Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
11.06. klo 18:00 Seuracup 1 osakilpailu Tulokset (päivitetty: 23:05 11.06.2018)
Seurojen pisteet
- Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 13202
- Riihimäen Kisko              13132
- Hyvinkään Seudun Urheilijat  12824
- Nurmijärven Yleisurheilu     11847
- Länsi-Uudenmaan Urheilijat   10069
- Janakkalan Jana               9762
- Vihdin Viesti                 7771

Seuracup 1. osakilpailu
Riihimäen Kisko
11.06.2018

P11 60m
1)   Jesse Kettunen                   LänsiUU                   8,82              
2)   Vili Rasehorn                    RiihimKi                  9,59              
3)   Edvin Paukkunen                  LänsiUU                   9,72              
4)   Elias Oksanen                    HyvsU                     9,93              
5)   Pessi Mikkonen                   KeskiUYU                  10,07             
6)   Veikka Ahti                      JanJa                     10,49             
6)   Joona Paananen                   NurmijYU                  10,49             
8)   Aleksi Salminen                  RiihimKi                  10,57             
9)   Viljami Rojo                     KeskiUYU                  10,63             
10)  Eeli Vähätalo                    JanJa                     10,82             
11)  Lukas Kautonen                   VihdVie                   11,32             
     Vesa Lyytinen                    NurmijYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Jesse Kettunen                   LänsiUU                   8,82              
2)   Vili Rasehorn                    RiihimKi                  9,59              
3)   Elias Oksanen                    HyvsU                     9,93              
4)   Pessi Mikkonen                   KeskiUYU                  10,07             
5)   Veikka Ahti                      JanJa                     10,49             
     Vesa Lyytinen                    NurmijYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Edvin Paukkunen                  LänsiUU                   9,72              
2)   Joona Paananen                   NurmijYU                  10,49             
3)   Aleksi Salminen                  RiihimKi                  10,57             
4)   Viljami Rojo                     KeskiUYU                  10,63             
5)   Eeli Vähätalo                    JanJa                     10,82             
6)   Lukas Kautonen                   VihdVie                   11,32             


T11 60m
1)   Meeri Koliseva                   JanJa                     8,76              
2)   Tähkä-Alina Koskela              RiihimKi                  9,38              
3)   Henni Piirainen                  KeskiUYU                  9,40              
4)   Nea Pyykkö                       NurmijYU                  9,53              
5)   Neela Jakonen                    HyvsU                     9,55              
6)   Viiviliina Nurminen              NurmijYU                  9,76              
7)   Nea Hyrsylä                      VihdVie                   9,89              
8)   Meea Kettunen                    LänsiUU                   10,02             
9)   Aila Leino                       JanJa                     10,03             
10)  Minni Hormavirta                 LänsiUU                   10,10             
11)  Ellen Laukkanen                  RiihimKi                  10,53             
     Ellen Telén                      LänsiUU                   DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Nea Pyykkö                       NurmijYU                  9,53              
2)   Neela Jakonen                    HyvsU                     9,55              
3)   Nea Hyrsylä                      VihdVie                   9,89              
4)   Aila Leino                       JanJa                     10,03             
5)   Ellen Laukkanen                  RiihimKi                  10,53             
     Ellen Telén                      LänsiUU                   DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Meeri Koliseva                   JanJa                     8,76              
2)   Tähkä-Alina Koskela              RiihimKi                  9,38              
3)   Henni Piirainen                  KeskiUYU                  9,40              
4)   Viiviliina Nurminen              NurmijYU                  9,76              
5)   Meea Kettunen                    LänsiUU                   10,02             
6)   Minni Hormavirta                 LänsiUU                   10,10             


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Anton Kemppi                     NurmijYU                  3.31,01           
2)   Topias Töllinen                  RiihimKi                  3.40,50           
3)   Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                  3.46,06           
4)   Lauri Jäske                      RiihimKi                  3.57,41           
5)   Väinö Linnermo                   KeskiUYU                  4.02,86           
6)   Jusu Huovinen                    NurmijYU                  4.06,49           
7)   Niklas Pitkänen                  JanJa                     4.07,70           
8)   Janne Räisänen                   LänsiUU                   4.10,01           
9)   Mikko Koivisto                   HyvsU                     4.15,74           
10)  Aarre Kalanen                    HyvsU                     4.17,19           
11)  Samu Ilomäki                     VihdVie                   4.22,92           
12)  Antti Saari                      JanJa                     4.26,52           
13)  Daniel Ehrnsten                  LänsiUU                   4.32,50           


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Ellen Telén                      LänsiUU                   3.44,11           
2)   Pihla Jaakola-Siimes             NurmijYU                  3.57,48           
3)   Minni Tuppura                    NurmijYU                  4.00,95           
4)   Venla Hyvölä                     JanJa                     4.01,16           
5)   Maija Harju                      JanJa                     4.01,25           
6)   Kia Sairanen                     HyvsU                     4.04,04           
7)   Nea Hyvärinen                    RiihimKi                  4.04,28           
8)   Kaisa Alastalo                   RiihimKi                  4.07,63           
9)   Oivi Heikinaho                   VihdVie                   4.17,24           
10)  Kerttu Rantanen                  KeskiUYU                  4.49,25           
     Essi Korhonen                    KeskiUYU                  DNS               


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Vilho Haaksluoto                 RiihimKi                  4,58              
     4,46   4,31   4,58   4,44   
                                 

2)   Eeli Rovasalo                    HyvsU                     4,51              
     4,51   4,26   4,36   x      
                                 

3)   Aaron Ruotsala                   LänsiUU                   4,12              
     x      4,06   4,12   x      
                                 

4)   Kasper Päivärinta                JanJa                     4,08              
     3,71   3,91   4,08   3,93   
                                 

5)   Jonne Mourujärvi                 NurmijYU                  3,88              
     3,88   3,62   3,83   3,71   
                                 

6)   Lauri Loikkanen                  LänsiUU                   3,85              
     3,84   x      3,72   3,85   
                                 

7)   Ville Mattila                    RiihimKi                  3,57              
     3,57   3,56   3,52   3,39   
                                 

8)   Kerkko Keijonen                  KeskiUYU                  3,39              
     3,15   3,39   3,31   3,36   
                                 

9)   Ilmari Tolsa                     KeskiUYU                  3,36              
     3,36   3,22   3,15   3,10   
                                 

10)  Jere Paananen                    NurmijYU                  3,36              
     3,19   3,17   3,18   3,36   
                                 

11)  Tomi Ilomäki                     VihdVie                   2,50              
     2,43   2,48   2,50   2,32   
                                 



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Sarla Kakkola                    NurmijYU                  3,93              
     3,93   3,85   3,74   3,62   
                                 

2)   Elsa Pinola                      HyvsU                     3,66              
     3,36   3,41   3,66   3,43   
                                 

3)   Sissi Kaksonen                   HyvsU                     3,62              
     3,58   3,62   x      3,56   
                                 

4)   Eevi Aarnio                      RiihimKi                  3,62              
     3,62   3,46   3,44   3,46   
                                 

5)   Aino-Emilia Korpisaari           RiihimKi                  3,60              
     3,56   3,48   3,60   -      
                                 

6)   Elli Haataja                     JanJa                     3,51              
     3,37   3,33   3,51   3,30   
                                 

7)   Fanny-Amanda Seppälä             KeskiUYU                  3,41              
     3,21   3,36   3,41   3,40   
                                 

8)   Moona Hormavirta                 LänsiUU                   3,32              
     3,17   3,32   3,16   3,10   
                                 

9)   Inka Hämäläinen                  JanJa                     3,27              
     3,27   3,27   3,10   x      
                                 

10)  Matilda Mainio                   KeskiUYU                  3,13              
     2,89   3,13   3,12   3,06   
                                 

11)  Elli Paananen                    LänsiUU                   3,02              
     2,14   3,02   2,56   2,42   
                                 

12)  Kiia Hyrsylä                     VihdVie                   3,01              
     3,01   2,50   2,84   2,91   
                                 

     Daniela Perklén                  NurmijYU                  DNS               
     Ellen Telén                      LänsiUU                                     
     Veera Keskinen                   VihdVie                   DNS               


P11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Anton Palomäki                   VihdVie                   21,34             
     18,85  20,24  15,79  21,34  

2)   Aleksi Jäske                     RiihimKi                  18,85             
     18,84  x      18,85  x      

3)   Daniel Nylund                    LänsiUU                   18,21             
     18,21  15,23  13,17  16,71  

4)   Aukusti Malinen                  RiihimKi                  17,45             
     x      14,32  14,17  17,45  

5)   Riku Korhonen                    NurmijYU                  16,57             
     x      x      16,57  x      

6)   Anton Sokoff                     HyvsU                     15,76             
     x      14,26  13,95  15,76  

7)   Matias Räkköläinen               JanJa                     15,27             
     14,50  15,27  x      14,10  

8)   Aapo Autio                       JanJa                     14,90             
     14,90  x      x      x      

9)   Rasmus Kortesoja                 KeskiUYU                  14,14             
     x      14,14  x      x      

10)  Jere Mourujärvi                  NurmijYU                  7,94              
     7,42   6,34   x      7,94   



T11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Ruth Toivola                     RiihimKi                  20,69             
     20,69  16,47  x      19,20  

2)   Sara Jousimaa                    HyvsU                     17,72             
     x      17,72  16,82  x      

3)   Oona Korhonen                    NurmijYU                  17,43             
     x      x      17,43  x      

4)   Milla Pihlava                    NurmijYU                  16,44             
     14,34  15,28  16,44  14,91  

5)   Sonja Koskela                    RiihimKi                  16,30             
     16,30  15,95  13,93  15,61  

6)   Veera Joutlahti                  LänsiUU                   16,18             
     16,18  11,59  13,91  14,30  

7)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  16,18             
     12,24  13,10  13,08  16,18  

8)   Eerika Nieminen                  JanJa                     15,38             
     11,50  15,38  12,51  15,32  

9)   Iisa Aramo                       HyvsU                     13,62             
     12,77  12,23  13,62  8,68   

10)  Laura Karusalmi                  VihdVie                   12,46             
     11,66  11,05  12,46  x      

11)  Lilja Laurikainen                KeskiUYU                  11,41             
     11,41  x      10,34  x      



P11 4x50m viesti
Loppukilpailu
1)   Länsi-Uudenmaan Urheilijat       LänsiUU                   30,77             
   1) Jesse Kettunen, 2) Edvin Paukkunen, 
   3) Daniel Nylund, 4) Lauri Loikkanen
2)   Riihimäen Kisko                  RiihimKi                  30,83             
   1) Vili Rasehorn, 2) Topias Töllinen, 
   3) Aleksi Jäske, 4) Vilho Haaksluoto
3)   Hyvinkään seudun Urheilijat      HyvsU                     31,57             
   1) Eeli Rovasalo, 2) Elias Oksanen, 
   3) Anton Sokoff, 4) Aarre Kalanen
4)   Keski-Uudenmaan Yleisurheilu     KeskiUYU                  32,66             
   1) Kerkko Keijonen, 2) Rasmus Kortesoja, 
   3) Nuutti Leppänen, 4) Pessi Mikkonen
5)   Janakkalan Jana                  JanJa                     33,51             
   1) Veikka Ahti, 2) Aapo Autio, 
   3) Kasper Päivärinta, 4) Matias Räkköläinen
6)   Nurmijärven Yleisurheilu         NurmijYU                  34,09             
   1) Jonne Mourujärvi, 2) Joona Paananen, 
   3) Anton Kemppi, 4) Jusu Huovinen
7)   Vihdin Viesti                    VihdVie                   38,82             
   1) Lukas Kautonen, 2) Anton Palomäki, 
   3) Tomi Ilomäki, 4) Samu Ilomäki


T11 4x50m viesti
Loppukilpailu
1)   Nurmijärven Yleisurheilu         NurmijYU                  30,74             
   1) Sarla Kakkola, 2) Nea Pyykkö, 
   3) Pihla Jaakola-Siimes, 4) Viiviliina Nurminen
2)   Hyvinkään seudun Urheilijat      HyvsU                     30,77             
   1) Elsa Pinola, 2) Neela Jakonen, 
   3) Sissi Kaksonen, 4) Sara Jousimaa
3)   Riihimäen Kisko                  RiihimKi                  30,84             
   1) Tähkä-Alina Koskela, 2) Eevi Aarnio, 
   3) Ruth Toivola, 4) Aino-Emilia Korpisaari
4)   Keski-Uudenmaan Yleisurheilu     KeskiUYU                  31,27             
   1) Henni Piirainen, 2) Heta Rantanen, 
   3) Fanny-Amanda Seppälä, 4) Matilda Mainio
5)   Janakkalan Jana                  JanJa                     32,70             
   1) Aila Leino, 2) Eerika Nieminen, 
   3) Elli Haataja, 4) Meeri Koliseva
6)   Vihdin Viesti                    VihdVie                   34,09             
   1) Kiia Hyrsylä, 2) Laura Karusalmi, 
   3) Oivi Heikinaho, 4) Nea Hyrsylä
7)   Länsi-Uudenmaan Urheilijat       LänsiUU                   34,26             
   1) Elli Paananen, 2) Meea Kettunen, 
   3) Ellen Telén, 4) Veera Joutlahti


P13 60m
1)   Eetu Rantala                     LänsiUU                   8,09              
2)   Timo Kukk                        NurmijYU                  8,40              
3)   Miko Koskelainen                 HyvsU                     8,63              
4)   Roni Heikkonen                   NurmijYU                  8,82              
5)   Arttu Haaksluoto                 RiihimKi                  9,10              
6)   Rasmus Salmi                     HyvsU                     9,25              
7)   Tuomas Räkköläinen               JanJa                     9,43              
8)   Otso Barck                       KeskiUYU                  9,89              
9)   Eevert Luukkonen                 VihdVie                   9,99              
10)  Jaani Tanner                     LänsiUU                   10,30             
11)  Joonas Laine                     RiihimKi                  10,47             
12)  Lauri Palm                       KeskiUYU                  10,51             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,3
1)   Eetu Rantala                     LänsiUU                   8,09              
2)   Miko Koskelainen                 HyvsU                     8,63              
3)   Roni Heikkonen                   NurmijYU                  8,82              
4)   Arttu Haaksluoto                 RiihimKi                  9,10              
5)   Otso Barck                       KeskiUYU                  9,89              
6)   Eevert Luukkonen                 VihdVie                   9,99              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,8
1)   Timo Kukk                        NurmijYU                  8,40              
2)   Rasmus Salmi                     HyvsU                     9,25              
3)   Tuomas Räkköläinen               JanJa                     9,43              
4)   Jaani Tanner                     LänsiUU                   10,30             
5)   Joonas Laine                     RiihimKi                  10,47             
6)   Lauri Palm                       KeskiUYU                  10,51             


T13 60m
1)   Sanni-Veera Viertola             RiihimKi                  8,70              
2)   Thea Kolu                        NurmijYU                  8,74              
3)   Nelli Rosnell                    KeskiUYU                  8,75              
4)   Anni Napari                      VihdVie                   8,90              
5)   Venla Lähdemäki                  HyvsU                     9,03              
6)   Evita Santala                    KeskiUYU                  9,13              
7)   Tuuli Kulju                      JanJa                     9,25              
8)   Jonna Jäkkö                      LänsiUU                   9,28              
9)   Adalia Hurme                     HyvsU                     9,30              
10)  Emma Hautamäki                   JanJa                     9,51              
10)  Elena Hämäläinen                 NurmijYU                  9,51              
12)  Emma Makkonen                    RiihimKi                  10,27             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,6
1)   Sanni-Veera Viertola             RiihimKi                  8,70              
2)   Thea Kolu                        NurmijYU                  8,74              
3)   Venla Lähdemäki                  HyvsU                     9,03              
4)   Evita Santala                    KeskiUYU                  9,13              
5)   Jonna Jäkkö                      LänsiUU                   9,28              
6)   Emma Hautamäki                   JanJa                     9,51              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -2,1
1)   Nelli Rosnell                    KeskiUYU                  8,75              
2)   Anni Napari                      VihdVie                   8,90              
3)   Tuuli Kulju                      JanJa                     9,25              
4)   Adalia Hurme                     HyvsU                     9,30              
5)   Elena Hämäläinen                 NurmijYU                  9,51              
6)   Emma Makkonen                    RiihimKi                  10,27             


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Christian Lindberg               RiihimKi                  3.19,85           
2)   Oskari Huppunen                  NurmijYU                  3.24,95           
3)   Kasper Borremans                 HyvsU                     3.26,49           
4)   Kasperi Kemppainen               NurmijYU                  3.34,07           
5)   Konsta Mäkelä                    RiihimKi                  3.34,19           
6)   Jesse Suihkonen                  VihdVie                   3.45,40           
7)   Eetu Autio                       JanJa                     3.46,52           
8)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  3.53,00           
     Miko Ojapelto                    KeskiUYU                  DNS               
     Niko Sorjonen                    LänsiUU                   DNS               


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Helmi Lipsanen                   JanJa                     3.28,62           
2)   Aino Halonen                     HyvsU                     3.29,92           
3)   Sara Parviainen                  NurmijYU                  3.33,01           
4)   Heta Paasilinna                  LänsiUU                   3.34,81           
5)   Aino Risku                       KeskiUYU                  3.35,20           
6)   Julia Suihkonen                  VihdVie                   3.38,22           
7)   Annika Vilen                     RiihimKi                  3.57,51           
8)   Camilla Lehtinen                 NurmijYU                  4.09,12           
9)   Enni Rantala                     KeskiUYU                  4.09,97           


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Juuso Tuominen                   RiihimKi                  140               
     130    135    140    150    
     o      o      o      xxx    

2)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  135               
     120    125    130    135    140    
     o      o      o      xxo    xxx    

3)   Leevi Lindgren                   LänsiUU                   130               
     105    110    115    120    125    130    135    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

4)   Aarni Piri                       HyvsU                     130               
     110    115    120    125    130    135    
     o      o      o      xo     xo     xxx    

5)   Rasmus Laapas                    NurmijYU                  120               
     105    110    115    120    125    
     o      xo     o      o      xxx    

6)   Miika Lipsanen                   JanJa                     120               
     90     95     100    105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      o      xo     xo     xxx    

7)   Sisu Malvela                     VihdVie                   110               
     100    105    110    115    
     o      o      o      xx-    



T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Magdaleena Havukorpi             VihdVie                   140               
     115    120    125    130    135    140    145    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

2)   Vilja-Matilda Koskela            RiihimKi                  140               
     120    125    130    135    140    145    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

3)   Julia Pitkänen                   JanJa                     135               
     125    130    135    140    
     o      xo     o      xxx    

4)   Greta Laukala                    NurmijYU                  135               
     115    120    125    130    135    140    
     o      o      xo     xxo    o      xxx    

5)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  135               
     120    125    130    135    140    
     o      o      xxo    xo     xxx    

6)   Elsa Mattila                     HyvsU                     135               
     120    125    130    135    140    
     o      o      o      xxo    xxx    

7)   Karoliina Krook                  LänsiUU                   125               
     100    105    110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

7)   Moona Virtanen                   HyvsU                     125               
     115    120    125    130    
     o      o      o      xxx    

9)   Emma Lehtonen                    NurmijYU                  120               
     105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      xxx    

10)  Roosa Vallin                     VihdVie                   120               
     115    120    125    
     o      xo     xxx    

10)  Venla Martikainen                KeskiUYU                  120               
     115    120    125    
     o      xo     xxx    



P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Saku Rönkkö                      VihdVie                   38,99             
     38,99  x      37,34  x      

2)   Jiri Pajunen                     LänsiUU                   34,13             
     29,27  29,90  x      34,13  

3)   Elias Hietanen                   RiihimKi                  32,61             
     29,19  x      28,93  32,61  

4)   Akusti Ruokangas                 JanJa                     31,05             
     30,33  28,93  28,41  31,05  

5)   Luukas Lahti                     NurmijYU                  30,85             
     26,75  29,69  29,96  30,85  

6)   Aleksis Hurme                    HyvsU                     25,08             
     24,03  24,04  23,51  25,08  

7)   Kasperi Hiidenniemi              KeskiUYU                  24,50             
     21,13  24,50  x      x      

8)   Tuomas Teimonen                  NurmijYU                  23,94             
     22,60  23,94  22,73  22,88  

9)   Tatu Metsola                     RiihimKi                  21,56             
     21,46  19,95  21,56  x      

10)  Eelis Aramo                      HyvsU                     19,43             
     19,43  x      18,66  x      



T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Salla Savikko                    RiihimKi                  35,14             
     29,84  30,41  35,14  x      

2)   Aino Laitinen                    HyvsU                     31,54             
     31,54  29,58  31,15  30,96  

3)   Siru Huuskola                    KeskiUYU                  27,99             
     27,99  23,24  26,47  26,26  

4)   Ida Aarnio                       RiihimKi                  25,92             
     25,92  23,91  22,27  23,63  

5)   Oona Ketomäki                    NurmijYU                  24,49             
     x      19,56  23,34  24,49  

6)   Isla Sokoff                      HyvsU                     22,69             
     22,69  22,63  20,75  18,02  

7)   Iiris Jääskeläinen               KeskiUYU                  20,74             
     20,74  17,87  18,38  16,35  

8)   Nea Nummenpää                    JanJa                     19,45             
     19,01  19,45  15,45  15,84  

9)   Marianna Utulahti                VihdVie                   18,86             
     18,86  16,44  17,95  17,90  

10)  Tiia Viramäki                    LänsiUU                   18,31             
     14,89  15,12  16,17  18,31  

11)  Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  18,06             
     18,06  11,78  16,63  16,96  

12)  Armida Suomi                     LänsiUU                   11,74             
     11,74  9,65   10,74  10,19  



P13 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Nurmijärven Yleisurheilu         NurmijYU                  55,35             
   1) Tuomas Teimonen, 2) Luukas Lahti, 
   3) Roni Heikkonen, 4) Timo Kukk
2)   Hyvinkään seudun Urheilijat      HyvsU                     58,00             
   1) Aarni Piri, 2) Rasmus Salmi, 
   3) Aleksis Hurme, 4) Miko Koskelainen
3)   Keski-Uudenmaan Yleisurheilu     KeskiUYU                  59,96             
   1) Alex Brofeldt, 2) Konsta Keijonen, 
   3) Kasperi Hiidenniemi, 4) Otso Barck
4)   Riihimäen Kisko                  RiihimKi                  1.00,87           
   1) Arttu Haaksluoto, 2) Christian Lindberg, 
   3) Juuso Tuominen, 4) Elias Hietanen
5)   Länsi-Uudenmaan Urheilijat       LänsiUU                   1.00,97           
   1) Leevi Lindgren, 2) Eetu Rantala, 
   3) Jaani Tanner, 4) Niko Sorjonen
6)   Vihdin Viesti                    VihdVie                   1.01,66           
   1) Saku Rönkkö, 2) Jesse Suihkonen, 
   3) Eevert Luukkonen, 4) Sisu Malvela
     Janakkalan Jana                  JanJa                     DNS               
   1) Tuomas Räkköläinen, 2) Eetu Autio, 
   3) Miika Lipsanen, 4) Akusti Ruokangas


T13 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Riihimäen Kisko                  RiihimKi                  56,35             
   1) Sanni-Veera Viertola, 2) Vilja-Matilda Koskela, 
   3) Annika Vilen, 4) Salla Savikko
2)   Vihdin Viesti                    VihdVie                   56,37             
   1) Roosa Vallin, 2) Julia Suihkonen, 
   3) Magdaleena Havukorpi, 4) Anni Napari
3)   Nurmijärven Yleisurheilu         NurmijYU                  56,62             
   1) Elena Hämäläinen, 2) Thea Kolu, 
   3) Greta Laukala, 4) Vaula Pispala
4)   Keski-Uudenmaan Yleisurheilu     KeskiUYU                  56,67             
   1) Mila Heikkonen, 2) Nelli Rosnell, 
   3) Siru Huuskola, 4) Evita Santala
5)   Hyvinkään seudun Urheilijat      HyvsU                     57,42             
   1) Aino Halonen, 2) Venla Lähdemäki, 
   3) Isla Sokoff, 4) Adalia Hurme
6)   Janakkalan Jana                  JanJa                     57,67             
   1) Emma Hautamäki, 2) Tuuli Kulju, 
   3) Nea Nummenpää, 4) Helmi Lipsanen
7)   Länsi-Uudenmaan Urheilijat       LänsiUU                   58,99             
   1) Karoliina Krook, 2) Jonna Jäkkö, 
   3) Tiia Viramäki, 4) Heta Paasilinna


P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,9
1)   Simo Laine                       LänsiUU                   12,65             
2)   Sampo Väyrynen                   KeskiUYU                  12,81             
3)   Jyri Mäkinen                     NurmijYU                  13,86             
4)   Benjamin Aitto-Oja               JanJa                     14,13             
5)   Aarre Uusitalo                   HyvsU                     14,19             
6)   Emil Ylipekka                    RiihimKi                  14,59             
     Topias Talvitie                  HyvsU                     DNS               


T15 100m
1)   Ninni Gröhn                      LänsiUU                   13,06             
2)   Helmi Lievonen                   RiihimKi                  13,29             
3)   Liina Tervo                      KeskiUYU                  13,51             
4)   Venla Lehtonen                   NurmijYU                  13,74             
5)   Sara Veijalainen                 KeskiUYU                  14,00             
6)   Oona Manninen                    RiihimKi                  14,19             
7)   Noora Saaristo                   LänsiUU                   14,33             
8)   Laura Anttila                    JanJa                     14,61             
9)   Noora Kortelainen                VihdVie                   14,76             
10)  Helmi Liikanen                   HyvsU                     14,87             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,9
1)   Ninni Gröhn                      LänsiUU                   13,06             
2)   Helmi Lievonen                   RiihimKi                  13,29             
3)   Sara Veijalainen                 KeskiUYU                  14,00             
4)   Noora Kortelainen                VihdVie                   14,76             
5)   Helmi Liikanen                   HyvsU                     14,87             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,9
1)   Liina Tervo                      KeskiUYU                  13,51             
2)   Venla Lehtonen                   NurmijYU                  13,74             
3)   Oona Manninen                    RiihimKi                  14,19             
4)   Noora Saaristo                   LänsiUU                   14,33             
5)   Laura Anttila                    JanJa                     14,61             


P15 2000m
Loppukilpailu
1)   Rasmus Ahoniemi                  HyvsU                     7.20,31           
2)   Oiva Ylä-Jarkko                  LänsiUU                   7.33,25           
3)   Ossi Vasala                      RiihimKi                  7.39,77           
4)   Kalle Gauriloff                  KeskiUYU                  7.55,89           
5)   Aleksi Hämäläinen                NurmijYU                  8.30,37           
6)   Veeti Valli                      KeskiUYU                  8.34,39           


T15 2000m
Loppukilpailu
1)   Pinja Kourula                    JanJa                     7.35,74           
2)   Elisa Alastalo                   RiihimKi                  7.48,76           
3)   Inkaliina Nurminen               NurmijYU                  7.49,84           
4)   Helmi Aho                        KeskiUYU                  8.05,72           
5)   Salla Norrbacka                  HyvsU                     8.16,47           
6)   Peppi Ehrnsten                   LänsiUU                   8.22,71           
7)   Sofia Pihlgren                   RiihimKi                  8.30,81           
8)   Jenni Holopainen                 VihdVie                   9.41,14           
     Elina Hämäläinen                 NurmijYU                  DNS               
     Saana Kuusinen                   JanJa                     DNS               


P15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Otso Väyrynen                    KeskiUYU                  300               
     230    240    250    260    270    280    290    300    310    
     xo     o      xo     o      o      o      o      o      xxx    

2)   Olavi Halonen                    HyvsU                     250               
     220    230    240    250    260    
     xo     o      xxo    xxo    xxx    

3)   Joonatan Lindberg                RiihimKi                  230               
     200    210    220    230    240    
     o      o      o      xo     xxx    

4)   Leevi Leskelä                    NurmijYU                  200               
     160    170    180    190    200    
     o      o      o      o      xxo    



T15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Vilma Mikkola                    KeskiUYU                  320               
     280    290    300    310    320    330    
     o      o      o      xo     o      xxx    

2)   Kiia Brandes                     HyvsU                     320               
     260    270    280    290    300    310    320    330    
     xo     o      xxo    xo     xo     o      o      xx-    

3)   Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  300               
     250    260    270    280    290    300    310    
     xo     o      o      o      xo     o      xxx    

4)   Janna Vihtkari                   VihdVie                   240               
     200    210    220    230    240    250    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

5)   Lotta Jalonen                    JanJa                     230               
     160    170    180    190    200    210    220    230    240    
     o      xo     xo     o      o      o      o      o      xxx    

6)   Selma Mäenpää                    NurmijYU                  180               
     160    170    180    190    
     o      o      xo     xxx    



P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Anselmi Koskela                  RiihimKi                  12,24             
     12,24  11,83  11,55  11,53  

2)   Samu Käyhty                      NurmijYU                  11,92             
     11,79  11,92  11,85  x      

3)   Onni Ruokangas                   JanJa                     11,73             
     x      x      11,73  x      

4)   Mikko Huhta                      NurmijYU                  11,08             
     x      10,48  11,08  10,78  

5)   Otso Kalanen                     HyvsU                     8,90              
     8,78   8,90   8,87   8,11   

6)   Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  7,68              
     7,26   7,09   7,22   7,68   

     Miki Makkonen                    LänsiUU                                     


T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Ella-Maria Multala               KeskiUYU                  11,85             
     10,08  10,18  11,15  11,85  

2)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  10,73             
     9,95   10,37  10,73  x      

3)   Emilia Rouvinen                  HyvsU                     9,41              
     8,46   8,74   9,41   8,66   

4)   Vilma Lindgren                   LänsiUU                   9,11              
     9,11   8,23   7,96   8,63   

5)   Iida Haajanen                    KeskiUYU                  8,38              
     7,99   8,38   8,38   8,29   

6)   Emmi Kotamäki                    NurmijYU                  7,72              
     7,36   x      7,54   7,72   

7)   Vilma Meriläinen                 LänsiUU                   7,56              
     7,43   7,56   

8)   Sointu Salonen                   RiihimKi                  7,53              
     7,32   7,42   7,53   x      

9)   Jenniina Virtanen                JanJa                     7,47              
     7,47   x      7,18   7,26   

10)  Taika Malvela                    VihdVie                   5,72              
     5,46   5,72   5,52   5,40   



P15 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Keski-Uudenmaan Yleisurheilu     KeskiUYU                  53,75             
   1) Otso Väyrynen, 2) Sampo Väyrynen, 
   3) Miro Heikkonen, 4) Kalle Gauriloff
2)   Riihimäen Kisko                  RiihimKi                  55,14             
   1) Emil Ylipekka, 2) Joonatan Lindberg, 
   3) Arno Toivola, 4) Anselmi Koskela
3)   Hyvinkään seudun Urheilijat      HyvsU                     57,90             
   1) Olavi Halonen, 2) Aarre Uusitalo, 
   3) Rasmus Ahoniemi, 4) Otso Kalanen
4)   Nurmijärven Yleisurheilu         NurmijYU                  58,34             
   1) Jyri Mäkinen, 2) Leevi Leskelä, 
   3) Aleksi Hämäläinen, 4) Mikko Huhta
     Länsi-Uudenmaan Urheilijat       LänsiUU                   DNS               
   1) Simo Laine, 2) Oiva Ylä-Jarkko, 
   3) Miki Makkonen, 4) Andreas Kärkkäinen


T15 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Länsi-Uudenmaan Urheilijat       LänsiUU                   52,99             
   1) Vilma Meriläinen, 2) Noora Saaristo, 
   3) Vilma Lindgren, 4) Ninni Gröhn
2)   Riihimäen Kisko                  RiihimKi                  53,04             
   1) Elisa Alastalo, 2) Oona Manninen, 
   3) Emmi Hietanen, 4) Helmi Lievonen
3)   Keski-Uudenmaan Yleisurheilu     KeskiUYU                  53,71             
   1) Hille Kankaanpää, 2) Liina Tervo, 
   3) Sara Veijalainen, 4) Ella-Maria Multala
4)   Hyvinkään seudun Urheilijat      HyvsU                     55,57             
   1) Kiia Brandes, 2) Helmi Liikanen, 
   3) Kea Kuusisto, 4) Emilia Rouvinen
5)   Vihdin Viesti                    VihdVie                   1.00,15           
   1) Jenni Holopainen, 2) Noora Kortelainen, 
   3) Taika Malvela, 4) Janna Vihtkari
     Janakkalan Jana                  JanJa                     DNS               
   1) Laura Anttila, 2) Pinja Kourula, 
   3) Taru Poutanen, 4) Lotta Jalonen
     Nurmijärven Yleisurheilu         NurmijYU                  DQ                
   1) Inkaliina Nurminen, 2) Venla Lehtonen, 
   3) Emmi Kotamäki, 4) Selma Mäenpää


M17 200m
1)   Jermu Tarkiainen                 HyvsU                     23,01             
2)   Mauno Havukorpi                  VihdVie                   23,51             
3)   Jaakko Poutanen                  KeskiUYU                  23,90             
4)   Juuso Junnila                    JanJa                     24,30             
5)   Elis Kautonen                    VihdVie                   25,84             
6)   Elmo Niemi                       HyvsU                     26,33             
7)   Andreas Kärkkäinen               LänsiUU                   26,39             
8)   Sebastian Sparks                 NurmijYU                  27,00             
9)   Antton Laatikainen               RiihimKi                  27,46             
10)  Jere Hätönen                     RiihimKi                  27,62             
     Eelis Soikkeli                   KeskiUYU                  DNS               
     Marcus Kytölä                    NurmijYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,6
1)   Jaakko Poutanen                  KeskiUYU                  23,90             
2)   Juuso Junnila                    JanJa                     24,30             
3)   Elis Kautonen                    VihdVie                   25,84             
4)   Elmo Niemi                       HyvsU                     26,33             
5)   Sebastian Sparks                 NurmijYU                  27,00             
6)   Jere Hätönen                     RiihimKi                  27,62             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,8
1)   Jermu Tarkiainen                 HyvsU                     23,01             
2)   Mauno Havukorpi                  VihdVie                   23,51             
3)   Andreas Kärkkäinen               LänsiUU                   26,39             
4)   Antton Laatikainen               RiihimKi                  27,46             
     Eelis Soikkeli                   KeskiUYU                  DNS               
     Marcus Kytölä                    NurmijYU                  DNS               


N17 200m
1)   Kerttu Latvala                   KeskiUYU                  25,66             
2)   Erin Karjalahti                  NurmijYU                  26,51             
3)   Nelli Järvinen                   KeskiUYU                  27,30             
4)   Anni Lähdemäki                   HyvsU                     28,25             
5)   Helmiina Raninen                 LänsiUU                   28,56             
6)   Tia Palmunen                     HyvsU                     28,59             
7)   Emma Kuikka                      JanJa                     28,81             
8)   Henna Jalovaara                  RiihimKi                  29,12             
9)   Essi Kärhä                       NurmijYU                  29,63             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,6
1)   Nelli Järvinen                   KeskiUYU                  27,30             
2)   Helmiina Raninen                 LänsiUU                   28,56             
3)   Tia Palmunen                     HyvsU                     28,59             
4)   Essi Kärhä                       NurmijYU                  29,63             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,2
1)   Kerttu Latvala                   KeskiUYU                  25,66             
2)   Erin Karjalahti                  NurmijYU                  26,51             
3)   Anni Lähdemäki                   HyvsU                     28,25             
4)   Emma Kuikka                      JanJa                     28,81             
5)   Henna Jalovaara                  RiihimKi                  29,12             


M17 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Aaron Utulahti                   VihdVie                   12,37 +0,8          
     12,19  12,27  12,04  12,37  
     +0,6   +2,0   +1,3   +0,8   

2)   Lassi Saarela                    LänsiUU                   12,06 +2,0          
     x      x      12,06  11,85  
     +2,3   +1,3   +2,0   +1,6   

3)   Sulo Aalto                       JanJa                     10,65 +1,2          
     x      x      10,45  10,65  
     +1,5   +0,6   +0,8   +1,2   

4)   Jussi Alastalo                   RiihimKi                  10,57 +2,1  10,55 +0,4
     10,52  10,57  10,18  10,55  
     +0,8   +2,1   +1,0   +0,4   

5)   Joel Kuosmanen                   KeskiUYU                  10,46 +2,1  10,40 +0,9
     10,40  10,46  10,30  10,17  
     +0,9   +2,1   +2,8   +1,0   

6)   Matias Ketomäki                  NurmijYU                  10,08 +1,2          
     9,83   9,82   10,08  10,05  
     +2,1   +1,2   +1,2   +1,0   

7)   Kasperi Cederqvist               HyvsU                     9,81 +2,3  9,80 +1,4
     9,80   9,81   9,27   9,09   
     +1,4   +2,3   +1,3   +1,1   



N17 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Ida Cardona                      KeskiUYU                  11,35 +0,9          
     9,78   11,18  11,12  11,35  
     +3,1   +1,7   +0,8   +0,9   

2)   Aino Koskela                     RiihimKi                  11,05 +0,9          
     10,86  11,00  11,05  11,04  
     +0,5   +1,2   +0,9   +0,8   

3)   Vilma Rönkä                      HyvsU                     10,52 +1,6          
     10,52  10,16  8,87   10,13  
     +1,6   +0,6   +0,8   +2,0   

4)   Nea Kylmänen                     NurmijYU                  10,46 +2,7  10,32 +1,7
     10,46  10,09  10,32  10,28  
     +2,7   +0,5   +1,7   +1,6   

5)   Ronja Kallionpää                 JanJa                     10,05 +2,3  9,80 +1,5
     x      10,05  10,05  9,80   
     +0,4   +2,6   +2,3   +1,5   

6)   Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  9,84 +0,6          
     9,77   9,35   9,53   9,84   
     +1,9   +1,3   +0,6   +0,6   

7)   Jenni Kallioniemi                NurmijYU                  9,82 +1,8          
     9,82   9,71   9,82   9,74   
     +1,9   +1,1   +1,8   +1,5   

     Julianna Heikkinen               LänsiUU                   DNS               
     Riina Virtanen                   HyvsU                     DNS               


M17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Kimi Rinnekari                   NurmijYU                  13,14             
     12,38  12,51  13,14  x      

2)   Teemu Nikula                     KeskiUYU                  10,43             
     9,77   10,43  10,22  10,17  

3)   Julius Vesalainen                LänsiUU                   10,41             
     9,68   10,11  10,41  10,23  

4)   Jere Nyfors                      KeskiUYU                  10,27             
     9,76   9,12   10,27  9,23   

5)   Lauri Aaltonen                   HyvsU                     9,72              
     8,59   8,64   9,34   9,72   

6)   Jussi Mäenpää                    RiihimKi                  9,63              
     8,62   9,63   8,74   x      

7)   Jaakko Matilainen                VihdVie                   8,33              
     7,73   8,33   6,72   7,78   

     Niklas Nokka                     JanJa                     DNS               
     Santtu Kotamäki                  NurmijYU                  DNS               


N17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Eerika Salomäki                  KeskiUYU                  13,08             
     11,81  12,56  12,27  13,08  

2)   Sanni Kuparinen                  JanJa                     13,07             
     12,32  13,07  12,79  x      

3)   Nelli Talvitie                   HyvsU                     12,19             
     11,86  12,02  12,19  x      

4)   Nilla Rättyä                     JanJa                     11,15             
     9,95   11,15  11,08  10,43  

5)   Venla Toivola                    RiihimKi                  9,41              
     x      9,41   x      x      

6)   Jemina Saari                     NurmijYU                  8,59              
     7,72   8,48   7,94   8,59   

7)   Emma Niemi                       KeskiUYU                  8,31              
     7,80   8,31   7,72   7,68   

8)   Elisa Huhta                      NurmijYU                  8,07              
     7,95   x      8,07   x