Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
08.07. klo 11:00 Lapin Leiskautukset Tulokset (päivitetty: 16:58 08.07.2018)
M 100m
1)   Aaro Davidila                    LapLu                     11,68             
2)   Iiro Pitkänen                    PohjKoi                   11,83             
3)   Jesse Haikola                    PyhäjWi                   12,35             
4)   Mikael Kangaskorte               KuivAu                    12,46             
5)   Aleksi Huotari                   PohjKoi                   12,95             
6)   Tuukka Tuohino                   PohjKoi                   13,17             
7)   Juha-Pekka Holm                  KivijKi                   14,19             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,1
1)   Aaro Davidila                    LapLu                     11,68             
2)   Iiro Pitkänen                    PohjKoi                   11,83             
3)   Jesse Haikola                    PyhäjWi                   12,35             
4)   Mikael Kangaskorte               KuivAu                    12,46             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,4
1)   Aleksi Huotari                   PohjKoi                   12,95             
2)   Tuukka Tuohino                   PohjKoi                   13,17             
3)   Juha-Pekka Holm                  KivijKi                   14,19             


N 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,4
1)   Sonja Stång                      KuivAu                    12,61             
2)   Eveliina Bogdanoff               KuivAu                    12,64             
3)   Olivia Bojang                    VeitsilKV                 12,85             
4)   Maria Peura                      TervTe                    13,04             
5)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   13,11             
     Elisabet Salmela                 VeitsilKV                 DNS               

1)   Sonja Stång                      KuivAu                    12,61             
2)   Eveliina Bogdanoff               KuivAu                    12,64             
3)   Olivia Bojang                    VeitsilKV                 12,85             
4)   Maria Peura                      TervTe                    13,04             
5)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   13,11             
     Elisabet Salmela                 VeitsilKV                 DNS               


Alkuerät erä 1, Tuuli: -1,5
1)   Sonja Stång                      KuivAu                    12,72Q            
2)   Olivia Bojang                    VeitsilKV                 13,03q            
3)   Maria Peura                      TervTe                    13,11q            
4)   Ilona Kamunen                    KuivAu                    13,51             
5)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   13,73             
6)   Amanda Hiltula                   VeitsilKV                 14,51             

Alkuerät erä 2, Tuuli: -0,1
1)   Elisabet Salmela                 VeitsilKV                 12,56Q            
2)   Eveliina Bogdanoff               KuivAu                    12,71q            
3)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   13,01q            
4)   Tiina Taskinen                   VeitsilKV                 13,14             
5)   Iiris Törrönen                   OulPy                     13,22             
6)   Tiia-Noora Anttila               VeitsilKV                 13,70             


M 800m (mixed)
Loppukilpailu
1)   Veikko Huuskonen                 PosPy                     2.21,17           


N 800m (mixed)
Loppukilpailu
1)   Iida Haataja                     PudasjU                   2.21,60           
2)   Nea Tenno                        PohjKoi                   2.30,17           
3)   Alina Vuokila                    VeitsilKV                 2.33,11           
4)   Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   2.47,73           


N 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +2,1
1)   Ella Nisula                      KuivAu                    14,42             
2)   Sonja Stång                      KuivAu                    14,52             
3)   Eveliina Bogdanoff               KuivAu                    15,03             
4)   Laura Jokinen                    KuusEV                    15,08             


M Pituus
Loppukilpailu
1)   Osku Loukkola                    OulPy                     6,27 +1,6          
     5,72   6,27   6,12   6,15   x      6,08   
     -2,3   +1,6   -0,6   -0,3          +2,3   

2)   Mikael Kangaskorte               KuivAu                    5,52 -0,7          
     5,50   5,47   5,52   5,02   5,42   x      
     -1,5   +1,4   -0,7   -0,3   -1,1          

3)   Aleksi Huotari                   PohjKoi                   5,24 -1,4          
     x      x      x      5,24   x      x      
                          -1,4                 

     Matthias Johansson               IFKU                      DNS               


N Pituus
Loppukilpailu
1)   Olivia Bojang                    VeitsilKV                 5,58 -0,6          
     x      5,46   5,18   5,58   x      x      
            +0,6   -0,9   -0,6                 

2)   Ella Nisula                      KuivAu                    5,49 -0,6          
     5,12   5,23   5,07   x      5,49   x      
     -0,8   +0,5   -1,7          -0,6          

3)   Maria Peura                      TervTe                    5,48 +4,0  5,45 +1,8
     4,98   5,23   5,48   5,45   5,29   5,34   
     -1,5   -0,2   +4,0   +1,8          -0,7   

4)   Sonja Stång                      KuivAu                    5,25 -0,6          
     x      x      x      5,24   5,18   5,25   
                          +0,7   +1,3   -0,6   

5)   Tiia-Noora Anttila               VeitsilKV                 4,71 -0,4          
     x      4,71   4,52   4,62   4,60   -      
            -0,4   -1,1   +3,0   -0,3          

6)   Tiina Taskinen                   VeitsilKV                 4,70 +1,4          
     4,54   4,59   4,60   4,70   -      -      
     -0,7   -0,5   +1,4   +1,4                 

7)   Ilona Kamunen                    KuivAu                    4,64 +2,2  4,60 -0,7
     4,30   4,64   4,60   x      4,53   -      
     -1,6   +2,2   -0,7          -1,6          



M Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Aaro Davidila                    LapLu                     14,48 -1,1          
     x      x      x      x      14,48  x      
                                 -1,1          

     Matthias Johansson               IFKU                      DNS               


N Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Maria Peura                      TervTe                    11,73 -0,8          
     11,50  11,59  11,73  x      11,58  11,53  
     -0,3   -0,9   -0,8          -2,8   -0,2   

2)   Saana Peura                      TervTe                    10,83 -2,3          
     x      10,46  10,49  10,34  10,26  10,83  
            -0,9   -1,2   +0,2   -1,1   -2,3   

3)   Lotta Makkonen                   KuusEV                    10,79 -0,1          
     10,70  10,79  10,47  x      0,00   x      
     -1,5   -0,1   -2,2          -0,5          

4)   Venla Rutanen                    KuivAu                    10,58 +0,6          
     x      10,48  x      10,58  10,41  x      
            -0,5          +0,6   -2,5          

5)   Sara Niukkanen                   PohjKoi                   9,88 -0,2          
     9,84   9,76   9,72   9,80   9,81   9,88   
     +0,3   -1,4   -1,6   -0,4   -2,7   -0,2   

6)   Enni Aula                        PohjKoi                   9,42 -0,8          
     9,25   9,32   x      x      9,31   9,42   
     +0,2   +0,1                 -0,5   -0,8   



P7 40m
Alkuerät, Tuuli: +1,4
1)   Paulus Hinkkanen                 LapLu                     8,14              
     Joona Ylipahkala                 LapLu                     DNS               


T7 40m
Alkuerät, Tuuli: +1,2
1)   Aava Kuoksa                      LapLu                     7,96              
2)   Fanni Pahtakari                  PohjKoi                   7,97              
3)   Hilla Parviainen                 LapLu                     8,13              
4)   Fanny Venho                                                8,48              
5)   Karin Hovila                     LapLu                     8,91              
     Ellen Hovila                     LapLu                     DNF               


P7 400m
Alkuerät
1)   Paulus Hinkkanen                 LapLu                     1.33,35           
     Joona Ylipahkala                 LapLu                     DNS               


T7 400m
Alkuerät
1)   Hilla Parviainen                 LapLu                     1.36,16           
2)   Aava Kuoksa                      LapLu                     1.39,66           
3)   Karin Hovila                     LapLu                     1.52,96           
4)   Jade Hannula                     LapLu                     2.08,11           
     Ellen Hovila                     LapLu                     DNS               


P7 Pituus
Alkuerät
1)   Paulus Hinkkanen                 LapLu                     2,67              
     2,67   2,67   2,51   
                          

     Joona Ylipahkala                 LapLu                     DNS               


T7 Pituus
Alkuerät
1)   Fanni Pahtakari                  PohjKoi                   2,41              
     2,27   2,41   1,59   
                          

2)   Karin Hovila                     LapLu                     2,37              
     2,37   2,31   2,37   
                          

3)   Hilla Parviainen                 LapLu                     2,34              
     2,34   2,26   2,29   
                          

4)   Fanny Venho                                                2,00              
     1,98   1,95   2,00   
                          

5)   Ellen Hovila                     LapLu                     1,65              
     1,61   1,65   1,48   
                          



P9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,3
1)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 7,16              
2)   Aapeli Lindgren                  LapLu                     7,26              
3)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   7,33              
4)   Santeri Puljula                  LapLu                     7,47              


T9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,4
1)   Justiina Aho                     PohjKoi                   7,24              
2)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   7,45              
3)   Alva Sieppi                      LapLu                     8,16              
4)   Lara Sainio                      LapLu                     8,19              
5)   Sini Kramsu                      AlatPi                    9,19              


P9 600m
Loppukilpailu
1)   Henrik Kulju                     AlatPi                    2.12,03           


T9 600m
Loppukilpailu
     Eden Sieppi                      PohjKoi                   DNS               
     Lara Sainio                      LapLu                     DNS               


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 3,34              
     3,25   3,34   3,29   
                          

2)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   3,24              
     3,24   2,89   x      
                          

3)   Santeri Puljula                  LapLu                     3,08              
     2,89   3,08   2,96   
                          

4)   Aapeli Lindgren                  LapLu                     2,85              
     2,61   2,85   2,52   
                          



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   3,23              
     3,23   3,03   3,00   
                          

2)   Lara Sainio                      LapLu                     2,63              
     2,63   2,62   2,45   
                          

3)   Alva Sieppi                      LapLu                     2,50              
     -      -      2,50   
                          

4)   Sini Kramsu                      AlatPi                    2,41              
     2,41   x      2,13   
                          



P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Santeri Kramsu                   AlatPi                    9,47              
2)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 9,63              
3)   Paulus Aho                       LapLu                     9,77              
4)   Aukusti Lindgren                 LapLu                     9,88              


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Erik Kulju                       AlatPi                    3.30,30           
     Aukusti Lindgren                 LapLu                     DNS               
     Paulus Aho                       LapLu                     DNS               


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   3.33,73           
2)   Aino Jokkala                     PorvU                     4.01,30           
3)   Saara Kulju                      AlatPi                    4.03,19           


P11 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +2,1
1)   Santeri Kramsu                   AlatPi                    11,14             
2)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 11,18             
     Paulus Aho                       LapLu                     DNS               


T11 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +4,1
1)   Felicia Bojang                   VeitsilKV                 11,92             
2)   Aino Jokkala                     PorvU                     12,25             


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 3,86              
     3,75   3,73   3,80   3,86   
                                 

2)   Santeri Kramsu                   AlatPi                    3,77              
     2,87   3,77   3,77   3,68   
                                 

3)   Aukusti Lindgren                 LapLu                     3,72              
     3,69   x      3,72   x      
                                 

4)   Paulus Aho                       LapLu                     3,40              
     3,18   3,30   x      3,40   
                                 



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Felicia Bojang                   VeitsilKV                 3,78              
     3,51   3,78   3,70   3,56   
                                 

2)   Lidia Sieppi                     PohjKoi                   3,48              
     3,48   3,35   3,37   3,38   
                                 



P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,2
1)   Timi Lempinen                    LapLu                     8,24              
2)   Huuko Ahonen                     LapLu                     8,56              
3)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   9,27              
     Vili Still                       LapLu                     DNS               


T13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,6
1)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 8,55              
2)   Safia Mekki                      PohjKoi                   8,88              
3)   Eerika Rahko                     PohjKoi                   9,28              
4)   Nora Niukkanen                   PohjKoi                   9,47              


P13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,2
1)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   11,45             


T13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,5
1)   Anna-Sofia Orajärvi              AlatPi                    10,63             
2)   Eerika Rahko                     PohjKoi                   10,78             


P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Huuko Ahonen                     LapLu                     4,74 -0,4          
     x      x      4,74   4,28   x      4,64   
                   -0,4   +0,1          +1,1   

2)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   4,24 -0,2          
     4,13   4,01   4,24   4,24   4,19   x      
     -0,6   -1,7   +0,9   -0,2   +0,4          

     Timi Lempinen                    LapLu                     DNS               


T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 4,81 -0,5          
     4,81   4,69   x      x      x      x      
     -0,5   -1,6                               

2)   Anna-Sofia Orajärvi              AlatPi                    4,43 +1,9          
     -      x      x      3,67   x      4,43   
                          -0,4          +1,9   

3)   Nora Niukkanen                   PohjKoi                   3,63 +0,3          
     3,46   3,38   3,44   3,47   3,63   x      
     -1,0   -1,4   +0,3   -0,5   +0,3          

     Safia Mekki                      PohjKoi                   DNS               


T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,2
1)   Saana Peura                      TervTe                    13,58             
2)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   13,91             
3)   Nea Tenno                        PohjKoi                   13,95             
     Anna-Sofia Orajärvi              AlatPi                    14,78             
     Safia Mekki                      PohjKoi                   DNS               


T15 80m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,8
1)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   13,47             
2)   Venla Polojärvi                  PohjKoi                   14,19             
3)   Sara Niukkanen                   PohjKoi                   14,57             
4)   Enni Aula                        PohjKoi                   16,60             


T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Saana Peura                      TervTe                    4,97 +0,8          
     4,83   x      4,87   4,79   4,87   4,97   
     -0,9          +2,7   -0,5   +0,2   +0,8   

2)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   4,72 +0,2          
     4,58   4,61   x      4,72   x      x      
     -0,4   -0,6          +0,2                 

3)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   4,20 -1,1          
     4,05   x      x      3,84   4,03   4,20   
     -1,2                 +2,4   -0,4   -1,1   



N17 100m aidat
Alkuerät, Tuuli: -0,3
1)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   15,71             
2)   Venla Rutanen                    KuivAu                    16,25