Emmi Karjalainen                 MikkKV                    16,84             
     Fiinu Puustinen                  JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +3,2
1)   Heidi Salminen                   JyväskKU                  11,84             
2)   Gea Zitting                      JyväskKU                  12,42             
3)   Johanna Nieminen                 JyväskKU                  12,57             
4)   Riikka Savolainen                JyväskKU                  12,65             
5)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  12,68             
6)   Nita Rasi                        PihtipTui                 12,88             
7)   Netta Leppänen                   JyväskKU                  12,99             
8)   Minea Vertala                    JyväskKU                  13,25             


P15 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +2,6
1)   Eemil Porvari                    HartVoi                   14,06             
2)   Miska Käyhkö                     SavonlRie                 14,70             
3)   Juho Koivisto                    JyväskKU                  14,79             


P15 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +2,9
1)   Juho Koivisto                    JyväskKU                  30,01             


T15 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +2,2
1)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  33,13             
2)   Elena Ohra-Aho                   ÄhtU                      34,66             
3)   Enni Viljanmaa                   JyväskKU                  38,40             


P15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  293               
     233    243    253    263    273    283    293    303    
     o      o      o      xo     o      xo     xo     xxx    

2)   Miska Saartoala                  JyväskKU                  273               
     253    263    273    283    
     o      o      o      xxx    
                                    


T15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Fiinu Puustinen                  JyväskKU                  283               
     263    273    283    293    
     o      o      o      xxx    

1)   Nelli Pajula                     JyväskKU                  283               
     263    273    283    293    
     o      o      o      xxx    

3)   Tuuli Järvinen                   KeurKi                    273               
     263    273    283    293    
     xo     o      -      xxx    

4)   Jenna Tuomaala                   JyväskKU                  233               
     203    213    223    233    243    
     o      o      o      xo     xxx    

5)   Petra Koskinen                   JyväskKU                  233               
     203    213    223    233    243    
     o      xxo    xxo    xo     xxx    
                                 


P15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Eemil Porvari                    HartVoi                   13,45 +3,1  12,62 +1,9
     13,19  12,02  12,51  12,73  12,62  13,45  
     +3,2   +1,9   +2,3   +3,7   +1,9   +3,1   



T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Riina Palonen                    ViitVie                   10,48 +4,4  10,19 +1,7
     10,38  10,48  10,32  x      10,19  x      
     +3,2   +4,4   +3,0          +1,7          

2)   Nita Rasi                        PihtipTui                 10,24 +3,2  10,09 +2,0
     x      x      10,09  9,72   x      10,24  
                   +2,0   +1,5          +3,2   

3)   Sonja Jääskeläinen               KarstKi                   9,84 +4,6          
     9,62   x      9,84   9,66   9,79   9,47   
     +2,4          +4,6   +3,0   +4,7   +2,4   

4)   Lilli Varila                     JyväskKU                  9,65 +2,5  9,25 +1,9
     9,50   9,65   x      9,51   9,02   9,25   
     +2,5   +2,5          +2,7   +3,0   +1,9   

5)   Vilma Riutta                     JyväskKU                  9,00 +4,3          
     8,99   8,84   8,99   9,00   8,81   8,66   
     +3,2   +4,1   +2,4   +4,3   +4,3   +2,1   
                                 


P15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Eemil Porvari                    HartVoi                   74,35             
     68,02  73,86  68,45  74,35  73,53  71,97  

2)   Miska Käyhkö                     SavonlRie                 36,64             
     33,24  36,64  x      35,96  x      x      



T15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Helmiina Kynnäs                  SaarijPu                  44,19             
     x      44,19  x      39,29  x      43,82  

2)   Oona Viljanen                    OrivPo                    44,01             
     40,08  44,01  x      x      x      x      

3)   Nanna Leivonen                   JyväskKU                  42,93             
     42,79  40,03  40,93  42,93  41,83  41,57  

4)   Nelli Pajula                     JyväskKU                  35,68             
     32,91  33,32  x      33,72  33,07  35,68  

5)   Malva Teerijoki                  JyväskKU                  28,49             
     17,54  19,87  19,92  20,42  28,49  -                                        


N17 100m aidat
1)   Niina Karttunen                  SavonlRie                 14,41             
2)   Hanna Peltola                    TampPy                    14,75             
3)   Emmi Pennanen                    JyväskKU                  15,27             
4)   Salla Tuominen                   TampPy                    15,29             
5)   Wilhelmiina Harju                JyväskKU                  15,30             
6)   Lilli Kärkkäinen                 JyväskKU                  15,82             
     Camilla Forsberg                 JyväskKU                  DNF               
     Vilma Lehtoranta                 JyväskKU                  DNS               
     Neea Käyhkö                      SavonlRie                 DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,8
1)   Emmi Pennanen                    JyväskKU                  15,27             
2)   Wilhelmiina Harju                JyväskKU                  15,30             
3)   Lilli Kärkkäinen                 JyväskKU                  15,82             
     Camilla Forsberg                 JyväskKU                  DNF               
     Vilma Lehtoranta                 JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,8
1)   Niina Karttunen                  SavonlRie                 14,41             
2)   Hanna Peltola                    TampPy                    14,75             
3)   Salla Tuominen                   TampPy                    15,29             
     Neea Käyhkö                      SavonlRie                 DNS               


M17 110m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,5
1)   Vilho Happonen                   JyväskKU                  15,80             


M19 4x400m viesti
Loppukilpailu
1)   Jyväskylän Kenttäurheilijat      JyväskKU                  3.36,00           
   1) Dani Lirkki, 2) Miika Lehtinen, 
   3) Juuso Peltola, 4) Tuomas Seppänen


N19 4x400m viesti
Loppukilpailu
1)   Jyväskylän Kenttäurheilijat      JyväskKU                  4.06,54           
   1) Heini Ikonen, 2) Pinja Hirvilahti, 
   3) Oona Nieminen, 4) Lotta Mäkinen


M30+ 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,9
1)   Jari Jaatinen                    JyväskKU                  13,04             
2)   Tero Mäkäläinen                  JyväskKU                  13,29             
3)   Miikka Kuisma                    JyväskKU                  13,31             
4)   Mikke Paajanen                   KuopRei                   13,48             
5)   Tapio Savolainen                 JyväskKU                  13,60             
6)   Jaakko Aroheinä                  JyväskKu                  13,76             
7)   Ari Ruuti                        JyväskKU                  13,97             
     Jussi Joukainen                  JyväskKU                  DNS               


N30+ 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +4,3
1)   Leena Tenhu                      JyväskKU                  15,62             
2)   Virpi Kämäräinen                 JyväskKU                  15,66             


N30+ 800m
Loppukilpailu
1)   Anette Mehtälä                   JyväskKU                  2.56,75           


M30+ Pituus
Loppukilpailu
1)   Tero Mäkäläinen                  JyväskKU                  4,90 +2,0          
     x      4,81   4,75   4,90   
     +2,0   +2,6   +2,1   +2,0   

2)   Jukka Järvenpää                  JyväskKU                  4,13 +2,3  4,07 +1,7
     3,77   4,10   4,07   4,13   
     +1,6   +2,1   +1,7   +2,3    
                                


N30+ Pituus
Loppukilpailu
1)   Riikka Savolainen                JyväskKU                  4,80 +2,6          
     4,79   4,60   x      4,80   
     +2,3   +3,1   +2,3   +2,6   

2)   Johanna Nieminen                 JyväskKU                  4,69 +1,6          
     4,32   4,55   4,69   
     +2,7   +2,9   +1,6   

3)   Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  4,42 +2,2  4,34 +1,6
     4,34   4,34   4,34   4,42   
     +1,6   +3,0   +2,7   +2,2   

4)   Varpu-Sofia Heinonen             JyväskKU                  4,37 +2,6  4,25 +1,9
     4,16   4,25   4,37   
     +2,4   +1,9   +2,6   

5)   Fiinu Puustinen                  JyväskKU                  4,28 +1,6          
     4,28   4,17   4,24   4,17   
     +1,6   +1,4   +2,4   +2,7   

6)   Susanna Riekkinen                JyväskKU                  4,15 +2,3  4,10 +1,9
     4,10   3,99   x      4,15   
     +1,9   +2,0          +2,3   

7)   Anette Mehtälä                   JyväskKU                  4,15 +1,9          
     x      4,15   
     +1,6   +1,9   

8)   Virpi Kämäräinen                 JyväskKU                  3,68 +1,2          
     3,68   3,56   3,54   3,56   
     +1,2   +1,5   +4,5   +3,5   

9)   Annika Savolainen                JyväskKU                  3,59 +3,3          
     3,59   3,57   2,59   x      
     +3,3   +2,6   +2,2   +2,6   

10)  Tellervo Ahlholm                 JyväskKU                  3,15 +2,5          
     x      2,88   3,15   3,14   
     +2,8   +2,1   +2,5   +3,7   

     Janina Jaatinen                  JyväskKU                                    


M30 Kuula
Loppukilpailu
1)   Ari Ruuti                        JyväskKU                  10,52             
     10,25  10,21  10,52  x      

2)   Tero Mäkäläinen                  JyväskKU                  8,84              
     8,71   8,53   8,84   x      

3)   Miikka Kuisma                    JyväskKU                  8,40              
     8,12   8,03   8,40   8,17   



N30 Kuula
Loppukilpailu
1)   Susanna Riekkinen                JyväskKU                  8,88              
     8,73   8,88   8,79   x      

2)   Hannariina Honkanen              JyväskKU                  8,43              
     8,43   8,10   8,10   8,23   

3)   Anette Mehtälä                   JyväskKU                  7,62              
     7,62   7,34   x      x      

4)   Anne Yli-Olli                    JyväskKU                  7,31              
     7,31   7,16   7,05   6,95   

5)   Tellervo Ahlholm                 JyväskKU                  7,08              
     6,55   7,08   x      x      

6)   Virpi Kämäräinen                 JyväskKU                  6,56              
     x      5,93   6,39   6,56   



N50 Kuula
Loppukilpailu
1)   Merja Vuorinen                   JyväskKU                  7,83              
     x      7,83   7,75   7,60   

2)   Annika Savolainen                JyväskKU                  7,39              
     7,36   x      7,39   7,35   



N75 Kuula
Loppukilpailu
1)   Pirjo Karetie                    JyväskKU                  6,97              
     x      5,98   6,93   6,97