Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
01.05. klo 13:00 44. Vappuhölkkä Tulokset (päivitetty: 17:38 01.05.2018)
	3 vuotiaat			
1	Peltonen	Patrik	Kisa	00:00:41
2	Lindgren	Ilona		00:00:45
3	Palokangas	Netta	Lohku	00:01:10
4	Bimberg 	Leevi	Lohku	00:01:11
5	Eero	        Eelis		00:01:12
6	Nieminen	Pyry		00:01:23
7	Kvist   	Helmi		00:01:58
8	Jansson  	Frida		00:02:07
 	 	 	 	 	
 		Pojat 5 v. 300 m			

1	Tapani	        Rasmus		00:01:33
2	Lanko    	Lari	Lohku	00:01:55


Pojat 7 v. 300 m			


1	Heikka   	Jamie	Lohku	00:01:16
2	Mansikka 	Isak	Sk Gränsen	00:01:23
3	Jansson 	Benjamin		00:01:24
4	Tuovila 	Eemeli		00:01:25
5	Korpi   	Joona	Aavu	00:01:26
6	Tuovila  	Peetu		00:02:41

Pojat 9 v. 600 m			

1	Hirsivaara	Kalle	VKV	00:02:19
2	Lindgren	Aapeli	Laplu	00:02:29

Pojat 11 v 1 km			

1	Lindgren	Aukusti	        Laplu	00:03:52
2	Petrelius	Erkka   	Pohjan Koitto	00:03:58
3	Hirsivaara	Onni    	VKV	00:04:01
4	Korpi	Juuso	Aavu            	00:04:16
5	Lamsijärvi	Akseli   	Lohku	00:04:23
6	Keskitalo	Eeli    		00:04:34
7	Tapani   	Niko	        	00:04:53
8	Väystäjä	Leevi   	Lohku	00:05:52


Pojat 13 v. 2 km			


1	Jakobson	Jesper  	Jällivaara Sk	00:08:03
2	Lamsijärvi	Santeri  	Lohku   	00:10:17

Pojat 15 3 km			

1	Rantala	Jussi	Pohjan Koitto	00:10:33
2	Kvist	Niko    		00:14:47

Pojat 17 5 km			

1	Petrelius	Eetu	Pohjan Koitto	00:18:50

Tytöt 5 300 m			

1	Pasanen	        Saimi		00:02:40
2	Nieminen	Pinja		00:02:46
3	Heikka   	Julia	Lohku	00:03:35
4	Eero     	Ellen		00:02:12

Tytöt 7 300 m			

1	Kvist	Madelina	Lohku	00:01:06
2	Lamsijärvi	Aino	Lohku	00:01:17
3	Mäkimaa 	Ilona		00:01:21
4	Lanko   	Mette	Lohku	00:01:26
5	Tuisku   	Ada		00:01:32
6	Väystäjä	Ellen	Lohku	00:01:39
7	Salla   	Milka		00:01:40
8	Salla    	Emilia		00:02:51
 
Tytöt 9 600 m			

1	Lakkapää	Aina	Pohjan Koitto	00:02:37
2	Palokangas	Emmi    	Lohku	00:02:42
3	Keskitalo	Anki     		00:02:43
4	Lamsijärvi	Jenni    	Lohku	00:02:53
5	Lohiniva	Minea    	Lohku	00:02:56
6	Kvist    	Aada		        00:03:03
7	Mäkimaa   	Amalia   		00:03:16
 		
Tytöt 11 1 km			

1	Kilpiäinen	Edith	VKV	00:03:55
2	Junes   	Elli	Alpi	00:04:02
3	Mykkälä  	Elisa	Keminsuun kisa	00:04:08
4	Junes   	Kerttu	Alpi	00:04:21

Tytöt 13 1 km			

1	Salo    	Nea		00:03:35
2	Orajärvi	Anna-Sofia	Alpi	00:03:36
3	Korpi    	Helmi	Aavu	00:03:56
3	Kilpiäinen	Friida	VKV	00:03:57
5	Kangas   	Ida-sofia	Lohku	00:04:12
6	Ylikitti	Inka	Alpi	00:04:18
7	Tapani  	Mette		00:04:27
 
T 15 2 km			

1	Petrelius	Enni	Pohjan Koitto	00:07:29
2	Korpi   	Heli	Aavu	00:08:15
3	Lantto   	Silja	Alpi	00:08:17
4	Raappana	Emma	Alpi	00:08:36
5	Taulavuori	Anni	Alpi	00:09:13
6	Mansikka	Julia	Sk Gränsen	00:10:13
7	Lamsijärvi	Martta	Lohku	00:11:22

Miehet 40 5 km			

1	Koivu   	Veli-Heikki	RDS	00:16:48
2	Vapa    	Marko	e-Coach	00:19:13
3	Kuusela 	Teuvo	Kemi	00:19:42
4	Kokkonen	Sami		00:19:53
5	Siirtola	Mika		00:19:54
6	Taulavuori	Tero	Alpi	00:20:33
7	Risto   	Jyrki	Alpi	00:22:25
8	Sunnari	Seppo		00:25:36

Miehet 5 km			

1	Peltoniemi	Ossi	RDS	00:16:07
2	Knif    	Mikkel	HammarbyIF	00:16:27
3	Korpi    	Juho	Aavu	00:16:53
4	Herttuala	Jussi	Aavu	00:17:34
5	Nilsson 	Marcus	LuleåKamraterna	00:17:46
6	Jaako	        Tuomas		00:18:09
7	Vaara    	Jukka	RDS Veljekset Vaara	00:19:00
8	Aaltonen	Jarno	N88	00:21:34

 Miehet 50 5 km			

1	Ronkainen	Teppo	ONMKY	00:17:24
2	Honkaniemi	Veijo	Ylitornio	00:18:15
3	Laakkonen	Juhani	N88	00:18:52
4	Koivisto	Seppo	Lohku	00:19:48
5	Juuso   	Jarmo	RDS	00:20:21
6	Pasma    	Atso	Team Tornedalen	00:21:58

Miehet 60 5 km			

1	Hast    	Markus		00:22:18
2	Naalisvaara	Reijo		00:24:23

Naiset 17 5 km			

1	Vuokila	Alina	VKV	00:22:03
2	Korpi	Anna	Aavu	00:22:31
3	Alanenpää	Johanna	Aavu	00:23:43
4	Jaako	Essi	N88	00:24:00

Naiset 40 5 km			

1	Tiiperi	Marika	Alpi	00:20:57
2	Hilli	Sari	Rovaniemi	00:21:35
3	Seppälä	Jatta	HyväFiilis	00:22:16
4	Haapalahti	Anita		00:24:03
5	Perkkiö	Marjo		00:24:07

Naiset 5 km			

1	Niemi	Eveliina		00:19:19
2	Pohjanvesi	Sanna-Maija	Rovaniemi	00:19:58
3	Taulavuori	Venla	Alpi	00:20:28
4	Pohjola	Pia		00:20:49
5	Koivumaa	Meri		00:22:27
6	Herttuala	Mari		00:23:57
7	Nieminen	Riia		00:24:34

Naiset 50 5 km			

1	Harnesk	Teija		00:22:20
2	Taulavuori	Tarja	Alpi	00:25:24
3	Honkaniemi	Maarit	Ylitornio	00:26:11
4	Kirt	Urve	Sk Gränsen	00:29:37

Naiset 60 5 km			

1	Vapa	Satu	e-Coach	00:27:22

Hölkkäsarja 3 km			

1	Tuisku	Kauko	RDS	00:11:16
2	Tennilä	Matti	RDS	00:11:48
3	Springare	Heimo		00:12:25
4	Rantala	Aino	OH	00:12:30
5	Tapani	Kari		00:12:37
6	Kunnari	Jukka	Alpi	00:12:58
7	Hast	Markus		00:13:37
8	Hirsivaara	Jani	VKV	00:13:56
9	Uusimäki	Sari	Kisa	00:13:56
10	Veteläinen	Juha	Kapustan Kalske	00:13:58
11	Naalisvaara	Reijo		00:14:07
12	Veteläinen	Aimo	Kapustan Kalske	00:14:09
13	Kangas	Markku	Lohku	00:14:36
14	Honkaniemi	Niilo		00:14:41
15	Mykkälä	Tiina	Keminsuun kisa	00:15:16
16	Manninen	Tapio	Kapustan Kalske	00:15:24
17	Uusimäki	Jyrki	Kisa	00:15:45
18	Viiri	Mika	Lohku	00:16:07
19	Lohiniva	Tommi	Lohku	00:17:07
21	Ylikitti	Essi		00:17:18
20	Ylikitti	Jarmo		00:17:18
22	Uusimäki	Ville	Kisa	00:18:16
23	Kangas	Laura	Lohku	00:18:29
24	Lohiniva	Merja	Lohku	00:18:48
25	Hernesk	Kalle		00:19:09
26	Lamsijärvi	Veera	Lohku	00:19:33
27	Heikka	Tarja	Lohku	00:19:39
28	Post	Pauliina	Team Tornedalen	00:19:55
29	Lamsijärvi	Martta	Lohku	00:20:58
30	Lamsijärvi	Aino	Lohku	00:22:50
31	Lamsijärvi	Akseli	Lohku	00:24:24
32	Kangas	Saana	Lohku	00:24:25
33	Lamsijärvi	Santeri	Lohku	00:25:07
34	Lamsijärvi	Jenni	Lohku	00:26:11