Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
05.12. klo 17:30 Itsenäisyyspäivän kisat, ratamatkat Tulokset (päivitetty: 23:03 05.12.2018)
Itsenäisyyspäivän kisat 2018 Ratamatkat
Esport Arena,Espoo
5.12.2018

TULOKSET

M 800 m


  1. Sami Saku                               IFÅland           2.04,65  
  2. Eemeli Kaartinen                        KU-58             2.10,24  
  3. Tuomas Lehto                            EspTa             2.11,20  PB
  4. Oscar Härkönen                          EsboIF            2.16,20  
  5. Markku Jokinen                          HyvsU             2.20,54  
  6. Samuel Sylf                             EspTa             2.21,33  
  7. Keijo Tanninen                          PorvU             2.34,61  

P8 400 m

  1. Topias Leinonen                         NurmijYU          1.18,85  
  2. Viktor Kotinurmi                        EspTa             1.21,40  
  3. Joa Härmä                               LänsiUU           1.21,50  
  4. Julius Juslin                           VantSa            1.25,32  
  5. Eero Kaartovuori                        EspTa             1.36,32  
  6. Toivo Kotinurmi                         EspTa             1.41,51  

Erä 1                

  1. Topias Leinonen                         NurmijYU          1.18,85  
  2. Julius Juslin                           VantSa            1.25,32  
  3. Eero Kaartovuori                        EspTa             1.36,32  

Erä 2                

  1. Viktor Kotinurmi                        EspTa             1.21,40  
  2. Joa Härmä                               LänsiUU           1.21,50  
  3. Toivo Kotinurmi                         EspTa             1.41,51  

P10 800 m


  1. Anton Pennanen                          EsboIF            2.45,23  
  2. Ben Haukilehto                          EspTa             2.53,00  
  3. Matias Sarja                            EspTa             2.55,36  
  4. Aaron Forsman                           VihdVie           2.57,37  
  5. Joona Paananen                          NurmijYU          3.05,17  
  6. Jere Mourujärvi                         NurmijYU          3.06,13  
  7. Mats Veskimäe                           PorvU             3.06,19  
  8. Aatu Kantola                            LänsiUU           3.10,69  

P12 800 m

  1. Jonne Mourujärvi                        NurmijYU          2.32,59  
  2. Niilo Mölsä                             PorvU             2.33,89  
  3. Karri Kuusinen                          HKV               2.34,39  
  4. Maxim Både                              HKV               2.35,04  
  5. Patrik Kass                             HIFK              2.35,20  
  6. Rasmus Koponen                          EsboIF            2.35,29  
  7. William Forstén                         EsboIF            2.39,15  
  8. Jere Soininen                           EsboIF            2.39,36  
  9. Ohto Heiskanen                          HKV               2.45,60  
 10. Markus Hakala                           EspTa             2.46,56  
 11. Tuomas Rättö                            HämeenlTa         2.54,22  
 12. Ilmari Sarasmaa                         EspTa             2.58,16  
 13. Emil Alhopuro                           EspTa             2.58,54  
 14. Aapo Vanhanen                           EspTa             2.58,88  
 15. Antti Isoherranen                       VeikkVei          3.00,92  
 16. Ville Korhonen                          KU-58             3.24,87  
     Ilari Ala-Harja                         EspTa                 DNF  

Erä 1                

  1. William Forstén                         EsboIF            2.39,15  
  2. Markus Hakala                           EspTa             2.46,56  
  3. Tuomas Rättö                            HämeenlTa         2.54,22  
  4. Ilmari Sarasmaa                         EspTa             2.58,16  
  5. Emil Alhopuro                           EspTa             2.58,54  
  6. Aapo Vanhanen                           EspTa             2.58,88  
  7. Antti Isoherranen                       VeikkVei          3.00,92  
  8. Ville Korhonen                          KU-58             3.24,87  
     Ilari Ala-Harja                         EspTa                 DNF  

Erä 2                

  1. Jonne Mourujärvi                        NurmijYU          2.32,59  
  2. Niilo Mölsä                             PorvU             2.33,89  PB
  3. Karri Kuusinen                          HKV               2.34,39  
  4. Maxim Både                              HKV               2.35,04  PB
  5. Patrik Kass                             HIFK              2.35,20  
  6. Rasmus Koponen                          EsboIF            2.35,29  
  7. Jere Soininen                           EsboIF            2.39,36  
  8. Ohto Heiskanen                          HKV               2.45,60  

P14 800 m


  1. Simeon Vorselman                        HKV               2.15,14  PB
  2. Johannes Hakala                         EspTa             2.15,92  
  3. Aapeli Hatanpää                         ViipU             2.16,21  
  4. Aapo Ikola                              KU-58             2.17,49  
  5. Sajan Irincheev                         ViipU             2.20,15  
  6. Lassi Lehtimäki                         EspTa             2.21,30  PB
  7. Oiva Ylä-Jarkko                         LänsiUU           2.28,18  
  8. Kasper Hietanen                         EspTa             2.29,81  
  9. Aatu Sihvonen                           KarhKa            2.42,53  

M17 400 m

  1. Benjamin Lee                            HKV                 54,62  
  2. Abdirahiim Salah                        HIFK                56,16  
  3. Jonathan Lindroos                       EspTa               58,14  
  4. Adnan Vuorinen                          EsboIF              58,17  
  5. Jonatan Sperryn                         EspTa               58,31  
  6. Jere Raunio                             HKV               1.00,10  
  7. Jonne Isoherranen                       EspTa             1.08,57  
     Daniel Äikäs                            HKV                    DQ  

Erä 1                

  1. Jonathan Lindroos                       EspTa               58,14  
  2. Adnan Vuorinen                          EsboIF              58,17  
  3. Jonne Isoherranen                       EspTa             1.08,57  
     Daniel Äikäs                            HKV                    DQ  

Erä 2                

  1. Benjamin Lee                            HKV                 54,62  
  2. Abdirahiim Salah                        HIFK                56,16  
  3. Jonatan Sperryn                         EspTa               58,31  
  4. Jere Raunio                             HKV               1.00,10  

M17 800 m


  1. Benjamin Lee                            HKV               2.05,15  PB
  2. Benjamin Björkell                       PorvU             2.08,37  
  3. Aleksanteri Sihvonen                    HKV               2.09,63  
  4. Otto Lintula                            ViipU             2.10,42  
  5. Markus Serenius                         LänsiUU           2.11,28  
  6. Daniel Äikäs                            HKV               2.12,73  PB
  7. Saska Rauhala                           HKV               2.12,96  
  8. Matias Koponen                          EsboIF            2.19,84  
  9. Kalle Hyttinen                          PorvU             2.19,98  
 10. Jonathan Ekberg                         EsboIF            2.22,75  
 11. Joona Heikkerö                          PorvU             2.23,07  PB
 12. Jesse Pihamäki                          EspTa             2.23,17  PB
 13. Veeti Valli                             KeskiUYU          2.50,91  

N 800 m


  1. Janette Vänttinen                       PorvU             2.20,58  PB
  2. Saga Kivekäs                            EspTa             2.20,87  PB
  3. Noomi Malmgren                          EsboIF            2.22,33  
  4. Jenni Moskari                           KU-58             2.22,43  
  5. Emma Hakala                             EspTa             2.26,37  
  6. Lina Romberg                            PorvU             2.27,20  
  7. Lotta Putkiranta                        EspTa             2.28,31  
  8. Emilia Jousimaa                         HyvsU             2.31,57  
  9. Venla Turakainen                        HelsTa            2.35,38  PB
 10. Armi Turtola                            EsboIF            2.39,14  
 11. Emma Uosukainen                         EspTa             2.39,76  PB

T8 400 m

  1. Fianna Myllyniemi                       HKV               1.18,08  
  2. Meri Henttonen                          HKV               1.24,85  
  3. Kaisli Ruha                             EspTa             1.25,62  
  4. Frida Palmén                            EspTa             1.25,96  
  5. Olivia Kirjonen                         EspTa             1.26,27  
  6. Aino Pirkkalainen                       EspTa             1.26,99  
  7. Salla Vakkilainen                       VantSa            1.28,29  
  8. Emma Kotakallio                         KirkkonU          1.41,60  
  9. Lilja Hynönen                           EspTa             1.41,79  
 10. Deborah Brewu                           EspTa             1.44,60  

Erä 1                

  1. Fianna Myllyniemi                       HKV               1.18,08  
  2. Olivia Kirjonen                         EspTa             1.26,27  
  3. Emma Kotakallio                         KirkkonU          1.41,60  
  4. Deborah Brewu                           EspTa             1.44,60  

Erä 2                

  1. Meri Henttonen                          HKV               1.24,85  
  2. Frida Palmén                            EspTa             1.25,96  
  3. Aino Pirkkalainen                       EspTa             1.26,99  
  4. Salla Vakkilainen                       VantSa            1.28,29  

Erä 3                

  1. Kaisli Ruha                             EspTa             1.25,62  
  2. Lilja Hynönen                           EspTa             1.41,79  

T10 800 m


  1. Henni Piirainen                         KeskiUYU          2.47,30  
  2. Ella Räisänen                           EspTa             2.48,35  
  3. Livia Kytömaa                           EspTa             2.49,20  
  4. Frida Blomfelt                          EsboIF            2.52,17  
  5. Taika Henttonen                         HKV               2.58,78  
  6. Nella Eiroma                            HKV               3.01,27  
  7. Aino Pirhonen                           PorvU             3.06,10  
  8. Saina Lavi                              KirkkonU          3.07,50  
  9. Hanna Kotakallio                        KirkkonU          3.08,35  
 10. Emilia Kass                             HIFK              3.11,05  
 11. Elina Kaartovuori                       EspTa             3.21,24  
 12. Milka Koivukoski                        HelsTa            3.23,91  
 13. Sari Haukilehto                         EspTa             3.42,01  

T12 800 m

  1. Venla Virrantuomi                       HKV               2.24,70  
  2. Inka Peltola                            VehmU             2.27,76  
  3. Iida Kastarinen                         TampPy            2.28,50  
  4. Marianne Salmi                          MäntsU            2.33,19  
  5. Taimi Vallinoja                         HKV               2.33,61  
  6. Chantelle Peter                         HKV               2.34,28  
  7. Monamaria Pyhältö                       TampPy            2.34,50  
  8. Jonna Jäkkö                             LänsiUU           2.36,95  
  9. Jenniina Eronen                         EspTa             2.38,88  
 10. Pinja Lindstedt                         PorvU             2.40,93  
 11. Ellen Telén                             LänsiUU           2.44,84  
 12. Aila Varila                             EsboIF            2.44,84  
 13. Anniina Kuokkanen                       EspTa             2.45,50  
 14. Lina Kiviaho                            EsboIF            2.48,15  
 15. Sara Koskela                            PorvU             2.49,22  
 16. Hanna Mustonen                          MäntsU            2.49,62  
 17. Mia Flink                               EspTa             2.50,52  
 18. Matilda Pennanen                        EsboIF            2.53,64  
 19. Nella Hjort                             EspTa             2.54,12  
 20. Edit Palmén                             EspTa             2.54,48  
 21. Nora Korelin                            HKV               2.54,94  
 22. Ella Råstedt                            EsboIF            2.57,17  
 23. Johanna Pavord                          HIFK              2.59,36  
 24. Eevi Hirsi                              HIFK              2.59,40  
 25. Saana Knoop                             PorvU             3.02,41  
 26. Inka Aunimo                             EspTa             3.07,76  
 27. Jenni Hirvonen                          EsboIF            3.08,33  
 28. Essi Marjamäki                          EspTa             3.12,63  
 29. Isabella Edelman                        NurmijYU          3.18,11  

Erä 1                

  1. Anniina Kuokkanen                       EspTa             2.45,50  
  2. Lina Kiviaho                            EsboIF            2.48,15  
  3. Edit Palmén                             EspTa             2.54,48  
  4. Johanna Pavord                          HIFK              2.59,36  
  5. Eevi Hirsi                              HIFK              2.59,40  
  6. Saana Knoop                             PorvU             3.02,41  
  7. Inka Aunimo                             EspTa             3.07,76  
  8. Essi Marjamäki                          EspTa             3.12,63  PB
  9. Isabella Edelman                        NurmijYU          3.18,11  PB

Erä 2                

  1. Ellen Telén                             LänsiUU           2.44,84  
  2. Aila Varila                             EsboIF            2.44,84  
  3. Sara Koskela                            PorvU             2.49,22  
  4. Hanna Mustonen                          MäntsU            2.49,62  PB
  5. Mia Flink                               EspTa             2.50,52  
  6. Matilda Pennanen                        EsboIF            2.53,64  
  7. Nella Hjort                             EspTa             2.54,12  
  8. Nora Korelin                            HKV               2.54,94  PB
  9. Ella Råstedt                            EsboIF            2.57,17  
 10. Jenni Hirvonen                          EsboIF            3.08,33  

Erä 3                

  1. Venla Virrantuomi                       HKV               2.24,70  PB
  2. Inka Peltola                            VehmU             2.27,76  
  3. Iida Kastarinen                         TampPy            2.28,50  
  4. Marianne Salmi                          MäntsU            2.33,19  PB
  5. Taimi Vallinoja                         HKV               2.33,61  
  6. Chantelle Peter                         HKV               2.34,28  PB
  7. Monamaria Pyhältö                       TampPy            2.34,50  PB
  8. Jonna Jäkkö                             LänsiUU           2.36,95  
  9. Jenniina Eronen                         EspTa             2.38,88  PB
 10. Pinja Lindstedt                         PorvU             2.40,93  

T14 800 m

  1. Ida-Sofia Simola                        HämeenlTa         2.31,95  
  2. Emmi Hietanen                           RiihimKi          2.32,70  
  3. Nea Niemi                               PorvU             2.32,98  
  4. Eva Peltopuro                           VantSa            2.34,52  
  5. Annika Juvala                           EsboIF            2.38,19  
  6. Jenna Tarvo                             EspTa             2.38,93  
  7. Salla Isoherranen                       VeikkVei          2.38,93  
  8. Valentina Seppälä                       EspTa             2.40,65  
  9. Aino Lindroos                           PorvU             2.41,05  
 10. Ruusu Saarela                           EspTa             2.43,66  
 11. Maggie Hollo                            EspTa             2.44,74  
 12. Mona Korelin                            HKV               2.47,73  
 13. Anni Rajala                             ViipU             2.47,92  
 14. Erika Kenttä                            EspTa             2.50,08  
 15. Emma Noponen                            VantSa            2.56,89  

Erä 1                

  1. Annika Juvala                           EsboIF            2.38,19  
  2. Jenna Tarvo                             EspTa             2.38,93  
  3. Valentina Seppälä                       EspTa             2.40,65  
  4. Ruusu Saarela                           EspTa             2.43,66  
  5. Maggie Hollo                            EspTa             2.44,74  
  6. Erika Kenttä                            EspTa             2.50,08  
  7. Emma Noponen                            VantSa            2.56,89  

Erä 2                

  1. Ida-Sofia Simola                        HämeenlTa         2.31,95  PB
  2. Emmi Hietanen                           RiihimKi          2.32,70  PB
  3. Nea Niemi                               PorvU             2.32,98  PB
  4. Eva Peltopuro                           VantSa            2.34,52  PB
  5. Salla Isoherranen                       VeikkVei          2.38,93  
  6. Aino Lindroos                           PorvU             2.41,05  PB
  7. Mona Korelin                            HKV               2.47,73  PB
  8. Anni Rajala                             ViipU             2.47,92  

N17 400 m

  1. Julia Ihantola                          EspTa             1.04,10  
  2. Elmiina Siikala                         EspTa             1.04,40  
  3. Jenna Vakkilainen                       VantSa            1.04,74  
  4. Taika Uusimäki                          KU-58             1.07,60  
  5. Emilia Voutilainen                      HKV               1.07,89  
  6. Ella Paukku                             EsboIF            1.07,98  
  7. Sanni Markkanen                         HKV               1.08,22  
  8. Emilia Chandras                         EspTa             1.11,57  
  9. Aleksandra Viljanen                     HKV               1.12,34  
 10. Emma Koskinen                           EspTa             1.14,26  
 11. Aida Ahlholm                            EspTa             1.14,67  
 12. Sofia Laakso                            EspTa             1.15,93  
 13. Isabella Strömberg                      EspTa             1.16,48  
 14. Emilia Nummi                            EspTa             1.16,58  
 15. Elli Rantala                            EspTa             1.20,62  
 16. Inka Aunimo                             EspTa             1.24,70  

Erä 1                

  1. Ella Paukku                             EsboIF            1.07,98  
  2. Emma Koskinen                           EspTa             1.14,26  
  3. Aida Ahlholm                            EspTa             1.14,67  
  4. Isabella Strömberg                      EspTa             1.16,48  

Erä 2                

  1. Emilia Voutilainen                      HKV               1.07,89  
  2. Sofia Laakso                            EspTa             1.15,93  
  3. Elli Rantala                            EspTa             1.20,62  
  4. Inka Aunimo                             EspTa             1.24,70  

Erä 3                

  1. Julia Ihantola                          EspTa             1.04,10  
  2. Elmiina Siikala                         EspTa             1.04,40  
  3. Aleksandra Viljanen                     HKV               1.12,34  
  4. Emilia Nummi                            EspTa             1.16,58  

Erä 4                

  1. Jenna Vakkilainen                       VantSa            1.04,74  
  2. Taika Uusimäki                          KU-58             1.07,60  
  3. Sanni Markkanen                         HKV               1.08,22  
  4. Emilia Chandras                         EspTa             1.11,57  

N17 800 m


  1. Viivi Patronen                          EspTa             2.24,34  
  2. Laura Nissinen                          EspTa             2.24,35  PB
  3. Taika Uusimäki                          KU-58             2.33,31  
  4. Emilia Tala                             ViipU             2.34,31  
  5. Heta Neuvonen                           EspTa             2.34,74  PB
  6. Katharina Marekwia                      EspTa             2.37,55  PB
  7. Krista Korhonen                         HKV               2.37,71  
  8. Nikita Kumpulainen                      HKV               2.39,54  PB
  9. Elisabet Perez Rosello                  KU-58             2.40,36  
 10. Juulia Tala                             ViipU             2.43,88  
 11. Nea Tarvo                               EspTa             2.44,05  PB
 12. Ingrid Jalas                            HelsTa            2.56,27  PB