Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
02.07. klo 18:00 58-Cup 3/5 Tulokset (päivitetty: 00:48 03.07.2018)
58-Cup 3/5
Kenttäurheilijat -58
02.07.2018

M 200m
1)   Heikki Leppänen                  EsboIF                    23,63             
2)   Iisakki Torppa                   EspTa                     23,90             
3)   Petri Lemmetyinen                KU-58                     24,28             
4)   Tomas Jatsko                     TapE                      25,57             
5)   Jan Särömaa                      HKV                       26,70             
6)   Veli-Matti Mannila               HelsTa                    27,42             
7)   Seppo Tenitz                     ViipU                     32,18             
     Antero Viita                     KU-58                     DNS               
     Samuel Shams                     KU-58                     DNS               
     Michael Niskala                  KU-58                     DNS               
     Bienvenu Boukono                 RekRai                    DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,4
1)   Jan Särömaa                      HKV                       26,70             
2)   Veli-Matti Mannila               HelsTa                    27,42             
3)   Seppo Tenitz                     ViipU                     32,18             
     Antero Viita                     KU-58                     DNS               
     Samuel Shams                     KU-58                     DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,5
1)   Heikki Leppänen                  EsboIF                    23,63             
2)   Iisakki Torppa                   EspTa                     23,90             
3)   Petri Lemmetyinen                KU-58                     24,28             
4)   Tomas Jatsko                     TapE                      25,57             
     Bienvenu Boukono                 RekRai                    DNS               
     Michael Niskala                  KU-58                     DNS               


N 200m
1)   Salla Parviainen                 EsboIF                    25,60             
2)   Elin Mickos                      IFSibboV                  25,97             
3)   Anniina Laitinen                 HKV                       26,24             
4)   Jessica Laxen                    IFSibboV                  27,37             
5)   Tiia Heikkinen                   TampPy                    27,99             
6)   Jonna Jäkkö                      LänsiUU                   30,55             
7)   Kati Oikarinen                   RC                        32,33             
8)   Ingrid Jalas                     HelsTa                    34,50             
     Martta Rautala                   ViipU                     DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,5
1)   Jonna Jäkkö                      LänsiUU                   30,55             
2)   Kati Oikarinen                   RC                        32,33             
3)   Ingrid Jalas                     HelsTa                    34,50             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,2
1)   Salla Parviainen                 EsboIF                    25,60             
2)   Elin Mickos                      IFSibboV                  25,97             
3)   Anniina Laitinen                 HKV                       26,24             
4)   Jessica Laxen                    IFSibboV                  27,37             
5)   Tiia Heikkinen                   TampPy                    27,99             
     Martta Rautala                   ViipU                     DNS               


M Pituus
Loppukilpailu
1)   Petri Lemmetyinen                KU-58                     6,26 -0,6          
     5,51   x      6,16   5,98   6,08   6,26   
     +2,6   +1,8   +2,3   +1,1   +0,5   -0,6   

2)   Samuel Shams                     KU-58                     5,55 +2,4  NM -0,6 
     x      x      5,55   x      x      -      
     -0,6   +3,5   +2,4   +0,6   +2,6          

3)   Iisakki Torppa                   EspTa                     5,13 +1,1          
     x      x      x      x      5,13   x      
     +1,2   +2,5   +1,9   +2,0   +1,1   -1,3   

                                    


N Pituus
Loppukilpailu
1)   Milla Kelonurmi                  KeskiUYU                  4,77 +0,5          
     4,62   4,59   x      4,46   4,61   4,77   
     +0,6   +1,4   -0,6   -0,5   +0,6   +0,5   

2)   Iira Laatunen                    ViipU                     4,59 -1,1          
     4,32   x      4,18   4,45   4,18   4,59   
     +0,6   +1,5   +1,2   +0,6   +2,0   -1,1   

3)   Ingrid Jalas                     HelsTa                    3,66 +1,3          
     3,66   3,49   x      2,97   2,56   3,38   
     +1,3   +2,5   -1,7   -0,5   -0,7   -2,0   
          
     Sara Kettunen                    HKV                       NM          
     x      x      x      x      x      x      
     Marisa Värtinen                  HKV                       DNS               
     Martta Rautala                   ViipU                     DNS   


P7 40m aidat
Loppukilpailu
1)   Jimi Andelin                     KU-58                     9,63              
2)   Eetu Tammelin                    KU-58                     10,91             
3)   Hugo Larvala                     KU-58                     11,77             
     Lauri Torro                      KU-58                     DNF               


T7 40m aidat
Loppukilpailu
1)   Saara Torro                      KU-58                     8,73              
2)   Taika Huttunen                   KU-58                     9,00              
3)   Riina Pellinen                   KU-58                     10,53             
4)   Oona Malinen                     KU-58                     11,43             
5)   Stella Mcguire                   KU-58                     12,66             


P7 Pituus
Loppukilpailu
1)   Jimi Andelin                     KU-58                     2,80              
     2,73   2,77   2,80   2,75   
                                 

2)   Eetu Tammelin                    KU-58                     2,28              
     2,28   2,15   2,26   2,14   
                                 

3)   Hugo Larvala                     KU-58                     2,03              
     1,71   2,02   x      2,03   
                                 

4)   Lauri Torro                      KU-58                     1,58              
     1,58   x      x      1,49   
                                 



T7 Pituus
Loppukilpailu
1)   Taika Huttunen                   KU-58                     2,77              
     2,77   2,43   2,77   2,75   
                                 

2)   Saara Torro                      KU-58                     2,64              
     2,40   2,28   2,64   2,57   
                                 

3)   Riina Pellinen                   KU-58                     2,44              
     2,14   2,08   2,37   2,44   
                                 

4)   Oona Malinen                     KU-58                     2,08              
     1,94   1,96   2,08   2,01   
                                 

5)   Stella Mcguire                   KU-58                     1,85              
     1,47   1,41   1,54   1,85   
                                 



P9 40m aidat
Loppukilpailu
1)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  8,50              
2)   Valtteri Noronen                 EspTa                     8,75              
3)   Anton Roukkula                   KU-58                     8,88              
4)   Ville Lintu                      KU-58                     9,70              
5)   Vili Aalto                       KU-58                     11,94             


T9 40m aidat
1)   Nella Andelin                    KU-58                     8,57              
2)   Hilma Larvala                    KU-58                     8,69              
3)   Usva Torro                       KU-58                     8,88              
4)   Matilda Suokas                   KU-58                     8,96              
5)   Jade Karppinen                   KU-58                     9,17              
6)   Mette Honkala                    KU-58                     9,19              
7)   Liia Suurjoki                    TapE                      9,34              
8)   Minja Malinen                    KU-58                     9,35              
9)   Maisa Vilén                      KU-58                     9,62              
10)  Meriam Jrad                      KU-58                     9,71              
     Noora Komu                       KU-58                     DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Hilma Larvala                    KU-58                     8,69              
2)   Mette Honkala                    KU-58                     9,19              
3)   Liia Suurjoki                    TapE                      9,34              
4)   Meriam Jrad                      KU-58                     9,71              

Loppukilpailu erä 2
1)   Nella Andelin                    KU-58                     8,57              
2)   Usva Torro                       KU-58                     8,88              
3)   Minja Malinen                    KU-58                     9,35              
4)   Maisa Vilén                      KU-58                     9,62              

Loppukilpailu erä 3
1)   Matilda Suokas                   KU-58                     8,96              
2)   Jade Karppinen                   KU-58                     9,17              
     Noora Komu                       KU-58                     DNS               


P9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  95                
     95     100    
     o      xxx    

2)   Anton Roukkula                   KU-58                     95                
     75     85     95     100    
     o      o      xo     xxx    

3)   Ville Lintu                      KU-58                     85                
     75     85     95     
     xxo    o      xxx    

4)   Vili Aalto                       KU-58                     75                
     75     85     
     xo     xxx    

     Valtteri Noronen                 EspTa                                       
     75     
     DNS    



T9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Nella Andelin                    KU-58                     105               
     75     85     100    105    110    
     o      oo     xo     o      xxx    

2)   Mette Honkala                    KU-58                     105               
     75     85     95     100    105    110    
     xo     xxo    xo     o      xxo    xxx    

3)   Maisa Vilén                      KU-58                     95                
     75     85     95     
     o      xox    o      

4)   Saara Torro                      KU-58                     95                
     75     85     95     100    
     o      o      xo     xxx    

5)   Jade Karppinen                   KU-58                     85                
     75     85     95     
     o      o      xxx    

5)   Liia Suurjoki                    TapE                      85                
     85     95     
     o      xxx    

5)   Matilda Suokas                   KU-58                     85                
     75     85     95     
     o      ox     xx     

5)   Meriam Jrad                      KU-58                     85                
     75     85     95     
     o      o      xxx    

9)   Hilma Larvala                    KU-58                     85                
     75     85     95     
     o      xo     xxx    

10)  Minja Malinen                    KU-58                     85                
     75     85     95     
     o      xxo    xxx    



P11 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,2
1)   Joel Pellinen                    KU-58                     13,41             
2)   Leevi Piispanen                  KU-58                     15,88             


T11 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,4
1)   Jonna Jäkkö                      LänsiUU                   10,62             
2)   Venla Noronen                    EspTa                     11,91             
3)   Nea Puiro                        KU-58                     12,20             
4)   Nella Hjort                      EspTa                     12,76             
5)   Sara Oikarainen                  KU-58                     13,93             
6)   Elsa Hietanen                    KU-58                     14,31             
7)   Maija Keskivinkka                KU-58                     14,98             


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Joel Pellinen                    KU-58                     95                
     75     85     95     
     o      o      xo     

2)   Leevi Piispanen                  KU-58                     85                
     75     85     95     
     o      o      xxx    



T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Venla Noronen                    EspTa                     110               
     95     105    110    115    
     o      o      o      xxx    

2)   Vilma Laihio                     KU-58                     105               
     85     95     105    110    
     o      o      xo     xxx    

3)   Nea Puiro                        KU-58                     95                
     85     95     105    
     o      o      xxx    

3)   Nella Hjort                      EspTa                     95                
     85     95     105    
     o      o      xxx    

5)   Maija Keskivinkka                KU-58                     95                
     75     85     95     105    
     o      o      xxo    xxx    

6)   Sara Oikarainen                  KU-58                     85                
     75     85     95     
     o      o      xxx    

7)   Elsa Hietanen                    KU-58                     85                
     75     85     95     
     o      xxo    xxx    



P13 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,2
1)   Marius Henriksson                EsboIF                    35,58             
2)   Joona Heiskanen                  KU-58                     37,41             
3)   Oliver Carlsson                  EsboIF                    37,45             
4)   Vilho Rönkkönen                  KU-58                     38,15             
5)   Sami Malmila                     KU-58                     45,96             
6)   Aaro Malmila                     KU-58                     49,01             


T13 200m aidat
1)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  34,49             
2)   Emmi Satosuo                     KU-58                     35,13             
3)   Tilda Sokolnicki                 HKV                       35,44             
4)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  37,63             
5)   Ella Råstedt                     EsboIF                    37,68             
6)   Kira Koskiniemi                  HKV                       40,55             
7)   Sara Juva                        KU-58                     40,68             
8)   Sara Puiro                       KU-58                     51,99             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,2
1)   Ella Råstedt                     EsboIF                    37,68             
2)   Kira Koskiniemi                  HKV                       40,55             
3)   Sara Juva                        KU-58                     40,68             
4)   Sara Puiro                       KU-58                     51,99             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,0
1)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  34,49             
2)   Emmi Satosuo                     KU-58                     35,13             
3)   Tilda Sokolnicki                 HKV                       35,44             
4)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  37,63             


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Vilho Rönkkönen                  KU-58                     120               
     110    115    120    125    
     o      o      o      xxx    

2)   Sami Malmila                     KU-58                     115               
     115    120    
     xxo    xx     

     Aaro Malmila                     KU-58                     NH                
     115    
     xxx    



T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Ella Perttula                    KU-58                     137               
     115    120    125    130    134    137    140    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

2)   Emmi Satosuo                     KU-58                     137               
     115    120    125    130    134    137    140    
     o      o      o      o      xo     xo     xx-    

3)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  130               
     115    120    125    130    134    
     o      o      o      o      xxx    

4)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      o      xo     xxx    

5)   Ella Råstedt                     EsboIF                    115               
     115    120    
     o      xxx    

6)   Carla Koljonen                   RekRai                    110               
     100    110    115    
     o      o      xxx    

7)   Kira Koskiniemi                  HKV                       100               
     100    110    
     xo     xxx    

8)   Sara Puiro                       KU-58                     100               
     100    110    
     xxo    xxx    



P15 300m aidat
Loppukilpailu
1)   Onni Seppänen                    RekRai                    49,92             
2)   Pyry Koskiniemi                  HKV                       51,20             
3)   Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  53,76             


T15 300m aidat
Loppukilpailu
1)   Kia Wiren                        RekRai                    56,01             


P15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  137               
     130    134    137    140    
     o      o      o      xxx