Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
17.02. klo 10:00 Avoimet Satakunnan piirihallit Tulokset (päivitetty: 22:38 17.02.2018)
P9 40m
1)   Leevi Pein                       KanksLei                  7,15              
2)   Elias Oittinen                   SaarijPu                  7,18              
3)   Emil Appel                       MalaxIF                   7,18              
4)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  7,22              
5)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   7,25              
6)   Arttu Rantala                    NakkVire                  7,28              
7)   Eino Isometsä                    KanksLei                  7,28              
8)   Romeo Räfsbäck                   MalaxIF                   7,33              
9)   Santeri Rantala                  NakkVire                  7,47              
10)  Onni Unkuri                      NakkVire                  7,66              
11)  Emil Isometsä                    KanksLei                  7,73              
12)  Aku Karjala                      PorinYU                   7,76              
13)  Otto Eriksson                    PorinYU                   7,80              
14)  Paavo Virkki                     SomE                      7,81              
15)  Veeti Korkeakoski                SäkU                      7,81              
16)  Rasmus Majuri                    HarJ                      7,83              
17)  Vilho Willman                    NoormNo                   7,98              
18)  Mikael Koskenvaara               PorinYU                   8,41              
19)  Viljami Heino                    ParkU                     8,81              
20)  Samuel Iruwafemi                 PoYU                      9,17              
21)  Mio Lahtinen                     PoYU                      10,07             

Loppukilpailu erä 1
1)   Leevi Pein                       KanksLei                  7,15              
2)   Emil Appel                       MalaxIF                   7,18              
3)   Emil Isometsä                    KanksLei                  7,73              
4)   Mio Lahtinen                     PoYU                      10,07             

Loppukilpailu erä 2
1)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   7,25              
2)   Paavo Virkki                     SomE                      7,81              
3)   Rasmus Majuri                    HarJ                      7,83              
4)   Vilho Willman                    NoormNo                   7,98              
5)   Mikael Koskenvaara               PorinYU                   8,41              

Loppukilpailu erä 3
1)   Romeo Räfsbäck                   MalaxIF                   7,33              
2)   Onni Unkuri                      NakkVire                  7,66              
3)   Aku Karjala                      PorinYU                   7,76              
4)   Viljami Heino                    ParkU                     8,81              

Loppukilpailu erä 4
1)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  7,22              
2)   Santeri Rantala                  NakkVire                  7,47              
3)   Otto Eriksson                    PorinYU                   7,80              
4)   Veeti Korkeakoski                SäkU                      7,81              

Loppukilpailu erä 5
1)   Elias Oittinen                   SaarijPu                  7,18              
2)   Arttu Rantala                    NakkVire                  7,28              
3)   Eino Isometsä                    KanksLei                  7,28              
4)   Samuel Iruwafemi                 PoYU                      9,17              


T9 40m
1)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  7,23              
2)   Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   7,26              
3)   Emmi Prihti                      NoormNo                   7,28              
4)   Siiri Heininen                   KanksLei                  7,34              
5)   Elea Nieminen                    NakkVire                  7,40              
6)   Anni Laaksonen                   PoYU                      7,47              
7)   Iina Poussu                      NoormNo                   7,50              
8)   Venla Murto                      NakkVire                  7,53              
9)   Milja Tähkänen                   MerikI                    7,53              
10)  Milla Ritvonen                   VammsVoi                  7,61              
11)  Niina Paasikas                   KiukKi                    7,71              
12)  Vilmiina Mattila                 NakkVire                  7,86              
13)  Minja Mäkelä                     NoormNo                   7,87              
14)  Iina Kause                       PorinYU                   7,93              
15)  Ilona Rantala                    NakkVire                  7,93              
16)  Olivia Jaakonsaari               PorinYU                   8,03              
17)  Kiira Broman                     PorinYU                   8,04              
18)  Iiris Tinkala                    UST                       8,09              
19)  Lyydia Passilahti                PoYU                      8,10              
20)  Lotta Peltomäki                  PorinYU                   8,39              
21)  Ilona Äärelä                     NakkVire                  8,49              
22)  Milja Santa-Nokki                PorinTa                   9,25              
23)  Eevia Marjamäki                  PorinYU                   10,39             

Loppukilpailu erä 1
1)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  7,23              
2)   Kiira Broman                     PorinYU                   8,04              
3)   Iiris Tinkala                    UST                       8,09              
4)   Lyydia Passilahti                PoYU                      8,10              
5)   Milja Santa-Nokki                PorinTa                   9,25              

Loppukilpailu erä 2
1)   Iina Poussu                      NoormNo                   7,50              
2)   Milla Ritvonen                   VammsVoi                  7,61              
3)   Iina Kause                       PorinYU                   7,93              
4)   Lotta Peltomäki                  PorinYU                   8,39              

Loppukilpailu erä 3
1)   Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   7,26              
2)   Venla Murto                      NakkVire                  7,53              
3)   Milja Tähkänen                   MerikI                    7,53              
4)   Minja Mäkelä                     NoormNo                   7,87              

Loppukilpailu erä 4
1)   Siiri Heininen                   KanksLei                  7,34              
2)   Anni Laaksonen                   PoYU                      7,47              
3)   Vilmiina Mattila                 NakkVire                  7,86              
4)   Olivia Jaakonsaari               PorinYU                   8,03              
5)   Ilona Äärelä                     NakkVire                  8,49              

Loppukilpailu erä 5
1)   Emmi Prihti                      NoormNo                   7,28              
2)   Elea Nieminen                    NakkVire                  7,40              
3)   Niina Paasikas                   KiukKi                    7,71              
4)   Ilona Rantala                    NakkVire                  7,93              
5)   Eevia Marjamäki                  PorinYU                   10,39             


P9 1000m
Loppukilpailu
1)   Emil Appel                       MalaxIF                   3.45,79           
2)   Elias Oittinen                   SaarijPu                  3.48,61           
3)   Romeo Räfsbäck                   MalaxIF                   3.55,72           
4)   Aku Karjala                      PorinYU                   3.56,68           
5)   Vilho Willman                    NoormNo                   4.00,45           
6)   Arttu Rantala                    NakkVire                  4.02,12           
7)   Onni Unkuri                      NakkVire                  4.03,15           
8)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  4.09,54           
9)   Veeti Korkeakoski                SäkU                      4.11,77           
10)  Viljami Heino                    ParkU                     4.50,47           


T9 1000m
Loppukilpailu
1)   Iina Kause                       PorinYU                   4.19,53           
2)   Niina Paasikas                   KiukKi                    4.40,84           
3)   Siiri Järventausta               NakV                      4.42,00           
4)   Lotta Peltomäki                  PorinYU                   4.50,42           
                    

P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   3,60              
     3,39   3,53   3,49   3,60   
                                 
2)   Elias Oittinen                   SaarijPu                  3,42              
     3,21   3,28   3,37   3,42   
                                 
3)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  3,33              
     3,33   2,77   3,09   3,14   
                                 
4)   Leevi Pein                       KanksLei                  3,30              
     3,30   3,08   3,23   3,27   
                                 
5)   Romeo Räfsbäck                   MalaxIF                   3,19              
     x      2,96   x      3,19   
                                 
6)   Eino Isometsä                    KanksLei                  3,10              
     2,91   3,10   3,08   2,86   
                                 
7)   Onni Unkuri                      NakkVire                  3,08              
     3,08   x      3,02   3,05   
                                 
8)   Arttu Rantala                    NakkVire                  3,05              
     2,76   2,67   2,88   3,05   
                                 
9)   Paavo Virkki                     SomE                      3,00              
     2,98   2,93   3,00   2,95   
                                 
10)  Rasmus Majuri                    HarJ                      2,99              
     2,99   2,81   2,82   2,60   
                                 
11)  Vilho Willman                    NoormNo                   2,92              
     2,80   2,82   2,92   2,60   
                                 
12)  Veeti Korkeakoski                SäkU                      2,79              
     2,79   2,74   2,77   2,76   
                                 
13)  Otto Eriksson                    PorinYU                   2,79              
     2,75   2,79   2,73   2,60   
                                 
14)  Santeri Rantala                  NakkVire                  2,79              
     2,05   x      2,79   x      
                                 
15)  Aku Karjala                      PorinYU                   2,67              
     2,67   2,52   2,39   2,59   
                                 
16)  Mikael Koskenvaara               PorinYU                   2,64              
     2,64   2,52   2,34   2,39   
                                 
17)  Emil Isometsä                    KanksLei                  2,53              
     2,13   2,24   2,43   2,53   
                                 
18)  Viljami Heino                    ParkU                     2,50              
     2,43   2,22   2,31   2,50   
                                 
19)  Mio Lahtinen                     PoYU                      1,79              
     1,79   x      1,74   1,74   
                                 
T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  3,49              
     3,49   3,40   3,32   3,41   
                                 
2)   Elea Nieminen                    NakkVire                  3,40              
     3,40   3,37   3,16   3,15   
                                 
3)   Venla Murto                      NakkVire                  3,39              
     3,04   3,30   3,39   3,27   
                                 
4)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   3,23              
     3,04   3,05   3,23   3,09   
                                 
5)   Emmi Prihti                      NoormNo                   3,20              
     3,15   2,98   3,20   3,08   
                                 
6)   Iina Poussu                      NoormNo                   3,15              
     3,10   2,95   3,15   2,96   
                                 
7)   Anni Laaksonen                   PoYU                      3,15              
     3,15   3,01   3,07   3,09   
                                 
8)   Iina Kause                       PorinYU                   3,09              
     3,09   x      2,96   3,07   
                                 
9)   Milla Ritvonen                   VammsVoi                  2,96              
     2,65   2,96   2,78   2,70   
                                 
10)  Siiri Heininen                   KanksLei                  2,91              
     2,91   2,65   2,48   x      
                                 
11)  Minja Mäkelä                     NoormNo                   2,87              
     2,87   2,77   2,81   2,86   
                                 
12)  Niina Paasikas                   KiukKi                    2,73              
     2,49   2,64   2,73   2,70   
                                 
13)  Mila Mäkinen                     PorinYU                   2,69              
     2,59   2,51   2,45   2,69   
                                 
14)  Vilmiina Mattila                 NakkVire                  2,69              
     2,56   2,47   2,29   2,69   
                                 
15)  Ilona Äärelä                     NakkVire                  2,64              
     2,64   2,59   2,54   x      
                                 
16)  Lotta Peltomäki                  PorinYU                   2,64              
     2,36   2,38   2,28   2,64   
                                 
17)  Iiris Tinkala                    UST                       2,61              
     2,53   2,43   2,60   2,61   
                                 
18)  Kiira Broman                     PorinYU                   2,60              
     2,60   2,24   2,36   2,44   
                                 
19)  Siiri Järventausta               NakV                      2,56              
     2,56   2,26   1,99   2,50   
                                 
20)  Elisabeth Suoniemi               KiukKi                    2,37              
     2,31   2,15   x      2,37   
                                 
21)  Lyydia Passilahti                PoYU                      2,29              
     2,09   2,00   2,29   2,23   
                                 
22)  Ella Åkerström                   UlvST                     2,00              
     1,90   1,54   2,00   1,91   
                                 
                  
T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Minja Mäkelä                     NoormNo                   5,32              
     5,22   5,28   5,32   3,39   

2)   Milja Tähkänen                   MerikI                    5,09              
     5,09   4,62   x      x      

3)   Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   5,09              
     5,09   4,60   x      4,22   

4)   Emmi Prihti                      NoormNo                   4,78              
     4,35   4,78   4,49   4,51   

5)   Iina Kause                       PorinYU                   4,71              
     4,56   4,71   4,69   4,43   

6)   Iina Poussu                      NoormNo                   4,54              
     4,25   4,54   3,86   3,99   

7)   Elea Nieminen                    NakkVire                  4,49              
     4,49   4,03   4,23   4,05   

8)   Mila Mäkinen                     PorinYU                   4,36              
     4,13   4,10   4,36   4,25   

9)   Siiri Heininen                   KanksLei                  4,19              
     3,89   4,19   4,07   3,74   

10)  Iiris Tinkala                    UST                       4,04              
     x      3,70   4,04   3,11   

11)  Olivia Jaakonsaari               PorinYU                   3,91              
     3,77   3,91   3,59   3,45   

12)  Vilmiina Mattila                 NakkVire                  3,87              
     3,43   3,87   x      3,75   

13)  Elisabeth Suoniemi               KiukKi                    3,84              
     3,81   3,78   3,84   3,77   

14)  Ilona Äärelä                     NakkVire                  3,78              
     3,69   3,78   3,31   3,61   

15)  Niina Paasikas                   KiukKi                    3,77              
     3,58   3,25   3,61   3,77   

16)  Ella Åkerström                   UlvST                     2,21              
     2,21   1,93   2,14   1,95   


P9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Emil Appel                       MalaxIF                   21,50             
     21,50  17,33  x      13,26  

2)   Romeo Räfsbäck                   MalaxIF                   18,66             
     16,91  17,74  18,66  13,47  

3)   Eino Isometsä                    KanksLei                  18,19             
     18,19  14,90  15,34  14,85  

4)   Paavo Virkki                     SomE                      17,56             
     17,56  17,00  15,33  16,67  

5)   Leevi Pein                       KanksLei                  15,14             
     13,94  10,55  15,14  14,02  

6)   Santeri Rantala                  NakkVire                  13,67             
     13,58  12,12  13,67  13,51  

7)   Vilho Willman                    NoormNo                   13,06             
     10,33  11,41  13,06  12,15  

8)   Aku Karjala                      PorinYU                   12,73             
     11,30  10,14  10,85  12,73  

9)   Arttu Rantala                    NakkVire                  12,40             
     12,38  12,32  12,40  11,88  

10)  Hugo Salmi                       VammsVoi                  10,44             
     8,97   10,19  8,76   10,44  

11)  Emil Isometsä                    KanksLei                  9,11              
     9,11   x      7,66   8,53   


P10 60m
1)   Rasmus Heiniluoma                KanksLei                  9,68              
2)   Joose Tiensuu                    VammsVoi                  10,10             
3)   Joakim Kujala                    NoormNo                   10,15             
4)   Juho Viitanen                    NoormNo                   10,43             
5)   Riki Honkanen                    ParkU                     10,49             
6)   Onni Mäkelä                      UlvST                     10,87             
7)   Konsta Takanen                   PorinTa                   11,03             
8)   Aapo Mäkelä                      UlvST                     11,07             
9)   Veeti Vikström                   PorinYU                   11,23             
10)  Jimi Salo                        NoormNo                   11,49             

Loppukilpailu erä 1
1)   Juho Viitanen                    NoormNo                   10,43             
2)   Riki Honkanen                    ParkU                     10,49             
3)   Onni Mäkelä                      UlvST                     10,87             
4)   Konsta Takanen                   PorinTa                   11,03             
5)   Veeti Vikström                   PorinYU                   11,23             

Loppukilpailu erä 2
1)   Rasmus Heiniluoma                KanksLei                  9,68              
2)   Joose Tiensuu                    VammsVoi                  10,10             
3)   Joakim Kujala                    NoormNo                   10,15             
4)   Aapo Mäkelä                      UlvST                     11,07             
5)   Jimi Salo                        NoormNo                   11,49             


T10 60m
1)   Sofia Sampolahti                 PorinTa                   10,22             
2)   Vilma Koski                      PorinYU                   10,24             
3)   Eerika Tuovinen                  NoormNo                   10,34             
4)   Alexia Myllymäki                 RaumU                     10,34             
5)   Jenna Pelkonen                   KiukKi                    10,56             
6)   Netta Nummi                      KiuK                      10,62             
7)   Nellie Rouhikko                  NakV                      10,63             
8)   Iida Saariola                    PorinTa                   10,67             
9)   Janni Majuri                     HarJ                      10,87             
10)  Pinja Santa-Nokki                PorinTa                   10,91             
11)  Amanda Henttinen                 KKV                       10,97             
12)  Ida Luotonen                     PorinYU                   11,02             
13)  Minea Yli-Kärkelä                ParkU                     11,27             
14)  Minttu Riento                    PorinYU                   11,49             
15)  Meea Marjamäki                   PorinYU                   11,50             
16)  Oona Heino                       ParkU                     11,68             
17)  Paulina Deltuvaite               UST                       12,24             
18)  Linnea Ristikallio               PoYU                      12,31             
                    
Loppukilpailu erä 1
1)   Vilma Koski                      PorinYU                   10,24             
2)   Eerika Tuovinen                  NoormNo                   10,34             
3)   Netta Nummi                      KiuK                      10,62             
4)   Meea Marjamäki                   PorinYU                   11,50             
                  
Loppukilpailu erä 2
1)   Alexia Myllymäki                 RaumU                     10,34             
2)   Jenna Pelkonen                   KiukKi                    10,56             
3)   Nellie Rouhikko                  NakV                      10,63             
4)   Iida Saariola                    PorinTa                   10,67             
5)   Janni Majuri                     HarJ                      10,87             

Loppukilpailu erä 3
1)   Pinja Santa-Nokki                PorinTa                   10,91             
2)   Amanda Henttinen                 KKV                       10,97             
3)   Ida Luotonen                     PorinYU                   11,02             
4)   Minea Yli-Kärkelä                ParkU                     11,27             
5)   Linnea Ristikallio               PoYU                      12,31             

Loppukilpailu erä 4
1)   Sofia Sampolahti                 PorinTa                   10,22             
2)   Minttu Riento                    PorinYU                   11,49             
3)   Oona Heino                       ParkU                     11,68             
4)   Paulina Deltuvaite               UST                       12,24             

P10 1000m
Loppukilpailu
1)   Oula Kuusiluoma                  ParkU                     3.43,06           
2)   Joose Tiensuu                    VammsVoi                  3.48,52           
3)   Joakim Kujala                    NoormNo                   4.05,28           
4)   Aapo Mäkelä                      UlvST                     4.17,63           
5)   Onni Mäkelä                      UlvST                     4.27,62           
6)   Kalle Kyösti                     ParkU                     4.30,51           
7)   Riki Honkanen                    ParkU                     4.39,21           

T10 1000m
Loppukilpailu
1)   Jenna Pelkonen                   KiukKi                    4.00,72           
2)   Stella Määttänen                 NoormNo                   4.11,61           
3)   Christell Norrgård               PorinTa                   4.19,18           
4)   Inka Kuusiluoma                  ParkU                     4.29,29           
5)   Oona Heino                       ParkU                     4.39,41           
6)   Linnea Ristikallio               PoYU                      4.43,38           
7)   Eerika Tuovinen                  NoormNo                   4.45,03           

P10 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Rasmus Heiniluoma                KanksLei                  120               
     95     100    105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

2)   Joose Tiensuu                    VammsVoi                  120               
     90     95     100    105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      xo     xo     xxo    xxx    

3)   Juho Viitanen                    NoormNo                   115               
     95     100    105    110    115    120    
     o      o      xo     xo     xxo    xxx    

4)   Jimi Salo                        NoormNo                   105               
     95     100    105    110    
     o      o      o      xxx    

5)   Joakim Kujala                    NoormNo                   105               
     80     85     90     95     100    105    110    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

5)   Riki Honkanen                    ParkU                     105               
     80     85     90     95     100    105    110    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

7)   Alpo Tuominen                    KKV                       100               
     95     100    105    
     o      o      xxx    

8)   Aapo Mäkelä                      UlvST                     95                
     80     85     90     95     100    
     xo     o      o      o      xxx    

9)   Onni Mäkelä                      UlvST                     90                
     80     85     90     95     
     o      o      xxo    xxx    

     Emil Appel                       MalaxIF                   128               
     105    110    115    120    125    128    131    
     o      o      o      o      xo     xxo    xxx    


T10 Pituus
Loppukilpailu
1)   Alexia Myllymäki                 RaumU                     3,70              
     3,57   3,70   3,66   3,57   
                                 
2)   Sofia Sampolahti                 PorinTa                   3,39              
     3,10   3,20   3,12   3,39   
                                 
3)   Iida Saariola                    PorinTa                   3,36              
     3,22   3,21   3,17   3,36   
                                 
4)   Eerika Tuovinen                  NoormNo                   3,30              
     3,30   3,16   3,25   3,19   
                                 
5)   Vilma Koski                      PorinYU                   3,23              
     3,10   3,13   3,23   3,10   
                                 
6)   Nellie Rouhikko                  NakV                      3,19              
     3,08   3,16   3,19   3,17   
                                 
7)   Kiia Mäkinen                     PorinYU                   3,14              
     3,00   3,14   3,06   3,06   
                                 
8)   Ida Luotonen                     PorinYU                   3,11              
     2,98   3,02   2,88   3,11   
                                 
9)   Daniela Snäll                    NoormNo                   2,99              
     2,87   2,97   2,75   2,99   
                                 
10)  Jenna Pelkonen                   KiukKi                    2,99              
     2,87   2,86   2,99   2,93   
                                 
11)  Netta Nummi                      KiuK                      2,93              
     2,93   2,70   2,72   2,82   
                                 
12)  Julia Koskinen                   PoYU                      2,92              
     2,89   2,86   2,92   2,89   
                                 
13)  Minea Yli-Kärkelä                ParkU                     2,92              
     2,92   2,59   2,29   -      
                                 
14)  Oona Heino                       ParkU                     2,84              
     2,54   2,60   2,84   2,79   
                                 
15)  Paulina Deltuvaite               UST                       2,44              
     2,44   2,21   1,73   2,25   
                                

T10 Kuula
Loppukilpailu
1)   Amanda Henttinen                 KKV                       6,10              
     5,86   6,08   6,10   5,84   

2)   Vilma Koski                      PorinYU                   6,03              
     5,41   5,73   5,61   6,03   

3)   Kiia Mäkinen                     PorinYU                   5,94              
     5,50   5,80   5,79   5,94   

4)   Meea Marjamäki                   PorinYU                   5,70              
     4,99   5,70   5,39   5,45   

5)   Iida Saariola                    PorinTa                   5,64              
     5,29   5,12   5,56   5,64   

6)   Netta Nummi                      KiuK                      5,22              
     5,16   4,78   4,79   5,22   

7)   Eerika Tuovinen                  NoormNo                   5,10              
     4,96   4,90   4,82   5,10   

8)   Alexia Myllymäki                 RaumU                     4,78              
     4,78   4,40   4,75   4,74   

9)   Jenna Pelkonen                   KiukKi                    4,51              
     4,48   4,51   4,40   x      

10)  Nellie Rouhikko                  NakV                      4,50              
     4,45   4,50   3,85   4,42   

11)  Minea Yli-Kärkelä                ParkU                     4,47              
     4,15   4,15   4,47   -      

12)  Paulina Deltuvaite               UST                       4,31              
     4,10   4,06   4,31   4,04   

13)  Janni Majuri                     HarJ                      4,22              
     4,15   3,93   x      4,22   

14)  Minttu Riento                    PorinYU                   3,69              
     3,23   3,36   3,69   3,29   

P10 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Jimi Salo                        NoormNo                   25,17             
     25,14  22,54  20,76  25,17  

2)   Riki Honkanen                    ParkU                     21,95             
     17,84  17,75  21,95  12,51  

3)   Joakim Kujala                    NoormNo                   20,39             
     16,77  17,54  20,39  19,99  

4)   Veeti Vikström                   PorinYU                   20,39             
     16,76  16,57  18,12  20,39  

5)   Onni Mäkelä                      UlvST                     19,36             
     18,07  18,39  18,09  19,36  

6)   Juho Viitanen                    NoormNo                   18,98             
     15,89  15,40  16,43  18,98  

7)   Alpo Tuominen                    KKV                       18,18             
     18,18  17,77  14,84  14,80  

8)   Aapo Mäkelä                      UlvST                     17,02             
     15,86  17,02  16,44  16,39  

9)   Joose Tiensuu                    VammsVoi                  16,42             
     15,02  16,00  15,04  16,42  

10)  Eero Haviala                     NakkVire                  15,95             
     14,08  x      11,73  15,95  

11)  Kalle Kyösti                     ParkU                     10,53             
     10,15  8,50   x      10,53  

     Pekka Koskela                    KangKi                    19,90             
     19,90  19,43  17,92  17,66  

P11 60m
1)   Aaro Silvennoinen                VammsVoi                  9,50              
2)   Martti Wallenius                 KiuK                      9,60              
3)   Samuel Jussila                   NoormNo                   9,72              
4)   Miiro Tähkänen                   MerikI                    9,75              
5)   Joona Heino                      KiuK                      9,93              
6)   Juho Unkuri                      NakkVire                  10,40             
7)   Patrik Viikisalo                 PorinYU                   10,62             

Loppukilpailu erä 1
1)   Aaro Silvennoinen                VammsVoi                  9,50              
2)   Juho Unkuri                      NakkVire                  10,40             
3)   Patrik Viikisalo                 PorinYU                   10,62             

Loppukilpailu erä 2
1)   Martti Wallenius                 KiuK                      9,60              
2)   Samuel Jussila                   NoormNo                   9,72              
3)   Miiro Tähkänen                   MerikI                    9,75              
4)   Joona Heino                      KiuK                      9,93              

T11 60m
1)   Milja Miikkulainen               PorinYU                   9,38              
2)   Janita Kinnanen                  VammsVoi                  9,49              
3)   Hetaliina Karkiainen             KeurKi                    9,71              
4)   Nuppu Willman                    NoormNo                   9,74              
5)   Ronja Räsänen                    NoormNo                   9,77              
6)   Aada Salonen                     PorinYU                   9,82              
7)   Ella Kause                       PorinYU                   9,94              
8)   Elli Isometsä                    KanksLei                  9,95              
9)   Inkeri Rantapelkonen             KiukKi                    10,17             
10)  Ella Harell                      PorinYU                   10,23             
11)  Kerttu Heininen                  KanksLei                  10,33             
12)  Cenja Vehmanen                   NoormNo                   10,35             
13)  Petra Broman                     PorinYU                   10,39             
14)  Julia Viljanen                   PorinTa                   10,80             
15)  Emilia Palomäki                  UST                       10,85             
16)  Pinja Korkeakoski                SäkU                      11,46             
                   
Loppukilpailu erä 1
1)   Hetaliina Karkiainen             KeurKi                    9,71              
2)   Ella Harell                      PorinYU                   10,23             
3)   Petra Broman                     PorinYU                   10,39             
4)   Julia Viljanen                   PorinTa                   10,80             
                    
Loppukilpailu erä 2
1)   Nuppu Willman                    NoormNo                   9,74              
2)   Ronja Räsänen                    NoormNo                   9,77              
3)   Aada Salonen                     PorinYU                   9,82              
4)   Emilia Palomäki                  UST                       10,85             
                 
Loppukilpailu erä 3
1)   Milja Miikkulainen               PorinYU                   9,38              
2)   Janita Kinnanen                  VammsVoi                  9,49              
3)   Kerttu Heininen                  KanksLei                  10,33             
4)   Pinja Korkeakoski                SäkU                      11,46             

Loppukilpailu erä 4
1)   Ella Kause                       PorinYU                   9,94              
2)   Elli Isometsä                    KanksLei                  9,95              
3)   Inkeri Rantapelkonen             KiukKi                    10,17             
4)   Cenja Vehmanen                   NoormNo                   10,35             

P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Martti Wallenius                 KiuK                      3.50,10           
2)   Samuel Jussila                   NoormNo                   3.54,24           
3)   Juho Unkuri                      NakkVire                  3.56,02           
4)   Patrik Viikisalo                 PorinYU                   3.57,09           

T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Hetaliina Karkiainen             KeurKi                    3.33,39           
2)   Nuppu Willman                    NoormNo                   3.39,18           
3)   Ella Kause                       PorinYU                   3.43,49           
4)   Emilia Palomäki                  UST                       3.56,98           
5)   Kerttu Heininen                  KanksLei                  4.00,51           
6)   Iida Ilander                     PorinTa                   4.00,94           
7)   Cenja Vehmanen                   NoormNo                   4.16,65           
8)   Ella Harell                      PorinYU                   4.19,23           
9)   Petra Broman                     PorinYU                   4.21,42           
                  

P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Samuel Jussila                   NoormNo                   128               
     105    110    115    120    125    128    131    
     o      o      o      o      xxo    o      xx-    

2)   Martti Wallenius                 KiuK                      115               
     85     90     95     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      xo     xxo    xo     xxx    

T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Nuppu Willman                    NoormNo                   4,13              
     3,96   3,99   3,93   4,13   
                                 
2)   Ronja Räsänen                    NoormNo                   3,99              
     3,84   3,99   3,96   3,78   
                                 
3)   Ella Kause                       PorinYU                   3,84              
     3,75   3,73   3,75   3,84   
                                 
4)   Aada Salonen                     PorinYU                   3,78              
     3,78   3,43   3,71   x      
                                 
5)   Ella Harell                      PorinYU                   3,71              
     3,71   3,46   3,41   3,27   
                                 
6)   Milja Miikkulainen               PorinYU                   3,68              
     3,29   3,52   3,65   3,68   
                                 
7)   Janita Kinnanen                  VammsVoi                  3,65              
     3,65   3,34   3,51   3,51   
                                 
8)   Cenja Vehmanen                   NoormNo                   3,59              
     3,46   3,58   3,56   3,59   
                                 
9)   Inkeri Rantapelkonen             KiukKi                    3,43              
     x      3,43   3,38   3,38   
                                 
10)  Emilia Palomäki                  UST                       3,33              
     3,33   3,29   3,18   3,15   
                                 
11)  Elli Isometsä                    KanksLei                  3,26              
     x      3,21   3,03   3,26   
                                 
12)  Julia Viljanen                   PorinTa                   3,19              
     2,99   3,19   2,92   3,15   
                                 
13)  Iida Ilander                     PorinTa                   3,12              
     3,10   2,90   2,96   3,12   
                                 
14)  Petra Broman                     PorinYU                   3,10              
     3,10   2,97   3,01   2,85                                    

T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Nuppu Willman                    NoormNo                   8,32              
     7,98   5,81   7,69   8,32   

2)   Ella Kause                       PorinYU                   8,16              
     8,14   7,39   7,58   8,16   

3)   Elli Isometsä                    KanksLei                  7,56              
     7,56   7,32   7,03   6,72   

4)   Julia Viljanen                   PorinTa                   6,30              
     6,30   6,29   6,06   6,28   

5)   Cenja Vehmanen                   NoormNo                   6,09              
     5,63   5,87   6,09   5,18   

6)   Ella Harell                      PorinYU                   6,08              
     5,72   6,08   5,19   5,75   

7)   Petra Broman                     PorinYU                   4,43              
     3,79   4,43   4,20   4,07   

8)   Pinja Korkeakoski                SäkU                      4,16              
     3,37   4,16   x      3,53   

P11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Jussi Koskela                    KangKi                    29,93             
     28,30  29,67  27,06  29,93  

2)   Juho Kallio                      NoormNo                   29,81             
     29,81  x      29,79  28,59  

3)   Roni Mikkilä                     NakkVire                  26,13             
     26,13  26,02  24,24  22,65  

4)   Samuel Jussila                   NoormNo                   22,74             
     21,31  20,39  21,85  22,74  

5)   Patrik Viikisalo                 PorinYU                   17,66             
     15,66  14,73  17,66  15,88  

P12 60m
Loppukilpailu 
1)   Onni Ruusunen                    PorinYU                   9,14              
2)   Aleksi Hujo                      VammsVoi                  9,17              
3)   Tino Knuutila                    KanksLei                  9,59              
4)   Aatu Kuusisto                    VammsVoi                  9,62              
             
T12 60m
1)   Aada-Olivia Oksanen              NoormNo                   9,19              
2)   Olivia Kärki                     LauttLu                   9,20              
3)   Maisa Aarikka                    PorinYU                   9,27              
4)   Viola Hintikka                   UudKK                     9,42              
5)   Emilia Muuvila                   KiukKi                    9,47              
6)   Neea Nummi                       KiuK                      9,52              
7)   Sofia Sivunen                    PorinYU                   9,57              
8)   Saara Virkki                     SomE                      9,61              
9)   Elli Mannila                     RauU                      9,88              
10)  Sofia Kurumaa                    KanksLei                  9,94              
11)  Viivi Viita                      PorinTa                   10,07             
12)  Milja Perälä                     PorinYU                   10,10             
13)  Etti Saarni                      PorT                      10,11             
14)  Mea Rosenvall                    NakkVire                  10,13             
15)  Nuppu Vuorela                    UudKK                     10,18             
16)  Emmi Koivunen                    PorinTa                   10,18             

Loppukilpailu erä 1
1)   Aada-Olivia Oksanen              NoormNo                   9,19              
2)   Maisa Aarikka                    PorinYU                   9,27              
3)   Viola Hintikka                   UudKK                     9,42              
4)   Emilia Muuvila                   KiukKi                    9,47              
5)   Mea Rosenvall                    NakkVire                  10,13             

Loppukilpailu erä 2
1)   Olivia Kärki                     LauttLu                   9,20              
2)   Neea Nummi                       KiuK                      9,52              
3)   Viivi Viita                      PorinTa                   10,07             
4)   Milja Perälä                     PorinYU                   10,10             
5)   Etti Saarni                      PorT                      10,11             

Loppukilpailu erä 3
1)   Sofia Sivunen                    PorinYU                   9,57              
2)   Saara Virkki                     SomE                      9,61              
3)   Elli Mannila                     RauU                      9,88              
4)   Sofia Kurumaa                    KanksLei                  9,94              
5)   Emmi Koivunen                    PorinTa                   10,18             

Loppukilpailu erä 4
1)   Nuppu Vuorela                    UudKK                     10,18             

P12 1000m
Loppukilpailu
1)   Tino Knuutila                    KanksLei                  3.13,30           

T12 1000m
Loppukilpailu
1)   Nuppu Vuorela                    UudKK                     4.03,45           
2)   Sofia Kurumaa                    KanksLei                  4.44,13           
                    
P12 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Manu Kankaanniemi                VammsVoi                  10,54             
2)   Tino Knuutila                    KanksLei                  12,05             

T12 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Olivia Kärki                     LauttLu                   11,86             
2)   Neea Nummi                       KiuK                      13,61             
3)   Maisa Aarikka                    PorinYU                   14,31             
     Elli Mannila                     RauU                      DNF               

T12 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Sofia Sivunen                    PorinYU                   145               
     110    115    120    125    130    133    136    139    142    145    148    
     xo     o      o      o      o      o      xo     o      o      xo     xxx    

2)   Saara Virkki                     SomE                      133               
     110    115    120    125    130    133    136    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

3)   Viola Hintikka                   UudKK                     130               
     115    120    125    130    133    
     o      o      xo     xxo    xxx    

4)   Iida Mikkelsson                  PorinYU                   120               
     100    105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

5)   Elli Mannila                     RauU                      115               
     95     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      xo     xxx    

P12 Pituus
Loppukilpailu
1)   Aleksi Hujo                      VammsVoi                  4,30              
     4,20   x      4,25   4,30   
                                 
2)   Tino Knuutila                    KanksLei                  4,12              
     3,80   4,07   3,14   4,12   
                                 
3)   Aatu Kuusisto                    VammsVoi                  4,06              
     4,06   x      4,00   x      
                                 
T12 Kuula
Loppukilpailu
1)   Rebecca Nelimarkka               UST                       8,87              
     8,80   8,87   8,43   8,87   

2)   Emilia Muuvila                   KiukKi                    8,26              
     7,29   x      7,21   8,26   

3)   Mea Rosenvall                    NakkVire                  7,83              
     7,77   7,83   7,60   7,24   

4)   Etti Saarni                      PorT                      7,03              
     6,96   7,03   6,32   6,28   

5)   Iida Mikkelsson                  PorinYU                   6,98              
     6,98   6,74   6,71   6,53   

6)   Sofia Sivunen                    PorinYU                   6,77              
     5,31   5,98   5,95   6,77   

7)   Neea Nummi                       KiuK                      5,69              
     5,42   5,63   5,69   5,27   

                    
P12 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Manu Kankaanniemi                VammsVoi                  43,11             
     43,11  41,73  42,72  41,68  

2)   Aleksi Hujo                      VammsVoi                  31,18             
     28,78  28,50  28,53  31,18  

3)   Aatu Kuusisto                    VammsVoi                  21,57             
     19,58  15,77  15,16  21,57  

4)   Veikko Koski                     PorinYU                   21,39             
     20,21  20,15  21,39  19,60  


P13 60m
Loppukilpailu
1)   Aleksi Miikkulainen              PorinYU                   8,58              
2)   Joona Nurmi                      NoormNo                   8,81              
3)   Janne Pajunen                    PorinYU                   9,61              
                  

T13 60m
1)   Eveliina Haviala                 NakkVire                  8,93              
2)   Heidi Nyrhinen                   VähänkVie                 9,00              
3)   Emmiina Tammisto                 KiuK                      9,19              
4)   Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   9,21              
5)   Helmi Karkiainen                 KeurKi                    9,73              
6)   Pinja Nieminen                   PorinYU                   9,86              
7)   Meri Kumpulainen                 PorinYU                   10,16             
              
Loppukilpailu erä 1
1)   Emmiina Tammisto                 KiuK                      9,19              
2)   Helmi Karkiainen                 KeurKi                    9,73              
3)   Pinja Nieminen                   PorinYU                   9,86              
4)   Meri Kumpulainen                 PorinYU                   10,16             

Loppukilpailu erä 2
1)   Eveliina Haviala                 NakkVire                  8,93              
2)   Heidi Nyrhinen                   VähänkVie                 9,00              
3)   Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   9,21              
              
P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Aleksi Miikkulainen              PorinYU                   3.28,55           

T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Inka Peltola                     VehmU                     3.23,69           
2)   Helmi Karkiainen                 KeurKi                    3.24,57           
3)   Aleksanda Huhtala                PorinYU                   3.33,13           
4)   Aada Joensuu                     KanksLei                  3.52,46           
                   
P13 60m aidat, ei osanottajia

T13 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Eveliina Haviala                 NakkVire                  11,04             
2)   Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   11,30             
                   
T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Eveliina Haviala                 NakkVire                  148               
     125    130    133    136    139    142    145    148    151    
     o      o      o      o      o      o      xo     xo     xxx    

2)   Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   125               
     120    125    130    
     o      o      xxx    

3)   Pinja Nieminen                   PorinYU                   115               
     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      xxx    

P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Joona Nurmi                      NoormNo                   4,60              
     4,57   4,60   4,23   4,60   
                                 
2)   Santtu Kalliomäki                VammsVoi                  4,34              
     4,34   4,29   x      x      
                                 
3)   Janne Pajunen                    PorinYU                   4,00              
     3,95   3,90   x      4,00   
                                 
     Patrik Jakonen                   PorinYU                   6,32              
     x      x      x      6,32   
                                 

T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Siiri Pein                       KanksLei                  10,89             
     9,84   10,89  9,10   9,51   

2)   Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   10,47             
     10,47  10,15  x      9,77   

3)   Pinja Nieminen                   PorinYU                   8,52              
     x      8,20   8,34   8,52   

4)   Meri Kumpulainen                 PorinYU                   6,23              
     5,63   5,76   6,23   5,80   

                  
P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Timo Hemmilä                     PorinYU                   38,60             
     36,74  37,29  38,60  36,45  

2)   Joona Nurmi                      NooN                      38,17             
     x      37,11  38,02  38,17  

3)   Petrus Jakonen                   PorinYU                   32,42             
     28,22  30,80  32,42  30,87  

4)   Saku Rönkkö                      VihV                      29,58             
     27,17  29,58  29,05  23,60  

5)   Janne Pajunen                    PorinYU                   28,93             
     28,93  28,13  25,90  27,63  

6)   Justus Walli                     NoormNo                   25,80             
     25,80  25,10  x      x      


P14 60m
1)   Carlos Peltonen                  SäkU                      8,09              
2)   Juho Kivistö                     PorinYU                   8,20              
3)   Mikael Lähteenmäki               KanksLei                  8,45              
4)   Niko Mikkola                     PorinYU                   8,63              
5)   Eetu Heiniluoma                  KanksLei                  8,69              
6)   Pietari Kiviranta                KanksLei                  8,82              
7)   Elias Kurumaa                    KanksLei                  8,86              
8)   Otto Ahonen                      TampPy                    8,91              
9)   Eero Saariola                    PorinTa                   9,15              

Loppukilpailu erä 1
1)   Juho Kivistö                     PorinYU                   8,20              
2)   Mikael Lähteenmäki               KanksLei                  8,45              
3)   Eetu Heiniluoma                  KanksLei                  8,69              
4)   Pietari Kiviranta                KanksLei                  8,82              

Loppukilpailu erä 2
1)   Carlos Peltonen                  SäkU                      8,09              
2)   Niko Mikkola                     PorinYU                   8,63              
3)   Elias Kurumaa                    KanksLei                  8,86              
4)   Otto Ahonen                      TampPy                    8,91              
5)   Eero Saariola                    PorinTa                   9,15              

T14 60m
1)   Inkeri Ahokas                    PorinYU                   8,36              
2)   Aada Juhala                      PorinTa                   8,62              
3)   Sofia Väisänen                   KanksLei                  8,90              
4)   Helmiina Kivilahti               PorinYU                   9,25              
5)   Sofia Irmola                     TampPy                    9,29              
6)   Anni Välimäki                    PorinYU                   9,85              
7)   Jasmin Pajunen                   PorinYU                   10,04             
8)   Elli-Noora Raita                 PorinTa                   10,11             
                   
Loppukilpailu erä 1
1)   Inkeri Ahokas                    PorinYU                   8,36              
2)   Aada Juhala                      PorinTa                   8,62              
3)   Elli-Noora Raita                 PorinTa                   10,11             
                
Loppukilpailu erä 2
1)   Sofia Väisänen                   KanksLei                  8,90              
2)   Helmiina Kivilahti               PorinYU                   9,25              
3)   Sofia Irmola                     TampPy                    9,29              
4)   Anni Välimäki                    PorinYU                   9,85              
5)   Jasmin Pajunen                   PorinYU                   10,04             


P14 300m
1)   Carlos Peltonen                  SäkU                      42,50             
2)   Niko Mikkola                     PorinYU                   44,73             
3)   Juho Kivistö                     PorinYU                   45,14             
4)   Eero Saariola                    PorinTa                   50,00             

Loppukilpailu erä 1
1)   Carlos Peltonen                  SäkU                      42,50             
2)   Juho Kivistö                     PorinYU                   45,14             

Loppukilpailu erä 2
1)   Niko Mikkola                     PorinYU                   44,73             
2)   Eero Saariola                    PorinTa                   50,00             

T14 300m
1)   Aada Juhala                      PorinTa                   45,73             
2)   Elli-Noora Raita                 PorinTa                   47,01             
3)   Aino Lausniemi                   LauttLu                   50,07             
4)   Anni Välimäki                    PorinYU                   54,37             

Loppukilpailu erä 1
1)   Elli-Noora Raita                 PorinTa                   47,01             
2)   Anni Välimäki                    PorinYU                   54,37             

Loppukilpailu erä 2
1)   Aada Juhala                      PorinTa                   45,73             
2)   Aino Lausniemi                   LauttLu                   50,07             

P14 800m
Loppukilpailu
1)   Mikael Lähteenmäki               KanksLei                  2.23,23           
2)   Oskari Palomäki                  UST                       2.27,18           
3)   Sami Heino                       PorinYU                   2.45,65           

T14 800m
Loppukilpailu, 
1)   Elli-Noora Raita                 PorinTa                   2.59,35           

P14 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Elias Kurumaa                    KanksLei                  156               
     125    130    135    140    145    150    153    156    159    
     o      o      o      o      o      o      o      o      xxx    

1)   Miko Tähkänen                    MerikI                    156               
     125    130    135    140    145    150    153    156    159    
     o      o      o      o      o      o      o      o      xxx    

P14 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Otto Hiivola                     KalV                      380               
     340    360    370    380    390    
     xo     o      o      o      xxx    

2)   Otto Ahonen                      TampPy                    240               
     180    200    210    220    230    240    250    
     o      o      o      o      xxo    o      xxx    

3)   Niko Mikkola                     PorinYU                   220               
     180    200    210    220    230    
     o      o      o      o      xxx    


T14 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Riikka Virkki                    SomE                      270               
     240    250    260    270    280    
     o      o      xo     o      xxx    

     Heidi Nyrhinen                   VähänkVie                 240               
     200    210    220    230    240    250    
     o      o      o      o      xo     xxx    


T14 Pituus
Loppukilpailu
1)   Inkeri Ahokas                    PorinYU                   4,78              
     4,78   x      x      4,55   
                                 
2)   Sofia Väisänen                   KanksLei                  4,62              
     4,62   x      x      4,47   
                                 
3)   Sofia Irmola                     TampPy                    4,19              
     4,19   3,91   x      4,14   
                                 
4)   Jenny-Maria Jäniskangas          KanksLei                  4,00              
     4,00   3,92   x      3,79   
                                 
5)   Helmiina Kivilahti               PorinYU                   3,96              
     3,83   3,96   3,84   3,89   
                                 

P14 Kuula
Loppukilpailu
1)   Miko Tähkänen                    MerikI                    10,76             
     9,28   9,96   9,88   10,76  

2)   Mikael Lähteenmäki               KanksLei                  9,32              
     8,38   8,72   9,32   8,68   

3)   Juho Kivistö                     PorinYU                   9,21              
     8,61   9,21   8,81   8,16   

     Petrus Jakonen                   PorinYU                   11,75             
     9,44   11,04  10,84  11,75  


T14 Kuula
Loppukilpailu
1)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   9,16              
     8,70   9,08   8,71   9,16   

2)   Jasmin Pajunen                   PorinYU                   8,39              
     7,20   7,93   8,39   8,29   

3)   Anni Välimäki                    PorinYU                   6,95              
     6,36   6,95   6,56   6,15   


P15 60m
Loppukilpailu
                 
     Patrik Jakonen                   PorinYU                   7,75              


T15 60m
1)   Inka Metsämäki                   SeSU                      8,68              
2)   Ida Mäkinen                      KiuK                      8,70              
3)   Charlotta Suoniemi               KiukKi                    8,93              
4)   Liinu Karjala                    PorinYU                   9,06              
5)   Nina Seppälä                     PorinYU                   9,24              
6)   Sara Korkeakoski                 SäkU                      9,54              
     Nelli-Rosa Korpua                PorinYU                   8,48              
     Saana Boelius                    PorinTa                   8,53              

Loppukilpailu erä 1
1)   Inka Metsämäki                   SeSU                      8,68              
2)   Liinu Karjala                    PorinYU                   9,06              
3)   Sara Korkeakoski                 SäkU                      9,54              
     Nelli-Rosa Korpua                PorinYU                   8,48              

Loppukilpailu erä 2
1)   Ida Mäkinen                      KiuK                      8,70              
2)   Charlotta Suoniemi               KiukKi                    8,93              
3)   Nina Seppälä                     PorinYU                   9,24              
     Saana Boelius                    PorinTa                   8,53              


P15 300m
Loppukilpailu
1)   Pyry Iltanen                     TampPy                    42,92             
     Asseri Välimäki                  NoormNo                   36,42             

T15 300m
1)   Inka Metsämäki                   SeSU                      43,61             
2)   Veera Mattila                    VammsVoi                  48,18             
3)   Nina Seppälä                     PorinYU                   48,99             
     Pritne Lember                    NoormNo                   43,38             

Loppukilpailu erä 1
1)   Inka Metsämäki                   SeSU                      43,61             
     Pritne Lember                    NoormNo                   43,38             

Loppukilpailu erä 2
1)   Veera Mattila                    VammsVoi                  48,18             
2)   Nina Seppälä                     PorinYU                   48,99             

P15 800m, ei osanottajia

T15 800m
Loppukilpailu
1)   Veera Mattila                    VammsVoi                  2.29,48           
2)   Sofia Hellman                    UST                       2.39,16           
3)   Maria Juhala                     KanksLei                  2.39,73           
4)   Julia Rintala                    NoormNo                   2.44,88           

P15 Korkeus, ei osanottajia
P15 Seiväs, ei osanottajia
T15 Seiväs, ei osanottajia

T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Ida Mäkinen                      KiuK                      4,47              
     4,42   4,23   x      4,47   
                                 
2)   Nina Seppälä                     PorinYU                   4,45              
     4,37   4,35   4,39   4,45   
                                 
3)   Amanda Huhtala                   PorinYU                   4,41              
     4,09   4,30   4,26   4,41   
                                 
4)   Liinu Karjala                    PorinYU                   4,38              
     4,20   4,38   4,35   x      
                                 
5)   Lilli Virtanen                   LauttLu                   4,18              
     4,07   3,98   4,18   x      
                                 
6)   Charlotta Suoniemi               KiukKi                    4,12              
     3,86   4,12   4,05   4,07   
                                 
     Nelli-Rosa Korpua                PorinYU                   4,79              
     4,54   4,78   4,79   4,75   
                                 
P15 Kuula, ei osanottajia

T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Sara Korkeakoski                 SäkU                      11,65             
     10,56  11,58  10,82  11,65  

2)   Charlotta Pettersson             NoormNo                   11,27             
     11,27  x      x      11,00  

3)   Maria Juhala                     KanksLei                  8,18              
     8,18   7,48   8,07   8,09   

     Jane Lember                      NoormNo                   9,23              
     9,06   9,23   8,89   8,61   

     Laura Lepistö                    PorinYU                   11,39             
     11,28  11,39  11,37  11,03