Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Nuorisokansallinen
12.08. klo 18:00 Kansalliset Tyttö- ja poikaolympialaiset Tulokset
Ks. Tyttö- ja poikaolympialaiset
Pitkäjärven urheilukenttä
12.8.2009

TULOKSET

P7 40 m            Tuuli: 0,0

  1. Aki Huhtala                             2002 UlvilSP              8,03
  2. Oskari Henttinen                             KokeKV               9,04
  3. Niklas Saari                                 KokeKV               9,13
  4. Daniel Kemppainen                            KokeKV              10,20
  5. Matias Nieminen                              KokeKV              10,23
  6. Matias Henttinen                             KokeKV              11,09

P7 Pallonheitto

  1. Aki Huhtala                             2002 UlvilSP             18,10
          18,10
  2. Erkka Maine                                  LautLu              13,70
          13,70
  3. Oskari Henttinen                             KokeKV              13,33
          13,33
  4. Niklas Saari                                 KokeKV              11,29
          11,29
  5. Daniel Kemppainen                            KokeKV              10,29
          10,29
  6. Matias Nieminen                              KokeKV               9,96
           9,96
  7. Matias Henttinen                             KokeKV               7,30
           7,30
     Jere Grönlund                           2002 UlvilSP               DNS
        
        
P9 40 m

  1. Eero Brandt                                  KokeKV               7,11
  2. Oliver Mutta                            2000 KiukKi               7,21
  3. Kalle Pämppi                            2001 EurajV               7,21
  4. Matias Järvenpää                        2001 UlvilS               7,56
  5. Abou Kivioja                            2001 HKV                  7,69
  6. Eemil Kaasalainen                       2001 LautLu               7,75
  7. Samu Kaunisto                                KokeKV               7,78
  8. Joonas Toroska                          2001 KokeKV               7,86
  9. Joonas Nieminen                              KokeKV               8,05
 10. Eemeli Rantaneva                        2001 MerikI               8,17
 11. Ville Perttula                          2001 PunkKu               8,80

Erä 1                Tuuli: +1,6

  1. Eero Brandt                                  KokeKV               7,11
  2. Oliver Mutta                            2000 KiukKi               7,21
  3. Matias Järvenpää                        2001 UlvilS               7,56
  4. Abou Kivioja                            2001 HKV                  7,69
  5. Joonas Toroska                          2001 KokeKV               7,86
  6. Eemeli Rantaneva                        2001 MerikI               8,17

Erä 2                Tuuli: +0,1

  1. Kalle Pämppi                            2001 EurajV               7,21
  2. Eemil Kaasalainen                       2001 LautLu               7,75
  3. Samu Kaunisto                                KokeKV               7,78
  4. Joonas Nieminen                              KokeKV               8,05
  5. Ville Perttula                          2001 PunkKu               8,80

P9 JunnuKeihäs

  1. Topias Nordberg                         2000 EurRai              27,88
          27,88
  2. Mikael Haapaniemi                       2000 VampU               25,38
          25,38
  3. Eemeli Rantaneva                        2001 MerikI              24,68
          24,68
  4. Markus Alajoki                          2000 VammSV              23,73
          23,73
  5. Kalle Pämppi                            2001 EurajV              16,93
          16,93
  6. Ville Perttula                          2001 PunkKu              15,42
          15,42
  7. Samu Kaunisto                                KokeKV              14,59
          14,59
  8. Joonas Toroska                          2001 KokeKV              13,95
          13,95
  9. Joonas Nieminen                              KokeKV              10,28
          10,28
 10. Abou Kivioja                            2001 HKV                  6,08
           6,08
     Eero Brandt                                  KokeKV                DNS
        

P11 60 m		Tuuli: 0,0

  1. Matti Painilainen                       1998 PorTa                9,16
  2. Jere Alho                               1998 EurRai               9,65
  3. Niki Mutta                              1998 KiukKi               9,72
  4. Joel Rajamäki                           1998 UlvilS               9,79
  5. Juho Perttula                           1999 PunkKu              10,08
     Christian Vänttinen                     1999 RaisKu                DNS

P11 1000 m

  1. Tuomas Tuomola                          1999 LautLu            3.43,42
  2. Joel Rajamäki                           1998 UlvilS            3.49,05
     Christian Vänttinen                     1999 RaisKu                DNF

P11 Korkeus

  1. Juho Perttula                           1999 PunkKu                115
         105 110 115 120
           O   O  XO XXX
  2. Niki Mutta                              1998 KiukKi                115
         095 100 105 110 115 120
           O   O   O  XO  XO XXX
  3. Tommi Kukkula                           1998 LavKi                 115
         100 105 110 115 120
           O   O   O XXO  X-
  4. Joel Rajamäki                           1998 UlvilS                110
         090 095 100 105 110 115
           O   O   O   O  XO X--
  5. Niklas Järvenpää                        1999 UlvilS                110
         090 095 100 105 110 115
           O   O   O  XO  XO XXX
  6. Teemu Saarinen                          1998 NakkVi                100
         095 100 105 110    
           O  XO XXX   -    

P11 Kuula

  1. Eero Ahola                              1999 PorY                 9,62
           9,62
  2. Antti Nieminen                          1998 PunkKu               8,55
           8,55
  3. Tuomas Tuomola                          1999 LautLu               7,58
           7,58
  4. Teemu Saarinen                          1998 NakkVi               6,81
           6,81
  5. Joel Rajamäki                           1998 UlvilS               6,67
           6,67
     Tommi Kukkula                           1998 LavKi                 DNS
        

P13 60 m

  1. Jaakko Lähteenmäki                      1996 MerikI               8,23
  2. Antti Perttula                          1997 PunkKu               8,77
  3. Pietari Pelto-Piri                      1996 NoorNo               8,81
  4. Samba Kivioja                           1997 HKV                  8,84
  5. Miro Suonperä                           1996 NakkVi               9,26
  6. Aleksi Nieminen                         1997 PorTa                9,45
  7. Eero Tuomola                            1997 LautLu               9,58
  8. Ilari Leppäniemi                             KokeKV               9,67
  9. Oskari Kuusisto                         1997 KokeKV               9,98
 10. Mathias Mikkonen                        1997 PunkKu              10,01
     Petri Kaunisto                          1996 PunkKu                DNS
     Lauri Virtanen                          1997 PorY                  DNS

Erä 1                Tuuli: +0,6

  1. Jaakko Lähteenmäki                      1996 MerikI               8,23
  2. Pietari Pelto-Piri                      1996 NoorNo               8,81
  3. Samba Kivioja                           1997 HKV                  8,84
  4. Miro Suonperä                           1996 NakkVi               9,26
  5. Ilari Leppäniemi                             KokeKV               9,67
  6. Oskari Kuusisto                         1997 KokeKV               9,98

Erä 2                Tuuli: +0,8

  1. Antti Perttula                          1997 PunkKu               8,77
  2. Aleksi Nieminen                         1997 PorTa                9,45
  3. Eero Tuomola                            1997 LautLu               9,58
  4. Mathias Mikkonen                        1997 PunkKu              10,01
     Petri Kaunisto                          1996 PunkKu                DNS
     Lauri Virtanen                          1997 PorY                  DNS

P13 1000 m

  1. Pietari Pelto-Piri                      1996 NoorNo            3.20,34
  2. Jasse Kuusisto                          1996 PorY              3.20,36
  3. Juhani Oksman                           1997 NakkVi            3.42,99
  4. Ilari Leppäniemi                             KokeKV            3.46,18

P13 Korkeus

  1. Miro Suonperä                           1996 NakkVi                145
         135 140 145 150
          XO  XO   O XXX
  2. Antti Perttula                          1997 PunkKu                135
         120 125 130 135 140
           O   O   O   O XXX
  3. Ilari Leppäniemi                             KokeKV                125
         105 110 115 120 125 130
           O   O   O  XO   O XXX
  4. Juhani Oksman                           1997 NakkVi                125
         115 120 125 130
           O   O XXO XXX
  5. Oskari Kuusisto                         1997 KokeKV                115
         105 110 115 120
           O   O   O XXX
  6. Lauri Brandt                                 KokeKV                115
         100 105 110 115 120
           O   O  XO   O XXX
  7. Mathias Mikkonen                        1997 PunkKu                115
         105 110 115 120
           O   O  XO XXX
     Lauri Virtanen                          1997 PorY                  DNS
        
        

P13 Kuula

  1. Markus Saarinen                         1996 NakkVi              11,15
          11,15
  2. Ville Rantaneva                         1996 MerikI              10,95
          10,95
  3. Eero Tuomola                            1997 LautLu               8,53
           8,53
  4. Oskari Kuusisto                         1997 KokeKV               6,95
           6,95
  5. Aleksi Nieminen                         1997 PorTa                6,45
           6,45
  6. Samba Kivioja                           1997 HKV                  5,92
           5,92
     Petri Kaunisto                          1996 PunkKu                DNS
        
     Ilari Leppäniemi                             KokeKV                DNS
        

P15 100 m	Tuuli: +0,6

  1. Eero Peuraniemi                         1995 KokeKV              13,37
  2. Juho Peuraniemi                         1995 KokeKV              13,42
  3. Tero Jokinen                                 KokeKV              14,90


P15 300 m

  1. Juho Peuraniemi                         1995 KokeKV              45,20

P15 Kuula

  1. Tero Jokinen                                 KokeKV               8,66
           8,66
  2. Juho Peuraniemi                         1995 KokeKV               8,57
           8,57
  3. Eero Peuraniemi                         1995 KokeKV               8,29
           8,29

M17 100 m         Tuuli: +0,6

  1. Niklas Rintaholkko                      1992 PorPy               12,11
  2. Lauri Vettenranta                       1993 VammSV              12,21
  3. Anton Virtanen                          1993 Uudke               12,40

M17 300 m


  1. Anton Virtanen                          1993 Uudke               41,39

M17 Kiekko

  1. Roni Pämppi                             1993 EurajV              37,31
          37,31
  2. Matti Halkivaha                         1993 SäkU                36,54
          36,54

M22 Kiekko

  1. Tuomas Ojala                            1989 KokeKV              33,30
          33,30

T7 40 m

  1. Siiri Tuominen                          2002 KokeKV               7,85
  2. Lotta-Maria Maine                       2002 LautLu               8,13
  3. Oona Pasori                             2002 UlvilSP              8,45
  4. Sophia Mikkonen                         2002 PunkKu               8,92
  5. Sara Nieminen                           2003 PorTa                8,97
  6. Emma Saarni                             2003 UlvilSP              9,07
  7. Sanni Laukamo                                KokeKV               9,27
  8. Inari Leppäniemi                             KokeKV               9,49
  9. Riina Urpilainen                             KokeKV               9,86
 10. Nella Koivisto                               KokeKV              10,61

Erä 1                Tuuli: +0,2

  1. Siiri Tuominen                          2002 KokeKV               7,85
  2. Oona Pasori                             2002 UlvilSP              8,45
  3. Sophia Mikkonen                         2002 PunkKu               8,92
  4. Riina Urpilainen                             KokeKV               9,86
  5. Nella Koivisto                               KokeKV              10,61

Erä 2                Tuuli: +1,6

  1. Lotta-Maria Maine                       2002 LautLu               8,13
  2. Sara Nieminen                           2003 PorTa                8,97
  3. Emma Saarni                             2003 UlvilSP              9,07
  4. Sanni Laukamo                                KokeKV               9,27
  5. Inari Leppäniemi                             KokeKV               9,49

T7 Pallonheitto

  1. Oona Pasori                             2002 UlvilSP             12,26
          12,26
  2. Siiri Tuominen                          2002 KokeKV              11,30
          11,30
  3. Sophia Mikkonen                         2002 PunkKu               9,83
           9,83
  4. Sanni Laukamo                                KokeKV               9,45
           9,45
  5. Lotta-Maria Maine                       2002 LautLu               9,29
           9,29
  6. Emma Saarni                             2003 UlvilSP              8,60
           8,60
  7. Sara Nieminen                           2003 PorTa                6,88
           6,88
  8. Riina Urpilainen                             KokeKV               5,90
           5,90
  9. Inari Leppäniemi                             KokeKV               4,02
           4,02
 10. Nella Koivisto                               KokeKV               3,64
           3,64
Kilpailun ulkopuolella
     Jenny Virta                             2001 UlvilS              25,29
          25,29

T9 40 m

  1. Veera Matintalo                         2000 LautLu               6,77
  2. Nelli Rakkolainen                       2000 KokeKV               6,91
  3. Annika Hohkuri                          2000 KanLei               6,99
  4. Adeliina Herrala                        2000 KokeKV               7,05
  5. Peppi Pohjamies                         2000 PunkKu               7,13
  6. Maria Ossa                                   KokeKV               7,39
  7. Sofia Huida                                  KokeKV               7,44
  8. Noora Rintala                           2001 KiikKi               7,74
  9. Carita Haapaniemi                       2001 KiukKi               7,75
 10. Noora Ossa                                   KokeKV               8,04
 11. Suvi Haapanen                                KokeKV               8,07
 12. Niina Saari                                  KokeKV               8,26
 13. Jasmin Kemppainen                            KokeKV               8,34
 14. Iida Saarni                             2001 UlvilS               8,67
 15. Ella-Noora Ronkainen                    2000 KokeKV               9,38

Erä 1                Tuuli: +1,3

  1. Annika Hohkuri                          2000 KanLei               6,99
  2. Adeliina Herrala                        2000 KokeKV               7,05
  3. Peppi Pohjamies                         2000 PunkKu               7,13
  4. Maria Ossa                                   KokeKV               7,39
  5. Suvi Haapanen                                KokeKV               8,07

Erä 2                Tuuli: 0,0

  1. Nelli Rakkolainen                       2000 KokeKV               6,91
  2. Carita Haapaniemi                       2001 KiukKi               7,75
  3. Noora Ossa                                   KokeKV               8,04
  4. Niina Saari                                  KokeKV               8,26
  5. Ella-Noora Ronkainen                    2000 KokeKV               9,38

Erä 3                Tuuli: +0,2

  1. Veera Matintalo                         2000 LautLu               6,77
  2. Sofia Huida                                  KokeKV               7,44
  3. Noora Rintala                           2001 KiikKi               7,74
  4. Jasmin Kemppainen                            KokeKV               8,34
  5. Iida Saarni                             2001 UlvilS               8,67

T9 JunnuKeihäs

  1. Jenny Virta                             2001 UlvilS              17,33
          17,33
  2. Veera Matintalo                         2000 LautLu              16,97
          16,97
  3. Annika Hohkuri                          2000 KanLei              15,98
          15,98
  4. Adeliina Herrala                        2000 KokeKV              15,93
          15,93
  5. Maria Ossa                                   KokeKV              15,73
          15,73
  6. Peppi Pohjamies                         2000 PunkKu              15,53
          15,53
  7. Nelli Rakkolainen                       2000 KokeKV              15,04
          15,04
  8. Ella-Noora Ronkainen                    2000 KokeKV              12,31
          12,31
  9. Sofia Huida                                  KokeKV              11,76
          11,76
 10. Carita Haapaniemi                       2001 KiukKi              11,18
          11,18
 11. Suvi Haapanen                                KokeKV               9,18
           9,18
 12. Jasmin Kemppainen                            KokeKV               8,57
           8,57
 13. Niina Saari                                  KokeKV               8,55
           8,55
 14. Iida Saarni                             2001 UlvilS               6,40
           6,40

T11 60 m

  1. Eveliina Naarmala                       1999 RaumU                9,21
  2. Fanni Kaasalainen                       1999 LautLu               9,63
  3. Veera Tuominen                          1998 KokeKV              10,07
  4. Marika Haavisto                         1999 LautLu              10,15
  5. Stella Suomi                            1999 LoimLe              10,23
  6. Iida-Sofia Marttia                      1999 TurWei              10,31
  7. Annika Jalo                             1999 RaumTU              10,40
  8. Roosa Rintala                           1999 KiikKi              10,44
  9. Saara Godin                                  KokeKV              10,55
     Riina Mattila                           1999 LoJa                  DNS
Kilpailun ulkopuolella
     Adeliina Herrala                        2000 KokeKV              10,07

Erä 1                Tuuli: +0,3

  1. Fanni Kaasalainen                       1999 LautLu               9,63
  2. Veera Tuominen                          1998 KokeKV              10,07
  3. Stella Suomi                            1999 LoimLe              10,23
  4. Iida-Sofia Marttia                      1999 TurWei              10,31
  5. Saara Godin                                  KokeKV              10,55
Kilpailun ulkopuolella
     Adeliina Herrala                        2000 KokeKV              10,07

Erä 2                Tuuli: +1,5

  1. Eveliina Naarmala                       1999 RaumU                9,21
  2. Marika Haavisto                         1999 LautLu              10,15
  3. Annika Jalo                             1999 RaumTU              10,40
  4. Roosa Rintala                           1999 KiikKi              10,44
     Riina Mattila                           1999 LoJa                  DNS

T11 1000 m

  1. Riina Tainio                            1998 EurRai            3.48,57
  2. Stella Suomi                            1999 LoimLe            4.01,22
  3. Noora Grönlund                          1998 UlvilS            4.04,27
  4. Veera Tuominen                          1998 KokeKV            4.41,93
     Iida-Sofia Marttia                      1999 TurWei                DNS
     Saara Godin                                  KokeKV                DNS
Kilpailun ulkopuolella
     Adeliina Herrala                        2000 KokeKV            3.53,52

Erä 1                

  1. Riina Tainio                            1998 EurRai            3.48,57
  2. Stella Suomi                            1999 LoimLe            4.01,22
  3. Noora Grönlund                          1998 UlvilS            4.04,27
  4. Veera Tuominen                          1998 KokeKV            4.41,93
     Iida-Sofia Marttia                      1999 TurWei                DNS
     Saara Godin                                  KokeKV                DNS
Kilpailun ulkopuolella
     Adeliina Herrala                        2000 KokeKV            3.53,52

T11 Pituus

  1. Veera Tuominen                          1998 KokeKV               3,67 -0,1           
          3,67
              
  2. Fanni Kaasalainen                       1999 LautLu               3,57 +0,9           
          3,57
              
  2. Iida-Sofia Marttia                      1999 TurWei               3,57 +0,8           
          3,57
              
  4. Annika Jalo                             1999 RaumTU               3,42 +1,8           
          3,42
              
  5. Roosa Rintala                           1999 KiikKi               3,29 +1,5           
          3,29
              
  6. Marika Haavisto                         1999 LautLu               3,17 +1,0           
          3,17
              
  7. Saara Godin                                  KokeKV               3,11 +1,6           
          3,11
              
  8. Riina Mattila                           1999 LoJa                 3,05 +0,8           
          3,05
              
Kilpailun ulkopuolella
     Adeliina Herrala                        2000 KokeKV               3,48 +0,8           
          3,48
              

T11 Kuula

  1. Marika Haavisto                         1999 LautLu               8,36
           8,36
  2. Iida-Sofia Marttia                      1999 TurWei               8,08
           8,08
  3. Annika Savolainen                       1998 LautLu                781
           7,81
  4. Katja Mäkelä                                 KokeKV               7,71
           7,71
  5. Noora Grönlund                          1998 UlvilS               7,02
           7,02
  6. Roosa Rintala                           1999 KiikKi               6,70
           6,70
  7. Veera Tuominen                          1998 KokeKV               6,41
           6,41
  8. Saara Godin                                  KokeKV               4,77
           4,77

T13 60 m

  1. Martta Rautala                          1996 KiukKi               8,87
  2. Sanna Alakulju                          1997 LapSa                8,97
  3. Liisa Laikko                            1996 VammSV               9,06
  4. Ida- Mattila                            1997 LoJa                 9,12
  5. Emmi Rajala                             1997 KöylLa               9,13
  6. Henna Rauhansalo                        1996 UlvilS               9,20
  7. Linda Vahela                            1996 LautLu               9,23
  8. Nea-Mari Neziri                         1996 PorY                 9,33
  9. Heidi Savolainen                        1996 LautLu               9,45
 10. Amanda Virtanen                         1996 Uudke                9,49
 11. Sohvi Godin                                  KokeKV               9,77
     Alina Diaz                                   KokeKV                DNS

Erä 1                Tuuli: +1,6

  1. Sanna Alakulju                          1997 LapSa                8,97
  2. Liisa Laikko                            1996 VammSV               9,06
  3. Emmi Rajala                             1997 KöylLa               9,13
  4. Linda Vahela                            1996 LautLu               9,23
  5. Heidi Savolainen                        1996 LautLu               9,45
     Alina Diaz                                   KokeKV                DNS

Erä 2                Tuuli: -0,3

  1. Martta Rautala                          1996 KiukKi               8,87
  2. Ida- Mattila                            1997 LoJa                 9,12
  3. Henna Rauhansalo                        1996 UlvilS               9,20
  4. Nea-Mari Neziri                         1996 PorY                 9,33
  5. Amanda Virtanen                         1996 Uudke                9,49
  6. Sohvi Godin                                  KokeKV               9,77

T13 1000 m

  1. Henna Rauhansalo                        1996 UlvilS            3.36,68
  2. Liisa Laikko                            1996 VammSV            3.44,43
  3. Amanda Virtanen                         1996 Uudke             3.47,37
  4. Erika Alander                           1997 PorTa             3.50,63
  5. Heidi Savolainen                        1996 LautLu            3.52,00
  6. Linda Vahela                            1996 LautLu            3.55,66
  7. Janita Matintalo                        1997 LautLu            3.59,11
  8. Emmi Hiltunen                           1997 MerikI            4.07,20

T13 Pituus

  1. Martta Rautala                          1996 KiukKi               4,50 +0,9           
          4,50
              
  2. Liisa Laikko                            1996 VammSV               4,22 +0,5           
          4,22
              
  3. Emmi Rajala                             1997 KöylLa               4,13 +1,7           
          4,13
              
  4. Ida- Mattila                            1997 LoJa                 4,12 +1,7           
          4,12
              
  5. Nea-Mari Neziri                         1996 PorY                 4,11 +0,2           
          4,11
              
  6. Annika Naarmala                         1996 RaumU                3,85 +4,2  3,81 +0,5
          3,85
              
  7. Emmi Hiltunen                           1997 MerikI               3,78 -0,3           
          3,78
              
  8. Erika Alander                           1997 PorTa                3,70 -0,2           
          3,70
              
  9. Sohvi Godin                                  KokeKV               3,27 +2,0  2,78 +0,5
          3,27
              
 10. Alina Diaz                                   KokeKV               2,88 +1,2           
          2,88
              

T15 100 m	Tuuli: +1,3

  1. Jenni Suni                              1995 PorY                13,89
  2. Annariina Leppäniemi                    1995 KokeKV              15,36

T15 300 m


  1. Annariina Leppäniemi                    1995 KokeKV              52,77
Kilpailun ulkopuolella
     Martta Rautala                          1996 KiukKi              47,13

T15 Korkeus

  1. Jasmine Peltorinne                      1995 PorY                  135
         125 130 135 140
           O   O   O XXX
  2. Annariina Leppäniemi                    1995 KokeKV                135
         125 130 135 140
           O   O XXO XXX
  3. Julia Rajamäki                          1994 UlvilS                130
         125 130 135
           O XXO XXX

N17 100 m	Tuuli: +1,3

  1. Jenni Jokinen                           1992 NakkVi              12,64
  2. Marika Eko                              1993 EurRai              13,32
  3. Milla Tainio                            1993 EurRai              14,49
  4. Maria Reikko                                 KokeKV              15,17

N17 Kiekko

  1. Tara Tuominen                           1993 Uudke               36,36
          36,36
  2. Julia Ojala                             1993 KokeKV              34,93
          34,93
  3. Josefiina Uusitalo                      1993 HumppY              34,70
          34,70
  4. Noora Ranta                             1992 SäkU                25,18
          25,18
Kilpailun ulkopuolella
     Sanni Halkivaha                         1991 SäkU                36,83
          36,83