Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
11.07. klo 17:00 HämeGamesJunior Tulokset (päivitetty: 20:26 11.07.2018)
HämeGamesJunior
Riihimäen Kisko
11.07.2018

P9 40m
1)   Vili Rasehorn                    RiihimKi                  6,70              
2)   Jere Paananen                    NurmijYU                  7,13              
3)   Mats Veskimäe                    PorvU                     7,29              
3)   Ville Vuorinen                   RiihimKi                  7,29              
5)   Niklas Lehtinen                  LapSa                     7,31              
6)   Lauri Jäske                      RiihimKi                  7,42              
7)   Vertti Salminen                  RiihimKi                  7,56              
8)   Jesse Hietanen                   RiihimKi                  7,65              
9)   Noel Bitter                      RiihimKi                  7,82              
10)  Aapo Odiah                       PorvU                     7,85              
11)  Jyvä-Kasperi Koskela             RiihimKi                  7,90              
12)  Kuisma Riihimäki                 VantSa                    7,93              
13)  Leevi Lehtinen                   RiihimKi                  8,17              
14)  Lauri Meronen                    RiihimKi                  8,45              
15)  Tobias Wunsch                    RiihimKi                  8,64              
16)  Eetu Helminen                    RiihimKi                  8,90              

Alkuerät erä 1
1)   Mats Veskimäe                    PorvU                     7,29              
2)   Jesse Hietanen                   RiihimKi                  7,65              
3)   Noel Bitter                      RiihimKi                  7,82              
4)   Aapo Odiah                       PorvU                     7,85              
5)   Leevi Lehtinen                   RiihimKi                  8,17              
6)   Lauri Meronen                    RiihimKi                  8,45              
7)   Tobias Wunsch                    RiihimKi                  8,64              
8)   Eetu Helminen                    RiihimKi                  8,90              

Alkuerät erä 2
1)   Vili Rasehorn                    RiihimKi                  6,70              
2)   Jere Paananen                    NurmijYU                  7,13              
3)   Ville Vuorinen                   RiihimKi                  7,29              
4)   Niklas Lehtinen                  LapSa                     7,31              
5)   Lauri Jäske                      RiihimKi                  7,42              
6)   Vertti Salminen                  RiihimKi                  7,56              
7)   Jyvä-Kasperi Koskela             RiihimKi                  7,90              
8)   Kuisma Riihimäki                 VantSa                    7,93              


T9 40m
1)   Eevi Aarnio                      RiihimKi                  6,80              
2)   Venla Mennala                    HämeenlTa                 7,01              
3)   Vera Ahlfors                     HIFK                      7,07              
4)   Kaisa Alastalo                   RiihimKi                  7,22              
5)   Maiju Miikkulainen               RiihimKi                  7,35              
6)   Jenni Vuorinen                   RiihimKi                  7,43              
6)   Elina Malinen                    RiihimKi                  7,43              
8)   Sofia Sopanen                    MäntsU                    7,48              
9)   Helmi-Sofia Palmu                HausjU                    7,56              
10)  Miisa Virtanen                   HyvsU                     7,72              
11)  Sara Tuparinne                   PorvU                     7,83              
12)  Isabella Lindberg                RiihimKi                  8,07              
13)  Veera Kyyriäinen                 RiihimKi                  8,08              
14)  Mimosa Kilpeläinen               RiihimKi                  8,23              
14)  Veera Inkinen                    RiihimKi                  8,23              
16)  Tinja Palo                       KärkKV                    8,24              
17)  Saga Pelander                    RiihimKi                  8,43              
18)  Lili Siranko                     VantSa                    9,95              

Alkuerät erä 1
1)   Venla Mennala                    HämeenlTa                 7,01              
2)   Vera Ahlfors                     HIFK                      7,07              
3)   Sofia Sopanen                    MäntsU                    7,48              
4)   Isabella Lindberg                RiihimKi                  8,07              
5)   Lili Siranko                     VantSa                    9,95              

Alkuerät erä 2
1)   Eevi Aarnio                      RiihimKi                  6,80              
2)   Kaisa Alastalo                   RiihimKi                  7,22              
3)   Helmi-Sofia Palmu                HausjU                    7,56              
4)   Miisa Virtanen                   HyvsU                     7,72              
5)   Tinja Palo                       KärkKV                    8,24              
6)   Saga Pelander                    RiihimKi                  8,43              

Alkuerät erä 3
1)   Maiju Miikkulainen               RiihimKi                  7,35              
2)   Elina Malinen                    RiihimKi                  7,43              
2)   Jenni Vuorinen                   RiihimKi                  7,43              
4)   Sara Tuparinne                   PorvU                     7,83              
5)   Veera Kyyriäinen                 RiihimKi                  8,08              
6)   Mimosa Kilpeläinen               RiihimKi                  8,23              
6)   Veera Inkinen                    RiihimKi                  8,23              


P9 1000m
Loppukilpailu
1)   Lauri Jäske                      RiihimKi                  3.58,90           
2)   Jere Mourujärvi                  NurmijYU                  4.07,91           
3)   Noel Bitter                      RiihimKi                  4.11,69           
4)   Mikko Koivisto                   HyvsU                     4.12,33           
5)   Mats Veskimäe                    PorvU                     4.20,07           
6)   Leevi Lehtinen                   RiihimKi                  4.25,08           
7)   Jyvä-Kasperi Koskela             RiihimKi                  4.33,09           
8)   Vertti Salminen                  RiihimKi                  4.44,59           
9)   Veeti Riekkinen                  RiihimKi                  4.46,48           
10)  Tobias Wunsch                    RiihimKi                  5.06,14           
11)  Jarkko Naumanen                  RiihimKi                  5.10,62           
12)  Eetu Helminen                    RiihimKi                  5.22,83           
13)  Aapo Odiah                       PorvU                     5.26,76           


T9 1000m
Loppukilpailu
1)   Eevi Aarnio                      RiihimKi                  3.56,15           
2)   Kaisa Alastalo                   RiihimKi                  3.57,58           
3)   Elina Malinen                    RiihimKi                  4.01,73           
4)   Maiju Miikkulainen               RiihimKi                  4.14,58           
5)   Emma Liikkanen                   NurmijYU                  4.19,89           
6)   Vera Ahlfors                     HIFK                      4.25,46           
7)   Sofia Sopanen                    MäntsU                    4.26,14           
8)   Isabella Lindberg                RiihimKi                  4.30,62           
9)   Jenni Vuorinen                   RiihimKi                  4.36,44           
10)  Sara Tuparinne                   PorvU                     4.45,01           
11)  Kielo Salo                       KarkkPo                   4.52,88           
12)  Tinja Palo                       KärkKV                    5.07,29           
13)  Saga Pelander                    RiihimKi                  5.19,63           


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Vili Rasehorn                    RiihimKi                  3,63              
     3,60   3,63   3,59   3,43   
                                 

2)   Jere Paananen                    NurmijYU                  3,24              
     3,11   x      x      3,24   
                                 

3)   Mats Veskimäe                    PorvU                     3,16              
     3,06   3,02   3,16   2,99   
                                 

4)   Ville Vuorinen                   RiihimKi                  3,06              
     2,66   3,06   2,97   x      
                                 

5)   Vertti Salminen                  RiihimKi                  3,04              
     2,78   3,04   2,27   2,88   
                                 

6)   Lauri Jäske                      RiihimKi                  2,99              
     2,99   2,93   2,92   2,93   
                                 

7)   Aapo Odiah                       PorvU                     2,84              
     2,75   2,79   2,73   2,84   
                                 

8)   Noel Bitter                      RiihimKi                  2,77              
     2,77   2,01   2,55   2,53   
                                 

9)   Kuisma Riihimäki                 VantSa                    2,70              
     2,63   2,70   2,59   2,51   
                                 

10)  Jesse Hietanen                   RiihimKi                  2,59              
     2,59   2,54   x      2,59   
                                 

11)  Matthias Wunsch                  RiihimKi                  2,59              
     2,59   2,28   2,37   2,40   
                                 

12)  Leevi Lehtinen                   RiihimKi                  2,53              
     2,52   2,53   2,23   x      
                                 

13)  Jyvä-Kasperi Koskela             RiihimKi                  2,43              
     2,37   2,20   2,43   1,96   
                                 

14)  Tobias Wunsch                    RiihimKi                  2,39              
     2,18   2,36   2,29   2,39   
                                 

15)  Eetu Helminen                    RiihimKi                  2,17              
     2,17   2,04   2,00   2,10   
                                 

16)  Veeti Riekkinen                  RiihimKi                  1,62              
     x      1,62   1,50   x      
                                 



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Eevi Aarnio                      RiihimKi                  3,65              
     3,60   3,65   3,58   3,49   
                                 

2)   Vera Ahlfors                     HIFK                      3,42              
     3,25   3,42   3,34   3,08   
                                 

3)   Kaisa Alastalo                   RiihimKi                  3,17              
     3,13   3,06   3,17   x      
                                 

4)   Sofia Sopanen                    MäntsU                    3,07              
     3,01   3,04   3,07   2,74   
                                 

5)   Maiju Miikkulainen               RiihimKi                  3,02              
     3,02   2,97   3,01   3,00   
                                 

6)   Elina Malinen                    RiihimKi                  3,02              
     3,02   2,70   2,46   2,95   
                                 

7)   Helmi-Sofia Palmu                HausjU                    2,98              
     2,98   2,88   2,85   2,86   
                                 

8)   Miisa Virtanen                   HyvsU                     2,95              
     2,47   2,76   2,95   2,80   
                                 

9)   Jenni Vuorinen                   RiihimKi                  2,91              
     2,77   2,82   2,91   2,75   
                                 

10)  Tinja Palo                       KärkKV                    2,79              
     2,79   2,32   2,62   2,50   
                                 

11)  Mimosa Kilpeläinen               RiihimKi                  2,76              
     2,76   2,59   2,76   2,68   
                                 

12)  Sara Tuparinne                   PorvU                     2,75              
     2,56   2,75   2,52   2,72   
                                 

13)  Veera Kyyriäinen                 RiihimKi                  2,56              
     2,18   2,26   2,09   2,56   
                                 

14)  Isabella Lindberg                RiihimKi                  2,53              
     2,47   2,15   2,26   2,53   
                                 

15)  Saga Pelander                    RiihimKi                  2,35              
     2,35   2,02   1,98   x      
                                 

16)  Lili Siranko                     VantSa                    1,76              
     1,63   1,58   1,69   1,76   
                                 



P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Niklas Lehtinen                  LapSa                     6,57              
     6,55   6,57   x      x      

2)   Mats Veskimäe                    PorvU                     6,28              
     6,28   6,05   x      5,51   

3)   Vertti Salminen                  RiihimKi                  6,10              
     5,57   5,62   6,10   5,54   

4)   Leevi Lehtinen                   RiihimKi                  5,94              
     4,07   3,65   5,94   4,90   

5)   Jere Paananen                    NurmijYU                  5,64              
     5,64   x      4,42   x      

6)   Ville Vuorinen                   RiihimKi                  5,36              
     x      5,36   5,06   4,81   

7)   Noel Bitter                      RiihimKi                  4,95              
     4,95   4,83   4,55   4,60   

8)   Kuisma Riihimäki                 VantSa                    4,73              
     3,69   4,73   x      4,17   

9)   Lauri Jäske                      RiihimKi                  4,71              
     4,71   4,41   3,80   4,51   

10)  Aapo Odiah                       PorvU                     4,23              
     3,93   4,23   x      x      

11)  Matthias Wunsch                  RiihimKi                  4,04              
     x      x      3,91   4,04   

12)  Jyvä-Kasperi Koskela             RiihimKi                  3,77              
     3,11   3,48   3,47   3,77   

13)  Eetu Helminen                    RiihimKi                  3,38              
     2,97   2,96   x      3,38   

14)  Jarkko Naumanen                  RiihimKi                  2,49              
     2,49   1,10   2,06   2,24   



T9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Venla Mennala                    HämeenlTa                 21,21             
     18,69  21,21  17,79  19,52  

2)   Eevi Aarnio                      RiihimKi                  15,00             
     12,54  11,07  x      15,00  

3)   Sofia Sopanen                    MäntsU                    13,94             
     13,28  12,37  12,98  13,94  

4)   Veera Kyyriäinen                 RiihimKi                  11,66             
     10,34  11,66  10,39  10,04  

5)   Jenni Vuorinen                   RiihimKi                  11,28             
     8,95   8,49   10,00  11,28  

6)   Elina Malinen                    RiihimKi                  11,04             
     9,91   10,18  11,04  11,04  

7)   Kaisa Alastalo                   RiihimKi                  8,74              
     7,72   7,38   8,74   8,27   

8)   Isabella Lindberg                RiihimKi                  8,71              
     8,71   8,65   7,92   8,54   

9)   Tinja Palo                       KärkKV                    8,33              
     7,03   5,72   6,60   8,33   

10)  Mimosa Kilpeläinen               RiihimKi                  7,52              
     x      6,16   6,32   7,52   

11)  Sara Tuparinne                   PorvU                     7,50              
     7,49   7,48   7,50   6,44   

12)  Veera Inkinen                    RiihimKi                  5,63              
     5,63   4,67   3,39   3,49   



P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Aleksi Ahlfors                   RaumU                     3.13,21           
2)   Jonne Mourujärvi                 NurmijYU                  3.14,26           
3)   Christian Lindberg               RiihimKi                  3.24,81           
4)   Arttu Haaksluoto                 RiihimKi                  3.30,05           
5)   Topias Töllinen                  RiihimKi                  3.31,46           
6)   Aleksi Jäske                     RiihimKi                  3.35,55           
7)   Oiva Odiah                       PorvU                     3.42,83           
8)   Niklas Pitkänen                  JanJa                     4.17,54           
9)   Aukusti Malinen                  RiihimKi                  4.19,94           
10)  Miiro Riekkinen                  RiihimKi                  4.27,86           


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Laura Mantila                    RiihimKi                  3.56,21           
2)   Alisa Kiiski                     PorvU                     3.59,06           
3)   Veronica Lindberg                IFSibboV                  4.11,25           
4)   Veera Mustonen                   RiihimKi                  4.23,46           
     Tähkä-Alina Koskela              RiihimKi                  DNS               


P11 60m aidat
1)   Jesse Kettunen                   LänsiUU                   10,10             
2)   Luukas Lehtinen                  LapSa                     10,38             
3)   Vilho Haaksluoto                 RiihimKi                  10,42             
4)   Arttu Haaksluoto                 RiihimKi                  10,49             
5)   Oiva Odiah                       PorvU                     11,06             
6)   Elias Oksanen                    HyvsU                     11,55             
7)   Christian Lindberg               RiihimKi                  11,82             
8)   Aleksi Jäske                     RiihimKi                  11,99             
9)   Joona Paananen                   NurmijYU                  12,36             
10)  Aleksi Salminen                  RiihimKi                  12,80             
11)  Niklas Lehtinen                  LapSa                     13,30             
12)  Joonas Laine                     RiihimKi                  13,54             
13)  Miiro Riekkinen                  RiihimKi                  14,54             
14)  Aukusti Malinen                  RiihimKi                  14,60             
15)  Niklas Pitkänen                  JanJa                     15,36             
     Topias Töllinen                  RiihimKi                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,1
1)   Vilho Haaksluoto                 RiihimKi                  10,42             
2)   Arttu Haaksluoto                 RiihimKi                  10,49             
3)   Oiva Odiah                       PorvU                     11,06             
4)   Aleksi Salminen                  RiihimKi                  12,80             
5)   Niklas Lehtinen                  LapSa                     13,30             
6)   Miiro Riekkinen                  RiihimKi                  14,54             
7)   Niklas Pitkänen                  JanJa                     15,36             
     Topias Töllinen                  RiihimKi                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,1
1)   Jesse Kettunen                   LänsiUU                   10,10             
2)   Luukas Lehtinen                  LapSa                     10,38             
3)   Elias Oksanen                    HyvsU                     11,55             
4)   Christian Lindberg               RiihimKi                  11,82             
5)   Aleksi Jäske                     RiihimKi                  11,99             
6)   Joona Paananen                   NurmijYU                  12,36             
7)   Joonas Laine                     RiihimKi                  13,54             
8)   Aukusti Malinen                  RiihimKi                  14,60             


T11 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Jonna Jäkkö                      LänsiUU                   10,70             
2)   Mia Flink                        EspTa                     11,20             
3)   Ruth Toivola                     RiihimKi                  11,91             
4)   Laura Mantila                    RiihimKi                  12,03             
5)   Tähkä-Alina Koskela              RiihimKi                  12,27             
6)   Nea Hyvärinen                    RiihimKi                  12,68             
7)   Veera Mustonen                   RiihimKi                  13,13             


T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Ruth Toivola                     RiihimKi                  136               
     116    121    124    127    130    133    136    139    
     o      o      o      o      o      o      xo     xxx    

2)   Mia Flink                        EspTa                     133               
     116    121    124    127    130    133    136    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

3)   Veronica Lindberg                IFSibboV                  116               
     101    106    111    116    121    
     o      o      o      xo     xxx    

4)   Laura Mantila                    RiihimKi                  111               
     96     101    106    111    116    
     o      o      o      o      xxx    

5)   Tähkä-Alina Koskela              RiihimKi                  111               
     91     96     101    106    111    116    
     o      o      o      xo     xo     xxx    

6)   Ellen Laukkanen                  RiihimKi                  106               
     91     96     101    106    111    
     o      o      xo     o      xxx    



P11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Luukas Lehtinen                  LapSa                     9,84              
     9,84   9,79   9,54   9,48   
                                 

2)   Vilho Haaksluoto                 RiihimKi                  9,61              
     9,58   9,27   9,13   9,61   
                                 

3)   Arttu Haaksluoto                 RiihimKi                  9,24              
     9,24   x      9,01   x      
                                 

4)   Elias Oksanen                    HyvsU                     8,66              
     8,25   8,66   x      x      
                                 

5)   Christian Lindberg               RiihimKi                  8,48              
     8,35   8,24   8,48   8,19   
                                 

6)   Joona Paananen                   NurmijYU                  8,05              
     8,05   7,73   x      7,74   
                                 

7)   Aleksi Jäske                     RiihimKi                  7,97              
     7,97   x      7,85   7,85   
                                 

8)   Aleksi Salminen                  RiihimKi                  7,56              
     x      7,47   7,56   7,14   
                                 

9)   Niklas Lehtinen                  LapSa                     6,96              
     6,76   6,87   6,96   6,82   
                                 

10)  Joonas Laine                     RiihimKi                  6,93              
     x      x      6,93   6,57   
                                 

     Miiro Riekkinen                  RiihimKi                  NM                
     x      x      x      x      
                                 



P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Luukas Lehtinen                  LapSa                     8,35              
     8,35   7,93   8,17   8,10   x      x      

2)   Aleksi Salminen                  RiihimKi                  7,31              
     6,47   5,90   6,93   6,90   7,31   6,89   

3)   Vilho Haaksluoto                 RiihimKi                  6,81              
     6,81   6,49   6,11   6,30   6,61   x      

4)   Aleksi Jäske                     RiihimKi                  6,73              
     6,64   6,19   6,73   6,06   6,47   x      

5)   Aukusti Malinen                  RiihimKi                  6,33              
     5,86   6,33   x      5,79   5,84   5,82   

6)   Christian Lindberg               RiihimKi                  6,14              
     5,94   6,14   6,05   6,10   5,81   x      

7)   Joonas Laine                     RiihimKi                  5,37              
     4,76   4,93   4,66   5,19   5,37   x      



T11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Laura Mantila                    RiihimKi                  24,98             
     21,17  21,30  24,98  23,80  

2)   Ruth Toivola                     RiihimKi                  24,79             
     23,49  23,45  24,79  24,11  

3)   Tähkä-Alina Koskela              RiihimKi                  18,39             
     14,30  15,04  16,59  18,39  

4)   Nea Hyvärinen                    RiihimKi                  17,71             
     16,47  17,71  x      16,53  

5)   Veronica Lindberg                IFSibboV                  17,70             
     17,70  15,34  12,74  x      

6)   Mia Flink                        EspTa                     16,55             
     15,23  16,55  15,66  14,89  

7)   Veera Mustonen                   RiihimKi                  14,49             
     14,10  11,66  11,64  14,49  



P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Lukas Wiik                       IFSibboV                  3.28,31           
2)   Ossi Vasala                      RiihimKi                  3.32,75           
3)   Juho Mantila                     RiihimKi                  3.36,75           
4)   Joonatan Lindberg                RiihimKi                  3.46,24           
5)   Tatu Metsola                     RiihimKi                  4.08,73           


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Helmi Lipsanen                   JanJa                     3.32,53           
2)   Sara Ahlfors                     HIFK                      3.38,52           
3)   Vilja Läderberg                  LahdA                     3.40,98           
4)   Vilja-Matilda Koskela            RiihimKi                  3.44,75           
5)   Annika Vilen                     RiihimKi                  3.57,00           
6)   Julia Pitkänen                   JanJa                     4.03,42           
7)   Ida Aarnio                       RiihimKi                  4.12,47           
     Vilja Riihimäki                  VantSa                    DNS               


P13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Tumi Siranko                     VantSa                    10,29             
2)   Juho Mantila                     RiihimKi                  10,71             
3)   Emil Ylipekka                    RiihimKi                  11,16             
4)   Joonatan Lindberg                RiihimKi                  11,31             
5)   Juuso Tuominen                   RiihimKi                  11,73             
6)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  12,46             
7)   Elias Hietanen                   RiihimKi                  12,52             


T13 60m aidat
1)   Emilia Rouvinen                  HyvsU                     10,34             
2)   Vilja Riihimäki                  VantSa                    10,58             
3)   Helmi Lipsanen                   JanJa                     10,81             
4)   Salla Savikko                    RiihimKi                  10,84             
5)   Sara Ahlfors                     HIFK                      10,88             
6)   Sanni-Veera Viertola             RiihimKi                  11,32             
7)   Fanny Kero                       IFRaseb                   11,52             
8)   Vilja-Matilda Koskela            RiihimKi                  11,64             
9)   Evita Santala                    KeskiUYU                  11,72             
10)  Ella Råstedt                     EsboIF                    12,31             
11)  Ida Aarnio                       RiihimKi                  12,80             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,3
1)   Salla Savikko                    RiihimKi                  10,84             
2)   Sanni-Veera Viertola             RiihimKi                  11,32             
3)   Fanny Kero                       IFRaseb                   11,52             
4)   Vilja-Matilda Koskela            RiihimKi                  11,64             
5)   Evita Santala                    KeskiUYU                  11,72             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,2
1)   Emilia Rouvinen                  HyvsU                     10,34             
2)   Vilja Riihimäki                  VantSa                    10,58             
3)   Helmi Lipsanen                   JanJa                     10,81             
4)   Sara Ahlfors                     HIFK                      10,88             
5)   Ella Råstedt                     EsboIF                    12,31             
6)   Ida Aarnio                       RiihimKi                  12,80             


T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Julia Pitkänen                   JanJa                     139               
     126    131    136    139    143    
     o      o      o      xo     xxx    

2)   Helmi Lipsanen                   JanJa                     136               
     126    131    136    139    
     o      o      xo     xxx    

3)   Vilja Riihimäki                  VantSa                    136               
     126    131    136    139    
     o      xxo    xxo    xxx    

4)   Sara Ahlfors                     HIFK                      131               
     116    121    126    131    136    
     o      o      xo     o      xxx    

5)   Isla Sokoff                      HyvsU                     131               
     116    121    126    131    136    
     o      o      o      xo     xxx    

6)   Sofia Niemi                      HamPo                     131               
     116    121    126    131    136    
     o      o      o      xxo    xxx    

7)   Moona Virtanen                   HyvsU                     126               
     116    121    126    131    
     o      o      xo     xxx    

8)   Evita Santala                    KeskiUYU                  126               
     111    116    121    126    131    
     o      xo     xxo    xo     xxx    

9)   Fanny Kero                       IFRaseb                   126               
     111    116    121    126    131    
     o      o      o      xxo    xxx    

9)   Vilja-Matilda Koskela            RiihimKi                  126               
     121    126    131    
     o      xxo    xxx    

11)  Annika Vilen                     RiihimKi                  121               
     101    106    111    116    121    126    
     o      o      o      o      o      xxx    

12)  Ella Råstedt                     EsboIF                    116               
     116    121    
     o      xxx    

12)  Ida Aarnio                       RiihimKi                  116               
     101    106    111    116    121    
     o      o      o      o      xxx    



P13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Juho Mantila                     RiihimKi                  9,12 -0,1          
     8,70   8,50   8,76   9,12   8,92   9,06   
     +0,6   +0,7   -0,1   -0,1   -0,1   -0,4   

2)   Joonatan Lindberg                RiihimKi                  8,69 +0,7          
     8,16   8,59   8,69   8,61   8,34   8,67   
     +0,6   +0,7   +0,7   +0,1   +0,1   +0,1   

3)   Juuso Tuominen                   RiihimKi                  7,87 -0,1          
     x      7,61   7,55   7,37   7,87   7,78   
     +0,7   +1,1   +0,5   +0,2   -0,1   -0,5   

4)   Elias Hietanen                   RiihimKi                  7,78 +0,1          
     7,66   7,69   7,51   x      7,78   7,72   
     +0,5   +0,8   +0,9          +0,1   +0,1   



P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Tumi Siranko                     VantSa                    9,16              
     9,16   9,07   8,04   7,98   7,68   9,04   

2)   Emil Ylipekka                    RiihimKi                  8,03              
     7,12   7,85   7,58   7,92   8,03   x      

3)   Juho Mantila                     RiihimKi                  7,66              
     7,22   6,78   6,55   7,40   5,83   7,66   

4)   Joonatan Lindberg                RiihimKi                  7,62              
     7,28   6,49   7,18   7,29   6,91   7,62   

5)   Elias Hietanen                   RiihimKi                  7,49              
     6,58   7,35   6,97   6,66   7,49   7,43   

6)   Juuso Tuominen                   RiihimKi                  7,22              
     6,75   7,00   6,36   6,88   7,22   6,62   

7)   Pessi Lampinen                   RiihimKi                  7,14              
     6,76   6,78   7,14   6,64   6,31   6,65   

8)   Tatu Metsola                     RiihimKi                  5,48              
     4,98   5,47   5,37   5,48   5,37   4,61   



T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Emilia Rouvinen                  HyvsU                     39,17             
     39,17  33,03  32,88  37,00  x      34,85  

2)   Salla Savikko                    RiihimKi                  31,97             
     30,78  30,53  28,47  31,97  29,65  28,97  

3)   Vilja Riihimäki                  VantSa                    30,90             
     27,55  28,64  x      28,10  29,11  30,90  

4)   Sanni-Veera Viertola             RiihimKi                  28,83             
     25,79  23,23  26,11  25,23  28,83  26,03  

5)   Ella Råstedt                     EsboIF                    26,22             
     22,49  26,22  24,35  24,39  24,66  25,02  

6)   Julia Pitkänen                   JanJa                     24,54             
     24,54  x      x      22,32  x      22,22  

7)   Sara Ahlfors                     HIFK                      23,76             
     23,76  22,07  19,05  23,38  22,48  21,09  

8)   Ida Aarnio                       RiihimKi                  22,52             
     22,52  21,13  20,01  20,12  20,05  x      

9)   Fanny Kero                       IFRaseb                   21,88             
     20,11  21,88  17,53  

     Vilja-Matilda Koskela            RiihimKi                  NM                
     x      x      x      



P15 800m
Loppukilpailu
1)   Matti Mansikka                   ImU                       2.23,53           


T15 800m
Loppukilpailu
1)   Ida-Sofia Simola                 HämeenlTa                 2.33,99           
2)   Venla Läderberg                  LahdA                     2.36,84           
3)   Aino Koskela                     RiihimKi                  2.37,04           
4)   Minttu Mäntylä                   KärkKV                    2.37,47           
5)   Jonna Jäkkö                      LänsiUU                   2.38,56           
6)   Elisa Alastalo                   RiihimKi                  2.40,96           
7)   Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  2.46,41           
8)   Helmi Lievonen                   RiihimKi                  2.47,04           
     Ida Cardona                      KeskiUYU                  DNS               


T15 80m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,9
1)   Carla Liukkonen                  EspTa                     11,70             
2)   Aino Koskela                     RiihimKi                  12,47             
3)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  12,47             
4)   Helmi Lievonen                   RiihimKi                  12,98             
5)   Elisa Alastalo                   RiihimKi                  13,21             
6)   Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  13,32             
7)   Lotta Jalonen                    JanJa                     13,50             
8)   Sara Savikko                     RiihimKi                  15,12             


P15 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Daniel Wickström                 IFSibboV                  17,58             
2)   Anselmi Jaatinen                 UrjU                      19,08             


T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Elisa Alastalo                   RiihimKi                  154               
     136    141    146    151    154    157    
     o      o      o      xo     o      xxx    

2)   Victoria Lindberg                IFSibboV                  154               
     146    151    154    157    
     o      o      xo     xxx    

3)   Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  154               
     141    146    151    154    157    
     o      o      xo     xxo    xxx    

4)   Aino Koskela                     RiihimKi                  151               
     141    146    151    154    
     o      o      o      xxx    

5)   Helmi Lievonen                   RiihimKi                  146               
     136    141    146    151    
     xo     xo     o      xx-    

6)   Carla Liukkonen                  EspTa                     146               
     136    141    146    151    
     o      o      xxo    x-     

6)   Oona Manninen                    RiihimKi                  146               
     141    146    151    
     o      xxo    xxx    

8)   Linnea Wiik                      IFSibboV                  141               
     141    146    
     xo     xxx    



P15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Daniel Wickström                 IFSibboV                  10,09 -0,1          
     9,89   9,96   x      10,09  x      9,94   
     +0,9   +0,6   -0,1   -0,1          +0,2   

2)   Anselmi Jaatinen                 UrjU                      10,01 -0,1          
     9,36   9,45   9,70   10,01  x      9,91   
     +1,1   +0,6   -0,1   -0,1          +0,1   



P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Anselmi Koskela                  RiihimKi                  12,26             
     10,85  11,65  11,29  11,54  11,40  12,26  



T15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  40,75             
     39,33  39,37  37,21  40,75  37,50  37,98  

2)   Carla Liukkonen                  EspTa                     36,70             
     x      28,27  30,37  36,70  x      -      

3)   Helmi Lievonen                   RiihimKi                  36,54             
     32,19  x      36,54  33,54  32,09  x      

4)   Elisa Alastalo                   RiihimKi                  30,47             
     26,86  27,63  28,69  29,81  30,47  27,46  

5)   Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  30,32             
     28,09  29,60  29,53  28,97  30,32  x      

6)   Sara Savikko                     RiihimKi                  29,63             
     27,15  27,22  29,63  25,87  27,31  24,91  

7)   Jutta Heino                      KarkkPo                   25,64             
     24,40  25,64  x      25,06  -      -      

8)   Aino Koskela                     RiihimKi                  22,31             
     20,06  21,81  21,81  x      x      22,31