Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
SM-kilpailut
03.03. klo 10:00 SM-hallimoniottelut Tulokset (päivitetty: 19:11 04.03.2018)
SUNNUNTAIN TULOKSET

M 7-ottelu
Loppukilpailu
1)   Elmo Savola                      LajV                      5639              
2)   Juuso Hassi                      OriP                      5419              
3)   Eetu Kangas                      SeSU                      5043              
4)   Otto Kilpi                       JyväskKU                  4930              
5)   Petri Lemmetyinen                KU-58                     4731              
6)   Jesse Jokinen                    SysS                      4637              
7)   Aleksi Salminen                  HarJ                      4493              
8)   Ville-Veikko Hanninen            KUYU                      4475              
9)   Tuure Hollo                      LänsiUU                   4340              
10)  Erkko Laukia                     TapE                      4011              
11)  Joonas Mäkinen                   LaitJy                    3028              
12)  Mauri Kaattari                   HimU                      1199              
     Andri Fannar Gíslason            ISL                       4889              
     Ingi Rúnar Kristinsson           ISL                       3549              
     Ísak Óli Traustason              ISL                       3592              


M 7-ottelu  60m aidat
1)   Elmo Savola                      LajV                      8,14              
2)   Otto Kilpi                       JyväskKU                  8,38              
3)   Juuso Hassi                      OriP                      8,49              
4)   Petri Lemmetyinen                KU-58                     8,59              
5)   Eetu Kangas                      SeSU                      8,65              
6)   Jesse Jokinen                    SysS                      8,79              
7)   Ville-Veikko Hanninen            KUYU                      9,00              
8)   Aleksi Salminen                  HarJ                      9,06              
9)   Tuure Hollo                      LänsiUU                   9,12              
10)  Joonas Mäkinen                   LaitJy                    9,37              
11)  Erkko Laukia                     TapE                      9,83              
     Ísak Óli Traustason              ISL                       8,40              
     Ingi Rúnar Kristinsson           ISL                       9,20              
     Andri Fannar Gíslason            ISL                       8,68              

Loppukilpailu erä 1
1)   Petri Lemmetyinen                KU-58                     8,59              
2)   Aleksi Salminen                  HarJ                      9,06              
3)   Tuure Hollo                      LänsiUU                   9,12              
4)   Erkko Laukia                     TapE                      9,83              
     Andri Fannar Gíslason            ISL                       8,68              
     Ingi Rúnar Kristinsson           ISL                       9,20              
     Ísak Óli Traustason              ISL                       8,40              

Loppukilpailu erä 2
1)   Elmo Savola                      LajV                      8,14              
2)   Otto Kilpi                       JyväskKU                  8,38              
3)   Juuso Hassi                      OriP                      8,49              
4)   Eetu Kangas                      SeSU                      8,65              
5)   Jesse Jokinen                    SysS                      8,79              
6)   Ville-Veikko Hanninen            KUYU                      9,00              
7)   Joonas Mäkinen                   LaitJy                    9,37              



M 7-ottelu  Seiväs
Loppukilpailu
1)   Juuso Hassi                      OriP                      450               
     420    430    450    460    
     o      xo     o      xxx    

2)   Elmo Savola                      LajV                      450               
     430    440    450    460    
     o      o      xo     xxx    

3)   Petri Lemmetyinen                KU-58                     440               
     400    410    420    430    440    450    
     o      o      o      xo     xxo    xxx    

4)   Tuure Hollo                      LänsiUU                   420               
     370    390    400    410    420    430    
     o      o      o      o      o      xxx    

5)   Ville-Veikko Hanninen            KUYU                      420               
     390    400    410    420    430    
     o      o      xxo    xo     xxx    

6)   Erkko Laukia                     TapE                      420               
     360    380    390    400    410    420    430    
     o      o      xo     xo     o      xxo    xxx    

7)   Eetu Kangas                      SeSU                      410               
     380    400    410    420    
     o      o      o      xxx    

7)   Jesse Jokinen                    SysS                      410               
     390    400    410    420    
     o      o      o      xxx    

9)   Otto Kilpi                       JyväskKU                  370               
     300    310    320    330    340    350    360    370    380    
     o      o      o      o      o      xxo    o      xo     xxx    

10)  Aleksi Salminen                  HarJ                      360               
     330    350    360    370    
     xxo    xxo    xxo    xxx    

     Andri Fannar Gíslason            ISL                       420               
     420    430    
     xo     xxx    

     Ingi Rúnar Kristinsson           ISL			DNS                                         
     Ísak Óli Traustason              ISL                       NH                
     360    
     xxx    

     Joonas Mäkinen                   LaitJy                    NH                
     380    
     xxx    


M 7-ottelu  1000m
Loppukilpailu
1)   Elmo Savola                      LajV                      2.50,93           
2)   Aleksi Salminen                  HarJ                      2.53,51           
3)   Juuso Hassi                      OriP                      2.55,44           
4)   Jesse Jokinen                    SysS                      2.55,45           
5)   Erkko Laukia                     TapE                      2.57,06           
6)   Eetu Kangas                      SeSU                      2.58,04           
7)   Otto Kilpi                       JyväskKU                  3.01,54           
8)   Ville-Veikko Hanninen            KUYU                      3.07,02           
9)   Petri Lemmetyinen                KU-58                     3.08,34           
10)  Tuure Hollo                      LänsiUU                   3.19,59 
     Joonas Mäkinen                   LaitJy  			DNF          
     Andri Fannar Gíslason            ISL                       2.57,14                                                    
     Ísak Óli Traustason              ISL                    	DNS                     
     





                               
N 5-ottelu
Loppukilpailu
1)   Miia Sillman                     TampPy                    4081              
2)   Marika Partinen                  JoeK                      3896              
3)   Ida Otstavel                     PargIF                    3617              
4)   Iitu Sutela                      LappUM                    3294  



N 5-ottelu  60m aidat
Loppukilpailu
1)   Marika Partinen                  JoeK                      8,52              
2)   Miia Sillman                     TampPy                    8,77              
3)   Ida Otstavel                     PargIF                    9,21              
4)   Iitu Sutela                      LappUM                    9,39              
                              


N 5-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Miia Sillman                     TampPy                    177               
     168    171    174    177    180    
     o      o      o      xo     xxx    

2)   Iitu Sutela                      LappUM                    165               
     150    156    159    162    165    168    
     o      o      o      o      xo     xxx    

3)   Ida Otstavel                     PargIF                    162               
     156    159    162    165    
     o      o      xo     xxx    

4)   Marika Partinen                  JoeK                      162               
     150    153    156    159    162    165    
     o      o      o      xxo    xo     xxx    


N 5-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Miia Sillman                     TampPy                    12,81             
     12,17  x      12,81  

2)   Ida Otstavel                     PargIF                    12,75             
     12,75  12,31  11,98  

3)   Marika Partinen                  JoeK                      10,97             
     x      10,97  10,31  

4)   Iitu Sutela                      LappUM                    10,52             
     9,66   10,38  10,52                           



N 5-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Marika Partinen                  JoeK                      6,09              
     x      6,09   x      
                          

2)   Miia Sillman                     TampPy                    6,08              
     5,87   5,90   6,08   
                          

3)   Ida Otstavel                     PargIF                    5,45              
     5,10   5,36   5,45   
                          

4)   Iitu Sutela                      LappUM                    4,80              
     4,80   x      4,80   
                          



N 5-ottelu  800m
Loppukilpailu
1)   Marika Partinen                  JoeK                      2.33,18           
2)   Iitu Sutela                      LappUM                    2.37,73           
3)   Ida Otstavel                     PargIF                    2.38,17           
4)   Miia Sillman                     TampPy                    2.38,36           

             


       


P15 5-ottelu
Loppukilpailu
1)   Eemil Porvari                    HartVoi                   3373              
2)   Aukusti Jaskari                  SeSU                      3008              
3)   Matias Ahtinen                   JoensKa                   3004              
4)   Miska Käyhkö                     SavR                      2905              
5)   Atte Kortehisto                  SeSU                      2730              
6)   Rasmus Lehikoinen                JoensKa                   2641              
7)   Otto Hiivola                     KalV                      2570              
8)   Manu Metsäkangas                 LahdA                     2498              
9)   Eino Perämaa                     TampPy                    2419              
10)  Sameli Pukkinen                  VaaT                      2318              
11)  Jere Haapalainen                 TP                        2290              
12)  Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  2257              
13)  Sakari Vallius                   JoensKa                   2134              
14)  Eero Mäkinen                     ÄhtU                      2017              
15)  Joona Ali-Haapala                KaPV                      1883              
16)  Otto Ahonen                      TampPy                    1882              
17)  Simo Piirainen                   KaipVi                    1663              
18)  Atte Leppänen                    JyväskKU                  1610              
19)  Miska Saartoala                  JyväskKU                  1249              
20)  Juho Virkajärvi                  KaipVi                    1244                      


P15 5-ottelu  60m aidat
1)   Aukusti Jaskari                  SeSU                      8,62              
2)   Matias Ahtinen                   JoensKa                   8,82              
3)   Eemil Porvari                    HartVoi                   8,87              
4)   Miska Käyhkö                     SavR                      9,25              
5)   Manu Metsäkangas                 LahdA                     9,33              
6)   Rasmus Lehikoinen                JoensKa                   9,35              
7)   Otto Hiivola                     KalV                      9,69              
8)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  9,72              
9)   Sakari Vallius                   JoensKa                   9,75              
10)  Sameli Pukkinen                  VaaT                      9,88              
11)  Atte Kortehisto                  SeSU                      10,08             
12)  Eino Perämaa                     TampPy                    10,10             
13)  Jere Haapalainen                 TP                        10,15             
14)  Joona Ali-Haapala                KaPV                      10,52             
15)  Atte Leppänen                    JyväskKU                  10,78             
16)  Eero Mäkinen                     ÄhtU                      10,86             
17)  Simo Piirainen                   KaipVi                    11,43             
18)  Otto Ahonen                      TampPy                    11,89             
19)  Juho Virkajärvi                  KaipVi                    13,06             
     Sisu Mikkilä                     ImU                       DNS               
     Miska Saartoala                  JyväskKU                  DQ                

Loppukilpailu erä 1
1)   Atte Kortehisto                  SeSU                      10,08             
2)   Eino Perämaa                     TampPy                    10,10             
3)   Jere Haapalainen                 TP                        10,15             
4)   Eero Mäkinen                     ÄhtU                      10,86             
5)   Simo Piirainen                   KaipVi                    11,43             
6)   Otto Ahonen                      TampPy                    11,89             
     Sisu Mikkilä                     ImU                       DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Otto Hiivola                     KalV                      9,69              
2)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  9,72              
3)   Sameli Pukkinen                  VaaT                      9,88              
4)   Joona Ali-Haapala                KaPV                      10,52             
5)   Atte Leppänen                    JyväskKU                  10,78             
6)   Juho Virkajärvi                  KaipVi                    13,06             
     Miska Saartoala                  JyväskKU                  DQ                

Loppukilpailu erä 3
1)   Aukusti Jaskari                  SeSU                      8,62              
2)   Matias Ahtinen                   JoensKa                   8,82              
3)   Eemil Porvari                    HartVoi                   8,87              
4)   Miska Käyhkö                     SavR                      9,25              
5)   Manu Metsäkangas                 LahdA                     9,33              
6)   Rasmus Lehikoinen                JoensKa                   9,35              
7)   Sakari Vallius                   JoensKa                   9,75              



P15 5-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Eemil Porvari                    HartVoi                   6,15              
     6,12   x      6,15   
                          

2)   Aukusti Jaskari                  SeSU                      5,76              
     5,11   5,10   5,76   
                          

3)   Matias Ahtinen                   JoensKa                   5,68              
     5,28   5,44   5,68   
                          

4)   Sameli Pukkinen                  VaaT                      5,62              
     5,39   5,50   5,62   
                          

5)   Manu Metsäkangas                 LahdA                     5,42              
     5,20   5,31   5,42   
                          

6)   Eino Perämaa                     TampPy                    5,39              
     x      5,06   5,39   
                          

7)   Miska Käyhkö                     SavR                      5,25              
     5,25   5,17   x      
                          

8)   Atte Kortehisto                  SeSU                      5,24              
     5,24   5,16   5,19   
                          

9)   Rasmus Lehikoinen                JoensKa                   5,24              
     5,03   5,24   5,14   
                          

10)  Eero Mäkinen                     ÄhtU                      5,23              
     4,73   4,97   5,23   
                          

11)  Jere Haapalainen                 TP                        5,19              
     4,52   4,80   5,19   
                          

12)  Sakari Vallius                   JoensKa                   4,97              
     4,41   4,61   4,97   
                          

13)  Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  4,86              
     4,85   4,86   x      
                          

14)  Otto Ahonen                      TampPy                    4,79              
     4,01   4,05   4,79   
                          

15)  Simo Piirainen                   KaipVi                    4,78              
     x      x      4,78   
                          

16)  Joona Ali-Haapala                KaPV                      4,55              
     4,31   4,55   2,31   
                          

17)  Miska Saartoala                  JyväskKU                  4,46              
     4,35   4,45   4,46   
                          

18)  Atte Leppänen                    JyväskKU                  3,65              
     3,43   3,17   3,65   
                          

19)  Juho Virkajärvi                  KaipVi                    3,50              
     3,30   3,36   3,50   
                          

     Otto Hiivola                     KalV                      NM                
     x      x      x      
                                                                


P15 5-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Otto Hiivola                     KalV                      12,52             
     12,52  x      x      

2)   Eemil Porvari                    HartVoi                   12,39             
     12,39  12,37  12,38  

3)   Eino Perämaa                     TampPy                    10,65             
     10,65  10,22  10,31  

4)   Eero Mäkinen                     ÄhtU                      10,23             
     10,23  10,03  9,95   

5)   Atte Leppänen                    JyväskKU                  10,09             
     10,09  10,04  9,80   

6)   Rasmus Lehikoinen                JoensKa                   9,94              
     8,93   9,94   9,31   

7)   Matias Ahtinen                   JoensKa                   9,86              
     9,01   9,20   9,86   

8)   Simo Piirainen                   KaipVi                    9,71              
     8,75   9,44   9,71   

9)   Aukusti Jaskari                  SeSU                      9,53              
     9,53   8,88   8,79   

10)  Atte Kortehisto                  SeSU                      9,42              
     9,42   9,35   9,42   

11)  Miska Käyhkö                     SavR                      9,32              
     9,25   9,11   9,32   

12)  Joona Ali-Haapala                KaPV                      9,09              
     8,90   9,09   8,36   

13)  Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  9,03              
     8,80   9,03   x      

14)  Manu Metsäkangas                 LahdA                     8,94              
     8,94   x      7,83   

15)  Sakari Vallius                   JoensKa                   8,56              
     x      8,08   8,56   

16)  Sameli Pukkinen                  VaaT                      8,45              
     7,85   8,45   7,77   

17)  Jere Haapalainen                 TP                        8,35              
     8,35   8,34   7,68   

18)  Miska Saartoala                  JyväskKU                  7,64              
     7,14   7,64   -      

19)  Otto Ahonen                      TampPy                    7,63              
     7,27   x      7,63   

20)  Juho Virkajärvi                  KaipVi                    6,46              
     6,40   6,07   6,46   



                                        
P15 5-ottelu  Seiväs
Loppukilpailu
1)   Otto Hiivola                     KalV                      390               
     340    350    360    370    380    390    400    
     xxo    -      o      -      o      o      xxx    

2)   Miska Käyhkö                     SavR                      330               
     280    290    300    310    320    330    340    
     o      -      o      o      o      xxo    xxx    

3)   Sameli Pukkinen                  VaaT                      310               
     260    270    280    290    300    310    320    
     o      o      o      xo     o      xxo    xxx    

4)   Atte Kortehisto                  SeSU                      300               
     250    260    270    280    290    300    310    
     o      -      o      o      o      xxo    xxx    

5)   Eemil Porvari                    HartVoi                   300               
     200    210    220    230    240    250    260    270    280    290    300    310    
     o      -      o      -      o      -      o      o      o      xxo    xxo    xxx    

6)   Aukusti Jaskari                  SeSU                      290               
     250    260    270    280    290    300    
     xo     o      o      o      xo     xxx    

7)   Joona Ali-Haapala                KaPV                      280               
     200    210    220    230    240    250    260    270    280    290    
     o      -      o      o      o      o      o      o      xxo    xxx    

8)   Otto Ahonen                      TampPy                    260               
     200    210    220    230    240    250    260    270    
     o      -      o      o      o      o      o      xxx    

9)   Rasmus Lehikoinen                JoensKa                   260               
     250    260    270    
     o      xo     x-     

10)  Matias Ahtinen                   JoensKa                   260               
     220    230    240    250    260    270    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

11)  Jere Haapalainen                 TP                        250               
     200    210    220    230    240    250    260    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

11)  Sakari Vallius                   JoensKa                   250               
     220    230    240    250    260    
     o      o      o      o      xxx    

13)  Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  250               
     220    230    240    250    260    
     xo     o      o      xo     xxx    

13)  Miska Saartoala                  JyväskKU                  250               
     220    230    240    250    260    
     o      o      xo     xo     xxx    

15)  Manu Metsäkangas                 LahdA                     240               
     220    230    240    250    
     o      o      xxo    xxx    

16)  Eero Mäkinen                     ÄhtU                      230               
     200    210    220    230    240    
     o      o      xo     o      xxx    

17)  Juho Virkajärvi                  KaipVi                    230               
     200    210    220    230    240    
     o      o      xo     xxo    xxx    

18)  Eino Perämaa                     TampPy                    220               
     200    210    220    230    
     o      o      xxo    xxx    

19)  Atte Leppänen                    JyväskKU                  210               
     200    210    220    
     xo     o      xxx    

20)  Simo Piirainen                   KaipVi                    200               
     200    210    
     xxo    xxx       
             

P15 5-ottelu  1000m
1)   Atte Kortehisto                  SeSU                      2.51,61           
2)   Matias Ahtinen                   JoensKa                   2.56,41           
3)   Eemil Porvari                    HartVoi                   2.58,23           
4)   Miska Käyhkö                     SavR                      2.59,21           
5)   Rasmus Lehikoinen                JoensKa                   3.03,44           
6)   Eino Perämaa                     TampPy                    3.06,36           
7)   Jere Haapalainen                 TP                        3.07,27           
8)   Otto Hiivola                     KalV                      3.08,22           
9)   Aukusti Jaskari                  SeSU                      3.09,49           
10)  Manu Metsäkangas                 LahdA                     3.11,39           
11)  Otto Ahonen                      TampPy                    3.14,18           
12)  Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  3.15,73           
13)  Sakari Vallius                   JoensKa                   3.32,29           
14)  Eero Mäkinen                     ÄhtU                      3.37,76           
15)  Juho Virkajärvi                  KaipVi                    3.40,26           
16)  Miska Saartoala                  JyväskKU                  3.45,70           
17)  Atte Leppänen                    JyväskKU                  3.48,69           
18)  Simo Piirainen                   KaipVi                    3.55,97           
19)  Sameli Pukkinen                  VaaT                      4.02,37           
20)  Joona Ali-Haapala                KaPV                      4.03,29           

Loppukilpailu erä 1
1)   Jere Haapalainen                 TP                        3.07,27           
2)   Otto Ahonen                      TampPy                    3.14,18           
3)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  3.15,73           
4)   Sakari Vallius                   JoensKa                   3.32,29           
5)   Eero Mäkinen                     ÄhtU                      3.37,76           
6)   Juho Virkajärvi                  KaipVi                    3.40,26           
7)   Miska Saartoala                  JyväskKU                  3.45,70           
8)   Atte Leppänen                    JyväskKU                  3.48,69           
9)   Simo Piirainen                   KaipVi                    3.55,97           
10)  Joona Ali-Haapala                KaPV                      4.03,29           

Loppukilpailu erä 2
1)   Atte Kortehisto                  SeSU                      2.51,61           
2)   Matias Ahtinen                   JoensKa                   2.56,41           
3)   Eemil Porvari                    HartVoi                   2.58,23           
4)   Miska Käyhkö                     SavR                      2.59,21           
5)   Rasmus Lehikoinen                JoensKa                   3.03,44           
6)   Eino Perämaa                     TampPy                    3.06,36           
7)   Otto Hiivola                     KalV                      3.08,22           
8)   Aukusti Jaskari                  SeSU                      3.09,49           
9)   Manu Metsäkangas                 LahdA                     3.11,39           
10)  Sameli Pukkinen                  VaaT                      4.02,37    
           

           

M17 7-ottelu
Loppukilpailu
1)   Tomi Valkama                     KauhWi                    4365              
2)   Atte Timgren                     HKV                       4232              
3)   Juuso Peltola                    JyväskKU                  4151              
4)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  4057              
5)   Aaron Utulahti                   VihV                      3940              
6)   Vilho Happonen                   JyväskKU                  3676              
7)   Otso Mikkilä                     ImU                       3428              
8)   Tuomas Seppänen                  JyväskKU                  2894              

M17 7-ottelu  60m aidat
Loppukilpailu
1)   Juuso Peltola                    JyväskKU                  8,24              
2)   Tomi Valkama                     KauhWi                    8,45              
3)   Atte Timgren                     HKV                       8,48              
4)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  8,51              
5)   Otso Mikkilä                     ImU                       9,24              
6)   Aaron Utulahti                   VihV                      9,45              
7)   Vilho Happonen                   JyväskKU                  9,53              
8)   Tuomas Seppänen                  JyväskKU                  11,09   

M17 7-ottelu  Seiväs
1)   Tomi Valkama                     KauhWi                    380               
     300    320    340    350    360    370    380    390    
     xo     xo     o      o      xo     o      o      xxx    

2)   Aaron Utulahti                   VihV                      330               
     260    270    280    290    300    310    320    330    340    
     xo     o      o      xo     o      o      o      o      xxx    

2)   Vilho Happonen                   JyväskKU                  330               
     270    280    290    300    310    320    330    340    
     o      -      xo     xo     -      o      o      xxx    

4)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  320               
     270    280    290    300    310    320    330    
     o      -      -      o      o      o      xxx    

5)   Otso Mikkilä                     ImU                       320               
     260    270    280    290    300    310    320    330    
     o      o      o      o      xo     o      o      xxx    

6)   Juuso Peltola                    JyväskKU                  290               
     250    260    270    280    290    300    
     o      -      o      xo     xo     xxx    

7)   Atte Timgren                     HKV                       270               
     230    240    250    260    270    280    
     o      o      o      xo     xo     xxx    

8)   Tuomas Seppänen                  JyväskKU                  240               
     230    240    250    
     o      xxo    xxx    


M17 7-ottelu  1000m
Loppukilpailu
1)   Tuomas Seppänen                  JyväskKU                  2.47,33           
2)   Atte Timgren                     HKV                       2.50,37           
3)   Vilho Happonen                   JyväskKU                  2.58,88           
4)   Aaron Utulahti                   VihV                      3.04,31           
5)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  3.20,11           
6)   Juuso Peltola                    JyväskKU                  3.28,28           
7)   Tomi Valkama                     KauhWi                    3.30,13           
8)   Otso Mikkilä                     ImU                       3.51,48          



N17 5-ottelu
Loppukilpailu
1)   Johanna Kylmänen                 RaisKu                    3623              
2)   Merituuli Saarela                EspTa                     3541              
3)   Erin Karjalahti                  NurmijYU                  3488              
4)   Laura Lepistö                    PorinYU                   3386              
5)   Inka Puumalainen                 MikkKV                    3297              
6)   Valentina Lemettinen             SeSU                      3281              
7)   Linnea Loukola                   RaisKu                    3267              
8)   Meeri Salomaa                    EsboIF                    3233              
9)   Maria Peura                      TerT                      3213              
10)  Eucabeth Kivikangas              AlaA                      3174              
11)  Salla Tuominen                   TampPy                    3100              
12)  Vilma Rönkä                      HyvsU                     3057              
13)  Niina Karttunen                  SavR                      3052              
14)  Pinja Lehtinen                   ViialVa                   2923              
15)  Elina Verainen                   NousSu                    2760              
16)  Sofia Rantanen                   HIFK                      2741              
17)  Jasmin Juujärvi                  LeKi                      2628              
18)  Hilla Mikkilä                    ImU                       2277              
19)  Wilhelmiina Harju                JyväskKU                  1727     


N17 5-ottelu  60m aidat
1)   Johanna Kylmänen                 RaisKu                    8,74              
2)   Erin Karjalahti                  NurmijYU                  8,84              
3)   Niina Karttunen                  SavR                      8,88              
4)   Linnea Loukola                   RaisKu                    9,06              
5)   Inka Puumalainen                 MikkKV                    9,12              
6)   Merituuli Saarela                EspTa                     9,25              
7)   Pinja Lehtinen                   ViialVa                   9,26              
8)   Eucabeth Kivikangas              AlaA                      9,30              
9)   Valentina Lemettinen             SeSU                      9,36              
10)  Meeri Salomaa                    EsboIF                    9,45              
11)  Vilma Rönkä                      HyvsU                     9,49              
12)  Salla Tuominen                   TampPy                    9,58              
13)  Wilhelmiina Harju                JyväskKU                  9,60              
14)  Laura Lepistö                    PorinYU                   9,64              
15)  Jasmin Juujärvi                  LeKi                      9,69              
16)  Maria Peura                      TerT                      9,87              
17)  Sofia Rantanen                   HIFK                      9,90              
18)  Elina Verainen                   NousSu                    10,07             
19)  Hilla Mikkilä                    ImU                       11,25             

Loppukilpailu erä 1
1)   Vilma Rönkä                      HyvsU                     9,49              
2)   Wilhelmiina Harju                JyväskKU                  9,60              
3)   Maria Peura                      TerT                      9,87              
4)   Elina Verainen                   NousSu                    10,07             
5)   Hilla Mikkilä                    ImU                       11,25             

Loppukilpailu erä 2
1)   Merituuli Saarela                EspTa                     9,25              
2)   Pinja Lehtinen                   ViialVa                   9,26              
3)   Meeri Salomaa                    EsboIF                    9,45              
4)   Salla Tuominen                   TampPy                    9,58              
5)   Laura Lepistö                    PorinYU                   9,64              
6)   Jasmin Juujärvi                  LeKi                      9,69              
7)   Sofia Rantanen                   HIFK                      9,90              

Loppukilpailu erä 3
1)   Johanna Kylmänen                 RaisKu                    8,74              
2)   Erin Karjalahti                  NurmijYU                  8,84              
3)   Niina Karttunen                  SavR                      8,88              
4)   Linnea Loukola                   RaisKu                    9,06              
5)   Inka Puumalainen                 MikkKV                    9,12              
6)   Eucabeth Kivikangas              AlaA                      9,30              
7)   Valentina Lemettinen             SeSU                      9,36              



N17 5-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Maria Peura                      TerT                      168               
     144    147    150    153    156    159    162    165    168    171    
     o      o      o      o      o      o      xo     o      xxo    xxx    

2)   Meeri Salomaa                    EsboIF                    162               
     150    153    156    159    162    165    
     o      o      o      xo     o      xxx    

3)   Merituuli Saarela                EspTa                     162               
     150    153    156    159    162    165    
     xo     o      o      xo     xo     xxx    

4)   Valentina Lemettinen             SeSU                      159               
     147    150    153    156    159    162    
     o      o      o      o      o      xxx    

5)   Salla Tuominen                   TampPy                    159               
     147    150    153    156    159    162    
     xo     o      o      o      xxo    xxx    

6)   Johanna Kylmänen                 RaisKu                    156               
     144    147    150    153    156    159    
     o      xo     o      o      xxo    xxx    

7)   Elina Verainen                   NousSu                    153               
     144    147    150    153    156    
     o      o      xxo    o      xxx    

8)   Erin Karjalahti                  NurmijYU                  153               
     138    141    144    147    150    153    156    
     o      o      o      o      xo     xxo    xxx    

8)   Laura Lepistö                    PorinYU                   153               
     138    141    144    147    150    153    156    
     o      -      o      o      xo     xxo    xx-    

10)  Eucabeth Kivikangas              AlaA                      150               
     132    135    138    141    144    147    150    153    
     o      o      o      o      o      xo     xxo    xxx    

10)  Vilma Rönkä                      HyvsU                     150               
     138    141    144    147    150    153    
     o      o      xo     o      xxo    xxx    

12)  Inka Puumalainen                 MikkKV                    147               
     135    138    141    144    147    150    
     o      -      o      o      o      xxx    

13)  Pinja Lehtinen                   ViialVa                   144               
     138    141    144    147    
     o      o      o      xxx    

14)  Sofia Rantanen                   HIFK                      144               
     132    135    138    141    144    147    
     o      o      o      xo     xxo    xxx    

15)  Linnea Loukola                   RaisKu                    144               
     138    141    144    147    
     xo     xo     xxo    xxx    

16)  Hilla Mikkilä                    ImU                       141               
     135    138    141    144    
     o      o      xo     xxx    

17)  Niina Karttunen                  SavR                      141               
     132    135    138    141    144    
     o      o      o      xxo    xxx    

18)  Jasmin Juujärvi                  LeKi                      138               
     132    135    138    141    
     o      o      o      xxx    

19)  Wilhelmiina Harju                JyväskKU                  132               
     132    135    
     o      -      



N17 5-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Eucabeth Kivikangas              AlaA                      13,56             
     12,85  13,37  13,56  

2)   Merituuli Saarela                EspTa                     12,79             
     12,79  12,30  11,62  

3)   Linnea Loukola                   RaisKu                    12,03             
     11,62  12,03  11,80  

4)   Laura Lepistö                    PorinYU                   11,57             
     11,34  10,54  11,57  

5)   Sofia Rantanen                   HIFK                      11,43             
     10,92  11,43  x      

6)   Johanna Kylmänen                 RaisKu                    11,34             
     10,51  11,34  11,27  

7)   Vilma Rönkä                      HyvsU                     11,21             
     11,21  10,70  10,36  

8)   Elina Verainen                   NousSu                    11,02             
     11,02  11,00  10,90  

9)   Inka Puumalainen                 MikkKV                    10,94             
     9,08   9,66   10,94  

10)  Meeri Salomaa                    EsboIF                    10,89             
     x      10,44  10,89  

11)  Valentina Lemettinen             SeSU                      10,56             
     9,86   10,56  10,34  

12)  Pinja Lehtinen                   ViialVa                   10,45             
     9,45   10,45  9,94   

13)  Salla Tuominen                   TampPy                    10,36             
     x      10,03  10,36  

14)  Maria Peura                      TerT                      10,23             
     9,86   10,23  9,61   

15)  Wilhelmiina Harju                JyväskKU                  9,68              
     x      9,68   9,42   

16)  Jasmin Juujärvi                  LeKi                      9,57              
     9,57   8,77   9,29   

17)  Erin Karjalahti                  NurmijYU                  9,12              
     8,61   9,12   x      

18)  Niina Karttunen                  SavR                      8,94              
     8,78   8,68   8,94   

19)  Hilla Mikkilä                    ImU                       8,68              
     8,60   8,68   7,70   




N17 5-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Inka Puumalainen                 MikkKV                    5,51              
     5,20   5,15   5,51   
                          

2)   Laura Lepistö                    PorinYU                   5,37              
     5,29   5,37   5,23   
                          

3)   Erin Karjalahti                  NurmijYU                  5,32              
     4,92   5,19   5,32   
                          

4)   Johanna Kylmänen                 RaisKu                    5,19              
     5,04   5,19   4,74   
                          

5)   Niina Karttunen                  SavR                      5,18              
     4,60   4,86   5,18   
                          

6)   Maria Peura                      TerT                      5,11              
     5,03   5,04   5,11   
                          

7)   Valentina Lemettinen             SeSU                      5,03              
     5,03   4,81   5,01   
                          

8)   Salla Tuominen                   TampPy                    5,02              
     4,73   4,91   5,02   
                          

9)   Pinja Lehtinen                   ViialVa                   4,98              
     4,98   x      4,86   
                          

10)  Linnea Loukola                   RaisKu                    4,98              
     4,79   4,98   4,68   
                          

11)  Vilma Rönkä                      HyvsU                     4,97              
     x      4,97   4,80   
                          

12)  Merituuli Saarela                EspTa                     4,89              
     4,71   4,86   4,89   
                          

13)  Sofia Rantanen                   HIFK                      4,75              
     4,61   4,75   4,46   
                          

14)  Meeri Salomaa                    EsboIF                    4,64              
     4,25   4,64   3,48   
                          

15)  Jasmin Juujärvi                  LeKi                      4,53              
     4,50   4,53   4,27   
                          

16)  Eucabeth Kivikangas              AlaA                      4,53              
     x      4,53   x      
                          

17)  Elina Verainen                   NousSu                    4,52              
     4,42   4,50   4,52   
                          

18)  Hilla Mikkilä                    ImU                       4,28              
     3,87   4,28   x      
                          

     Wilhelmiina Harju                JyväskKU 			DNS                                   


          


N17 5-ottelu  800m
1)   Erin Karjalahti                  NurmijYU                  2.24,07           
2)   Johanna Kylmänen                 RaisKu                    2.26,38           
3)   Merituuli Saarela                EspTa                     2.30,95           
4)   Laura Lepistö                    PorinYU                   2.33,17           
5)   Meeri Salomaa                    EsboIF                    2.37,29           
6)   Linnea Loukola                   RaisKu                    2.37,83           
7)   Valentina Lemettinen             SeSU                      2.38,71           
8)   Inka Puumalainen                 MikkKV                    2.43,82           
9)   Niina Karttunen                  SavR                      2.44,24           
10)  Maria Peura                      TerT                      2.45,41           
11)  Eucabeth Kivikangas              AlaA                      2.46,20           
12)  Salla Tuominen                   TampPy                    2.49,74           
13)  Vilma Rönkä                      HyvsU                     2.49,80           
14)  Hilla Mikkilä                    ImU                       2.52,20           
15)  Jasmin Juujärvi                  LeKi                      2.53,39           
16)  Pinja Lehtinen                   ViialVa                   2.56,39           
17)  Elina Verainen                   NousSu                    2.58,70           
18)  Sofia Rantanen                   HIFK                      3.02,73           
     Wilhelmiina Harju                JyväskKU                                    

Loppukilpailu erä 1
1)   Meeri Salomaa                    EsboIF                    2.37,29           
2)   Niina Karttunen                  SavR                      2.44,24           
3)   Vilma Rönkä                      HyvsU                     2.49,80           
4)   Hilla Mikkilä                    ImU                       2.52,20           
5)   Jasmin Juujärvi                  LeKi                      2.53,39           
6)   Pinja Lehtinen                   ViialVa                   2.56,39           
7)   Elina Verainen                   NousSu                    2.58,70           
8)   Sofia Rantanen                   HIFK                      3.02,73           
     Wilhelmiina Harju                JyväskKU                                    

Loppukilpailu erä 2
1)   Erin Karjalahti                  NurmijYU                  2.24,07           
2)   Johanna Kylmänen                 RaisKu                    2.26,38           
3)   Merituuli Saarela                EspTa                     2.30,95           
4)   Laura Lepistö                    PorinYU                   2.33,17           
5)   Linnea Loukola                   RaisKu                    2.37,83           
6)   Valentina Lemettinen             SeSU                      2.38,71           
7)   Inka Puumalainen                 MikkKV                    2.43,82           
8)   Maria Peura                      TerT                      2.45,41           
9)   Eucabeth Kivikangas              AlaA                      2.46,20           
10)  Salla Tuominen                   TampPy                    2.49,74           


          


M19 7-ottelu
Loppukilpailu
1)   Juuso Toivonen                   ÄhtU                      5097              
2)   Joni Heikkinen                   OulPy                     4913              
3)   Juho Nieminen                    JyväskKU                  4895              
4)   Jere Liskojärvi                  HeTa                      4594              
5)   Lauri Savolainen                 TampPy                    3206              
6)   Tuomas Juvonen                   KajKi                     3008              
7)   Daniel Savolainen                JyväskKU                  1975              
8)   Pietari Valoranta                JyväskKU                  785  


M19 7-ottelu  60m aidat
Loppukilpailu
1)   Juho Nieminen                    JyväskKU                  8,52              
2)   Juuso Toivonen                   ÄhtU                      8,65              
3)   Jere Liskojärvi                  HeTa                      8,97              
3)   Joni Heikkinen                   OulPy                     8,97              
5)   Tuomas Juvonen                   KajKi                     9,90 
     Lauri Savolainen                 TampPy                    DQ


M19 7-ottelu  Seiväs
Loppukilpailu
1)   Juuso Toivonen                   ÄhtU                      460               
     410    420    430    440    450    460    470    
     o      -      o      xxo    xo     xo     xxx    

2)   Jere Liskojärvi                  HeTa                      420               
     360    370    380    390    400    410    420    430    
     o      -      o      -      o      xxo    xo     xxx    

3)   Juho Nieminen                    JyväskKU                  400               
     300    310    320    330    340    350    360    370    380    390    400    410    
     o      -      o      -      o      o      xo     o      xo     xxo    xo     xxx    

4)   Joni Heikkinen                   OulPy                     400               
     360    370    380    390    400    410    
     o      o      xo     xo     xxo    xxx    

     Lauri Savolainen                 TampPy                    NH                
     330    
     xxx    

     Tuomas Juvonen                   KajKi                     NH                
     360    
     xxx    


M19 7-ottelu  1000m
Loppukilpailu
1)   Joni Heikkinen                   OulPy                     2.51,01           
2)   Juuso Toivonen                   ÄhtU                      2.58,80           
3)   Jere Liskojärvi                  HeTa                      3.08,37           
4)   Lauri Savolainen                 TampPy                    3.15,23           
5)   Juho Nieminen                    JyväskKU                  3.19,12           
6)   Tuomas Juvonen                   KajKi                     3.23,37              
     Lauri Savolainen                 TampPy                                      



N19 5-ottelu
Loppukilpailu
1)   Iina-Kaisa Mäkelä                KU58                      3918              
2)   Sanni Pajasmaa                   HIFK                      3752              
3)   Olivia Mäkinen                   TampPy                    3582              
4)   Frida Hämäläinen                 TampPy                    3543              
5)   Janette Hanski                   KarhU                     3439              
6)   Sanni Säntti                     IlmK                      3273              
7)   Minttu Mattinen                  LappUM                    3235              
8)   Jutta Väkeväinen                 LajV                      3069              
9)   Neea Nurmi                       EspTa                     2822              
10)  Susanna Kumpulainen              EspTa                     2668              


N19 5-ottelu  60m aidat
1)   Sanni Pajasmaa                   HIFK                      8,98              
2)   Iina-Kaisa Mäkelä                KU58                      9,00              
3)   Janette Hanski                   KarhU                     9,07              
4)   Olivia Mäkinen                   TampPy                    9,21              
5)   Sanni Säntti                     IlmK                      9,27              
6)   Frida Hämäläinen                 TampPy                    9,39              
7)   Minttu Mattinen                  LappUM                    9,42              
8)   Jutta Väkeväinen                 LajV                      9,72              
9)   Neea Nurmi                       EspTa                     10,13             
10)  Susanna Kumpulainen              EspTa                     10,28             

Loppukilpailu erä 1
1)   Sanni Säntti                     IlmK                      9,27              
2)   Minttu Mattinen                  LappUM                    9,42              
3)   Jutta Väkeväinen                 LajV                      9,72              
4)   Neea Nurmi                       EspTa                     10,13             
5)   Susanna Kumpulainen              EspTa                     10,28             

Loppukilpailu erä 2
1)   Sanni Pajasmaa                   HIFK                      8,98              
2)   Iina-Kaisa Mäkelä                KU58                      9,00              
3)   Janette Hanski                   KarhU                     9,07              
4)   Olivia Mäkinen                   TampPy                    9,21              
5)   Frida Hämäläinen                 TampPy                    9,39              

                               
N19 5-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Iina-Kaisa Mäkelä                KU58                      168               
     150    153    156    159    162    165    168    171    
     o      o      xo     o      xo     o      xxo    xxx    

2)   Olivia Mäkinen                   TampPy                    165               
     144    150    153    156    159    162    165    168    
     o      o      o      o      o      o      o      xxx    

3)   Frida Hämäläinen                 TampPy                    165               
     147    150    153    156    159    162    165    168    
     o      o      o      o      o      xo     o      xxx    

4)   Sanni Säntti                     IlmK                      156               
     132    135    138    141    147    150    153    156    159    
     o      o      o      o      o      o      o      o      xxx    

5)   Sanni Pajasmaa                   HIFK                      156               
     144    147    150    153    156    159    
     xo     o      xo     o      xo     xxx    

6)   Minttu Mattinen                  LappUM                    156               
     144    147    150    153    156    159    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

7)   Jutta Väkeväinen                 LajV                      153               
     153    156    
     o      xxx    

8)   Janette Hanski                   KarhU                     144               
     135    138    141    144    147    
     o      o      o      o      xxx    

9)   Neea Nurmi                       EspTa                     144               
     135    138    141    144    147    
     o      o      xo     o      xxx    

10)  Susanna Kumpulainen              EspTa                     138               
     132    135    138    141    
     o      o      o      xxx    



N19 5-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Sanni Pajasmaa                   HIFK                      13,28             
     13,28  13,04  13,21  

2)   Iina-Kaisa Mäkelä                KU58                      12,70             
     11,96  12,70  12,24  

3)   Janette Hanski                   KarhU                     12,02             
     11,31  12,02  x      

4)   Minttu Mattinen                  LappUM                    10,62             
     9,39   10,22  10,62  

5)   Olivia Mäkinen                   TampPy                    10,31             
     10,28  10,31  9,73   

6)   Frida Hämäläinen                 TampPy                    9,21              
     8,98   9,10   9,21   

7)   Jutta Väkeväinen                 LajV                      9,08              
     7,55   9,08   8,50   

8)   Sanni Säntti                     IlmK                      9,04              
     9,03   8,52   9,04   

9)   Neea Nurmi                       EspTa                     8,55              
     8,24   8,55   8,25   

10)  Susanna Kumpulainen              EspTa                     8,43              
     8,25   8,43   x      
                                 

N19 5-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Iina-Kaisa Mäkelä                KU58                      5,75              
     5,34   5,69   5,75   
                          

2)   Sanni Pajasmaa                   HIFK                      5,68              
     5,41   5,68   x      
                          

3)   Olivia Mäkinen                   TampPy                    5,64              
     x      5,27   5,64   
                          

4)   Frida Hämäläinen                 TampPy                    5,52              
     5,25   5,49   5,52   
                          

5)   Jutta Väkeväinen                 LajV                      5,39              
     5,32   5,39   5,35   
                          

6)   Sanni Säntti                     IlmK                      5,35              
     5,31   5,19   5,35   
                          

7)   Minttu Mattinen                  LappUM                    5,14              
     5,13   x      5,14   
                          

8)   Janette Hanski                   KarhU                     5,10              
     5,10   4,96   5,09   
                          

9)   Susanna Kumpulainen              EspTa                     4,85              
     4,84   4,73   4,85   
                          

10)  Neea Nurmi                       EspTa                     4,81              
     4,74   4,81   4,78   
                          

N19 5-ottelu  800m
Loppukilpailu
1)   Janette Hanski                   KarhU                     2.26,27           
2)   Frida Hämäläinen                 TampPy                    2.26,80           
3)   Iina-Kaisa Mäkelä                KU58                      2.29,69           
4)   Sanni Pajasmaa                   HIFK                      2.33,45           
5)   Neea Nurmi                       EspTa                     2.34,60           
6)   Olivia Mäkinen                   TampPy                    2.35,21           
7)   Sanni Säntti                     IlmK                      2.37,17           
8)   Susanna Kumpulainen              EspTa                     2.40,27           
9)   Minttu Mattinen                  LappUM                    2.41,69           
10)  Jutta Väkeväinen                 LajV                      2.45,42           
            



M22 7-ottelu
Loppukilpailu
1)   Leo Uusimäki                     KU-58                     5198              
2)   Henri Kangasniemi                IkaalU                    4557              
     Ari Sigþór Eiríksson             ISL                       4688              
     Bjarki Rósantsson                ISL                       3649              
     Guðmundur Karl Úlfarsson         ISL                       3003                    
                                       

M22 7-ottelu  60m aidat
Loppukilpailu
1)   Henri Kangasniemi                IkaalU                    8,69              
2)   Leo Uusimäki                     KU-58                     8,71              
     Ari Sigþór Eiríksson             ISL                       9,66              
     Bjarki Rósantsson                ISL                       10,44             
     Guðmundur Karl Úlfarsson         ISL                       11,29  


M22 7-ottelu  Seiväs
Loppukilpailu
1)   Leo Uusimäki                     KU-58                     500               
     440    460    470    480    490    500    510    
     o      o      o      o      xo     o      xxx    

2)   Henri Kangasniemi                IkaalU                    320               
     290    300    310    320    330    
     o      o      o      o      xxx    

     Ari Sigþór Eiríksson             ISL                       440               
     400    420    430    440    450    
     o      o      xxo    xxo    xxx    

     Bjarki Rósantsson                ISL                       300               
     290    300    310    
     o      xo     xxx    

     Guðmundur Karl Úlfarsson         ISL                       DNS


M22 7-ottelu  1000m
Loppukilpailu
1)   Leo Uusimäki                     KU-58                     2.49,37           
2)   Henri Kangasniemi                IkaalU                    3.04,19           
     Ari Sigþór Eiríksson             ISL                       3.07,92           
     Bjarki Rósantsson                ISL                       2.49,65 






N22 5-ottelu
Loppukilpailu
1)   Elina Kakko                      PerP                      3914              
2)   Jessica Rautelin                 EsboIF                    3889              
3)   Jessica Miettinen                JoeK                      3288          


N22 5-ottelu  60m aidat
Loppukilpailu
1)   Jessica Rautelin                 EsboIF                    8,94              
2)   Elina Kakko                      PerP                      8,97              
3)   Jessica Miettinen                JoeK                      9,29              



N22 5-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Elina Kakko                      PerP                      183               
     165    168    171    174    177    180    183    186    
     o      o      o      xo     o      xxo    o      xxx    

2)   Jessica Rautelin                 EsboIF                    162               
     153    156    159    162    165    
     o      o      xo     o      xxx    

3)   Jessica Miettinen                JoeK                      156               
     147    150    153    156    159    
     xo     o      o      o      xxx    


N22 5-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Jessica Rautelin                 EsboIF                    12,36             
     11,78  12,08  12,36  

2)   Elina Kakko                      PerP                      11,64             
     11,35  11,64  10,76  

3)   Jessica Miettinen                JoeK                      10,57             
     10,21  10,57  10,45  

                          

N22 5-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Elina Kakko                      PerP                      5,78              
     5,46   5,71   5,78   
                          

2)   Jessica Rautelin                 EsboIF                    5,58              
     x      5,43   5,58   
                          

3)   Jessica Miettinen                JoeK                      5,50              
     5,45   5,50   x      
                          

N22 5-ottelu  800m
Loppukilpailu
1)   Jessica Rautelin                 EsboIF                    2.21,72           
2)   Elina Kakko                      PerP                      2.40,92           
3)   Jessica Miettinen                JoeK                      2.48,22 




-----------------------------------

LAUANTAIN TULOKSET:

SM-hallimoniottelut
Jyväskylän Kenttäurheilijat
03.03.2018

M 7-ottelu  60m
1)   Juuso Hassi                      OriP                      7,09              
2)   Elmo Savola                      LajV                      7,13              
3)   Petri Lemmetyinen                KU-58                     7,28              
4)   Aleksi Salminen                  HarJ                      7,29              
5)   Otto Kilpi                       JyväskKU                  7,31              
6)   Eetu Kangas                      SeSU                      7,33              
7)   Jesse Jokinen                    SysS                      7,44              
8)   Joonas Mäkinen                   LaitJy                    7,53              
9)   Ville-Veikko Hanninen            KUYU                      7,64              
10)  Tuure Hollo                      LänsiUU                   7,69              
11)  Mauri Kaattari                   HimU                      7,77              
12)  Erkko Laukia                     TapE                      7,92              
     Andri Fannar Gíslason            ISL                       7,35              
     Ísak Óli Traustason              ISL                       7,25              
     Ingi Rúnar Kristinsson           ISL                       7,17              

Loppukilpailu erä 1
1)   Petri Lemmetyinen                KU-58                     7,28              
2)   Jesse Jokinen                    SysS                      7,44              
3)   Tuure Hollo                      LänsiUU                   7,69              
4)   Mauri Kaattari                   HimU                      7,77              
     Andri Fannar Gíslason            ISL                       7,35              
     Ingi Rúnar Kristinsson           ISL                       7,17              
     Ísak Óli Traustason              ISL                       7,25              

Loppukilpailu erä 2
1)   Juuso Hassi                      OriP                      7,09              
2)   Elmo Savola                      LajV                      7,13              
3)   Aleksi Salminen                  HarJ                      7,29              
4)   Otto Kilpi                       JyväskKU                  7,31              
5)   Eetu Kangas                      SeSU                      7,33              
6)   Joonas Mäkinen                   LaitJy                    7,53              
7)   Ville-Veikko Hanninen            KUYU                      7,64              
8)   Erkko Laukia                     TapE                      7,92              


M 7-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Elmo Savola                      LajV                      197               
     185    188    191    194    197    200    
     o      -      o      o      xo     xxx    

2)   Otto Kilpi                       JyväskKU                  194               
     179    182    185    188    191    194    197    
     xo     xo     o      o      o      xxo    xxx    

3)   Juuso Hassi                      OriP                      188               
     176    179    182    185    188    191    
     o      o      xo     xo     o      xxx    

4)   Eetu Kangas                      SeSU                      185               
     170    173    176    179    182    185    188    
     o      -      xo     xxo    o      xo     xxx    

5)   Tuure Hollo                      LänsiUU                   179               
     167    170    173    176    179    182    
     o      -      o      o      o      xxx    

6)   Ville-Veikko Hanninen            KUYU                      176               
     167    170    173    176    179    
     o      o      o      o      xxx    

7)   Joonas Mäkinen                   LaitJy                    173               
     173    176    179    
     o      -      xxx    

8)   Jesse Jokinen                    SysS                      173               
     167    170    173    176    
     xo     o      o      xxx    

9)   Petri Lemmetyinen                KU-58                     173               
     164    167    170    173    176    
     o      -      xxo    o      xxx    

10)  Erkko Laukia                     TapE                      167               
     164    167    170    
     o      o      xxx    

11)  Aleksi Salminen                  HarJ                      164               
     161    164    167    
     o      o      xxx    

     Andri Fannar Gíslason            ISL                       179               
     170    173    176    179    182    
     o      xo     o      xo     xxx    

     Ingi Rúnar Kristinsson           ISL                       176               
     170    173    176    179    
     xo     -      xo     xxx    

     Ísak Óli Traustason              ISL                       176               
     170    173    176    179    
     xo     o      o      xxx                                          



M 7-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Juuso Hassi                      OriP                      7,13              
     6,99   6,74   7,13   
                          

2)   Elmo Savola                      LajV                      7,07              
     6,79   7,07   6,99   
                          

3)   Eetu Kangas                      SeSU                      6,75              
     x      6,75   x      
                          

4)   Otto Kilpi                       JyväskKU                  6,73              
     6,73   6,73   x      
                          

5)   Aleksi Salminen                  HarJ                      6,36              
     6,25   6,27   6,36   
                          

6)   Jesse Jokinen                    SysS                      6,32              
     6,25   6,14   6,32   
                          

7)   Joonas Mäkinen                   LaitJy                    6,18              
     x      x      6,18   
                          

8)   Ville-Veikko Hanninen            KUYU                      6,17              
     6,08   6,13   6,17   
                          

9)   Petri Lemmetyinen                KU-58                     6,03              
     5,85   5,91   6,03   
                          

10)  Mauri Kaattari                   HimU                      5,93              
     5,93   -      -      
                          

11)  Tuure Hollo                      LänsiUU                   5,83              
     5,49   5,83   5,65   
                          

12)  Erkko Laukia                     TapE                      5,16              
     4,93   5,16   5,09   
                          

     Andri Fannar Gíslason            ISL                       6,44              
     6,06   6,34   6,44   
                          

     Ingi Rúnar Kristinsson           ISL                       6,69              
     6,51   6,69   x      
                          

     Ísak Óli Traustason              ISL                       6,58              
     x      x      6,58   
                          


M 7-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Elmo Savola                      LajV                      14,08             
     13,93  14,08  13,75  

2)   Eetu Kangas                      SeSU                      13,45             
     13,45  13,43  13,07  

3)   Juuso Hassi                      OriP                      13,45             
     12,45  11,99  13,45  

4)   Tuure Hollo                      LänsiUU                   12,55             
     12,55  x      x      

5)   Petri Lemmetyinen                KU-58                     12,38             
     9,18   11,24  12,38  

6)   Otto Kilpi                       JyväskKU                  11,63             
     x      11,21  11,63  

7)   Aleksi Salminen                  HarJ                      11,53             
     10,61  10,81  11,53  

8)   Ville-Veikko Hanninen            KUYU                      11,47             
     10,12  11,22  11,47  

9)   Erkko Laukia                     TapE                      11,15             
     10,62  11,15  10,94  

10)  Jesse Jokinen                    SysS                      10,76             
     10,30  10,76  10,76  

11)  Joonas Mäkinen                   LaitJy                    9,64              
     9,12   9,64   9,46   

     Andri Fannar Gíslason            ISL                       12,56             
     12,55  12,56  12,41  

     Ingi Rúnar Kristinsson           ISL                       13,37             
     13,28  13,37  12,91  

     Ísak Óli Traustason              ISL                       11,94             
     11,74  x      11,94  

     Mauri Kaattari                   HimU                      DNS               



M 7-ottelu 4 lajin jälkeen
Loppukilpailu
1)   Elmo Savola                      LajV                      3176              
2)   Juuso Hassi                      OriP                      3087              
3)   Eetu Kangas                      SeSU                      2889              
4)   Otto Kilpi                       JyväskKU                  2858              
5)   Petri Lemmetyinen                KU-58                     2576              
6)   Aleksi Salminen                  HarJ                      2522              
7)   Jesse Jokinen                    SysS                      2489              
8)   Tuure Hollo                      LänsiUU                   2462              
9)   Ville-Veikko Hanninen            KUYU                      2459              
10)  Joonas Mäkinen                   LaitJy                    2362              
11)  Erkko Laukia                     TapE                      2071              
12)  Mauri Kaattari                   HimU                      1199              
     Andri Fannar Gíslason            ISL                       2705              
     Ingi Rúnar Kristinsson           ISL                       2847              
     Ísak Óli Traustason              ISL                       2708              


T15 5-ottelu  800m
1)   Nella Varjas                     EspTa                     2.30,02           
2)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  2.31,27           
3)   Ilona Saarikunnas                LahdA                     2.39,70           
4)   Saga Vanninen                    TampPy                    2.40,04           
5)   Vilma Väliharju                  TampPy                    2.40,27           
6)   Emmi Valtonen                    TuUL                      2.41,35           
7)   Aino Koskela                     RiihimKi                  2.41,43           
8)   Anni Nurminen                    TampPy                    2.43,20           
9)   Venla Läderberg                  LahdA                     2.43,45           
10)  Elise Lähdemäki                  SeSU                      2.43,82           
11)  Noora Hietala                    HyvsU                     2.44,50           
12)  Ida Cardona                      KUYU                      2.44,84           
13)  Aada Mikkilä                     SeSU                      2.45,00           
14)  Emilia Kilpinen                  LeKi                      2.46,49           
15)  Elisa Alastalo                   RiihimKi                  2.46,61           
16)  Amanda Kulju                     IisVi                     2.46,96           
17)  Nita Rasi                        PihtipTui                 2.47,37           
18)  Minea Vertala                    JyväskKU                  2.47,58           
19)  Siiri Nyyssönen                  SavR                      2.47,92           
20)  Eerika Heiskala                  TampPy                    2.48,17           
21)  Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  2.49,57           
22)  Fiinu Puustinen                  JyväskKU                  2.50,02           
23)  Saana Peura                      TerT                      2.50,51           
24)  Annukka Vainonen                 IitPy                     2.50,77           
25)  Helmi Lievonen                   RiihimKi                  2.50,87           
26)  Elena Ohra-Aho                   ÄhtU                      2.50,98           
27)  Jasmin Salenius                  KngK                      2.51,05           
28)  Emmi Ronkainen                   KUYU                      2.51,35           
29)  Lilli Varila                     JyväskKU                  2.51,62           
30)  Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  2.52,13           
31)  Milka Ukkonen                    LahdA                     2.52,29           
32)  Lotta Mäkelä                     TampPy                    2.53,55           
33)  Veera Koskinen                   LahdA                     2.53,59           
34)  Ella-Maria Multala               KUYU                      2.53,79           
35)  Sofia Raatikainen                PyhU                      2.54,72           
36)  Eevi Immonen                     MikkKV                    2.54,93           
37)  Heljä Halonen                    MikkKV                    2.57,66           
38)  Noora Sihvonen                   KUYU                      2.57,77           
39)  Väkeväinen Petra                 LajV                      2.58,93           
40)  Petra Koskinen                   JyväskKU                  3.02,03           
41)  Lotta Jalonen                    JanJa                     3.03,72           
42)  Riikka Savolainen                JyväskKU                  3.03,86           
43)  Iida Haajanen                    KUYU                      3.04,07           
44)  Helmi Tarkiainen                 TampPy                    3.04,08           
45)  Anniina Huura                    TampPy                    3.04,30           
46)  Sanni Lento                      TampPy                    3.04,32           
47)  Kiia Brandes                     HyvsU                     3.04,82           
48)  Laura Einamo                     EspTa                     3.08,72           
49)  Laura Koskinen                   TP                        3.09,16           
50)  Salla Koskimäki                  KaustPV                   3.10,69           
51)  Juulia Inkinen                   LahdA                     3.17,27           
     Nelli Pajula                     JyväskKU                  DNS               
     Alisa Tikkanen                   EspTa                     DNS               
     Nanna Leivonen                   JyväskKU                  DNF               

Loppukilpailu erä 1
1)   Fiinu Puustinen                  JyväskKU                  2.50,02           
2)   Emmi Ronkainen                   KUYU                      2.51,35           
3)   Lilli Varila                     JyväskKU                  2.51,62           
4)   Eevi Immonen                     MikkKV                    2.54,93           
5)   Noora Sihvonen                   KUYU                      2.57,77           
6)   Petra Koskinen                   JyväskKU                  3.02,03           
7)   Lotta Jalonen                    JanJa                     3.03,72           
8)   Iida Haajanen                    KUYU                      3.04,07           
9)   Helmi Tarkiainen                 TampPy                    3.04,08           
10)  Laura Koskinen                   TP                        3.09,16           
     Alisa Tikkanen                   EspTa                     DNS               
     Nelli Pajula                     JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Elise Lähdemäki                  SeSU                      2.43,82           
2)   Ida Cardona                      KUYU                      2.44,84           
3)   Eerika Heiskala                  TampPy                    2.48,17           
4)   Elena Ohra-Aho                   ÄhtU                      2.50,98           
5)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  2.52,13           
6)   Milka Ukkonen                    LahdA                     2.52,29           
7)   Lotta Mäkelä                     TampPy                    2.53,55           
8)   Veera Koskinen                   LahdA                     2.53,59           
9)   Heljä Halonen                    MikkKV                    2.57,66           
10)  Anniina Huura                    TampPy                    3.04,30           
11)  Sanni Lento                      TampPy                    3.04,32           
12)  Laura Einamo                     EspTa                     3.08,72           

Loppukilpailu erä 3
1)   Venla Läderberg                  LahdA                     2.43,45           
2)   Elisa Alastalo                   RiihimKi                  2.46,61           
3)   Amanda Kulju                     IisVi                     2.46,96           
4)   Minea Vertala                    JyväskKU                  2.47,58           
5)   Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  2.49,57           
6)   Jasmin Salenius                  KngK                      2.51,05           
7)   Väkeväinen Petra                 LajV                      2.58,93           
8)   Riikka Savolainen                JyväskKU                  3.03,86           
9)   Kiia Brandes                     HyvsU                     3.04,82           
10)  Juulia Inkinen                   LahdA                     3.17,27           

Loppukilpailu erä 4
1)   Nella Varjas                     EspTa                     2.30,02           
2)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  2.31,27           
3)   Ilona Saarikunnas                LahdA                     2.39,70           
4)   Anni Nurminen                    TampPy                    2.43,20           
5)   Noora Hietala                    HyvsU                     2.44,50           
6)   Emilia Kilpinen                  LeKi                      2.46,49           
7)   Nita Rasi                        PihtipTui                 2.47,37           
8)   Saana Peura                      TerT                      2.50,51           
9)   Helmi Lievonen                   RiihimKi                  2.50,87           
10)  Ella-Maria Multala               KUYU                      2.53,79           

Loppukilpailu erä 5
1)   Saga Vanninen                    TampPy                    2.40,04           
2)   Vilma Väliharju                  TampPy                    2.40,27           
3)   Emmi Valtonen                    TuUL                      2.41,35           
4)   Aino Koskela                     RiihimKi                  2.41,43           
5)   Aada Mikkilä                     SeSU                      2.45,00           
6)   Siiri Nyyssönen                  SavR                      2.47,92           
7)   Annukka Vainonen                 IitPy                     2.50,77           
8)   Sofia Raatikainen                PyhU                      2.54,72           
9)   Salla Koskimäki                  KaustPV                   3.10,69           
     Nanna Leivonen                   JyväskKU                  DNF               


T15 5-ottelu  60m aidat
1)   Saga Vanninen                    TampPy                    8,82              
2)   Sofia Raatikainen                PyhU                      9,56              
3)   Emmi Valtonen                    TuUL                      9,57              
4)   Salla Koskimäki                  KaustPV                   9,60              
5)   Vilma Väliharju                  TampPy                    9,76              
6)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  9,79              
7)   Siiri Nyyssönen                  SavR                      9,80              
7)   Aino Koskela                     RiihimKi                  9,80              
9)   Aada Mikkilä                     SeSU                      9,81              
10)  Anni Nurminen                    TampPy                    9,83              
11)  Emmi Hietanen                    RiihimKi                  9,92              
12)  Kiia Brandes                     HyvsU                     9,92              
13)  Emilia Kilpinen                  LeKi                      9,97              
14)  Jasmin Salenius                  KngK                      10,00             
15)  Ella-Maria Multala               KUYU                      10,05             
15)  Eerika Heiskala                  TampPy                    10,05             
17)  Noora Hietala                    HyvsU                     10,09             
18)  Helmi Tarkiainen                 TampPy                    10,14             
19)  Riikka Savolainen                JyväskKU                  10,15             
19)  Nella Varjas                     EspTa                     10,15             
21)  Elena Ohra-Aho                   ÄhtU                      10,19             
22)  Nita Rasi                        PihtipTui                 10,22             
23)  Nanna Leivonen                   JyväskKU                  10,23             
24)  Elise Lähdemäki                  SeSU                      10,24             
24)  Helmi Lievonen                   RiihimKi                  10,24             
26)  Amanda Kulju                     IisVi                     10,25             
27)  Väkeväinen Petra                 LajV                      10,26             
28)  Sanni Lento                      TampPy                    10,27             
29)  Ilona Saarikunnas                LahdA                     10,30             
30)  Minea Vertala                    JyväskKU                  10,39             
30)  Heljä Halonen                    MikkKV                    10,39             
32)  Ida Cardona                      KUYU                      10,40             
33)  Annukka Vainonen                 IitPy                     10,43             
34)  Nora Koskela-Koivisto            KUYU                      10,53             
35)  Venla Läderberg                  LahdA                     10,60             
35)  Elisa Alastalo                   RiihimKi                  10,60             
37)  Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  10,62             
37)  Anniina Huura                    TampPy                    10,62             
39)  Lotta Jalonen                    JanJa                     10,67             
40)  Noora Sihvonen                   KUYU                      10,74             
41)  Lotta Mäkelä                     TampPy                    10,75             
42)  Laura Einamo                     EspTa                     10,80             
43)  Eevi Immonen                     MikkKV                    10,85             
44)  Emmi Ronkainen                   KUYU                      10,86             
45)  Saana Peura                      TerT                      10,88             
46)  Fiinu Puustinen                  JyväskKU                  10,98             
47)  Juulia Inkinen                   LahdA                     11,07             
48)  Petra Koskinen                   JyväskKU                  11,12             
49)  Veera Koskinen                   LahdA                     11,38             
50)  Milka Ukkonen                    LahdA                     11,78             
51)  Nelli Pajula                     JyväskKU                  11,83             
52)  Lilli Varila                     JyväskKU                  12,19             
53)  Iida Haajanen                    KUYU                      12,88             
54)  Laura Koskinen                   TP                        12,93             
55)  Alisa Tikkanen                   EspTa                     14,28             

Loppukilpailu erä 1
1)   Ella-Maria Multala               KUYU                      10,05             
2)   Venla Läderberg                  LahdA                     10,60             
3)   Emmi Ronkainen                   KUYU                      10,86             
4)   Petra Koskinen                   JyväskKU                  11,12             
5)   Nelli Pajula                     JyväskKU                  11,83             
6)   Lilli Varila                     JyväskKU                  12,19             
7)   Laura Koskinen                   TP                        12,93             

Loppukilpailu erä 2
1)   Salla Koskimäki                  KaustPV                   9,60              
2)   Vilma Väliharju                  TampPy                    9,76              
3)   Väkeväinen Petra                 LajV                      10,26             
4)   Ida Cardona                      KUYU                      10,40             
5)   Eevi Immonen                     MikkKV                    10,85             
6)   Fiinu Puustinen                  JyväskKU                  10,98             
7)   Veera Koskinen                   LahdA                     11,38             
8)   Iida Haajanen                    KUYU                      12,88             

Loppukilpailu erä 3
1)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  9,92              
2)   Kiia Brandes                     HyvsU                     9,92              
3)   Jasmin Salenius                  KngK                      10,00             
4)   Elena Ohra-Aho                   ÄhtU                      10,19             
5)   Elise Lähdemäki                  SeSU                      10,24             
6)   Annukka Vainonen                 IitPy                     10,43             
7)   Nora Koskela-Koivisto            KUYU                      10,53             
8)   Lotta Mäkelä                     TampPy                    10,75             

Loppukilpailu erä 4
1)   Siiri Nyyssönen                  SavR                      9,80              
2)   Eerika Heiskala                  TampPy                    10,05             
3)   Riikka Savolainen                JyväskKU                  10,15             
4)   Sanni Lento                      TampPy                    10,27             
5)   Lotta Jalonen                    JanJa                     10,67             
6)   Noora Sihvonen                   KUYU                      10,74             
7)   Saana Peura                      TerT                      10,88             
8)   Milka Ukkonen                    LahdA                     11,78             

Loppukilpailu erä 5
1)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  9,79              
2)   Emilia Kilpinen                  LeKi                      9,97              
3)   Helmi Tarkiainen                 TampPy                    10,14             
4)   Nella Varjas                     EspTa                     10,15             
5)   Nanna Leivonen                   JyväskKU                  10,23             
6)   Helmi Lievonen                   RiihimKi                  10,24             
7)   Minea Vertala                    JyväskKU                  10,39             
8)   Juulia Inkinen                   LahdA                     11,07             

Loppukilpailu erä 6
1)   Aino Koskela                     RiihimKi                  9,80              
2)   Anni Nurminen                    TampPy                    9,83              
3)   Noora Hietala                    HyvsU                     10,09             
4)   Ilona Saarikunnas                LahdA                     10,30             
5)   Elisa Alastalo                   RiihimKi                  10,60             
6)   Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  10,62             
7)   Laura Einamo                     EspTa                     10,80             
8)   Alisa Tikkanen                   EspTa                     14,28             

Loppukilpailu erä 7
1)   Saga Vanninen                    TampPy                    8,82              
2)   Sofia Raatikainen                PyhU                      9,56              
3)   Emmi Valtonen                    TuUL                      9,57              
4)   Aada Mikkilä                     SeSU                      9,81              
5)   Nita Rasi                        PihtipTui                 10,22             
6)   Amanda Kulju                     IisVi                     10,25             
7)   Heljä Halonen                    MikkKV                    10,39             
8)   Anniina Huura                    TampPy                    10,62             


T15 5-ottelu  Korkeus
1)   Nita Rasi                        PihtipTui                 156               
     144    147    150    153    156    159    
     xo     o      xo     o      o      xxx    

2)   Aino Koskela                     RiihimKi                  156               
     141    144    147    150    153    156    159    
     o      o      o      o      xo     xo     xxx    

3)   Saga Vanninen                    TampPy                    156               
     144    150    153    156    159    
     o      o      xo     xxo    xx-    

4)   Sofia Raatikainen                PyhU                      153               
     144    147    150    153    156    
     o      o      xo     o      xxx    

5)   Aada Mikkilä                     SeSU                      153               
     144    147    150    153    156    
     o      o      o      xo     xxx    

6)   Saana Peura                      TerT                      153               
     129    132    135    138    141    144    147    150    153    156    
     o      o      o      o      o      o      o      xo     xo     xxx    

7)   Nanna Leivonen                   JyväskKU                  150               
     138    144    147    150    153    
     o      o      o      o      x-     

8)   Elena Ohra-Aho                   ÄhtU                      150               
     132    135    138    141    144    147    150    153    
     o      o      o      o      o      xo     xo     xxx    

9)   Nella Varjas                     EspTa                     150               
     129    132    135    138    141    144    147    150    153    
     o      o      xo     o      o      xxo    xox    xox    xx     

10)  Annukka Vainonen                 IitPy                     147               
     129    132    135    138    141    144    147    150    
     o      o      o      o      o      o      o      xxx    

11)  Heljä Halonen                    MikkKV                    147               
     132    135    138    141    144    147    150    
     o      o      o      o      xo     o      xxx    

12)  Ella-Maria Multala               KUYU                      147               
     123    126    129    132    135    138    141    144    147    150    
     o      -      o      o      xxo    o      xo     xxo    xo     xxx    

13)  Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  147               
     135    138    141    144    147    150    
     o      ox     o      o      xxo    xxx    

14)  Minea Vertala                    JyväskKU                  147               
     129    132    135    138    141    144    147    150    
     o      o      o      o      o      xxo    xxo    xxx    

15)  Amanda Kulju                     IisVi                     147               
     138    141    144    147    150    
     o      xxo    xo     xxo    xxx    

15)  Ilona Saarikunnas                LahdA                     147               
     138    141    144    147    150    
     o      xo     xxo    xxo    xxx    

17)  Juulia Inkinen                   LahdA                     144               
     129    132    135    138    141    144    147    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

17)  Elisa Alastalo                   RiihimKi                  144               
     135    138    141    144    147    
     o      o      o      o      xxx    

17)  Noora Hietala                    HyvsU                     144               
     132    138    141    144    147    
     o      o      o      o      xxx    

17)  Anniina Huura                    TampPy                    144               
     135    138    141    144    147    
     o      o      o      o      xxx    

17)  Anni Nurminen                    TampPy                    144               
     135    138    141    144    147    150    
     o      o      o      o      xx     x      

22)  Emmi Valtonen                    TuUL                      144               
     141    144    147    
     xo     o      xxx    

23)  Vilma Väliharju                  TampPy                    144               
     132    135    138    141    144    147    
     o      o      o      xo     xo     xxx    

24)  Siiri Nyyssönen                  SavR                      144               
     132    135    138    141    144    147    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

25)  Riikka Savolainen                JyväskKU                  144               
     129    132    135    138    141    144    147    
     o      o      o      o      xo     xxo    xxx    

26)  Emilia Kilpinen                  LeKi                      141               
     126    129    132    135    138    141    144    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

27)  Venla Läderberg                  LahdA                     141               
     123    126    129    132    135    138    141    144    
     o      o      o      o      o      xo     xo     xxx    

27)  Milka Ukkonen                    LahdA                     141               
     129    132    135    138    141    144    
     o      o      o      xo     xo     xxx    

29)  Salla Koskimäki                  KaustPV                   141               
     120    123    126    129    132    135    138    141    144    
     o      o      o      o      o      o      o      xxo    xxx    

29)  Kiia Brandes                     HyvsU                     141               
     126    129    132    135    138    141    144    
     o      o      o      o      o      xxo    xxx    

29)  Sanni Lento                      TampPy                    141               
     126    129    132    135    138    141    144    
     o      o      o      o      o      xxo    xxx    

32)  Veera Koskinen                   LahdA                     138               
     126    129    132    135    138    141    
     o      o      o      xxo    o      xxx    

32)  Helmi Lievonen                   RiihimKi                  138               
     123    126    129    132    135    138    141    
     o      o      o      o      xxo    o      xx-    

32)  Noora Sihvonen                   KUYU                      138               
     126    129    132    135    138    141    
     o      o      o      xxo    o      xxx    

35)  Eerika Heiskala                  TampPy                    138               
     126    129    132    135    138    141    
     o      xxo    o      xxo    xo     xxx    

36)  Helmi Tarkiainen                 TampPy                    138               
     126    129    132    135    138    141    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

37)  Laura Einamo                     EspTa                     135               
     129    132    135    138    
     o      xo     o      xxx    

38)  Lilli Varila                     JyväskKU                  135               
     117    120    123    126    129    132    135    138    
     o      o      o      xo     xo     xxo    o      xxx    

39)  Jasmin Salenius                  KngK                      135               
     132    135    138    
     xo     xo     xxx    

39)  Lotta Jalonen                    JanJa                     135               
     120    123    126    129    132    135    138    
     o      o      o      o      xo     xo     xxx    

41)  Emmi Hietanen                    RiihimKi                  135               
     123    126    129    132    135    138    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

42)  Nora Koskela-Koivisto            KUYU                      132               
     120    123    126    129    132    135    
     o      o      o      o      o      xxx    

42)  Lotta Mäkelä                     TampPy                    132               
     117    120    123    126    129    132    135    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

44)  Väkeväinen Petra                 LajV                      132               
     120    123    126    129    132    135    
     o      o      xo     o      o      xxx    

45)  Eevi Immonen                     MikkKV                    132               
     120    123    126    129    132    135    
     o      o      o      xxo    o      xxx    

46)  Emmi Ronkainen                   KUYU                      132               
     120    123    126    129    132    135    
     o      o      o      o      xo     xxx    

47)  Ida Cardona                      KUYU                      132               
     120    123    126    129    132    135    
     o      o      o      xo     xo     xxx    

48)  Petra Koskinen                   JyväskKU                  132               
     117    120    123    126    129    132    135    
     o      o      xo     o      o      xxo    xxx    

49)  Elise Lähdemäki                  SeSU                      132               
     117    120    123    126    129    132    135    
     xxo    xo     o      xxo    xxo    xxo    xxx    

50)  Laura Koskinen                   TP                        129               
     117    120    123    126    129    132    
     o      o      o      xo     o      xxx    

51)  Iida Haajanen                    KUYU                      129               
     117    120    123    126    129    132    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

52)  Fiinu Puustinen                  JyväskKU                  129               
     117    120    123    126    129    132    
     o      o      o      xxo    xxo    xxx    

     Nelli Pajula                     JyväskKU                  NH                
     117    
     xxx    

     Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  NH                
     129    
     xxx    

     Alisa Tikkanen                   EspTa                     NH                
     129    
     x-     


Loppukilpailu erä 1
1)   Ella-Maria Multala               KUYU                      147               
     123    126    129    132    135    138    141    144    147    150    
     o      -      o      o      xxo    o      xo     xxo    xo     xxx    

2)   Venla Läderberg                  LahdA                     141               
     123    126    129    132    135    138    141    144    
     o      o      o      o      o      xo     xo     xxx    

3)   Salla Koskimäki                  KaustPV                   141               
     120    123    126    129    132    135    138    141    144    
     o      o      o      o      o      o      o      xxo    xxx    

4)   Veera Koskinen                   LahdA                     138               
     126    129    132    135    138    141    
     o      o      o      xxo    o      xxx    

5)   Lilli Varila                     JyväskKU                  135               
     117    120    123    126    129    132    135    138    
     o      o      o      xo     xo     xxo    o      xxx    

6)   Lotta Mäkelä                     TampPy                    132               
     117    120    123    126    129    132    135    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

6)   Nora Koskela-Koivisto            KUYU                      132               
     120    123    126    129    132    135    
     o      o      o      o      o      xxx    

8)   Väkeväinen Petra                 LajV                      132               
     120    123    126    129    132    135    
     o      o      xo     o      o      xxx    

9)   Eevi Immonen                     MikkKV                    132               
     120    123    126    129    132    135    
     o      o      o      xxo    o      xxx    

10)  Emmi Ronkainen                   KUYU                      132               
     120    123    126    129    132    135    
     o      o      o      o      xo     xxx    

11)  Ida Cardona                      KUYU                      132               
     120    123    126    129    132    135    
     o      o      o      xo     xo     xxx    

12)  Petra Koskinen                   JyväskKU                  132               
     117    120    123    126    129    132    135    
     o      o      xo     o      o      xxo    xxx    

13)  Elise Lähdemäki                  SeSU                      132               
     117    120    123    126    129    132    135    
     xxo    xo     o      xxo    xxo    xxo    xxx    

14)  Laura Koskinen                   TP                        129               
     117    120    123    126    129    132    
     o      o      o      xo     o      xxx    

15)  Iida Haajanen                    KUYU                      129               
     117    120    123    126    129    132    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

16)  Fiinu Puustinen                  JyväskKU                  129               
     117    120    123    126    129    132    
     o      o      o      xxo    xxo    xxx    

     Nelli Pajula                     JyväskKU                  NH                
     117    
     xxx    


Loppukilpailu erä 2
1)   Saana Peura                      TerT                      153               
     129    132    135    138    141    144    147    150    153    156    
     o      o      o      o      o      o      o      xo     xo     xxx    

2)   Elena Ohra-Aho                   ÄhtU                      150               
     132    135    138    141    144    147    150    153    
     o      o      o      o      o      xo     xo     xxx    

3)   Nella Varjas                     EspTa                     150               
     129    132    135    138    141    144    147    150    153    
     o      o      xo     o      o      xxo    xox    xox    xx     

4)   Annukka Vainonen                 IitPy                     147               
     129    132    135    138    141    144    147    150    
     o      o      o      o      o      o      o      xxx    

5)   Minea Vertala                    JyväskKU                  147               
     129    132    135    138    141    144    147    150    
     o      o      o      o      o      xxo    xxo    xxx    

6)   Juulia Inkinen                   LahdA                     144               
     129    132    135    138    141    144    147    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

7)   Siiri Nyyssönen                  SavR                      144               
     132    135    138    141    144    147    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

8)   Riikka Savolainen                JyväskKU                  144               
     129    132    135    138    141    144    147    
     o      o      o      o      xo     xxo    xxx    

9)   Emilia Kilpinen                  LeKi                      141               
     126    129    132    135    138    141    144    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

10)  Milka Ukkonen                    LahdA                     141               
     129    132    135    138    141    144    
     o      o      o      xo     xo     xxx    

11)  Kiia Brandes                     HyvsU                     141               
     126    129    132    135    138    141    144    
     o      o      o      o      o      xxo    xxx    

11)  Sanni Lento                      TampPy                    141               
     126    129    132    135    138    141    144    
     o      o      o      o      o      xxo    xxx    

13)  Helmi Lievonen                   RiihimKi                  138               
     123    126    129    132    135    138    141    
     o      o      o      o      xxo    o      xx-    

13)  Noora Sihvonen                   KUYU                      138               
     126    129    132    135    138    141    
     o      o      o      xxo    o      xxx    

15)  Eerika Heiskala                  TampPy                    138               
     126    129    132    135    138    141    
     o      xxo    o      xxo    xo     xxx    

16)  Helmi Tarkiainen                 TampPy                    138               
     126    129    132    135    138    141    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

17)  Jasmin Salenius                  KngK                      135               
     132    135    138    
     xo     xo     xxx    

17)  Lotta Jalonen                    JanJa                     135               
     120    123    126    129    132    135    138    
     o      o      o      o      xo     xo     xxx    

19)  Emmi Hietanen                    RiihimKi                  135               
     123    126    129    132    135    138    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

     Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  NH                
     129    
     xxx    


Loppukilpailu erä 3
1)   Nita Rasi                        PihtipTui                 156               
     144    147    150    153    156    159    
     xo     o      xo     o      o      xxx    

2)   Aino Koskela                     RiihimKi                  156               
     141    144    147    150    153    156    159    
     o      o      o      o      xo     xo     xxx    

3)   Saga Vanninen                    TampPy                    156               
     144    150    153    156    159    
     o      o      xo     xxo    xx-    

4)   Sofia Raatikainen                PyhU                      153               
     144    147    150    153    156    
     o      o      xo     o      xxx    

5)   Aada Mikkilä                     SeSU                      153               
     144    147    150    153    156    
     o      o      o      xo     xxx    

6)   Nanna Leivonen                   JyväskKU                  150               
     138    144    147    150    153    
     o      o      o      o      x-     

7)   Heljä Halonen                    MikkKV                    147               
     132    135    138    141    144    147    150    
     o      o      o      o      xo     o      xxx    

8)   Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  147               
     135    138    141    144    147    150    
     o      ox     o      o      xxo    xxx    

9)   Amanda Kulju                     IisVi                     147               
     138    141    144    147    150    
     o      xxo    xo     xxo    xxx    

9)   Ilona Saarikunnas                LahdA                     147               
     138    141    144    147    150    
     o      xo     xxo    xxo    xxx    

11)  Anni Nurminen                    TampPy                    144               
     135    138    141    144    147    150    
     o      o      o      o      xx     x      

11)  Anniina Huura                    TampPy                    144               
     135    138    141    144    147    
     o      o      o      o      xxx    

11)  Elisa Alastalo                   RiihimKi                  144               
     135    138    141    144    147    
     o      o      o      o      xxx    

11)  Noora Hietala                    HyvsU                     144               
     132    138    141    144    147    
     o      o      o      o      xxx    

15)  Emmi Valtonen                    TuUL                      144               
     141    144    147    
     xo     o      xxx    

16)  Vilma Väliharju                  TampPy                    144               
     132    135    138    141    144    147    
     o      o      o      xo     xo     xxx    

17)  Laura Einamo                     EspTa                     135               
     129    132    135    138    
     o      xo     o      xxx    

     Alisa Tikkanen                   EspTa                     NH                
     129    
     x-     



T15 5-ottelu  Pituus
1)   Saga Vanninen                    TampPy                    5,45              
     5,01   5,45   5,37   
                          

2)   Noora Hietala                    HyvsU                     5,11              
     5,01   5,11   4,97   
                          

3)   Siiri Nyyssönen                  SavR                      5,06              
     5,06   4,86   4,81   
                          

4)   Aada Mikkilä                     SeSU                      5,02              
     4,98   4,94   5,02   
                          

5)   Saana Peura                      TerT                      5,01              
     5,01   4,99   4,96   
                          

6)   Ilona Saarikunnas                LahdA                     4,97              
     4,97   4,76   x      
                          

7)   Emmi Valtonen                    TuUL                      4,93              
     4,77   x      4,93   
                          

8)   Aino Koskela                     RiihimKi                  4,89              
     4,68   4,89   4,84   
                          

9)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  4,85              
     x      x      4,85   
                          

10)  Riikka Savolainen                JyväskKU                  4,82              
     4,82   4,63   4,50   
                          

11)  Emilia Kilpinen                  LeKi                      4,81              
     4,81   4,65   4,78   
                          

12)  Helmi Lievonen                   RiihimKi                  4,78              
     4,78   x      x      
                          

13)  Nella Varjas                     EspTa                     4,77              
     4,69   4,77   4,36   
                          

14)  Alisa Tikkanen                   EspTa                     4,76              
     4,76   4,61   4,56   
                          

15)  Väkeväinen Petra                 LajV                      4,74              
     4,74   4,56   x      
                          

16)  Nita Rasi                        PihtipTui                 4,73              
     4,57   4,57   4,73   
                          

17)  Ida Cardona                      KUYU                      4,71              
     4,66   4,71   4,37   
                          

18)  Nanna Leivonen                   JyväskKU                  4,68              
     4,68   
            

19)  Vilma Väliharju                  TampPy                    4,67              
     4,66   4,46   4,67   
                          

20)  Venla Läderberg                  LahdA                     4,62              
     4,30   4,49   4,62   
                          

21)  Minea Vertala                    JyväskKU                  4,62              
     4,62   4,36   4,42   
                          

22)  Milka Ukkonen                    LahdA                     4,61              
     4,61   4,38   x      
                          

23)  Emmi Hietanen                    RiihimKi                  4,59              
     4,59   4,30   4,54   
                          

24)  Elisa Alastalo                   RiihimKi                  4,59              
     4,45   4,45   4,59   
                          

25)  Juulia Inkinen                   LahdA                     4,57              
     4,55   x      4,57   
                          

26)  Sofia Raatikainen                PyhU                      4,57              
     x      x      4,57   
                          

27)  Laura Einamo                     EspTa                     4,56              
     4,56   4,45   4,37   
                          

28)  Anniina Huura                    TampPy                    4,56              
     x      4,56   4,41   
                          

29)  Kiia Brandes                     HyvsU                     4,55              
     4,55   4,32   4,55   
                          

30)  Amanda Kulju                     IisVi                     4,54              
     4,18   x      4,54   
                          

31)  Jasmin Salenius                  KngK                      4,52              
     4,52   4,32   4,44   
                          

32)  Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  4,52              
     4,52   4,31   4,40   
                          

33)  Elise Lähdemäki                  SeSU                      4,50              
     4,50   4,18   4,44   
                          

34)  Salla Koskimäki                  KaustPV                   4,48              
     4,48   4,31   4,41   
                          

35)  Sanni Lento                      TampPy                    4,45              
     4,34   4,45   4,44   
                          

36)  Eerika Heiskala                  TampPy                    4,41              
     x      4,05   4,41   
                          

37)  Anni Nurminen                    TampPy                    4,40              
     4,40   4,37   4,29   
                          

38)  Heljä Halonen                    MikkKV                    4,39              
     4,12   4,39   4,29   
                          

39)  Annukka Vainonen                 IitPy                     4,38              
     4,35   4,38   4,30   
                          

40)  Fiinu Puustinen                  JyväskKU                  4,36              
     4,26   4,05   4,36   
                          

41)  Lotta Mäkelä                     TampPy                    4,36              
     4,36   4,16   4,16   
                          

42)  Ella-Maria Multala               KUYU                      4,33              
     4,25   4,07   4,33   
                          

43)  Veera Koskinen                   LahdA                     4,31              
     4,31   x      4,24   
                          

44)  Eevi Immonen                     MikkKV                    4,21              
     4,21   4,20   x      
                          

45)  Nelli Pajula                     JyväskKU                  4,21              
     4,09   3,99   4,21   
                          

46)  Petra Koskinen                   JyväskKU                  4,17              
     3,91   3,94   4,17   
                          

47)  Lilli Varila                     JyväskKU                  4,12              
     3,96   4,12   4,04   
                          

48)  Noora Sihvonen                   KUYU                      4,09              
     3,94   4,09   x      
                          

49)  Elena Ohra-Aho                   ÄhtU                      4,08              
     4,08   3,81   4,08   
                          

50)  Iida Haajanen                    KUYU                      3,96              
     3,96   3,93   3,94   
                          

51)  Emmi Ronkainen                   KUYU                      3,85              
     x      3,85   3,81   
                          

52)  Lotta Jalonen                    JanJa                     3,85              
     3,80   3,85   3,76   
                          

53)  Laura Koskinen                   TP                        3,50              
     3,22   3,27   3,50   
                          

     Nora Koskela-Koivisto            KUYU                      DNS               
     Helmi Tarkiainen                 TampPy                    NM                
     x      x      x      
                          


Loppukilpailu erä 1
1)   Väkeväinen Petra                 LajV                      4,74              
     4,74   4,56   x      
                          

2)   Ida Cardona                      KUYU                      4,71              
     4,66   4,71   4,37   
                          

3)   Vilma Väliharju                  TampPy                    4,67              
     4,66   4,46   4,67   
                          

4)   Venla Läderberg                  LahdA                     4,62              
     4,30   4,49   4,62   
                          

5)   Milka Ukkonen                    LahdA                     4,61              
     4,61   4,38   x      
                          

6)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  4,59              
     4,59   4,30   4,54   
                          

7)   Kiia Brandes                     HyvsU                     4,55              
     4,55   4,32   4,55   
                          

8)   Jasmin Salenius                  KngK                      4,52              
     4,52   4,32   4,44   
                          

9)   Elise Lähdemäki                  SeSU                      4,50              
     4,50   4,18   4,44   
                          

10)  Salla Koskimäki                  KaustPV                   4,48              
     4,48   4,31   4,41   
                          

11)  Sanni Lento                      TampPy                    4,45              
     4,34   4,45   4,44   
                          

12)  Eerika Heiskala                  TampPy                    4,41              
     x      4,05   4,41   
                          

13)  Annukka Vainonen                 IitPy                     4,38              
     4,35   4,38   4,30   
                          

14)  Fiinu Puustinen                  JyväskKU                  4,36              
     4,26   4,05   4,36   
                          

15)  Lotta Mäkelä                     TampPy                    4,36              
     4,36   4,16   4,16   
                          

16)  Ella-Maria Multala               KUYU                      4,33              
     4,25   4,07   4,33   
                          

17)  Veera Koskinen                   LahdA                     4,31              
     4,31   x      4,24   
                          

18)  Eevi Immonen                     MikkKV                    4,21              
     4,21   4,20   x      
                          

19)  Nelli Pajula                     JyväskKU                  4,21              
     4,09   3,99   4,21   
                          

20)  Petra Koskinen                   JyväskKU                  4,17              
     3,91   3,94   4,17   
                          

21)  Lilli Varila                     JyväskKU                  4,12              
     3,96   4,12   4,04   
                          

22)  Noora Sihvonen                   KUYU                      4,09              
     3,94   4,09   x      
                          

23)  Elena Ohra-Aho                   ÄhtU                      4,08              
     4,08   3,81   4,08   
                          

24)  Iida Haajanen                    KUYU                      3,96              
     3,96   3,93   3,94   
                          

25)  Emmi Ronkainen                   KUYU                      3,85              
     x      3,85   3,81   
                          

26)  Lotta Jalonen                    JanJa                     3,85              
     3,80   3,85   3,76   
                          

27)  Laura Koskinen                   TP                        3,50              
     3,22   3,27   3,50   
                          

     Nora Koskela-Koivisto            KUYU                      DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Saga Vanninen                    TampPy                    5,45              
     5,01   5,45   5,37   
                          

2)   Noora Hietala                    HyvsU                     5,11              
     5,01   5,11   4,97   
                          

3)   Siiri Nyyssönen                  SavR                      5,06              
     5,06   4,86   4,81   
                          

4)   Aada Mikkilä                     SeSU                      5,02              
     4,98   4,94   5,02   
                          

5)   Saana Peura                      TerT                      5,01              
     5,01   4,99   4,96   
                          

6)   Ilona Saarikunnas                LahdA                     4,97              
     4,97   4,76   x      
                          

7)   Emmi Valtonen                    TuUL                      4,93              
     4,77   x      4,93   
                          

8)   Aino Koskela                     RiihimKi                  4,89              
     4,68   4,89   4,84   
                          

9)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  4,85              
     x      x      4,85   
                          

10)  Riikka Savolainen                JyväskKU                  4,82              
     4,82   4,63   4,50   
                          

11)  Emilia Kilpinen                  LeKi                      4,81              
     4,81   4,65   4,78   
                          

12)  Helmi Lievonen                   RiihimKi                  4,78              
     4,78   x      x      
                          

13)  Nella Varjas                     EspTa                     4,77              
     4,69   4,77   4,36   
                          

14)  Alisa Tikkanen                   EspTa                     4,76              
     4,76   4,61   4,56   
                          

15)  Nita Rasi                        PihtipTui                 4,73              
     4,57   4,57   4,73   
                          

16)  Nanna Leivonen                   JyväskKU                  4,68              
     4,68   
            

17)  Minea Vertala                    JyväskKU                  4,62              
     4,62   4,36   4,42   
                          

18)  Elisa Alastalo                   RiihimKi                  4,59              
     4,45   4,45   4,59   
                          

19)  Juulia Inkinen                   LahdA                     4,57              
     4,55   x      4,57   
                          

20)  Sofia Raatikainen                PyhU                      4,57              
     x      x      4,57   
                          

21)  Laura Einamo                     EspTa                     4,56              
     4,56   4,45   4,37   
                          

22)  Anniina Huura                    TampPy                    4,56              
     x      4,56   4,41   
                          

23)  Amanda Kulju                     IisVi                     4,54              
     4,18   x      4,54   
                          

24)  Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  4,52              
     4,52   4,31   4,40   
                          

25)  Anni Nurminen                    TampPy                    4,40              
     4,40   4,37   4,29   
                          

26)  Heljä Halonen                    MikkKV                    4,39              
     4,12   4,39   4,29   
                          

     Helmi Tarkiainen                 TampPy                    NM                
     x      x      x      
                          


T15 5-ottelu  Kuula
1)   Saga Vanninen                    TampPy                    13,61             
     13,61  12,44  12,53  

2)   Annukka Vainonen                 IitPy                     12,12             
     11,40  11,51  12,12  

3)   Salla Koskimäki                  KaustPV                   11,65             
     11,65  11,38  11,24  

4)   Nanna Leivonen                   JyväskKU                  10,92             
     x      10,05  10,92  

5)   Aada Mikkilä                     SeSU                      10,49             
     10,49  10,28  10,26  

6)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  10,10             
     10,10  9,64   9,63   

7)   Ella-Maria Multala               KUYU                      10,05             
     10,05  x      x      

8)   Emmi Valtonen                    TuUL                      9,86              
     9,56   9,65   9,86   

9)   Juulia Inkinen                   LahdA                     9,82              
     9,09   9,53   9,82   

10)  Jasmin Salenius                  KngK                      9,68              
     9,23   9,09   9,68   

11)  Aino Koskela                     RiihimKi                  9,65              
     9,65   9,51   9,00   

12)  Vilma Väliharju                  TampPy                    9,61              
     9,61   9,41   9,19   

13)  Helmi Lievonen                   RiihimKi                  9,60              
     9,60   8,90   8,73   

14)  Sofia Raatikainen                PyhU                      9,39              
     x      9,39   x      

15)  Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  9,38              
     9,38   x      8,95   

16)  Venla Läderberg                  LahdA                     9,31              
     9,07   8,87   9,31   

17)  Alisa Tikkanen                   EspTa                     9,23              
     9,23   7,64   8,94   

18)  Anni Nurminen                    TampPy                    9,22              
     8,81   8,95   9,22   

19)  Elise Lähdemäki                  SeSU                      9,18              
     9,18   9,04   8,87   

20)  Elisa Alastalo                   RiihimKi                  9,02              
     9,02   8,60   x      

21)  Ilona Saarikunnas                LahdA                     8,93              
     7,95   8,48   8,93   

22)  Iida Haajanen                    KUYU                      8,92              
     8,92   8,85   8,23   

23)  Helmi Tarkiainen                 TampPy                    8,92              
     8,82   8,92   8,65   

24)  Emilia Kilpinen                  LeKi                      8,84              
     8,13   7,86   8,84   

25)  Ida Cardona                      KUYU                      8,45              
     7,34   8,45   8,45   

26)  Laura Einamo                     EspTa                     8,43              
     8,43   8,33   7,39   

27)  Väkeväinen Petra                 LajV                      8,42              
     8,37   8,42   7,85   

28)  Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  8,37              
     8,37   x      8,11   

29)  Amanda Kulju                     IisVi                     8,36              
     8,36   x      x      

30)  Minea Vertala                    JyväskKU                  8,24              
     8,24   7,94   7,92   

31)  Saana Peura                      TerT                      8,21              
     8,21   8,19   8,09   

32)  Veera Koskinen                   LahdA                     8,20              
     x      x      8,20   

33)  Noora Hietala                    HyvsU                     7,95              
     7,95   6,94   7,92   

34)  Nella Varjas                     EspTa                     7,93              
     7,82   7,93   7,65   

35)  Riikka Savolainen                JyväskKU                  7,93              
     7,44   7,93   7,72   

36)  Milka Ukkonen                    LahdA                     7,84              
     x      7,84   7,66   

37)  Anniina Huura                    TampPy                    7,72              
     7,27   7,72   7,57   

38)  Nita Rasi                        PihtipTui                 7,58              
     7,58   7,55   7,18   

39)  Lilli Varila                     JyväskKU                  7,52              
     7,49   7,14   7,52   

40)  Siiri Nyyssönen                  SavR                      7,50              
     6,20   7,50   7,30   

41)  Petra Koskinen                   JyväskKU                  7,49              
     7,49   6,91   7,14   

42)  Heljä Halonen                    MikkKV                    7,48              
     7,48   6,48   7,14   

43)  Kiia Brandes                     HyvsU                     7,39              
     x      6,80   7,39   

44)  Nora Koskela-Koivisto            KUYU                      7,35              
     7,10   7,35   7,05   

45)  Lotta Jalonen                    JanJa                     7,24              
     7,24   7,11   6,78   

46)  Nelli Pajula                     JyväskKU                  7,11              
     x      7,00   7,11   

47)  Eevi Immonen                     MikkKV                    7,11              
     6,14   6,40   7,11   

48)  Sanni Lento                      TampPy                    7,07              
     6,93   7,07   6,65   

49)  Eerika Heiskala                  TampPy                    6,92              
     6,90   6,41   6,92   

50)  Emmi Ronkainen                   KUYU                      6,79              
     6,52   6,22   6,79   

51)  Noora Sihvonen                   KUYU                      6,68              
     x      6,68   6,38   

52)  Lotta Mäkelä                     TampPy                    6,62              
     6,62   6,45   6,61   

53)  Fiinu Puustinen                  JyväskKU                  6,62              
     6,34   6,08   6,62   

54)  Laura Koskinen                   TP                        6,43              
     6,06   5,92   6,43   

55)  Elena Ohra-Aho                   ÄhtU                      5,81              
     x      5,81   5,37   


Loppukilpailu erä 1
1)   Salla Koskimäki                  KaustPV                   11,65             
     11,65  11,38  11,24  

2)   Ella-Maria Multala               KUYU                      10,05             
     10,05  x      x      

3)   Venla Läderberg                  LahdA                     9,31              
     9,07   8,87   9,31   

4)   Iida Haajanen                    KUYU                      8,92              
     8,92   8,85   8,23   

5)   Ida Cardona                      KUYU                      8,45              
     7,34   8,45   8,45   

6)   Väkeväinen Petra                 LajV                      8,42              
     8,37   8,42   7,85   

7)   Veera Koskinen                   LahdA                     8,20              
     x      x      8,20   

8)   Lilli Varila                     JyväskKU                  7,52              
     7,49   7,14   7,52   

9)   Petra Koskinen                   JyväskKU                  7,49              
     7,49   6,91   7,14   

10)  Nelli Pajula                     JyväskKU                  7,11              
     x      7,00   7,11   

11)  Eevi Immonen                     MikkKV                    7,11              
     6,14   6,40   7,11   

12)  Emmi Ronkainen                   KUYU                      6,79              
     6,52   6,22   6,79   

13)  Fiinu Puustinen                  JyväskKU                  6,62              
     6,34   6,08   6,62   

14)  Laura Koskinen                   TP                        6,43              
     6,06   5,92   6,43   


Loppukilpailu erä 2
1)   Annukka Vainonen                 IitPy                     12,12             
     11,40  11,51  12,12  

2)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  10,10             
     10,10  9,64   9,63   

3)   Jasmin Salenius                  KngK                      9,68              
     9,23   9,09   9,68   

4)   Vilma Väliharju                  TampPy                    9,61              
     9,61   9,41   9,19   

5)   Elise Lähdemäki                  SeSU                      9,18              
     9,18   9,04   8,87   

6)   Milka Ukkonen                    LahdA                     7,84              
     x      7,84   7,66   

7)   Kiia Brandes                     HyvsU                     7,39              
     x      6,80   7,39   

8)   Nora Koskela-Koivisto            KUYU                      7,35              
     7,10   7,35   7,05   

9)   Lotta Jalonen                    JanJa                     7,24              
     7,24   7,11   6,78   

10)  Sanni Lento                      TampPy                    7,07              
     6,93   7,07   6,65   

11)  Eerika Heiskala                  TampPy                    6,92              
     6,90   6,41   6,92   

12)  Noora Sihvonen                   KUYU                      6,68              
     x      6,68   6,38   

13)  Lotta Mäkelä                     TampPy                    6,62              
     6,62   6,45   6,61   

14)  Elena Ohra-Aho                   ÄhtU                      5,81              
     x      5,81   5,37   


Loppukilpailu erä 3
1)   Nanna Leivonen                   JyväskKU                  10,92             
     x      10,05  10,92  

2)   Juulia Inkinen                   LahdA                     9,82              
     9,09   9,53   9,82   

3)   Helmi Lievonen                   RiihimKi                  9,60              
     9,60   8,90   8,73   

4)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  9,38              
     9,38   x      8,95   

5)   Alisa Tikkanen                   EspTa                     9,23              
     9,23   7,64   8,94   

6)   Helmi Tarkiainen                 TampPy                    8,92              
     8,82   8,92   8,65   

7)   Emilia Kilpinen                  LeKi                      8,84              
     8,13   7,86   8,84   

8)   Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  8,37              
     8,37   x      8,11   

9)   Minea Vertala                    JyväskKU                  8,24              
     8,24   7,94   7,92   

10)  Saana Peura                      TerT                      8,21              
     8,21   8,19   8,09   

11)  Nella Varjas                     EspTa                     7,93              
     7,82   7,93   7,65   

12)  Riikka Savolainen                JyväskKU                  7,93              
     7,44   7,93   7,72   

13)  Siiri Nyyssönen                  SavR                      7,50              
     6,20   7,50   7,30   


Loppukilpailu erä 4
1)   Saga Vanninen                    TampPy                    13,61             
     13,61  12,44  12,53  

2)   Aada Mikkilä                     SeSU                      10,49             
     10,49  10,28  10,26  

3)   Emmi Valtonen                    TuUL                      9,86              
     9,56   9,65   9,86   

4)   Aino Koskela                     RiihimKi                  9,65              
     9,65   9,51   9,00   

5)   Sofia Raatikainen                PyhU                      9,39              
     x      9,39   x      

6)   Anni Nurminen                    TampPy                    9,22              
     8,81   8,95   9,22   

7)   Elisa Alastalo                   RiihimKi                  9,02              
     9,02   8,60   x      

8)   Ilona Saarikunnas                LahdA                     8,93              
     7,95   8,48   8,93   

9)   Laura Einamo                     EspTa                     8,43              
     8,43   8,33   7,39   

10)  Amanda Kulju                     IisVi                     8,36              
     8,36   x      x      

11)  Noora Hietala                    HyvsU                     7,95              
     7,95   6,94   7,92   

12)  Anniina Huura                    TampPy                    7,72              
     7,27   7,72   7,57   

13)  Nita Rasi                        PihtipTui                 7,58              
     7,58   7,55   7,18   

14)  Heljä Halonen                    MikkKV                    7,48              
     7,48   6,48   7,14   



T15 5-ottelu
Loppukilpailu
1)   Saga Vanninen                    TampPy                    3026              
2)   Aada Mikkilä                     SeSU                      2391              
3)   Aino Koskela                     RiihimKi                  2370              
4)   Emmi Valtonen                    TuUL                      2332              
5)   Vilma Väliharju                  TampPy                    2226              
6)   Nella Varjas                     EspTa                     2224              
6)   Sofia Raatikainen                PyhU                      2224              
8)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  2218              
9)   Ilona Saarikunnas                LahdA                     2178              
10)  Salla Koskimäki                  KaustPV                   2156              
11)  Annukka Vainonen                 IitPy                     2141              
12)  Noora Hietala                    HyvsU                     2131              
13)  Siiri Nyyssönen                  SavR                      2129              
14)  Anni Nurminen                    TampPy                    2109              
15)  Emilia Kilpinen                  LeKi                      2096              
16)  Nita Rasi                        PihtipTui                 2090              
17)  Ella-Maria Multala               KUYU                      2059              
18)  Saana Peura                      TerT                      2034              
19)  Helmi Lievonen                   RiihimKi                  2030              
20)  Amanda Kulju                     IisVi                     2006              
21)  Jasmin Salenius                  KngK                      2001              
22)  Venla Läderberg                  LahdA                     1992              
23)  Minea Vertala                    JyväskKU                  1987              
24)  Elisa Alastalo                   RiihimKi                  1972              
25)  Nanna Leivonen                   JyväskKU                  1949              
26)  Elise Lähdemäki                  SeSU                      1948              
27)  Riikka Savolainen                JyväskKU                  1945              
28)  Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  1924              
29)  Ida Cardona                      KUYU                      1915              
30)  Kiia Brandes                     HyvsU                     1874              
31)  Väkeväinen Petra                 LajV                      1864              
32)  Eerika Heiskala                  TampPy                    1854              
33)  Heljä Halonen                    MikkKV                    1841              
34)  Juulia Inkinen                   LahdA                     1812              
35)  Anniina Huura                    TampPy                    1796              
36)  Elena Ohra-Aho                   ÄhtU                      1791              
37)  Sanni Lento                      TampPy                    1771              
38)  Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  1757              
39)  Laura Einamo                     EspTa                     1719              
40)  Milka Ukkonen                    LahdA                     1702              
41)  Veera Koskinen                   LahdA                     1674              
42)  Lotta Mäkelä                     TampPy                    1633              
43)  Noora Sihvonen                   KUYU                      1610              
44)  Eevi Immonen                     MikkKV                    1609              
45)  Fiinu Puustinen                  JyväskKU                  1600              
46)  Lotta Jalonen                    JanJa                     1562              
47)  Petra Koskinen                   JyväskKU                  1554              
48)  Emmi Ronkainen                   KUYU                      1548              
49)  Helmi Tarkiainen                 TampPy                    1523              
50)  Lilli Varila                     JyväskKU                  1509              
51)  Iida Haajanen                    KUYU                      1404              
52)  Laura Koskinen                   TP                        1172              
53)  Nora Koskela-Koivisto            KUYU                      1144              
54)  Alisa Tikkanen                   EspTa                     1030              
55)  Nelli Pajula                     JyväskKU                  963               



M17 7-ottelu  60m
Loppukilpailu
1)   Juuso Peltola                    JyväskKU                  7,27              
2)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  7,39              
3)   Atte Timgren                     HKV                       7,46              
4)   Tomi Valkama                     KauhWi                    7,55              
5)   Vilho Happonen                   JyväskKU                  7,76              
6)   Aaron Utulahti                   VihV                      7,97              
7)   Otso Mikkilä                     ImU                       8,23              
7)   Tuomas Seppänen                  JyväskKU                  8,23              



M17 7-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Tomi Valkama                     KauhWi                    176               
     170    176    179    
     o      o      xxx    

2)   Otso Mikkilä                     ImU                       176               
     161    167    170    173    176    179    
     o      xxo    xxo    o      xo     xxx    

3)   Juuso Peltola                    JyväskKU                  167               
     140    152    155    158    161    164    167    170    
     o      o      o      o      o      o      o      xxx    

4)   Aaron Utulahti                   VihV                      167               
     149    152    155    158    161    164    167    170    
     o      o      o      o      o      xo     xo     xxx    

5)   Atte Timgren                     HKV                       164               
     152    155    158    161    164    167    
     o      o      o      xo     xo     xxx    

6)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  161               
     140    146    149    152    155    158    161    164    
     o      o      o      o      o      o      xxo    xxx    

7)   Vilho Happonen                   JyväskKU                  146               
     137    140    143    146    149    
     o      o      xo     xo     xxx    

8)   Tuomas Seppänen                  JyväskKU                  143               
     137    140    143    146    
     xo     xo     o      xxx    



M17 7-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Tomi Valkama                     KauhWi                    6,53              
     6,19   6,53   x      
                          

2)   Atte Timgren                     HKV                       6,37              
     6,37   6,27   x      
                          

3)   Juuso Peltola                    JyväskKU                  6,21              
     5,74   6,00   6,21   
                          

4)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  6,01              
     5,63   x      6,01   
                          

5)   Aaron Utulahti                   VihV                      5,96              
     5,96   x      5,86   
                          

6)   Otso Mikkilä                     ImU                       5,79              
     5,41   5,79   x      
                          

7)   Vilho Happonen                   JyväskKU                  5,50              
     5,50   5,40   x      
                          

8)   Tuomas Seppänen                  JyväskKU                  4,58              
     4,15   4,23   4,58   
                          


M17 7-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Aaron Utulahti                   VihV                      11,40             
     10,20  11,40  x      

2)   Juuso Peltola                    JyväskKU                  10,92             
     10,72  10,28  10,92  

3)   Tomi Valkama                     KauhWi                    10,85             
     10,38  10,55  10,85  

4)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  10,28             
     9,57   10,28  9,45   

5)   Vilho Happonen                   JyväskKU                  9,66              
     9,66   x      x      

6)   Otso Mikkilä                     ImU                       9,38              
     8,67   8,56   9,38   

7)   Atte Timgren                     HKV                       9,05              
     x      8,45   9,05   

8)   Tuomas Seppänen                  JyväskKU                  8,38              
     8,38   x      x      



M17 7-ottelu 4 lajin jälkeen
Loppukilpailu
1)   Tomi Valkama                     KauhWi                    2531              
2)   Juuso Peltola                    JyväskKU                  2482              
3)   Atte Timgren                     HKV                       2319              
4)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  2312              
5)   Aaron Utulahti                   VihV                      2236              
6)   Otso Mikkilä                     ImU                       2078              
7)   Vilho Happonen                   JyväskKU                  1937              
8)   Tuomas Seppänen                  JyväskKU                  1526              


M19 7-ottelu  60m
Loppukilpailu
1)   Pietari Valoranta                JyväskKU                  7,28              
2)   Juuso Toivonen                   ÄhtU                      7,29              
3)   Daniel Savolainen                JyväskKU                  7,31              
4)   Juho Nieminen                    JyväskKU                  7,41              
5)   Lauri Savolainen                 TampPy                    7,46              
6)   Joni Heikkinen                   OulPy                     7,48              
7)   Jere Liskojärvi                  HeTa                      7,52              
8)   Tuomas Juvonen                   KajKi                     7,96              


M19 7-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Juho Nieminen                    JyväskKU                  188               
     176    179    182    185    188    191    
     o      o      o      xo     o      xxx    

2)   Juuso Toivonen                   ÄhtU                      188               
     170    176    179    182    185    188    191    
     o      o      xo     o      o      xxo    xxx    

3)   Lauri Savolainen                 TampPy                    182               
     170    173    176    179    182    185    
     xo     xxo    xo     o      o      xxx    

4)   Joni Heikkinen                   OulPy                     182               
     167    170    173    176    179    182    185    
     o      o      o      o      xo     xo     xxx    

5)   Jere Liskojärvi                  HeTa                      173               
     158    161    164    167    170    173    176    
     o      xo     o      xxo    o      o      -      

6)   Tuomas Juvonen                   KajKi                     161               
     155    161    167    
     xo     o      xxx    

     Daniel Savolainen                JyväskKU 			DNS                                                                     



M19 7-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Juho Nieminen                    JyväskKU                  7,07              
     6,98   x      7,07   
                          

2)   Juuso Toivonen                   ÄhtU                      6,74              
     6,74   6,45   x      
                          

3)   Joni Heikkinen                   OulPy                     6,54              
     6,54   6,53   6,51   
                          

4)   Jere Liskojärvi                  HeTa                      6,53              
     6,48   6,53   6,23   
                          

5)   Daniel Savolainen                JyväskKU                  6,49              
     6,30   6,49   6,19   
                          

6)   Lauri Savolainen                 TampPy                    6,48              
     x      6,48   x      
                          

7)   Tuomas Juvonen                   KajKi                     5,24              
     x      5,24   4,84   
                          

     Pietari Valoranta                JyväskKU                  DNS                  


M19 7-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Joni Heikkinen                   OulPy                     13,84             
     13,67  13,84  x      

2)   Juho Nieminen                    JyväskKU                  12,98             
     11,62  11,96  12,98  

3)   Lauri Savolainen                 TampPy                    12,22             
     x      11,50  12,22  

4)   Jere Liskojärvi                  HeTa                      11,97             
     11,97  11,85  11,48  

5)   Juuso Toivonen                   ÄhtU                      11,49             
     x      10,53  11,49  

6)   Tuomas Juvonen                   KajKi                     10,61             
     x      x      10,61  

7)   Daniel Savolainen                JyväskKU                  10,33             
     10,09  10,33  9,81               




M19 7-ottelu 4 lajin jälkeen
Loppukilpailu
1)   Juho Nieminen                    JyväskKU                  2934              
2)   Juuso Toivonen                   ÄhtU                      2806              
3)   Joni Heikkinen                   OulPy                     2789              
4)   Lauri Savolainen                 TampPy                    2683              
5)   Jere Liskojärvi                  HeTa                      2584              
6)   Tuomas Juvonen                   KajKi                     1994              
7)   Daniel Savolainen                JyväskKU                  1975              
8)   Pietari Valoranta                JyväskKU                  785               


M22 7-ottelu  60m
Loppukilpailu
1)   Leo Uusimäki                     KU-58                     7,12              
2)   Henri Kangasniemi                IkaalU                    7,44              
     Ari Sigþór Eiríksson             ISL                       7,38              
     Bjarki Rósantsson                ISL                       7,62              
     Guðmundur Karl Úlfarsson         ISL                       7,19              



M22 7-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Henri Kangasniemi                IkaalU                    179               
     170    173    176    179    182    
     o      xo     o      xo     xxx    

2)   Leo Uusimäki                     KU-58                     170               
     170    173    
     o      -      

     Ari Sigþór Eiríksson             ISL                       188               
     173    176    179    182    185    188    191    
     o      -      o      o      xo     o      xxx    

     Bjarki Rósantsson                ISL                       170               
     158    161    164    167    170    173    
     o      o      o      xo     xxo    xxx    

     Guðmundur Karl Úlfarsson         ISL                       173               
     164    167    170    173    176    
     o      o      xo     xxo    xxx    



M22 7-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Leo Uusimäki                     KU-58                     6,67              
     6,67   x      x      
                          

2)   Henri Kangasniemi                IkaalU                    6,58              
     6,40   x      6,58   
                          

     Ari Sigþór Eiríksson             ISL                       6,66              
     6,50   x      6,66   
                          

     Bjarki Rósantsson                ISL                       5,65              
     5,49   5,65   5,64   
                          

     Guðmundur Karl Úlfarsson         ISL                       6,56              
     6,39   6,56   6,21   
                          


M22 7-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Henri Kangasniemi                IkaalU                    12,62             
     12,02  12,62  11,84  

2)   Leo Uusimäki                     KU-58                     11,65             
     11,26  11,61  11,65  

     Ari Sigþór Eiríksson             ISL                       11,54             
     11,36  11,44  11,54  

     Bjarki Rósantsson                ISL                       7,40              
     6,78   7,40   x      

     Guðmundur Karl Úlfarsson         ISL                       11,62             
     11,62  10,35  10,88  



M22 7-ottelu 4 lajin jälkeen
Loppukilpailu
1)   Henri Kangasniemi                IkaalU                    2711              
2)   Leo Uusimäki                     KU-58                     2705              
     Ari Sigþór Eiríksson             ISL                       2761              
     Bjarki Rósantsson                ISL                       2062              
     Guðmundur Karl Úlfarsson         ISL                       2679              


N30 5-ottelu 800m
Loppukilpailu
1)   Anne Kivivuori                   ViitVie                   2.40,18           
2)   Anne Huiko                       TampPy                    2.54,30           


N30 5-ottelu 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Anne Huiko                       TampPy                    11,18             
2)   Anne Kivivuori                   ViitVie                   11,93             


N30 5-ottelu Korkeus
Loppukilpailu
1)   Anne Kivivuori                   ViitVie                   138               
     120    123    126    129    132    135    138    141    
     o      o      o      o      o      xo     xo     xxx    

2)   Anne Huiko                       TampPy                    135               
     120    126    129    132    135    138    
     o      o      o      o      oxo    xxx    



N30 5-ottelu Pituus
Loppukilpailu
1)   Anne Huiko                       TampPy                    4,33              
     x      4,33   x      
                          

2)   Anne Kivivuori                   ViitVie                   4,22              
     4,09   4,12   4,22   
                          



N30 5-ottelu Kuula
Loppukilpailu
1)   Anne Kivivuori                   ViitVie                   9,33              
     x      x      9,33   

2)   Anne Huiko                       TampPy                    8,49              
     8,49   8,03   8,38   



N35 5-ottelu 800m
Loppukilpailu
1)   Ilona Markkanen                  JKU                       2.44,48           
2)   Miia Uskalinmäki                 TampPy                    2.54,11           
3)   Anne-Mari Vallioniemi            RiihimKi                  2.59,13           
4)   Tellervo Ahlholm                 JKU                       3.09,37           


M35 5-ottelu 1000m
Loppukilpailu
1)   Ville Ryhänen                    EsboIF                    3.08,09           
2)   Oki Vuonoranta                   EsboIF                    3.12,00           
3)   Tero Mäkäläinen                  JKU                       3.38,73           
4)   Pasi Tupasalo                    LS                        3.59,42           


M35 5-ottelu 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Oki Vuonoranta                   EsboIF                    9,10              
2)   Ville Ryhänen                    EsboIF                    9,95              
3)   Pasi Tupasalo                    LS                        11,27             
4)   Tero Mäkäläinen                  JKU                       12,02             
5)   Ilkka Iisakka                    EsboIF                    12,72             


N35 5-ottelu 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Miia Uskalinmäki                 TampPy                    10,76             
2)   Ilona Markkanen                  JKU                       11,62             
3)   Anne-Mari Vallioniemi            RiihimKi                  11,91             
4)   Tellervo Ahlholm                 JKU                       13,44             


M35 5-ottelu Korkeus
Loppukilpailu
1)   Oki Vuonoranta                   EsboIF                    167               
     152    161    164    167    170    
     o      xo     xxo    o      x-     

2)   Pasi Tupasalo                    LS                        164               
     149    152    155    158    161    164    167    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

3)   Ville Ryhänen                    EsboIF                    161               
     149    152    155    158    161    164    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

4)   Tero Mäkäläinen                  JKU                       149               
     131    137    140    143    146    149    152    
     o      o      o      xo     xo     xo     xxx    

     Ilkka Iisakka                    EsboIF                                      


N35 5-ottelu Korkeus
Loppukilpailu
1)   Miia Uskalinmäki                 TampPy                    165               
     144    150    156    159    162    165    168    
     o      o      o      o      o      xxo    xxx    

2)   Anne-Mari Vallioniemi            RiihimKi                  129               
     111    114    117    120    123    126    129    132    135    
     o      o      o      o      o      xo     o      x      xxx    

3)   Ilona Markkanen                  JKU                       123               
     120    123    126    
     o      o      xxx    

4)   Tellervo Ahlholm                 JKU                       114               
     102    105    108    111    114    117    
     o      o      o      xxx    o      xxx    



M35 5-ottelu Pituus
Loppukilpailu
1)   Pasi Tupasalo                    LS                        5,38              
     x      5,25   5,38   
                          

2)   Oki Vuonoranta                   EsboIF                    5,20              
     4,79   5,19   5,20   
                          

3)   Ville Ryhänen                    EsboIF                    5,10              
     4,98   4,86   5,10   
                          

4)   Tero Mäkäläinen                  JKU                       4,85              
     4,85   4,69   4,85   
                          

5)   Ilkka Iisakka                    EsboIF                    4,59              
     4,59   x      x      
                          



N35 5-ottelu Pituus
Loppukilpailu
1)   Miia Uskalinmäki                 TampPy                    4,51              
     4,51   4,45   4,48   
                          

2)   Anne-Mari Vallioniemi            RiihimKi                  4,14              
     3,81   x      4,14   
                          

3)   Ilona Markkanen                  JKU                       4,06              
     4,04   3,86   4,06   
                          

4)   Tellervo Ahlholm                 JKU                       3,46              
     3,21   3,09   3,46   
                          



M35 5-ottelu Kuula
Loppukilpailu
1)   Oki Vuonoranta                   EsboIF                    10,84             
     9,67   9,54   10,84  

2)   Ville Ryhänen                    EsboIF                    8,72              
     8,42   8,72   8,44   

3)   Tero Mäkäläinen                  JKU                       8,68              
     8,68   8,40   8,14   

4)   Pasi Tupasalo                    LS                        8,12              
     8,12   8,11   7,82   

5)   Ilkka Iisakka                    EsboIF                    7,63              
     7,63   7,21   7,48   



N35 5-ottelu Kuula
Loppukilpailu
1)   Miia Uskalinmäki                 TampPy                    9,20              
     9,20   8,60   8,73   

2)   Ilona Markkanen                  JKU                       7,64              
     7,64   7,22   7,07   

3)   Anne-Mari Vallioniemi            RiihimKi                  7,42              
     7,29   7,29   7,42   

4)   Tellervo Ahlholm                 JKU                       7,20              
     6,36   6,65   7,20   



N40 5-ottelu 800m
Loppukilpailu
1)   Anette Mehtälä                   JKU                       2.58,53           
2)   Virpi Kämäräinen                 JKU                       3.25,39           


M40 5-ottelu 1000m
Loppukilpailu
1)   Mikko Huttunen                   HKV                       2.54,10           
2)   Tuomo Nurminen                   LS                        3.11,87           
3)   Mika Polku                       VirtU                     3.12,66           
4)   Teemu Salminen                   ToijVau                   3.38,41           
5)   Matti Saunanen                   IkaalU                    4.59,04           


M40 5-ottelu 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Mikko Huttunen                   HKV                       9,15              
2)   Mika Polku                       VirtU                     9,94              
3)   Tuomo Nurminen                   LS                        10,78             
4)   Teemu Salminen                   ToijVau                   12,12             
5)   Matti Saunanen                   IkaalU                    15,82             


N40 5-ottelu 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Anette Mehtälä                   JKU                       10,59             
2)   Virpi Kämäräinen                 JKU                       12,98             


M40 5-ottelu Korkeus
Loppukilpailu
1)   Mika Polku                       VirtU                     194               
     164    167    170    173    176    179    182    188    191    194    197    
     o      -      -      o      -      -      o      o      xo     xxo    xxx    

2)   Teemu Salminen                   ToijVau                   179               
     161    164    167    170    173    176    179    182    
     o      o      -      o      -      o      o      xxx    

3)   Mikko Huttunen                   HKV                       176               
     161    164    167    170    173    176    179    
     o      -      o      o      o      o      xxx    

4)   Tuomo Nurminen                   LS                        155               
     134    137    140    143    146    149    152    155    158    
     o      -      o      o      o      o      o      xo     xxx    

5)   Matti Saunanen                   IkaalU                    143               
     122    128    134    137    140    143    146    
     o      o      o      o      o      o      xxx    



N40 5-ottelu Korkeus
Loppukilpailu
1)   Anette Mehtälä                   JKU                       129               
     120    123    126    129    132    
     o      o      xo     o      xxx    

2)   Virpi Kämäräinen                 JKU                       117               
     108    111    114    117    120    
     o      o      xo     o      xxx    



M40 5-ottelu Pituus
Loppukilpailu
1)   Mikko Huttunen                   HKV                       6,13              
     5,96   5,91   6,13   
                          

2)   Mika Polku                       VirtU                     5,61              
     5,36   5,61   5,59   
                          

3)   Teemu Salminen                   ToijVau                   5,35              
     5,33   5,16   5,35   
                          

4)   Tuomo Nurminen                   LS                        4,75              
     4,52   4,75   4,52   
                          

5)   Matti Saunanen                   IkaalU                    3,61              
     3,61   3,44   3,61   
                          



N40 5-ottelu Pituus
Loppukilpailu
1)   Anette Mehtälä                   JKU                       4,30              
     3,92   3,96   4,30   
                          

2)   Virpi Kämäräinen                 JKU                       3,65              
     x      3,65   3,45   
                          



M40 5-ottelu Kuula
Loppukilpailu
1)   Mikko Huttunen                   HKV                       10,63             
     10,63  x      10,55  

2)   Teemu Salminen                   ToijVau                   9,91              
     9,83   9,62   9,91   

3)   Mika Polku                       VirtU                     8,63              
     8,63   8,22   8,27   

4)   Tuomo Nurminen                   LS                        7,61              
     7,29   7,13   7,61   

5)   Matti Saunanen                   IkaalU                    7,32              
     7,32   7,10   6,98   



N40 5-ottelu Kuula
Loppukilpailu
1)   Anette Mehtälä                   JKU                       7,91              
     7,88   7,91   x      

2)   Virpi Kämäräinen                 JKU                       6,31              
     6,19   6,31   5,48   



N45 5-ottelu 800m
Loppukilpailu
1)   Marja Eskelinen                  VetU                      3.01,28           
2)   Katja Sillgren                   JKU                       3.05,80           
3)   Satu Matilainen                  JKU                       3.14,40           
4)   Anne Yli-Olli                    JKU                       3.18,81           


M45 5-ottelu 1000m
Loppukilpailu
1)   Henry Andberg                    HKV                       3.23,80           
2)   Kimmo Kyösti                     VirtU                     3.32,88           
3)   Ari Ruuti                        JKU                       4.19,90           


M45 5-ottelu 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Henry Andberg                    HKV                       10,51             
2)   Ari Ruuti                        JKU                       12,12             
3)   Kimmo Kyösti                     VirtU                     12,46             


N45 5-ottelu 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Katja Sillgren                   JKU                       10,08             
2)   Satu Matilainen                  JKU                       10,74             
3)   Anne Yli-Olli                    JKU                       10,94             
4)   Marja Eskelinen                  VetU                      11,38             


M45 5-ottelu Korkeus
Loppukilpailu
1)   Henry Andberg                    HKV                       161               
     152    161    170    
     o      o      x-     

2)   Kimmo Kyösti                     VirtU                     134               
     122    125    128    131    134    137    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

3)   Ari Ruuti                        JKU                       134               
     122    125    128    131    134    137    
     o      o      xxo    o      xxo    xxx    



N45 5-ottelu Korkeus
Loppukilpailu
1)   Marja Eskelinen                  VetU                      135               
     129    132    135    138    
     o      o      o      xxx    

2)   Katja Sillgren                   JKU                       135               
     123    126    129    132    135    138    
     o      o      xo     xo     o      xxx    

3)   Satu Matilainen                  JKU                       135               
     126    129    132    135    138    
     o      o      o      xo     xxx    

4)   Anne Yli-Olli                    JKU                       129               
     117    120    123    126    129    132    
     o      o      o      xxo    xxo    xxx    



M45 5-ottelu Pituus
Loppukilpailu
1)   Henry Andberg                    HKV                       5,17              
     5,17   -      -      
                          

2)   Ari Ruuti                        JKU                       4,97              
     4,63   4,97   4,87   
                          

3)   Kimmo Kyösti                     VirtU                     4,50              
     4,50   4,32   x      
                          



N45 5-ottelu Pituus
Loppukilpailu
1)   Katja Sillgren                   JKU                       4,63              
     x      4,63   4,51   
                          

2)   Satu Matilainen                  JKU                       4,32              
     4,23   4,24   4,32   
                          

3)   Anne Yli-Olli                    JKU                       4,18              
     3,87   4,18   4,12   
                          

4)   Marja Eskelinen                  VetU                      3,87              
     3,87   3,80   3,79   
                          



M45 5-ottelu Kuula
Loppukilpailu
1)   Ari Ruuti                        JKU                       10,47             
     10,47  x      10,31  

2)   Henry Andberg                    HKV                       10,37             
     9,84   10,24  10,37  

3)   Kimmo Kyösti                     VirtU                     7,82              
     7,82   7,76   7,69   



N45 5-ottelu Kuula
Loppukilpailu
1)   Marja Eskelinen                  VetU                      9,91              
     9,71   9,03   9,91   

2)   Katja Sillgren                   JKU                       8,68              
     8,03   7,54   8,68   

3)   Anne Yli-Olli                    JKU                       8,02              
     8,02   7,42   7,05   

4)   Satu Matilainen                  JKU                       7,31              
     6,72   7,20   7,31   



M50 5-ottelu 1000m
Loppukilpailu
1)   Hannu Koskela                    YlivKu                    3.36,72           
2)   Jukka Hannula                    HKV                       3.43,40           
3)   Mika Siimes                      HKV                       4.05,08           
4)   Esa Paukku                       VSVU                      4.14,31           


M50 5-ottelu 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Hannu Koskela                    YlivKu                    11,18             
2)   Esa Paukku                       VSVU                      11,19             
3)   Jukka Hannula                    HKV                       11,47             
4)   Mika Siimes                      HKV                       11,61             


M50 5-ottelu Korkeus
Loppukilpailu
1)   Jukka Hannula                    HKV                       155               
     137    143    146    149    152    155    158    
     o      o      o      o      xo     o      xxx    

2)   Esa Paukku                       VSVU                      146               
     134    137    140    143    146    149    
     o      o      o      xo     xxo    -      

3)   Mika Siimes                      HKV                       140               
     134    137    140    143    
     o      o      o      xxx    

4)   Hannu Koskela                    YlivKu                    140               
     134    137    140    143    
     o      o      xxo    xxx    



M50 5-ottelu Pituus
Loppukilpailu
1)   Jukka Hannula                    HKV                       4,95              
     4,95   4,72   4,77   
                          

2)   Esa Paukku                       VSVU                      4,66              
     4,42   4,33   4,66   
                          

3)   Mika Siimes                      HKV                       4,46              
     4,46   4,34   4,26   
                          

4)   Hannu Koskela                    YlivKu                    3,87              
     3,66   3,74   3,87   
                          



M50 5-ottelu Kuula
Loppukilpailu
1)   Esa Paukku                       VSVU                      10,01             
     10,01  x      9,91   

2)   Jukka Hannula                    HKV                       9,55              
     8,70   8,58   9,55   

3)   Hannu Koskela                    YlivKu                    9,49              
     8,96   9,49   x      

4)   Mika Siimes                      HKV                       9,41              
     9,41   9,39   9,08   



N55 5-ottelu 800m
Loppukilpailu
1)   Annika Savolainen                JKU                       3.26,53           


M55 5-ottelu 1000m
Loppukilpailu
1)   Arto Rautio                      HimU                      3.34,79           
2)   Jukka-Pekka Hassinen             RunClub                   3.37,86           
3)   Harri Alatupa                    JKU                       3.46,58           
4)   Jari Jaakkola                    HKV                       3.55,55           


M55 5-ottelu 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Harri Alatupa                    JKU                       9,68              
2)   Jari Jaakkola                    HKV                       11,83             
3)   Arto Rautio                      HimU                      11,89             
4)   Jukka-Pekka Hassinen             RunClub                   12,81             


N55 5-ottelu 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Annika Savolainen                JKU                       11,40             


M55 5-ottelu Korkeus
Loppukilpailu
1)   Arto Rautio                      HimU                      149               
     134    137    140    143    146    149    152    
     o      o      o      o      xo     xo     xxx    

2)   Harri Alatupa                    JKU                       143               
     125    134    140    143    146    
     o      o      o      o      xxx    

2)   Jari Jaakkola                    HKV                       143               
     134    137    140    143    146    
     o      o      o      o      xxx    

4)   Jukka-Pekka Hassinen             RunClub                   128               
     122    125    128    131    
     xo     o      xxo    xxx    



N55 5-ottelu Korkeus
Loppukilpailu
1)   Annika Savolainen                JKU                       120               
     117    120    123    
     xo     o      xxx    



M55 5-ottelu Pituus
Loppukilpailu
1)   Arto Rautio                      HimU                      4,98              
     4,89   4,98   4,93   
                          

2)   Harri Alatupa                    JKU                       4,72              
     4,72   4,40   4,57   
                          

3)   Jari Jaakkola                    HKV                       4,23              
     3,94   4,23   3,97   
                          

4)   Jukka-Pekka Hassinen             RunClub                   3,68              
     3,62   3,32   3,68   
                          



N55 5-ottelu Pituus
Loppukilpailu
1)   Annika Savolainen                JKU                       3,99              
     x      3,99   3,54   
                          



M55 5-ottelu Kuula
Loppukilpailu
1)   Jari Jaakkola                    HKV                       10,05             
     10,05  9,81   x      

2)   Arto Rautio                      HimU                      9,13              
     8,79   9,10   9,13   

3)   Harri Alatupa                    JKU                       8,69              
     x      8,69   x      

4)   Jukka-Pekka Hassinen             RunClub                   7,66              
     7,59   7,66   7,15   



N55 5-ottelu Kuula
Loppukilpailu
1)   Annika Savolainen                JKU                       8,28              
     7,75   8,28   8,11   



M60 5-ottelu 1000m
Loppukilpailu
1)   Reijo Häyrinen                   KangasnKa                 3.51,36           
2)   Timo Rajamäki                    IkaalU                    4.36,86           
3)   Tuomo Ryynänen                   IisVi                     4.44,18           
4)   Reino Korpelainen                KuortKu                   4.57,20           


M60 5-ottelu 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Timo Rajamäki                    IkaalU                    9,11              
2)   Reijo Häyrinen                   KangasnKa                 10,01             
3)   Reino Korpelainen                KuortKu                   12,20             
4)   Tuomo Ryynänen                   IisVi                     14,70             


M60 5-ottelu Korkeus
Loppukilpailu
1)   Timo Rajamäki                    IkaalU                    146               
     140    143    146    149    
     o      o      xo     xxx    

2)   Reijo Häyrinen                   KangasnKa                 140               
     125    131    140    143    
     o      o      o      xxx    

3)   Reino Korpelainen                KuortKu                   128               
     116    122    125    128    131    
     o      o      xxo    o      xxx    

4)   Tuomo Ryynänen                   IisVi                     110               
     95     101    104    107    110    113    
     o      o      o      xo     xo     xxx    



M60 5-ottelu Pituus
Loppukilpailu
1)   Timo Rajamäki                    IkaalU                    4,98              
     4,79   4,87   4,98   
                          

2)   Reijo Häyrinen                   KangasnKa                 4,96              
     4,67   4,85   4,96   
                          

3)   Reino Korpelainen                KuortKu                   3,81              
     3,56   3,81   3,70   
                          

4)   Tuomo Ryynänen                   IisVi                     3,80              
     3,80   3,47   3,11   
                          



M60 5-ottelu Kuula
Loppukilpailu
1)   Timo Rajamäki                    IkaalU                    12,91             
     11,64  12,77  12,91  

2)   Reino Korpelainen                KuortKu                   11,53             
     10,67  11,53  x      

3)   Reijo Häyrinen                   KangasnKa                 9,97              
     9,63   9,97   9,66   

4)   Tuomo Ryynänen                   IisVi                     8,48              
     8,48   8,16   8,43   



M65 5-ottelu 1000m
Loppukilpailu
1)   Risto Kemppainen                 ViUV                      4.14,77           
2)   Jukka Järvenpää                  JKU                       4.44,14           
3)   Jarmo Lipasti                    VSVU                      4.44,95           


M65 5-ottelu 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Jarmo Lipasti                    VSVU                      10,78             
2)   Antti Mero                       JKU                       11,63             
3)   Risto Kemppainen                 ViUV                      12,09             
4)   Jukka Järvenpää                  JKU                       12,51             


M65 5-ottelu Korkeus
Loppukilpailu
1)   Jarmo Lipasti                    VSVU                      155               
     140    143    146    149    152    155    158    
     o      o      o      o      xo     xxo    xxx    

2)   Risto Kemppainen                 ViUV                      140               
     125    128    131    137    140    143    
     o      o      o      o      o      xxx    

3)   Jukka Järvenpää                  JKU                       137               
     128    131    137    140    
     o      o      o      xxx    

     Antti Mero                       JKU                                         


M65 5-ottelu Pituus
Loppukilpailu
1)   Risto Kemppainen                 ViUV                      4,43              
     4,25   4,43   4,43   
                          

2)   Jarmo Lipasti                    VSVU                      4,41              
     4,29   4,29   4,41   
                          

3)   Jukka Järvenpää                  JKU                       4,30              
     4,30   4,12   4,30   
                          

4)   Antti Mero                       JKU                       4,30              
     4,30   4,26   x      
                          



M65 5-ottelu Kuula
Loppukilpailu
1)   Jarmo Lipasti                    VSVU                      10,22             
     10,22  10,15  10,18  

2)   Risto Kemppainen                 ViUV                      9,02              
     9,02   8,69   8,92   

3)   Antti Mero                       JKU                       8,70              
     8,70   x      x      

4)   Jukka Järvenpää                  JKU                       8,65              
     8,42   8,23   8,65   



N70 5-ottelu 800m
Loppukilpailu
1)   Terhi Kokkonen                   JKU                       4.02,38           


M70 5-ottelu 1000m
Loppukilpailu
1)   Antti Alarotu                    HämeenlTa                 5.26,01           
2)   Jouni J Särkijärvi               EspTa                     6.36,73           


M70 5-ottelu 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Antti Alarotu                    HämeenlTa                 12,90             
2)   Jouni J Särkijärvi               EspTa                     15,29             


N70 5-ottelu 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Terhi Kokkonen                   JKU                       12,98             


M70 5-ottelu Korkeus
Loppukilpailu
1)   Antti Alarotu                    HämeenlTa                 131               
     122    125    128    131    134    
     o      o      o      xo     xxx    

2)   Jouni J Särkijärvi               EspTa                     113               
     101    104    107    110    113    116    
     o      o      o      xo     o      xxx    



N70 5-ottelu Korkeus
Loppukilpailu
1)   Terhi Kokkonen                   JKU                       105               
     99     102    105    108    
     o      o      xo     xxx    



M70 5-ottelu Pituus
Loppukilpailu
1)   Antti Alarotu                    HämeenlTa                 3,69              
     3,69   3,49   3,48   
                          

2)   Jouni J Särkijärvi               EspTa                     3,39              
     3,19   3,07   3,39   
                          



N70 5-ottelu Pituus
Loppukilpailu
1)   Terhi Kokkonen                   JKU                       2,86              
     2,86   x      2,83   
                          



M70 5-ottelu Kuula
Loppukilpailu
1)   Antti Alarotu                    HämeenlTa                 9,65              
     9,16   9,65   9,16   

2)   Jouni J Särkijärvi               EspTa                     7,98              
     7,70   7,98   7,70   



N70 5-ottelu Kuula
Loppukilpailu
1)   Terhi Kokkonen                   JKU                       6,15              
     6,15   5,92   6,09   



N75 5-ottelu 800m
Loppukilpailu
1)   Pirjo Karetie                    JKU                       4.01,25           
2)   Seija Sario                      HKV                       4.45,25           


M75 5-ottelu 1000m
Loppukilpailu
1)   Kyösti Poutiainen                HKV                       5.08,02           


M75 5-ottelu 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Kyösti Poutiainen                HKV                       13,60             


N75 5-ottelu 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Seija Sario                      HKV                       16,43             
2)   Pirjo Karetie                    JKU                       16,63             


M75 5-ottelu Korkeus
Loppukilpailu
1)   Kyösti Poutiainen                HKV                       125               
     116    119    122    125    128    
     o      o      xo     o      xxx    



N75 5-ottelu Korkeus
Loppukilpailu
1)   Seija Sario                      HKV                       102               
     96     99     102    105    
     o      o      o      xxx    

2)   Pirjo Karetie                    JKU                       90                
     87     90     93     
     o      o      xxx    



M75 5-ottelu Pituus
Loppukilpailu
1)   Kyösti Poutiainen                HKV                       3,18              
     3,18   3,13   3,11   
                          



N75 5-ottelu Pituus
Loppukilpailu
1)   Pirjo Karetie                    JKU                       2,82              
     2,80   2,77   2,82   
                          

2)   Seija Sario                      HKV                       2,36              
     2,35   2,28   2,36   
                          



M75 5-ottelu Kuula
Loppukilpailu
1)   Kyösti Poutiainen                HKV                       9,44              
     9,44   8,97   9,42   



N75 5-ottelu Kuula
Loppukilpailu
1)   Pirjo Karetie                    JKU                       7,51              
     7,51   6,68   7,45   

2)   Seija Sario                      HKV                       6,97              
     6,87   6,85   6,97



M35
														
1. Oki Vuonoranta Esbo IF 2860
2. Ville Ryhänen Esbo IF 2625
3. Pasi Tupasalo LahtiSport 2039
4. Tero Mäkäläinen JKU 1808
Ilkka Iisakka Esbo IF 859
														
M40
														
1. Mikko Huttunen HKV 3623
3. Mika Polku VirtU 3189
4. Teemu Salminen ToijVau 2495
5. Tuomo Nurminen LahtiSport 2426
6. Matti Saunanen IkaalU 978
														
M45
														
1. Henry Andberg HKV 3046
2. Ari Ruuti JKU 2115
3. Kimmo Kyösti VirtU 2079
														
M50 
														
1. Jukka Hannula HKV 2805
2. Esa Paukku VSVU 2504
3. Hannu Koskela YlivKu 2485
4. Mika Siimes HKV 2343
														
M55
														
1. Harri Alatupa JKU 3233
2. Arto Rautio HimU 3107
3. Jari Jaakkola HKV 2756
4. Jukka-Pekka Hassinen RunClub 2275
														
M60
														
1. Timo Rajamäki IkaalU 3800
2. Reijo Häyrinen KangasnKa 3608
3. Reino Korpelainen KuortKu 2447
4. Tuomo Ryynänen IisVi 1790
														
M65
														
1. Jarmo Lipasti VSVU 3602
2. Risto Kemppainen ViUV 3285
3. Jukka Järvenpää JKU 2924
Antti Mero JKU 1992
														
M70
														
1. Antti Alarotu HämeenlTa 2778
2. Jouni J Särkijärvi EspTa 1797
														
M75
														
1. Kyösti Poutiainen HKV 3006
														
														
N30
														
1. Anne Kivivuori ViitVie 2301
2. Anne Huiko TampPy 2204
														
N35
														
1. Miia Uskalinmäki TampPy 2950
2. Ilona Markkanen JKU 2196
3. Anne-Mari Vallioniemi RiihimKi 2099
4. Tellervo Ahlholm JKU	13,44 1443
														
N40
														
1. Anette Mehtälä JKU 2732
2. Virpi Kämäräinen JKU 1703
														
N45
														
1. Katja Sillgren JKU 3299
2. Marja Eskelinen VetU 2966
3. Satu Matilainen JKU 2890
4. Anne Yli-Olli JKU 2749
														
N55
														
1. Annika Savolainen JKU 3220
														
N70
														
1. Terhi Kokkonen JKU 3307
														
N75
														
1. Pirjo Karetie JKU 3313
2. Seija Sario	HKV 2980