Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
14.02. klo 11:00 Kansalliset Juniorihallikisat Tulokset
Juniorihallikisat
Kupittaan urheiluhalli, Turku
14.2.09

TULOKSET

P9 40 m                             Loppukilpailu

  1. Kalle Stylman                           LiedPa               6,85 
  2. Marcus Hakanpää                         DragsfjIK            7,29 
  3. Aaro Leinonen                           RymSoi               7,30 
  4. Matias Virtanen                         NaanLö               7,33 
  5. Eetu Lindholm                           TuUL                 7,38 
  6. Joonatan Kiviö                          TuUL                 7,40 
  7. Tomy Nurmesniemi                        ViialVa              7,51 
  8. Vilho Kilpeläinen                       PiikkKe              7,67 
  9. Viljami Ikkala                          TuUL                 7,74 
 10. Tuukka Rantala                          TuUL                 8,03 

Erä 1                

  1. Eetu Lindholm                           TuUL                 7,38 
  2. Tomy Nurmesniemi                        ViialVa              7,51 
  3. Vilho Kilpeläinen                       PiikkKe              7,67 
  4. Viljami Ikkala                          TuUL                 7,74 
  5. Tuukka Rantala                          TuUL                 8,03 

Erä 2                

  1. Kalle Stylman                           LiedPa               6,85 
  2. Marcus Hakanpää                         DragsfjIK            7,29 
  3. Aaro Leinonen                           RymSoi               7,30 
  4. Matias Virtanen                         NaanLö               7,33 
  5. Joonatan Kiviö                          TuUL                 7,40 

P9 40 m                             Alkuerät

  1. Kalle Stylman                           LiedPa               6,86q
  2. Marcus Hakanpää                         DragsfjIK            7,13q
  3. Aaro Leinonen                           RymSoi               7,14q
  4. Matias Virtanen                         NaanLö               7,22q
  5. Joonatan Kiviö                          TuUL                 7,38q
  6. Eetu Lindholm                           TuUL                 7,46q
  7. Vilho Kilpeläinen                       PiikkKe              7,51q
  8. Tomy Nurmesniemi                        ViialVa              7,58q
  9. Viljami Ikkala                          TuUL                 7,62q
 10. Tuukka Rantala                          TuUL                 7,90q
 11. Toni Pohjalainen                        KaaUra               7,91 

Erä 1                

  1. Marcus Hakanpää                         DragsfjIK            7,13q
  2. Vilho Kilpeläinen                       PiikkKe              7,51q
  3. Tomy Nurmesniemi                        ViialVa              7,58q
  4. Tuukka Rantala                          TuUL                 7,90q
  5. Toni Pohjalainen                        KaaUra               7,91 

Erä 2                

  1. Kalle Stylman                           LiedPa               6,86q
  2. Joonatan Kiviö                          TuUL                 7,38q
  3. Eetu Lindholm                           TuUL                 7,46q

Erä 3                

  1. Aaro Leinonen                           RymSoi               7,14q
  2. Matias Virtanen                         NaanLö               7,22q
  3. Viljami Ikkala                          TuUL                 7,62q

P9 3-ottelu 40 m


  1. Marcus Hakanpää                         DragsfjIK            7,13 
  2. Aaro Leinonen                           RymSoi               7,14 
  3. Joonatan Kiviö                          TuUL                 7,38 
  4. Vilho Kilpeläinen                       PiikkKe              7,51 
  5. Tuukka Rantala                          TuUL                 7,90 

P9 800 m


  1. Kalle Stylman                           LiedPa            2.55,63 
  2. Vilho Kilpeläinen                       PiikkKe           2.59,56 
  3. Joonatan Kiviö                          TuUL              3.44,34 

P9 Pituus

  1. Aaro Leinonen                           RymSoi               3,73                 
          3,41  3,50  3,59  2,23  3,68  3,73
                                            
  2. Marcus Hakanpää                         DragsfjIK            3,66                 
          3,49  3,66  3,59  3,34  3,00  3,57
                                            
  3. Joonatan Kiviö                          TuUL                 3,41                 
          3,21  3,28  3,27  3,34  3,41  3,24
                                            
  4. Eetu Lindholm                           TuUL                 3,22                 
          2,78  3,22  3,18  3,04     X  3,01
                                            
  5. Vilho Kilpeläinen                       PiikkKe              3,19                 
          3,07  3,06  3,14  2,29  2,76  3,19
                                            
  6. Tomy Nurmesniemi                        ViialVa              3,16                 
          3,16  3,14  3,08  3,06  3,04  3,16
                                            
  7. Viljami Ikkala                          TuUL                 3,01                 
          2,68  2,91  3,01  2,89  2,99  2,86
                                            
  8. Toni Pohjalainen                        KaaUra               2,73                 
          2,73  2,66  2,58  2,69  2,71  2,68
                                            
  9. Tuukka Rantala                          TuUL                 2,63                 
          2,59  2,63  2,52
                          
 10. Elias Saru                              TuUL                 2,63                 
          2,55  2,63  2,52
                          

P9 3-ottelu Pituus

  1. Marcus Hakanpää                         DragsfjIK            3,66                 
          3,66
              
  2. Aaro Leinonen                           RymSoi               3,59                 
          3,59
              
  3. Joonatan Kiviö                          TuUL                 3,28                 
          3,28
              
  4. Vilho Kilpeläinen                       PiikkKe              3,14                 
          3,14
              
  5. Tuukka Rantala                          TuUL                 2,63                 
          2,63
              

P9 Kuula

  1. Arttu Korkeasalo                        LielKi               9,99 
           7,97   9,99   9,38   9,45   9,72   9,55
  2. Aaro Leinonen                           RymSoi               8,72 
           8,50   8,46   8,59   8,57   8,72   8,38
  3. Joonatan Kiviö                          TuUL                 5,74 
           4,85   4,34   5,74   5,55   5,42   5,42
  4. Casper Lindholm                         TurWei               5,74 
           5,24   5,74   5,35      X   5,13   3,85
  5. Tomy Nurmesniemi                        ViialVa              5,62 
           4,35   5,16   4,97   5,35   5,62   5,18
  6. Marcus Hakanpää                         DragsfjIK            5,44 
           4,73   4,97   5,14   5,44   5,35   4,91
  7. Vilho Kilpeläinen                       PiikkKe              5,30 
           4,44      X   4,55   5,30   5,05   5,13
  8. Tuukka Rantala                          TuUL                 4,65 
           4,28   4,65   4,02   3,46   3,86   4,02

P9 3-ottelu Kuula

  1. Aaro Leinonen                           RymSoi               8,59 
           8,59
  2. Joonatan Kiviö                          TuUL                 5,74 
           5,74
  3. Marcus Hakanpää                         DragsfjIK            5,14 
           5,14
  4. Tuukka Rantala                          TuUL                 4,65 
           4,65
  5. Vilho Kilpeläinen                       PiikkKe              4,55 
           4,55

P9 3-ottelu

  1. Aaro Leinonen                           RymSoi                810
       7,14    3,59    8,59
        213     205     392
                           
  2. Marcus Hakanpää                         DragsfjIK             633
       7,13    3,66    5,14
        214     215     204
                           
  3. Joonatan Kiviö                          TuUL                  574
       7,38    3,28    5,74
        177     162     235
                           
  4. Vilho Kilpeläinen                       PiikkKe               481
       7,51    3,14    4,55
        161     145     175
                           
  5. Tuukka Rantala                          TuUL                  391
       7,90    2,63    4,65
        121      90     180
                           

P11 60 m                            Loppukilpailu

  1. Roope Läpinen                           TuUL                 8,95 
  2. Simo Noopila                            MaskKa               9,15 
  3. Roope Kuisma                            TuUL                 9,20 
  4. Otto Suikki                             LiedPa               9,33 
  5. Samuli Salmela                          OripVe               9,64 
  6. Reda Bellagnaoui                        TampPy               9,67 
  7. Lauri Nurminen                          TuUL                 9,72 
  8. Joonas Mild                             RaisKu               9,96 
  9. Daniel Rantanen                         HKV                 10,04 
 10. Nico Nurmesniemi                        ViialV              10,20 

Erä 1                

  1. Samuli Salmela                          OripVe               9,64 
  2. Lauri Nurminen                          TuUL                 9,72 
  3. Joonas Mild                             RaisKu               9,96 
  4. Daniel Rantanen                         HKV                 10,04 
  5. Nico Nurmesniemi                        ViialV              10,20 

Erä 2                

  1. Roope Läpinen                           TuUL                 8,95 
  2. Simo Noopila                            MaskKa               9,15 
  3. Roope Kuisma                            TuUL                 9,20 
  4. Otto Suikki                             LiedPa               9,33 
  5. Reda Bellagnaoui                        TampPy               9,67 

P11 60 m                            Alkuerät

  1. Roope Läpinen                           TuUL                 8,94q
  2. Simo Noopila                            MaskKa               9,01q
  3. Roope Kuisma                            TuUL                 9,21q
  4. Otto Suikki                             LiedPa               9,23q
  5. Reda Bellagnaoui                        TampPy               9,52q
  6. Samuli Salmela                          OripVe               9,63q
  7. Lauri Nurminen                          TuUL                 9,82q
  8. Joonas Mild                             RaisKu               9,85q
  9. Daniel Rantanen                         HKV                  9,97q
 10. Nico Nurmesniemi                        ViialV              10,04q
 11. Mikko Valtanen                          TuUL                10,17 
 12. Niklas Karlstedt                        TuUL                10,17 
 13. Rene Kömi                               LautLu              10,27 
 14. Matias Lassander                        LiedPa              10,38 
 15. Roope Järvi                             LoJa                10,38 
 16. Tino Portnoj                            RaisKu              10,59 
 17. Ville A. Leinonen                       TuUL                10,83 

Erä 1                

  1. Roope Läpinen                           TuUL                 8,94q
  2. Samuli Salmela                          OripVe               9,63q
  3. Matias Lassander                        LiedPa              10,38 
  4. Roope Järvi                             LoJa                10,38 

Erä 2                

  1. Simo Noopila                            MaskKa               9,01q
  2. Roope Kuisma                            TuUL                 9,21q
  3. Rene Kömi                               LautLu              10,27 
  4. Tino Portnoj                            RaisKu              10,59 

Erä 3                

  1. Otto Suikki                             LiedPa               9,23q
  2. Lauri Nurminen                          TuUL                 9,82q
  3. Joonas Mild                             RaisKu               9,85q
  4. Daniel Rantanen                         HKV                  9,97q
  5. Niklas Karlstedt                        TuUL                10,17 

Erä 4                

  1. Reda Bellagnaoui                        TampPy               9,52q
  2. Nico Nurmesniemi                        ViialV              10,04q
  3. Mikko Valtanen                          TuUL                10,17 
  4. Ville A. Leinonen                       TuUL                10,83 

P11 3-ottelu 60 m

  1. Simo Noopila                            MaskKa               9,01 
  2. Otto Suikki                             LiedPa               9,23 
  3. Reda Bellagnaoui                        TampPy               9,52 
  4. Daniel Rantanen                         HKV                  9,97 
  5. Nico Nurmesniemi                        ViialV              10,04 
  6. Rene Kömi                               LautLu              10,27 
  7. Tino Portnoj                            RaisKu              10,59 
  8. Ville A. Leinonen                       TuUL                10,83 

Erä 1                

  1. Otto Suikki                             LiedPa               9,23 
  2. Reda Bellagnaoui                        TampPy               9,52 
  3. Rene Kömi                               LautLu              10,27 
  4. Ville A. Leinonen                       TuUL                10,83 

Erä 2                

  1. Simo Noopila                            MaskKa               9,01 
  2. Daniel Rantanen                         HKV                  9,97 
  3. Nico Nurmesniemi                        ViialV              10,04 
  4. Tino Portnoj                            RaisKu              10,59 

P11 800 m


  1. Roope Läpinen                           TuUL              2.44,07 
  2. Christian Vänttinen                     RaisKu            2.46,26 
  3. Tino Portnoj                            RaisKu            3.06,38 
     Rene Kömi                               LautLu                DNF 

P11 Korkeus

  1. Reda Bellagnaoui                        TampPy                140 
         124 127 129 131 133 135 137 140 144    
           O   O   O   O   O  XO  XO   O XXX    
  2. Nico Nurmesniemi                        ViialV                133 
         113 118 121 124 127 129 131 133 135    
           O   O   O   O   O  XO   O  XO XXX    
  3. Otto Suikki                             LiedPa                121 
         113 118 121 124                        
           O XXO  XO XXX                        
  4. Oskari Asikainen                        TarvasjU              118 
         103 108 113 118 121                            
           O   O   O  XO XXX                            
  5. Samuli Virtanen                         NaanLö                113 
         103 108 113 118    
           O  XO   O XXX    
  6. Joonas Mild                             RaisKu                108 
         103 108 113    
           O   O XXX    
     Ville A. Leinonen                       TuUL                   NH 
         103    
         XXX    

P11 Pituus

  1. Simo Noopila                            MaskKa               4,47                 
          4,47  4,43  3,62     X  4,47  4,44
                                            
  2. Roope Läpinen                           TuUL                 4,42                 
          4,42  4,34  4,17  4,22  4,35  4,34
                                            
  3. Reda Bellagnaoui                        TampPy               4,33                 
          4,28  4,33  4,33  4,12     X     X
                                            
  4. Otto Suikki                             LiedPa               4,23                 
          4,23     X  3,84     X  4,07  3,49
                                            
  5. Roope Kuisma                            TuUL                 4,05                 
          3,88     X     X  4,00  3,94  4,05
                                            
  6. Nico Nurmesniemi                        ViialV               3,85                 
          3,66  3,70  3,81  3,85  3,85  3,13
                                            
  7. Samuli Virtanen                         NaanLö               3,71                 
          3,65  3,68  3,71  3,69  3,63  3,67
                                            
  8. Niklas Karlstedt                        TuUL                 3,62                 
          3,62  3,49  3,41  3,44     X     X
                                            
  9. Rene Kömi                               LautLu               3,60                 
          3,43  3,41  3,60
                          
 10. Mikko Valtanen                          TuUL                 3,56                 
          3,38  3,52  3,56
                          
 11. Oskari Asikainen                        TarvasjU             3,54                 
          3,52  3,54  3,47
                          
 12. Tino Portnoj                            RaisKu               3,54                 
          3,48  3,47  3,54
                          
 13. Daniel Rantanen                         HKV                  3,52                 
          3,52  3,42  3,44
                          
 14. Joonas Mild                             RaisKu               3,48                 
          3,45  3,48  3,39
                          
 15. Matias Lassander                        LiedPa               3,23                 
          3,12  3,23  3,23
                          
 16. Ville A. Leinonen                       TuUL                 3,17                 
          3,17     X  3,15
                          
 17. Roope Järvi                             LoJa                 3,14                 
          3,14  3,10  3,04
                          

P11 3-ottelu Pituus

  1. Simo Noopila                            MaskKa               4,47                 
          4,47
              
  2. Reda Bellagnaoui                        TampPy               4,33                 
          4,33
              
  3. Otto Suikki                             LiedPa               4,23                 
          4,23
              
  4. Nico Nurmesniemi                        ViialV               3,81                 
          3,81
              
  5. Rene Kömi                               LautLu               3,60                 
          3,60
              
  6. Tino Portnoj                            RaisKu               3,54                 
          3,54
              
  7. Daniel Rantanen                         HKV                  3,52                 
          3,52
              
  8. Ville A. Leinonen                       TuUL                 3,17                 
          3,17
              

P11 Kuula

  1. Reda Bellagnaoui                        TampPy               9,25 
           8,51   9,25   8,92   9,02   8,74   8,69
  2. Nico Nurmesniemi                        ViialV               8,37 
           8,10   8,20   7,23      X   8,37   7,51
  3. Otto Suikki                             LiedPa               8,05 
           7,18   8,05   7,49   6,96       
  4. Samuli Virtanen                         NaanLö               7,91 
           6,97   6,70   6,99   7,25   7,31   7,91
  5. Daniel Rantanen                         HKV                  7,51 
           7,01   7,03   7,22   7,51   7,36   7,30
  6. Tino Portnoj                            RaisKu               6,58 
           6,58   6,00   5,84   6,03   5,97   6,08
  7. Risto Kirjonen                          TuUL                 6,51 
           6,34   5,23   6,39   6,51   5,87   5,74
  8. Simo Noopila                            MaskKa               6,24 
           6,24   5,78   5,61       
  9. Ville A. Leinonen                       TuUL                 5,75 
           4,22   4,18   5,75
 10. Martti Myllynen                         TuUL                 5,45 
           4,75   5,41   5,45       
 11. Rene Kömi                               LautLu               5,43 
              X   5,43      X       
 12. Sampo Jokinen                           TurWei               4,91 
           4,91      X   4,37       
 13. Lauri Nurminen                          TuUL                 4,86 
           4,38   4,39   4,86
 14. Joonas Takala                           TuUL                 4,15 
           4,10      X   4,15       

P11 3-ottelu Kuula

  1. Reda Bellagnaoui                        TampPy               9,25 
           9,25
  2. Nico Nurmesniemi                        ViialV               8,37 
           8,37
  3. Otto Suikki                             LiedPa               8,05 
           8,05
  4. Daniel Rantanen                         HKV                  7,51 
           7,51
  5. Tino Portnoj                            RaisKu               6,58 
           6,58
  6. Simo Noopila                            MaskKa               6,24 
           6,24
  7. Ville A. Leinonen                       TuUL                 5,75 
           5,75
  8. Rene Kömi                               LautLu               5,43 
           5,43

P11 3-ottelu

  1. Reda Bellagnaoui                        TampPy               1050
       9,52    4,33    9,25
        290     330     430
                           
  2. Otto Suikki                             LiedPa               1010
       9,23    4,23    8,05
        338     311     361
                           
  3. Simo Noopila                            MaskKa                999
       9,01    4,47    6,24
        380     357     262
                           
  4. Nico Nurmesniemi                        ViialV                840
      10,04    3,81    8,37
        223     238     379
                           
  5. Daniel Rantanen                         HKV                   757
       9,97    3,52    7,51
        231     195     331
                           
  6. Tino Portnoj                            RaisKu                648
      10,59    3,54    6,58
        170     198     280
                           
  7. Rene Kömi                               LautLu                624
      10,27    3,60    5,43
        199     206     219
                           
  8. Ville A. Leinonen                       TuUL                  536
      10,83    3,17    5,75
        152     148     236
                           

P13 60 m                            Loppukilpailu


  1. Joel Lapinlampi                         TuUL                 7,84 
  2. Tomi Laakso                             HKV                  7,94 
  3. Julian Rauhaniemi                       TuUL                 8,28 
  4. Joona Soini                             TuUL                 8,91 
     Aleksi Mäki                             TuUL                  DNS 

P13 60 m                            Alkuerät

  1. Joel Lapinlampi                         TuUL                 7,89q
  2. Tomi Laakso                             HKV                  7,89q
  3. Julian Rauhaniemi                       TuUL                 8,16q
  4. Joona Soini                             TuUL                 8,88q
  5. Aleksi Mäki                             TuUL                 8,98q
  6. Niko Avikainen                          HKV                  8,98 
  7. Tuomas Kleemola                         NaanLö               9,08 
  8. Mattias Hakanpää                        DragsfjIK            9,52 
  9. Ville M. Leinonen                       TuUL                10,15 

Erä 1                

  1. Joel Lapinlampi                         TuUL                 7,89q
  2. Joona Soini                             TuUL                 8,88q
  3. Niko Avikainen                          HKV                  8,98 
  4. Mattias Hakanpää                        DragsfjIK            9,52 

Erä 2                

  1. Tomi Laakso                             HKV                  7,89q
  2. Julian Rauhaniemi                       TuUL                 8,16q
  3. Aleksi Mäki                             TuUL                 8,98q
  4. Tuomas Kleemola                         NaanLö               9,08 
  5. Ville M. Leinonen                       TuUL                10,15 

P13 800 m


  1. Joonatan Syrjänen                       HKV               2.25,22 
  2. Joel Lapinlampi                         TuUL              2.26,38 
  3. Vesa Kleemola                           NaanLö            2.40,23 
  4. Tuomas Kleemola                         NaanLö            2.46,01 
  5. Oskar Heinonen                          SalVil            2.47,81 
     Aleksi Mäki                             TuUL                  DNS 

P13 4-ottelu 800 m


  1. Joel Lapinlampi                         TuUL              2.26,38 
     Aleksi Mäki                             TuUL                  DNS 

P13 60 m aj

  1. Joel Lapinlampi                         TuUL                 9,59 
  2. Niko Rastas                             RaisKu              10,72 
  3. Joonatan Syrjänen                       HKV                 10,88 
  4. Aleksi Mäki                             TuUL                10,88 
  5. Miro Rastas                             RaisKu              10,90 
  6. Niko Avikainen                          HKV                 11,38 
  7. Vesa Kleemola                           NaanLö              12,05 
  8. Arttu Hakala                            RaisKu              12,41 
  9. Ville M. Leinonen                       TuUL                13,78 
 10. Joni Mild                               RaisKu              13,99 

Erä 1                

  1. Miro Rastas                             RaisKu              10,90 
  2. Vesa Kleemola                           NaanLö              12,05 
  3. Arttu Hakala                            RaisKu              12,41 
  4. Ville M. Leinonen                       TuUL                13,78 
  5. Joni Mild                               RaisKu              13,99 

Erä 2                

  1. Joel Lapinlampi                         TuUL                 9,59 
  2. Niko Rastas                             RaisKu              10,72 
  3. Joonatan Syrjänen                       HKV                 10,88 
  4. Aleksi Mäki                             TuUL                10,88 
  5. Niko Avikainen                          HKV                 11,38 

P13 4-ottelu 60 m aj


  1. Joel Lapinlampi                         TuUL                 9,59 
  2. Aleksi Mäki                             TuUL                10,88 

P13 Korkeus

  1. Miro Rastas                             RaisKu                153 
         132 137 140 143 146 149 151 153 156    
           0   -   O  XO   O XXO   O  XO XXX    
  2. Joel Lapinlampi                         TuUL                  151 
         137 140 143 146 149 151 153    
          XO   O   O   O  XO   O XXX    
  3. Arttu Hakala                            RaisKu                140 
         112 117 122 127 132 137 140 143    
           O   O   O   O   O  XO XXO XXX    
  4. Niko Rastas                             RaisKu                137 
         117 122 127 132 137 140
           O   O  XO XXO  XO XX-
  5. Vesa Kleemola                           NaanLö                137 
         117 122 127 132 137 140
           O   O   O   O XXO   X
  6. Aleksi Mäki                             TuUL                  132 
         122 127 132 137    
           O   O   O XXX    
  7. Mattias Hakanpää                        DragsfjIK             127 
         102 107 112 117 122 127 132    
           O   -   O   O  XO   O XXX    
  8. Julian Rauhaniemi                       TuUL                  127 
         122 127 132    
         XXO  XO XXX    
  9. Joni Mild                               RaisKu                122 
         112 117 122 127    
           O   O   O XXX    
 10. Niko Avikainen                          HKV                   122 
         112 117 122 127    
           O XXO   O XXX    
     Juuso Walli                             NoormNo               DNS 
        
        
     Elmeri Leinonen                         LiedPa                DNS 
        
        
     Justus Leinonen                         LiedPa                DNS 
        
        

P13 4-ottelu Korkeus

  1. Joel Lapinlampi                         TuUL                  151 
        
        
  2. Aleksi Mäki                             TuUL                  132 
        
        

P13 Pituus

  1. Joel Lapinlampi                         TuUL                 4,84                 
          4,59  4,57  4,63  4,84  4,07     X
                                            
  2. Julian Rauhaniemi                       TuUL                 4,77                 
          4,70  4,53  4,75  4,77     X  4,27
                                            
  3. Miro Rastas                             RaisKu               4,43                 
          4,33  4,28  3,98  4,12  4,24  4,43
                                            
  4. Aleksi Mäki                             TuUL                 4,41                 
          4,40  4,41     X  3,71     X  4,05
                                            
  5. Niko Rastas                             RaisKu               4,17                 
          3,93  4,17  4,14  4,01  4,01  3,93
                                            
  6. Niko Avikainen                          HKV                  4,08                 
          4,02  4,03  3,82  3,87     X  4,08
                                            
  7. Tuomas Kleemola                         NaanLö               4,05                 
          4,05  3,82  3,96  4,03  3,92  4,00
                                            
  8. Oskar Heinonen                          SalVil               3,94                 
          3,91  3,93  3,93  3,87  3,94  3,91
                                            
  9. Mattias Hakanpää                        DragsfjIK            3,68                 
          3,67  3,68  3,48
                          
 10. Arttu Hakala                            RaisKu               3,58                 
          3,58  3,25     X
                          
 11. Ville M. Leinonen                       TuUL                 3,17                 
          2,99  3,04  3,17
                          

P13 Kuula

  1. Joel Lapinlampi                         TuUL                11,77 
          10,48  11,77      -      X      X      X
  2. Veikko Laitinen                         KeurKi              10,37 
           9,30   9,27   8,48      X  10,37      X
  3. Miika Säteri                            NaanLö               9,09 
           9,09   8,90   8,78      -      -      -
  4. Joonatan Syrjänen                       HKV                  8,41 
           8,27   8,41   8,23   7,33      X   8,31
  5. Niko Avikainen                          HKV                  8,18 
           7,82   7,82   7,94   8,18   7,98   7,63
  6. Oskar Heinonen                          SalVil               7,80 
           7,08   7,55   7,57   7,62   7,38   7,80
  7. Tomi Laakso                             HKV                  7,34 
           7,34   6,99   6,99   7,12   6,29   7,02
  8. Joni Mild                               RaisKu               7,18 
           6,91   6,34   6,79   7,18   6,30   6,62
  9. Mattias Hakanpää                        DragsfjIK            6,86 
           6,76   6,86   6,77
 10. Aleksi Mäki                             TuUL                 6,36 
           6,36   6,08   6,31
 11. Ville M. Leinonen                       TuUL                 5,93 
           5,93   5,89   5,83
     Jere Juhola                             TuUL                   NM 
        

P13 4-ottelu Kuula

  1. Joel Lapinlampi                         TuUL                11,77 
          11,77
  2. Aleksi Mäki                             TuUL                 6,36 
           6,36

P13 4-ottelu

  1. Joel Lapinlampi                         TuUL                 2200
       9,59     151   11,77 2.26,38
        692     470     580     458
                                   
  2. Aleksi Mäki                             TuUL                 1038
      10,88     132    6,36     DNS
        457     313     268       0
                                   

P15 60 m                            Loppukilpailu

  1. Matti Mikkola                           SomE                 7,49 
  2. Mikael Reuna                            HämTa                7,53 
  3. Aleksi Laaksonen                        TuUL                 7,81 
  4. Niko Karhula                            TuUL                 8,14 
  5. Jaakko Varjonen                         LiedPa               8,14 
  6. Kristian Salo                           NakkVi               8,19 
  7. Miska Kallio                            TuUL                 8,29 
  8. Severi Kosonen                          TuUL                 8,30 
     Jani Ahopelto                           UlvilS                DNS 
     Marko Vendelin                          SalVil                DNS 

Erä 1                

  1. Kristian Salo                           NakkVi               8,19 
  2. Miska Kallio                            TuUL                 8,29 
  3. Severi Kosonen                          TuUL                 8,30 
     Jani Ahopelto                           UlvilS                DNS 
     Marko Vendelin                          SalVil                DNS 

Erä 2                

  1. Matti Mikkola                           SomE                 7,49 
  2. Mikael Reuna                            HämTa                7,53 
  3. Aleksi Laaksonen                        TuUL                 7,81 
  4. Niko Karhula                            TuUL                 8,14 
  5. Jaakko Varjonen                         LiedPa               8,14 

P15 60 m                            Alkuerät

  1. Matti Mikkola                           SomE                 7,62q
  2. Mikael Reuna                            HämTa                7,63q
  3. Aleksi Laaksonen                        TuUL                 7,89q
  4. Jaakko Varjonen                         LiedPa               8,18q
  5. Niko Karhula                            TuUL                 8,20q
  6. Jani Ahopelto                           UlvilS               8,21q
  7. Severi Kosonen                          TuUL                 8,25q
  7. Miska Kallio                            TuUL                 8,25q
  9. Marko Vendelin                          SalVil               8,27q
 10. Kristian Salo                           NakkVi               8,31q
 11. Teemu Kakko                             PerttP               8,47 
 12. Kristoffer Olin                         RaisKu               8,54 

Erä 1                

  1. Aleksi Laaksonen                        TuUL                 7,89q
  2. Jaakko Varjonen                         LiedPa               8,18q
  3. Severi Kosonen                          TuUL                 8,25q
  4. Marko Vendelin                          SalVil               8,27q

Erä 2                

  1. Matti Mikkola                           SomE                 7,62q
  2. Jani Ahopelto                           UlvilS               8,21q
  3. Miska Kallio                            TuUL                 8,25q
  4. Teemu Kakko                             PerttP               8,47 

Erä 3                

  1. Mikael Reuna                            HämTa                7,63q
  2. Niko Karhula                            TuUL                 8,20q
  3. Kristian Salo                           NakkVi               8,31q
  4. Kristoffer Olin                         RaisKu               8,54 

P15 800 m


  1. Aleksi Laaksonen                        TuUL              2.16,00 
  2. Marko Vendelin                          SalVil            2.23,58 
  3. Jaakko Varjonen                         LiedPa            2.24,25 

P15 60 m aj


  1. Mikael Reuna                            HämTa                8,92 
  2. Samuli Sievi-Korte                      ViialV               9,49 
  3. Jani Ahopelto                           UlvilS               9,74 
     Niko Karhula                            TuUL                  DNF 

P15 Pituus

  1. Samu Kurppa                             SalVil               6,36                 
  2. Mikael Reuna                            HämTa                6,06                 
  3. Matti Mikkola                           SomE                 5,57                 
  4. Kristian Salo                           NakkVi               5,35                 
  5. Samuli Sievi-Korte                      ViialV               5,00                 
  6. Jaakko Varjonen                         LiedPa               4,90                 
  7. Miska Kallio                            TuUL                 4,89                 
  8. Teemu Kakko                             PerttP               4,88                 

Ryhmä 1             

  1. Samu Kurppa                             SalVil               6,36                 
          6,20     X  4,14     X     X  6,36
                                            
  2. Mikael Reuna                            HämTa                6,06                 
          5,72  5,80  5,95  6,06     X     X
                                            
  3. Matti Mikkola                           SomE                 5,57                 
          5,12  5,34  5,52     X  5,57     X
                                            
  4. Kristian Salo                           NakkVi               5,35                 
          5,35  5,17     X     X     X     X
                                            
  5. Samuli Sievi-Korte                      ViialV               5,00                 
          4,89  5,00  4,93     X  4,63  4,81
                                            
  6. Jaakko Varjonen                         LiedPa               4,90                 
          4,90     X     X     X     X     X
                                            
  7. Miska Kallio                            TuUL                 4,89                 
             X  4,89  4,07  4,54  4,65  4,42
                                            
  8. Teemu Kakko                             PerttP               4,88                 
          4,64     X  4,58  4,72  4,88  4,62
                                            

P15 Kuula

  1. Nico Oksanen                            LoimVo              15,79 
          15,70      X      X      X      X  15,79
  2. Teemu Kakko                             PerttP               9,73 
           9,61   9,21   9,54   9,70   9,73   9,48
  3. Severi Kosonen                          TuUL                 9,07 
           8,10   9,07      X   8,98      X      X
  4. Marko Vendelin                          SalVil               8,92 
           8,04   7,96   8,43   8,92   8,45   8,71

T9 40 m                             Loppukilpailu

  1. Annika Virtanen                         HKV                  6,86 
  2. Janna Häihänen                          LautLu               6,89 
  3. Maija Lehti                             TuUL                 6,97 
  4. Sofia Tuononen                          RaisKu               7,01 
  5. Kaisla Koskela                          TuUL                 7,24 
  6. Matilda Kallunen                        MynämI               7,26 
  7. Iida Halme                              TuUL                 7,40 
  8. Sofia Valio                             HollU                7,42 
  9. Johanna Tokoi                           MynämI               7,66 
 10. Sanni Saru                              TuUL                 7,67 

Erä 1                

  1. Matilda Kallunen                        MynämI               7,26 
  2. Iida Halme                              TuUL                 7,40 
  3. Sofia Valio                             HollU                7,42 
  4. Johanna Tokoi                           MynämI               7,66 
  5. Sanni Saru                              TuUL                 7,67 

Erä 2                

  1. Annika Virtanen                         HKV                  6,86 
  2. Janna Häihänen                          LautLu               6,89 
  3. Maija Lehti                             TuUL                 6,97 
  4. Sofia Tuononen                          RaisKu               7,01 
  5. Kaisla Koskela                          TuUL                 7,24 

T9 40 m                             Alkuerät

  1. Janna Häihänen                          LautLu               6,91q
  2. Maija Lehti                             TuUL                 6,93q
  3. Annika Virtanen                         HKV                  7,08q
  4. Sofia Tuononen                          RaisKu               7,11q
  5. Kaisla Koskela                          TuUL                 7,25q
  6. Matilda Kallunen                        MynämI               7,27q
  7. Sofia Valio                             HollU                7,33q
  8. Iida Halme                              TuUL                 7,41q
  9. Johanna Tokoi                           MynämI               7,56q
 10. Sanni Saru                              TuUL                 7,59q
 11. Saimi Komi                              TuUL                 7,64 
 12. Vilma Arvela                            MynämI               7,76 
 13. Inka Molin                              ViialV               8,03 
 14. Pilke Kössi                             PaimU                8,05 
 15. Aino Keränen                            TuUL                 8,11 

Erä 1                

  1. Sofia Tuononen                          RaisKu               7,11q
  2. Kaisla Koskela                          TuUL                 7,25q
  3. Iida Halme                              TuUL                 7,41q
  4. Vilma Arvela                            MynämI               7,76 
  5. Pilke Kössi                             PaimU                8,05 

Erä 2                

  1. Janna Häihänen                          LautLu               6,91q
  2. Maija Lehti                             TuUL                 6,93q
  3. Sofia Valio                             HollU                7,33q
  4. Johanna Tokoi                           MynämI               7,56q
  5. Sanni Saru                              TuUL                 7,59q

Erä 3                

  1. Annika Virtanen                         HKV                  7,08q
  2. Matilda Kallunen                        MynämI               7,27q
  3. Saimi Komi                              TuUL                 7,64 
  4. Inka Molin                              ViialV               8,03 
  5. Aino Keränen                            TuUL                 8,11 

T9 3-ottelu 40 m

  1. Annika Virtanen                         HKV                  7,08 
  2. Matilda Kallunen                        MynämI               7,27 
  3. Sofia Valio                             HollU                7,33 
  4. Johanna Tokoi                           MynämI               7,56 
  5. Inka Molin                              ViialV               8,03 
  6. Aino Keränen                            TuUL                 8,11 

Erä 1                

  1. Annika Virtanen                         HKV                  7,08 
  2. Johanna Tokoi                           MynämI               7,56 
  3. Inka Molin                              ViialV               8,03 

Erä 2                

  1. Matilda Kallunen                        MynämI               7,27 
  2. Sofia Valio                             HollU                7,33 
  3. Aino Keränen                            TuUL                 8,11 

T9 800 m


  1. Annika Virtanen                         HKV               3.04,46 
  2. Sofia Valio                             HollU             3.08,31 
  3. Inka Molin                              ViialV            3.19,17 
  4. Sofia Tuononen                          RaisKu            3.23,33 
  5. Janna Häihänen                          LautLu            3.24,88 
  6. Johanna Tokoi                           MynämI            3.27,03 
  7. Sanni Saru                              TuUL              3.32,67 

T9 Pituus

  1. Sofia Valio                             HollU                3,52                 
          3,52  3,52  3,42  3,35  3,04  3,40
                                            
  2. Maija Lehti                             TuUL                 3,50                 
          3,37  3,39  3,32  3,26  3,50  2,77
                                            
  3. Annika Virtanen                         HKV                  3,42                 
          3,21  3,20  3,11  3,15  2,79  3,42
                                            
  4. Sofia Tuononen                          RaisKu               3,32                 
          3,25  3,32  3,21  3,14  3,27  3,23
                                            
  5. Janna Häihänen                          LautLu               3,29                 
          3,26  3,07  3,29  2,85  3,19  3,08
                                            
  6. Jenny Norkonvuo                         TuUL                 3,16                 
          3,14  3,16  3,05  3,10  3,00  2,84
                                            
  7. Johanna Tokoi                           MynämI               3,11                 
          2,98  3,05  3,04  2,97  3,11  3,10
                                            
  8. Aino Keränen                            TuUL                 3,10                 
          3,03  2,94  2,95  2,92  3,10     X
                                            
  9. Iida Halme                              TuUL                 3,03                 
          2,82  2,93  3,03
                          
 10. Matilda Kallunen                        MynämI               2,96                 
          2,87  2,63  2,96
                          
 11. Sanni Saru                              TuUL                 2,91                 
          2,90  2,91  2,90
                          
 12. Rebekka Liski                           TuUL                 2,86                 
          2,84  2,72  2,86
                          
 13. Saimi Komi                              TuUL                 2,79                 
          2,79  2,56  2,72
                          
 14. Pilke Kössi                             PaimU                2,61                 
          2,61  2,40  2,51
                          
 15. Inka Molin                              ViialV               2,58                 
          2,48  2,58  2,38
                          
 16. Rafaela Liski                           TuUL                 2,30                 
          2,19     X  2,30
                          
 17. Elli Saru                               TuUL                 2,07                 
          1,83  2,07  1,84
                          

T9 3-ottelu Pituus

  1. Sofia Valio                             HollU                3,52                 
          3,52
              
  2. Annika Virtanen                         HKV                  3,21                 
          3,21
              
  3. Johanna Tokoi                           MynämI               3,05                 
          3,05
              
  4. Aino Keränen                            TuUL                 3,03                 
          3,03
              
  5. Matilda Kallunen                        MynämI               2,96                 
          2,96
              
  7. Inka Molin                              ViialV               2,58                 
          2,58
              

T9 Kuula

  1. Annika Virtanen                         HKV                  5,81 
           5,01   4,90   5,37   5,51   5,06   5,81
  2. Rebekka Liski                           TuUL                 5,76 
           5,09   5,12   4,48   5,76      X   5,74
  3. Matilda Kallunen                        MynämI               5,29 
           4,33   5,29   4,03      X   5,12   5,00
  4. Inka Molin                              ViialV               4,97 
           4,67   4,90   4,26   4,97   4,70   4,58
  5. Aino Keränen                            TuUL                 4,40 
           4,40   4,27   4,11   3,80   4,10   4,12
  6. Johanna Tokoi                           MynämI               4,08 
           3,50   2,68   3,57   3,67   3,54   4,08
  7. Sofia Valio                             HollU                3,88 
           3,52   3,48   3,88   3,80   3,74   3,51
     Elina Tötterström                       SalVil                DNS 
        
     Ella Takala                             RuskY                 DNS 
        

T9 3-ottelu Kuula

  1. Annika Virtanen                         HKV                  5,37 
           5,37
  2. Matilda Kallunen                        MynämI               5,29 
           5,29
  3. Inka Molin                              ViialV               4,90 
           4,90
  4. Aino Keränen                            TuUL                 4,40 
           4,40
  5. Sofia Valio                             HollU                3,88 
           3,88
  6. Johanna Tokoi                           MynämI               3,57 
           3,57

T9 3-ottelu

  1. Annika Virtanen                         HKV                   592
       7,08    3,21    5,37
        223     153     216
                           
  2. Matilda Kallunen                        MynämI                529
       7,27    2,96    5,29
        193     124     212
                           
  3. Sofia Valio                             HollU                 521
       7,33    3,52    3,88
        184     195     142
                           
  4. Johanna Tokoi                           MynämI                416
       7,56    3,05    3,57
        155     134     127
                           
  5. Aino Keränen                            TuUL                  403
       8,11    3,03    4,40
        104     132     167
                           
  6. Inka Molin                              ViialV                388
       8,03    2,58    4,90
        110      86     192
                           

T11 60 m                            Loppukilpailu

  1. Jenny Siren                             TuUL                 9,13 
  2. Amanda Rantanen                         HKV                  9,33 
  3. Wilma Murto                             KuusjH               9,47 
  4. Veera Pohja                             ViialV               9,47 
  5. Vilja Keränen                           TuUL                 9,62 
  6. Netta Lehtola                           HKV                  9,69 
  7. Melina Johansson                        TuUL                 9,69 
  8. Saara Sinervo                           SalVil               9,80 
  9. Veda-Alexia Mansikkaviita               RuskY                9,88 
 10. Alexandra Kasdaglis                     ViialV              10,19 

Erä 1                

  1. Netta Lehtola                           HKV                  9,69 
  2. Melina Johansson                        TuUL                 9,69 
  3. Saara Sinervo                           SalVil               9,80 
  4. Veda-Alexia Mansikkaviita               RuskY                9,88 
  5. Alexandra Kasdaglis                     ViialV              10,19 

Erä 2                

  1. Jenny Siren                             TuUL                 9,13 
  2. Amanda Rantanen                         HKV                  9,33 
  3. Wilma Murto                             KuusjH               9,47 
  4. Veera Pohja                             ViialV               9,47 
  5. Vilja Keränen                           TuUL                 9,62 

T11 60 m                            Alkuerät

  1. Jenny Siren                             TuUL                 9,23q
  2. Amanda Rantanen                         HKV                  9,36q
  3. Wilma Murto                             KuusjH               9,40q
  4. Veera Pohja                             ViialV               9,41q
  5. Vilja Keränen                           TuUL                 9,59q
  6. Netta Lehtola                           HKV                  9,60q
  7. Saara Sinervo                           SalVil               9,65q
  8. Melina Johansson                        TuUL                 9,68q
  9. Veda-Alexia Mansikkaviita               RuskY                9,80q
 10. Alexandra Kasdaglis                     ViialV               9,88q
 11. Jutta Immonen                           ToiVau              10,02 
 12. Elise Ruusunen                          RaisKu              10,09 
 13. Sofia Olin                              RaisKu              10,11 
 14. Karoliina Eklund                        RaisKu              10,14 
 15. Marika Haavisto                         LautLu              10,14 
 16. Aada Elo                                TuUL                10,17 
 17. Nea Sandström                           ViialV              10,19 
 18. Inka Hellman                            VeikVe              10,21 
 19. Oosa Tammi                              HKV                 10,22 
 20. Tiia Gustafsson                         IFRase              10,36 
 21. Juulia Syrjänen                         HKV                 10,41 
 22. Eveliina Salminen                       LiedPa              10,63 
 23. Iida Alander                            KaaUra              10,66 
 24. Paula Heinonen                          KaaUra              10,99 
 25. Aliisa Aaltonen                         TuUL                11,00 
 26. Jasmin Malmi                            KaaUra              11,10 
 27. Pihla Kössi                             PaimU               11,57 
     Daniella Barrett                        TuUL                  DNS 
     Sofia Lindblad                          TuUL                  DNS 

Erä 1                

  1. Jenny Siren                             TuUL                 9,23q
  2. Amanda Rantanen                         HKV                  9,36q
  3. Vilja Keränen                           TuUL                 9,59q
  4. Inka Hellman                            VeikVe              10,21 
  5. Aliisa Aaltonen                         TuUL                11,00 

Erä 2                

  1. Wilma Murto                             KuusjH               9,40q
  2. Elise Ruusunen                          RaisKu              10,09 
  3. Sofia Olin                              RaisKu              10,11 
  4. Marika Haavisto                         LautLu              10,14 

Erä 3                

  1. Saara Sinervo                           SalVil               9,65q
  2. Veda-Alexia Mansikkaviita               RuskY                9,80q
  3. Nea Sandström                           ViialV              10,19 
  4. Juulia Syrjänen                         HKV                 10,41 
  5. Iida Alander                            KaaUra              10,66 

Erä 4                

  1. Melina Johansson                        TuUL                 9,68q
  2. Karoliina Eklund                        RaisKu              10,14 
  3. Eveliina Salminen                       LiedPa              10,63 
  4. Paula Heinonen                          KaaUra              10,99 
  5. Pihla Kössi                             PaimU               11,57 

Erä 5                

  1. Netta Lehtola                           HKV                  9,60q
  2. Alexandra Kasdaglis                     ViialV               9,88q
  3. Jutta Immonen                           ToiVau              10,02 
  4. Aada Elo                                TuUL                10,17 
  5. Tiia Gustafsson                         IFRase              10,36 

Erä 6                

  1. Veera Pohja                             ViialV               9,41q
  2. Oosa Tammi                              HKV                 10,22 
  3. Jasmin Malmi                            KaaUra              11,10 
     Daniella Barrett                        TuUL                  DNS 
     Sofia Lindblad                          TuUL                  DNS 

T11 3-ottelu 60 m

  1. Amanda Rantanen                         HKV                  9,36 
  2. Vilja Keränen                           TuUL                 9,59 
  3. Netta Lehtola                           HKV                  9,60 
  4. Veda-Alexia Mansikkaviita               RuskY                9,80 
  5. Alexandra Kasdaglis                     ViialV               9,88 
  6. Elise Ruusunen                          RaisKu              10,09 
  7. Marika Haavisto                         LautLu              10,14 
  8. Nea Sandström                           ViialV              10,19 
  9. Inka Hellman                            VeikVe              10,21 
 10. Juulia Syrjänen                         HKV                 10,41 
 11. Eveliina Salminen                       LiedPa              10,63 
 12. Iida Alander                            KaaUra              10,66 
 13. Jasmin Malmi                            KaaUra              11,10 
 14. Pihla Kössi                             PaimU               11,57 

Erä 1                

  1. Netta Lehtola                           HKV                  9,60 
  2. Alexandra Kasdaglis                     ViialV               9,88 
  3. Marika Haavisto                         LautLu              10,14 
  4. Inka Hellman                            VeikVe              10,21 
  5. Eveliina Salminen                       LiedPa              10,63 

Erä 2                

  1. Amanda Rantanen                         HKV                  9,36 
  2. Vilja Keränen                           TuUL                 9,59 
  3. Nea Sandström                           ViialV              10,19 
  4. Jasmin Malmi                            KaaUra              11,10 
  5. Pihla Kössi                             PaimU               11,57 

Erä 3                

  1. Veda-Alexia Mansikkaviita               RuskY                9,80 
  2. Elise Ruusunen                          RaisKu              10,09 
  3. Juulia Syrjänen                         HKV                 10,41 
  4. Iida Alander                            KaaUra              10,66 

T11 800 m


  1. Jutta Immonen                           ToiVau            3.05,04 
  2. Vilja Keränen                           TuUL              3.08,35 
  3. Pihla Kössi                             PaimU             3.30,06 
  4. Daniella Barrett                        TuUL              3.36,14 
  5. Marika Haavisto                         LautLu            3.45,81 

T11 Korkeus

  1. Wilma Murto                             KuusjH                125 
         113 116 119 122 125 127    
           O   O   O  XO   O XXX    
  2. Juulia Syrjänen                         HKV                   125 
         113 116 119 122 125 127    
          XO   O  XO  XO   O XXX    
  3. Netta Lehtola                           HKV                   125 
         103 108 113 116 119 122 125 127    
           O   O   O   O  XO XXO  XO XXX    
  4. Vilja Keränen                           TuUL                  122 
         103 108 113 116 119 122 125    
           O   O   O   O XXO  XO XXX    
  5. Saara Sinervo                           SalVil                119 
         103 108 113 116 119 122    
           O   O   O   O   O XXX    
  6. Iida-Sofia Marttia                      RaisKu                119 
         103 108 113 116 119 122
           O  XO   O XXO   O    
  7. Amanda Rantanen                         HKV                   116 
         103 108 113 116 119    
           O   O   O   O XXX    
  8. Oosa Tammi                              HKV                   116 
         103 108 113 116 119
           O   O XXO XXO XXX
  9. Jonna Merisaari                         RaisKu                113 
         108 113 116    
           O   O XXX    
  9. Karoliina Eklund                        RaisKu                113 
         098 103 108 113 116    
           O   O   O   O XXX    
 11. Elise Ruusunen                          RaisKu                108 
         098 103 108 113    
           O   O   O XXX    
 12. Nea Sandström                           ViialV                108 
         098 103 108 113    
           O  XO  XO XXX    
 13. Jasmin Malmi                            KaaUra                103 
         098 103    
           O   O    
 14. Aada Elo                                TuUL                  098 
         093 098 103
           O XXO X--

T11 Pituus

  1. Vilja Keränen                           TuUL                 4,03                 
          3,90  3,92  3,95  3,98  3,86  4,03
                                            
  2. Amanda Rantanen                         HKV                  3,93                 
          3,71  3,74  3,67  3,69  3,80  3,93
                                            
  3. Netta Lehtola                           HKV                  3,85                 
          3,70  3,67  3,67  3,82  3,77  3,85
                                            
  4. Saara Sinervo                           SalVil               3,78                 
          3,52  3,56  3,64  3,53  3,78  3,77
                                            
  5. Jenny Siren                             TuUL                 3,75                 
          3,75  3,35  3,16  3,14  3,29  3,43
                                            
  6. Karoliina Eklund                        RaisKu               3,71                 
          3,64  3,71  3,57  3,60  3,68  3,33
                                            
  7. Elise Ruusunen                          RaisKu               3,56                 
          3,54  3,56  3,39  3,50  3,50  3,51
                                            
  8. Jonna Merisaari                         RaisKu               3,53                 
          3,36  3,43  3,53  2,38  3,53  3,35
                                            
  9. Sofia Olin                              RaisKu               3,52                 
          3,52  3,39  2,19
                          
 10. Veda-Alexia Mansikkaviita               RuskY                3,44                 
          3,44  3,29  3,29
                          
 11. Oosa Tammi                              HKV                  3,43                 
          3,43  3,18  3,22
                          
 12. Jutta Immonen                           ToiVau               3,43                 
          3,22  3,43     X
                          
 13. Alexandra Kasdaglis                     ViialV               3,40                 
          3,36  3,40  3,25
                          
 14. Veera Pohja                             ViialV               3,34                 
          3,10  3,19  3,34
                          
 15. Juulia Syrjänen                         HKV                  3,33                 
          3,09  3,33  3,29
                          
 16. Iida-Sofia Marttia                      RaisKu               3,33                 
          3,16  3,24  3,33
                          
 17. Nea Sandström                           ViialV               3,28                 
          3,28  3,27  3,17
                          
 18. Tiia Gustafsson                         IFRase               3,28                 
          3,26  3,28  3,24
                          
 19. Inka Hellman                            VeikVe               3,27                 
          3,22  3,27  3,08
                          
 20. Marika Haavisto                         LautLu               3,08                 
          2,88     X  3,08
                          
 21. Jasmin Malmi                            KaaUra               3,06                 
          2,69  2,75  3,06
                          
 22. Paula Heinonen                          KaaUra               3,04                 
          3,04  2,89  3,01
                          
 23. Iida Alander                            KaaUra               2,97                 
          2,88     X  2,97
                          
 24. Lidia Lehtonen                          TuUL                 2,92                 
          2,70  2,86  2,92
                          
 25. Pihla Kössi                             PaimU                2,86                 
          2,68     X  2,86
                          
 26. Aliisa Aaltonen                         TuUL                 2,80                 
          2,80  2,73  2,72
                          
     Daniella Barrett                        TuUL                  DNS                 
        
        
     Eveliina Salminen                       LiedPa                DNS                 
        
        
     Sofia Lindblad                          TuUL                  DNS                 
        
        

T11 3-ottelu Pituus

  1. Vilja Keränen                           TuUL                 3,95                 
          3,95
              
  2. Amanda Rantanen                         HKV                  3,74                 
          3,74
              
  3. Netta Lehtola                           HKV                  3,70                 
          3,70
              
  4. Elise Ruusunen                          RaisKu               3,54                 
          3,54
              
  5. Veda-Alexia Mansikkaviita               RuskY                3,44                 
          3,44
              
  6. Alexandra Kasdaglis                     ViialV               3,40                 
          3,40
              
  7. Juulia Syrjänen                         HKV                  3,33                 
          3,33
              
  8. Nea Sandström                           ViialV               3,28                 
          3,28
              
  9. Inka Hellman                            VeikVe               3,27                 
          3,27
              
 10. Marika Haavisto                         LautLu               3,08                 
          3,08
              
 11. Jasmin Malmi                            KaaUra               3,06                 
          3,06
              
 12. Iida Alander                            KaaUra               2,97                 
          2,97
              
 13. Pihla Kössi                             PaimU                2,86                 
          2,86
              
     Eveliina Salminen                       LiedPa                DNS                 
        
        

T11 Kuula

  1. Juulia Syrjänen                         HKV                  8,05 
           7,60   7,50      X   7,79   8,05   7,82
  2. Oosa Tammi                              HKV                  7,36 
           6,12   6,04   6,83   5,92   6,62   7,36
  3. Jonna Merisaari                         RaisKu               7,25 
           6,97   6,35   7,25   6,36   7,06   7,15
  4. Melina Johansson                        TuUL                 7,20 
           6,65   6,72   6,64   6,67   7,20   6,56
  5. Eveliina Salminen                       LiedPa               7,05 
           6,91   5,99   5,49   6,15   5,88   7,05
  6. Iida-Sofia Marttia                      RaisKu               6,98 
           6,98   6,95   6,82       
  7. Nea Sandström                           ViialV               6,93 
           6,69   6,62   6,93   6,71   6,93   6,83
  8. Amanda Rantanen                         HKV                  6,65 
           6,65   6,47   6,10   5,83   6,64   6,39
  9. Netta Lehtola                           HKV                  6,51 
           6,05   6,23   6,51       
 10. Marika Haavisto                         LautLu               6,43 
           6,43   6,37   6,32       
 11. Elise Ruusunen                          RaisKu               6,05 
           5,95   5,72   6,05
 12. Vilja Keränen                           TuUL                 5,81 
           5,61   5,35   5,81
 13. Veda-Alexia Mansikkaviita               RuskY                5,41 
           5,16   5,01   5,41       
 14. Alexandra Kasdaglis                     ViialV               5,11 
           4,87   5,11   4,62
 15. Inka Hellman                            VeikVe               4,81 
           4,81      X   4,35       
 16. Iida Alander                            KaaUra               4,38 
           4,12   4,30   4,38
 17. Pihla Kössi                             PaimU                4,10 
           3,31   3,92   4,10       
     Tiia Saarelainen                        TurWei                DNS 
        

T11 3-ottelu Kuula

  1. Juulia Syrjänen                         HKV                  7,60 
           7,60
  2. Nea Sandström                           ViialV               6,93 
           6,93
  3. Eveliina Salminen                       LiedPa               6,91 
           6,91
  4. Amanda Rantanen                         HKV                  6,65 
           6,65
  5. Netta Lehtola                           HKV                  6,51 
           6,51
  6. Marika Haavisto                         LautLu               6,43 
           6,43
  7. Elise Ruusunen                          RaisKu               6,05 
           6,05
  8. Vilja Keränen                           TuUL                 5,81 
           5,81
  9. Veda-Alexia Mansikkaviita               RuskY                5,41 
           5,41
 10. Alexandra Kasdaglis                     ViialV               5,11 
           5,11
 11. Inka Hellman                            VeikVe               4,81 
           4,81
 12. Iida Alander                            KaaUra               4,38 
           4,38
 13. Pihla Kössi                             PaimU                4,10 
           4,10

T11 3-ottelu

  1. Amanda Rantanen                         HKV                   826
       9,36    3,74    6,65
        315     227     284
                           
  2. Vilja Keränen                           TuUL                  780
       9,59    3,95    5,81
        280     261     239
                           
  3. Netta Lehtola                           HKV                   775
       9,60    3,70    6,51
        278     221     276
                           
  4. Juulia Syrjänen                         HKV                   691
      10,41    3,33    7,60
        186     169     336
                           
  5. Nea Sandström                           ViialV                668
      10,19    3,28    6,93
        207     162     299
                           
  6. Elise Ruusunen                          RaisKu                667
      10,09    3,54    6,05
        217     198     252
                           
  7. Veda-Alexia Mansikkaviita               RuskY                 653
       9,80    3,44    5,41
        251     184     218
                           
  8. Alexandra Kasdaglis                     ViialV                622
       9,88    3,40    5,11
        241     178     203
                           
  9. Marika Haavisto                         LautLu                622
      10,14    3,08    6,43
        212     138     272
                           
 10. Inka Hellman                            VeikVe                554
      10,21    3,27    4,81
        205     161     188
                           
 11. Eveliina Salminen                       LiedPa                465
      10,63     DNS    6,91
        167       0     298
                           
 12. Iida Alander                            KaaUra                456
      10,66    2,97    4,38
        165     125     166
                           
 13. Pihla Kössi                             PaimU                 374
      11,57    2,86    4,10
        108     113     153
                           
 14. Jasmin Malmi                            KaaUra                269
      11,10    3,06
        134     135
                   

T13 60 m                            Loppukilpailu

  1. Reetta Kohonen                          PorinYU              8,68 
  2. Aino Honkamäki                          ToiVau               8,79 
  3. Nelli Salonen                           LoimVo               8,80 
  4. Janette Rinne                           HKV                  8,83 
  5. Maiju Niemelä                           TuUL                 8,89 
  6. Sarianne Moisio                         ToiVau               8,91 
  7. Emma Hyvärinen                          TuUL                 8,91 
  8. Jenny Malmi                             RaisKu               8,91 
  9. Amanda Lapinleimu                       ToiVau               9,06 
 10. Wilma Grönroos                          TuUL                 9,16 

Erä 1                

  1. Maiju Niemelä                           TuUL                 8,89 
  2. Sarianne Moisio                         ToiVau               8,91 
  3. Emma Hyvärinen                          TuUL                 8,91 
  4. Amanda Lapinleimu                       ToiVau               9,06 
  5. Wilma Grönroos                          TuUL                 9,16 

Erä 2                

  1. Reetta Kohonen                          PorinYU              8,68 
  2. Aino Honkamäki                          ToiVau               8,79 
  3. Nelli Salonen                           LoimVo               8,80 
  4. Janette Rinne                           HKV                  8,83 
  5. Jenny Malmi                             RaisKu               8,91 

T13 60 m                            Alkuerät

  1. Reetta Kohonen                          PorinYU              8,65q
  2. Nelli Salonen                           LoimVo               8,73q
  3. Aino Honkamäki                          ToiVau               8,82q
  4. Janette Rinne                           HKV                  8,86q
  5. Jenny Malmi                             RaisKu               8,87q
  6. Emma Hyvärinen                          TuUL                 8,91q
  7. Sarianne Moisio                         ToiVau               8,94q
  8. Maiju Niemelä                           TuUL                 8,99q
  9. Amanda Lapinleimu                       ToiVau               9,00q
 10. Wilma Grönroos                          TuUL                 9,01q
 11. Pauliina Pessi                          TuUL                 9,04 
 12. Jannina Antila                          TampPy               9,05 
 13. Eevi Viitanen                           RuskY                9,05 
 14. Krista Lindholm                         IFRase               9,08 
 15. Ida Heinonen                            MynämI               9,10 
 16. Ripsa Järvi                             LoJa                 9,11 
 17. Vera Kesälä                             SalVil               9,12 
 18. Roosa Kosonen                           TuUL                 9,13 
 19. Miisa Simola                            KoskKa               9,20 
 20. Shijan Ahmadi                           TuUL                 9,24 
 21. Elina Takala                            RuskY                9,28 
 22. Annika Immonen                          ToiVau               9,34 
 23. Jenna Saarinen                          TuUL                 9,41 
 24. Nette Aarras                            TuUL                 9,48 
 25. Aliisa Lindeman                         MaskKa               9,51 
 26. Lotta Kataja                            TuUL                 9,53 
 27. Julia Laine                             MaarMa               9,54 
 28. Pinja Kössi                             PaimU                9,55 
 29. Jenny Tokoi                             MynämI               9,62 
 30. Sanna Ritanummi                         MynämI               9,64 
 31. Emilia Koski                            TuUL                 9,66 
 32. Jasmine Eranto                          NaanLö               9,67 
 33. Anni-Mari Huhtanen                      LaitJy               9,84 
 34. Aura Kartio                             TuUL                 9,95 
 35. Iida Karesluoto                         TuUL                10,28 
 36. Janette Eranto                          NaanLö              10,33 
     Nea Siltala                             TuUL                  DNS 

Erä 1                

  1. Janette Rinne                           HKV                  8,86q
  2. Wilma Grönroos                          TuUL                 9,01q
  3. Ripsa Järvi                             LoJa                 9,11 
  4. Elina Takala                            RuskY                9,28 

Erä 2                

  1. Jenny Malmi                             RaisKu               8,87q
  2. Pauliina Pessi                          TuUL                 9,04 
  3. Pinja Kössi                             PaimU                9,55 
     Nea Siltala                             TuUL                  DNS 

Erä 3                

  1. Ida Heinonen                            MynämI               9,10 
  2. Shijan Ahmadi                           TuUL                 9,24 
  3. Annika Immonen                          ToiVau               9,34 
  4. Jenny Tokoi                             MynämI               9,62 
  5. Jasmine Eranto                          NaanLö               9,67 

Erä 4                

  1. Sarianne Moisio                         ToiVau               8,94q
  2. Roosa Kosonen                           TuUL                 9,13 
  3. Lotta Kataja                            TuUL                 9,53 
  4. Aura Kartio                             TuUL                 9,95 

Erä 5                

  1. Reetta Kohonen                          PorinYU              8,65q
  2. Eevi Viitanen                           RuskY                9,05 
  3. Sanna Ritanummi                         MynämI               9,64 
  4. Emilia Koski                            TuUL                 9,66 
  5. Anni-Mari Huhtanen                      LaitJy               9,84 

Erä 6                

  1. Nelli Salonen                           LoimVo               8,73q
  2. Maiju Niemelä                           TuUL                 8,99q
  3. Amanda Lapinleimu                       ToiVau               9,00q
  4. Miisa Simola                            KoskKa               9,20 
  5. Aliisa Lindeman                         MaskKa               9,51 

Erä 7                

  1. Emma Hyvärinen                          TuUL                 8,91q
  2. Jannina Antila                          TampPy               9,05 
  3. Vera Kesälä                             SalVil               9,12 
  4. Julia Laine                             MaarMa               9,54 
  5. Janette Eranto                          NaanLö              10,33 

Erä 8                

  1. Aino Honkamäki                          ToiVau               8,82q
  2. Krista Lindholm                         IFRase               9,08 
  3. Jenna Saarinen                          TuUL                 9,41 
  4. Nette Aarras                            TuUL                 9,48 
  5. Iida Karesluoto                         TuUL                10,28 

T13 800 m


  1. Sanna Salmi                             HyvSUr            2.36,21 
  2. Maiju Niemelä                           TuUL              2.39,02 
  3. Jannina Antila                          TampPy            2.40,76 
  4. Elina Kakko                             PerttP            2.42,01 
  5. Aino-Lotta Kotiranta                    LiedPa            2.49,40 
  6. Ronja Kivistö                           NaanLö            2.51,65 
  7. Ripsa Järvi                             LoJa              2.52,41 
  8. Saana Alppi                             LiedPa            2.52,46 
  9. Essi Sulavuori                          LiedPa            2.54,76 
 10. Janette Eranto                          NaanLö            2.55,12 
 11. Hanna Uski                              TuUL              2.55,15 
     Iida Karesluoto                         TuUL                  DNS 
     Eevi Viitanen                           RuskY                 DNS 

T13 4-ottelu 800 m


  1. Elina Kakko                             PerttP            2.42,01 

T13 60 m aj

  1. Janette Rinne                           HKV                 10,55 
  2. Pauliina Pessi                          TuUL                10,73 
  3. Essi Sulavuori                          LiedPa              11,01 
  4. Roosa Kosonen                           TuUL                11,69 
  5. Maiju Niemelä                           TuUL                11,81 
  6. Emma Hyvärinen                          TuUL                11,86 
  7. Suvi Reini                              TuTo                12,02 
  8. Elina Kakko                             PerttP              12,12 
  9. Vera Kesälä                             SalVil              12,53 
 10. Sini-Tuuli Sulander                     KuusjH              12,77 
 11. Mira Kärpijoki                          PiikKe              12,90 
 12. Pinja Kössi                             PaimU               13,01 
 13. Saana Alppi                             LiedPa              13,27 
 14. Jenny Tokoi                             MynämI              13,48 
 15. Janette Eranto                          NaanLö              13,71 
 16. Aura Kartio                             TuUL                13,80 

Erä 1                

  1. Suvi Reini                              TuTo                12,02 
  2. Mira Kärpijoki                          PiikKe              12,90 
  3. Pinja Kössi                             PaimU               13,01 
  4. Saana Alppi                             LiedPa              13,27 

Erä 2                

  1. Vera Kesälä                             SalVil              12,53 
  2. Jenny Tokoi                             MynämI              13,48 
  3. Aura Kartio                             TuUL                13,80 

Erä 3                

  1. Roosa Kosonen                           TuUL                11,69 
  2. Maiju Niemelä                           TuUL                11,81 
  3. Sini-Tuuli Sulander                     KuusjH              12,77 
  4. Janette Eranto                          NaanLö              13,71 

Erä 4                

  1. Janette Rinne                           HKV                 10,55 
  2. Pauliina Pessi                          TuUL                10,73 
  3. Essi Sulavuori                          LiedPa              11,01 
  4. Emma Hyvärinen                          TuUL                11,86 
  5. Elina Kakko                             PerttP              12,12 

T13 4-ottelu 60 m aj


  1. Elina Kakko                             PerttP              12,12 

T13 Korkeus

  1. Emilia Voutilainen                      RaisKu                150 
         135 138 141 144 147 150 152    
           O   O   O  XO   O XXO XXX    
  2. Janette Rinne                           HKV                   144 
         120 125 130 135 138 141 144 147    
           O  XO   O   O   O   O   O XXX    
  3. Juulia Torkki                           SalVil                141 
         115 120 125 130 135 138 141    
           O   O   O   O  XO  XO XXO    
  4. Ida Heinonen                            MynämI                141 
         115 120 125 130 135 138 141 144
           O   O   O   O  XO XXO XXO XXX
  5. Krista Lindholm                         IFRase                135 
         115 120 125 130 135 138    
           O   O   O   O   O XXX    
  6. Eevi Viitanen                           RuskY                 135 
         125 130 135 138
           O   O  XO XXX
  7. Roosa Kosonen                           TuUL                  135 
         120 125 130 135 138    
           O  XO   O  XO XXX    
  8. Elina Kakko                             PerttP                130 
         115 120 125 130 135    
           O   O   O   O XXX    
  9. Jenny Malmi                             RaisKu                130 
         110 115 120 125 130 135
           O   O   O   O  XO XXX
 10. Sarianne Moisio                         ToiVau                130 
         110 115 120 125 130 135
           O   O   O  XO  XO XXX
 11. Jasmine Eranto                          NaanLö                130 
         115 120 125 130 135
           O   O  XO XXO XXX
 12. Emilia Koski                            TuUL                  130 
         115 120 125 130 135
           O   O XXO XXO XXX
 13. Sofia Rekola                            MynämI                125 
         110 115 120 125 130
           O   O   O XXO XXX
 14. Anni-Mari Huhtanen                      LaitJy                120 
         105 110 115 120 125
           O   O   O   O XXX
 15. Emma Hyvärinen                          TuUL                  115 
         115 120    
           O XXX    
 16. Hanna Uski                              TuUL                  110 
         100 105 110 115
           O   O  XO XXX
 17. Nea Siltala                             TuUL                  105 
         105    
           O    
     Wilma Grönroos                          TuUL                  DNS 
        
        

T13 4-ottelu Korkeus

  1. Elina Kakko                             PerttP                130 
        
        

T13 Pituus

  1. Nelli Salonen                           LoimVo               4,45                 
             X  4,44     X     X  4,45  4,41
                                            
  2. Aino Honkamäki                          ToiVau               4,44                 
             X  4,44  4,17  4,36  4,15  4,25
                                            
  3. Reetta Kohonen                          PorinYU              4,23                 
             X     X  4,17  4,16     X  4,23
                                            
  4. Essi Sulavuori                          LiedPa               4,20                 
          4,20  4,17  4,02  3,97  4,19     X
                                            
  5. Annika Immonen                          ToiVau               4,19                 
             X  3,97  4,01  4,06  4,19  3,91
                                            
  6. Wilma Grönroos                          TuUL                 4,17                 
          3,77  4,17  3,68
                          
  7. Sarianne Moisio                         ToiVau               4,08                 
          4,00  0,70  3,39  3,75  3,88  4,08
                                            
  8. Pinja Kössi                             PaimU                3,99                 
          3,67     X  3,99  3,90  3,85  3,80
                                            
  9. Shijan Ahmadi                           TuUL                 3,96                 
          3,90  3,96  3,81
                          
 10. Vera Kesälä                             SalVil               3,95                 
          3,95     X  3,78
                          
 11. Miisa Simola                            KoskKa               3,92                 
          3,86  3,82  3,92
                          
 12. Roosa Kosonen                           TuUL                 3,89                 
          3,77  3,84  3,89
                          
 13. Amanda Lapinleimu                       ToiVau               3,83                 
          3,83     X  3,81
                          
 14. Ronja Kivistö                           NaanLö               3,83                 
          3,78  3,83  3,72
                          
 15. Aliisa Lindeman                         MaskKa               3,73                 
          3,67  3,64  3,73
                          
 16. Jenny Malmi                             RaisKu               3,70                 
          3,70  3,40  3,70
                          
 17. Jannina Antila                          TampPy               3,68                 
          3,39  3,59  3,68
                          
 18. Sini-Tuuli Sulander                     KuusjH               3,67                 
          3,67  3,63  3,63
                          
 19. Minttu Turunen                          SalVil               3,67                 
          3,67  3,58  3,48
                          
 20. Julia Laine                             MaarMa               3,63                 
          3,62     X  3,63
                          
 21. Aino-Lotta Kotiranta                    LiedPa               3,59                 
             X  3,59     X
                          
 22. Nette Aarras                            TuUL                 3,57                 
          3,28  3,57  3,32
                          
 23. Hanna Uski                              TuUL                 3,54                 
          2,85  3,48  3,54
                          
 24. Anni-Mari Huhtanen                      LaitJy               3,48                 
          3,21  3,48  3,44
                          
 25. Saana Alppi                             LiedPa               3,39                 
          3,22  3,39  3,26
                          
 26. Aura Kartio                             TuUL                 3,36                 
             X     X  3,36
                          
 27. Iida Karesluoto                         TuUL                 3,31                 
          3,31  3,23  2,38
                          
     Mette Lindberg                          TuUL                  DNS                 
        
        
     Lotta Kataja                            TuUL                  DNS                 
        
        

T13 Kuula

  1. Anni-Mari Huhtanen                      LaitJy              11,64 
          11,07  10,74      X  11,19  11,32  11,64
  2. Reetta Kohonen                          PorinYU             10,15 
           9,16   9,86      -   9,51  10,15  10,15
  3. Roosa Kosonen                           TuUL                 9,57 
           9,53   9,41   8,83   9,51   9,57      -
  4. Miisa Simola                            KoskKa               9,19 
           7,52   8,51   8,35   8,51   9,19   8,82
  5. Jasmine Eranto                          NaanLö               9,11 
           7,61   8,02   8,06   9,11   8,26   8,39
  6. Vera Kesälä                             SalVil               8,93 
           8,42   8,01      X   8,93      X   8,57
  7. Essi Sulavuori                          LiedPa               8,58 
           8,58   8,26   7,38   8,25      -      -
  8. Alina Rekola                            MynämI               7,93 
           7,32   6,49   7,84   7,61   7,93   7,52
  9. Elina Kakko                             PerttP               7,78 
           7,78   7,53   7,66
 10. Sanna Ritanummi                         MynämI               7,69 
           7,69   7,44   7,35
 11. Pinja Kössi                             PaimU                7,39 
           7,39   6,18   6,57
 12. Janette Rinne                           HKV                  7,20 
           7,14   7,20   6,67
 13. Eevi Viitanen                           RuskY                6,78 
           6,27   6,74   6,78
 14. Aura Kartio                             TuUL                 6,61 
           4,83   5,37   6,61
 15. Aino-Lotta Kotiranta                    LiedPa               6,53 
           6,53   6,17   6,10
 16. Mira Kärpijoki                          PiikKe               6,39 
           6,39   5,81   5,82
 17. Jannina Antila                          TampPy               6,20 
           6,20   5,89   6,01
 18. Emma Hyvärinen                          TuUL                 6,08 
           6,08   5,97   4,89
 19. Maiju Niemelä                           TuUL                 5,16 
           5,16   5,11   4,33
 20. Lotta Kataja                            TuUL                 4,77 
           4,77   4,51   4,69

T13 4-ottelu Kuula

  1. Elina Kakko                             PerttP               7,78 
           7,78

T13 4-ottelu

  1. Elina Kakko                             PerttP                921
      12,12     130    7,78 2.42,01
        320     299       0     302
                                   

T15 60 m                            Loppukilpailu

  1. Hanna Kuhmonen                          TuUL                 7,91 
  2. Henna Kaartinen                         TuUL                 8,36 
  3. Nilla Kukkonen                          TuUL                 8,52 
  4. Pinja Isaksson                          MietMP               8,68 
  5. Ida Gustafsson                          IFRase               8,69 

Erä 2                

  1. Hanna Kuhmonen                          TuUL                 7,91 
  2. Henna Kaartinen                         TuUL                 8,36 
  3. Nilla Kukkonen                          TuUL                 8,52 
  4. Pinja Isaksson                          MietMP               8,68 
  5. Ida Gustafsson                          IFRase               8,69 

T15 60 m                            Alkuerät

  1. Hanna Kuhmonen                          TuUL                 8,00q
  2. Henna Kaartinen                         TuUL                 8,33q
  3. Nilla Kukkonen                          TuUL                 8,50q
  4. Pinja Isaksson                          MietMP               8,58q
  5. Ida Gustafsson                          IFRase               8,62q
  6. Mari Karjanlahti                        NummKi               8,75 
  7. Alisa Lindroos                          TuUL                 8,89 
  8. Heini Turunen                           SalVil               9,09 

Erä 1                

  1. Henna Kaartinen                         TuUL                 8,33q
  2. Ida Gustafsson                          IFRase               8,62q
  3. Mari Karjanlahti                        NummKi               8,75 
  4. Heini Turunen                           SalVil               9,09 

Erä 2                

  1. Hanna Kuhmonen                          TuUL                 8,00q
  2. Nilla Kukkonen                          TuUL                 8,50q
  3. Pinja Isaksson                          MietMP               8,58q
  4. Alisa Lindroos                          TuUL                 8,89 

T15 800 m


  1. Sara Teperi                             ForsSa            2.30,28 
  2. Lotta Sahla                             TuUL              2.31,01 
  3. Oona Elo                                TuUL              2.31,69 
  4. Janina Jalava                           TuUL              3.05,17 
  5. Maria Kasdaglis                         ViialV            3.06,16 

T15 4-ottelu 800 m


  1. Janina Jalava                           TuUL              3.05,17 

T15 60 m aj


  1. Suvi-Riitta Sulander                    KuusjH              10,32 
  2. Janina Jalava                           TuUL                10,54 
  3. Silja Sippola                           KauhVi              10,73 
  4. Susanna Neuvonen                        TuUL                10,95 

T15 4-ottelu 60 m aj


  1. Janina Jalava                           TuUL                10,54 

T15 Pituus

  1. Hanna Kuhmonen                          TuUL                 5,18                 
          4,90     X     X  5,18     X      
                                            
  2. Pinja Isaksson                          MietMP               4,74                 
          4,64  4,41  4,64  4,67  4,63  4,74
                                            
  3. Ida Gustafsson                          IFRase               4,66                 
          4,52  4,39  4,56  4,37  4,58  4,66
                                            
  4. Henna Kaartinen                         TuUL                 4,62                 
          4,51  4,39  4,57  4,51     X  4,62
                                            
  5. Nilla Kukkonen                          TuUL                 4,60                 
          4,14  4,22  4,43  4,60  4,29  4,14
                                            
  6. Suvi-Riitta Sulander                    KuusjH               4,55                 
          4,30  4,52  4,45  4,47  4,55  4,45
                                            
  7. Anna-Emilia Vuorenmaa                   TuUL                 4,54                 
             X  4,54     X     X     X  4,38
                                            
  8. Sofia Mäkelä                            SalVil               4,36                 
          4,36     X     X     X     X     X
                                            
  9. Pinja Salonen                           LoimVo               4,30                 
             X     X  4,30
                          
 10. Oona Elo                                TuUL                 4,28                 
          4,17     X  4,28
                          
 11. Silja Sippola                           KauhVi               4,21                 
          4,21  4,17     X
                          
 12. Heini Turunen                           SalVil               4,17                 
             X     X  4,17
                          
 13. Fanny Hakala                            RaisKu               4,12                 
          4,05  4,12  4,05
                          
 14. Jenna Laine                             MaarMa               4,11                 
          3,97  4,09  4,11
                          
 15. Susanna Neuvonen                        TuUL                 4,02                 
             X  4,02  3,98
                          
 16. Janina Jalava                           TuUL                 3,89                 
             X     X  3,89
                          
 17. Kenca Djebbar                           TuUL                 3,41                 
          3,30  3,41  3,23      
                                
     Stella Vahanne                          TuUL                   NM                 
             X     X     X
                          
     Jasmin Vesamo                           LiedPa                DNS                 
        
        

T15 4-ottelu Pituus

  1. Janina Jalava                           TuUL                 3,89                 
          3,89
              

T15 Kuula

  1. Anniina Teittinen                       LiedPa              10,20 
           9,24   9,37  10,20   9,49   9,54   9,14
  2. Anna-Emilia Vuorenmaa                   TuUL                 9,51 
           9,04   9,51   9,02   8,94   8,76   9,37
  3. Sonja Krapi                             LoJa                 9,35 
           9,35   9,11   9,06   9,34   9,19   9,32
  4. Alisa Lindroos                          TuUL                 8,04 
           7,07   6,61   8,04   7,86   7,23   7,75
  5. Maria Reiman                            TuUL                 7,48 
           7,48   7,10      X      X      X   6,64
  6. Janina Jalava                           TuUL                 6,52 
           6,22   5,68   5,96   5,80   6,52   5,63

T15 4-ottelu Kuula

  1. Janina Jalava                           TuUL                 6,52 
           6,52

T15 4-ottelu

  1. Janina Jalava                           TuUL                 1209
      10,54    3,89    6,52 3.05,17
        508     251     277     173