Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Seurakilpailu
28.10. klo 15:00 Seurakisat Tulokset (päivitetty: 22:09 29.10.2017)
TonttuCup I
Lapin Lukko
28.10.2017

P5 40m
Loppukilpailu
1)   Abel Sieppi                                                8,9h              
1)   Samu Jolanki                     LapLu                     8,9h              
3)   Eemeli Sarajärvi                 PohjKoi                   9,1h              
4)   Lenni Hoikka                     PohjKoi                   9,3h              
5)   William Pickering                PohjKoi                   9,7h              
6)   Oiva Romakkaniemi                PohjKoi                   9,8h              


T5 40m
1)   Fanni Pahtakari                  PohjKoi                   8,3h              
2)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   8,5h              
3)   Iiris Keskitalo                  LapLu                     9,3h              
4)   Laura Nikkeri                    PohjKoi                   9,6h              
5)   Sofia Auer                       PohjKoi                   9,7h              
6)   Onerva Nissinen                  PohjKoi                   10,1h             
7)   Ellen Hovila                     LapLu                     11,0h             
8)   Anneli Kontio                    PohjKoi                   12,2h             
9)   Ilona Lindgren                   LapLu                     19,5h             
     Nella Vaattovaara                PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Fanni Pahtakari                  PohjKoi                   8,3h              
2)   Sofia Auer                       PohjKoi                   9,7h              
3)   Ellen Hovila                     LapLu                     11,0h             
4)   Anneli Kontio                    PohjKoi                   12,2h             
     Nella Vaattovaara                PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   8,5h              
2)   Iiris Keskitalo                  LapLu                     9,3h              
3)   Laura Nikkeri                    PohjKoi                   9,6h              
4)   Onerva Nissinen                  PohjKoi                   10,1h             
5)   Ilona Lindgren                   LapLu                     19,5h             


P5 Pituus
Loppukilpailu
1)   Abel Sieppi                                                2,09              
     2,09   2,02   2,07   
                          

2)   Oiva Romakkaniemi                PohjKoi                   1,87              
     1,64   1,73   1,87   
                          

3)   Samu Jolanki                     LapLu                     1,76              
     1,53   1,76   1,74   
                          

4)   Lenni Hoikka                     PohjKoi                   1,74              
     1,16   1,63   1,74   
                          

5)   Eemeli Sarajärvi                 PohjKoi                   1,61              
     1,61   1,45   1,54   
                          

6)   William Pickering                PohjKoi                   1,07              
     0,73   0,69   1,07   
                          



T5 Pituus
Loppukilpailu
1)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   2,45              
     2,45   2,30   2,13   
                          

2)   Fanni Pahtakari                  PohjKoi                   2,36              
     2,36   2,08   2,22   
                          

3)   Laura Nikkeri                    PohjKoi                   1,97              
     1,76   1,86   1,97   
                          

4)   Onerva Nissinen                  PohjKoi                   1,77              
     1,59   1,77   1,74   
                          

5)   Ellen Hovila                     LapLu                     1,67              
     1,67   1,64   1,43   
                          

6)   Sofia Auer                       PohjKoi                   1,52              
     0,95   1,35   1,52   
                          

7)   Iiris Keskitalo                  LapLu                     1,45              
     1,45   1,11   1,44   
                          

8)   Anneli Kontio                    PohjKoi                   1,16              
     1,16   1,01   1,08   
                          

     Nella Vaattovaara                PohjKoi                   DNS               


P7 40m
1)   Santeri Puljula                  LapLu                     7,4h              
2)   Paulus Hinkkanen                 LapLu                     7,9h              
3)   Juho Daavittila                  PohjKoi                   8,0h              
4)   Oliver Castaldo                  LapLu                     8,5h              
5)   Benjamin Huhtinen                LapLu                     8,7h              
6)   Mikael Huhtinen                  LapLu                     8,8h              
7)   Akseli Selkälä                   PohjKoi                   8,9h              
8)   Juuso Luusua                     LapLu                     9,0h              
9)   Heikki Kontio                    PohjKoi                   9,5h              
10)  Eero Lipponen                    LapLu                     10,3h             
11)  Jere Virtanen                    PohjKoi                   10,5h             
12)  Jesse Luusua                     LapLu                     10,7h             

Loppukilpailu erä 1
1)   Benjamin Huhtinen                LapLu                     8,7h              
2)   Akseli Selkälä                   PohjKoi                   8,9h              
3)   Juuso Luusua                     LapLu                     9,0h              
4)   Heikki Kontio                    PohjKoi                   9,5h              
5)   Eero Lipponen                    LapLu                     10,3h             
6)   Jesse Luusua                     LapLu                     10,7h             

Loppukilpailu erä 2
1)   Santeri Puljula                  LapLu                     7,4h              
2)   Paulus Hinkkanen                 LapLu                     7,9h              
3)   Juho Daavittila                  PohjKoi                   8,0h              
4)   Oliver Castaldo                  LapLu                     8,5h              
5)   Mikael Huhtinen                  LapLu                     8,8h              
6)   Jere Virtanen                    PohjKoi                   10,5h             


T7 40m
1)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   7,4h              
2)   Aino Nousiainen                  PohjKoi                   7,6h              
3)   Sofia Tiikkaja                   PohjKoi                   7,9h              
4)   Lara Sainio                      LapLu                     8,0h              
5)   Aino Herranen                    PohjKoi                   8,1h              
6)   Ellen Vierimaa                   LapLu                     8,4h              
7)   Karin Hovila                     LapLu                     8,5h              
8)   Siiri Kostin                     PohjKoi                   8,7h              
9)   Aino Uusitalo                    LapLu                     8,8h              
10)  Lumia Kemppainen                 PohjKoi                   9,2h              
11)  Pihla Erkkilä                    LapLu                     9,5h              

Loppukilpailu erä 1
1)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   7,4h              
2)   Aino Nousiainen                  PohjKoi                   7,6h              
3)   Lara Sainio                      LapLu                     8,0h              
4)   Ellen Vierimaa                   LapLu                     8,4h              
5)   Karin Hovila                     LapLu                     8,5h              

Loppukilpailu erä 2
1)   Sofia Tiikkaja                   PohjKoi                   7,9h              
2)   Aino Herranen                    PohjKoi                   8,1h              
3)   Siiri Kostin                     PohjKoi                   8,7h              
4)   Aino Uusitalo                    LapLu                     8,8h              
5)   Lumia Kemppainen                 PohjKoi                   9,2h              
6)   Pihla Erkkilä                    LapLu                     9,5h              


P7 Pituus
Loppukilpailu
1)   Santeri Puljula                  LapLu                     2,59              
     2,59   2,25   2,47   
                          

2)   Oliver Castaldo                  LapLu                     2,40              
     2,40   1,93   2,40   
                          

3)   Juho Daavittila                  PohjKoi                   2,37              
     1,86   2,23   2,37   
                          

4)   Paulus Hinkkanen                 LapLu                     2,33              
     2,27   2,33   2,25   
                          

5)   Benjamin Huhtinen                LapLu                     2,28              
     2,28   1,89   2,26   
                          

6)   Heikki Kontio                    PohjKoi                   2,14              
     2,14   1,90   2,07   
                          

7)   Juuso Luusua                     LapLu                     1,95              
     x      1,95   1,87   
                          

8)   Mikael Huhtinen                  LapLu                     1,94              
     1,94   1,84   0,66   
                          

9)   Akseli Selkälä                   PohjKoi                   1,93              
     1,93   1,83   1,75   
                          

10)  Jere Virtanen                    PohjKoi                   1,68              
     x      1,62   1,68   
                          

11)  Eero Lipponen                    LapLu                     1,49              
     1,49   0,92   1,46   
                          

12)  Jesse Luusua                     LapLu                     0,89              
     x      0,78   0,89   
                          



T7 Pituus
Loppukilpailu
1)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   2,67              
     2,33   2,67   2,67   
                          

2)   Sofia Tiikkaja                   PohjKoi                   2,66              
     2,66   2,49   2,59   
                          

3)   Aino Herranen                    PohjKoi                   2,61              
     2,55   2,15   2,61   
                          

4)   Lara Sainio                      LapLu                     2,44              
     2,44   2,27   2,30   
                          

5)   Pihla Erkkilä                    LapLu                     2,27              
     2,02   2,27   2,05   
                          

6)   Karin Hovila                     LapLu                     2,12              
     1,57   1,87   2,12   
                          

7)   Aino Uusitalo                    LapLu                     2,11              
     2,10   2,03   2,11   
                          

8)   Ellen Vierimaa                   LapLu                     1,70              
     x      1,36   1,70   
                          

9)   Lumia Kemppainen                 PohjKoi                   1,67              
     x      1,61   1,67   
                          

10)  Siiri Kostin                     PohjKoi                   1,25              
     x      1,05   1,25   
                          



P9 40m
Loppukilpailu
1)   Niiles Anttila                   LapLu                     6,8h              
2)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   7,1h              
3)   Kauri Kilpala                    LapLu                     7,2h              
     Daniel Rötkönen                  LapLu                     DNS               


T9 40m
1)   Adele Huhtinen                   LapLu                     7,0h              
2)   Lidia Sieppi                     PohjKoi                   7,2h              
2)   Jenna Salmela                    PohjKoi                   7,2h              
4)   Ruusa Repo                       LapLu                     7,5h              
5)   Sara Nevalainen                  LapLu                     7,6h              
6)   Siiri Jylhä                      PohjKoi                   8,4h              
7)   Milla Virtanen                   PohjKoi                   8,8h              

Loppukilpailu erä 1
1)   Jenna Salmela                    PohjKoi                   7,2h              
1)   Lidia Sieppi                     PohjKoi                   7,2h              
3)   Ruusa Repo                       LapLu                     7,5h              

Loppukilpailu erä 2
1)   Adele Huhtinen                   LapLu                     7,0h              
2)   Sara Nevalainen                  LapLu                     7,6h              
3)   Siiri Jylhä                      PohjKoi                   8,4h              
4)   Milla Virtanen                   PohjKoi                   8,8h              


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Niiles Anttila                   LapLu                     3,45              
     3,29   3,45   3,44   
                          

2)   Kauri Kilpala                    LapLu                     3,16              
     2,78   3,07   3,16   
                          

3)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   2,85              
     2,74   2,85   2,67   
                          

     Daniel Rötkönen                  LapLu                     DNS               


T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Adele Huhtinen                   LapLu                     3,32              
     3,32   3,26   3,01   
                          

2)   Lidia Sieppi                     PohjKoi                   3,25              
     3,20   3,25   3,16   
                          

3)   Jenna Salmela                    PohjKoi                   3,04              
     2,53   3,04   2,98   
                          

4)   Sara Nevalainen                  LapLu                     2,93              
     2,82   2,93   2,83   
                          

5)   Ruusa Repo                       LapLu                     2,68              
     2,30   2,68   2,30   
                          

6)   Milla Virtanen                   PohjKoi                   2,52              
     x      2,52   2,32   
                          

7)   Siiri Jylhä                      PohjKoi                   2,24              
     2,24   2,16   1,91   
                          



P11 60m
Loppukilpailu
1)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   9,0h              
2)   Joona Nissi                      LapLu                     10,0h             
3)   Aukusti Lindgren                 LapLu                     10,1h             
3)   Niilo Vitikka                    LapLu                     10,1h             
5)   Onni Romakkaniemi                PohjKoi                   10,2h             
6)   Niila Saraniemi                  LapLu                     10,5h             


T11 60m
Loppukilpailu
1)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   9,6h              
2)   Eveliina Saavalainen             LapLu                     9,7h              
3)   Kaidi Kytövaara                  PohjKoi                   11,1h             
4)   Emma Lesharkole                  LapLu                     12,0h             


P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   6,50              
     6,50   5,47   5,23   5,99   

2)   Joona Nissi                      LapLu                     6,05              
     6,05   5,77   5,61   5,32   

3)   Niilo Vitikka                    LapLu                     5,29              
     4,53   5,03   4,81   5,29   

4)   Niila Saraniemi                  LapLu                     5,17              
     4,85   4,81   5,14   5,17   

5)   Aukusti Lindgren                 LapLu                     5,13              
     5,13   4,94   4,91   4,71   

6)   Onni Romakkaniemi                PohjKoi                   4,84              
     4,45   4,84   4,38   4,81   



T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Emma Lesharkole                  LapLu                     6,05              
     6,05   5,81   5,78   5,62   

2)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   5,89              
     5,89   5,81   5,52   5,22   

3)   Safia Mekki                      PohjKoi                   5,50              
     5,45   5,50   5,12   5,26   

4)   Kaidi Kytövaara                  PohjKoi                   4,57              
     3,82   4,57   3,41   4,22   



P13 60m
Loppukilpailu
1)   Eetu Pulju                       PohjKoi                   9,6h              


T13 60m
Loppukilpailu
1)   Reetta Vanhatapio                PohjKoi                   9,1h              
2)   Janette Hintsala                 PohjKoi                   9,5h              
3)   Tuike Javarus                    PohjKoi                   10,3h             
4)   Ann-Christine Alaniva            LapLu                     10,5h             


P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Eetu Pulju                       PohjKoi                   7,52              
     6,69   6,79   6,48   6,76   6,70   7,52   



T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   10,19             
     9,07   10,19  9,55   x      9,16   9,09   

2)   Reetta Vanhatapio                PohjKoi                   8,34              
     7,91   8,34   x      8,00   7,67   x      

3)   Viivi Raudasoja                  PohjKoi                   7,53              
     7,53   7,27   7,44   7,16   x      7,13   

4)   Tuike Javarus                    PohjKoi                   6,52              
     6,29   6,25   6,52   6,32   6,34   6,00   



P15 60m
Loppukilpailu
1)   Aleksi Huotari                   PohjKoi                   8,2h              
2)   Joona Rissanen                   LapLu                     8,5h              
     Teemu Gullsten                   PohjKoi                   DNS               


T15 60m
1)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   8,4h              
2)   Emilia Parkkinen                 PohjKoi                   8,6h              
3)   Safia Mekki                      PohjKoi                   8,7h              
4)   Enni Aula                        PohjKoi                   8,9h              
5)   Sinituuli Lahti                  PohjKoi                   9,5h              
     Iida Pahtaja                     PohjKoi                   DNS               
     Emma-Leena Portimojärvi          PohjKoi                   DNS               
     Venla Polojärvi                  PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   8,4h              
2)   Emilia Parkkinen                 PohjKoi                   8,6h              
3)   Sinituuli Lahti                  PohjKoi                   9,5h              
     Iida Pahtaja                     PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   8,7h              
2)   Enni Aula                        PohjKoi                   8,9h              
     Emma-Leena Portimojärvi          PohjKoi                   DNS               
     Venla Polojärvi                  PohjKoi                   DNS               


T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Enni Aula                        PohjKoi                   11,65             
     11,17  11,65  11,07  11,30  11,00  10,85  

2)   Anni Karanta                     PohjKoi                   7,58              
     7,43   7,33   7,34   7,45   7,27   7,58   

3)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   7,37              
     7,34   7,10   7,12   7,20   7,37   7,37   

4)   Sinituuli Lahti                  PohjKoi                   5,79              
     5,60   5,58   5,79   5,76   5,55   5,55   

5)   Emilia Parkkinen                 PohjKoi                   4,35              
     3,96   4,24   4,35   3,69   -      -      



M17 60m
Alkuerät
1)   Alarik Parikka                   PohjKoi                   8,40