Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
21.06. klo 18:00 LähiTapiola Kuula ja 1000 m Tulokset (päivitetty: 22:48 21.06.2017)
LähiTapiola Kuula ja 1000 m Siilinjärvi 21.06.2017

M Kuula

1)   Lauri Lindqvist                  SiilPo                    15,12             
     x      15,12  x      x      x      x      



N Kuula

1)   Kaisu Eskelinen                  MaanMa                    13,11             
     x      x      12,40  12,90  13,11  x      

     Eveliina Rouvali                 KuopRei                   DNS               


P9 1000m

1)   Olavi Juvonen                    SiilPo                    4.35,4h           
2)   Leevi Kinnunen                   SiilPo                    4.36,1h           


T9 1000m

1)   Melissa Vanhanen                 KuopRei                   3.57,3h           
2)   Mimosa Karjalainen               SiilPo                    4.25,2h           
3)   Jonna Vartiainen                 SiilPo                    4.46,0h           
4)   Sanni Kokkonen                   SiilPo                    4.50,5h           
5)   Taru Ovaskainen                  SonkajPa                  5.30,8h           
6)   Emilia Hyvärinen                 SiilPo                    5.40,4h           


P9 Kuula

1)   Niko Sutinen                     SiilPo                    5,75              
     4,92   5,75   5,36   5,03   

2)   Leevi Kinnunen                   SiilPo                    4,38              
     4,00   4,26   3,83   4,38   

3)   Olavi Juvonen                    SiilPo                    4,31              
     4,20   4,31   4,20   4,07   



T9 Kuula

1)   Melissa Vanhanen                 KuopRei                   4,94              
     4,11   4,94   4,33   3,81   

2)   Tiia Koponen                     SiilPo                    3,99              
     3,99   3,61   3,61   3,54   

3)   Mimosa Karjalainen               SiilPo                    3,60              
     3,60   3,15   3,29   3,58   

4)   Emilia Hyvärinen                 SiilPo                    3,09              
     2,82   3,09   2,92   2,81   

5)   Iina Polvinen                    SiilPo                    2,90              
     x      x      2,53   2,90   

6)   Fanni Polvinen                   SiilPo                    2,82              
     2,82   x      x      2,80   



P10 1000m

1)   Elias Vanhanen                   KuopRei                   3.33,7h           
2)   Tuukka Ovaskainen                SonkajPa                  3.36,4h           
3)   Lauri Juvonen                    SiilPo                    3.56,8h           


T10 1000m

1)   Minja Korhonen                   SiilPo                    3.51,8h           
2)   Iiris Airaksinen                 SiilPo                    4.07,8h           
3)   Ada Kajander                     KuopRei                   4.16,3h           
     Anni Törrönen                    SiilPo                    DNS               


P10 Kuula

1)   Elias Vanhanen                   KuopRei                   7,85              
     7,81   x      7,47   x      7,45   7,85   

2)   Lauri Juvonen                    SiilPo                    5,78              
     5,78   5,30   5,48   5,37   5,49   5,42   



T10 Kuula

1)   Tuija Koponen                    SiilPo                    5,63              
     5,06   5,63   5,21   4,91   5,39   5,04   

2)   Minja Korhonen                   SiilPo                    4,87              
     4,79   4,23   4,64   4,77   4,87   4,77   

3)   Ada Kajander                     KuopRei                   4,45              
     3,68   3,64   4,45   4,26   3,47   3,40   

     Anni Törrönen                    SiilPo                    DNS               


P11 1000m

1)   Samu Miettinen                   SiilPo                    3.39,5h           
2)   Kaapo Korhonen                   SiilPo                    3.50,6h           
3)   Aapeli Lastikka                  SiilPo                    4.47,8h           


T11 1000m

1)   Nea Kinnunen                     SiilPo                    4.16,6h           
     Nea Savolainen                   MaanMa                    DNS               


P11 Kuula

1)   Samu Miettinen                   SiilPo                    7,42              
     x      6,68   x      x      x      7,42   

2)   Kaapo Korhonen                   SiilPo                    7,24              
     7,24   7,11   x      6,73   x      6,73   



T11 Kuula

1)   Nea Kinnunen                     SiilPo                    5,82              
     4,92   5,05   5,82   4,89   5,25   5,04   



P12 1000m

1)   Teemu Ovaskainen                 SonkajPa                  3.18,6h           
2)   Veeti Paavola                    SiilPo                    4.01,8h           


T12 1000m

1)   Netta Korhonen                   SiilPo                    3.56,5h           
2)   Piitu Soininen                   SiilPo                    4.05,6h           
     Pinja Laasanen                   SiilPo                    DNS               


P12 Kuula

1)   Veeti Paavola                    SiilPo                    8,58              
     7,86   x      8,58   8,38   8,41   8,35   



T12 Kuula

1)   Eveliina Sairanen                SiilPo                    5,95              
     5,75   5,92   5,80   5,48   5,95   5,77   

2)   Piitu Soininen                   SiilPo                    5,70              
     5,70   5,59   5,59   5,29   5,64   5,62   

3)   Netta Korhonen                   SiilPo                    4,54              
     4,54   x      x      4,41   4,40   4,12   

     Pinja Laasanen                   SiilPo                    DNS               


P13 1000m

1)   Jalmari Bergqvist                MaanMa                    3.18,6h           
2)   Riku Tenhunen                    SiilPo                    4.36,8h           
     Eemi Naumanen                    SiilPo                    DNS               


T13 1000m

1)   Tilda Korhonen                   SiilPo                    3.32,0h           


P13 Kuula

1)   Riku Tenhunen                    SiilPo                    12,47             
     12,47  11,42  12,21  x      11,98  11,66  



T13 Kuula

1)   Tilda Korhonen                   SiilPo                    9,28              
     9,07   9,09   x      9,28   9,18   x      

2)   Emma Kammonen                    SiilPo                    9,02              
     7,49   9,02   x      8,00   8,25   8,57   



P14 1000m

1)   Jooseppi Sallinen                SavonlRie                 3.45,5h           
2)   Kasperi Soranta                  SiilPo                    3.46,3h           


T14 1000m

1)   Jenna-Julia Kettunen             KuopRei                   3.15,5h           
2)   Anni Föhr                        NilsNu                    3.16,1h           
3)   Siiri Ukkonen                    SiilPo                    4.10,8h           


P14 Kuula

1)   Eetu Kammonen                    SiilPo                    8,65              
     8,65   8,59   8,39   8,53   x      x      

2)   Kasperi Soranta                  SiilPo                    6,68              
     6,68   x      6,16   6,61   x      6,65   

     Pietari Porthan                  SiilPo                    DNS               


P15 1000m

1)   Tomi Lyytikäinen                 SiilPo                    2.58,6h           


T15 1000m

1)   Vera Nylander                    SiilPo                    3.14,7h           
2)   Essi Kuittinen                   LeppävVi                  3.32,5h           
3)   Aliina Mäkinen                   SiilPo                    3.33,0h           
4)   Tessa Tiihonen                   SiilPo                    3.45,7h           


T15 Kuula

1)   Riia Toivanen                    JuankKuo                  10,80             
     x      10,03  9,86   x      10,48  10,80  

2)   Jenni Takkunen                   SiilPo                    7,73              
     7,15   x      7,65   7,56   7,09   7,73   



M17 1000m

1)   Anssi Kuittinen                  LeppävVi                  2.53,9h           
2)   Juuso Kuosma                     MaanMa                    3.11,3h           
3)   Ville Korhonen                   SiilPo                    3.14,2h           


N17 1000m

1)   Aada Föhr                        NilsNu                    3.16,7h           


M17 Kuula

1)   Juuso Vanhanen                   KuopRei                   12,86             
     12,39  x      12,86  x      x      x      

2)   Miro Tuppurainen                 SiilPo                    8,98              
     8,46   x      8,28   8,48   8,98   8,64   



N17 Kuula

1)   Saara Porthan                    SiilPo                    11,31             
     11,00  x      11,10  10,98  10,88  11,31  

2)   Riikka Mantsinen                 LapinlVe                  8,78              
     8,12   8,57   7,57   8,31   7,71   8,78   



M19 Kuula

1)   Lauri Lindqvist                  SiilPo                    17,11             
     x      x      x      16,63  17,11  x      



N19 Kuula

1)   Henna Sallinen                   SavonlRie                 13,10             
     x      12,97  12,92  13,02  13,05  13,10