Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
SM-kilpailut
27.02. klo 15:00 SM-hallikilpailut M/N22-17 Tulokset
SM-kisojen kaikki tulokset su klo 19.10

22-v., 19-v. ja 17-v. SM-kilpailut
Kupittaan urheiluhalli
1.3.09

M17 60 m                            Loppukilpailu


  1. Waltteri Immonen                        LauttLu              7,00 
  2. Jussi Kanervo                           AlatPi               7,18 
  3. Aaro Kaasinen                           ViipU                7,18 
  4. Henry Huusko                            PyhäsU               7,20 
  5. Aku Järvinen                            PorvU                7,21 

M17 60 m                            Välierät

  1. Waltteri Immonen                        LauttLu              7,11Q
  2. Henry Huusko                            PyhäsU               7,21Q
  3. Jussi Kanervo                           AlatPi               7,22Q
  4. Aku Järvinen                            PorvU                7,23Q
  5. Aaro Kaasinen                           ViipU                7,24q
  6. Ahmed Jumaa                             LahdA                7,25 
  7. Tuomas Ranta                            TuUL                 7,28 
  8. Juuso Heino                             NoormNo              7,32 
  9. Jani Koskela                            TampPy               7,36 
 10. Tommi Brandstack                        LappUM               7,38 
 11. Kristian Lång                           LahdA                7,39 
 12. Mikko Laiho                             KangU                7,39 
 13. Juuso Koivuniemi                        TeuvRi               7,39 
 14. Markus Koivula                          TampPy               7,41 
 15. Marco Juusela                           NurmijYU             7,43 
 16. Mikko Mentunen                          ViipU                7,48 
 17. Tatu Vähäkangas                         OulPy                7,49 
 18. Jesse Koivuniemi                        TeuvRi               7,50 
 19. Niko Jäntti                             TuusU                7,51 
 20. Henri Parikka                           HKV                  7,59 

Erä 1                

  1. Waltteri Immonen                        LauttLu              7,11Q
  2. Tommi Brandstack                        LappUM               7,38 
  3. Marco Juusela                           NurmijYU             7,43 
  4. Tatu Vähäkangas                         OulPy                7,49 
  5. Henri Parikka                           HKV                  7,59 

Erä 2                

  1. Jussi Kanervo                           AlatPi               7,22Q
  2. Ahmed Jumaa                             LahdA                7,25 
  3. Tuomas Ranta                            TuUL                 7,28 
  4. Mikko Laiho                             KangU                7,39 
  5. Niko Jäntti                             TuusU                7,51 

Erä 3                

  1. Henry Huusko                            PyhäsU               7,21Q
  2. Juuso Heino                             NoormNo              7,32 
  3. Jani Koskela                            TampPy               7,36 
  4. Markus Koivula                          TampPy               7,41 
  5. Mikko Mentunen                          ViipU                7,48 

Erä 4                

  1. Aku Järvinen                            PorvU                7,23Q
  2. Aaro Kaasinen                           ViipU                7,24q
  3. Kristian Lång                           LahdA                7,39 
  4. Juuso Koivuniemi                        TeuvRi               7,39 
  5. Jesse Koivuniemi                        TeuvRi               7,50 

M17 60 m                            Alkuerät

  1. Henry Huusko                            PyhäsU               7,23Q
  2. Waltteri Immonen                        LauttLu              7,24Q
  3. Jussi Kanervo                           AlatPi               7,25Q
  4. Aku Järvinen                            PorvU                7,26Q
  5. Aaro Kaasinen                           ViipU                7,28Q
  6. Tuomas Ranta                            TuUL                 7,28Q
  7. Tommi Brandstack                        LappUM               7,29Q
  8. Jani Koskela                            TampPy               7,30Q
  9. Juuso Heino                             NoormNo              7,31Q
 10. Juuso Koivuniemi                        TeuvRi               7,32q
 11. Tatu Vähäkangas                         OulPy                7,32Q
 12. Mikko Laiho                             KangU                7,33q
 13. Marco Juusela                           NurmijYU             7,35q
 14. Ahmed Jumaa                             LahdA                7,37Q
 15. Markus Koivula                          TampPy               7,38q
 16. Jesse Koivuniemi                        TeuvRi               7,39Q
 17. Mikko Mentunen                          ViipU                7,40q
 17. Henri Parikka                           HKV                  7,40q
 19. Niko Jäntti                             TuusU                7,42q
 20. Kristian Lång                           LahdA                7,45q
 21. Aaro Viskari                            LappUM               7,46 
 22. Harri Paattiniemi                       PorinYU              7,47 
 23. Tommi Eerola                            KarhU                7,47 
 24. Mikko Takkinen                          KuusEV               7,47 
 25. Eetu Rantala                            OulPy                7,48 
 26. Samu Summanen                           ImU                  7,48 
 27. Janne Etelämäki                         KuortKu              7,49 
 28. Mikael Vilen                            ViipU                7,49 
 29. Kalle Rasila                            TurWei               7,51 
 30. Ville Lankila                           OulPy                7,52 
 31. Santeri Kajander                        TuUL                 7,52 
 32. Samuli Lehtinen                         LahdA                7,52 
 33. Hannes Siitonen                         HKV                  7,53 
 34. Sami Kääriäinen                         VarkKV               7,55 
 35. Juuso Teijonmaa                         SavonlRie            7,56 
 36. Antti Stenholm                          JanJa                7,57 
 37. Tuomo Suikkanen                         LappUM               7,57 
 38. Jooel Savolainen                        JyväskKU             7,64 
 39. Henri Seppänen                          OulPy                7,66 
 40. Teemu Heinonen                          KannU                7,67 
 41. Joonas Liedes                           NaantLöy             7,68 
 42. Tomi Nieminen                           KanksLei             7,68 
 43. Tommi Huoponen                          EspTa                7,69 
 44. Ville Turunen                           EspTa                7,71 
 45. Mikke Kortemäki                         TapE                 7,74 
 46. Lauri Alasaukko-oja                     TampPy               7,75 
 47. Visa Tuominen                           HKV                  7,76 
 48. Oskari Luukkonen                        KarhU                7,84 
 49. Kaius Huoponen                          EspTa                7,90 
 50. Diari Sharifi                           EspTa                7,96 
 51. Samuel Ivanoff                          EspTa                8,01 
 52. Sami Nieminen                           KanksLei             8,05 
 53. Pekka Roine                             OulPy                8,14 
     Elias Oulasvirta                        HKV                   DNS 

Erä 1                

  1. Tuomas Ranta                            TuUL                 7,28Q
  2. Harri Paattiniemi                       PorinYU              7,47 
  3. Samu Summanen                           ImU                  7,48 
  4. Tommi Huoponen                          EspTa                7,69 
  5. Kaius Huoponen                          EspTa                7,90 

Erä 2                

  1. Aaro Kaasinen                           ViipU                7,28Q
  2. Eetu Rantala                            OulPy                7,48 
  3. Tuomo Suikkanen                         LappUM               7,57 
  4. Pekka Roine                             OulPy                8,14 

Erä 3                

  1. Tatu Vähäkangas                         OulPy                7,32Q
  2. Mikko Takkinen                          KuusEV               7,47 
  3. Oskari Luukkonen                        KarhU                7,84 
     Elias Oulasvirta                        HKV                   DNS 

Erä 4                

  1. Jesse Koivuniemi                        TeuvRi               7,39Q
  2. Mikko Mentunen                          ViipU                7,40q
  3. Juuso Teijonmaa                         SavonlRie            7,56 
  4. Jooel Savolainen                        JyväskKU             7,64 

Erä 5                

  1. Jussi Kanervo                           AlatPi               7,25Q
  2. Kristian Lång                           LahdA                7,45q
  3. Janne Etelämäki                         KuortKu              7,49 
  4. Henri Seppänen                          OulPy                7,66 
  5. Samuel Ivanoff                          EspTa                8,01 

Erä 6                

  1. Aku Järvinen                            PorvU                7,26Q
  2. Samuli Lehtinen                         LahdA                7,52 
  3. Hannes Siitonen                         HKV                  7,53 
  4. Sami Kääriäinen                         VarkKV               7,55 
  5. Sami Nieminen                           KanksLei             8,05 

Erä 7                

  1. Ahmed Jumaa                             LahdA                7,37Q
  2. Markus Koivula                          TampPy               7,38q
  3. Kalle Rasila                            TurWei               7,51 
  4. Joonas Liedes                           NaantLöy             7,68 
  5. Diari Sharifi                           EspTa                7,96 

Erä 8                

  1. Tommi Brandstack                        LappUM               7,29Q
  2. Mikko Laiho                             KangU                7,33q
  3. Antti Stenholm                          JanJa                7,57 

Erä 9                

  1. Jani Koskela                            TampPy               7,30Q
  2. Juuso Koivuniemi                        TeuvRi               7,32q
  3. Teemu Heinonen                          KannU                7,67 
  4. Lauri Alasaukko-oja                     TampPy               7,75 

Erä 10               

  1. Waltteri Immonen                        LauttLu              7,24Q
  2. Niko Jäntti                             TuusU                7,42q
  3. Ville Lankila                           OulPy                7,52 
  4. Ville Turunen                           EspTa                7,71 
  5. Visa Tuominen                           HKV                  7,76 

Erä 11               

  1. Juuso Heino                             NoormNo              7,31Q
  2. Marco Juusela                           NurmijYU             7,35q
  3. Aaro Viskari                            LappUM               7,46 
  4. Tommi Eerola                            KarhU                7,47 
  5. Mikael Vilen                            ViipU                7,49 

Erä 12               

  1. Henry Huusko                            PyhäsU               7,23Q
  2. Henri Parikka                           HKV                  7,40q
  3. Santeri Kajander                        TuUL                 7,52 
  4. Tomi Nieminen                           KanksLei             7,68 
  5. Mikke Kortemäki                         TapE                 7,74 

M17 300 m

  1. Jani Koskela                            TampPy              36,81 
  2. Juuso Heino                             NoormNo             37,35 
  3. Mikko Laiho                             KangU               37,38 
  4. Aapo Niemi                              TuUL                37,65 
  5. Johannes Välimäki                       NoormNo             38,09 
  6. Aki Aapio                               HKV                 38,09 
  7. Teemu Lankinen                          NoormNo             38,11 
  8. Jooel Savolainen                        JyväskKU            38,31 
  9. Marco Juusela                           NurmijYU            38,51 
 10. Elias Halkola                           SeinäjU             38,58 
 11. Niko Jäntti                             TuusU               38,64 
 12. Don-Zheni Ekoebve                       HIFK                38,79 
 13. Ville Vihtalahti                        NoormNo             38,92 
 14. Ossi Tuominen                           LempKi              39,04 
 15. Mikko Mentunen                          ViipU               39,16 
 16. Harri Nissilä                           LohtVei             39,30 
 17. Jan Aalto                               TuUL                39,34 
 18. Ville Stylman                           LiedPa              39,44 
 19. Juho Seppänen                           KajKi               39,47 
 20. Mikko Takkinen                          KuusEV              39,58 
 21. Jonathan Malmberg                       IFÅland-K           39,65 
 22. Ville Lankila                           OulPy               39,68 
 23. Ricky Lind                              HIFK                39,70 
 24. Visa Tuominen                           HKV                 39,92 
 25. Jani Granqvist                          LeppSi              39,98 
 26. Jere Mäkelä                             NurmijYU            40,15 
 27. Juhani Svanberg                         OulPy               40,24 
 28. Tapio Nieminen                          RiihimKi            40,33 
 29. Jussi Valtanen                          LiedPa              40,34 
 30. Marko Sainio                            JärvPa              41,24 
     Ahmed Jumaa                             LahdA                 DNF 
     Aaro Kaasinen                           ViipU                  DQ 
     Tommi Silvennoinen                      EsboIF                 DQ 
     Juha Huppunen                           NurmijYU               DQ 

Erä 1                

  1. Aki Aapio                               HKV                 38,09 
  2. Jan Aalto                               TuUL                39,34 
  3. Ville Lankila                           OulPy               39,68 

Erä 2                

  1. Mikko Mentunen                          ViipU               39,16 
  2. Ricky Lind                              HIFK                39,70 
  3. Jere Mäkelä                             NurmijYU            40,15 
     Juha Huppunen                           NurmijYU               DQ 

Erä 3                

  1. Ossi Tuominen                           LempKi              39,04 
  2. Juho Seppänen                           KajKi               39,47 
  3. Tapio Nieminen                          RiihimKi            40,33 
  4. Jussi Valtanen                          LiedPa              40,34 

Erä 4                

  1. Jooel Savolainen                        JyväskKU            38,31 
  2. Marco Juusela                           NurmijYU            38,51 
  3. Ville Vihtalahti                        NoormNo             38,92 
     Ahmed Jumaa                             LahdA                 DNF 

Erä 5                

  1. Aapo Niemi                              TuUL                37,65 
  2. Elias Halkola                           SeinäjU             38,58 
  3. Ville Stylman                           LiedPa              39,44 
  4. Juhani Svanberg                         OulPy               40,24 

Erä 6                

  1. Don-Zheni Ekoebve                       HIFK                38,79 
  2. Harri Nissilä                           LohtVei             39,30 
  3. Mikko Takkinen                          KuusEV              39,58 
  4. Jani Granqvist                          LeppSi              39,98 

Erä 7                

  1. Johannes Välimäki                       NoormNo             38,09 
  2. Teemu Lankinen                          NoormNo             38,11 
  3. Visa Tuominen                           HKV                 39,92 

Erä 8                

  1. Juuso Heino                             NoormNo             37,35 
  2. Niko Jäntti                             TuusU               38,64 
     Aaro Kaasinen                           ViipU                  DQ 
     Tommi Silvennoinen                      EsboIF                 DQ 

Erä 9                

  1. Jani Koskela                            TampPy              36,81 
  2. Mikko Laiho                             KangU               37,38 
  3. Jonathan Malmberg                       IFÅland-K           39,65 
  4. Marko Sainio                            JärvPa              41,24 

M17 800 m

  1. Santtu Hurme                            PorinYU           2.05,48 
  2. Teemu Lankinen                          NoormNo           2.06,65 
  3. Ville Heikkilä                          LammSä            2.06,96 
  4. Ville Vihtalahti                        NoormNo           2.07,15 
  5. Antti Sajanti                           NurmU             2.07,83 
  6. Mortti Lehtonen                         KouvU             2.08,24 
  7. Joona Lyly                              JyväskKU          2.08,71 
  8. Jussi Huuskonen                         JyväskKU          2.08,82 
  9. Aki Aapio                               HKV               2.09,49 
 10. Lauri Junnila                           NoormNo           2.10,27 
 11. Juhani Svanberg                         OulPy             2.10,50 
 12. Henri Rantajärvi                        AlatPi            2.10,63 
 13. Olli-Pekka Luoto                        PyhäsU            2.10,70 
 14. Samu Halme                              KarhU             2.10,80 
 15. Ville Stylman                           LiedPa            2.11,66 
 16. Hannu Mäkelä                            LiedPa            2.11,91 
 17. Aregaw Kujansuu                         TeivoSt           2.13,14 
 18. Aleksi Laaksonen                        TuUL              2.13,21 
 19. Valtteri Patana                         NurmU             2.13,42 
 20. Franz-Oskar Rantala                     TuUL              2.14,02 
 21. Tomi Mikkola                            PuistU            2.14,11 
 22. Jussi-Pekka Laaksonen                   ForsSa            2.14,30 
 23. Daniel Envall                           IKFalken          2.14,88 
 24. Jere Kare                               ForsSa            2.16,41 
 25. Anton Haapanen                          AsikkRai          2.16,57 
 26. Mika Kuivinen                           NurmU             2.17,60 
 27. Antti Mustalahti                        EspTa             2.21,03 
 28. Niklas Horn                             PorvU             2.22,25 
     Mikael Hynninen                         TuUL                  DNF 
     Antti Hietikko                          TeuvRi                DNF 

Erä 1                

  1. Mortti Lehtonen                         KouvU             2.08,24 
  2. Joona Lyly                              JyväskKU          2.08,71 
  3. Samu Halme                              KarhU             2.10,80 
  4. Aregaw Kujansuu                         TeivoSt           2.13,14 
  5. Aleksi Laaksonen                        TuUL              2.13,21 
  6. Franz-Oskar Rantala                     TuUL              2.14,02 
  7. Tomi Mikkola                            PuistU            2.14,11 
  8. Daniel Envall                           IKFalken          2.14,88 
  9. Anton Haapanen                          AsikkRai          2.16,57 
 10. Mika Kuivinen                           NurmU             2.17,60 

Erä 2                

  1. Ville Vihtalahti                        NoormNo           2.07,15 
  2. Lauri Junnila                           NoormNo           2.10,27 
  3. Juhani Svanberg                         OulPy             2.10,50 
  4. Henri Rantajärvi                        AlatPi            2.10,63 
  5. Olli-Pekka Luoto                        PyhäsU            2.10,70 
  6. Ville Stylman                           LiedPa            2.11,66 
  7. Jussi-Pekka Laaksonen                   ForsSa            2.14,30 
  8. Jere Kare                               ForsSa            2.16,41 
  9. Niklas Horn                             PorvU             2.22,25 
     Antti Hietikko                          TeuvRi                DNF 

Erä 3                

  1. Santtu Hurme                            PorinYU           2.05,48 
  2. Teemu Lankinen                          NoormNo           2.06,65 
  3. Ville Heikkilä                          LammSä            2.06,96 
  4. Antti Sajanti                           NurmU             2.07,83 
  5. Jussi Huuskonen                         JyväskKU          2.08,82 
  6. Aki Aapio                               HKV               2.09,49 
  7. Hannu Mäkelä                            LiedPa            2.11,91 
  8. Valtteri Patana                         NurmU             2.13,42 
  9. Antti Mustalahti                        EspTa             2.21,03 
     Mikael Hynninen                         TuUL                  DNF 

M17 1500 m

  1. Kalle Keskipoikela                      LapLu             4.15,52 
  2. Ville Heikkilä                          LammSä            4.16,43 
  3. Hannu Mäkelä                            LiedPa            4.17,52 
  4. Miika Eskuri                            KuivAu            4.17,53 
  5. Jussi Huuskonen                         JyväskKU          4.19,59 
  6. Toni Lempinen                           KuivAu            4.19,79 
  7. Markus Hämäläinen                       HamPo             4.20,56 
  8. Lari Laurila                            KarhU             4.21,63 
  9. Jaakko Laakso                           TampPy            4.24,54 
 10. Mikael Hynninen                         TuUL              4.26,57 
 11. Henri Rantajärvi                        AlatPi            4.27,09 
 12. Jani Ylisaukko-oja                      LapLu             4.27,17 
 13. Olli-Pekka Luoto                        PyhäsU            4.28,80 
 14. Santtu Hurme                            PorinYU           4.30,58 
 15. Lauri Junnila                           NoormNo           4.31,16 
 16. Taneli Hakkarainen                      ViipU             4.32,62 
 17. Valtteri Patana                         NurmU             4.33,32 
 18. Aregaw Kujansuu                         TeivoSt           4.34,47 
 19. Mortti Lehtonen                         KouvU             4.37,36 
 20. Jari Niemi                              RekRai            4.39,69 
 21. Mika Kuivinen                           NurmU             4.41,66 
 22. Anton Haapanen                          AsikkRai          4.47,35 
 23. Mika Lehtonen                           LoimLei           4.49,46 
     Antti Hietikko                          TeuvRi                DNF 

Erä 1                

  1. Markus Hämäläinen                       HamPo             4.20,56 
  2. Lari Laurila                            KarhU             4.21,63 
  3. Olli-Pekka Luoto                        PyhäsU            4.28,80 
  4. Santtu Hurme                            PorinYU           4.30,58 
  5. Taneli Hakkarainen                      ViipU             4.32,62 
  6. Valtteri Patana                         NurmU             4.33,32 
  7. Aregaw Kujansuu                         TeivoSt           4.34,47 
  8. Jari Niemi                              RekRai            4.39,69 
  9. Mika Kuivinen                           NurmU             4.41,66 
 10. Anton Haapanen                          AsikkRai          4.47,35 
 11. Mika Lehtonen                           LoimLei           4.49,46 
     Antti Hietikko                          TeuvRi                DNF 

Erä 2                

  1. Kalle Keskipoikela                      LapLu             4.15,52 
  2. Ville Heikkilä                          LammSä            4.16,43 
  3. Hannu Mäkelä                            LiedPa            4.17,52 
  4. Miika Eskuri                            KuivAu            4.17,53 
  5. Jussi Huuskonen                         JyväskKU          4.19,59 
  6. Toni Lempinen                           KuivAu            4.19,79 
  7. Jaakko Laakso                           TampPy            4.24,54 
  8. Mikael Hynninen                         TuUL              4.26,57 
  9. Henri Rantajärvi                        AlatPi            4.27,09 
 10. Jani Ylisaukko-oja                      LapLu             4.27,17 
 11. Lauri Junnila                           NoormNo           4.31,16 
 12. Mortti Lehtonen                         KouvU             4.37,36 

M17 60 m aj                         Loppukilpailu


  1. Jussi Kanervo                           AlatPi               8,06 
  2. Tuomas Ranta                            TuUL                 8,07 
  3. Eetu Viitala                            LempKi               8,12 
  4. Pasi Roslund                            RaumU                8,15 
  5. Oskari Mörö                             LänsiUU              8,27 

M17 60 m aj                         Välierät

  1. Jussi Kanervo                           AlatPi               8,13Q
  2. Tuomas Ranta                            TuUL                 8,15Q
  3. Eetu Viitala                            LempKi               8,22q
  4. Pasi Roslund                            RaumU                8,29q
  5. Oskari Mörö                             LänsiUU              8,36Q
  6. Juuso Koivuniemi                        TeuvRi               8,43 
  7. Tapani Sarkala                          LiedPa               8,45 
  8. Hannes Siitonen                         HKV                  8,46 
  9. Elmo Lakka                              KouvU                8,49 
 10. Tommi Brandstack                        LappUM               8,54 
 11. Lauri Voutilainen                       EspTa                8,58 
 12. Taneli Monni                            JyväskKU             8,59 
 13. Kristian Lång                           LahdA                8,60 
 14. Jarmo Kaleva                            TeuvRi               8,65 
 15. Tommi Huoponen                          EspTa                8,90 

Erä 1                

  1. Oskari Mörö                             LänsiUU              8,36Q
  2. Tapani Sarkala                          LiedPa               8,45 
  3. Hannes Siitonen                         HKV                  8,46 
  4. Tommi Brandstack                        LappUM               8,54 
  5. Jarmo Kaleva                            TeuvRi               8,65 

Erä 2                

  1. Tuomas Ranta                            TuUL                 8,15Q
  2. Eetu Viitala                            LempKi               8,22q
  3. Juuso Koivuniemi                        TeuvRi               8,43 
  4. Elmo Lakka                              KouvU                8,49 
  5. Lauri Voutilainen                       EspTa                8,58 

Erä 3                

  1. Jussi Kanervo                           AlatPi               8,13Q
  2. Pasi Roslund                            RaumU                8,29q
  3. Taneli Monni                            JyväskKU             8,59 
  4. Kristian Lång                           LahdA                8,60 
  5. Tommi Huoponen                          EspTa                8,90 

M17 60 m aj                         Alkuerät

  1. Tuomas Ranta                            TuUL                 8,26Q
  2. Oskari Mörö                             LänsiUU              8,36Q
  3. Jussi Kanervo                           AlatPi               8,37Q
  4. Elmo Lakka                              KouvU                8,42Q
  5. Pasi Roslund                            RaumU                8,46Q
  6. Tapani Sarkala                          LiedPa               8,46Q
  7. Eetu Viitala                            LempKi               8,52Q
  8. Hannes Siitonen                         HKV                  8,59Q
  9. Kristian Lång                           LahdA                8,62Q
 10. Taneli Monni                            JyväskKU             8,63Q
 11. Tommi Brandstack                        LappUM               8,67Q
 12. Lauri Voutilainen                       EspTa                8,68q
 13. Juuso Koivuniemi                        TeuvRi               8,71Q
 14. Jarmo Kaleva                            TeuvRi               8,74q
 15. Tommi Huoponen                          EspTa                8,80q
 16. Juha Huppunen                           NurmijYU             8,86 
 17. Petri Tuovila                           LänsiUU              8,88 
 18. Samuli Lehtinen                         LahdA                8,93 
 19. Tapio Nieminen                          RiihimKi             9,00 
 20. Markus Kallio                           HKV                  9,05 
 21. Jere Jokinen                            LahdA                9,12 
 22. Aapo Niemi                              TuUL                 9,18 
 23. Joonas Suonperä                         JärvPa               9,27 
 24. Ricky Lind                              HIFK                 9,41 
 25. Kaius Huoponen                          EspTa                9,41 
 26. Pekka Roine                             OulPy                9,55 
 27. Jaakko Sihvonen                         LempKi              10,79 

Erä 1                

  1. Eetu Viitala                            LempKi               8,52Q
  2. Taneli Monni                            JyväskKU             8,63Q
  3. Aapo Niemi                              TuUL                 9,18 
  4. Joonas Suonperä                         JärvPa               9,27 
  5. Pekka Roine                             OulPy                9,55 

Erä 2                

  1. Tapani Sarkala                          LiedPa               8,46Q
  2. Juuso Koivuniemi                        TeuvRi               8,71Q
  3. Jarmo Kaleva                            TeuvRi               8,74q
  4. Jaakko Sihvonen                         LempKi              10,79 

Erä 3                

  1. Jussi Kanervo                           AlatPi               8,37Q
  2. Tommi Brandstack                        LappUM               8,67Q
  3. Juha Huppunen                           NurmijYU             8,86 
  4. Markus Kallio                           HKV                  9,05 
  5. Ricky Lind                              HIFK                 9,41 

Erä 4                

  1. Tuomas Ranta                            TuUL                 8,26Q
  2. Hannes Siitonen                         HKV                  8,59Q
  3. Lauri Voutilainen                       EspTa                8,68q
  4. Tapio Nieminen                          RiihimKi             9,00 
  5. Kaius Huoponen                          EspTa                9,41 

Erä 5                

  1. Oskari Mörö                             LänsiUU              8,36Q
  2. Elmo Lakka                              KouvU                8,42Q
  3. Petri Tuovila                           LänsiUU              8,88 
  4. Jere Jokinen                            LahdA                9,12 

Erä 6                

  1. Pasi Roslund                            RaumU                8,46Q
  2. Kristian Lång                           LahdA                8,62Q
  3. Tommi Huoponen                          EspTa                8,80q
  4. Samuli Lehtinen                         LahdA                8,93 

M17 3000 m kävely


  1. Aleksi Ojala                            TeivoSt          14.35,37 
  2. Christopher Rönngren                    IFLänken         14.53,94 
  3. Mikko Pöllänen                          NurmijYU         16.53,14 
     Aleksi Talvitie                         TampU                  DQ 

M17 Korkeus

  1. Ville Rämänen                           ViStart               195 
         172 177 182 187 190 193 195 198    
           O   O   O   O   O   O   O XXX    
  2. Juuso Teijonmaa                         SavonlRie             193 
         177 182 187 190 193 195
           O   O  XO XXO XXO XXX
  3. Atso Vänskä                             LieksU                182 
         172 177 182 187    
           O   O  XO XXX    
  4. Tommi Silvennoinen                      EsboIF                182 
         162 167 172 177 182 187    
           O   O   O  XO XXO XXX    
  5. Eemeli Rasi                             LoimLei               177 
         172 177 182    
           O  XO XXX    
  6. Joonas Suonperä                         JärvPa                177 
         167 172 177 182    
           O  XO  XO XXX    
  7. Valtteri Arponen                        LoimLei               177 
         167 172 177 182    
           O   O XXO XXX    
  8. Vili Haara                              KurikRy               172 
         167 172 177
           O   O XXX
  8. Tomi Nieminen                           KanksLei              172 
         167 172 177    
           O   O XXX    
 10. Lauri Pöllänen                          NurmijYU              172 
         167 172 177    
           O XXO XXX    
 11. Toni Niemenmaa                          KanksLei              162 
         147 152 157 162 167    
           O   O   O   O XXX    
 12. Jaakko Lehtilä                          TampPy                162 
         152 157 162 167    
          XO   O XXO XXX    

M17 Seiväs

  1. Joosua Hakala                           ForsSa                417 
         387 397 407 417 425
           O   -   O  XO XXX
  2. Jaakko Sihvonen                         LempKi                407 
         387 397 407 417
           O   O  XO XXX
  3. Einari Välimäki                         NoormNo               407 
         357 367 377 387 397 407 417
          XO   O   -   O XXO XXO XXX
  4. Johannes Eronen                         HaapajKi              397 
         367 377 387 397 407
           O   O   O   O XXX
  5. Joonas Mikkanen                         KuopSV                397 
         377 387 397 407
           O   O XXO XXX
  6. Arttu Lappalainen                       LänsiUU               377 
         357 367 377 387
           O   O   O XXX
  7. Juuso Hassi                             OrivPo                377 
         337 357 367 377 387
           O   O   O  XO XXX
  8. Artturi Välimäki                        NoormNo               367 
         337 357 367 377
           O  XO  XO XXX
  9. Tapani Sarkala                          LiedPa                357 
         357 367
          XO XXX
 10. Joni Laiho                              LaitJy                337 
         297 317 337 357
           O   O XXO XXX
     Petri Tuovila                           LänsiUU                NH 
         367
         XXX
     Aleksi Talvitie                         TampU                  NH 
         297
         XXX

M17 Pituus

  1. Eetu Ehrola                             TampPy               6,72                 
          6,54  6,72  6,62     X  4,88  6,64
                                            
  2. Juuso Koivuniemi                        TeuvRi               6,66                 
          6,35     X  6,66  6,62     X  6,47
                                            
  3. Jesse Koivuniemi                        TeuvRi               6,62                 
          6,12  6,41  6,33  6,38  6,62  6,59
                                            
  4. Janne Etelämäki                         KuortKu              6,49                 
          6,06  6,46     X  6,46  6,49  6,31
                                            
  5. Eetu Viitala                            LempKi               6,49                 
          6,10  6,16  6,49  6,30     X  6,45
                                            
  6. Pasi Roslund                            RaumU                6,40                 
          5,92  6,28  5,95     -  6,18  6,40
                                            
  7. Mikko Rummukainen                       RistU                6,32                 
          6,26  4,44     X  6,32     X     X
                                            
  8. Aku Järvinen                            PorvU                6,26                 
          6,26     X     X     X     X     X
                                            
  9. Samuli Pitkänen                         ÄänekU               6,24                 
          6,18  6,24  6,24
                          
 10. Jarmo Kaleva                            TeuvRi               6,24                 
          6,24  6,17     X
                          
 11. Lauri Alasaukko-oja                     TampPy               6,17                 
          6,02  6,17  6,12
                          
 12. Arttu Salonen                           TuUL                 6,17                 
          6,17  4,36     X
                          
 13. Joonas Suonperä                         JärvPa               6,13                 
          5,79  5,82  6,13
                          
 14. Juho Sallinen                           JärvPa               6,08                 
             X  6,08  5,90
                          
 15. Juuso Kosonen                           TuUL                 6,07                 
          5,94  6,07     X
                          
 16. Lauri Wilenius                          HKV                  5,96                 
          5,75  5,96  5,96
                          
 17. Emil Lindblom                           HangöI               5,96                 
          5,96  5,94  3,62
                          
 18. Antti Stenholm                          JanJa                5,91                 
             X     X  5,91
                          
 19. Tommi Silvennoinen                      EsboIF               5,90                 
          5,69  5,90     X
                          
 20. Markus Rautio                           ImU                  5,86                 
             X  5,86  5,29
                          
 21. Heikki Nieminen                         JanJa                5,63                 
             X     X  5,63
                          
 22. Zacharias Holmkvist                     IFSibboV             5,60                 
          5,58  5,60  5,49
                          
 23. Jonathan Malmberg                       IFÅland-K            5,42                 
          5,41  5,25  5,42
                          
     Santeri Kajander                        TuUL                   NM                 
             X     X     X      
                                

M17 Kolmiloikka

  1. Mikko Rummukainen                       RistU               14,04                 
             X 13,29 13,65     X 11,95 14,04
                                            
  2. Samuli Pitkänen                         ÄänekU              13,75                 
             X 12,84     X 12,37     X 13,75
                                            
  3. Jesse Koivuniemi                        TeuvRi              13,60                 
         12,00 12,81 13,05 11,54 13,40 13,60
                                            
  4. Eetu Ehrola                             TampPy              13,40                 
         13,15     X 13,40     X 13,31     X
                                            
  5. Tommi Huoponen                          EspTa               13,40                 
         13,28 12,93 13,02 13,40     X     X
                                            
  6. Lauri Wilenius                          HKV                 13,04                 
         12,79 12,24 12,93 12,42 12,63 13,04
                                            
  7. Juuso Hassi                             OrivPo              12,90                 
         12,55 12,49 12,83 12,60     X 12,90
                                            
  8. Juuso Kosonen                           TuUL                12,90                 
         11,80 12,03 12,59 12,69 12,38 12,90
                                            
  9. Mika Asikainen                          NurmijYU            12,57                 
         12,34     X 12,57
                          
 10. Markus Kallio                           HKV                 12,47                 
         11,96 12,46 12,47
                          
 11. Jere Mäkelä                             NurmijYU            12,44                 
         12,44 12,36 12,40
                          
 12. Markus Rautio                           ImU                 12,14                 
             X 12,14     X
                          
 12. Lauri Alasaukko-oja                     TampPy              12,14                 
         12,14     X     X
                          
 14. Zacharias Holmkvist                     IFSibboV            11,99                 
         11,99 11,97     X
                          

M17 Kuula

  1. Mikko Törrönen                          IFSibboV            17,73 
          16,91  17,40  16,60  17,73      X  17,58
  2. Eero Viisainen                          ImU                 17,33 
          16,64  17,07  17,33      X      X  16,15
  3. Antti Laakkonen                         TurWei              17,17 
          15,79  16,70  16,39      X  17,14  17,17
  4. Antoni Stranden                         JoensKa             16,84 
          16,33  16,72      X  16,28  16,84  16,77
  5. Martti Rasimus                          TainTä              16,67 
          16,03  15,38  16,14  16,67      X  16,58
  6. Tuomas Kalliovaara                      LänsiUU             16,34 
          15,77  15,94  15,53  16,00  16,34  16,13
  7. Ville Savolainen                        KeitNu              16,13 
          15,41  15,76      X      X  15,70  16,13
  8. Tuomas Ranta                            TuUL                15,92 
          15,92  15,84  15,83      X      -  15,64
  9. Arttu Kangas                            KanLei              15,69 
          15,06  15,69  15,43
 10. Kalle Savolainen                        KeitNu              15,69 
          13,64  15,19  15,69
 11. Waldemar Kvarnström                     IngåIF              15,68 
          14,85  15,68  14,98
 12. Nico Oksanen                            LoimVoi             15,11 
          14,84  15,11  14,68       
 13. Matti Sivonen                           KuivAu              14,42 
          13,91  14,42  13,65
 14. Mikko Karppanen                         KarhU               14,38 
          13,22  13,05  14,38
 15. Antti Korhonen                          OulPy               14,33 
              X  13,29  14,33
 16. Robert Grönholm                         IFTrean             14,06 
          13,13  14,06  13,58
 17. Jussi Valtanen                          LiedPa              13,21 
          12,94  12,98  13,21

M19 60 m                            Loppukilpailu


  1. Lauri Kirkkola                          TuUL                 6,88 
  2. Jere Orjala                             LahdA                6,96 
  3. Frans Kapilo                            TuUL                 6,99 
  4. Ville Myllymäki                         KanksLei             7,02 
  5. Juuso Malila                            LahdA                7,03 

M19 60 m                            Välierät

  1. Lauri Kirkkola                          TuUL                 6,93Q
  2. Jere Orjala                             LahdA                7,01Q
  3. Ville Myllymäki                         KanksLei             7,01q
  4. Frans Kapilo                            TuUL                 7,04Q
  5. Juuso Malila                            LahdA                7,13q
  6. Roni Ollikainen                         HKV                  7,15 
  7. Toni Sofronjuk                          HKV                  7,16 
  8. Samuli Bryggare                         HKV                  7,21 
  9. Sakari Alanen                           TuUL                 7,21 
 10. Jyri-Kasperi Pöntinen                   MikkKV               7,25 
 11. Ville Kiviniemi                         SotkJy               7,27 
 12. Sami Roos                               RaisKu               7,29 
 13. Riku Kuisma                             TuUL                 7,33 
 14. Otto Ylöstalo                           IFSibboV             7,42 
     Juha-Matti Iso-Jaakkola                 LauttLu               DNS 

Erä 1                

  1. Jere Orjala                             LahdA                7,01Q
  2. Toni Sofronjuk                          HKV                  7,16 
  3. Sakari Alanen                           TuUL                 7,21 
  4. Sami Roos                               RaisKu               7,29 
     Juha-Matti Iso-Jaakkola                 LauttLu               DNS 

Erä 2                

  1. Lauri Kirkkola                          TuUL                 6,93Q
  2. Ville Myllymäki                         KanksLei             7,01q
  3. Juuso Malila                            LahdA                7,13q
  4. Riku Kuisma                             TuUL                 7,33 
  5. Otto Ylöstalo                           IFSibboV             7,42 

Erä 3                

  1. Frans Kapilo                            TuUL                 7,04Q
  2. Roni Ollikainen                         HKV                  7,15 
  3. Samuli Bryggare                         HKV                  7,21 
  4. Jyri-Kasperi Pöntinen                   MikkKV               7,25 
  5. Ville Kiviniemi                         SotkJy               7,27 

M19 60 m                            Alkuerät

  1. Lauri Kirkkola                          TuUL                 6,94Q
  2. Jere Orjala                             LahdA                7,08Q
  3. Roni Ollikainen                         HKV                  7,12Q
  4. Frans Kapilo                            TuUL                 7,12Q
  5. Sakari Alanen                           TuUL                 7,14Q
  6. Juuso Malila                            LahdA                7,18Q
  7. Toni Sofronjuk                          HKV                  7,19q
  8. Ville Myllymäki                         KanksLei             7,21Q
  9. Samuli Bryggare                         HKV                  7,22q
 10. Ville Kiviniemi                         SotkJy               7,23q
 11. Juha-Matti Iso-Jaakkola                 LauttLu              7,24q
 12. Otto Ylöstalo                           IFSibboV             7,26q
 13. Riku Kuisma                             TuUL                 7,28q
 14. Sami Roos                               RaisKu               7,29q
 15. Jyri-Kasperi Pöntinen                   MikkKV               7,30q
 16. Antti Lasaroff                          LappUM               7,31 
 17. Ville-Pekka Kokko                       JoensKa              7,32 
 18. Kristian Honni                          EspTa                7,38 
 19. Teemu Vuoristo                          LänsiUU              7,40 
 20. Oula Nurmio                             ViipU                7,41 
 21. Timo Salomäki                           TuUL                 7,44 
 22. Markus Rahnu                            HKV                  7,46 
 23. Arttu Kuoreinen                         LänsiUU              7,49 
 24. Niko Kekki                              NoormNo              7,50 
 25. Joonatan Mero                           RaisKu               7,53 
 26. Tuomas Salmi                            HKV                  7,54 
 27. Kennet Baggström                        LänsiUU              7,55 
 28. Markus Törnblom                         LeppSi               7,56 
 28. Joonas Vainionpää                       KanksLei             7,56 
 30. Miikka Laiho                            RaisKu               7,60 
 31. Jami Kurki                              EspTa                7,73 
 31. Jose Saborit-Parjanen                   LappUM               7,73 
 33. Mikko Suhonen                           ImU                  7,75 
     Aleksi Lappalainen                      PolvijU                DQ 

Erä 1                

  1. Frans Kapilo                            TuUL                 7,12Q
  2. Samuli Bryggare                         HKV                  7,22q
  3. Oula Nurmio                             ViipU                7,41 
  4. Arttu Kuoreinen                         LänsiUU              7,49 
  5. Joonas Vainionpää                       KanksLei             7,56 

Erä 2                

  1. Roni Ollikainen                         HKV                  7,12Q
  2. Toni Sofronjuk                          HKV                  7,19q
  3. Niko Kekki                              NoormNo              7,50 
  4. Markus Törnblom                         LeppSi               7,56 

Erä 3                

  1. Ville Myllymäki                         KanksLei             7,21Q
  2. Sami Roos                               RaisKu               7,29q
  3. Kristian Honni                          EspTa                7,38 
  4. Joonatan Mero                           RaisKu               7,53 
  5. Jose Saborit-Parjanen                   LappUM               7,73 

Erä 4                

  1. Jere Orjala                             LahdA                7,08Q
  2. Otto Ylöstalo                           IFSibboV             7,26q
  3. Ville-Pekka Kokko                       JoensKa              7,32 
  4. Kennet Baggström                        LänsiUU              7,55 
  5. Mikko Suhonen                           ImU                  7,75 

Erä 5                

  1. Sakari Alanen                           TuUL                 7,14Q
  2. Ville Kiviniemi                         SotkJy               7,23q
  3. Markus Rahnu                            HKV                  7,46 
  4. Tuomas Salmi                            HKV                  7,54 
     Aleksi Lappalainen                      PolvijU                DQ 

Erä 6                

  1. Lauri Kirkkola                          TuUL                 6,94Q
  2. Juha-Matti Iso-Jaakkola                 LauttLu              7,24q
  3. Antti Lasaroff                          LappUM               7,31 
  4. Miikka Laiho                            RaisKu               7,60 
  5. Jami Kurki                              EspTa                7,73 

Erä 7                

  1. Juuso Malila                            LahdA                7,18Q
  2. Riku Kuisma                             TuUL                 7,28q
  3. Jyri-Kasperi Pöntinen                   MikkKV               7,30q
  4. Teemu Vuoristo                          LänsiUU              7,40 
  5. Timo Salomäki                           TuUL                 7,44 

M19 200 m                           Loppukilpailu

Erä 1                

  1. Ville Kortelainen                       LapLu               23,20 
  2. Christoffer Envall                      IKFalken            23,25 
  3. Sakari Alanen                           TuUL                23,50 
     Jere Orjala                             LahdA                 DNS 

Erä 2                

  1. Lauri Kirkkola                          TuUL                22,52 
  2. Santeri Tukia                           VilppV              22,76 
  3. Oula Nurmio                             ViipU               23,18 
  4. Frans Kapilo                            TuUL                23,24 

M19 200 m                           Alkuerät

  1. Lauri Kirkkola                          TuUL                22,78q
  2. Santeri Tukia                           VilppV              22,82q
  3. Frans Kapilo                            TuUL                22,95q
  4. Oula Nurmio                             ViipU               23,06q
  5. Ville Kortelainen                       LapLu               23,28q
  6. Christoffer Envall                      IKFalken            23,37q
  7. Jere Orjala                             LahdA               23,40q
  8. Sakari Alanen                           TuUL                23,57q
  9. Juuso Malila                            LahdA               23,62 
 10. Jyri-Kasperi Pöntinen                   MikkKV              23,63 
 11. Ossi Linkoaho                           HKV                 23,74 
 12. Ville-Pekka Kokko                       JoensKa             23,76 
 13. Aki Henttonen                           TuUL                23,82 
 14. Riku Kuisma                             TuUL                23,96 
 15. Kim Rantala                             LiedPa              23,97 
 16. Toni Laine                              RaisKu              24,05 
 17. Miikka Laiho                            RaisKu              24,16 
 18. Teemu Vuoristo                          LänsiUU             24,23 
 19. Kristian Honni                          EspTa               24,55 
 20. Arttu Kuoreinen                         LänsiUU             24,91 
 21. Tuomas Salmi                            HKV                 25,37 
 22. Jose Saborit-Parjanen                   LappUM              25,44 
 23. Lauri Hassi                             OrivPo              25,57 
 24. Stefan Ekblad                           KimSF               25,67 
 25. Salomon Koli                            LoimLei             25,73 
 26. Aleksi Lappalainen                      PolvijU             25,95 
 27. Mikko Suhonen                           ImU                 26,03 
 28. Juho Kare                               ForsSa              26,09 
 29. Jami Kurki                              EspTa               26,32 
     Antti Raskinen                          AnjLi                  DQ 
     Antti Lasaroff                          LappUM                 DQ 

Erä 1                

  1. Santeri Tukia                           VilppV              22,82q
  2. Sakari Alanen                           TuUL                23,57q
  3. Jose Saborit-Parjanen                   LappUM              25,44 
  4. Mikko Suhonen                           ImU                 26,03 

Erä 2                

  1. Lauri Kirkkola                          TuUL                22,78q
  2. Ville Kortelainen                       LapLu               23,28q
  3. Aleksi Lappalainen                      PolvijU             25,95 
     Antti Raskinen                          AnjLi                  DQ 

Erä 3                

  1. Frans Kapilo                            TuUL                22,95q
  2. Ossi Linkoaho                           HKV                 23,74 
  3. Kristian Honni                          EspTa               24,55 
  4. Salomon Koli                            LoimLei             25,73 

Erä 4                

  1. Oula Nurmio                             ViipU               23,06q
  2. Jere Orjala                             LahdA               23,40q
  3. Stefan Ekblad                           KimSF               25,67 
  4. Juho Kare                               ForsSa              26,09 

Erä 5                

  1. Christoffer Envall                      IKFalken            23,37q
  2. Juuso Malila                            LahdA               23,62 
  3. Aki Henttonen                           TuUL                23,82 
  4. Arttu Kuoreinen                         LänsiUU             24,91 

Erä 6                

  1. Jyri-Kasperi Pöntinen                   MikkKV              23,63 
  2. Riku Kuisma                             TuUL                23,96 
  3. Kim Rantala                             LiedPa              23,97 
  4. Jami Kurki                              EspTa               26,32 

Erä 7                

  1. Ville-Pekka Kokko                       JoensKa             23,76 
  2. Toni Laine                              RaisKu              24,05 
  3. Miikka Laiho                            RaisKu              24,16 
  4. Lauri Hassi                             OrivPo              25,57 

Erä 8                

  1. Teemu Vuoristo                          LänsiUU             24,23 
  2. Tuomas Salmi                            HKV                 25,37 
     Antti Lasaroff                          LappUM                 DQ 

M19 400 m

  1. Santeri Tukia                           VilppV              50,95 
  2. Christoffer Envall                      IKFalken            51,40 
  3. Ville Kortelainen                       LapLu               51,76 
  4. Aki Henttonen                           TuUL                52,25 
  5. Miikka Laiho                            RaisKu              52,34 
  6. Ossi Linkoaho                           HKV                 52,38 
  7. Christoffer Wärn                        IKFalken            53,20 
  8. Ville-Pekka Kokko                       JoensKa             54,23 
  9. Simo Seppälä                            TuUL                54,33 
 10. Anton Weckman                           LovTor              54,80 
 11. Lauri Hassi                             OrivPo              56,35 
 12. Tommi Nygård                            GamlakIF            58,05 
 13. Juho Kare                               ForsSa              58,61 
 14. Jesper Brännström                       GamlakIF          1.00,98 

Erä 1                

  1. Ville Kortelainen                       LapLu               51,76 
  2. Simo Seppälä                            TuUL                54,33 
  3. Tommi Nygård                            GamlakIF            58,05 

Erä 2                

  1. Aki Henttonen                           TuUL                52,25 
  2. Miikka Laiho                            RaisKu              52,34 
  3. Ville-Pekka Kokko                       JoensKa             54,23 
  4. Jesper Brännström                       GamlakIF          1.00,98 

Erä 3                

  1. Ossi Linkoaho                           HKV                 52,38 
  2. Christoffer Wärn                        IKFalken            53,20 
  3. Lauri Hassi                             OrivPo              56,35 
  4. Juho Kare                               ForsSa              58,61 

Erä 4                

  1. Santeri Tukia                           VilppV              50,95 
  2. Christoffer Envall                      IKFalken            51,40 
  3. Anton Weckman                           LovTor              54,80 

M19 800 m

  1. Mikko Pellinen                          KauhVi            2.00,49 
  2. Otto Hartikainen                        VirolSa           2.00,81 
  3. Janne Hautala                           TeuvRi            2.01,40 
  4. Tommi Vilkko                            TampPy            2.02,03 
  5. Eetu Lindfors                           KarhKa            2.02,36 
  6. Jouni Virtanen                          HKV               2.04,05 
  7. Lasse Thiel                             EspTa             2.04,25 
  8. Markus Jokinen                          KristU            2.04,98 
  9. Jimmy Finnholm                          IKFalken          2.05,28 
 10. Ossi Vuorinen                           NaantLöy          2.05,68 
 11. Jaakko Julkunen                         LapVei            2.09,03 
 12. Tommi Nygård                            GamlakIF          2.09,27 
 13. Leo Lindroos                            KarhKa            2.10,21 
 14. Tuomas Kononen                          ForsSa            2.10,86 
 15. Emil Storlund                           IFVOM             2.13,20 

Erä 1                

  1. Eetu Lindfors                           KarhKa            2.02,36 
  2. Markus Jokinen                          KristU            2.04,98 
  3. Jaakko Julkunen                         LapVei            2.09,03 
  4. Tommi Nygård                            GamlakIF          2.09,27 
  5. Leo Lindroos                            KarhKa            2.10,21 
  6. Tuomas Kononen                          ForsSa            2.10,86 
  7. Emil Storlund                           IFVOM             2.13,20 

Erä 2                

  1. Mikko Pellinen                          KauhVi            2.00,49 
  2. Otto Hartikainen                        VirolSa           2.00,81 
  3. Janne Hautala                           TeuvRi            2.01,40 
  4. Tommi Vilkko                            TampPy            2.02,03 
  5. Jouni Virtanen                          HKV               2.04,05 
  6. Lasse Thiel                             EspTa             2.04,25 
  7. Jimmy Finnholm                          IKFalken          2.05,28 
  8. Ossi Vuorinen                           NaantLöy          2.05,68 

M19 3000 m


  1. Oskari Pennanen                         JuuanJä           8.53,72 
  2. Eetu Lindfors                           KarhKa            9.06,89 
  3. Leo Lindroos                            KarhKa            9.23,82 
  4. Antti-Pekka Niinistö                    PaimU             9.29,75 
  5. Jaakko Julkunen                         LapVei            9.29,76 
  6. Janne Hautala                           TeuvRi            9.35,86 
  7. Toni Ailama                             LahdA             9.56,30 
  8. Tuomas Kononen                          ForsSa            9.59,40 
  9. Tommi Hytönen                           KU-58            10.01,56 
     Jouni Virtanen                          HKV                   DNF 
     Kari Hallanheimo                        TarvasjU               DQ 

M19 60 m aj                         Loppukilpailu


  1. Toni Sofronjuk                          HKV                  8,07 
  2. Sami Roos                               RaisKu               8,09 
  3. Roni Ollikainen                         HKV                  8,16 
  4. Samuli Bryggare                         HKV                  8,24 
  5. Sami Kärri                              TuUL                 8,24 

M19 60 m aj                         Alkuerät

  1. Toni Sofronjuk                          HKV                  8,09Q
  2. Samuli Bryggare                         HKV                  8,29Q
  3. Roni Ollikainen                         HKV                  8,33q
  4. Sami Kärri                              TuUL                 8,42q
  4. Sami Roos                               RaisKu               8,42Q
  6. Simo Seppälä                            TuUL                 8,44 
  7. Tuure Hollo                             LänsiUU              8,53 
  8. Arttu Kuoreinen                         LänsiUU              8,57 
  9. Teemu Vuoristo                          LänsiUU              8,61 
 10. Jussi Kaavi                             HKV                  8,67 
 11. Jesse Santanen                          LoimLei              8,69 
 12. Stefan Ekblad                           KimSF                9,07 
 13. Otto Pankkonen                          ViipU                9,16 
     Santeri Kokkinen                        OulPy                 DNS 

Erä 1                

  1. Sami Roos                               RaisKu               8,42Q
  2. Simo Seppälä                            TuUL                 8,44 
  3. Tuure Hollo                             LänsiUU              8,53 
  4. Jussi Kaavi                             HKV                  8,67 
  5. Otto Pankkonen                          ViipU                9,16 

Erä 2                

  1. Samuli Bryggare                         HKV                  8,29Q
  2. Sami Kärri                              TuUL                 8,42q
  3. Arttu Kuoreinen                         LänsiUU              8,57 
  4. Jesse Santanen                          LoimLei              8,69 
  5. Stefan Ekblad                           KimSF                9,07 

Erä 3                

  1. Toni Sofronjuk                          HKV                  8,09Q
  2. Roni Ollikainen                         HKV                  8,33q
  3. Teemu Vuoristo                          LänsiUU              8,61 
     Santeri Kokkinen                        OulPy                 DNS 

M19 5000 m kävely


  1. Tuukka Grönholm                         LappUM           29.11,19 
  2. Tuomas Ranua                            TampU            35.19,44 

M19 Korkeus

  1. Jarkko Parkkonen                        KyyjKy                201 
         193 196 199 201 204
           O   O  XO  XO XXX
  2. Tero Huovinen                           OulPy                 199 
         193 196 199 201
           O   O  XO XXX
  3. Joonas Jokivartio                       OulPy                 196 
         193 196 199    
         XXO   O XXX    
  4. Frans Kapilo                            TuUL                  196 
         193 196 199
           O  XO XXX
  5. Maarek Palla                            HelsKT                188 
         183 188 193
         X--   O XXX
  6. Tuure Hollo                             LänsiUU               188 
         183 188 193
          XO XXO XXX
  7. Esa Hyytiäinen                          KU-58                 188 
         178 183 188 196
          XO XXO XXO XXX
  8. Salomon Koli                            LoimLei               173 
         168 173 178
           O  XO XXX
     Joli Koivu                              IFLänken              DNS 
        
        

M19 Seiväs

  1. Joonas Jokivartio                       OulPy                 477 
         467 472 477 482    
          XO   O   O XXX    
  2. Jussi Kaavi                             HKV                   472 
         457 467 472 477    
           O   O  XO XXX    
  3. Tuure Hollo                             LänsiUU               437 
         417 427 437 447    
           O   O   O XXX    
  3. Kalle Harmaala                          KouvU                 437 
         427 437 447    
           O   O XXX    
  5. Tuomas Outinen                          TaipKi                437 
         427 437 447    
          XO XXO XXX    
  6. Matias Hellsten                         PiikkKe               427 
         417 427 437    
           O   O XXX    
  7. Aapo Kaasalainen                        NokU                  417 
         417 427    
          XO XXX    
  7. Eetu Taskinen                           LahdA                 417 
         417 427 437    
          XO   - XXX    
  9. Tuomas Kaasalainen                      NokU                  417 
         397 407 417 427    
           O XXO  XO XXX    
 10. Valtteri Välimäki                       NoormNo               407 
         397 407 417    
           O   O XXX    
 11. Mikko Soukka                            TaipKi                397 
         387 397 407    
         XXO XXO XXX    
     Perttu Korhonen                         SotkJy                 NH 
         457    
         XXX    
     Markus Rahnu                            HKV                    NH 
         377 387
         X--  XX
     Chalerm Uthensut                        TuUL                   NH 
         377    
         XXX    

M19 Pituus

  1. Roni Ollikainen                         HKV                  7,37                 
          7,35  7,22  7,06  7,37  7,34  7,28
                                            
  2. Samuli Bryggare                         HKV                  7,30                 
          6,94  6,85  4,81     X  7,30     X
                                            
  3. Otto Ylöstalo                           IFSibboV             6,87                 
          6,78     X     X  6,87  6,71     X
                                            
  4. Juha Sola                               NaantLöy             6,63                 
          6,33  6,42  6,56  6,41  6,42  6,63
                                            
  5. Joli Koivu                              IFLänken             6,50                 
          6,50  3,74     X  6,39  6,44     X
                                            
  6. Toni Raunio                             KU-58                6,50                 
          6,06  6,16  6,50     X     X     X
                                            
  7. Juho Sanaslahti                         KaipVi               6,45                 
          6,29  6,45  6,43  6,42     -     -
                                            
  8. Sakari Alanen                           TuUL                 6,40                 
             X  6,40  6,36     X     X  6,22
                                            
  9. Kim Rantala                             LiedPa               6,27                 
          6,27     X  5,99
                          
 10. Matti Mäkitalo                          PaimU                6,24                 
             X  6,24  6,16      
                                
 11. Timo Salomäki                           TuUL                 6,23                 
          6,12  6,06  6,23
                          
 12. Niko Kekki                              NoormNo              5,90                 
          5,90     X     X
                          
     Joonatan Mero                           RaisKu                DNS                 
        
        

M19 Kolmiloikka

  1. Juho Sanaslahti                         KaipVi              14,57                 
         14,14 14,55 14,57 14,53 14,48 13,02
                                            
  2. Otto Ylöstalo                           IFSibboV            14,12                 
         13,41 13,44 13,41 13,84 13,65 14,12
                                            
  3. Johannes Kankila                        TampU               13,93                 
         13,36 13,54 13,45     X 13,79 13,93
                                            
  4. Kalle Reunanen                          LiedPa              13,75                 
         13,21 13,61 13,47     X 13,24 13,75
                                            
  5. Jaakko Vahtera                          NurmijYU            13,51                 
         13,49 13,51 13,35 13,44 13,27     X
                                            
  6. Toni Raunio                             KU-58               13,48                 
         13,01 13,10     X     X 12,93 13,48
                                            
  7. Matti Mäkitalo                          PaimU               13,45                 
         13,43 13,23     X 13,45 12,86     X
                                            
  8. Liangyu Chen                            ViipU               12,95                 
         12,80     X 12,49 12,95 12,83 12,89
                                            
  9. Niko Grönlund                           TurWei              12,61                 
         12,61     X 12,35
                          
 10. Tuomas Kekki                            ForsSa              12,56                 
         12,56 12,41 12,43
                          
 11. Emil Storlund                           IFVOM               12,51                 
         12,45     X 12,51
                          
 12. Pietu Pankkonen                         ViipU               11,79                 
             X 11,79     X
                          
     Joel Tommila                            TuUL                   NM                 
             X     X     X
                          

M19 Kuula

  1. Tuomas Martin                           TampU               16,88 
          16,75  16,56  16,66  16,88      X  16,74
  2. Ville Halvari                           TuusU               16,79 
          16,40  16,02  16,50  16,79  16,23  15,68
  3. Mikko Toiviainen                        LoimJa              16,65 
          16,27  16,14  15,81  16,00  16,30  16,65
  4. Aleksi Stranden                         JoensKa             16,37 
          15,93  16,24  15,88  15,57  15,96  16,37
  5. Tuomas Laaksonen                        TuUL                13,97 
              X      X  13,97      X  13,79      X
  6. Juha Sola                               NaantLöy            13,66 
          12,56      X  12,91  13,66      X  13,33
  7. Markus Rahnu                            HKV                 13,14 
          12,48  12,18  12,90  12,37  12,83  13,14
  8. Lauri Laitinen                          OrimJy              12,49 
          10,18  11,67  12,03  12,23  11,78  12,49

M22 60 m                            Loppukilpailu


  1. Hannu Ali-Huokuna                       ViipU                6,85 
  2. Marho Akpomuje                          TuUL                 6,88 
  3. Eero Haapala                            JalasjJa             6,93 
  4. Arttu Niinikoski                        HIFK                 7,04 
  5. Eemeli Salomäki                         SomE                 7,08 

M22 60 m                            Välierät

  1. Hannu Ali-Huokuna                       ViipU                6,96Q
  2. Eero Haapala                            JalasjJa             6,97Q
  3. Marho Akpomuje                          TuUL                 7,02Q
  4. Arttu Niinikoski                        HIFK                 7,02q
  5. Eemeli Salomäki                         SomE                 7,10q
  6. Aleksi Mäkinen                          ÄhtU                 7,13 
  7. Teemu Poikela                           KarhU                7,15 
  8. Riku Nevavuo                            LahdA                7,19 
  9. Sami Laukkanen                          ParikkU              7,21 
 10. Kimmo Kero                              KanksLei             7,24 
 11. Teemu Penttilä                          EspTa                7,28 
 12. Heikki Villa                            TuUL                 7,40 
 13. Juho Launto                             SauvU                7,46 
 14. Mats Peräsalo                           EsboIF               7,46 
 15. Arttu Hirvonen                          LapLu                7,52 

Erä 1                

  1. Marho Akpomuje                          TuUL                 7,02Q
  2. Arttu Niinikoski                        HIFK                 7,02q
  3. Sami Laukkanen                          ParikkU              7,21 
  4. Kimmo Kero                              KanksLei             7,24 
  5. Juho Launto                             SauvU                7,46 

Erä 2                

  1. Eero Haapala                            JalasjJa             6,97Q
  2. Eemeli Salomäki                         SomE                 7,10q
  3. Teemu Poikela                           KarhU                7,15 
  4. Teemu Penttilä                          EspTa                7,28 
  5. Heikki Villa                            TuUL                 7,40 

Erä 3                

  1. Hannu Ali-Huokuna                       ViipU                6,96Q
  2. Aleksi Mäkinen                          ÄhtU                 7,13 
  3. Riku Nevavuo                            LahdA                7,19 
  4. Mats Peräsalo                           EsboIF               7,46 
  5. Arttu Hirvonen                          LapLu                7,52 

M22 60 m                            Alkuerät

  1. Hannu Ali-Huokuna                       ViipU                6,93Q
  2. Marho Akpomuje                          TuUL                 7,02Q
  3. Eemeli Salomäki                         SomE                 7,05Q
  4. Eero Haapala                            JalasjJa             7,07Q
  5. Arttu Niinikoski                        HIFK                 7,08Q
  6. Aleksi Mäkinen                          ÄhtU                 7,13Q
  7. Riku Nevavuo                            LahdA                7,17Q
  8. Kimmo Kero                              KanksLei             7,19Q
  9. Teemu Penttilä                          EspTa                7,20Q
 10. Teemu Poikela                           KarhU                7,26Q
 11. Mats Peräsalo                           EsboIF               7,32q
 12. Juho Launto                             SauvU                7,37q
 13. Sami Laukkanen                          ParikkU              7,37Q
 14. Arttu Hirvonen                          LapLu                7,38Q
 15. Heikki Villa                            TuUL                 7,40q
 16. Elmeri Siltaloppi                       TampPy               7,48 
 17. Henri Landvik                           PargIF               7,60 
 18. Jukka Moisio                            TuUL                 7,61 
 19. Antti Tanhuamäki                        SavonlRie            7,70 
 20. Matti Aaltonen                          MuurY                7,73 
 21. Otto Raja-aho                           ÄhtU                 8,47 

Erä 1                

  1. Eemeli Salomäki                         SomE                 7,05Q
  2. Teemu Penttilä                          EspTa                7,20Q
  3. Mats Peräsalo                           EsboIF               7,32q

Erä 2                

  1. Eero Haapala                            JalasjJa             7,07Q
  2. Riku Nevavuo                            LahdA                7,17Q
  3. Matti Aaltonen                          MuurY                7,73 
  4. Otto Raja-aho                           ÄhtU                 8,47 

Erä 3                

  1. Marho Akpomuje                          TuUL                 7,02Q
  2. Sami Laukkanen                          ParikkU              7,37Q
  3. Jukka Moisio                            TuUL                 7,61 
  4. Antti Tanhuamäki                        SavonlRie            7,70 

Erä 4                

  1. Aleksi Mäkinen                          ÄhtU                 7,13Q
  2. Kimmo Kero                              KanksLei             7,19Q
  3. Henri Landvik                           PargIF               7,60 

Erä 5                

  1. Arttu Niinikoski                        HIFK                 7,08Q
  2. Teemu Poikela                           KarhU                7,26Q
  3. Juho Launto                             SauvU                7,37q
  4. Elmeri Siltaloppi                       TampPy               7,48 

Erä 6                

  1. Hannu Ali-Huokuna                       ViipU                6,93Q
  2. Arttu Hirvonen                          LapLu                7,38Q
  3. Heikki Villa                            TuUL                 7,40q

M22 200 m                           Loppukilpailu

Erä 1                

  1. Henri Landvik                           PargIF              24,28 
  2. Joni Ilanen                             RiihimKi            24,36 
  3. Heikki Villa                            TuUL                24,81 
     Juha Virkkunen                          TampPy                DNS 

Erä 2                

  1. Panu Pasanen                            VihdVie             23,25 
  2. Teemu Poikela                           KarhU               23,44 
  3. Ismo Pekkanen                           KarhKa              24,01 
  4. Sami Laukkanen                          ParikkU             24,07 

M22 200 m                           Alkuerät

Erä 1                

  1. Sami Laukkanen                          ParikkU             23,70q
  2. Ismo Pekkanen                           KarhKa              23,84q
  3. Juha Virkkunen                          TampPy              24,78q

Erä 2                

  1. Teemu Poikela                           KarhU               23,67q
  2. Joni Ilanen                             RiihimKi            24,33q
  3. Henri Landvik                           PargIF              24,41q

Erä 3                

  1. Panu Pasanen                            VihdVie             23,42q
  2. Heikki Villa                            TuUL                24,64q
  3. Matti Aaltonen                          MuurY               24,80 
  4. Markus Kananoja                         KurikRy             27,89 

M22 400 m

  1. Lauri Kohtamäki                         NoormNo             49,70 
  2. Panu Pasanen                            VihdVie             51,55 
  3. Ismo Pekkanen                           KarhKa              52,09 
  4. Mikko Kelottijärvi                      LapLu               52,53 
  5. Juho Launto                             SauvU               53,37 
  6. Teemu Raittinen                         KurikRy             53,59 
  7. Tobias Öhman                            EsboIF              54,56 
  8. Jesse Jokinen                           SysmSi              54,70 
  9. Juhamatti Nipuli                        HeinI               54,88 
 10. Petri Lemmetyinen                       KU-58               56,05 
 11. Magnus Arnkil                           IngåIF              56,40 
     Jarkko Pekkala                          LapLu                 DNS 

Erä 1                

  1. Juho Launto                             SauvU               53,37 
  2. Teemu Raittinen                         KurikRy             53,59 
  3. Jesse Jokinen                           SysmSi              54,70 
     Jarkko Pekkala                          LapLu                 DNS 

Erä 2                

  1. Ismo Pekkanen                           KarhKa              52,09 
  2. Tobias Öhman                            EsboIF              54,56 
  3. Juhamatti Nipuli                        HeinI               54,88 
  4. Petri Lemmetyinen                       KU-58               56,05 

Erä 3                

  1. Lauri Kohtamäki                         NoormNo             49,70 
  2. Panu Pasanen                            VihdVie             51,55 
  3. Mikko Kelottijärvi                      LapLu               52,53 
  4. Magnus Arnkil                           IngåIF              56,40 

M22 800 m

  1. Anders Lindahl                          IFLänken          1.56,33 
  2. Tuomo Salonen                           EspTa             1.57,25 
  3. Panu Jantunen                           ImU               1.57,32 
  4. Ilari Piipponen                         KarhKa            2.00,21 
  5. Frank Lindqvist                         IFLänken          2.00,79 
  6. Kristoffer Fant                         IFLänken          2.00,87 
  7. Lauri Holappa                           OulPy             2.00,91 
  8. Simon Ylinen                            TuUL              2.00,98 
  9. Pyry Sipilä                             KerU              2.01,83 
 10. Johannes Brunila                        TuUL              2.02,67 
 11. Teemu Raittinen                         KurikRy           2.04,26 
 12. Iiro Heino                              PorinYU           2.04,80 
 13. Jussi Lammi                             TeivoSt           2.05,67 
 14. Tommi Heittola                          TampU             2.06,76 
     Juhamatti Nipuli                        HeinI                 DNF 

Erä 1                

  1. Ilari Piipponen                         KarhKa            2.00,21 
  2. Simon Ylinen                            TuUL              2.00,98 
  3. Pyry Sipilä                             KerU              2.01,83 
  4. Johannes Brunila                        TuUL              2.02,67 
  5. Jussi Lammi                             TeivoSt           2.05,67 
  6. Tommi Heittola                          TampU             2.06,76 
     Juhamatti Nipuli                        HeinI                 DNF 

Erä 2                

  1. Anders Lindahl                          IFLänken          1.56,33 
  2. Tuomo Salonen                           EspTa             1.57,25 
  3. Panu Jantunen                           ImU               1.57,32 
  4. Frank Lindqvist                         IFLänken          2.00,79 
  5. Kristoffer Fant                         IFLänken          2.00,87 
  6. Lauri Holappa                           OulPy             2.00,91 
  7. Teemu Raittinen                         KurikRy           2.04,26 
  8. Iiro Heino                              PorinYU           2.04,80 

M22 1500 m

  1. Anders Lindahl                          IFLänken          3.59,72 
  2. Tuomo Salonen                           EspTa             4.00,41 
  3. Jari Räsänen                            PolvijU           4.01,80 
  4. Ilari Piipponen                         KarhKa            4.06,27 
  5. Joonas Lehtinen                         TuUL              4.06,73 
  6. Pekka Toivola                           JoensKa           4.08,24 
  7. Panu Jantunen                           ImU               4.09,80 
  8. Johannes Brunila                        TuUL              4.10,09 
  9. Lauri Holappa                           OulPy             4.10,95 
 10. Pyry Sipilä                             KerU              4.12,50 
 11. Toni Lindström                          TeivoSt           4.13,09 
 12. Aleksi Ikonen                           JoensKa           4.15,24 
 13. Joni Jäntti                             SavonlRie         4.21,82 
 14. Veli-Jukka Hattula                      KristU            4.29,08 
 15. Reijo Ronnila                           HeinI             4.41,77 

Erä 1                

  1. Johannes Brunila                        TuUL              4.10,09 
  2. Lauri Holappa                           OulPy             4.10,95 
  3. Pyry Sipilä                             KerU              4.12,50 
  4. Toni Lindström                          TeivoSt           4.13,09 
  5. Aleksi Ikonen                           JoensKa           4.15,24 
  6. Joni Jäntti                             SavonlRie         4.21,82 
  7. Veli-Jukka Hattula                      KristU            4.29,08 
  8. Reijo Ronnila                           HeinI             4.41,77 

Erä 2                

  1. Anders Lindahl                          IFLänken          3.59,72 
  2. Tuomo Salonen                           EspTa             4.00,41 
  3. Jari Räsänen                            PolvijU           4.01,80 
  4. Ilari Piipponen                         KarhKa            4.06,27 
  5. Joonas Lehtinen                         TuUL              4.06,73 
  6. Pekka Toivola                           JoensKa           4.08,24 
  7. Panu Jantunen                           ImU               4.09,80 

M22 3000 m


  1. Rami Tuokko                             NaantLöy          8.39,07 
  2. Joonas Lehtinen                         TuUL              8.39,78 
  3. Pekka Toivola                           JoensKa           8.49,89 
  4. Jari Räsänen                            PolvijU           8.54,22 
  5. Ilari Piipponen                         KarhKa            8.55,68 
  6. Juuso Metsälä                           SjundeåIF         9.04,28 
  7. Tommi Heittola                          TampU             9.06,45 
  8. Joni Jäntti                             SavonlRie         9.28,06 
  9. Toni Lindström                          TeivoSt           9.29,39 
     Johannes Brunila                        TuUL                  DNF 
     Aleksi Ikonen                           JoensKa               DNF 
     Reijo Ronnila                           HeinI                 DNF 

M22 60 m aj                         Loppukilpailu


  1. Otto Kilpi                              NokU                 7,98 
  2. Teemu Penttilä                          EspTa                8,22 
  3. Tero Sarkala                            LiedPa               8,32 
  4. Petri Lemmetyinen                       KU-58                8,44 
  5. Arttu Hirvonen                          LapLu                8,45 

M22 60 m aj                         Alkuerät

  1. Otto Kilpi                              NokU                 8,13Q
  2. Tero Sarkala                            LiedPa               8,31Q
  3. Teemu Penttilä                          EspTa                8,34q
  4. Arttu Hirvonen                          LapLu                8,34q
  5. Petri Lemmetyinen                       KU-58                8,53Q
  6. Tuomas Dunkel                           EspTa                8,76 
  7. Samu Oras                               HarjaJ               8,79 
  8. Tuomas Kiviaho                          SoinSi               8,80 
  9. Elmeri Siltaloppi                       TampPy               8,82 
 10. Iiro Hölttä                             MikkKV               8,87 
 11. Anssi Saarela                           KarhKa               9,03 
 12. Otto Raja-aho                           ÄhtU                10,60 
     Arttu Niinikoski                        HIFK                  DNS 

Erä 1                

  1. Tero Sarkala                            LiedPa               8,31Q
  2. Teemu Penttilä                          EspTa                8,34q
  3. Tuomas Kiviaho                          SoinSi               8,80 
  4. Iiro Hölttä                             MikkKV               8,87 

Erä 2                

  1. Petri Lemmetyinen                       KU-58                8,53Q
  2. Samu Oras                               HarjaJ               8,79 
  3. Anssi Saarela                           KarhKa               9,03 
     Arttu Niinikoski                        HIFK                  DNS 

Erä 3                

  1. Otto Kilpi                              NokU                 8,13Q
  2. Arttu Hirvonen                          LapLu                8,34q
  3. Tuomas Dunkel                           EspTa                8,76 
  4. Elmeri Siltaloppi                       TampPy               8,82 
  5. Otto Raja-aho                           ÄhtU                10,60 

M22 5000 m kävely


  1. Risko Nogelainen                        KU-58            23.32,21 
     Sydney Kitchen                          TampU                  DQ 

M22 Korkeus

  1. Niko Kyyhkynen                          EspTa                 202 
         202 215    
         XXO XXX    
  2. Miika Vaara                             LapLu                 189 
         184 189 194    
           O XXO XXX    
     Eeropekka Uusimäki                      MerikI                 NH 
         194    
         XXX    

M22 Seiväs

  1. Eemeli Salomäki                         SomE                  537 
         517 522 527 532 537 542 547 552 555
          XO   - XXO   -   O   -   -   - XXX
  2. Jere Bergius                            VesilVi               517 
         517 522 527 532 537
         XXO   -   - XX-   X
  3. Jouni Marjaniemi                        VehmKi                482 
         482 487 492 499 502
           O   -   -   - XXX
  4. Jussi Vähätiitto                        OulPy                 482 
         482 487 492 497 502
          XO   -   -   - XXX
  5. Akseli Välimäki                         NoormNo               472 
         457 467 472 477 482
           O   -   O   - XXX
  6. Juhani Pyhäranta                        MynämI                457 
         437 447 457 467
           O  XO XXO XXX
  7. Petri Lemmetyinen                       KU-58                 437 
         427 437 447
           O  XO XXX
     Samuli Järvelä                          SoinSi                 NH 
         482
         XXX
Kilpailun ulkopuolella
     Mikael Westö                            IFFemman              527 
         527 532 537 542
          XO   -   - XXX
     Matti Mononen                           LappUM                 NH 
         555
         XXX

M22 Pituus

  1. Mikko Kivinen                           LohtVei              7,73                 
          7,26     X  7,55     X  7,73     X
                                            
  2. Otto Kilpi                              NokU                 7,57                 
             X  6,94  7,40     X  7,38  7,57
                                            
  3. Eero Haapala                            JalasjJa             7,13                 
          6,99  6,90     X     X  7,13     X
                                            
  4. Aleksi Haapakoski                       OulPy                7,05                 
             X  6,53  6,95     X     X  7,05
                                            
  5. Jyri Fält                               OulPy                6,62                 
          6,31  6,37  6,25  6,27  6,33  6,62
                                            
  6. Dom Hongisto                            JalasjJa             6,52                 
             X     X  6,52  6,49     X     X
                                            
  7. Matti Särkelä                           PudasjU              6,35                 
          6,27  6,35     X  6,17     X     X
                                            
  8. Eetu Pyy                                LappVei              6,24                 
          6,24     X     X     X     X     X
                                            
  9. Andreas Kastren                         HIFK                 6,14                 
          2,50     X  6,14
                          

M22 Kolmiloikka
  1. Antti Inkinen                           ImU                 14,59                 
            X      X  14,59      X  14,56      X
  2. Kim von Gerich                          VihdVie             14,44                 
        13,84  14,29  14,43  14,44      -  14,14
  3. Tomi Litendahl                          ViitVi              13,98                 
        13,21  13,68      X  13,98      X      X
  4. Matti Särkelä                           PudasjU             13,69                 
            X      X  13,55      X  13,69      X
  5. Miikka Lehtonen                         LänsiUU             12,69                 
        12,90  12,50      X  13,69  11,80  13,48
  6. Jouni Ruohonen                          TaivTa              12,48                 
            X  12,45  12,15  12,48  12,41  12,93

M22 Kuula

  1. Niko Hauhia                             KarhU               17,24 
          16,98  16,66  16,03  17,24  16,63  17,00
  2. Joni Mattila                            HimU                16,63 
          15,67  16,21  16,04      X  16,63  16,33
  3. Henri Pakisjärvi                        KuivAu              16,56 
          16,17  15,80  16,56      X  16,03  16,25
  4. Jussi Tukeva                            ÄhtU                15,83 
          15,46  15,11  15,83      X  15,79  15,66
  5. Tomas Söderlund                         IFRaseb             15,67 
          14,93  15,49  15,56  15,66  15,61  15,67
  6. Mikko Heikkilä                          PellPo              15,65 
          14,58  15,04  15,24  15,25  14,94  15,65
  7. Jani Santala                            HimU                15,35 
          14,54  14,69  14,76  15,06  14,93  15,35
  8. Hannu Jalonen                           ParkU               15,35 
              X      X  14,97  15,01  15,35  15,01
  9. Jesse Jokinen                           SysmSi              10,41 
              X  10,41      X       

N17 60 m                            Loppukilpailu


  1. Nooralotta Neziri                       PorinYU              7,57 
  2. Milja Thureson                          TurTo                7,65 
  3. Jenni Jokinen                           NakkVire             7,72 
  4. Jasmina Limnell                         PorinYU              7,95 
     Hanna Kuhmonen                          TuUL                  DNS 

N17 60 m                            Välierät

  1. Nooralotta Neziri                       PorinYU              7,70Q
  2. Milja Thureson                          TurTo                7,75Q
  3. Jenni Jokinen                           NakkVire             7,79Q
  4. Hanna Kuhmonen                          TuUL                 7,79q
  5. Jasmina Limnell                         PorinYU              7,88q
  6. Lotta Harala                            TampPy               7,92 
  7. Ilona Arola                             MikkKV               7,94 
  8. Salli Kokkinen                          OulPy                8,00 
  9. Maiju Pokkinen                          TampPy               8,01 
 10. Henna Palosaari                         OulPy                8,02 
 11. Jonna Julin                             IFNykn               8,03 
 12. Alisa Heikkinen                         HyvsU                8,03 
 13. Jutta Luhtala                           LiedPa               8,04 
 14. Hanna Vihervaara                        HKV                  8,05 
 15. Emmi Mäkinen                            JyväskKU             8,20 

Erä 1                

  1. Milja Thureson                          TurTo                7,75Q
  2. Jasmina Limnell                         PorinYU              7,88q
  3. Ilona Arola                             MikkKV               7,94 
  4. Salli Kokkinen                          OulPy                8,00 
  5. Alisa Heikkinen                         HyvsU                8,03 

Erä 2                

  1. Nooralotta Neziri                       PorinYU              7,70Q
  2. Maiju Pokkinen                          TampPy               8,01 
  3. Henna Palosaari                         OulPy                8,02 
  4. Jonna Julin                             IFNykn               8,03 
  5. Emmi Mäkinen                            JyväskKU             8,20 

Erä 3                

  1. Jenni Jokinen                           NakkVire             7,79Q
  2. Hanna Kuhmonen                          TuUL                 7,79q
  3. Lotta Harala                            TampPy               7,92 
  4. Jutta Luhtala                           LiedPa               8,04 
  5. Hanna Vihervaara                        HKV                  8,05 

N17 60 m                            Alkuerät

  1. Nooralotta Neziri                       PorinYU              7,78Q
  2. Hanna Kuhmonen                          TuUL                 7,79Q
  3. Ilona Arola                             MikkKV               7,83Q
  4. Milja Thureson                          TurTo                7,87Q
  5. Jenni Jokinen                           NakkVire             7,88Q
  6. Maiju Pokkinen                          TampPy               7,90Q
  7. Henna Palosaari                         OulPy                7,91Q
  8. Lotta Harala                            TampPy               7,94Q
  9. Salli Kokkinen                          OulPy                7,94q
 10. Jutta Luhtala                           LiedPa               7,97q
 11. Emmi Mäkinen                            JyväskKU             7,98q
 12. Jonna Julin                             IFNykn               7,99q
 13. Jasmina Limnell                         PorinYU              7,99Q
 14. Hanna Vihervaara                        HKV                  7,99q
 15. Alisa Heikkinen                         HyvsU                8,00q
 16. Sanni Rajaniemi                         YlistKV              8,02 
 17. Janita Tammisalo                        KangU                8,04 
 18. Sini Koskivaara                         EspTa                8,05 
 19. Emilia Tuikka                           LohtVei              8,05 
 20. Julia Roos                              EspTa                8,06 
 21. Sari Nevanpää                           PorinYU              8,09 
 22. Jatta-Juulia Hanski                     KarhU                8,09 
 23. Anniina Linnakoski                      NummKip              8,10 
 24. Laura Pihkala                           TampPy               8,14 
 25. Laura Kiltilä                           KU-58                8,15 
 26. Julia Raerinne                          HKV                  8,16 
 27. Nanne Kolehmainen                       NurmijYU             8,18 
 28. Nina Nordblad                           IFRaseb              8,24 
 29. Matleena Kuure                          AlatPi               8,24 
 30. Mari Sipilä                             TammRy               8,28 
 31. Oona Björklund                          KouvU                8,32 
 32. Heidi Pasma                             OulPy                8,32 
 33. Riina Sundqvist                         HKV                  8,32 
 34. Mira Purovaara                          ImU                  8,33 
 35. Kaisa Pakarinen                         HKV                  8,35 
 36. Jutta-Janita Suomalainen                JämsI                8,45 
 37. Tiia Nurminen                           MikkKV               8,45 
 38. Pauliina Ainasoja                       OulPy                8,47 
 39. Heidi Haapiainen                        RistU                8,64 
 40. Salli Kirvesmies                        MikkKV               8,66 
 41. Niina Schroderus                        OulPy                8,74 
 42. Meri Kuusela                            RistU                9,12 

Erä 1                

  1. Lotta Harala                            TampPy               7,94Q
  2. Salli Kokkinen                          OulPy                7,94q
  3. Laura Pihkala                           TampPy               8,14 
  4. Jutta-Janita Suomalainen                JämsI                8,45 
  5. Heidi Haapiainen                        RistU                8,64 

Erä 2                

  1. Nooralotta Neziri                       PorinYU              7,78Q
  2. Emmi Mäkinen                            JyväskKU             7,98q
  3. Alisa Heikkinen                         HyvsU                8,00q
  4. Sini Koskivaara                         EspTa                8,05 
  5. Kaisa Pakarinen                         HKV                  8,35 

Erä 3                

  1. Milja Thureson                          TurTo                7,87Q
  2. Janita Tammisalo                        KangU                8,04 
  3. Sari Nevanpää                           PorinYU              8,09 
  4. Mari Sipilä                             TammRy               8,28 
  5. Salli Kirvesmies                        MikkKV               8,66 

Erä 4                

  1. Jenni Jokinen                           NakkVire             7,88Q
  2. Hanna Vihervaara                        HKV                  7,99q
  3. Anniina Linnakoski                      NummKip              8,10 
  4. Heidi Pasma                             OulPy                8,32 
  5. Pauliina Ainasoja                       OulPy                8,47 

Erä 5                

  1. Ilona Arola                             MikkKV               7,83Q
  2. Sanni Rajaniemi                         YlistKV              8,02 
  3. Nanne Kolehmainen                       NurmijYU             8,18 
  4. Matleena Kuure                          AlatPi               8,24 

Erä 6                

  1. Hanna Kuhmonen                          TuUL                 7,79Q
  2. Jutta Luhtala                           LiedPa               7,97q
  3. Emilia Tuikka                           LohtVei              8,05 
  4. Riina Sundqvist                         HKV                  8,32 
  5. Meri Kuusela                            RistU                9,12 

Erä 7                

  1. Jasmina Limnell                         PorinYU              7,99Q
  2. Julia Roos                              EspTa                8,06 
  3. Nina Nordblad                           IFRaseb              8,24 
  4. Mira Purovaara                          ImU                  8,33 
  5. Niina Schroderus                        OulPy                8,74 

Erä 8                

  1. Maiju Pokkinen                          TampPy               7,90Q
  2. Jatta-Juulia Hanski                     KarhU                8,09 
  3. Laura Kiltilä                           KU-58                8,15 
  4. Oona Björklund                          KouvU                8,32 

Erä 9                

  1. Henna Palosaari                         OulPy                7,91Q
  2. Jonna Julin                             IFNykn               7,99q
  3. Julia Raerinne                          HKV                  8,16 
  4. Tiia Nurminen                           MikkKV               8,45 

N17 300 m

  1. Ella Räsänen                            TampPy              40,18 
  2. Aino Paunonen                           MyrskMy             40,88 
  3. Jonna Julin                             IFNykn              42,03 
  4. Julia Raerinne                          HKV                 42,11 
  5. Sanni Rajaniemi                         YlistKV             42,55 
  6. Hanna Backman                           IFStjärnan          42,69 
  7. Siiri Heiskanen                         NurmijYU            42,77 
  8. Marianne Pitkänen                       KuopSV              43,06 
  9. Sari Nevanpää                           PorinYU             43,08 
 10. Laura Kyrkkö                            EsboIF              43,26 
 11. Jemima Backman                          EsboIF              43,42 
 12. Jatta-Juulia Hanski                     KarhU               43,50 
 13. Ilona Arola                             MikkKV              43,53 
 14. Iina Kivistö                            TampPy              43,57 
 15. Jessica Åström                          GamlakIF            43,61 
 16. Heta Kettunen                           JyväskKU            43,83 
 17. Annika Harri                            HKV                 43,85 
 18. Kaisa Pakarinen                         HKV                 44,00 
 19. Tinja Lindgren                          EsboIF              44,26 
 20. Janina Björkström                       IKFalken            44,43 
 21. Heidi Pasma                             OulPy               44,73 
 22. Jasmina Limnell                         PorinYU             44,80 
 23. Sonja Dyhr                              VeikkVei            44,87 
 24. Tiia Nurminen                           MikkKV              45,48 
 25. Nina Rättyä                             JanJa               45,74 
     Milja Thureson                          TurTo                  DQ 

Erä 1                

  1. Sari Nevanpää                           PorinYU             43,08 
  2. Ilona Arola                             MikkKV              43,53 
  3. Sonja Dyhr                              VeikkVei            44,87 

Erä 2                

  1. Sanni Rajaniemi                         YlistKV             42,55 
  2. Jessica Åström                          GamlakIF            43,61 
  3. Janina Björkström                       IKFalken            44,43 

Erä 3                

  1. Hanna Backman                           IFStjärnan          42,69 
  2. Heta Kettunen                           JyväskKU            43,83 
  3. Jasmina Limnell                         PorinYU             44,80 
  4. Nina Rättyä                             JanJa               45,74 

Erä 4                

  1. Annika Harri                            HKV                 43,85 
  2. Heidi Pasma                             OulPy               44,73 
  3. Tiia Nurminen                           MikkKV              45,48 
     Milja Thureson                          TurTo                  DQ 

Erä 5                

  1. Siiri Heiskanen                         NurmijYU            42,77 
  2. Marianne Pitkänen                       KuopSV              43,06 
  3. Laura Kyrkkö                            EsboIF              43,26 
  4. Jemima Backman                          EsboIF              43,42 

Erä 6                

  1. Jonna Julin                             IFNykn              42,03 
  2. Julia Raerinne                          HKV                 42,11 
  3. Jatta-Juulia Hanski                     KarhU               43,50 
  4. Iina Kivistö                            TampPy              43,57 

Erä 7                

  1. Ella Räsänen                            TampPy              40,18 
  2. Aino Paunonen                           MyrskMy             40,88 
  3. Kaisa Pakarinen                         HKV                 44,00 
  4. Tinja Lindgren                          EsboIF              44,26 

N17 800 m

  1. Jemima Backman                          EsboIF            2.21,68 
  2. Zenitha Eriksson                        IFNykn            2.22,78 
  3. Emmi Karru                              RaisKu            2.23,47 
  4. Jessica Åström                          GamlakIF          2.24,13 
  5. Pauliina Martikainen                    HKV               2.24,15 
  6. Annika Harri                            HKV               2.24,35 
  7. Janina Björkström                       IKFalken          2.24,57 
  8. Laura Hankaniemi                        KouvU             2.24,74 
  9. Krista Teijula                          NaantLöy          2.24,76 
 10. Marianne Pitkänen                       KuopSV            2.25,09 
 11. Maria Mäkitalo                          PaimU             2.25,41 
 12. Mikaela Söderström                      PorvU             2.25,43 
 13. Heidi Vakkuri                           OulPy             2.25,52 
 14. Saara Sulonen                           TuUL              2.26,05 
 15. Tinja Lindgren                          EsboIF            2.26,93 
 16. Laura Kyrkkö                            EsboIF            2.27,36 
 17. Aurora Holopainen                       PorvU             2.28,25 
 18. Heli Halonen                            LahdA             2.29,05 
 19. Ella-Kaisa Heikkinen                    KajKi             2.30,02 
 20. Pihla Hokkanen                          SavonlRie         2.30,53 
 21. Ella Suihko                             TampPy            2.32,07 
 22. Lena Rehula                             EsboIF            2.33,04 
 23. Nora Horn                               PorvU             2.34,10 
 24. Nina Rättyä                             JanJa             2.35,70 
     Silja Pelto-Piri                        NoormNo               DNF 
     Miia Kuokkanen                          LeppävU               DNF 

Erä 1                

  1. Saara Sulonen                           TuUL              2.26,05 
  2. Heli Halonen                            LahdA             2.29,05 
  3. Ella-Kaisa Heikkinen                    KajKi             2.30,02 
  4. Pihla Hokkanen                          SavonlRie         2.30,53 
  5. Ella Suihko                             TampPy            2.32,07 
  6. Lena Rehula                             EsboIF            2.33,04 
  7. Nora Horn                               PorvU             2.34,10 
  8. Nina Rättyä                             JanJa             2.35,70 

Erä 2                

  1. Jessica Åström                          GamlakIF          2.24,13 
  2. Pauliina Martikainen                    HKV               2.24,15 
  3. Janina Björkström                       IKFalken          2.24,57 
  4. Krista Teijula                          NaantLöy          2.24,76 
  5. Maria Mäkitalo                          PaimU             2.25,41 
  6. Mikaela Söderström                      PorvU             2.25,43 
  7. Heidi Vakkuri                           OulPy             2.25,52 
  8. Tinja Lindgren                          EsboIF            2.26,93 
     Miia Kuokkanen                          LeppävU               DNF 

Erä 3                

  1. Jemima Backman                          EsboIF            2.21,68 
  2. Zenitha Eriksson                        IFNykn            2.22,78 
  3. Emmi Karru                              RaisKu            2.23,47 
  4. Annika Harri                            HKV               2.24,35 
  5. Laura Hankaniemi                        KouvU             2.24,74 
  6. Marianne Pitkänen                       KuopSV            2.25,09 
  7. Laura Kyrkkö                            EsboIF            2.27,36 
  8. Aurora Holopainen                       PorvU             2.28,25 
     Silja Pelto-Piri                        NoormNo               DNF 

N17 1500 m

  1. Saara Nikander                          LänsiUU           4.48,15 
  2. Laura Hankaniemi                        KouvU             4.49,81 
  3. Zenitha Eriksson                        IFNykn            4.50,89 
  4. Emmi Karru                              RaisKu            4.51,88 
  5. Tuulia Viberg                           NaantLöy          4.59,35 
  6. Pauliina Martikainen                    HKV               5.00,65 
  7. Mikaela Söderström                      PorvU             5.02,21 
  8. Heidi Vakkuri                           OulPy             5.02,39 
  9. Jemima Backman                          EsboIF            5.03,23 
 10. Sara Teperi                             ForsSa            5.03,68 
 11. Ilona Välimäki                          UudKK             5.05,86 
 12. Pihla Hokkanen                          SavonlRie         5.06,73 
 13. Janita Anttila                          TurWei            5.06,93 
 14. Viivi Rantanen                          NummKip           5.06,99 
 15. Saara Sulonen                           TuUL              5.07,79 
 16. Julia Salo                              TuUL              5.08,68 
 17. Lena Rehula                             EsboIF            5.12,58 
 18. Meri Rantanen                           NummKip           5.12,69 
 19. Nora Horn                               PorvU             5.26,31 
 20. Lotta Sahla                             TuUL              5.37,36 
     Aurora Holopainen                       PorvU                 DNF 
     Maria Mäkitalo                          PaimU                 DNF 
     Alice Mattila                           LahdA                 DNS 

Erä 1                

  1. Pauliina Martikainen                    HKV               5.00,65 
  2. Mikaela Söderström                      PorvU             5.02,21 
  3. Heidi Vakkuri                           OulPy             5.02,39 
  4. Pihla Hokkanen                          SavonlRie         5.06,73 
  5. Viivi Rantanen                          NummKip           5.06,99 
  6. Saara Sulonen                           TuUL              5.07,79 
  7. Lena Rehula                             EsboIF            5.12,58 
  8. Meri Rantanen                           NummKip           5.12,69 
  9. Nora Horn                               PorvU             5.26,31 
 10. Lotta Sahla                             TuUL              5.37,36 
     Alice Mattila                           LahdA                 DNS 

Erä 2                

  1. Saara Nikander                          LänsiUU           4.48,15 
  2. Laura Hankaniemi                        KouvU             4.49,81 
  3. Zenitha Eriksson                        IFNykn            4.50,89 
  4. Emmi Karru                              RaisKu            4.51,88 
  5. Tuulia Viberg                           NaantLöy          4.59,35 
  6. Jemima Backman                          EsboIF            5.03,23 
  7. Sara Teperi                             ForsSa            5.03,68 
  8. Ilona Välimäki                          UudKK             5.05,86 
  9. Janita Anttila                          TurWei            5.06,93 
 10. Julia Salo                              TuUL              5.08,68 
     Aurora Holopainen                       PorvU                 DNF 
     Maria Mäkitalo                          PaimU                 DNF 

N17 60 m aj                         Loppukilpailu


  1. Nooralotta Neziri                       PorinYU              8,33 
  2. Lotta Harala                            TampPy               8,34 
  3. Emmi Mäkinen                            JyväskKU             8,77 
  4. Anni Suominen                           RaisKu               8,81 
  5. Jutta Luhtala                           LiedPa               8,83 

N17 60 m aj                         Välierät

  1. Nooralotta Neziri                       PorinYU              8,59Q
  2. Lotta Harala                            TampPy               8,62Q
  3. Anni Suominen                           RaisKu               8,79q
  4. Emmi Mäkinen                            JyväskKU             8,86Q
  5. Jutta Luhtala                           LiedPa               8,91q
  6. Henna Palosaari                         OulPy                8,94 
  7. Hanna Ylöstalo                          IFSibboV             9,03 
  8. Annika Manner                           EspTa                9,06 
  9. Anni Pulkkinen                          ImU                  9,18 
 10. Laura Pihkala                           TampPy               9,20 
 11. Ella Haapakoski                         OulPy                9,20 
 12. Elina Kostiainen                        VihdVie              9,20 
 13. Tiina Säily                             HKV                  9,22 
 14. Hanna-Maria Penttinen                   HKV                  9,23 
 15. Nanne Kolehmainen                       NurmijYU             9,40 

Erä 1                

  1. Nooralotta Neziri                       PorinYU              8,59Q
  2. Henna Palosaari                         OulPy                8,94 
  3. Hanna Ylöstalo                          IFSibboV             9,03 
  4. Ella Haapakoski                         OulPy                9,20 
  5. Nanne Kolehmainen                       NurmijYU             9,40 

Erä 2                

  1. Lotta Harala                            TampPy               8,62Q
  2. Anni Suominen                           RaisKu               8,79q
  3. Anni Pulkkinen                          ImU                  9,18 
  4. Elina Kostiainen                        VihdVie              9,20 
  5. Tiina Säily                             HKV                  9,22 

Erä 3                

  1. Emmi Mäkinen                            JyväskKU             8,86Q
  2. Jutta Luhtala                           LiedPa               8,91q
  3. Annika Manner                           EspTa                9,06 
  4. Laura Pihkala                           TampPy               9,20 
  5. Hanna-Maria Penttinen                   HKV                  9,23 

N17 60 m aj                         Alkuerät

  1. Lotta Harala                            TampPy               8,59Q
  2. Nooralotta Neziri                       PorinYU              8,72Q
  3. Emmi Mäkinen                            JyväskKU             8,81Q
  4. Jutta Luhtala                           LiedPa               8,91Q
  5. Annika Manner                           EspTa                8,94q
  6. Henna Palosaari                         OulPy                8,96Q
  7. Anni Pulkkinen                          ImU                  8,97Q
  8. Anni Suominen                           RaisKu               8,99Q
  9. Hanna Ylöstalo                          IFSibboV             9,00Q
 10. Laura Pihkala                           TampPy               9,18q
 11. Ella Haapakoski                         OulPy                9,18q
 12. Tiina Säily                             HKV                  9,23q
 13. Elina Kostiainen                        VihdVie              9,26q
 14. Nanne Kolehmainen                       NurmijYU             9,28q
 15. Hanna-Maria Penttinen                   HKV                  9,29q
 16. Heta Kettunen                           JyväskKU             9,29 
 17. Riina Sundqvist                         HKV                  9,30 
 18. Jonna Berghem                           IFRaseb              9,32 
 19. Anniina Linnakoski                      NummKip              9,34 
 20. Anna Lehikoinen                         TampPy               9,36 
 21. Saara Raitis                            TuUL                 9,41 
 22. Iina Kivistö                            TampPy               9,47 
 23. Katja Ala-Hakuni                        TampPy               9,51 
 24. Jenna Pellikka                          OulPy                9,52 
 25. Reetta Vastamäki                        LiedPa               9,55 
 26. Nea Gottberg                            IFRaseb              9,57 
 27. Anniina Päivärinta                      AurVa                9,63 
 28. Simone Wiklund                          IFNykn               9,63 
 29. Tiia Rikamaa                            KU-58                9,68 
 30. Janina Järvi                            KU-58                9,70 
 31. Iida Vieno                              NakkVire             9,74 
 32. Taru Löyttymäki                         NaantLöy             9,80 
 33. Salla Juutinen                          TampPy               9,84 
 34. Mira Harmoinen                          ViipU                9,87 
 35. Roosa Säily                             HKV                 10,03 
 36. Laura Saukkonen                         ParikkU             10,60 
     Fanny Ekholm                            TuUL                  DNF 
     Tea Yli-Lonttinen                       LiedPa                DNS 

Erä 1                

  1. Jutta Luhtala                           LiedPa               8,91Q
  2. Annika Manner                           EspTa                8,94q
  3. Jenna Pellikka                          OulPy                9,52 
  4. Simone Wiklund                          IFNykn               9,63 
  5. Taru Löyttymäki                         NaantLöy             9,80 

Erä 2                

  1. Henna Palosaari                         OulPy                8,96Q
  2. Tiina Säily                             HKV                  9,23q
  3. Elina Kostiainen                        VihdVie              9,26q
  4. Nea Gottberg                            IFRaseb              9,57 

Erä 3                

  1. Nooralotta Neziri                       PorinYU              8,72Q
  2. Jonna Berghem                           IFRaseb              9,32 
  3. Anniina Linnakoski                      NummKip              9,34 
  4. Iida Vieno                              NakkVire             9,74 
  5. Salla Juutinen                          TampPy               9,84 

Erä 4                

  1. Anni Pulkkinen                          ImU                  8,97Q
  2. Hanna-Maria Penttinen                   HKV                  9,29q
  3. Saara Raitis                            TuUL                 9,41 
  4. Tiia Rikamaa                            KU-58                9,68 

Erä 5                

  1. Hanna Ylöstalo                          IFSibboV             9,00Q
  2. Laura Pihkala                           TampPy               9,18q
  3. Riina Sundqvist                         HKV                  9,30 
  4. Janina Järvi                            KU-58                9,70 
  5. Laura Saukkonen                         ParikkU             10,60 

Erä 6                

  1. Anni Suominen                           RaisKu               8,99Q
  2. Ella Haapakoski                         OulPy                9,18q
  3. Nanne Kolehmainen                       NurmijYU             9,28q
  4. Anna Lehikoinen                         TampPy               9,36 
     Fanny Ekholm                            TuUL                  DNF 

Erä 7                

  1. Lotta Harala                            TampPy               8,59Q
  2. Reetta Vastamäki                        LiedPa               9,55 
  3. Anniina Päivärinta                      AurVa                9,63 
  4. Roosa Säily                             HKV                 10,03 
     Tea Yli-Lonttinen                       LiedPa                DNS 

Erä 8                

  1. Emmi Mäkinen                            JyväskKU             8,81Q
  2. Heta Kettunen                           JyväskKU             9,29 
  3. Iina Kivistö                            TampPy               9,47 
  4. Katja Ala-Hakuni                        TampPy               9,51 
  5. Mira Harmoinen                          ViipU                9,87 

N17 3000 m kävely


  1. Marja Hovi                              LempKi           15.35,82 
  2. Tiia Kuikka                             ParikkU          15.40,17 
  3. Suvi Venäläinen                         KouvU            15.43,11 
  4. Ida Rekonen                             EsboIF           17.22,15 
  5. Tia Turunen                             ViipU            19.54,35 

N17 Korkeus

  1. Vilma Koskinen                          LempKi                173 
         154 159 162 165 167 169 171 173 175
           O   O   O   O   O  XO  XO   O XX-
  2. Maiju Arffman                           KajKi                 169 
         154 159 162 165 167 169 171
           O   O  XO  XO   O XXO XXX
  3. Viivi Voutilainen                       RaisKu                167 
         154 159 162 165 167 169
           O   O   O   O   O XXX
  4. Vanessa Varjolampi                      TuUL                  165 
         149 154 159 165 167    
           O   O   O   O XXX    
  5. Elisa Oksanen                           TampPy                165 
         149 154 159 162 165 167    
           O   O  XO   O XXO XXX    
  6. Jonna Berghem                           IFRaseb               159 
         149 154 159 162    
           O  XO   O XXX    
  7. Marika Eerola                           KarhU                 159 
         144 149 154 159 162    
           O   -   O  XO XXX    
  8. Heta Kettunen                           JyväskKU              159 
         149 154 159 162    
           O  XO XXO XXX    
  9. Teija Kvist                             LapinlVe              154 
         149 154 159    
           O   O XXX    
  9. Laura Saukkonen                         ParikkU               154 
         149 154 159    
           O   O XXX    
 11. Kristiina Mäkelä                        OrimJy                154 
         149 154 159    
          XO   O XXX    
 12. Nea Gottberg                            IFRaseb               154 
         144 149 154 159    
           O XXO XXO XXX    
 13. Tiina Säily                             HKV                   149 
         144 149 154    
           O   O XXX    
 13. Anna Lehikoinen                         TampPy                149 
         144 149 154    
           O   O XXX    
 13. Heidi-Maria Jokinen                     NakkVire              149 
         139 144 149 154    
           O   O   O XXX    
 13. Sandra Pihlström                        IFRaseb               149 
         139 144 149 154    
           O   O   O XXX    
 17. Riina Sundqvist                         HKV                   149 
         139 144 149 154    
          XO  XO   O XXX    
 18. Roosa Säily                             HKV                   149 
         139 144 149 154    
           O   O  XO XXX    
 18. Irina Tuokko                            KangU                 149 
         144 149 154    
           O  XO XXX    
 20. Simone Wiklund                          IFNykn                144 
         144 149    
           O XXX    

N17 Seiväs

  1. Reetta Hämäläinen                       LahdA                 382 
         347 352 357 362 367 372 377 382 400
           O   -   -   -   O   -   - XXO XXX
  2. Jatta Salmela                           KokkVei               367 
         357 362 367 372 377    
           O   -   O   - XXX    
  3. Emmi Manninen                           ViitVi                357 
         312 322 332 337 342 347 352 357 362    
           O   -   O   O  XO   O   O  XO XXX    
  4. Katri Isomäki                           KauhKa                342 
         312 322 332 337 342 347
           O   O   O   - XXO XXX
  5. Mira Harmoinen                          ViipU                 337 
         302 312 322 332 337 342
           O   O  XO  XO  XO XXX
  6. Annika Manner                           EspTa                 332 
         302 312 322 332 337    
           O   -   O  XO XXX    
  7. Milla Siekkinen                         JyväskKU              312 
         292 302 312 322
           O   O   O XXX
  8. Veera Väkeväinen                        KauhVi                312 
         292 302 312 322 332    
          XO   -   O   - XXX    
  9. Jenni Mild                              RaisKu                312 
         272 282 292 302 312 322
           O   O   O XXO  XO XXX
 10. Rosette Korhonen                        OulPy                 292 
         272 282 292 302
           O   O   O XXX
 11. Miira Heikkinen                         TampPy                292 
         282 292 302
           O  XO XXX
 12. Venla Laiho                             LaitJy                282 
         232 252 262 272 282 292
           O   O   O  XO   O XXX
 13. Milla Mikkanen                          KuopSV                282 
         282 292
         XXO XXX
 14. Laura Antikainen                        EsboIF                252 
         252 262
           O XXX

N17 Pituus

  1. Lotta Harala                            TampPy               5,75                 
          5,72     X  5,55  5,75     X     X
                                            
  2. Mirva Vainionpää                        LapVi                5,54                 
          5,54  5,46  5,35  5,42  3,93  5,50
                                            
  3. Emmi Mäkinen                            JyväskKU             5,48                 
             X  5,29  5,39  5,48     X     X
                                            
  4. Henna Palosaari                         OulPy                5,47                 
          5,37  5,47  5,37     X     X     X
                                            
  5. Senni Ronkainen                         KarhU                5,43                 
             X     X  5,27  5,43     X     X
                                            
  6. Kristiina Mäkelä                        OrimJy               5,33                 
             X  5,33  5,08  5,26     X     X
                                            
  7. Alisa Heikkinen                         HyvsU                5,29                 
          5,00  5,07  5,29  5,18  5,17  5,16
                                            
  8. Anni Pulkkinen                          ImU                  5,28                 
          5,28  5,19  5,27  5,19     X     X
                                            
  9. Milja Thureson                          TurTo                5,25                 
          5,02  5,14  5,25
                          
 10. Sonja Dyhr                              VeikkVei             5,14                 
             X  5,14  5,02
                          
 11. Elina Kostiainen                        VihdVie              5,13                 
          5,13  5,04  5,05
                          
 12. Siiri Heiskanen                         NurmijYU             5,11                 
             X  5,11  5,10
                          
 13. Jutta Luhtala                           LiedPa               5,08                 
          4,76  5,08  4,92
                          
 14. Hanna-Maria Penttinen                   HKV                  5,00                 
          5,00     X     X
                          
 15. Hanna Ylöstalo                          IFSibboV             4,94                 
          4,94     X     X
                          
 16. Sini Koskivaara                         EspTa                4,91                 
          4,86  4,91  4,77
                          
 17. Anniina Linnakoski                      NummKip              4,89                 
          4,70  4,88  4,89
                          
     Merika Sumanen                          TampPy                 NM                 
             X     X     X
                          

N17 Kolmiloikka

  1. Kristiina Mäkelä                        OrimJy              12,62                 
         12,19 12,27     X 12,32 12,62 12,51
                                            
  2. Senni Ronkainen                         KarhU               12,40                 
         12,00 12,40 12,08     X 12,18 10,18
                                            
  3. Sanni Rajaniemi                         YlistKV             12,05                 
         11,93 12,01     X 11,83     X 12,05
                                            
  4. Anni Suominen                           RaisKu              11,78                 
             X 11,41 11,55 11,70 11,78 11,63
                                            
  5. Alisa Heikkinen                         HyvsU               11,66                 
         10,19 11,38 11,66 11,31     X 11,62
                                            
  6. Petra Mäenpää                           JyväskKU            11,55                 
             X 11,55 11,40 10,12 11,45 11,18
                                            
  7. Anniina Päivärinta                      AurVa               11,14                 
         11,06 11,14 10,81 10,93 10,87     X
                                            
  8. Camilla Boström                         RiihimKi            11,12                 
         10,48 10,93 11,12 10,62 10,83 10,74
                                            
  9. Hanna-Maria Penttinen                   HKV                 11,03                 
         10,93 10,87 11,03
                          
 10. Jenni Sandkvist                         JyväskKU            11,03                 
         11,03 10,80     X
                          
 11. Pauliina Pönni                          PorvU               10,88                 
         10,61 10,88     X
                          
 12. Iida Luoto                              OulPy               10,77                 
             X     X 10,77
                          
 13. Pauliina Tyni                           HyvsU               10,64                 
         10,55 10,64 10,12
                          
 14. Eini Koskinen                           RuotsKi             10,61                 
         10,49 10,61 10,55
                          
 15. Linda Fröberg                           SjundeåIF           10,57                 
         10,54 10,57 10,57
                          

N17 Kuula

  1. Minna Suominen                          HalsToi             14,84 
          14,61  14,84  14,03  14,30  14,54  14,28
  2. Minna-Marjatta Liimatainen              AlajA               14,50 
          13,95  13,99  14,28  14,09  14,50  13,79
  3. Tara Tuominen                           UudKK               14,05 
          13,67  12,40  13,33  13,03  13,55  14,05
  4. Alisa Alanne                            PorvU               13,97 
          13,55  13,25  13,41  12,91  13,87  13,97
  5. Mari Röpelinen                          NurmijYU            12,87 
          12,87  12,49      X  12,06  12,12  12,06
  6. Laura Haka                              HalsToi             12,56 
          12,56  12,29  11,84  11,27  12,56  11,71
  7. Taru Löyttymäki                         NaantLöy            12,27 
          12,20  11,18  11,68  12,18  11,96  12,27
  8. Meija Teittinen                         LiedPa              12,23 
          11,13  12,23  11,49  10,73  11,10      X
  9. Tiina Säily                             HKV                 11,78 
          11,25  11,30  11,78
 10. Heidi Haapiainen                        RistU               11,66 
          11,66  11,08  10,77
 11. Annika Nevala                           ViipU               11,43 
          11,43      X  11,02
 12. Salli Kirvesmies                        MikkKV              11,41 
          11,41  10,97      X
 13. Roosa Säily                             HKV                 11,17 
          10,35  11,17  10,82
 14. Mira Harmoinen                          ViipU               11,15 
          10,74  11,15  10,97
 15. Viivi Valtonen                          NaantLöy            11,08 
          10,74  10,90  11,08
 16. Laura Saukkonen                         ParikkU             11,02 
          11,02   9,74  10,44
 17. Meri Kuusela                            RistU               11,00 
          10,74  11,00  10,61
 18. Henna Harmoinen                         ViipU               10,53 
          10,40  10,53  10,39

N19 60 m                            Loppukilpailu


  1. Jenna Jokela                            NakkVire             7,56 
  2. Tiina Leppäkoski                        LahdA                7,83 
  3. Nora Liljestrand                        LiljIK               7,91 
  4. Eveliina Hovinen                        ÄänekU               7,94 
  5. Niina Kuusisto                          LahdA                8,10 

N19 60 m                            Välierät

  1. Jenna Jokela                            NakkVire             7,65Q
  2. Tiina Leppäkoski                        LahdA                7,85Q
  3. Nora Liljestrand                        LiljIK               7,95Q
  4. Eveliina Hovinen                        ÄänekU               7,99Q
  5. Niina Kuusisto                          LahdA                8,07q
  6. Heli Mishael                            HKV                  8,08 
  7. Nanette Lehmusvirta                     LänsiUU              8,13 
  8. Kaisa Kallioinen                        LahdA                8,16 
  9. Mikaela Levo                            NokU                 8,17 
     Nelly Widbom                            EsboIF                DNS 

Erä 1                

  1. Jenna Jokela                            NakkVire             7,65Q
  2. Eveliina Hovinen                        ÄänekU               7,99Q
  3. Kaisa Kallioinen                        LahdA                8,16 
  4. Mikaela Levo                            NokU                 8,17 
     Nelly Widbom                            EsboIF                DNS 

Erä 2                

  1. Tiina Leppäkoski                        LahdA                7,85Q
  2. Nora Liljestrand                        LiljIK               7,95Q
  3. Niina Kuusisto                          LahdA                8,07q
  4. Heli Mishael                            HKV                  8,08 
  5. Nanette Lehmusvirta                     LänsiUU              8,13 

N19 60 m                            Alkuerät

  1. Jenna Jokela                            NakkVire             7,62Q
  2. Tiina Leppäkoski                        LahdA                7,87Q
  3. Eveliina Hovinen                        ÄänekU               7,92Q
  4. Nora Liljestrand                        LiljIK               7,97Q
  5. Kaisa Kallioinen                        LahdA                8,08Q
  6. Niina Kuusisto                          LahdA                8,09Q
  7. Mikaela Levo                            NokU                 8,11q
  8. Heli Mishael                            HKV                  8,13Q
  9. Nanette Lehmusvirta                     LänsiUU              8,15q
 10. Nelly Widbom                            EsboIF               8,19Q
 11. Vilma Kuitunen                          MikkKV               8,24 
 12. Alexandra Pimenoff                      HIFK                 8,25 
 13. Tiia Kivinen                            ForsSa               8,26 
 14. Minna Heimonen                          VarkKV               8,26 
 15. Annika Saha                             UrjU                 8,38 
 16. Sonja Rannanjärvi                       NurmU                8,44 
 16. Laura Palosaari                         OulPy                8,44 
 18. Emma Eriksson                           PorinYU              8,54 
 19. Terhi Numminen                          ForsSa               8,58 

Erä 1                

  1. Kaisa Kallioinen                        LahdA                8,08Q
  2. Nelly Widbom                            EsboIF               8,19Q
  3. Alexandra Pimenoff                      HIFK                 8,25 
  4. Emma Eriksson                           PorinYU              8,54 

Erä 2                

  1. Jenna Jokela                            NakkVire             7,62Q
  2. Heli Mishael                            HKV                  8,13Q
  3. Nanette Lehmusvirta                     LänsiUU              8,15q
  4. Tiia Kivinen                            ForsSa               8,26 
  5. Sonja Rannanjärvi                       NurmU                8,44 

Erä 3                

  1. Nora Liljestrand                        LiljIK               7,97Q
  2. Niina Kuusisto                          LahdA                8,09Q
  3. Mikaela Levo                            NokU                 8,11q
  4. Vilma Kuitunen                          MikkKV               8,24 
  5. Terhi Numminen                          ForsSa               8,58 

Erä 4                

  1. Tiina Leppäkoski                        LahdA                7,87Q
  2. Eveliina Hovinen                        ÄänekU               7,92Q
  3. Minna Heimonen                          VarkKV               8,26 
  4. Annika Saha                             UrjU                 8,38 
  5. Laura Palosaari                         OulPy                8,44 

N19 200 m                           Loppukilpailu

Erä 1                

  1. Emma Niemi                              TuUL                26,75 
  2. Laura Palosaari                         OulPy               27,11 
  3. Sara Savola                             EsboIF              27,29 
     Jeanine Nygård                          IFDrott               DNS 

Erä 2                

  1. Tiina Leppäkoski                        LahdA               26,01 
  2. Suvi Liimatainen                        TampPy              26,52 
  3. Nora Liljestrand                        LiljIK              26,64 
  4. Maria Valtanen                          LiedPa              26,67 

N19 200 m                           Alkuerät

  1. Suvi Liimatainen                        TampPy              26,31q
  2. Tiina Leppäkoski                        LahdA               26,31q
  3. Nora Liljestrand                        LiljIK              26,53q
  4. Maria Valtanen                          LiedPa              26,76q
  5. Jeanine Nygård                          IFDrott             26,78q
  6. Emma Niemi                              TuUL                26,79q
  7. Laura Palosaari                         OulPy               27,18q
  8. Sara Savola                             EsboIF              27,27q
  9. Nanette Lehmusvirta                     LänsiUU             27,37 
 10. Heidi Lindholm                          IFLänken            27,59 
 11. Emelie Krook                            IFKraft             27,82 
 12. Maria Murtorinne                        KuopSV              28,20 
 13. Toini Kuronen                           KuopSV              28,29 
 14. Vilma Kuitunen                          MikkKV              28,34 
 15. Terhi Numminen                          ForsSa              28,75 
     Nina Surola                             HKV                   DNS 

Erä 1                

  1. Tiina Leppäkoski                        LahdA               26,31q
  2. Sara Savola                             EsboIF              27,27q
  3. Heidi Lindholm                          IFLänken            27,59 
  4. Maria Murtorinne                        KuopSV              28,20 

Erä 2                

  1. Jeanine Nygård                          IFDrott             26,78q
  2. Emma Niemi                              TuUL                26,79q
  3. Vilma Kuitunen                          MikkKV              28,34 
     Nina Surola                             HKV                   DNS 

Erä 3                

  1. Nora Liljestrand                        LiljIK              26,53q
  2. Maria Valtanen                          LiedPa              26,76q
  3. Toini Kuronen                           KuopSV              28,29 
  4. Terhi Numminen                          ForsSa              28,75 

Erä 4                

  1. Suvi Liimatainen                        TampPy              26,31q
  2. Laura Palosaari                         OulPy               27,18q
  3. Nanette Lehmusvirta                     LänsiUU             27,37 
  4. Emelie Krook                            IFKraft             27,82 

N19 400 m

  1. Maria Valtanen                          LiedPa              58,66 
  2. Emma Niemi                              TuUL                59,86 
  3. Jeanine Nygård                          IFDrott           1.00,04 
  4. Mikaela Levo                            NokU              1.00,26 
  5. Minna Meriläinen                        JanJa             1.01,39 
  6. Nina Surola                             HKV               1.01,69 
  7. Johanna Joensuu                         EspTa             1.01,72 
  8. Maria Murtorinne                        KuopSV            1.02,00 
  9. Heidi Lindholm                          IFLänken          1.03,47 
 10. Eevi Salminen                           LänsiUU           1.06,49 

Erä 1                

  1. Emma Niemi                              TuUL                59,86 
  2. Maria Murtorinne                        KuopSV            1.02,00 
  3. Eevi Salminen                           LänsiUU           1.06,49 

Erä 2                

  1. Jeanine Nygård                          IFDrott           1.00,04 
  2. Minna Meriläinen                        JanJa             1.01,39 
  3. Nina Surola                             HKV               1.01,69 

Erä 3                

  1. Maria Valtanen                          LiedPa              58,66 
  2. Mikaela Levo                            NokU              1.00,26 
  3. Johanna Joensuu                         EspTa             1.01,72 
  4. Heidi Lindholm                          IFLänken          1.03,47 

N19 800 m

  1. Kaisa Tyni                              HaminP            2.13,95 
  2. Maria Valtanen                          LiedPa            2.17,06 
  3. Sanni Klemelä                           ForsSa            2.17,21 
  4. Veera Sahlberg                          TuUL              2.22,77 
  5. Sofia Åkermarck                         PorvU             2.23,91 
  6. Jenna Vanhatalo                         JanJa             2.26,71 
  7. Pernilla Hollmen                        BorgåAk           2.26,93 
  8. Ella Valkeapää                          HKV               2.27,25 
  9. Madeleine Ekblom                        IFÅland-M         2.28,32 
 10. Jonna Monto                             SavonlRie         2.28,76 
 11. Mimi Reijula                            LahdA             2.30,64 

Erä 1                

  1. Jenna Vanhatalo                         JanJa             2.26,71 
  2. Ella Valkeapää                          HKV               2.27,25 
  3. Madeleine Ekblom                        IFÅland-M         2.28,32 
  4. Jonna Monto                             SavonlRie         2.28,76 
  5. Mimi Reijula                            LahdA             2.30,64 

Erä 2                

  1. Kaisa Tyni                              HaminP            2.13,95 
  2. Maria Valtanen                          LiedPa            2.17,06 
  3. Sanni Klemelä                           ForsSa            2.17,21 
  4. Veera Sahlberg                          TuUL              2.22,77 
  5. Sofia Åkermarck                         PorvU             2.23,91 
  6. Pernilla Hollmen                        BorgåAk           2.26,93 

N19 1500 m


  1. Kaisa Tyni                              HaminP            4.36,24 
  2. Sanni Klemelä                           ForsSa            4.39,12 
  3. Veera Sahlberg                          TuUL              4.53,08 
  4. Jonna Monto                             SavonlRie         5.00,33 
  5. Minna Heikkinen                         KurikRy           5.01,97 
  6. Sofia Åkermarck                         PorvU             5.03,59 
  7. Madeleine Ekblom                        IFÅland-M         5.17,77 
  8. Jenna Vanhatalo                         JanJa             5.18,94 
  9. Katriina Raininko                       TuUL              5.24,69 
     Mimi Reijula                            LahdA                 DNS 

N19 60 m aj                         Loppukilpailu


  1. Minna Viljanen                          NakkVire             8,83 
  2. Suvi Liimatainen                        TampPy               8,96 
  3. Sara Pöntinen                           SjundeåIF            9,02 
  4. Emma Millard                            ToijVau              9,06 
  5. Hanna Voutilainen                       HKV                  9,09 

N19 60 m aj                         Välierät

  1. Sara Pöntinen                           SjundeåIF            8,92Q
  2. Minna Viljanen                          NakkVire             8,95Q
  3. Hanna Voutilainen                       HKV                  9,03Q
  4. Emma Millard                            ToijVau              9,04q
  5. Tiia Kivinen                            ForsSa               9,06 
  6. Suvi Liimatainen                        TampPy               9,12Q
  7. Heli Mishael                            HKV                  9,16 
  8. Kaisa Kallioinen                        LahdA                9,17 
  9. Niina Kuusisto                          LahdA                9,24 
     Marika Partinen                         SimpU                 DNS 

Erä 1                

  1. Hanna Voutilainen                       HKV                  9,03Q
  2. Suvi Liimatainen                        TampPy               9,12Q
  3. Kaisa Kallioinen                        LahdA                9,17 
  4. Niina Kuusisto                          LahdA                9,24 
     Marika Partinen                         SimpU                 DNS 

Erä 2                

  1. Sara Pöntinen                           SjundeåIF            8,92Q
  2. Minna Viljanen                          NakkVire             8,95Q
  3. Emma Millard                            ToijVau              9,04q
  4. Tiia Kivinen                            ForsSa               9,06 
  5. Heli Mishael                            HKV                  9,16 

N19 60 m aj                         Alkuerät

  1. Minna Viljanen                          NakkVire             9,01Q
  2. Marika Partinen                         SimpU                9,06Q
  3. Suvi Liimatainen                        TampPy               9,07Q
  4. Heli Mishael                            HKV                  9,09Q
  5. Emma Millard                            ToijVau              9,11q
  6. Hanna Voutilainen                       HKV                  9,15Q
  7. Sara Pöntinen                           SjundeåIF            9,17Q
  8. Kaisa Kallioinen                        LahdA                9,19q
  9. Niina Kuusisto                          LahdA                9,24Q
 10. Tiia Kivinen                            ForsSa               9,30Q
 11. Juuli-Anna Tauren                       JyväskKU             9,35 
 12. Reetta Kiiski                           AnjLi                9,42 
 13. Jonna Kangasniemi                       PorinYU              9,69 
 14. Emma Eriksson                           PorinYU              9,70 
 15. Heidi Lindholm                          IFLänken            10,12 
 16. Yvonn Lindholm                          PargIF              10,39 
 17. Josefiina Viertoma                      KauhKa              12,92 

Erä 1                

  1. Suvi Liimatainen                        TampPy               9,07Q
  2. Niina Kuusisto                          LahdA                9,24Q
  3. Reetta Kiiski                           AnjLi                9,42 
  4. Jonna Kangasniemi                       PorinYU              9,69 

Erä 2                

  1. Sara Pöntinen                           SjundeåIF            9,17Q
  2. Tiia Kivinen                            ForsSa               9,30Q
  3. Emma Eriksson                           PorinYU              9,70 
  4. Heidi Lindholm                          IFLänken            10,12 

Erä 3                

  1. Marika Partinen                         SimpU                9,06Q
  2. Heli Mishael                            HKV                  9,09Q
  3. Emma Millard                            ToijVau              9,11q
  4. Juuli-Anna Tauren                       JyväskKU             9,35 
  5. Josefiina Viertoma                      KauhKa              12,92 

Erä 4                

  1. Minna Viljanen                          NakkVire             9,01Q
  2. Hanna Voutilainen                       HKV                  9,15Q
  3. Kaisa Kallioinen                        LahdA                9,19q
  4. Yvonn Lindholm                          PargIF              10,39 

N19 3000 m kävely


  1. Mikaela Löfbacka                        IFVOM            14.33,46 
  2. Saara Saunamäki                         ToijVau          15.36,41 
  3. Susanna Viinikka                        KauhVi           16.53,06 
  4. Mari Reijonen                           JoensKa          17.56,31 

N19 Korkeus

  1. Minna Viljanen                          NakkVire              170 
         156 161 164 167 170    
           O   O   O   O  XO    
  2. Mikaela Levo                            NokU                  164 
         161 164 167    
           O   O XXX    
  3. Sanna Koskela                           LappUM                164 
         151 156 161 164 167    
           O   O  XO  XO XXX    
  4. Titta Jämsä                             KannU                 161 
         156 161 164    
          XO   O XXX    
  5. Tilda Hämäläinen                        ViipU                 156 
         156 161
           O XXX
  6. Hanna Voutilainen                       HKV                   156 
         151 156 161
          XO   O XXX
  7. Tiia Oksanen                            SonkajPa              156 
         151 156 161    
           O  XO XXX    
  8. Anniina Ihamäki                         LahdA                 156 
         151 156 161
          XO  XO XXX
  9. Sanni Kuusisto                          LiedPa                151 
         146 151 156    
          XO   O XXX    
 10. Juuli-Anna Tauren                       JyväskKU              146 
         146 151    
           O XXX    

N19 Seiväs

  1. Aino Väkeväinen                         KauhVi                317 
         267 277 287 297 307 317 327
          XO   -  XO X--  XO XXO XXX
  2. Kaisa Ylinen                            VirtU                 307 
         277 287 297 307 317
          XO   O   O XXO XXX
  3. Heli Korhonen                           MultJy                297 
         267 277 287 297 307
           O   O   O  XO XXX
  3. Mari Paananen                           JärvPa                297 
         277 287 297 307
           O   O  XO XXX

N19 Pituus

  1. Marika Partinen                         SimpU                5,80                 
          5,71  5,77  5,80     X     X  5,67
                                            
  2. Emma Millard                            ToijVau              5,80                 
             X  5,47  5,80  5,66  5,68     X
                                            
  3. Eveliina Hovinen                        ÄänekU               5,70                 
             X  5,53     X     X     X  5,70
                                            
  4. Suvi Liimatainen                        TampPy               5,68                 
          5,51  5,58  5,66  5,42  5,68     X
                                            
  5. Hanna Voutilainen                       HKV                  5,45                 
          5,20     X  5,43  5,27     X  5,45
                                            
  6. Juuli-Anna Tauren                       JyväskKU             5,42                 
          5,42  5,40  4,03  5,41  5,26     X
                                            
  7. Katja Kangas                            TervTe               5,30                 
          5,24     X  4,96  5,25  5,30  5,30
                                            
  8. Tiia Kivinen                            ForsSa               5,20                 
          5,20  4,96  4,98     X  4,93     X
                                            
  9. Essi Lindgren                           OulPy                5,18                 
          5,18     X     X
                          
 10. Minna Heimonen                          VarkKV               5,16                 
          5,07  5,16     X
                          
 11. Tiia-Mari Sulkio                        JanJa                5,08                 
             X     X  5,08
                          
 12. Ria Ahonen                              ÄänekU               5,06                 
          4,95  5,06     X
                          
 13. Annika Saha                             UrjU                 4,98                 
          4,98     X  4,87
                          
 14. Sonja Rannanjärvi                       NurmU                4,97                 
          4,75  4,97  4,97
                          
 15. Mirva Paloranta                         LapVi                3,93                 
          3,93     X     X
                          

N19 Kolmiloikka

  1. Emma Millard                            ToijVau             12,64                 
         11,91 12,38 12,48 11,89 12,55 12,64
                                            
  2. Essi Lindgren                           OulPy               11,96                 
         11,89 11,91 11,65     X 11,96     X
                                            
  3. Ria Ahonen                              ÄänekU              11,85                 
             X 11,58 11,67     X 11,79 11,85
                                            
  4. Katja Kangas                            TervTe              11,41                 
         11,20     X 11,20 11,26 11,41
                                      
  5. Anniina Åkerla                          HKV                 11,11                 
             X     X 10,73 11,07 11,11     X
                                            
  6. Pauliina Juujärvi                       TuUL                10,88                 
         10,88     X 10,78 10,62     X     X
                                            
  7. Hanna Jämsä                             KannU               10,85                 
             X 10,85 10,67     X 10,81     X
                                            
     Salla Kääriäinen                        HKV                    NM                 
             X     X     X
                          
     Tiia-Mari Sulkio                        JanJa                  NM                 
             X     X     X
                          

N19 Kuula

  1. Katja Kantanen                          ViipU               13,93 
          12,22  12,88  12,59  12,96  13,09  13,93
  2. Emma Söderlund                          IFDrott             12,52 
          11,62  11,57  12,26  12,26  12,41  12,52
  3. Cindy Manelius                          IngåIF              12,08 
          10,17  11,61  10,71  10,20  12,08      X
  4. Sari Korkalainen                        TampPy              11,55 
          10,28  11,03  11,22  10,68  10,91  11,55
  5. Sanni Kuusisto                          LiedPa              11,06 
          10,14  10,82  11,06  10,52      X      X
  6. Jenni Lahdenranta                       VehmKi              11,06 
          10,81      X  10,69  11,06      X  10,16
  7. Yvonn Lindholm                          PargIF              10,28 
           9,95      X  10,21  10,13      X  10,28

N22 60 m                            Loppukilpailu


  1. Jasmin Showlah                          ViipU                7,57 
  2. Sonja Alasalmi                          OulHui               7,72 
  3. Nelli Toivo                             ToijVau              7,77 
  4. Ida Aidanpää                            AavasU               7,86 
  5. Suvi Nisula                             MuurY                7,91 

N22 60 m                            Alkuerät

  1. Jasmin Showlah                          ViipU                7,65Q
  2. Sonja Alasalmi                          OulHui               7,71Q
  3. Nelli Toivo                             ToijVau              7,74Q
  4. Suvi Nisula                             MuurY                7,75q
  5. Ida Aidanpää                            AavasU               7,86q
  6. Annette Forss                           EsboIF               7,89 
  7. Anniina Laitinen                        HKV                  7,94 
  8. Maiju Mattila                           LiedPa               7,96 
  9. Carolina Stubb                          PargIF               7,99 
 10. Noora Toivo                             ToijVau              8,00 
 11. Elisa Leinonen                          KajKi                8,00 
 12. Hanna Kontturi                          JoensKa              8,03 
 13. Reeta Parkkonen                         MuurY                8,13 
 14. Tea Lempinen                            JyväskKU             8,13 
 15. Emma Aidanpää                           AavasU               8,18 

Erä 1                

  1. Jasmin Showlah                          ViipU                7,65Q
  2. Maiju Mattila                           LiedPa               7,96 
  3. Noora Toivo                             ToijVau              8,00 
  4. Elisa Leinonen                          KajKi                8,00 
  5. Emma Aidanpää                           AavasU               8,18 

Erä 2                

  1. Sonja Alasalmi                          OulHui               7,71Q
  2. Suvi Nisula                             MuurY                7,75q
  3. Ida Aidanpää                            AavasU               7,86q
  4. Annette Forss                           EsboIF               7,89 
  5. Carolina Stubb                          PargIF               7,99 

Erä 3                

  1. Nelli Toivo                             ToijVau              7,74Q
  2. Anniina Laitinen                        HKV                  7,94 
  3. Hanna Kontturi                          JoensKa              8,03 
  4. Reeta Parkkonen                         MuurY                8,13 
  5. Tea Lempinen                            JyväskKU             8,13 

N22 200 m                           Loppukilpailu

Erä 1                

  1. Suvi Nisula                             MuurY               26,32 
  2. Carolina Stubb                          PargIF              26,65 
  3. Jenni Vänttinen                         ViipU               27,18 
     Hanna Kontturi                          JoensKa               DNS 

Erä 2                

  1. Nelli Toivo                             ToijVau             25,47 
  2. Jasmin Showlah                          ViipU               25,82 
  3. Noora Toivo                             ToijVau             25,94 
  4. Anniina Laitinen                        HKV                 26,21 

N22 200 m                           Alkuerät

  1. Nelli Toivo                             ToijVau             25,62q
  2. Jasmin Showlah                          ViipU               25,66q
  3. Noora Toivo                             ToijVau             25,78q
  4. Anniina Laitinen                        HKV                 25,92q
  5. Suvi Nisula                             MuurY               26,38q
  6. Hanna Kontturi                          JoensKa             26,40q
  7. Carolina Stubb                          PargIF              26,57q
  8. Jenni Vänttinen                         ViipU               27,14q
  9. Heidi Ikonen                            HKV                 27,29 
 10. Elina Savolainen                        KuopSV              27,65 
 11. Ifeoma Kulmala                          HKV                 27,67 

Erä 1                

  1. Anniina Laitinen                        HKV                 25,92q
  2. Suvi Nisula                             MuurY               26,38q
  3. Heidi Ikonen                            HKV                 27,29 

Erä 2                

  1. Jasmin Showlah                          ViipU               25,66q
  2. Noora Toivo                             ToijVau             25,78q
  3. Carolina Stubb                          PargIF              26,57q
  4. Ifeoma Kulmala                          HKV                 27,67 

Erä 3                

  1. Nelli Toivo                             ToijVau             25,62q
  2. Hanna Kontturi                          JoensKa             26,40q
  3. Jenni Vänttinen                         ViipU               27,14q
  4. Elina Savolainen                        KuopSV              27,65 

N22 400 m

  1. Anniina Laitinen                        HKV                 57,74 
  2. Caroline Wärn                           IKFalken            58,59 
  3. Jenni Vänttinen                         ViipU             1.00,60 
  4. Janina Heino                            SiikSi            1.00,72 
  5. Heidi Ikonen                            HKV               1.02,47 

Erä 1                

  1. Jenni Vänttinen                         ViipU             1.00,60 
  2. Janina Heino                            SiikSi            1.00,72 
  3. Heidi Ikonen                            HKV               1.02,47 

Erä 2                

  1. Anniina Laitinen                        HKV                 57,74 
  2. Caroline Wärn                           IKFalken            58,59 

N22 800 m


  1. Karin Storbacka                         IKFalken          2.11,71 
  2. Sandra Eriksson                         IFNykn            2.12,44 
  3. Heidi Pappila                           RaisKu            2.13,85 
  4. Saara Skyttä                            LiedPa            2.15,58 
  5. Ifeoma Kulmala                          HKV               2.18,53 
  6. Janina Heino                            SiikSi            2.26,25 
     Katriina Uusimäki                       LahdA                 DNS 

N22 1500 m


  1. Saara Skyttä                            LiedPa            4.49,28 
  2. Heidi Pappila                           RaisKu            4.53,27 
  3. Ifeoma Kulmala                          HKV               4.58,19 
  4. Janina Heino                            SiikSi            5.01,98 
  5. Anne-Marika Partanen                    KuopSV            5.03,50 
  6. Tiia Taipale                            TuUL              5.05,62 
  7. Katriina Uusimäki                       LahdA             5.15,15 

N22 3000 m


  1. Saara Skyttä                            LiedPa           10.13,38 
  2. Anne-Marika Partanen                    KuopSV           10.42,29 
  3. Tiia Taipale                            TuUL             10.44,12 
  4. Malena Lahtimies                        LeppSi           10.52,27 
  5. Suvi Miettinen                          JäppU            11.09,04 

N22 60 m aj                         Loppukilpailu


  1. Giia Lindström                          EsboIF               8,56 
  2. Viivi Avikainen                         JuvU                 8,66 
  3. Elisa Leinonen                          KajKi                8,78 
  4. Maiju Mattila                           LiedPa               8,79 
  5. Ida Aidanpää                            AavasU               9,01 

N22 60 m aj                         Alkuerät

  1. Giia Lindström                          EsboIF               8,57Q
  2. Elisa Leinonen                          KajKi                8,72Q
  3. Viivi Avikainen                         JuvU                 8,85Q
  4. Maiju Mattila                           LiedPa               8,97q
  5. Ida Aidanpää                            AavasU               9,02q
  6. Noora Toivo                             ToijVau              9,05 
  7. Suvi Eliasson                           LänsiUU              9,08 
  8. Emma Aidanpää                           AavasU               9,08 
  9. Nanna Wackström                         BorgåAk              9,13 
 10. Miia Kurppa                             SalVil               9,23 
 11. Reeta Parkkonen                         MuurY                9,30 
 12. Laura Ahola                             TuUL                 9,36 
 13. Anna Järvinen                           IFFemman             9,58 
 14. Elina Savolainen                        KuopSV               9,69 

Erä 1                

  1. Giia Lindström                          EsboIF               8,57Q
  2. Maiju Mattila                           LiedPa               8,97q
  3. Noora Toivo                             ToijVau              9,05 
  4. Miia Kurppa                             SalVil               9,23 
  5. Reeta Parkkonen                         MuurY                9,30 

Erä 2                

  1. Viivi Avikainen                         JuvU                 8,85Q
  2. Suvi Eliasson                           LänsiUU              9,08 
  3. Emma Aidanpää                           AavasU               9,08 
  4. Laura Ahola                             TuUL                 9,36 
  5. Elina Savolainen                        KuopSV               9,69 

Erä 3                

  1. Elisa Leinonen                          KajKi                8,72Q
  2. Ida Aidanpää                            AavasU               9,02q
  3. Nanna Wackström                         BorgåAk              9,13 
  4. Anna Järvinen                           IFFemman             9,58 

N22 3000 m kävely


  1. Jenni Halkivaha                         OripVe           15.36,57 
  2. Sanna Neuvonen                          KitU             18.41,83 
  3. Elisa Lähdesmäki                        KU-58            18.58,31 

N22 Korkeus

  1. Linda Sandblom                          HangöI                180 
         163 168 171 174 176 178 180    
           O   O  XO  XO  XO   O XXO    
  2. Elina Smolander                         LapVi                 178 
         163 168 171 174 176 178 180    
          XO   O   O XXO   O  XO XXX    
  3. Reetta Kallio                           EspTa                 176 
         163 168 171 174 176 178    
           O   O   O   O   O XXX    
  4. Maiju Mattila                           LiedPa                174 
         158 163 168 171 174 176    
           O   O   O  XO   O XXX    
  5. Laura Rautanen                          VilppV                168 
         163 168 171
           O XXO XXX
  6. Laura Kumpula                           MultJy                163 
         158 163 168    
           O  XO XXX    
  7. Sanna-Kaisa Korpimäki                   KankU                 163 
         153 158 163 168    
           O   O XXO XXX    
     Mia Marttila                            HKV                    NH 
         153    
         XXX    

N22 Seiväs

  1. Minna Nikkanen                          SomE                  412 
         402 407 412 417 422 427    
           O   -   O   -   - XXX    
  2. Eeva Niemelä                            JyväskKU              382 
         362 372 382 387 392 397 402    
           O   O XXO   -   -   - XXX    
  3. Carita Kröger                           LeppävVi              352 
         332 342 352 362    
           O   O   O XXX    
  4. Karoliina Isoaho                        EspTa                 322 
         292 302 312 322 332    
           O   O XXO   O XXX    
Kilpailun ulkopuolella
     Vanessa Vandy                           VasaIS                402 
         382 387 392 397 402 407 412    
           O   -  XO   -   O   - XXX    

N22 Pituus

  1. Noora Pesola                            LahdA                6,19                 
          6,13  6,19     X  6,12     X     X
                                            
  2. Miia Kurppa                             SalVil               5,68                 
          5,68  5,50     X  5,33  5,64  5,68
                                            
  3. Saara Pauna                             IFRaseb              5,67                 
             X  5,67     X     X  5,64     X
                                            
  4. Reeta Parkkonen                         MuurY                5,65                 
          5,59  5,64     X  5,42     X  5,65
                                            
  5. Maiju Mattila                           LiedPa               5,65                 
             X  5,57     X  5,59  5,65     X
                                            
  6. Meri Linkama                            HKV                  5,36                 
          5,35     X  5,33     X     X  5,36
                                            
  7. Miia Hietala                            VihdVie              5,27                 
          5,27     X  5,17     X     X  5,07
                                            
  8. Anni Luotola                            NakkVire             5,22                 
          5,17  5,12     X  5,13     X  5,22
                                            
  9. Heini Linkama                           HKV                  5,07                 
          5,05     X  5,07
                          
 10. Elina Savolainen                        KuopSV               5,04                 
          5,04  4,95  4,86      
                                
 11. Laura Ahola                             TuUL                 4,87                 
          4,84     X  4,87
                          
 12. Krista Ahonen                           ÄänekU               4,81                 
             X  4,81     X
                          

N22 Kolmiloikka

  1. Päivi Kasari                            JalasjJa            12,26                 
         11,92     X 12,12 11,78 12,25 12,26
                                            
  2. Liisa Naskali                           NokU                11,80                 
         11,60     X 11,80 11,41 11,60 11,69
                                            
  3. Meri Linkama                            HKV                 11,80                 
             X 11,54 11,47 11,46 11,57 11,80
                                            
  4. Jenny Uusitalo                          VihdVie             11,71                 
         11,53 11,71     X 11,43     X     X
                                            
  5. Jenna Suomi                             EspTa               11,58                 
         11,31 11,58     X     X 11,44 11,40
                                            
  6. Noora Sjöstedt                          NurmijYU            11,43                 
         11,40 11,23 11,43 11,18 11,13 11,16
                                            
  7. Krista Ahonen                           ÄänekU              10,71                 
             X 10,71 10,64     X     X  9,03
                                            

N22 Kuula

  1. Johanna Pulkkinen                       PieksVe             15,72 
          15,39  14,86  15,07  14,92  15,06  15,72
  2. Elina Mattila                           TuUL                13,30 
          13,21  12,81  13,26  13,30  13,15  12,71
  3. Maarit Iso-Jaakkola                     PunkalKu            12,52 
          12,44  12,40  12,50  12,18  12,43  12,52
  4. Maiju Mattila                           LiedPa              12,37 
          12,37      X  12,19  12,07      X  12,06
  5. Katariina Valla                         NakkVire            12,09 
              X  11,83      X      X  12,09      X
  6. Nette Narvanmaa                         TuUL                10,66 
          10,00  10,32  10,66      X  10,49      X