Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
05.07. klo 18:00 Sisulisäottelut P/T9, T10, P14 ja P15 Tulokset (päivitetty: 22:10 05.07.2018)
Sisulisäottelut P/T9, T10, P14 ja P15
Toijalan Vauhti
05.07.2018

P9 3-ottelu  40m
1)   Rasmus Leino                     IkaalU                    7,05              
2)   Volmari Paananen                 TampPy                    7,06              
3)   Jimmy Tormilainen                TampPy                    7,16              
4)   Samu Pentinniemi                 ViialVa                   7,18              
5)   Eelis Hartikainen                TampPy                    7,21              
6)   Tomas Vasylenko                  TampU                     7,24              
7)   Toivo Eleinen                    LempKiYU                  7,25              
8)   Jussi Patronen                   LempKiYU                  7,27              
9)   Eemeli Raunio                    TampPy                    7,30              
10)  Eetu Lietsala                    OrivPo                    7,51              
11)  Valtteri Vigren                  TampU                     7,68              
12)  Linus Kärkkäinen                 IkaalU                    7,69              
13)  Eetu Taipale                     PälkLL                    7,85              
14)  Atte Leino                       KangU                     7,96              
15)  Jonne Salminen                   TammRy                    8,02              
16)  Joona Ratilainen                 ToijVau                   8,05              
17)  Onni Mäkinen                     UrjU                      8,13              
18)  Aapo Jaatinen                    UrjU                      8,30              
19)  Aatu Smolander                   IkaalU                    8,40              

Loppukilpailu erä 1
1)   Rasmus Leino                     IkaalU                    7,05              
2)   Samu Pentinniemi                 ViialVa                   7,18              
3)   Jussi Patronen                   LempKiYU                  7,27              
4)   Eetu Lietsala                    OrivPo                    7,51              
5)   Joona Ratilainen                 ToijVau                   8,05              
6)   Onni Mäkinen                     UrjU                      8,13              
7)   Aapo Jaatinen                    UrjU                      8,30              

Loppukilpailu erä 2
1)   Eemeli Raunio                    TampPy                    7,30              
2)   Linus Kärkkäinen                 IkaalU                    7,69              
3)   Eetu Taipale                     PälkLL                    7,85              
4)   Atte Leino                       KangU                     7,96              
5)   Jonne Salminen                   TammRy                    8,02              
6)   Aatu Smolander                   IkaalU                    8,40              

Loppukilpailu erä 3
1)   Volmari Paananen                 TampPy                    7,06              
2)   Jimmy Tormilainen                TampPy                    7,16              
3)   Eelis Hartikainen                TampPy                    7,21              
4)   Tomas Vasylenko                  TampU                     7,24              
5)   Toivo Eleinen                    LempKiYU                  7,25              
6)   Valtteri Vigren                  TampU                     7,68              


T9 3-ottelu  40m
1)   Emmi Kallio                      TampPy                    6,85              
2)   Jeni Suhonen                     LempKiYU                  6,97              
3)   Venla Mennala                    HämeenlTa                 7,04              
4)   Nelli Karevaara                  HämeenlTa                 7,05              
4)   Meea Mäkinen                     LempKiYU                  7,05              
6)   Julia Suolaniemi                 ToijVau                   7,07              
7)   Maija Mäntylä                    KangKi                    7,20              
8)   Taika Kuusela                    TammRy                    7,21              
9)   Milja Välläri                    ToijVau                   7,22              
10)  Vanessa Vesala                   ForssSa                   7,29              
11)  Emma Korvenoja                   ForssSa                   7,35              
12)  Noora Moisio                     TampPy                    7,38              
13)  Elena Ikola                      LempKiYU                  7,43              
14)  Jade Hukka                       ToijVau                   7,44              
15)  Jenna Minkkinen                  KangU                     7,45              
15)  Hertta Lehtinen                  IkaalU                    7,45              
17)  Erika Salonen                    VehmU                     7,58              
18)  Veera Paldanius                  ViialVa                   7,61              
18)  Pihla Juutilainen                TampPy                    7,61              
20)  Moona Puolimatka                 VehmU                     7,62              
21)  Minttu Saarilahti                TampPy                    7,63              
21)  Sara Majamäki                    ViialVa                   7,63              
23)  Senni Rantala                    LempKiYU                  7,71              
24)  Aada Ylilehto                    LempKiYU                  7,72              
25)  Martta Mattila                   PälkLL                    7,80              
26)  Siru Rasinmäki                   LempKiYU                  7,82              
27)  Veera Linna                      TampPy                    7,86              
28)  Liina Lahtinen                   TampPy                    8,01              
29)  Sofia Feodoroff                  TampPy                    8,02              
30)  Saima Hinkkala                   KangU                     8,04              
31)  Ella Rajala                      LempKiYU                  8,05              
32)  Emmi Kallioinen                  LempKiYU                  8,09              
33)  Iida Heikkilä                    TampPy                    8,21              
33)  Minea Järnström                  LempKiYU                  8,21              
35)  Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  8,23              
36)  Elli Rantasalo                   ToijVau                   8,28              
37)  Tinja-Tarina Vaittinen           ToijVau                   8,33              
38)  Hertta Ikonen                    VehmU                     8,36              
     Nanna Salovaara                  LempKiYU                  DNS               
     Laine Jaanisoo                   TampPy                    DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Jeni Suhonen                     LempKiYU                  6,97              
2)   Nelli Karevaara                  HämeenlTa                 7,05              
3)   Maija Mäntylä                    KangKi                    7,20              
4)   Jenna Minkkinen                  KangU                     7,45              
5)   Minttu Saarilahti                TampPy                    7,63              
6)   Senni Rantala                    LempKiYU                  7,71              
7)   Emmi Kallioinen                  LempKiYU                  8,09              
8)   Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  8,23              

Loppukilpailu erä 2
1)   Meea Mäkinen                     LempKiYU                  7,05              
2)   Vanessa Vesala                   ForssSa                   7,29              
3)   Emma Korvenoja                   ForssSa                   7,35              
4)   Noora Moisio                     TampPy                    7,38              
5)   Veera Linna                      TampPy                    7,86              
6)   Sofia Feodoroff                  TampPy                    8,02              
7)   Iida Heikkilä                    TampPy                    8,21              
8)   Tinja-Tarina Vaittinen           ToijVau                   8,33              

Loppukilpailu erä 3
1)   Julia Suolaniemi                 ToijVau                   7,07              
2)   Milja Välläri                    ToijVau                   7,22              
3)   Jade Hukka                       ToijVau                   7,44              
4)   Hertta Lehtinen                  IkaalU                    7,45              
5)   Aada Ylilehto                    LempKiYU                  7,72              
6)   Ella Rajala                      LempKiYU                  8,05              
7)   Elli Rantasalo                   ToijVau                   8,28              
     Nanna Salovaara                  LempKiYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 4
1)   Erika Salonen                    VehmU                     7,58              
2)   Veera Paldanius                  ViialVa                   7,61              
3)   Moona Puolimatka                 VehmU                     7,62              
4)   Sara Majamäki                    ViialVa                   7,63              
5)   Siru Rasinmäki                   LempKiYU                  7,82              
6)   Liina Lahtinen                   TampPy                    8,01              
7)   Minea Järnström                  LempKiYU                  8,21              
     Laine Jaanisoo                   TampPy                    DNS               

Loppukilpailu erä 5
1)   Emmi Kallio                      TampPy                    6,85              
2)   Venla Mennala                    HämeenlTa                 7,04              
3)   Taika Kuusela                    TammRy                    7,21              
4)   Elena Ikola                      LempKiYU                  7,43              
5)   Pihla Juutilainen                TampPy                    7,61              
6)   Martta Mattila                   PälkLL                    7,80              
7)   Saima Hinkkala                   KangU                     8,04              
8)   Hertta Ikonen                    VehmU                     8,36              


P9 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Eemeli Raunio                    TampPy                    3,50              
     3,50   3,29   3,26   
                          

2)   Volmari Paananen                 TampPy                    3,49              
     3,17   3,35   3,49   
                          

3)   Jimmy Tormilainen                TampPy                    3,47              
     3,47   3,21   3,13   
                          

4)   Eelis Hartikainen                TampPy                    3,29              
     3,29   3,09   3,25   
                          

5)   Tomas Vasylenko                  TampU                     3,28              
     3,28   3,18   3,26   
                          

6)   Samu Pentinniemi                 ViialVa                   3,25              
     3,15   3,25   x      
                          

7)   Rasmus Leino                     IkaalU                    3,16              
     3,16   x      3,16   
                          

8)   Toivo Eleinen                    LempKiYU                  3,13              
     2,84   3,02   3,13   
                          

9)   Jussi Patronen                   LempKiYU                  3,00              
     3,00   2,81   2,52   
                          

10)  Valtteri Vigren                  TampU                     2,98              
     2,60   2,76   2,98   
                          

11)  Onni Mäkinen                     UrjU                      2,86              
     2,82   2,67   2,86   
                          

12)  Eetu Lietsala                    OrivPo                    2,85              
     2,85   2,81   x      
                          

13)  Eetu Taipale                     PälkLL                    2,76              
     2,59   2,59   2,76   
                          

14)  Linus Kärkkäinen                 IkaalU                    2,61              
     2,61   2,32   2,57   
                          

15)  Jonne Salminen                   TammRy                    2,58              
     2,58   2,57   2,52   
                          

16)  Atte Leino                       KangU                     2,58              
     2,55   2,58   2,34   
                          

17)  Joona Ratilainen                 ToijVau                   2,57              
     2,46   2,52   2,57   
                          

18)  Aapo Jaatinen                    UrjU                      2,55              
     2,53   2,55   2,52   
                          

19)  Aatu Smolander                   IkaalU                    2,50              
     2,45   2,37   2,50   
                          



T9 3-ottelu  Pituus
1)   Maija Mäntylä                    KangKi                    3,56              
     3,56   3,36   3,16   
                          

2)   Jeni Suhonen                     LempKiYU                  3,52              
     3,50   3,52   3,39   
                          

3)   Meea Mäkinen                     LempKiYU                  3,47              
     3,23   3,47   3,24   
                          

4)   Julia Suolaniemi                 ToijVau                   3,40              
     3,40   3,27   2,97   
                          

5)   Nelli Karevaara                  HämeenlTa                 3,35              
     3,23   3,35   3,23   
                          

6)   Taika Kuusela                    TammRy                    3,34              
     3,34   3,32   3,34   
                          

7)   Vanessa Vesala                   ForssSa                   3,31              
     3,30   3,31   3,24   
                          

8)   Milja Välläri                    ToijVau                   3,31              
     3,13   3,16   3,31   
                          

9)   Emma Korvenoja                   ForssSa                   3,27              
     3,18   3,17   3,27   
                          

10)  Veera Paldanius                  ViialVa                   3,23              
     3,16   3,23   3,20   
                          

11)  Minttu Saarilahti                TampPy                    3,19              
     3,19   3,14   3,06   
                          

12)  Pihla Juutilainen                TampPy                    3,19              
     3,19   2,98   x      
                          

13)  Noora Moisio                     TampPy                    3,16              
     3,13   3,16   3,05   
                          

14)  Sofia Feodoroff                  TampPy                    3,15              
     3,11   2,94   3,15   
                          

15)  Jade Hukka                       ToijVau                   3,14              
     2,98   2,95   3,14   
                          

16)  Aada Ylilehto                    LempKiYU                  3,13              
     3,08   3,13   3,13   
                          

17)  Venla Mennala                    HämeenlTa                 3,12              
     3,12   2,88   3,11   
                          

18)  Jenna Minkkinen                  KangU                     3,11              
     2,89   3,11   3,11   
                          

19)  Moona Puolimatka                 VehmU                     3,11              
     2,90   3,11   3,10   
                          

20)  Erika Salonen                    VehmU                     3,08              
     2,74   2,94   3,08   
                          

21)  Martta Mattila                   PälkLL                    3,05              
     3,05   2,90   2,86   
                          

22)  Siru Rasinmäki                   LempKiYU                  3,01              
     3,01   2,95   2,77   
                          

23)  Hertta Lehtinen                  IkaalU                    2,96              
     2,96   2,90   2,91   
                          

24)  Emmi Kallio                      TampPy                    2,96              
     2,80   2,89   2,96   
                          

25)  Ella Rajala                      LempKiYU                  2,94              
     2,93   2,94   x      
                          

26)  Elena Ikola                      LempKiYU                  2,93              
     2,90   2,75   2,93   
                          

27)  Veera Linna                      TampPy                    2,90              
     2,90   2,84   2,86   
                          

28)  Saima Hinkkala                   KangU                     2,79              
     2,79   2,74   2,68   
                          

29)  Senni Rantala                    LempKiYU                  2,75              
     2,64   2,71   2,75   
                          

30)  Iida Heikkilä                    TampPy                    2,73              
     2,73   2,41   2,43   
                          

31)  Tinja-Tarina Vaittinen           ToijVau                   2,72              
     2,71   2,56   2,72   
                          

32)  Sara Majamäki                    ViialVa                   2,67              
     2,65   2,51   2,67   
                          

33)  Hertta Ikonen                    VehmU                     2,65              
     2,56   2,54   2,65   
                          

34)  Minea Järnström                  LempKiYU                  2,62              
     2,62   2,41   2,52   
                          

35)  Liina Lahtinen                   TampPy                    2,55              
     2,55   2,55   2,23   
                          

36)  Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  2,55              
     x      2,55   2,38   
                          

37)  Emmi Kallioinen                  LempKiYU                  2,47              
     2,13   2,47   2,41   
                          

38)  Elli Rantasalo                   ToijVau                   2,45              
     2,45   2,18   1,90   
                          

     Nanna Salovaara                  LempKiYU                  DNS               
     Laine Jaanisoo                   TampPy                    DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Maija Mäntylä                    KangKi                    3,56              
     3,56   3,36   3,16   
                          

2)   Jeni Suhonen                     LempKiYU                  3,52              
     3,50   3,52   3,39   
                          

3)   Julia Suolaniemi                 ToijVau                   3,40              
     3,40   3,27   2,97   
                          

4)   Nelli Karevaara                  HämeenlTa                 3,35              
     3,23   3,35   3,23   
                          

5)   Jade Hukka                       ToijVau                   3,14              
     2,98   2,95   3,14   
                          

6)   Venla Mennala                    HämeenlTa                 3,12              
     3,12   2,88   3,11   
                          

7)   Siru Rasinmäki                   LempKiYU                  3,01              
     3,01   2,95   2,77   
                          

8)   Hertta Lehtinen                  IkaalU                    2,96              
     2,96   2,90   2,91   
                          

9)   Emmi Kallio                      TampPy                    2,96              
     2,80   2,89   2,96   
                          

10)  Ella Rajala                      LempKiYU                  2,94              
     2,93   2,94   x      
                          

11)  Veera Linna                      TampPy                    2,90              
     2,90   2,84   2,86   
                          

12)  Saima Hinkkala                   KangU                     2,79              
     2,79   2,74   2,68   
                          

13)  Iida Heikkilä                    TampPy                    2,73              
     2,73   2,41   2,43   
                          

14)  Tinja-Tarina Vaittinen           ToijVau                   2,72              
     2,71   2,56   2,72   
                          

15)  Sara Majamäki                    ViialVa                   2,67              
     2,65   2,51   2,67   
                          

16)  Liina Lahtinen                   TampPy                    2,55              
     2,55   2,55   2,23   
                          

17)  Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  2,55              
     x      2,55   2,38   
                          

18)  Emmi Kallioinen                  LempKiYU                  2,47              
     2,13   2,47   2,41   
                          

     Laine Jaanisoo                   TampPy                    DNS               
     Nanna Salovaara                  LempKiYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Meea Mäkinen                     LempKiYU                  3,47              
     3,23   3,47   3,24   
                          

2)   Taika Kuusela                    TammRy                    3,34              
     3,34   3,32   3,34   
                          

3)   Vanessa Vesala                   ForssSa                   3,31              
     3,30   3,31   3,24   
                          

4)   Milja Välläri                    ToijVau                   3,31              
     3,13   3,16   3,31   
                          

5)   Emma Korvenoja                   ForssSa                   3,27              
     3,18   3,17   3,27   
                          

6)   Veera Paldanius                  ViialVa                   3,23              
     3,16   3,23   3,20   
                          

7)   Minttu Saarilahti                TampPy                    3,19              
     3,19   3,14   3,06   
                          

8)   Pihla Juutilainen                TampPy                    3,19              
     3,19   2,98   x      
                          

9)   Noora Moisio                     TampPy                    3,16              
     3,13   3,16   3,05   
                          

10)  Sofia Feodoroff                  TampPy                    3,15              
     3,11   2,94   3,15   
                          

11)  Aada Ylilehto                    LempKiYU                  3,13              
     3,08   3,13   3,13   
                          

12)  Jenna Minkkinen                  KangU                     3,11              
     2,89   3,11   3,11   
                          

13)  Moona Puolimatka                 VehmU                     3,11              
     2,90   3,11   3,10   
                          

14)  Erika Salonen                    VehmU                     3,08              
     2,74   2,94   3,08   
                          

15)  Martta Mattila                   PälkLL                    3,05              
     3,05   2,90   2,86   
                          

16)  Elena Ikola                      LempKiYU                  2,93              
     2,90   2,75   2,93   
                          

17)  Senni Rantala                    LempKiYU                  2,75              
     2,64   2,71   2,75   
                          

18)  Hertta Ikonen                    VehmU                     2,65              
     2,56   2,54   2,65   
                          

19)  Minea Järnström                  LempKiYU                  2,62              
     2,62   2,41   2,52   
                          

20)  Elli Rantasalo                   ToijVau                   2,45              
     2,45   2,18   1,90   
                          



P9 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Volmari Paananen                 TampPy                    6,80              
     6,10   6,42   6,80   

2)   Eemeli Raunio                    TampPy                    6,40              
     4,82   6,40   6,14   

3)   Eetu Lietsala                    OrivPo                    6,28              
     6,05   5,96   6,28   

4)   Jimmy Tormilainen                TampPy                    6,19              
     6,05   6,19   5,32   

5)   Samu Pentinniemi                 ViialVa                   5,63              
     5,42   5,63   3,33   

6)   Eetu Taipale                     PälkLL                    5,43              
     5,18   5,27   5,43   

7)   Rasmus Leino                     IkaalU                    5,38              
     4,84   5,17   5,38   

8)   Eelis Hartikainen                TampPy                    5,38              
     4,77   4,83   5,38   

9)   Linus Kärkkäinen                 IkaalU                    5,27              
     5,27   4,56   4,69   

10)  Jussi Patronen                   LempKiYU                  4,94              
     4,30   3,72   4,94   

11)  Valtteri Vigren                  TampU                     4,67              
     4,58   4,62   4,67   

12)  Joona Ratilainen                 ToijVau                   4,50              
     3,95   3,63   4,50   

13)  Jonne Salminen                   TammRy                    4,20              
     4,20   3,81   3,93   

14)  Tomas Vasylenko                  TampU                     4,16              
     4,16   3,97   4,03   

15)  Toivo Eleinen                    LempKiYU                  4,10              
     3,56   4,03   4,10   

16)  Atte Leino                       KangU                     4,00              
     3,75   4,00   x      

17)  Onni Mäkinen                     UrjU                      3,67              
     3,53   3,67   3,30   

18)  Aatu Smolander                   IkaalU                    3,42              
     3,27   3,42   3,34   

19)  Aapo Jaatinen                    UrjU                      3,36              
     3,33   3,36   3,34   



T9 3-ottelu  Kuula
1)   Martta Mattila                   PälkLL                    6,57              
     6,08   5,43   6,57   

2)   Meea Mäkinen                     LempKiYU                  6,37              
     5,99   6,37   5,95   

3)   Saima Hinkkala                   KangU                     5,93              
     5,60   5,93   5,75   

4)   Vanessa Vesala                   ForssSa                   5,91              
     5,72   5,83   5,91   

5)   Erika Salonen                    VehmU                     5,66              
     4,59   4,76   5,66   

6)   Taika Kuusela                    TammRy                    5,25              
     4,96   5,17   5,25   

7)   Siru Rasinmäki                   LempKiYU                  5,18              
     5,18   4,59   3,67   

8)   Elena Ikola                      LempKiYU                  5,12              
     5,12   4,71   x      

9)   Veera Paldanius                  ViialVa                   5,07              
     4,88   5,07   4,92   

10)  Veera Linna                      TampPy                    5,02              
     5,02   4,82   x      

11)  Emmi Kallio                      TampPy                    4,98              
     4,67   4,98   4,47   

12)  Emma Korvenoja                   ForssSa                   4,91              
     4,56   4,84   4,91   

13)  Venla Mennala                    HämeenlTa                 4,77              
     4,60   4,34   4,77   

14)  Jade Hukka                       ToijVau                   4,73              
     4,56   4,73   4,43   

15)  Minttu Saarilahti                TampPy                    4,73              
     4,73   4,55   4,48   

16)  Jeni Suhonen                     LempKiYU                  4,64              
     x      4,64   4,42   

17)  Nelli Karevaara                  HämeenlTa                 4,61              
     4,11   3,85   4,61   

18)  Maija Mäntylä                    KangKi                    4,55              
     4,38   3,71   4,55   

19)  Milja Välläri                    ToijVau                   4,55              
     4,00   4,55   4,11   

20)  Moona Puolimatka                 VehmU                     4,48              
     3,66   3,31   4,48   

21)  Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  4,45              
     4,30   4,37   4,45   

22)  Noora Moisio                     TampPy                    4,42              
     3,94   3,96   4,42   

23)  Jenna Minkkinen                  KangU                     4,41              
     3,77   4,17   4,41   

24)  Ella Rajala                      LempKiYU                  4,32              
     4,32   3,08   3,74   

25)  Liina Lahtinen                   TampPy                    4,30              
     4,30   4,08   3,82   

26)  Emmi Kallioinen                  LempKiYU                  4,25              
     4,25   3,66   3,67   

27)  Julia Suolaniemi                 ToijVau                   4,21              
     3,96   4,21   3,81   

28)  Hertta Lehtinen                  IkaalU                    4,21              
     4,21   3,95   3,58   

29)  Iida Heikkilä                    TampPy                    4,21              
     3,91   3,57   4,21   

30)  Sofia Feodoroff                  TampPy                    3,95              
     3,70   3,93   3,95   

31)  Tinja-Tarina Vaittinen           ToijVau                   3,91              
     3,91   3,22   3,04   

32)  Senni Rantala                    LempKiYU                  3,75              
     3,75   3,67   x      

33)  Elli Rantasalo                   ToijVau                   3,71              
     3,17   2,95   3,71   

34)  Hertta Ikonen                    VehmU                     3,63              
     3,63   x      3,53   

35)  Aada Ylilehto                    LempKiYU                  3,20              
     3,20   x      x      

36)  Sara Majamäki                    ViialVa                   3,04              
     2,76   2,42   3,04   

37)  Pihla Juutilainen                TampPy                    2,79              
     2,20   2,22   2,79   

38)  Minea Järnström                  LempKiYU                  2,58              
     1,01   x      2,58   

     Nanna Salovaara                  LempKiYU                  DNS               
     Laine Jaanisoo                   TampPy                    DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Saima Hinkkala                   KangU                     5,93              
     5,60   5,93   5,75   

2)   Siru Rasinmäki                   LempKiYU                  5,18              
     5,18   4,59   3,67   

3)   Veera Linna                      TampPy                    5,02              
     5,02   4,82   x      

4)   Emmi Kallio                      TampPy                    4,98              
     4,67   4,98   4,47   

5)   Venla Mennala                    HämeenlTa                 4,77              
     4,60   4,34   4,77   

6)   Jade Hukka                       ToijVau                   4,73              
     4,56   4,73   4,43   

7)   Jeni Suhonen                     LempKiYU                  4,64              
     x      4,64   4,42   

8)   Nelli Karevaara                  HämeenlTa                 4,61              
     4,11   3,85   4,61   

9)   Maija Mäntylä                    KangKi                    4,55              
     4,38   3,71   4,55   

10)  Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  4,45              
     4,30   4,37   4,45   

11)  Ella Rajala                      LempKiYU                  4,32              
     4,32   3,08   3,74   

12)  Liina Lahtinen                   TampPy                    4,30              
     4,30   4,08   3,82   

13)  Emmi Kallioinen                  LempKiYU                  4,25              
     4,25   3,66   3,67   

14)  Julia Suolaniemi                 ToijVau                   4,21              
     3,96   4,21   3,81   

15)  Hertta Lehtinen                  IkaalU                    4,21              
     4,21   3,95   3,58   

16)  Iida Heikkilä                    TampPy                    4,21              
     3,91   3,57   4,21   

17)  Tinja-Tarina Vaittinen           ToijVau                   3,91              
     3,91   3,22   3,04   

18)  Sara Majamäki                    ViialVa                   3,04              
     2,76   2,42   3,04   

     Laine Jaanisoo                   TampPy                    DNS               
     Nanna Salovaara                  LempKiYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Martta Mattila                   PälkLL                    6,57              
     6,08   5,43   6,57   

2)   Meea Mäkinen                     LempKiYU                  6,37              
     5,99   6,37   5,95   

3)   Vanessa Vesala                   ForssSa                   5,91              
     5,72   5,83   5,91   

4)   Erika Salonen                    VehmU                     5,66              
     4,59   4,76   5,66   

5)   Taika Kuusela                    TammRy                    5,25              
     4,96   5,17   5,25   

6)   Elena Ikola                      LempKiYU                  5,12              
     5,12   4,71   x      

7)   Veera Paldanius                  ViialVa                   5,07              
     4,88   5,07   4,92   

8)   Emma Korvenoja                   ForssSa                   4,91              
     4,56   4,84   4,91   

9)   Minttu Saarilahti                TampPy                    4,73              
     4,73   4,55   4,48   

10)  Milja Välläri                    ToijVau                   4,55              
     4,00   4,55   4,11   

11)  Moona Puolimatka                 VehmU                     4,48              
     3,66   3,31   4,48   

12)  Noora Moisio                     TampPy                    4,42              
     3,94   3,96   4,42   

13)  Jenna Minkkinen                  KangU                     4,41              
     3,77   4,17   4,41   

14)  Sofia Feodoroff                  TampPy                    3,95              
     3,70   3,93   3,95   

15)  Senni Rantala                    LempKiYU                  3,75              
     3,75   3,67   x      

16)  Elli Rantasalo                   ToijVau                   3,71              
     3,17   2,95   3,71   

17)  Hertta Ikonen                    VehmU                     3,63              
     3,63   x      3,53   

18)  Aada Ylilehto                    LempKiYU                  3,20              
     3,20   x      x      

19)  Pihla Juutilainen                TampPy                    2,79              
     2,20   2,22   2,79   

20)  Minea Järnström                  LempKiYU                  2,58              
     1,01   x      2,58   



P9 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Volmari Paananen                 TampPy                    709               
2)   Jimmy Tormilainen                TampPy                    657               
3)   Eemeli Raunio                    TampPy                    650               
4)   Samu Pentinniemi                 ViialVa                   594               
5)   Rasmus Leino                     IkaalU                    592               
6)   Eelis Hartikainen                TampPy                    583               
7)   Eetu Lietsala                    OrivPo                    537               
8)   Jussi Patronen                   LempKiYU                  515               
8)   Tomas Vasylenko                  TampU                     515               
10)  Toivo Eleinen                    LempKiYU                  493               
11)  Valtteri Vigren                  TampU                     449               
12)  Eetu Taipale                     PälkLL                    447               
13)  Linus Kärkkäinen                 IkaalU                    440               
14)  Joona Ratilainen                 ToijVau                   365               
15)  Jonne Salminen                   TammRy                    355               
16)  Atte Leino                       KangU                     350               
17)  Onni Mäkinen                     UrjU                      347               
18)  Aapo Jaatinen                    UrjU                      292               
19)  Aatu Smolander                   IkaalU                    283               


T9 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Meea Mäkinen                     LempKiYU                  685               
2)   Jeni Suhonen                     LempKiYU                  617               
3)   Vanessa Vesala                   ForssSa                   600               
4)   Emmi Kallio                      TampPy                    587               
5)   Taika Kuusela                    TammRy                    582               
6)   Maija Mäntylä                    KangKi                    579               
7)   Nelli Karevaara                  HämeenlTa                 577               
8)   Julia Suolaniemi                 ToijVau                   561               
9)   Venla Mennala                    HämeenlTa                 558               
10)  Martta Mattila                   PälkLL                    543               
11)  Milja Välläri                    ToijVau                   541               
12)  Emma Korvenoja                   ForssSa                   535               
13)  Erika Salonen                    VehmU                     521               
14)  Veera Paldanius                  ViialVa                   506               
15)  Jade Hukka                       ToijVau                   498               
16)  Elena Ikola                      LempKiYU                  495               
17)  Noora Moisio                     TampPy                    492               
18)  Minttu Saarilahti                TampPy                    482               
19)  Jenna Minkkinen                  KangU                     477               
20)  Siru Rasinmäki                   LempKiYU                  465               
21)  Moona Puolimatka                 VehmU                     460               
21)  Saima Hinkkala                   KangU                     460               
23)  Hertta Lehtinen                  IkaalU                    450               
24)  Veera Linna                      TampPy                    439               
25)  Sofia Feodoroff                  TampPy                    402               
26)  Ella Rajala                      LempKiYU                  393               
27)  Aada Ylilehto                    LempKiYU                  392               
27)  Pihla Juutilainen                TampPy                    392               
29)  Senni Rantala                    LempKiYU                  377               
30)  Liina Lahtinen                   TampPy                    356               
31)  Iida Heikkilä                    TampPy                    355               
32)  Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  348               
33)  Sara Majamäki                    ViialVa                   344               
34)  Emmi Kallioinen                  LempKiYU                  341               
35)  Tinja-Tarina Vaittinen           ToijVau                   331               
36)  Hertta Ikonen                    VehmU                     309               
37)  Elli Rantasalo                   ToijVau                   300               
38)  Minea Järnström                  LempKiYU                  268               
39)  Laine Jaanisoo                   TampPy                    0                 
39)  Nanna Salovaara                  LempKiYU                  0                 


T10 3-ottelu  60m
1)   Vilma Luontila                   TampPy                    9,25              
2)   Ella Kurula                      IkaalU                    9,57              
3)   Kamilla Hillman                  IkaalU                    9,62              
4)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  9,63              
5)   Neea Keso                        TampPy                    9,77              
6)   Neea Alitalo                     IkaalU                    9,80              
7)   Cecilia Hirvelä                  KangU                     9,83              
8)   Eeva Ukkonen                     KangU                     9,92              
9)   Eevi Karhe                       TampPy                    10,05             
10)  Heta Lehtinen                    IkaalU                    10,07             
11)  Seela Turunen                    ToijVau                   10,26             
12)  Janette Vähäoja                  TampPy                    10,31             
13)  Venla Smolander                  IkaalU                    10,35             
14)  Sini Seppänen                    TampPy                    10,38             
15)  Elli Kurkikangas                 TammRy                    10,46             
16)  Ida Saarinen                     VilppVei                  10,51             
17)  Iina Turunen                     ToijVau                   10,55             
18)  Roosa Aulamo                     TampPy                    10,56             
19)  Josefina Lehtinen                TampPy                    10,68             
20)  Kiira Kilpinen                   LempKiYU                  11,06             
21)  Vilja Välimäki                   TammRy                    11,62             

Loppukilpailu erä 1
1)   Ella Kurula                      IkaalU                    9,57              
2)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  9,63              
3)   Neea Keso                        TampPy                    9,77              
4)   Neea Alitalo                     IkaalU                    9,80              
5)   Heta Lehtinen                    IkaalU                    10,07             
6)   Janette Vähäoja                  TampPy                    10,31             
7)   Ida Saarinen                     VilppVei                  10,51             

Loppukilpailu erä 2
1)   Vilma Luontila                   TampPy                    9,25              
2)   Cecilia Hirvelä                  KangU                     9,83              
3)   Seela Turunen                    ToijVau                   10,26             
4)   Venla Smolander                  IkaalU                    10,35             
5)   Kiira Kilpinen                   LempKiYU                  11,06             
6)   Vilja Välimäki                   TammRy                    11,62             

Loppukilpailu erä 3
1)   Kamilla Hillman                  IkaalU                    9,62              
2)   Eeva Ukkonen                     KangU                     9,92              
3)   Eevi Karhe                       TampPy                    10,05             
4)   Sini Seppänen                    TampPy                    10,38             
5)   Elli Kurkikangas                 TammRy                    10,46             
6)   Iina Turunen                     ToijVau                   10,55             
7)   Roosa Aulamo                     TampPy                    10,56             
8)   Josefina Lehtinen                TampPy                    10,68             


T10 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Vilma Luontila                   TampPy                    4,15              
     3,91   x      4,15   
                          

2)   Kamilla Hillman                  IkaalU                    3,89              
     3,81   3,75   3,89   
                          

3)   Neea Keso                        TampPy                    3,77              
     x      x      3,77   
                          

4)   Eeva Ukkonen                     KangU                     3,67              
     x      3,67   3,35   
                          

5)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  3,66              
     3,66   3,56   3,55   
                          

6)   Ella Kurula                      IkaalU                    3,65              
     3,65   3,53   3,54   
                          

7)   Janette Vähäoja                  TampPy                    3,61              
     3,31   3,61   3,55   
                          

8)   Cecilia Hirvelä                  KangU                     3,57              
     3,46   3,57   3,42   
                          

9)   Heta Lehtinen                    IkaalU                    3,47              
     3,47   3,47   3,44   
                          

10)  Eevi Karhe                       TampPy                    3,43              
     3,43   x      3,33   
                          

11)  Seela Turunen                    ToijVau                   3,40              
     3,40   3,31   3,12   
                          

12)  Ida Saarinen                     VilppVei                  3,26              
     3,26   3,25   3,19   
                          

13)  Sini Seppänen                    TampPy                    3,26              
     3,26   3,22   3,04   
                          

14)  Elli Kurkikangas                 TammRy                    3,18              
     3,05   2,95   3,18   
                          

15)  Neea Alitalo                     IkaalU                    3,16              
     3,16   3,08   2,80   
                          

16)  Kiira Kilpinen                   LempKiYU                  3,12              
     2,90   3,12   2,94   
                          

17)  Josefina Lehtinen                TampPy                    3,07              
     2,83   3,07   2,51   
                          

18)  Roosa Aulamo                     TampPy                    3,05              
     3,02   3,05   x      
                          

19)  Iina Turunen                     ToijVau                   2,91              
     2,69   2,60   2,91   
                          

20)  Vilja Välimäki                   TammRy                    2,88              
     2,85   2,70   2,88   
                          

21)  Venla Smolander                  IkaalU                    2,87              
     2,67   2,87   x      
                          



T10 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Neea Keso                        TampPy                    6,94              
     6,61   6,77   6,94   

2)   Roosa Aulamo                     TampPy                    6,83              
     6,34   6,83   6,72   

3)   Eeva Ukkonen                     KangU                     6,32              
     6,04   6,22   6,32   

4)   Cecilia Hirvelä                  KangU                     6,24              
     6,08   6,24   6,06   

5)   Vilja Välimäki                   TammRy                    6,24              
     6,05   6,24   5,98   

6)   Kiira Kilpinen                   LempKiYU                  6,19              
     6,05   6,07   6,19   

7)   Vilma Luontila                   TampPy                    6,17              
     6,12   5,81   6,17   

8)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  6,10              
     5,70   5,35   6,10   

9)   Sini Seppänen                    TampPy                    6,01              
     x      4,93   6,01   

10)  Ella Kurula                      IkaalU                    5,87              
     5,71   5,86   5,87   

11)  Kamilla Hillman                  IkaalU                    5,85              
     5,85   5,36   5,73   

12)  Iina Turunen                     ToijVau                   5,82              
     5,82   5,41   4,69   

13)  Janette Vähäoja                  TampPy                    5,73              
     x      5,73   5,65   

14)  Seela Turunen                    ToijVau                   5,58              
     5,16   5,47   5,58   

15)  Neea Alitalo                     IkaalU                    5,37              
     5,37   4,73   4,83   

16)  Eevi Karhe                       TampPy                    5,28              
     4,56   5,28   4,81   

17)  Elli Kurkikangas                 TammRy                    5,26              
     4,74   5,26   5,24   

18)  Ida Saarinen                     VilppVei                  5,09              
     4,50   4,00   5,09   

19)  Heta Lehtinen                    IkaalU                    4,76              
     4,76   4,20   4,31   

20)  Venla Smolander                  IkaalU                    4,71              
     4,71   4,46   4,47   

21)  Josefina Lehtinen                TampPy                    4,36              
     3,60   3,60   4,36   



T10 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Vilma Luontila                   TampPy                    888               
2)   Neea Keso                        TampPy                    787               
3)   Kamilla Hillman                  IkaalU                    767               
4)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  743               
5)   Ella Kurula                      IkaalU                    739               
6)   Eeva Ukkonen                     KangU                     719               
7)   Cecilia Hirvelä                  KangU                     711               
8)   Janette Vähäoja                  TampPy                    638               
9)   Eevi Karhe                       TampPy                    616               
10)  Neea Alitalo                     IkaalU                    614               
11)  Seela Turunen                    ToijVau                   605               
12)  Roosa Aulamo                     TampPy                    601               
13)  Sini Seppänen                    TampPy                    599               
14)  Heta Lehtinen                    IkaalU                    592               
15)  Elli Kurkikangas                 TammRy                    542               
16)  Ida Saarinen                     VilppVei                  539               
17)  Kiira Kilpinen                   LempKiYU                  538               
18)  Iina Turunen                     ToijVau                   533               
19)  Venla Smolander                  IkaalU                    488               
20)  Vilja Välimäki                   TammRy                    483               
21)  Josefina Lehtinen                TampPy                    465               


P14 5-ottelu  1000m
Loppukilpailu
1)   Veeti Vainionpää                 IkaalU                    3.10,72           
2)   Otto Ahonen                      TampPy                    3.12,71           
3)   Konsta Kankainen                 TampPy                    3.24,44           
4)   Verneri Vesala                   ForssSa                   3.25,97           
5)   Daniel Saaristo                  IkaalU                    3.55,47           
6)   Anselmi Jaatinen                 UrjU                      4.23,04           


P14 5-ottelu  100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,1
1)   Konsta Kankainen                 TampPy                    16,51             
2)   Veeti Vainionpää                 IkaalU                    17,42             
2)   Verneri Vesala                   ForssSa                   17,42             
4)   Anselmi Jaatinen                 UrjU                      19,25             
5)   Otto Ahonen                      TampPy                    19,76             
6)   Daniel Saaristo                  IkaalU                    21,86             


P14 5-ottelu  Seiväs
Loppukilpailu
1)   Konsta Kankainen                 TampPy                    340               
     100    290    300    310    320    330    340    350    
     -      o      o      -      xo     o      o      xxx    

2)   Verneri Vesala                   ForssSa                   320               
     100    280    290    300    310    320    330    
     -      o      xo     o      xo     o      xxx    

3)   Otto Ahonen                      TampPy                    250               
     100    220    230    240    250    260    
     -      o      -      o      xo     xxx    

4)   Veeti Vainionpää                 IkaalU                    200               
     100    150    160    170    180    190    200    210    
     -      xo     o      xo     o      o      o      xxx    

5)   Anselmi Jaatinen                 UrjU                      190               
     100    150    160    170    180    190    200    
     -      o      o      o      o      o      xxx    

     Daniel Saaristo                  IkaalU                    NH                
     100    
     xxx    



P14 5-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Veeti Vainionpää                 IkaalU                    5,44 +3,3  5,38 +1,2
     x      5,38   5,44   
     +3,5   +1,2   +3,3   

2)   Konsta Kankainen                 TampPy                    4,95 +0,6          
     4,95   4,83   4,68   
     +0,6   +4,2   +1,7   

3)   Daniel Saaristo                  IkaalU                    4,65 +1,1          
     4,65   4,41   x      
     +1,1   +1,4   +1,7   

4)   Verneri Vesala                   ForssSa                   4,58 +2,7  4,39 +1,6
     4,39   4,58   x      
     +1,6   +2,7   +2,7   

5)   Anselmi Jaatinen                 UrjU                      4,43 +1,9          
     4,43   4,34   x      
     +1,9   +1,4   +0,2   

6)   Otto Ahonen                      TampPy                    4,11 +1,1          
     4,11   x      4,08   
     +1,1   +1,2   +1,5   



P14 5-ottelu  Keihäs
Loppukilpailu
1)   Konsta Kankainen                 TampPy                    34,92             
     28,18  34,92  34,44  

2)   Verneri Vesala                   ForssSa                   31,64             
     26,40  28,08  31,64  

3)   Daniel Saaristo                  IkaalU                    29,53             
     29,53  29,23  x      

4)   Anselmi Jaatinen                 UrjU                      25,82             
     x      25,82  21,88  

5)   Otto Ahonen                      TampPy                    25,15             
     25,15  x      25,12  

6)   Veeti Vainionpää                 IkaalU                    18,56             
     17,57  16,03  18,56  



P14 5-ottelu
Loppukilpailu
1)   Konsta Kankainen                 TampPy                    2371              
2)   Verneri Vesala                   ForssSa                   2076              
3)   Veeti Vainionpää                 IkaalU                    1890              
4)   Otto Ahonen                      TampPy                    1634              
5)   Anselmi Jaatinen                 UrjU                      1273              
6)   Daniel Saaristo                  IkaalU                    1141              


P15 5-ottelu  1000m
Loppukilpailu
1)   Arvi Väre                        HämeenlTa                 2.56,76           


P15 5-ottelu  100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,6
1)   Arvi Väre                        HämeenlTa                 15,81             


P15 5-ottelu  Seiväs
Loppukilpailu
1)   Arvi Väre                        HämeenlTa                 260               
     210    220    230    240    250    260    270    
     o      xo     xo     xo     xo     o      xxx    



P15 5-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Arvi Väre                        HämeenlTa                 5,35 +0,5          
     4,96   5,33   5,35   
     +1,4   +2,8   +0,5   



P15 5-ottelu  Keihäs
Loppukilpailu
1)   Arvi Väre                        HämeenlTa                 31,34             
     x      29,50  31,34  



P15 5-ottelu
Loppukilpailu
1)   Arvi Väre                        HämeenlTa                 2523