Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
31.05. klo 17:30 Laidunkauden avauskisa Tulokset (päivitetty: 08:55 01.06.2018)
Laidunkauden avauskisa
Limingan Niittomiehet
31.05.2018

M 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,1
1)   Tuomas Hyykoski                  OP                        13,37             


N 100m
1)   Tiia Järvinen                    VeitsilKV                 12,77             
2)   Eveliina Bogdanoff               KuivAu                    12,89             
3)   Iina Takkula                     OulPy                     13,07             
4)   Karoliina Bogdanoff              KuivAu                    13,26             
5)   Essi Kurtti                      OulPy                     13,34             
6)   Pinja Kangas                     LimNM                     13,50             
7)   Siiri Lithovius                  LimNM                     13,75             
8)   Matilda Sakko                    OP                        13,80             
9)   Vilhelmiina Maaranto             LimNM                     13,82             

Alkuerät erä 1, Tuuli: +0,4
1)   Karoliina Bogdanoff              KuivAu                    13,26             
2)   Pinja Kangas                     LimNM                     13,50             
3)   Matilda Sakko                    OP                        13,80             
4)   Vilhelmiina Maaranto             LimNM                     13,82             

Alkuerät erä 2, Tuuli: +1,3
1)   Tiia Järvinen                    VeitsilKV                 12,77             
2)   Eveliina Bogdanoff               KuivAu                    12,89             
3)   Iina Takkula                     OulPy                     13,07             
4)   Essi Kurtti                      OulPy                     13,34             
5)   Siiri Lithovius                  LimNM                     13,75             


M 150m
Loppukilpailu
1)   Tuomas Hyykoski                  OP                        21,04             


M 1500m
Loppukilpailu
1)   Samuli Hussa                     LimNM                     4.00,82           
2)   Tuomas Aho                       LimNM                     4.18,12           
3)   Matias Ilmonen                   LimNM                     4.53,46           


N 1500m
Loppukilpailu
1)   Ronja Koskela                    KuivAu                    4.55,68           
2)   Jenni Keränen                    OulPy                     5.14,08           


M Kuula
Loppukilpailu
1)   Antti-Pekka Rönkkö               KiiU                      15,41             
     15,41  -      -      x      -      -      



N Kuula
Loppukilpailu
1)   Laura Koivisto                   HauVe                     9,55              
     9,55   8,67   9,00   9,01   x      9,21   

2)   Marjo Sjögren                    HaukVei                   8,64              
     8,49   8,38   x      8,64   x      8,07   



M Keihäs
Loppukilpailu
1)   Valtteri Suomala                 SeinäjSU                  51,30             
     50,69  50,23  49,18  48,85  x      51,30  

2)   Vili-Petteri Helenius            PulP                      51,20             
     47,76  x      47,65  50,49  48,13  51,20  

3)   Mikko Alila                      YlNM                      39,86             
     35,86  39,35  37,10  x      39,86  x      

                                   


N Keihäs
Loppukilpailu
1)   Merja Perätalo                   YlNM                      46,17             
     44,66  45,19  43,92  42,14  41,80  46,17  

2)   Sofia Pölkky                     SeSU                      44,73             
     44,73  x      43,84  x      43,17  40,51  

3)   Milla Koski-Vähälä               LimNM                     40,42             
     38,66  x      40,42  -      -      -      

4)   Laura Koivisto                   HauVe                     28,51             
     26,78  26,67  28,51  25,68  27,85  27,13  

5)   Marjo Sjögren                    HaukVei                   25,82             
     25,31  23,79  24,96  25,82  23,56  25,23  



P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Aapo Mäkiniemi                   LimNM                     9,14              
2)   Aatos Holmström                  SuoR                      9,81              
3)   Arttu Parkkinen                  LimNM                     10,21             
4)   Emil Säkkinen                    LimNM                     11,11             
5)   Otso Hyykoski                    OP                        12,75             


T11 60m
1)   Emma Juntunen                    SuoR                      9,49              
2)   Miisa Päri                       LimNM                     9,86              
3)   Isla Mehtälä                     KuivAu                    10,07             
4)   Milja Lumijärvi                  LimNM                     10,26             
5)   Sara Säkkinen                    LiNM                      11,08             
6)   Anna Härmä                       LimNM                     11,16             
7)   Kaisla Passlin                   LimNM                     11,38             
8)   Pihla Lumijärvi                  LimNM                     11,42             
     Elisa Linnakangas                LiNM                                        

Alkuerät erä 1, Tuuli: -0,7
1)   Sara Säkkinen                    LiNM                      11,08             
2)   Anna Härmä                       LimNM                     11,16             
3)   Kaisla Passlin                   LimNM                     11,38             
     Elisa Linnakangas                LiNM                                        

Alkuerät erä 2
1)   Emma Juntunen                    SuoR                      9,49              
2)   Miisa Päri                       LimNM                     9,86              
3)   Isla Mehtälä                     KuivAu                    10,07             
4)   Milja Lumijärvi                  LimNM                     10,26             
5)   Pihla Lumijärvi                  LimNM                     11,42             


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Aapo Mäkiniemi                   LimNM                     3.23,02           
2)   Aatos Holmström                  SuoR                      3.51,17           
3)   Emil Säkkinen                    LimNM                     4.22,13           


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Sara Säkkinen                    LiNM                      4.07,92           
2)   Kaisla Passlin                   LimNM                     4.24,66           
3)   Elisa Linnakangas                LiNM                      4.24,95           
4)   Milja Lumijärvi                  LimNM                     4.25,07           


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Aapo Mäkiniemi                   LimNM                     3,94              
     3,91   3,94   -      -      
                                 

2)   Aatos Holmström                  SuoR                      3,52              
     3,52   3,52   3,47   3,42   
                                 

3)   Arttu Parkkinen                  LimNM                     3,46              
     3,40   3,30   3,46   3,41   
                                 

4)   Emil Säkkinen                    LimNM                     3,09              
     3,09   2,79   2,89   2,79   
                                 

5)   Otso Hyykoski                    OP                        2,14              
     x      1,97   2,03   2,14   
                                 



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Emma Juntunen                    SuoR                      3,95              
     3,95   3,87   3,84   3,69   
                                 

2)   Miisa Päri                       LimNM                     3,47              
     3,47   3,40   3,42   -      
                                 

3)   Milja Lumijärvi                  LimNM                     3,46              
     3,01   2,99   3,12   3,46   
                                 

4)   Anna Härmä                       LimNM                     3,21              
     3,15   3,13   3,17   3,21   
                                 

5)   Isla Mehtälä                     KuivAu                    3,18              
     2,85   3,18   3,06   2,94   
                                 

6)   Kaisla Passlin                   LimNM                     3,04              
     3,04   3,02   2,97   x      
                                 

7)   Sara Säkkinen                    LiNM                      2,90              
     2,82   2,72   2,79   2,90   
                                 

8)   Elisa Linnakangas                LiNM                      2,49              
     2,49   x      2,27   2,45   
                                 

                                  


P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,1
1)   Konsta Rutanen                   KuivAu                    9,12              
2)   Ronni Mäntyranta                 KuivAu                    9,19              
3)   Oskari Hyykoski                  OP                        9,67              


T13 60m
1)   Emmi Heikkinen                   SuoR                      8,46              
2)   Saimi Lithovius                  LimNM                     8,50              
3)   Sofia Maaranto                   LimNM                     8,73              
4)   Sofia Mehtälä                    KuivAu                    8,75              
5)   Emmi Rantala                     KempKi                    8,92              
6)   Milla Kangas                     OulPy                     8,93              
7)   Ella Nissinaho                   LimNM                     8,97              
8)   Katariina Rasinaho               OulT                      9,14              
9)   Veera Piltonen                   KempKi                    9,49              
10)  Nelli-Lotta Karppelin            LimNM                     9,72              
11)  Iida Uimonen                     SiikalU                   10,44             
12)  Inka Kiviniemi                   LimNM                     10,57             

Alkuerät erä 1, Tuuli: +1,3
1)   Ella Nissinaho                   LimNM                     8,97              
2)   Katariina Rasinaho               OulT                      9,14              
3)   Veera Piltonen                   KempKi                    9,49              
4)   Nelli-Lotta Karppelin            LimNM                     9,72              
5)   Iida Uimonen                     SiikalU                   10,44             
6)   Inka Kiviniemi                   LimNM                     10,57             

Alkuerät erä 2, Tuuli: +2,2
1)   Emmi Heikkinen                   SuoR                      8,46              
2)   Saimi Lithovius                  LimNM                     8,50              
3)   Sofia Maaranto                   LimNM                     8,73              
4)   Sofia Mehtälä                    KuivAu                    8,75              
5)   Emmi Rantala                     KempKi                    8,92              
6)   Milla Kangas                     OulPy                     8,93              


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Paavo Niemelä                    OulNMKY                   3.24,92           
2)   Jussi Raudaskoski                OulPy                     3.40,23           


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Nelli-Lotta Karppelin            LimNM                     3.54,01           
2)   Katariina Rasinaho               OulT                      3.55,80           
3)   Petra Parkkinen                  LimNM                     4.12,31           


P13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -1,9
1)   Konsta Rutanen                   KuivAu                    11,37             
2)   Ronni Mäntyranta                 KuivAu                    11,90             


T13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,6
1)   Saimi Lithovius                  LimNM                     9,93              
2)   Emmi Rantala                     KempKi                    10,68             
3)   Ella Nissinaho                   LimNM                     10,74             
4)   Veera Piltonen                   KempKi                    12,13             
5)   Nelli-Lotta Karppelin            LimNM                     13,40             


P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Konsta Rutanen                   KuivAu                    4,06 -0,3          
     4,02   3,71   4,06   x      3,93   -      
     -0,1   -0,6   -0,3   -0,9   -0,4          

2)   Ronni Mäntyranta                 KuivAu                    3,97 -0,6          
     3,46   3,95   3,95   3,93   3,97   
     -1,1   -1,4   +0,2   -0,8   -0,6   

3)   Oskari Hyykoski                  OP                        3,79 +0,1          
     x      3,62   3,68   3,79   3,67   3,38   
     +0,9   -1,5   -0,1   +0,1   -0,2   -0,5   
                              


T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Saimi Lithovius                  LimNM                     4,70 -0,4          
     4,56   4,42   4,48   4,56   4,69   4,70   
                                        -0,4   

2)   Emmi Rantala                     KempKi                    4,46 +0,1          
     4,29   x      x      4,31   4,46   x      
                                 +0,1          

3)   Sofia Mehtälä                    KuivAu                    4,30 -0,6          
     4,28   3,86   3,95   4,02   4,30   4,24   
                                 -0,6          

4)   Anni Liuska                      SuoR                      4,30 -1,0          
     x      4,30   x      x      x      x      
            -1,0                               

5)   Sofia Maaranto                   LimNM                     4,27 +0,9          
     4,27   x      x      x      x      3,84   
     +0,9                 +3,8                 

6)   Katariina Rasinaho               OulT                      4,16 -0,2          
     3,78   3,59   3,72   4,05   4,16   4,10   
                                 -0,2          

7)   Emmi Heikkinen                   SuoR                      3,97 +0,0          
     3,85   3,87   3,94   3,97   3,57   3,85   
                          +0,0                 

8)   Milla Kangas                     OulPy                     3,88 -0,4          
     3,45   3,88   3,78   3,76   3,88   3,66   
            -0,7                 -0,4          

9)   Essi Mikkonen                    SiikalU                   3,82 -0,9          
     3,11   3,82   3,13   2,52   3,25   3,09   
            -0,9                               

10)  Veera Piltonen                   KempKi                    3,78 -0,3          
     3,78   -      3,68   x      3,45   3,30   
     -0,3                                      

11)  Nelli-Lotta Karppelin            LimNM                     3,77 -0,7          
     x      3,77   3,62   3,64   2,40   3,61   
            -0,7                               

12)  Inka Kiviniemi                   LimNM                     2,95 -1,4          
     2,50   2,95   2,13   2,42   2,46   2,78   
            -1,4                               
    


P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Juuso Pellikka                   RanR                      35,35             
     30,18  31,37  32,71  35,35  33,93  32,29  

2)   Aapo Mäkiniemi                   LimNM                     30,54             
     29,16  30,07  x      28,43  x      30,54  

3)   Jussi Raudaskoski                OulPy                     29,19             
     29,19  25,98  27,47  26,49  27,64  26,64  

4)   Oskari Hyykoski                  OP                        13,27             
     13,27  -      -      -      -      -      



T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Ella Nissinaho                   LimNM                     24,73             
     22,67  22,87  20,67  24,73  24,53  22,14  

2)   Saija Nordström                  RanR                      20,37             
     18,92  20,37  14,93  18,43  14,40  17,53  

3)   Miisa Päri                       LimNM                     17,91             
     15,18  14,01  14,46  17,91  15,61  15,09  

4)   Emmi Rantala                     KempKi                    15,93             
     15,93  x      -      -      -      -      

5)   Veera Piltonen                   KempKi                    15,32             
     10,60  12,57  15,32  11,41  -      14,07  

6)   Minttu Myllyaho                  KuivAu                    12,65             
     11,21  11,10  10,98  10,62  12,65  11,09  

7)   Petra Parkkinen                  LimNM                     9,46              
     6,38   9,34   9,46   6,87   7,05   4,93   

8)   Inka Kiviniemi                   LimNM                     7,71              
     7,71   5,23   6,16   -      -      -      

     Essi Mikkonen                    SiikalU                                     


P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,1
1)   Otto Turunen                     KuivAu                    12,45             
2)   Jaakko Honka                     LimNM                     12,71             
3)   Ossi Hyttinen                    SiikalU                   14,44             


T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,8
1)   Nella Karjalainen                LimNM                     13,86             
2)   Ninna Wallin                     OulH                      13,87             
3)   Nea Palokangas                   KuivAu                    14,56             
4)   Anna Helander                    LimNM                     15,09             
5)   Pinja Pitkälä                    LiNM                      15,48             
6)   Iiris Kämäräinen                 LimNM                     15,58             


P15 2000m
Loppukilpailu
1)   Aarre Paukkeri                   LimNM                     6.18,81           
2)   Jiri Juntunen                    LiNM                      6.44,82           
3)   Miko Kaartinen                   OulPy                     6.58,52           
4)   Justus Maalo                     LimNM                     7.57,85           
     Timo Kääriäinen                  LimNM                     7.14,93           


T15 2000m
Loppukilpailu
1)   Riina Ilvesluoto                 KuivAu                    8.12,79           



P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Jaakko Honka                     LimNM                     5,74 -0,5          
     5,61   5,59   5,43   5,55   5,74   5,39   
     -0,5   -0,4   -0,3   -0,6   -0,5   -0,1   



T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Nella Karjalainen                LimNM                     4,55 -0,1          
     x      4,55   x      x      x      x      
            -0,1                               

2)   Ninna Wallin                     OulH                      4,41 -0,2          
     3,87   x      4,10   4,41   4,24   x      
                          -0,2                 

3)   Anna Helander                    LimNM                     4,26 -0,5          
     4,26   4,22   4,22   4,07   4,21   x      
     -0,5                                      

4)   Nea Palokangas                   KuivAu                    3,90 -0,4          
     3,12   2,23   3,69   3,26   3,90   3,33   
                                 -0,4          

5)   Iiris Kämäräinen                 LimNM                     3,68 -0,6          
     3,61   x      3,68   3,63   3,46   3,48   
                   -0,6                        



P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Niklas Päri                      LimNM                     9,08              
     8,52   8,51   9,08   8,27   x      8,61   

2)   Ossi Hyttinen                    SiikalU                   7,56              
     7,18   7,56   7,39   x      7,29   x      



T15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Viivi Myllyaho                   KuivAu                    30,29             
     29,12  29,13  30,14  29,45  x      30,29  

2)   Kira Autio                       SiikalU                   29,16             
     26,81  28,90  25,91  29,16  x      x      

3)   Martta Koski-Vähälä              LiNM                      28,92             
     26,20  28,92  28,09  25,85  27,31  26,65  

4)   Liisa Röyttä                     OulH                      28,43             
     28,43  25,75  x      24,21  23,86  23,86  



M17 1500m
Loppukilpailu
1)   Johannes Helander                LimNM                     4.15,27           
2)   Jani Juntunen                    LiNM                      4.15,60           


N17 1500m
Loppukilpailu
1)   Alina Vuokila                    VeKV                      5.29,38           
2)   Anni Jauhola                     AlaP                      5.29,66           
3)   Olivia Koivuniemi                KuivAu                    5.34,18           
4)   Jasmin Ahola                     KuivAu                    5.41,91           


M17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Valtteri Päätalo                 LuLu                      13,49             
     13,37  13,07  13,48  13,49  13,18  13,25  

2)   Mikko Eskola                     KiiU                      13,23             
     12,05  12,01  12,69  13,23  x      x      

3)   Joonas Karppinen                 KuivAu                    13,13             
     12,09  12,78  13,13  x      x      x      

4)   Miika Nikkilä                    KiiU                      10,31             
     10,28  10,30  10,31  x      -      -      



N17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Martta Koski-Vähälä              LiNM                      10,03             
     x      9,68   9,50   8,76   x      10,03  



M17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Ville Myllyaho                   KuivAu                    48,97             
     x      x      x      43,69  43,57  48,97  



N17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Siiri Lithovius                  LimNM                     30,46             
     29,40  30,46  30,25  29,21  28,62  29,46