Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
06.01. klo 12:00 Avoimet Aikuisurheilun Pohjois-Suomen hallimestaruuskilpailut ja yleinen sarja Tulokset (päivitetty: 16:58 06.01.2018)
Tulokset sarakemuodossa
Avoimet Aikuisurheilun Pohjois-Suomen hallimestaruuskilpailut ja yleinen sarja
Alatornion Pirkat
06.01.2018

M 60m
Loppukilpailu
1)   Jere Posti                       OulPy                     7,41              
2)   Marko Matinlompolo               KuivAu                    7,64              
3)   Konsta Kekäläinen                VeitsilKV                 7,66              


N 60m
1)   Mette Baas                       VeitsilKV                 7,78              
2)   Eveliina Bogdanoff               KuivAu                    8,09              
3)   Veera Pudas                      VeitsilKV                 8,12              
4)   Olivia Bojang                    VeKV                      8,15              
5)   Tiina Taskinen                   VeitsilKV                 8,26              
6)   Tiia-Noora Anttila               VeitsilKV                 8,34              
7)   Ellinoora Ylimäki                AlatPi                    8,57              
     Saana Peura                      TervTe                    DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Mette Baas                       VeitsilKV                 7,78              
2)   Eveliina Bogdanoff               KuivAu                    8,09              
3)   Veera Pudas                      VeitsilKV                 8,12              
4)   Olivia Bojang                    VeKV                      8,15              
5)   Ellinoora Ylimäki                AlatPi                    8,57              

Loppukilpailu erä 2
1)   Tiina Taskinen                   VeitsilKV                 8,26              
2)   Tiia-Noora Anttila               VeitsilKV                 8,34              
     Saana Peura                      TervTe                    DNS               


M 200m
1)   Jere Posti                       OulPy                     23,90             
2)   Konsta Kekäläinen                VeitsilKV                 24,89             
3)   Niilo Kehus                      VeitsilKV                 25,60             
4)   Marko Matinlompolo               KuivAu                    25,85             

Loppukilpailu erä 1
1)   Jere Posti                       OulPy                     23,90             
2)   Konsta Kekäläinen                VeitsilKV                 24,89             
3)   Marko Matinlompolo               KuivAu                    25,85             

Loppukilpailu erä 2
1)   Niilo Kehus                      VeitsilKV                 25,60             


N 200m
1)   Mette Baas                       VeitsilKV                 25,30             
2)   Olivia Bojang                    VeKV                      26,57             
     Ellinoora Ylimäki                AlatPi                    DNS               
     Emma Raappana                    AlatPi                    DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Mette Baas                       VeitsilKV                 25,30             
2)   Olivia Bojang                    VeKV                      26,57             
     Ellinoora Ylimäki                AlatPi                    DNS               

Loppukilpailu erä 2
     Emma Raappana                    AlatPi                    DNS               


N 800m
Loppukilpailu
1)   Alina Vuokila                    VeKV                      2.31,46           
2)   Anni Jauhola                     AlatPi                    2.31,72           
     Roosa Kouri                      AlatPi                    DNS               


N Korkeus
Loppukilpailu
1)   Maria Peura                      TervTe                    155               
     150    155    160    
     o      xo     xxx    

     Emma Raappana                    AlatPi                                      


N Pituus
Loppukilpailu
1)   Olivia Bojang                    VeKV                      5,23              
     4,96   5,23   5,21   5,13   4,94   4,89   
                                               

2)   Maria Peura                      TervTe                    5,19              
     5,05   5,19   3,80   5,13   5,03   5,18   
                                               

3)   Veera Pudas                      VeitsilKV                 5,03              
     4,83   -      -      4,86   5,03   4,88   
                                               

4)   Tiina Taskinen                   VeitsilKV                 4,73              
     4,60   4,52   4,70   4,53   4,73   4,70   
                                               

5)   Tiia-Noora Anttila               VeitsilKV                 4,49              
     4,47   4,49   4,39   3,55   4,32   4,37   
                                               

6)   Fanny Pakisjärvi                 AlatPi                    2,94              
     2,94   2,70   2,38   2,70   2,76   2,74   
                                               

     Saana Peura                      TervTe                    DNS               


M30 60m
Loppukilpailu
     Jarno Aaltonen                                             DNS               


M30 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Jarno Aaltonen                                             173               
     150    153    155    157    160    165    170    173    180    
     o      o      o      o      o      o      o      xo     xxx    



M30 Kuula
Loppukilpailu
1)   Jukka Saaranen                                             12,34             
     11,38  11,89  12,13  11,96  12,18  12,34  



M35 800m
Loppukilpailu
1)   Mikkel Knif                                                2.14,20           


M40 60m
Loppukilpailu
1)   Ilkka Väyrynen                                             8,11              
2)   Jorma Puurunen                                             9,85              


M40 200m
Loppukilpailu
1)   Jorma Puurunen                                             33,37             


M40 800m
Loppukilpailu
1)   Teemu Törmä                                                2.28,97           
2)   Jorma Puurunen                                             3.02,44           


M40 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Teemu Törmä                                                170               
     153    157    165    170    173    
     xo     o      o      xo     xxx    



M40 Kuula
Loppukilpailu
1)   Teemu Törmä                                                13,78             
     13,78  x      x      12,93  13,25  12,96  



M45 60m
Loppukilpailu
1)   Fredrik Emanuelsson                                        8,90              


M45 200m
Loppukilpailu
     Fredrik Emanuelsson                                        DNS               


M45 800m
Loppukilpailu
1)   Mika Viiri                                                 3.39,35           


M45 Kuula
Loppukilpailu
1)   Jari Viitaniemi                                            11,58             
     11,12  x      11,22  11,41  11,58  x      



N50 60m
Loppukilpailu
1)   Tarja Salmela                                              9,12              


N50 200m
Loppukilpailu
1)   Tarja Salmela                                              30,41             


M50 200m
Loppukilpailu
1)   Mats Olsson                                                26,31             


M50 800m
Loppukilpailu
1)   Mats Olsson                                                2.12,85           


N50 Kuula
Loppukilpailu
1)   Tarja Salmela                                              9,82              
     9,18   x      9,82   9,66   9,43   9,36   

2)   Kati Ariluoma                                              8,89              
     8,68   8,25   8,89   8,73   8,48   8,80   



M55 60m
Loppukilpailu
1)   Antti Ala-Rämi                                             8,25              
2)   Juhani Laakkonen                                           8,53              
3)   Juha-Pekka Holm                                            8,98              


M55 200m
Loppukilpailu
1)   Juhani Laakkonen                                           27,64             
2)   Juha-Pekka Holm                                            30,52             


M55 800m
Loppukilpailu
1)   Juhani Laakkonen                                           2.21,08           
2)   Jari Ruonala                                               2.31,26           
3)   Juha-Matti Lehtinen                                        2.36,52           
4)   Tuomo Vähäkuopus                                           2.37,31           


M55 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Arto Rautio                                                157               
     140    145    148    150    153    155    157    160    
     o      o      o      o      o      o      xo     xxx    



M55 Pituus
Loppukilpailu
1)   Arto Rautio                                                4,81              
     4,70   4,69   4,68   4,62   4,81   4,70   
                                               



M55 Kuula
Loppukilpailu
1)   Kari Väisänen                                              12,25             
     12,10  11,93  x      11,45  12,25  12,12  



N55 Kuula
Alkuerät
1)   Iiris Söderström                                           8,35              
     7,43   8,10   7,95   8,35   7,71   7,79   



N60 60m
Loppukilpailu
1)   Tuula Siekkinen                                            10,34             


M60 60m
Loppukilpailu
2)   Veli-Matti Kuijala                                         10,77             
     Esa Pieniniemi                                             DNS               
     Olavi Roivainen                                            DNS               


M60 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Olavi Roivainen                                            150               
     135    140    145    148    150    
     o      o      o      o      xo     



N60 Pituus
Loppukilpailu
1)   Tuula Siekkinen                                            3,61              
     -      -      3,61   3,57   -      3,53   
                                               



N60 Kuula
Loppukilpailu
1)   Pirjo Suopela                                              8,20              
     7,54   x      7,80   7,96   7,69   8,20   



M60 Kuula
Loppukilpailu
1)   Jaakko Tuovila                                             12,75             
     12,48  12,04  12,75  12,57  12,67  12,04  

2)   Olavi Roivainen                                            10,99             
     10,33  10,74  10,99  -      -      -      

3)   Tenho Vaarala                                              10,66             
     9,60   10,17  x      10,13  10,08  10,66  



M65 60m
Loppukilpailu
1)   Pauli Rytilahti                                            9,15              


M65 200m
Loppukilpailu
1)   Pauli Rytilahti                                            31,77             
2)   Tauno Lauri                                                32,94             


M65 800m
Loppukilpailu
1)   Veijo Leiviskä                                             2.39,32           
2)   Kuisma Suopela                                             3.25,43           


M65 Kuula
Alkuerät
1)   Tauno Lauri                                                9,40              
     9,40   9,03   x      -      -      -      

2)   Matti Vähäkuopus                                           8,60              
     x      8,60   8,52   -      -      -      



M70 60m
Loppukilpailu
1)   Niilo Matinlompolo                                         9,83              
2)   Kalevi Alatalo                                             9,84              
     Kalervo Hannuniemi                                         DNS               


M70 200m
Loppukilpailu
1)   Kalevi Alatalo                                             33,19             
2)   Niilo Matinlompolo                                         34,15             


M70 800m
Loppukilpailu
1)   Simo Perkkiö                                               2.59,69           
2)   Kalevi Alatalo                                             3.08,16           


M70 Korkeus
Alkuerät
1)   Matti Kostamo                                              137               
     130    133    135    137    140    
     o      xo     o      o      xxx    



M70 Kuula
Alkuerät
1)   Tauno Talonen                                              11,97             
     11,90  x      11,97  11,86  11,57  x      

2)   Raimo Pitkänen                                             9,27              
     8,15   8,96   9,27   x      8,95   8,86   

3)   Jouko Kangastalo                                           8,79              
     7,34   8,79   7,70   7,78   7,72   7,50   



M75 60m
Loppukilpailu
1)   Sakari Hallia                                              9,57              
     Martti Kaleva                                              DNS               


M75 200m
Loppukilpailu
1)   Sakari Hallia                                              32,43             
2)   Antero Markunsalo                                          33,06             
     Martti Kaleva                                              DNS               


M75 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Kunto Viiru                                                127               
     115    118    121    124    127    130    
     oo     o      o      o      xxo    xxx    

2)   Antero Markunsalo                                          124               
     115    121    124    127    
     oo     o      xxo    xxx    



M75 Pituus
Loppukilpailu
1)   Antero Markunsalo                                          3,72              
     3,35   3,21   3,72   -      -      3,63   
                                               



M75 Kuula
Loppukilpailu
1)   Timo Kopakkala                                             11,04             
     10,93  x      10,87  10,90  11,01  11,04  

     Vesa Berg                                                  DNS               


M80 Kuula
Loppukilpailu
     Raimo Mäkinen                                                                


N80 Kuula
Alkuerät
1)   Maila Kraatari                                             6,00              
     5,10   5,60   5,62   5,85   5,99   6,00   



M95 Kuula
Alkuerät
1)   Toimi Ahvenjärvi                                           6,81              
     x      x      6,40   6,81   6,40   6,33   





© 2018 - Amptech Oy - Tuloslista 1.1.2.39 - 06.01.2018 15.03.20