Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
28.07. klo 11:00 KUY:n Nuorisokansallinen Tulokset (päivitetty: 09:22 30.07.2018)
KUY:n Nuorisokansallinen
Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
29.07.2018

2. kilpailupäivä

P9 40m
Loppukilpailu
1)   Vili Rasehorn                    RiihimKi                  6,49              
2)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  6,96              
3)   Jere Paananen                    NurmijYU                  7,06              
4)   Eemeli Makkonen                  KeskiUYU                  7,36              
4)   Luukas Koivisto                  KerU                      7,36              
6)   Miikka Kuosmanen                 KeskiUYU                  7,61              
7)   Elmeri Rantanen                  KeskiUYU                  7,94              
8)   Viljam Huuskonen                 KU-58                     8,02              


T9 40m
1)   Aada Huuskonen                   KU-58                     6,86              
2)   Venla Repo                       PorvU                     6,95              
3)   Kaisa Alastalo                   RiihimKi                  7,07              
4)   Jenna Pyykkö                     NurmijYU                  7,15              
5)   Meri Henttonen                   HKV                       7,19              
6)   Emma Liikkanen                   NurmijYU                  7,24              
7)   Liisa Kerttunen                  KeskiUYU                  7,31              
8)   Helmi-Sofia Palmu                HausjU                    7,56              
9)   Sanni Peltola                    HKV                       7,72              
9)   Amanda Kortesoja                 KeskiUYU                  7,72              
11)  Sara Tuparinne                   PorvU                     7,97              
12)  Lili Siranko                     VantSa                    9,64              
     Matleena Haapamäki               RekRai                    DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Meri Henttonen                   HKV                       7,19              
2)   Liisa Kerttunen                  KeskiUYU                  7,31              
3)   Sanni Peltola                    HKV                       7,72              
4)   Sara Tuparinne                   PorvU                     7,97              
5)   Lili Siranko                     VantSa                    9,64              
     Matleena Haapamäki               RekRai                    DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Aada Huuskonen                   KU-58                     6,86              
2)   Venla Repo                       PorvU                     6,95              
3)   Kaisa Alastalo                   RiihimKi                  7,07              
4)   Jenna Pyykkö                     NurmijYU                  7,15              
5)   Emma Liikkanen                   NurmijYU                  7,24              
6)   Helmi-Sofia Palmu                HausjU                    7,56              
7)   Amanda Kortesoja                 KeskiUYU                  7,72              


P9 1000m
Loppukilpailu
1)   Luukas Koivisto                  KerU                      4.04,09           
2)   Jere Mourujärvi                  NurmijYU                  4.06,88           
3)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  4.28,53           


T9 1000m
Loppukilpailu
1)   Helmi-Sofia Palmu                HausjU                    4.16,34           
2)   Oivi Heikinaho                   VihdVie                   4.26,93           
3)   Matilda Suokas                   KU-58                     4.31,29           
4)   Sanni Peltola                    HKV                       4.32,35           
     Velma Peiponen                   HyvsU                     DNS               


P9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Vili Rasehorn                    RiihimKi                  113               
     90     95     100    105    110    113    119    
     o      o      xo     xo     xxo    xxo    xxx    

2)   Jere Paananen                    NurmijYU                  110               
     85     90     95     100    105    110    
     o      o      o      o      xxo    xxo    

3)   Miikka Kuosmanen                 KeskiUYU                  95                
     80     85     90     95     100    
     o      o      o      o      xxx    

4)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  95                
     80     85     90     95     100    
     o      o      xo     o      xxx    

5)   Eemeli Makkonen                  KeskiUYU                  95                
     80     85     90     95     100    
     o      o      o      xxo    xxx    



T9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Meea Kettunen                    LänsiUU                   110               
     95     100    105    110    113    
     xo     o      o      o      xxx    

2)   Emma Liikkanen                   NurmijYU                  105               
     85     90     95     100    105    110    
     o      o      o      o      o      xxx    

3)   Kaisa Alastalo                   RiihimKi                  100               
     85     90     95     100    105    
     o      o      xo     o      xxx    

4)   Helmi-Sofia Palmu                HausjU                    95                
     85     90     95     100    
     o      o      xxo    xxx    

5)   Sara Tuparinne                   PorvU                     90                
     80     85     90     95     
     o      o      o      xxx    

     Sanni Peltola                    HKV                                         
     80     
     DNS    



P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  3,48              
     3,48   3,15   3,25   3,36   -      3,21   
                                               

2)   Jere Paananen                    NurmijYU                  3,40              
     3,40   3,32   3,18   3,05   3,30   3,37   
                                               

3)   Eemeli Makkonen                  KeskiUYU                  3,28              
     2,69   3,28   3,15   3,15   -      -      
                                               

4)   Luukas Koivisto                  KerU                      3,04              
     3,04   2,85   -      -      2,81   2,74   
                                               

5)   Miikka Kuosmanen                 KeskiUYU                  2,90              
     2,81   2,90   2,73   2,84   2,87   -      
                                               

6)   Elmeri Rantanen                  KeskiUYU                  2,54              
     2,54   2,39   2,41   2,12   2,49   2,50   
                                               



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Enni Kenealy-Wirta               KeskiUYU                  3,40              
     3,25   3,01   3,40   3,04   3,12   3,04   
                                               

2)   Liisa Kerttunen                  KeskiUYU                  3,16              
     3,05   3,03   2,93   2,96   3,16   3,09   
                                               

3)   Matilda Suokas                   KU-58                     3,15              
     3,02   2,99   -      3,15   2,85   2,93   
                                               

4)   Velma Peiponen                   HyvsU                     3,12              
     3,00   3,05   2,93   3,12   3,11   2,75   
                                               

5)   Oivi Heikinaho                   VihdVie                   3,12              
     0,02   2,92   2,94   3,08   -      3,12   
                                               

6)   Meri Henttonen                   HKV                       3,11              
     3,02   3,11   2,72   2,95   2,86   2,89   
                                               

7)   Helmi-Sofia Palmu                HausjU                    3,01              
     3,01   2,72   2,75   2,79   2,83   2,69   
                                               

8)   Sanni Peltola                    HKV                       2,90              
     2,82   2,72   2,69   2,69   2,88   2,90   
                                               

9)   Amanda Kortesoja                 KeskiUYU                  2,89              
     2,89   2,66   2,65   2,61   2,75   -      
                                               

10)  Miisa Virtanen                   HyvsU                     2,86              
     2,75   2,80   2,85   2,82   2,70   2,86   
                                               

11)  Lili Siranko                     VantSa                    1,63              
     1,58   1,27   1,63   1,59   1,59   1,12   
                                               



P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Riku Korhonen                    NurmijYU                  6,74              
     6,33   6,74   x      x      x      x      

2)   Jere Paananen                    NurmijYU                  6,38              
     6,38   5,91   5,93   5,78   5,76   5,81   

3)   Eemeli Makkonen                  KeskiUYU                  5,31              
     5,31   x      3,48   x      4,06   4,03   

4)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  5,23              
     4,85   4,83   5,23   4,70   4,71   4,84   

5)   Elmeri Rantanen                  KeskiUYU                  4,64              
     4,52   3,91   4,64   4,53   3,83   4,01   

6)   Luukas Koivisto                  KerU                      3,98              
     3,53   3,22   x      3,51   3,98   3,96   



T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Jenna Pyykkö                     NurmijYU                  5,95              
     5,95   5,79   5,02   4,50   5,88   5,77   

2)   Sanni Peltola                    HKV                       5,16              
     4,52   4,99   5,14   5,16   4,54   5,02   

3)   Emma Liikkanen                   NurmijYU                  5,01              
     4,73   4,43   5,01   4,65   4,94   4,87   

4)   Meea Kettunen                    LänsiUU                   4,85              
     4,61   4,61   4,85   4,64   x      4,16   

5)   Sara Tuparinne                   PorvU                     4,06              
     3,90   3,54   4,06   3,36   3,87   3,22   

6)   Lili Siranko                     VantSa                    2,67              
     2,48   2,44   2,60   2,47   2,23   2,67   

     Matleena Haapamäki               RekRai                    DNS               


P11 60m
1)   Oiva Odiah                       PorvU                     8,78              
2)   Jesse Kettunen                   LänsiUU                   9,15              
3)   Anton Myrtenblad                 PorvU                     9,26              
4)   Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                  9,59              
5)   Pessi Mikkonen                   KeskiUYU                  9,91              
6)   Oiva Pakkala                     RekRai                    9,93              
7)   Jonne Saraniemi                  PorvU                     10,27             
8)   Mikael Gustafsson                IFSibboV                  10,48             
9)   Jesse Kaipiainen                 KeskiUYU                  11,45             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,0
1)   Pessi Mikkonen                   KeskiUYU                  9,91              
2)   Oiva Pakkala                     RekRai                    9,93              
3)   Jonne Saraniemi                  PorvU                     10,27             
4)   Jesse Kaipiainen                 KeskiUYU                  11,45             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,2
1)   Oiva Odiah                       PorvU                     8,78              
2)   Jesse Kettunen                   LänsiUU                   9,15              
3)   Anton Myrtenblad                 PorvU                     9,26              
4)   Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                  9,59              
5)   Mikael Gustafsson                IFSibboV                  10,48             


T11 60m
1)   Mia Flink                        EspTa                     9,26              
2)   Henni Piirainen                  KeskiUYU                  9,34              
3)   Nea Pyykkö                       NurmijYU                  9,49              
4)   Pinja Lindstedt                  PorvU                     9,56              
5)   Ella Huuskonen                   KU-58                     9,59              
6)   Amanda Rosnell                   KeskiUYU                  9,66              
7)   Fanny-Amanda Seppälä             KeskiUYU                  9,70              
8)   Lumi Lehtinen                    KeskiUYU                  9,75              
9)   Viiviliina Nurminen              NurmijYU                  9,80              
10)  Heta Rantanen                    KeskiUYU                  9,81              
11)  Peppi Rantakurtakko              PorvU                     9,90              
12)  Aino Jokkala                     PorvU                     9,94              
13)  Anna Peltola                     HKV                       10,14             
14)  Daniela Perklén                  NurmijYU                  10,30             
15)  Kerttu Rantanen                  KeskiUYU                  10,63             
16)  Ellen Korpi                      RekRai                    10,71             
17)  Olivia Savolainen                KerU                      11,53             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,7
1)   Ella Huuskonen                   KU-58                     9,59              
2)   Amanda Rosnell                   KeskiUYU                  9,66              
3)   Fanny-Amanda Seppälä             KeskiUYU                  9,70              
4)   Aino Jokkala                     PorvU                     9,94              
5)   Anna Peltola                     HKV                       10,14             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,1
1)   Lumi Lehtinen                    KeskiUYU                  9,75              
2)   Peppi Rantakurtakko              PorvU                     9,90              
3)   Daniela Perklén                  NurmijYU                  10,30             
4)   Kerttu Rantanen                  KeskiUYU                  10,63             
5)   Ellen Korpi                      RekRai                    10,71             
6)   Olivia Savolainen                KerU                      11,53             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: -0,2
1)   Mia Flink                        EspTa                     9,26              
2)   Henni Piirainen                  KeskiUYU                  9,34              
3)   Nea Pyykkö                       NurmijYU                  9,49              
4)   Pinja Lindstedt                  PorvU                     9,56              
5)   Viiviliina Nurminen              NurmijYU                  9,80              
6)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  9,81              


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Jonne Mourujärvi                 NurmijYU                  3.17,75           
2)   Kaarlo Strandström               IFSibboV                  3.37,50           
3)   Oiva Odiah                       PorvU                     3.42,98           
4)   Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                  3.45,62           
5)   Anton Myrtenblad                 PorvU                     4.02,79           
6)   Joona Paananen                   NurmijYU                  4.03,11           


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Pinja Lindstedt                  PorvU                     3.39,85           
2)   Alisa Kiiski                     PorvU                     3.54,51           
3)   Aino Jokkala                     PorvU                     3.57,26           
4)   Saana Knoop                      PorvU                     4.02,60           
5)   Lumi Lehtinen                    KeskiUYU                  4.07,27           
6)   Elina Vakkilainen                VantSa                    4.10,37           


P11 60m aidat
1)   Jesse Kettunen                   LänsiUU                   10,32             
2)   Aarni Anttila                    HKV                       10,56             
3)   Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                  10,91             
4)   Pessi Mikkonen                   KeskiUYU                  12,01             
5)   Oiva Pakkala                     RekRai                    12,06             
6)   Rasmus Kortesoja                 KeskiUYU                  12,23             
7)   Joona Paananen                   NurmijYU                  12,38             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,3
1)   Pessi Mikkonen                   KeskiUYU                  12,01             
2)   Oiva Pakkala                     RekRai                    12,06             
3)   Joona Paananen                   NurmijYU                  12,38             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,8
1)   Jesse Kettunen                   LänsiUU                   10,32             
2)   Aarni Anttila                    HKV                       10,56             
3)   Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                  10,91             
4)   Rasmus Kortesoja                 KeskiUYU                  12,23             


T11 60m aidat
1)   Mia Flink                        EspTa                     11,17             
2)   Henni Piirainen                  KeskiUYU                  11,30             
3)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  11,73             
4)   Aino Pirhonen                    PorvU                     11,81             
5)   Edit Palmén                      EspTa                     11,99             
6)   Daniela Perklén                  NurmijYU                  12,42             
7)   Kerttu Rantanen                  KeskiUYU                  14,61             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,8
1)   Aino Pirhonen                    PorvU                     11,81             
2)   Daniela Perklén                  NurmijYU                  12,42             
3)   Kerttu Rantanen                  KeskiUYU                  14,61             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,7
1)   Mia Flink                        EspTa                     11,17             
2)   Henni Piirainen                  KeskiUYU                  11,30             
3)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  11,73             
4)   Edit Palmén                      EspTa                     11,99             


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Jesse Kettunen                   LänsiUU                   132               
     115    120    123    126    129    132    135    
     xo     o      o      o      xo     o      xxx    

2)   Jonne Mourujärvi                 NurmijYU                  132               
     105    110    115    120    123    126    129    132    135    
     o      o      o      o      o      o      o      xo     xxx    

3)   Joona Paananen                   NurmijYU                  120               
     100    105    110    115    120    123    
     o      o      o      o      xo     xxx    

4)   Oiva Odiah                       PorvU                     120               
     100    105    110    115    120    123    
     o      o      xo     o      xo     xxx    

5)   Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                  120               
     100    105    110    115    120    123    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

6)   Jonne Saraniemi                  PorvU                     115               
     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      xxx    

6)   Rasmus Kortesoja                 KeskiUYU                  115               
     105    110    115    120    
     o      o      o      xxx    

8)   Jesse Kaipiainen                 KeskiUYU                  110               
     90     100    105    110    115    
     o      xxo    xo     xxo    xxx    



T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Ruth Toivola                     RiihimKi                  135               
     115    120    123    132    135    138    
     o      o      o      o      xo     xxx    

2)   Mia Flink                        EspTa                     132               
     115    120    123    126    129    132    135    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

3)   Pinja Lindstedt                  PorvU                     120               
     100    105    110    115    120    123    
     o      o      xo     o      o      xxx    

4)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  115               
     105    110    115    120    
     o      o      o      xxx    

5)   Daniela Perklén                  NurmijYU                  115               
     100    105    110    115    120    
     o      o      o      xo     xxx    



P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Jesse Kettunen                   LänsiUU                   4,31              
     4,23   4,10   4,31   3,95   4,19   4,29   
                                               

2)   Tuomas Räkköläinen               JanJa                     4,17              
     4,10   4,12   4,15   4,13   4,10   4,17   
                                               

3)   Aarni Anttila                    HKV                       4,16              
     4,01   2,91   x      3,90   4,16   4,06   
                                               

4)   Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                  3,86              
     3,69   3,67   3,70   3,81   3,83   3,86   
                                               

5)   Joona Paananen                   NurmijYU                  3,70              
     3,70   3,63   3,56   3,65   3,50   3,61   
                                               

6)   Oiva Pakkala                     RekRai                    3,65              
     3,65   3,51   3,34   3,42   3,56   3,42   
                                               

7)   Aarne Hannikainen                HKV                       3,55              
     3,55   3,54   3,54   3,47   x      3,51   
                                               

8)   Pessi Mikkonen                   KeskiUYU                  3,37              
     x      3,37   3,34   3,16   2,58   3,06   
                                               



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Mia Flink                        EspTa                     4,11              
     4,09   4,07   4,01   4,05   4,11   4,03   
                                               

2)   Henni Piirainen                  KeskiUYU                  3,98              
     3,88   3,92   3,98   3,97   3,76   3,80   
                                               

3)   Fanny-Amanda Seppälä             KeskiUYU                  3,83              
     3,74   3,83   3,69   3,62   3,66   3,67   
                                               

4)   Viiviliina Nurminen              NurmijYU                  3,72              
     3,72   3,68   3,68   3,52   3,61   3,64   
                                               

5)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  3,71              
     3,63   3,68   3,58   3,67   3,64   3,71   
                                               

6)   Aino Pirhonen                    PorvU                     3,71              
     3,51   3,56   3,64   3,66   3,71   3,48   
                                               

7)   Edit Palmén                      EspTa                     3,61              
     3,61   3,45   3,32   3,45   x      3,46   
                                               

8)   Nea Hyrsylä                      VihdVie                   3,51              
     3,49   3,51   x      3,29   3,46   x      
                                               

9)   Daniela Perklén                  NurmijYU                  3,41              
     3,06   3,41   3,35   
                          

10)  Kiia Hyrsylä                     VihdVie                   3,34              
     3,34   3,29   3,18   
                          

11)  Anna Peltola                     HKV                       3,18              
     3,15   3,10   3,18   
                          

12)  Olivia Savolainen                KerU                      2,54              
     2,50   2,54   2,48   
                          

     Kerttu Rantanen                  KeskiUYU                  DNS               


P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Aarni Anttila                    HKV                       7,01              
     7,01   x      6,33   6,26   x      x      

2)   Matias Räkköläinen               JanJa                     6,41              
     6,34   6,41   6,06   x      x      x      

3)   Lauri Saha                       KerU                      6,08              
     5,88   5,30   5,56   6,08   5,61   5,65   



T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Sara Jousimaa                    HyvsU                     8,03              
     7,86   7,69   7,78   7,65   7,38   8,03   

2)   Kiira Johansson                  HeinI                     7,31              
     6,96   7,31   x      7,22   7,24   7,27   

3)   Anna Peltola                     HKV                       7,30              
     7,28   7,12   6,66   7,14   7,30   7,15   

4)   Matilda Rontu                    KerU                      6,78              
     6,78   6,70   6,47   6,75   6,56   6,53   

5)   Kerttu Rantanen                  KeskiUYU                  4,92              
     4,70   4,92   4,68   4,24   4,09   4,02   

     Ellen Korpi                      RekRai                    DNS               


P11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Jesse Kettunen                   LänsiUU                   26,96             
     x      26,96  26,35  x      x      x      

2)   Aarne Hannikainen                HKV                       19,52             
     x      x      14,48  16,79  15,52  19,52  

3)   Riku Korhonen                    NurmijYU                  19,20             
     19,20  x      x      x      x      17,06  

4)   Joona Paananen                   NurmijYU                  18,97             
     14,87  18,97  17,90  x      15,67  16,68  

5)   Rasmus Kortesoja                 KeskiUYU                  17,97             
     17,97  x      16,45  17,13  x      17,71  

6)   Tuomas Räkköläinen               JanJa                     17,96             
     14,87  x      17,96  15,98  x      13,33  

7)   Jere Paananen                    NurmijYU                  16,11             
     14,26  16,11  12,01  x      x      12,36  

8)   Matias Räkköläinen               JanJa                     16,02             
     15,16  13,29  16,01  x      16,02  13,24  



T11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Anna Peltola                     HKV                       18,75             
     x      x      x      x      x      18,75  

2)   Sara Jousimaa                    HyvsU                     16,68             
     x      11,85  14,34  11,54  16,13  16,68  

3)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  14,47             
     13,48  14,47  11,89  13,18  11,88  13,14  

4)   Kiira Johansson                  HeinI                     11,90             
     11,12  x      11,90  x      11,52  x      



P11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Jesse Kaipiainen                 KeskiUYU                  24,89             
     24,26  23,54  24,89  x      x      22,50  

2)   Rasmus Kortesoja                 KeskiUYU                  22,72             
     17,89  x      19,25  19,74  x      22,72  

3)   Lauri Saha                       KerU                      21,59             
     14,68  15,82  14,65  18,57  21,59  20,90  



T11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Ruth Toivola                     RiihimKi                  27,37             
     25,42  24,75  23,75  x      27,37  25,22  

2)   Kiira Johansson                  HeinI                     19,41             
     16,28  15,75  17,62  18,34  19,41  18,14  

3)   Mia Flink                        EspTa                     18,99             
     14,26  16,19  18,96  17,02  18,99  18,87  

4)   Oona Korhonen                    NurmijYU                  17,87             
     17,78  15,92  16,46  17,27  17,87  17,36  

5)   Nea Pyykkö                       NurmijYU                  15,47             
     12,37  14,05  13,55  12,49  15,08  15,47  

6)   Matilda Rontu                    KerU                      11,88             
     9,88   11,03  11,17  8,60   10,09  11,88  

7)   Aino Jokkala                     PorvU                     11,04             
     11,04  10,08  9,30   8,95   10,54  10,45  



P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,4
1)   Timo Kukk                        NurmijYU                  8,18              
2)   Roni Heikkonen                   NurmijYU                  8,40              
3)   Tumi Siranko                     VantSa                    8,66              
4)   Tuomas Ahokas                    VantSa                    9,00              
5)   Einari Tiainen                   VantSa                    9,12              
     Elliot Schmidt                   BorgåAk                   DNS               


T13 60m
1)   Elmiina Siikala                  EspTa                     8,42              
2)   Saara Eriksson                   PorvU                     8,64              
3)   Nelli Rosnell                    KeskiUYU                  8,70              
4)   Anni Napari                      VihdVie                   8,84              
5)   Charlotte Kajander               HIFK                      8,85              
6)   Evita Santala                    KeskiUYU                  8,98              
7)   Julia Suihkonen                  VihdVie                   8,98              
8)   Amanda Rontu                     KerU                      8,99              
9)   Iida Hyvärinen                   PorvU                     9,06              
10)  Lilli Lehto                      ViipU                     9,12              
11)  Noora Laitila                    KerU                      9,20              
12)  Ea Vuori                         MäntsU                    9,29              
13)  Helmi Cardona                    KeskiUYU                  9,34              
14)  Emilia Niemi                     KeskiUYU                  9,38              
15)  Lumia Laakso                     KeskiUYU                  9,43              
16)  Laura Ylönen                     HyvsU                     9,45              
17)  Venla Martikainen                KeskiUYU                  9,47              
18)  Siru Huuskola                    KeskiUYU                  9,50              
19)  Kira Koskiniemi                  HKV                       9,57              
20)  Nora Korelin                     HKV                       9,97              
21)  Inari Uotila                     PorvU                     10,25             
     Jenna Tolmala                    KeskiUYU                  DNS               
     Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  DNS               
     Angelina Billingham              HyvsU                     DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,1
1)   Lilli Lehto                      ViipU                     9,12              
2)   Emilia Niemi                     KeskiUYU                  9,38              
3)   Laura Ylönen                     HyvsU                     9,45              
4)   Nora Korelin                     HKV                       9,97              
5)   Inari Uotila                     PorvU                     10,25             
     Jenna Tolmala                    KeskiUYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,6
1)   Helmi Cardona                    KeskiUYU                  9,34              
2)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  9,43              
3)   Venla Martikainen                KeskiUYU                  9,47              
4)   Kira Koskiniemi                  HKV                       9,57              
     Angelina Billingham              HyvsU                     DNS               
     Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +2,6
1)   Evita Santala                    KeskiUYU                  8,98              
2)   Amanda Rontu                     KerU                      8,99              
3)   Iida Hyvärinen                   PorvU                     9,06              
4)   Noora Laitila                    KerU                      9,20              
5)   Ea Vuori                         MäntsU                    9,29              
6)   Siru Huuskola                    KeskiUYU                  9,50              

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: +0,7
1)   Elmiina Siikala                  EspTa                     8,42              
2)   Saara Eriksson                   PorvU                     8,64              
3)   Nelli Rosnell                    KeskiUYU                  8,70              
4)   Anni Napari                      VihdVie                   8,84              
5)   Charlotte Kajander               HIFK                      8,85              
6)   Julia Suihkonen                  VihdVie                   8,98              


P13 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,4
1)   Timo Kukk                        NurmijYU                  27,43             
2)   Roni Heikkonen                   NurmijYU                  28,02             
3)   Tumi Siranko                     VantSa                    28,53             
4)   Lauri Kylmäpuro                  HKV                       29,03             
5)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  29,88             
6)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  31,07             
7)   Aaron Palmu                      HausjU                    33,70             
     Tomas Järvinen                   HKV                       DNS               


T13 200m
1)   Elmiina Siikala                  EspTa                     28,08             
2)   Julia Suihkonen                  VihdVie                   28,73             
3)   Thea Kolu                        NurmijYU                  29,21             
4)   Charlotte Kajander               HIFK                      29,35             
5)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  30,54             
6)   Aino Risku                       KeskiUYU                  30,96             
7)   Elena Hämäläinen                 NurmijYU                  31,34             
8)   Kira Koskiniemi                  HKV                       33,22             
9)   Isabella Edelman                 NurmijYU                  35,34             
     Evita Santala                    KeskiUYU                  DNS               
     Nora Korelin                     HKV                       DNS               
     Hilla Saarinen                   EspTa                     DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,8
1)   Aino Risku                       KeskiUYU                  30,96             
2)   Kira Koskiniemi                  HKV                       33,22             
3)   Isabella Edelman                 NurmijYU                  35,34             
     Evita Santala                    KeskiUYU                  DNS               
     Nora Korelin                     HKV                       DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,8
1)   Elmiina Siikala                  EspTa                     28,08             
2)   Julia Suihkonen                  VihdVie                   28,73             
3)   Thea Kolu                        NurmijYU                  29,21             
4)   Charlotte Kajander               HIFK                      29,35             
5)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  30,54             
6)   Elena Hämäläinen                 NurmijYU                  31,34             
     Hilla Saarinen                   EspTa                     DNS               


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Veeti Savolainen                 KerU                      3.25,03           


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Ea Vuori                         MäntsU                    3.23,06           
2)   Sara Parviainen                  NurmijYU                  3.36,92           
3)   Pihla Väisänen                   KerU                      3.38,93           
4)   Heidi Vakkilainen                VantSa                    3.45,16           
5)   Noora Laitila                    KerU                      3.47,21           
6)   Amanda Vitikka                   RekRai                    3.56,86           
7)   Inari Uotila                     PorvU                     3.57,66           
     Aino Risku                       KeskiUYU                  DNS               
     Saana Talsta                     HKV                       DNS               


P13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,3
1)   Tomas Järvinen                   HKV                       9,77              
2)   Lauri Kylmäpuro                  HKV                       9,97              
3)   Tumi Siranko                     VantSa                    10,41             
4)   Elliot Schmidt                   BorgåAk                   10,44             
5)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  10,50             
6)   Juuso Tuominen                   RiihimKi                  11,72             
7)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  12,80             
8)   Elias Hietanen                   RiihimKi                  12,84             


T13 60m aidat
1)   Kerttu Niemi                     HKV                       9,82              
2)   Elmiina Siikala                  EspTa                     10,16             
3)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  10,26             
4)   Emilia Rouvinen                  HyvsU                     10,47             
5)   Amanda Rontu                     KerU                      10,63             
6)   Nelli Rosnell                    KeskiUYU                  10,64             
7)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  10,73             
8)   Venla Martikainen                KeskiUYU                  10,93             
9)   Magdaleena Havukorpi             VihdVie                   11,05             
10)  Aino Risku                       KeskiUYU                  11,29             
11)  Evita Santala                    KeskiUYU                  11,32             
12)  Vilja-Matilda Koskela            RiihimKi                  11,79             
13)  Kira Koskiniemi                  HKV                       12,03             
14)  Thea Kolu                        NurmijYU                  12,44             
15)  Siru Huuskola                    KeskiUYU                  12,54             
16)  Elena Hämäläinen                 NurmijYU                  12,73             
17)  Nora Korelin                     HKV                       13,07             
18)  Emma Lehtonen                    NurmijYU                  13,27             
19)  Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  13,68             
     Jenna Tolmala                    KeskiUYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,5
1)   Evita Santala                    KeskiUYU                  11,32             
2)   Vilja-Matilda Koskela            RiihimKi                  11,79             
3)   Kira Koskiniemi                  HKV                       12,03             
4)   Nora Korelin                     HKV                       13,07             
5)   Emma Lehtonen                    NurmijYU                  13,27             
6)   Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  13,68             
     Jenna Tolmala                    KeskiUYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,3
1)   Nelli Rosnell                    KeskiUYU                  10,64             
2)   Venla Martikainen                KeskiUYU                  10,93             
3)   Magdaleena Havukorpi             VihdVie                   11,05             
4)   Aino Risku                       KeskiUYU                  11,29             
5)   Thea Kolu                        NurmijYU                  12,44             
6)   Siru Huuskola                    KeskiUYU                  12,54             
7)   Elena Hämäläinen                 NurmijYU                  12,73             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +2,0
1)   Kerttu Niemi                     HKV                       9,82              
2)   Elmiina Siikala                  EspTa                     10,16             
3)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  10,26             
4)   Emilia Rouvinen                  HyvsU                     10,47             
5)   Amanda Rontu                     KerU                      10,63             
6)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  10,73             


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Tumi Siranko                     VantSa                    158               
     130    135    140    143    146    149    152    155    158    160    
     o      o      o      o      o      o      o      o      xxo    xxx    

2)   Tomas Järvinen                   HKV                       152               
     135    140    143    146    149    152    155    
     o      o      o      o      xxo    xo     xxx    

3)   Juuso Tuominen                   RiihimKi                  140               
     125    130    135    140    143    
     o      o      o      o      xxx    

4)   Elias Hietanen                   RiihimKi                  125               
     115    120    125    130    
     o      xo     xxo    xxx    

5)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  115               
     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      xxx    



T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Magdaleena Havukorpi             VihdVie                   136               
     125    130    133    136    139    
     o      o      xo     o      xxx    

2)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  136               
     120    125    130    133    136    139    
     o      o      o      xxo    o      xxx    

2)   Noora Laitila                    KerU                      136               
     105    110    115    120    125    130    133    136    139    
     o      o      xo     o      o      o      xo     o      xxx    

4)   Vilja-Matilda Koskela            RiihimKi                  133               
     120    125    130    133    136    
     o      o      o      xxo    xxx    

5)   Siru Huuskola                    KeskiUYU                  125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      xxx    

6)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      xo     o      xxx    

6)   Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      xo     o      xxx    

8)   Moona Virtanen                   HyvsU                     125               
     115    120    125    130    
     o      o      xo     xxx    

9)   Evita Santala                    KeskiUYU                  120               
     115    120    125    
     o      xo     xxx    

10)  Emma Lehtonen                    NurmijYU                  120               
     110    115    120    125    
     o      o      xxo    xxx    

     Jenna Tolmala                    KeskiUYU                                    
     105    
     DNS    

     Venla Martikainen                KeskiUYU                                    
     105    
     DNS    



P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Kalle Hirvi                      KirkkonU                  4,89 -0,3          
     4,81   4,69   4,85   4,89   x      4,84   
     +1,5   +0,8   +1,4   -0,3   +1,3   +2,2   

2)   Tumi Siranko                     VantSa                    4,51 +3,7  4,38 +1,5
     4,38   4,51   4,38   4,32   4,33   4,51   
     +1,5   +2,8   +0,0   -0,4   +3,1   +3,7   

3)   Elliot Schmidt                   BorgåAk                   4,49 +0,8          
     4,49   x      4,35   4,20   4,47   -      
     +0,8   +1,9   +3,1   +1,1   +2,6          

4)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  4,22 +0,1          
     4,22   x      4,12   x      x      4,17   
     +0,1   +0,8   +0,3   +2,5   +4,1   +0,6   

5)   Tuomas Ahokas                    VantSa                    4,06 +3,5  3,96 +1,9
     3,91   3,97   3,89   3,96   3,92   4,06   
     +0,5   +2,6   +1,5   +1,9   +1,7   +3,5   

6)   Einari Tiainen                   VantSa                    3,95 +0,9          
     x      x      3,95   x      -      -      
                   +0,9                        

7)   Kasperi Hiidenniemi              KeskiUYU                  3,59              
     3,33   3,44   3,53   3,57   3,42   3,59   
                                               

     Timo Kukk                        NurmijYU                  DNS               


T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Julia Suihkonen                  VihdVie                   4,57 +0,6          
     4,45   4,40   x      4,57   x      x      
     +1,3   -0,7          +0,6                 

2)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  4,43 +1,9          
     4,38   4,43   4,33   x      x      x      
     +0,5   +1,9   +1,2   +0,4   +5,4   +1,8   

3)   Iida Hyvärinen                   PorvU                     4,32 -0,1          
     4,18   4,32   4,25   4,22   4,14   x      
     +3,3   -0,1   +0,0   +1,2   +2,5   +2,5   

4)   Evita Santala                    KeskiUYU                  4,29 +2,5  4,19 +1,9
     4,06   3,94   3,96   4,08   4,29   4,19   
     +1,8   +0,1   +2,2   +2,3   +2,5   +1,9   

5)   Saara Eriksson                   PorvU                     4,21 +0,9          
     4,21   3,99   x      x      4,13   x      
     +0,9   +1,2   +2,2   +3,5   +3,3   +0,7   

6)   Laura Ylönen                     HyvsU                     4,13 +1,3          
     4,13   4,05   x      3,93   3,70   4,04   
     +1,3   +1,8          +1,7   +1,0   +0,6   

7)   Siru Huuskola                    KeskiUYU                  4,10 +2,5  3,99 +1,6
     3,93   3,99   4,10   3,67   4,01   3,91   
     +0,5   +1,6   +2,5   +2,5   +4,0   +0,6   

8)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  4,08 +1,8          
     3,72   3,77   4,00   3,96   4,08   x      
     +1,5   +1,2   +0,9   +3,0   +1,8          

9)   Moona Virtanen                   HyvsU                     3,92 +3,7  3,48 -0,1
     3,92   3,48   x      
     +3,7   -0,1   +5,2   

10)  Venla Martikainen                KeskiUYU                  3,83 +1,5          
     3,81   x      3,83   
     +2,0   +3,6   +1,5   

11)  Emilia Niemi                     KeskiUYU                  3,82 +2,1          
     x      x      3,82   
                   +2,1   

12)  Miia Söderström                  HIFK                      3,81 +1,0          
     3,72   3,56   3,81   
     +3,7   +2,4   +1,0   

13)  Kira Koskiniemi                  HKV                       3,75 -0,6          
     3,75   3,63   3,61   
     -0,6   +2,2   +2,0   

14)  Lilli Lehto                      ViipU                     3,66 +2,9  3,46 +0,1
     3,46   3,66   3,05   
     +0,1   +2,9   +1,8   

15)  Amanda Vitikka                   RekRai                    3,51 +1,4          
     3,33   3,51   x      
     +2,1   +1,4          

16)  Henna-Maria Ahlgren              HIFK                      3,50 +0,9          
     3,33   3,50   3,33   
     +1,1   +0,9   +0,8   

17)  Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  3,43 +0,9          
     3,39   x      3,43   
     +0,5   +1,9   +0,9   

18)  Emma Lehtonen                    NurmijYU                  3,34 +2,5  2,83 +1,1
     3,34   3,03   2,83   
     +2,5   +2,1   +1,1   

19)  Nora Korelin                     HKV                       3,32 +0,4          
     3,32   x      3,28   
     +0,4   +0,3   +2,0   

20)  Inari Uotila                     PorvU                     3,23 +3,3  3,18 +1,3
     3,00   3,23   3,18   
     +2,2   +3,3   +1,3   

21)  Hilal Yildirim                   HIFK                      3,12 +2,0          
     3,12   3,11   3,12   
     +0,9   +1,4   +2,0   

     Anni Napari                      VihdVie                   NM                
     x      x      x      
                          

     Hilla Saarinen                   EspTa                     DNS               
     Jenna Tolmala                    KeskiUYU                  DNS               


P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Anton Leppäaho                   KU-58                     9,34              
     x      9,13   9,34   9,10   x      8,92   

2)   Tomas Järvinen                   HKV                       9,00              
     8,99   x      9,00   x      x      x      

3)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  8,08              
     7,81   8,08   7,87   7,58   8,05   7,58   

4)   Kasperi Hiidenniemi              KeskiUYU                  7,98              
     7,29   7,50   7,91   7,98   7,87   x      

5)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  6,29              
     5,94   x      6,06   6,29   6,06   x      



T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Emilia Rouvinen                  HyvsU                     10,71             
     x      x      9,57   10,71  x      10,04  

2)   Amanda Rontu                     KerU                      9,37              
     8,97   8,01   8,67   8,43   x      9,37   

3)   Evita Santala                    KeskiUYU                  8,92              
     8,43   7,48   8,16   x      8,26   8,92   

4)   Siru Huuskola                    KeskiUYU                  8,52              
     8,08   8,43   8,06   8,00   8,52   7,89   

5)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  8,03              
     x      7,21   7,73   x      8,03   x      

6)   Sinja Johansson                  LahdA                     7,82              
     7,29   x      7,82   x      7,58   x      

7)   Helmi Cardona                    KeskiUYU                  7,68              
     x      7,33   7,58   7,47   7,68   7,13   

8)   Eveliina Laaksamo                KeskiUYU                  7,64              
     7,25   6,89   7,03   7,21   7,45   7,64   

9)   Venla Martikainen                KeskiUYU                  7,11              
     6,20   7,11   7,01   

10)  Noora Laitila                    KerU                      6,79              
     6,79   6,48   x      

11)  Mea Heikkonen                    KeskiUYU                  6,68              
     6,67   6,64   6,68   

     Charlotte Kajander               HIFK                      DNS               


P13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Aatu Kangasniemi                 PorvU                     40,22             
     40,22  39,09  37,56  x      x      x      

2)   Pyry Selin                       LahdA                     31,41             
     31,41  x      x      x      27,07  29,82  

3)   Kalle Hirvi                      KirkkonU                  30,12             
     27,81  x      29,55  30,12  28,06  26,09  

4)   Tumi Siranko                     VantSa                    28,81             
     26,83  27,17  28,81  x      24,26  x      

5)   Kasperi Hiidenniemi              KeskiUYU                  23,98             
     x      18,93  23,98  20,65  x      22,56  

6)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  22,27             
     x      x      21,44  x      22,27  18,36  



T13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Emilia Rouvinen                  HyvsU                     35,85             
     28,88  x      33,38  33,96  30,41  35,85  

2)   Sinja Johansson                  LahdA                     23,10             
     17,56  18,59  20,09  23,10  x      22,00  

3)   Helmi Cardona                    KeskiUYU                  21,51             
     19,88  x      18,12  18,40  21,51  18,42  

4)   Eveliina Laaksamo                KeskiUYU                  19,45             
     x      x      19,45  x      16,94  x      

5)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  18,24             
     x      18,24  x      x      15,69  x      

6)   Emma Lehtonen                    NurmijYU                  16,73             
     16,11  16,28  16,58  x      x      16,73  

7)   Mea Heikkonen                    KeskiUYU                  15,95             
     13,58  13,93  14,53  15,75  14,94  15,95  

8)   Tara Hatakka                     VantSa                    11,83             
     x      11,11  11,83  -      -      -      

     Kira Koskiniemi                  HKV                       NM                
     x      x      x      



P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Leo Savolainen                   AnjLi                     48,34             
     x      45,62  48,34  x      x      44,87  

2)   Kalle Hirvi                      KirkkonU                  40,06             
     36,62  36,61  36,25  34,46  40,06  39,02  

3)   Saku Rönkkö                      VihdVie                   40,01             
     39,88  35,73  37,58  36,19  40,01  x      

4)   Anton Leppäaho                   KU-58                     33,15             
     33,15  32,39  30,96  x      32,55  30,48  

5)   Aaron Palmu                      HausjU                    31,00             
     x      26,14  27,13  31,00  29,83  29,41  

6)   Tiitus Siikala                   KU-58                     29,27             
     x      28,86  x      27,69  21,51  29,27  

7)   Kasperi Hiidenniemi              KeskiUYU                  23,32             
     x      21,93  21,56  23,32  21,48  22,76  

8)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  22,69             
     22,69  21,78  x      21,00  21,51  x      



T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Emilia Rouvinen                  HyvsU                     37,40             
     33,05  37,05  37,40  35,07  -      32,75  

2)   Julia Suihkonen                  VihdVie                   29,13             
     29,13  24,99  26,15  24,46  26,12  x      

3)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  27,98             
     27,98  27,38  x      23,60  26,06  27,98  

4)   Siru Huuskola                    KeskiUYU                  27,79             
     26,94  25,27  25,10  23,31  24,77  27,79  

5)   Evita Santala                    KeskiUYU                  26,22             
     26,22  24,93  25,63  25,86  25,18  23,60  

6)   Sinja Johansson                  LahdA                     25,07             
     23,59  25,07  23,03  23,91  x      24,43  

7)   Amanda Rontu                     KerU                      24,25             
     20,15  17,17  24,25  22,36  19,79  23,61  

8)   Pihla Väisänen                   KerU                      22,00             
     21,50  17,03  21,22  21,39  22,00  21,67  

9)   Eveliina Laaksamo                KeskiUYU                  18,81             
     14,31  18,81  16,24  

10)  Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  18,67             
     17,79  17,93  18,67  

11)  Sara Parviainen                  NurmijYU                  17,08             
     17,08  15,19  16,78  

     Mea Heikkonen                    KeskiUYU                  DNS               


P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,0
1)   Daniel Keane                     KeskiUYU                  12,12             
2)   Onni Seppänen                    RekRai                    12,78             
3)   Kalle Gauriloff                  KeskiUYU                  14,63             
     Mikael Koivisto                  KerU                      DQ                


T15 100m
1)   Katri Kaijanniemi                VantSa                    13,11             
2)   Tessa Moisio                     KaipVi                    13,11             
3)   Alisa Tikkanen                   EspTa                     13,19             
4)   Venla Lehtonen                   NurmijYU                  13,48             
5)   Ella-Maria Multala               KeskiUYU                  13,67             
6)   Emilia Rouvinen                  HyvsU                     13,73             
7)   Ida Cardona                      KeskiUYU                  13,78             
8)   Sara Veijalainen                 KeskiUYU                  14,03             
9)   Elisa Alastalo                   RiihimKi                  14,11             
10)  Hille Kankaanpää                 KeskiUYU                  14,17             
11)  Vilma Mikkola                    KeskiUYU                  14,26             
12)  Alisa Hollmen                    TapE                      14,29             
13)  Emmi Ronkainen                   KeskiUYU                  14,44             
14)  Inkaliina Nurminen               NurmijYU                  14,81             
15)  Venla Lindroos                   RekRai                    15,17             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,8
1)   Elisa Alastalo                   RiihimKi                  14,11             
2)   Hille Kankaanpää                 KeskiUYU                  14,17             
3)   Vilma Mikkola                    KeskiUYU                  14,26             
4)   Alisa Hollmen                    TapE                      14,29             
5)   Emmi Ronkainen                   KeskiUYU                  14,44             
6)   Inkaliina Nurminen               NurmijYU                  14,81             
7)   Venla Lindroos                   RekRai                    15,17             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,2
1)   Katri Kaijanniemi                VantSa                    13,11             
2)   Tessa Moisio                     KaipVi                    13,11             
3)   Alisa Tikkanen                   EspTa                     13,19             
4)   Venla Lehtonen                   NurmijYU                  13,48             
5)   Ella-Maria Multala               KeskiUYU                  13,67             
6)   Emilia Rouvinen                  HyvsU                     13,73             
7)   Ida Cardona                      KeskiUYU                  13,78             
8)   Sara Veijalainen                 KeskiUYU                  14,03             


P15 300m
Loppukilpailu
1)   Daniel Keane                     KeskiUYU                  39,94             
2)   Walter Törnwall                  EsboIF                    40,83             
3)   Sajan Irincheev                  ViipU                     42,56             
4)   Joona Heikkerö                   PorvU                     45,24             


T15 300m
1)   Linda Leveelahti                 HKV                       42,26             
2)   Noomi Malmgren                   EsboIF                    43,43             
3)   Kerttu Niemi                     HKV                       44,30             
4)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    44,50             
5)   Elma Hannikainen                 HKV                       45,18             
6)   Ida Cardona                      KeskiUYU                  45,76             
7)   Venla Lehtonen                   NurmijYU                  46,00             
8)   Alisa Tikkanen                   EspTa                     46,39             
9)   Hille Kankaanpää                 KeskiUYU                  46,43             
10)  Iida Haajanen                    KeskiUYU                  48,65             
11)  Mona Korelin                     HKV                       48,89             
12)  Aini Heikinaho                   VihdVie                   53,37             

Loppukilpailu erä 1
1)   Kerttu Niemi                     HKV                       44,30             
2)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    44,50             
3)   Alisa Tikkanen                   EspTa                     46,39             
4)   Iida Haajanen                    KeskiUYU                  48,65             
5)   Mona Korelin                     HKV                       48,89             
6)   Aini Heikinaho                   VihdVie                   53,37             

Loppukilpailu erä 2
1)   Linda Leveelahti                 HKV                       42,26             
2)   Noomi Malmgren                   EsboIF                    43,43             
3)   Elma Hannikainen                 HKV                       45,18             
4)   Ida Cardona                      KeskiUYU                  45,76             
5)   Venla Lehtonen                   NurmijYU                  46,00             
6)   Hille Kankaanpää                 KeskiUYU                  46,43             


P15 800m
Loppukilpailu
1)   Mikael Koivisto                  KerU                      2.28,60           
2)   Joona Heikkerö                   PorvU                     2.28,74           
3)   Kalle Gauriloff                  KeskiUYU                  2.47,78           


T15 800m
Loppukilpailu
1)   Emmi Ronkainen                   KeskiUYU                  2.42,59           
2)   Inkaliina Nurminen               NurmijYU                  2.43,29           
3)   Jenni Korvenpää                  KU-58                     2.44,91           


P15 2000m
Loppukilpailu
1)   Jaakko Nyholm                    KeskiUYU                  6.40,47           
2)   Jesse Pihamäki                   EspTa                     6.58,85           
3)   Jonathan Ekberg                  EsboIF                    6.59,12           
4)   Jonne Mourujärvi                 NurmijYU                  7.07,54           
5)   Joona Heikkerö                   PorvU                     7.09,90           
6)   Sajan Irincheev                  ViipU                     7.34,42           
7)   Veeti Valli                      KeskiUYU                  8.54,13           


T15 2000m
Loppukilpailu
1)   Inkaliina Nurminen               NurmijYU                  8.05,13           
2)   Aino Tengvall                    RekRai                    8.25,45           
     Ella Tiihonen                    EspTa                     DNS               
     Helmi Köykkä                     RekRai                    DNS               


T15 80m aidat
1)   Carla Liukkonen                  EspTa                     12,08             
2)   Minea Fogelholm                  EspTa                     12,48             
3)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    12,68             
4)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  13,00             
5)   Tessa Moisio                     KaipVi                    13,08             
6)   Vilma Mikkola                    KeskiUYU                  13,13             
7)   Ella-Maria Multala               KeskiUYU                  13,36             
8)   Ida Cardona                      KeskiUYU                  13,47             
9)   Alisa Hollmen                    TapE                      13,52             
10)  Alisa Tikkanen                   EspTa                     13,69             
11)  Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  14,26             
12)  Venla Lehtonen                   NurmijYU                  14,61             
13)  Emmi Lampio                      KerU                      14,90             
     Hilla Saarinen                   EspTa                     DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,3
1)   Vilma Mikkola                    KeskiUYU                  13,13             
2)   Ella-Maria Multala               KeskiUYU                  13,36             
3)   Ida Cardona                      KeskiUYU                  13,47             
4)   Alisa Hollmen                    TapE                      13,52             
5)   Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  14,26             
6)   Venla Lehtonen                   NurmijYU                  14,61             
7)   Emmi Lampio                      KerU                      14,90             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,2
1)   Carla Liukkonen                  EspTa                     12,08             
2)   Minea Fogelholm                  EspTa                     12,48             
3)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    12,68             
4)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  13,00             
5)   Tessa Moisio                     KaipVi                    13,08             
6)   Alisa Tikkanen                   EspTa                     13,69             
     Hilla Saarinen                   EspTa                     DNS               


P15 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,1
1)   Ville Kylmäpuro                  HKV                       15,45             
2)   Aapeli Hatanpää                  ViipU                     16,25             
3)   Daniel Wickström                 IFSibboV                  17,08             
4)   Iivo Hämäläinen                  ViipU                     19,29             
5)   Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  21,37             


P15 300m aidat
Loppukilpailu
1)   Abdirahiim Salah                 HIFK                      41,32             
2)   Konsta Rutonen                   LappUM                    41,49             
3)   Hugo Limnell                     HIFK                      43,29             
4)   Roni Rämä                        LahdA                     43,68             
5)   Onni Seppänen                    RekRai                    47,14             
6)   Joona Heikkerö                   PorvU                     51,11             


T15 300m aidat
Loppukilpailu
1)   Carla Liukkonen                  EspTa                     47,14             
2)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    49,31             
3)   Ella-Maria Multala               KeskiUYU                  52,62             
4)   Ida Cardona                      KeskiUYU                  53,21             
5)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  53,36             
6)   Nora Koskela-Koivisto            KeskiUYU                  53,37             
7)   Iida Haajanen                    KeskiUYU                  1.00,03           
     Ruusu Nurmi                      KeskiUYU                  50,59             


P15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Joona Heikkerö                   PorvU                     148               
     135    140    145    148    151    
     o      o      o      xo     xxx    

     Miro Heikkonen                   KeskiUYU                                    
     135    
     DNS    



T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Victoria Lindberg                IFSibboV                  150               
     141    144    147    150    155    
     o      o      o      xo     xxx    

2)   Elisa Alastalo                   RiihimKi                  147               
     135    138    141    144    147    150    
     o      xo     o      xxo    o      xxx    

3)   Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  138               
     135    138    141    
     o      o      xxx    



P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Ville Kylmäpuro                  HKV                       5,08 +1,3          
     5,08   x      4,80   3,69   -      4,84   
     +1,3          -0,7   +0,6          +0,1   

2)   Iivo Hämäläinen                  ViipU                     5,01 +0,1          
     5,01   x      4,89   3,85   4,73   x      
     +0,1          +0,2   +1,9   +0,4          

3)   Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  4,63 -0,6          
     4,55   x      4,37   4,55   4,63   x      
     +0,8          -0,1   +1,0   -0,6          

4)   Mikael Koivisto                  KerU                      4,56 -0,6          
     x      2,90   4,12   x      x      4,56   
            +1,4   +0,2                 -0,6   



T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Tessa Moisio                     KaipVi                    5,14 +2,0          
     4,76   4,82   4,93   4,89   4,95   5,14   
     +2,9   +2,9   +2,8   +1,3   -0,1   +2,0   

2)   Ida Cardona                      KeskiUYU                  5,01 +2,1          
     x      5,01   4,99   5,01   x      -      
            +2,4   +2,8   +2,1                 

3)   Vilma Mikkola                    KeskiUYU                  4,70 +1,5          
     4,44   x      4,42   4,35   4,33   4,70   
     +3,1          +1,5   +1,3   +2,1   +1,5   

4)   Alisa Hollmen                    TapE                      4,65 -0,2          
     4,65   x      4,54   4,54   4,64   4,50   
     -0,2          +0,5   +2,9   +2,7   +1,4   

5)   Aino Koskimäki                   KerU                      4,57 +3,6  4,48 +0,7
     4,57   4,34   4,32   4,48   4,45   4,24   
     +3,6   +2,6   +1,4   +0,7   -0,2   +0,8   

6)   Amina El Mrabt                   EspTa                     4,52 +2,3          
     x      4,52   x      x   4,49      x      
            +2,3              +1,90                 

7)   Sara Veijalainen                 KeskiUYU                  4,43 +3,4  4,13 +0,5
     x      x      4,43   4,26   4,23   4,13   
                   +3,4   +2,8   +2,3   +0,5   

8)   Inkamari Letto                   HyvsU                     4,42 +0,1          
     4,29   4,39   4,29   4,09   x      4,42   
     +3,5   +2,8   +1,3   -1,5   +0,4   +0,1   

9)   Iida Haajanen                    KeskiUYU                  4,42 +2,5  4,35 +2,0
     4,34   4,42   4,35   x      x      -      
     +2,8   +2,5   +2,0                        

10)  Hille Kankaanpää                 KeskiUYU                  4,30 +0,7          
     3,76   x      4,30   4,16   x      x      
     +1,2          +0,7   +2,1   +3,4   +2,9   

11)  Emmi Ronkainen                   KeskiUYU                  4,20 +3,0  4,01 -2,0
     4,20   4,01   4,16   x      x      x      
     +3,0   -2,0   +2,3                        

     Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  DNS               


T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  10,03 +1,4          
     9,64   9,53   10,03  9,76   x      9,75   
     +0,0   +0,7   +1,4   +0,7          +2,5   

2)   Alisa Hollmen                    TapE                      9,92 +1,4          
     x      9,92   -      -      -      -      
     +2,2   +1,4                               

3)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  9,82 +1,6          
     9,29   9,82   9,63   -      9,74   9,27   
     +0,2   +1,6   +3,0          +1,5   +0,7   

4)   Emmi Ronkainen                   KeskiUYU                  9,14 +0,3          
     x      x      9,03   9,14   x      x      
                   +0,3   +0,3                 

5)   Venla Lindroos                   RekRai                    8,74 +1,0          
     x      8,55   8,61   8,74   8,47   8,51   
            +3,3   +1,9   +1,0   +1,2   +0,3   

6)   Camilla Oksanen                  HIFK                      8,49 -0,1          
     8,15   8,31   8,40   x      8,49   8,48   
     +0,9   +1,5   +0,5          -0,1   -0,1   

7)   Isabella Edelman                 NurmijYU                  7,67 +0,5          
     7,67   x      x      x      6,88   x      
     +0,5                        +0,5          

     Hille Kankaanpää                 KeskiUYU                  DNS               
     Venla Vehviläinen                HIFK                      DNS               


P15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Roni Rämä                        LahdA                     11,41 +0,5          
     11,11  11,37  11,21  11,40  11,41  11,15  
     +2,2   +0,7   +0,3   +4,5   +0,5   +0,2   

2)   Daniel Wickström                 IFSibboV                  10,01 +1,7          
     9,87   9,97   10,01  x      9,81   x      
     +1,1   +0,7   +1,7          +0,4          



P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Miki Makkonen                    LänsiUU                   12,27             
     x      x      10,05  11,27  12,27  x      

2)   Joona Heikkerö                   PorvU                     9,57              
     8,89   8,99   9,46   9,38   9,24   9,57   

3)   Miska Johansson                  HeinI                     9,08              
     8,23   x      8,97   8,83   x      9,08   

4)   Mikael Koivisto                  KerU                      9,07              
     8,96   8,18   9,04   8,81   8,89   9,07   



T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Tiina Järvinen                   LahdA                     12,14             
     11,92  x      x      12,14  11,88  11,75  

2)   Ella-Maria Multala               KeskiUYU                  11,34             
     10,81  11,23  11,12  11,34  x      11,09  

3)   Senja Laakso                     KerU                      6,89              
     5,68   6,87   6,89   6,41   6,59   6,24   



P15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Anselmi Koskela                  RiihimKi                  37,88             
     x      x      37,88  36,82  35,94  35,27  



T15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Nellinoora Maunula               HIFK                      43,20             
     43,20  x      x      41,40  x      x      

2)   Carla Liukkonen                  EspTa                     31,18             
     31,18  28,25  x      29,65  31,13  30,24  

3)   Iida Haajanen                    KeskiUYU                  29,13             
     23,96  27,67  29,13  x      23,37  x      

4)   Ida Cardona                      KeskiUYU                  28,27             
     27,37  27,37  27,64  28,27  27,43  x      

5)   Hille Kankaanpää                 KeskiUYU                  27,15             
     x      x      x      26,48  26,50  27,15  

6)   Vilma Mikkola                    KeskiUYU                  24,24             
     x      24,24  x      x      x      22,32  

7)   Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  21,87             
     x      21,87  21,85  x      21,29  -      



P15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Miki Makkonen                    LänsiUU                   47,79             
     47,39  44,23  44,84  x      46,99  47,79  

2)   Waltteri Helisalo                HIFK                      43,49             
     36,63  x      38,32  41,99  43,49  38,80  

3)   Arno Toivola                     RiihimKi                  43,25             
     43,25  x      x      -      41,70  x      

4)   Mikael Koivisto                  KerU                      29,29             
     26,28  29,29  26,26  x      27,17  x      

     Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  DNS               


T15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Elisa Alastalo                   RiihimKi                  28,38             
     28,38  x      27,31  25,46  25,77  x      

2)   Vilma Mikkola                    KeskiUYU                  26,03             
     26,03  23,89  20,80  25,91  23,41  21,48  

     Ida Cardona                      KeskiUYU                                    


P15 3000m kävely

T15 3000m kävely
Loppukilpailu
1)   Cindy Ahponen                    PyhäsU                    15.57,44          
2)   Taika Nurro                      RekRai                    18.25,48          
3)   Heidi Vakkilainen                VantSa                    20.09,73          
4)   Nea-Amalia Ala-Nikkola           RekRai                    21.45,93          
     Aava Sevonkari                   KerU                      DNS               


M17 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,7
1)   Iisakki Torppa                   EspTa                     23,85             
2)   Tomi Laakso                      TapE                      24,29             
3)   Oliver Enqvist                   IFSibboV                  24,62             


N17 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,8
1)   Katri Kaijanniemi                VantSa                    27,09             


M17 800m
Loppukilpailu
1)   Eelis Uitto                      ViipU                     2.00,93           
2)   Oskari Jacobsson                 KerU                      2.09,33           
3)   Lauri Paajanen                   EsboIF                    2.16,11           
4)   Tuomas Risku                     KeskiUYU                  2.22,39           
5)   Roope Niemi                      RekRai                    2.22,82           
6)   Elias Risku                      KeskiUYU                  2.29,23           


N17 800m
Loppukilpailu
1)   Selene Rossi                     EspTa                     2.30,97           
     Suvi Birch                       VihdVie                   DNS               
     Viivi Patronen                   EspTa                     DNS               


N17 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,8
1)   Lotta Putkiranta                 EspTa                     17,17             


M17 110m aidat
Alkuerät, Tuuli: +1,8
1)   Batuhan Yildirim                 HIFK                      14,67             
2)   Tomi Laakso                      TapE                      15,48             


N17 Korkeus

M17 Pituus
Loppukilpailu
1)   Iisakki Torppa                   EspTa                     5,97 +1,8          
     5,55   x      x      -      5,75   5,97   
     +2,5   +1,1                 +2,0   +1,8   

2)   Oliver Enqvist                   IFSibboV                  5,82 +1,8          
     5,51   5,73   5,82   5,57   x      5,70   
     +0,5   +1,0   +1,8   +0,3          +1,7   

3)   Ibrahim El Mrabt                 EspTa                     5,77 +2,4  5,62 +1,7
     5,77   x      x      5,62   x      x      
     +2,4                 +1,7                 



N17 Kuula

M17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Jere Nyfors                      KeskiUYU                  53,20             
     53,20  52,33  50,65  47,70  x      x      

2)   Joar Söderholm                   HIFK                      49,43             
     x      49,43  49,00  -      x      39,16  

3)   Roope Rämä                       LahdA                     40,54             
     38,29  x      39,90  40,50  x      40,54  

4)   Ilmari Pehkonen                  RekRai                    39,97             
     34,01  39,31  39,13  39,97  x      37,26  

5)   Teemu Nikula                     KeskiUYU                  39,82             
     x      38,00  37,22  x      x      39,82  



M17 5000m kävely

N17 5000m kävely
Loppukilpailu
1)   Inka Sakkara                     ElimVau                   31.53,87          


M19 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,7
1)   Samu Laakso                      TapE                      23,29             
2)   Nico Agard                       VantSa                    23,73             


N19 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,8
1)   Heljä Hänninen                   NaantLöy                  26,93             
2)   Laura Luukkonen                  KeskiUYU                  27,57             
3)   Siiri Saalo                      LahdA                     28,27             


M19 800m

N19 800m
Loppukilpailu
1)   Mona Af Forselles                RekRai                    2.31,97           
2)   Vilma Kyyrö                      KerU                      2.38,30           


N19 100m aidat

M19 110m aidat

N19 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Siiri Saalo                      LahdA                     151               
     135    140    145    148    151    154    
     -      -      o      -      xo     x--    

     Janina Pykäri                    KeskiUYU                  151               
     135    140    145    148    151    154    
     -      -      o      o      xo     xxx    



M19 Pituus

M19 Keihäs

N19 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Minka Nurro                      KU-58                     33,91             
     32,70  32,91  31,95  33,91  x      32,43  



M19 5000m kävely

N19 5000m kävely
Loppukilpailu
1)   Peppi Ahponen                    PyhäsU                    28.34,79          



KUY:n Nuorisokansallinen
Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
28.07.2018

P9 40m
Loppukilpailu
     Eemeli Makkonen                  KeskiUYU                                    
     Elmeri Rantanen                  KeskiUYU                                    
     Jere Paananen                    NurmijYU                                    
     Julius Laakso                    KeskiUYU                                    
     Luukas Koivisto                  KerU                                        
     Miikka Kuosmanen                 KeskiUYU                                    
     Vili Rasehorn                    RiihimKi                                    
     Viljam Huuskonen                 KU-58                                       


T9 40m
     Matleena Haapamäki               RekRai                                      
     Sanni Peltola                    HKV                                         
     Lili Siranko                     VantSa                                      
     Liisa Kerttunen                  KeskiUYU                                    
     Meri Henttonen                   HKV                                         
     Sara Tuparinne                   PorvU                                       
     Amanda Kortesoja                 KeskiUYU                                    
     Emma Liikkanen                   NurmijYU                                    
     Kaisa Alastalo                   RiihimKi                                    
     Jenna Pyykkö                     NurmijYU                                    
     Venla Repo                       PorvU                                       
     Aada Huuskonen                   KU-58                                       
     Helmi-Sofia Palmu                HausjU                                      

Loppukilpailu erä 1
     Liisa Kerttunen                  KeskiUYU                                    
     Lili Siranko                     VantSa                                      
     Matleena Haapamäki               RekRai                                      
     Meri Henttonen                   HKV                                         
     Sanni Peltola                    HKV                                         
     Sara Tuparinne                   PorvU                                       

Loppukilpailu erä 2
     Aada Huuskonen                   KU-58                                       
     Amanda Kortesoja                 KeskiUYU                                    
     Emma Liikkanen                   NurmijYU                                    
     Helmi-Sofia Palmu                HausjU                                      
     Jenna Pyykkö                     NurmijYU                                    
     Kaisa Alastalo                   RiihimKi                                    
     Venla Repo                       PorvU                                       


P9 1000m
Loppukilpailu
1)   Luukas Koivisto                  KerU                      4.04,09           
2)   Jere Mourujärvi                  NurmijYU                  4.06,88           
3)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  4.28,53           


T9 1000m
Loppukilpailu
1)   Helmi-Sofia Palmu                HausjU                    4.16,34           
2)   Oivi Heikinaho                   VihdVie                   4.26,93           
3)   Matilda Suokas                   KU-58                     4.31,29           
4)   Sanni Peltola                    HKV                       4.32,35           
     Velma Peiponen                   HyvsU                     DNS               


P9 Korkeus
Loppukilpailu
     Eemeli Makkonen                  KeskiUYU                                    
     Jere Paananen                    NurmijYU                                    
     Julius Laakso                    KeskiUYU                                    
     Miikka Kuosmanen                 KeskiUYU                                    
     Vili Rasehorn                    RiihimKi                                    


T9 Korkeus
Loppukilpailu
     Emma Liikkanen                   NurmijYU                                    
     Helmi-Sofia Palmu                HausjU                                      
     Kaisa Alastalo                   RiihimKi                                    
     Meea Kettunen                    LänsiUU                                     
     Sanni Peltola                    HKV                                         
     Sara Tuparinne                   PorvU                                       


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  3,48              
     3,48   3,15   3,25   3,36   -      3,21   
                                               

2)   Jere Paananen                    NurmijYU                  3,40              
     3,40   3,32   3,18   3,05   3,30   3,37   
                                               

3)   Eemeli Makkonen                  KeskiUYU                  3,28              
     2,69   3,28   3,15   3,15   -      -      
                                               

4)   Luukas Koivisto                  KerU                      3,04              
     3,04   2,85   -      -      2,81   2,74   
                                               

5)   Miikka Kuosmanen                 KeskiUYU                  2,90              
     2,81   2,90   2,73   2,84   2,87   -      
                                               

6)   Elmeri Rantanen                  KeskiUYU                  2,54              
     2,54   2,39   2,41   2,12   2,49   2,50   
                                               



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Enni Kenealy-Wirta               KeskiUYU                  3,40              
     3,25   3,01   3,40   3,04   3,12   3,04   
                                               

2)   Liisa Kerttunen                  KeskiUYU                  3,16              
     3,05   3,03   2,93   2,96   3,16   3,09   
                                               

3)   Matilda Suokas                   KU-58                     3,15              
     3,02   2,99   -      3,15   2,85   2,93   
                                               

4)   Velma Peiponen                   HyvsU                     3,12              
     3,00   3,05   2,93   3,12   3,11   2,75   
                                               

5)   Oivi Heikinaho                   VihdVie                   3,12              
     0,02   2,92   2,94   3,08   -      3,12   
                                               

6)   Meri Henttonen                   HKV                       3,11              
     3,02   3,11   2,72   2,95   2,86   2,89   
                                               

7)   Helmi-Sofia Palmu                HausjU                    3,01              
     3,01   2,72   2,75   2,79   2,83   2,69   
                                               

8)   Sanni Peltola                    HKV                       2,90              
     2,82   2,72   2,69   2,69   2,88   2,90   
                                               

9)   Amanda Kortesoja                 KeskiUYU                  2,89              
     2,89   2,66   2,65   2,61   2,75   -      
                                               

10)  Miisa Virtanen                   HyvsU                     2,86              
     2,75   2,80   2,85   2,82   2,70   2,86   
                                               

11)  Lili Siranko                     VantSa                    1,63              
     1,58   1,27   1,63   1,59   1,59   1,12   
                                               



P9 Kuula
Loppukilpailu
     Eemeli Makkonen                  KeskiUYU                                    
     Elmeri Rantanen                  KeskiUYU                                    
     Jere Paananen                    NurmijYU                                    
     Julius Laakso                    KeskiUYU                                    
     Luukas Koivisto                  KerU                                        
     Riku Korhonen                    NurmijYU                                    


T9 Kuula
Loppukilpailu
     Emma Liikkanen                   NurmijYU                                    
     Jenna Pyykkö                     NurmijYU                                    
     Lili Siranko                     VantSa                                      
     Matleena Haapamäki               RekRai                                      
     Meea Kettunen                    LänsiUU                                     
     Sanni Peltola                    HKV                                         
     Sara Tuparinne                   PorvU                                       


P11 60m
     Pessi Mikkonen                   KeskiUYU                                    
     Jesse Kaipiainen                 KeskiUYU                                    
     Jonne Saraniemi                  PorvU                                       
     Oiva Pakkala                     RekRai                                      
     Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                                    
     Anton Myrtenblad                 PorvU                                       
     Jesse Kettunen                   LänsiUU                                     
     Oiva Odiah                       PorvU                                       
     Mikael Gustafsson                IFSibboV                                    

Loppukilpailu erä 1
     Jesse Kaipiainen                 KeskiUYU                                    
     Jonne Saraniemi                  PorvU                                       
     Oiva Pakkala                     RekRai                                      
     Pessi Mikkonen                   KeskiUYU                                    

Loppukilpailu erä 2
     Anton Myrtenblad                 PorvU                                       
     Jesse Kettunen                   LänsiUU                                     
     Mikael Gustafsson                IFSibboV                                    
     Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                                    
     Oiva Odiah                       PorvU                                       


T11 60m
     Amanda Rosnell                   KeskiUYU                                    
     Anna Peltola                     HKV                                         
     Ella Huuskonen                   KU-58                                       
     Fanny-Amanda Seppälä             KeskiUYU                                    
     Aino Jokkala                     PorvU                                       
     Ellen Korpi                      RekRai                                      
     Peppi Rantakurtakko              PorvU                                       
     Daniela Perklén                  NurmijYU                                    
     Olivia Savolainen                KerU                                        
     Kerttu Rantanen                  KeskiUYU                                    
     Lumi Lehtinen                    KeskiUYU                                    
     Mia Flink                        EspTa                                       
     Pinja Lindstedt                  PorvU                                       
     Nea Pyykkö                       NurmijYU                                    
     Henni Piirainen                  KeskiUYU                                    
     Heta Rantanen                    KeskiUYU                                    
     Viiviliina Nurminen              NurmijYU                                    

Loppukilpailu erä 1
     Aino Jokkala                     PorvU                                       
     Amanda Rosnell                   KeskiUYU                                    
     Anna Peltola                     HKV                                         
     Ella Huuskonen                   KU-58                                       
     Fanny-Amanda Seppälä             KeskiUYU                                    

Loppukilpailu erä 2
     Daniela Perklén                  NurmijYU                                    
     Ellen Korpi                      RekRai                                      
     Kerttu Rantanen                  KeskiUYU                                    
     Lumi Lehtinen                    KeskiUYU                                    
     Olivia Savolainen                KerU                                        
     Peppi Rantakurtakko              PorvU                                       

Loppukilpailu erä 3
     Henni Piirainen                  KeskiUYU                                    
     Heta Rantanen                    KeskiUYU                                    
     Mia Flink                        EspTa                                       
     Nea Pyykkö                       NurmijYU                                    
     Pinja Lindstedt                  PorvU                                       
     Viiviliina Nurminen              NurmijYU                                    


P11 1000m
Loppukilpailu
     Anton Myrtenblad                 PorvU                                       
     Jonne Mourujärvi                 NurmijYU                                    
     Joona Paananen                   NurmijYU                                    
     Kaarlo Strandström               IFSibboV                                    
     Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                                    
     Oiva Odiah                       PorvU                                       


T11 1000m
Loppukilpailu
     Aino Jokkala                     PorvU                                       
     Alisa Kiiski                     PorvU                                       
     Elina Vakkilainen                VantSa                                      
     Lumi Lehtinen                    KeskiUYU                                    
     Pinja Lindstedt                  PorvU                                       
     Saana Knoop                      PorvU                                       


P11 60m aidat
1)   Jesse Kettunen                   LänsiUU                   10,32             
2)   Aarni Anttila                    HKV                       10,56             
3)   Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                  10,91             
4)   Pessi Mikkonen                   KeskiUYU                  12,01             
5)   Oiva Pakkala                     RekRai                    12,06             
6)   Rasmus Kortesoja                 KeskiUYU                  12,23             
7)   Joona Paananen                   NurmijYU                  12,38             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,3
1)   Pessi Mikkonen                   KeskiUYU                  12,01             
2)   Oiva Pakkala                     RekRai                    12,06             
3)   Joona Paananen                   NurmijYU                  12,38             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,8
1)   Jesse Kettunen                   LänsiUU                   10,32             
2)   Aarni Anttila                    HKV                       10,56             
3)   Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                  10,91             
4)   Rasmus Kortesoja                 KeskiUYU                  12,23             


T11 60m aidat
1)   Mia Flink                        EspTa                     11,17             
2)   Henni Piirainen                  KeskiUYU                  11,30             
3)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  11,73             
4)   Aino Pirhonen                    PorvU                     11,81             
5)   Edit Palmén                      EspTa                     11,99             
6)   Daniela Perklén                  NurmijYU                  12,42             
7)   Kerttu Rantanen                  KeskiUYU                  14,61             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,8
1)   Aino Pirhonen                    PorvU                     11,81             
2)   Daniela Perklén                  NurmijYU                  12,42             
3)   Kerttu Rantanen                  KeskiUYU                  14,61             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,7
1)   Mia Flink                        EspTa                     11,17             
2)   Henni Piirainen                  KeskiUYU                  11,30             
3)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  11,73             
4)   Edit Palmén                      EspTa                     11,99             


P11 Korkeus
Loppukilpailu
     Jesse Kaipiainen                 KeskiUYU                                    
     Jesse Kettunen                   LänsiUU                                     
     Jonne Mourujärvi                 NurmijYU                                    
     Jonne Saraniemi                  PorvU                                       
     Joona Paananen                   NurmijYU                                    
     Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                                    
     Oiva Odiah                       PorvU                                       
     Rasmus Kortesoja                 KeskiUYU                                    


T11 Korkeus
Loppukilpailu
     Daniela Perklén                  NurmijYU                                    
     Heta Rantanen                    KeskiUYU                                    
     Mia Flink                        EspTa                                       
     Pinja Lindstedt                  PorvU                                       
     Ruth Toivola                     RiihimKi                                    


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Jesse Kettunen                   LänsiUU                   4,31              
     4,23   4,10   4,31   3,95   4,19   4,29   
                                               

2)   Tuomas Räkköläinen               JanJa                     4,17              
     4,10   4,12   4,15   4,13   4,10   4,17   
                                               

3)   Aarni Anttila                    HKV                       4,16              
     4,01   2,91   x      3,90   4,16   4,06   
                                               

4)   Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                  3,86              
     3,69   3,67   3,70   3,81   3,83   3,86   
                                               

5)   Joona Paananen                   NurmijYU                  3,70              
     3,70   3,63   3,56   3,65   3,50   3,61   
                                               

6)   Oiva Pakkala                     RekRai                    3,65              
     3,65   3,51   3,34   3,42   3,56   3,42   
                                               

7)   Aarne Hannikainen                HKV                       3,55              
     3,55   3,54   3,54   3,47   x      3,51   
                                               

8)   Pessi Mikkonen                   KeskiUYU                  3,37              
     x      3,37   3,34   3,16   2,58   3,06   
                                               



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Mia Flink                        EspTa                     4,11              
     4,09   4,07   4,01   4,05   4,11   4,03   
                                               

2)   Henni Piirainen                  KeskiUYU                  3,98              
     3,88   3,92   3,98   3,97   3,76   3,80   
                                               

3)   Fanny-Amanda Seppälä             KeskiUYU                  3,83              
     3,74   3,83   3,69   3,62   3,66   3,67   
                                               

4)   Viiviliina Nurminen              NurmijYU                  3,72              
     3,72   3,68   3,68   3,52   3,61   3,64   
                                               

5)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  3,71              
     3,63   3,68   3,58   3,67   3,64   3,71   
                                               

6)   Aino Pirhonen                    PorvU                     3,71              
     3,51   3,56   3,64   3,66   3,71   3,48   
                                               

7)   Edit Palmén                      EspTa                     3,61              
     3,61   3,45   3,32   3,45   x      3,46   
                                               

8)   Nea Hyrsylä                      VihdVie                   3,51              
     3,49   3,51   x      3,29   3,46   x      
                                               

9)   Daniela Perklén                  NurmijYU                  3,41              
     3,06   3,41   3,35   
                          

10)  Kiia Hyrsylä                     VihdVie                   3,34              
     3,34   3,29   3,18   
                          

11)  Anna Peltola                     HKV                       3,18              
     3,15   3,10   3,18   
                          

12)  Olivia Savolainen                KerU                      2,54              
     2,50   2,54   2,48   
                          

     Kerttu Rantanen                  KeskiUYU                  DNS               


P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Aarni Anttila                    HKV                       7,01              
     7,01   x      6,33   6,26   x      x      

2)   Matias Räkköläinen               JanJa                     6,41              
     6,34   6,41   6,06   x      x      x      

3)   Lauri Saha                       KerU                      6,08              
     5,88   5,30   5,56   6,08   5,61   5,65   



T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Sara Jousimaa                    HyvsU                     8,03              
     7,86   7,69   7,78   7,65   7,38   8,03   

2)   Kiira Johansson                  HeinI                     7,31              
     6,96   7,31   x      7,22   7,24   7,27   

3)   Anna Peltola                     HKV                       7,30              
     7,28   7,12   6,66   7,14   7,30   7,15   

4)   Matilda Rontu                    KerU                      6,78              
     6,78   6,70   6,47   6,75   6,56   6,53   

5)   Kerttu Rantanen                  KeskiUYU                  4,92              
     4,70   4,92   4,68   4,24   4,09   4,02   

     Ellen Korpi                      RekRai                    DNS               


P11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Jesse Kettunen                   LänsiUU                   26,96             
     x      26,96  26,35  x      x      x      

2)   Aarne Hannikainen                HKV                       19,52             
     x      x      14,48  16,79  15,52  19,52  

3)   Riku Korhonen                    NurmijYU                  19,20             
     19,20  x      x      x      x      17,06  

4)   Joona Paananen                   NurmijYU                  18,97             
     14,87  18,97  17,90  x      15,67  16,68  

5)   Rasmus Kortesoja                 KeskiUYU                  17,97             
     17,97  x      16,45  17,13  x      17,71  

6)   Tuomas Räkköläinen               JanJa                     17,96             
     14,87  x      17,96  15,98  x      13,33  

7)   Jere Paananen                    NurmijYU                  16,11             
     14,26  16,11  12,01  x      x      12,36  

8)   Matias Räkköläinen               JanJa                     16,02             
     15,16  13,29  16,01  x      16,02  13,24  



T11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Anna Peltola                     HKV                       18,75             
     x      x      x      x      x      18,75  

2)   Sara Jousimaa                    HyvsU                     16,68             
     x      11,85  14,34  11,54  16,13  16,68  

3)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  14,47             
     13,48  14,47  11,89  13,18  11,88  13,14  

4)   Kiira Johansson                  HeinI                     11,90             
     11,12  x      11,90  x      11,52  x      



P11 Keihäs
Loppukilpailu
     Jesse Kaipiainen                 KeskiUYU                                    
     Lauri Saha                       KerU                                        
     Rasmus Kortesoja                 KeskiUYU                                    


T11 Keihäs
Loppukilpailu
     Aino Jokkala                     PorvU                                       
     Kiira Johansson                  HeinI                                       
     Matilda Rontu                    KerU                                        
     Mia Flink                        EspTa                                       
     Nea Pyykkö                       NurmijYU                                    
     Oona Korhonen                    NurmijYU                                    
     Ruth Toivola                     RiihimKi                                    


P13 60m
Loppukilpailu
     Einari Tiainen                   VantSa                                      
     Elliot Schmidt                   BorgåAk                                     
     Roni Heikkonen                   NurmijYU                                    
     Timo Kukk                        NurmijYU                                    
     Tumi Siranko                     VantSa                                      
     Tuomas Ahokas                    VantSa                                      


T13 60m
     Inari Uotila                     PorvU                                       
     Emilia Niemi                     KeskiUYU                                    
     Jenna Tolmala                    KeskiUYU                                    
     Laura Ylönen                     HyvsU                                       
     Nora Korelin                     HKV                                         
     Lilli Lehto                      ViipU                                       
     Mila Heikkonen                   KeskiUYU                                    
     Kira Koskiniemi                  HKV                                         
     Lumia Laakso                     KeskiUYU                                    
     Helmi Cardona                    KeskiUYU                                    
     Angelina Billingham              HyvsU                                       
     Venla Martikainen                KeskiUYU                                    
     Siru Huuskola                    KeskiUYU                                    
     Evita Santala                    KeskiUYU                                    
     Noora Laitila                    KerU                                        
     Amanda Rontu                     KerU                                        
     Ea Vuori                         MäntsU                                      
     Iida Hyvärinen                   PorvU                                       
     Julia Suihkonen                  VihdVie                                     
     Elmiina Siikala                  EspTa                                       
     Saara Eriksson                   PorvU                                       
     Charlotte Kajander               HIFK                                        
     Nelli Rosnell                    KeskiUYU                                    
     Anni Napari                      VihdVie                                     

Loppukilpailu erä 1
     Emilia Niemi                     KeskiUYU                                    
     Inari Uotila                     PorvU                                       
     Jenna Tolmala                    KeskiUYU                                    
     Laura Ylönen                     HyvsU                                       
     Lilli Lehto                      ViipU                                       
     Nora Korelin                     HKV                                         

Loppukilpailu erä 2
     Angelina Billingham              HyvsU                                       
     Helmi Cardona                    KeskiUYU                                    
     Kira Koskiniemi                  HKV                                         
     Lumia Laakso                     KeskiUYU                                    
     Mila Heikkonen                   KeskiUYU                                    
     Venla Martikainen                KeskiUYU                                    

Loppukilpailu erä 3
     Amanda Rontu                     KerU                                        
     Ea Vuori                         MäntsU                                      
     Evita Santala                    KeskiUYU                                    
     Iida Hyvärinen                   PorvU                                       
     Noora Laitila                    KerU                                        
     Siru Huuskola                    KeskiUYU                                    

Loppukilpailu erä 4
     Anni Napari                      VihdVie                                     
     Charlotte Kajander               HIFK                                        
     Elmiina Siikala                  EspTa                                       
     Julia Suihkonen                  VihdVie                                     
     Nelli Rosnell                    KeskiUYU                                    
     Saara Eriksson                   PorvU                                       


P13 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,4
1)   Timo Kukk                        NurmijYU                  27,43             
2)   Roni Heikkonen                   NurmijYU                  28,02             
3)   Tumi Siranko                     VantSa                    28,53             
4)   Lauri Kylmäpuro                  HKV                       29,03             
5)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  29,88             
6)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  31,07             
7)   Aaron Palmu                      HausjU                    33,70             
     Tomas Järvinen                   HKV                       DNS               


T13 200m
1)   Elmiina Siikala                  EspTa                     28,08             
2)   Julia Suihkonen                  VihdVie                   28,73             
3)   Thea Kolu                        NurmijYU                  29,21             
4)   Charlotte Kajander               HIFK                      29,35             
5)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  30,54             
6)   Aino Risku                       KeskiUYU                  30,96             
7)   Elena Hämäläinen                 NurmijYU                  31,34             
8)   Kira Koskiniemi                  HKV                       33,22             
9)   Isabella Edelman                 NurmijYU                  35,34             
     Evita Santala                    KeskiUYU                  DNS               
     Nora Korelin                     HKV                       DNS               
     Hilla Saarinen                   EspTa                     DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,8
1)   Aino Risku                       KeskiUYU                  30,96             
2)   Kira Koskiniemi                  HKV                       33,22             
3)   Isabella Edelman                 NurmijYU                  35,34             
     Evita Santala                    KeskiUYU                  DNS               
     Nora Korelin                     HKV                       DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,8
1)   Elmiina Siikala                  EspTa                     28,08             
2)   Julia Suihkonen                  VihdVie                   28,73             
3)   Thea Kolu                        NurmijYU                  29,21             
4)   Charlotte Kajander               HIFK                      29,35             
5)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  30,54             
6)   Elena Hämäläinen                 NurmijYU                  31,34             
     Hilla Saarinen                   EspTa                     DNS               


P13 1000m
Loppukilpailu
     Veeti Savolainen                 KerU                                        


T13 1000m
Loppukilpailu
     Aino Risku                       KeskiUYU                                    
     Amanda Vitikka                   RekRai                                      
     Ea Vuori                         MäntsU                                      
     Heidi Vakkilainen                VantSa                                      
     Inari Uotila                     PorvU                                       
     Noora Laitila                    KerU                                        
     Pihla Väisänen                   KerU                                        
     Saana Talsta                     HKV                                         
     Sara Parviainen                  NurmijYU                                    


P13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,3
1)   Tomas Järvinen                   HKV                       9,77              
2)   Lauri Kylmäpuro                  HKV                       9,97              
3)   Tumi Siranko                     VantSa                    10,41             
4)   Elliot Schmidt                   BorgåAk                   10,44             
5)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  10,50             
6)   Juuso Tuominen                   RiihimKi                  11,72             
7)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  12,80             
8)   Elias Hietanen                   RiihimKi                  12,84             


T13 60m aidat
1)   Kerttu Niemi                     HKV                       9,82              
2)   Elmiina Siikala                  EspTa                     10,16             
3)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  10,26             
4)   Emilia Rouvinen                  HyvsU                     10,47             
5)   Amanda Rontu                     KerU                      10,63             
6)   Nelli Rosnell                    KeskiUYU                  10,64             
7)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  10,73             
8)   Venla Martikainen                KeskiUYU                  10,93             
9)   Magdaleena Havukorpi             VihdVie                   11,05             
10)  Aino Risku                       KeskiUYU                  11,29             
11)  Evita Santala                    KeskiUYU                  11,32             
12)  Vilja-Matilda Koskela            RiihimKi                  11,79             
13)  Kira Koskiniemi                  HKV                       12,03             
14)  Thea Kolu                        NurmijYU                  12,44             
15)  Siru Huuskola                    KeskiUYU                  12,54             
16)  Elena Hämäläinen                 NurmijYU                  12,73             
17)  Nora Korelin                     HKV                       13,07             
18)  Emma Lehtonen                    NurmijYU                  13,27             
19)  Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  13,68             
     Jenna Tolmala                    KeskiUYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,5
1)   Evita Santala                    KeskiUYU                  11,32             
2)   Vilja-Matilda Koskela            RiihimKi                  11,79             
3)   Kira Koskiniemi                  HKV                       12,03             
4)   Nora Korelin                     HKV                       13,07             
5)   Emma Lehtonen                    NurmijYU                  13,27             
6)   Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  13,68             
     Jenna Tolmala                    KeskiUYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,3
1)   Nelli Rosnell                    KeskiUYU                  10,64             
2)   Venla Martikainen                KeskiUYU                  10,93             
3)   Magdaleena Havukorpi             VihdVie                   11,05             
4)   Aino Risku                       KeskiUYU                  11,29             
5)   Thea Kolu                        NurmijYU                  12,44             
6)   Siru Huuskola                    KeskiUYU                  12,54             
7)   Elena Hämäläinen                 NurmijYU                  12,73             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +2,0
1)   Kerttu Niemi                     HKV                       9,82              
2)   Elmiina Siikala                  EspTa                     10,16             
3)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  10,26             
4)   Emilia Rouvinen                  HyvsU                     10,47             
5)   Amanda Rontu                     KerU                      10,63             
6)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  10,73             


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Tumi Siranko                     VantSa                    158               
     130    135    140    143    146    149    152    155    158    160    
     o      o      o      o      o      o      o      o      xxo    xxx    

2)   Tomas Järvinen                   HKV                       152               
     135    140    143    146    149    152    155    
     o      o      o      o      xxo    xo     xxx    

3)   Juuso Tuominen                   RiihimKi                  140               
     125    130    135    140    143    
     o      o      o      o      xxx    

4)   Elias Hietanen                   RiihimKi                  125               
     115    120    125    130    
     o      xo     xxo    xxx    

5)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  115               
     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      xxx    



T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Magdaleena Havukorpi             VihdVie                   136               
     125    130    133    136    139    
     o      o      xo     o      xxx    

2)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  136               
     120    125    130    133    136    139    
     o      o      o      xxo    o      xxx    

2)   Noora Laitila                    KerU                      136               
     105    110    115    120    125    130    133    136    139    
     o      o      xo     o      o      o      xo     o      xxx    

4)   Vilja-Matilda Koskela            RiihimKi                  133               
     120    125    130    133    136    
     o      o      o      xxo    xxx    

5)   Siru Huuskola                    KeskiUYU                  125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      xxx    

6)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      xo     o      xxx    

6)   Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      xo     o      xxx    

8)   Moona Virtanen                   HyvsU                     125               
     115    120    125    130    
     o      o      xo     xxx    

9)   Evita Santala                    KeskiUYU                  120               
     115    120    125    
     o      xo     xxx    

10)  Emma Lehtonen                    NurmijYU                  120               
     110    115    120    125    
     o      o      xxo    xxx    

     Jenna Tolmala                    KeskiUYU                                    
     105    
     DNS    

     Venla Martikainen                KeskiUYU                                    
     105    
     DNS    



P13 Pituus
Loppukilpailu
     Einari Tiainen                   VantSa                                      
     Elliot Schmidt                   BorgåAk                                     
     Kalle Hirvi                      KirkkonU                                    
     Kasperi Hiidenniemi              KeskiUYU                                    
     Konsta Keijonen                  KeskiUYU                                    
     Timo Kukk                        NurmijYU                                    
     Tumi Siranko                     VantSa                                      
     Tuomas Ahokas                    VantSa                                      


T13 Pituus
Loppukilpailu
     Amanda Vitikka                   RekRai                                      
     Anni Napari                      VihdVie                                     
     Emilia Niemi                     KeskiUYU                                    
     Emma Lehtonen                    NurmijYU                                    
     Evita Santala                    KeskiUYU                                    
     Henna-Maria Ahlgren              HIFK                                        
     Hilal Yildirim                   HIFK                                        
     Hilla Saarinen                   EspTa                                       
     Iida Hyvärinen                   PorvU                                       
     Inari Uotila                     PorvU                                       
     Jenna Tolmala                    KeskiUYU                                    
     Julia Suihkonen                  VihdVie                                     
     Kira Koskiniemi                  HKV                                         
     Laura Ylönen                     HyvsU                                       
     Lilli Lehto                      ViipU                                       
     Lumia Laakso                     KeskiUYU                                    
     Miia Söderström                  HIFK                                        
     Mila Heikkonen                   KeskiUYU                                    
     Moona Virtanen                   HyvsU                                       
     Nora Korelin                     HKV                                         
     Saara Eriksson                   PorvU                                       
     Sanni Lehtonen                   NurmijYU                                    
     Siru Huuskola                    KeskiUYU                                    
     Venla Martikainen                KeskiUYU                                    


P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Anton Leppäaho                   KU-58                     9,34              
     x      9,13   9,34   9,10   x      8,92   

2)   Tomas Järvinen                   HKV                       9,00              
     8,99   x      9,00   x      x      x      

3)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  8,08              
     7,81   8,08   7,87   7,58   8,05   7,58   

4)   Kasperi Hiidenniemi              KeskiUYU                  7,98              
     7,29   7,50   7,91   7,98   7,87   x      

5)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  6,29              
     5,94   x      6,06   6,29   6,06   x      



T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Emilia Rouvinen                  HyvsU                     10,71             
     x      x      9,57   10,71  x      10,04  

2)   Amanda Rontu                     KerU                      9,37              
     8,97   8,01   8,67   8,43   x      9,37   

3)   Evita Santala                    KeskiUYU                  8,92              
     8,43   7,48   8,16   x      8,26   8,92   

4)   Siru Huuskola                    KeskiUYU                  8,52              
     8,08   8,43   8,06   8,00   8,52   7,89   

5)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  8,03              
     x      7,21   7,73   x      8,03   x      

6)   Sinja Johansson                  LahdA                     7,82              
     7,29   x      7,82   x      7,58   x      

7)   Helmi Cardona                    KeskiUYU                  7,68              
     x      7,33   7,58   7,47   7,68   7,13   

8)   Eveliina Laaksamo                KeskiUYU                  7,64              
     7,25   6,89   7,03   7,21   7,45   7,64   

9)   Venla Martikainen                KeskiUYU                  7,11              
     6,20   7,11   7,01   

10)  Noora Laitila                    KerU                      6,79              
     6,79   6,48   x      

11)  Mea Heikkonen                    KeskiUYU                  6,68              
     6,67   6,64   6,68   

     Charlotte Kajander               HIFK                      DNS               


P13 Kiekko
Loppukilpailu
     Aatu Kangasniemi                 PorvU                                       
     Kalle Hirvi                      KirkkonU                                    
     Kasperi Hiidenniemi              KeskiUYU                                    
     Konsta Keijonen                  KeskiUYU                                    
     Pyry Selin                       LahdA                                       
     Tumi Siranko                     VantSa                                      


T13 Kiekko
Loppukilpailu
     Emilia Rouvinen                  HyvsU                                       
     Emma Lehtonen                    NurmijYU                                    
     Eveliina Laaksamo                KeskiUYU                                    
     Helmi Cardona                    KeskiUYU                                    
     Kira Koskiniemi                  HKV                                         
     Lumia Laakso                     KeskiUYU                                    
     Mea Heikkonen                    KeskiUYU                                    
     Sinja Johansson                  LahdA                                       
     Tara Hatakka                     VantSa                                      


P13 Keihäs
Loppukilpailu
     Aaron Palmu                      HausjU                                      
     Anton Leppäaho                   KU-58                                       
     Kalle Hirvi                      KirkkonU                                    
     Kasperi Hiidenniemi              KeskiUYU                                    
     Konsta Keijonen                  KeskiUYU                                    
     Leo Savolainen                   AnjLi                                       
     Saku Rönkkö                      VihdVie                                     
     Tiitus Siikala                   KU-58                                       


T13 Keihäs
Loppukilpailu
     Amanda Rontu                     KerU                                        
     Emilia Rouvinen                  HyvsU                                       
     Eveliina Laaksamo                KeskiUYU                                    
     Evita Santala                    KeskiUYU                                    
     Julia Suihkonen                  VihdVie                                     
     Lumia Laakso                     KeskiUYU                                    
     Mea Heikkonen                    KeskiUYU                                    
     Pihla Väisänen                   KerU                                        
     Sanni Lehtonen                   NurmijYU                                    
     Sara Parviainen                  NurmijYU                                    
     Sinja Johansson                  LahdA                                       
     Siru Huuskola                    KeskiUYU                                    


P15 100m

T15 100m

P15 300m
Loppukilpailu
1)   Daniel Keane                     KeskiUYU                  39,94             
2)   Walter Törnwall                  EsboIF                    40,83             
3)   Sajan Irincheev                  ViipU                     42,56             
4)   Joona Heikkerö                   PorvU                     45,24             


T15 300m
1)   Linda Leveelahti                 HKV                       42,26             
2)   Noomi Malmgren                   EsboIF                    43,43             
3)   Kerttu Niemi                     HKV                       44,30             
4)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    44,50             
5)   Elma Hannikainen                 HKV                       45,18             
6)   Ida Cardona                      KeskiUYU                  45,76             
7)   Venla Lehtonen                   NurmijYU                  46,00             
8)   Alisa Tikkanen                   EspTa                     46,39             
9)   Hille Kankaanpää                 KeskiUYU                  46,43             
10)  Iida Haajanen                    KeskiUYU                  48,65             
11)  Mona Korelin                     HKV                       48,89             
12)  Aini Heikinaho                   VihdVie                   53,37             

Loppukilpailu erä 1
1)   Kerttu Niemi                     HKV                       44,30             
2)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    44,50             
3)   Alisa Tikkanen                   EspTa                     46,39             
4)   Iida Haajanen                    KeskiUYU                  48,65             
5)   Mona Korelin                     HKV                       48,89             
6)   Aini Heikinaho                   VihdVie                   53,37             

Loppukilpailu erä 2
1)   Linda Leveelahti                 HKV                       42,26             
2)   Noomi Malmgren                   EsboIF                    43,43             
3)   Elma Hannikainen                 HKV                       45,18             
4)   Ida Cardona                      KeskiUYU                  45,76             
5)   Venla Lehtonen                   NurmijYU                  46,00             
6)   Hille Kankaanpää                 KeskiUYU                  46,43             


P15 800m
Loppukilpailu
     Joona Heikkerö                   PorvU                                       
     Kalle Gauriloff                  KeskiUYU                                    
     Mikael Koivisto                  KerU                                        


T15 800m
Loppukilpailu
     Emmi Ronkainen                   KeskiUYU                                    
     Ida Cardona                      KeskiUYU                                    
     Inkaliina Nurminen               NurmijYU                                    
     Jenni Korvenpää                  KU-58                                       


P15 2000m
Loppukilpailu
1)   Jaakko Nyholm                    KeskiUYU                  6.40,47           
2)   Jesse Pihamäki                   EspTa                     6.58,85           
3)   Jonathan Ekberg                  EsboIF                    6.59,12           
4)   Jonne Mourujärvi                 NurmijYU                  7.07,54           
5)   Joona Heikkerö                   PorvU                     7.09,90           
6)   Sajan Irincheev                  ViipU                     7.34,42           
7)   Veeti Valli                      KeskiUYU                  8.54,13           


T15 2000m
Loppukilpailu
1)   Inkaliina Nurminen               NurmijYU                  8.05,13           
2)   Aino Tengvall                    RekRai                    8.25,45           
     Ella Tiihonen                    EspTa                     DNS               
     Helmi Köykkä                     RekRai                    DNS               


T15 80m aidat
1)   Carla Liukkonen                  EspTa                     12,08             
2)   Minea Fogelholm                  EspTa                     12,48             
3)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    12,68             
4)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  13,00             
5)   Tessa Moisio                     KaipVi                    13,08             
6)   Vilma Mikkola                    KeskiUYU                  13,13             
7)   Ella-Maria Multala               KeskiUYU                  13,36             
8)   Ida Cardona                      KeskiUYU                  13,47             
9)   Alisa Hollmen                    TapE                      13,52             
10)  Alisa Tikkanen                   EspTa                     13,69             
11)  Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  14,26             
12)  Venla Lehtonen                   NurmijYU                  14,61             
13)  Emmi Lampio                      KerU                      14,90             
     Hilla Saarinen                   EspTa                     DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,3
1)   Vilma Mikkola                    KeskiUYU                  13,13             
2)   Ella-Maria Multala               KeskiUYU                  13,36             
3)   Ida Cardona                      KeskiUYU                  13,47             
4)   Alisa Hollmen                    TapE                      13,52             
5)   Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  14,26             
6)   Venla Lehtonen                   NurmijYU                  14,61             
7)   Emmi Lampio                      KerU                      14,90             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,2
1)   Carla Liukkonen                  EspTa                     12,08             
2)   Minea Fogelholm                  EspTa                     12,48             
3)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    12,68             
4)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  13,00             
5)   Tessa Moisio                     KaipVi                    13,08             
6)   Alisa Tikkanen                   EspTa                     13,69             
     Hilla Saarinen                   EspTa                     DNS               


P15 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,1
1)   Ville Kylmäpuro                  HKV                       15,45             
2)   Aapeli Hatanpää                  ViipU                     16,25             
3)   Daniel Wickström                 IFSibboV                  17,08             
4)   Iivo Hämäläinen                  ViipU                     19,29             
5)   Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  21,37             


P15 300m aidat

T15 300m aidat

P15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Joona Heikkerö                   PorvU                     148               
     135    140    145    148    151    
     o      o      o      xo     xxx    

     Miro Heikkonen                   KeskiUYU                                    
     135    
     DNS    



T15 Korkeus
Loppukilpailu
     Elisa Alastalo                   RiihimKi                                    
     Noora Sihvonen                   KeskiUYU                                    
     Victoria Lindberg                IFSibboV                                    


P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Ville Kylmäpuro                  HKV                       5,08 +1,3          
     5,08   x      4,80   3,69   -      4,84   
     +1,3          -0,7   +0,6          +0,1   

2)   Iivo Hämäläinen                  ViipU                     5,01 +0,1          
     5,01   x      4,89   3,85   4,73   x      
     +0,1          +0,2   +1,9   +0,4          

3)   Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  4,63 -0,6          
     4,55   x      4,37   4,55   4,63   x      
     +0,8          -0,1   +1,0   -0,6          

4)   Mikael Koivisto                  KerU                      4,56 -0,6          
     x      2,90   4,12   x      x      4,56   
            +1,4   +0,2                 -0,6   



T15 Pituus
Loppukilpailu
     Aino Koskimäki                   KerU                                        
     Alisa Hollmen                    TapE                                        
     Amina El Mrabt                   EspTa                                       
     Emmi Ronkainen                   KeskiUYU                                    
     Hille Kankaanpää                 KeskiUYU                                    
     Ida Cardona                      KeskiUYU                                    
     Iida Haajanen                    KeskiUYU                                    
     Inkamari Letto                   HyvsU                                       
     Noora Sihvonen                   KeskiUYU                                    
     Sara Veijalainen                 KeskiUYU                                    
     Tessa Moisio                     KaipVi                                      
     Vilma Mikkola                    KeskiUYU                                    


T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  10,03 +1,4          
     9,64   9,53   10,03  9,76   x      9,75   
     +0,0   +0,7   +1,4   +0,7          +2,5   

2)   Alisa Hollmen                    TapE                      9,92 +1,4          
     x      9,92   -      -      -      -      
     +2,2   +1,4                               

3)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  9,82 +1,6          
     9,29   9,82   9,63   -      9,74   9,27   
     +0,2   +1,6   +3,0          +1,5   +0,7   

4)   Emmi Ronkainen                   KeskiUYU                  9,14 +0,3          
     x      x      9,03   9,14   x      x      
                   +0,3   +0,3                 

5)   Venla Lindroos                   RekRai                    8,74 +1,0          
     x      8,55   8,61   8,74   8,47   8,51   
            +3,3   +1,9   +1,0   +1,2   +0,3   

6)   Camilla Oksanen                  HIFK                      8,49 -0,1          
     8,15   8,31   8,40   x      8,49   8,48   
     +0,9   +1,5   +0,5          -0,1   -0,1   

7)   Isabella Edelman                 NurmijYU                  7,67 +0,5          
     7,67   x      x      x      6,88   x      
     +0,5                        +0,5          

     Hille Kankaanpää                 KeskiUYU                  DNS               
     Venla Vehviläinen                HIFK                      DNS               


P15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Roni Rämä                        LahdA                     11,41 +0,5          
     11,11  11,37  11,21  11,40  11,41  11,15  
     +2,2   +0,7   +0,3   +4,5   +0,5   +0,2   

2)   Daniel Wickström                 IFSibboV                  10,01 +1,7          
     9,87   9,97   10,01  x      9,81   x      
     +1,1   +0,7   +1,7          +0,4          



P15 Kuula
Loppukilpailu
     Joona Heikkerö                   PorvU                                       
     Mikael Koivisto                  KerU                                        
     Miki Makkonen                    LänsiUU                                     
     Miska Johansson                  HeinI                                       


T15 Kuula
Loppukilpailu
     Ella-Maria Multala               KeskiUYU                                    
     Senja Laakso                     KerU                                        
     Tiina Järvinen                   LahdA                                       


P15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Anselmi Koskela                  RiihimKi                  37,88             
     x      x      37,88  36,82  35,94  35,27  



T15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Nellinoora Maunula               HIFK                      43,20             
     43,20  x      x      41,40  x      x      

2)   Carla Liukkonen                  EspTa                     31,18             
     31,18  28,25  x      29,65  31,13  30,24  

3)   Iida Haajanen                    KeskiUYU                  29,13             
     23,96  27,67  29,13  x      23,37  x      

4)   Ida Cardona                      KeskiUYU                  28,27             
     27,37  27,37  27,64  28,27  27,43  x      

5)   Hille Kankaanpää                 KeskiUYU                  27,15             
     x      x      x      26,48  26,50  27,15  

6)   Vilma Mikkola                    KeskiUYU                  24,24             
     x      24,24  x      x      x      22,32  

7)   Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  21,87             
     x      21,87  21,85  x      21,29  -      



P15 Keihäs
Loppukilpailu
     Arno Toivola                     RiihimKi                                    
     Mikael Koivisto                  KerU                                        
     Miki Makkonen                    LänsiUU                                     
     Miro Heikkonen                   KeskiUYU                                    
     Waltteri Helisalo                HIFK                                        


T15 Keihäs
Loppukilpailu
     Elisa Alastalo                   RiihimKi                                    
     Ida Cardona                      KeskiUYU                                    


P15 3000m kävely

T15 3000m kävely
Loppukilpailu
1)   Cindy Ahponen                    PyhäsU                    15.57,44          
2)   Taika Nurro                      RekRai                    18.25,48          
3)   Heidi Vakkilainen                VantSa                    20.09,73          
4)   Nea-Amalia Ala-Nikkola           RekRai                    21.45,93          
     Aava Sevonkari                   KerU                      DNS               


M17 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,7
1)   Iisakki Torppa                   EspTa                     23,85             
2)   Tomi Laakso                      TapE                      24,29             
3)   Oliver Enqvist                   IFSibboV                  24,62             


N17 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,8
1)   Katri Kaijanniemi                VantSa                    27,09             


M17 800m
Loppukilpailu
1)   Eelis Uitto                      ViipU                     2.00,93           
2)   Oskari Jacobsson                 KerU                      2.09,33           
3)   Lauri Paajanen                   EsboIF                    2.16,11           
4)   Tuomas Risku                     KeskiUYU                  2.22,39           
5)   Roope Niemi                      RekRai                    2.22,82           
6)   Elias Risku                      KeskiUYU                  2.29,23           


N17 800m
Loppukilpailu
1)   Selene Rossi                     EspTa                     2.30,97           
     Suvi Birch                       VihdVie                   DNS               
     Viivi Patronen                   EspTa                     DNS               


N17 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,8
1)   Lotta Putkiranta                 EspTa                     17,17             


M17 110m aidat
Alkuerät, Tuuli: +1,8
1)   Batuhan Yildirim                 HIFK                      14,67             
2)   Tomi Laakso                      TapE                      15,48             


N17 Korkeus

M17 Pituus
Loppukilpailu
1)   Iisakki Torppa                   EspTa                     5,97 +1,8          
     5,55   x      x      -      5,75   5,97   
     +2,5   +1,1                 +2,0   +1,8   

2)   Oliver Enqvist                   IFSibboV                  5,82 +1,8          
     5,51   5,73   5,82   5,57   x      5,70   
     +0,5   +1,0   +1,8   +0,3          +1,7   

3)   Ibrahim El Mrabt                 EspTa                     5,77 +2,4  5,62 +1,7
     5,77   x      x      5,62   x      x      
     +2,4                 +1,7                 



N17 Kuula

M17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Jere Nyfors                      KeskiUYU                  53,20             
     53,20  52,33  50,65  47,70  x      x      

2)   Joar Söderholm                   HIFK                      49,43             
     x      49,43  49,00  -      x      39,16  

3)   Roope Rämä                       LahdA                     40,54             
     38,29  x      39,90  40,50  x      40,54  

4)   Ilmari Pehkonen                  RekRai                    39,97             
     34,01  39,31  39,13  39,97  x      37,26  

5)   Teemu Nikula                     KeskiUYU                  39,82             
     x      38,00  37,22  x      x      39,82  



M17 5000m kävely

N17 5000m kävely
Loppukilpailu
1)   Inka Sakkara                     ElimVau                   31.53,87          


M19 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,7
1)   Samu Laakso                      TapE                      23,29             
2)   Nico Agard                       VantSa                    23,73             


N19 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,8
1)   Heljä Hänninen                   NaantLöy                  26,93             
2)   Laura Luukkonen                  KeskiUYU                  27,57             
3)   Siiri Saalo                      LahdA                     28,27             


M19 800m

N19 800m
Loppukilpailu
1)   Mona Af Forselles                RekRai                    2.31,97           
2)   Vilma Kyyrö                      KerU                      2.38,30           


N19 100m aidat

M19 110m aidat

N19 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Siiri Saalo                      LahdA                     151               
     135    140    145    148    151    154    
     -      -      o      -      xo     x--    

     Janina Pykäri                    KeskiUYU                  151               
     135    140    145    148    151    154    
     -      -      o      o      xo     xxx    



M19 Pituus

M19 Keihäs

N19 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Minka Nurro                      KU-58                     33,91             
     32,70  32,91  31,95  33,91  x      32,43  



M19 5000m kävely

N19 5000m kävely
Loppukilpailu
1)   Peppi Ahponen                    PyhäsU                    28.34,79