Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
19.07. klo 18:00 SiiPo 110v. juhlakisa - Seiväs, pituus, pikamatkat Tulokset (päivitetty: 23:09 19.07.2017)
SiiPo 110v. juhlakisa - Siilinjärvi 19.07.2017

M Seiväs

1)   Santeri Hirvonen                 SiilPo                    350               
     350    360    370    
     o      -      xxx    


P9 40m

1)   Paavo Laasanen                   SiilPo                    6,7h              
2)   Samu Hirvonen                    SiilPo                    7,7h              
3)   Olavi Juvonen                    SiilPo                    8,1h              


T9 40m
1)   Jonna Vartiainen                 SiilPo                    6,8h              
2)   Melissa Vanhanen                 KuopRei                   6,9h              
3)   Aino Pitkänen                    SiilPo                    7,0h              
4)   Nea Puurunen                     SiilPo                    7,3h              
5)   Mimosa Karjalainen               SiilPo                    7,7h              
6)   Iina Polvinen                    SiilPo                    8,0h              
7)   Fanni Polvinen                   SiilPo                    8,1h              
8)   Milja Leskinen                   SiilPo                    8,2h              
9)   Annika Sairanen                  SiilPo                    8,3h              
9)   Hilma Lamminmäki                 SiilPo                    8,3h              
11)  Emilia Hyvärinen                 SiilPo                    8,5h              
12)  Ella Rissanen                    SiilPo                    9,0h              
     Aino-Iita Lukkarinen             SiilPo                    DNS               
     Ella Naumanen                    SiilPo                    DNS               

Loppukilpailu erä 1 
1)   Fanni Polvinen                   SiilPo                    8,1h              
2)   Annika Sairanen                  SiilPo                    8,3h              
3)   Emilia Hyvärinen                 SiilPo                    8,5h              
     Aino-Iita Lukkarinen             SiilPo                    DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Iina Polvinen                    SiilPo                    8,0h              
2)   Milja Leskinen                   SiilPo                    8,2h              
3)   Hilma Lamminmäki                 SiilPo                    8,3h              
4)   Ella Rissanen                    SiilPo                    9,0h              
     Ella Naumanen                    SiilPo                    DNS               

Loppukilpailu erä 3
1)   Jonna Vartiainen                 SiilPo                    6,8h              
2)   Melissa Vanhanen                 KuopRei                   6,9h              
3)   Aino Pitkänen                    SiilPo                    7,0h              
4)   Nea Puurunen                     SiilPo                    7,3h              
5)   Mimosa Karjalainen               SiilPo                    7,7h              


P9 Pituus

1)   Paavo Laasanen                   SiilPo                    3,47              
     3,47   3,43   3,44   3,40   
                                 
2)   Samu Hirvonen                    SiilPo                    3,04              
     2,86   3,04   2,76   2,68   
                                 
3)   Olavi Juvonen                    SiilPo                    2,95              
     2,73   2,88   2,95   2,83   
                                 

T9 Pituus

1)   Melissa Vanhanen                 KuopRei                   3,22              
     3,22   2,82   2,97   3,10   
                                 
2)   Aino Pitkänen                    SiilPo                    3,18              
     3,18   2,98   3,09   3,05   
                                 
3)   Jonna Vartiainen                 SiilPo                    3,14              
     3,14   2,77   2,78   3,01   
                                 
4)   Nea Puurunen                     SiilPo                    3,07              
     3,07   3,00   2,99   2,67   
                                 
5)   Mimosa Karjalainen               SiilPo                    2,87              
     2,87   2,50   2,54   2,68   
                                 
6)   Milja Leskinen                   SiilPo                    2,67              
     2,67   2,67   2,55   2,54   
                                 
7)   Annika Sairanen                  SiilPo                    2,55              
     x      2,40   2,42   2,55   
                                 
8)   Hilma Lamminmäki                 SiilPo                    2,49              
     2,46   2,49   2,38   2,36   
                                 
9)   Iina Polvinen                    SiilPo                    2,40              
     2,40   2,13   2,39   2,35   
                                 
10)  Fanni Polvinen                   SiilPo                    2,14              
     2,13   2,02   2,14   2,11   
                                 
11)  Ella Rissanen                    SiilPo                    2,11              
     1,87   x      2,01   2,11   
                                 
12)  Emilia Hyvärinen                 SiilPo                    2,06              
     2,06   2,05   1,95   2,06   
                                 

P10 60m

1)   Elias Vanhanen                   KuopRei                   9,0h              
2)   Lauri Juvonen                    SiilPo                    10,1h             
3)   Veeti Mähönen                    LeppävVi                  11,4h             


T10 60m

1)   Minja Korhonen                   SiilPo                    9,8h              
2)   Anni Törrönen                    SiilPo                    10,5h             
3)   Sella Turunen                    SiilPo                    10,9h             
4)   Ada Kajander                     KuopRei                   11,1h             


P10 Pituus

1)   Elias Vanhanen                   KuopRei                   4,07              
     4,07   4,03   3,89   3,99   3,82   4,05   
                                               
2)   Lauri Juvonen                    SiilPo                    3,46              
     3,44   3,46   x      3,24   3,39   3,31   
                                               
3)   Veeti Mähönen                    LeppävVi                  2,83              
     2,83   2,78   2,55   2,81   x      x      
                                               

T10 Pituus

1)   Minja Korhonen                   SiilPo                    3,38              
     3,38   3,31   3,25   3,26   x      x      
                                               
2)   Anni Törrönen                    SiilPo                    3,18              
     3,18   3,14   2,76   3,10   2,97   3,08   
                                               
3)   Sella Turunen                    SiilPo                    2,90              
     2,61   2,82   2,86   2,66   2,90   2,82   
                                               
4)   Ada Kajander                     KuopRei                   2,86              
     2,73   2,65   2,69   2,74   2,44   2,86   
                                               

P11 60m

1)   Samu Miettinen                   SiilPo                    9,0h              
2)   Artturi Rautio                   SiilPo                    9,7h              
3)   Kaapo Korhonen                   SiilPo                    10,1h             
4)   Aapeli Lastikka                  SiilPo                    10,6h             


T11 60m

1)   Minttu Lehtonen                  SiilPo                    10,1h             
     Olivia Panhelainen               JoensKa                   DNS               


P11 Pituus

1)   Samu Miettinen                   SiilPo                    3,89              
     3,83   3,68   3,77   3,87   3,85   3,89   
                                               
2)   Artturi Rautio                   SiilPo                    3,50              
     3,37   3,50   3,43   3,46   3,38   3,32   
                                               
3)   Kaapo Korhonen                   SiilPo                    3,17              
     3,09   3,02   3,05   3,17   3,03   3,13   
                                               
4)   Aapeli Lastikka                  SiilPo                    3,13              
     3,13   3,03   2,95   2,95   2,89   2,95   
                                               

T11 Pituus

1)   Minttu Lehtonen                  SiilPo                    3,13              
     x      3,13   2,72   3,06   3,09   2,89   
                                               
     Olivia Panhelainen               JoensKa                   DNS               


P12 60m

     Veeti Paavola                    SiilPo                    DNS               


T12 60m

1)   Pinja Laasanen                   SiilPo                    9,0h              
2)   Netta Korhonen                   SiilPo                    9,9h              
     Eveliina Sairanen                SiilPo                    DNS               


P12 Pituus

     Veeti Paavola                    SiilPo                    DNS               


T12 Pituus

1)   Neea Nissinen                    IisVi                     3,96              
     3,66   3,72   3,73   3,87   3,85   3,96   
                                               
2)   Pinja Laasanen                   SiilPo                    3,59              
     3,59   x      x      -      -      -      
                                               
3)   Netta Korhonen                   SiilPo                    3,28              
     3,23   3,28   3,18   x      x      2,72   
                                               

P13 60m

1)   Eemi Naumanen                    SiilPo                    8,7h              


T13 60m

1)   Tilda Korhonen                   SiilPo                    8,7h              
2)   Emma Kammonen                    SiilPo                    9,0h              
3)   Peppi Laurila                    KuopRei                   9,2h              
4)   Maija Borén                      LieksU                    9,3h              
5)   Stina Pesonen                    KuopRei                   9,4h              


P13 Pituus

1)   Ville Vanhanen                   KuopRei                   4,39              
     4,39   -      -      -      -      -      
                                               

T13 Pituus

1)   Emma Kammonen                    SiilPo                    4,18              
     4,01   4,18   x      x      4,09   4,04   
                                               
2)   Tilda Korhonen                   SiilPo                    4,06              
     x      4,03   x      x      3,94   4,06   
                                               
3)   Peppi Laurila                    KuopRei                   3,53              
     3,44   3,53   x      3,47   x      3,53   
                                               
4)   Stina Pesonen                    KuopRei                   3,16              
     x      x      x      3,16   x      x      
                                               


P14 Seiväs

1)   Kasperi Soranta                  SiilPo                    260               
     180    190    200    210    220    230    240    250    260    270    
     o      o      o      o      o      o      o      xxo    xxo    xxx    

2)   Lauri Juvonen                    SiilPo                    170               
     100    120    140    160    170    180    
     xo     o      o      xo     xxo    xxx    

     Olavi Juvonen                    SiilPo                    DNS   

     Veeti Paavola                    SiilPo                    DNS   


T14 Seiväs

1)   Maija Borén                      LieksU                    290               
     200    210    220    230    240    250    260    270    276    281    290    301    
     xo     xo     o      o      xo     o      o      xxo    o      xxo    xo     xxx    

2)   Tuisku Vaattovaara               VesU                      220               
     160    170    180    190    200    210    220    230    
     o      o      o      o      o      o      xxo    xxx    

3)   Tiitu Niiranen                   VesU                      220               
     160    170    180    190    200    210    220    230    
     o      -      o      o      o      xo     xxo    xxx    

4)   Minttu Lehtonen                  SiilPo                    140               
     80     100    120    140    160    
     xo     xo     o      xo     xxx    


T15 Seiväs

1)   Jenni Takkunen                   SiilPo                    170               
     160    170    180    
     o      xo     xxx    


M17 Seiväs

1)   Johannes Harakka                 LeppävVi                  370               
     350    360    370    380    
     o      -      xxo    xxx    

2)   Juho Ikonen                      VarkKV                    320               
     270    280    290    300    310    320    330    
     o      -      o      xxo    xo     o      xxx    

3)   Miro Tuppurainen                 SiilPo                    320               
     300    310    320    330    
     o      -      xo     xxx    


N17 Seiväs

1)   Tiia Mähönen                     LeppävVi                  260               
     250    260    270    
     o      xxo    xxx